Új privát üzeneted érkezett!

Kép

Kép

Kép
ági01
 
 


Sziasztok!

Ági, Dorka baba nagyon édes! :lol: Milyen nagylány már! :) Örülök neki, hogy szereti a főztödet. Dénes egyelőre csak kóstolgatja a dolgokat, szerinte a sütőtökkel és a krumplival gyurmázni kell, pontosabban pancsolni benne, evésre kevéssé alkalmas. :) Szerencsére rizspelyhet már kaphat, vettem egy dobozzal a bioboltban, azt nagyon szereti gyümölccsel összekeverve.

A hétvégén itt voltak sógornőmék az 1 éves unokaöcsénkkel, hát nem volt egyszerű! Hőség volt, picikkel amúgy is nehéz melegben, de 2 picivel egyszerre még nehezebb, tuti nem egyszerre akartak aludni, Bálint barátkozásképpen időnként ütötte Dénest (nem nagyon, csak Dini megijedt) stb. Azért jó volt!

Erika, képek? 8) Mizu veletek?

Pussz nektek!

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Sziasztok!

Lányok, elvesztetek vagy kidőltetek a hőségtől? 8)

Itt vannak a legújabb kedvenc képeim Dénesről, ilyen pofikat vág a délutáni pancsolás közben!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 

 
 

Sziasztok:

Gyors bejelentkezés,mivel a pici itt ül az ölemben,és nem bírja ki,hogy ne nyomkodja a gépet.

Zsuzsi. tök édi Déneske.Nemsemmi ahogy mosolyog :lol: Sok leány fog még sírni miatta :lol: Látom nálatok is a szőnyegen landolnak a játékok.Dorka mindig ledobja,és utánamászik,hogy ott tudjon játszani velük.Ha visszarakom a helyére,akkor kezdődik előröl.Dorka is mindig bele akar nyúlni a kajába.Múltkor a férjem etette,hát szerintem több volt a gyereken,mnit a pocijában.De élvezte mind akettő.Sorka ha már jollakott,akkor elkezdi kiköpködni a kaját.Tök jó módszer :oops:

Erika:mi van veletek?Remélem nem vagytok betegek?Képek?

Szép napot.
Ági,Dorka

f7b nnbbbbb , ,i oi

ezt a pici üzeni Dininek :lol:
ági01
 
 


Sziasztok!

Nálunk pár napja hűvösebb van, ami jó, de 2 napja esik (még jég is esett az éjjel), ami elég pocsék, nem tudok kimenni Dénessel. Tiszta nyűgös lesz egész délután. :(

Ági! Dénes is kiköpdösi a kaját, ha már nem éhes. Akkor is, ha nem ízlik neki. Mikor először kapott krumplit, az egész a pólómon landolt. :lol: Most már szereti. Tegnap megkóstoltattam vele a banánt (kinézte a számból mikor ettem,) de nem komálta. :lol: Majd megszokja azt is!

Erika, mi van veletek?

Pussz: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Helló!


Ma jöttünk haza a balcsiról,összekapom magam,aztán jövök ám! :lol:
Pusz:Erika
szherika
 
 


Sziasztok!

Erika: Örülök,hogy van hír rólatok.Képeket kérünk ám!!Milyen volt a nyaralás?Sajna nem volt túl jó idötök ,mi?

Képzeljétek tesómék kint vannak Atlantába.Baseballozik a tesóm,és történt vele kis baleset.Elütötték a labdát,tök nagy erővel,ő meg elkezdett hazarohanni,és oldalról eltalálta a labda.Ömlött az orrából a vér.Sógornőm rohant be a pályára.Mentővel elvitték a kórházba.Azt mondják tök olyan volt ,mint a vészhelyzetben.Csak nekik 5 órát kelett várniuk.Cartel doki megvizsgálta.Eltőrt az orra,de nem csináltak vele semmit,csak elállították a vérzést.Küldtek fényképet,hát nagyon csúnya,loyan mint a bokszolok a mérkőzés után.Egyik szeme fele akkora,mint a másik,alatta tiszta lila.Az orra meg tök görbe.Le kell neki ragasztania,nehogy ilyen maradjon.Szegényt tök sajnáltam.Már jól van levegőt is kap,éstud menni melózni is.Most enyi,még a héten jövök.

Ági
ági01
 
 


Sziasztok!

Hol vagytok?
Képzeljétek tegnap meg kelett műteni a tesóm orrát.Szerencsére minden oké.Műtét után 1 órával már haza is engették.

Szegény Dorkának egyszerre 4 foga is jön.Alul már van kettő,most fennt jönnek.Nagyon jól viseli,semmi nyügi ugyanúgy alszik,csak enni eszik alig.Olyan kis hülye grimszokat vág :D
Szerencsére megkaptuk a kötbérünk 1/4-t,3 hét múlva meg a többit.
Veletek mi van?

Puszi Ági
ági01
 
 


Sziasztok!

Nyaraltunk. 8) Bocs, hogy nem írtam előtte, ezt a hetet a Balcsin töltöttük. Tuti jó volt, mert a férjem szülei is jöttek (nem gáz, nagyon bírom őket), így néha ők vigyáztak Dénesre, ami igazi kikapcs volt nekem, mert itt Szegeden nincs rokonunk a tesómékon kívül, de ott még kisebb a baba, így én állandóan Dénessel vagyok. 1-1 órára (többre nem mertem elmenni) elmehettünk kettesben a férjemmel úszni, sétálni stb. Jó volt. :) Köv. héten megint nem nagyon leszünk, most pihizünk még pár napot a nagyszülők hétvégi házában Kulcson (Duna melleti falu).

Ági! Szegény Dorka! Reméljük hamar kijönnek a fogacskák! Dénes nagyon sokat szenvedett vele, 4 hónaposan kezdődött a fogzás, és csak most a nyaralás alatt bújt ki az első foga!

Tesódnak jobbulást!

Erika, mizu veled?
Pussz: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi:Örülök,hoy jól éreztétek magatokat a nyaralás alatt.Mi az idén kihaggyuk,majd jövőre tervezünk valamit.Letudnád nekem írni hogyan kell a babavonalzót tenni a gépre.Már szenvedtem a babavonalzót addig meg tudtam csinálni,hogy elküldi emilbe,de tovább nem haladtam.Déneske jól van?Miket csinál már?
Voltunk babatalin teszek fel képet,ha sikerül.

Erika:Nagyon eltüntél?????????

Kép

Kép

Kép
Éppen lehúzták a zokniát.
ági01
 
 


Sziasztok!

Ez csak egy gyors bekukk, ma utazunk, hétfőn jövünk vissza.

Ági! Nagyon édes a Dorka! Ezen az alsó képen tisztára olyan mint te! :lol: Sajnos elég régen csináltam már a vonalzót és nem emlékszem, de ha lesz még ma időm megnézem és leírom! Egyébként jó sok van itt a Lilypie.com -on ahol én csináltam, de van a babafalva.hu oldalon is néhány aranyos.

Erika, hol vagy? :)

Pussz: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi:
Először is jó nyaralást.Remélem az időtök jó lesz!!!!
Merre mentek?Köszi a vonalzót sikerült megycsinálni :D .Sokan mondták,hogy tisztára énrám hasonlít a pici lány.Összehasonlítottam a kiskori képeimmel,és tényleg tök egyformák vagyunk.Férjemből csak a fülét örökölte.Meg a lábujjait :D
dORKA MÉG MINDIG SZENVED A FOGAIVAL :x Kibújhatnának már.Az alsó kettő sokkal előbb kint volt.Mondjuk nem nyügi,semmi baja szerencsére,csak állandóan rág.Az egész kézfejét bekapja.
Te mit adsz Dininek inni?És mennyit iszk kb 1 nap?
Nyaralással kapcs. beszámolót várom,na meg egy pár kápet is ám!! :D


Erika:Se híred-se hanvad!!!!!!!!!!! :cry:

Puszi Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Helló!

Megjöttünk már, csak nagy itthoni munkában vagyok, nyaralásos kipakolás, mosás, itthon nagytakarítás stb. Jól éreztük magunkat Keszthelyen is és Kulcson is, Dénes élvezte, hogy egésznap levegőn vagyunk, eddig is jól evett, de most nagyon megnőtt az étvágya, csak lesek! Fényképek később, mivel mi elfelejtettünk gépet vinni Kulcsra, a tesómék fényképeztek, majd átküldik a képeket. A keszthelyieket meg még nem töltöttem le. Hétvégén Szekszárdra utazunk egy szülinapi bulira, vasárnap tesóm kisfiának lesz a keresztelője, fullon vagyunk!
Pussz mindenkinek!

Erika, jól vagytok? Nagyon elvesztél!

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Sziasztok!

Örülök,hogy jól sikerült a nyaralás.Várom a képeket.Milyen volt a keresztelő?Dénest mikor akarjátok megkeresztelni?Mi a Dorkát kb 2 év múlva tudjuk,mert a tesómék lesznek a keresztszülők,és kb akorra jönnek haza Antlantából.
Remélem jól vagytok!?Én sajna lebetegedtem :cry: lázam van meg köhögök.Félek nehogy a pici is elkapja.Hétfőn visszük Pestre izotópos vizsgálatra.Szoríts hogy monden rendben legyen,és ne keljen mégegyszer megműteni.
Édi a Dorka ahogy köhögök,megpróbál utánozni,és ő is köhög,de közben röhög :lol: .
Szenvedünk a fogacskák miatt.Még mindig nem akarnak kibújni :cry:
Dini miket tud már csinálni?

Erika:Ezer éve nem írtál nekünk!!!!!!!
Mi van veletek???????????


Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


helló!

Ági, gyors jobbulást kívánok! Remélem Dorka nem kapja el!

Dénesnek jön a második foga, folyamatosan üvölt, most szerencsére alszik, már kezdtem kinyúlni... :shock:
Egyébként jól vagyunk, Dénes ügyesedik a járásban, vennünk kell neki egy járókát, mert feláll a bútorok mellett és menne körbe, de néha olyasmibe kapaszkodik, ami nem tartja meg a súlyát, akkor meg győzőm elkapni, mert van nagy zuhanás! :lol: Újabb produkció, hogy egyszer-egyszer elengedi a támasztékot, és rövid időre megáll tök egyedül. Én meg kapom a szívrohamot, végül is még a 8. hónapot se töltötte be, az ember nem számít ilyesmire ilyen korán. Mászni változatlanul nem akar, kicsit abban is fejlődik, de nem érdekli a világ négykézláb, ha fel is tud állni! :) A doki és a védőnő szerint nem baj, vannak babák, akik előbb járnak és aztán másznak. Ez van velünk, képeket máskor, még mindig nem töltöttem le őket a fényképezőről!
Pussz: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Szia!

Sajna még mindig nem akarok helyrejönni,de már legalább lázam nincs.Tök rossz így Dorkázni,szegénykével nem tudok úgy játszani,mint régen.De csak vége lesz.

Ügyes Dini nagyon.Lekörözte Dorkát. :lol: Azt én is hallottam ,hogy vannak olyan babák akik előbb állnak,mint kúsznak.Sőt olyat is hogy elöbb áll,mint ül.

Ideges vagyok a hétfői izotóp miatt.Ha eszewdbe jutunk drukkolj.Beszéltünk a dokival és mondta,hogy nem kap egy kis"bódítást",hanem kiötözik,és így kell 1 órát nyugtalanul feküdnie.Hogy mondod meg egy lassan 10 hós gyereknek,hogy maradjon nyugodtam??Ráadásul,ha meglát egy fehérköpenyes dokit,már sír.Majd leírom mi lett.

Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Sziasztok!

Ági, gondolni fogunk Dorkára hétfőn! :) Remélem minden simán megy majd! Te már jobban vagy?

Sajnos Dénes beteg. :( Nem vészes, náthás, egyszer volt nem túl magas láza, de szívni kell az orrát éjjel is, mert be van dugulva, nehezen tud szopni, elég strapás éjszakánk volt. Jelentkezem ha meggyógyult!
Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Szia:

Már csak neked köszönök be,mivel Erika felszívodott sajna.
Remélem Déneske már jobban van.Én sajna még mindig beteg vagyok.Nem akarok helyre jönni már :evil: .Szerencsére eddig úgy tünik Dorka imunis rám.Mundjuk nagyon szipog,de állítólag a fogzás miatt van.Már 4 foga van.Alul 2 metsző,fent 1 metsző,1 szemfog,de napokon belül sztem kijön még fent 1 szem és 1 metsző fog is.Elég nyügi miatta.

Tegnap voltunk az izotópos viszgálaton.Volt elötte uh is.Ott jó híreket kaptunk.A jobb veséje norm. nagyságu és minimális a tágulat.A bal vese(ez a mütött)sajna még mindig nagyon nagy a tágulat.Az izotóp is hasonlókat mutataott,csak a végleges eredményre még várni kell hétfőig.Ott is azt mondták hogy a jobb vesével nem kell foglalkozni,pedig ez a vese miatt kellett az izotóp(na mindegy).A bal pedig nem ürit jól és ha pang a vesében a vizelet akkor roncsolodik a vese.Sajna akkor lesz mégegy műtét.De az már komoly lesz,mert platinát raknának be.Na ezt nagyon nem szeretném.

Dorka is nagyon ügyeskedik már.Nagyon emelgeti a popóját,és próbálkozik a felállásal.Tök édi.Déneske hogyan állt fel?Ülésből vagy kúszásból?Vagy hogy?

No most megyek uzsiztatni.
Szép napot Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Ez csak egy gyors bejelentkezés, Dénes még mindig beteg (közben rosszabbul lett, de már kifelé lábal), mi is megbetegedtünk a párommal együtt. Írok, ha egészséges a család!
Zs.

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Helló csajok!! :lol:


Bocsi,hogy eddig nem irtam,de nagyon össze jött minden körülöttem.De erről majd később irok.
Csak ámulok-és bámulok,hogy már mekkorák a gyerekek.
Nagyon szép baba,mind a két gyerkőc.Reméllem hogy a betegek már jobban vannak.
Most mennem kell,ez csak egy gyors bekukk volt,de ígérem jövök.
Ja és a képet is felteszem végre.
Puszi mindenkinek:Erika :wink:
szherika
 
 


Sziasztok!

Most kicsit ideges vagyok,mert már írtam egy csomót és Dorka kikapcsolta a gépet. :oops:

Erika:
Nagyon örülök,hogy megint vagy köztünk.Remélem minden okés veletek.Nagyon várjuk már a képeket :lol: .

Zsuzsi:
Remélem már jól van Déneske,és persze ti is.

Meglettek hétfőn Dorka izotópos vizsgálati eredménye.Bal veséje,a mütött 43%-os,a jobb pedig 57%-os.Mindkét vese jól mülökik,és jól ürít.Visszafolyás nincs :D :D .Megkezdödött a gyógyulás.Nagyon-nagyon örülünk ennek a hírnek.Az izotópos vizsg. sokkal jobb eredményeket mutata mint az uh.Már csak fél évente kell menni kontrollra,és 2 havont pisimintát vinni.Ezek igazán jó hírek,még a doki is csodálkozott.Most végre fellélegezhetünk egy kicsit.Ez a 10 hónap nagyon nehéz volt.Mondtam is a picilánynak most aztán elkezdünk gyúrni ezerrel,mert 1 éves korára állni kéne.Persz ő dönti el mikor van itt az ideje.

Teszek fel képet miket tud már a pici lány :lol:
Kép

Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Sziasztok!

Ági, nagyon örülök a jó híreknek! :lol: A picilány már nem is olyan pici :) , még mindig tiszta anyja, és milyen ügyesen áll!

Erika, örülök, hogy előkerültél! :)

Bocsi, hogy ilyen rövid vagyok, de Dénes még mindig beteg, hulla vagyok, mert az éjszakák a legrosszabbak, nappal már elég jó a helyzet. A doki szerint nem komoly a betegség, akkor magas láza lenne (lázmentes már régóta), csak lassan gyógyul, egy ilyen hurut 2-3 hétig :cry: eltarthat... 12 napja beteg...
Pussza: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Sziasztok!

Dénes végre meggyógyult! Már kezdtem teljesen kikészülni... Ti hogy vagytok? Erika, megint elvesztél! :D

Dénes még betegen is sokat fejlődött: egyre többet ácsorog kétlábon támasz nélkül, elkezdett rendesen mászni, már bármilyen testhelyzetből felül vagy feláll. Minden hova követ, nagyon aranyos.

Az evéssel kicsit bajban vagyunk, nem akar pürét elfogadni, pontosabban nem akarja, hogy etessem. Kézzel markol a főzelékbe és tömi a szájába (gondolom el tudjátok képzelni, micsoda disznóólat csinál, magát meg tetőtől-talpig összekeni), vagy olyasmit akar enni, amit ő is meg tud fogni, barack, rizspufi stb. Persze nem ehet állandóan puffasztott rizst meg gyümölcsöt! Kéne enni a főzeléket is, főleg a hús miatt amit belekeverek, mert még mindig vashiányos, ezért naponta 2x kell husit kapnia. Ma úgy csináltam, hogy kap valamit a kezébe rágcsálni, két harapás között meg néha hajlandó lenyelni egy kis pürét. :shock:
Megnéztem mit csinál, ha megkaparinthatja a tányérját (odaadtam neki mikor már csak az alján volt némi maradék főzelék), beledugta a fejét, mint egy kismalac és nyalta az alját! :lol: Na ilyet sem csinálunk többet! :)

Puszi: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Néhány kép Diniről, az első pár napja készült (ugye milyen ügyesen áll?), a második a betegsége alatt, a harmadik még nyáron!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Helló lányok! Mi van veletek, Mindenki jól van? Gyerkőcök rendben? :?: 3x írtam válasz nélkül! :lol:
Zs.

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi:
Nagyon ügyes Dini ahogy már áll egyedül :wink: .És persze nagyon szép baba.Mondom egy pár csajszinak a szívét összetöri majd :lol: .Örülök,hogy meggyógyultataok,és minden okés.
Mi sajnos betegek lettünk,azaz múlthét szombaton este 39.2 volt a dorka láza,de reggelre semmi.Vasárnap estére magint belázasodott.Feltünt hogy a pisijének szúros szaga van.Aztán tudod nekünk ha már hőemelkedée van,akkor soron kívül menni a kórházba pisimintával.Hétfőn elvittem vesegondira,és gennyes volt a pisije,a vérvételi erdmény is nagyon rossz volt.Egyből bennt is fogtak minket :cry: Szerencsére olyan szobát kaptam ahol egész nap vele voltam ,és csak ketten voltunk.Naponta egyszer kapott infúziót.Szegénykémet össze vissza szúrkálták,mert a braműr nem bírt ki 3 napnál többet,mivel egész nap mozog és elmozdult neki.Fél keze volt csak ,mert olyan volt mintha be lenne gipszelve,és így is nagyon ügyin felállt :lol: .Szerencsére már minden oké.Most jöttünk haza kb 2 órája.Azóta alszik :lol: .Most 3 hetenet kell menni kontrollra,és 3 éves koráig havonta pisimintát kell vinni.Nem bánom ha ez az ára,csak ne legyen többet vesemedence gyulladása.Az úszást egy darabig elfelejthettjük :cry: .
Röviden ennyi velünk.Remélem veletek minden okés?

Erika: Ti hogy vagytok?????????????

Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Sziasztok!

Ági, gyors jobbulást kívánok Dorkának! Nagyon sajnálom a picit, hogy megint kórházba került, de örülök, hogy viszonylag gyorsan hazajöhetett! És majd úszik, ha már nagyobb lesz! :):)

Mi jól vagyunk, Dénesnek jön a 3. foga, van tőle egy kis hasmenése, de ennyi. Egyébként minden rendben, barátkozik a nagyfiú, a játszótéren megkörnyékez minden babát, hátha játszik vele. cvvc ddddddd45ssssssssssssssssssssssssssssssss Dénes beleszólt. :D
Ma udvarolt is egy 1 éves kislánynak. :) Mikor elindultunk haza, mindketten sírni kezdtek. :) Édesek voltak.

Erika, mizu????

Pusz: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Szia!

Dorka szerencsére jól van,csak még sokszor felkell az ékszaka.De remélem hamar visszazökken a hétköznapokba.
Amúgy képzeld már 5 foga van és napokon belül kint lesz a 6.is.Szerencsére nem nyügi csak mindent rág,de ezt azelött is csinálta.Még a nyála sem folyik.Gyógyszert is ügyesen megeszi.
Azt mondták a kórházban ,hogy napi 150ml/kg folyadékot kell meginniuk a picibabáknak,hogy jól átmossák a veséket és kipisilje a bacikat.Ebbe persze benne van a tápszer,vagy a tejci is.Dorka szerencsére megissza ezt a mennyiséget,és ennek eredményeképp 2 óránként lehet tisztába raknom,de sebaj,elgalább látom,hogy jól müködnek a veséi :lol:
Látod látod én megmondtam ,hogy Déneske nagy nőcsábász lesz :lol: :lol:
Hát igen nem lehet túl korán elkezdeni.Nagyon édik lehettek a picik.
Nekem van itt egy barátnőm akivel szoktunk menni sétálni.Neki is lánya van ,de olyan édik együtt.Mindig fogdossák egymás kezéz,meg lábát.
Képzeld Dorka tök egyedül felállt.Most állandóan ezt akarja.Tegnap este már remegett a lába,de nem lehetett leültetni,mert sírt.Kis akaratos.
Te miket adsz enni egy nap Dininek?

Ági Kép

Kép

Kép
ági01
 
 


Helló!

Milyen aranyos Dorka ezekkel a cofikkal! :lol: Örülök, hogy már jól van! Tényleg nagyon ügyesen áll már!

Dénes így eszik: reggelire szopi, tízóraira gyümölcs, barack vagy alma, néha meggy, a banánt nem nagyon szereti, más gyümit még nem kaphat. Délelőtt szopizik mégegyszer. Ebédre mindig főzelék hússal (minden nap kap húst a vas miatt), répa, zeller, krumpli, cékla, sütőtök, karalábé stb., bármit megeszik. A pempő mellé most már mindig kap darabos dolgot is, mert csak úgy eszi a főzeléket, ha közben lehet a kezében valami, amit önállóan eszik. Főzök neki répát, vagy krumplit, vagy kap egy szelet rizspufit, azt elmajszolgatja, így nem nyúl a főzelékbe. A deles szopit már kihagyja, délután gyümölcs uzsonna, valamivel később szopizik egy kicsit. Vacsorára megint főzelék, általában délben már vacsira is főzök, ha még éhes (vagy ha hasmenése van a fogzástól), kap utána egy kis rizspépet. Elalvás előtt esti szopi.

Ma megyünk baba-mama tornára, remélem Dénesnek megint tetszeni fog.
Pussz: Zsuzsi

:lol:

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Szia!

Hüha jó sokszor eszik még Dini.Dorka ennek a felét eszi meg,pedig nagyon jó evőnek számít.
Én reggel adok neki tápszert,délben főzelék,délután,tejpép,meg gyümilé,vacsira megint tápszer.
Mondjuk nekem 8-8,30-kor kell a pici és utána reggelizik.és 4 óránként kap ennni.Most 10és fél hónapos és 8800g,és 74 cm.
Dini mennyit nyom már és hény cm?
Amúgy Dorka is mindenevő,csak a céklát,meg a sütőtököt nem eszi meg.Bár a boltit igen :? .
Tetszett Dininek a kis torna?

Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Szia!

Hüha jó sokszor eszik még Dini.Dorka ennek a felét eszi meg,pedig nagyon jó evőnek számít.
Én reggel adok neki tápszert,délben főzelék,délután,tejpép,meg gyümilé,vacsira megint tápszer.
Mondjuk nekem 8-8,30-kor kell a pici és utána reggelizik.és 4 óránként kap ennni.Most 10és fél hónapos és 8800g,és 74 cm.
Dini mennyit nyom már és hény cm?
Amúgy Dorka is mindenevő,csak a céklát,meg a sütőtököt nem eszi meg.Bár a boltit igen :? .
Tetszett Dininek a kis torna?

Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Tetszett neki a torna. :):) Imádja, hogy annyi baba van! :) Egy hónappal ezelőtti méreteink vannak, jövő héten megyünk tanácsadásra mérni. 1 héttel 8 hónapos kora előtt 72 cm és 8480 gramm volt. Mostanra lassan kinövi a 74-es ruháit, a kilót nem tudom saccolni, mert a betegség miatt szerintem kevesebbet hízott, mint szokott. Majd meglátjuk. Jövő szerdán lesz 9 hónapos.

Dénes a reggeli szopit 6 körül intézi, aztán alszik tovább 8-9 óráig, utána 3 óránként eszik, néha 4. Ahogy éhes.

Pussz: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Szia!

Jó nagy babaDini is.Bár akkor Dorka nem is nagy.Améretek alapján,de mégis aki megátja ,mindenki mondja,hogy mekkora nagy baba :evil: Tök idegesítő.Szerintem pont jó nagyságú,kis formás.Egyik barátnő babája,8 hós,és 72cm,és 8500g,na?,Akkor Dorka nem is nagy.
Tök jó hogy tudod még szpotatani Dinit,irigyellek.

Na most megyek,mert felkellt a dorka.
.,mnm
-m- vt6v tZt
-z
vét
éj

Dorka üzeni :lol:
Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Helló!

Bocs, hogy nem írtam, hétvégén anyuéknál voltunk, tegnap Dénes nap volt, itt voltak a férjem szülei, a héten további vendégjárás várható, szóval nem nagyon lesz időm írni.

Dénes tényleg nagy baba! :lol: Bár nem szélességre (igaz van egy kis férfias pocija), hanem magas. Most, hogy rendszeresen járunk játszótérre, össze tudom hasonlítani más babákkal, sok pár hónappal idősebb babánál magasabb. A fél évvel idősebb unokatesójával egy méretben van. A mi családunkban nagyon magasak a férfiak, lehet, hogy ebben ránk ütött. És hatalmas talpa meg tenyere van, a tesóm mindig nevet is rajta, Dinike a nagylábú! :)

Egyébként igazad van, Dorka pont jó méretű! :lol:

Pussz: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


SZIA!

DÉNESNEK NAGYON SOK BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK,ÉS SOK PUSZIT!!!!!!!!!! :lol: :D :lol: :lol: :lol:

Férjem családja is elég magas.Párom 196cm magas.Én csak 172cm.Remélem Dorka nem lesz égimeszelő.Fiuba tök jó hogy magas de lányba kicsit gáz,ha 180 fölött van.Szerintem.

Dorka megkapta élete első cipellőjét.9800ft volt,siesta.Nem semmi milyen árak vannak,és tudva hogy pár hónap után kinövi.18-as vettem neki,de még icsit nagy az is.Dininek mekkora kell?
Na megyek fürdetni.

Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Helló!

Gondolom, névnapra gondoltál :lol: , köszönjük szépen!
Déneskének 20-as cipő kell. :) Ma voltunk mérésen, 73 cm (bár szerintem 74 volt, nem a szokott védőnőnk mérte, hanem egy másik, akinél már előfordult, hogy összement Dini az előző havi hosszhoz képest :lol: ), tuljdonképpen mindegy, csak majd köv. hónapban ha rendesen mérik, majd csodálkoznak, hogy sokat nőtt.
A súlya 8960 g. Kb. fél kilót hízott, meg is lepődtem, a betegség miatt azt hittem, keveset fog hízni.
Holnap elutazunk, elmegyünk 4 napra Bp-re egy barátnőmhöz, kihasználjuk a napsütést és állatkertbe megyünk, talán a Vidámparkba is, majd meglátjuk. Kellemes hétvégét kívánok nektek is!
Puszi: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Szia!

:oops: :oops: ,bocsi,kicsit beégtem :oops: :oops:
Utólag is boldog névnapot kívánko Dininek.

Mi ma megyünk tanácsadásra,kiváncsi vagyok az adatokra,majd leírom.

Nagyon szép időt kívánunk nektek,használjátok ki még amíg lehet.Férjem jövőhéten lesz otthon,mi akkorra tervezzük az állatkertet,de sztem már nem lesz szép időnk.
Várom a képeket Diniről meg persze rólatok is ,hohy hogy tetsztett neki :lol:

Nem is zavarlek,bár ezt már nem hiszem ,hogy látod,Azért jó utata nektek,Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Hahó!

Megjöttünk! :) Dénesnek nagyon tetszett az állatkert, bár inkább a nagyobb állatokat csodálta, a kicsiket nem mindig szúrta ki a ketrec aljnövényzetében. :lol: Megsimogatta a zebrát, a zsiráfot és néhány kecskét, a lovaktól kevésbé félt, mint az apja :), nagyon bejött még neki az orrszarvú. Nagyon örülök, hogy még el tudtunk menni. Ági, a hétvégére megint jó időt mondanak! Talán még ti is ki tudtok menni.

Dénes 9 hónaposan és 1 hetesen megtette első lépéseit! Nyílt terepen még mászik, ha van kapaszkodó, akkor kapaszkodva jár, de rövidtávon, pl. 2 bútor között döcögve bár, de megy 2-3 lépést! Aranyos, ahogy totyog. :D

Voltatok mérésen? Mekkora Dorka?

Hahó Erika! Remélem minden oké veletek!

Pussz: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Sziasztok!

Örülök,hogy jól sikerült a kis kiruccanás.Mi sajna nem jutottunk el sevová,mert papirokat kell intézni,és ez elmegy a pénrek meg a hétfői nap :cry: .
Gratula Dininek az első élpésekhez,nagyon ügyi babó. :lol:
Dorka is már ügyeskedik nagyon ha vezetjük nagyon szépen és gyorsan megy.Nem pipskedik lerakja a sarkát.
Ja voltunk tanácsadáson és 11 hónaposan 74-75cm,és 9kg kereken :D
Már gondolatban készülök a szülinapjára.

Képzeld,nem tudom,hogy láttad e múlt héten a tv-ben azt a tényt miszerint egy tatabányai kórházban dolgozó gyermekfőorvost letartztattak vérfertőzés miatt.Hát ez a doki a dorka vesegondozója :cry: :cry: :cry: .Nem tudom most ezek után ki fogja megvizsgálni,és szerdán kell mennünk.Ez a doki nagyon tudta a dolgát...
Bár még nem csukták le,de ő már az életben nem fog dokiként dolgozni az tuti.Ő állítja hogy nem is igaz amit állítanank róla.
1fia,és 5 lánya van.Nagyon vallásos az egész csaláD .Olyan hihetettlen ez az egész.Keresztanyám a kórházban a gyerekosztányon főnövér,és már vagy 20éve ismeri.Teljesen le van döbbenve.Az egyik dokinő annyira felidegesítette magyát,hogy azóta kórházban ápolják.Komolyan ha ránézel a dokira az a benyomásod róla ,hogy buzi és nem az ellenkezője,főleg a lányaival.Fél év múlva lesz a másodfoku itélethozás.Most elsőfokon 2és fél éver itélték el.Állítóla a felesége is tudta a dolgot és öt 5 év felfüggesztettre itélték el.
Na röviden ennyi,csak éredkességképpen írtam le.

Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Helló!

Ági, ez nagyon durva! Nem láttam, mert alig nézek tévét, DEyííííííííííííííííííííííííííd (időnként Dénes is írni fog) :), hhhhhhhhhhhhhhhoggg]hhhgrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrré.
Dini jól lefoglalja az időmet.
Mindenképp gáz az eset, ha igaz, akkor azért, ha meg valaki csak be akarta mocskolni, akkor meg azért, hogy milyen aljas emberek vannak! :evil:
Nagy újdonságok nincsenek velünk, Dénes kicsit beteg volt, folyt az orra, egyéb semmi szerencsére.

Gratulálunk Dorka méreteihez! :) Jól megnőtt a kisasszony! Nemsokára 1 éves! Olyan gyorsan elmegy az idő, igaz?

Pussz: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Itt vannak az állatkertes képek!

Dénes erdei kutyákat néz (amik épp nem látszanak): Kép

Dénes elmélyülten nézi az orrszarvút:
Kép

Dini zebrát csalogat:

Kép

Már nagyon érdekli: :)

Kép

Megsimogatjuk:

Kép

Dénest épp nem érdekli a teve: :)

Kép

Kecskesimi anyával:

Kép

Itt vettem észre, hogy a kecske eszi Dini cipőfűzőjét: :)

Kép

És egy konyhai pakolós kép:

Kép

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Szia!

Nagyon jók lettek képek.Tényleg látszik hogy érdekli Dinit az állatok.Amikor ette a cipőfüzöjét az jó lehetett :lol: .Mi már csak jövőre jutunk ki.Nembaj addigra már tuti észreveszi a kisebb állatokat is(remélem).
Dorka jól an az óraátálítást is simán átvészeltük,sőt....
Kis mormota lett ebbe a hülye időben :lol:
Ti hogy vészeltétek át az óraátálitást?

Voltunk vesegondin,szerencsére minden okés.Maradjon is így.
Most én robbantam le.Múlthét szombaton begörcsölt az epém.Ki kelett hívni az ügyeletet,mert nagyon durván fájt.A végén már levegőt is nehéz volt venni.Van nekem epekövem 2 szép nagy darab,de ezt 5 éve tudom és eddig nem okozott gondot.Most az elmúlt 2 hétben ez volt a 2.eset.Úgyhogy jövőhéten megyek a háziorvoshoz,és kb 1 hónap múlva meg uh-ra.(ennyi a várakozási idő)aZTÁN MAJD MEGLÁTJUK...

Jövőhéten lesz a Dorka a szülinapja,már készülök rá lekiekben.Anyóssal lesz gond sztem nem akar eljönni,de jobb is lenne.Már most csinálja a feszkót.Tegnap voltunk nála,elmséltük hogy mi volt velem ,hát megrángatta a vállát és ennyi.Elmonduk hogy a picivel minden oké,és erre sem szólt semmit :evil: :twisted: .
Dorka meg fél tőle,meg akart fogni és elmenkült tőle,és jött hozzám :lol: Nem is bánom hogy ilyen a Dorka,sztem érzi hogy ki hogy viszonyul hozzá,meg rajtam is hogy hogy vagyok anyóspajtárssal.
Tök nem érdekli mi van a picivel,fel sem hív soha minket,és amikor odamegyünk akkor meg eljátsza hogy hogy szereti a picit,hát ez nekem nem kell :twisted:

Na megyek kipanaszkodtam magam ,bocsi :oops: ,de úgy fel tudom magam húzni rajta.
Tök jó neked hogy ti jóban vagytok...

Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Helló!

Panaszkodj csak nyugodtan, neked is jobb, ha kibeszélheted, pontosabban kiírhatod magadból!

Nagyon sajnálom, hogy rosszul vagy, az epegörcs nagyon borzalmas lehet! Még szerencse, hogy Dorka jól van! Reméljük így is marad! :)

Igazán elkeserítő, hogy az anyósodat ennyire nem érdeklitek! :cry: Férjeddel hogy viselkedik? Vele is ilyen pokróc vagy pont ellenkezőleg, ő a kedvenc, és ezért nem csíp titeket? Ismerek ilyen anyóst, aki nem bírja elviselni, hogy a fia mást is szeret rajta kívül... :roll:

Én is beszedtem valami vírust, hányingerem van és fáj a hasam, remélem rosszabb nem lesz.... :shock: Dini nem kapta el hála az égnek...
Pussz: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Szia!

Először is minnél hamarabb gyógyulj meg :) .Remélem már jobban vagy,és Dini tényleg nem kapta el.

Én holnap után megyek a háziorvoshoz,és dec.5-én meg uh-ra.Ez volt a legkorábbi időpont.Az szép lenne ha pont karácsonyra akarnak bennt tartani.De azt úgysem engedem meg nekik :x

Nálatok milyen idő van?Itt nagyon pocsék,bár hideg nincs ,de lóg az eső lába nagyon.Ebéd után kiviszem kicsit a levegőre,mert tegnap egész nap esett,és nem tudtunk kimenni.

Drága anyósra visszatérve,meg hát engem már kezdetktől nem csíp,mert elvettem a pici fát tőle.Sajnos a férje meghalt és ezért ilyen mocsok velem,de hogy az unokájával is.Ja amikor megtudta hogy terhes vagyok csak megvonta a avállát és annyit mindott csak elértem amit akartam.Már jan-ban lesz 8 éve hogy együtt vagyunk,sztem nem kapkodtuk el...
És amikor kiderült hogy kislányt várok akkor megint kiakadt,hogy ő fiút akart és már a nevét is eldöntötte,Hogy Marci lesz :x .A dorkát még egyszer nem szólitotta a nevén képzeld.Ha szólítja is valahogy akkor is prüntyike,amitől a falnak mászok. :evil:
Szülinapra visszatérve tegnap felhívta a Balázst és kis ódát regélt neki hogy ha hazamegyünk hozzá,akkor a Balázs,mint családtag megy haza és nem mint vendég,és mi a Dorkával mik vagyunk???
Meg hogy tüskék vannak benne,hát az van bennem is eléggé sok.Meg hogy nem így kell a szülinapját szervezni ahogy mi csináljuk ,mert az rossz lesz úgy...
Na mindegy,majdcsak túl leszünk rajta.

Egy kérdés.Eléggé aggaszt,hogy Dorka mostanában,kb 2 hete nagyon akaratos és hisztis lett,ha megtiltok neki valamit,akkor elkezd csapkpodni meg sírni.Mondom ajaj,kezdődik nála...
Viszont ha másodjára is oda akar nyúlni és rászolok hogy nem akkor nem is akarja.Dini nem csinál még ilyeneket?Ha esetleg igen te hogy próbálgatod nevelni? :lol:

Szép napot ,és gyógyulj meg,Pusz,Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Ne haragudj Ági, hogy nem írok, temetésen voltunk, tegnap érkeztünk haza, majd jelentkezem!
Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Ági! Nagyon boldog születésnapot Dorkának! :lol: :lol: :lol:
Remélem jól sikerült a szülinapi bulija, még anyósod sem kavart be! Szomorú, hogy ilyen a viszonyotok, de nem a te hibád, ahogy elnézem!
Bizony a hiszti korszaktól mi is félünk! :) Bár Dénes már most is nagyon akaratos, ha rossz napja van, ez is kikészít, mi lesz még ??? :)
Más megoldást én sem látok, mint annyiszor rászólni, ahányszor rossz helyre akar nyúlni. Dénes is érti, hogy nem szabad, képes a földre lehasalva sírni, hogy nem engedem meg, hogy pl. a konektorhoz nyúljon, de meg kell tanulnia! Próbálok következetes lenni, amit egyszer nem szabad, azt soha sem szabad, nincs olyan, hogy "gyere, akkor együtt megnézzük"!

Tegyél fel képeket a buliról!

Itt van 2 kép a 10 hónapos Dénesről! Ez ugyan nem látszik, de már nagyon szépen jár! Egész álló nap körbe-körbe mászkál a lakásban! :)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Sziasztok!

Elöször is őszinte részvétem,olvastam hogy temetésen voltatok...

Köszönjük szépen a szülinapi köszöntéseket :D

Ez a Dini egyre szebb lesz,de komolyan nagyon helyes babó 8)
Nagyon ügyi hogy mászkál már egyedül.
Dorka iy állandóan megy ,de ő még segitséggel.Mindig megfogja a kezem és hajrá.Azt írtam hogy kinnt van a hetedik fogacska is? :lol: Viszont még darabos kajákat bszolut e nem eszik.Adok neki kekszet és nyalogatja ,de ha érzi hogy már nyálas és foszlik szét akkor nyújtja a kezét,hogy töröljem meg neki,,,ajjjaajjj.
Szülinapi buli viszonylag nyugodtan lezajlott.
14en voltunk.Anyósom képzeld nem vett Dorkának semmit!!!A fia Balázs öccse vett legót a Dorkának és azt úgy adta oda mintha ő vette volna,de később lebukott,mert mondja Dorkának na ugye jó kis ajándékot vet neked az istike :x
Ja és hozott magának külön ásványvizet,amit meg is ivott.Mi van amit én veszek az nemjó??
Ja és egyész végig amíg itt volt hozzánk sem szólt ,se anyuhoz se hozzám,se a férjemhez sem.Elvolt a rokonaival.
És egész végig a Dorkához sem szólt nemis játszott vele...
Volt olyan vendég is akit a pici olyan 2 hónapja nem látott és nagyon szépen eljátszott vele,anyósomtól meg fél ha náluk vagyunk mindig menekül hozzám ,és sír ha közeledik felé.Hát nem csodálom ezek után,a gyerek minden térez ki szereti ki nem...

Na ennyit róla ,és most jöjjenek a képek :lol: Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Szép napot,puszi ,Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Helló!

Dorka igazán tündéri! :D :D :D Jól látom, hogy 2 tortája is volt? Evett valamelyikből, vagy nem babakonyha szerint készültek? Szereti a kutyusát? Ilyen tanuló kutyát veszünk Dininek karácsonyra mi is! (Ugye jól láttam a képen, a tanuló kutyus az?) :lol:

Anyósodtól nagy kész voltam :!: Nem vett Dorkának ajándékot? :shock: Milyen nagymama az ilyen???? Hogy nem játszott Dorkával, az meg pláne kiakasztó! Még szerencse, hogy Dorkának nem csak egy nagymamája van! :):) Gondolom anyukád imádja! :)

Ami az ételt illeti, ha Dorka egyébként eszik szépen, szerintem nem gond, ha a darabosat nem akarja enni, majd megszereti!
Dénesnek a 6. foga jön, ő elég rágcsálós típus, szeret darabos ételt majszolgatni, ha túl nagy a falat, kiköpi. :)

Köszönjük szépen a részvétnyilvánítást, a nagymamám halt meg. Szegény már nagyon beteg volt. :cry:

Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Szia!

Igen jól látod az a tanuló kutyus.Dorka nagyon szereti,naponta 1-2 órát tuti eljétszik vele.És ha megnyomja hogy énekel a kutyus elkezd táncolni rá :lol: Olyan édi.Volt nálunk az unokatesóm gyereke ,és neki is nagyon bejött a kutyus,padig ő már 5 éves,és Dorka nem engedte hogy játszon vele.mindeig elvette tőle :lol: ,kis irigy.
Tegnap megevett egyedül egy kukit :lol: Lehetett hallani ahog yrágja.
Eléggé kivoltam a napokban,mert nem ivott a kiscsaj.Olyan napi 50ml-t,neki meg napi 500ml-t kell innia a veséje miatt.Meg bágyadt is volt meg nem tetszett na.Tegnap elvittem a kórházba és szerencsére minden teljesen okés nálaHUh.
Kibújt neki fennt egy rágófoga.Nem is vette észremert én azt gondotam hogy fennt ugye van neki 4 fog+ez a rágófog,de eléggé hátul,tehát van foghely közte,és lennt meg van 3 fogacska.Én azt hittem hogy először alul bújik ki a 4,fogacska és utána jön még a szemfog és utánna jönnnek a rágófogak :? De nem,tehát erre fogták hogy nem iszik eleget...

Na megyek ebédet főzni,aztán megyünk ki anyuékhoz játszani :lol:
Szép napot nektek,Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Helló!

Nahát, szuper, hogy Dorka is elkezdett rágcsálni! :):) Látod, csak megjött a kedve! :)
A fog miatt tényleg simán lehet, hogy nincs kedve még inni se! :( Dénesnek ha nagyon fáj az ínye, nem nagyon van kedve enni. Szerencse, hogy egyébként a veséjével minden rendben Dorkának!
Jó hallani, a kutya ilyen nagy kedvenc nálatok! Remélem Dénesnek is tetszeni fog... :)
Ma voltunk úszni is és tornázni is. Dénes rendesen kifáradt, remélem ma jól alszik, 4 napja alig alszunk... :( Tegnap éjjel 8-szor ébredt sírva!!! Ki vagyok fáradva, mint a fene! :shock: :shock:
Jön a foga is (azt hiszem neki is rágófog jön most, nagyon hátul piszkálja), de valami más is lehet, a szomszédban egy 5 hónapos kisfiú van, az anyja azt mondja, ő sem alszik szinte semmit 2-3 napja, a gyerek egész éjjel üvölt. Talán a front viseli meg így őket? :?: Nem tudom, de jó lenne ha visszaállna a régi rend, mert összeesek napközben! :!:
Megyek is, lefekszem! :)
Pussz: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: