Új privát üzeneted érkezett!

Panka!

Hogy kismama vagyok-e? :-) Nem is tudom. Ma vagyok a 30. napon és még nem jött meg. (A hõm 36,9.) Ezért keresgélek orvos után. S bár nagyon szeretem Szuchy-t, 12 éve hozzá jártam, szerintem lehet, hogy mégsem mellette döntök. Tudom, hogy Szikszó nincs messze, de nincs kedvem kijárni oda tanácsadásra, meg vizsgálatokra. Persze lehetne azt, hogy ezekt itt csinálom és csak szülni megyek Szikszóra, de én szeretném, ha elejétõl fogva ugyanaz az orvosom lenne tanácsadáson is, mint a szülésnél. Arról nem is beszélve, hogy az Avason lakunk, 31-essel 10 perc alatt ott vagyok az SZTK-ban, kórházban, akármi is van.
roxane
 
 


Sziasztok!

Tegnap sajna elvontak a géptõl, így ma nagy örömmel olvastam a tegnapi sok hozzászólást.KépKép

Panka!
Én kedden voltam beiratkozni és ha jól emlékszem nekünk 70eFt-ot mondott ott egy fiatal csajszi. A barátnõm azt mondta, hogyha valaki ennyivel kezdi el, az ennyivel megy végig. A 90 nekem is sok lenne. De ez még talán belefér.
Olyan lusta vagyok, hogy még nem mentem vissza a dokihoz a prolimmal. A gyógyszert még szedem, másfél szemig mentem fel. Tovább nem. Jövõ héten már tényleg be kellene iktatnom egy látogatást.

Gyöngyöske!
Sajna spanyoltanár ügyben nem tudok segíteni.

Kata!
Igen, ez már a második diplomám lesz. Az elsõ az közgáz, ez pedig jogi szakokl. közgazdász lesz. Nem leszek ügyvéd, vagy ilyesmi, csupán erre a területre szakosodom.

Lányok!
Mindenkinek köszi a konyhabútorhoz való hozzászólást. A legtöbbõtök úgy látom a fára szavaz. A miénk szerintem MDF lapos lesz, de fóliás. Azon lesznek faerek is. A fa bútor sajna túl drága nekünk. De majd egyszer lehet, hogy lecseréljük az ajtókat.


Na pá, csajszik. Megyek dógozniKép Kép

Dodus
Dodus
 


Dodus

Köszi, hogy elsõként köszöntöttél újként, nagyon jól esett!

Panka

Szívesen írok a szikszói kórházról, csak nem tudom, mi érdekel ezzel kapcsolatban. Ha kérdezel, válaszolok mindenre.
Nekem fõleg azért tetszett, mert a miskolci kórházakhoz képest kicsi, és általában kevesen vannak. Február 13-án én szültem egyedül, és késõbb is összesen 6 anyuka+baba volt az osztályon. Így a csecsemõsök többet tudtak segíteni, mert volt idejük mindenkire. Már februárban is folyt az új szárny építése, utána biztos szuper hely lesz, mert a körülmények azért hagytak némi kívánnivalót maguk után. De sok minden a pénzhiánynak tudható be. Pl: nincs elég hálóing. De látszott a nõvéreken, hogy nem azért nem adnak, mert nem akarnak, hanem, mert tényleg nincs. Ahogy volt, rögtön hozták, néha kettõt is. (Én nagy hálóing fogyasztó voltam, mert a kisfiam állandóan lepisilt, ahogy kibontottam a pelusból.Kép)

Roxane

Nekem nem volt gond, hogy tanácsadásra Miskolcra jártam, a tanácsadó doki nem sok mindent csinált. Szikszóra meg csak havonta 1x kellett menni (csak a 35. héttõl kellett hetente), ez kibírható, a távolság meg tényleg nem nagy. De azt Te tudod, hogy mennyire ragaszkodsz a dokidhoz, mert ha nem annyira, akkor tényleg nem éri meg utazgatni. Mikor csinálsz tesztet? Szorítok Neked! Majd írd meg, hogy kismama vagy-e már!

Szép napot mindenkinek!

Lina
Névtelen
 

 
 

Lányok!
Köszönöm mindenkinek a spanyol tanár ügyben az infókat!

Panka, Dodus!
Ha érdekel bõvebben a jogi szakokleveles közgazdász képzés, akkor írahattok, nekem is, mivel a férjem idén végzett ezen a másoddiplomás képzésen. Sajna én úgy emlékszem, hogy a tandíj nem volt fix, mindig emelkedett. Kép

Lina!
Mi Szikszóra járunk uszodába, mivel nagyon kevesen vannak, és tiszta. Szerintem nem nagy távolság.

Gyöngyöske
gyöngyöske
 
 


Sziasztok!

Olvasva az archívumot, rájöttem, hogy elfelejtettem bemutatkozni! És bocsi, hogy "névtelenül" írok, de rosszul regisztráltattam magam Kép, és nem tudom használni a nevemet. Lehet valahogy törölni a regisztrációt?

Röviden:
Én 27 éves vagyok, a férjem 30. Én mint jogász a közigazgatásban dolgoztam, jelenleg GYED-en vagyok. A férjem egyéni ügyvéd. Most a Gyõri kapuban lakunk, jövõre költözünk a Népkert környékére. Az is panel lesz, szintén 4 emeletes, csak nagyobb és egyedi fûtésû. Még jó, hogy a nagyszülõk kertes házban laknak!
A férjemmel 2001. márciusában házasodtunk össze (fél év ismeretség uán), és utána májusban össze is hoztuk a kis pocaklakót, aki 2002. február 13-án jött a világra és a Martin névre hallgat. (jelenleg éppen nem hallgat, hanem kiabál Kép)
Úgy tervezem, hogy egy ideig itthon leszek a babával, mert kb. 3 év múlva testvérkét is szeretnénk neki, de közben (amíg egyedül van) meg kell csinálnom a jogi szakvizsgát. Õsszel fogom kezdeni. Remélem, menni fog.

Röviden ennyi, jó hétvégét mindenkinek!

Gyöngyöske!
Köszi az uszoda tippet, kipróbáljuk!

Lina
Névtelen
 


Sziasztok!

RoxaneKép
Mi újság? Tudsz már valamit? Szorítok neked nagyon. Én úgy tudom, hogy tanácsadásra lakcím szerint kell járni és még azon kívül jársz a te orvosodhoz. Bár Szuchy ha jól tudom tanácsadó orvos is volt, és így elég lett volna csak hozzá járni. De szerintem nagyon ritka az akinek a nõgyógyásza és a tanácsadó orvosa ugyanaz. Azt írod, hogy az SZTK-ba busszal hamar beérsz, akkor ezek szerint nincs autótok? Mert ha nincs, én egy percig sem gondolkodnék a szikszói kórházon, mindenképpen itt keresnék valakit.

LinaKép
Névtelenség: Ha az azonosítóba beírod a neved és utána az "üzenetküldése"-re klikkelsz, akkor nem leszel névtelen, csak az e-mail címed nem fogjuk látni. A témáknál van olyan, hogy Szerkesztõ, ott megkérdezheted a törlést. Egyébként mit rontottál el, hátha tudunk segíteni.

A szikszói kórházról a következõk érdekelnének: A baba éjjel-nappal veled lehetett-e? A csecsemõsök mennyire rendesek? Milyen a tisztaság? Hány ágyasok a szobák? A babának adtak-e az anyatejen kívül mást is? Szülés után hány napig kellett bentmaradnod? Gátmetszés, beöntés kötelezõ volt-e? Bocs a sok kérdésért, de (lehet, hogy hülyeség) én kórházat akarok választani és utána ott akarok keresni egy jó orvost. És ugye a szikszóiban ott lenne Szuchy.

GyöngyöskeKép
Válasz ment.

LányokKép
A szikszói uszodáról én is nagyon sok jót hallottam. Bár úszni még nem voltam benne, de voltunk ott nemrég judoversenyen és akkor körbevezettek minket. Nekem tetszett nagyon. És jól megközelíthetõ, nem kell bolyongani miatta Szikszón.

Mindenkinek kellemes hétvégét kívánok (bár elég esõs az idõ).

Üdv, Panka

panka
 
 


Panka!

Megpróbálok sorban válaszolni a kérdéseidre, de elõre is elnézést mindenkitõl, ha hosszú lesz! Elõre annyit, hogy nem mindenben követik a "modern" gondolatokat a szülésnél, de általában az ov. fõorvos határozza meg a szemléletet, úgyhogy ez lehet, hogy most változni fog. Pl. eddig nem pártolták az EDA-t, de tudomásom szerint Szuchynál sokan azzal szülnek, úgyhogy lehet, hogy ez is változni fog. Nekem ez nem volt gond, eleve sem akartam és nem volt kibírhatatlan így sem. És arra is rájöttem (olvasva az újságokat), hogy sok dolgot én nem negatív beavatkozásként éltem meg, amit sokan igen (pl.:oxitocin, folyamatos CTG, stb.). De szerintem ezt úgyis a dokival kell elõre tisztázni, hogy mit szeretnél és mit nem. Én rábíztam magam a dokimra, és az az igazság, hogy nekem így volt jó, mert tudtam, hogy bármit is tesz, nem akar nekem rosszat.

-Nappali rooming-in rendszer van, a baba reggel 7-tõl este 10-ig volt velem. Nekem ez jó volt, mert a gátmetszés után épp elég, ha az ember nappal gondoskodik a bébirõl, éjszaka meg alszik. Ráadásul Martin megszokta, hogy éjszaka alvás van, nem szopi, úgyhogy õ itthon sem evett éjjel soha. Nappal is bármikor be lehetett adni õket a csecsemõsökhöz, pl. ha az ember kiült a látogatóihoz a folyosóra. Õk ugyanis nem jöhettek be a kórterembe, de a folyosó azon részére sem, csak üvegajtón keresztül mutathattam meg a babát. Ez sem volt hülyeség, mert mindenkihez máskor jöttek, nem hiányzott, hogy idegenek lássák, amikor éppen rosszabbul vagy, vagy éppen szoptatsz, vagy a kisebbség behurcoljon valami bacilust. (Õk amúgy eléggé el vannak szeparálva, és a híreszteléssel ellentétben nincsenek többen, mint máshol. Sajna, kevesebben sem.)

-A tisztaság elfogadható, a WC nem a legmodernebb (hulló vakolat), de tiszta. Papírt vinni kell! A kórtermekben minden reggel alaposan kitakarítottak: felmosás, pelenkázó lemosása, szemét ürítés, stb. Az ágyadba is bármikor kérhettél tiszta lepedõt, az mindig volt. Nem úgy, mint hálóing.

-A szobák nagy része 3 ágyas (az átalakítás után 2 ágyasok lesznek WC-vel, zuhannyal), de most is van egy ún. fõorvosi szoba, ahová a "protekciós" betegeket teszik. Én is itt voltam, ez 2 ágyas és bent van a zuhany. Szuper volt, 5 percenként zuhanyoztam, olyan jó volt a gátsebnek! A gyermekorvos a szobákban vizsgálja a babákat, csak az oltás és a vérvétel nem ott történik.

-Megkérdezik, hogy adhatnak-e a babádnak egy kis teát folyadék pótlás gyanánt. Én beleegyeztem, mert szerdán szültem és csak szombatra lett tejem. A teát pohárból adják a bébiknek, és tényleg nem sokat, meg is tanultam, hogy kell pohárból itatni. Martin 1x kapott egy kis tápszert is, mert péntek éjjel annyira éhes volt már, hogy sebesre dörzsölte az állát a kising, annyira forgatta a fejét, kaját keresve.De azt is pohárból kapta, és nem tömték meg! De nem általános a tápszerezés, a fiatalúr kiharcolta magának.Amúgy nagyon pártolják az igény szerinti szoptatást, a szülõszobára is visszahozzák, ha kéred. Én is mellre tettem ott. A csecsemõsök nagyon aranyosak, látszik, hogy szeretik a babákat. Kérés nélkül is sokszor benéznek, megkérdezik, tudnak-e segíteni valamiben, tisztába teszik a kicsit, megtanítanak fejni. Én nagyon hálás vagyok, mert megmutattak mindent, és nekem nem lett sebes a mellbimbóm, nem gyulladt be a mellem, Martin kezdettõl szépen szopizik, és 50 grammal nehezebben hoztam haza, mint amennyivel született. A többi nõvér is oké, adnak jeget a gátsebre, és naponta 2x van gátkezelés, amin érdemes részt venni. Az összes doki nagyon szimpatikus és kedves volt.

-Sima szülés után a 4. napon van varratszedés és az 5. napon lehet hazajönni, császár után (azt hiszem) a 7. napon engednek ki.

-Nem tudom, kötelezõ-e a beöntés, de én akkor is kértem volna, ha maguktól nem adnak. Nekem ciki lett volna, ha a kitolásnál más is jön, mint a baba, másrészt gyorsabban halad a szülés, ha üresek a belek. (De a szobatársnõmnek nem volt, mert nagyon sietett a kisfia.) De egyáltalán nem volt kellemetlen, ettõl igazán nem kell tartani! A borotválást én elintéztem itthon egy tükör segítségével, de amúgy érdemes saját borotvát vinni (nemcsak ebbe a kórházba!), mert a gátat leborotválják. Gátmetszés elsõ szülésnél általában van, amúgy a szülésznõ próbálkozik a gátvédelemmel. (Nagynéném a 3. gyermekét tavaly így szülte.)
De nekem is masszírozta, így nem kellett túl nagyot vágni, pedig a kisfiam az egyik kezét a feje mellett tartotta, úgy, hogy a köldökzsinórt fogta.(Mintha nem lett volna elég azt a 34 centis buksit kinyomni!Kép)Én nem fogadtam szülésznõt, bár így utolag azt mondom, érdemes lett volna, mert így csak szerencsém volt, hogy más nem szült akkor, és végig velem foglalkozhatott. A következõ babánál megfogadom, akinél most szültem, mert annyira rendes volt.

-Kérdés nélkül, ami eszembe jut:
Az apás szülõszoba kicsi, van benne bordásfal, és hagyományos szülõágy (Borzalom! Tuti, hogy valami szadista férfi találta ki!), a nagy szülõszobában függönnyel vannak elválasztva az ágyak. Mi apásan szültünk. Ha beavatkozásoktól mentes szülésre vágysz, akkor ne itt szülj, bár nem tudom, Szuchy milyen. Engem, mint fent említettem, nem zavartak a beavatkozások. Bár az is igaz, hogy nekem programozott szülésem volt, mert már szerettem volna túl lenni rajta, és a dokim beleegyezett, hogy megindítsa a kiírt idõpont elõtt 3 nappal. Úgyhogy nekem mesterségesen kellett fájásokat csinálni, elõször burokrepesztéssel, majd oxitocin-infúzióval.De, ahogy hallottam, általában használnak oxitocint, gyorsításra. Tény, hogy erõsíti a fájásokat, de nekem az egész szülés 7 óráig tartott, ami elsõ szülésnek nem számít hosszúnak. A CTG egész szülés alatt az emberen van (nekem megnyugtató volt, hogy hallottam a baba szívhangját), de fel lehet állni, le lehet guggolni. Enni, inni szülés alatt nem lehet, csak vizes kendõvel törölgetni az arcodat, szádat. (Ez elég kegyetlen, de nem kockáztatnak, mert mi van, ha császár lesz belõle.) Ahogy hallottam az is gyakori, hogy a doki segít kinyomni a babát egy kis hasra nehezedéssel. (Hogy õszinte legyek, nekem ez sem volt rossz élmény, mert akkor minden segítségnek örültem.) Utána a bébit a hasamra tették, és a férjem vághatta el a köldökzsinórt, mikor már nem pulzált. Akkor a doki megölelt mindhármunkat és sok boldogságot kívánt a gyerkõchöz. (Ez nagyon megható volt!) Mérés és öltöztetés után visszahozták, és amíg engem varrtak, addig az apukájánál volt, majd mellre tehettem.

Remélem, elég kimerítõ voltam! Ha van még valami, kérdezz bátran! Biztos kihagytam pár dolgot, ami érdekelne!

Roxane!

Tudod, már mi újság van? Szorítok nagyon! Tényleg csak akkor válaszd Szikszót, ha van kocsitok! Buszozni hülyeség lenne!

Pusz mindenkinek, Lina
Névtelen
 


Sziasztok Lányok!

Remélem mindannyian jól vagytok és a meleget kicsit jobban bírjátok nálam. Néha óriási légszomj jön rám, pedig még csak a 26. héten tartunk, mi lesz még itt?!
Tegnap volt a diplomaátadó ünnepség, úgyhogy egy teherrel már kevesebb. A másik "terhemet" pedig pénteken nézettem meg a Doki bácsival. Szépen fejlõdik, az orvos szerint minden OK vele. Megnézte, hogy nem-e nyitott a méhszáj. Szerencsére nem. De ha az lenne én mit éreznék? Tudja valaki? Egy-két dolgot letisztáztam a szüléssel kapcsolatban a dokimmal. Mivel elsõ kismamaságról van szó hosszú vajúdásra lehet számítani. Ezért azt szerettem volna, ha nem kell végig a szülõágyon feküldnöm, hanem egy kicsit járkálhatok, kényelmesebben mozoghatok. Elviekben azt mondja, hogy ennek nincs akadálya. Viszont nincs olyan CTG készülékük, ami hordozható lenne. Így nem tudja biztosítani a folyamatos szívhang figyelést és ez szerinte sok esetben életmentõ lehet. Azt mondta, hogy ezt gondoljam át. A beöntéssel én is úgy vagyok, mint Lina, nehezen viselném, ha "baleset" érne mások szeme láttára. Egyébként is már kétszer kaptam beöntést, két mûtét alkalmával. Nem tartozik a legkellemesebb élményeim közé, de ennél sokkal szörnyûbbek is vannak. Igazából az volt a rossz, hogy ki érek, vagy nem érek ki a WC-re. A másik rossz pedig, hogy egymás után négyen kaptunk és csak két WC volt. De valahogy majd csak lesz. A gátmetszést szerettem volna elkerülni. Azt mondta a dokim, hogy 2-3. szülésnél szoktak gátvédelmet alkalmazni, elsõ szülésnél a biztonság kedvéért inkább vágnak. Hááát, nem tudom. Úgy látom, hogy dokibá nagyon biztonságosan akarja intézni az egészet. Én meg gyáva vagyok ahhoz, hogy kockáztatni merjek. Úgy gondolom, hogy ha van biztonságosabb út a babámnak, akkor azt választom. Az orvosom híve az EDA-nak. Én kicsit továbbra is tartok tõle. Hát ennyi, fel van adva megint a kérdés, hogyan tovább?!
Mindenkinek szép napot!
Kata
killes
 
 


Kata!

Valahol feljebb már biztos,hogy írtad, hogy melyik kórházba fogsz szülni és kinél, de most valahogy nem találom.
ÉN már a második babámmal vagyok terhes (32. hét-nél járunk). Kingát én epidurálissal szültem (ugye az EDA azt jelenti?????!!!) Kép Sokkal könnyebb volt. Legalábbis nekem. Azt nem állítom, hogy nem fájt, de mondjuk nem görcsöltem. Nagy különbség, mert mielõtt beadták azért egyfolytába 3 perces fájásaim voltak kb.3 órán keresztül.
Volt egy kicsi gátmetszésem is. Azt is ki lehet bírni, nem olyan vészes. Általában az elsõ gyereknél biztos ami biztos (ahogy a dokid mondta).
Papás szülést terveztek?
A nagy meleggel én is hadilábon állok. Már sehogy sem jó.

Kérdezted, hogy mit éreznél ha kinyílt volna a méhszájad??
Szerintem maximum azt, hogy sokat keményedik a hasad. Nekem legalább is ez jelezte, hogy kezd megrövidülni a méhszájam (sajnos). Én is szerdán megyek a dokihoz, remélem nem rövidült tovább,mert akkor valószínüleg irány a kórház. Pedig nem szívesen hagynám itthon a 2 éves lányomat.
Na majd meglátjuk.

Remélem mindenki jól van. Kitartást a pocakosoknak, és kellemes hûvös szobát.

Sziasztok
Kriszta
dkriszta
 


Kata!

Nekem a 32. héten megövidült a méhnyakam, de nem éreztem belõle semmit. Elvileg a méhszáj is kinyílhat úgy, hogy észre sem veszed, de ez ritka. Általában együtt jár a haskeményedéssel, görcsökkel. Ha sokszor keményedik a pocakod, akkor szólj a dokidnak.

Szerintem ne bánd a gátmetszést, mert ha repedsz, az sokkal rosszabb. De több ismerõsöm is van, aki gátvédelemmel szült, és így utólag megoszlanak a vélemények róla. Ugyanis többen azt mondták, hogy lehet, hogy jobb lett volna egy kis vágás, amit összevarrnak, mert így kicsit kitágultak. A gátmetszést nem is érzed, mert adnak elõtte egy szurit. Inkább utána rossz, ahogy gyógyul és húzódik a varrat, de ezért kell sokat zuhanyozni és áztatni a sebet. A varratszedés után már szuper. Én a szülés utáni 5. nap úgy ültem, mint elõtte, és olyan szépen rendbe jött a gátam, hogy már az sem nagyon látszik, hol volt a vágás. (És a férjem szerint minden ugyanolyan, mint szülés elõtt volt! Ami azért nem hátrány!)

Szerintem nem rossz az, ha folyamatosan figyelik a szívhangot, Neked is megnyugtatóbb, hogy hallod, minden oké. Martinnak a végefelé minden fájásnál lassult a szívverése, mert a feje mellett volt a köldökzsinór, és nyomódott fájásoknál. De így lehetett tudni, hogy még nincs gáz, csak most már jobb lenne, ha megszületne.

Az EDA-ról nem tudok mit mondani, én úgy voltam vele, hogy ha a bébi kibírja a szülést, akkor én is, és - bár tudom, hogy ma már rutinszerû - nekem szörnyen félelmetes, hogy a gerincembe szúrjanak egy tût.

Ha esetleg oxitocin-infúziót ajánlgatnak, szerintem egyezz bele, mert igaz, hogy felerõsíti a fájásokat, de nagyon felgyorsítja a folyamatot. Én legalábbis úgy voltam vele, hogy inkább fájjon jobban, de rövidebb ideig. Nekem 20 órakor kötötték be, kb. 22-re kezdett hatni, és 0.30-kor már kinn is volt a baba.

Tudjátok már a nemét? És hogy fogják hívni?

Szörnyû, hogy már megint mennyit írtam! Bocsi a szómenésért!

Mindenkinek pusz, Lina
Lina
 


Kedves Kriszta és Lina!

A Semmelweisbe fogok szülni, mert ott van a dokim. Pont kérdeztem tõle - itt a Szikszó-láz miatt -, hogy nem készül-e õ is ki. Azt mondta, hogy még nem tudja mit hoz az élet, de egyenlõre ilyesmirõl szó sincs. Õk együtt dolgoztak Szuchy-val, és mivel õ állítólag osztályvezetõ lett, gondoltam, hátha hívja a dokimat is. Kriszta kérdésére válaszolva: igen papás szülést tervezünk. Ezt is megbeszéltem a dokival, õ jó dolognak tartja, semmi kifogása ellene. Az epidurál és az EDA szerintem ugyanaz. Én úgy tudom, hogy van kétfajta gerincérzéstelenítés is, de hogy melyik-melyik azt pontosan nem tudom. Örülök, hogy van valaki aki ezt már kipróbálta. Én a béna érzéstõl félek, hogy nem érzem a lábamat. Meg attól is, hogy amikor szúrnak elmozdulok és nem jó helyre szúrnak. Meg attól is félek, hogy utánna derék-fájdalmaim lesznek. Egyébként úgy látom, Te is a Semmelweisbe jársz, úgyhogy biztosan ugyanolyan érzéstelenítésrõl van szó. Remélem, hogy szerdán minden rendbe lesz Veled, de ha be kell menned a kórházba, ott mit tudnak csinálni. Csak fektetni, nem?!
Kedves Lina! Örülök, hogy egy kimondatlan kérdésemre választ adtál. Igazából azért féltem (+félek is) a gátmetszéstõl, mert nem tudtam, hogy utánna hogy lesz a némi nemû nemi életem. Mindenkintõl azt hallom, hogy az már olyan "lötyögõsebb". Ezért is próbálkozom - amatõr módon, könyvbõl - intim tornával. Gondoltam, az hátha segít, bár sosem tudom, hogy helyesen csinálom-e. Valaki annak idején itt a topicban is érdeklõdött a nõi tornáról. Járt már valaki ilyen tanfolyamon? Apropó tanfolyam, léteznek itt szülésre felkészítõ tanfolyamok?! Tudjátok, olyan papásak!?
Üdv! Kata
killes
 
 



Panka!
A nyelviskola infót köszönöm megkaptam, köszi. Kinél tanultál olaszul?

Kata!
Küldtem, emilt, választ várok. Köszönöm.

Gyöngyöske
gyöngyöske
 
 


Sziasztok!

Panka! Roxane nyaralni van a héten, de azt hiszem, hogy a jövõ héten már lesz. Kíváncsi vagyok, hogy mit mutatott a tesztje.

Gyöngyöske! Tegnap kaptam meg az emiled és válaszoltam is rá. Ezek szerint nem kaptad meg?! Elküldöm mégegyszer!

Üdv! Kata
killes
 
 


Kata!

Még mindig nem kaptam meg. Várom.

Gyöngyöske
gyöngy
 


Sziasztok!

GyöngyöskeKép
Már nem emlékszem a tanár nevére és a füzetemet sem találom, hogy abban megnézném.Kép

LányokKép
Nem tudtok ajánlani egy jó konditermet? Olyan kéne ami koedukált, és ahova nem járnak beképzelt izompacsirták.

Panka

panka
 
 


Szia Gyöngyöske!

Ma is próbáltam elküldeni vagy háromszor, de mindig visszajön az emil. Nem tudom, hogy mi nem jó, lehet, hogy az én levelezõm nem OK! Én az EU nyelvek iskolájába jártam, de én angolt tanultam ott. Az iskola vezetõje Kolenkó Mária (Mazsi), telefon: 20/956-5587; 46/373-942.
Szia! Kata
killes
 
 


Kata!

Köszi az infót. Tudom melyik az a nyelviskola, de tudomásom szerint ott nincs spanyol oktatás, csak olasz. Már sikerült beszereznem ezzel kapcsolatban néhány nevet, telefonszámot.
Nem tudom mi lehet a levelezõvel a gond, dKrisztától ma kaptam emilt.

Gyöngyöske
gyöngyöske
 
 


sziasztok!

Miskolci vagyok és október 4-én fogok szülni a Szentpéteri kapui kórházban. Ha valakinek vannak tapasztalatai a kórházról/orvosokról akkor szívesen veszem.
köszönöm
neva
neva
 
 


Szia Neva!

Üdvözöllek közöttünk. Korábban a többiek leírtak néhány infót a Szentpéteri kapui kórházról. Én szintén októberben fogok szülni, de a Semmelweisben.
Üdv! Kata
killes
 
 


Sziasztok!

ÉvaKép
Üdv nálunk. Gratulálok a pocaklakódhoz. Kata007 szült a Szentpéteriben nemrég. Fentebb megtalálod az írását róla. Õ most ritkán szokott jönni ide, de ha írsz neki magánban biztos válaszolni fog. Az Archivban is találsz róla, mert Dodus beírta amit a Születéskalauzban írnak. Ki az orvosod?

Üdv, Panka

panka
 
 


Szia Kata!
Borsodvolán?.........Mi a kötõdés? érdekelne.
neva
neva
 
 


szia Panka
Jó, hogy olyan emberekkel találkozom akik a közelemebn vannak.
A dokim Dr.Farkas László
Ma derült ki, hogy a terheléses cukor vizsgálat után az eredény magas 8,9. Félek, nem akarok bemenni a kórhába.
neva
neva
 
 


szia Roxane!
Én is Avas (III.ütem)
Merre felé laksz? Nem követtem végig az eseményeket, ezért kérdezem, hogy csíkos lett a teszted?
neva
neva
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy eddig nem jelentkeztem, de lefeküdt a gépünk a múlt heti éjszakai áramkimaradás miatt, és hát kellett egy pár új dolog bele.
Vincsi, alaplap, táp, proci, ram, hogy csak a nagyobb dolgokat említsem. Kép

Vannak új képeink itt:

[url=http://www.doribaba.tk" TARGET="_top]http://www.doribaba.tk[/url]


Neva!
Én ott szültem május 29-én. Mire vagy kíváncsi? Egy pár dolgot már írtam róla itt. Kicsit feljebb, június 14-én megtalálod.

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

NevaKép
Ne izgulj, biztos nem lesz semmi gond. Egyébként a mostani kismamában van egy cikk a terheskori cukorbetegségrõl. Ha érdekel elküldhetem.

Kata007Kép
Hát ez bosszantó lehetet, ami a gépetekkel történt, és mennyi pénz. Dóri baba nagyon-nagyon aranyos. És látom tetszik neki a kiságyban minden, amit te varrtál.

TöbbiekKép
Merre vagytok?

Üdv, Panka

panka
 
 


Sziasztok!

Kata007!
Megnéztem Dóri baba új képeit. Nagyon szépen fejlõdik. Remélem minden rendben van veletek!?

Neva!
Válasz elment emillel.

Szép idõnk lesz a hétvégén. Jó volna egy kicsit strandolni. Éppen most pumpolom az anyukámat, hogy varjon nekem fürdõruhát. Eddig mindig bikinit hordtam, de a tavalyinak a felsõ része már abszolút nem jön rám. Én egyébként is fürdõruhát szeretnék, ami takarja a pocakomat. Sajna az egész városban nem gondol ránk, kismamákra senki. Lehet, hogy Pesten lehetne venni kismamafürdõruhát, de én csak olyan olcsóbb, 1-2 hónapra való fürdõrucit szeretnék és nem tízezreset. Hát igen, ezek biztosan nagy igények?!
Tegnap leszidott a védõnõ a kismamatanácsadáson, hogy sokat híztam. Azt mondta, hogy ne egyek banánt és sárgadinnyét, mert sok benne a cukor. Na ja, majd télen eszek sárgadinnyét. Égyébként szerintem nem kóros és nem hiszem, hogy minden esetben annyira nagyon kellene a mérleget figyelni. A kismamaság elõtt én nagyon össze-vissza ettem és most berendszereztem magam. Erre a szervezetnek gondolom át kell állni. Meg aztán az elején én rengeteg olyan hormont kaptam, amitõl szinte levegõvételnél is híztam. Végül is a doki nem mondta, hogy sok lenne, de azért még jobban megpróbálok odafigyelni. Ez van.
Mindenkit puszilok! Kata
killes
 
 


Kata!

Ne idegesítsd magad a védõnõn! Engem is többször megszidott, hogy sokat híztam. (A végére 12 kiló lett összesen!) Igaz, hogy ez csak a kiskönyv szerint igaz, mert az elsõ 8 hétben is híztam, de ezt csak én tudtam, a védõnõ akkor még nem látott. Nálam az volt a gond, hogy a terhesség elõtt állandóan fogyóztam, és amikor elkezdtem rendesen enni, a kiéhezett szervezetem mindent beépített. És miután jól felhúztak ezzel a "sokat hízott kismama, nem lesz ez így jó" - dumával, mértek egy 140/90-es vérnyomást. Persze szerintük ez is a hízástól volt! (Szerintem meg attól, hogy felment a pumpa. Érdekes, itthon én magamnak 110/70-eket mértem.) És a hízás ellenére a teszt-reggeli utáni vércukrom 3.7 volt! Na, ennyit errõl. Csak így utólag is kikívánkozott belõlem, mert ez a mérlegelés tiszta baromság és felesleges idegbaj. És egyél gyümölcsöt jó sokat, azt amelyiket szereted.

Neva!

Némi kapcsolódásom nekem is volt a Borsodvolánnal, de már megszünt. Kicsi a világ.

Kata007!

Dóri baba nagyon édes! Kár, hogy én nem tudok Martinról képet feltenni, de remélem, hamarosan meg tudjuk oldani.

Nagy újság van nálunk, Martin baba a jövõ szombaton lesz 5 hónapos, de már hasra és vissza is fordul! A hasáról már 4 hónaposan visszafordult, de egy hete már megy a hasrafordulás is. Nagyon büszke vagyok rá! Továbbra is jól szopik, jelenleg 6900 gramm.

Jó hétvégét mindenkinek!

Pusz, Lina
Lina
 


sziasztok!

kata
köszi a levélkét az én válaszomat elküldtem e-mailben.

Panka!
De igenis izgulok navalyás cukor miatt, semmi kedvem befeküdni a kórházba. Mert a Kékes fõorvosnõ(belgyógyász) túllihegi az ilyen dolgokat és rögtön kórház+inzulin inj.
Köszike a biztatást jól esett KépKismamát nem szoktam megvenni ha elküldöd megköszönöm.
Mondtam már, hogy könyvelõ vagyok?!?!?!
Már 2,5 éve saját vállalkozásban ûzöm az ipart,de volt bedolgozásom könyvelõirodának is, csak márciusban itthon maradtam mert babóca rendesen felfordította a bioritmusomat= ramatyul éreztem magam.

Mindenki más!
Ti nem szoktatok Chat-elni? Én járok majdnem minden nap és van úgy, hogy egész jó a társaság.

Neva
neva
 
 


Sziasztok Lányok!

Nálam teljes az "uborkaszezon". Pangás van 1000-rel. Jövõ héten a fõnökökm szabin lesz, és épp most borította a nyakamba a jövõ heti munkát. Hát... valahogy majd csak megbirkózom vele. Remélem, hogy nem fogják kérni a nagyfõnökök és majd ha visszajött, akkor megcsinálja õ magaKép Kép Kép

Panka!
Mi újság inszem ügyben? Mikor mentek? Próbáltam érdeklõdni egy barátnõmtõl, hogy ki a legjobb ez ügyben a megyei kórházban, de még nem írt vissza.

Kedves Újak!
Üdv a körünkben és legyetek aktívak!Kép Egy kis bemutatkozást kaphatunk Tõletek? Fentebb olvashatjátok a miénket is.

Mindenkinek kellemes és szép hétvégét! Pihenjetek sokat!

Dodus
Dodus
 


Panka!

Választ elküldtem, köszönöm.
Ma este próbáltam chat-elni de SENKI nem volt!!! Pedig ilyenkor kb.10-15 felhasználó van. Furcsa

Neva
neva
 
 


Sziasztok!
Bemutatkozás -ti akartátok :o)

29 éves vagyok, 9 éve mentem férjhez. Miskolcon 2 éve lakunk, de elõtte régóta ide jártam dolgozni. Szerettem a várost akkor is ezért költöztünk ide. Jelenleg Avas III.ütemben lakunk.

Munkamániás könyvelõ vagyok. Elõször alkalmazottként kezdtem aztán egy ideje saját vállalkozáson belül csak itthon dolgozom.
Babatémán évekig gondolkodtunk és végül arra jutottunk, hogy így teljes az élet - legalább is mások ezt mondják. Kicsit félünk ettõl a nagy feladattól de a párom segítségével, tudom nincsenek lehetetlenek.
Tehát baba október 4-re várható. Nemét még nem tudjuk,de nem is fontos.
A megyei kórházban fogok szülni, Farkas Lászlónál ha addig nem változik valami.
Ha jobban belemrülök akkor lesz 5 oldal, ezért inkább egyelõre ennyit.
Neva
neva
 
 



Sziasztok!

LányokKép
Mit szólnátok hozzá, ha nekünk is lenne egy kis táblicskunk, amiben benne lennének mindenkirõl a fontosabb adatok. Ha tetszik az ötlet megpróbálhatom elkészíteni. Várom a véleményeket.

DodusKép
Bútorokkal mi újság? Dokinénihez 19.-én megyek, akkor már remélem sok minden kideül. Képzeld, most már a prolaktin szintem is magasKép Kb. 2× annyi, mint a normál tartomány felsõ határa.

Panka

panka
 
 


Panka!

Milyen jellegû táblicskura gondolsz? Olyanra, mint a "Friss kismamás"-ban van? Én benne vagyok, az adataimat megtalálod azon az oldalon.

Gyöngyöske
gyöngyöske
 
 


Szia Gyöngyöske!

Arra gondoltam, hogy benne lehetne, hogy ki hány éves, melyik részen lakik, mivel foglalkozik, melyik kórházban ki az orvosa, gyerekek neve, kora, + a kismamáknál, hogy mikorra vannak kiírva.

Panka

panka
 
 


Panka!

Szerintem is jó ötlet, így legalább tudjuk követni egymást.
Kezdem én az adatokkal.

Kriszta vagyok. 29 éves. MIskolc-Tapolcán lakunk, Könyvelõ vagyok. A Semmelweis Kórházban van az orvosom, Dr. Sándor Csaba fõorvos. Van egy kislányom már. Õ 2,5 éves Kingának hívják. Jelenleg 32 hetes és 4 naposak vagyunk. 2002. augusztus 27-ére vagyok kiírva.

Ha valami még hiányzik szólj. Ha tudok segíteni akkor is.

Egyébként bocsi a ritka írásért, de teltházon üzemelünk. Az összes másvidékre szakadt barátunk most szállt meg bennünket.

EGyébként voltam szerdán a dokinál. A magzatvízzel minden rendben. De hogy ne legyen felhõtlen a boldogságom most éppen cukrot találtak a vizeletben. Ezért 3x is mehetek cukorterheléses vérvételre. MÁr egész megszeretem Kép .
Szépen nõ a baba. Szerdán volt 2,1 kg kb.

Majd még késõbb bõvebben.

Sziasztok
Kriszta
dkriszta
 


Panka!
Nagyon jó ötlet és csak támogatni tudom. Ha bármiben tudok segíteni szívesen teszem.
Neva
neva
 
 


Sziasztok!

Hát akkor megpróbálom a táblázatot. Remélem a többiek is hozzájárulnak. Csak azokat tettem bele, akik az utóbbi kb. 2 hétben hozzászóltak a fórumhoz.

<pre>
Név / Foglalkozás Kor Lakhely Kórház / Orvos Gyerekek Szülés ideje
Dkriszta / könyvelõ 29év Tapolca Semmelweis / Dr. Sándor Csaba Kinga 2,5 év Aug. 27.
Dodus / kontrolling 26év Arnót ? _______ 1-2 év múlva
Gyöngyöske / ? 30év ? Semmelweis / Dr. Sándor Csaba 1 gyerkõc Szept. 13.
Kata(killes) / ? 29év ? Semmelweis / Dr. Pócsi Tamás ? Okt.
Kata007 / GYED 35év ? Megyei / Dr. Gyurkó Anita 15év Daniella 7év Dóra 05.29 ______
Lina / GYED 27év Gyõri kapu Szikszói kórház / Dr. Szemcsák Miklós Martin 02.02.13. ______
Neva / könyvelõ 29év Avas (III.) Megyei / Dr. Farkas László ______ Okt. 04.
Panka / könyvelõ 26év Népkert környéke Kazincbarcika / Dr. Lázár Erika ______ Babaprojekt folyamatban
Ritaa / otthon van 30év Martintelep Semmelweis / Dr. Shittu Gafar Dani 6 év Dorka 3,5év _______
Roxane / ? ? Avas ? ? ?
</pre>

Ugye jó lesz így?

Akinél kérdõjel van kérem adja meg a hiányzó adatot. Ha valaki esetleg kimaradt szóljon, nem direkt volt.

Na lássuk.

Panka

panka
 
 


De jó, sikerült. Na, mit szóltok hozzá?

DkrisztaKép
Örülök, hogy a magzatvízzel minden rendben. Szorítok, hogy a vérvétel ne mutasson magas cukrot.

Jó éjszakát!

Üdv, Panka

panka
 
 


Panka!

Nagyon jó lett,tetszik,ügyi vagy Kép
Neva
neva
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a dícséreteket!!!!!
Dórikával is minden rendben, nagyon jó baba még mindig! Kép

Panka!
A hiányzó adat: Avas

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok Lányok!

Igen beindult múlt kedden a klubélet! Sajnálom, hogy hamarosan itt kell hagyjalak Benneteket. Már csak a héten dolgozom, otthon pedig nincs netem. Igaz már pumpolom egy ideje a páromat, hogy vegyünk otthonra egy újabb számítógépet és az Internet hozzáférést is építsük ki. Sajna úgy látom, hogy a kiságy, babakocsi, stb. vásárlás mellett ez már nem fér bele a költségvetésbe. Azért úgy gondolom, hogy fél éven belül otthon is csak lesz netem, hiszen most teljesen elképzelhetetlen, hogy ne legyen. Több, mint 10 éve dolgozom számítógépen, attól tartok, hogy billentyûk nélkül elsorvadnak az ujjaim.

Panka! A táblázat nagyon jó, adataimról a választ elküldtem Emillel!

Roxane! Hol vagy? Remélem kipihented magad? Teszteredmény?

Neva! Megkaptam az Emilt, válasz elment!

Mindenkinek szép hétfõt!
Kata
killes
 
 


Sziasztok!

KataKép
Szomorú vagyok, hogy itt kell hagynod minket. De a baba érdekében mindent, nem? A babáról, majd valahogy értesítel minket ugye?

RoxaneKép
Van már valami eredmény?

Üdv, Panka

panka
 
 


Kata!
Helyesbítés: NEM vagyunk öregek csak én abban gondolkodom, hogy egy gyerek felnevelése (szerintem) 20-24 év és utána jó lenne látni az unokát isKép
Sajna a férjemnek már rég nem élnek a szülei, nekem apukám 6 éve nincs. Hát csak erre gondoltam.
REM: borkorcsolyával csak óvatosan KépKépKép
Neva
neva
 
 


Sziasztok!

Nagyon aranyosak vagytok! NEm is gondoltam, hogy igy szoritotok nekem! :-) A 33. napig birtam végül és akkor csináltam tesztet: kétcsikos lett! :-) Ha minden jól megy, akkor márc. 5-én kéne érkeznie a babának. :-)

A táblázathoz annyit, hogy a III. ütemben lakom (mellesleg szivesen megismerkednék olyan kismamákkal, akik szintén itt laknak, az elsõ gyerkõcnél olyan rossz volt állandóan egyedül lenni, egyedül sétálni, senkit nem ismerek ott).

Az orvost még nem tudom, ki lesz, mindenképpen szeretnék beszélni Pócsival, de most 2 hét szabin van. 22-én lesz legközelebb, akkor megkeresem a kórházban.
roxane
 
 


Ja! és 30 éves múltam márciusban és van egy kislányom, aki 99. 11. 02-án született. Szóval 3 éves lesz novemberben.
roxane
 
 


RoxaneKép
Itt is nagy-nagy gratula nektekKép Vigyázz nagyon magatokra. És gyere közénk gyakrabban. Merre voltatok nyaralni?
Puszi, Panka

panka
 
 


Köszi, Panka! Nyaralni Bogácson voltunk. Apukám ott született, ott van még egy pár rokon... De nagyon jó volt. A barátnõmékkel voltunk és a két gyerkõc szuperul érezte magát!!!
roxane
 
 


Panka! Úgy látom a táblázatban, hogy Te (is) könyvelõ vagy... Nehéz "szakma" ez? Nehéz megtanulni? Már olyan régóta gondolkodom rajta... Ha másra nem, arra jó lenne, hogy a párom vállalkozását tudnám vezetni, azért sem kéne pénzt kiadni a könyvelõnek...
roxane
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: