Új privát üzeneted érkezett!

Ildikó!

Vettem Nestlé NAN 2 tápit a DM-ben. 1177 Ft volt. Úgy örültem neki. :) Annak meg méginkább, hogy Gergő csak úgy nyelte befelé. :)

Köszi, hogy ajánlottad. :)

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Akkor még sem néztem el az árát.Örülök,hogy Gergőnek ízlett.Remélem Mirtill is fogja szeretni majd 1 éves kora után.

Voltunk tanácsadáson megint alig hízott.70g-ot sikerült összehozni viszont megint nőtt.7,94kg és 77 cm.Az 1 éves gyerekek kisebbek nála.Ő ilyen nagy lány lesz.

Teljesen ki vagyok ettől a melegtől nem bírom már.És holnap megyünk Miskolcra és olyan meleg van a tornateremben is főleg,hogy sír is.

Tegnap kiültünk az erkélyre hűsölni.

Szia!

Kép

Kép

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok lányok!


Vagyok,időközönként olvasom a csevegéseteket,csak se ídőm se erőm nem volt írni.
Nagyon nehezen viselem ezt a hőséget ,folyamatosan szédülök,össze tudnék esni.
Pocaklakó jól van a 15.hétbe járok,jövöhéten AFP.
12 hetesen megmozdult,lehet hogy előrehaladott állapotban vagyok,de ez csak később derül ki meg az AFP eredményétől is függ.


Ildikó!

Szoktalak látni ahogy sétáltok a férjaddel meg Mirtillel,csak kocsival vagyok és hiába dudálnék hirtelen azt se tudnád ki az.
Látom a hinta nálatok is nagy sláger,nálunk is.
Hol vettétek a medencét?Én a Rossmannba,meg vettem napernyőt is és kinnt pancsolunk mi is az erkélyen.
A kisfiam tegnap hajnalba belázasodott majdnem 39" fokosláza volt,hajnalban prizniceltem meg adtam neki Nurofent az levitte.
Majd délbe vittem doktornőhöz ,nincs vele úgy semmi,a torka se csúnya,a tüdeje is tiszta ,csak van valami vírusfertőzés és vigyázzni kell.
De hála istennek ma reggelre semmi baja.Idáig még nem volt lázas,nagyon jól eszik-iszik.Remélem csak ennyi volt.


Kelimoni!

Eladtátok már a gyerekkocsit?Jól néz ki,én is szeretnék venni egy másikat de még nekem se vették meg ami itt van.
Volt rá egy érdeklődő de nem jelentkezik.
Mi megint kinntről fogunk hozni kocsit,én a milyenkkel nagyon meg voltam elégedve.
Hogy vagytok? Mi újság a nagy Pestiában?
Voltatok a Múzeomokban?Én mentem volna szívem szerint.
Ilyenkor nyáron tele van programokkal Pest,nem lehet unatkozni.
A picit tudjátok valakire bízni?


Na jó most ennyi.Később jelentkezem.
Sziasztok.
csimpi
 
 

 
 

Szia Lányok!

Csimpi!

De jó, hogy jelentkeztél. :) Sajnálom, hogy nem érzed igazán jól magadat, reméljük, jön lassan egy kis enyhülés, bár a meteorológiai jóslatok nem ezt igazolják. :(
Egyébként is elviselhetetlen a meleg, hát még pocilakóval.

A kocsit eladtuk már, hamar elvitték, mert kitűnő állapotban volt. Úgy örült neki a csajszi, aki megvette, mert nem gondolta, hogy valóban ennyire új. Na, én vigyáztam is rá rendesen. :)

Egyébként jól vagyunk, csak akkor mozdulunk ki a lakásból, ha muszáj. Biztosan sok a program, de lemaradunk róla, mert apa sosincs itthon, bkv-ni meg nem olyan élvezetes gyerekkel és babakocsival. :(
Ha megyünk valahová, az tuti bevásárlás vagy Gergőnek valami vásárlása céljából.
Most kaptunk a Liberótól Állatkerti meghívót, ingyenes belépővel, ajándékba pedig egy Liberó nyári sapit adnak. :)
Lesz pelenka vásár és a Humana is ott lesz, akciós termékekkel. :)
Gergőt senkire sem bízom szívesen, anyósom lakik a közelben, de ő vigyáz egy kínai kislányra, íhgy nem nagyon ér rá.

Ildikó!

Gondoltam rátok, hogy ilyen időben bebuszozni Miskolcra, ott várakozni, uhhh. :(
Mi is voltunk ma tanácsadáson, Gergő 69 centi és 8300 gramm.
Most csak 50 dekát hízott több, mint egy hónap alatt.
de ez is elég.
Mesélj, hogy viselte Mirtill a gyógytornát.

Ma mi is strandoltunk. :) - az erkélyen.

Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok!

Timi!
Remélem a kisfiad jobban van és Te is.Mirtill is így volt a múltkor egy délután volt lázas de az orra még mindig szüttyös már elmúlhatna.Nem Te dudáltál vasárnap a kocsiból?Ha majd jobban leszel és nem lesz ilyen marha meleg sétálhatnánk egy kicsit.
Vigyázz magatokra és jelentkezz mielőbb!Jobbulást Kisrudinak!

Kelimoni!

Hát elég szörnyű ez a meleg már nagyon unom!Mirtillről egész nap folyik a víz.

A torna meg volt Apa is bejött velünk.Megint sírt!Már felül egyedül de a mászás ellen nagyon tiltakozik pedig van eredménye mert már magától is négykézlábra áll és hintázik.Nem megyünk csak jövő csütörtökön mert a gyógytornász szabira megy addig itthon gyakorolunk.

Gergő kis husi de az a jó.Mirtill nem valami vaskos de soványnak sem mondható.Mondjuk én sem voltam soha kövér lehet rám hasonlít.A magasságát az Apucijától örökölte.
Ha nem lenne ilyen hosszú biztos dagibb lenne de mi így is imádjuk.
Annyira mozgékony néha csodállom,hogy honnan van ennyi energiája.

Kitartás lányok állítolag csütörtökön jön az enyhülés.Még egy napot kell átvészelni!

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Fárasztó játék után :)
Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Nagyon ari Gergő ahogyan alszik.Mirtill még soha nem aludt el magától mindig altatni kell.
Szegény gyerekeket is megviseli ez a nagy meleg.Látom Gergőnek is tiszta víz a haja.Ebben az időben pihenni sem lehet.
Mirtill is csurom víz egész nap és aggaszt egy kicsit,hogy nem nagyon akar inni.

Nekünk is ugyanilyen babafészkünk van mint a Tiétek.Mirtill azon játszik egész nap.A barátnőmtől kaptuk Tatabányáról.

Képzeld pár napja jött ki Mircsike 4. foga és ma vettük észre,hogy megint jön 4!Így már lassan 8 foga lesz.Februártól nem jött egy sem most meg hirtelen jött 6.Eléggé nyügi és elég keveset eszik gondolom a meleg és a fogacskák együtt.

Július 15-én megyünk lagziba kíváncsi vagyok hogy fogja viselni.Nem terveztük sokáig megvacsizunk és jövünk haza főleg,hogy Szendrőbe lesz.Az unokatesóm megy férjhez Ormosról Bartha Mariann.Nem tudom ismered-e.

Legyetek jók és próbáljátok kibírni ezt a meleget!

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok lányok!


Hála istennek a kisfiamnak másnapra semmi baja sem volt.Ma voltunk kontroll vizsgálaton és nincs semmi probléma.Úgy örülök hogy megint jókedvű és rosszalkodik.
Nálunk a 4.emeleten nagyon meleg van,a szobánkban majdnem egész nap megy ez a hűtö-fütő ventillátor de nem sokmindent ér.A kisfiam elé űl hogy neki jó és ránk már nem jön.
Megyünk Miskolcra az OBI-ba láttam most nagyon jó áron,muszály vennünk mert nem bírom ezt a nagyon időnként fülledt meleget.
Jövőhéten már mennem kell AFP-re.Hogy megy az ídő.Nemsokára megint szülni fogok.
Már van egy nagy hűtösdoboznyi ruha elrakva,nem sok minden kellesz a picinek.Minden szép ruhácskát megtartottam.Egyedül egy gyerekkocsi kell.Már a fiamnak is meg van az ágya.Csak nem tudom hogy mikor szoktassam át.
Sajna a képfelrakással még mindig nem bírkóztam meg segítsetek!!!

Idáig 2kg-t híztam az jó nem?
Már van itt is 4D-Uh 10-ért.Ebbe van félórás felvétel DVD lemezre,fénykép,meg maga a vizsgálat.Úgy beszéltük a párommal hogy elmegyünk.

Na jó rólunk ennyit ,ÍRJATOK!!!
SZiasztok!!
csimpi
 
 


Szia Timi!

Olvastam az újságban a 4D uh-t.Majd írd meg milyen volt.Mi is voltunk Miskolcon amikor 27 hetes voltam.

Mirtill még mindig taki egy kicsit de lehet a sok foga miatt.Úgy elkezdtek jönni.Normális ez?

Ügyi vagy,hogy csak 2 kilót híztál.Én ilyenkor 5 kilónál jártam a végére 18 kg sikerült.

Nálunk is nagyon meleg van mi is a negyediken lakunk.Kikészít teljesen.Kinn már hüvi van de a lakásban meg lehet dögleni.Mire kihűlne addigra megint meleg lesz.

Képfeltöltés:nyitsz egy üres mappát vmelyik meghajtódban(E,F) és elnevezed vhogy.Én a kicsinyített képek nevet adtam.Aztán menyitod azt a progit amit Kelimoni küldött.Rákattintasz a fájlra ott a megnyitásra.Ott kiválasztod a képet amit kicsinyíteni akarsz és rálépsz ott felül a kép feliratra és megnyitod.Ott találsz olyat,hohy méretváltoztatás.Oda lépve ki tudod választani,hogy mekkorára akarod kicsinyíteni.Én beírom,hogy 500 és a szélességet magától adja.Utána megint odalépsz,hogy fájl és rálépsz a mentésre és elmented a képet abba a mappába amit csináltál.Aztán amikor felakarsz tölteni mindig abba a mappába keresed ki a képet de az már adja magát.Hát ennyi!Remélem érthető volt ettől jobban nem tudom leírni.Ha esetleg nem sikerül felmegyek hozzád és megmutatom ha gondolod.
Ügyeskedjél és írj hogy sikerült-e!

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok Lányok!

Bocsi, hogy picit távol maradtam, de az anyukám itt volt nálunk és ilyenkor az időm nagy részét pihenéssel töltöm, ami alvásban nyilvánul meg.
Mamim bevasalt, ismét egyenesbe hozta az életünket. :) És ma sajnos haza ment. :cry:

Mi a 10-en lakunk, úgyhogy érezzük ám a meleget rendesen. Minden nyitva, olyankor huzat van: ventillátor próbál némi hűset csinálni, pici sikerrel. :(
Gondolkodunk a klímán, de én annyira nem bírom. Mégis jó lenne, mert éjszaka sem egyszerű a hőségben aludni, ha meg nem pihenten ébredünk, nagyon nyügi tudok lenni napközben is.
Nem elenyésző az sem, hogy a villanyfogyasztás rendesen megemelkedik a klímától.

Most nem panaszkodunk, mert olyan "jó" az idő, hogy Gergőre hosszú újjú felsőt adtam. És én is fáztam, amikor kimentünk.
Ez a hőmérséklet pedig már hideg. Nem kellemes.

Közben elpakoltam Gergő melegebb holmijait, most pedig szedem elő. :(

Ildikó:
Gergő mindig is magától aludt el, persze volt pár alkalom, amikor pici ringatás szükséges volt. Velünk nem alszik el, szereti az ágyacskáját. Lassan szeretnénk külön szobába rakni. Mirtill külön alszik? Vagy már írtad?

A babafészket a keresztgyerekünk szülei vették Gergőnek. Nagyon szereti. :)
Van játszószőnyegünk is, meg járókánk, így a nagyszoba jelentős része játszótér.

Nem semmi, hogy milyen tempóban jön Mirtill foga. Biztosan jól meggyörtri Őt.
Gergőnek most nem duzzadt az ínye sehol.

Nem ismerem a Bartha Mariannt, hacsak nem a Bartha Ibolya tesója. Ibolyát ismerem, de a tesóira nem nagyon emlékszem.
Ők, ha nem is vér szerint, de rokonaink, Ibolya férje unokatesó.

Csimpi:
Örülök, hogy jól vagytok és semmi gond. Tényleg, hogy szalad az idő, mindjárt jön a tesó. :) Menj el 4D uh-ra, hisz az olyan nagy élmény. :)
Hogy jó-e a két kiló hízás? Sezrintem, kitűnő. :) Biztosan csini kismama vagy. :) Van már pocid? Látható már a tesóka?

A képfelrakás nem nehéz, szerintem az a legjobb, ha Ildikó megmutatja Neked. :)
Aztán már nagyon szeretnélek látni Titeket. :)

Vigyázz magadra ebben a hol hűvös, hol meleg időben.

Puszi, majd még jövök. :)

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Hová tüntetek csajok?


Mire is jó a hinta? :D
Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


hahó Lányok!

Még mindig senki? Mi van veletek? Nyaraltok?
Remélem, senkinél sincsen baj! :)
Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok lányok!


A hétvégén voltunk rokonlátogatóba a Tiszánál.
Pénteken mentünk,vasárnap jöttünk,azért nem jelentkeztem.
Hála istennek nincsen semmi baj,csak nem bírom a meleget.
Folyamatosan majdnem minden nap a délelőtti órákban rámjön egy majdnem ájulásos rosszulléz,de szerencsére érzem hogy baj van,és gyorsan leülök vagy ahol épp vagyok.
A múlt héten voltam a 16 hetes AFP-n,már nagyon izgulok hogy mi van,mert ha egy kicsit is emelkedett az értéke akkor gyanús nálam az ikerterhesség.

Kelimoni.
Igen van hasam és nem is kicsi.
Ez volt feltünő a dokimnak,de július 24-ére előjegyzett Uh-ra és akkor jobban megnéz.
Ildikóéknak elromlott a monitorjuk azért nem tud jelentkezni.
A kisfiam már nagyfiam,és olyan rosszcsont ahogy annak lennie kell.
Neked mennyit alszik Gergő naponta?
Nekem még mindig igényli a napi 2-3 alvást és ebbe már benne van a déli nagy szunya is.
igaz megy is mint a kukac egy percre sem állna meg.
Na jó most ennyi majd még ma visszajövök,mennek kell reggelizni mert már húz a fejem.

Szia.
csimpi
 
 


Sziasztok!

Megnyugodtam, hogy Ildikóéknál csak a monitor rossz és nincs baj. :)

Csimpi: húúúú, de izgalmas. :) Lehet, hogy ikrek? Örülnétek neki? Biztosan nem lesz egyszerű, ha tényleg iker babákat vársz. De dupla boldogság. :)

Az én kisfiam eddig napi 3-szor aludt. Délelőtt, ebéd után és késő délután. Ez most lekorlátozódott 1-2-re. Este aztán van hiszti rendesen, mert nem lát a fáradságtól.
Most a nagyobb gondom az, hogy Gergő semmilyen tápit nem eszik meg. :( Kipróbáltunk egy csomót, eredmény : semmi.
Ma késztápit vettem, abból megivott egy decit. Ez nagy előrelépés.
Tejet még nem szeretnék adni, ezért próbálkozom a tápival.
A tea viszont megy, de nagyon.

A hétvégén Agárdon voltunk, nagyon jó volt. Teszek fel képet. :)



Kép Kép Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok!

Végre van monitorunk!Már nagyon hiányoztatok!

Kelimoni!

Képzeld Mirtill másfél hete elkezdett mászni! :lol: Már átmegy a küszöbön és bejárja a lakást.Egy perc nyugtunk sincs tőle de nem baj.Kúszik,mászik,fejenáll és felül egyedül mindezt 4 foglalkozás után.Most hagyjuk hadd élvezze a mászást aztán aug.végén ha nem áll fel azt fogjuk gyakorolni.Nme lesz az sem egyszerű mert annyira laza a bokája,hogy össze-vissza jár a lába és örökké a külső talpélén áll.A gyógytornász azt javasolta,hogy vegyünk neki cipőt,hogy tartsa a bokáját.Vettünk egy Siesta szandit neki.
Nagyon boldog vagyok,hogy ilyen hamar sikerült.

Gergő hogy-hogy nem issza a tápit?A NAN nem vált be?Úgy próbáltad már,hogy kakaót teszel bele?Én Mirtillnek teszek a tápiba Nesquik kakaót és szívesen megissza.
Mostanában szerencsére elég jól eszik de mivel egész nap megy nem hiszem,hogy fog hízni.

Már 7 foga kinn van és már a 8.is látszik.

Nem fogtok hazajönni a nyáron?

Legyetek jók!Most már jelentkezem rendszeresen!

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Kelimoni!

Most meg Te tűntél el?

Azt szeretném megkérdezni,hogy azt a babafalvás vonalzót hogyan kell kitenni az üzijeim végére?Már megkaptam a kódokat e-mailben de onnantól meg vagyok lőve.Tudom elég béna vagyok.Egyszerűen nem jövök rá hogyan kell csinálni leírva pedig nem találom sehol.Segítenél?Köszike!

Jól vagytok?Hogy bírjátok a meleget?
Nekem marhára elegem van mihelyst kimegyek a napra rögtön megfájdul a fejem.Mirtill is olyan nyűgös napok óta.

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!

Mi sem bírjuk a meleget, persze tuti, hogy ilyenkor kell ide-oda menni, ráadásul bkv-val. :(

Tehát: az oldal legtetején van a segíédletek, benne profil és az aláíráshoz kell bemásolni azt az url kódot, amit kaptál. Ez egy hosszú sor.
Ha változtatni akarsz vonalzót, akkor nem kell mélre válni, hanem a létrehozásra kell kattintani és ugyanazt kapod, amit mélben küldenének.


Jövhéten megyünk gyógytornászhoz, egy dévényes csaj. 5 percre lakik tőlünk, nem kell buszozni. Kíváncsi vagyok, mit fog mondani Gergő lábára. Egyébként olyan szépen kúszik, félig már négykézláb. De továbbra sem áll a talpára.


Jövök még, csak olyan fáradt vagyok, Gergő éjszaka nem alszik jól. :(
Lassan külön szobába megy, tegnap megrendeltem a bútorát. Ha kész lesz a szoba, csinálok fotót. :)

Mirtill külön laszik? Lehet, hogy írtad már....

Móni

Teszek fel képet a tesóimról és magamról. Középen vagyok én az a naaaaaaaaaagy bálna. :D
A tesóm fiának ballagásán készült.
Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


http://lilypie.com/first_birthday.php?

Ildikó!
Itt is tudsz vonalzót készíteni. Szólj, ha nem megy, szívesen segítek. :)

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Mirtill nem alszik külön vagyis a kis szobában van de én is vele vagyok.Nem alszik a kiságyban február óta úgyhogy vettünk egy ágyat és együtt alszunk.Tudom,hogy ez nem jó de így alakult.Gábor a másik szobában van mivel műszakba jár és sokáig is tévézik.Egyébként azóta alszunk éjjel amióta velem alszik.
Altatni is kell igaz mostanában egyre többször alszik el egyedül.

Nem sikerült a vonalzó.Azt tudom,hogy be kell másolni az aláíráshoz de bemásolom nyomok entert is és amikor kilépek utána mindig a régi aláírás jön vissza.Ilyenkor mit kell tenni?Már próbáltam arról a címről is megcsinálni amit írtál de itt mindig elakadok.Hát ilyen béna vagyok! :(

A Tesóidat nem ismerem de Téged igen.

Mirtill is lábujjhegyezik de nagyon.Azt mondta a gyógytornász,hogy legyen otthon is cipőben mert abban nem tud lábujjhegyre állni.Igaz még nem tud járni sőt felállni sem de jobb ha abban tanul meg és nem rögzül benne rosszul.Okozhatja az Achillesz izom feszessége is de nálunk ezt rendben találták.Azt is mondta a gyógytornász,hogy ha nem akar felállni ne erőltessük.Ha a szülinapjáig nem áll fel(08.30)akkor elkezdjük gyakorolni.
Gergő nincs elmaradva semmivel szerintem.Majd megnézi a csaj aztán megnyugszol.

Egyébként itt a környékünkön annyi"csodagyerek"van.Ők már 7-8 hónaposan járnak,beszélnek stb.Én nem hazudgálok össze-vissza mert nem látom értelmét.Az én gyerekem is fog járni-lehet nem 1 évesen-de fog,fejlődik rendesen és ez a lényeg.

Egyébmént az Ibolya húga Mariann akinek a lagzija volt.Végül nem mentünk el mert Mirtillt nagyon kikészíti a torna és elég nyügi is volt.Anyósomék elvitték a kocsit és Szendrőből nem tidtunk volna hazajönni ha sír Mirtillke.

Szép jó éjszakát nektek remélem Gergő is fog aludni!

Kép
ildikó74
 
 


Ildikó

Amikor beillesztetted a profilodba az aláírásod helyére a linket, az oldal alján van olyan, hogy mentés
Ezáltal változik meg a profilod. :) Próbáld meg, menni fog. A kép feltétele és a hozzátartózó program, sokkal nehezebb volt, hidd el. :)

Jövök még! :)

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Ildikó

Amikor beillesztetted a profilodba az aláírásod helyére a linket, az oldal alján van olyan, hogy mentés
Ezáltal változik meg a profilod. :) Próbáld meg, menni fog. A kép feltétele és a hozzátartózó program, sokkal nehezebb volt, hidd el. :)

Jövök még! :)

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


És mindenképpen az url kód kell, nem a htlm.

Bocsi, az van mentés helyett, hogy elküld. Most néztem :)

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Sikerült!!!Köszi a segítséget!

Megkaptam a mélt is jót röhögtem rajta!Tényleg sokszor ott tárolják az agysejtjeiket.

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Bingóóóóóóóóóó!

Örülök, hogy sikerült! :)
Írok neked mélt és küldök benne egy kis szösszenetet a csodagyerekről. :(

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


A délelőtti alvás után ez a kép fogadott. :)

Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Nagyon ügyes Gergő nem sokára fel fog állni!Mi már lentre tettük a kiságyat hátha próbálkozik.

Hát ez a gyerek tényleg csodagyerek akiről írtál.Tud válaszolni stb.
Szerintem meg kell már darabos ételt enniük mert meg kell tanulni rágni.Mirtill már minden darabos kaját megeszik és már nem öklendezik.

Nagyon sokat változott Gergő amióta nem láttam Róla fotókat és nagyon szép kisfiú!
Teszek fel én is Mirtillről friss képet és azt is megmutatjuk hogyan tud mászni.
Már mondja szépen,hogy baba.Ha kérdezünk tőle valamit mindig a fejét rázza,hogy nem de szerintem nem tudja mit jelent mert mindig ezt csinálja.Már megmutatja a játékait ha kérjük.Pl,hol a maci,nyuszi,hápi ezeket megismeri és megfogja.Az utóbbi pár hétben nagyon sokat fejlődött és nagyon akaratos is lett.A hintából nem lehet kiszedni ha nyúlok felé már tolja el a kezem.

Gergő szokott hisztizni?

Sziasztok!

Kép
Kép

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!

És elképzelésed sincs, ez a csodagyerek miket tud még.
Ha fele igaz, akkor is nagyon rossz, mert sajnos az ilyen gyerekek a különcségük miatt magányosak lesznek. :(

Édes a kislányod, ahogy mászik. :) Olyan jó nézni, hogy milyen sokat fejlődött, amióta először írtál róla. Szerintem nagyon sokat számít a gyógytorna, a törődés. Rövidesen feláll, aztán nem lesz egy nyugis pillanatod sem. Ami pesze öröm. :)

Szerintem is kell a darabos a babáknak, hisz van fogacskájuk.

Hogy, tud e Gergő hisztizni?

Ma pl. teljesen kihozott a sodromból. Vásárolni voltunk, nem akart a gyerekülésben maradni. Kimászott belőle, mindennek ment neki, a kanalat, amivel meg akartam etetni, kiütötte a kezemből, borzalmasan viselkedett. Ha valamit nem engedtem vagy nem adtam oda, azonnal dobta magát hátra.
Teljesen megdöbbentem, hogy mit művelt. És kicsit meg is rémültem, hogy az én nyugis kisfiamból mi lett. :(
Eljött a nevelés ideje. A valódi nevelésé.

Később jövök. :)

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Már most is megy mindenfelé nem lehet egy percre sem magára hagyni.Szerencsére!Nagyon érdeklik a kábelek és minden olyan amihez nem szabad nyúlni.

Mirtill is egyre jobban szeretné érvénesíteni az akaratát.Ha valami nem úgy történik ahogyan Ő elképzelte rögtön sír és csapkod.
Az előbb akkora vihar volt itt szélvihar,jégeső minden.Be kellett zárni az ablakot mert pont idevert az eső.Mirtill kedvenc időtöltése,hogy a reluxa zsinórjával nyitogatja az ablakot amit most nem tudott.Hát akkora ordítást rendezett,hogy ihaj.Vagy amikor a hintából ki akarjuk venni.Rázza a fejét,rugdos és tolja el a kezem.
egyébként azóta ilyen amióta a tornára járunk.Először csak ott akaratoskodott de már itthon is csinálja.Nekem is megdöbbentő volt látni mert soha nem volt ilyen.Gondolom most fejlődik az éntudatuk és próbálkoznak,hogy meddig lehet elmenni,meddig tűrünk.Ha rágni akarja a vezetéket és szólunk,hogy nem abbahagyja és néz minket majd egy kis idő múlva újrakezdi és közben minket figyel.
Biztos,hogy már most el kell kezdeni nevelni mert nagyon ránőhet az ember fejére.
Annyi neveletlen gyereket látok remélem az enyém nem lesz ilyen.

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Látod, Én is ettől félek, hogy olyan lesz a gyereke, akit majd sehova sem lehet elvinni.Mert nem fog tudni viselkedni.
Persze, rajtunk múlik egy csomó minden, de szeretném, ha a gyerekemnek akarata is lenne.

Mindenki azt javasolja, hogy legyen tesó, mert az segíthet majd . Ha jönne a tesó megrendelésre, nem is volna olyan rossz.
Ti, hogy álltok a tesó kérdéssel?

Gergőnek is van már néhány olyan, kedvenc elfoglaltsága, amitől próbáljuk eltéríteni.
Pl a ventillátor zsinórját szeretné rágni, kajcsis tányérbe belemászni kézzel-lábbal, cumisüvegből pocsolni, ami benne van, stb. Persze ezek nem tudatos "rosszaságok", hanem a kíváncsiság. És olyan nehéz folyton korlátokat szabni. :(

Móni

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Szerintem főként nevelés kérdése az,hogy milyen lesz a gyerekünk.Ezért nem értettm egyet sok emberrel amikor nem sikerült teherbe esni és elgondolkodtünk az örökbefogadáson.Sokan azt mondták,hogy ne fogadjunk örökbe babát mert kitudja milyenek a génjei és hogyan fog viselkedni.Szerintem ez egy marhaság.Az egy dolog,hogy miket hordoz magában de ha Te megneveled a gyereked nem hiszem,hogy rosszabb lenne mástól.Nagyon sok vérszerinti gyerek olyan neveletlen,hogy legszívesebben felképelném.Ti nem találkoztatok ilyen"okosságokkal?"

Nekünk sem jött megrendelésre a baba úgyhogy valószínű nem lesz Mirtillnek tesója.Ha esetleg magától összejönne örülnénk neki de én mégegyszer ezt a procedúrát nem csinálom végig.Egyrészt az összes pénzünket a lombikra költöttük(800e ft) másrészt Mirtill mellől nem tudnék Debrecenbe rohangálni 2 naponta és nem is akarok.
Szóval marad egyke egyelőre.Ti szeretnétek még egy babát?Egyébként is olyan kicsik még nem hiszem,hogy kellene még egy kis gyerek melléjük.

Én is úgy gondolom,hogy nem kell mindent megtiltani nekik mert most kezdik felfedezni a világot de ami balesetveszélyes az tilos.Akárhogyan is sír.
Egyébként Mirtill elég jó gyerek szépen eljátszik órákat is de van amikor bekattan és kicsit hisztizik.De nem baj!

Gergő elfogad már valamilyen tápit?
Mirtill pár hete szinte mindent megeszik!(remélem nem szólom el!).Eddig nem ette a borsót,spenótot ezeket most mind megeszi.Tápit is reggel 200ml-t este 240ml-t eszik.Soha nem evett ennyit de nagyon örülök neki.31-én megyünk tanácsadásra remélem hízott!

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!

Hát igen, sok múlik a nevelésen. Bevallom, hogy mi Gergőt meglehetősen elrontottuk. Nehezen lett, így el lett kapatva rendesen. Időnként tanácstalan vagyok, hogy hogyan fogom visszacsinálni ezt az egészet. Azért nem szeretném, ha egy kis akaratos, irigy kisfiú lenne.

Ez a tesó kérdés pedig elég nehéz. Anyagilag nem egyszerű és számomra e a legborzasztóbb. :(

A férjem így sincs itthon sosem, mi lenne, ha két gyermeket nevelnénk. Ha pedig két gyermeknek kellene mindenfélét megadni. A szeretetből van nagyon sok, csak sajnos azzal nem lakik jól és a lábára sem húzhatom a gyermekemnek. Na, de biztosan nem kell ezt Neked mondani. :)

Szerintem sem kell mindent tiltani, nálunk általában úgy működnek a dolgok, hogy ami érdekli Gergőt, megnézzük együtt. Ha olyan, akkor megfoghatja, de utána visza is tesszük a helyére. Ilyen pl a szekrényen lévő, nem játék jellegű dologk.
Újságot is nézünk,de nem adom oda, mert megeszi. :D

Gergő most írtózatos ragaszkodó. Szeparációs szorongásának időszakát éli. Így mindenhová együtt megyünk, együtt csinálunk. Nem is haladunk sokmindenre, de igyekszünk. ( Vasalni nem tudunk együtt :D
Ma jobb is volt a hangulata, mint tegnap. Tegnap hagytam kicsit sírni, mert még főzni sem tudtam. :(

Még mindig meleg van, de mintha picit elviselhetőbb lenne.
Mi a helyzet Barcikán?
Most nagyon azon gondolkodunk, hogy visszaköltözünk. :) Mégha nem is Barcikára, valahová a környékre. Na, majd meglátjuk. Nem vagyunk képesek végérvényes döntést hozni. :(

Csimpiről tudsz vmit? Vagy holnap megy UH-ra? Olyan kíváncsi vagyok, hogy vajon valóban iker babái lesznek e. :)

Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Ha érdekel Titeket. :) Most rendeltem én is őszre. :)


http://www.kep.tar.hu/hmarti

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Biztos nincs annyira elrontva Gergő!Mirtill is akaratos néha de szerintem minden gyerek ilyen na jó kivétel a "csodagyerekek".

Timivel nem tudom mi van azt mondta majd ír sms-t mert hétfőn volt uh-n.De nem írt.Vasárnap találkoztam vele és azt mondta,hogy 43 lett az afp-je ami arra utal,hogy 1 baba van.

Mirtill is nagyon ragaszkodó egyedül Anyuval van el egyébként mindenkitől sír.

Mirtill az előbb felállt egyedül!!Hurrá!!
Van egy kis gondunk a lábával.Kedden voltunk tornán és annyira csúnyán állt,hogy a gyógytornász hívott hozzá egy orvost aki megállapította,hogy túl laza a bokájában az izom és az ízület.Ez is a kengyel miatt van mert 3 hónapig rögzítve volt a lába.Nagyon mérges vagyok az ortopéd dokira mert ha hamarabb küld tornára nem rögzült volna ez a rossz tartás.Szóval azt javasolta,hogy egész nap legyen cipőben és kiírt neki elektromos kezelést az a neve,hogy TENS.Ezzel próbálják erősíteni a boka körüli izmokat ami a járáshoz szükséges.Szeptemberig kapja aztán majd kiderül.Remélem fog javulni!
Nektek mint mondott a dévényes csaj?Remélem minden rendben van!

A férjed meg tudná szokni a kisvárosi életet?

Nekünk sem lesz második baba nálunk is főként az anyagiak miatt.Meg még nem hevertem ki a terhességet és a szülést sem.

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!

Nagyon ügyes a kislányod. :) Látod, lassan behozza azt a 3 hónapot. :)

Gergő is ügyeskedik, azt hiszem a Dévény torna sokat segít.
Amikor elmentünk, több képet is készítettek a lábáról, mondanom sem kell, olyan módon tekerte ki akkor, mint még soha. Meg is döbbentem egy kicsit. A torna maga nem volt olyan gáz, Gergő ámos volt és a végén elkezdett nyígni.
A gyógytornász azt mondta, hogy valszeg nagyon feszes a hasfala, ami lehet probléma. Itthoni gyakorlásként mindig figyelünk arra, hogy a talpára álljon. Odaállítom a járóka mellé , persze kívülre, kapaszkodik is szépen, de elengedni nem merem.
Próbáljuk a négykézlábit is, de az nagyon nem tetszik neki. Úgy emlékszem, mintha ez Mirtillnek sem jött volna be.
Nem sír, csak kiabál és amikor végre lehet, hasra vágja magát.
Holnap reggel is megyünk.
Egyetlen probléma van: Gergő egy egész órát egy idegen ember kezében tölt. és hiába vagyok ott én is, utána alváskor felsír, még inkább nem tudok közlekedni tőle semerre.

Nagyon szörnyű volt a szülésed, hogy még nem heverted ki? Papás-mamás?
Kép Kép Kép Kép Kép Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Nekünk is ma kellett volna mennünk de Mirtill lázas lett.Nem tudom mi lehet a baja már tegnap is volt hőemelkedése megnézte a dokinő de nem mondott semmit.(soha nem mondja mi baja).Azt mondta,hogy figyeljem és ha 2 nap múlva is lázas ír fel antibiotikumot.De mire?Nem folik az orra,nem köhög a torkát nem tudom piros-e.

Mirtill is végig sírja a tornát és utána egész nap nyűgös.
Gergőnek mi a problémája?Az,hogy lábujjhegyezik?
Mirtill sem nagyon akarta a mászást de már annyira belejött,hogy meg sem áll egész nap.Feláll de nem mindig úgy ahogy a nagykönyvben meg van írva.Mi is mindig kiigazítjuk,hogy rendesen tartsa a lábát.Én nem szoktam megfogni egyik kezével kapaszkodik az ágyba a másikkal fogdos vmi játékot.

A szülés nem volt valami kellemes de nem is annyira rossz.Gábor végig velem volt a szülőszobán is és a császárt is végig nézte.Nagyon jól bírta.
Azt mondta a doki,hogy legalább 3 évet várni kell a következő babával mert addigra hegednek be a sebeim.
Nem igazán vágyon átélni mégegyszer a szülést.Tudom,hogy ez csúnyán hangzik de így érzem.Sokan mondják,hogy rögtön elfelejtik a fájdalmakat hát én nem.Ha csak rágondolok görcsbe rándul a gyomrom.Aztán lehet majd idővel másként fogom gondolni.

Gergő nagyon szép kisfiú és aranyos.
Voltunk tegnap tanácsadáson Mirtill megint nőtt és nem sokat hízott pedig jól eszik.8030gr és 79 cm.Normális ez szerinted,hogy ilyen nagy?

Ildikó

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!

Sajna nem jutottunk el tornára. Úgy sajnálom. :( Gergő sosem ébred 6-kor, ma így történt. 8-ra kellett volna menni, ő fél 8-kor elaludt. Ha felköltöm és még gyötrésnek is érzi a tornát, akkor biztos óriási sírásba torkollik az egész történet.

Megértelek a szüléssel kapcsolatban. Nincs mit szégyelni az érzéseiden, őszinte vagy és ez a legfontosabb. Mindenesetre meglepő, hogy a férjed a császáron részt vehetett. ilyet még nem is hallottam, hisz az egy kisebb műtét.

Mirtill biztosan azért nem hízik, mert lemozogja ami bemegy. Nem gond, ha olyan magas, hisz a férjed sem alacsony. Jó kosaras csajszi lesz belőle. :) A barátnőm kislánya is hasonló méretekkel bír. Emma is vékonyka, de jó magas. Ha egészséges, semmi gond. :)

A www.babaszoba.hu oldalon van kalkulátor. Azt minden hónapban jegyzem és Gergő magassága is a normális fölött van. 8 hónaposan volt 70 centi. 4 hónap alatt szerinted, mennyit nőhet?

Móni

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia!

A császár nem kisebb műtét hanem egész nagy.Átvágták az összes izmomat meg mindent.Mit mondjak nem a legkellemesebb érzés volt amikor először felállítottak.Nagyon fájt.Időnként most is bele nyilall azt mondta a doki,hogy még 25 év múlva is fogom érezni.
Itt benn lehet az apuka a műtőben is Ő csinálta a képeket amiket a fotóalbumba is betettem.
Jó volt,hogy velem volt.

Mi sem mentünk tornára.Kb.1 órája mértem a lázát és 39,1 volt.Adtam kúpot most alszik de már nem meleg.Ha felkelt leviszem a dokihoz.Már felhívtam és mondta,hogy tegnap kicsit piros volt a torka.Ma ír gyógyszert.

Azon a kalkulátoron én is szoktam nézni de ott is kilóg a görbéje a táblázatból.Hát Ő ilyen.

Kép
ildikó74
 
 


Sziaztok lányok!!


Nem tüntem el,csak a fiam teljesen leköt.olyan kis életrevaló fickó hogy már most olyanokat csinál hogy feláll a hajam.
Mászik mindenhova,semmi félelemérzete nincs.Ha rászólók hogy le fogsz esni érti,de azért is csinálja.Ha leesik akkor meg csendbe van.Okos gyerek ,csak nagyon önfejű és akaratos.
1 hete fennt volt nálam a barátnőm a kislányával ,mikor mentek haza leszaladtam velük hogy kivegyük a pincéből a gyerekkocsit mire felértem a fiam úgy sírt hogy szinte kikattant.A mostohatesója se tudta megvígasztalni,ahogy beléptem az ajtón szaladt hozzám hogy "anya"
Azóta egy lépést se tudok tenni nélküle.Lehet hogy azt hitte hogy otthagyom.
Valahogy pedig kicsit jobb lenne ha nem lenne ennyire anyás,mert ha megszületik a pici nagyon nehéz lesz vele.


A pocaklakó jól van,már el se hiszem hogy a 20.hétbe léptem.
Most beszéltük a párommal hogy lassan elkezdhetem a picinek a hiányzó dolgokat beszerezni,meg nekem is a csomagot megvenni.(papucs,köntös.....stb)A picinek csak kifogó,textilpelus,sima pelus,meg egy pár hosszú body kell.Szerencsére a kisfiam után minden jó ruhát elraktam,így csak nagyon min.dolog kell.
Na meg persze egy babakocsi,de a párom kimegy majd érte.
Beadtuk a Niki Bizibe a másikat remélem el fog menni.

Na jó most ennyi,majd próbálok írni.Legyetek jók,és vigyázzatok a picikre.
Ildikó!Küldd el az email címed és megbeszélünk egy talit,vagy majd mehetnénk együtt vásárolni is ha van kedved.
Sziasztok.
csimpi
 
 


Szia Timi!

Örülök,hogy jelentkeztél és jól vagytok!
Akkor csak 1 baba van?Voltatok már 4D-n?

Mirtill most esett át egy torokgyulladáson elég magas volt a láza alig bírtam levinni.Ma vittem vissza a dokihoz már javult de még nem tökéletes.Hétfőn megint vissza kell vinni.

Mirtill is ilyen anyás lett.Most,hogy beteg volt még az apjával sem maradt csak nálam.
Ha csinálok vmit a konyhában odajön és kapaszkodik a lábamba.
Biztosan elhagyják ezt csak most ez a korszakuk van.

Szívesen elmegyek Veled vásárolni meg sétálni.Majd sms-ben elküldöm az e-mail címem.
Addig is vigyázz magatokra!

Kelimoni!
Hová tűntél?Nyaraltok?

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok!

Csimpi: de jó, hogy jelentkeztél. :)
Már csak a várandósság fele van hátra, aztán két gyermekes anyuka leszel. :) Biztosan nem könnyű pocakosan, főleg, hogy az időjárás változik folyamatosan.

Ildikó: Örülök, hogy Mirtill jobban van. :) Remélem, aztán már kihúzzátok a nyarat betegség nélkül. :)

Lehet, hogy van valami a levegőben, mert Gergő is borzalmasan anyás. És ez egyre erősödik.
Mostmár úgy játszik, hogy az egyik kezével kapaszkodik belém. Mikor, mit ér el.
Remélem, egyszer elhiszi, hogy nem hagyom el. :)

Jövőhét hétfőtől nyaralunk, akkor egy hétig nem leszek. :( De ha jövök, szívesen visszaolvasok. :)

Puszi
Móni

Jujjjjjjjj, de hangos :D
Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Hát remélem nem lesz beteg.Épp azon gondolkodtam,hogy egész télen semmi baja nem volt kicsi is volt és most meg már nagy lány 38 fok van és már másodszorra beteg.
Többet járunk közösségbe és biztosan ott szedi össze.

Kívánok Nektek szép időt és jó pihenést!
Ha hazajöttetek tessék ám jelentkezni.Élménybeszámoló,fotók!

Sziasztok!
Ildikó

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok!

Timi!
Jól vagy?

Kelimoni!

Itthon vagytok már?Jól éreztétek magatokat?

Mi jól vagyunk Mirtill már feláll,felmászik az ágyra és pár lépést megtesz oldalra kapaszkodva.

Jelentkezzetek mielőbb!

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok!


Köszönöm jól vagyok,nincs semmi gond.Kerekedek,és szaladgálok a kisfiam után.
Jövőhét hétfőn megyünk a 4D-s Uh-ra,már alig várom.
Remélem azért meg fogja mutatni magát.
Nagyon rohan az idő,észre sem vettem és már a 22.hétbe járok.
Emlékszem a kisfiammal nagyon lassan ment az idő.alig vártam hogy az első 12 hetet problémamentesen betöltsem.
Már várjuk nagyon a párommal hogy megszülessen a pici,kiváncsi vagyok hogy fogom viselni a két gyerek ellátását.Csak nem fogok megörülni.
Na ennyit rólunk.
Mi van veletek??Ki merre járt nyaralni?Milyen új élményeitek vannak a gyermekeitekkel?
milyen a gyerekek étvágya,mit esznek,hányszor alszanak,fogzásba hol jártok,elindultatok már?
Remélem válaszoltok majd ha tudtok,kiváncsi vagyok hogy mi van veletek.

Ildikó!
Még nem küldted el az email címedet,a telefonszámod meg elszállt mert szervízbe volt a telefonom,és senkit nem tudok hívni.Ha gondolod elküldhetnéd SMS-be.Köszike.

Sziasztok lányok,puszi mindenkinek,hamarosan jelentkezem.
csimpi
 
 


Sziasztok!

Ildikó: Micsoda jó hír, nagyon ügyes kislányod van. :) Látod, milyen gyorsan pótolja be az elvesztegetett időt. :)

Csimpi: Örülök, hogy jól vagy és annak is, hogy göbölyűn is bírsz futni a kisfiad után. :) Mit szól a tesóhoz a nagyobbacska? Érdekli a dolog, a poci?

Várjuk a tesó nemét. :)


Hazajöttünk a nyaralásból szombaton. Hajdúszoboszló még mindig jó hely, ám a német turistákat felváltja szép lassan a lengyel és a román vendégsereg. Semmi bajom velük, ha nem szemetelnének, hagynának mindent kupacban maguk után.

Az időjárás megengedte, hogy néha fürödjünk is. Gergő nagyon élvezte a pancsit, alig lehetett vele bírni a víz láttán. :)

Még mindig nem pakoltam ki teljesen, annyi holmit vittünk magunkkal. Szükség is volt rá. :)

Az előző éjszakánk borzalmas volt, Gergő belázasodott és egy órakor aludt el. Ma voltunk orvosnál, valami vírusra tettünk szert. :( Enni nem nagyon akar, de a folyadék megy befelé, aminek örülök.

Kérdeznék vmit: ti, hogy haladtok a háztartással? Én abszolút úgy érzem, hogy folyton el vagyok havazva, sosem lesz nálunk rend. :(

És néhány kép :)
Bocsi, hogy magamat nem teszem fel, de nem festek fürdőruhában valami jól. :oops:

Kép Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Örülök,hogy jól éreztétek magatokat annak viszont nem ,hogy Gergő beteg lett!
Nem tudom mi lehet a levegőben de Mirtill is így volt.Ő is lázas volt és a torka volt piros De szerencsére már jól van!

Házimunka:
Én is úgy érzem,hogy mindig rendetlenség van és sosem érek a végére.A vasalni való halomban áll pedig minden nap vasalok de nem akar fogyni.
Mirtill a játékokat egynap 1000*szétpakolja de ennek örülök mert azt jelenti,hogy fejlődik.

Gergő nagyon aranyos a képeken!Jobbulást kívánunk Neki!

Vettem tápszert mert már csak 2 hétig írják meg a másikat-már 1 éves lesz az én nagylányom-a Beba aktív3-at adom most és megissza és a hasa sem megy szerencsére.

Nektek esznek mostanság a gyerkőcök?Mirtill nem nagyon akar megint enni.

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Hazajöttünk a nyaralásból szombaton. Hajdúszoboszló még mindig jó hely, ám a német turistákat felváltja szép lassan a lengyel és a román vendégsereg. Semmi bajom velük, ha nem szemetelnének, hagynának mindent kupacban maguk után.

Az időjárás megengedte, hogy néha fürödjünk is. Gergő nagyon élvezte a pancsit, alig lehetett vele bírni a víz láttán. :)

Még mindig nem pakoltam ki teljesen, annyi holmit vittünk magunkkal. Szükség is volt rá. :)

Az előző éjszakánk borzalmas volt, Gergő belázasodott és egy órakor aludt el. Ma voltunk orvosnál, valami vírusra tettünk szert. :( Enni nem nagyon akar, de a folyadék megy befelé, aminek örülök.

Kérdeznék vmit: ti, hogy haladtok a háztartással? Én abszolút úgy érzem, hogy folyton el vagyok havazva, sosem lesz nálunk rend. :(

És néhány kép :)
Bocsi, hogy magamat nem teszem fel, de nem festek fürdőruhában valami jól. :oops: :oops:

Kép Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Bocsi :oops:
Hogy mit csináltam? sejtelmem sincs.

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Hogy van Gergő?Remélem már jobban van!

Mirtill már nagyon szépen feláll és pakolászik a szekrényről.Örökké felmászik az ágyra is! :)
Az a jó,hogy szabályosan áll fel és ül le.A gyógytornász azt mondta,hogy a legtöbb gyerek úgy áll fel,hogy a kezével húzza fel magát de az lenne szabályos ha egyik lábukkal oldalra kilép és a másikat mellézárja.Leülni pedig úgy kellene,hogy letérdepel és onnan ül le nem úgy ,hogy lehuppan a fenekére.Szerencsére Mirtill kezdetektől így csinálja.
Ja és azt is mondta a gyógytornász,hogy ha elindulnak a gyerekek nem szabad a kezüket fogni mert a gerincük nincs stabilan és össze-vissza inog.Inkább a hóna alá kell nyúlni és ott megtartani.
Én megfogadom a tanácsát
De ezt a gyerekorvos nem tudja?
Ti hol jártok mozgás terén?Jártok még dévényezni?

Kép

Kép

Ez az első felállás!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!

Nagyon ügyes Mirtill, figyeld meg, rövidesen el fog indulni. :)

Én is próbálom Gergőt rászoktatni a szabályosságra, kicsi sikerrel. Nagyon jól érzi magát kúszva, így nem is olyan egyszerű, mivel mindenhová eljut, ahová akar.

És szandiban van otthon is a kislányod? Ezt javasolták? Tudod, azt vettem észre, hogy amióta Gergő lábán cipő van, azóta ügyesebb és stabilabb, ha fogom a kezét és járkálunk. Pedig féltem kicsit, mivel inkább a mezitlábat javasolják.

Anyukám is mondta, hogy tegyek vmi hosszú kendőt vagy bármit Gergő hóna alá és úgy segítsem a lépésekben. Próba után kiderült, hogy így nem is tud lábújjazni. Egyébként ez már alakul, nem lábújjazik annyit.

Ma is megyünk Dévény tornára, a múlt hét kimaradt a nyaralás miatt.

Ne csodálkozz, hogy a gyerekorvos figyelme nem terjed ki az ilyen jó tanácsokra. A védőnőnek is tudnia kellene ilyeneket szerintem.

S az én naaaaaaaaagy problémám:

Gergő pici korában kisebb - nagyobb szünetekkel végig aludta az éjszakát. Ahogy nőtt, egyre többször ébredt. Két korty tea, cumi, aztán ismét alvás. Próbálkoztunk vízzel, hátha nem lesz olyan vonzó, de annak sírás lett a vége mindig és nagy öklendezés.

Most ott tartunk, hogy a számtalan ébredés, kortyolás után olyan 10 körül egy fél óra teli torokból üvöltés és ezt három körül is eljátszuk. Ilyenkor se tápi, se tea, se simogatás, ringatás, elveimmel ellentétben beraktam a mi ágyunkba, az sem segít. :(

Kezdek úgy igazán kész lenni a napok óta nem alvástól.

Emellett a fürdi sem oké. A kis vizimanóm ordít fürdéskor is, nem pancsizik, pedig el sem mozdulnék mellőle egy pillanatra sem. Hiába játszunk a halom vizimütyürrel, semmi sem érdekli, csak nyúzza a karom és mászna fel rajta. Ha együtt fürdünk, oké a dolog, egyébként pedig rémálom az egész.

Arra gondoltam, hogy a nyaralás viselhette meg Gergőt. A környezetváltozás, az utazóágy, a kiskád, amilyenben egy hós korától nem fürdött és biztosan érzi a fáradságomból adódó, egyre növekvő feszültségemet. Pedig próbálok türelmes maradni, szinte egész nap vele foglalkozom.

Szerinted?

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Kelimoni!

Nekünk a gyógytornász és a rehabilitációs dokinő mondta,hogy legyen egész nap szandiban.Tudom,hogy mindenhol azt mondják,hogy mezítláb a legegészségesebb de ha lábujjhegyezik vagy mint nálunk gyenge a bokája jó a szandi.Mirtill sem áll már lábujjhegyen és a bokáját sem fordítja ki olyan gyakran mióta szandálban van itthon.A bokáját is megtartja rendesen és belerögzül a helyes tartás.
Kérdezd meg a dévényes nőt ő mit javasol!

Alvás:
Nálunk Mirtill többnyire alszik éjjel pl.ma egyszer sem kelt föl,de van amikor mocorog adok egy kis vizet és visszaalszik.
Nálunk azóta van alvás amióta nem cicizik mert akkor mindig felkelt bekapta és aludt tovább.
Az is igaz,hogy Ő velem alszik és ha fel is ébred megfogja a kezem és alszik tovább.A múltkor felriadt és nem voltam mellette és olyan ordítást levégzett,hogy zengett a ház,felvettem kicsit járkáltam és visszaaludt.
Gergőt átszoktattad már a másik szobába?Ha igen lehet azért sír mert nem érzi a közelségeteket.
Azt is olvastam,hogy ha a mozgásfejlődésében vmi új következik be pl.mászni kezd,feláll stb okozhat gyakori éjszakai ébredést.Lehet ez is lehet az oka.

Fürdés:
Mirtill elüldögél a kádban de igazán nem pancsol.Játszik a játékokkal és a flakonokkal.Viszont a hajmosás rémálom! :( Amíg mosom nincs baj de a leöblítésnél ordít.Nem hajtja hátra a fejét nem engedi,hogy belefektessem a vízbe és egy csöpp víz a szemébe megy már sír.
Lehet Gergőnek közrejátszik a nyaralás.Azóta csinálja ezt?Nme érte vmi rossz fürdés közben?
Most vannak a nagyon ragaszkodós korszakukban és lehet annyi időre sem akar elengedni amíg fürdik.Mirtill is örökké szorítja a karom el sem enged.Az idegenektől pedig nagyon fél holott régebben nagyon barátságos volt.

Nálunk nagy gond az evés főleg mostanában.Ma pl.egyáltalán nem ebédelt ill.evett 4-5 kanál borsófőzit aztán 2 karika répát és később kb.5 kanál bébikaját.Ennyi volt az ebéd.Tisztára idegbajt kapok!Kínáltam baba pudinggal,gyümivel semmit nem kért.1 túró rudit evett meg.Pár napja csinálja ezt úgy kell belekönyörögni a kaját.Egyébként ha éhes szól,hogy mamamm.Várjam meg amíg Ő szól?És ha csak du.5-kor szól?
Szerinted mit lehet ilyenkor csinálni?

Na jó hosszúra sikeredett!

Szia![/u][/url]

Kép
ildikó74
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: