Új privát üzeneted érkezett!

Bocs lányok!

Valamit bénáztam, és 3-szor elküldtem.
sziki
 
 


Sziasztok!

Daninak is volt bébikompja, igaz késöbb kezdett el járni, de nem hiszem, hogy attól. Meg az se biztos hogy attól járt lábujjhegyen, mert egy ismerősöm lánya is így jár és sose volt bébikompja.
Kb 7 hónaposan raktam én is bele. Először hátrafelé kavart, de gyorsan megtanulta és nagyon szerette.

Kati!

Mesét én is csak késöbb kezdtem el mondani neki, szerintem kb. 1-1,5 évesen. Sose olvastam alváskor, mert ekkor azt figyelte, a mai napig fejből mesélek, most éppen nagy, kék kamionról kell, amit egy bácsi vezet és mellette ül a cica. Ja és a Dunára mennek. De volt cica, nyuszi mese, mindig Dani mondja meg mit. Szoktunk mesekönyvet is olvasni, de nem alváskor. Viszont vannak nagyon jó meseCD-k, amiket ilyen korban már hallgattunk.

Edit!

Képzeld ma már kijött a szobából mikor felébredt, mert tudod nálunk kiabálás volt, hogy menjek be. Ma már ő jött ki. :) Ja és ma is elaludt egyedül délben, igaz ma a mesén.

Lindi

Kép
lindika
 
 


Sziasztok!

Kismanókám ma reggel 7-ig aludt!!!! Nem ébredt fel hajnalban szopizni! Sajnos én nem tudtam eddig alidni mert kb. negyed ötkor arra ébredtem, hogy felfáztam, úgyhogy a mai nap a cickafűtea körülm forog, remélem az segít és nem kell dokihoz mennem :(

Mseolvasásról: én i beszereztem már mesekönyvet és próbálkoztam az olvasással, de úgy látom István jobban csípi ha fejből mesélek neki, mindegy hogy mit :) Azt nagyon szereti ha csak ráfigyelek és "beszélgetünk". bár túl sokáig nm köti le.

Megyek mert uzsonnázunk, és aztán megpróbálunk belógni a nagypapaihoz a kórházba, remélem sikerül :?

Ja még egy kérdés, pelenkakiütés előfordult már valakinél? Szerintem Istvánnál az egyre több zöldség és gyümi hatására most mintha kezdene kipirosodni a popsija, pedig amint megérzem hogy van valami a csomagban :lol: rögtön cserélem. Ha van rá valami jó krém írjátok meg, most Bephantennel kenem, az hatásosnak látszik.

Üdv
Kati
eszikati
 
 

 
 

Sziasztok!


Adélnak is volt bébikompja és imádta, szinte eljutott vele mindenhova. Semmi probléma nem volt. 11 hósan már ment.
Szerintem jó kis találmány. Fel tudja fedezni a lakást.

Adélnak a Bepanten nem jött be (Daniéknál úgy emlékszem igen).
Nálunk a Neogranormon ill. Sudocrem jött be.
Adél popsija a doktornéni által (olcsón beszerezhető) kencéket sajna nem bírta, attól pirosodott ki. Mi ezeket használtuk. Nagy sikerrel 1x volt piros a feneke.


Meseolvasás:
Adél nagyon szereti, ha mesélek neki, de még csak most kezdte.Van egy nagyon jó kis mesekönyve, nagy színes rajzokkal, egy oldalon kevés szöveggel, ki tudja várni amíg elolvasom addig a képeket nézegeti. Mindig Ő választja ki a mesét.
Előtte a napi eseményeket meséltük el, beszéltük át. Azt is nagyon élvezte.


Megyek, mert jönnek anyósék Adélozni!

Üdv!
Edit

Kép

Kép
ditke75
 
 


Sziasztok!

Nekem a bepanten tényleg bejött. De nekünk csak a liberótól nem volt pöttyös Dani popója, minden más pelustól igen, úgyhogy lehet nem a kajcsi, hanem a pelus az oka.

Lindi
lindika
 
 


Sziasztok!

Köszi Lindi, a bepanten használt, legalábbis úgy tűnik. Én felváltva használok liberót és pamperst, eddig még nem volt gond. Most vettem kipróbálni berberót, ezt a 48-asok terén árulják a bababoltban, egy párat vettem, akkor estem hanyatt amikor az egyetemi csoportársamék meglátogattak és elővették a pelust amit ők használnak, mondom jé ti is ezt a berberót használjátok, erre mondják hogy ez a teskós pelenka, na ennyit erről. Azt hiszem én sem fogok kísérletezni a gyerkőc popójával, maradok a beváltnál.
Üdv
Kati
eszikati
 
 


Sziasztok!

Szerencsére popsi ügyben nem tudok nyilatkozni, mert nekünk eddig nem volt gondunk. Mi kezdetben pamperst használtunk, aztán egy-két hét után áttértünk a liberóra. Az viszont a legdrágább. Most kb egy hónapja a babydream nevűt használjuk. Ezt a Rossmannban lehet kapni. Szerintem közel olyan minőségű, mint a liberó, és jóval olcsóbb. Nekem főleg az tetszik benne, hogy hátul a derekában is van gumi. Van Kalocsán Rossmann? Krémre még egy ötlet: Ha van ismerős, aki jár időnként ausztriában, érdemes beszereztetni a penaten nevű krémet. Nekem kétszer hoztak a sógornőmék, és főleg azt használtuk. De nekünk a nívea is jó volt.
Köszi a mesés és bébikompos tippeket.

Üdv és szép napot mindenkinek

Kriszta

Kép
sziki
 
 


Sziasztok!

Sajnos nálunk Daninak nagyon kényes a bőre, mert a liberón kívül már minden pelust kipróbáltunk és kipöttyösödik tőle. Így marad a legdrágább, de remélem már nem sokáig, mert most már szobatisztának kellene lennie.

Most az alvással szenvedünk megint, mert nagyon rosszul alszik éjszaka. Eleinte azt hittem, hogy a dinnyétől, de már napok óta nem kap éjszakára dinnyét és akkor is. Biztos a foga, bár nem látszik semmi. Tegnap még délután is elmaradt a nagy alvás, csak másfél órát aludt. Így semmit nem tudok csinálni mellette, főleg nem tanulni. :(

Lindi

Kép
lindika
 
 


Sziasztok!

Miskolcról küldöm üdvözletem mindenkinek, eljöttünk pár napra a szüleimhez!
A picúrt kicsit megviselte a hosszú út de remélem holnapra már jókedvű lesz :D

Üdv
Kati
eszikati
 
 


Sziasztok!


Adél délután kettőkor aludt el és még húzza a lóbőrt.

Kati jó pihenést Miskolcon. Jó hosszú út, persze, hogy megviselte a baby-t.

Olyan vacakul vagyok.... Fáj a fejem, hányingerem van, szédülök....soroljam még? :cry:

Melinda gondolom Ti már áztatjátok magatokat. :lol:

Tegnap elmentünk Szekszárdra shoppingolni. Adél annyira élvezte...de annyira elfáradt, hogy hazafelé elaluldt az autóban.
Bricostorban voltunk és a C&A-ban. Nagyon j volt kimozdulni egy kicsit.
A gyerekruházra olyan akciók vannak...... 1 felső 800-900 Ft.

Na megyek és pihizek egy kicsit én is.
Edit

Kép

Kép
ditke75
 
 


Edit!

Nem mentünk el vadkertre, mert Endrének nem volt kedve, így mi Danival átmentünk anyuékhoz. Ma jöttek az unokatesómék anyuékhoz, így volt játszópajtás.

Én se vagyok valami fényesen, hasmenésem van, de remélem csak valami kajától. Nem szeretnék egész éjszaka rohangálni. :-P

Dani négy napja végigalussza az éjszakát, viszont azóta napközben kevesebbet alszik. Így én se tudok tanulni :(

Lindi

Kép
lindika
 
 


Üdv mindenkinek!

Hogy bírjátok ezt a forróságot?
Mi a hétvégét a Dunánál töltöttük, vasárnap óta pedig nem mozdulunk a lakásból. Itt még elviselhető. Marcit az alvasban nem zavarja. Éjszaka úgy alszik, mint a bunda. Este fél 10-től reggel 9-ig. Az étvágya sem változott.

Ti meggyógyultatok lányok?
Múlt héten én is szédelegtem, és napokig fájt a fejem. Tegnap is algopirinnel bírtam csak ki a napot. Biztosan ez az idő az oka.

Mi szombaton indulunk nyaralni. Már írom a listát, nehogy valami itthon maradjon.

Sziasztok

Kriszta

Kép
sziki
 
 


Sziasztok!

Én meggyógyultam, de ha hiszitek, ha nem gyermekem lázas és taknyos. Nem tudom a legnagyobb melegben hogy tudott megfázni, de sikerült neki :( Holnap viszem doktornénihez.
Edit!
Képzeld ő mondta, hogy mehetünk a doktornénihez, mert ő ad olyan gyógyszert amitől meggyógyul.
Ráadásul holnap tartjuk a fiúk névnapját, egész nap sütök, főzök majd :(

Ma van apa névnapja, de még nem sikerült hazaérnie a bulizásból. A gyerek meg tök beteg és nem is vacsiztam...soroljam még? Na mindegy ma nem balhézok vele.

Lindi

Kép
lindika
 
 


Sziasztok!

Már megint csak magammal beszélgetek? Sehol senki?

Na akkor mesélek!
Képzeljétek ma már pelus nélkül voltunk a boltban és délután meg a városban bicajjal. Sajna nem szól Dani, hanem kérdezgetem tőle óránként, meg pisiltetem állandóan. De már ez is valami. Két napja nem pisilt be, igaz ma bekakilt a gatyóba, de legalább kakilt, már ez is valami. Reggel pisil wc-be, aztán délelött nincs pelus, igaz ha kint vagyunk a fűbe pisil, nem bilibe :( , alvásnál adok pelust, mert sokat tejcizik és pisil is mindig a pelusba. Délután megint pelus nélkül és este meg csak lefekvés elött. De jó lenne már ha szobatiszta lenne!!! Kép

Lindi

Kép
lindika
 
 


Sziasztok!

Nagyon jó úton haladtok a szobatisztaság felé.
Türelem..... az kell sok, de ügyesek vagytok.
Adél teljesen zakkant volt az utóbbi 2-3 napban. Itt az eső, hiába megérzi.

Daninak jobbulást!!!
Sok gyógypuszit küldünk neki.

Edit

Kép

Kép
ditke75
 
 


Sziasztok!

A gyerkőcnek begyulladt a fülecskéje, most kaptunk fülcseppet, és a foga is jön szóval szegény egész nap szenved, próbálom vigasztalgatni, ezért kevessebbet tudok most gép előtt ülni.
Sajnos az étvágya sem az igazi, a vérképe jó lett, de azt mondta a doki bácsi hogy ha nem jön vissza az étvágya akkor újjabb vérvizsgálatot kér :-(

Most inkább folyadékot kér. Azt sajnálom hogy már nem nagyon akar szopizni, mert még lenne tejem, de csak reggel félálomban hajlandó kicsit cicizni, de napközben már semmi. Gondolom a cumisüvegből "ömlő" tápszer kevesebb melóba kerül mint a cicizés. :-(

Ha minden igaz akkor augusztus 13-tól emegyünk nyaralni, Bogácsra. Előtte pedig egy hetet Miskolcon leszünk. Remélem összejön!
Anyósom ugyanis tegnap bekerült Kecskemétre kórházba... úgylátszik a szüleink most ilyen nyarat élnek meg
Hétfőre kijött rajta csalánkiütés de az egész testén az ügyeleten kapott valami injekció kúrát, de nem használt így beutalták Kecskemétre a bőrgyógyászatra, most várjuk hogy mit mondanak...

Remélem azért a nyaralás jó lesz, mostmár csak a pici miatt izgulok, hogy minden rendben legyen.

Lindi! Nagyon ügyes már Dani, mindig jókat mosolygunk a szobatisztaság felé vezető út történetein, de valószínűleg nem fogok annyira nevetni ha majd mi is itt járunk már!

Üdv
Kati

Ui: légyszi segítsetek hogyan kell a babafalvás vonalzót idevarázsolni, olyan béna vagyok hogy nem tudom :-( köszi
eszikati
 
 


Ja kész vannak a műtermi képeink, teszek fel :-) Kép
eszikati
 
 


Kép
eszikati
 
 


Kép
eszikati
 
 


Van már etetőszékünk! :-) Kép
eszikati
 
 


Lillafüredi kirándulás Kép
eszikati
 
 


Sziasztok!

Dani talán már javulgat. Ma ha mindenigaz (még az este hátravan) megússzuk egy hőemelkedéssel. Utána azt mondják jön a hasmenés :-P ,na akkor azt hiszem nem fogunk pelus nélkül szaladgálni. Edit a tanuja valamelyik nap is hogy bakakilt a kisgatyóba. Na ezen Kati már én is csak nevetni meg bökékelni tudtam .:)
Kati!

Nagyon jók az esküvői képek!!

A babafalva vonalzót ha megszerkesztetted, akkor a szerkesztés/másolás gombbal az alsó linket (PHPBB) - t kell ide beilleszteni.

Lindi

url=http://lilypie.com]Kép[/url]



Kép
lindika
 
 


Sziasztok!

köszi Lindi megpróbálom :-)

Kép
eszikati
 
 


Sikerült!!! Köszi :-)
eszikati
 
 


Hello csajok!

Megint kérdezni, kérni szeretnék.
Az a helyzet, hogy mostanában egyre jobban foglalkoztat a szülés kérdése. Tudom, még messze vagyok tőle, de szeretnék felkészülni rá lelkiekben. Egyenlőre nagyon félek tőle.
Ha valaki megosztaná velem tapasztalatait, élményeit, szívesen venném.

Mi hogy zajlik, kb. mennyi ideig tart? Mi az a burokrepesztés, hogy csinálják? Gátmetszés érezhető-e? Vagy a varrás a végén? Első szülésnél mikor ajánlatos bemenni a kórházba? ... stb.

Kalocsán mik a lehetőségek? Feküdni kell-e végig? Vagy a tágulási szakszban lehet sétálni, ha bírok? Milyen a szülőágy, lehet-e félig ülő helyzetbe állítani?
Van-e baba-mama szoba? Szülés után odaadják-e rögtön a babát vagy elviszik?

Egyenlőre azt hiszem ennyi.
Előre is köszönöm!

vhencsi
Kép
vhencsi
 
 


Szia Hencsi!!!

Szóval a szülés az én szemszögemből. Előre mondodm, hogy minden szülés más és más én csak a saját tapasztalatomat írom le.
Én január 26-ra voltam kiírva. Úgy volt, hogy 20-án kell befeküdnöm, mert Szegeden szültem és jött a rosszidő. Ez csütörtöki nap lett volna. Hétfőn voltunk ctg-n ahol mutatott a gép jóslófájásokat de én nem éreztem. A méhszájam nagyon zárt volt, azt montda a doki nem lesz a héten szülés. Kedden éjszaka arra ébredtem, hogy görcsölök. Máskor is volt már, de ismétlődött és fájt nagyon. Elkezdtem mérni az időt. 5 perces fájások voltak. Elmentem zuhanyozni hátha jobb lesz, nem lett. 4 perces fájások. Hívtam apámat mert éppen akkor volt az autónk műszakiztatni, hogy csütörtökre ne legyen gond. Apámnak mondom hogy megyünk szülni (hajnali 5 óra) "jó kivel?" "veled, mert nincs autónk" Apám mire magáhoztért és eljött értem egy örökkévalóság volt. 1/4 8-ra értünk be a korházba Szegedre. Szerencsére éjszakás volt a dokim, meg front is volt, így teltház a szülőszobán. Megvizsgált a doki elfolyt a magzatvíz. Erősödtek a fájások, majd be szartam úgy fájt a derekam. Szegeden kúpot adtak nem beöntést. El kellett volna olvasni egy több oldalas szöveget és aláírni de nem tudtam elolvasni. Sétálgattam, mert nem volt szabad szülőszoba. Végre kaptam egy ágyat, de feküdni se volt jobb. 12 után kezdődtek a tolófájások. Nagyon gyorsan tágultam elötte, azért fájt annyira.
1-re lett meg Dani. Onnan mindha minden fájdalmam elmúlt volna. Még a varrás se fájt. Engem felszívódó varattal vartak, így nem volt varatszedésem.
Szülés után csak megmutatták Danit, mert vinni kellett az intenzívre. Megszenvedte a szülést, és higították a vérét, meg túl szapora volt a légzése.
Késöbb kihozták hozzánk, mert apás szülés volt, kb fél órát egyedül hagytak vele. Utána fel kellett állni, fürdeni és átsétálni az oszályra. Megjegyzem rosszul lettem, majdnem elájultam.
Babamama szobában voltam, de nem kaptam ki Danit, egy napig intenzíven volt utána meg besárgult. De jobb volt mert tudtam pihenni. Bármikor megnézhettem. Szerdán született és mi csak hétfőn jöhettünk haza a sárgasága miatt. Ennyit rólunk. Viszont ajánlom a babaszoba.hu-t is nagyon jó és a chaten nagyon rendes csajok vannak (én is :) ) akik bármilyen kérdésedre válaszolnak. sokan szültek most nemrég. Volt akinek jópár nappal a szülés elött elfolyt a magzatvize, de nem voltak fájásai.

Lindi
lindika
 
 


Sziasztok!

Hencsi, én Szekszárdon szültem (de biztosan nem megyek oda vissza) én is kíváncsi vagyok a kalocsai tapasztalatokra, mert a másodikat itt szeretném megszülni :-) majd!!!
Ha így is érdekel szívesen írok a tapsztalatokról!
Üdv
Kati
eszikati
 
 


Nálunk ezek voltak az első pillanatok :) Kép Kép
lindika
 
 


Szép jó reggelt!

lindika
Köszönöm szépen a részletes beszámolót! Próbálok minél több helyen utánaolvasni. Azon az oldalon még nem jártam, de meg fogom nézni. Itt már több topikot átolvastam. Jelentkezem, ha lesz újabb kérdésem.

eszikati
Természetesen akkor is érdekel. Neked mik a tapasztalataid?

Rólunk. Most már a 22. héten tartunk, épp tegnap voltam tanácsadáson. Kaptam valami Vigantol olajat, azt mondták szedjem, míg el nem fogy. Hétfőn megyek a dokinénihez, most jön vissza szabadságról. Szerencsére eddig minden rendben, az eredményeim is jók. Babucink mocorog már lassan 1 hónapja. Vannak ugyan lustább napok, de apukáját mindig megérzi, neki mozog, ha nekem nem is. :D
Most már kezd gömbölyödni a pocakom, bár még most is sokan megkérdezik, hogy hol van? Kicsit aggódtam is emiatt, hogy nem fejlődik rendesen. Már túl vagyok a félidőn és tényleg nem nagyon lehet észrevenni. De majd ezután belehúzunk.

Puszi mindenkinek

vhencsi
Kép
vhencsi
 
 


Sziasztok!

Ismét itthon vagyunk lassan egy hete, de most jutottam csak ide hozzátok. A nyaralás jól sikerült, Marci tündér volt, de én egy kicsit megfázva jöttem haza. Keddre taknyos lett a gyerek is, úgyhogy most kúráljuk magunkat. Szerencsére semmi komoly.

Kati

NAgyon szépek a képek. Szeretek ilyeneket nézegetni. Néha előveszem a miénket is.

Hencsi

Szerencsés alkat vagy, ha csak most kezd látszani. Én félidősen már olyan voltam, mint aki egy labdát rejteget. Persze kisebbet. A végére 115 cm lett a kerületem. Tegyük hozzá, hogy nem vagyok 160 cm sem. Szóval majdnem könnyebb volt átugrani, mint megkerülni. Amint lesz több időm írok a szülésről is. Én Kalocsán szültem december 28-án. Ám az egy hosszabbb történet.

Üdv

Kriszta

Kép
sziki
 
 


Heni!

Az D vitamin amit szedned kell, ha megszületik a babó neki is azt kell majd adni. :)
lindika
 
 


Sziasztok!

Hencsi, először is ne aggódj a pocak méret miatt nekem is alig volt, még amikor a kórházba befektettek túlhordás miatt akkor a benti kismamák nem hitték el hogy már meg kellett volna szülnöm, és az anyósom állandóan azzal jött hogy alig eszem, kicsi lesz a gyerek, miért vigyázok az alakomra ahelyett hogy híznék... és István 3440 grammal, és 54 cm-el makkegészségesen jött világra!

Nekem teljesen problémamentes terhesség után, január 11 helyett (erre a napra voltam kiírva) január 16-án született meg a kisfiam. Ez egy kedd hajnal volt, és hétfőn kellett reggel befeküdnöm a kórházba, mondva hogy túlhordás van. Nekem este 5 körül kezdtek kb negyedórás rendszeres fájásaim lenni, amik még nem fájtak úgy igazán, csak éreztem a keményedéseket, mondtam ott a kórházban a kismamáknak hogy szerintem nekem 15 perces fájásim vannak, ezek kb este 10 körül kezdtek sűrűsödni, gondoltam lefekszem még aludni :-) de ekkor már 5 perces fájásaim voltak és kezdett elég kemény lenni a dolog, fél tizenkettőkor kimentem az éjszakás nővérhez hogy szerintem nekem 5 perces fájásaim vannak, ő azonnal lekísért a szülőszobára és onnan már vissza sem engedtek. Ahogy megvizsgált az ügyeletes doki rögtön borotválás, beöntés, és én már a wc-ről hívtam a férjemet hogy zuhanyozzon, egyen, és induljon Szekszárdra mert a szülőszobán vagyok. Nekem nagyon erős fájásaim voltak, ez már úgy éjfél és 1 között volt, de én ekkor már minden fájás alatt hánytam, és kiküldtek ugyan sétálgatni de nem bírtam, csak hánytam és kapaszkodtam a férjembe, aztán szóltam a szülésznőnek hogy engedjen vissza a szülőszobába, mert nem bírok sétálni. Szekszárdon nagy népszerűségnek örvend hogy a kismamákkal gázt szívatnak, amitől kicsit elkábul a fájások alatt, de én azok kevesek közé tartozom akik ettől a gáztól is csak hánynak. De ekkora már csak a gyomorsav jött visszafelé úgyhogy nem is erőltették tovább, úgyhogy én minden jómodoromat elfelejtve végigüvöltöttem a fájásokat. A fogadott dokimnak nem szóltak, csak akkor amikor 4 óra körül éreztem hogy nyomnom kell, ekkor szólt a férjem a szülésznőnek hogy nézzen már be, mert lehet hogy jönnek a tolófájások... Na ekkor a férjem nyomatékosan kérte a szülésznőt hogy szóljon már a fogadott dokimnak, és kb 4.30 kor ért be a dokim, akkor mondta hogy itt fél órán belül baba lesz :-) Én alternatív szülőszobában szültem, ahol volt kád, bordásfal, labda, de a szülésznők igazán rám se néztek, azt meg nem kérdezték hogy akarok, e valamit használni, amit sajnálok, mert a melegvizes fürdő szerintem jó lett volna. A dokim miután megérkezett megvizsgált, és burkot repesztett, és bekötöttek oxitocin infúziót, amitől kicsit szédültem, és nem kaptam levegőt, úgyhogy kaptam egy kis tiszta oxigént az orrom alá egy kis csövön. A burokrepesztés után olyan erős tolófájások jöttek, hogy azt vissza sem lehetett tartani, de a baba sajnos elakad, és vákuummal kellett segíteni. Én ebből nem igazán emlékszem csak arra hogy folyamatosan mondják hogy nyomjak-nyomjak, de már olyan fáradt voltam és annyira fájt mindenem, hogy nem érzetem mikor jön a tolófájás, csak a doki kiabált, hogy Kati fájás van nyomjon, nyomjon. Közben a másik doki ráfeküdt a hasmara és úgy próbált "segíteni". A végén elkezdett esni a szívhangja a kicsinek, és a doki annyit mondott hogy vagy most kiszedjük vagy császár, na mikor ezt meghallottam olyan erő lett bennem hogy két nyomásra kint lett az István!
Tudom hogy ez nem a legmegnyugtatóbb történet, de ezek nagyrészére és csak a férjem elmeséléseiből emlékszem, mert szerencsére ő végig velem volt. A vákuum szerencsére "csak " egy nagy sebett hagyott István fején, agyi károsodást nem mutattak az UH-ok. Szekszárdon sokan szülnek vákuummal, ami egyébként ma már a normális kórházakban nem nagyon jellemző, mert nem veszélytelen, de én erről csak utólag tájékozódtam.

Amint odaadták Istvánt minden csodálatosnak tűnt, és 5 perccel utána már mondtam hogy jöhet a kistesó és ezt a mai napig így tartom.
Nekem volt gátmetszésem, ami előtt adtak érzéstelenítő injekcót, a szuri kellemetlen volt, de addigra már annyira feszített lent minden, hogy igazából nem nagyon törődtem vele, a gátmetszést már nem is éreztem, igaz egy fájás közben csinálta a doki. Amikor összevarrt akkor is csak az érzéstelenítő szuri fájt, a varrást már alig érzetem, inkább csak nagyon fáztam közben. Nem értem miért nem tudtak adni egy lepedőt legalább a mellkasomra, én nagyon meg is fáztam a szülőszobán.
Nekem volt varratszedésem is, de nem fájt, a legkellemetlenebb az a szétterpesztett lábbal való fekvés volt, mert még mindig feszített a seb. Nekem a gátsebem nagyon gyorsan gyógyult, szinte másnaptól már tudtam ülni, az aranyerem sokkal jobban fájt.

Nos, így hirtelen ennyi, nagyon szívesen válaszolok bármilyen kérdésedre!

Ja és egy kép az első percekről :-) Kép Kép
eszikati
 
 


Sziasztok!


Hűűűű, de régen jártam erre (sajna dolgozom), a délután este pesdig a családé.

Szépek nagyon az esküvői fotók.
A "első pillanat" fotókról már nem is beszélve.
Nálunk videó készült, apa elfelejtett fotózni.... :(

Szülés történet:

Hozzáteszem én Baján szültem! Dr. Mátrai Tibornál.
Nagyon lelkiismeretes, csak ajánlani tudom.
Én a terhességem elején véreztem és itt Kalocsán az egyik nőgyógyásztól már kaptam is papírkát abortuszra, mert a baba elhalt-ez mondta.(nevet nem írok)
Szóval ez után kerültem Bajára. Ahol az orvos megvizsgált és mindent rendben talált (szívhang, méret...stb)

2005. február 11-re voltam kiírva, de egyre jobban vizesedte, a vérnyomásom a plafonon volt és fehérje is volt a vizeletemben.
Ez a három tünet a terhességi toxaemia jele. (baba méreganyagokat juttat a szervezetembe).
Ezért a 3. cth vizsgálatnaál közölte az orvosom, be kell feküdnöm megfigyelésre, nehogy gond legyen a babával.

Jelzem a 2. hónaptól meglátszott, hogy terhes voltam. Örülj neki, hogy ilyen szerencsés alkat vagy!!!!!

Szóval befeküdtem, de már nem is az osztályra, hanem a vajúdóba, ugyanis a vérnyomásom csak egyre emelkedett. (185/125-tel szültem), hiába kaptam infúziót egyre csak magasabb lett.
Délben már a fejem is fájt az egyre magasabb vérnyomitól, jól össze-vissza hánytam magam. Szóltak az orvosomnak, aki bejött megvizsgált. Fájások nem voltak, hiába kaptam minden félét.
Ekkor közölte, szülünk, de császárral mert egyre romlik a baba szívhangja. Ekkor már délután 3 óra volt (még mindig hánytam, de már csak epe jött /bocsi)
Ekkor gyors telefon a családnak....
Gerincérzéstelenítés kaptam (nem fájt egyáltalán)
Az altatást nem vállalták az anesztesek.
17.25.-kor megszülettett Vén Adél 3360 gramm-mal és 50 cm-rel.
Teljesen egészséges volt (10/10 Apgarral)

Ekkor én 3 napig intenzív oszt.-on voltam. Sajnos.

Húúúfeléred Adél majd folytatom....


Edit

Kép

Kép
ditke75
 
 


Sziasztok

Végigolvasva ezt a sok "rémtörténetet" a végén almegy a kedved a szüléstől :) Biztos nem lesz kellemes élmény, de így utólag látod mindenki élvezettel meséli. Azt a fél napot meg ki lehet bírni. Mindenért kárpótol a babód!!!


Rajtam sem látszódott a terhesség, főleg munka közben a pult mögött. Ki voltak akadva a vevők karácsonykor mikor már 8. hónapban voltam, hogy terhes vagyok. Nem volt túl nagy hasam akkor sem, bár nekem óriásinak tűnt. Dani 3700 g-mal és 52 cm-rel született ennek ellenéte.
lindika
 
 


Sziasztok!

Hát az az igazság, hogy a szüléshez eddig se volt sok kedvem. Mondtam már a legelején, hogy nekem úgy lenne a legjobb, ha a kilenc hónap után csak úgy a kezembe adnák, hogy tessék itt van, ő lakott eddig odabent. De tudom, ez nem így működik.

Azért érdekelnek a sztorik. Persze én is tisztában vagyok vele, hogy nem lesz egyszerű. De ha belegondolok rengeteg nő átesett már ezen, és sokan második, harmadik, sőt sokadik gyereket is vállalnak. Ha túl leszek rajta, biztos én is csak a Babucira fogok emlékezni.

Ma voltunk Szekszárdon, bababoltban. Sajnos csak egyikbe tudtunk bejutni. Annyit lődörögtünk, hogy a másik addigra bezárt. Hadd ne mondjam, én ott az utca közepén sírva fakadtam ezen. Párom mondta, hogy írjam csak le itt nektek. Biztos nevetséges lesz mindenki számára. Nekem akkor ott nem volt az, de pár perc múlva én is nevettem saját magamon. Hát most ezt a korszakot élem.

Viszont a finom ebéd az egyik kisvendéglőben mindenért kárpótolt. És ígéretet kaptam, hogy egy másik alkalommal visszamegyünk és megnézzük a másik boltot is.

Na, most ennyi történt velünk.
Puszi mindenkinek

vhencsi
Kép
vhencsi
 
 


Sziasztok!

Újra itt vagyunk Miskolcon, anyuéknál. Jó "itthon".

Hencsi, nem nevetséges hogy sírtál, én is így voltam vele, hogy másnak semmiségnek tűnő dolgokon bőgtem :-) Sőt aamióta István megszületett azóta ha újszülöttet látok elpityeredek, sőt a múltkor még a férjem szemébe is könnyek szöktek egy baba láttán...

Én Szekszárdon szültem de gy bababoltban sem jártam :( Pedig mindig készültem, de valahogy nem jött össze, ha jónak találod akkor írd meg kégyszi merre vannak, mert a múltkor az esküvőnkre anyu vett ruhát istvánnak Miskolcon mert kalocsán nem lehetett szép fiúruhát kapni 68-as méretben, bezzeg kislányoknak volt minden gyönyörűség! Remélem másodikra kislányunk lesz :-)

Vigyázzatok amagatokra!
Üdv
Kati
eszikati
 
 


Sziasztok!

eszikati
Az egyik bolt Kenguru Kid, kint van a Tesconál a Park Centerben, oda eljutottunk, mert szinte mindig nyitva van, még vasárnap is egész nap. A kínálat nem túl nagy, ruha viszont egész sok volt. Sőt mondhatni fiúknak való volt több. Mondtam is, hogy jó lenne tudni nekünk mi lesz, mert akkor már lehetett volna venni valami édeset. Így csak néhány mintás pelust vettünk meg egy fürdőlepedőt. Majd legközelebb jobban bevásárolunk.
A másik bent van a városban, a Szent István téren Coral Bababolt -ez sajnos bezárt mire odaértünk. Annyit láttunk kívülről, hogy itt nagy választék van gyerekbútorból és játékokból. Valószínűleg ruha is van, de az utcáról nem látszott.
A nagybevásárlást viszont Pécsen tervezzük a Brendonban, ott szerintem minden van egy helyen. Majd arról is beszámolok, ha érdekel.
Jó hétvégét mindenkinek!

vhencsi
Kép
vhencsi
 
 


Sziasztok!

Én nem akarok önreklámot csinálni, de szerintem gondoljátok meg mit hol vesztek. A Brendon rohadt drága, és hiába van minden egy helyen egy csöppet sem segítenek. A Kenguru Gold mint márka pedig egy nagy rakás sz...r, de rátok bízom a választást.
Szerintem Kalocsán is mindent meg lehet venni amit akartok, bár az biztos, hogy a nyár elég gázos, mert minden készítő szabadságon van és ha jó egy bolt forgalma akkor nyár végére kiürül. De szeptemberben biztos nagy választék lesz itt Kalocsán is.

Lindi

Kép
lindika
 
 


lindika
Köszi a tanácsot, megfogadom és várok őszig. Megtehetem, nem vagyok elkésve semmivel. Csak körülnézni mentünk.
Esetleg valamelyik kalocsai boltot jó szívvel ajánlanád is? Ti hova jártok? És egyáltalán hol vannak?
Egyet láttam a 48-asok terén lent és van egy a Sparral szemben. Ezekről tudsz valamit mondani? És ezeken kívül van még valahol?

sziki
Várom a beszámolót, igazán az lesz a legjobb, mert neked helyi tapasztalataid vannak.

Azért a többieknek is nagyon köszönöm a tapasztalatokat! Jó volt olvasni, a rosszra is fel kell készülni. És hogy még első képeket is raktatok fel hozzá, azért hálás vagyok.

Egyébként tegnap voltam a dokinéninél, mindent rendben talált. Még a Babucit is megnéztük közösen ultrahangon. Nála sokkal jobb volt, mint a Malbaskinál. Mindent részletesen elmagyarázott, hol mit látok, miért van úgy. A kis drága nagyon titokzatos, nem árulja el kicsoda. Megint ült összezárt lábakkal. Talán majd egy jó hónap múlva a 4D-n.

vhencsi
Kép
vhencsi
 
 


Szia hencsi!

Nem akartam konkrétan rátérni, de a Spárral szembeni bababolt a szüleimé. Az ott dolgozó csajszi (Timi) az eladók gyöngye, bármiben segít és tanácsot ad. Persze ezt nem azért mondom hogy oda menj vásárolni, csak én nagyon sok rosszat hallok egyes boltokról, márkákról a vevőktől. Csak ezért próbáltam meg segíteni neked, de ha valamivel kapcsolatban kérdésed, van szivesen segítek, 9 évig én is ott melóztam.

Lindi

Kép

Kép
lindika
 
 


Sziasztok!
nem akarok reklámot csinálni. de spárral szembeni bababolt tényleg jó :-) Mi ott vettük a babakocsit, és kb egy hete az etetőszéket! Sok dolgot vettünk még ott a baba születése előtt és Timi nagyon de nagyon aranyos és segítőkész! Tényleg hasznos tapasztalatokat kaptam tőle. ja és a bébihordó is onnan van :-))))
Én sokmindent vásároltram az interneten is, pl. gyerekülés, fürdető álvány, AVENT kezdőszett (minden részét kihasználom!!), ruhák használtan a babaszoba aprójából. de mi felmentünk a babszobás bababörzére is Budapestre, ha van lehetőségetek akkor menjetek el, én fillérekért vettem ruhákat, kengurút. játékokat, igaz óriási a tömeg de szerintem tízezreket lehet spórolni! Ja és van végre újra szuper használt babruha bolt Kalon, az új spárral szemben, ami még nem nyílt meg, én egyszer voltam de elcsábultam és rögtön vásároltam rucikat :-)
Hencsi! Örülök hogy minden renben, a barátnőm kisbabája ma reggel született meg, Budapesten, hát mit ne mondjak elbőgtem magam :-)
kíváncsi leszek a kalocsai kórház tapasztalataira is, mert a következőt itt szeretném szülni :-)

Sajnos picurka beteg, torokgyulladása van, elmentünk itt egy doktornőhöz rögtön antibiotikumot írt, de beszéltem az otthoni dokival és azt mondta csak akkor adjak neki ha legalább 2 napig lázas. láza viszont nincs. Holnap megpróbálok felkeresni egy homeopata dokit háztha megússzuk antibiotikum nélkül.

Üdv Mindenkinek!!
kati
eszikati
 
 


Ja és Miskolcon is van Berndon, k...va drága!!! és az eladók nem valami segítőkészek...
eszikati
 
 


Sziasztok!

Kép

Kép
ditke75
 
 


Mi is mindent a Spar-ral szemben levő bababoltban vettünk meg. :D

A kiszolgálásra tényleg nincs panasz és van miből választani is!
Ugye Melinda? :lol:

Igaz én e mellett még a babaszoba.hu-n is rengeteg dolgot vásároltam és a teszvesz.hu-n is.

Megyek mert Adél reklamál.

Edit

Kép

Kép
ditke75
 
 


Ja, Szekszárdon van C&A, nagyon jó dolgok vannak és jó árakon!!!!

Kép

Kép
ditke75
 
 


Hencsi

Gyere Spárral szembeni boltba nézelődni, ma kaptunk árut, tömve a bolt babakocsikkal...
lindika
 
 


Sziasztok!

Kb. 10. alkalommal ülök neki egy levélnek, most remélem sikerül is megírnom. Mozgalmasak a napjaink. Marcika keveset alszik, és mivel ülni még nem tud egyedül, de feküdni már nem szeret, folyton mellette kell lenni. Csak rövid ideig foglalja el magát.
Sok mindenről volt szó mostanában, amit mind elolvastam, de nem volt időm reagálni.

Vásárlás: Egy két dolog kivételével mi is mindent itt vettünk helyben. (Babakocsit, hordozót, kiságyat stb.) A Brendon tényleg drága.

Szülés: Nem akarok sokat ismételgetni. Mindegyik más. A helyzettől, tőled, és főleg a dokitól függ.
Mi december 28-ra voltunk kiírva. 23-án voltunk fájásmérésen, még semmi nem mutatkozott, nem is éreztem semmit. Eltelt a karácsony. 26-án este már kezdtem nyűgös lenni. Nem volt jó sehogy. Fájt a derekam. Úgy éjfél körül elment a nyákdugó, és elkezdtem vérezgetni, meg rendszeres fájások jöttek. Olyan 20 percenként, és még nem túl erősek, de mivel még nem szültem nem tudtam mit jelent. Elindultunk Kalocsára. Dr. Malbaski volt az ügyeletes. Megvizsgált, ctg-re tettek, de nem mutatott semmit. 1 ujjnyira voltam tágulva. Azt mondta hamarosan szülünk, de nem ma éjjel. Én bentmaradtam, párom haza. Bőgtem. Nagyon rossz volt. Másnap is folyton sírnom kellett, biztosan a hormonok, mert igazából minden rendben volt. Jött a dokim is megvizsgált, azt mondta a magzatvíz tiszta. Többször voltam aznap ctg-n, a hasam fájt, de a gép nem mutatott semmit. Aludni nem tudtam, ezért még éjfél után is mentem ctg-re. Semmi. Ez így ment hajnalig. Sétálgattam a folyosón, ctg-n voltam. Egyre erősödtek a fájások. Kb. hajnali 5-kor kezdte mutatni a gép a fájásokat. Akkor hívta a szülésznő a dokimat. A szülésznő egyébként nagyon jó fej volt. Végig mellettem ült, beszélgettünk. Fél hat körül már 5 percesek voltak a fájások. Innen kezd homályos lenni számomra a történet, bocs ha zavaros vagyok. Ekkor hívtam a párom, hogy induljon. Közben megjött a doki, megkaptam a beöntést, ami egyáltalán nem kellemetlen. Mint utóbb kiderült a wc-n elment a magzatvíz is, mert utána a burokrepesztésnél már nem volt. Ez után már nem kelhettem fel. Valamikor rámkötötték az infúziót is, de azt nem tudom mikor. A vége már elég húzós volt, de én akkor már valami más állapotban lehettem, mert csak homályosan emlékszem dolgokra. Sok mindent csak a párom elmondásából tudok. Egy darabig szépen tágultam, aztán sehova. A vége felé amikor megvizsgált az orvos már éreztem, hogy tolni kell. Erőm azonban már nem volt. És a fájások sem voltak elég erősek. A lényeg, hogy a végén egy picit vákumozni is kellett, és egy másik doki felülről nyomta a hasam. Ez durva volt. A páromat is kiküldték. Én már alig tudtam magamról, ő pedig teljesen megrémült. Aztán 9 óra 35-kor felsírt a kisfiam. Mindannyian megnyugodtunk. A vákumozás nem látszott rajta és pár hét múlva már a hasamról is eltűntek a kék-zöld foltok. Valahogy nem éreztem félelmet. Annyira bíztam a dokikban és a szülésznőben, hogy végéig azt éreztem, hogy minden rendben lesz. A gátmetszést nem éreztem, és a varrás előtt kaptam érzéstelenítést, így azt sem. A varratszedés sem fájt.
Most befejezem, mert felébredt a fiókám, és éhes. Alma és barack lesz a menü. Ha kérdésed van nyugodtan írj.

Szia, sziasztok

Kriszta Kép Marci lassan már 8 hónapos

Kép
sziki
 
 


Kép 2006. december 28-án

Kép
sziki
 
 


Szép estét mindenkinek!

Köszi minden információt!

sziki
Azt szeretném még kérdezni, hogy tudsz-e valamit a baba-mama szobáról? Van-e Kalocsán ilyen?
Szülés után odaadják-e a picit vagy elviszik és csak másnap hozzák vissza?
Igazából az a vágyam, hogy velem legyen a baba végig a kórházban is.
A kisfiad nagyon édes kislegény.

lindika
A nézelődéssel azt hiszem megvárom a szeptembert. Talán akkor már megtudjuk, hogy fiú e vagy lány.

Puszi

vhencsi
Kép
vhencsi
 
 


Szia Heni!

Van baba-mama szoba Kalocsán. Én is ilyenben voltam. Ott volt mellettem a kiságy. Pelenkázó, fürdető stb. Én is így indultam neki, ahogy te, de aztán nem kértem ki a babát. Magamat alig tudtam ellátni. Tovább tart a fürdés a megszoktottnál, enni is jórészt csak állva tudtam, és örültem, ha kimentem a családomhoz. Azokba a szobákba ugyanis nem mehetnek látogatók. Jóformán nem is pihentem a szoptatások között. Három óránként hozták ugyanis a bébiket. Éjszaka nem. Este 9 és reggel 6 között. Komolyan mondom sokszor reggelizni vagy ebédelni is alig volt időm.

Biztosan másnál ez másként volt.

Amikor én bent voltam, egy baba sem volt az anyuka mellett. De úgy tudom lehet kérni. Biiztosan segítenek is, hiszen nagyon kedvesek és segítőkészek a csecsemősök. Nekem nem volt tejem. Minden fellelhető segédeszközt (mellszívó, bimbóvédő) adtak, hátha megindul. Aztán a végére annyi jött, hogy pár grammot le tudtam fejni. Akkor a szoptatások között még fejtem is. Azzal is elment kb fél óra. Tejet összegyőjtötték, ráírták a nevet, és éjszaka odaadták a babámnak.

Szülés után nem tették rögtön rám a bébit. Azt ugyanis elfelejtetettem leírni, hogy a nyakán volt a köldökzsinór és a végére mekoniumos lett a magzatvíz (zöld, zavaros), úgyhogy az első apgar csak 7-es lett. A másik, hogy ünnepek idején szültünk, és csak egy csecsemős volt. Mivel reggel 9-kor van szoptatás, ezért gyorsan kihordta a babákat, aztán jött hozzánk. Fél 10 után 5 perccel született Marci. Gyorsan lemosdatta felöltöztette, majd egy percre odaadta még a szülőágyon, aztán elvitte. Összeszedte a többi babát, akik addig az anyukáknál voltak, majd mire engem kitoltak az őrzőbe addigra visszahozta. Kb. 10 percre ott is hagyta nekünk. A párommal addig gyönyörködhettünk benne. Rajtam ott jött ki igazán a fáradtság. Akkor már 2 nap és 2 éjszaka szinte semmit nem aludtam, és hát megviselt a szülés is.

A kalocsa.hu oldalon a képek a kórházról részben egyébként találsz képeket a szülészetről.

Kérdezz még nyugodtan, ha valamire kíváncsi vagy.

Szia

Kriszta

Kép
sziki
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: