Új privát üzeneted érkezett!

szia manci!!!

Én nagyon sok helyen voltam,errõl nagyon sokat tudnék írni ha érdekel.
De most végre megtaláltam aki ténleg jó(szerintem)
Merre laksz?Újkert?
Névtelen
 


Bocsi Manci,az azonosítómat nem fogadja el,valami miatt,de én Muci vagyok!!!
Névtelen
 


Sziasztok! Nóra vagyok és a segítségeteket a szeretném kérni a szakdolgozatomhoz! A dolgozat a gyermeknevelési szokásokról szól, azon belül is a játékos tevékenységek szerepérõl a gyermekek életében. Mindehhez egy kérdõív emailen való kitöltésére lenne szükségem. Aki szívesen segítene ebben, az kérem jelentkezzen Nálam a jakobi@freemail.hu cimen. Elõre is köszönöm a segítséget,
Üdvözlettel
Nóra
norka
 
 

 
 

Kivancsi vagyok mindenre, MuCi!

Nem a Venkert, Mikszath. Eddig a klinikara jartam rakszuresre, stb, de eleg sok rossz elmenyem volt, igy problemamentesen, es belegondoltam, milyen lenne mindez terhesen. "Raadasul" nem vagyunk valami gazdagok sem...

Manci
Névtelen
 


szia Manci!!!

megírom a címemet,így jobban tudunk "beszélni"!!
vadai@cablenet.hu

Muci
Névtelen
 


Szia Muci!!!
Én most tervezem a gyermekvállalást,de ha tudsz valakit a Klinikán,az engem is érdekelne.Elõre is köszi
Kinga
Névtelen
 


szia Kinga!!

A klinikán ajánlom Jakab Attilát,õ nagyon jó.
Én voltam már több orvosnál(2 gyerekem van)nem igzán találtam az igazit,mert németbe szültem,és itt egész más volt minden.Õ nagyon aranyos,kedves,segítõkész.De körzetbe rendel az apja,õt is tudom ajánlani,de õ nem a klinikán van.
Kíváncsi vagyok,hogy hogy döntessz,mjd írj!!!
Merre laksz??
Muci
Névtelen
 


Sziasztok debreceniek!

Nincs valakinek konkrét információja a Károlyi Mihály utcai bölcsirõl? Oda szeretném beíratni a kislányomat, de miután voltam benn, fenntartásaim vannak. De lehet, hogy csak pillanatnyi rossz benyomások, viszont nekem ez lenne közel, ami nem elhanyagolható szempont.

Köszi elõre is, ha tudtok segíteni.

KZ
Névtelen
 


Sziasztok,

én október közepén fogok szülni, de úgy gondoltam elég csak félidõ környékén orvost választani. Most itt az idõ, de az az igazság, hogy nem nagyon tudok dönteni. Elolvasgattam a beszélgetéseiteket, de még mindig nem tudom, hogy kit válasszak. Egyáltatlán abban sem vagyok biztos, hogy a Klinika vagy a Kenézy a jobb. Szóval, ha vannak tapasztalataitok kérlek osszátok meg velem. Az email címem: cskrasznai@freemail.hu
Névtelen
 


Bubu

Küldtem neked mailt

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Sziasztok.
Rég jártam erre és megdöbbenve látom,hogy mennyire nincs mostanában itt élet.
Hová tüntek a babaklubbos barátnőim???????,(Remama és a többiek)
Nos akkor én írok egy kicsit a gyerekeimről.
Zsófi lányom áprilisban volt 2 éves.Sokszor döbbenten állok az okosabbnál okosabb körkérdései előtt.Sokan mondják, hogy azért ilyen kis ügyes,mert sokat foglalkozom vele.No és ott az én kicsi fiam is aki már 2 hónapja elmúlt egy éves.Sanci nem akar járni,úgy gondolja a biztos mászást nem adja a bizonytalanabbért.Mindkét gyerekem egymáson is próbálja érvényesíteni az akaratát ami komoly konfliktus forrása is egyben.

Ha vannak kérdéseitek amire kissé szakmaibb válasz szeretnétek kapni akkor én szívesen segítek bárkinek.(egy védőnő szemével....)

Üdvözlettel:Éva
ike
 
 


Sziasztok Mamócák!

Megvagyunk ám, csak néha már azon is gondolkodnom kell, hogy hol kell bekapcsolni a számológépet.
Itt nagyjából minden rendben. Réci most 2 éves és 1 hónapos gyönyörű kiscsaj. Szeptembertől bölcsibe jár, beilleszkedett könnyen, nincs vele gond. Ebben a taknyos időben elég gyakran beteg. Az elmúlt 2 hónapban krupptól kezdve a középfül-gyulladásig minden volt nála, na de ez a bölcsinek is betudható. Ezért is kezdtem el adni neki a bronchovaxom-ot. Ismeri valaki? Időközben átvittem Récit másik orvoshoz. Dr Kulcsár Ágnest választottam, tündéri és bármikor segítőkész, nem beszélve az aszisztenséről, Erikáról.
Én visszaálltam a dolgozó nők sorába, nagyon élvezem. Csak szívfacsaró belegondolni, hogy más vigyáz az én picikémre.
Tömören ennyi, vigyázzatok magatokra, és egymásra, puszilok mindenkit.
Remama.
Képek: http://babanet.hu/album/main.php?album=377&page=1
rema
 
 


Sziasztok!

Remama!Emlékszel még rám? Az én picúrom is bölcsibe jár, mert nekem is vissza kellett állnom dolgozni. Én is sajnálom néha, hogy nem én vagyok vele, de egyszerűen imád bölcsibe járni, így kicsit mégis jobb.
Lili is szedi a bronchovaxomot, még kb. 1 hét van addig, hogy az első doboz elfogyjon, így tapasztalat még nem sok van. Ő mág csak 17 hónapos.
Nem lehet, hogy egy bölcsibe járnak a gyerkőceink? :-)))

any
any
 


Sziasztok!

Any! Mi a Károlyi utcai bölcsibe járunk, Erzsike nénihez és Julika nénihez. Nagyon aranyosak. Réci is nagyon szereti, reggelente van egy pici nyöszörgés amikor bemegy, de van hogy ez is elmarad. Jól eszik, jól alszik, sokat játszik. Ha nem dolgoznék, valószínűleg akkor is beadtam volna, csak pozitív dolgokat tapasztaltam eddig nála.
üdv.
Remama.
rema
 
 


Szia!

Igen, gondoltam, hogy egy bölcsibe járnak a lányok, úgy rémlett, arra laktok valahol...
Lili a B csoportba jár és nagyon szereti.
"Megyek" megnézem a képeiteket, ne menjünk el egymás mellett. :-))

any
any
 


Any!
Ha netán felismernél a bölcsiben, és rámköszönnél, tudasd ki vagy, ne vágjak túlságosan sokáig bamba képet! Kép)
Reggel apa viszi, én 1/2 4 és 4 között szoktam érte menni.
Puszi.
Remama.
rema
 
 


Sziasztok debreceni anyukák!

A sógornőm Hajduszoboszlón lakik, és kétségbeesve keres diavetítőt a gyerkőceinek karácsonyra. Bejárta a várost, Debrecenbe is átment, de sehol sem talált. Esetleg nem tudnátok tippet adni, hogy hol nézhetné meg?

Előre is köszönjük a segítséget

Anikó és Tünde
Anikó
 


Szia!

Media Markt a Malomparkban?

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok debreceni anyukák!

Mindenkinek boldog új évet kívánok!
Remélem betéved valaki ide 2004-ben is.
Babaúszás ügyben tudnátok valami info-t adni?
Hova lehet vinni és mikortól, szeretik e a babák, mennyibe kerül stb.

Krisszie
Krisszie
 


Sziasztok! Boldog új évet mindnekinek!

Nem túl sűrűn látogatott ez a topic, de hátha változni fog.

Krisszie!Kép
Én még az első gyermekemet várom, de úgy 1 éve a sógórnőm elvitte a kisfiát babaúszásra az Aranybikába. Ott hidegvizes medence van. De úgy hallottam a gyógyfürdőben is van, ott melegebb a víz, de az drágább.
Sajnos ez minden.

21 hetes vagyok, most készülök dokit választani a Klinikán, minden infót szívesen veszek.

Üdv, Leone

KépKép
leone
 
 


Boldog új évet kívánok mindenkinek!!!!

Krisszie
Mi járunk babaúszásra a gyógfürdőbe. Búvárklubb a neve. Nagyon jó. Mi Zsanka 3 hónapos kora óta járunk, és csak most decemberben hagytunk ki alkalmat. Az egyszeri alkalom 1400Ft, a 10 alkalmas bérlet 10000Ft.Zsani még nem lett beteg tőle sose (most volt torokgyulladása karácsonykor, amikor már 2 alkalmat is kihagytunk) Ja és csak anyit kérnek, hogy a baba kapja meg a 3 hós oltás és egy igazolást, hogy egészséges, közösségbe járhat.

Leone
Mikor fogsz szülni? Kinél?

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Sziasztok,
köszi a válaszokat!

Akkor ez februárban lesz aktuális, akkor lesz 3 hós Dorka. Remélem szeretni fogja, mert én ezt nagyon jónak tartom.
Úszhatnak hideg vízben a babák?
Mennyire tetszik nekik? Már gyakorolunk nagy kádban, de a feje még nem volt víz alatt.

Leone
Olyan jó volt 21 hetesnek lenni, imádtam a terhességet.
Én a Kenézyben szültem, de a klinikán szerintem Aranyosi dr. nagyon jó fej vagy Krasznai Zoárd is.

Nadine
Mekkora a gyerköcöd? Nem tudod véletlenül a telefonszámukat?

Krisszie
Krisszie
 


Krisszie

Zsanka most volt 7 hónapos. Azt nem írtam, hogy a víz 34-35 fokos, tehát nem hideg. Az elején van egy bemelegítés a babáknak = meg kell masszírozni, de ezt megmutatják, hogy kell.

Gyakoroltok??? Akkor most leírom hogy kezdik a babaúszáson. Az első alkalommal csak lebegtetés van a víz felszínén: vontatni kell a hasán és a hátán alátámasztott kezeken a babát, valamint függőleges helyzetben, mikor a baba nyakig merül a vízben. Erről lép tovább majd a baba mikor felkészült. Ez abban áll, hogy felszólítás után az arcára locsolnak vizet, így kiváltódik a búvár reflex. Mikor már ez is megy, akkor jöhet az első merülés, locsolás kíséretében. Majd a locsolás is elmarad. Nálunk úgy nézett ki, hogy a 3. alkalommal locsolták, a 6. alkalommal merült először, és a 11. alkalommal merült le locsolás nélkül. De a barátnőm kislánya csak a 8. alkalomkor merült először, mert még előtte görcsös volt. Ez látszik a testbeszédjükből: kéz ökölben, feszes tartás stb. Ez minden babánál más, egyéni haladási tempó van, egyik babát se sürgetik. Mi elég sokat játszunk közben Zsanival, van rengeteg úszkáló játék, nagyon élvezi.

Rakok fel egyképet:

Kép

A telefonszámuk: 52/ 414-068, 20/ 316-7969

Ha van kérdésed írj!

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Nadine,

Nagyon klassz a kép, édes a kiscsaj. Látszik, hogy tetszik neki.

Kicsit off leszek:
Milyen fényképezötök van? Mi most akarunk venni egy jó digitálisat, de nem tudom milyet lenne érdemes.

A gyakorlás abban merül ki, hogy háton lebegtetjük és olyan édesen úszótempózik a lábával mint egy kis béka.
Tényleg és spec. pelust kell vinni meg úszógatyát?
Alig várom már, hogy vihessük. A gyógyfürdö meg közel is van hozzánk, pont jó.
Most amiatt izgulok, hogy holnap 2 hós oltásra megyünk. Remélem ügyes lesz és meg se kottyan neki.

Krisszie

Krisz
krisszie
 
 


Krisszie

Mi fényképezőnk Olympus C2500L tükörreflexes, de ezt már nem beszerezhető (nekünk már 3 éves akkori egyik csúcsmodell). De én mindenképen olyat javasolnék, aminek minél nagyobb a felbontása (MPixel), nagy bemeneti lencséje van (több fényt enged be), lehetőleg lehessen rá rakni plussz vakut, legyen rajta optikai zoom, fogadjon külső kártyát. De ezek kb 150000 Ft környékén vannak. Pl: Olympus, Minolta DImage, Fuji Finepix. Ha hobbifotózásra akkor 80000-100000 Ft körüli, de ezekkel nehezebb igazán jó fotókat készíteni.

Az úszásra vinni kell Huggies úszópelenkát, a DM-ben 1799 FT volt tavaly. van egy kisebb és egy nagyobb méretben, és több színben: rózsaszín, kék és zöld. Ti véletlenül nem az újkertben laktok??? HA igen akkor csak nem Chramtez doktornőhöz viszed holnap tanácsadásra?? Nekünk is holnap kelene menni, de mi már túlvagyunk a méreckedésen. holnap nagyon sokan lesznek az összes tanácsadóban, mert 2 tanácsadás elmaradt tavaly ugye és még akik most következnek, hajjaj 3* annyi gyerek. A 2 hós oltás viszonylag könnyen átvészelhető, csak amint hazaértek borgasd be, és később mérd meg a lázát. Ha emelkedik egy fél Germicid-C. Mi ettő az egytől nem lázasodtunk be. A 3hósnál 39 fokos láza lett hirtelen, így a 4 hósnál már az oltás után egyből adtam neki lázcsillapítót. Érzékenyebb volt arra az oltásra.

Na megyek alukálni, nyűgös vagyok.

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Nadine,

most jöttünk vissza a szuriról. Dorka olyan jól viselte, igazi nagylány. Nem akarom elkiabálni, remélem nem lázasodik be.
De igen a Görgey-n lakunk és Chrametz drnönél voltunk. Nagyon klasszul adta be, csak egy kicsit sírt fel Dorka.
Jól gondoltad rengetegen voltak, de mi még nem vagyunk ilyen rutinosak.
Ti is ezen a környéken laktok?
A fényképezögépek közül én a Nikon és a Fuji között vacilálok. Körül kéne nézni, de most én nem tudok a párom meg utál vásárolni.

Krisszie

Krisz
krisszie
 
 


Krisszie

Mi meg a Borbíró téren lakunk, a postánál. Én is csak azért nem vittem Zsanit tanácsadásra, mert már nincs értelme. Havonta egyszer viszem mérteni, ha meg kell valami felhívom a doktornőt és beszaladunk a receptért. Szerencsére 6 hónapos kor után csak 1 évesen kell vinni a doktornőhöz, így megússzuk a várakozást. Ja arra figyelj oda, hogy a múlt hónapban az egyik anyuka odahozta a szájfertőzéses gyerekét tanácsadásra. Nem tudtuk, hogy beteg, előttem következett, a doktornő ordibált vele, kihallatszott a rendelőből. Utána mentünk mi még morgott a doktornő, hogy hogy lehet ilyen anyuka. Ja és a kisfiú megfogta előtte ZSani kezét, mert akor még ki gondolta volna. Bent fertőtlenítettük le a kezét, még szerencse, hogy tuti nem vette a szájába, mert cumi volt benne.

Ha a férjem hazajön megkérdezem, hogy a neten melyik oldalon lehet esetleg utána nézni a gépeknek, és akkor te kiválasztod, férjed meg elmegy és megveszi.

Na megyek mert követelnek

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Nadine

Akkor majdnem szomszédok vagyunk.
Vajon miért haldoklik ez a topic? Van a debreceni anyukáknak más lelöhelye is?

Krisszie

Krisz
krisszie
 
 


SziasztokKép
Ildikó vagyok egy 2,5 éves kislány anyukája és én is Debrecenben lakom a Civis utcán .Örülök nekki hogy találtam egy ilyen topicot ,ahol vannak más Debreceni kismamák is.
Sziasztok IldikóKép
Ildikó
 


Sziasztok!

Én igaz nem vagyok debreceni, Hajdúszoboszlón lakom, de gondolom ez a 20 km nem akadálya, hogy én is itt legyek veletek.
Van egy négy és féléves és egy 8 hónapos fiam, Máté és Gergő.
Most már én is ellátogatok ide hozzátok.

Nadine!
Itt iis beszélgethetünk...Kép
Remélem Manóka is nem soká csatlakozni fog hozzánk.

Puszi mindenkinek!

Krisztaa
krisztaa
 
 


Sziasztok lányok!

Végre egy kis pezsgés. Nézitek a szülöszobát?
Kíváncsi vagyok rá, de a párom meccset néz, így én felveszem és holnap nézem meg.

Mennem kell mert nyüszög a nagy 2 hós lányom.

Kriszzie

Krisz
krisszie
 
 


Na sziasztok!

Nem válaszolt nekem senki, így magammal beszélgetek.
Most néztem meg a Szülöszobát. Nem vagyok elragadtatva a müsortól. Nem tetszett az a szándékos szembeállítás a 'nem szimpi' menedzseranyuka és a 'szimpi' szlovákiai anyuka között. Ennek a müsornak nem erröl kellene szólnia, hogy véleményezi a párokat.
De az ötlet nagyon jó, remélem a többi rész inkább a kórházakról, körülményekröl, a szülésröl magáról és a BABÁKRÓL szól majd.
Amúgy amikor megmutatták a kis Attilát legörbülö szájjal úgy meghatódtam, hogy elsírtam magam. Gyorsan átszaladtam és megölelgettem a Dorkámat. Hiába a szülés hatalmas élmény volt, nem lehet érzelmek nélkül nézni és az ember átéli újra.

Ez csak úgy kijött belölem.

Krisszie

Krisz
krisszie
 
 


Krisszie

Nekem is hasonló véleményem votl a Szülőszobáról. De olvashatod a friss ksbabákban. Ramélem a többi rész jobb lesz. Debrecni anyukák egyébként előfordulnak az nlc-n is, de ott inkább csak kismamák vannak. Dorka hogy vislete a szurit??

Krisztaa
Szerintem itt maradjunk, mert az a topik inkább a klinikáról szóljon. Tényleg mikor lesz az utolsó műtétetek???

Ildikó
Szia itt, egész kis csapat lesz itt nemsokára, és mindenki a Cívis környékéről van szinte. Hogy hívják a kislányodat?

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Nadine!
Oké, maradjunk itt. Manóka milyen másik topicban jelentkezett? Milyen volt a szülése? Jól vannak?
Mi január 26-án megyünk a korházba és 28-án műtik Gergőt.
Ügyesek vagytok még Zsanikával, hogy még mindig szopiztok. Nagyon jó a kép is rólatok, aranyosak vagytok!

Kriszi!
Én is néztem a szűlőszobát és persze én végig bőgtem. Ilyenkor úgy elszomorodom, hogy lehet, hogy soha tööbbé nem élem át.
Szopiztok? Hol szültél?

Krisztaa
krisztaa
 
 


Nadine,
Dorka egy tündér volt, hösként viselte a megpróbáltatást. Nem lázasodott be, csak egy kis nyügi volt este.

Druszám,
Kenézyben szültem. Szerintem elég korrekt hely. Bár nincs összehasonlítási alapom.

Dorka szopizik lelkesen, csak megint szigorlatra készülök és ilyenkor érezhetöen kevesebb a tejem. Inkább nem foglalkozok a tanulással annyit, lesz ami lesz.

Miért kell a fiadat müteni? A kicsit? Miért gondolod, hogy nem szülhetsz újra?

Krisszie

Krisz
krisszie
 
 


NadineKép
Az én kislányomat Anitának hivják.
Én is nézztem tegnap a szülö szobát és én is bögtem rajta ,szinte az ember ujra éli a saját szülésétKép.Csak lehet hogy én se fogom ujjra élni mert a kislányomra is vártunk 2,5 évet,amit egy csomo orvosi vizsgálat elözött meg.
Ti milyen utcán laktok?Mennyi idös a gyerköcötök
vanKép
Bocsi ha nemtudok azzonal válaszolni de napközben elég elfoglalt vagyokKép
Ildikó
 


Ildikó
Mint fentebb írtam, a Borbíró téren a posta mellett lakunk. Zsani 7 hós volt 3-án. Már feláll lépeget a kiságyban, most már kúszik-mászik.

Most megyek mert követelnek

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Krisszie!

Csak nem te is szigorlatra készülsz?? valószínű akkor egy cipőben járunk ugyanis 5 nap múlva én is szigorlatozni fogok. Átérzem a helyzeted. Én számvitelből írok. Te? Hova jársz?
Én Nyíregyházára járok gazdálkodási szakra.
Hát, hogy lesz-e harmadik baba azt még nem tudjuk majd a jövő megolja ezt a kérdést is, rajtam biztos nem fog múlni én nagyon szeretnék.
Sajnos Gergő úgy született, hogy nem volt neki kifejlődve a végbele. Novemberben már műtötték egyszer, akkor volt a nagy műtét-szerencsére sikerrel- most pedig január végén lesz neki az utolso műtét. Remélem nemsoká vége lesz ennek a rossz álomnak.
Mindezek ellenére nagyon jól vagyunk, ugyanúgy fejlődik mint a többi vele egykorú gyerköc.Imádnivaló.

Na sziasztok!

Keisztaa
krisztaa
 
 


Sziasztok,
Tegnap este már nem tudtam jönni, mert a kiscsaj végképp áttért éjszakai üzemmódra. Visszatértünk a már elhagyott 1/2 3-as szopihoz is, most úgy hogy addig le se feküdtünk. Eddig olyan ügyesen aludt éjféltöl hatig. Szerintetek mi történt vele?

Krisztaa

Én is számvitelböl fogok szigorlatozni 19-én, szintén Nyiregyen. Én az egészségügyi fösulin tanulok informatikát. Ettöl a számviteltöl meg kivagyok, mert finoman szólva nem tartozik a kedvenceim közé.

Nagy drukk a kicsi Gergönek és az anyukájának is. Nem semmi lehetett ezt végig csinálni.

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Nadine,

Ha már olyan profi vagy fényképezésböl: szerinted mire kell figyelni, ha én föleg porté fotózásra akarom használni, vagy erre van a zoom?
Ja és digitális zoom mellett optikai zoom is legyen rajta? És mi a különbség?
Csak legyen gépem és a Dorka képeket szétszórom a neten;)

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Kriszzie
Amit fentebb írtam, arra mindre figyelni kell. AZ optikai Zoom a lényeg. A digitális semmit se ér. Ha nincs rajta optikai igazán jó képet nem tudsz vele csinálni.
Én fejlődési ugrásra gyanakodnék, vagy ha nagyon idegey vagy a vizsga miatt akkor csökkent tejmennyiségre, amit egy esti szopival pótol. Zsanett is végigaludta az éjszakát, majd ő 4 hónaposan kezdett ébredezni, majd mikor jött a hozzátápi azóta megint alszik.

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


NadineKép
Nagyon édi lehet a kicsid Képaz enyém bölcsibe jár ide a postához ez van a legközelebb.
KrisztinaKép
Drukkolok a kicsi fiadnak és remélem minden rendben leszKép
KrisszieKép
Nekked mennyi idös a pici lehet hogy irtad már csakk én levagyok maradva ,egyébbkén az én kislányom a tejcsi mellet még kapot tápszert is mert kevés volt a tejem.
IldikóKép
Ildikó
 


Sziasztok,

Nadine lehet, hogy igazad van. Most egy nagyot nött Dorka. Valszeg a tejmennyiség még nem tudta követni az igényeit. Belehúzok macikávéval, eddig ez mindig bejött.
Nagyon ügyes a lányod, hogy ilyen jól alszik. A fogmanó sem zavarta?

Ildikó,
Dorka vasárnap lesz 10 hetes. Remélem még bírjuk egy darabig pótlás nélkül is.

Üdv mindenkinek
Krisszie

Krisz
krisszie
 
 


KrisszieKép
Nagyon édi lehet és gratulálok a 10 heteséghezz
Pusszi mindenkinek IldikóKép
ildikó_4
 
 


Krisszie

Ha egy mód van rá soha ne adj neki pótlást!!! Nekünk is volt olyan időszak mikor kevesebb volt a tejcsi de vannak praktikák, amivel nagyon lehet tejcsit szaporítani. Küldök is egy mailt, amiben le van írva. Én is kaptam, nekünk nagyon bevált. Zsani még most is napi 7-8 szopik a hozzátápi mellett. De ha nem akar mást enni, akkor is elég a tejcsi. Ami nincs benne, az hogy beköltözöl vele az ágyba és annyiszor teszed mellre ahányszor elfogadja. Kb 2 nap alatt tuti reggeli kőcicik Kép

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Sziasztok Lányok!

Örömmel olvastam, hogy hiányoztam nektek, de most végre itt vagyok! Tegnap este már elolvastalak benneteket, de erőm az írásra már nem maradt. Most van egy kis szabadidőm, közben szedegetem a karácsonyfát, kávézgatok,életem két legfontosabb férfija meg szundikálnak a másik szobában.
Gyorsan, míg el nem felejtem sok vizet is innom kell a kávé után, mert a héten egyik nap jól megjártam a dolgot. Minden reggel szoktam inni egy nescafét, ahogy megszoptattam a fiacskámat. Erre a hét közepén feljött a barátnőm délután, és főztem neki egy rendes pressókávét, dehát én is megkívángattam, és ittam egy adagot. Kb fél óra múlva szopott a kicsi, és attól kezdve nem volt megállás... Nem aludt, nagyon nyugtalan volt, egyfolytában a cicit kereste, de őrült módon, mintha ki lett volna éheztetve. Már teljesen kétségbe voltam esve, mert nem tudtam, hogy mi a baja.Gondoltam én a kávéra is, de nem hittem, hogy ennyire... Tornáztattam a lábát, mert gondoltam, hátha a hasa fáj, az eszemmel tudtam, hogy nem az a baj, de tudjátok, az anyaság elvette a józan eszemet is. Szóval így jártuk meg a dolgot a kávéval. Azóta csak akkor iszok, ha már megszoptattam, hogy az elküvetkező 3 órában kimúljon belőlem.
Ahogy olvastalak benneteket, az is lehetne a topic címe, hogy civis és környéki kismamák, + Szoboszló. Jó, hogy mindenki a környéken lakik, majd találkázhatnánk élőben is.
Szerintetek, mikor lehet majd a gyereket kivinni az utcára? Mi már kétszer kimentünk, de csak a kocsiig, meg, míg vissza bejöttünk a házba. Még nem merem kivinni úgy egyedül babakocsival. Dehát, még csak kedden leszünk két hetesek.

Nadine,
köszi a tanácsot a doktornővel kapcsolatban, őt választottam, hétfőn volt is itt, tényleg aranyos, meg tetszett, ehogy a gyerekhez nyúlt, az is. Aztán, mikor ment el meg is köszöntem neki, remélem, a továbbiakban is jóban leszünk.

Krisszie,
olvastam a fényképezőgép vásárlási szándékodat. Én messze nem vagyok olyan profi, mint Nadine, csak a saját tapasztalatomat tudom leírni: én is elhatároztam, hogy a gyerek miatt szeretnék, aztán a férjem hozta a tanácsokat, hogy milyet kell venni, természetesen csak százezer ft felettiek voltak jól. Aztán végül vettünk egy Cnon gépet, de ebben nincs optikai zoom, viszont, nagyon szeretjük azóta is. Mi eddig is egy jó minőségű teljesen automata gépet használtunk, szerintem ez kb annak felel meg, persze, jobb fejlettségi szinten. Van rajta ezer funkció, de mi csak simán fotózgatunk legtöbbször, néha készül egy kis filmecske is. Persze, ha valaki ért a fotózáshoz, igaza van Nadinnak, jobb a profibb gép, de mi erősen amatőtök vagyunk. Meg én azt a 70000 ft-ot is igen fájó szívvel adtam ki rá, de utólag már nem bánom. Bár, már így is rengeteget költöttünk erre a kis manókára, de ti ezt már mind tudjátok. Csináltam albumot:
WWW.babanet.hu/album/main.php?album=1451
most ez a legfrisebb album. Györffy Imre István néven.

Krisztina,
a műtét miatt nagyon szurkolok Gergőnek, meglátod, minden rendben lesz,és nyáron már vígan fürdőzhet a fiúcska.
Már igen hosszúra sikeredtem, de remélem örömmel olvassátok.
puszi,manóka

manóka
manóka
 
 


Szia manókaKép
Megnézztem a képeket nagyon édes a picurka garatulálok hozzá nektek és jó egészséget hozzáKépKép
Szerintem is össze kénne majd hozni egy találkozót ha már jobb idö van ,meg ha már ilyen közzel lakunk egymáshozKépés a te kisfiad is erösödik egy kicsit.
IldikóKép
ildikó_4
 
 


Szia Manóka!

Gratula a kissráchoz. Nagyon édi.
Ismerös a kávé probléma. Voltaképp emiatt is iszom a macikávét, mert nem merek napi 1-nél többet kv-t inni, így is elég eleven a kiscsaj esténként.
Jó idöben mi már kivittük 2-3 hetesen. Egy kicsit szokatni kell.
Milyen volt a szülésed? Rendben ment minden?

Krisszie

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!Néhány napja olvastam a babaneten dr. Major Tamásról és dr. TÖrök Olga tanárnőről, de nem tudom, hogy melyik topikon belül. Tudtok segíteni?Vagy van tapasztalatotok velük kapcsolatban, milyenek terhesség alatt, szüléskor, szüléskor bent voltak-e stb.? Köszi.
Vike
 


szia Viki.
Sajan de nem tudodk segiteni és nem is ismerem öket,de ha megtudok valamit majd irok.
IldikóKép
ildikó_4
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: