Új privát üzeneted érkezett!

Szia Ildikó!
Én is gondoltam, hogy jó, ha valami tartja a gyermek lábát, mert egyébként Gergő bokája is össze vissza forog és főleg a nagylábújjára támaszkodik erőteljesen.

Ma voltunk Dévény tornán, mivel mindig olyan időszakban megyünk, mikor Gergő aludna, sírás lett a vége. Négykézláb mászni nem akar, kúszik még mindig. Azt mondta a csaj, hogy ne engedjem felállni addig, amíg nem fog négykézláb menni, nem szabad kihagynia, mert azok az izmai feszesek, amik ahhoz kellenek. Ha kimarad, akkor problémás lesz az elindulása. Így most a négykézlábit gyakoroljuk, hát, nem túl nagy sikerrel. :( De kitartó vagyok. :)

Gergő a kiságyban alszik, velünk egy szobában. Nem is merném most másik szobába tenni, mert világháború lenne, ha nem látna minket. Ám, ha csend van, nincs körülötte mozgás, jobban alszik.
Tegnap éjszakai hosszú üvöltés után ma minden alkalommal szó nélkül és egyedül aludt el.
Biztosan megviselte a nyaralás, nem szokott utazóágyban aludni, emelett idegen hely, idegen emberek. Nagy tanulság számomra, hogy ilyen picivel még nem nagyon érdemes hosszabb időre kiruccanni.

A fürdi ma oké volt, igaz két percenként felnézett a kisfiam, hogy ott vagyok e, de most nem igényelte, hogy kapaszkodjunk egymásba.
A hajmosi nem probléma Gergőnél, úgy öblítem, hogy leöntöm egy kb fél literes kis tartályból. Ez nem gond. Ami már neccesebb lesz: jó lenne picit vágni a hajából. Próbáltam is apa segítségével( fodrász az eredeti szakmám) de nem hagyta.

Megértem, hogy megőrülsz, ha nem eszik a kislányod. Gergő is csinálta pár napig, hogy nem nyitotta ki a száját, megpróbáltam többféle kajcsit is. És amit nem evett meg, azt nem ette meg később sem, így ment a szemétbe.
Kaja közben egyfolytában jár a szám, mondoka, dalocska, mese , így most oké a dolog.
Tarts ki, hátha Mirtillnek is megjön egyszer az étvágya.

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Mirtill ma egész jól evett! :D Úgy látom,hogy jönnek a rágófogai lehet ezért nem eszik.Gergőnek hány foga van?Nem lehet,hogy jön vhol és azért nyűgös?

Milyen volt az éjszakátok?Mirtill megint végigaludta szerencsére.

Mirtill sem akart mászni de aztán nagyon belejött.
Nekünk mutatta a gyógytornász,hogy milyen gyakorlatot kell csinálni.Megpróbálom leírni remélem érthető lesz.
Szóval:Te letérdepelsz és ráülsz a sarkadra megfogod a gyereket úgy,hogy a háttal van Neked.Utána megfogod a térdénél és behajlítod a lábait és négykézlábra állítod úgy hogy a combod közé fogod a combjait.Így tarthatod aztán egy kicsit meg kell emelni a fenekét és elvileg el kellene kezdeni mászni.Ha nem akar(Mirtill sem akart)jön a hengerpárna.Ha nincs szerintem egy vékony összetekert szivacs is jó.Azt a hasa alá teszed és tolod a lábánál fogva így Ő fogja rakni a kezeit.
Mirtill nem szerette ezt a gyakorlatot de tettem elé játékokat és meséltem.Ő a 4.torna után már egyedül mászott de itthon is gyakoroltuk.
Van olyan is,hogy z-ülés azt is kellett sokat gyakorolni mert áll.onnan tud majd mászni és felállni.Mirtill azóta is mindig így ül.Erről teszek fel képet de annyi,hogy úgy kell ülni,hogy a talpa hozzáérjen a térdéhez.
Remélem érthető volt ha nem bocsi.

Mirtill 1 hete kap másféle tápit és azóta tiszta feketét kakál és mára már elég kemény is lett.Szóltam a dokinőnek de szerinte nem lehet a táptól.Pedig elég sok vas van benne.Nem adom ezt neki kapja még a ha tápot de ha nem lesz melyiket adjam neki?Gergő melyiket issza?

Szia!

Kép

Ez a z-ülés kicsit lazább változata

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!

Az éjszakánk elviselhető volt, szokásos, még a nagy hisztik előtti. Vizet adtam neki, nem is ébredt fel olyan gyakran.
reggel is nyugisan ébredt.
Aztán kicsit megijedtem, mert szinte az egész teste piros foltokkal volt tele. Elvittem a doktornőhöz, azt mondta, az Aktil Duó okozta túlérzékenységi reakció.
Nincs elég bajunk. :(

Jönnek a Gergő fogai is, nyilván ez is lehet probléma. De mivel most van a szeparációs szorongás időszaka, az is társul hozzá. Mindig a közelében kell tudnia.

A probléma ott van, hogy annyira fáradt vagyok, hogy napok óta fáj a fejem a kialvatlanságtól. Aztán napközben sem jutok semmire, így későn fekszem, nem alszok nyugodtan, nappal pedig Gergőzök egész nap, mert nem akarom, hogy folyamatosan sírjon.

Köszi a gyakorlat leírását, megpróbáljuk így is. :) Gyakorolunk, de Gergő nem nagyon akarja a négykézlábazást. Az ülés is oké, szokott így ülni, persze, amióta dévényezünk.

Hasonló elven működik a legújabb elfoglaltsága, amit nagyon élvez, csak nagy a henger.
Kép

Egyébként akkora szél van nálunk, hogy csak úgy süvít. A szél is mindig megviseli.
Most éppen alszik, ez is nehezen ment. Forgolódik, cumi kiesik, anya visszarakja, akkor anyát észreveszi, hogy ott van, anya ne menj el, anya lassan elmegy, jön a forgolódás....

Gergő jelenleg Humana Baby-Fit 2 tápit eszik. Az banán ízű, nagyon fini, nem keserű, mint a HA tápik alapból. Antireflux, ezért laktatóbb, mint a többi. Gergő ezt ette korábban is.
Próbálj ki többet, hátha bejön vmelyik.
Most van a Dm-ben Babylove tápi, ami újdonságnak számít. Borzalmas rossz. Az íze sem oké és alig akar elkeveredni. Az új, szintén babyloves tejpépek viszont finik és alig 400 Ft-ba kerülnek. :)

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 

 
 

Szia Kelimoni!

Ma vettem Humana3-at majd azt megpróbálom hátha.De pár napig visszatérünk a ha tápira,hogy rendeződjön a széklete.Felhívtam egy dietetikust aki szerint nem lehet a táptől fekete a széklete és szerinte vigyem gasztroenterológiára a gyereket mert szerinte tejallergiás.Hónapok óta eszik rudit,tejszeletet,túrót,sajtot és nem volt baja.Azóta ilyen a széklete amióta ezt a tápot adom.
Remélem rendbe jön.

Mirtill semmilyen tejpépet nem eszik meg csak a gyógyszertári Sinlacot amit meg ugye már nem fognak felírni.A védőnő azt mondta,hogy nem kell már pépet adni.Délután adok kalácsot simán,vajjal vagy kenek sajtos kenyeret vagy eszik gyümit.

Nagyon jó ez a henger.Azért is fontos,hogy másszon mert azt mondják,hogy akiknél kimarad később tanulási nehézségekkel küszködnek.

Jó éjszakát kívánok és remélem tudsz pihenni!Délután feküdj le Te is Gergővel aludni a házi munka megvár.

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Ildikó!

Kérdeznék vmit :)
Azt olvastam, hogy a négykézlábi előre előtt a gyerekek hátrafelé indulnak el. Nálatok ez, hogy működött?
Próbálkozunk, kicsi sikerrel.

Éjjel jól aludtam, apa volt a "Gergőfelelős" :)

Nektek is van ilyen hengeretek? Most láttam a www.babaszoba.hu oldalon, 600 Ft.-ért. Mi is használtan vettük, szintén ennyiért. :)

Készültök már Mirtill szülinapjára? :)

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Nekünk nincs hengerünk a tornán használta a gyógytornász.
Mirtill is először hátra tolatott de nem sokáig aztán elindult előre.
Holnap megnézi a gyógytornász olyan rendes,hogy bejön a szabija alatt.Már egy kézzel is megáll sőt néha elenged mindent igaz csak1-2 mp-ig áll így de haladunk és ez a lényeg.

Remélem Nektek nem lett bajotok a tűzijáték miatt!Elég borzasztó ami történt!

Járunk egy kislánnyal kezelésre és nagyon sajnálom szegényt és rettentő dühös vagyok az "anyukájára".
15 hónapos és az egyik karja van lebénulva és szerintem értelmileg sincs teljesen rendben.A nagybarcai csecsemő otthonban lakik mert az "anyuka"elfelejtette hazavinni de előtte lerendezte a sorsát.
Egyedül szerette volna megszülni a vasút mellett(vajon miért mert megtartotta volna?)csak azzal nem számolt,hogy a gyerek 5720gr és elakadt a szülőcsatornában.Valahogy kórházba került és nagy nehezen kiszedték belőle a kislányt de oxigénhiányos lett,elszakadt egy mozgatóideg éstöbbször kellett újraéleszteni.Már Szegeden műtötték a karját és 1 évig volt benn a Gyekben.
Nem szülhette volna meg a kórházban?Akkor is otthagyhatta volna és nem károsodott volna ennyire és örökbe fogadták volna.Most is örökbeadható mert a nő nem is érdeklődik felőle de nem hiszem,hogy sokan kapkodnának érte.
Miért nem lehet az ilyen nőket valahogyan megbüntetni?
Az ilyen dolgok nagyon fel tudnak bosszantani.Más évekig küzd,hogy legyen gyereke még más simán tönkreteszi egy kis emberke életét és valószínű fog szülni még párat.
Bocs,hogy ezzel traktállak de nagyon kikívánkozott belőlem!

Gergő jól aludt?Pihentebb vagy már egy kicsit?

Készülünk a szülinapra igaz már az ajándokokat megkapta.

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!

Igazad van, simán büntetni kéne az ilyen embereket, akik kéárt tesznek egy piciben. Kiskorú veszélyeztetése miben merül ki, ha ilyen esetben nem történik semmi?

És a gond az, hogy valsezg örökbeszülőkre sem fog a kislány találni a betegsége, állapota miatt. Mert mindenki egészséges babáról álmodik, nagyon kevesen fogadnak el beteg gyermeket. És a szellemileg visszamaradott állapotot nem igazán lehet megítélni, hogy nagyobb korban mi lesz a gyermekből. De hátha...Hátha lesz még annak a picinek boldog, kiegyensúlyozott élete.

A nagy vihart átélhettük mi is, az ajtókat, ablakokat csak úgy döngette a szél. És a 10-en lakunk, így extra az "élvezet". A tüzijátékra nem mentünk, nem is kívánkoztam még soha, mert nem nagyon bírom azt az óriási tömeget. Sajnálom, hogy az egész dolog tragédiába fulladt. És reggel olvastam a Tv2-n, a Mokkában, hogy ezt is a politikai pártok számlájára írják. Hát, normálisak az emberek?

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


És Gergő jobban alszik. Képzeld, nagyon megy nála most a tápi. Végre ismét eszik, most is jól ebédelt. :) Azt hiszem, ha nincs teljesen teli a poci, akkor van probléma.

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Örülök,hogy tudtatok aludni!Lehet ez a hülye időjárás is befolyásolja Őket.Mirtill nem aludt délután így már 8 órától alszik.Biztos fel lesz éjjel mert nem szokott ilyen korán elaludni,Ő 10 körül alszik el és reggel 1/2 9-ig alszik.Na mindegy.

Mirtill is jól eszik mostanában sőt amióta ezt az új tápit eszi mintha kikerekedett volna.Az az igazság,hogy a hypoallrgén táp nem volt már elég tápláló hiába mondtam a dokinőnek.
Jövő hétfőn megyünk az 1 éves vizsgálatra majd kiderül.Viszont megint nőtt tegnap mérte Gábor és már 80,5cm.Mindenki 1 1/2 évesnek gondolja.

Elég szörnyű lehetett átélni azt a nagy vihart!
Mi sem voltunk az itteni tűzijátékon csak az erkélyről néztük volna de Mirtill annyira félt,hogy be kellett jönni.

Szerintem nem fogják örökbefogadni a kislányt pedig olyan aranyos.A karjával csinál valamit a nő a kezelésen és elég fájdalmas és csak sír szegény.A múltkor együtt voltunk benn és nekem könnybe lábadt a szemem úgy sajnáltam.Most megint be fogják fektetni és nem lesz vele senki.Ez olyan szörnyű,hogy nincs kihez kötődni,nincs akihez odabújhatna amikor fáj valamilye pedig Ő aztán mindig rá lesz utalva valakire.
Szörnyű,hogy milyen szemét emberek vannak!És még csak meg sem kérdezi mi van a gyerekével!

Timi!
Mi volt a 4D-n?Minden oké?Kisfú vagy kislány?

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!

Hát, tényleg jó nagy lányod van. :) De nem gond, hagy nőjjön csak :) Gondoltál e arra, hogy vmi sportot válsszatok? A barátnőmék hasonló okok miatt kezdték el a babaúszást. Nagyon magasak mindketten, a brátnőm olyan 190 körüli, a férj nem tudom. Szeretnék, hogy kislányuk izomzata némileg megerősödjön és ne engedje Őt túl magassá nőni. Hogy ez mennyire célravezető?

És mi van Mirtill székletével?
Nagyon javaslom Neked a Humana Baby-fit 2-t, mert az banán ízű és tényleg fini, s mivel antireflux, nagyon tápláló is. Ezt is lehet kapni a dm-ben.

Akartam még kérdezni: a kislány roma, akiről írtál?

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Nemrég jöttünk Miskolcról megdícsérte Mirtillt a gyógytornász!

Én a Humana3-as tápot adtam neki már tegnap és ma reggel is az almás és szívesen fogadta habár a másikat is szívesen issza.Most kakált már rendes volt a színe és az állaga is de már napok óta jó pedig ugyanazt a tápot kapja.Szerintem attól lehetett,hogy nem kinder tejszeletet evett hanem szörfit és az tiszta étcsoki bevonatú és attól lehetett fekete a kaka.
Ti hogy álltok az édességgel?Én nem szeretném teletömni csokival,cukorral,chipssel.Van aki azt mondta,hogy sajnálja a gyerekemet mert nem ehet édességet.Adok neki túró rudit azon is van csoki és a tejszeletet és kekszet.Ennyi!A legnagyobb ellenem a nyalóka!Szerintem attól gusztustalanabb nincs mint mikor az a cukros lé folyik ki a gyerek szájából a fogai abban áznak egész nap!

Nem tudom roma-e a kislány a gondozónő sem tudja de szerintem az.Azért nem lehet tudni mert szőke göndör a haja és kék a szeme,fehér a bőre de ha ránézel a vonásai arra utalnak,hogy roma.Amikor először mgláttam neken az volt az első gondolatom,hogy roma.Vannak olyan romák akik szőkék nem?

Valamilyen sportot majd kitalálunk Mirtillnek de nem hiszem,hogy ettől kevésbé nőne.Szerintem a magassága a génjeiben van nem hinném,hogy a sport befolyásolná.

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!

Örülök, hogy a gyógytornász is észrevette, mekkorát fejlődött a kislányod. :) Végül is ő szakember.

Az édességgel úgy vagyok, hogy tömény csokit próbálok nem adni Gergőnek. A túró rudiról is leszedem a csokit, csak a túrót kapja meg. Egyébként még kinder tejszeletet, surfit, nem mertem adni, bár Gergő már egy halom egyéb dolgot megeszik, ami lehet veszélyesebb.

Ma este vacsira pl. egy Danette vaniliás pudingba kevertem tejpépet. Ezt kapta most, később még csinálok neki tápit. Így tápláló is, édes is. Tudod, úgy szeretnék már adni olyan dolgokat, mint zsömle, párizsi vacsorára,reggelire, de valahogy nem érzem, hogy attól Gergő jól lakna. Pár falat után megunja az egészet. Persze, mindig úgy kezdjük, hogy valami "normális kaja" aztán amikor már nyígózik, jön a töményebb.

Te mit adsz vacsira/reggelire?

Sajnálom a kislányt, ha roma, ha nem. Borzalmas lehet neki, hogy nem szereti Őt senki folyamatosan. Sajnos nevelőszülőhöz is nehéz a problémás gyerekeket elhelyezni.

Vettél már Mirtillnek télire cipőt? Hogy fogsz választani vagy hogy választottál?
Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Még akartam kérdezni: Mirtillnek hány foga van? :)

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Mirtillnek 8 foga van!

Én még Danett pudingot és Danoninot nem mertem adni de a védőnő azt mondta,hogy ha a ruditól és a tejszelettől nincs baja már krémtúrót adhatok neki de nem igazán fogadta szívesen.Mindig így vagyunk az újdonságokkal alig akarja elfogadni.
Vettem babapudingot azt sem nagyon eszi 1-2 kanál és annyi.
Én reggel-este tápszert adok és utána még a mi vacsinkból szokott enni pár falatot.Kenyeret,sonkát de szerintem ha csak azt kapná nem érne fel egy étkezéssel meg amúgy is kell még nekik a tejcsi ill.táp.Az a bajom a déli kajával is,hogy eszi ugyan azt amit mi de nem annyit,hogy az egy ebéd lenne inkább csak kóstolgat így eszik bébikaját.Az is gond,hogy kizárólag üvegből fogadja el a kaját tányérból nem hajlandó enni pedig régebben abból evett és egyszercsak nem fogadta el.Miért lehet ez?

Én még nem vettem téli cipőt jövő hónapra tervezzük az őszi cipő vásárlást.Én Siestát fogok venni mert így,hogy nem tökéletes a lába sterintem ez a legjobb legalábbis a szandi bevált.Azt megnézte a gyógytornász és a doktornő is és jónak találták.Néztük még a Falcon cipőt is de annak elég alacsony volt a szára és nekünk az a lényeg,hogy tartsa a bokáját.
Azt mondják,hogy az a jó cipő aminek kemény a kérge,puha a talpa és elég széles.Ha torkos a gyerek lába szerintem a békanyelves jó vagy az aminek a fűzője teljesen alul kezdődik.A betét én úgy olvastam,hogy nem fontos bele de a legtöbb cipőben benne van.A Siesta azért is jó nekünk mert egy kicsit befelé dönti a talpat és Mirtillnek mindig kifelé állt.Ja és a legfontosabb,hogy bőr legyen!Én úgy gondolom,hogy nem szabad sajnálni a pénzt egy jó cipőre mert a nem megfelelő cipő teljesen tönkre teheti a lábukat.A kínai műanyag és papír cipőkben nem tud szellőzni a láb és már kiskorukban gombás lesz a lábuk és marha büdös.A bőr azért lélegzik ezt tapasztaltam a cipőboltban lehúzott 3 évem alatt.
Hát röviden ennyi!
Te milyen cipőt veszel és mi alapján döntesz?

Mirtillnek kicsit folyik az orra ezért ma nem is mentünk kezelésre.
Gergő hogy áll a dévénnyel?

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!

Képzeld, adtam Gergőnek Kinder tejszeletet, semmi baja nem volt tőle, nagyon ízlett neki. Igaz, méz van benne, úgy néz ki, jól tolerálja a szervezete. :)

Tegnap tökfőzeléket adtam neki, igaz, nem búzaliszttel, hanem rizsliszttel rántom be( sima rizst kávédarálóval lisztté varázsolok. :)

Ma gyümilevit kapott, azt is rizsliszttel csináltam, aztán cukkini rántva ( csak a tojássárgájával a panír.

Örülök már, hogy végre "felnőttes" kajcsit kaphat, mégha neki eszközölök is némi változtatást. :)

A pudingba, joghurtba, ami folyékonyabb, teszek egy kanál tejpépet, mindjárt ízlik neki. Mirtill tejpépe, ami ízlik, nem lenne megoldás? :)

Cipő ügyben örülök, hogy egy igazi szakértővel kerültem kapcsolatba személyedben. :)
Tudod, gergő még nem megy, de minden esélye megvan arra, hogy pont a téli időszakba induljon el, emiatt nem nagyon szeretném a cipővásárlást elbagatelizálni. :)

Dévénnyel sehogy sem állunk, eddig kétszer voltunk, aztán nyaraltunk, most a csaj nyaral. Anyósom azt mondta, tegyem Gergőt a járókába, mert ott tanulja meg igazán a felállás fortélyait. Hát nem tudom. Sosem volt benne 5 percnél tovább. Amikor bele teszem, olyan, mint egy kis rab. Kicsi fejét dugja ki a rácsoknál, ülve kapaszkodik és sír. Véleményed?

Hogy van Mirtill?
Én is írtam az aszcendences topikra. :)

Móni

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Szerintem ha nem érzi jól magát a járókába ne erőltesd!Nekünk nincs járókánk alig van a kiságyba is és mégis megtanult felállni!Legelőször az ágy mellett állt fel most már bárhol képes4Örökké a férjem féltve őrzött hűtőmágneseit pakolássza. :)

Ma voltunk az 1 éves státusvizsgálaton.8290gr(hízott 26dekát és csak 2 hete kap más tápit),79cm,fejkörfogat:45,5cm mellkas:44cm.
Vinni kell majd szemészetre mert itt kötelező 1 évesen a szűrés.Remélem rendben lesz minden!

Miért rizsliszttel csinálod a kajákat?Már kaphat búzalisztet nem?Én úgy tudom,hogy 6 hós kortól kaphatnak.Én adok Mirtillnek pl.tojásnélküli tésztát,kenyeret.kalácsot és semmi baja.
Tojást még nem igazán adtam Neki mert attól én is kipattogok de lassan megpróbálom.

Ja beszéltem Csimpivel és úgy tűnik kisfiuk lesz!Ma megy majd vizsgálatra.

Örülök ha tudtam segíteni cipőügyben!Én vagyok a női Al Bundy :D

Gergő hogy van?Mi jót csináltok benn ebben az esős időben?

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!

A járóka nem jön be, esetleg 5 percig. Úgyhogy nem erőltetem a dolgot. Most azt csinálom, hogy pár játékot
teszek a rácson belülre, így szintén a rácsba kapaszkodva húzza magát Gergő, csak kívülről. :)

Látod, Mirtill szépen elkezdett hízni. :) A magassága meg tökéletes egy évesnek. :)
Gergő most 8810 g, azt mondta a doktornő, hogy 9 kg-nak kéne lennie egy évesen. Azt hiszem, azt túllépjük. :D
Egyébként szerintem Mirtill ilyen tempóban fejlődik és kész. A barátnőm kislányának Béres cseppet javasolt a doktornő C vitaminnal az étvágytalanságra. Illetve nem is olyan étvágytalan, mert a túró rudi, tejszelet, stb bemegy. :). Lehet, hogy ezt már írtam. :)De anyucija kitartó és folyamatosan próbálkozik a főtt kajcsival. :)

Glutént még nem nagyon adok direktbe Gergőnek. Bár kifli, zsömle megy. Na, majd legközelebb már nem rizslisztezek. :) Egyébként semmi baja, csak annyit kérdezett gluténnal kapcsolatban a doktornő, hogy nem torpant e meg a súlyfejlődése. Hát nem, úgyhogy minden oké. :)

Női Al Bandy? :D ezen jót nevettem. :D :D :D

Képzeld, úgy örülök, mert kaptunk egy csomó téli rucit, így alig kell vmit vennem. :) Már 4 overálunk van. Csak elég lesz. :)
Eddig sosem kaptunk semmit, mindent nekünk kellett venni.

De rossz élményünk is van. :( Ma délután Gergőnek folyamatosan ment a hasa, de olyan szinten, hogy 10 percenként tiszat pelus, tiszta ruha. remélem, csak a foga. Ha holnap is gond lesz, megyünk az orvoshoz. Adtam neki C vitamint és oscillococcinumot. Hátha....

Nálunk nem esik eddig, de már nincs az az őrült meleg. Aminek külön örülök. :)
Nem fogsz Mirtillel játszócsopiba járni a Csokonai úti bölcsibe? Lassan indul, jön a szeptember. :)

Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni a szakdolgozatomhoz! A magán és állami óvodák összehasonlításáról írom az Általános Vállalkozási Főiskola nonprofit szakán. Ha valakinek lenne kedve és egy kis ideje, hogy egy kérdőívet kitöltsön, és visszaküldjön emailen, azzal nagyon sokat segítene! Kérésem csak annyi, hogy ha vállaljátok írjatok az email címemre, hogy most van ovis gyermeketek, vagy csak lesz a közeljövőben!

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdvözlök mindenkit:
Hajduné Bilász Ildi
bmano@invitel.hu
dikó1
 
 


Szia Kelimoni!

Remélem Gergő már jobban van!Adjál neki Normaflore ampullát az nagyon jól helyreteszi a bélflórát.Mirtill is azt kapta amikor ment a hasa.

Biztos fogunk járni a játszócsoportba.Eddig azért nem mentünk mert eléggé helyhezkötött volt és nem láttam sok érelmét.De hogy már tud mászni és lassan el is indul elviszem.Van egy kis barátnője 3 hónappal idősebb Mirtilltől vele egész jól eljátszik csak sajna most beteg a kislány így be kell érnie velem.

1 éves korra meg kellene háromszorozni a születési súlyukat így Mirtillnek 9,93kg-nak kéne lenni.Egyébként nem annyira rosszevő inkább nagyon válogatós.Ma jól evett mert brokkoli volt és azt nagyon szereti.Igaz tegnap is azt evett de a tegnapi hússal volt a mai tésztával és répával.Ilyet most kapott először ez 1 éves kortól való.

Voltunk ma Miskolcon egész jól viselkedett nem is sírt.Igaz most éjjel is jól aludt nem forgolódott és fel sem kelt!

Kíváncsi vagyok mit ír Gergőről a horoszkópos csaj!Ha nem haragszol elolvasom!Te olvastad a Mirtillét?Elég sokféle dolgot leírt de majd csak később derül ki mennyire igaz Rá.Egyébként máshol is olvastam a horoszkópját zömmel ugyanezek vannak benne.

Gergő elég sokat változott már igazi nagyfiú de még mindig nagyon szép!
Majd kicsinyítek már le képeket és teszek fel újakat.Majd holnap teszek fel a szülinapi tortáról is.
Olyan fura,hogy milyen gyorsan eltelt ez az 1év.Amikor próbálkoztunk nagyon lassan ment az idő most pedig elszaladt.

Szia!
Kép
A mamával

Kép
ildikó74
 
 


DRÁGA MIRTILL!

Születésnapod alkalmából kívánunk Neked sok boldogságot! :) Nőjj nagyra kicsi lány!

Kép

Szia Ildikó!

Persze, hogy elolvashatod, mit ír a csajszi. :) Kíváncsi vagyok, mert a mi esetünkben talán nem is lesz olyan egyszerű. Bár, nem értek hozzá, ki tudja.

Képzeld, Gergő beteg lett. :( Ismételten bekapott vmi vírust.Tegnap egész nap ment a hasa, éjjel pedig olyan éjfél körül akkora hányást produkált, hogy teljesen megvoltam lepve. Igaz, még sosem hányt.
Kicsit megijedt és olyan sápadt volt szegényke. :(

Ma voltunk orvosnál, már kifelé megyünk. Örülök neki, mert eléggé örökmozgó, tegnap pedig az öelmben, a vállamon volt nagyrészt kiterülve. Ilyet nem szokott csinálni. Láza nem volt, enni nem nagyon akart, de iszik szerencsére.

Várom a szülinapi képeket! :) Anyukádat ismerem, igaz, Ő van a képen? Persze, csak látásból. :)

Móni

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Nagyon szépen köszönjük a jókívánságokat Mirtill nevében!Aranyos vagy!

Remélem Gergő jobban van!Elég ijesztő lehet a hányás,Mirtill sem hányt még soha remélem nem is fog még!

Igen Anyu van a fotókon,Anyósom ritkán szokott jönni igaz ma feljön.

Elolvastam amit írt csaj Gergő horoszkópjáról.Te mit gondolsz róla?

Voltunk ma Miskolcon és megint rá kellett jönnöm mennyi brutális bunkó van a földön!Volt bent velünk egy kislány aki nevelőszülővel volt.Pár hete van nála mert a 3 éves kislányt úgy megverték az édesanyja és a nevelőapja,hogy lebénult a fél oldala.3hónapot volt az intenzíven aztán 2hetet a gyiviben és nemrég került nevelőszülőkhöz aki nagyon rendesnek tűnt.A kislány is és a nevelőszülő is roma.Komolyan mondom megáll az eszem!

Teszek fel fotókat!A torta nem olyan lett mint amilyet szerettünk volna!

Szia!
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!

Nagyon édes a kislányod, hihetetlenül hasonlít az apájára. :) Szép lett a torta, ne aggódj! Hol csináltattátok? Mirtill tortázott? :) És akartam már írni, olyan édes azzal a pici csattal a hajában. :) Növesztitek?

Olvastam, amit a csaj írt, hát....picit nehéz a szülői mintáról beszélni a mi esetünkben. Bevallom őszintén, nekem elég negatív érzésem lett, amikor elolvastam. Nyilván hoz az ember a családból is egy csomó mindent, én mégis bízom abban, hogy tudunk kompenzálni.

Már jobban vagyunk, Gergő eszik is, iszik is, hasa nem megy, de a széklete még mindig laza. A kedve jó, úgyhogy nagy baj nem lehet. :)

Milyen idő van nálatok? Nálunk őrülten fúj a szél és esik az eső. :( Nagyon hideg van a lakásban is. (

A sokáig jártok Miskolcra, megszokod, hogy ilyen esetekkel szembesülsz. Sajna ez nem egyedi. Nagyon gyakran előfordul. Sajnos. És a törvény.....:(

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Bocs,hogy most írok de tegnap egész nap volt nálunk valaki.

Remélem Gergő már teljesen helyrejött!

Nekem is negatívnak tűnt az elemzés amit írt a csajszi.Hogyan tud a családból hozni akármit is amikor újszülött korától Veletek van?Vagy itt a génekre gondolt?Vagy a méhen belüli életére?

Nem növesztjük a haját csak én nem merek hozzányúlni.Majd elviszem fodrászhoz lassan.Egyébként csak felül nő a haja de ott már olyan hosszú,hogy az orráig leér ezért csatolom le.Hátul még most kezd nőni ott még babahaja van.Csak felül hullott ki ott nő neki nagyon.Te megigazítottad már Gergő haját?

A tortát a Márka mellett csináltattuk.Így fényképen nem olyan rossz de ott elsőre ránézésre olyan nevetségesnek tűnt.Mirtill nem nagyon volt oda ezért nem nagyon lett normális fénykép.

Képzeld ha a hóna alá nyúlok már megtesz pár lépést!Kedden már lesz gyógytornász remélem elkezdi gyakorolni vele a lépegetést!

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!

Sajna Gergő még mindig nem "tökéletes". :cry:
Tegnap is ment a hasa. Tudod, mire gondolok? Hogy a Kinder tejszelet okozhat vmi problémát. Most adtam másodszor neki, ment a hasa és amikor először adtam, akkor is. Bár ez a dolog nyilván nem okozhat vírusfertőzést.

A jellemzésről még annyit, hogy olyan érzésem volt, amikor elolvastam, hogy hiába neveljük egy életen át, azokat a mintákat KELL továbbvinnie, amit a vérszerintiektől örökölt. Dehát, könyörgöm, egy percet sem töltött velük. Lehet, hogy egy csomó dolog átöröklődik, de utána az valahogy feledésbe kell merüljön, mert ott, annak vége is van, amikor megszületett.

Gergő haját először 4 hónaposan vágtam le. Tudod, eredeti szakmám szerint fodrász volnék, így nem is volt olyan probléma. A hosszúra nyúlt babahaját kellett megigazítani, mivel csak pár tincs volt, nagyon belelógott a szemébe.
Most is kéne lassan, de már nem hagyja.

Mostanában nagyon kész vagyok, mert Gergő egyáltalán nem akar aludni a kiságyban. Ha már viszem felé, akkor is ordításba kezd. Könnyek nélkülibe természetesen. Ha bele teszem, akkor öklendezésig hergeli magát. És ez minden alváskor előjön, sőt mostmáűr éjszaka is, amikor felébred. Sokszor is ébred, legalább 5-6 alkalommal. Attól tartok, a vége az lesz, hogy a mi ágyunkba köt ki. Na, ezt nagyon nem szeretném.
Sejtelmem sincs mit tegyek. Eddig bejött az, hogy elalszik a franciaágyon, de mostmár elmozdulni sem lehet mellőle. Azonnal felébred és ordít. Tegnap éjszaka kb másfél órát ordított a kiságyban, aztán elaludt a fáradságtól. Most sehogy sem volt jó, ölben sem akart maradni.
Jön a foga is, de nem foghatok mindent a fogára.

Ti milyen teát isztok? Most visszatértünk a babateákra, mert az is gyanús, hogy esetleg nem e a "normál" tea élénkíti.

A Márka mellett m i csináltattunk tobb tortát is, a legjobb z volt, amikor a tesóm fia 2 éves volt és 14 éves Ákost írtak rá. Olyan gáz volt, alig tudtuk kijavítani, mert senkit sem érdekelt a cukrászdában a tévedés.

Ügyes Mirtill, meglásd, rövidesen elindul. Ha Gergő két kezét fogom, ő is ellépked, de a négykézlábi még mindig sehol.



Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Lehet a tejszelettől van baja Gergőnek.Ne adj neki egy ideig aztán majd kiderül.Nem volt lázas ugye?Mert a vírusfertőzésnél lázasak is szoktak lenni nem?

A kiságyban alváshoz ill.nem alváshoz nem nagyon tudok hozzászólni mivel Mirtill nem sokat volt benne az utóbbi pár hónapban pedig egyáltalán.Azt tudom,hogy én azóta alszom éjjel amióta velem van.Ha felébred is csak megfogja a kezem és alszik is tovább.Egyszer csak fog egyedül is aludni.Én 10 éves koromig Anyuval aludtam!

Én még sosem adtam neki rendes teát mindig a Hipp teát issza.Én kakaót sem adok estére mert abban is van koffein.

Mirtill ma még 10percet aludt nem tudom mi lehet a levegőben.Elalszik a bébihordozóban(abban ringatom el)és amikor leteszem az ágyra már fel is kel.

Nagyon cuki fiú Gergő!

Nem tudom mennyire lehet ezekben a horoszkópokban megbízni.Lehet nem kellett volna leírni,hogy örökbefogadtátok és megnézni akkor mit ír.
Biztosan fontosak a gének de szerintem egy gyerek olyan lesz amilyennek nevelik!

Gyakoroljátok a mászést szorgalmasan mert az egy fontos dolog a mozgásfejlődésében!Habár sok gyerek rögtön feláll és kimarad a mászás.Felül egyedül?

Szia!
Kép
Ennyire"boldog"volt a tortától!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!

Mirtill biztosan azt sem tudta, mi történik vele, hisz ez az első szülinapja. :) Majd jövőre. :) Addigra már megbeszélhetitek, hogy lesz torta, meg meglepi, nézhetitek az előző szülinap képeit. :)

Tejszelet kihúzva az étrendból teljesen.
Most Gergő nagy tápizást folytat. A tápi mellé teszek két kanálka tejpépet, amitől sűrű is lesz, meg finibb is, így most az nagyon megy. Nem is bánom, hisz az a pár nap hasmenés biztosan meggyötörte a szervezetét. És képzeld, az alvás is alakul, szerintem éhes volt a kisfiam, mert amióta megy a sűrű tápi, azóta egyszer ébred csak, hajnalban. :)

Képzeld, Gergő ma reggelre felállt. :)
Kúszik, mint egy jó katona, fel is ül, persze a maga kis módszerével és nagyon óvatosan. Ám a négykézlábi még mindig sehol. Azt mondta, a Dévényes csaj, hogy ne hagyjam felállni. Mégis, mit csináljak vele, ha akar. Annak viszont örülök, hogy szabályosan állt fel. :)
Beszéltem egy aranyos, idősebb védőnénivel, aki elmondta, milyen fontos a négykézlábi, mert van olyan "gyereke", akinél kimaradt és most elég problémás a tanulás terén, pl. nem rajzol.
Meglátjuk, hogyan haladunk tovább. :)

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Gratulálok a felálláshoz!Fejlődnek ezek a gyerkőcök csak mindegyika maga ütemében!
Mi is meg lettünk ma dícsérve!Azt mondta a gyógytornász,hogy elég egyszer menni egy héten mert gyönyörűen feláll és lépeget.Ma a játszótéren elég sokat sétált,annyira örülök neki!
A gyógytornász szerint ha 20-án megnézi a doktornő nem is kell többet járnunk.Bár úgy lenne!
A beszéde nagyon szépen fejlődik.Mondja,hogy baba,apa,bácsi,babuci és a legújabb a víz.A kutyára mondja,hogy vau-vau.
Nekem is azt mondta a gyógytornász,hogy amíg nem mászik ne engedjem felállni.Én is úgy tudom,hogy fontos a mászás mert akiknél kimarad sokkal több a dislexiás és disgráfiás.Szóval csak gyakoroljátok kitartóan!

Mirtill ma két tejszeletet is bevágott és pár napja eszi a mi kajánkat is.

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!

Húúúúúúúú, Mirtill nagyon beindult. :)
Lehet, hogy a Ti kajcsitok majd hízást is eredményez. :) Olyan hihetetlen, hogy nemrég még ici-pici, ma meg azt modja vííííííííz. :)

Tegnap voltunk dévényen. Gergő végig üvöltötte, na nem a fájdalomtól, hanem a fáradságtól, éhségtől. Túl korán volt neki.
A négykézlábit tanuljuk, ám még mindig nem nagyon akarja. De mostantól kezdve szigorúbb leszek és megpróbálom kicsit erőltetni. Tudom, nem fog tetszeni, de muszáj. :(

Még mindig lábújjhegyezik, ezért nem szabad lépkedni vele, csak ha feláll, a lábait nyomni vissza a talapzatra.
Szóval nem egyszerű a dolog. Amúgy is mindig mellette vagyok, nem csinálok semmit a lakásban, mert arra nincs időm.

A kajcsi nálunk is megy, ( a miénk ) persze oda figyelek, mit adok. :) Te adtál már tojásfehérjét?

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Nme leht kicsit később menni a dévényre?Mi 10-re járunk de így is sír Mirtill.
Tudom,hogy milyen rossz ha vmit erőltetni kell nálunk is ez volt de megéri.Meg kell edzeni Magad.Én is sajnáltam de tudtam,hogy az Ő érdeke.
Szerintem a lábujjhegyezést a cipővel lehet legjobban kivédeni mert abban nem igazán lehet lábujjhegyre állni.Legalábbis nálunk bevált a cipő.Tudom,hogy az lenne az egészséges ha mezítláb lenne de az Ő esetében jót tett a cipő.Ma vettünk őszi cipőt nagyon szép de elég drága.9790ft volt és jövő hónapban lehet venni a téli cipőt.Na mindegy!

Tegnapelőtt érte Mirtillt egy kis baleset.Este játszott és amiben a játékok vannak kosárral sikerült úgy szájba vágnia magát,hogy belül kirepedt a szája és kívül is sebes és dagadt lett.

Még nem nagyon evett tojásfehérjét.Hétvégén rakott krumplit csináltam abból adtam egy keveset.

Gergő iszik már pohárból?Mirtill nem nagyon.Vettem régebben MAM csőrös poharat de nemtud belőle inni.Ma vettem Avent varázsitatót úgy tűnik abból sikerül inni.

Olyan rossz idő van Mirtill is olyan rosszul aludt éjjel.Gergő alszik már rendesen?

Van új mél címem majd elkükdöm jó?

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!

Először is remélem, hogy Mirtill már kiheverte a pici balesetet és semmi maradandó nyoma sincs. Úgy sajnálom, ha ilyen történik. De erre fel kell készülni, de hogyan.
Pár nappal ezelőtt Gergő majdnem lepottyant a pelenkázóról. Nem történt semmi baja, nem is estett le igazán, inkább lefordult.
Én meg úgy felkaptam, aminek az eredménye óriási sírás lett. :(

Dévényre sajna nem tudunk korábban menni, van egy csapat, aki ide jár és bejáratott, fix időpontokra. Küzdünk és ennyi. Remélem, nem sokáig kell majd menni.

Sajna Gergő cipőben is lábújjazik. Eddig az a javaslat, hogy nyomjuk vissza a medencéjénél fogva. Nem mindig sikerül, ám remélem, nem fog rögzülni nála a dolog.

Jó drága cipőt sikerült vennetek. :( És akkor még a téli cipő. És tavasszal már nem is tudod Mirtill lábára adni. :(

Az én kisfiam sem iszik pohárból. A varázsitatóból igen, ha kedve van. Ám a poharazást gyakoroljuk rendesen, csak az én poharamból, mert abból nagggyon érdekes. :)

Képzeld, napok óta a fürdőnket csinálják, óriási felfordulás van, de már nem érdekel, mertha kész lesz végre.... :)
Gergő anyósomnál töltötte a tegnapi napot és nagyon jól érzezte magát. Nekem nagyon hiányzott, bevallom, de örülök neki, hogy jól elvolt.
Te odaadod Mirtillt vkinek? Töltöttetek már időt külön?

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Remélem már kész a fürdőtök és nincs felfordulás!

Voltunk tegnap tornán és Mirtill annyira ordított,hogy azt mondta a gyógytornász,hogy ne vigyem többet mert többet ártunk neki mint amit használ.Amúgy is már jövő szerdán viszem konrtollra a rehabilitációra és olyan szépen feláll,jár,hogy fölösleges kínozni.Azt mondta,hogy lelkileg annyira megviseli a gyereket,hogy fölösleges tovább kínozni.Azt is mondta,hogy ő már új információt nem tud adni neki.Már csak a bban kell remékenydni,hogy a doki is így lássa!
Amúgy elég hosszú sétákat is megtesz.Ma pl.a kispostától elsétált a gyógyszertárig és nagyon élvezte.Nekem a derekeam már nem annyira de ez nem számít.Nme is akar a kocsiban lenni mindig menne. :)

Én még nem nagyon adtam oda Mirtillt.Anyu volt vele párszor de csak 15-20percekig.Akkor volt tőlem távol amikor a műtétem volt és Gáborral volt itthon.Tudom,hogy lassan le kellene választani magamról de amíg megy a torna ez nehezen sikerül.

Örülök,hogy Gergő jobban alszik most mi nem nagyon alszunk.Szerintem jön a rágófoga.Napok óta olyan nyűgöskés.Most viszont alszik már 1/2 4 óta.Amúgy is későn alszik el(1/210-10 óra)így meg aztán tuti.

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!

Sajna még mindig féligkész a fürdőnk. :cry:
De tudok mosni és tudunk fürdeni. Ez a leglényegesebb. :)
Hétvégén a férjem felszereli, amit kell. Tudod, mindig későn ér haza, olyankor pedig nem lehet fúrni, mert a szomszédok megesznek minket. :D

Majd írd meg, mit mondott az orvos. :)
Gergő továbbra sem négykézlábi, de nem érdekel. Nem is gyötröm, mert már akkora fizikai erőszak kell ahhoz, hogy négykézlábra állítsam, hogy az hihetetlen. Járunk a tornára és annyi. Ha legközelebb megyünk, meg fogom kérdezni, hogy van e egyáltalán értelme, ennek a heti, kétheti egy alkalomnak. Mert sajna sűrűbben nem mehetünk, sokan vannak.
Hát, ha Mirtill ilyen sokat sétál, akkor nemsokára mára kezét sem kell fogni. :) Aztán csak gyalogolhattok majd. :)

Vettem Gergőnek egy szandit, elég magasan záródik, egyáltalán nem tud benne lábújjazni. És olyan szépen áll, lépked, azt hiszem, ez nagyon jó befektetés volt. :)
Lehet, hogy hamarabb kellett volna? :oops:

Megtörtént nálunk is az első nagyobb esés. :( Érdekes módon, Gergőnek az arcán lett egy elég nagy piros folt. Ez azért érdekes, mert nem esett az arcára. A fejét bekoppantotta viszont. :( Aztán attól kezdve nagyon nyűgös volt. Csak ölben volt hajlandó maradni.

Már biztos, hogy a két ünnep közt megyünk haza. :) Otthon lesztek? Talizunk? :)

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Mondtam én,hogy kell az a szandi!
Szerintem azért kell hetente 1*járni mert otthon is gyakorolni kell.Legalábbis nekünk így volt.Amikor a rehabilitáción voltunk azt mondta a dokinő,hogy a gyógytornász átmozgatja de nekem kell vele otthon csinálni.Én itthon óránként gyakoroltam vele kb.10percet.Többet Ő sem bírt ki.
Hátha ráérez egyszer Gergő és utána már meg sem akar állni.

Kiderült miért olyan nyűgös Mirtill napok óta.Tegnapra beteg lett. :( Folyik az orra,lázas és köhög.És valószínű jön a foga mert ömlik a nyála.Mindig akkor beteg amikor fogzik.2éjjel alig alszunk de napközben sem nagyon akar.Most antibiotikumot szed és remélem hamarosan helyrejön!

Mi itthon vagyunk mindig és nagyon szívesen találkoznék Veletek!

Amúgy köszi a reciket de nekünk már nincs Sinlac mert csak 1éves korig írják fel.

Gergő hogy viseli a lakásfelújítást?

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!

Remélem, már jobban van Mirtill, túljutottatok a betegségen. :)
Tényleg jó a szandi, mostmár egyre inkább áll nélküle is talpon. :) Úgy örülök neki.

Sajna egyáltalán nem tudjuk a tornát gyakorolni. :( Gergő úgy megfeszíti magát, hogy mozdítani sem lehet. Már annyit próbáltam, nem megy. Úgyhogy beletörődöm, hogy itthon nem megy, de fogom még hordani a tornára. Csütörtökön megyünk ismét, meglátjuk, mi lesz a gyógytornász véleménye.

Fürdifelújítást jól bírjuk, már csak a lyukak fúrása következik és kész is. :) Persze, ha fel is lesz szerelve minden. A problém az, hogy apa nagyon sokat dolgozik. Ha este ér haza, akkor szinte lehetetlen. :(

Na, ennyire volt időm. :( Gergő rángatja a nadrágomat. :D
Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Már jobban van Mirtill nem lázas de az orra még elég szüttyös.

Örülök,hogy jó a szandi szerintem hamarosan helyrejön Gergő baba.Nagyon aranyos a fogacskáival!Látom lesz közte hézag.Mirtillnek nincs és neki kerek fogai vannak.Azt is kérdezték már,hogy miért kerek amikor kocka alakú a normális? :shock:

Holnap megyünk a rehabra tiszta ideg vagyok!
Mirtill már kb.1/2percig megáll kapaszkodás nélkül!

Megyek mert ébredezik a kisasszony!
Szia!

Kép
Kép

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!

Mit mondtak a rehabon? Gondoltam ám rátok. :)

A kislányodnak gyönyörű fogai vannak, ne törődj semmivel. :) Hát, ettől hülyébb kérdést ( bocsi), hogy miért kerek, még nem is hallottam . :oops:

Ma játszócsopiba voltunk, heti két napot szeretnénk menni. Legalább is ezt tervezzük, aztán meg meglátjuk. :)
Gergő nagyon élvezte, hisz új játékok, gyerekek. kell ennél több? :)



Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Voltunk tegnap Miskolcon de nem járt nagy örömmel.Megnézte a dokinő és úgy gondolja,hogy addig járjunk tornára amíg önállóan nem jár.Szerinte időnként még"külbokára terhel."Ez akkor van amikor a cipőben van mert még szokatlan de a szandiban ill.mezítláb soha nem csinálja.Ezt a doki is látta és mondta is mert megnézte cipő nélkül is.Akkor minek járjunk?
A gyógytornász megmondta,hogy Ő több információt nem tud adni Neki teljsen rendben van és csak gyötötjük a gyereket.Úgy állapodtunk meg,hogy 2 hetente beviszem aztán majd ezt is megritkítjuk.Dec.6-án kell megint a rehabra menni.

Nem gyógyult meg visszavittem ma a dokihoz mert köhögcsél és még mindig taknyos.A torka elég csúnya így megint kap antibiotikumot. :(

Mi is szeretnénk játszócsoportba járni majd ha meggyógyult.

Hátha látja Gergő a többi gyereket és úgy dönt,hogy mászik!

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!

Bocsi, hogy eltüntem mostanában. :oops:
Borzalmas éjszakáink vannak, Gergő gyakran ébred. Megpróbáltam odatenni magam mellé az ágyba, szinte ugyan olyan volt a helyzet, mint a kiságyban. Nekem volt könnyebb, mert nem kellett kimásznom az ágyból folyton.

Most a Suttogó titkait olvasom, hátha....... :)

Sajnálom,hogy nem az történt Miskolcon, mint amire számítottál. Nem lehet megbeszélni a gyógytornásszal, hogy nem mentek? Aztán meg elviszed az orvoshoz és nem kell tudnia, hogy nem voltatok. Ha nincs értelme és a gyógytornász szerint sem.
Vagy jegyzik vhová?

Remélem, már meggyógyult Mirtill és elmehettetek játszócsopiba. :)
Mi is járunk heti egyszer egyenlőre, télen meg majd gyakrabban kicsit. :)

Most megint írtózatosan erőt vett rajtam a honvágy. Lehet, hogy sosem fogom megszokni Pestet?

Puszii a kismanódnak! :)
Móni

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Mirtill már jól van szerencsére!

Voltunk kedden tornán de 1/4óra múlva hazaküldtek minket mivel Mirtillke semmit nem csinált és azt mondta a gyógytornász,hogy csak szivatjuk a gyereket.Ráadásul volt még benn 3 gyerkőc szép csendben és amikor az én gyerekem rázendített a többi is óriási bömbölésbe kezdett és ez nem jó senkinek sem.2hét múlva megyünk megint de minek?Be kell írni a kezelőlapjára,hogy mikor voltunk így a dokinő leellenőrzi.A gyógytornász most is mondta,hogy nincs szüksége a tornára de neki is azt kell tenni amit az orvos mond sajna.
Azt nem értem,hogy miért nem úgy megy,hogy a gyógytornász kiállít egy szakvéleményt a gyerekről és azzal mész a kontrollra.Végül is Ő látja,hogy hogyan fejlődik a gyerek és nem a doki aki csak ránéz és 2perc alatt eldönti mi legyen.
Nagyon remélem,hogy hamarosan elindul Mirtill és vége ennek a rémálomnak!
Ti hogyan haladtok?

Remélem sikerül valamit kiolvasni a könyvből ami segít az éjszakai alvásban.
Az nem lehet gond,hogy Gergő túl korán fekszik le?Lehet,hogy kialussza magát hajnalra és nem álmos.

Én nem tudnék máshol élni mint Barcika.Igaz munkalehetőség szempontjából nem ideális hely de én itt nőttem fel és itt szeretnék boldogulni.Amúgy szerintem szép kis város és elég nyugis is.
Nem költöztök vissza?Vagy a munkátok odaköt Titeket?
Tényleg Te mikorra tervezed,hogy visszamész dolgozni?
Vagy nekikezdtek egy kistesónak?

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!

Sajnálatos, hogy még mindig kínozni kell Mirtillt a tornával. Biztosan nagyon kellemetlen, amikor már a gyógytornász sem végzi szívesen a dolgot.

Mi jelenleg nem járunk már sehová. Voltam a gyerekorvosnál és kértem, hogy utaljon be minket a fejlődésneurológiára a lábújjhegyezés miatt. Október 9-én megyünk.
Úgy éreztem, csak megyünk ide-oda, szakember meg még nem igazán nézte meg Gergőt.
A gyerekorvos szerint semmi baja, semmi szüksége dévényre.
Most majd kiderül, hogy mi a helyzet.

Továbbra is olvasom a Suttogó titkait. Igaz, még nem jutottam el az alvásig, de bízom benne, hogy valami okosságot találok.
Van olyan éjszakánk, ami nagyon jó, de pl. a tegnapi borzalmas volt.
Arra már rájöttünk, hogy Gergő éhes, azért ébredezik olyan sűrűn.
Este 330 tápit eszik meg, annak elégnek kellene lennie. Sajnos nem az.
Most erősen tejpépes tápit kap, így már jobb. De olyan 3-4 óra körül hallhatóan korog a gyomra. :D
Nem fekszünk le túl korán, mostanában olyan fél 8 körül vagy később alszik el.
Reggel pedig 7 körül ébred. Szerintem, az nem olyan rossz.

A jövőnkről még nem nagyon van tuti tervünk. Most arról ábrándozunk, hogy esetleg haza lehetne költözni. Nagyon jó lenne, Gergő szempontjából is.
A én családom is ott van. csak a férjemnek nem tudom, lenne e munkája. Amikor ott laktunk, akkor is nehezen találtunk neki és 60 ezer forintot keresett havonta. Az írtó kevés. És amikor eljöttünk, akkor derült ki, hgy be sem volt jelentve.
Pedig olyan jó lenne ismét ott élni. Én is szerettem/szeretem Barcikát. :)

Tesó? Még nem eldöntött dolog. Gergővel sem könnyű, anyagilag sem. Minden olyan drága, mi pedig szeretnénk neki mindent megadni. Lehet, hogy ez hülye hozzáállás, de mégis.
Szeretnék 3 évig itthon maradni, aztán meg majd meglátjuk.
Tudod, a pénz nagy úr. :(:(:(

Nálatok? Te mikorra tervezed a munkát?
A munkahelyed megvan még?
Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Mi is voltunk neurológián és szerencsére nem találtak semmit de nyugodtabb vagyok,hogy ott is megnézték.
Hová mentek?Azt hallottam,hogy a Svábhegyi klinikán a legjobb a fejlődésneurológia.Ott csinálják a legkomplexebb vizsgálatokat.

Mirtill nagyon szépen fejlődik már egész sokáig megáll egyedül és sokkal szebben lép.Remélem 1 hónapon belül elindul egyedül!

Tyűha!Ennyit eszik Gergő és mégis éhes?Ez nem semmi!Mirtill 180-nál többet sosem eszik meg.Reggel megeszi de este csak 120-130ml-t eszik igaz utána még eszik a mi vacsinkból is.Igaz Ő is kel néha hajnalban akkor is 180 az adag.

Mirtill 1/210kötül alszik este és reggel 8-ig 1/29-ig alszik.Még napközben is kétszer alszik pedig azt mondják,hogy 1éves kor után már csak 1*kellene.

Mi is főként az anyagiak miatt nem tervezünk másik gyereket és ki tudja,hogy sikerülne-e mégegyszer teherbe esni.Lehet ez egy egyszeri és megismételhetetlen dolog volt az életünkben.De ha nem lesz másik baba azt sem bánom mert igazából mindig egy gyerekre vágytam.

A munkahelyemre már vettek fel valakit így nem is tudom lenne-e munkám.Júniusban hívott a főnököm,hogy menjek vissza dolgozni de nemet mondtam.Nem azért vártam 5 évet gyerekre,hogy utána 9 hónaposan beadjam a bölcsibe.Annyiból vagyunk amennyink van és kész.

Ha jöttök haza akkor talizunk?Nagyon kíváncsi vagyok Gergőre személyesen is!

Képzeld Mirtill egyre több szót mond.A legújabb a hinta.Anyunak mondja,hogy mama.És egész nap szövegel.Nagyon szereti a könyveket mindig azokat lapozgatja.Sokmindent felismer és meg is mutatja.

Ma megyünk tanácsadásra kíváncsi vagyok a súlyára.Mostanság elég jól eszik és már nem sok bébiételt eszik inkább a mi kajánkat.És szépen eszi a darabosat is nem is nagyon kell összetörni.
Szóval fejlődünk!Csak a pohárból ivás nem megy.Még az itatóból sem tud inni.Szerinted hogyan vezessem rá hogy kell belőle inni?

Szia!
Apa nyakában
Kép
Így pakolászik
Kép
A kalapos nőci
Kép

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!

Nagyon édes a képeken Mirtill, a kaapos Gergőnek is nagyon tetszett. :) Úgy vigyorgott rá. :)

A Tűzoltó utcai Gyermekklinikára megyünk, október 9-én. Ott van egy nagyon tuti doktornő ( állítólag ), akit ajánlottak, ott fogják megnézni. Bízom benne, hogy semmi gond nem lesz.

Sajnos mi az alvást nem tudjuk olyan soká húzni. Így is nagy előrelépés a félnyolc, mivel Gergő születése óta legkésőbb fél 6-kor elaludt. 5-kor már fürdetni kellett és a tápit már félálomba ette meg.
Amíg nem volt a fogzás ilyen intenzíven, nem is voltak túl borzalmasak az éjszakáink. Ám most! :(

Gergő is kétszer alszik napközben, nem bírja egyszerűen ki, ha nem teszem le. És ha leteszem, azonnal elalszik.

Olyan jó lehet, hogy Mirtill már mond egy-két szót. Gergő még semmit, bár 10 és fél hónaposan mit várok? Azért bízom benne, hogy elkezd rövidesen beszélgetni. :)

És, ha egyszer elindul, lesz nagy meglepetés. :) Gondolom, nálatok is. :) Én már nagyon várom, hogy lépkedjen mellettem.

Ha megyünk haza, tényleg jó lenne talizni. :) Novemberben a családom jön a a Gergő szülinapjára. Decemberben pedig mi megyünk, a két ünnep közt. A karácsonyt szeretnénk itthon tölteni.

Képzeld, még azon is gondolkodtunk, hogy mi lenne, ha albérletbe költöznénk haza. Nem kéne a mi lakásunkat eladni itt Pesten, csak kiadni. És kb 3-szor annyiért tudnánk kiadni, mint amennyiért mi tudnánk bérelni.
Ezt jól meg kell rágni, hiszen az albérlet nem a sajátunk. Bármikor kitehetnek onnan. és a munkhely ismét a probléma.

Na, mi történt a tanácsadáson? :)

Móni

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Voltunk tanácsadáson és Mirtill elég jól hízott.42 dekát hízott 1 hónap alatt így most 8710gr.Viszont megint sokat nőtt ami aggaszt egy kicsit.5 centit nőtt megint és már 84cm.A dokit kérdeztem,hogy szerinte ez normális-e de csak néz rám szokásához híven.Azt mondta,hogy egy kétéves gyerek szokott ekkora lenni.Amióta megszületett 33centit nőtt!
Arra gondoltam,hogy felmegyek Vargához a gyerekosztályra és megkérdem tőle.Lehet,hogy csak én reagálom túl de jó lenne egy hozzáértő véleményét is meghallgatni.Az cseng mindig a fülemben amit szülés után mondott Varga.Mivel a terhesség alatt gond volt a pajzsmirigyemmel azt mondta,hogy fokozottan oda kell figyelni a gyerek hossznövekedésére.De nekem alulműködött így elvileg az lenne baj ha nem nőne.A belgyógyász mondta ezt és tudom én is,hogy a csökkent p.mirigy működés visszamaradást okoz.
Most emiatt aggódunk.Ja és mindig leszerel a dokinő annyival,hogy az apja is nagy.Gábor 184cm de szerintem Ő nem volt ilyen nagy kiskorában.Hát ennyi.

Azt mondják,hogy a fiúk később kezdenek el beszélni.És azt is olvastam,hogy akinek elmarad a mozgásfejlődéseannak jobb a beszédfejlődése.Mindent nem lehet egyszerre.

Nem tudom mi lenne a jó megoldás Nektek lakás szempontjából.Az biztos,hogy Pesten jóval több munkalehetőség van.

Örülök,hogy tetszik Mirtill Gergőnek.Mirike is mindig szokta nézegetni a képeket Gergőt is meg szoktam mutatni.

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!

Szerintem a 42 dkg nagyon jó eredmény. :) Ha ez mindig így marad. :) Nekünk a doktornő azt mondta, hogy 40dkg/hónap az átlag.

Tényleg jó magas leányzó lesz Mirtill.
Ám nem hiszem, hogy 184 cm egy férfinél olyan kimagaslóan sok magasságnak. Nem lehet kérni beutalót - esetleg - Vargától? Ha már a Ti orvosotoknak ez bagatel probléma?

Biztosan jó lenne tisztán látni. :)
Később írok még! :)

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Voltam tegnap Vargánál és megemlítettem neki Mirtill magasságát.Azt mondta,hogy hétfőn vigyem fel a kórházba és mwgnézi.Megnézi a testalkatát,lemérik mérővályúban és összehasonlítja 100 egykorú gyerek magasságával és kiderül mennyire lóg ki közülük.Aztán ha szükségesnek látja csináltat röntgenfelvételt az agyalapi mirigyéről.Hát ennyi!Remélem nem lesz semmi gond és megnyugodhatok!

Milyenek az éjszakáitok?Mirtill pár napja felkel 1/2 4-kor és eszik.

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Jaj, de jó, hogy van egy orvos, aki komolyan veszi az aggodalmadat. És ha az derül ki, hogy semmi probléma, akkor megnyugodhatsz, hogy a jövő kosaras reménysége nő ki a kezeid közül. :)

Megelőzendő a hajnali ébredés: esti tápiba nem lehet pár kanálka tejpépet tenni? Én úgy dúsítom és sokszor elég a tea reggel 6-ig.

Az éjszakáink olyanok mint régen, 3-4 ébredés tuti. Most olyan lelkiismeretfurdim van, mert hagytam Gergőt sírni. Itt ülök a szoba ajtaja előtt és hallgatom, ahogy sír, mert nem akar mostanában elaludni a kiságyban. De ha kiveszem, sem hajlandó. Az igénye az lenne, hogy estig játszunk, hancúrozzunk a francia ágyon. Mindig játszunk fürdés után, a kajcsi is úgy eszi meg, hogy mese, szeretgetés van. Próbáltam altatni, együtt lefeküdni vele, de semmi.

Negyed órát sírt. És aztán elaludt magától.

Már olyan tehetetlen vagyok. A nappali alvások sem az igaziak, ma is egy órát aludt egész nap. Aztán meg esik, borul, mert olyan fáradt, hogy a lábain sem bír megállni. Tele van kék foltokkal az esésektől.

Most olyan kegyetlennek érzem magam. :cry: :cry: :cry: :cry:

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Mirtill nem fogadja el a tejpépet így nincs is.Nme az a baj,hogy nem laktató hanem az,hogy elég keveset eszik este.Van amikor csak 80-at iszik meg.Szokott utána még enni de legtöbbszür az is csak csipegetés.
Tegnap nem itattam meg csak 9-kor és nem is kelt fel éjjel.Eddig 8körül vacsizott.Most hamar evett mert délután nem aludt és nagyon álmos volt.Igaz így is csak 9-kor aludt el.
Ő is csak töri össze magát ilyenkor.

Képzeld már 2-3 lépést megtesz egyedül. :D A barátnőm szerint 1hét és elindul.Bár úgy lenne!Kedden megint megyünk tornára.A puttonyom teli van az egésszel.

Gegő baba hogy halad?

Jelentem ma levágtam Mirtill haját mert már az idegeimre ment.Mindig a szemébe lógott és a csat is kiesett ahogy játszott.A fodrászom nem vállalta.Azt mondta,hogy az ilyen kisgyerekeket az anyukájuk szokta nyírni meghogy nekik még nem számít hogy van lenyírva.Már hogyne számítana!
Szerintem nem lett olyan béna rosszabbra számítottam.Nem nagyon engedte forgatta a fejét.De már nem lóg a szemébe!

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!

Hogy ment a mai torna? Egy felesleges utazás volt Miskolcra?

Ügyes a kislányod, ha már pár lépést megtesz. Gergő még nem lépked, de oldalra megy, ha van miben kapaszkodni. Sőt néha úgyis hajlandó egy-két lépést megtenni, ha csak ez egyik kezét fogom. :)

Tegnap voltunk a Fejlődésneurológián. Igazából nincs nagy probléma, kétféle tornagyakorlatot kell itthon csinálni, egy hónap múlva visszamenni.
Azt mondta a doktornő, hogy jó a szandál a lábán, jó, ha fogja a bokáját és nem tud lábújjazni.
Gergőnek a keze is feszes, így az is tornára szorul. Napi négyszer kell tornáztatni, de mi kicsit többet csináljuk. :)

Ma voltunk cipőt venni, Maus cipőt vettünk és nem volt olyan drága, 4999.- Ft ba került. Jó minőségű, már béléses és tetszetős. Remélem, kihúzzuk vele a telet. :) Direkt nagyobbat vettem, hogy vastag zoknival is működőképes legyen. :)

Rövidebb hajú Mircsikéről kérünk fotót. :)
Én is készülök arra, hogy Gergőt megnyírjam, nekem fodrász az egyik szakmám és baromság, hogy ilyen picinek a szülei nyírják a haját.
Én arra készülök, hogy géppel lenyírjuk, ám nem tudom, hogy hogy fog kinézni a kismanóm a magas homlokával. :D


Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Örülök,hogy nincs nagy gond Gergővel!A dévényes csaj nem tudta,hogy milyen gyakorlatokat kell csinálni?
Na remélem most már szépen fogtok haladni!

Mi nem voltunk Miskolcon mert beteg lettem és nem volt energiám bevinni Mirtillt.Szóltam a gyógytornásznak és mondta,hogy úgyis feleslegesen mennénk.Már 1-1,5métert is megtesz és napról napra ügyesebb.Szerintem a hónap végére simán átmegy a szobán! :D

Én még nem vettem téli cipőt de mi Siestát fogunk mert az vált be.

Még nem fotóztam le nagyságát rövidebb hajjal de pótolom.

Arra állt rá pár napja,hogy elalszik 1/2 12-kor és alszik 2-ig és utána már csak este.Lehet már csak egyszer fog aludni naponta de nem is bánom.Igaz így sem alszik el 9-től hamarabb.

Szegény Gergőt a fotón bezártátok? :D Olyan mintha vmi börtönből nézne ki.Nagyon huncut szeme van biztos nagy csibész lehet!

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok!

Én Kriszti vagyok Sajószentpéteren lakom és van egy 2 éves kislányom. A segítségeteket szeretném kérni tudtok-e a környéken sóbarlangot?

Köszi Kriszti
nyuszimami76
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: