Új privát üzeneted érkezett!

Ilba: Pont ugyanúgy vagyok ezzel a kiköltözéssel, ahogy te is érzed. Nekem is hiányzik az ottani élet. Én elég nyüzsis, pörgős vagyok, nekem ez egy kicsit túl falusi életstílus. Nem beszélve arról, hogy nagyon autóhoz vagyok kötve. :( Nincs az, hogy fogtam a gyereket, bevágtam a babakocsiba, és elintéztünk pár utcányira mindent: boltot, piacot, patikát, meg ami kellett, mindezt viszonylag rövid idő alatt. Most mindent előre meg kell szervezni.
Reggel korán kelünk, hogy még a nagy dugó előtt mindenki beérjen időben suliba, bölcsibe, meg én is a munkahelyre (Petőfi hídnál - világ másik vége).
Szóval folyamatos rohanás az életem, azt szoktam mondani, hogy Szentendére én csak aludni járok haza.
Másik oldala a dolognak, hogy még csak október óta lakunk itt, nagyon befolyásolja szerintem a hangulatomat, hogy folyton sötétben mentünk-érkeztünk, a kertet sem lehetett még kihasználni. Biztos amint jó idő lesz, én is másképp látom majd.

A gyerekeknek viszont nagyon jó :) Simán kiengedhetem őket az utcánkba bicajozni, labdázni, semmi forgalom, ide csak az jár, aki itt lakik. Meg persze a levegő is teljesen más. Annyit hallani mostanában arról, hoyg mennyire szennyezett Bp-en a levegő, hoyg ez nagy nagy pozitívum.

Nyár végén kérdezz meg újra, akkor elmesélem, hogy változott-e valami bennem :wink:

Remélem sikerült jól összekavarnom :lol: :lol: :lol:

Labasv: Nekem csak a 20-as száma van meg, azt adta meg régen. Vajon hogyan különbözteti meg, hogy aki azon hívja, az a magánrendelésre szokott-e járni?????
Egyébként én nem is tudtam, hogy van magánrendelése, nekünk sose mondta :shock: Honnan lehet erről többet megtudni?
Ma úgyis megyünk hozzá, ha nem lesznek nagyon sokan, kifaggatom :)

Zsanett: Mi meg pont azért kötöttünk ki Szentendrén, mert Óbudán nem találtunk volna ennyiért nagyobb lakást sem, nemhogy házat :shock:
Nekünk 1+2 félszobás 2 éve épült társasházi lakásunk volt, és ennél szerettünk volna 1 szobással nagyobbat. Azt tapasztaltam, hogy amik nekünk tetszettek, azokban az esetekben a plusz 1 szoba 10 millió pluszt jelentett volna :shock: Akkor mondta apa, hoyg ennyiért nem fogja megint egy csomó szomszéd hülyeségeit elviselni.

Ha a Helen Doronról van szó nekünk is van benne tapasztalatunk, és sajna nem túl jók. A fiammal 4 évesen kezdtünk el járni, 3 évet húztunk le. A 3 év alatt egy csomó tanára volt, volt, hogy pár havonta váltották egymást. Akkor telt be a pohár, mikor tavaly megkérdeztem tőle, hoyg mit jelent a Good morning, és valami eszeveszett hülyeséget mondott rá :roll: :shock: Utána már nem is fizettük be a következő hónapot, meg éppen esedékes lett volna egy új táska is jó pénzért. Mi a San Marco utcai ÓMK-ba jártunk.
Nem mondom .. egy csomó alapszót megtanult: színek, állatok, tárgyak, de ennyi pénzért én többre számítottam. De az is lehet, hoyg mi későn kezdtük el, azért nem volt olyan látványos a siker.

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


Na írjatok csajok minél többet, utálok laptető lenni :evil: :evil: :evil:

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


Vali :D
Köszi, hááát én is pont ezt gondolom. Minden itt van, ott semmi nem lesz kocsi nélkül, de lenne kert, ahová ha épp szétszedni készül a lakást kicsapom. Mi is 1+2 és mi is 4 szobát szeretnénk (vagy 5öt :) )
És mi se mennénk innen el, mindenki itt lakik mindkettőnk részéről, itt nőttünk fel, az utcánkban van a gimi, ahová mindketten jártunk, csupa-csupa szép emlék, na de ugye nincsen 50 millánk kb. :shock:

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 

 
 

Véletlenül tudtam meg. Rákerestem a neten, hogy kicsoda is Zonda doki, és akkor láttam. Nekem már, és még sokaknak a 90-est adta meg.

Kép
Kép
labasv
 
 


Ilba: Én új építésűeket nézegettem anno, de mondom, 40 milla volt az alap :shock: És ebben még sokszor se garázs, se tároló :( Hegyre eleve nem akartunk menni, ott sztem 50-nél kezdődnek az árak.
Nagyon nagyon ritka panelon kívül a nagy lakás, mi beértük volna 1+3 félszobással is (csakhogy ne kelljen a nappaliban aludnunk apával a kihúzható ülőgarnitúrán), de egyszerűen nem találtunk :roll:

2 kocsi meg alap, ha kiköltöztök, egyrészt, hogy ne kelljen mindig a másikra várni, hanem önálló lehess, másrészt, meg ha az egyik bedöglik, legyen egy pótmegoldás. 2 gyerekkel nem díjaznám a távolsági buszra + HÉV-re cígelődést :roll:

Alaposan mérlegelni kell, hoyg mit nyerhetsz és mit kell feladnod, aztán dönts okosan, ha tudsz :D

Szerintem nézelődj a neten szentendrei kégliket illetően, én is úgy találtam rá a miénkre :)

Labasv: Ha gondolod pü-ben megadom a számát, csak ne mondd neki, hoyg tőlem kaptad :o :wink: :lol:

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


Sziasztok!

Latom halad a topik ;)

Vali!
Mi is eloszor itt a "kornyeken" neztunk, de mi semmikepp nem mennenk tarsasba. Most egy regi tegla "tarsashazban" lakunk, 10 lakasos, van egy viszonylag nagy kert, rendesek a szomszedok is. Ha nagyobb lenne a lakas vszinu maradnank. Bar epitenek korbe minket ezekkel az uj tarsashazakkal...Elveszik a "kilatast", hangosak, mind az emberek, mind az epitkezesek, sosincs hely a kocsinak (tudnam minek epitenek melygarazst...), szoval panaszkodhatnek is. De minden a kozelben van es en is a faluisasodastol felek ha kikoltozunk. Raadasul nekem autom sincs...
Most ugy nez ki megvesszuk a vecsesi hazat, ha meg tudunk alkudni az arat illetoen :)
Az mar eleg tagas lesz :P Meg eleg falu is :) bar tudom, h varos mar ;)
Drukkoljatok azert :)

Mi is a San Marcoban vtunk angolon es igen, a Helen Doronon. Sztem ilyen "alapdolgokat" en is siman megtanitok Neki.
Amugy sem akar beszelni, tok lusta, csak azt mondja amihez "erdeke fuzodik" :D Pl :opi (ropi), ápi (napolyi). Meg persze az alapdolgokat.
Ilba!
Nekunk nagyjabol egyidosek. Neked beszel? Azt kerdezte tolem tegnap a vedono, h " Ugye mond osszefuggo 3-4 szavas mondatokat?" Mondtam h nem, meg 2 szavast sem...
Pedig beszelek Neki ejjel-nappal, mondokazunk, enekelunk...
Nem aggodom azert annyira, tuti nem hallasserult, remelem csak tenyleg a lustasag. Apukaja, anyosom elmondasa szerint, 3 eves koraig nem beszelt...Remelem csak Ra hasonlit, azert ilyen szofukar ;)

Nah befejezem a kisregenyt:)

zsanett
 
 



Sziasztok!

Mi az OMK-ba járunk tücsök zenére.Márk is élvezi nagyon barátkozós. Kóltözés jó lenne de még várunk pár évet a vidékkell nekem is a bajopm amit irtatok,főleg,hogy nekem nincs jogsim ill. nem hinném hogy valaha lesz.
Vonalzot,hogy lehet beletenni?
Vendég
 


vanillka: : Köszi szépen, már tudom, mivel a netre meg fölrakta :lol:
Amúgy neked is kellett fél kézzel a levegőbe emelgetni a gyerekeket a hasuknál tartva?

Kép
Kép
labasv
 
 


ez a Helen Doronon angol tanfolyam? Mert ilyenen én is gondolkodom, de ha ócska...

Kép
Kép
labasv
 
 


Sissi!
Mikor van a Tucsokzene? Mit csinaltok ott?
Jah, igen, jogsim sincs nekem sem, de az reszletkerdes :D
Vonalzo : en a lilypie.com-on csinalom, de van a noivonalon es ugy latom a tinyduckson is. Megszerkeszted a 3 lepessel, kimasolod a BBCode-os url-t a profilod alairasaba es kesz is.

Labasv!
Lehet h jo, sot. Bizti nem lenne ennyire "hires", ha nem lenne jo.
Egyszeruen nekem nem jott be. Bar az is lehet h csak ezen a helyszinen nem kellokeppen felkeszultek. De ettol meg mas jonak es hasznosnak talalhatja. Szerintem azert erdemes kiprobalni, hatha Nektek pozitiv tapasztalatotok lesz. ...

zsanett
 
 


Zsanett: Beszélni????? Na azt nem! Mi leragadtunk a Maugli állapotnál :?
Talán az a baj, hogy a mutogatásaiból meg az ööööööööö -ből (majdnem) mindent megértünk, hogy mit akar.
Alapszavak (anya, apa és ennek becézései, Ince (Vince a tesó), mama, papa, nyamm (ez a cumi :shock: ) autó meg még pár dolog mennek, de pl. ha inni kér, akkor azt már csak egy hangsúlyos íííííííí-vel jelzi. Engem is nagyon zavar, főleg mert Vince már ilyen idősen rendesen mondatokban beszélt, nagyon örültek is neki a bölcsiben. :) De azt mondják az ismerőseim Alizra, hogy nem kell még aggódni, majd behozza a lemaradást. Védőnőt én 3 hónapos kora nem is láttam, a gyerekdokit meg nem kérdeztem erről. De járunk hasonló korú babák közé, és elég nagy a szórás, hogy ki miben fejlődik nagyobb ütemben.

Nah most látom, hoyg ezt nem is tőlem kérdezted, de most már mind1, ha leírtam, nem törlöm ki :wink: 3 hét múlva meg mi is már 2 évesek leszünk :D

Vecsési házhoz mennek a drukkok :) Vesztek azért egy kis autót neked is?

Labasv: Ma voltunk a dokibácsinál, mert szerencsére mind a két gyerek lebetegedett :( , és kikérdeztem kicsit erről a magánrendelésről. Az a helyzet, hogy az leginkább allergológia rendelés, beteg gyerekeket csak ritkán fogad ott, ha meg van előre beszélve.
A 20-as száma még él, de már nem ő használja, hanem ott a rendelésen az asszisztenső veszi fel. Neki már csak a 90-es van, meg a rendelőben a vezetékes.

Fél kézzel emelgetni nekem nem kellett, ő csinálta egyszer mikor kijött a szülés utáni első vizsgálatra. Azt hiszem az izomtónust nézik ilyenkor, de ebben nem vagyok biztos.

A Helen Doron-nál úgy tudom van egy bemutató óra, ami ingyenes. Menjetek el, nézzétek meg, lehet, hogy nektek bejön.

Sissi: Vonalzót úgy tudsz kreálni, ha rákattintasz valamelyik vonalzóra (vannak magyar és angol nyelvűek is), azt megcsinálod az adataitokkal, aztán a végén megjelenő kódot (lilypie-nál a középsőt) bemásolod a profilodban az aláírásodhoz.

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


Zsanett: Beelőztél, lassú vagyok :?
Sikerült majdnem egyszerre írnunk, ráadásul ugyanazt :D

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


Vali!
Legalabb megnyugtattal :)
Nekunk is megy ez az anya, apa, mama, papa, tudja minden kozelebbi csaladtag nevet (a kutyaet a legjobban persze :P ), ha inni ker azt mondja iszi, mondja h nyam-nyam, amiket irtam : opi (ropi), ápi (napi), épa (répa), usi (husi), cica, csip-csip (madar), maki (makimajom), cici (es meg is puszilja :D), tata (ez a seta), csücsü (leul),csá, baba, Ici (Micimacko), Mimi (Ormi,a zelefant), Seek (Shrek)...szoval ilyen kis alapszavakat, a legtobbet az elso betu nelkul, de kettot nem kapcsol ossze. Nalunk is az lehet a baj, h az ooooo-bol megertek mindent :)

Remelem kapok egy pici kocsit ha meglesz a jogsim. De elso a haz. Rettentoen pici a lakasunk....

zsanett
 
 


Sziasztok!

Vali,
Sajnos úgy néz ki, nekünk drága a Budakalász-Pomáz-Szemtendre vonal, most Dunakeszi-Göd felé nézelődünk. Önálló házat szeretnénk, max. olyan ikret, ami csak a garázsnál találkozik.
Nem könnyű tényleg. Se a megfelelőt megtalálni, sem a végleges döntést meghozni. És igen, biztos nekem is kell akkor autó majd, ha innen megyünk.
Alíz beszéde a bölcsiben fejlődött? Bár gondolom ezt nehéz megítélni, de azt mondják a közösség sokat számít. Melyik bölcsibe jár?

Zsanett,
Igazából Karácsony óta indult el a beszéddel, most 3-4 szavas mondatoknál tart, de a ragozás még nem megy. De 2 évesen ő sem beszélt még, persze az alapszavakat kivéve.
Nem izgatom magam, én is 2 és fél évesen kezdtem el beszélni, aztán egész jól belejöttem. :lol:
Tücsökzene hétfőn és szerdán délelőtt van, több csoportban, az első óra ingyenes.

Sissi,
Tücsökzenére mi is jártunk, 3 egész szezont lenyomtunk :D , mostanra kiöregedtünk. Beni is nagyon szerette.

Helen Doron: nekem és Beninek is tetszett, de a bemutató óra 25-30 perc, viszont utána 45 perc. Nekem ez nem tetszett, hogy így nem tudtam eléggé felmérni és bizony 3 alkalom után mi abbahagytuk, mert az utolsó 15 percben már nem tudott figyelni.

Mi holnap játszócsoportozunk, ha valaki szintén tervezi … :wink:

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Zsanett: tücsök zenére mi hétfőnként járunk de vannak szerdánklént is foglalkozások. Mondókákat tanulunk énekelünk ill zenéz hallgatunk.
Vendég
 


Ilba: Göd az nagyon szép, voltunk ott párszor egy ismerősünknél. :) És talán tényleg nem annyira drága, csak sztem elég messze van :(

Bölcsi: Aliz a Váradi u-i bölcsibe jár. Nagyon nem akartam épp oda vinni, de meg voltam lőve, mert máshol nem volt egyáltalán hely. Most meg áldom a szerencsénket, mert olyan 2 jó gondozónőt fogott ki, hogy csak na :D
Náluk úgy volt, hogy ezt a csoportot újonnan indították, és csupa "hasonszőrű"' jár oda, azaz 1 évestől a 2 évesig. Sajnos így nem sokat tud ellesni a többiektől a beszédben :(
Vincénél anno jobb volt, ott láthatóan nagy húzóereje volt a nagyobbaknak, a szobatisztaságot pl. pikk-pakk megoldottuk így. :)

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


Vali,
persze, nincsen közel, de ugye minden viszonyítás kérdése ... nem hiszem hogy innen például időben több lenne, mint Szentendre. Főleg ha meglesz a híd.
Váradi utcai bölcsiről még nem hallottam, viszont a férjem a suliba járt oda 1 évet. :D
Oviba Szentendrére megy, vagy marad itt a kerületben?
És Vince hová jár?

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ilba: Hát nem is tudom :roll: ... nekem úgy tűnt, hoyg messzebb van. Szentendréről én 20-25 perc alatt bent vagyok Óbudán, de Gödre mintha tovább tartott volna kijutni. De tényleg nem tudom ...
A hidat már én is nagyon várom. Kíváncsi vagyok mennyit változik majd akkor a forgalom. De szerintem ugyanannyian át is jönnek majd erre az oldalra, mint amennyien innen mennek odaátra :?
Az viszont jó lesz, hogy az M3-asra sokkal hamarabb kiérünk, ha megyünk a nagyszülőkhöz Db-be:)

A Váradi u. bölcsi a rendelőintézettel szembeni 10 emeletes ház mögött van, a Váradi és Hunor u. sarkán.
Innen semmiképpen nem szeretném kivenni Alizt, nekünk nagyon bejött, bár az udvara elég ócska :( De most hozunk létre egy alapítványt, és abból szeretnénk többek között ezt is rendbehozatni. :)
Ovit majd már itt Szentendrén keresünk, egyelőre még a kínálatot sem ismerem. De még van egy évem, hogy képbe kerüljek. :)

Vince az Harrerba jár, de azon is erősen gondolkozunk, hogy a felső osztálytól már átiratjuk őt is ide. Most még napközis, tudom délután hozni haza, mikor én is jövök a melóból, de majd ha már 5.-es lesz, meg nagyobb, valahogy meg kell oldanunk, hogy önállóan is tudjon közlekedni. A HÉV még csak csak kihozza ide Szentendrére, de még onnan mi messze lakunk :(

Többiek???? Épp, hogy kezd újraéledni a topik, nehogy már rögtön meg is dögöljön ... :(

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


Vali,
végülis nem 1-2 km különbségtől függ a döntésünk, a nagy dilemma az az, hogy innen el ... :roll:
Most a napokban megint megnéztük a Budakalász-Pomáz-Szentendre kínálatot, nem sok új van és tényleg drága.
Most nyaggat pont a férjem, hogy nézzük a házakat, de kicsit már besokalltam. Pedig jó lenne őszig innen elmenni ...

Aha, akkor tudom melyik az a bölcsi.

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Hali!
Nagyon gyors leszek, de ezt a par hszt azert volt idom visszaolvasni ;)

Vali!
En is vinnem Lilikat bolcsibe, mennek dolgozni, legalabb 4 oraban, de Apa nem akarja :( Januar ota mondogatom, de O csak tiltakozik :( Majd mondom Neki, h most ajanlottak egy jot :P

Ilba!
Teljes mertekben aterzem, mint irtam, mi tavaly majustol nezegetjuk...
Ezzel a mostanival sem jartunk sikerrel, pedig kb ez volt az elso ami belulrol tetszett. (kivulrol ez sem :P )


Csajok!
Mit szoltok ehhez a Disney on ice-hoz? Egyaltalan vannak meg rajtunk kivul mese-nezo csaladok? Most a nagyon trendi "az en gyerekem nem nezheti ezeket a meseket, en inkabb foglalkozom vele" szulokrol beszelek...Ugyanis az en gyerekem nezi oket, ettol fuggetlenul en ugy erzem h foglalkozom Vele.
Szal a lenyeg: mit gondoltok egy 25 hos kiscsajt lekotne?
Szereti a meseket, Micimacko a kedvence meg a Tancolo talpak :)
Esetleg tervezi meg vki h elmenne?

Nah ennyit a gyorsasagrol :P

zsanett
 
 


Zsanett,
Ha Lili szereti ezeket a meséket, akkor lehet, hogy lekötné. Voltatok már valami hasonlón? Mi rendszeresen járunk bábelőadásra meg koncertekre (OMK), Beni már végigüli szépen és tetszik neki.

Mi nem nagyon tévézünk, reggel mikor kel, max. fél óra kakaózás közben (Minimax, vagy Thomas DVD) és este a nagy kedvence a Barátok közt. :oops: Az első részt megnézheti fekvés előtt, erre bekapcsoljuk.

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ilba: Hol nézegetitek a házakat? Neten?
Ha gondolod, és leírsz pár paramétert, hogy miylet kerestek, nézelődhetek itt helyben. Van 2 szentendrei újság is amikben vannak hirdetések, azokat meg tudom nézni, hátha ...

Zsanett: Nálunk Alizt egyáltalán nem érdekli a TV. De nem is bánom, Vince is ilyen volt ennyi idősen, ellenben mostanság képes lenne egész nap előtte ülni, ha hagynám :?
Alizt egyetlen műsor köti le, az pedig a Skandináv lottó sorsolás :) Olyankor bármit is csinál az én izgága lányom, teljesen lemerevedik, és átszellemülten nézi :) Kár, hoyg csak 5 perc az egész, néha olyan jó az a pár perc csend és nyugi :)

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


Ilba: Nem tudom ezt az oldalt ismered-e, én anno itt nézelődtem:

http://www.korultekinto.hu/

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


Azert aggodom csak, m Lilka nem ugy nezi, mint ahogy pl Vali irta a skandinav lottot. Szal beteszem Neki a dvd-t, leul, nezi par percig, aztan jon-megy, neha odanez, tancikal ha zene van, nevetgel ha nevetnek, kozben legozunk, rajzol, szal leginkabb "hatterzaj". S azert ott nem igazan engedhetem el boklaszni kozben :D
Amugy Lilka egesz pici koratol erdklodott a tv irant (kb 1 eves volt). Akkoriban a Toy Stroy volt a slager, nekunk az volt olyan az elso idokben, mint Aliznak a skandi. Kb 25 percig tatott szajjal bamulta :D Aztan mar nem :)

Megbeszelem Apaval, de szerintem elviszem v visszuk, ha Apa nem fog dolgozni...

zsanett
 
 


Vali,
köszi, ismerem az oldalt, már voltunk is velük házat nézni.
Priviben elküldöm, hogy mit szeretnénk.

Zsanett,
ha mentek mindenképp írd meg milyen volt.
Vasárnap az OMK-ban megint bábszínház lesz. Nem tartotok egy próbát? :wink:

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ilba: Válasz ment! :)

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


Ilba!
Nagyon szivesen veletek tartanank, de meg videken vagyunk Parom szuleinel :(
Hetfon par orara hazaugrunk, de jovunk is vissza :(

Vali!
Mi is vtunk hazat nezni veluk, Leanyfalun.

Nah meek, m Apa var. Sakkozunk :D

zsanett
 
 



Sziasztok!

Itt vagyok csak mozgalmas volt a hétvégénk.Pénteken nem dolgozott a párom és voltunk cipőt venni :) én 2-t is kaptam. Szombaton meg jött a bnőm vigyázott a Márkra amig mi auchanoztunk.Este meg moziba mentem a bnőmmel, a párom meg elaltatta a Manót.Ma meg anyuáknál voltunk ill. a nagymamámnál.
Vendég
 


Húúúúú Sissy .... egyik program jobb, mint a másik :o
Én is vadászok cipőre, de még nem találtam meg az igazit :? Moziról meg már 2 éve nem is álmodok :(
Sajna nekünk senki nincs a közelben, aki tudna segíteni, minden rokon vidéken lakik. Már többször gondolkoztam bébisintéren, mert bevallom őszintén néha jól esne apával kettesben lenni, de valahogy olyan távol áll tőlem a dolog. :roll:

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


Sziasztok!
Vagyok én is, csak nálunk is sűrű volt az elmúlt pár hét.
Visszaolvasgattam.
Játszóra mi is a Solymár utcai máltaira járunk. Nagyon jó én szerintem, Kori is szereti, néha alig tudunk eljönni :) . Imádja a hintát, csúzdát. Ő még nemrég kezdett el csak járni, így még a többi komolyabb játék felfedezése várat még magára.
Babaangol: háát nem tudom. Nincs tapasztalatom. Bár olvastam, hogy fél éves kortól ajánlják, gondolom nem véletlenül.... Bár ahogy olvasom a hozzászólásokat úgy tűnik, itt is a pénzről szól a dolog elsősorban. Egyébként mi a babaúszással fürödtünk be.... :( , ha mondhatom így. Ahova jártunk előre kellett fizetni, 12500.- forint, 4 alkalomra. De gondoltuk, ha tetszik legyen. Alapon az ötlet nem rossz, csak.... Mi Kori 4 hós korától kezdtünk el járni. Na a csoportban vegyesen volt 4 hós babától 13 hós csöppségig mindenki. Szerintem sem fizikálisan, sem agyilag nem ugyanarra képes ezek a különböző korú babák. 12-13 baba volt egy csoportban. Őszre maradtunk négyen.... Aztán mi is otthagytuk.
Zenebölcsi: hallottunk mi is róla, sőt nekem a védőnő direkt ajánlotta, hogyha a Solymárba szeretnénk majd Korit íratni hordjam el a foglalkozásokra, jó pont.... Jövő januárba tölti a 2 évet, azt javasolták hogy gyessel, szabival húzzuk ki szeptemberig, mert nem éri meg arra a pár hónapra bölcsibe adni, pláne, hogy bezárnak ott is hetekre.
Költözés: mi most egy 3 szobás lakásban lakunk, így is terveztünk, bár néha mi is belelkesedünk. Főleg mostanában, hogy megkaptuk a legutóbbi 47.000-es főtávszámlát :( . Talán egy cirkós jobb lenne... Egyébként nekem szivemcsücske Szentendre. Nagyon szeretem azt a várost. Bár ha esetleg költöznénk a Pilis is szóba jöhetne... :)
timcsi73
 
 


Na ne má' , hogy mindenki Szentendrére akar kiköltözni, csak én vágyom vissza Óbudára! :o :wink: :lol: :lol:

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


Nem-nem, nem megyünk mi innen el :D . Szeretünk Óbudán lakni. Csak néha belelkesedünk (ami aztán hamar elmúlik...), s ráadásul mindig arra lyukadunk ki, hogy milyen jó itt lakni (fűtésszámlástul együtt), minden közel van, jó a közlekedés, szép a környék stb. stb....
Váradi utcai bölcsi? Ott is van? Arról még nem hallottam. Nekünk a Solymárt meg a Mókust ajánlották.
timcsi73
 
 


Bocs Vali, most olvastam szépen, rendesen vissza bölcsi ügyben. S látom Ilbának már leírtad, hogy hol van a bölcs.

Kép
timcsi73
 
 


Hú én ettől a képkicsinyítéstől kiakadtam. Egyszeűen 11 kb alá nem hajlandó vinni. Ennyi, majd próbálkozok megint.

Kép
timcsi73
 
 


Vali!

Aterzem :) En azert nem panaszkodhatom Hozzad kepest, hiszen az elmult 3 evben 3x is elmentunk.
Eloszor meg itt laktunk Varpalotan, Lili 1 eves volt, akkor hagytam eloszor masra (Parom Anyujara) es felmentunk Pestre dnb partyra. Vegigorditotta az ejszakat, de anyos nem hivott fel, h nyugodtan kikapcsolodhassak. Nagy kikapcsolodasom abbol allt, h ultem a barpultnal, nezegttem a telomban a kapaket es hianyzott a Bogarka.
De persze nem mertem nyigni Apa miatt...
A kov kimozdulasra 9 honapot vartunk. Szinten party volt, Anyum vigyazott Lilkara, akkor mar visszajottunk Pestre. Elaltattam, 11 korul elmentunk, tok jol ereztem magam ,de hazamentem 3-ra. Anyummal nevetgelt a szonyegen, jatszottak. Fel oraja volt ebren.
Azert ettol megnyugodtam.
Legutobb most, a szulinapjan elmentunk 3 orara csocsozni, tok jol elvolt anyummal.

Ennyi volt az ossz kimozdulasom :) De nekem pl tok termeszetes h viszem mindenhova. Boltba mindenkepp, de meg ha fodraszhoz, kozmetikushoz megyek akkor is. A manikur neccesebb, Apaval szokott lenni :)
Nekunk is videken van mindenki, nem tudnam senkire hagyni.

De igazsag szerint tolem is tavol all....


Ha mar ilyen jol megbeszeltuk ezt a Solymar utcas maltait, akar egyszer ossze is futhatnak ott mindannyian ha picit jobb ido lesz ;) (s mi is otthon leszunk vegre :) )

zsanett
 
 


rohanosban irtam am, a kapaket az kepeket a tobbit meg ugyis ertitek ;)

zsanett
 
 


Timcsi: Mikor én Aliznak kerestem bölcsit, a Solymár utcaiba annyira nagy volt a túljelentkezés, hogy már a rá következő évre is várólista volt :shock:
Szóval érdemes időben jelentkezni (sztem akár több helyre is), hogy ne maradj hoppon, még ha a végén mégse odaviszed.

Zsanett: Azért én így is értettem, hoyg mit akartál írni :wink:

Én most azon ügyködöm, hogy ha apukám elmegy végre nyugdíjba az idén, akkor megpróbálom őket felköltöztetni Szolnokról. Úgy vettem észre, hoyg lenne is kedvük, de egyrészt ugye a sok-sok év alatt már nagyon megszoktak ott és ebben a korban már nehezebben váltanak, másrészt meg abból a pénzből, amit a lakásukért kapnának, nemigen vesznek itt hasonlót, és eladósodni meg már nem nagyon akarnának "vén" fejükre. Szóval még képlékeny az ügy, jó lenne valami megoldást találni, mert nekünk tényleg nagy segítség lenne, ha itt lennének a közelben.

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


Vali!
Mintha saját magamat olvastam volna a szülőköltöztetés kapcsán. Nálunk dettó ez a helyzet, csak a mi szüleink Miskolcon élnek. És hát ahogy te is írod már nehezen mozdulnának, illetve Miskolcon meg itt Óbudán nem egészen úgyanazok a lakásárak :( .... Hát majd mi is meglátjuk.
Nekünk is nagyon nagy segítség lennének, s persze ha annak idején majd rászorulnak, mi is könnyebben tudnánk az ő segítségükre lenni.
Az én férjem katonatiszt, mi úgy kerültünk ide, hogy őt idehelyezték. Egyébként megszoktuk, megszerettük Óbudát. Mostmár itt van az itthon. S a környéket is imádjuk. De ahogy írod, mindent saját magunknak kell megoldani. Bár anyáék néha feljönnek egy-egy hétre, s akkor tudunk jobban ügyintézni, sőt néha még egy mozi vagy egy vacsora is becsúszik, de nagyon ritka.
Nekem van olyan ismerősöm, akinek a szomszéd utcákban laknak a szülők, nagyszülők. S a nagyi viszi mindennap az ebédet, segítenek a házimunkában, de még ennek ellenére is állandóan csak azt halljuk, nekik nincs idejük semmire.....
Bölcsi-ügy: köszi az infót, háát sejtettem. Ráadásul a játszóházat is ajánlják, jó belépő a bölcsibe.

Kép
timcsi73
 
 



Zsanett!
Miskolci vagy te is! Hú egy földi :D ! És ott merrefele laktál, laktatok? Ahogy visszaolvastam, úgy vettem ki, hogy neked is még ott él a rokonság. Mi mindig mondogatjuk, hogy elvileg nincs messze, háztól házig 2 óra alatt ott vagyunk, de mégis messze van, ha hirtelen kellene a segítség, s ha nem is hosszú időre. Hát ez van. Én is, mi is hozom/hozzuk visszük Korit mindenhova, meg is szokta már szerintem.

Kép
timcsi73
 
 


Timcsi!
En az Avason nottem fel, aztan Anyumek kikoltoztek Ongara. Akkoriban rovid ideig meg Gorombolyon, utana jottem Pestre.
Te ill szuleid merre?

zsanett
 
 



Szia Zsanett!
Nem fogod elhinni.... AVAS :D :D :D .
A szüleim még mindig ott laknak, a Középszeren. Én a Zrínyibe jártam gimibe, aztán jött a főiskola, majd az egyetem, de azok már nem Miskolcon.

Kép
timcsi73
 
 


Timcsi!
Az uncsitesomek is Kozepszer. Mi a 3. utem, Josika. Szerettem ott lakni. Az Avasiba jartam, 5 perc seta. Utana en ott probaltam az egyetemet, akkoriban laktam Gorombolyon. De 1,5 ev utan eleg volt :)
Majd most ujra, negyedszer is megrobalom :) Sajna eddig semmit nem talaltam ami igazan erdekelt volna. Persze Anyumek szerint nem vagyok eleg kitarto :) Pedig tenyleg az a baj, h ennyi idos fejjel sem tudom h konkretan mi erdekel, mihez akarok kezdeni....

Apa Mackotestvert nez a gyerkoccel, de esk jobban elvezi, mint Lilka :D

Vali!
Legalabb a Te szuleid rugalmasak. Az enyemeknek eszuk agaban sincs kozelebb jonni. Persze azert megertem, vilag eletukben ott laktak, sztem meg sem tudnak szokni Pestet. Meg a tesomek is ott vannak, tenyleg minden oda koti oket. Csak messze vannak:(

zsanett
 
 


Hali!

nem tűntem el, csak egyedül nevelem a lányokat, és hát nőnek a csajszik :)
Egyre kevesebb időm van, mert egyre többet vannak fent. Át szokott jönni napközben a ngymamám, de a munka 99%-a az enyém...
háztartás, bevásárlás, takarítás, mosás, tápszergyártás, sterilizálás és babázás... :)
Meddig bírja az ember alvás nélkül?

Kép
Kép
labasv
 
 


Labasv!
Bizti nem 1xu egyedul, sot...Legalabb azert a nagymamid segit, gondolom az is rengeteg.
Nekunk Apa reggeltol estig dolizik, soxor hetvegen is, igy napkozben en is gyakran vagyok egyedul (bar egy 2 eves mar akar tarsasagnak is tekintheto, nem is akarmilyennek :P). Szoval nagyjabol aterzem, de tudom h azert ez megis mas....
Ifju koromban eleg jol ment a nem-alvas :D De akkor massal toltottem az ebrenlet orait ;) Szoval ebben sem tudok segiteni...
Ez egy vigasztalo hozzaszolas akart lenni, ha esetleg nem is annak tunt, ertekeld a szandekot... :D

Tobbiek?

Mi ma megyunk vissza a Janosba a sebeszetre, Lilkanak csunya a korme :(

zsanett
 
 


De, értékelem :D

Csak attól félek, hogy egyszerűen egyik éjszaka úgy elalszom, hogy csak na.

Ti, hogy szoktátok meg a babakocsis közlekedést a környéken? Ha az ember nem csak körbe-körbe akar menni a háztömb körül, akkor jobb ha terepcipőt húz! Az a sok úttest, útpatka, parkoló, ahol lejtő van, tuti ráparkolt egy autó, vagy a járdán parkol, vagy nem lehet köztük elférni, meg zebra csak ellenkező irányban van kilóméterekre...stb... :? :x :cry: :?

Kép
Kép
labasv
 
 


Labasv: Nem akarlak elkeseríteni, de én már 2 éve nem alszom normálisan :( Minden éjjel többször kel a kisasszony, ráadásul rendesen bömbizve :( Volt már, hogy 4 óra alvással jöttem be dolgozni.
Ellenben Vince 6 hetes korától végigalussza az éjszakát, és a tesója ordibálására sem kel fel. Sőt volt már olyan, hoyg a feje mellett dőlt el nagy robajjal a vasalódeszka, de meg se hatotta.

Egyébként szerintem ahogy nőnek, úgy javulnak a gyerekek alvási szokásai. (Vagy nem ... mint a mi esetünkben is :? )

Kitartást! :)

Zsanett: Mi volt a sebészeten? Mi baj van Lilka körmével? Benőtt?

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: