Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Kata007 szüléstörténete megtalálható a Frissben:
Archiv 2002 június 06; Kata007 06-05, 17h04.

Kata007Kép
Majd ha egy kis idõd engedi várunk ám itt is. Örülök, hogy jó sok tejcsid van. Megnéztem a profilod, Dóri baba nagyon szép.

Üdv, Panka

panka
 
 


Sziasztok Lányok!

Mindenkinek gratulálok a századik hozzászólás alkalmából! Külön Pankának, hiszen õ lett a 100. Itt sajna nem jár érte sem autó, sem ajándékcsomag, de szeretettel várunk a továbbiakban is mindenkit Kép Kép

Képzeljétek, mégiscsak kõ volt a dologban. Szerencsére anyósomnak sikerült kipisilnie szerdán délután, de addig is rengeteget szenvedett. De még mindig gyorsan megúszta, mert apukám is veseköves és neki hetekig is eltarta a "vajúdás" és sajnos gyakran mûtét a vége. Kép Anyósom most már jól van, de elvitték a követ elemztetni, hátha kell valami gyógyszert szednie. Nagyon váratlanul jött ez a dolog. Ja, és persze a házidoki is szemrebbenés nélkül eltette a pénzt, a tojást meg a csigát, és az ügyeletes doki is. Kép Kép

MA reggel megszületett egy baráti házaspár elsõ csemetéje a megyei kórházban!!! 3.25 kg a kisfiú és mindketten jól vannak. Reméljük hamar hazajöhetnek. Mi az az idõpont, amikor már lehet menni õket látogatni otthon? Én úgy gondoltam, hogy majd megkérdezzük tõlük. Persze a szülõk gondolom rögtön mennek majd, de mi "csak" barátok vagyunk és hát nem akarunk zavarni. Szerintetek? Olvastam már mát topicban, hogy egyeseket zavar, ha rögtön lerohanják õket, mások viszont örülnek neki.

Elég vacak idõ van. Legszívesebben elutaznék valami jó meleg helyre. Képzeljétek, tavaly nyáron, mikor júniusban az a nagy esõzés volt, mi épp nyaralni voltunk Krétán, ahol gyönyörû meleg idõ volt. Az idén nem bekkeljük ki az esõzést...

Mindenkinek jó hétvégét, most megyek és elolvasom Kata007 történetét. A kis Dórit már én is láttam és tényleg egy istennõ, ahogy a papája írta.

Dodus
Dodus
 


Sziasztok Lányok!

Örülök, hogy mindenki jól van.
Kriszta!
Engem nagyon érdekel a 4D-s UH. Én szeretnék júliusban táppénzre menni, akkor kezdem a 3. harmadot és gondoltam, hogy még a párommal elmennénk nyaralni egy kicsit. Ezen kívül készülök én is Pestre a Brendonba, felmérni a terepet, meg lassan már vásárolgatni. Tudom, hogy van ott is 4D-s UH, fel is hívtam Õket. Csak magamat nem gyõztem még meg, hogy menjek-vagy ne. Kíváncsi vagyok nagyon a kis jövevényre, hiszen még azt sem tudom, hogy leány vagy fiú, mert szégyenlõs a drágám. Másrészrõl viszont félek attól, hogy egy kicsit elvész a születés misztikuma. Attól félek, hogyha tudom, hogy kb. hogy néz ki, milyen lesz, akkor azt a képet várom megszületni és nem a babát. Lehet, hogy ez kicsit zavaros, de remélem érted. Úgyhogy mindenképpen várom a beszámolódat!!!
Képzeljétek tegnap derült ki, hogy június 24-re vagyok beírva államvizsgára. Ez az elsõ nap elsõ turnusa. Tiszta pech! Négy nap nálunk az államvizsga és én a közepére számoltam magam. Nagyon félek attól, hogy az elején be kell mennem vizsgázni. Talán csak annyiból jó, hogy hamar túl leszek rajta, hiszen pocakosan ez nagyon nem mindegy. A nyelvvizsga-bizonyítványom pedig még mindig nem jött meg, pedig 14-ig le kell adnom, úgyhogy ma azt intéztem gõzerõvel, hogy legalább igazolást küldjenek a Rigó utcából. Szorítsatok, hogy sikerüljön.
Mindenkinek jó hétvégét!
Kata
killes
 
 

 
 

Sziasztok!

DodusKép
Én több helyen is azt olvastam, hogy amíg a baba nem tölti be a 6 hetet nem illik látogatóba menni.

KataKép
Remélem sikerült megszerezned az igazolást.

Mindenkinek jó hétvégét és sok - sok pihit.

Üdv, Panka

panka
 
 


Lányok!

A tesóm ma érettségizik! Kéretik neki szorítani! És õ lesz az utolsó. Ezért külön kell érte szorítani!! Kép Kép Mikor volt már az, amikor én érettségiztem... Repülnek az évek.

Ez az esõs idõ már kezd az agyamra menni. Mikor lesz már jó idõ?? Holnapra jósolják, de a hétvégére megint rosszat mondanak. Pedig itt a nyár, strandra kellene már járni, ehelyett a pocsolyákban tocsogunk Kép

Kata007! Hogy vagytok? Van elég tejecskéd? Jó kislány a Dórika? Küldök neki sok puszit, és a nagyobbiknak is, nehogy féltékeny legyen.

Kata! Szorítunk a nyelvvizsga papír miatt. Biztosan megjön idõben és akkor nekiugorhatsz az államvizsgának. Ne izgulj, így, hogy elõre soroltak be, hamarabb túl leszel rajta.

Panka! Döntöttetek már a helyet illetõen? Mi újság Veletek? Hol tart a baba-projekt? Azt hiszem várunk mi is hat hetet, ahogy írtad a babalátogatással. Pedig már nagyon kíváncsi vagyok a picúrra. Dehát tiszteletben tartjuk õket és nem megyünk rögtön a nyakukra. Egyébként tegnap már haza is engedték õket a kórházból.

NA, megyek kicsit dolgozok. Olvasnivalót ajánlhatok Nektek? A nõk lapja caféban a Szeressünk c. fórumtémák között van egy ilyen címû topic, hogy Háztartási bakik. Nem csak háztartási bakik vannak benne, hanem mindenfélék. ÉN majdnem halálra nevettem magam rajtuk. Nagyon jó, ajánlom Nektek.

Dodus
Dodus
 


Sziasztok Lányok!

Szoktátok nézni a VB-t? Én nem nagyon - a vizsgákra való készülés miatt -, de azért egy-két meccsbe belenézek. Most a neten olvastam, hogy kikaptak ma a Franciák a Dánoktól. Hát nem semmi. Kíváncsi vagyok, hogy a végén ki marad, mert a java már most elkezdett hullani.
Van már valakinek kötött nyári programja? Én teljesen tanácstalan vagyok. Július második felében, vagy augusztusban jó volna valahová elutazni - csak itt Magyarországon -, olyan helyre ahol nem a strandolás a fõ tevékenység. Kismamáknak nem nagyon ajánlják a túlzott napfürdõzést, a víztõl meg félek, hogy összeszedek valamit. Olyan helyre kellene menni, ahol kis laza túrákat lehet tenni, esetleg van egykét kastély, vár, látnivaló. De hová? Járt már valaki az Õrségben?! Ha igen, hol-mit lehet látni?!
Dodus!
Sikerülni fog az a vizsga a tesódnak, hiszen annyian szorítunk neki!
Tegnap találtam meg az neten a Kaáli Intézet honlapját (www.kaali.hu). Ha valakit érdekel nézze meg, bár elég kevés infó van rajta szerintem, meg kár, hogy nincs fórum. De a beavatkozási módok - IVF, ICSI, stb. - közérthetõen le vannak írva.
Szép napot mindenkinek!
Kata
killes
 
 


Sziasztok!

Most már egy érett, 18 éves hugom van!! Tegnap sikeresen leérettségizett, hála a jó Istennek és a tanároknak. Na nem volt azért olyan vészes a helyzet, hogy a tanároknak kelljen átrugdosni, de néha-néha súgtak azért neki. Tegnap este bankettel ünnepeltek. Már nagyon kíváncsi vagyok rá, hogy mikor és hogyan Kép ért haza. De délután biztosan kapok élménybeszámolót.

Kata! Én nem nagyon nézem a VB-t, csak amit a munkahelyemen hallok a fiúktól, annyit hallok róla. Tényleg elég nagy szégyen a franciáknak, hogy ilyen hamar kiestek, hiszen egy VB gyõzelem után, azért mindenki várt tõlük valamit... Csak nem ezt. Nekünk csak a ház a fix program a nyárra. Az építkezés mellett nem nagyon fogja futni nyaralásra, legfeljebb egy-két hosszabb hétvégére vízparton. De Nektek csak ajánlani tudom Sopront és környékét. Mi három éve voltunk ott és nagyon-nagyon jól éreztük magunkat. Strandra mindössze egyszer jutottunk el a párommal az egy hét alatt, de nem unatkoztunk. Tudok egy jó és olcsó szálláshelyet, ahol a kaja is megoldható - igény szerint készítik a vacsit és a reggelit is -, bár vigyázni kell vele, mert én is ott szedtem fel két-három kilót, ami aztán már sehogy sem akart lemenniKép Kép Ha gondolod megadom a címet, telefonszámot. Vagy a másik, a Mátra. Ott is van egy jó szálláshely, ott mondjuk nem voltunk, de ismerõsök nagyon ajánlották. Persze ez attól is függ, hogy milyenek az igényeitek. Mert bár mindekettõben van zuhany, wc a szobához, és kellemes, barátságos a hely, de azért nem három csillagos szálloda. Ha érdekel, írj és megadom a címet. Egyébként hogy vagytok? A baba hogy érzi magát?

Kriszta! Milyen volt a pesti uh? Mesélj róla!!! Kép Kép

Szép napot! Úgy látszik tényleg az lesz, mert süt a nap!! Hurrááááá!
Dodus
Dodus
 


Sziasztok Lányok!

Úgy látom, ma szép napra ébredtünk. Végre vége az esõnek!

Dodus! Mi szintén pont 3 éve voltunk Sopron környékén. Akkor Balfon egy kempingben aludtunk. Levittük a bicikliket a kocsi tetején és körbejártuk a Fertõ-tó környékét. Csodálatos az a hely, momentán nyugat. Jártunk Kõszegen is - 6 éves koromban nyaraltam ott utoljára, egyedül a SZOT üdülõben, 2 hetet, az sem volt semmi - ott nagyon tetszett, hogy kint vannak a kapualjban a gyömölcsök és becsületkassza mûködik, meg hát nagyon hangulatos kisváros. Úgyhogy most valahová másfelé szeretnénk indulni. A Mátra jó ötlet, de milyen programokat tudunk ott szervezni a kiránduláson kívül? Sajnos nem ismerem a környéket?! Szállásügyileg mi is csak annyira vagyunk igényesek, hogy lehessen kulturáltan tisztálkodni, és tiszta rendes legyen a szállás. Gondolkoztunk az Õrségen is, de azon kívül, hogy van ilyen, semmit nem tudunk róla.
A babám jól van, érzi a VB légkörét, folyamatosan rugdos. Fõleg hétvégén, amikor többet pihenek. Hétfõre szinte izomláza volt a hasamnak. Holnap megyek kismamatanácsadásra.
Az építkezés átépítés, vagy új ház építését jelenti?
Kata
killes
 
 


Szia Kata!

Örülök, hogy már Ti is felfedeztétek Sopront és környékét. Nekünk is nagyon tetszett. Dehát, akkor az ötletem nem jött be. Sebaj. Kép A Mátrában lévõ programok. Hát igen, ott elsõsorban túrázni lehet, sétálni. De van egy szuper könyvünk, amiben nagyon sok minden benne van, és ígérem, hogy utána nézek egy-két dolognak. Na nem holnapra...Kép Kép

Az építés azt jelenti, hogy befejezzük, amit elõttünk elkezdtek. Az alsó szint jó volt, laktak is benne és a felsõ szinten is ki volt alakítva egy szoba a gyerekeknek. Dehát nekünk mások voltak az elképzeléseink, ezért úgy döntöttünk, hogy mielõtt beköltözünk, befejezzük a tetõteret. Így leszedtük a felrakott gipszkartont (nagy szívfájdalom mellett, mert sajnos nem jól lett felrakva, és ha úgy hagyjuk, nagyobb kárt csinált volna, mint hasznot), aztán hívtunk szakembereket, akik megcsinálták nagyon profin. Így fent már van három szoba és egy fürdõszoba, külön wc-vel. Le kellett betonozni az alját, burkolni. Aztán jött a következõ meglepi, a lenti szint több, mint 50 m2-es területén recseg a járólap, de nem is kicsit. Ráadásul hullámos volt, mint a Balaton. Így azt is felszedtük és rakattunk le újat. Hát, ez bizony jelentõsen megdobta a költségvetésünket Kép Kép Most várjuk a festõket. Bár nem az elejétõl építjük az otthonunkat, még így is sok. Rengeteg pénzt visz el, no meg idõt, energiát. De nemsokára kész lesz, a miénk lesz, és csodaszép lesz Kép Kép Mindig erre gondolok, mikor kezdek bekattanni...
Te ugye a Semmelweisben fogsz szülni? És ki ott a dokid? Lehet, hogy már írtad, de megírnád még egyszer? Én a megyeibe járok dokihoz, de nem vagyok benne biztos, hogy szülni is ott akarok. (Persze még nincs bébi a láthatáron.) A Semmelweisrõl jobbakat hallani. Véleményed??

Dodus

Ui.: Képzeljétek, az én férjem NEM SZERETI A FOCIT!!! Így nálunk semmilyen konfliktust nem okoz a VB. Még egy meccset sem látott... Áldom is érte Kép Kép
Dodus
 


Szia Dodus!
Biztosan gyönyörû lesz a házatok, ha készen lesz. El bírom képzelni, hogy mennyi munka ezt a felújítást végigcsinálni. Mi csak lakást újítottunk, de azt is több, mint fél évig csináltuk. Hol pénz, hol anyag, hol mester nem volt. Nagyon nehéz összehangolni. Ráadásul a legmegbízhatóbb mesterrel is mindig ott kell lenni, s erre nekünk nem nagyon van kapacitás. Apuka, nagyapa, akire rá lehetne bízni a felügyelet, sajnos már nincs. Sokszor eszembe is jut, hogy itt vagyunk fiatalon és már évekkel ezelõtt meghalt az apukám, nem fogja tudni sétáltatni az unokáját, nem lesz a babámnak nagyapja. Mostanában annyira érzem a hiányát. Ez azért elég szörnyû.
Igen a Semmelweisben fogok szülni, Pócsi Tamás a dokim. Még nem látta, hogy fiú vagy leány a babám. Kiváncsi is vagyok Kriszta beszámolójára, hogy mit mond a 4D-s UH-ról, lehet, hogy jövõ hónapban felmegyünk Pestre és mi is megnézetjük.
Jövõ héten nem leszek Internet közelben. Egy hét tanulmányi szabit veszek ki, mert 24-én államvizsga és még semmit nem tanultam. Szorítsatok nekem. Ja, megjött a nyelvvizsgámról az igazolás, úgyhogy tutira mehetek államvizsgázni.
Minden jót és gyönyörû napot!
Kata
killes
 
 


Sziasztok!

Tegnap sikeresen leállamvizsgáztunk úgyhogy mostmár minden energiánkat a babaprojektre tudjuk fordítani. Kép

DodusKép
Még nem tudtam eldönteni a helyet. De végülis 100%-ban júliusban dõl el, hogy szükség van-e inszemre vagy nem. Addig meg még van egy kis idõm dönteni, meg hát bizakodunk, vannak még csodák. Egyébként az én férjem sem szereti a focit.Kép (Hál´Istennek)

KataKép
24-re küldök neked egy kis +++++++++++++++++++++++++ energiát. Nektek komplex államvizsga lesz, tételhúzás meg minden? Nekem most csak a diplomát kellett megvédeni, mert fõiskolán komplex államvizsgánk volt, és úgy veszik hogy ez annak a képzésnek a folytatása. Ezért itt az egyetemen most már nem kínoztak minket tételekkel. De azért így is eléggé kiszívta az energiámat. Ma nem sok hasznomat vették a munkahelyemen. Nem is annyira szellemileg viselt meg, hanem idegileg. De te ne idegeskedj, jó? Minden rendben lesz, meg ugye a babának sem tesz jót. Államvizsgán úgyis mindenkit átengednek.

LányokKép
Hétvégére még jobb idõt mondanak. Végre elõlehetlesz venni a fürdõrucikat és lehet napozni.

Üdv mindenkinek: Panka

panka
 
 


Szia Kata!

Látod hogy szorítottunk Neked a nyelvvizsga papír miatt? És lám... Kép

Sajna, hogy a jövõ héten nem leszel, de hát az államvizsga az államvizsga. Majd akkor is szorítunk és nem lesz gond. De azért tanulj is!!! Kép Kép

Ha esetleg lesz idõd és kedved, az államvizsga után írhatnál magánba a dokidról, meg a kórházról.

Tegnap elmentünk megnézni egy asztalos munkáját, aki álítólag nem dolgozik túl drágán, ennek ellenére viszont szépek a bútorai. NAgyon félek az asztalos választástól, mert nem akarok befürödni vele. Hála Istennek, eddig még minden mesterünk remek volt, igaz volt rájuk nézve. Bárcsak az asztalost is sikerülne úgy eltalálni, hogy jó is legyen és nem túl drága.

További kellemes napot mindenkinek!

Dodus
Dodus
 


DodusKép

Nekem van egy bútorasztalos ismerõsöm. Mi most csináltattunk vele szekrényt és szerintem nagyon szépen dolgozik, meg voltunk vele elégedve. Eldöntöttük, hogy ha konyhaszekrény cserére kerül sor (ami remélem hamarosan megvalósul) azt is vele fogjuk elkészíttetni. Ha esetleg az, akinél tegnap voltatok nem felel meg magánban szívesen megadom a miénknek a számát.

Üdv, Panka

panka
 
 


Panka!

Gratulálok a sikeres államvizsgához és a diplomavédéshez! NAgyon ügyi vagy! És most hogyan tovább? Próbálsz elhelyezkedni ilyen területen, vagy maradsz a könyvelõirodánál? Én most õsszel fogom elkezdeni, ha minden igaz, a jogi szakokleveles közgazdászt. Már eléggé kiestem a sulis gyakorlatból, a tanulásból. Azért remélem, hogy fog menni. Kép Kép
Még szombaton is jön egy asztalos, azt is meghallgatjuk, meg felhívjuk ezt a másikat is. HA egyik sem lesz jó, akkor majd kérném a Tiétek nevét, telcsiszámát. Köszi szépen a segítséget!

És lõn... tényleg itt a jó idõ. Végre NYÁR van. A hétvégén nem hiszem, hogy túl sok napozás lenne, de azért nagyon jó, hogy süt a napocska.

Kellemes hétvégét mindenkinek és vigyázzon magára mindenki!!

Dodus
Dodus
 


Sziasztok!

Már 3-szor fogtam hozzá írni nektek, de a kisasszony mindig közbeszólt. Kép
Látom a szüléssztorit olvastátok, így nem részletezem. A gratulációkat nagyon köszönöm nektek, aranyosak vagytok!!!!!!!!!!

Egy pár gondolat a kórházról:
A sima szülésrõl nem tudok sokat mondani, mert én ugye császáros voltam. A császár után 24 óráig voltam a megfigyelõben. Utána kerültem a többi kismamához. Két folyosón vannak a kismamák. Az egyiken a kisebbség, a másikon a többiek. Ahol én voltam (nem a kisebbség folyosóján Kép )ott voltak 2 ágyas szobák is, de mivel nem volt hely, én az 5 ágyasba kerültem, bár ott is csak 3-an voltunk. A tisztasággal tökéletesen meg voltam elégedve.
Az orvosokkal és a nõvérekkel szintén. Igaz volt egy nõvér aki nem igazán nõvérnek való, de szerencsére csak kétszer dolgozott amíg ott voltam, ebbõl az egyik éjszaka volt, úgyhogy nem igazán zavart. Kép
Viszont a többi borzasztóan aranyos volt. A csecsemõsök úgyszintén!
A császár után 7 napra engednek haza. Én azért jöttem hamarabb, 6 napra, mert felszívódó varratot kaptam. Na meg mivel a bõröm nem bírta a ragasztót, nem tudták a sebet leragasztani, tehát utána még 2 naponta jártam a dokimhoz kötözésre.
Különben egész jól viseltem a dolgot. A császár utáni éjszaka egy nagyon aranyos nõvért fogtam ki, aki a lelkemre kötötte, hogy még a gyerekágyon se tegyek párnát a fejem alá, mert a gerincérzéstelenítõ miatt borzalmasan fájni fog a fejem. Sajnos egy szobatársamnak ezt nem mondták, s ne tudjátok meg mit szenvedett a fejfájás miatt. Tehát ez tényleg nagyon fontos dolog ha netalán ilyen szülésetek lesz. Azonkívül a napi min. 3 liter folyadék. Igaz, hogy a 3. nap már inkább kifelé jött belõlem, de megérte kínlódni, mert szerencsére semmi gondom nem volt a mûtét után.

Ha bármi kérdésetek van, nyugodtan kérdezzetek, mert gondolom mindenkinek más dolog fontos. Nagyon szívesen válaszolok!!!

Dórikáról új képek vannak itt:

[url=http://www.doribaba.tk/" TARGET="_top]http://www.doribaba.tk/[/url]

Pussssz!

Kata és Dórika

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok lányok!

Bocsi, de egy kicsit eltüntem. Szigorú pihenésre voltam, vagyok ítélve, ha nem akarok megint koraszülött babát.
Túl nagy baj nincs, csak egy kicsit megrövidült a méhszájam.
21-én megyünk pestre a praxis rendelõbe. Valahol találtam, hogy be lehet regisztráltatni magad, akkor adnak a vizsgálati díjból 1000 ft kedvezményt. Itt a 8000 ft-ban benne van egy fekete-fehér kép is. Felveszik az egészet videora, és ha akarod (csekély 1000 ft-ért) rögzítenek neked képeket cd-re.
Tegnap voltam megint Sándor Csabánál és azt mondta, hogy nyugodtam utazhatunk csak ha elfáradok le kell egy cseppet pihizni.
Végcélom, hogy még legalább 7 hétig sikerüljön "pici" gyermekemmel egy testben maradni. Utána már oly nagy baj csak nem történik.
Állítólag elég nagy babucikánk lesz. Bár ez látszik is rajtam. Akkora hasam van, mint egy 9 hónapos terhesnek, pedig még csak a 29. héten vagyunk.

Kata007!
Garatulálok a gyönyörõ kicsi lányodhoz. Megnéztem a képeit, tüneményes.

Panka!
Nagyon-nagyon ügyes vagy, hogy leállamvizsgáztál. Így azért kicsit nyugisabb "babázni".

Kata!
Biztos valahol feljebb már irtad, hogy hanyadik héten jártok, de most speciel sehol nem láttam. Mikorra vagy kiirva?
Pocsi dokival meg vagy elégedve? Látásból ismerem, meg voltam is nála ultrahangon. Elég csendes embernek látszik!

Na ennyit a szómenésrõl!

Mindenkinek napos békés hétvégét!!

Sziasztok
Kriszta
dkriszta
 


Sziasztok!

DodusKép
Úgy gondoltam, hogy amíg nincs bébi nem keresgélek más munkát, maradok a könyvelõirodában. Itt elég jól elvagyok, közel is van, mindenki rendes, csak hát a pénz az nagyon kevés. De ha a baba összejönne, akkor ki tudnám használni a GYED-hez a kiskaput, mert a fõnököm biztos belemenne. És az azért nem mindegy, hogy 2 évig a maximumot kapja-e az ember.
Képzeld, a barátnõm engem is rá akar beszélni a jogi szakokleveles közgazdászra, õ már le is adta a jelentkezést. De nem tudom, még 2,5 évet lehúzni a fõsuli és az egyetem után? Már egy kicsit belefáradtam a tanulásba.

Kata007Kép
De jó, hogy jelentkeztél. Dóri baba napról - napra édesebbKép
Akkor azt mondod, hogy nem olyan vészes a megyei kórház? Dóri végig veled lehetett vagy éjszakára elvitték?

KrisztaKép
Várjuk majd az UH - ról a beszámolót. Addig is pihengess, szorítok nektek, hogy a 7 hét sikerüljön. Nem emlékszem rá, hogy írtad-e már, hogy tudjátok - e a baba nemét.

Remélem mindenkinek jól telt a hétvége és sokat pihiztetek ebben a jó idõben.

Puszi, Panka

panka
 
 


Helló LÁnyok!

Panka! A barátnõd nem tudja véletlenül pontosan, hogy kell-e majd nyelvvizsga, és ha igen, akkor milyen a diplomához? Mert eddig még ahány embert kérdeztem, annyi féle választ kaptam.

Nem tud valaki egy jó asztalost? Aki azért nem dolgozik nagyon drágán?? Égetõ szükség lenne rá. És ha tényleg jó, akkor lenne nálunk munka bõven... SEGÍTSETEK!!

További szép napot mindenkinek!

Dodus
Dodus
 


Sziasztok!

Panka!
Én nagyon meg voltam elégedve a kórházzal. Ahhoz képest amilyen hírek terjengtek róla, kellemes csalódás volt.
Dóri velem lehetett éjjel nappal. Az elsõ éjszaka elvitték a császár miatt, de ha én nem engedem, akkor maradhatott volna.
A második éjszaka sem volt velem, mert ismerõs volt a csecsemõs nõvér és õ ajánlotta, hogy ne hagyjam kint magam mellett éjszakára, hiszen tejem még úgysincs, alig bírok mozogni, mire felkelnék hozzá kisírná a lelkét szegény baba. Szóval 2. éjszaka is beadtam, de hajnal 3-kor amikor felébredtem, hát elsírtam magam, hogy milyen jó lenne ha most itt szuszogna. Kép Aztán amikor reggel fél nyolckor hozták, hát sírva puszilgattam össze, annyira hiányzott. Kép
Ja, azt nem írtam, hogy minden reggel 5-kor elviszik õket fürdeni, és reggel fél 8-kor hozzák vissza.

Kata és Dórika

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

DodusKép
Én úgy tudom, hogy 1 db sima középfokú nyelvvizsga kell hozzá.

Panka

panka
 
 


DodusKép
Ha megadod az e-mail címed, vagy küldesz nekem egy e-mailt (cím a nevemnél) akkor a mi asztalosunknak a tel. számát szivesen megadom. Milyen bútorokat szeretnétek készíttetni?

Panka

panka
 
 



Sziasztok!

Ti hogy bírjátok ezt a nagy meleget? Én elég nehezen. Úgy látszik a baj nem jár egyedül. NEm elég, hogy engem sûrû fekvésre ítéltek, apósom péntek délután összesett a telken isteni gondoskodás volt biztos, hogy a telekszomszéd aki egy évben talán 2x van kint, most pont ott volt. Õ hívta a mentõt. Szegénynél vérrögöt találtalak a bucijában.
De nem a végén úgy néz ki, hogy szerencsésen megúszta az egész ügyletet. Állítólag teljesen fel fog épülni, és már most is remekül megy az egyedül járás, és a beszéd.
A dokinéni azt mondta, hogy tegyük össze a két kezünket, hogy apósom ilyen jó karban van, meg hogy rögtön orvoshoz került, mert lehetett volna sokkal súlyosabb is. Le is bénulhatott volna.
Na ennyit a "jó" hírekrõl.


Kata007!
Át tudom érezni, hogy milyen rossz volt a kicsi lányod nélkül. Én amikor Kinga született nem is láttam volna 5 napig, ha a doki meg nem sajnál és 2 nap múlva nem ad egy kis "kimenõt", hogy a párom átvigyen a koraszülöttre és megnézhessem legalább. Ugyan is szüléskor mutattak egy kis csomagot amibõl egy helyes kis pofit lehetett látni, és közölték, hogy anyuka itt a kislánya és elszaladtak.

Már csak 2 napot kell várni, és megyünk pestre. Nagyon várjuk már. Majd szombaton megírom a beszámolót. Addig is mindenkinek jó strandolást, már aki teheti, mert "mi" nem, de csak ennyi legyen a legnagyobb bajom!!!!

Sziaszok
Kriszta
dkriszta
 


Sziasztok!

Kriszta!
Szorítok, hogy ne legyen semmi komoly baj apósoddal!

Hát akkor Te aztán tényleg át tudod érezni, hogy milyen a baba nélkül... Mi volt a gond nálatok?
Amikor szültem, volt egy kismama, akinek szintén átvitték a kisfiát a korára. A szívünk majd meghasadt, annyira sajnáltuk szegényt.

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Halihó!

Kata007!

A legnagyobb gond az volt, hogy Kinga 34 hétre született és nem volt kielégítõ a légzése.
Hát mi tagadás elég vacak volt baba nélkül. Tudod minden rosszban van jó. Így én babáztam az összes újszülöttel, akikhez a szegény mamák frissen szülten nem sûrûn bírtak felugrálni, ha elsírták magukat. Ugyanis engem nem tettek át babaszobába, hanem végig az "intenzíven" maradtam. Jó is rossz is volt.
Viszont mára kislányom gyönyörû és nagy szájú 2,5 éves szépség. Én nem gondoltam volna, hogy ennyire egészséges lesz. Szerencsére még soha nem volt komoly beteg (hogy lekopogjam).
Remélem ti jól vagytok, és sok a tejcsid.
Kinga nekem majdnem 1 éves koráig szopizott. Nagyon szerettem.

kriszta
dkriszta
 


Sziasztok! Én is miskolci vagyok. Szeretnék érdeklõdni, hogy nincs-e köztetek valaki, aki szült volna dr. Pócsi Tamásnál? Vagy ismeri-e valaki? Milyen orvos? Milyen ember?
roxane
 
 


Sziasztok!

Üdv Roxane! Azt hiszem Kata(killes)-nek õ a dokija. Õ biztosan tud Neked részleteket mondani. Szeirnted milyen?

Jaj Lányok! Micsoda kánikula van. Ráadásul még mindig beteg vagyok. Az éjszakákat viszont már átalszomKép Kép Úgy értem nem dugul el az orrom. De most már köhögök is. Ti hogy bírjátok?

Délután ismét megyünk csinosítgatni a kis házacskánkat. Nagyon jó érzés a saját házat alakítgatni, festegetni, egyáltalán bármit csinálni rajta.

Dkriszta! Apósod hogy van? MÁr hazaengedték a kórházból? Jól megijedhettetek. Mint mi, amikor kilyukadt apukám gyomra Kép Kép

Legyetek jók lányok, igyatok sok folyadékot és írjatok sokat ide a topicba!!!

Pusz, Dodus
Dodus
 


Szia! Tényleg, megnéztem. Akkor irok Katának.
Én nem ismerem, csak akihez eddig jártam 12 évig (dr. Szuchy Róbert) elment a Semmelweisbõl és most másik orvost kéne keresnem... :-(
roxane
 
 


Sziasztok!

RoxaneKép
Üdv a körünkben. Tényleg elment Szuchy? És nem tudod, hogy itt Miskolcon valamelyik kórházba vagy másik városba?

KrisztaKép
Akkor holnap várjuk az UH-ról a beszámolót.

DodusKép
Sikerült beszélni az asztalossal?

Hát tényleg jó meleg van mostanság. De az egész napos esõzéstõl még ez is jobb nem? Nekünk az irodánk ráadásul egy tetõtérben van. Gondolhatjátok, hogy milyen jókat szaunázunk.

Üdv, Panka

panka
 
 


Sziasztok!

Panka! Esetleg nyithatnátok nyilvános szaunát, és akkor még pénz is jönne a házhozKép Kép
Az asztalost még nem hívtam, de majd ma!!

Nektek mi a véleményetek a konyhabútorról?
a.) MDF lapos
- festett
- fóliázott
b.) sima bútorlap
c.) fa
Az MDF-fel az a baj, hogy akinek fóliás van, (vagy csak fóliást csinál) azt mondja, hogy nem jó a festett, mert lekopik a festék. Akinek festett van (vagy csak olyat csinál) azt mondja, hogy a fóliásnak a sarkán feljön a fólia. NA, akkor most milyen legyen? Én meg úgy vagyok vele, hogy a szüleink konyhaszekrényei is mind bútorlapból vannak, kibírták azt a 20-30 évet, nincsen lekopva, akkor nekünk miért ne lenne jó? A fa viszont nagyon drága.
Várom a véleményeket a témában, hátha sikerül feloldani a dilemmámatKép Kép

Láttátok a fõutca milyen hangulatos most Miskolcon? Jó ez az operafesztivál, kicsit feldobja a hétköznapokat. Azok az árusok is nagyon jók, tegnapelõtt ki is néztem magunknak ilyen kis fa tányért, ami két-három részre van osztva. MA meg is veszem. Ti voltatok valamilyen elõadáson? Mi sajna nem, és már nem is megyünk.

További jó izzadást mindenkinek és kellemes, vízparti hétvégét!

Krisztának jó uh-zást!!

Dodus
Dodus
 


Sziasztok!

DodusKép
Én a konyhabútort majd úgy szeretném, hogy a váza fehér bútorlapból legyen, az ajtaja fából és azokra az oldalakra, amik látszanak fa borítást rakni. Remélem tudtam segíteni.

Ez a nyilvános szauna ötlet tetszikKép

Üdv, Panka

panka
 
 


Sziasztok Lányok!

Most veszem csak észre, hogy itt egy fiú sincs! Kép Kép

Kata! Írok néhány sort a MÁtráról:
Mátraderecske: egyedülálló szén-dioxid fürdõ (érszûkület),évente van palóc lakodalmas, Kanázsvár és Oroszlánkõ kedvelt kirándulóhely.
Mátrafüred: palóc néprajzi gyûjtemény és babakiállítás, NAgy Sás-tó (sportolási lehetõség).
Mátranovák: szép palóc házak, él a kézmûves hagyomány, a Nyírmedi-tó környezetében 8 szépen kiépített forrás is van, Mátracser pusztát érdemes megnézni.
Mátraszentistván: a falu nevezetessége a három falu temploma, melynek helyét a környezõ három falutól egyenlõ távolságban jelölték ki. Itt található a híres Vidróczky-csárda, amely a Mátra híres betyárjáról lett elnevezve.
Kisnána: vármúzeum, szüreti fesztivál, szlovák nemzetiségi nap.
Gyöngyös: Ferences templom és kolostor, értékes könyvtárral; Szent-Bertalan templom kincstára az országban egyedülálló, Mátra múzeum, egykori Orczy-kastély, Korszakok zenéje c. nemzetközi fesztivál (június utolsó hetében??), Gyöngy Nemzetközi Néptáncfesztivál(augusztus).
Gyöngyöshalász: Hanisz-kúria, Karmelhegyi-kápolna, a kertjében áll a szószék.
Gyöngyöspata: kétnyílású barokk híd.
Gyöngyöstarján: Közép-Európa leghosszabb egyeneságú pincéje. Sósréti-vadászkastély.
HAtvan: Grassalkovich-kastély, Hatvany Lajos Múzeum, strand.
Parádsasvár: gyógyforrásáról híres település, eklektikus ivócsarnok, Károlyi-kastély, mátrai õsjuhar, az egykori erdõség egyetlen megmaradt fája.
Hát, egyelõre ennyi. Ha van esetleg egy konkrét település, ami érdekel, akkor írj, és írok Kép Kép
Az Õrséget majd holnp...

Kellemes napot (40 fokban lehet ilyen??) Mindenkinek.

Dodus
Dodus
 


Sziasztok Lányok!
Csak csendes szemlélõként olvasgattam eddig a topicot, az elején ugyan volt néhány hozzászólásom. 33 hetes terhes vagyok, és sikerült most egy élménydús hetet eltöltenem a Semmelweis kórházban. Magas lett a terheléses vércukrom, ezért diétára fogtak, és állandóan vérvételre kell járnom, szülés után is.
Naiv módon úgy képzeltem, hogy én választom meg mi történjen körülöttem. Gondolok itt arra, hogy megválasztom a szülészorvosomat, kiválasztom milyen módon szülök, esetleg szülésznõt is választok stb. ahogy ez néhány helyen le van írva. A tapasztalat pedig azt mutatta, hogy olyan a kórház mint egy hadsereg. Pláne néhány szülésznõ. Ezt csinálj, azt csinálj és állj szinte vigyázba, ha jön a vizit. Ez a bánásmód mindenkire egységesen vonatkozik, legyen akár doktori fokozatod is. A túlhordásos kismamákat nem csak a saját orvosa vizsgálja, hanem akár hárman is egymás után. És tetszik nem tetszik adott idõpontban menj fel a szülõszobára, ahol tágító zselével indítják a szülést.
Ha valami okból be kell feküdni, vigyél párnát és takarót, mert az ottani hányinger.
Szerencsére szeparálják a jónépet, az etnikumot külön választják. Sajnos a WC közös, ami meg is látszik. Alig vártam, hogy elengedjenek végre. De már be van ígérve újabb két hét, és ha valami el van számolva, akkor én is kapok abból a babahajzselébõl.
Hát ennyit a tapasztalatról. Vigasztalásul mondom, hogy a szülõszobai WC és tusoló szép tiszta, a csecsemõsnõvérek aranyosak. Névtelenül írok, remélem érthetõ.
Egyébként ugyanaz a 3D-s Kretz ultrahangos gép van ott is mint a Praxisban vagy a Megatoysban. Pénzért ugyanúgy lehet vizsgáltatni, ezért nem kell felutazni Pestre. Igaz már én is kétszer voltam a Praxisban. Puszi mindenkinek...
Névtelen
 


Sziasztok lányok!

Második próbálkozás. Már reggel félig megírtam a mondani valómat, mire jött a kislányom, és egy kézmozdulattal eltüntette.
Na mindegy.
Szóval pénteken nagy rohanások közepette megérkeztünk a rendelõbe. Én semmi pénzért nem költöznék fel pestre lakni. Oda születni kell. Ez a reggeli csúcsforgalom. Állítólag nem vezetek rosszul, de az nem nekem való. Szerintem egy tíz perc múlva állnék az út szélén és sikoltoznék.
Hál istennek, hogy a párom szereti a pesti forgalmat és remekül tájékozódik. Ez rólam nem mondható el. Na mindegy.
Ott jártam, hogy megérkeztünk a rendelõbe. Kedvesen betessékeltek az ultrahangos szobába. Elõször csak 2d-s felvételeket csináltak. Ez volt a normál vizsgálat. Kérdezte a pasi, hogy tudjuk-e már a babánk milyen nemû? Erre kórusban válaszoltunk, hogy nem igazán. MIre közölte velünk, hogy biztos hogy KISFIÚ. El sem lehetett téveszteni, ezt már mi is tökéletesen láttuk.
Ezt követte a mozizás. Csak tátottuk a szánkat. Csoda aranyos volt. Gyermekünk a két kezére támaszkodva aludt. SZÉPSÉGESEN SZÉP volt. Szólni sem tudtunk. Mondta az ultrahangos pasi, hogy szerinte is nagyon jól lehetett látni, pont szembe fordulva aludt a kis drága. Minden pénzt megért.
Persze örömbe az üröm, hogy a frászt rám hozták, mert az írták a parírra, hogy az átlagosnál több a magzatvíz, bár elváltozás nem látható.
Most meg rohanhatok Sándor Cs.-hoz, hogy ilyenkor mi van????
Remélem nem lesz semmi baj Kép .

Ti hogy bírjátok ezt a pokoli meleget?? Mert én nagyon nehezen. Estig ha tehetem ki sem mozdulok a lakásból.

Apósom már jobban van. Ki is engedték a kórházból. Apróságok mint kiderültek, nehezen ismeri meg a számokat és betûket. Mi csodálkozva kérdeztük a doktornõt, mire õ szintén csodálkozva nézett ránk, hogy hát ez természetes, nem tudtuk??? Dehogynem hisz az egész család specialista Kép .

Ennyit mára.
Ha lesz valami fejlemény értesítelek benneteket.
Sziasztok
Kriszta
dkriszta
 


A Névtelen beszámolójához szeretnék hozzászólni.
Én 2 éve szültem a Semmelweisben, és sajna nekem is volt részem megismerni a terhespathalógia részleg minden hátrányát. Mivel már 10 napja túlhordtam a babámat, ezért be kellett feküdnöm. Minden reggel 6-kor (!) ébresztõ, lázmérés, reggel 7-ig NST-vizsgálat. A mellékhelyiségek, az ágynemûk siralmas állapotban vannak. Szerencsére saját hálóingben lehet lenni, szülés után a kismama részlegen már nem.
Viszont ami pozitívum, hogy nekem nem indították semmiféle zselézgetéssel be a szülést, hanem az orvosom megvárta, míg magától beindul. Nálam ez a túlhordás 14. napján este 1/2 11-kor történt, elment a magzatvíz.
A másik pozitívum, hogy tényleg az általam választott szülészorvosnál szülhettem (másnap hajnali 4.25-kor), nem az éppen ügyeletesnél.
Jelenleg a második kisbabánkat várjuk szeptemberre, és ismét ebben a kórházban fogok szülni, uyanannál az orvosnál.
Mindenkinek problémamentes babavárást kívánok!
gyöngyöske
 
 


Szia Gyöngyöske!

Én is 2 évvel ezelõtt februárban születem a Semmelweisben. Ugyan a terhespatológiát nem ismerem, viszont helyette a megyei korház koraszülöttjét. Te kinél szültél?
Én Sándor Csabához járok, és nála fogom szülni a második babánkat is. Elvileg augusztusra vagyok kiirva, remélem kihúzom eddig.
Szia
Kriszta
dkriszta
 


Szia Kriszta!

Én is nála szültem (császárral), és a kicsit is remélhetõleg nála fogom.

Gyöngyöske
gyöngyöske
 
 


Panka! Szuchy Szikszóra ment ov.fõorvosnak. Tegnap voltam nála magánrendelésen és azt mondta, hogy õsztõl felújitják a szülészetet, légkondis, fürdõszobás kórtermek lesznek...
Nekem csak az a problémám, hogy ha továbbra is hozzá akarok járni, akkor Szikszóra kell kijárni tanácsadásra is? Vagy ez lakcim-függõ és maradna az SZTK? Annyira nem tudom, mit csináljak?!
roxane
 
 


Sziasztok!

Eddig csak olvasgattam, de most már írni is fogok. Jó, hogy itt miskolciak vannak, örülök, hogy megtaláltalak Benneteket!
Mivel már több Kata van, így én inkább a nevem második részét fogom használni, és leszek Lina.
Mindenki, akit Szikszó érdekel!
Én Szikszón szültem 2002. február 13-án a kisfiamat, Martint (52 cm és 2950 gramm volt). Én eleve oda jártam, bár sokan furcsállották, hogy Miskolcról kijárok Szikszóra, de én nem bántam meg. Az én dokim Dr. Szemcsák Miklós, anno én is nála születtem, ezért ragaszkodtam hozzá. Viszont, hogy ne kelljen állandóan szaladgálni, tanácsadásra a Semmelweis-be mentem, és ott csinálták a vérvételeket és a kötelezõ ultrahangokat is. (De engem mindig megnézett ultrahanggal Szemcsák is, mert nagyon kíváncsi voltam a pocaklakóra.) Szuchy is csinált nekem uh-t párszor, nekem nagyon szimpi volt.Ha valakit érdekel a szikszói kórház, akkor írok bõvebben!
Most mennem kell, a fiatalúr nyivákol. Már elmúlt 4.5 hónapos, jelenleg 6600 gramm, még csak anyatejet kap. Próbáltam most a nagy melegben a teát, de kiköpdöste.
Van valakinek ötlete, hogyan lehet a szájpenészt megszüntetni? A dokinénink szerint nem vészes, csak egy kis folt van a szája egyik belsõ oldalán, de az valahogy mindig visszajön. Viszont - érdekes módon - nem terjed tovább. Szerintem mi használjuk a legtöbb rózsamézet a városban!
Puszi Lina

U.i: Hogy lehet ilyen mosolygó izéket csinálni?
Lina
 


Roxane!

Mikor én szültem anno, akkor az ultrahangon összefutottam egy régi ismerõsömmel, aki Szikszón készült szülni, de ultrahangra idejárt (Semmelweisbe). A tanácsadást sajna nem tudom. Legbiztosabb, ha megkérdezed Szuchyt, hogy lehetséges-e, hogy nála szeretnél szülni, de tanácsadásra, vérvétel, vizeletvizsgálat, ultrahang (hacsak nem jobbak a körülmények ott) Miskolcon. Esetleg meg is kérdezheted, hogy tud-e ajánlani tanácsadó orvost Miskolcon.

Gyöngyöske
gyöngyöske
 
 


Szia Lina!

Örömmel látunk újabb miskolciként! Reméljük rendszeres látogató leszel nálunk. Ezeket a mosolygókat úgy kell csinálni, hogy egyszerûen beírsz egy kettõspontot és egy zárójel bezárást (shift+9-es gomb). Nem kell köz, semmi közé. Így: Kép Kép. A szomorkás kéket pedig úgy, hogy kettõspont és nyitó zárójel.
Az egyik ismerõsöm is Szikszón szült volna, ha a dokija, az öreg Kocsis meg nem betegszik, így a fiánál szült a megyeiben. Õ (mármint az ismerõsöm) is el volt ragadtatva a szikszói kórháztól (bár õk azért nyomták a pénzt, orvosnak, nõvérnek).

Ma már egész kellemes az idõ. Ugye lányok?
Bár a két szomszédos "kolléganõ" (nem tartozunk egy szervezeti egységhez, de mégis egymás mellett dolgozunk) biztosan meg akar ölni, mert a ventillátort megint úgy állították be, hogy rájuk ne menjen a szél, csak keverje a levegõt. Helyette mindent rám fúj. Így nem csoda, hogy nem tudok kigyógyulni a náthából...Kép Kép

Ehhez a tanácsadás-Miskolcon-szülés-Szikszón témához nem tudok hozzászólni, mivel még nem vagyok érintett. De biztos lehet így csinálni. Hiszen Lina is ezt írta.

Délután ha minden igaz megyek végre beiratkozni a suliba. Sajna a tandíjat nekünk kell majd kiperkálni, de legalább konzultációkra elmehetek. Ez is jó.

Sziasztok, Dodus
Dodus
 


Gyöngyöske!

Tanácsadásra is Sándorhoz jársz. Ha igen akkor biztos, hogy látásból ismerjük egymást. Én legközelebb jövõ szerdán (3.án) megyek. Ha te is hozzá jársz akkor legalább személyesen is találkozhatunk, ha akarsz.

szia
kriszta
dkriszta
 


Sziasztok Lányok!

/red{Tegnap sikerült végre leállamvizsgáznom!}
Nagyon féltem, de végül elég jól sikerült. Ilyenkor nem csak diplomavédés van, hanem tételeket is kellett húzni. Ráadásul 4 napig tart 16 bizottságnál a vizsga és én az elsõ napra voltam kiírva. Kicsi (nagyon) be voltam rosálva, mert inkább a közepe felé szeretek vizsgázni, amikor tudom, hogy mi a dörgés. De szerencsém volt, délelõtt 10-kor már kifelé jöttem, nem a forróságban kellett bent izzadnom. Sötét selyemruhában voltam, 38 fokba, Gyöngyösön, egyedül, kocsival kismamaként. Háááát, visszafelé 2,5 óra alatt értem haza, féltem, hogy az iszonyatos melegben rosszul leszek a kocsiban, ilyenkor az ember szíve is jobban ver, meg a stresz utórezgései is itt vannak. Úgyhogy minden benzinkútnál megálltam vizet inni + pihenni.
Azért nagyon megható egy államvizsga. Ott volt a bizottság, 7-en, komoly, tiszteletreméltó emberek, professzorok, cégvezetõk és mindenki téged akar hallgatni. Jóindulatúak voltak, biztatóak, úgyhogy szerencsém volt. Nyilván én is minden erõmet összeszedtem, hogy komoly, diplomára érett hölgynek látszódjak. Azt hiszem, sikerült.

Úgy látom, hogy új látogatóink is vannak itt a topicban. Minden új "tagot" üdvözlök. Roxane már felvette velem a kapcsolatot e-mailen. Örülök, hogy Kriszta látta a kisfiát az UH-n. Én azt hiszem, nem fogok elmenni Pestre. Én a Semmelweisbe járok, szerintem a 3D-s UH is már elég szép képet mutat. Már én is nagyon várom, hogy újra lássam a babámat. Egyébként most vagyunk 25 hetesek.

Dodus!
Köszi a Mátrás beszámolót! Szerintem 3-4 napra elmegyünk oda. Most a barátnõm - aki 20 hetes ikerterhes - azt találta ki, hogy Pécsre menjünk együtt (hiszen az van a legközelebb?!). Már most végkép nem tudom, hogy merre induljunk. Konyhabútor: nekem vörösfenyõ van. Ami látszik, az mind fa, ami nem az bútorlap. Kb. fél évig készült, mert nem sikerült megfelelõ száraz fenyõt venni és még szárítani is kellett. Kiváló, nagyon ügyes kezû asztalosom van, de mégsem ajánlom õt. Most építkezik és egyébként is állandóan nekem kellett utánna szaladgálni, hogy mikor jön. A munkája viszont hibátlan.

Mindenkinek szép napot! Kata
killes
 
 


Sziasztok Lányok!

Tegnap sikerült végre leállamvizsgáznom!
Nagyon féltem, de végül elég jól sikerült. Ilyenkor nem csak diplomavédés van, hanem tételeket is kellett húzni. Ráadásul 4 napig tart 16 bizottságnál a vizsga és én az elsõ napra voltam kiírva. Kicsit (nagyon) be voltam rosálva, mert inkább a közepe felé szeretek vizsgázni, amikor tudom, hogy mi a dörgés. De szerencsém volt, délelõtt 10-kor már kifelé jöttem, nem a forróságban kellett bent izzadnom. Sötét selyemruhában voltam, 38 fokban, Gyöngyösön, egyedül, kocsival kismamaként. Háááát, visszafelé 2,5 óra alatt értem haza, féltem, hogy az iszonyatos melegben rosszul leszek a kocsiban, ilyenkor az ember szíve is jobban ver, meg a stresz utórezgései is itt vannak. Úgyhogy minden benzinkútnál megálltam vizet inni + pihenni.
Azért nagyon megható egy államvizsga. Ott volt a bizottság, 7-en, komoly, tiszteletreméltó emberek, professzorok, cégvezetõk és mindenki téged akar hallgatni. Jóindulatúak voltak, biztatóak, úgyhogy szerencsém volt. Nyilván én is minden erõmet összeszedtem, hogy komoly, diplomára érett hölgynek látszódjak. Azt hiszem, sikerült.

Úgy látom, hogy új látogatóink is vannak itt a topicban. Minden új "tagot" üdvözlök. Roxane már felvette velem a kapcsolatot e-mailen. Örülök, hogy Kriszta látta a kisfiát az UH-n. Én azt hiszem, nem fogok elmenni Pestre. Én a Semmelweisbe járok, szerintem a 3D-s UH is már elég szép képet mutat. Már én is nagyon várom, hogy újra lássam a babámat. Egyébként most vagyunk 25 hetesek.

Dodus!
Köszi a Mátrás beszámolót! Szerintem 3-4 napra elmegyünk oda. Most a barátnõm - aki 20 hetes ikerterhes - azt találta ki, hogy Pécsre menjünk együtt (hiszen az van a legközelebb?!). Már most végkép nem tudom, hogy merre induljunk. Konyhabútor: nekem vörösfenyõ van. Ami látszik, az mind fa, ami nem az bútorlap. Kb. fél évig készült, mert nem sikerült megfelelõ száraz fenyõt venni és még szárítani is kellett. Kiváló, nagyon ügyes kezû asztalosom van, de mégsem ajánlom õt. Most építkezik és egyébként is állandóan nekem kellett utánna szaladgálni, hogy mikor jön. A munkája viszont hibátlan.

Mindenkinek szép napot! Kata
killes
 
 


Sziasztok!

Kata! Szívbõl gratulálok! Nagyon ügyes voltál, az államvizsgán is, meg az utazás miatt is. A baba hogy bírta?
Ezzel a fél évvel jól megrémísztettél, de ha nem fából lesz, akkor nem tart olyan sokáig, ugye?

Tegnap én is beiratkoztam a suliba. Az adminisztrációnál egy nagyon kedves fiatal lány volt, aki nagyon segítõkész is volt. Így most már mindent tudok és megyek!!! Szerencsére jön a barátnõm is, így sokkal jobb lesz az egész. Volt évfolyamtársaink szerint nem vészes az egész. Hát, remélem én is...

Panka! Mikor lesz az inszem? Már hogy tudjunk Érted szorítani.

Konyhabútor ügyben úgy látom a fa ajtó felé húztok. MDF lapos senkinek sincs? Ha tudnátok, hogy anyósom mit mûvelt, mikor megemlítettük neki, hogy esetleg sima bútorlapból lesz (ma már olyan szépek vannak). Rögtön, hogy az nem jó, nem lehet úgy tisztán tartani (mondtuk neki, hogy neki is olyan van, mire õ: õ tisztán tudja tartani Kép Kép) . Az MDF lapos így, meg úgy, pedig szerintem még életében nem látott olyat, csak tõlünk hallott róla Kép Kép Kép

Kellemes szép napot kívánok Nektek!

Dodus
Dodus
 


Szia Dodus!

Nem tart általában fél évig a szekrény készítés, csak mi nem tudtunk száraz fát szerezni. Vannak asztalosok, akiknek van ilyesmi raktáron. Egyébként szerintem az MDF laposban is van olyan, amelyik bemart, vagy ilyesmi. Azok szerintem szépek, de hát én fenyõmániás vagyok. Kevés bútorom van, de az csakis fa.
Ez a suli most másoddiploma, vagy mi is?! Már hogy lassan két napja leállamvizsgáztam igazán el kellene kezdenem valamit tanulni nekem is. Bár..., a férjem azt mondta, hogy sehová ne merjek elmenni többet.
Üdv! Kata
killes
 
 


Szia Dodus!

Nekünk MDF-bõl van a konyha- és fürdõszoba bútoraink ajtajai, a váza pedig bútorlap. A konyhai fehér selyemfényû ajtó fa fogantyúkkal és fa hatású munkapulttal. A fürdõszobai (beépített mosdó) fehér magasfényû ajtókkal, króm színû fogantyúkkal. Az ajtók mintázata a két helyiségben különbözõ. Asztalossal csináltattuk méretre. Mivel jelenleg bérházban lakunk, úgy voltunk vele, mindez fából 2-3-szor ennyibe kerülne, és ha eladjuk a lakást, akkor nem biztos, hogy megéri. Viszont az átlag bérházi lakásnál szeintem szebb az otthonunk. A szobák parkáttásak, festett színes falak, a többi helyiség járólapos.
Mi is fa ill. fenyõ bútor pártiak vagyunk egyébként. Az ebédlõ garnitúránk, ill. a lányom szobájában csak fenyõbútor van. A dohányzó asztalunk antikolt fenyõ. Egyébként nekünk nagyon tetszik az épített konyha- ill. fürdõszobabútor fa ajtókkal. De ez igazán cssaládi házban mutat jól.

Kriszta!
Múlt héten voltam tanácsadáson.

Gyöngyöske
Gyöngyöske
 


Lányok!

Nem tudtok ajánlani spanyol tanárt a nyárra?

Gyöngyöske
gyöngyöske
 


Szia Gyöngyöske!

Spanyol tanárt nem tudok, de egy jó nyelvsulit igen, ahol szerintem van spanyol oktatás is. Ha küldesz egy mailt, akkor a válaszban megküldöm a számukat.

Üdv! Kata
killes
 
 


Sziasztok!

KrisztaKép
Hogy vagytok? Ugye nincs semmi gond a magzatvízzel?

RoxaneKép
Ez, amit a szikszói kórházról írtál, elég jól hangzik. Én is Szuchyhoz jártam, amíg nem kellett felkeresnem egy specialistát, de úgy terveztem, hogy ha jönne a baba visszamennék hozzá szülni. De hogyha ezek a dolgok Szikszón megvalósulnak, akkor nem elképzelhetetlen, hogy felkeresem. Te hogy döntöttél? Egyébként te most kismama vagy?

LinaKép
Üdv a csapatban. Remélem gyakran benézel majd hozzánk. Engem érdekelne pár dolog a szikszói kórházról. Még biztos frissek az élményeid.

KataKép
Gratulálok az államvizsgádhoz. A tanulással én is így vagyok. Még csak 2 hete, hogy volt az államvizsgám, de már azon jár az agyam, hogy szept-tõl mit kéne tanulni.

GyöngyöskeKép
Spanyol tanárt sajna és sem tudok, de egy jó nyelviskolát én is ajánlhatok.

DodusKép
Júliusban dõl majd el hogy lesz-e inszemre szükség. Minden a párom eredményétõl függ. De természetesen beszámolok majd a fejleményekrõl. És a te proliszinted hogy áll? Sikerült már beállítani?
Neked az egyetemen mondtak valamit a tandíjról? Mert én úgy tudom, hogy a mostani elsõsöknek 75e/félév. De ma érdeklõdtem telefonon és azt mondta a nõ, hogy most 90e lesz egy félév. Te mennyirõl hallottál? Õszintén szólva ezt a 90-et egy kicsit sokallom. Nekünk is végig 75 volt egy félév, hát azt is elég nehéz volt összekuporgatni. Nem gondoltam, hogy ennél többet is be mernek szólni. Az lenne jó, ha minél elõbb jönne a bébi, és akkor a suli legalább ingyen lenneKép

Na most már befejezem regényemet. Holnapra mindenkinek szép, hûvös napot kívánok.

Üdv, Panka

panka
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: