Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Én is baba-mama szobában voltam, igaz Szegeden, de nálam sem volt kint Dani, mert ő meg besárgult. De egy csöppet sem bántam. Én is hulla fáradt voltam, és ha ott lett volna mellettem, biztos nem mertem volna nyugottan pihenni. Volt akinek kint volt a babája és egész éjszaka nyöszörgött, sírdogált, ezért nem tudtunk tőle mi sem pihenni. Szerintem lehetsz még eleget vele, próbálj meg legalább a kórházban pihenni. Bár az is lehet neked olyan jó babód lesz, hogy egész nap csak aludni fog. Ezt kívánom neked!!!

Lindi

url=http://lilypie.com]Kép[/url]
lindika
 
 


Sziasztok!

Újra Kalocsán vagyunk :-)

Én is baba-mamaás szobában voltam Szekszárdon, ami azt jelentette hogy az első 24 órában csak szopira hozták ki, aztán végig velem lehett, csak a látogatási időre kellett beadni, mert csak így jöhettek be a látogatók. Én éjszakára beadtam a csecsemősöknek, mint a legtöbb anyuka, de kértem hogy hozzák szoptatni akkor is, így alig aludtunk :-( de legalább tudtam szoptatni és harmadik napra már szép mennyiségekett tudott szopizni. Tőlem akkor vették el amikor belázasodtam akkor egy szopit kihagytunk, de utána lázasan, antibiotikumszedés mellett is szoptathattam.. szerintem ez elég érdekes, de szerencsére nem lett baj. Szekszárdon a cscemősök parasztok voltak, már bocs, de így van. Volt hogy éjszaka úgy hozták ki a babákat hogy le volt fagyva keze-lába, és tiszta kaka volt, na én tisztába tettem, és jól felmelegítettem. Utána láttam hogy pont az ablak melletti kiságyban van a kisfiam a csecse,ő osztályon, és mellette szellőztettek, JANUÁRBAN!!! No comment.

Mivel a következőt kalocsán szeretném világra hozni azért örülök hogy vannak jó vélemények :-)

Az viszont biztos hogy fárasztó a babával lenni, hacsak nem alszik és eszik, én is azt kívánom hogy ilyen legyen! De azért jó volt hogy napközben egész nap gyönyörködhettem benne, és legalább fürdethettük és szeretgethettük bármikor :-)

Enni nekem is alig volt időm, és a kaja is ramaty volt, így a leggtöbbször akkor ettem amkor látogatás volt, és hoztak anyósomék valami hazait.

Na hirtelen ennyi. Heni, mikorra vagy kiírva? (bocsha már írtad, de néha kihagy az agyam)

Üdv
Kati
eszikati
 
 


Egy kép a nyaralásról Kép
eszikati
 
 

 
 

Kép
eszikati
 
 


Nagyon aranyosak vagytok, hogy ennyit foglalkoztok velem! Nagyon jól esik!

December 14-re vagyok kiírva, így ha minden jól alakul a karácsonyt már hármasban töltjük. Szép ajándék lesz.

Tegnap nem bírtam ki és bementem abba a bababoltba, amit ajánlottatok. Tényleg jól felszerelt, minden van és az árak is jók. Az eladónő iszonyú kedves volt és egy csomó hasznos tanáccsal ellátott. Köszönöm lindika, vissza fogok térni oda az tuti.

Újabb kérdés a kalocsaiakhoz. Török Ildikó doktornőről véleményt kérnék, ha ismeri valaki. Nekünk ő lenne a legjobb, egy utcában lakik velünk, kb. 5-6 percre. De nem ismerem.

Nem tudom milyen lesz a Babucim, de egyenlőre úgy tervezem, hogy minden időmet vele szeretném tölteni a kórházban is. Aztán majd kiderül mi lesz.

Egyébként már készül a gyereksarok, talán még ebben a hónapban megkajuk az ágyat. A többit venni kell, de majd azok is meglesznek.

Tegnap voltam vércukor vizsgálaton, minden rendben volt. Ma fogorvoshoz megyek. Ennek annyira nem örülök, de ezen is túl kell esni. Azt hiszem van 1 lyukas fogam. :(

Most jó hosszú lettem.
Szép napot mindenkinek!

vhencsi
Kép
vhencsi
 
 


Sziasztok!

Mi is megjöttünk a nyaralásból.
Balatonfüreden voltunk. Nagyon jó volt. Minden délelőtt kirándultunk (Veszprém - állatkert, Nagyvázsony, Tihany...)
Délután fürödtünk. Adélt nem lehetett kirobbantani a vízből. Nagyon tetszett neki is. Volt kisvonat, amivel körbe lehetett utazni a városban. Azzal is mentünk, hajókáztunk. A kaja csúcs szuper volt.
Szóval csupa pozitív élmény ért. Jó volt kikapcsolódni a mindennapokból.

Én is baba-mama szobában voltam. Reggel 1/2 6-tól este 1/2 10-ig lehetett kint a baba. De amikor úgy gondoltad betolhattad a kiskocsival és pihenhettél. Éjszaka szigorúan bent volt, ill 1x hozták ki őket 1/2 1-kor szopizni. Mondjuk én Baján szültem.
Adél felvette úgy a ritmust ott, hogy itthon is éjszakánként 1x ébredt fel 3 hetes koráig. Onnantól végigaludta az éjszakákat.


Nekünk is Török Ildikó a doktornénink. Háááááát.......
Elég fura modora van, de meg lehet szokni. Végül is nem volt semmi bajunk vele, mondjuk a Szeitz Klára szimpibb.


Üdv mindenkinek!
Edit

Kép

Kép
ditke75
 
 


Sziasztok!


Mi is a Török Ildihez járunk. Szerintem a szakértelme jó, bár tényleg néha kicsit furi, de ennek ellenére a gyerekkel nagyon kedves. Kicsit erőszakosan kell kérdezni tőle ha valamit nem tudsz, mert magától nem sok tanácsot ad. Viszont ha tényleg az utcátokban van, akkor szerintem őt válaszd. A Szeitz doktornő nagyon kedves, de unokaöcsém miatta került Bajára, mert ő azt mondta semmi baja nincs, közben meg csövet kellett beültetni a fülébe. Persze mindenki véthet. Ja és nagyon sok betege van, ami egy betegségnél gáz, mert mi a Török Ildinél mindig feleannyian várakozunk, mint a Szeitz dokinőnél.

Lindi

Kép
lindika
 
 


Köszi az infokat!

Akkor azt hiszem, mellette maradunk. Nekem Szeitz Klára nem annyira szimpi, tudom, hogy sok betege van és dicsérik is a tudását. De falumbeli és nem csípem a modorát.

Majd jelentkezem, ha lesz valami kérdésem. Addig csak olvasgatok.

Szép napot!

vhencsi
Kép
vhencsi
 
 


Sziasztok!

Nekünk Sztanyik Ferenc a doktorbácsink, a férjemnek is ő volt, nekem nincs rá panaszom, 24 órában elérhető, és nem jelentett problámét ha hétvégén kellett felkeresnünk, mert elég sokszor ő az ügyeletes a kórházban. Másról nem tudok nyilatkozni, nekünk szerencsére a rendelő is aránylag közel van.

Hencsi, nektek igazán szép Karácsonyotok lesz :_) ennél szebb ajándék nem is kell, nekem az öcsém született december 25-én :-)))

Mi szilveszterkor ültünk otthon hogy megérkezik-e Istvánunk, de lustika volt, még két hétig váratott magára.

Kép

Üdv
Kati
eszikati
 
 


Nem jó az előző vonalzóm :-((

Íme a jó: Kép
eszikati
 
 


Sziasztok!

El kell mesélnem nektek, főleg neked Edit, Dani 3 napja nem pisilt be, és csak alváshoz húzunk pelust. Jó bő szárú rövidnacit adok rá, így egyedül is ki tudja dugni a szárán a kukit, és úgy pisil. :)
Ha meg felmegyünk városba, vagy a lakásban vagyunk akkor óránként kérdem tőle kell-e pisilni. Általában mondja hogy igen, vagy kiszalad az udvarra és pisil egyedül. Lehet ha nem kérdezném ilyen sűrűn, akkor szólna ha már nem bírja tartogatni, de biztos ami biztos. Legutóbb mikor bepisilt tesóméknál, elbújt előlem, tehát már szégyenli magát, ez is haladás. Sőt volt hogy egyik nap elaludt 11-kor a francia ágyon pelus nélkül (pont mikor ebédre kellett menni anyámékhoz, persze nehogy odaérjünk ) pelenka nélkül aludt és nem pisilt be. Pedig apja idegeskedett, hogy pisis lesz az ágya.
Vasárnap este anyuéknál aludt Dani, nem volt vele semmi gond, nagyon jól megértette, megbeszéltük vele. Csak a pizsammát nem akarta felhúzni, na meg tejet nem ivott náluk. De ez a legkevesebb.

Lindi

url=http://lilypie.com]Kép[/url]
lindika
 
 


Szia!

Hatalamas gratula Daninak. Nagyon ügyes. Jó ötlet a rövidnaci. :D

Milyen nagy dolog ez.
Jól telt a nap Bp-en?
Én még mindig el vagyok havazva, munkaügyileg.
De holnaptól visszajön a csaj akit helyettesítek. Már alig várom, mert az én munkám csak halmozódott. :roll:
Kicsit zsúfolt ez a hetünk. Anyuék vettek autót, annak a papírjait intézem a szabadidőmben, ill temetésre kell majd mennünk és még ezer dolog. Tamás mamája kórházba került...soroljam még?

Pannika "él" még? :lol:


Hirtelen ennyi. Hulla fáradt vagyok.


Üdv!
Edit

Kép

Kép
ditke75
 
 


Szia Edit!

Pannika él még, bár rohamosan fogy :)

A chattalim Pesten jól sikreült, írtó jófej volt a csaj, a kislánya meg nagyon aranyos. ( Maja 4 hós)

Endre egész délelött a dokiknál volt, sőt talán 1/2 3-kor végzett. Sajnos nem a legjobban sikerült neki. Nekünk semmi sem akar összejönni :(
lindika
 
 


Sziasztok!

tegnap voltunk bababörzén Bpen, szuper dolgokat vettem nagyon olcsón!!! Főleg téli rucikat, bélelt nacikat de vettem egy két gyönyörű bodyt is!

Lindi, a héten megyek Timihez a boltba mert ha minden igaz akkor sikerült szereznie nekem esővédőt a babakocsira :-)))

Ja és egy kép az egyre nagyobb Csibészről: Kép

Üdv
kati
eszikati
 
 


Szép jó estét!

Voltunk múlt héten egy pesti Brendonban. Hát el kell mondjam, nagy csalódás volt. Kínálat nulla, egy kantáros rugit vettünk, azt is nagy nehezen sikerült választani.

Viszont hétvégén a szekszárdi Tescoban volt választék, vettünk ott is egy együttest.

Tegnap megkaptuk a babaágyat, ma már össze is szereltük. Most matracot hajtok, mert elég egyedi méret kell bele. Szekszárdon lehet rendelni, viszonlag elfogadható áron.

Egyébként jól vagyunk, a kis drágám egyre többet csuklik és mocorog.

Közben elkezdődött a tenév is, úgyhogy mozgalmasabbak lettek a napjaink.

vhencsi
Kép
vhencsi
 
 


Sziasztok!

Nemrég Lindi tett fel egy érdekes alvós képet Daniról. Hát a minap az én fiam is furcsán aludt el. Kicsit gyenge a kép minősége, mert nem akartam vakuzni. Kép Marci alszik

Üdv

Kriszta

Kép
sziki
 
 


Nem semmi Marci alvópóza :) :) :)

Sajnos megkezdődött a suli, így most gyors leszek.

Dani még mindig jó uton halad a szobatisztaság felé. Sajna éjszaka még sokat pisil, így nem merem levenni róla a pelust. Főleg hogy olyan hideg van és félek megfázik. Már volt hogy szólt is pisinél, de pl. anyuéknál kiszalad a wc-be ha kell pisilnie. Nagyon édi. Most szerintem kicsit felfázott, mert óránként pisil, de ez van, legalább megszokja :)

Lindi
lindika
 
 


Sziasztok!

Kriszta ez a kép Marciról csúcs :-)))

Úgy látom kicsit ritkábban jelentkezik most mindenki :-(
István szépen növöget de még nem akar ülni :-( Tudom hogy nem kell elkesredni mert minden gyerek a saját ütemében fejlődik, de már jó lenne. Viszon kúszni nagyon gyorsan tud és már rámolná a fiókokat szekrényeket amit elér, és ki tudja nyitni :-)

Lindi, Dani nagyon ügyes nagyfiú már!

Üdv
Kati
eszikati
 
 


Teljesen kivagyok csajok :(

Daninak jönnek a hátsó rágófogai, egyszerre kettő. Ettől, vagy nem ettől, de mindenért, sőt a semmiért is hisztizik. Ma teljesen kiakasztott. Persze a másik pillanatban, meg olyan édes, hogy nem tud rá haragudni az ember.
Ma hiszti közben tejci után elaludt, így biztos voltam benne, hogy bepisil alvás közben. Úgy is lett. Felébredt, és mindene tiszta pisi. Gyors átöltöztetés, közben meg nézem, hogy az egyik szeme totál bedagadva. Mit csinál a hülye anyuka? " Úr Isten Dani milyen a szemed?" Erre a gyerek elkezd üvölteni mint a sakál. Gyereket bevágtam a kocsiba, irány a dokinő. Kiderült, hogy csak szunyog csípte meg és attól dagadt fel neki. Én meg jól megijedtem. Persze ma még sikerült neki hasravágódnia a dömperrel, úgy hogy vérzett a foga. Ez mind a mai nap. Mi lesz holnap? :-(

Lindi


Kép
lindika
 
 


Sziasztok!

Azért a ritkább jelentkezések ellenére úgy látom mindenkinél zajlik az élet.

Lindi!

Kitartás! Mondom én, aki mindennek még csak apró töredékén van túl. Nálunk még mindig az alvás a téma. Éjszaka rendben, de nappal már csak az ájulás határán alszik el. Napi másfél óra az össz alvásidőnk. Nem is lenne gond, ha nem lenne nyűgös a fáradtságtól.

Kati!

Marci július végén egyszer felült, aztán sokáig semmi. Augusztus vége óta ül fel rendszeresen. Most kezd rendesen mászni, eddig csak kúszott. Kb. 2 hete már fel is áll kapaszkodva, és lassan körbearaszol a kiságyban. A lényeg: nagyon lassan kezdett csak rájönni a dolgokra, aztán viszont őrült fejlődésbe kezdett. Nagyon gyorsan ráérzett mindenre. Szóval tényleg ne aggódj. Én is kezdtem parázni már, mert a szomszéd kisgyerek, aki 10 nappal idősebb csak Marcinál, már hónapok óta mászik. Aztán a védőnők megnyugtattak, és lám igazuk lett.

Üdv mindenkinek

Kriszta

Kép
sziki
 
 


Sziasztok!

Jó régen nem jelentkeztem, de látom más sem vitte túlzásba.

Eddig 2 hétig mi (anya+ apa) voltunk teljesen betegek, mára Adél is kidőlt. Tiszta takony...stb. Nem ecsetelem.
Nekem még mára becsípődött a derekem, úgy hogy teljesen jól vagyok már.
:cry: :cry: :evil:

Daninak kitartás. Szerencsére mi már ezen túl vagyunk . Adélak egyszerre kijött mind a 4 hátsó rágófoga.

A munkahely vacak. Hazavágyom egyre sűrűbben.
Nem olyan mint 3 évvel ezelőtt volt.


Adél sem akart ülni. Mászni már 5 és fél hónaposan mindenhova elért. Ülni csak 8 hósan kezdett.
Most meg már beszél (túl sokait is)


A kocsim bedöglött..... soroljam még.

Nagyon negatív vagyok ma. Csupa rossz történik velem, velünk.
Melinda, bocsi, hogy nem jelentkezek, de nem vagyok sajnos mostanság jó társaság. Bocsi. Igyekszem kilábalni a depressziómból. :cry:

Puszi!

Edit

Kép

Kép
ditke75
 
 


Edit!

Nekem tudod mi segít a legjobban a depi ellen? A babaszobán a csajokkal való chatelés. Akármilyen szar napm van, ők fel tudnak dobni. Nagyon rendesek. Ajánlom mindenkinek aki kezd maga alá kerülni. Pedig az utobbi időben nekem is kijutott a szarból. Te tudod! Sajnos semmi jó nem történt velem mostanában, hacsak az nem , hogy több időt vagyok Danival és nagyon összenőttünk. Nagyon hízelgős, bújós, mikor éppen nem hisztis.

Ma este ő is bealakított. Rosszabb volt mint Adél mikor ott voltam nálatok. Apjával összevesztek annyira, hogy mondta hogy fél apától, pedig az egy ujjal se nyúlt hozzá. Csak azt mondta neki hogy ha nem hagyja abba a hisztit bevágja a szobájába. Ettől úgy elkezdett ordítani, hogy majdnem megfulladt.

Nem is meséltem, hogy beindult a gesztenyézés. Hétvégén több mint 5 kg gesztenyét szedtünk.
Kép




Kép


Lindi
lindika
 
 


Sziasztok!
Rossz olvasni a rossz szériáról, sajna velünk is ez van, de már nincs is kedvem írni róla, kezdetnek elég annyi hogy még augusztusban megbüntettek a gázosok 200 ezer Ft-ra, és leszerelték a gázórtá, és amai napig a kazánra egy palack van bekötve hogy legyen melegvizünk....
Talán anyu tud jönni hétvégén, nagyon jó lenne, de apu annyira rosszul van már hogy nem nagyon meri egyedül ptthon hagyni Msikolcon. Remélem hamarisan haz tudunk menni 2-3 hétre hozzájuk.

Lindi, a babaszobán melyik fórumon szoktál beszélgetni? Én gyakran nézegetem a babaszobát de főleg az apróhírdetéseket, megírod? akkor csatlakoznék én is :-)
eszikati
 
 


Sziasztok!
Mostanában velem is sok rossz történik.Először a férjem eltörte a lábát.Aztán a munka amit ajánlottak nem jött össze.Úgy látom a környéken most ez a "divat".Még az a jó,hogy a kislány nem beteg.Nálunk is szokott hiszti lenni ,én ilyenkor egy kicsit lespriccelem vízzel.Igaz nem mindig hat.Sokszor kinevet,pedig csak 18 hónapos!
kreony
 
 


Sziasztok!

Kati a babaszobán a chaten szoktam beszélgetni! Gyere bátran, engem biztos megismersz, ugyanez a nevem :)

kreony te új vagy itt? Mit lehet tudni rólad? Kalocsai vagy? Van babód?

Lindika


Kép
lindika
 
 


Sziasztok!
Igen új vagyok,de már évek óta olvasom a hozzá szólásokat.Szülésznőként dolgoztam mielőtt szültem.Bátyai vagyok.Egy 18 hónapos Noémi nevű lányom van.
Kreony
kreony
 
 


Sziasztok!

Lindi köszi az infót, de mint láttad már meg is találtam a chatet :-)

Kreony, jó hogy jöttél :-) Itt dolgoztál a kalocsai kórházban? csak azért kérdem mert mint látod, elég sok kérdés van a kórházzal kapcsolatban :-))) Bátya közel van, lassan már lehet szervezni találkozót :-))

Amúgy jól vagyunk, nagyon jól esett hogy volt itt anyu a hétvégén, már nagyon várom hogy menjünk Miskolcra, hiányoznak a szüleim és a nagymamám... Ő elsem hiszi hogy Dédi lette :-) Nagyon szomorú hogy ilyen messze jöttem el.

István már villámgyorsan kúszik, mászik, hízni nem nagyon akar pedig van étvágya, gondolom lemozogja :-)
Köszi a megnyugtatásokat azzal kapcsoltaban hogy nem ül, majdcsak fog... a kis lusta :-)))

Üdv Mindenkinek!
Kati
eszikati
 
 


Sziasztok!
Nem Kalocsán hanem Baján dolgoztam.

Kati:Mennyi idős a kisfiad?Noéminek is nagy étvágya volt és van is de ő sem hízik sokat.Viszont rengeteget mozog.Még evés közben is jár a lába az asztal alatt.:)
Üdv mindenkinek!
Kreony[/img]
kreony
 
 


Sziasztok!

Ma voltunk Editékkel gesztenyét szedni, utána meg elmentünk hozzájuk játszani. Az utóbbi időben sajnos hanyagolva voltunk, mert Edit melózik, Adél meg bölcsiben, így a gyerekek nem tudtak találkozni, de ma nagyon élveztek egymást. Volt egy kis veszekedés, irigykedés, de ez hozzá tartozik.

Annyira mások voltak, mint régebben, most már komunikálnak egymássak, és nagyon aranyosak :)


Lindi

Kép
lindika
 
 


Hello lányok!

A rossz hangulat rajtam is jelentkezett az elmúlt héten, de már minden ok.
Az ultrahang megint nagy csalódás volt, pedig magánra mentem. Úgy kezdődött, hogy nem volt 4D, mert valami elromlott. Aztán alig lehetett látni valamit, mert nagyon homályos volt a képernyő, és végül kaptam egy olyan képet, amin nem látszik jóformán semmi, csak egy darabka van a babából. Bőgtem vagy 1 órát utána, és megfogadtam, hogy soha többet nem fizetek a Malbaskinak egy fillért se! Bunkó egy alak. Ja, és azt se látta, hogy kisfiú vagy kislány. Engem vont kérdőre, hogy eddig miért nem kérdeztem. Szóval erről ennyit.
A hétvégén viszont szereztünk babakocsit, Szekszárdon a Coral Bababoltban. Nagyon tetszik, pont olyan, amilyet szerettem volna.
Amúgy jól vagyunk, Babucim mocorog egyre többet. Már csak az a dolga, hogy növekedjen és persze, hogy megforduljon, mert eddig végig a feneke volt lefelé. Most is érzem, hogy ott rugdalózik.

vhencsi
Kép
vhencsi
 
 


Hencsi!

Miért nem mentek el 4D-s UH-ra valahova? Van Szekszárdon is Szegeden, Kecskeméten.
Mi voltunk Danival és nagyon jó dolognak tartom. Nem csak azért mert látod a babót, hanem mindenét megnézik részletesen, amit egy síma UH-on nem csinálnak meg. És mi kaptunk róla dvd-t is meg képeket is. Szerintem érdemes.

Kati!

Örülök, hogy ránk találtál, de miért nem jösz sűrűbben? Bár most kicsit feszéjezett a hangulat, mert két liba összekapott, de nem kell velük foglalkozni.

Lindi
lindika
 
 


Sziasztok!

Végre eljutaottam ismét ide.

Hát én nem nyilatkozom a drága doktorúrról. Jót nem tudok róla, rosszat meg ..... hagyjuk.

Mi 4D-s UH-n Kecskeméten voltunk. Nagyon jó volt. A doki nagyon rendes, aprólékos, lehette tőle kérdezni, de anélkül is mindenre kitért. A férjemben akkor tudatosult igazán, hogy apuka lesz. Minden apró porcikáját megnézték (pl.: veseműködés, gerincoszlop, lábujjak, kézujjak....stb) Nagy élmény volt. Ott derült ki, hogy kislányunk lesz.

Velünk minden oké. Adél bölcsiben, én most 1 hétig itthon szabin, de tanulnom kell.

Adél nagyon szereti a bölcsit. Önállóan játszik, már nincs kisajátítva a bölcsis néni.
Amikor hazajön mesél, hogy aznap mi történt. Mindig készítenek valamit. Rajz, nyomdázás....


Minden baba nőjjön jó nagyra ( pocin belül vagy kívül).


Edit

Kép

Kép
ditke75
 
 


Sziasztok!

Mi is Kecskeméten voltunk 4D-s Uh-n a 22. héten. Nagyon alapos volt, mindenre kiterjedő, ahogy Edit is írta. Mi a Tankónál voltunk. Korrekt volt és alapos. Az egész vizsgálatot felvette DVD-re, és végig magyarázott. Először megvizsgált mindent, aztán mutatta meg 4D-ben. Ott sajnos nem minden látszott, mert Marci befészkelte magát a méhlepény mögé. Szinte betakarózott vele. Majdnem egy órát voltunk benn. Magánrendelése a Kápolna utcában van, de rendel az Izsáki úton is a kórházban. Szerintem egyszer érdemes elmenni.

Nálunk beütött a takonykór. Beteg apa, mindkét mama és természetesen a gyerek is. Így nincs kire bízni egy fél órára sem. Egész nap rajtam lóg. Szerencsére éjszaka alszik. Szépen fejlődik. Már kb. 9 kiló. Kapaszkodva lépeget, és irtózatos ütemben mászik. Nincs akadály. Nagyon édes amúgy.

Engem úgy november tájékán szokott elkapni a depi, amikor már keveset süt a nap. Azért vannak időszakok ilyenkor is, amikor összejönnek a dolgok. Főleg, hogy mi most építkezünk is. Nem részletezem.

Sziasztok

Kriszta Kép Marci

Kép
sziki
 
 


Sziasztok!

Hencsi, a kisfiam 16-án múlt 8 hónapos :-) Hihetetlen...

Lindi, sajna hosszabb időre nem tudok a gép elé ülni de ígérem megpróbálom, amíg a jóidő kitartott addig állandóan kint voltunk, most meg...

Én 4D-én még Budapesten voltam mert akkor még úgy volt hogy ottszülök, nagyon szuper volt, a fenekünket kinyalták, már bocs a kifejezésért, és nagyon részletes, alapos volt. Én genetikai vizsgálaton is voltam, mert a családban volt rendellenesség már így biztosra akartunk menni, de ha lesz másik baba akkor is elmegyünk. Igaz nem volt olcsó, de a férjem eglszségbizósítója fizette így nem került semmibe, mert azt meg a munkahelye fizette :-)

Jóklegyetek :-)))

Üdv
Kati
eszikati
 
 


Sziasztok!
gondolom mindenkinek sok a dolga azrt nem írt senki már napok óta.
Remélem senki nem beteg.
Üdv:Móni
kreony
 
 


22:53

Én még tanulok csajok, ezért vagyok itt ritkábban. De időnként elolvasom mit írtok, csak nem mindig van időm írni is. Mi szerencsére még nem vagyunk betegek. Csak még mindig a kakiprobléma. Ha valakinek van ötlete mit csiáljak Danival, hogy ne tartsa vissza, írja meg!

Előre is köszi

Lindi
lindika
 
 


Sziasztok!

Én sajna megfáztam, a férjem is de ő már túl van rajta, remélem a gyerek nem kapja el!
Egyébként nem bírom magam utolérni a házimunkában :-( Ha a gyerkőc alszik nem akarok zörögni, ha ébren van akkor meg vagy vele vagyok vagy főzök... Ti ezt hogy oldottátok meg??? Főle most hogy az egész lakásban kúszik-mászik igyekszem tisztaságot tartani de nem nagyon sikerül :-(
eszikati
 
 


Kati!

Eleinte biztos nehezebb, mert késöbb majd segíteni fog takarítani, bár a kupi is nagyobb lesz. Dani szerencsére a porszívóra aludt el, így a zajjal járó munka megvolt, a felmosást, mosogatást, meg próbáltam csendben csinálni. Vagy elküldtem apát sétálni vele, vagy elvittem mamáékhoz. De most már nálunk is úszik a ház rendszeresen, mert nincs időm semmire. Próbáld meg járókába tenni, hogy lásson, míg takarítasz, közben beszélni hozzá, de meg kell tanulnia, hogy nem lehetsz egész nap vele. Lehet kicsit hisztizik, de majd megnyugszik, csak győzd kivárni :)

Lindi


Kép
lindika
 
 


Sziasztok!

Adélt elkapta a hányásos-hasmenéses nyavaja+ meg van fázva.
:cry:

Adél nagyon nehezen aludt el, szinte csak babakocsiban. Utána becsempészetm az ágyába és akkor takarítottam. Kivéve a porszívózást (mert ugye hangos). Azt nézte. Hol ráült, hol mászott utána, manapság már segít.
Főzés amíg pici volt, ill amíg még nem tudott menni addig ment a dolog. Utána, amikor már elindult onnantól hordatjuk az ebédet. Nagyon jó, kényelmes. Mindig délben házhoz szállítják. 2 féléből lehet választani. 1 adag 500 Ft. Két adagot kérünk. Bőven elég mindhármunknak (és 1000.- -ból megvan a leves+főétel).
És azt az időt (főzésidőt) is vele tudtam lenni.

Megyek Adél reklamál.

Puszi!
Edit

Kép

Kép
ditke75
 
 


Sziasztok!
Nekem aránylag egész jól megy a házimunka.Nyáron sokszor keltem korán,hogy amíg aludt addig megcsináltam olyat amit vele nem tudtam(mosogatás,mert imád pancsolni).Jött velem a kertbe és szépen eljátszott amíg én a dolgom csináltam.A főzés már macerásabb,de megoldható.Most már be tudom vonni néhány dologba.A porszívótól Noémi is fél.

Van valakinek valami jó tippje,hogy kellene leszoktatni a szopizásról?(18 hónapos elmúlt).Szeretnénk már tesót neki!:)

Edit!Honnan hozatjátok az ételt?

Üdv mindenkinek!
Móni
kreony
 
 


Móni!

A hidegvizes zuhanytól elmehet a tej, ha más megoldásod nincs, de ha eddig szopizott, akkor nem lesz egy könnyű menet.

Kati!

Ciki, de nem voltatok ti is babaúszáson? Vagy csak hasonlított rád az egyik csaj? Itt lakunk egymás seggébe, és nem ismerjük egymást :)

Edit!

Jobbulást!!!!!!!
lindika
 
 


Sziasztok!


Adél tegnap kb 20x "kakilt". Ma már "csak" 4x. De ugye már lassan nincs is minek kijönnie. Ma babapiskótát etettem vel+ tea. Tejről, kakaóról le van tiltva.
Iszonyatos görcsei vannak , tele van széllel. Már most el is aludt.
Doktorbácsi szerint még kb 4-5 nap.

A tejtermelődés hideg (jeges) vizes borogatástól múlik el.
Pl fagyasztott zacskós borsó, törölközőbe tekerve. De a nőgyógyász tud rá adni gyógyszert is.

Bizti jó volt a babaúszás. Bezzeg amikor a mi "babáink" voltak picikék, ez sem volt itt Kalocsán. Most meg betegek vagyunk.... :evil:



Jó hétvégét!

Edit

Kép

Kép
ditke75
 
 


Sziasztok!
köszi a tippeket!:)kifogom próbálni.
Edit:Adél már jobban van?
mi szerencsére nem estünk bele ebbe a betegségbe.Nyáron viszont az egész családon keresztül ment.Noémi is sokáig beteg volt akkor.most meg egy kis ördög.
A legújabban az csinálja,hogy el szalad ha öltözni akarunk,vagy ha tisztába kell rakni.
Nálatok is nagy a szerelem Apával?
Móni
kreony
 
 


Sziasztok!

Lindi de voltunk babaúszáson, miért nem szóltál rám :-((( Legalább lett volna ismerős :-) Megyünk szombaton is de Ti akkor már 8.30 ra jöttök, ugye? Na remélem találkozunk, ti merre laktok? Itt az Árendás, vagy Kinizsi környékén?

Adélnak gyógyulást remélem már jól van, én babaúszástól emiatt félek hogy összeszed valami fertőzést István,
a tejci elapasztáshoz nincs ötletem István leszokott a szopiról teljesen, már vagy 2 hónapja, legnagyobb szomorúságomra :-(

Heni veled mi újság? Nő már nagyon a pocak :-) ?

Puszi mindenkinek, remélem jön más is babúszásra :-)
eszikati
 
 


Sziasztok!

Kati nem akartam beégni, mert nem voltam benne biztos, hogy te vagy az. De most legalább már tudom. De akkor ezek szerint te sem ismertél meg. :)
Nem egészen azon a környéken, de a kertvárosban lakunk mi is, meg Editék is. A Tóth Mike utcában. De hát Kalocsán nincsenek távolságok.

Mi is megyünk szombaton, remélem Dani nem betegszik meg, mindha kicsit taknyosodna, de még nem folyik az orra. Persze ha beteg lesz, akkor kimarad :( Szomorú lennék, mert nagyon élvezi.
Akkor igérem odamegyek hozzád :)

Lindi
lindika
 
 


Sziasztok!
Nem volt netem 2 hétig, lejárt az előfizetés, most azonban újabb 1 évig minden ok.
A pocakom már elég szépen növöget, sőt hízunk is rendesen. Majd rakok fel képet, talán a héten sor kerül rá.
Jövő héten készülök megint ultrahangra, talán már akkor megtudunk valamit a kis lakónkról. Eddig nagyon szégyenlős volt.
Viszont egyre többet mocorog, most már napközben is. Nem olyan nagyokat rúg, mint régen -biztos nincs már akkora helye-, de sokkal többször jelentkezik.
Valaki tudna nekem segíteni abban, hogy apasági nyilatkozatért hova kell menni az igazolással? Én is kellek hozzá vagy elég, ha apa bemegy és elintézi? Bocsi, de a védőnéni nem túl aktív a tájékoztatásban. 32. héten járunk, de még nem volt látogatóban sem. Más meg azt mondja havonta felbukkan nála. Mondjuk nem is nagyon bánom, sokat úgysem tudna mondani.
Ti sokkal nagyobb segítség vagytok. Csak azt bánom, hogy nincs olyan, aki szintén most várja a babát. Viszont a tapasztalataitok nagyon értékesek.
Igyekszem rendszeresebb lenni. Lassan a munkát is befejezem. Még 13 napom van és utána pihi a szülésig.
Puszi mindenkinek, és szép napot!

vhencsi
Kép
vhencsi
 
 


Sziasztok!
vhencsi gratulálok a babához!Az apasági nyilatkozatért az önkormányzathoz kell menni és azon belül pedig a családvédelmi részre.Nem tudom,hogy ez Kalocsán hol van pontosan.Sajnos neked is be kell menni mert a te aláírásodra is szükség lesz.Nyilatkoznod kell, a családi állapotodról és,hogy van-e már gyereked.A személyiteket ne felejtsétek otthon!Nálam se túl gyakori látogató a védőnő,pedig nincs sok kismama és baba a faluban.
Hol fogsz szülni?Van választott orvosod?
Jó pihenést és babavárást kívánok neked!
puszi!
Móni
kreony
 
 


Sziasztok!
Heni a védőnőm velem sem törődött, és most sem törődik a gyerekkel sem... pedig néha jól jött volna. Szerencsére két védőnő barátnőm is van így őket szoktam felhívni vagy titeket kérdzlek csajok ha valami problémám van :-)))

Képzeljétek István tegnap egyedül felült!!!!! Végre! Bár azóta nem aktiválja magát ebben a kérdésben, de mostmár nem aggódom, tudom hogy csak akarat kérdése :-)
Sana csúnya idő van, így kicsit nehezebben indulunk sétálni de majd csaklesz még napsütés.
Lindi, mi a Gábor Lajos utcában lakunk, majd egyszer megbeszéhetnénk, hogy sétáljun együtt vagy el is jöhettek, akár Editékkel együtt :-)

Na megyek csajok, legyetek jók, puszi a gyerkőcöknek,
Heni jó egészséget Nektek!

Kati
eszikati
 
 


Sziasztok!

Gratula a felüléshez, nagyon ügyes a kisfiad!

Hencsi! Jó pocaknövesztést!!!


Daninak hatalmas gratula a kakihoz :D
Jó az a melegvizes bili (valamire) Legalábbis nálunk bejött.

Adél végre meggyógyult. Szombaton megyünk "úszni" mi is....!!!

Apasági nyil: Anyakönyvvezetőhöz kell menni (mindkettőtöknek!!!)


Védőnéni: Mi már a 3.-t fogyasztjuk, az első Erika- megszült, a második max 2x volt, másik körzetet kapott, a 3. 1x volt, nem viszik túlzásba...


Edit

Kép

Kép
ditke75
 
 


Sziasztok!

Edit örülök, hogy Adél meggyógyult, és remélem tényleg jöttök úszni!

Hencsi! A babaszoba.hu-n nagyon sok kismama van. Ha van időd nézz be a cgatre is, mert ott is mindig van kismama, vagy aki nemrég szült, biztos tudnak segíteni.

Ahogy Edit írta a védőnő ellátás nem igazán jó. Kati nektek most ki a védőnőtök? Gondolom hozzánk már nem jön, csak kiváncsiság.

Kati! Gratula pici fiadnak a felüléshez!
lindika
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: