Új privát üzeneted érkezett!

Szia Cili2,

koszi szepen, megprobalom.

Andi
andianya71
 


Sziasztok!
Mar regota olvasgatom a "tarsalgot" csak nem tudtam hova lepjek be. En Floridaban elek, 3 gyerekem van 2 fiu, Ok ikrek, es 1 lany.A fiuk 19 honaposak a lany meg 3 honapos, ugyhogy eleg nehez Itt egyedul. Egyenlore ennyit, ha van kedvetek, irjatok!
Edit
Edit
 


Szia Andi Connecticutban!
Teljesen tonkrement a gepunk az osszes adattal stb.nem tudtam elokeriteni a cimedet azet nem irtam.Remelem minden Ok ,jol vagytok s a vizsgaszamok is csokkenoben,s elvezitek a tavaszt.!
irj ha van idod es kedved!
Sok puszi
Szilvi
sylvia
 

 
 

Szia Szilvi!

Nincs meg az e-mail cimed, igy nem tudtam irni.
Az enyem: amayer71@optonline.net
Irj!
Andi
andianya71
 


Szia Edit!

Tudom, hogy nagyon nehez itt egyedul, csalad nelkul. En nagyon sokat szenvedek emiatt, es sokszor ugy erzem, hogy nem birom tovabb. Nagyon fajdalmas, hogy a szuleim, testvereim nem tudnak reszt venni az eletunkben, es mi sem az ovekben. Arrol nem is beszelve, hogy az unokak milyen sokat veszitenek a nagyszulok hianya miatt.
Nekem ket gyerekem van; a fiam 7.5 eves, a lanyom 15 honapos. Szeretnenk meg egy babat, de sajna a mult heten volt egy vetelesem, igy nem tudom mikor probaljuk ujra.
Itt az e-mail-em, ha van kedved irj: amayer71@optonline.net
Szioka!
Andi
andianya71
 


Sziasztok! Mi Philadelphia mellett lakunk, egy 4.5 eves kisfiuval es egy 7 honapos kislannyal. Nincs valaki, aki szinten arrafele el??

Moni
Nevtelen
 


Szia Moni,

sajnos ti kb. 3.4 oranyira vagytok tolunk. En Fairfield, CT-ben elek. Miota vagytok itt? Veglegesen, vagy hazamentek?

Szia,
Andi
andianya71
 


Szia Andi,

ket eve vagyunk kint, ebbol egyet New York-ban toltottunk, es tavaly marciusban koltoztunk lejjebb. 5-6 evre terveztuk hogy kijovunk, de a csuda tudja mi lesz belole, eleg docogosen haladnak a dolgok. Azert vegleg nem szeretnenk itt maradni.

Udv
Moni
Moni
 


Szia Moni,

en sem szeretnek veglegesen ittmaradni, meg 2 evem van az egyetembol, azt megcsinalom mindenkeppen, aztan valoszinuleg hazamegyunk. Mostanaban eleg sokat szenvedek a honvagytol.
Ha van kedved irj: amayer71@optonline.net

Puszi,
Andi
andianya71
 


Kedves Anrola!

Most olvastam a tortenetedet. Kivanok nektek sok sikert az ujrakezdeshez!
EviC Kaliforniabol
EviC
 


anrola!
elveszitettem az e-mail cimedet.
ird meg nekem megegyszer legyszives!.koszi mamma
mamma (mamma)
 


Mamma!
anni@softhome.net
Anrola
anrola
 


Kedves Anrola!

Ugye te vagy Kanadabol?
Van egy ismerosom aki pont egy evvel ezelott jott el Erdelybol ide Los Angelesbe a ferjevel es a most 3 eves kislanyaval. Beszeltem neki rolad. Most vettek szamitogepet. Megkereshet az emilcimeden?
EviC
EviC
 


Kedves EviC!
Termeszetesen megkereshet az ismerosod. Nagyon orulnek neki. Koszi
Anrola
anrola
 


Kedves Rita, Baselbol!

Regen irtal ebbe a topicba, de azert remelem, meg bele-bele olvasgatsz.
Mi is Svajcban elunk, de meg csak a harmadik evet kezdtuk itt.
Te miota elsz itt? Svajci a ferjed, vagy Ti is egyutt jottetek ki? Van honvagyad? Milyen gyakran tudtok hazamenni?
Azert Svajcban az a jo, hogy meg viszonylag kozel van Mo-hoz. En felevenkent rossz esetben hazamegyek, de szeretnem, ha negyedevenkent sikerulne mindig.
Mi itt tobb magyar csaladdal tartjuk a kapcsolatot, pontosabban barati kapcsolatot. Annak idejen Mo-on az ismeroseink kozott mi voltunk az elsok, akik kijottek ide, majd tobben is kovettek minket. Viszonylag kozel lakunk egymashoz, egy magyar csaladdal egy faluban is, ugyhogy mi nem panaszkodhatunk.
Mi Unterageri-ben lakunk Zug mellett, Zurichtol es Luzerntol is kb. 30 km-re.
Van egy masfel eves lanyunk, aki egyre elevenebb, most is alig tudtam letenni aludni.

Rita!
Ha van kedved, irj a magan cimemre!
eniko@parrag.com
Ha kivancsi vagy a lanyomra, akkor a www.parrag.com cimen lathatsz egy par kepet rola.

Udvozlettel:
Alma. (Eniko)
Alma
 


Sziasztok,

régóta látogatója vagyok a Babanet-nek, de igazándiból csak most böngészgettem ezen az oldalon.
Mi is kint élünk a férjemmel Floridába több éve. Van egy 11 hónapos gyönyörű kislányunk, Nicolett.
A honvágy engem is kínoz, talán a bulis emlékek miatt, ami innen nagyon hiányzik, egy jó kis társaság!
És nem utolsó sorban a családom, akik a legjobb barátaim voltak mindig is.
De azért hazudnék, ha azt írnám rossz itt az élet, mert ez nem igaz, tengerpart, pálmafák, örök napsütés, és még jópár dolog jobb, így nehéz eldönteni, menjünk, vagy maradjunk.

Ennyit magamról, csak hogy mégis "Ki vagyok", és Edittől szeretném megkérdezni, merre vannak Floridába?
dbeatrix
 


Sziasztok Lanyok!
Ahogy elnezem,elegge megvan halva ez a topic!Nem akarjatok egy kicsit eletre kelteni?
En uj Babanettes vagyok,Kanadabol.Marcius 22.-en szuletett kislanyom Heather Lillian.
Udv.
Kriszta anya
Kriszta anya
 


Sziasztok Lányok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy hogy érzitek magatokat kint. Nem éreztetik veletek, hogy idegenek vagytok? Hogy fogadott be a kinti család, a közösség?

Nekünk volt egy ismerosünk, aki Olaszországban lett terhes, onnan szinte elüldözte a leendo anyósa, így itthon egyedül neveli fel a gyermekét.

Igaz, hogy az olasz férfiak és anyukák lenézik a magyar lányokat? (Gondolok itt a hazatoloncolt fiatal nokre, minden magyar lány k.... ?!)

Nina
Nina
 


Szervusz Kriszta anya!

Sajnos nincs nagyon idom irogatni. Jo, ha el tudom olvasni az uj uzeneteket. Azokat sem mind.
Azt hiszem, mi vagyunk a legkozelebb egymashoz. Te Kanadaba jottel ferjhez, vagy magyar a ferjed?
Irj egy kicsit magadrol es a lanykadrol.Hogyan illeszkedtel be? Van-e honvagyad? Az en tortenetemet,(es meg mas kulfoldon elo anyuka torteneted )elolvashatod ebben a topicban.

Kedves Nina!

Nem tudom, hogy van Olaszorszagban... Itt rengeteg az emmigrans, sokfele nyelvet hallani az uton, sokfele embert latni. Senkit nem erdekel a mellette elo ember. Mindenki a dolga utan nez, nincs olyan barati tarsasag mint otthon. Nekunk joforman meg nem is koszonnek a szomszedok.A jatszoteren ismerkedi lehet, foleg ha van gyereked, de ezek az ismeretsegek megmaradnak ott, ahol kialakultak: a parkban. Van nehany csalad, magyarok, romanok akikkel kicsit szorosabb a kapcsolat.
Nem tudom, hogy all a helyzet azokkal, akik ide jottek ferjhez. Mi mindketten Erdelybol jottunk.
Az is lehet, hogy meg tul keves ideje vagyunk itt?

Anrola
anrola (anrola)
 


Szia Nina!
Te Olaszolszagban elsz? Bar azt gondolom, hogy nem. Mar nem erzem magam mindig idegennek itt Milanoban. Van egy par magyar ismerosom. Most az a legrosszabb, hogy se magyarnak se olasznak nem erzem magam. Itt is rengeteg a bevandorlo, de szerintem nem nezik le a magyarokat sot. Bar az anyosokkal eleg sok a gond. Ha az a fiu igazan szerette volna azt a lanyt nem hagyta volna eluldozni.
Judit
Névtelen
 


Szia Judit!

Sajnos nem Olaszországban élek. Nagyon szeretem ezt az országot, de Olaszország is vonz, Szerintem nagyon jó képüek az olasz férfiak.
Te kint ismerkedtél meg a férjeddel? Gondolom beszélsz olaszul. Az anyósoknak szerinted a magyar nokkel van gondjuk?
Szia
Nina
Nina
 


Sziasztok Lanyok!
Mi aranylag jol erezzuk magunkat itt a nagy messzesegben.Igaz en a ferjemmel jottem,tehat nekem nem kell igazodnom senkihez(csalad).
Ami nekem nagyon rossz,hogy nincs baratnom.Otthon van,tartjuk is a kapcsolatot,dehat az nem ugyanolyan.Itt kint van egy ket magyar ismeros,de en Oket nem baratnak nevezem.Hat ezert van honvagyam.Egyebbkent cseppet sem lenne,ha ez a baratno gondom nem lenne.Kanadaiakkal,meg az ember nem nagyon tud baratkozni,esetleg csak felszinesen (mint ahogy Arnola is irta).
Ezert az en legjobb baratom a ferjem.De hat O megsem lany!!!
Ti hogy alltok a baratno kerdessel??
Kriszta anya
Kriszta anya
 


Szia Kriszta!

Nekem is hasonlo problemam van, mint neked. A ferjemmel es kisfiammal jottunk ki az USA-ba, en sem ismerek itt senkit. Ahogy Anrola irta, a szomszedok nem olyan baratsagosak, max. egy gyors koszones, aztan mindenki rohan tovabb, nehogy beszelgetni kelljen. Nekem meg a csalad is hianyzik, ugyhogy van is honvagyom jocskan. Erdekes viszont, hogy amikor evente egyszer hazalatogatunk par hetre, ket het utan mar minden bajom van, jonnek vissza ezerrel, mert az agyamra mennek. Aztan par het mulva megint hianyoznak. Lehet hogy nem vagyok normalis. Kép

Udv
Moni
Moni
 


Szia Nina!
Igen en itt ismerkedtem meg a ferjemmel egy nyaralas alatt es termeszetesen beszelek olaszul. Az anyosoknak egyebkent nem a magyar nokkel van bajuk. Az olasz anyak nagyon oda vannak a fiacskajukert. Teljesen kiszolgaljak oket, es mindenbe bele akarnak szolni...
Egyebkent nekem is hianyzik itt egy igazi baratno. Mar a kornyeken eleg sok embert ismerek, de nagyon nehez igaz baratot talalni ami nagyon hianyzik nekem.
Sziasztok Judit
Névtelen
 


Sziasztok Lanyok!

Nekem is hasonlo problemam van, vagyis hogy nincs igazi baratnom, tulajdonkeppen baratnom sem, mert akiket ismerek, senkit nem hivnek annak. En is tartom emailben a baratnoimmel a kapcsolatot, de nem ugyanaz, mintha kozel lennenk egymashoz. Es ugye mondanom sem kell Nektek, hogy a ferjekkel nem lehet mindent megbeszelni, mertvannak noi dolgok is, ami oket nem igazan erdekli, mi meg szivesen beszelunk rola.
Amugy en is Kanadaban elek a ferjemmel, akit otthon ismertem meg, es a majdnem 4 eves kisfiammal.
Moni! Amugy Te szerencses vagy, hogy legalabb evente egyszer haza tudtok latogatni, mert mi 2-3 evente megyunk csak, pedig anyukam es a ferjem apukaja is otthon van, a ferjem anyukaja van itt a masodik ferjevel, akikkel jol megvagyunk, de viszont nem lakunk kozel, szoval sokszor olyan, mintha ok sem lennenek.
Amugy en is teljesen ugy vagyok, hogyha hazamegyunk, akkor 2-3 het meg oke, de aztan szenvedek, hogy akarok visszajonni. Ez a 6. eve, hogy itt elek, a ferjem 11. eve, ugyhogy azt hiszem ez ertheto is. A ferjem mindenkeppen haza akar majd koltozni valamikor, de en felek az ilyen nagy dontesektol, ki tudja mi varna rank.
Na, most egyelore ennyit.

Mindenkinek udv.
Noemi
Noemi
 


szia Anrola!
Montad,hogy irjak egy kicsit a babamrol.
Hat,azzal kezdenem,hogy 12 nappal hordtam tul,nem nagyon akart kijonni,jol erezte magat bent,mert ugy kellett meginditani a szulest.A szules nagyon tuti volt,a korhaz elott le a kalappal,csak jo emlekem van.
Heather-ke sajnos hasfajos,de talan mostanra mar nem annyira,holnap lesz 12 hetes.Rengeteget vigyorog,sot mar kacaraszik.Ja,es nagyon rossz alvo.Lehet,a hsa miatt el lett kicsit kapatva,de nalunk az nem megy,hogy lerakom,es 5 perc mulva alszik.Csak,ha elringatom.Mar probaltam hagyni sirni,de elegge kitarto(45 percig birta).Hat ennyi egy 3 honapos babyrol.

Lanyok!
Szerintetek nekunk,akik kulfoldon elnek,baratno nelkul kell leelnunk az eletunket?????
Kriszta anya
Kriszta anya
 


Csak kitartas! Neha evekbe telik, de majd csak lesz baratno! Addig marad az emil es a telefon, na meg a levelezes.

Olgamama
Olgamama
 


Sziasztok länyok,
en is barätnöhiänyban szenvedek,itt Nemet-
orszägban.Kislänyommal (20 honapos) sokat järok jätszocsoportba,jätszoterre,ahol vannak ismerösök,de igazi,megbizhato barätnöm itt nekem sincs.(Pontosabban egy van,mgyar,de ök 1 honap mulva hazaköltöznek.Nagyon rossz lesz utäna.)En probälkozom,sokszor megbeszeljük,hogy talälkozunk,de ältaläban aznaplemondjäk.Abszolutmegbizhatatlanok.Ez nagyon zavar.Hol vannak a magyarlänyok????
SOS
csillas (csillas)
 


Sziasztok!
Nem is tudom, hogy mit irjak, hogy ne ismeteljem az elöttem hozzaszolokat. Nekem sincs egyetlen egy baratnöm sem (Ausztriaban elek osztrak ferjemmel) söt, meg igazi ismerösöm sem. Ez itt a legnagyobb problemam. Kerestem kapcsolatot magyarokkal, de ök inkabb beolvadnanak, nem vallaljak a magyarsagukat. Az itteniek meg nem igezan szeretik a külföldieket. Igy marad a remeny, meg az otthoni batatnök, akikkel emilben es sms-sel tartom a kapcsolatot. 2 het mulva hazamegyünk, mar alig varom!
magicmausi (nem akarja elfogadni a nevemet!)
Névtelen
 


Lanyok!
Olvastam a "rendelo"-ben,valaki kulfoldrol irt a cerealrol.Gondban vagyok,mert a Lurkom 3 honapos,de lassan vissza kell mennem dolgozni,es a tejet,nem lesz lehetosegem lefejni.Az orvos azt mondta,hogy kezdjem cereal-el,mivel a tapszertol ordit.Volt valaki,aki mar adott ilyen idos korban rice-osat?Ami meg aggaszt,hogy szerintem ez lisztes,mert ra van rajzolva a buzakalasz,es felek,hogy liszterzekeny lesz,ha ilyet kap.Kostolgattuk a gyumolcsoket bebi etelben,es izlett neki,de az orvos lehurrogott,hogy hogy merek adni,gyumolcsot csak 6 honapos kortol probaljam.Na akkor most mit tegyek?Teljesen tanacstalan vagyok.(Anyukam egyebbkent ilyen korban mar adott az ocsemnek gyumolcsot,sot burgonyat is.)
Kerlek segitsetek.
udv
Kriszta anya
Kriszta anya
 


Szia Kriszta!

Ha jol emlekszem Canadabol irsz ugye? En is. En otthon voltam az ev elejen amikor a Bence 3-4-5 honapot toltotte. En 4 honaposan kezdtem el adni neki mast is a tejen kivul, mert mikor 6 honapos lett vissza kellett jonnom dolgozni.
Szoval mi a rizses cereal-lel kezdtuk, a Nestle-tol a kezdot adtuk neki, amiben nincs semmi gyumolcs. Abban nincs liszt, csak rizs. Finom volt, izlett neki. Aztan egy kis almat adtam neki par hetre ra, majd szepen fokozatosan mas gyumolcsoket is, pl. banant, oszibarackot, kortet. A gyumolcs utan kezdtuk a krumplit majd a tobbi fozeleket, es mire visszajottem dolgozni ugy alakult az eves, hogy reggel felkelesnel szoptattam, aztan durvan 1 1/2 orara ra eszi meg a rizst, delelott gyumolcsot kap tizorainak, delben fozelek (most mar hussal) delutan gyumolcs, este fozelek, es lefekves elott szopi. En delben haza tudok menni a munkahelyemrol, ugyhogy meg akkor is megszoptatom.
Egyebkent az itteni konyvek mind a cerealt ajanjak kezdesnek, azutan a fozeleket es vegul a gyumolcsot. En nem ugy csinaltam mint amit itt mondanak, hanem ugy ahogy otthon ajanljak. Aztan mikor visszajottunk es a vedonovel beszeltem, nem nagyon tetszett neki, te tehet egy szivesseget. Ha minden gyereknek jo ez a modszer Mo-on akkor az enyemnek is jo lesz. (megjegyzem otthon meg a rizst sem ajanljak, de a ferjemmel valo vita elhessegetese vegett a rizzsel kezdtuk, ugyanis o az itteni konyveknek hitt)
Viszont ha miutan visszamesz dolgozni nem szoptatod egyaltalan, akkor sajna tapszert kell neki adni az anyatej helyett 1 eves koraig. Ugyhogy probald meg olyan sokaig szoptatni amig csak lehet.

Agi
Agi
 


Szia Kriszta anya!

Ha jol tudom, az iden szuletett gyerekekkel mar egy eves korukig maradhat az anyuka. Ezt nemreg emeltek fol, eddig hat honap volt. Es a te babad mar ideni. Muszaj hamarabb menj dolgozni? Nem maradhatsz meg Vele?
Tudom, hogy az itteni orvosok a cerealt ajanljak. en zepen meghallgattam oket, aztan csinaltam, ahogy gondoltam, es ahogy otthon is szokas. Robertnek hat honapos koraig csak anyatejet adtam es magam keszitette gyumolcslevet kinaltam neki, naponta csak kostolgatasnak.
Cerelat kesobb kezdtem el adni Neki, eloszor almat kapott, repat, banant, narancsot.
Szerintem batran adhatsz gyumolcsot a babadnak, cerealt majd raer kesobb. egyebkent nem hiszem, hogy liszterzekeny lenne tole, inkabb nehogy szekrekedest okozzon Nala, mint a fiamnal, ha napi harom kanalnal tobbet kap.
Anrola
anrola (anrola)
 


Szia Agi!
Azt hiszem,hogy varni fogok a cereal-el,mert Anrola irta,hogy kisfianal szekrekedest okozott,es nalunk ez egyebbkent is gond.
Szoptatni mindenkepp fogok,csak 2 eves marad ki,es azt kell valahogyan potolni.
A napi ket szoptatast hogy lehet fenntartani,hogy a tej ne menjen el?Vagy erre is beall a szervezet?
Kanadaban vagyunk mi is.
Kosz mindent
Kriszta anya

Anrola!
Hogy erted azt,hogy otthon maradhat az anyuka 1 evig?
Sajnos en errol nem tudok semmit.Szivesen babaznek,igy is kivagyok,hogy naponta 5-6 orat nem fogom latni.
szia
Kriszta anya
Kriszta anya
 


Szia Agi!
Azt hiszem,hogy varni fogok a cereal-el,mert Anrola irta,hogy kisfianal szekrekedest okozott,es nalunk ez egyebbkent is gond.
Szoptatni mindenkepp fogok,csak 2 eves marad ki,es azt kell valahogyan potolni.
A napi ket szoptatast hogy lehet fenntartani,hogy a tej ne menjen el?Vagy erre is beall a szervezet?
Kanadaban vagyunk mi is.
Kosz mindent
Kriszta anya

Anrola!
Hogy erted azt,hogy otthon maradhat az anyuka 1 evig?
Sajnos en errol nem tudok semmit.Szivesen babaznek,igy is kivagyok,hogy naponta 5-6 orat nem fogom latni.
szia
Kriszta anya
Kriszta anya
 


Szia Kriszta!

A 2001 januar 1 utan szuletett babak anyukajanak nem 6 honap a szulesi szabadsag, hanem 1 ev. Erdeklodj utana, mert igy van! Tehat 1 evig jar a "Gyes" es a munkaltatonak meg kell adnia az 1 evet ha te ki akarod venni az egeszet. Sajnos a Bence oktoberi, igy nekem csak a 6 honap jart, de azota mar ketten is elmentek szulni innen, es ok mar 1 evre mentek.
A cereal nekunk is okozott szekrekedest, ill. nem tudom biztosan allitani, hogy az okozta-e, mert egy darabig nem adtam, es akkor sem ment a kaki. Most meg eszi minden nap es megis tud tojni.
De ha nem akarod adni neki akkor kezdjel egy kis almalevel, ha az megy mar akkor johet az alma pure. En is csak hazi keszitesu pureket adok a Bencenek, uvegesbol csak a repat, mert a bolti repa esetleg nitratos lehet. (Ezt is otthon mondta a gyerekorvos)
En eppen azert szoptatom tobbszor (delben is), hogy ne apadjon el a tejem. Amugy szerintem beallsz egy ido utan arra, hogy kevesebb tejre van szuksege a gyereknek, tehat kevesebbet termelsz. Es ahogy egyre kevesebbet szopizik, ugy kell az egyeb kaja mennyiseget novelni.
Inni meg a Bence egyelore csak vizet iszik. Nem akarok egyeb edes lottyoket (megha gyumolcsle is az) adni neki egyelore.

Anrola!

A Robertnek mikor jott ki az elso foga? A Bence mar elmult 8 honapos es meg egy szal sincs nekunk. :-(
Agi
 


Szia Agi!

Robertnek het honapos koraban jott ki az elso foga. Mi alol vartuk, amikor eszrevettuk, hogy alol megjelent egy, felul mar ketto volt. Azota osszesen 6 foga van, gyorsan jottek, egymas utan. Ne aggodj amiert Bencenek nincs meg foga, talalkoztam itt olyan babakkal, akiknek 9-10 honapos korukban jott ki az elso foguk. Azert kukkints be a szajaba felulre is, hatha Veletek is kitolt Bence Kép

Kriszta!

Igaza van Aginak, erdeklodj csak utana. Jar Neked az 1 ev. Ha van tejed,szoptasd csak a kislanyodat ameddig csak tudod, ne siess az elvalasztassal. A doktorno nekem is tanacsolta a tapszert egy eves korig, de en nyolc honapos koratol uzleti tejet adtam Robertnek. Eloszor keveset, csak a fozelekeit higitottam ezzel, majd ebed utan kapott egy poharkaval. Most mar tejbegrizt is kap. Egyebkent este meg mindig szopik. Az itteniek azert tanacsoljak a gyumolcsot legutoljara, mert allergiat okozhat (szerintuk). Szerintem kinalj a babadnak egyszerre csak egy uj gyumolcsot, azt adjad legalabb harom napig, fokozatosan emelve az adagot, azutan kinalj masikat ugyanigy. Ha valamelyiktol bepottyosodik, akkor ne add tovabb. Nalunk ez nem fordult elo.

A repaval kapcsolatban: a fozes utan nem szabad felhasznalni a vizet, amiben a repa fott. Robertnek adtam repalevet ugy, hogy a nyers repat lereszeltem es kiszoritottam a levet. Akkor meg nem hallottam a nitratos dolgot, de nem lett baj belole.

Anrola
anrola (anrola)
 


Csillas!

En is Nemetorszagban elek, es nekem sincs baratnöm. Te merre vagy?
Névtelen
 


szia nevtelen,

a valoszinüsege kicsi,de jo lenne ha te is Bonn környeken laknäl.Különben a közös kävezesbol nem lesz semmi.

Csilla
csillas (csillas)
 


Magicmausi,
En is Ausztriaban elek nemet ferjemmel, problemak nemileg hasonloak, bar azert van nehany ismeros/baratnofelem + mi hetvegeken hazajarunk Mo-ra.
Szoval en Becsben vagyok, bar amilyen szerencsenk van, Te biztos nem.

Tud valaki Hannamamarol?

Cili2
Cili2
 


Sziasztok!
Utana fogok erdeklodni az 1 evnek,csak az a baj,hogy mi a ferjemmel selfemployerek vagyunk,es igy nem tudom,hogy milyen tamogatast kaphatnek.De azert van egy ismerosom,o biztos tud segiteni.

A gyumolcsot elkezdtem adni a kislanynak,es egesz jol bejon.A szoptatast pedig mindenkepp fent tartom,ameddig csak tudom.Nem vagyok tapszer parti!!!!!!
udv mindenkinek
Kriszta anya
Kriszta anya
 


Kriszta!

Ha magan vallalkozo vagy, akkor nem valoszinu, hogy barmifele tamogatas jar. 600 biztositott orat kell ledolgozni ahhoz, hogy jarjon a "gyes". Ez azt jelenti, hogy aki maganvallalkozo az pl. nem rughatja ki magat a sajat cegebol, hogy munkanelkuli segelyre menjen, tehat ugyanigy nem jar a gyes sem.
Ezt mar megkerdeztem, mert en is maganvallalkozo szeretnek lenni, es azert erdeklodtem meg, hogy majd ha lesz masik baba akkor tudjam, hogy mi a helyzet. Persze azert te is kerdezd csak meg.

Agi
Agi
 


Udvozlok mindenkit!

Olvasgatom itt regota a kulfoldon elok topic-jat, de csak most van idom nekem is bekapcsolodni a temaba.
En mar lassan 10 honapja elek Irorszagban. Itt van a ferjem is, aki mostmar magyar allampolgar, de Nigeriaban szuletett. Van ket felver lanyom, a nagy hat es fel, a kicsi ketto es fel eves. Es jovo februarra varom a harmadik, immaron ir allampolgar gyermekemet.
Ugy latom, hogy nem en vagyok az egyeduli, aki ezzel a honvagy nevezetu valamivel kuszkodik.
Tenyleg! Mivel a ferjem nem "magyar", nem feher, mindig is fel voltam ra keszulve, hogy egyszer elkoltozok Magyarorszagrol. Sot! En sirtam mindig, hogy ha mar a ferjem is kulfoldi, igy nekem se kelljen odahaza posshadnom. Mert a vege fele mar nagyon utaltam Magyarorszagot.
Aztan az elso 3-4 honap meg jo is volt, felfedezni az ismeretlent, de mostmar egyre jobban mennek haza. Csak a gyerekeimnek nem akarom megszakitani az iskolajukat. Vegre sikerult elernem, hogy a gyerekeim ne Magyarorszagon jarjanak iskolaba, most a sajat gyengesegem miatt ezt adjam fel?
Es mindig akkor a legrosszabb, amikor a ferjem utazik haza. Olyankor sirok sokat, mert mi nem mehetunk vele!
Most meg hogy tudom, hogy meg egy jo darabig nem mehetek haza a baba miatt, hat ez nagyon elkeserit. Es otthon nem merem megmondani senkinek, hogy mar megint terhes vagyok, mert a szuleim szivinfarktust kapnanak a hirre, es a rokonok kozt elkezdodne a szobeszed.
Ferjuram megigerte, hogy ha megszuletik a gyerek (jovo februarban csak!), akkor haza mehetunk mi is.
Hat mit ne mondjak erdekes latvany leszek, egy kisbabaval a karjaim kozt, akirol nem tudott senki sem.
Van meg itt valaki kozuletek Irorszagban?
Mert ugye nekem sincs itt senki baratom, ismerosom. Meg egyetlen magyarral sem talakoztam az ittletem alatt.
Persze en is tartom emilen, sms-en a kapcsolatot az otthoni baratnoimmel, de hat az nem ugyanaz, mintha latnank is egymast.
Neha megindulok, hogy megyek haza, de aztan meggondolom magam, hogy minek menjek haza. A szegenysegbe, ahol eddig eltem?
Melyik a jobb? A penzhiany okozta nyomor, vagy a lelki nyomor?

Lassan mennem kell haza, mert csak egy konyvtari geprol tudok irogatni.
Jo lesz, ha a ferjem a jovo honapban idehozza az otthon maradt szamitogepemet. Akkor mar nem lesz gondom.

Sziasztok

Margaret
Margaret
 


Sziasztok Lanyok!

Agi! Tenyleg csak 600 biztositott oranak kell meglenni, hogy kaphasd a maternity-t? En ugy tudtam, hogy 900 valamennyinek kell lenni. Es nem tudod mennyi a minimum?
Te ugye Kanadaban elsz?

Elore is koszi

Noemi
Noemi
 


Noemi!

Igen, en Calgaryban vagyok. En ugy tudom, hogy 600 oranak kell meglenni, es a brutto kereseted 55%-at kapod, ill. van valami maximum hatar, tehat mondjuk ha valaki pl. 20,000-et keres egy honapban, akkor annak azert nem adjak az 55%-at. Nem tudom mi a plafon.
Mire erted azt, hogy mennyi a minimum? A penzre? Te merre vagy az orszagban?

Agi
Agi
 


Sziasztok!

Senki nem el Irorszagban kozuletek?

Szivesen talakoznek mar itt magyarokkal, de az ittletem alatt, meg egy betu magyar nyelvet sem hallottam.

Ugy latom a legtobben Canada-ban vagytok!

Margaret
Margaret
 


Sziasztok!

Mar regota lapozgatom a tarsalgot, de eddig nem szoltam meg hozza semmihez.A chetem mar garazdalkodom kb. ket hete. Talan most jött meg a batorsagom. Kép

En Ausztriaban elek /Becsben/, es szivesen összejönnek itt elö magyar anyukakkal.

Cili2 : ha jol olvastam te is itt elsz? Ha gondolod irj!

Monika a becses nevem de Mobevik nevet hasznalom a cheten.
mobevik
 


Szia Monika, majd emailezek. Orulok neked!
Cili2
Cili2
 


Sziasztok Lanyok!

Agi!

Koszi az infot, en amugy Torontoban elek mar 5 es fel eve, van egy majdnem 4 eves kisfiam, Dominik.
Amikor Vele voltam "gyesen", akkor emlekszem, hogy a fizumnak tenyleg kb. 55 %-at kaptam. Igen, a penzre ertettem, hogy mi a minimum.
Nem tudtam, hogy ez most is igy van, azt hittem valtoztattak valamit. Azt gondoltam, hogy most hogy 1 evig itthon lehetnek a kismamak, igy kevesebb penzt is kapnak.
Engem jelenleg meg nem erint, de remelem, hogy hamarosan fog.
Aranyos lehet a kis Benced, ugye most 9 honapos korul van? Mikorra tervezitek a masodikat? Bar gondolom meg frissek az elmenyeid, orulsz a picidnek.
Na, most befejezem.

Mikor szoktal itt lenni?
Irjal, ha van idod!

Noemi
Noemi
 


Szia Noemi!

Gondolom elolvastad mar a fennt leirtakat, ugyhogy ugyis tudod, hogy miota elek itt meg az osszes tobbi ilyesmit.
A Bence vasarnap lesz 9 honapos, mar fel tud allni egyedul, sot most mar mindenhova megprobal felmaszni is. Foga meg egy szal se, de nem is baj, mert meg mindig szoptatom.
Most itt vannak a szuleim, ok vigyaznak ra augusztus vegeig.
Tesot meg nem tervezzuk egyelore, majd mikor o olyan 4 ev korul lesz. Azt akarom, hogy akkora legyen, hogy megertse, hogy a tesoja nem vesz el engem tole, meg addigra mar o is valamivel onallobb lesz.
En altalaban napkozben (itteni ido szerint) vagyok a neten, munka kozben be-be nezek ide, elolvasom a hozzaszolasokat. Otthonrol nem igen van idom netezni, meg inkabb a Bencevel toltom azt az idot.
Ti mar probalkoztok a masodik babaval?
Meselj valamit magadrol. Szeretsz itt elni?

Agi
Agi
 


sziasztok!
Azt szeretném megtudni tőletek, hogy München-ben, hol lehet jó babaruhákat,cipőket,játékokat vásárolni.Új és másodkézből való is érdekelne.

Ezenkívül ugyanezek érdekelnének még valahol Olaszországban is, olyan városban, ahol esetleg több ilyen hely van.

Köszi a segítségeteket.:Sissy
BO-SZI
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: