Új privát üzeneted érkezett!

Szia Kata!

Nem lehet, hogy a hasa fáj?
Ti is debreceniek vagytok?

any
any
 


SZia Any!
Nem tudom,védõnõm szerint sûrû három óránként szoptatni és
a gyerkõc nem éhes.De ha felébred, rágja a kis kezét és minden jel arra mutat, hogy éhes.Amikor elkezdjük 1-2 perc után sírás lesz a vége.
Igen Debrecenbe lakunk a Kerekes-telepen.

Kata
Névtelen
 


Szia Kata!

Üdv közöttünk Kép
Nincs bedugulva a pici orra?
Ha újra próbálkozol mi az eredmény?
Esetleg olvass bele a "Szoptatás" topicba.
Remélem hamar megoldódik a problémátok.
Puszi
rema.
rema
 
 

 
 

Sziasztok!!

Valami csoda folytán megoldódott a problémánk, és remélem ez így is marad.Szeretném minnél tovább szoptatni picurt,
pláne most ,hogy jön a tél és támadnak a bacik.
Nagyobbik kislányom jövõ májusban lesz hat éves,gondba vagyunk,hogy járja kétszer a nagycsoportot vagy , menjen
iskolába.Ha ezzel kapcsolatban vannak tapasztalataitok
nagyon örölnék neki.
Puszi mindenkinek:Kata
Névtelen
 


Kata!

Szuper, hogy már jobban vagytok!
Nekem tapasztalatom nincsen, de tanár lévén mégis egy kicsi...
Szerintem nem lehet erre egyértelmû, mindenkire érvényes választ adni. Ti ismeritek a legjobban a gyereket, a döntés is a tiétek. Szerintem egy érdeklõdõ, koraérett gyereket kár visszafogni, de ha bármilyen téren úgy érzed, hogy várnia kellene még egy évet (pl. túlságosan izgõ-mozgó, nem szeret, tud sokáig figyelni valamire, nem köti le a rajzolás, mesehallgatás...stb) akkor az sem gond, ha csak 1 évvel késõbb megy suliba.
Na most jó sokat segítettem, ugye? Kép Kép

Õ vágyik már iskolába?

üdv

any
any
 


Szia Any!
Nagyon örültem a levelednek.Végülis amit felsoroltál,
úgy érzem mindegyiknek megfelel,mivel minden érdekli.
Rájöttem , hogy én jobban félek az iskolától mint õ maga.
Amikor megszületett azt gondoltam , nem létezik nagyobb gond az altatáson, etetésen kívül,és ahogy nõ egyre komolyabb döntések elõtt áll az ember.Veletek mi újság?
Az éjszakát végig aluszátok?Mikor kezdtétek el az elválasztást,és mivel?
Szia:Kata
Névtelen
 


Sziasztok!
Már elég régen írtam nektek! Mi jól vagyunk.Sanci 5 hónapos és csak szopik.Zsófi másfél éves ,nagyon okos kislány.Versel!!Több dalt és mondókát elmond.Jelenleg a hull a pelyhes-t tanuljuk 3 napja és csak egy-egy szóval kell neki segíteni.
Remama!-jobbulást nektek!
Kedves névtelen!Mennyi idõs a babád?Ki a védõnõd?/Én a Tégláskertben laktam/ Az én kisfiam szinte sosem bírja ki a három órát!!! Már 8 kg.IGÉNY SZERINT szoptatom és nem nézem az órát.""vannak ám igényei""Meg sem tudnám mondani,hogy naponta hányszor teszem mellre.Talán ezért is olyan kiegyensúlyozott kisbaba.Se cumi se újj szopás.

A tejpépekre visszatérve:Zsófinak is elõször a hipoallergén tejpépet adtam.Ez receptre felírható.(MILUPA HA VANÍLIAPÉP)Azóta már vannak újabbak is csak mostanában nem foglalkoztam a témával.

Puszi mindenkinek:Éva
ike
 
 


Sziasztok!

Elnézést amiért nem válaszoltam korábban, de ez most így alakult.
Any! Valóban Jenei doktornõhöz mentem, akivel eddig nagyon meg vagyok elégedve, és ismerõsöktõl is csak jó tapasztalatokat hallottam róla. Ezért remélem minden rendben lesz, és szûk másfél hónap múlva elfelejthetem ezeket a problémákat, amelyek most oly nagynak tûnnek.

Köszönöm, hogy aggódtatok értem!

Szép napokat Nektek!

Üdv.: Pancsika
Névtelen
 


Kata!

Hát igen...én is mindig azt hiszem, hogy most a legnehezebb, de biztos, hogy nem így van. Szerencsére az éjszakát már átalusszuk, de a 1/2 6-os reggeli még mindig korai, de nem panaszkodom...
Sajnos Már nem szopik Lili, tápszert kap és már egyszer fõzeléket is, este pedig HA pépet, amit nagyon szeret.

Ike!
Tényleg rég jártál erre. Most látom, hogy közel egyidõsek a gyerkõceink. Sanci mit tud már mozgás terén? Mi még csak a hasrafordulásnál járunk, vissza még nem megy.
Irígykedem a szopi miatt...Kép Kép

Pancsika!
Mikorra is várod a babát? Kitartás!

üdv

any
any
 


Sziasztok Lányok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni azoktól, akik a közelmúltban szültek a Klinikán. Szerintetek mit érdemes bevinni a szülõszobára, ill. késõbb a gyermekágyas szobába a mamának és a babának? Gon dolok itt a pelusra, popsitörlõre, betétekre stb.
Elõre is köszi a segítséget!

Peni
tothe
 
 


Szia Peni!

Én nem igazán tudok segíteni, a klinikán közel 10 éve szültem, akkor nem volt szükség semmire ezek közül. Szerintem ma is adnak mindent. Bár most jut eszembe: a védõnõ azt mondta, hogy annyi a különbség mostanában a Klinika és a Kórház között, hogy a Klinikán nem mindig tudnak adni tiszta ruhát a babának Kép nap közben, ha valami gond éri, mert nincs nekik. Úgyhogy Õ azt ajánlotta vigyek 1-2 kisinget legalább.

Hanyadik hétben vagy?
üdv

any
any
 


Szia Any!

Köszi szépen a javaslatot. A sógornõm fog szülni, várhatóan dececember közepén. Nekem egy 14 hónapos fiam van, õ a Kenézyben született.

Peni
tothe
 
 


Sziasztok!!
Peni,én lassan négy hónapja szültem a Klinikán,mindent adtak a pelenkától , a popsitörlõig.Tipegõt vittünk be, mert nagyok voltak nagyon ,és lyukasak a kislába mindig kint volt.
Any , hogy vagytok? Nektek is javasolta, a védõnõ a kicsi tornáztatását?
Amúgy mi jól vagyunk,Sára szopizik és már 7kg.
Puszi mindenkinek:Kata
Névtelen
 


Sziasztok!
Mi jól vagyunk.Sanci most jutott el arra a szintre ,hogy a kizárólagos szoptatás már nem fedezi az igényeit.(5,5 hó)
Mától elkezdjük az ételek bevezetését.
Zsófinak bújnak az alsó szemfogai.Ennyire sosem viselte meg fogzás.

Ani!
Kérdezted mit tud Sanci a mozgás terén!
-le tud esni az ágyról(ezt már be is mutatta)Mi szülõk olykor leértékeljük a gyerekünk képességét.
-vissza is tud fordulni de ritkán csinálja
-hasonfekve hátrafelé halad mint a rák.
-kiemeli a mellkasát és a kezén körbe-körbe tud haladni.


Puszi mindenkinek:Éva
ike
 
 


Sziasztok!

Mégiscsak lesz itt valami élet? Kép Kép

Kata!
Nekem a védõnõ nem tanácsolta, nemigen foglalkozik velünk, úgy érzem, ha jön, akkor is csak azért, hogy kipipálja, hogy oltás...stb megvolt. Mi másik körzetbe járunk, mint ahol lakunk, úgyhogy csak akkor találkozunk a védõnõvel, ha eljön hozzánk. Én magamtól kezdtem el Lilit tornáztatni, de inkább csak olyan játékosan. Végre pár napja megtanult visszafordulni is, de még ritkán csinálja. Rájöttem közben arra is, ha valamit el akar érni, akkor mindent belead és sikerül neki, ha nincs túl messze, vagy nem veszíti el az érdeklõdését.
Jó súlyban van Sára. Mi most vagyunk 7 kg-sak, 5,5 hónaposan. De én is ducinak látom Lilit. És nektek ajánlotta a védõnõ a tornát?

Éva!
Igazad van, tényleg sokszor nem nézzük ki belõlük, hogy mire képesek, fõleg, ha egy percre elfordulunk. Úgyhogy nagyon kell vigyázni. Nem ijedt meg Sanci, amikor leesett?
Mi kb. egy hónapja kezdtük a kaják bevezetését, mára ott járunk, hogy van napi 1 fõzelék, és este egy HA pép, amit nagyon imád Lili.

Szerintetek ilyen kevés debreceni van a babaneten? Csak nézem, hogy más városok topicja hogy pörög. Még mindig ennyire le van maradva a városunk, vagy mi lehet az oka?

üdv
any
any
 


Sziasztok!

Én is debreceni vagyok és vagyunk még páran... Kép
Igazából olvasgatni szoktam inkább. A fiam elmúlt két éves, így már nem vagyok benne a babás témákban. (Azért remélem még leszek! Kép) Sokat is változik a világ két év alatt, nem hiszem, hogy a Klinikás tapasztalataim megállnák ma a helyüket. Remélem legalábbis, mert a Negatív topikba írtam...

Úgyhogy itt vagyunk, olvasunk! Kép

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!!
Any,nekem ajánlotta és megmutatta a védõnõ,csak Sárika még azt sem szereti , ha hasra forditom ,a tornáról meg nem is beszélve ezért úgy gondoltam nem erõltetem.Most látom ,milyen óriási különbség van a két gyerkõc között.
Orsi,annak idején 3hónapos volt amikor megfordult,és
10hónaposan tette meg az elsõ lépéseit,viszont nem volt ilyen nyugodt.Sárika könnyen elalszik ,egész jól elszórakoztatja magát,ez Orsira nem volt jellemzõ.Any, a többi topin tényleg nagy az,élet szerintem erre a keleti
részre egy kicsit jellemzõ az emberekre hogy visszahúzódóak ,nem igazán barátságosak, de ez biztosan változni fog.Legutób sétálás közben az utcánkba szembe jött velünk egy kismama, köszöntem és még olyan furcsán nézett rám.Most már többett nem írok ,ugyanis készölünk a dokinénihez szurira.
Puszi mindenkinek :Kata
Névtelen
 


Juca!

Örülök, hogy azért mégiscsak elõkerül néhány debreceni. Megnéztem a profilodat, nagyon édes a kisfiad. Ha lesz idõm megnézem majd az oldalatokat is. Otthon vagytok még, vagy már dolgozol?

Kata!
Ez a hasonfekvõs téma nagyon ismerõs. Lili csak azóta hajlandó valamennyi idõt hason tölteni, mióta egyedül meg tud fordulni. De még így is bepöccen néha, ha nem sikerül visszafordulni és akkor nagy bõgés van. Õ viszont nem egy nyugodt baba, ha ébren van, akkor elég keveset van el egyedül, igényli, hogy játszak vele, nekem meg alig van idõm valamire. Szerintem beindul a fejlõdésük egyedül is, csak én olyan aggódós vagyok és inkább tornáztatom kicsit, bár lehet, hogy inkább azt mondhatnám, hogy játék közben minél inkább próbálom motiválni a mozgásra. A mobiltelefonomért "csodákra" is képes. Kép De, hogy a játékok miért nem érdekesebbek? Kép

Na megyek, mert mindjárt felébred és még sok mindent kellene csinálni.

puszi

any
any
 


Timi!

Jársz még erre?
A multkor Te írtál a Gekko játszóházról. Hol van ez nálunk?
A honlapon azt olvastam, hogy Angyalföld tér. Te voltál már ott? Valamelyik oviban, vagy iskolában van? Ha voltatok, akkor írj már róla légyszi pár szót!

Köszi
Neked mekkorák a gyermekeid?

any
any
 


Sziasztok!

Any!
Még itthon vagyunk. Anyagi szempontból érdemes lett volna visszamenni (pedagógus fizetésemelés), de mindent összevetve maradtam idehaza. Nálunk ugyanis fél 8-kor kezdõdnek az órák és levelezõn is tanítottam, ami este 7-kor ért véget. Segítségünk senki nincs itt, maradt volna a bölcsi és a rohanás. Ez a családunk egyik tagjának sem hiányzik...

Néztem a Gekko honlapját én is, de az árak láttán lemondtam róla. Maradnak a játszótéri pajtások és fejlesztõnek jobb híján én. Kép

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Szia Juca!

Végre megnéztem a honlapot, nagyon aranyos!
Jó látni, ahogy fejlõdnek ezek a babák. Kép

Én is sokat töprengtem ezen az itthon maradáson, de valószínû, hogy jövõ szeptembertõl visszamegyek tanítani.
Keresni kellene valami jó bölcsit.

A Gekkó árain én is meglepõdtem...

üdv
any
any
 


Sziasztok!
Nem volt jó a netkapcsolatunk, és nem tudtam írni, de most megírom, hogy miért kerestem a Gekko-t.
Nekem két kisfiam, van, a kisebb 3, a nagyobb 4,5 éves. A kicsi egy tündér, már most van barátnõje, a nagyobbal van egy kis gond, õ hiperaktív. Miután a Gekkonál különbözõ terápiás lehetõségek vannak, ezért érdekelt, de ráébresztettek, hogy ugyanezt ingyen megkapjuk a szakrendelésen. Sokat olvastam errõl a dologról, és sok mindent meg kellett tanulnom. A legfontosabb az, hogy az "egészséges gyerekek"-nek mennyire "kevés" elég ahhoz, hogy jól legyenek nevelve, és fejlesztve. A legjobb könyv erre a Deákné B. Katalin: Anya taníts engem! Kor szerint hónapokra, napokra lebontva rengeteg játék van benne, amit otthon lehet alkalmazni. Ha csak idõlegesen lenne jó valahová elvinni a babákat, nekem a Malomparkban nagyon tetszik a játszóház. De ha gyakori megoldásra van szükség, akkor a bölcsi a jó megoldás, mi a Varga utcára járunk, ahol nagyon jók a gondozónénik, és a környezet is.
A Gekkora visszatérve, egy ilyen fejlesztõ központ abban az esetben szükséges, ha probléma van a gyerekkel: pl. túlmozgékonyság, tanulási zavar stb, de ezekre ott van a szakrendelés, ahol mindenféle terápia van, ingyen. Az, hogy a gyerekkel gond van általában a közösségben derül ki, nálunk is így volt, és akkor általában a velük lévõ gondozónéni, vagy óvónéni már sokszor hamar tudja mirõl van szó.
Az otthonmaradást én is fontolgattam, fõleg, hogy ketten voltak, de azt vettem észre, hogy hiába volt az én "foglalkoztatásom", úntak, és nagyon vágytak a gyerek társaságra. Egyik sem sírt egyszer sem a beszoktatás alatt. Fõleg a nagyobb miatt jó, hogy hamar közösségbe kerültek, mert fél év után jelentkeztek a tünetek, és a korai fejlesztéssel nagyon nagy eredményeket tudtunk elérni. Sajnos a szülõk nagy része nem veszi tudomásul, ha probléma van, pedig ezek a dolgok max. 10 éves korig fejleszthetõk, és minél korábban kezdik, annál jobb eredményeket lehet elérni.
Na ez a mi történetünk, kissé hosszúra sikerült Kép
Sziasztok: Timi
vargat
 
 


Sziasztok!
Az anya taníts engem c.könyvet én is javaslom mindenkinek.
Sok olya dolog va fõleg az elsõ hónapokban amit evidensnek tartnuk és ösztönösen csináljuk.De nagy lehetõségek vannak a fejleztésre kicsi anyagi ráfordítással vagy a nélkül.
Zsófi alig múlt másfél éves és már legalább 6 dalt,mondókát tud.A hull a pelyhes-t is pár nap alatt megtanúlta.Már a kiskarácsony-t is majdnem tudja.
Szerintem pótolhatattlan az az idõ 3 éves korig amit a gyerekkel tölthetünk el.
Mindíg eszembe jut egy köny címe amely így szól.:Mindenki azt szeretné,hogy a gyerekébõl legyen legyen valaki,de három éves kor után már késõ" (lehet,hogy nem teljesen pontos a cím)
Tehát héroméveskorig rendkívül jó fejleszthetõek a gyermekeink.Nekünk kell megtanítani az ésszerû gondolkodásra.
Ezt csak jótanácsként említettem.Mindenkinek a saját belátására van bízva a döntés.


Puszi mindenkinek:Éva
ike
 
 


Sziasztok!

Timi!
Köszi, hogy leírtad a történeteteket. Merre van a Varga utcán bölcsi? Valahol beljebb? Ugye már a bölcsik sem körzetesek, tehát bárhova lehet menni? Én a Károlyi M.utcait néztem ki, de ha valamiért nem sikerülne, akkor jó tudni másikról is. A Te gyerekeid mennyi idõsen mentek bölcsibe? Hányan voltak/vannak egy csoportban? Sokat betegeskedtek?
Jaj, bocs, hogy ennyit kérdezek, de nagy dilemma ez a bölcsi. Igaz, hogy van még pár hónapunk, de nem lehet elég hamar tájékozódni, no meg egy kis tapasztalatról is olyan jó hallani.
Van, aki szerint nem szabad õsszel elkezdeni a bölcsit, inkább legyen fél évig bébiszitter, úgyhogy nehéz dönteni.
Nagyon nehéz a nagyobbikkal? Vagy be tudott az oviba illeszkedni?

Na jó, egyenlõre nincs több kérdésemKép

üdv

any
any
 


Szia Any!
A bölcsi nálunk nagyon furán kezdõdött. A nagyobb már 2,5 éves volt, a kicsi még nem volt éppen egy éves. Én úgy szerettem volna, hogy a nagyobbik járjon minden nap, mert rettenetesen kereste a gyerek társaságot, a kicsi pedig csak heti 1, vagy két alkalommal, amikor órára megyek az egyetemen. Aztán úgy lett, hogy egyik sem sírt soha egy pillanatot sem, és a kicsi is annyira jól érezet magát, hogy kérték, ne vegyem ki õket. Persze, ha ami még nagyon nagy érv volt, hogy együtt voltak a testvérével. Ha egyedül van a kicsi, biztos nem adtam volna be. Nekem is volt elõítéletem, a bölcsikkel szemben, de teljesen rácáfoltak. Eleinte jópofa volt, hogy reggelenet még abölcsiben megszoptattam a kicsit egy kis szobában, és este meg éjjel még legalább 5x, aztán 16 hónaposan elválasztottam, mert húzgálta le rólam a ruhát az utcán is.
A Varga utcán a Batthyány felõl nézve, lentebb van. Ha ide szeretne valaki jönni, akkor idõben kell szokni, mivel ez egy nagyon jó bölcsi, és hamar betelik. Igen, már nincs körzet a bölcsiknél. Azért is nagyon jó, mert ez a módszertani bölcsi, és hozzájuk tartozik a többinek a továbbképzése is, és itt tényleg bármikor be lehet tekinteni, hogy amit csinálnak, az példaértékû.
A csoportban 5 gyerek körül van. A betegség nálunk csak a nagyobbnál volt, és neki ki is vették a manduláit. Szedik folyamatosan a Broncho Vaxomot, és vitaminokat, és az segít. Nem is voltak még idén betegek eddig (gyorsan lekopogom).
A nagyobbik az elmúlt pûr hónapban rengeteget fejlõdött, és már magától kéri a tornát, és egyik gyakran mondja, hogy menjünk megint lovagolni. A nyáron jártunk hippoterápiára, ami lovaglás+feladatvégzés egyszerre, és az is nagyon jó. Szerencsére most nem "rosszabb" egy rossz gyereknél Kép, és remélem, hogy a kritikus januári hónap is lemegy nagyobb gond nélkül.
Na jó sok lett hirtelen. írjatok
Timi
vargat
 
 


Timi!

Köszi, olyan biztató amit írtál.
Tudom itt a babaneten végképp nem népszerû arról írni, hogy egy 15 hónapos baba bölcsibe megy, de én most úgy gondolom, hogy meg fogjuk próbálni. Végülis nem egész nap dolgozom, majd megpróbálom egy évig még minél jobban lerövidíteni a bölcsiben töltött idõt.
Hogy volt a ti bölcsitekben? Vegyes életkorú gyerekek voltak egy csoportban? Vannak többen is ilyen kicsik? Nagyon felkeltetted az érdeklõdésem a Varga utcai bölcsi iránt, lehet hogy elmegyek megnézni majd tavasszal. Vagy akkor már késõ szerinted?

Timi! Rólatok olvastam valahol - most nincs idõm megkeresni - , hogy a mandulamûtét után lett a nagyobbik kisfiaddal gond? Ha igen, akkor milyen összefüggés lehet?

puszi

any

Kata! Hogy vagytok? Hova lettél? Rema és a többiek?
any
 


Szia Any!
Az érdeklõdést jobb minél korábban elkezdeni, mert itt is az van, hogy az ismerõsök ismerõsei már hamar szólnak. A csoportok vegyesek általában, de úgy megy, hogy általában van egy kor, ami túlsúlyban van. Például nálunk most nincs kics, hanem sok 2-3 éves van, de mikor ide jöttünk, akkor fordítva volt. Egy telefon szerintem nem árt.
A nagyobbik fiamnál sokat olvastam ezekrõl a dologról, és arra jutottunk, hogy mivel a mûtét elõtt semmi gond nem volt vele, a legjobb gyerek volt a világon, a hosszú etegség, mûtét okozhatta ezt a hiperaktivitást. Ez úgy függ össze, hogy a mûtét elõtt hónapokig folyamatosan beteg volt, gyakran 40 fokos lázzal, egyszer ki is száradt, és a mûtét után is sokáig gyenge volt, ezért lemaradt a mozgásának a fejlõdésében. Vagy lehet, hogy a mûtét és altatás volt? Nem lehet ezeket tudni. Az agy annyira kiismerhetetlen dolog, és ennek a betegségnek nem nagyon van megoldása. De szerencsére a Delecato torna, és Ayres terápia nagyon hatásos, és sokat ért is. Azt mondják, hogy az ilyen gyerekeknek az átlagon felüli eszük segít majd, mert egyszerûen megtanulnak uralkodni magukon. (nézd meg a mai Debrecen újság 5. oldalát, középen ott van)
Szia: Timi
vargat
 
 


Szia Any!
Az érdeklõdést jobb minél korábban elkezdeni, mert itt is az van, hogy az ismerõsök ismerõsei már hamar szólnak. A csoportok vegyesek általában, de úgy megy, hogy általában van egy kor, ami túlsúlyban van. Például nálunk most nincs kics, hanem sok 2-3 éves van, de mikor ide jöttünk, akkor fordítva volt. Egy telefon szerintem nem árt.
A nagyobbik fiamnál sokat olvastam ezekrõl a dologról, és arra jutottunk, hogy mivel a mûtét elõtt semmi gond nem volt vele, a legjobb gyerek volt a világon, a hosszú etegség, mûtét okozhatta ezt a hiperaktivitást. Ez úgy függ össze, hogy a mûtét elõtt hónapokig folyamatosan beteg volt, gyakran 40 fokos lázzal, egyszer ki is száradt, és a mûtét után is sokáig gyenge volt, ezért lemaradt a mozgásának a fejlõdésében. Vagy lehet, hogy a mûtét és altatás volt? Nem lehet ezeket tudni. Az agy annyira kiismerhetetlen dolog, és ennek a betegségnek nem nagyon van megoldása. De szerencsére a Delecato torna, és Ayres terápia nagyon hatásos, és sokat ért is. Azt mondják, hogy az ilyen gyerekeknek az átlagon felüli eszük segít majd, mert egyszerûen megtanulnak uralkodni magukon. (nézd meg a mai Debrecen újság 5. oldalát, középen ott van)
Szia: Timi
vargat
 
 


Timi!
megnéztem, nagyon jó kép, helyes kis kölökKép

Hol találtátok meg a Delecato tornát és Ayres terápiát?
Nem is gondoltam, hogy van már ilyesmi Debrecenben.

Most mennem kell, de majd jövök
szia
any
any
 


Any!
Örülök, hogy ismered ezekt a terápiás tornákat. Ezeket a városi Egészségügyi Szolgálat Gyermek és Ideggondozó Intézetében pszochológus és gyógypedagógus tartja. Ami nekem a legfurcsáb volt az az, hogy már fél éve kerestem a Delecato tornát, mert nagyon ritka, és kiderült, hogy ugyanabban a játszószobában tartják, ahova Ayres-re járunk. Ott van felnõtteknek is nagy labdás torna, ami nagyon jó. Sõt, aminek még nagyon örültünk, az a hippoterápia volt, amikor a lóval mennek körbe, és azon kell feladatokat, mozdulatokat végezni. Az állatokkal történõ terápiák fantasztikusak. Azt mondják, hogy a lovas is olyan jó, mint a delfines, és közben nem utolsó sorban megtanulhat lovagolni is.
Ezért szerettem meg Debrecent, hogy ugyanaz megvan, csak kicsiben, mint Budapesten, de a város lényegesen kedvesebb,
és lakhatóbb.
Szia Timi
vargat
 
 


Sziasztok!
Kicsit eltüntünk, annyi minden történt.Nagyobbik lányom,
múlt hét pénteken belázasodott, úgy vártuk a mikulást.
Hétfõn este 11 órakor benéztem hozzá éreztem ,hogy lázas
felakartam ébreszteni de nem reagált,szóltam hozzá próbált felkelni aztán elfehéredett és vissza esett az ágyba.Nagyon megijedtem kihívtam a mentõket kijöttek(nagy nehezen).Valószínü lázgörcs lehetett,azt mondták lázgörcs hõemelkedéskor is elõfordulhat,én azt gondoltam , hogy csak magas láz okozhatja,de az epilepsziát sem zárták ki.
Eddig is nagyon agódtam ha belázasodott de ezek után mégjobban fogok.Sikerült nekem is megfáznom, de szerencsére Sárika ezekbõl semmit nem vett észre,nagyon jól érzi magát,sokat mosolyog,és huncutkodik.
Timi!Mikor lehet egy gyerekrõl ,kijelenteni , hogy hiperaktiv.5 éves a nagylányom állandó mozgásban van,nem
igazán tud egy dologra oda koncentrálni kivéve ,ha nagyon érdekli.(rajzolás)Nappal nem alszik ,pedig úgy gondolom, hogy nagy szüksége lenne rá.Mesefilmet is úgy néz hogy közben egyfolytában ugrál.Lehet ,hogy feleslegesen agódok és csak a mozgásigénye túl nagy?Gondolkoztunk rajta, hogy jövõre
ovi után heti egy-két alkalommal járhatna sportolni,vagy táncolni.
KIcsit hosszúra sikerült,üdv:
Kata
jázmin
 
 


Sziasztok!

Áldott karácsonyt és Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek!


Any
any
 


Kata!

Minden rendben veletek? Jól van a nagy lány?

any
any
 


Szia Kata!

Mi a hozzátáplálást szintén almával kezdtük, majd fokozatosan más gyümölcsökkel is. Banán, õszibarack és alkalmanként a hipp desszertek. Utána jöttek a fõzelékek.
De sajnos nálunk nem elválsztás, mert nekem nagyon kevés tejem volt, úgyhogy hordtuk neki az anyatejet - még ma is kap napi 1x - és mellette tápszert is evett. Kb 5 hónapos volt amikor már egy étkezés teljesen vagy gyümölcs, vagy fõzelék volt. Ma -már 7 hónapos - tízóraira gyümölcsöt eszik, délben fõzeléket. Meg kell mondjam, Õ az elsõ pillanattól kezdve imádja, kanállal enni is nagyon szeret és annyira kifejezi, amikor nagyon ízlik neki valami. Kép

any
any
 


Sziasztok!
Kata én 6 hónapos koráig csak szoptattam, így amikor elkezdtem szoktatni fél évesen, akkor is két hétig tejpépeket csináltunk, amit anyatejjel készítettem. Így könnyebben fogadta el az új ételeket, mert kicsit még megvolt az anyatej érzése, de már új ízek is voltak: pl gyümölcsös, banános, scokis stb. De ha tudod, akkor inkább Te is csak 6 hónaposan kezd el mással kínálni. Nálunk még 7 hónaposan is volt olyan étkezés, amikor cak szopott, nem kért semi mást.
Timi
vargat
 
 


Sziasztok!!

Végülis, hat hónapos koráig én is csak a szopit gondoltam csak az bizonytalanít el hogy éjszaka olyan sokszor felébred, és úgy alszik vissza csak ha megszoptatom.Nappal kb 2óránként eszik ,ez nem is lenne baj de az éjszakák fárasztóak.
Éjfél után ,már nemis szoktam vissza tenni a kiságyba ,
melletem alszik.Lányok lehet hogy butaság ,de legutóbb amikor Sárikának gyümölcsöt adtam utána egyböl olyan rossz érzésem támadt , eszembe jutott ki tudja milyen vegyszerezésen mennek keresztül ezek a gyümölcsök.Sokan ellenzik a bébikaját ,hát nem tudom ...azt viszont nem lehetne gyõzni(végülis arról is annyit tudok amit elolvasok).Na jó most már befejeztem úgy sem leszek okosabb.
Üdv:Kata
jázmin
 
 


Kata!

Szerintem ezzel sajnos mindenki így van. Nagyon nehéz eldönteni, hogy mi az amit nyugodt szívvel odaadhatunk a babának. Én végülis úgy döntöttem, hogy megbízok a bébiételekben, fõleg a HIPP-ben, mert ha ez sem, akkor mi a csodát adjak neki enni? Ha pedig itthon vagyunk egész nap, akkor fõzök neki. De semmivel nem vagyok nyugodtabb, mert akár az almában, krumpliban, sütõtökben is lehet bármilyen vegyszer, amirõl nem tudok.Azt hiszem ezektõl nem tudjuk megvédeni õket teljesen, hiszen a föld, a levegõ, az esõ...stb is szennyezett. Úgyhogy marad az, hogy amit emberileg meg lehet tenni - mondjuk nem colát inniKép...stb- azt meg kell, a többin pedig nem idegeskedni annyit.
No megyek, mert felébredt..

any
any
 


Sziasztok!
A nyáro a nagyobb fiam scak szigorúan bio dolgokat ehetett. Talán egy éves kor alatt érdemes lenne azt adni. A Bem téren nagyon jó a biobolt, lehet, hogy õk meg tudják mondani, itt Db.-ben ki ad el bio zöldséget. Az biztos, hogy aki ilyet árul, az nem vegyszerezi, és a környékén sincs senki, aki azt tenné. Timi
vargat
 
 


Szasztok!!
Képzeljétek ,Sárika magától megfordul és visszafordul.
Ezt a két dolgot egyszere sajátította el.Hason is egyre több ideig el van, ha elfárad vissza fordul,azért van mikor méregbe gurul.Any,Timi utaztatok már a gyerekekkel?
Úgy néz ki egy pár napra elmegyünk a hegyekbe, esetleg ha van ezzel kapcsolatban tapasztalatotok írjátok meg.Sára szépen elalszik magától este a kiságyba,nem örülnék ha felborulnának ezek a jó meg szokott dolgok.Jó lenne olyan szállást találni ahol van kiságy és megfizethetõ a hely is.
Üdv:Kata
jázmin
 
 


Hú, Kata, ez szuper!
Ha találtok valami ilyen helyet, akkor írd meg légyszi, mi is szívesen elmennénk, de én nem tudok semmi jó helyet, sõt legtöbb helyen nem szívesen látnak 2 év alatti gyereket.
Nálunk is így megy az esti elalvás, külön szobában és én sem szeretném elrontani.

Timi!

Ezt a bio boltot megnézem magamnak egyszer belülrõl is. Kép

any
any
 


Sziasztok!
Vannak kimondottan bababarát helyek. Pl. az Ózon hotelben Mátrában van gyerek játszószoba. Egyik régebbi babanetes topicban gyûjtötték is, keressetek rá esetleg.
Timi
vargat
 
 


Köszi Timi, megpróbálom megkeresni.
any
 


SZIASZTOK!

Én sokáig kerestem,de mostmár tudom hogy bio zöldséghez gyümölcshöz hogyan lehet hozzájutni Debrecenben.
Balmazújvároson van egy bio kertészet: Virágoskút Kertészeti Kft. A telefonszámuk 52/580-688. Lehet árlistát kérni és rendelni, házhozszállítják! Nekem elég jók a tapasztalataim. A vegyszermentesség mindenesetre garantált.
Lehet hogy van más is, én ezt ismerem.

Sikeres próbálkozást!

Üdv:Janka
Janka
 


Sziasztok!
Ezen a linken kerestem anno: [url=http://krea.bke.hu/~gabo/gyerekbarat.html" TARGET="_top]http://krea.bke.hu/~gabo/gyerekbarat.html[/url]
Az az igazság, hogy sokszor olyan helyeken tapasztalsz segítséget, ahol nem is gondolod! Tavaly május végén még a szezon elõtt voltunk a két gyerekkel Tiszafüreden kempingben, faházban. Nagyon szép fa belsõ, saját wc, zuhanyzó, tv (mert ha esik, és nekünk esett is), kocsival a ház elõtt álltunk, a Tisza a kemping mellett, plusz ott a szabadstrand, melegvizes gyógyfürdõ nem messze, kenuk stb. Mindent megtettek, hogy jól érezzük magunkat (a fiaim 4 és 2,5 évesek voltak). Kevesen voltak, de mivel mi kértük, fõztek nekünk ebédet (rengeteget!), kérhettünk volna reggelit és vacsorát, de volt a házban hûtõ, és a környéken több gyorskaja. A kempingben még volt mûanyag építõ, amibõl mászókat építettünk. A nagyobb fiam azóta is kérdezi, hogy mikor költözünk vissza a házunkba. A nyáron pedig nomád táborban voltam a két gyerekkel. A tábor az erdõ közepén volt Tata mellett! Volt ott minden: víz és fahordás, hegymászás, hüllõ simogatás, állatgondozás, íjjal lövés, hajókázás, rengeteg séta, túra, éjszakai is, csak két dolog nem volt: áram és vezetékes víz. Minden este tábortûz volt. Hiába esett napokig, és volt hideg, esõkabátban és gumicsizmában mentünk szedret szedni az erdõbe. Fantasztikus volt! Szerintem érdemes mindenfélét kipróbálni, ezek a legnagyobb élmények! Idén biztosan megyünk megint a táborba! Mivel családi, azért együtt lehetünk! Timi
vargat
 
 


Sziasztok!!
Köszönjük Janka ,a bio kertészet címet mi biztosan kifogjuk próbálni.Timi a táborozás szuper dolog lehet,mi még nem probáltuk ,de egyszer remélem sor kerül rá.Felnõteknek, gyerekeknek egy emlékezetes élmény .
Úgy néz ki ,hogy pénteken indulunk ,végülis marad a szokott helyünk Eger mellett Noszvaj eddig még sosem csalódtunk benne.A szálláson változtatunk nem a megszokott magánszállásra megyünk,hanem a Hotel Fenyvesben foglaltunk le egy apartmant.Remélem minden simán megy és a lányok is élvezni fogják.
Any, írtál a Ha péprõl ,ez az amit a boltokban is lehet kapni? Ki szeretnénk próbálni, mert Sárika a gyümiket nem eszi meg,sokat nyügös nem tudom mi lehet az oka.Arra gondoltam ,hogy éhes vagy a foga miatt nem tudom.
Any kislányodnak van már foga?
Üdv:Kata
jázmin
 
 


Szia any!!!

Én is debreceni anyuka vagyok.Csak érdeklõdni szeretnék,hogy sikerült-e már bölcsit találni?
Merre laktok?
muci
Névtelen
 


Sziasztok!

Kata!
Jó telelést nektek! Majd mesélj!
Lilinek még mindig nincs foga, de reménykedem, hogy nem marad fogatlan. Kép
A HA tejpépet gyógyszertárban lehet kapni, 6 hónap alatt (azt hiszem) fel is lehet íratni. Úgy hallottam sok baba nem szereti, de az enyém imádja. Gyümölcsöt, vagy gyümölcslevet szoktam hozzárakni.

Muci!
Még nem indultunk el bölcsi ügyben, mert nem döntöttük el, hogy mi lenne a jobb az elsõ félévben: bölcsi vagy bébiszitter. Még gondolkodunk...
Mi Józsán lakunk, a legjobb helyileg a Károlyi Mihály utcai bölcsi lenne, de hallottam már róla jót is, rosszat is.

Janka!
Köszi a linket, mi is ki fogjuk próbálni. Nem tudjátok mi az a legkisebb mennyiség, amit ki is hoznak? Szoval csak nagy tételben vagy akár néhány kilót is?

üdv
any
any
 


Any!

Pénzben van meghatározva az alsó határ ez tavaly ezer forint volt, szerintem méltányos.

Sok sikert, üdv:Janka
Janka
 


Sziasztok!!

Sárikának ma kibújt az elsõ fogacskája,gondoltam megírom.
A telelés nagyon jól sikerült ,Sári szinte egyfolytában aludt,biztos a jó levegõ hatására.Elvitünk egy három személyes nagy szánkót, de aznap elkezdet a hó olvadni így sajnos nem használtuk.Sokat sétáltunk,voltunk egy nagyon szép tanyán ,ahol gyönyörû lovak voltak,Orsi egy pónin lovagolt is. Úgy néz ki,hogy szeptembertõl bezárják az Ovinkat nagyon elszomorít.Ráadásúl ,iskola ügyben sem nagyon informálódtunk,mert szeretem volna ha kétszer járjuk a nagycsoportot ,de így nem tudom,hogyan tovább.
Olyan szép az Ovi ,és kedvesek az ovónénik,egyszerüen nem akarom elhinni,hogy megszünhet.
Any rendeltetek ,már a kertészetbõl?
Sziasztok:Kata
jázmin
 
 


Kedves Mindenki!

Lassan babat szeretnenk, de en meg a terhesseg elott szeretnek jo nogyogyaszt talalni, hogy ne akkor kelljen gyorsan donteni. A 4032-es korzetben lakom, kit ajanlotok?
Koszi, manci
Névtelen
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: