Új privát üzeneted érkezett!

Bocsi Szinti, szóval csak azt akartam volna írni tegnap, hogy szerintem mindent megteszel, amit csak lehet a gyerkőc "szó-tanulása" érdekében. Vagy milyen más módszerrel lehetne, azon kívül, hogy beszélsz hozzá? Hidd el, hamarosan érteni fogja, amit mondasz neki, sőt egy részét már lehet, hogy most is érti. Nagyon hamar megtanulnak egyszerű utasításokat. Petra most 1,5 évesen még keveset beszél (kb. 15-20 szót használ), de megérti, hogy add ide, tedd le, hozd ide, csukd be stb. Néha még én is meglepődök, hogy mi mindent tud. Pl. vidd ki a fürdőszobába a lavórt! erre fogja és kiviszi Kép Néha olyan hihetetlennek tűnik!!

Linocska! Nagyon aranyos a történetetek, nekem nagyon tetszik, engedelmeddel végigolvastam az egészet. Nagyon ügyi vagy, hogy van türelmed ezzel foglalkozni. Én is szeretném, de nem megy. És mit fogsz írni februártól minden nap?
Ja, és azt honnan szedted, hogy febr.2. milyen ünnepek és események voltak?
miriama
 
 


Miriama!Kép
Köszi! Örülök, hogy tetszik. Februártól azt fogom leírni minden nap (remélem) ami éppen történik velünk; mint egy naplóban mert hogy végülis az is.
Febr. 2-t meg beütöttem a google keresőbe és ott volt egy honlap ami csak ezzel foglalkozik. Meg is kerestem neked:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Kezd%C5%91lap

Szilpa!
Szülés után nekem is alábbhagyott a netfüggőségem!Kép Remélem jól vagytok!?

Kellemes hétvégét mindenkinek!
Vendég
 


<font color="ff6000">Sziasztok!!

Jelentem, jól vagyunk.

Netfüggőség: Nagyon hiányoztok, de valahogy mindig elrohan az idő. Mindig elhatározom, hogy holnap igenis leülök, és jövök mesélni. Hát eddig így sikerült Kép

A szülést majd megírom egy hosszabb szüléstörténetben.
Így nagyvonalakban annyit (ízelítő, mint a filmeknél Kép ), hogy a fájások hirtelen jötek, a nagy átlaghoz képest gyorsabb vajúdásom volt, de a kitolási szak 2* olyan hosszúra sikerült, mint másoknál "szokásos" (persze nem ugyanolyan hosszú mindenkinek), ugyanis nagyobb baba volt, meg félúton elakadt a nagy buksija, meg !!nem használt az EDA, csak az egyik oldalamra!!!. Hát ettől nagyon kivoltam!!
De nagyon megérte a végeredmény.
Ha kész a szüléstörim, akkor majd azt felrakom.

A kórházban is sikerült kiakadnom, sírtam is a csecsemősök miatt, de túléltük, és végre itthon lehetünk. Kép

Azóta is majdnem minden nap sírok a boldogságtól, meg a boldogtalanságtól. Kép Egyszerre a kettő nem egy könnyen összeférős dolog, és így jön ki rajtam. De az első győz. Kép Nézem a kisfiam, és annyira örülök neki, hogy szinte kicsattanok. Kép Kép Kép Csak erről mindig eszembe jut az a kutyaütő apja! Kép
De én is nagyon remélem, hogy egyszer minden rendbe jön! Addig is boldog vagyok a picikém miatt! Tudom, hogy RÁ vártam már régóta!! Kép Kép

Még megpróbálok képeket felrakni.

Jó éjt!

Szilpa & Kende
9 nap</font>

Kép
Kép


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 

 
 

Kép
Kép
Kép
Kép


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Kép
Kép
Kép

<font color="ff6000">Egyenlőre ennyi, majd holnap "kaptok" még!! Kép

Puszi

Szilpa & Kende
9 nap</font>


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Szilpa!
Jajj de örülök nektek!
Gyönyör&#369;ek vagytok! Kende is sármos kis hapsi!
Édiédiédi! Nemrég még Zsombi is ilyen kis törpe hajasbaba volt, és most már lassan 13 hónapos! Nagyon rohan az id&#337;!!!!
Várjuk a szüléstörténetet, meg méééég képeket!!!!
És sajnálom hogy a kórházba nem volt minden a legtutibb Kép De hidd el ezt lassan el is felejted!

Puszi: Gabi

Kép
Kép
ickerek/2-55-33-2007_05_24-Botond.jpg[/img][/url]
gabiii
 
 


Sziasztok !

Szilpa Én is csak azt tudom mondani gyönxörüek vagytok! A többi meg le van sz.., most a kicsi meg te vagy a legfontosabb. Sírás nekem is jtt pedig nálunk viszonylag minden rendben volt.
(Apa nem tudot mit kezdeni a fiával nem merte kéze venni.)Majd írjál.

Mi meggyogyultunk, szülinap is jól sikerült remélem tudok képet felrakni.
Na sziasztok.
cila
 
 


Sziasztok!

Szilpa!
Baby-Blues, szülés utáni depi, teljesen normális!Kép Persze mindennek van határa!Kép Én is bőgtem sokat annak idején...
És gyönyörűek vagytok!

Cila!
Várjuk a szülinapos képeket és hogy van a kismama?Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Szilpa nagyon szépek vagytok! Köszi a képeket! Sírjál nyugodtan, ez egy ilyen időszak, annyi változás éri az ember lányát, hogy nem lehet csak úgy nevetve átvészelni. Én is bőgtem, de azt nem tudtam megmondani, hogy miért. Kép El fog múlni, és bár ilyenkor nem hiszed el, de ugyanaz a klassz csaj leszel, aki voltál, csak gyerekkel! A pasid meg remélhetőleg észhez tér.
A meglevőkkel is van gond, az enyém pl. most akar kitúrni innen a gép mellől, hogy vad lövöldözésbe kezdjen... Kép
Üdv
miriama
 
 


<font color="ff6000">Sziasztok!

Gabii!
Cila!
Linocska!
Miriama!
Köszike!!! Kép

Cila!
Várjuk a szülinapi képeket!!!

Vigyááázat!!!!!!!!!!!!
Jönnek a képek!!

Szilpa & Kende
11 nap

4 naposan: Kép
6 naposan:
apa kicsomagol Kép
Kép
Kép</font>


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


<font color="ff6000">6 naposan
Kép
7 napos:
Kép
9 napos:
Kép
Kép</font>


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Szaiszto

Kismamaként találtam egy tuti melot csak internet kell hozzá semmi más.
Ha érdekel valakit a mariann10@freemail.hu n kérjen infot.

Mariann
mariann2
 
 


Sziszstok

Kismamaként találtam egy jo melot,net kell hozzá csak.Heti kerest akár több ezer forint is lehet. érdeklödj a mariann10@freemail.hu n
üdv?Mariann
mariann2
 
 


Szilpa!
Még mindig gyönyörűek vagytok! Kende csudiédi abban a csíkos rugiban! És milyen édes kis csöppség azon a képet ahol gubbaszt apa kezében! Olyan hamar megnőnek! Amúgy, hogy vagy????

Kép
Kép
ickerek/2-55-33-2007_05_24-Botond.jpg[/img][/url]
gabiii
 
 


<font color="ff6000">Sziasztok!

Gabii!
Köszike Kép
Nekem azok a kedvenceim, amikor a két szerelmem van a képeken. Főleg az utolsótól vagyok szétfolyva...
Amúgy, elvagyok Kép Kép
Egyszerre vagyok nagyon boldog, és nagyon boldogtalan...
Majdcsak helyre ugrik egyszer a lelkem is...
És veletek mi van???

Többiek?
Hol vagytok?
Eltűnt mindenki?

Szilpa & Kende
12 nap</font>


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Helló!

Mi újság lányok? Nagyon kihalt a topic!
Jól van tudom, én is eltűntem, na de nyomoztam egy csomót tanulás ügyileg, és úgy döntöttem, hogy mindent megpróbálok, hátha vmi összejön. Egyszerre több helyen is próbálkozom, csak nehogy a sok szék közül a földre üljek! Be vagyok sózva, nem tudok megülni a fenekemen, szükségem van egy kis nyüzsire. Nekem nem megy csak anyukának lenni. Baj?
Na meg történt még egy nagyon fontos dolog, de majd csak akkor árulom el, ha már meg tudom mutatni az eredményt. Kép Ha találkozunk egyáltalán egyszer...

ÍÍÍRJJJJAAATOOKKKK!
miriama
 
 


<font color="ff6000">Sziasztok!!

Hát mi van itt? Napok óta semmi mozgás. Pedig én mindig idenéek, és most végre valaki írt Kép Kép Kép

Miriama!
Ez nem szép!
Felcsigázol, és nem mondod el???
Lesz tanulás??? Mit fogsz tanulni?? És hogy megy ez a dolog? Még én nem döntöttem el, de azért érdekel, hogy mit tudtál meg.

Szilpa & Kende
17 nap

ilyen fejet tudok vágni amikor anya "énekelni" próbál nekem:
Kép

Még mindig nem kapom a kajám?? Anya nem ért a szóból?? Áááhh.. én feladom:
Kép

Na, végre. Jóllakottan.....
Kép</font>


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Banyek, most nezem, h. a minap ide irt uzim sehol sincs... Vajon fel sem toltodott?

Szilpa,
kis Tunderbogar a Manod!

Miriama,
megjott a tekim! Koszonet erte megegyszer! Kép
Engem is felcsigaztal jol!
falina
 
 


Sziasztok

Neharagudjatok hogy eltüntem de kicsit magam alá kerültem és nem volt kedvem netezni. Már egykicsit jobb de még három hétig ehetem a kefét. Nem volt jó az AFP és tegnap magzatvizet vettek. Hát majd meglátjuk remélem minden rendben lesz.

Szilpa ez e gyerek egyszerüen enni való.

Miriama
Én is azért vállaltam itthonra munkát kell a nyüzsi. Én ezért voltam tiszta depi már szeptemberben. Egyszerűen nem tudok a fenekemen megülni és kell az agytorna na meg a kimozdulás a taposó malomból, na csak módjával de már ez is segített, hogy magamat egyenesbe tegyem és így az egész családot. Inkább tanulj mint hogy ba depiz a taposó malomtól. Az az igazság hogy néha már azért telefonálok be a koléganőmnek vagy a barátnőmnek hogy ne csak gügyögést halja egész nap.Ja és mit fogsz tanulni. Na lelővőm magam.
A képeket apának kell felrakni. Hát....

Jó éjszakát
cila
 
 


Helló!

Cila! Na ja, a depi kerülget rendesen, főleg ebben a téli, borongós időben... Azt hiszem főleg ezért akarok vmit kezdeni magammal, mert félő, hogy egyébként begolyózok.
Tanulni szívesen tanulnék, de vajon sikerül-e?! Szeretnék angolt, de ezt már írtam, hogy a munkaügyi kirendeltségen nem jártam sikerrel a múltkor, és azóta sem Kép De bizakodom. Aztán nagyon érdelekne a könyvkiadás, vmi ehhez kapcsolódó szakma pl. kiadványszerkesztés. Van ez a Lépj egyet előre! program, febr.15. után lehet jelentkezni (ez is munkaügyi program, ha vkit érdekel a www.afsz.hu oldalon vannak infók.), ez is fizetné a tanfolyam árát, ha megfelelnék a feltételeknek. Csak attól tartok, hogy nem fogok beleférni!
Aztán gondoltam, ha már ingyenes oktatás, akkor megpróbálom az egyetemet is, na, mit veszíthetek, legfeljebb nem vesznek fel. Kommunikáció szakra gondoltam. Mi a véleményetek? Ugyhogy lányok minden lehetőséget megjátszok...
Meglátjuk, mit tanulhat ingyen egy kismama. Kép Még az is kiderülhet, hogy én semmit, úgyhogy fizethetem magamnak, ha vmit akarok. Na de ne fessem az ördögöt a falra.

Szilpa A babód gyönyörű, én is a csíkos rugira szavazok Kép
A titok pedig nem kapcsolódik a tanuláshoz. Hát ez van, ilyen gonosz vagyok, hogy nem árulom el! :D :D :D Még én is várom nagyon az eredményt...

Falina Kép Örülök, hogy megjött a teki! Már arra gondoltam, hogy odaadom a miénket, mert Petrát már nem igazán köti le. De ezekszerint nincs rá szükség! Kép
miriama
 
 


Szilpa!
Gyönyörű a kicsi Kende! A csíkos rugi tényleg vagány, de nekem azok a képek tetszenek a legjobban, ahol apához bújik. Kép Egyszerűen zabálnivaló!

Sajnos Biankánál most zajlik az első betegség. Kép Anyatej ide, vagy oda.
Apánk hazahozott egy vírusos toroknyavaját, amit aztán szépen elkapott tőle Bianka is, meg én is. Múlt héten lázzal, ezen a héten orrdugulással szenved/t/ünk. Nagyon megvisel mindkettőnket, szegény még pihenni sem tud rendesen, hiszen cumival alszik, de ha nem kap az orrán levegőt... Kép Orrcsepp, sóoldatos orrspray, orrszívó porszívó, de mind hiába. Már ha csak meglátja akármelyiket, kézzel-lábbal próbál tiltakozni. :-( Nagyon sajnálom.
Rólam már nem is beszélve. A vasárnap óta tartó torokfájásom nem múlik, így ma gondoltam, szoptatás ide, vagy oda, beveszek septofortot (nálam mindig ez segít), mert megőrülök.

Mikor lesz már tavasz????!!!

De hogy feldobjuk a kedvünket, hétvégén voltunk fotósnál, elkészült a nagylány első portfóliója. Kép Íme egy-két kép a kedvencek közül.
Kép
Kép
Kép


Linocska!
Engedelmeddel én is olvastam az oldalad, Nekem is nagyont tetszik!
szinti
 
 


Szinti! Nagyon jók a fotók!!!! Nekem a macis tetszik legjobban!
Hol készültek? Mennyiért?
miriama
 
 


Jaj, és jobbulást Nektek!
miriama
 
 


Sziasztok!

Jól le vagyok maradva...

Zsombinak kötőhártya gyulladása van... De már javulófélben. ÚÚÚÚÚÚtálja a szemcseppet!

Én is tanulnék, csak arra a fősulira nem akarok visszamenni ahova eddig jártam meet igazából nem érdekel... És nem tom mit szeretnék tanulni, és lassan meg lejár a jelentkezési határidő, én meg seholse tartok....

SZilpa!
Kende olyan kis édes! Énis szeretnék kistesóóóót Zsombinak... de amíg nincs saját lakás addig még várnunk kell... sajna...

Miriama! Mi a titok??? Én nagyon kíííváncsi vagyoook4!!!!

SZinti! Édesek a képek! Engem is érdekelne hogy hol és mennyiért csinálnak ilyet???

Én is várom már a jóidőt... ebben az időben beteg gyerekkel még sétálni se lehet... pedig legalább szánkózhatnánk egyet...

Pusz: Gabi

Kép
Kép
ickerek/2-55-33-2007_05_24-Botond.jpg[/img][/url]
gabiii
 
 


Nekem is a macisak a kedvenceim. Kép
A Brendonban készültek a képek, lehet csináltatni kicsi, közepes, és nagy sorozatot. Mi nagyot csináltattunk, kb. egy óráig tartott a fényképezkedés öltözködéssel, háttércserével, három háttérrel összesen 85 db képet csináltak, amiből kiválasztottuk a 20 legjobbat, ezeket kaptuk meg 10x15-ös méretben, és ez 15.000,-Ft-ba került. De 6.000,-Ft-ért meg lehet venni cd-n az összes elkészült képet, és így örökre megvannak, akkor, annyit, és akkorát hivathat elő az ember jóval olcsóbban, amennyit csak akar. Lehet, hogy nem olcsó, de érdeklődtünk máshol is, hasonló árkategóriában vannak, ráadásul máshol nem nagyon mennek bele, hogy odaadják a negatívokat, méregdrágán lehet utánrendelni...
szinti
 
 


Sziasztok!

Szinti,
nekem is a macis tetszik! Kép Persze a tobbi is nagyon rendben van!

Miriama,
aranyos vagy, hogy oda akartad adni a tekit! Kép Sztem meg nem lenne meg, ha nem telefonaltam volna rajuk masodszorra is(az elso meg decemberben volt). En sejtem, hogy mi lehet a titok, de nem szeretnem leloni, mig te el nem arulod nekunk! ;)
Jol hangzik a kommunikacio, bar munkaba allasi eselyekrol nincs infom. Kép

Gabii, Szinti,
jobbulast! Mi is betegeskedunk mar 1 honapja. Akkor gennyes volt a vizelete, es most ujra elojott sajnos. Az orrabol azota tudom szivni a szutyit. Dokineni utobbinak semmi jelentoseget nem tulajdonit, oltast is kaptunk felidoben. Kép Most kezdtuk a masodik antibio kezelest. Hetfon megyunk a Budaiba kivizsgalasra. Kép Szal a tali reszunkrol meg jo ideig ejtve. :=(
falina
 
 


Köszönjük mindenkinek, mi most már majdnem teljesen jól vagyunk. Kicsit orrszívás még van, de ez már szinte semmi. A még betegeknek viszont mielőbbi gyógyulást kívánunk!

Képzeljétek, bújik az első fogunk! Már nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz egy kis aprócska fogacskával! Kép
szinti
 
 


Sziasztok!

A közeljövőben sportkocsit akarunk venni Biankának, de nagy a dilemma, hogy lábzsákos, vagy lábzsák nélküli változatot vásároljunk. Ezen a télen, hogy még "csak" ül, nagy hasznát vettük a lábzsáknak, de ki tudja, hogy jövő télen mi lesz. Akkor már valószínűleg menni fog, lehet, többet lesz kinnt a kocsiból, mint benne. Kép
Megírnátok a tapasztalataitokat, véleményeiteket, hogy érdemes-e nagyobb gyereknek lábzsákos kocsi venni?
Előre is köszönöm!
szinti
 
 


<font color="ff6000">Sziasztok!

Falina!
Cila!
Miriama!
Szinti!
Köszi. Dagad a májam. Kép

Szinti!
Tényleg nagyon jók a képek!!

A betegeskedőknek javulást!

Megyek fürdetni. Megpróbálok majd sűrűbben jönni, csak valami mindig leköt.... Kép

Szilpa & Kende
27 nap</font>


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


SZiasztok!

Szinti! Zsombi most egy éves, és nem lábzsákos babakocsink van. Néha lehet jól jönne, de egy takaróval simán megoldom a dolgot. És igen Zsombit is egyre többet ki kell venni a babakocsiból mert menni akar Kép SZerintem lánykád elég nagy lesz már jövő télen és ő is ki akar jönni... Persze vannak nyugis gyerekek is akik szeretnek babakocsizni. Én meg épp készülök valami kicsi esernyőre csukhatós kocsit venni tavaszra, csakhát a legtöbb ezek között olyan két rúd között egy rongy... vagy pedig nehéz, és nekem az a legfontosabb hogy könnyű legyen, mert sokat mászkálunk ide-oda... BKV-n meg megszakadok...

Kép
Kép
ickerek/2-55-33-2007_05_24-Botond.jpg[/img][/url]
gabiii
 
 


Helló!

Szinti! Babakocsi ügyben... Szerintem ez attól függ, hogy szerettek-e, szoktatok-e sokat sétálni, kirándulni. Mi voltunk Bécsben adventkor egy egész napos kiránduláson és akkor igazán jól jött a lábzsák. Persze Petra is egyre többet gyalogol, de azért az egész napot nem bírta volna talpon. Hétköznapokon viszont alig használjuk.

Kép

Most mennem kell, de majd írok még. Pusza
miriama
 
 


Sziasztok !

Na babakocsi ügyben én is bajban vagyok most esernyőre csukhatot vadászk egész jó volt a minimanóban. Lábzsák nélküli szerintem elég lesz nekünk mert Levi jövö télen már 2 éves lesz na de a tesóval együtt még nem tudom. Most viszont tavaszra muszály valami könnyüt venni. Én a lábzsákot akkor használtam idén is ha fujt a szél nem szereti, meg elég vastag a overálja is. Apja fia muniszban is forró a keze. Na mindegy még nagyon dilemmázok mert lehet hogy testvér kocsi is kell.

A betegeknek jobbulást kívánok hál istennek most egészségesek vagyunk.
Na megyek mert fő az ebéd.
cila
 
 


<font color="ff6000">Sziasztok!

Csajok!
Én mára tiszta tak..ny lettem. Nem fáj semmim, nincs lázam, csak az orrom folyik. Viszont az folyamatosan, mint a nyitva felejtett vízcsap. Nem találkoztam beteggel, valószínűleg csak megfáztam. remélem legalábbis. Remélem, nem fertőző, mert ugyebár a babától bárki távol maardha, csak én nem. De nagyon nyűgös vagyok. Nem is aludtam sokat, meg ez is.... Mit tegyek, hogy hamar elmúljon???

Vasárnap volt itt egy fotós. Nem ez a szakmája, csak a hobbija, de nagyon ért hozzá, és elég profi a gépe is. Csinált vagy 150 képet. Valamelyik nap elküldi cd-n, ha megcsinálta őket fotóprogrammal. Majd rakok fel belőle.

Megyek is mert sírdogál.
Majd még jövök.

Szilpa & Kende
1 hónapos!!!!</font>


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok

Ha minden igaz akkor most sikerül képet feltennem. Végre apa lekicsinyitette mert én nemértek hozzá. De hogy mit kellett könyörögnöm.Tökk jó idő van jöhetnek a nagy séták. remélem már így is marad.
Kép
így öröltünk a tortának
Kép

és így néztün ki utána
cila
 
 


Sziasztok!
Köszönöm mindenkinek a tanácsot, végülis lábzsák nélküli kocsi mellett döntöttünk. Aztán, ha mégis úgy látjuk a télen, hogy kell, akkor láttam külön is lábzsákokat, és majd beszerzünk egyet. Csak most már el kellene adni a meglévő kocsinkat... Kép

Már úgy örültem a 10 foknak, és napsütésnek, erre most jön megint a tél!? Nem akarom!
szinti
 
 


Gratulálunk, az egy éves nagyfiúnak!!! Kép
szinti
 
 


Sziasztok!

Jaj lányok rajtam kezd eluralkodni a depi. Nem baj, ha egy kicsit panaszkodnék?
Szóval a titok az, hogy volt egy kis műtétem két hete, majd mutatok róla képet. Szóval azóta nem igen jártam emberek közé, az aerobicot is mellőznöm kellett, most kezdek úgy kinézni, hogy talán nem rémül el aki lát. Úgy látszik a négy fal, a mozgáshiány, na meg a párom hozzáállása megtette a hatást Kép Csak kritizál, hogy mindig rosszkedvű vagyok, de az eszébe sem jut, hogy talán ha kicsit többet törődne velem, akkor nem lennék ennyire besavanyodva. Pl. vasárnap edéd, mondom, csináljunk valamit közösen, persze kicsit panaszkodtam is, hogy neki nem fontos, hogy közös programokat csináljunk, erre ő megsértődik, hogy bűntudatot akarok benne kelteni, és képes egész du. hozzám sem szólni, csak leülni a szgép elé és estig lövöldözni. De a hétköznapok is így telnek esténként többnyire ül a gép elé, mindig talál vmi érdekeset, hogy éjszakába nyúlóan netezzen, játszon vagy filmet nézzen. Nincs kedvem praktikázni, veszekedni sem, próbáltam, de szinte olyan mintha lila köd telepedne ilyenkor az agyára. Már azon is gondolkodtam hogy egyszerűen felviszem a padlásra a gépet, de tuti írtó dühös lenne. Na szóval ez van, valamit tennem kéne, de nem tudom mit.
Szerencse, hogy jön a tavasz, megyek levegőzni, jövő héttől tornázni, remélem összejön a tanulás is, aztán akkor egy kicsit helyre billenek, de hogy a házasságunk? Azt nem tudom...
miriama
 
 


<font color="ff6000">29 naposan:
így tudok aludni a babakocsiban.......
Kép


ha apa mesét (Micimackó) olvas......
Kép


1 hónaposan + 2 naposan:
nagyon fárasztó ilyen sokat enni
Kép


de azért néha van erőm anyára mosolyogni
Kép


utána meg bevágom a durcát
Kép


A fotós által készített képeket még nem tudom megmutatni, mert anya nem kicsinyítette le. (a lusta...)

Sziasztok:
Kende
5-1</font>


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


<font color="ff6000">Sziasztok!

Cila!
Jók a szülinapos képek!!!!

Miriama!
Nagyon sajnálom, hogy így álltok. Nem lehet vele nyugodtan leülni és beszélgetni??? Nagyon meg tudlak érteni. Drukkolok nektek!!! Ha valami fortély véletlen az eszembe jutna, szólok.
Hihi, bagoly mondja mi??? Pont én állok itt egy csecsemővel apa nélkül...

Babám ma nagyon aranyos volt. Összesen 2-szer volt fent fél-fél órára az evéseken kívűl, meg este volt egy kis nyügi. De ennyi.

És egy hét alatt hízott 39dkg-t!!!! Már 4900 gramm, és holnap lesz 5 hetes!

Szegénykémnek tele lett a kis arca azzal a fránya tejkütéssel. Kép

Hirtelen ennyi jut eszembe, meg már én is nagyon álmos vagyok.

Jó éjt!

Szilpa & Kende
5-1</font>


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


<font color="ff6000">Most látom, már ma van!!!

Tehát 5 hetes! Kép</font>


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


<font color="ff6000">Sziasztok!

Lekicsinyítettem a képeket, amiket a fotós srác csinált. Ezeken 4 hetes + 1 napos. Kiválogattam a legjobbakat. 26 db lett. Nem teszem fel egyszerre, de egy párat küldök most is, meg majd adagolom nektek 5-sével. A végén már nagyon kilesztek tőlem, az tuti. És bocs! Kép

A gyerekem egyébként este is tök jól aludt a tegnapi álomszuszék napja után, meg ma is folytatja. Kép Kép Kép Kép

Szilpa & Kende
5 hét</font>
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


<font color="ff6000">Hahóóóóóóóóóóóóó!

Sehol senki???

Na, mind1.

Azért én adom a következő adag képet.

Szilpa & Kende
5+1</font>
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Szilpa tündér ez a gyerek.

Miriama
Mintha minket látnám pár hónappal ezelőtt csak az én drágám este nyolckor járt haza a munkahelyéről én meg állandóan mindenen megsértödtem sírtam stb. Nekem is magammal kellett kezdeni valamit. Most megint úgy érzem kezdenek szét csuszni a napok minden kifolyik a kezemből. Megmondom öszintén én agyfürkészhez akartam fordulni de van egy természet gyógyász ismerősöm aki kineziologus és ő segített. Az első amit mondott és amit segített elfogadni a pasik nem születnek apának nincs apaság érzés azzá válnak. Nálunk is most kezd ez helyre álni mert teljesen apás rohan elé és játszani is vele akar este meg fürdés.Na már lehet valamilyen szinten kommunikálni a Levivel ez is segít. Azt tudom mondani hogy az is segíthet hogy magaddal legyél tisztábna de lehet hogy ehez szakember segítsége kell ami nem szégyen sőt kimondottan jó, szerintem fél siker ha az ember tudja hogy segítségre szorul.
Na nem akarok okoskodni de azt hiszem mi is ezen mentünk keresztül és most egész jó a helyzet.
Remélem minden rendbe jön.

Jó éjt
cila
 
 


Szilpa!
Ez a gyerkőc egyszerűen gyönyörű! Nagyon jók a fotós által készített képek, bár nekem az általatok készített kicsit durcis a kedvencem. :-)

Miriama!
Remélem hamar túl lesztek ezen az időszakon, és minden jóra fordul. Mi 6 éve vagyunk együtt a párommal, és a gyerkőc előtt soha semmi probléma nem volt köztünk, el sem tudtam képzelni, hogy fogunk valaha veszekedni, vagy nem értünk egyet valamiben, aztán jött a gyerek, és mi nem hogy még jobban összekovácsolódtunk volna, egyre többet veszekedtünk. Reménytelennek láttam a helyzetet, de aztán a sok-sok beszélgetés, időnként zsörtölődés segített. Azt én is jó dolognak tartom, hogy tudatosul az emberben, valami baj van. Szerintem segíteni fog a torna, tanulás, na és a tavasz... :-) Szurkolunk!
szinti
 
 


Sziasztok!

Szilpa Nagyon édi Kende! Nekem is a durci fotó tetszik nagyon, de a közös képek hármasban is nagyon szépek, azért látszik, hogy mivel tud többet egy fotós a hétköznapi embernél Kép

Köszi mindegyikőtöknek a biztató sorokat. Persze lehet, hogy bennem is hiba van, hogy túl sokat várok. Mert azért alapjában véve jól kijövünk és sokmindent megtesz értem, értünk. Csak a szabadidő eltöltéséről vannak eltérő nézeteink. Szerintem van a TE meg az ÉN, de a MI az egy új minőség. Nekem nem mindegy, hogy ülünk a lakás két különböző sarkában és a magunk dolgával szöszmötölünk, vagy közösen csinálunk vmit (videózunk, társasozunk, beszélgetünk esetleg vendégeket várunk vagy mi megyünk stb.) és ezt az utóbbit keveslem. Õ azt mondja, ha unatkozom találjak ki magamnak vmit, de nem erről van szó, hogy nem tudom feltalálni magam! Õ szervezzen nekem programot? Nem! MAGUNKNAK! Neki, nekem, a lányának, a Családunknak. Sőt az sem kell, hogy megszervezze, csak szánjon ránk időt, és ha kitalálok vmit, ne mondja mindenre, hogy nincs kedve hozzá. De órákat ülni a gép előtt, ahhoz van. Tudom, hogy nem vagyok tökéletes, de szakemberhez fordulni nem nekem kellene, hacsak nem azért, hogy hogyan kell kezelni az ilyen embert. Persze ne érts félre Cila, teljesen igazad van, hogy segítésget kell kérni, ha úgy érezzük szükségünk van rá. Én nem szégyelem, jártam többször pszichológusnál, sőt önismereti csoportba évekig.
Igazából pontosan tudja, hogy mikor feszíti túl a húrt, és akkor mindig visszaváltozik és már nem is tudok igazán haragudni rá. Pl most hétvégén szinte nem is ült le a gép elé és ilyenkor örülök. Tud ő másként is viselkedni, csak nem mindig akar. Mert időnként elkapja a láz és akkor se lát, se hall. A baj csak az, hogy egyre sűrűbben és én meg egyre nehezebben viselem. Persze nézőpont kérdése, mert örülhetek, hogy nem nőzni, kocsmázni vagy kártyázni jár.
Jaj, jó hosszúra nyúltam, bocsi. Köszi a türelmetek. Puszi
miriama
 
 


Sziasztok!

Jol eltuntem... Alig van idom, en is szet vagyok csuszva. Kép

Szilpa,
ez a kisfiu egy tunemeny! Kép Azok a szemek!

Miriama,
nalunk is ez megy mar miota megosmerkedtunk (8 eve). Ot maximalisan lekoti a gep. Masfel eve viszont megvaltozni latszanak a dolgok, miota autonk van. Egyre tobbet ruccanunk kii, bar meg mindig irtora keveset. Kezd megjonni az eletkedve a paromnak.
En ugy gondolom, hogy a jo ido kozeledtevel parod is felebred a teli almabol es konnyebben kimozdithato lesz a kis kuckojabol. Kép
falina
 
 


Cila,
nincs kedved errol a kineziologusrol tobbet meselni?!
falina
 
 


<font color="ff6000">Sziasztok!

Cila!
Köszi Kép
Szerintem nekem is mennem kéne az agyfurkászhoz már Kép

Szinti!
Köszi. Kép Igen, az a kép nekem is tetszik. De igazából azok a kedvenceim, amin a két szerelmem (apa+fia) együtt van.

MIriama!
Ne aggódj, nem nyúltál hosszúra. Kép Azért vagyunk itt egymásnak, hogy legyen valaki, akivel ezeket meg lehet beszélni mielött bedilizünk. Ha már nem tudunk annyit elmászkálni, akkor legalább itt legyenek megértő társak. Nem???? És mi is hasonló helyzetekbe kerülünk, épp ezért "jó", és ezért értjük meg egymást. Egy kicsit begubancoltam, de remélem, érthető...

Falina!
Köszi. Kép

Képzeljétek, milyen "jó" Kép napjaim voltak:
a tegnapi és mai nap lidérces volt.
Tegnap: Valamiért délelőtt nem akaródzott aludni. Délután végre letettem, erre megjelent anyósom két rokonnal, és 5 perc alvás után kikapták a kiságyból, és addig rázták, míg fel nem keltették. Közben mondták neki, hogy "kelj fel, vendégek jöttek hozzád!" A párom még az elején szólt az anyjának, h ne keltse fel, de kb 2 percet bírt anyuka. Közben pedig én kértem, hogy ne keltsék fel, mert most aludt el , egész nap nem aludt, és így az este is nyűgős lesz, nehezebben fog aludni. Mintha a falnak beszéltem volna. Kép Meg is lett az eredménye. Miután elmentek egy óra múlva, utána éjfélig nem bírtam vissza altatni, és a fáradtságtól végig ordította a napot! Kép Ráadásul, amitől a hideg rázott: Bejöttek, no kézmosás, és folyamatosan a gyerek kezét morzsolgatták, meg csókolgatták. Anyósommal pont két nappal azelőtt beszéltem meg, hogy már folyamatosan a szájába téved a keze. A legdurvább: anyósom szipogás közben a kezébe(!) törölte az orrát, és ugyanazzal a kezével rögtön a baba kezét fogdosta. Majdnem elájultam!!!

Mai nap: Tegnap reggel óta nem volt kaka. Máskor napi minimum 3 volt! Ma reggeltől már folyamatosan erőlködött a kicsim, nyomni akart. Egy idő után, mikor nem jött semmi, és már fájt a hasa, sikítósan sírt! Egész nap ez ment. Szörnyű volt nézni, hogy nem tudok segíteni neki. 3* próbáltunk lázmérővel rásegíteni, próbáltunk tornázni, masszírozni, egész nap lekvárt ettem (mert átmegy bele, hogy ami engem fog az őt is, ami nekem lazít a székleten, az neki is), Infacol-t is kapott, meg itattam enyhén cukros kamilla teával. A védőnő is ezeket mondta a telefonban. Meg, hogy 3-5 napig normális, ha nincs széklete. Hát ezzel nem győzött meg. Persze normális, ha nem is erőlködik, és nem fáj neki. De így nem normális!!! Meg szopinál is mindig reménykedtem, mert akkor többször kakilt eddig. És az egész napos kín után este 10-kor végre sikerült!!! Kép Kirobbant. Egy 40 perces szopi végén 3 óriás robbanás, és nyakig kakis lett!! Kép Sosem hittem, hogy egy merő sz...os gyereknek így fogok örülni Kép Miután 5 popsitörlő is kevésnek bizonyult , és a feléig sem sikerült letörölni, mentünk a csap alá. Azóta elaludt, és nyugi van Kép Kép Kép Kép

Megyek is aludni, mert már én is kikészültem.
Jó éjt!

Szilpa & Kende
1 hó + 6 nap (5+2)</font>


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Szipla! Anyósról én is tudnék mesélni... Mikor csajszi három hónapos volt, akkor volt apának diplomaosztója. Nem volt alvás, egész nap járt kézről kézre a gyerek. Estére olyan szinten nyűgös volt, hogy alig birtam elaltatni. Legjobban azt nem szeretem, amikor "ő majd megmutatja, hogyan kell..." megetetni, altatni stb. a gyereket. Én meg úútálom, ha kimarják a kezemből. Rettentő nehéz helyzetek, de legyél erős, mert Te vagy aki tudja, hogy mire van leginkább szüksége a gyerekednek. És ez az álomból felrázzuk, mert itt vannak a vendégek nagyon durva. Ne hagyd magad!!!

Szorulásra, gázképződésre nekem egy szót mondott a gyerekdoki: Szélcső. Én meg csak néztem nagy szemekkel, hogy az meg mi, és minek, és miért kinozzam vele a gyerekem, de aztán nagyon bevált. Nálunk főleg akkor volt szükség rá, amikor kezdtünk áttérni az anyatejről a vegyes kajákra. Patikában lehet kapni, bébinek valót vegyél, egy egyszerű kis gumicső, amit dedugsz a popsiba, kicsit megtornáztatod a lábiait és már jön is a megkönnyebbülés...

Az együttérzést nagyon köszönöm, legalább mi csajok tartsunk össze!
Üdv
Miriama
miriama
 
 


Falina! Te mennyit hagyod gépezni a párod? Éjjel mennyit van fent? Szoktad piszkálni, megpróbálod elcsalni valahogy vagy már beletörődtél és hagyod, gépezzen amennyit akar?
miriama
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: