Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok lányok!


Bocsánat, hogy ilyen sokára jelentkezem, de most hála Istennek nem a gyerekekkel volt gond, hanem a számítógépünkkel. Összeszedtünk egy csúnya vírust és hetekig nem volt 100%-ig működőképes. Végül nem volt más megoldás, mint mindent letörölni és újratelepíteni. Most minden OK és remélem az is marad.

Szilvi75!

Üdvözöllek körünkben és nagyon örülök, hogy kezd beindulni a topic. Merre laktok Györkön? Barbarád hogy fogadta a kistesót anno?
Teljesen megértlek anyósügyben titeket. Mi már lassan 10 éve lakunk a férjem szüleinél, de már nagyon szeretnénk különmenni.

Timi!

Nagyon édesek a gyerkőcök. Szerintem is mindkettő rád hasonlít. Multkor (húsvét előtt pénteken) az unokahugomat hoztam el az oviból és jött valaki babakocsival az udvarban. Lehet, hogy te voltál? Köszöntem, de nem mertelek megszólítani. Máskor összeszedem a bátorságom és megszólítalak, hátha sikerem lesz :P Jól vagytok?

Nóra!

Köszi az aggódást, de egy enyhe hányás- hasmenést leszámítva nem volt semmi különös szerencsére a gyerekekkel.
Erről jut eszembe és mindenkinek ajánlom a grapefruitmag kivonatot tartalmazó cseppeket. Anyukám hozott a gyerekeknek és napi 4 cseppet adok nekik teába. Állítólag vírus- és baktériumölő hatású+ több hasznos tulajdonsága is van. (Kisgyerekeknek csak a 100%-os és alkoholmentes ökonet-es változatot lehet adni úgy tudom.) Az egyik ismerősöm ősszel egy hónapig adta a 1,5 éves kisfiának és egész télen nem volt jelentősebben beteg. Úgy gondoltam kipróbálom, hátha nekünk is beválik.
Máté hasfájására próbáltál valamilyen cseppeket vagy teát?
Nagyobbik fiam a járókában nekem sem maradt el 5 percnél tovább soha. Én megmondom őszintén nem is nagyon erőltettem. Szerintem gyerekfüggő ez a dolog. A kisebbik viszont hosszú percekig el tudott játszani minden nyöszörgés nélkül. Persze, lehet, hogy csak kezdetben idegen neki és később hozzá tudod szoktatni és megszereti a helyét.

Szilvi!

Ti hogy vagytok?

Erzsi!

Hol vagy? Régen nem hallani felőletek! Babaügy?


Mindenkinek nagyon szép napot!!!

Gitta
http://babafalva.hu/tickers/9gd.png" alt="babafalva.hu vonalzó" border="0"/>
http://babafalva.hu/tickers/9gc.png" alt="babafalva.hu vonalzó" border="0"/>
fegitta
 
 


Sziasztok!!!


Gitta,

köszike a kedves szavakat!!! :)
Mi Hévízgyörk és Bag határán lakunk, a Határ utcában! :D Nagyon jó itt; jó a hely és nem túl zajos, mivel tőlünk felfelé már csak föld ú t van, így nem gyarkran használják az autósok, hála Istennek!!! :) A Barbarám nagyon örült és izgatottan várta a kistesót, csak amikor megtudta, hogy fiú lesz, rögtön megjegyezet: de miért pont fiúúúú???? Mit kezdek én egy fúval?????-mondogatta szomorúan... :lol: Aztán most megmár szét se lehet őket szedni és nem adná semmiért a kiscsávót!!!! :D
Féltékenység nálunk hála Istennek nem volt jeéen egy percig sem!!!:) A Barbara ugyanis már elég nagy lány ahhoz, hogy ezeket a dolgokat megértse és jól kezelje! No, meg hát az sem utolsó, hogy anyja helyett anyja!!! Nagyon ügyesen bánik a Barnával!!! Örülök is neki, és hálát adok a jó Istennek, hogy végül is így alakult az életem! Bár, ha visszagondolok, nem akartunk már több gyereket a párommal...aztán csak lett egy!!!!!!!! De nem bánom meg SOHA!!!!!
Most már megyek, kezdek lefordulni a székről a fáratság miatt!
Mindenkinek nyugodalmas jó éjszakát, aki meg csak holnap olvassa, annak pedig szép napot!!!!!!!!!!!!!
Pussszzza

Szilvi75

Kép
Kép
szilvi75
 
 


Sziasztok csajszikák!:)

Hol vagytok???? Mindenki a szabadban...?

Timi!

Remélem jól sikerült a motor túra!!!!! :D Majd okvetlen mesélj el minden apró részletet!!!!

Puszika!

Szilvi75

Kép
Kép
szilvi75
 
 

 
 

Sziasztok!

A motortúra nagyon jó volt, kicsit izgultam az út miatt, de minden oké volt :wink: Kb. 4 körül indultunk el itthonról, anyu vigyázott az aprónépre :D sz...r volt őket itthon hagyni, plána a Hugit mivel őt még nem igazán hagytam itthon csak egyszer az elején mikor pár hetes volt és vásárolni mentünk, de az is csak 2-3 óra volt nem pedig 4 nap :cry: na mindeggy , egy kicsit az elején pityeregtem, gondolhatjátok bukósisakban milyen jó lehet :evil: :wink: Elmentünk a sógorért aztán a Hugomért, ők egy másik motorral jöttek. Átvergődtünk a belvárosi dugón és aztán csak mentünk-mentünk :D nagyon élveztem, de jobb lett volna ha nincs az a nagy szél :twisted: mert azt hittem néha, hogy leszáll a fejem sisakostól :wink: aztán valahol a Balcsinál megálltunk pihenni, de én már mondtam a piros lámpáknál, hogy majd valahogy emeljenek le, mert nem érzem a térdem :( szóval megálltunk, valahogy leszálltam és elkeztem bőgni, mert olyan sz..r érzés volt úgy elgémberedtek a lábaim :cry: (gondolhatjátok két-két és fél óra utazás után) minden esetre 4 és fél óra alatt leértünk Nagykanizsára. Ott egyik nap kimentünk horgászni, másik nap motoros show-t néztünk, mert motoros tali is volt pont azon a hétvégén :lol: Jó volt egy kis semmittevés gyerkőcök nélkül, de hiányoztak nagyon. Mikor hétfőn hazaértünk a Bence mondta is, hogy legközelebb kocsival menjünk, mert ő is jönni akar :oops: :wink: Pedig ze volt a próba május végére, mikor ugyanis megint csak kettesben megyünk apával Zalakarosra megünnepelni a 10-dik házassági évfordulónkat, plussz felmérem a terepet, mert nyaralni is oda megyünk majd, hogy mit kell vinnem a két gyereknek :lol:

Most sajna betegek vagyunk :cry: Hugi kötőhárgyás lett plussz folyik az orra, esténként be is lázasodik, de nem tudom, hogy a betegségtől vagy az első fogától amivel már régóta szenved :( Bence már gyógyulgat, ő nagyon csúnyán köhögött, rossz volt hallgatni :cry: :cry: de szerdán megyek velük vissza a dokinénihez Hugit csütörtökön is vinni kéne a tanácsadásra, hogy beadják neki az agyhártya elleni oltást, de szerintem abból nem lesz most semmi :?
Én is úgy köhögök, mint valami rossz tüdőbeteg :? már 3-dik napja nem tudok elaludni csak éjjel 1 után, mert addig krahácsolok :twisted: :twisted: :twisted: kivagyok már tőle, bármit szedek be nem használ :twisted: na befejezem a panaszáradatot és megyek krahácsolni :wink: :twisted: :twisted:

Puszi mindenkinek Timi

Timi
Kép
Kép
czakoca30
 
 


Sziasztok mamák és babák!

Mi is betegek vagyunk egy kicsit, végigment az egész családon, legtovább mi bírtuk Mátéval, csak most kaptuk el két napja. Semmi komoly, csak egy kis nátha és torokfájás. Máté olyan jól viseli! :lol:
Hajnalonként felkelünk és leszívjuk az orrát az orrszívó porszívóval, de egy nyikkanása sincs, kicsit grimaszol közben, utána meg már vigyorog is. Hasfájással viszont kivizsgálásra mentünk, mert már véres kakijai is voltak szegénykémnek :( . Úgy néz ki, tejfehérje allergiás. Most nem ehetek semmi tejeset, tojásosat, szójásat. Elég nehéz így étrendet összeállítani :roll:
Egy hete diétázom, és sokkal jobban van a pocija - ez mindent megér.
Kibújt az első fogunk! :lol: Tévézés közben hagytam, hogy játsszon a kezemmel. Szájába vette, harapdálta, én meg hirtelen arra eszméltem, hogy van ott valami kisd hegyes, ami addig nem volt...

Gitta!
Örülök, hogy jól vagytok! :lol: Igen, próbáltuk a cseppeket (teát nem), de egyik sem használt igazán. Látod most derült ki, hogy nem is segíthettek volna... A grapefruit cseppekből úgy tudom, van légfrissitő-fertőtlenítő is! Persze, legjobb a szellőztetés, de pl. éjszaka jó lehet, ha náthásak vagytok. Hol játszottak a gyerekek, ha nem használtál járókát? Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de nekem nagyon természetellenes mind a rácsos ágy, mind a járóka. Sajnos még nincs gyerekszobánk, így kénytelen vagyok járókába szoktatni, mert máshol nem tudom biztonságban hagyni.

Szilvi 75!
Mi is arrafelé fogunk lakni, a Gyümölcsös utcában.

Timi!
Sajnálom, hogy ti betegebbek vagytok :cry: ... Jól sikerült a beszámoló a túráról, de a végére kicsit besűrűsödtek a :twisted: jelek... remélem a nehezén már túl vagytok a betegségnek. Te milyen oltásokat adatsz be (és mikor)Huginak a kötelezőkön kívül? Ez az agyhártya elleni az első? Mennyibe kerül?

Lányok! Nem tudna valamelyikőtök meghívót küldeni nekem az iwiwre? Már több fotótárat is próbáltam, de sehova sem sikerül képet feltenni, mert túl nagyok... valakit meg kell kérdezzek, hogyan kell kicsinyíteni.

Sziasztok, Nóra

Kép
rebusmama
 
 


Megint Én!

Sikerült képeket feltöltenem!
Kép
Kép
Kép

Ha többre vagytok kíváncsiak, lépjetek be a freemailen keresztül a fotótárba, és a keresőbe írjátok be a következő címeket: Megjött Máté; Mátéval otthon; Máté egy hónapos; Máté két hónapos; Fürdés, pelenkázás, szopizás; .

Kívánok minden mamának sok-sok puszit, nevetést, és szeretetet a holnapi anyák napjára!

Nóra

Kép
rebusmama
 
 


Sziasztok!

Ma megvolt az első igazi ovis anyáknapjánk :D annyira aranyosak voltak, nem is bírtam ki bőgés nélkül

Kép

Kép

Kép


Kép

Kép

Kép

Timi
Kép
Kép
czakoca30
 
 


Közben elmentünk fürcsizni meg vacsizni :lol:

Nóra,
egyenlőre csak az agyhárgya ellenit adatom be neki, már ki is lett váltva, de csúszik, hogy beteg volt, meg a rendelőt is szétbombázták és át kell menni Galgahévízre ha van valami, mert most csak ott van rendelés :evil: én megmondtam a dokinőnek, hogy csak akkor megyek legközelebb, ha kész vannak itt Györkön, mert nekem nem olyan egyszerű átmenni két gyerekkel :? úgyhogy majd jövőhéten kérek új időpontot a szurihoz. 3-4 ezer között mozog az ára, attól függ milyen, melyik patikában váltod ki :shock: ezt nem igazán értem, azt hittem, hogy a gyógyszerek azok mindenhol egységárasak na mindeggy, amúgy az első adag lesz.

Többiek,
merre vagytok :?: remélem senki nem betegeskedik :?:
Akinek vann fent a vonalzó melett kép azt hogy raktátok fel, hogy kell ahoz lekicsinyíteni a képeket :?: Annyi mindent próbáltam már, de nem sikerül soha :evil: :evil: :evil:


Puszi mindenkinek

Timi
Kép
Kép
czakoca30
 
 


Sziasztok!

Végre két nap után be lehet lépni a babanetre :lol: :evil:

Nóra,
múltkor akartam még csak lemeredt, gratula az első fogatokhoz :D nekünk még mindig nem bújt ki pedig ott van, látszik, szegénykém már 3 hete szenved vele :cry: csak mozgolódik, de kibújni nem akar egyenlőre :evil: :evil:
Megnéztelek titeket, nagyon aranyosak vagytok :D
Igényeltem meghívót az iwiwre, de 4-5 hét mire megkapom, az előzővel is így jártam, a gyerekeket raktam fel :D ha megjön és addig nem kapsz senkitől akkor szólj megint és elküldöm.

Timi

Timi
Kép
Kép
czakoca30
 
 


Sziasztok!

Én is hiába próbálkoztam már két napja, nem működött a babanet, csak én azt hittem, az én gépem bénázik.

Timi!
Előre is köszi a meghívót! Bence nagyon jóképű, elegáns fiatalember az anyák napi képeken! Örülök a képeknek, legalább egy picit belülről is látom az ovit, eddig csak kívülről gyönyörködtem benne! Ne aggódj, most már biztosan hamar túl lesztek azon a fogacskán! Éjszaka tud tőle aludni? Hallottam egy nagyon jó gyógynövényes kúpról, amit ilyenkor ajánlanak. Kérdzd meg a gyógyszertárban, ha gondolod, a pontos névre nem emlékszem, de így kezdődik: Vibu...Máté nappal nagyon nyűgös, de szerencsére éjjel nem ébred többször, mint egyébként. Most, tíz nappal az első fogacska után kibújt melette a második is :lol: :lol: :lol: A te lánykád is rág állandóan? Egyébként nálunk a nyűgösség folytatódik, hiába vagyunk túl a másodikon. Lehet,hogy jön a harmadik :roll:
A vonalzóhoz én a freemail fotótárban kicsinyítettem a képet 80x80 pixelesre, így fogadta el. Ne add fel, én is sokáig kínlódtam, de sikerült!

Többiek!
Tessék néha hírt adni magatokról! Milyen volt az anyák napja?

Nóra

Kép
rebusmama
 
 


Sziasztok lányok, sziasztok babák,

csak gyorsan bejelentkezem pár percre. Végigolvastalak benneteket, de eddig nem tudtam írni Nektek, mivel ma mentek el véglegesen a kőművesek, eddig még a számítógép is le volt takargatva a por miatt. :D Most már nem sok van hátra a ház belső felújításából, utána többször jövünk majd és mivel itt a jóidő, remélem találkozunk is, hogy a babócáink tudjanak játszani együtt.
Timi, tényleg nem sokat tudtunk dumcsizni az orvosirendelőben, mert pont ti voltatok előttünk, és mire kijöttünk már haza is mentetek, pedig gondoltam, hogy majd hazaviszünk titeket. De hogy szúrtad ki, hogy a miénk a sárga szuzi? Bár gondolom, te már itt minden járgányt ismersz. :) Én is mindig figyelek a boltban, hátha "ismerős" mamát-babát látok, de sokszor Hévizre megyünk boltba, mert mi a benzinkútnál lakunk Györkön, úgyhogy a másik falu Coopja is ugyanolyan messze van és ott jobban tudunk vásárolni, mivel Barnabást be tudom ott ülteni a bevásárlókocsiba.
Nem semmik vagytok, hogy túráztatok. Biztos tök jó volt már kikapcsolódnod, és nem csodálom, hogy még pityeregtél is ennyi időre magára hagyni a bébiket. Én jövő hónapban megyek egy lakodalomba, délutántól anyósom fog vigyázni Barnusra hajnalig, de már most tiszta stressz vagyok, hogy hogy fog elaludni, enni, még csak napközben hagytam kétszer itthon pár órára a mamákkal. Te hogy oldottad meg az etetéseket? És mit szóltak a gyerekek mikor megjöttetek?
Nóra, köszi a biztató szavakat az éjszakázással kapcsolatosan, egyelőre még nyomatjuk a többszöri kelést éjjel is, nem tudom meddig, talán csak a fogacskák kínozzák, nálunk még egy sincs, Nektek viszont gratulálok hozzá!!! És a bébid tiszta olyan mint TE!!!! Le sem tagadhatnád!
Szilvi, örülök, hogy titeket is "megismerhetlek", mert amikor idejöttünk, akkor mondta a védőnő, hogy van ám egy másik Barnabás is a faluban és most már látom, hogy ráadásul szintén Szilvi a mamája. De az semmi, mert ha Barni lánynak születik (bár első perctől éreztem, hogy fiú lesz), akkor a Barbara név volt talonban nálunk is. Na ezt a véletlent... :D
Gitta, remélem a gyerkőceiddel minden rendben!
Én is annyit dilemmáztam az ajánlott védőoltásokkal kapcsolatosan, és annyit olvastam róluk, hogy én már semmit nem merek beadatni Barnabásnak, ami nem kötelező. Ti hogy vagytok ezzel?
No, megyek, mert már jó késő van és a kutymorgónk még éhezik.
Nagyon jó hétvégét nektek, a naptól védjétek a babócákat és pihenjetek a jó időben, és írjon mindenki, aki tud. Amint kis felújítási szünet lesz nálunk, jelentkezünk.
Sziasztok,
Szilvi és Barnabás

Kép
szilvij
 
 


Sziasztok Lányok/babák!

Ezt nem hiszem elllllll!!!!! :x Az előbb dobott ki a gép, miközben a nagy hosszú levelem írtam nektek!!!!Jaaajjjjjjjj, már egy fél órája csak írtam, erre most meg kibaszarint ez az átkozott!!!! Brrrrrrrr! De ideges vagyok!!!! :cry: :x

Timi,

örülök, hogy épségben hazaérkeztetek a motortúráról, hisz, ha jól emlékszem, akkoriban volt egy súlyos motorbaleset!:( a frászt hoztad rám!!!!:(
A képek a gyerekekről egyszerűen gyönyörűek!!!!! :) A Bence kész Úriember no, és a kis Benyus is nagyon csinike!!!! :) Remélem, mihamarabb talizunk a Coop-ban és majd dumcsizunk! :)

Nóri,

A te Máté manód is csodaszép fiúcska!!!:) Örülök, hogy végül tudtál felrakni képeket a vonalzód mellé, viszont én még mindig nem tudok ide felrakni képeket, mert mindig azt írja ki, hogy túl nagy! Segítsetek, kérlek!!!! :cry: Amúgy merre van a Gyümölcsös utca?

Szilvij,

Jaj, nagyon örülök neked, meg a fiadnak is!!!:) Mesélj magatokról többet! Kíváncsivá tettél!!! :)

Gitta,

veletek mi van? Régen nem jelentkeztél már!!!! Remélem, minden rendben van!!!

Nah, csajszik, megyek aludnyi máááá, fáradt vagyok!:(
Mindekinek nagyon sok pusziiiii!!!!

Szilvi

Kép
Kép
szilvi75
 
 


Sziasztok Mamák, és Babák!

Manócskát megint hasfájás kínozza, itt gubbaszt az ölemben, lassan elalszik, én meg fél kézzel pötyögök. Köszönjük a fotókra vonatkozó bókokat. Hát még ha láttátok volna tegnap, mikor az első szilárd ételes falatkáját kapta (krumpli)! Fintorgott, forgatta a szájában, még jobban fintorgott, majd köhögve kiköpte! :lol: :lol: :lol: Még tíz perccel később is grimaszolt!

Szilvij,
örülünk, hogy jelentkeztél, és nincs baj, "csak" felújításban vagytok. Nem csodálom, hogy már előre aggódsz, hogy lesz Barnus nélküled... mi majd Mátéval eggyütt megyünk vendégségbe, ahol ott alszunk. Én ezen dilemmázok, hogy fog idegen környezetben aludni. Mi elkezdtünk bevezetni egy esti szertartás sorozatot. Fürdés, masszírozás, esti mese, együtt felgyújtjuk az éjjeli lámpát, leoltjuk a nagy lámpát, jó éjt kívánunk a kedvenc játékoknak, altatódal, majd szopizás, amibe Máté belealszik. Ha még nincs nálatok ilyen, próbáljátok ki, lényeg, hogy mindig ugyanazt ugyanabban a sorrendben tegyétek, így a baba tudja majd pár nap múlva hogy a vége az alvás. Ha otthagyod Barnust, de a nagyi végigcsinálja ezt vele, talán könnyebb lesz neki. De olyat is hallottam már, hogy más sokkal könnyebben lefektette a babót, ha nem volt ott a mama ... :lol: lehet, hogy nálatok is így lesz.
Te sok rosszat is olvastál az oltásokról? Tudsz honlapcímet mondani ezzel kapcsolatban? Én nem tudom eldönteni, melyik kockázat kisebb - ha nem oltatom be, vagy ha igen, de kiteszem ezzel a mellékhatásoknak.

Szilvi75,
a Gyümölcsös utca a külterületi részen van a benzinkút oldalán. A Liget utcából nyílik, a második földút (a Széchenyivel párhuzamos). Az avatarhoz a freemail fotótárba másoltam be a képet, ott lehet úgy kicsinyíteni, hogy megadod, hány pixeles legyen - max 80x80. Biztos neked is sikerül!

Timi,
remélem, már kibújt az a fogacska! Ügyes vagy, látom sikerült képeket tenni a vonalzóra! A kis fejkendő jól áll Bernusnak!

Gitta,
remélem, Ti is jól vagytok, nincs megint vírus se bennetek, se a számítógépben!

Sziasztok, legyetek kint sokat, élvezzétek ezt a májust, még nincs nagy hőség! Mi, sajnos még kb. 2 hónapig Pesten kell maradjunk :evil: :evil: :evil:

Nóra

Kép
rebusmama
 
 


Sziasztok lányok, fiúk!

Nóra,

olyan félve írsz a véőoltásokról...Ne félj ennyire, nem lesz semmi baj a picurkának! :)
Én nem tom, annak idején a Barbarámnál (11 éve!) nem foglalkoztak/tunk ennyit a védőoltásokkal??? Ill. nem volt sose nagy fenék kerítve neki; egszerűen amit be kellett adni, az be lett! Lehet, hogy én nem jól fogom fel az egészet, de ezt tartom helyesnek! Ami kell, az kell!

Hát, mi meg a fogacskáinkal szenvedünk kissé, szegény Barnusomnak 8 fogacskája van per pillanat kibújva, de látom, hogy az egész ínyecskéje be van duzzadva és fehér! :cry: Szegénykém, biztos nagyon kínozza őt... :cry: Ma pl. 5x volt teljesen híg a széklete... :cry: már az agyamra ment a sok pelenka csere... :evil:
Holnap meg megyünk a 15. havi védőoltásra... :evil: Már előre félek az egésztől...lesz ordítás... :cry:
Nah, megyek alukálni! Jók legyetek!
Puszika mindenkinek!!!!

Szilvi

Kép
Kép
szilvi75
 
 


Kedves Mamák,

Bocsánat, hogy ismeretlenül zavarlak titeket, de mivel régi „topicoló „ vagyok, kislányommal való terhességem óta, ezért merem veletek bátran és örömmel megosztani, hogy megnyitottuk a www.biofalva.hu webáruházunkat. Csupa csupa egészséges étel, naturkozmetikum, babaápolás, kényeztetés a babának és mamának. Kislányunk inspirált az egész létrehozásához, mivel neki nagyon nehezen vadásztam le ezeket az egészséges dolgokat.
Ha van kedvetek nézzetek be hozzánk. További szép napot kívánok mindenkinek.
Johanna
johanna1975
 
 


Sziasztok

Tudnátok nekem segíteni?A hévízgyörki fogdoki telefonszáma és esetleg rendelési ideje kéne nékem...egy időpontért nem szeretnék elmenni, sorbaállni...

köszi
becsi
Iklad
 
 


Haho,

dr. Sulyán Pál 06-28-435-013.

Amúgy mindenki nyaral már? Kertészkedik? Gyertek néha lányok!!! :)

Én most megyek pörgök egyet, mivel a kicsi már alszik...

Üdv.

Szilvi és Barnuci

Kép
szilvij
 
 


Köszi köszi :lol:

Majd jelzek ha arra járok és hátha összefutunk :wink:

BOLDOG NÉVNAPOT BARNUSNAK!!
becsi
Iklad
 
 


Sziasztok!

Igen rég jártam erre, de nem volt nagy mozgás :wink:

Nóra,
még mindig nem bujt ki egy fogunk sem :( már azt hiszem sohase fog, bátyónak ilyenkor már 3 is volt, na mindeggy.

Szilvi75,
a múltkori motorozás óta voltunk már mégegyszer egy hosszú hétvégén Zalakaroson. Nagyon jól éreztük magunkat, megünnepeltük a 10 éves házassági évfordulónkat is :wink: pár hét múlva a gyerkőcökkel együtt megyünk megint, de most egy hétre :D

Szilvij,
felújjítás, hogy áll, készen vagytok :?: megvolt a lagzi, hogy bírta Barnus nélküled :?:

Gitta,
ti merre vagytok :?: olyan rég írtál már

Rólunk most csak annyit, hogy már 69 cm és 7017g-ok vagyunk, beszélünk egész nap, már mondjuk, hogy baba, mama :D ülünk, tapsolunk, minden nap produkálunk valami újat.
Pár friss kép.

pancsi a kertben Kép


tapsi Kép


így ülünk Kép


kalapban Kép


huncut mosoly Kép


vezetek Kép



Írjatok csajok.

Timi

Timi
Kép
Kép
czakoca30
 
 


Nóra,
megvan a meghívó, még 28 napig érvényes. Elküldtem az e-mail címedre.

Timi

Timi
Kép
Kép
czakoca30
 
 


Sziasztok!

Remélem mindnyájan jól bírjátok ezt a nagy meleget, a kisebb-nagyobb babókkal együtt! Mi elég jól vagyunk, Máté nagyon érzékeny bőrű, de szerencsére semmi melegkiütése nincs.

Timi,
nagyon köszönöm a meghívót, mindjárt megyek aktiválni. Gratulálok a kicsi lánynak, nagyon ügyes, hogy ennyi mindent tud már! És tényleg nagyon huncut mosolyai vannak. Máté mosolyait nehéz megörökíteni, mert ha az arcom elé dugom a fényképezőgépet, rögtön átvált kíváncsi-tudományos mimikára: -Hát ez meg mi a csuda? Ő még csak félig ül, oldalasan, és támaszkodik a kezével. Egyébként meg nagyon sokat mozog: kúszik, hintázik, forog jobbra-balra, hátról hasra, hasról hátra.

Legyetek jók, vigyázzatok a babákra, de törődjetek néha a papákkal is, hehogy elhanyagolva érezzék magukat!

Nóra

Kép
rebusmama
 
 


Boldog hófordulót Máténak :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Timi

Timi
Kép
Kép
czakoca30
 
 


Sziasztok!

Jövőhéten megyünk nyaralni, gondoltam előtte benézek, de nem sok minden történt. Remélem mindenki jól van és élvezi a nyarat :D :wink: :wink: :wink:
Csináltam egy kis táblázatot, remélem tetszik 8) gitta azért maradt le, mert nincsen használható vonalzója :cry: :cry:

1183656195.62.xls

Timi

Timi
Kép
Kép
czakoca30
 
 


Sziasztok!

Úgy látom mindenki nyaralni van. Mi már megjöttünk a nyaralásból nagyon jó volt, csodálom, hogy Huginak nem nőttek úszóhártyái. Majd teszek fel képeket is.

Timi

Timi
Kép
Kép
czakoca30
 
 


Nóra,
boldog 9. hófordulót Máténak.

Timi
Kép
Kép
czakoca30
 
 


Sziasztok!

2 hónapos kislány édesanyja vagyok, elég sok tejem van,é s holnap utazunk KHévízre nyaralni. Lent nem tudok tejet fagyasztani, de kiönteni sem akarom, és szokott lenni napi 1-2 deci többletem. Arra gondoltam ,lent hátha vkinek szüksége lenne rá...
szilviah@interware.hu
szilvia_h@freemail.hu- ezt lent is mg tudom nézni

Kép
Kép
szilvih
 
 


Sziasztok!
Rég nem jelentkeztünk, de látom, mostanában - Timi kivételével - más sem sűrűn jár erre. Igazatok is van, kint kell játszani a jó levegőn a gyerkőcökkel, nem a gép előtt görnyedni.
:lol: Mi is Györkön vagyunk már!
Már 7,5 foga van Máténak! Eszik végre egy kis szilárdat is napi 2-3szor. Hasifájás jobb egy kicsit. Teker a lakásban utánam négykézláb, tud ülni, állni, kb. 1 métert menni kapaszkodva a járókába. :lol:
Timi, ha van kedvetek, összefuthatnánk valahol-valamikor Györkön, majd elküldöm a telefonszámomat.

Sziasztok!

Kép
rebusmama
 
 


Sziasztok

Rebusmama,
végre valaki, már azt hittem, hogy magamban leszek :wink: :wink: :oops:
én sem írtam már két hete lassan, mert látom mindenki elvan valahol, mi is rengeteget vagyunk kint.
Megkaptam a privit, ha elmúlnak ezek a trutyi idők összefuthatunk pl. a játszótéren ami ott van az Úttörő utcában. Jöhetnek ám majd a többiek is ha lesz fix időpont :wink:

Mi már 8240 g-ok és 72,5 cm-ik vagyunk, tudunk kúszni és próbálkozunk a felállással is, ha fogom a kezét nagyon szépen lépked, egyenlőre kettő fogunk van, de azzal mindent megrágunk :lol: :lol:

Timi

Timi
Kép
Kép
czakoca30
 
 


Máténak boldog hófordulót :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
megkaptam a privit is csak nem sűrün szoktam azt nézni, az én számom 06-30-925-8882

Szép napot, használjátok ki még a jóidőt.

Timi

Timi
Kép
Kép
czakoca30
 
 


Sziasztok!

Jön valaki jövőhéten tanácsadásra 13-14 Óra között?

Szilvi,

Barnusnak utólag is boldog egyéves évfordulót

Timi

Timi
Kép
Kép
czakoca30
 
 


Én itt jól ellevelezgetek magammal :wink: merre vagytok :roll:

Rebusmama ha neked jó akkor jövőhét kedd vagy szerda felé elsétálnánk arra persze csak ha nem zavarunk és nem esik az eső.

Szilvi már megint nem tudtunk dumcsizni a dokinéninél, rögtön be is mentetek ahogy megjöttetek, mi meg mentünk, de a kocsit azyt megint láttam :lol: :wink:

ÍRJATIK CSAJOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Timi

Timi
Kép
Kép
czakoca30
 
 


Sziasztok lányok, pontosabban SZIA TIMI!

Szegénykém, tényleg magadban levelezgettél itt egy darabig, jót derültem rajta :lol: . Saját mentségem, hogy Györkön nincs számítógépünk, csak Pesten a Nagymamánál tudok netezni, most is ott vagyunk éppen. Sajnos ezért is csak most olvasom, hogy tudtunk volna találkozni a héten... :? De most már megvan a számod, majd hívlak. Talán lesz még szép idő szeptember-októberben, hogy egy kicsit összejöjjünk. Legjobb lenne, ha többen is össze tudnánk futni ott a játszótéren, lehet, hogy addig a többi mama is "visszatalál" a babanetre!

Bernus szépen gyarapodik, ügyesedik, gratula hozzá! Máté sem "maradt" ám le közben! Még nyolc hónaposan megindult négykézláb, kilenc hónaposan már álldigált, mostanra már több métert is megtesz tárgyakba kapaszkodva, oldalazva, ügyesen feláll, leül, akadályt mászik. Érdekes, hogy hiába próbálok segíteni neki időnként, hogy fogok a két kezecskéjét, és próbálom vezetni, hogy lépegessen, ez nem tetszik neki, ha valamit nem tud teljesen magától csinálni, inkább nem akarja. Egyébként nyolc fogacskánál tart, szépen egyenlően fent is - lent is négy-négy. A szopizást ennek ellenére nagyon profin űzi továbbra is, talán egyszer fordult elő az, hogy véletlenül félálomban ráharapott a cicire. Eszeget egyre több szilárdat is, a hasfájással küzdünk még néha, de sokkal-sokkal ritkábban, és csak éjjel. Benne vagyunk a felfedezős korszak közepében: odamegy, megpaskol, megfog, leránt, szájbavesz, megrág, elhajít stb. :lol: A játékok, és ami a földön van, az unalmas. de ami a széken, asztalon, fiókban, anya kezében van, na az mind érdekes!

Búcsúzom, remélem még vasárnap be tudok nézni, hátha írtatok valamit. Puszi!

Nóra és Máté

Kép
rebusmama
 
 


Szia Nóra!

Akkor ezek szerint nem jöttök pénteken a Coop Partyra :(

Nagyon ügyes Máté, rengeteg mindent csinál már ő is. Detti is elindult, amibe csak tud megkapaszkodik és feláll, egész nap nyüzsög a szobában :D de ez a dolguk, nőjenek csak és egészségesek legyenek.

Most megyek én is ki, mert kaptam valami örökzöldet és el kell ültetnem míg a csajszi alszik.

Remélem mostmár hamarosan találkozunk :wink:

Ide is felteszem a videót a csajról :wink: :wink: :wink:

http://videa.hu/play.php?v=XhH68zHRSu6PmuO2

Timi

Timi
Kép
Kép
czakoca30
 
 


Szia Timi! (És sziasztok többiek, ha előkerültetek!)

Megnéztem, és jót derültem Dettin! Szunyóka, és papizás egyidőben? Ki vette fel videóra, aki kibírta röhögés nélkül?
Holnap megyünk vissza Györkre, majd hívlak, ha jó idő lesz a játszótér-talihoz.
Jó kertészkedést az emberpalántákhoz is :lol:
Nóra

Kép
rebusmama
 
 


Nóra Máténak boldog hófordulót :lol: :lol:

a videót én vettem fel, nehéz volt megállni a rötyögést, de sikerült, azóta sem csinált még csak hasonlót sem.

Timi

Timi
Kép
Kép
czakoca30
 
 


Kihaltunk, mint a dinoszauruszok :wink: :wink: :wink: :wink:

Timi
Kép
Kép
czakoca30
 
 


3-4 naponta benézek, de sehol senki :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Timi
Kép
Kép
czakoca30
 
 


Sziasztok!

Mindenki elveszett, mint szürke szamár a ködben :?: :?: :?: :wink:

Csütörtökön jön valaki tanácsadásra 13:45 körül?

Timi

Timi
Kép
Kép
czakoca30
 
 


KUKUCS! :shock:

Itt egy néha nem olyan szürke szamár :lol: ... meg nem is dinoszaurusz :roll: ... ne aggódj Timi, fogunk még sokat levelezni itt sokan. De én sem tudom, mi lehet a többiekkel! Biztos sok dolgot adnak a babók, reméljük, nem betegeskedéssel, inkább csintalankodással. :wink:

Előre is Boldog születésnapot Bernadettnek!


Én is gondolkozom már az ajándékon, meg a szülinapi tortán. Ez utóbbi a mi esetünkben nem túl egyszerű, mivel Máté még nem ehet tejet, tojást. Azt hiszem "tejmentes tejjel" főzők egy jó szilárd tejberizst, és megpakolom finom gyümölcsökkel. Te már tapasztaltabb szülinapos mama vagy, nekem még nagyon furcsa, hiszen csak "tegnap" született.

Szégyellem magam :oops: , hogy nem jön össze a találkozó Veletek, de hol rengeteg meló van otthon, hol Máténak van nagyon rossz napja (üvölt a babakocsiban), hol meg rossz idő lesz hirtelen. Azért remélem, még sikerül egyszer.

Puszi a szülinaposoknak elsősorban, és a többi szürke szamárnak :lol: !

Nóra & Máté

Kép
rebusmama
 
 


Mamik
Nyitok egy új topikot ahova szeretném összegyűjteni a véleményeket tapasztalatokat, hogy hova érdemes költözni Budapest környékére... hol milyen lehetőségek vannak? Milyen az iskola óvoda?

http://www.babanet.hu/tarsalgo/index.html

Itt a topik gondoltam, jobb ha egy helyen van és minnél több embert meg tudok kérdezni...


ÉLETMÓD----HOL ÉRDEMES ÉPÍTKEZNI?

nem enged linkelni valamiért...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Nóra Detti nevében is köszönjük a jókívánságokat :wink: olyan hihetetlen, most született :( :wink:

Puszi nektek

Timi
Kép
Kép
czakoca30
 
 


Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h
Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár
Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112
(a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Nóra Máténak boldog szülinapot kívánunk :lol: :lol:

Kép

Velünk minden oké, kicsit megvagyunk fázva, de nem vészes. Dettinek kint van a 4. foga :D jár-kel a lakásban, mostmár nincs biztonságban semmi tőle :wink: amibe csak tud megkapaszkodik, feláll és elindul, taxizik, motorozik, babázik, mint egy igazi kiscsaj, megtudnám zabálni :wink: :wink: :wink:

pár kép az egyévesemről:
Kép Kép Kép Kép

Puszi mindenkinek Timi

Timi
Kép
Kép
czakoca30
 
 


Kérünk, majd képeket az ünnepeltről :) :)
Mégegyszer Máténak boldog első szülinapot és minden szépet és jót ebben az életben :wink: :wink:



Kép

Sok puszi Bence, Detti, Timi

Timi
Kép
Kép
czakoca30
 
 


Sziasztok lányok és babócák,
hosszú hallgatás után ismét itt egy régi dinó... :)
Utólag is boldog szülinapott Berninek és Máténak!!!!! :lol:
Gyorsan beugrottam, míg a manó alszik, mert egyébként non-stop foglalkoztat, de hát ti már ezt biztos tudjátok, rutinos mamák.
Lenne kedvetek valamikor babás talit csinálni,? Vagy van itt Györkön baba-mama klub vagy torna? Mert az én Barnusom annyira imád gyerekekkel lenni, de hát mostanában kevesebb a pajtika, ovi, suli van, játszóterezni már nem lehet ebben a hidegben és még tesója sincs. :)
Szóval... na fel is ébredt a lurkó, megyünk, mert nagyon éhes!!!
Írjatok és szervezzünk egy bababulit, ha van kedvetek.
Sz.
szilvij
 
 


Szia Szilvi!

Köszönjük a gratulációt :wink: sajna itt Györkön nincsen semmi ilyesmi, volt anno mikor a Bence 2 éves volt, de nem sokra volt jó, olyan szervezetlen volt az egész, amúgy az ovinak a tornatermében volt minden héten pénteken. Terike mindig ott volt és az ovi vezető is, lehetett kérdezgetni mindenről, de valahogy nem volt az igazi és abba is maradt :( pedig jó volna valami baba-mama dolog ahol pl. el lehetne adosgatnunk a már kinőtt rucikat vagy megunt játékokat, rengeteg kisgyerek van szerintem, de ez csak egy ötlet

Jó volna már találkozni és dumcsizni egy kicsit, de hol és kinél, mert ugye már a kinti program ugrott :roll: találkozhatunk nálunk is, de csak ha apa nincsen itthon, mert ő nem szereti a nyüzsit bent a lakásban :oops: a kertben nem érdekli mert nincsen kint, de ezt majd még megbeszéljük és lefixáljuk

Jön valaki jövöhéten csüt tanácsadásra 14 óra körül????

Puszi mindenkinek és írjatok + tegyetek fel képeket :wink: :wink: :wink:

Timi
Kép
Kép
czakoca30
 
 


Szia Timi,

De jó, hogy van kedvetek játszós bulizni. :) Nálunk simán talizhatunk, mert a férjem hétköznap csak este van itthon, és itt sok hely van meg sok játék, kint már amúgy is hideg, szeles idő van. Nem olyan nagy mulatságra gondolok, csak néha jó lenne pár órát játszanának a lurkók együtt. Meg mi is tudnánk egy kicsit beszélgetni. A babás klub kár, hogy nincs már, de majd akkor elkezdjük mi szervezni, majd megdumáljuk.
Mi 29-én megyünk csak tanácsadásra, úgyhogy ott nem találkozunk most. De a játszós bulit addig tarthatnánk. Nektek mikor lenne jó? Mi valamikor majd haza akarunk menni pár napra a mamáékhoz, de szerintem ebben a latyakos, szeles időben inkább itthon leszünk.
Na megyünk ebédelni, majd írjatok!
Barnus s Szilvi
szilvij
 
 


Szia Szilvi és többiek!

Bocs, hogy csak most, de betegek vagyunk/voltunk :( Bence itthon van mandulagyuszival, de legalább láza nincsen, amúgy jól vagyunk. Ha egy kicsit összeszedjük magunkat és rendbe jövünk, semmi baci akkor összehozhatjuk a talit ha gondolod, mi szeretünk sétálni és 20 perc alatt ott vagyunk gyalog :wink:

remélem a többiek sem betegek, csak éppen a gyerkőcök lefoglalják őket és azért nem jelentkeznek :wink:

Timi
Kép
Kép
czakoca30
 
 


Sziasztok,
Timi, szegény picikék, remélem már jobban vagytok. Nem is csoda ebben a hideg télben, hogy már jön a megfázás.
Nagyon várjuk a babás talit, remélem mások is szívesen csatlakoznak majd, bár eléggé ritkán látogatja mindenki a topikot. :P
Mi jövő héten a mamánál leszünk, utána meg jön az MMR oltás. Nem tudom, mennyire viseli meg Barnust, remélem könnyen megússzuk a mellékhatásokat.
Amint tudunk jövünk és jelentkezünk. Viszlát mindenkinek.
B&SZ
szilvij
 
 


Sziasztok!

Remélem még azért benéz ide valaki :wink:

Szilvij nagyon úgy néz ki, hogy már csak jövőre talizunk, de akkor tuti, összehozzuk valahogy, ha más nem batyu-bál jelleggel :wink:

Szeretnék mindenkinek boldog, békés ünnepeket kíváni

Kép

Timi
Kép
Kép
czakoca30
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: