Új privát üzeneted érkezett!

itt nem sok kismamát ismerek, úgyhogy legalább itt beszélgethetnénk.nekem most 2 hónapos a kisfiam,ha te is szeretnéd megbeszélni a problémákat vagy a babádról írni akkor írj ide. :lol: :lol: :lol:

Kép
papp tünde
 
 


Szia Tünde!!

Mi Domaszéken lakunk........

Olvastam egy hirdetési szórólapon egy mórahalmi bababoltról. Érdemes megnézni?? Mi a véleményed??

Jó egészséget!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


szia
ne haragudj,hogy nincs ékezet,de a bébi a kezemben van...
szóval,a bababoltról
jó mínőségű babaruhák,kicsit drágábbak,de sztem megéri megvenni,mert jól bírják a mosást,és a plüss nem annyira szöszölődik bele a pici nyakába meg a kis hurkái közé.
szinte csak ruha van,bár van még no name eldobható pelus is de azt nem tudom milyen mínőségű.viszont vettem egy bundazsákot ami most zsákként szolgál ha nagyobb overrállá lehet átalakítani.nagyon jó az anyaga,két kis kesztyű jár vele,ami már be van fűzve az ujjába.5890 volt az ára.
megkérdezhetem mikor és hol szültél???
szinte egy idősek a babáink
:lol:

Kép
papp tünde
 
 

 
 

Szia Tünde!!

Köszi az infót, Én is ilyesmi holmit szeretnék. Az Én babucim ma kicsit nyügi, 20-40 perceket üvölt......vörös a feje, de nem tudom miért....


Én 1972.11.12 születtem, somolgy megyei vagyok, nemrég költöztem Szegedre, majd Domaszékre.

Mekkora a babád???
Csinálsz neki vonalzót? ÍGy szemléletesebb:-D
http://www.babafalva.hu/portal/modules.php?name=tickers

Jó egészséget!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


szia!
a bébid sztem azért volt nyűgös mert megviseli az időváltozás,mert az én fiam is elég nyűgös volt,de lehet,hogy ma se fog egész nap két óránál többet aludni...
az előző üzenetben éppen azt kérdeztem mikor szültél és hol.
mi 2006 júli 13-án a klinikán.
a vonalzóval kapcsolatban már elkészítettem, meg is kaptam az emilt, de nem tudom hogyan tovább, nem tudom beilleszteni ide... ha tudnál esetleg segíteni akkor nagyon megköszönném...
ja ha itt tartunk ki mikor született én 1979ben születtem.
üdv

Kép
papp tünde
 
 


Szia Tünde!!!!!

MI IS JÚLI 13 SZEGEDI KLINIKA!!!!!!!! :D :D :D

Hanyas szobában voltál?????? Hogy hívják a fiad???
ne tudd meg mennyire örülök!!!!!!! :D :D :D

vonalzó: a segédletek(fennt a lap tetején) -profilba kell berakni ebben a formában

[img]http......................[/img]

Ábel ma úgy tűnik pótolja a tegnapi alvását. Éjjel 8 !!! órát aludt (ilyen eddig még nem volt) és a szoptatás után ujabb 3,5 órát aludt....
Mi fogzunk is, duzzadt az inye.....

Szoktam irni a szegedi fórumba is.

NAGYON ÖRÜLÖK NEKTEK!!!!!
Pussz

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Szia Zsuzsi!
ez tényleg hihetetlen!!!!!!!nincsenek véletlenek.
mi sajnos a 10 ágyas szobában voltunk,te valószínű vmelyik négyesben lehettél...
Gergő a fiam neve.
az emailben van 3 hivatkozás nem tudom melyiket kell és hova bemásolni... :oops: lépésről lépésre le tudnád írni mit és hogyan? :wink:
hány órakor szültél? ki volt a dokid???
én reggel 4körül kerültem be a szülőszobára, a terhes pathológiáról,3 nappal túlhordtam.Keresztúri Attila volt az orvosom, és egy nagyon jó fel vörös hosszú hajú szülésznőm,asszem Andrea volt a neve.nem nagyon érdekelt akkor kit hogy hívnak...nagyon szép volt így utólag a szülés,4 és fél óra alatt lett meg a fiunk.
neked milyen volt a szülésed?
hasfájás és társai volta nálatok?
nálunk sajnos a pukival és a kakival vannak gondok az elejétől kezdve.most azért mert a bébi egy kicsit vashiányos és a vas megfogja a székletét,a széklet lazítót pedig nem birom beadni,mindig félrenyeli.
cumi vagy ujj?
nálunk semelyik,csak cicivel tudom vígasztalni vagy altatni.
egyenlőre ennyi a kérdés de még tudnék mit kérdezni,majd legközelebb.

az alvással kapcsolatban mi nagyon keveset alszunk,20perc altatás után 20perc alvás és ez kétszer egész nap.még babakocsiban talán még elvan, de az se mindig.
nálatok?

befejzem mert kicsit sokat kérdezek..
:roll: :roll: :roll:

Kép
papp tünde
 
 


Szia Tünde!

Tudom ki vagy!!! :D Magas vékony lány, fekete a hajad és olyan selyemszerű köntösöd volt. A szülés után a megfigyelőben két ágy van egymás végében és ott voltál az ajtóhoz közelin.

Én szőke, nagyadarab csaj vagyok és a másik ágyon voltam az ablaknál. A 3. ágyon a csajnak bennt voltak a hozzátartozói.

Sikovanyec J. volt a dokim, Ő szőkehajú. Nem lett volna bajom, ha észreveszik, h tele a hólyag, emiatt nem képes visszahúzodni a méhem. Így sok vért vesztettem és vért kellet kapjak. Ábel 6:50-kor született, de én csak éjfélkor álltam lábra és másnap mentünk át a gyerekágyra.

Mi 3 ágyasban voltunk, 108-as az első szoba a folyosón.

Ábel jófiu. Kicsit hasfájós, de sokat tornáztatjuk, grippe water -t adunk neki és rendesen kakil.
Csak szopizunk, éjjel alszik 5-6 órát, utánna 2,5-3 óránként. Van amikor nappal is alszik 4-5 órát.

Jön a fogunk, duzzadt az inye és kicsit nyügike. Van amikor egész nap sokat sír, de másnap pótolja az alvást. Eszi az öklét, cumi nem kell neki. Édes, ahogy cuppog rajta :D :D :D

Nemrég kapott egy szines játszószőnyeget azon elvan 15-20 percet. Ha hason van, akkor kúszni próbál. Csak hason tud aludni, amióta emeli a fejét.

Oltást mikor kaptok? Hogy viselte Gergő a 2 hónapos szurit??

Tudnál képet küldeni?

Szép napot, vigyázz Magatokra!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Szia Tünde!

Bocs ez lemaradt:

vonalzót: fennt az oldal tetején a segédletekben van egy profil, ott az aláírás téglalapba kell bemásolni azt a kódot amit emilben kaptál a vonalzóról ilyen formában:


[img]http......................[/img]

(nem irtam bele a http utáni részt, mert akkor iderakja a vonalzómat. )

Talán érted :!: :?:

Bármennyit kérdezhetsz, Ábel nálam is első baba, de 10 évet bébiszitterkedtem. Én is sokat kérdezek, néha bizonytalan vagyok.

Puszi

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


szia
már emlékszem én is ki vagy.remlem már jól vagy,mert akkor eléggé megviselt, hogy nemvolt rendben a szülésed.
igen, én vagyok az.de miből jöttél rá?
amúgy most is egy kézzel gépelek, a babámat altatom... :wink:
köszi a vonalzót nagy nehézségek után sikerült.
Gergő nem egy nyugodt baba,de lehet hogy azért mert nem pihentem a terhesség alatt,mindig jöttem-mentem és végig dolgoztam. :shock: minden kis hangra képes felébredni,ha kint vagyunk a levegőn akkor mélyen alszik...nem értem
a szurit kicsit nyűgösen viselte.de a vérvételt nem jól tűrte,még én is sírtam annyira megviselt. :cry:
hova kell mennetek vérvételre?mert itt mórahalmon is levennék nektek sztem.
ti még nem voltatok vérvételen?mi most is megyünk a szuri után.
milyen a gyerekorvosotok?nálunk egy elég aranyos doki van.
a fiam nem szeret hason,de ő is emelgeti a fejecskéjét,de már egy hónapja gőgicsél.éppen ma fedeztem fel másodszorra az apu szót gagyogta,de ez véletlen...
van még tejed? :oops:
nekem már mintha nem lenne annyi,eddig minde a két mellemből dőlt a tej mostmár normalizálódott a helyzet.
külön inni szoktál adni vmit?én édeskömény teát adtam neki a puki miatt de nem hajlandó mostmár meginni.szted megpróbáljam neki a baba teákat?
most nézem,hogy már megint sokat írtam,majd legközelebb a többit.

szép napot nektek.

:lol: :lol: :lol:
képet sajnos extra nagyban tudnék küldeni a párom tudja csak lekicsinyíteni,majd befűzöm.

Kép
papp tünde
 
 


Szia Tündi!

Sosem felejtem el azt a napot! Valahogy megjegyeztem kik voltak velem, na meg szégyeltem kicsit magam ott a megfigyelőbe, h annyira vérzek.

Nem is volt annyira problémás a szülés, csak sok vért vesztettem és mindenáron fel akartak állítani, hiába mondtam, h nem megy. Az egyik szülésznő, Barbi epésen megjegyezte: "ilyen nagy darab nő és így elhagyja magát..nem kéne szimulálni"... Kedves mi??!!! :oops:
Aztán amikor kiderült, h mégsem szimulálok, bocsánatot kért...

Nem lehetett könnyű a 10 ágyas szobába...Veled volt Gergő ott??

Nekünk a 3 ágyassal nem volt gond, csak egyik nap érkezett egy cigányasszony, aki RÁGYÚJTOTT!!!! a szobában....5 perc múlva a folyosón voltam a holmimmal (Ábel szerencsére épp az osztályon volt, fürdették őket) Szóltam a nővérnek, vagy másik szoba, vagy hazamegyünk...ujabb 5 perc és máris a 109-es szobába pakoltam....

VÉRVÉTEL??????? minek???? nekünk nem volt!!! Csípőszűrésen voltunk csak.
Oltásból kettőt kapott, megkapta az agyhártyagyulladáselleni ajánlott szurit is. Én is bőgtem vele együtt, de ott volt Apuci, Ő vígasztalt minket.

Mi csak másjusban közepén költöztünk ide, a szegedi védőnőmmel pedig nagyon jó volt a kapcsolat. Emiatt megbeszéltük, h abba a rendelőbe visszük Ábelt, ahol Ő is van. Nagyon aranyos, kedves a doktornénink. Szegedre hordjuk, mert a párom ott dolgozik, így egyszerűbb.

Nálunk a levegőzés problémás, noha kertes házban lakunk. Ábel ha alva viszem ki, akkor felébred, ha meg nem sétálunk, akkor sír. Így elég fárasztó a levegőzés. Kenguruba is szoktam vinni, de egyre nehezebb :D

Mennyi volt Gergő születési súlya? hossza?? fejkörfogata?? és mindez 1-2 hónaposan??

Nálunk: 3400g 52 cm 32 cm
1 hó 4100g 54 cm 34 cm
2 hó 5300g 58 cm 40 cm

Mi volt a munkád?? Én ebben az évben már nem dolgoztam, mert nem engedett vegyészkedni a dokim.

Ábel is régóta gőgicsél, egyre hangosabban. Én az apa, anya, nem, jajajj szavakat fedeztem fel....

Tejem van még, de szedek homeós bogyót és alkoholmentes sört is iszom, noha nem kedvelem. Nekem a sör segít a tejtermelődésben.

Ábel anyatejen kívül csak tápszert kapott egyszer-egyszer, mást nem teát sem.
Javasoltak a hasfájásra kamillateát, de mire megvettük volna rendbe jött. Régebben sírt, ha kakilt, most már nem csak kicsit erőlködik, mint egy felnőtt :lol:

Csatolok egy képet, ez ma készült. Ábel a játszószőnyegén...

Szép napot!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


a kép lemaradt :evil:

Probálom...

Kép Ábel

emilben is jöhet kép, ott nem baj, ha nagyobb.

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Szia Zsuzsi!
Remélem csak a jóra emlékszel a szüléssel kapcsolatban. nálam jobban sztem senki nem félhetett a szüléstől,tudom hogy nem szép ilyet mondani de jobban örültem, hogy megszültem mint annak, hogy anya lettem... mostmár persze nincs így.így utólag pedig mégegyszer bevállalnám.
a 10 ágyas szoba az nagyon gáz volt,nagyon horkoltak,nem tudtam pihenni.de legalább nem cigiztek...

mi egy szurit kaptunk,ami kombinált uez lesz 18-án is.a vérvétel nem tudom miért ilyen korán,de kiderült hogy enyhe vashiányos.szerencsétek van hogy 3 hónaposan lesz az első.
mi is voltunk csípőszűrésen, és tornáztatni kell, még nem tökéletes a csípője.
Gergő is az elején hisztizett a levegőzés miatt, meg akkor hisztizik még ha nagyon döcög a kocsi vagy ha nagy a zaj.

mi 3150g és 50cm -el szulettünk,de 3050el jöttünk haza.a fej 33 volt.
1hónaposan 4810 és 56 cm 37cm a fej
2hónaposan 5860 és 60cm 39 cm a fej
a munkám eladó volt,de ne nevess ki ha azt mondom mezőgazdasági gépalkatrészeket árultam.családi vállalkozás a szüleimé.
te mit vegyészkedsz?
most néztem meg ami instant babatea-hipp,milupa- abban mindben van cukor úgyhogy maradunk még az édeskömény teánál.
te használsz babahintőport?
én nem igazán,mindig belemegy a hurkái közé és elég nehéz kitakarítani.
nagyon szép a babád,tényleg jól tartja a fejecskéjét.
mi is e héten vettünk szőnyeget
én rakok fel majd képet
egyenlőre ennyi...

Kép
papp tünde
 
 


Szia Tünde!

Szülés: Én is később szültem, mint a kiirt időpont, vasárnap este bekerültem a Klinikára, de Én a nőosztályon voltam. Onnan mentem szülni csüt. hajnalban. A szülőágyon én is azt mondtam, h köszönöm, soha többet, de Apuci már akkor mondta, h olyan élmény volt számára, h szeretné mégegyszer átélni. A szülésznőm is visszavár. Most már Én is hajlok rra, h kell egy tesó, jó lenne egy kislány két év múlva. Vannak olyan ruhák, amiket már kinőtt Ábel és a párom mondogatja: ezt elrakjuk, jó lesz Tirzusnak.. :) (Tirza lesz a kislányunk, ha lesz...)

A 10 ágyasban veletek voltak a babák, vagy csak szoptatási időben???

Szép súlyotok van!!! :P Gratula!!!


A vérvételre majd rákérdezek szerdán, mi akkor kapjuk a szurit.

Csípő: nekünk is laza volt a csípője, voltunk UH-gon is, de a kontroll vizsgálaton már mindent rendben találtak. Azért tornáztatjuk, a pocakjának is jót tesz.

Mennyire apás Gergő??

Nem nevetlek ki, amai időben örülni kell, h valakinek van munkája!!!!

Én a szegedi egyetem orvosvegytani intézetében vegyészkedtem, kisérletezgettem.

A teát cumisüvegből adod??

Babahintőport csak a köldökére használtunk, de a csonk nekünk már a Klinikán leesett.

Sőt olajozni sem szoktam Ábelt, sima mosakodókrémmel fürdetem, azt használom testáplónak is. Imád fürdeni, pár napja pancsol is :lol:

Hol vettétek a szőnyeget???

Várom a képeket!!!


Mennyire van segítséged?? Mennyire tudsz kimozdulni??

Kellemes 7végét!!!

Kép Ábel két hónaposan

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Szia Zsuzsi!
sztem is rakjátok el a ruháit,ha nem is adjátok oda senkinek legalább neked megmarad ha idősebb korodban előveszed és újra felelevenedik a csecsemőkora,bár biztos van kamerátok,de az nem olyan ha meg is foghatod.
te mikor fogtad fel teljesen, hogy édesanya lettél?én most kezdem még csak,előtte mást éreztem,olyat mintha csak egy robot lennék,állanóan bekapcsolva, gyomorideggel a hasamban.mostmár kiismerem a fiatal urat.

jó dolog a testvériség,sztem is vállaljatok még egyet.nekem nem volt testvérem,csak 14éves koromban de az más.monogám lettem egy kicsit,de lehet hogy ez kicsit vízöntő tulajdonság is.
a rák jegyet már biztosan tudod milyen tulajdonságokkal áldotta meg ég...
apával elég keveset van, mert a munka után is van még munkája,de szemmel láthatóan mindig nagyon örül hogy ha meglátja.csak neki hajlandó hangosan nevetni.nálatok?
a 10 ágyas szobában csak éjszakára vitték,vagy fürdetni.
bár az utolsó estén kiosztottak pár gyermeket köztük az én kis sárkányomat is mert nem hagyták a többieket aludni.azt mondta a nővér hogy nekik nagyobb a szopási szükségletük és ezért nem sikerült lenyugtatni.
mesélj még a munkádról mert nem sokat tudok erről a szakmáról és érdekel...pl régóta foglalkoztat hogy miből készülnek a gyógyszerek.a volt tanárom szerint az elhullott állatokból...
a teát igen cumisüvegből.volt hagyományos cumisüveg,de abból nem tud inni,vettem aventet,és abból ugyanúgy issza mint az igazi ciciből.te szoktál neki teát adni?
mi is szeretnénk fürdeni deami pelenkázó és fürető szekrén egyben a kád részét már kinőtte,elég kicsi.úgyhogy nézünk majd neki egy nagyobb kádat.
én most próbáltam ki johnson babafürdetőt amit a kórházban kaptunk,nem csapja ki.a babafürdető krémmel az volt a bajom, hogy hideg volt amikor rákentem.
itt mórahalmon vettem a szőnyeget ,nyílt egy játékbolt ugyanolyan szinte mint a tiéd.9000 volt.
2 hónapig itt volt anyósom mert Gergő semmi rendszert nem vett fel.napközben nem aludt túl sokat.mostmár elvan jobban magában vagy a hordozóban kint velem a konyhában,de magamra nincs időm,van úgy hogy nem nézek tükörbe egész nap mert a kicsit kel szórakoztatni.
nálatok az éjszakával mi újság?
én együtt alszom vele a szobájában.mivel van egy havanese kiskutyánk és ő az"apjával "alszik a mi szobánkaban már kezdetek óta így nem vihetem közénk.

nektek is jó hétvégét !
du megyünk a corába remélem nem mondja be az unalmast a bébi...amúgy még kiszámíthatatlan, nem lehet még vele nagyobb utakat tervezni.

Kép
papp tünde
 
 


Jaj nem is mondtam, hogy milyen tündéri a képen a fiad!!!!!!!!!!!!
ennivaló!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
papp tünde
 
 


Szia Tündi!!

Köszönjük a gratulációt, Nekem Ábel a legszebb, legokosabb.... :D :D

Nincsen kameránk, a szívünkben őrizzük az élményeket, na meg fényképek vannak a sz.gépen.

Nekem az első élményem az anyaságról a Klinikán volt, amikor megláttam a kis kezecskéjén a kék karszalagot, rajta a neve és anyja neveként az én nevem. Sírtam... 8)
10 évig bébiszitterkedtem (hétvégente, esténként) így volt némi tapasztalatom pici babákkal, de a saját fiammal azért más volt. A mai napig elbőgöm magam, ha ordít és nem tudom mi baja. Olyankor együtt sírunk...igaz én novemberi vagyok és nagyon érzékeny.
Nekem Apuci nagyon sokat segít, ő jóval idősebb nálam, nagy élettapasztalata van.

Jó lenne testvér, de hatalmas devizahitelünk van és nem biztos, h be merem vállalni...

Ábel nagyon apás, este ő altatja, Ő böfizteti ha itthon van és nagyon sokat játszanak. Babuci még nem nevet hangosan, de egyre hangosabban gőgicsél, kiabál....

A Klinikán Ábel sokat volt a fény alatt, de amikor lehetett együtt voltunk és ismerkedtünk. A szobatársaim nagyon kedvesek voltak, de ugye folyamatosan cserélődtek az anyukák. Amiért nagyon haragudtam az a hajnali ébresztés volt. Előfordult, h szopizott a fiam 4:30-ig, majd épp elaludtam, már ébresztettek a semmiért.

vegyészkedés: én pár hónapot dolgoztam itt szegeden (előtte Bp-Műszaki egyetem) a munkám aminósavak összekapcsolása volt, megvolt a pontos leírás, semmi különleges. Olyan mit egy konyhai recept...
Azt nem tudom, h elhullott állatokat használnának orvoslásra, de semmi sincs kizárva.

Nekünk is van egy avent cumisüvegünk, de abból anyatejet kap, ha nekem dolgom van, abból eteti apuci ( volt, h időpontra mentem a háziorvosomhoz, de mégis vártam 1 órát, Ábel éhes volt Apuci munkahelyén, így megetette..)
Teát még sohasem kapott.

Én a johnson készítményekről csak rosszat hallottam, még nem használtam, a bübchen termékre mondanak jót. Egyenlőre nekünk fürdetőkrém van, de Én is akarok mostmár valami mást. Pár napja Ábel álla alatt piros, szerintem a nyála marja ki.

Éjszaka: kb. 1 hónapja kialakult az a napirendünk, h este 7 körül fürdetés, majd vacsi és egy kis játék Apucival. (ilyenkor Én internetezhetek :D ) 20:30 körül elalszik és kb. hajnali 3-ig. Akkor eszik és alszik még 6-7 óráig.

Nekünk a hálószobánkba van a kiságy egyenlőre. Van gyerekszoba is, de ott még csak a ruháit tartjuk.

Mit vettetek a Corában?? Láttam a neten, h sok babaholmi akciós most...

Utazás: kicsit problémás, mert ha olyanja van babuci kiabál...ebben a hónapban megyünk Bp-re, hát....félek kicsit hogy viseli majd. Beszélek ezügyben a doktornénikkel.

Most ennyi jutott eszembe, megyek, sétálunk egyet a napsütésben.

Sziasztok!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


szia Zsuzsi!
úgy meghatódtam mikor azt írtad, hogy együtt sírsz a babáddal!
én inkább kétségbeesem és ideges vok mi a baja.
a párom is bp-i én is ott laktam 4évig,a nyolc kerben...a blahánál.te merre laktál?és hogy kerültél ide?
én a páromat a Szigeten ismertem meg.1 hét után odaköltöztem hozzá, az addigi4éves kapcsolatomat dobtam el.jó döntés volt.Gergő az erdménye.a másik hihetetlen dolog hogy a párom 10 évig házasságban élt előtte szült a felesége,és a 10 év alatt nem jött a bébi.utána másokkal is volt kapcsolata és egy sem esett tőle teherbe.mióta engem ismer-3éve- 3x voltam terhes...az elsőt elvetettem,mert csak 3hónapja ismertük egymást a másodikban pedig nem volt magzat,csak a petezsák -ha jól emlékszem-az nőtt.
Gergő pedig szerencsére éppen olyan mint terveztük,kis izfő-mozgó pont olyan mint az apja,nem mintha az anyja nem lett volna különb.... :lol: :lol: :lol:
igen sztem is azért piros mert kicsapja nyála.
Gergő beszívja azalsó száját és csomó nyál marad ahol szívta.néha még félre is nyeli.honnan tudom hogy ez a normál vagy hogy jön a foga?
mennyire van a fiadnak megduzzadva az ínye?vagy hogyan látom hogy jön a foga?nem érzem,hogy bújna ki.
nagyon jó a fiad ha így hagy pihenni...
nálunk5kor van fürdés egy kis játék kb7ig,aztán alvás 10-ig ,majd úgy éjfél körül majd2kor és 4-5körül felébred teljesen akkor kiosonunk a konyhába,ott megiszom a kávém közben a rádiót bekapcsolom,táncolunk beszélek hozzá ilyesmi...ez tart 8-9 ig.napközben pedig 1x-2x alszik 20-30 percet...
szóval annyi időm sincs hogy vmi normális ebédet főzzek mert a kissrác nem marad meg a hordozóban.most tervezünk venni járókát.
sajnos nem néztük meg a gyerekholmikat,mert már bevásároltunk téli holmit..
jó éjt
holnap folyt köv, Gergő ébredezik.. :wink: :wink: :wink:

Kép
papp tünde
 
 


Szia Tünde!!

Aranyos vagy nagyon! :) Tényleg sírok Vele, mert érzékeny vagyok, na meg sajnálom. A tehetetlenség nálam könnyekben tör elő.
Ideges is szoktam lenni, de tudom azzal jobban ártok, mint a könnyekkel. Ha valamilyen bajom van jól kibőgöm magam és máris jobban érzem magam.

Bp: a családom balatoni, Én 14 évesen kerültem a fővárosba tanulni. 18 évig éltem ott, iskola után ott dolgoztam. Most is a munkáltatóm Bp-n van, de a munkavégzés helye Szeged.
Én Óbudán laktam közel a Diákszigethez, a Római lakótelepen. Nagyon kellemes környék, szerettem ott lakni. 2,5 éve egy baráti társaságban ismertem meg a párom, Ő Szegeden lakott és dolgozott. Gondolkoztunk hol lenne jó élni és úgy döntöttünk Szeged kellemesebb.
2005 tavaszán én is elvesztettem egy babát, 8 hetesen nem fejlődött így akkor határoztuk el, h költözöm. (eredetileg úgy akartuk, h nem váltok munkahelyet, hiszen mindegy, h hol lakom a GYED-GYES alatt és lett volna idő kipróbálni) Mivel a baba nem maradt meg, így dönteni kellett. Szerencsére a régi főnököm segített és lett helyem Szegeden. Ábelt nem terveztük, "besikerült", de nagyon örülök neki. 33 évesen nem igazán volt min gondolkodni, de azért féltem, h mit szólnak a munkahelyemen. 4 hónapot dolgoztam, de ebből volt 21 nap szabim, amit közben kivettem....
Végül a prof. nagyon megértő volt és visszavár, a közvetlen főnök viszont haragszik.

Fogzás: "látszanak" a fogak az inyén át..na meg nekem a szomszédunkban lakó gyógypedagógus -édesanya is mondta.

Mi már tavasszal vettünk egy szép fajárókát, mert tetőteres a ház és a járókában van napközben. Nem igazán szereti, de kivettük az egyik oldalát, így nincs annyira bezárva.

Mi Pesten a Soroksári úton az ASTI boltban vásároltunk be, jó minőség-megfizethető árak vannak. Baján is van üzletük.

Tegnap este itt a babaneten olvastam, h okt. 15-én vasárnap 9-17 óráig lesz bababörze Szegeden a Mars téri csarnokban. Megbeszéltük apával, h mehetek. Ábelt majd meglátjuk viszem-e.


Neked fogadott szülésznőd volt, vagy csak akihez kerültél éppen, vele szültél?? Azért kérdem, mert nekem nem volt fogadott, de nagyon csodás asszony és gondoltam meg kéne látogatni a Klinikán. A portán ki van irva, h nem lehet felvinni 12 év alatti gyermeket. Szerinted beengedik Velem Ábelt?? Szeretném megmutatni a CSillának, milyen nagy fiú lett....


Ábel tegnap 16 órakkor bealudt (sétáltunk egy nagyot előtte és evés után kidőlt) nem volt szivem felkelteni, de aztán 21:30-kor már megtettem.....a fürdés elmaradt, most fürdettem. Szerinted ez baj?? Fel kellett volna keltenem??

Mivel foglalkozik a Kedvesed?

Kellemes vasárnapot!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Kép Kép Kép
Szia Zsuzsi!
remélem felmennek a képek...a párom megcsinálta
ismerem azt a környéket.budakalászi volt az ex párom és a hév ott megy el.mivel a budakalászi corában, később az electro worldben dolgoztam, sokan arra laktak,mondjuk a pók utcai ltp-en...igen sztem is rendben van aza környék.nem olyan mint békás...tiszta gettó.
valakire rá tudod bízni a babád?csak azért mert azt írtad az előbb,hogy meglátod-e.én nem megyek a börzére.
nem volt fogadott szülésznőm,de ő is rendes volt.
ábelt lehet hogy nem engedik be mert mikor bennt voltam az egyik nőnek voltak gyerekei és őket sem engedték be.de ha gondolod hívd fel a portát a kórházban.
Én is ugyanígy tettem volna helyedben,nem keltettem volna fel a babát.
a párom is az üzletünkben dolgozik, az alkatrészeket árulja...
milyen pelust használsz?
mi most vettünk huggist az jobban tartja a nedvességet.előtte pamperst használtuk.
jó éjt

Kép
papp tünde
 
 


Szia Tünde!

Ezer köszönet a Párodnak!! nagyon szépek a képek, de még szebb az édesanya, a kisfiú elbűvölő!! :D

Római ltp=Pók utcai ltp ugyanaz. Én is azért szerettem, mert sok a zöld, közel a Duna...
Sokat jártam a Corába,, de aztán megnyílt az AUCHAN és az közelebb volt, így átszoktam.

Nincs segítségem, meg az az igazság, h nem bíznám senkire Ábelt csak az édesapjára. Még gondolkodom, h bevigyem-e, kérdés, h oltás után pár nappal hogy érzi majd magát. Ha egyedül megyek, Ábel apucival sétál majd a Tiszaparton.

ELég nehéz kisbabával, mert pld. mennem kell EKG-ra, ugye oda nem vihetem a babát, így megint apucival lesz. Bosszantó, h egy kisgyermekes anyuka nagyon nehezen tud megtenni dolgokat. Nemrég órákat vártam a bankban a babakötvényt intézve.

Ma sokat dumcsizott a fiam, Apuci olvadozott a gyönyörtől :D :D

Mi sima cora-midi pelust használunk, semmi bajom vele, még nagy is kicsit. Próbáltam több félét, de ennél maradtam. Nem szeretem a drága, márkás pelust, az olcsóbb-nevenincs is lehet jó. Előfordul szivárgás, de azért mert nem tudom időben lecserélni, vagy rosszul adom rá, mert egyre jobban ficánkol.

Neked mennyi idő jut a párodra?

Szép álmokat!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


jó reggelt!
amit írtál,igazad van,ha lenne vki aki vigyázna rá akkor sem hagynám nála.sajnos Gergő túl anyás,még az apjával sem hajlandó sok időt tölteni.múlt héten elmentünk fodrászhoz,gondoltam akkor én is levágatom a hajam, mert nagyon hullik.de a fiatalúr alig bírta kivárni az apját is,úgy űvöltött a fodrásznál,így a hajam maradt a régi,a fodrász pedig megtudta milyen is egy sírós gyermek.tiszta ciki volt...
miért kell menned ekg-ra?
igen elég nehéz az kisgyermekes anyáknak.múltkor amikor vittem a Gergőt vérvételre,a karomban tartottam,úgy várakoztunk,de senki se engedett volna előre az amúgy is nyűgös kisfiammal.már itt is kezdenek bunkók lenni az emberek,úgy mint pesten.ott utáltam lenni,a sok hülye miatt.párszor a villamosról v a buszról majdnem lelöktek...én miért nem lökdösődöm?de nem is bosszankodom rajta.
ott még nehezebb a közlekedés mint itt vidéken.és a levegő...mondtam is a páromnak hogy a belvárosban nem élnék egy csecsemővel.
te is kötöttél babakötvényt.én is de vagy 5x voltam bent otp-ben mert mindig hiányzott vmi papír,meguntam,jól kiosztottam őket,hogy miért akkor derül ki mi kell.nem értenek hozzá...úgyhogy otthagytam a kupit és átmentünk a takarék szövetkezetbe.te hol nyitottad?
majd én is kipróbálom a corás pelust akkor.
te hogyyan altatod Ábelt?lerakod a kiságyba és magától alszik el,vagy evés közben alszik?éjszakára is hason altatod?
a párommal 2éve teljesen együtt vagyunk mert az üzlet a lakásunk alatt van...így ha látni akarom csak lemegyün a lépcsőn a babával.amúgy lényegesen kevesebb időm van rá,de szerencsére nagyon megértő és igazából neki is sok a munkája így fifti-fifti.
szép napot!ma jó idő lesz...

Kép
papp tünde
 
 


Szia Tünde!!

Nekem szerencsére Ábel elvan apucival, sőt apuci munkahelyén is vigyorog mindenkire, dumál, szemezik...nagyon szeretik a kollégák-kolléganők. Valamikor szeretném bevinni az Én munkahelyemre is, csak nem tudom mennyire árthat neki a vegyszerszag. Ne bosszankodj, nem ciki, ha sír egy baba, bár Én is egyedül mentem fodrászhoz, noha mondták, h vihetem. Én eljutottam, de egy pillanatra sem tudok kikapcsolni.

EKG: a babavárás alatt ingadozott a vérnyomásom és ha front van, akkor most is. Emiatt kell mennem, na meg megnézik miváltozott a szülés után. Sajnos a kezelőorvosom magánpraxist nyitott így valaki ujhoz kerülök. Nincs most pénzem magán kardiológusra.

Te magánrendelésre jártál a nőgyogyidhoz?? Tarifa? ( Jöhet privátban is a válasz és köszi)

Pont a tömeg miatt döntöttünk Szeged mellett és nagyon sokat utaztam pesten tömegben és nagyon utáltam. Ha tehettem vártam másik buszt. A HÉV reggelente "heringjárat" volt. Inkább bejártam kora reggel dolgozni, így kikerültem a csúcsforgalmat.

Egyenlőre nem merek Ábellel buszozni, mert szűk a hely és nem biztonságos.
Azért Mórahalom nagyobb település, mint Domaszék, biztosan nagyobbak a lehetőségeid.

Babakötvény: igen kötöttünk, hiszen megillet minden babát. Átnéztük a banki ajánlatokat és a CIB banknál szerződtünk. Nálam az volt a baj, h kevés az ügyintéző és emiatt vártam sokat. Kptunk egy nagyon szép, vastag kapucnis fürdőlepedőt is, ennek örültem. Viszont az APEH-nél 2 perc alatt megvolt az adóazonosító.

TI benne voltatok A Délmagyar ujságban amikor született Gergő??? Hány órakkor született?

Altatás: napközben elalszik a játszóban vagy a babakocsiban ringatom, este megszokta, h apuci karjában. Háton nagyon ritkán alszik, mert sokszor felijedt és még nagyon erős az "átkaroló reflexe" és felébreszti. Ez hason nem fordul elő. Igaz, h éberen alszunk, mert nagyon féltjük, de soha nem volt semmi baj. Kicsit horkol, ezáltal halljuk :D
EVés közben egyre ritkábban alszik el, nagyon igényli, h játszunk, szeret a szemembe nézni és akkor beszélgetünk.

Igen szépen süt a nap, hamarosan lejár a mosógépem, teregetek, közben Ábelt is kiviszem a kertbe.

Koszmóval nálatok mi a helyzet??

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


szia!
nem tudtam írni tegnap mert a fiatal úr csak úgy aludt el,ha mellette alszom.de ne gondolj vmi maratoni alvásra,csak egy fél órát aludt,aztán anya játszon vele...szóval nem értem rá.

tegnap menteni kellett,sírdogált, szopizni akart míg a postára mentünk...
anyumnak kellett jönni autóval,mikor beraktuk a kocsiba már semmi baj nem volt,nagyokat nevetett a mamira.nagy huncut...
remélem rendben van a szíved,biztos csak a terhesség miatt változtál...
a nőgyógyásszal kapcsolatban,6000.-a síma vizsgálat,7000,ha uh vagy ha kenetet kell venni.de viszont az volt a gáz hogy nem volt a rendelőben az uh készülék,a klinikára kellett bemenni...
nincs jogosítványod? nekem sincs,így a páromra vok utalva.szerintem se indulj el egyedül a gyerekkel busszal,én se mernék itt elindulni szegedre.
igen benne voltunk az újságban,elvan rakva.de képzeld reggel 8,25 kor született hivatalosan,de mivel anyósom bent volt a szülés alatt ő szerint 8,30kor született.én így láttam mert szemben volt az óra.
mennyit vajúdtál?
én reggel fél 5kor kerültem a szülőszobára
de éjfél körül éreztem vmi görcsöket,de kettő körül már erősödtek, fél5körül pedig már elég szépen fájtam,még hánytam is a fájdalomtól. :oops:
koszmó van egy kicsi,éppen most kentem be olajjal,áztatom.a textil pelenka sarkával szoktam ledörzsizni.
te hogyan szoktad?
merre laktok Domaszéken?sokat voltam ott mikor a barátnőmhöz jártam.ő a fö utca végén, egy kiserdő volt akkor velük szemben.
szép napot!

Kép
papp tünde
 
 


Szia Tündi!!

Megértelek, nekem szerencsém van mert Ábel elég jó alvó. Ha tele a pocija, akkor nincs baj. Általában! :)

Ábel is huncut, van hogy evés helyett vigyorog apával és ha elveszem hiszti ezerrel...

Tegnap nekünk viszonylagos nyugi volt, evett aludt, jókat játszott..nagyon okos már, képzeld elpilledt a szőnyegen és egy puha báránykára hajtotta az arcát úgy pihent.. :)

Este viszont elaludt a megszokott 20:30 körül és 22:30-kor éktelen kiabálás....felébredt a lelkem, hogy éhes....mondtam neki, h nem kellett volna szórakozni evés helyett...tisztába kellett tenni és torka szakadtából üvöltött...apuci szerint már most nagyon makacs! :D Végül 5 perc szopi után elaludt, előszőr 1:20 kor, majd reggel 6-kor ébredt.

Most valahogy Én aludtam nehezen, butaságokat álmodtam és csak forgolódtam. Kapar a torkom, lehet, h emiatt volt. Már majdnem felkeltem, ugyanis rengeteg a vasalnivalóm :D :D

Vajudás: nekem már szülés előtt egy héttel 6-10 perces jóslófájásaim voltak. Első alkalommal, amikor 6 percenként görcsöltem és ez több órán át volt, akkor besiettünk a Klinikára. Éjfél volt :D Megvizsgált az ügyeletes, de nulla cm-re voltam nyitva. Bent akart tartani, mert akkor már letelt a 40 hét, de hazakönyörögtem magam. Folyamatosan CTG, UH....és semmi. vasárnap reggel mondta a doki, h ügyeletes lesz hétfőn, akkor befektet...megegyeztünk, de azért megjegyezte, h lehet, h már aznap bemegyünk....Kimentem a bababörzére, aztán haza....estére már minden bajom volt, így irány a Klinika. Ugyan az a doki ügyelt, aki előzőleg éjfélkor. Jót nevett és elintézte a felvételem, miután beszélt a dokimmal. Még mindig nem nyíltam, így másnaptól terheléses CTG...szépen nyugiba beindultak a dolgok.Szerda éjjel elfolyt a magzatvíz, hajnal 2-kor szülőszoba, 6:50-kor megszületett Ábel.

Mi is a Klinikára jártunk UH-ra, 4d-s UH pedig a kettes kórházban volt. 5000/alkalom...a magándoki.

Mi is szerepelünk a júli 15 ei ujságban :D :D én is eltettem, sőt vetettem apucival több ujságot és ezeket is eltettem. Így megtudja majd mi történt az nap, amikor Ő erre a világra érkezett...

Koszmó: küzdünk vele, nem sok, nem sárga, de van. Már többször olajoztam, de még van. Én egy puha fogkefét használok fésű gyanánt, azzal szépen jön le hajmosás után. hajmosásra ha koszmózunk, akkor az egyik ajándékcsomagban kapott kamillás nivea sampont használom, jó illata van még napokkal később is.
Tanácsolták, h irassak a koszmóra szaliciles olajat...holnap iratok.
Körömkefét is javasoltak fésű gyanánt, de Ábel fejbőre nagyon érzékeny, így marad a puha fogkefe.

Te Mórahalmon jártál terhesgondozásra???

Milyen a védőnőd???

Kéretik nevetni!!!!!! Mi is a kiserdőnél lakunk egy családi házban!!! :D :lol: :D :lol:

Ha jöttök szólj és szívesen látunk!!!!!!

Van jogsim már vagy 15 éve, de félek vezetni. Így is amikor autózunk Én félig hátranézek, figyelem Ábelt.
Szerencsére Apucinak munkája van és nem munkaideje: vagyis mindegy mikor dolgozik, csak kész legyen a munka határidőre.


Holnap oltás, szoríts nekünk!!

megyek, talán még alszik kicsit, addig elmosogatok....

puszi

msn-ezni nem szoktál???

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Szia Zsuzsi!
már hamarabb is akartam ma írni de a fiatalúr közbeszólt.
biztos nálad is úgy van,mint nálam hogy egyszerűen szeretnéd bekapni az egész kis srácot!!!!már nagyon kis okosak már.milyenek lesznek később...
állítólag az az olaj amit íratnál fel,az egyszerű étolaj,a védőnő mondta.még próbáld meg a textilpelus sarkával,én azt használm és elég jól lejön,utána a kicsi fésűjével kifésülöm.hátha...
igen Mórahalomra jártam terhesgondozásra,semmi érdekes...
a védőnő egy 25 éves lány akinek nincs gyermeke,de nagyon ügyes.jók a tanácsai,és nem okoskodik ha én nem úgy csinálom a dolgokat ahogyan ő mondta.
a kiserdőnél laktok?hát ez jó...egy fehér 2szintes házban laknak,majdnem a sarkon, egy ház van még mellette az a sarki ház.
építkeztetek v használtan vettétek.már vagy 8 éve nem jártam arra nem tudom mi változott azóta.
NAGYON NAGYON SZORÍTOK ÉRTETEK A SZURIN!!!GYORSAN ÉS FÁJDALOM MENTESEN !!!én már előre félek a jövő 7től...
hánykor mentek a dokihoz?
a babakocsiban a háttámláját már feljebb szoktad állítani vagy még teljen vízszintesbe hagyod?
a szoptatáskor szokták javasolni hogy mit szabad enned és mit nem.te mit tartasz be?eszel mondjuk k betűs zöldséget és magos,hüvelyes dolgokat?
én vega vagyok,vagyis félig,a felvágottnál és a fasírton kívűl nem eszem húst és pont a zöldséget szeretem...ez nagy fejtörést okoz mindig hogy mit egyek.szted elkezdhetek enni mondjuk tökfőzeléket???
nem szoktam mnsezni mert nincs sok időm rá.
szóval holnap mindent bele,légy erős és Ábel is ügyes lesz!!!! :lol: Kép

Kép
papp tünde
 
 


Szia Tünde!!

Tündéri Gergő!! :)

Én is igyekszemikihasználni ezekete a heteket, mert már sohasem lesz ennyire kicsi. Ábel tegnap azzal "szórakozott", h felvetette magát, a szemünkbe nézett és folyatta ki a nyálát.....3szor cseréltem pólót... :D

Én gondozásra Szegedre jártam a vasasba, kellemes volt,ma megyünk arra és beviszem Ábelt megmutatni a védőnéninek.

Szülésfelkészítőre jártál??

Az én helyi védőnőmmel nem vagyok igazán megelégedve, de nagyon jó a kapcsolatunk a régi védőnénivel így Ő segít bármikor, bármiben. (mivel májusig Szegeden laktunk így ott is van védőnőm) Védőnőhegyek :D :D

Koszmó: már alig van, megmutatom a dokinknak és eldönti hogyan tovább.

Házunk: nem saját hanem a banké, hitelt vettünk fel. :) Használtan, de kb. 10 éve épült.

Ma 13-ra van időpont tanácsadásra. Előtte meglátogatjuk a gondozósvédőnénit, aztán Ábel megy apával a dolgozóba, mert a kolléganők kikövetelték, babázni akarnak, én meg EKG, utánna szuri..szóval jó kis napunk lesz. Most épp bealudtak és leosontam irni Neked. Ha felébred Ábel, etetés, összepakolunk és megyünk.
Én sajnálom a fiam, pedig tudom, a szuri az egészségére van. Irok listát mi mindenre várok választ a dokitól. Eddig csak havonta mentünk, nem volt semmi baj, h sűrűbben menjünk.

Babakocsi: felemelem a támlát már elég régóta, félülőbe, így szemben van velem a baba és sokat énekelek neki, beszélgetünk..nagyon szereti. Sétálni csak vízszintesbe.

Étrend: Én eszem húst, de kerülöm atiltott dolgokat.

Fűszeres, füstölt, nem, tojás: nekem gyomorégést okoz, tehát nem, "K" betűsök: mértékkel (eszem húslevesbe karfiolt, kelkáposztát, de a karfiolleves, kelkáp. főzi nem...
Már nagyon ennék fejtettbablevest, de félek. halottam, h átpaszírozva nem lehet baj, de nem merem még. Viszont a krumplifőzi az megy, uborka,

Tökfőzi teljesen oké, azt bátran. Én rántott patiszont ettem.

Nálam is gond az evés, mrá a túlsúly miatt is, de most nem diétázhatok a szoptatás fontosabb. Ha már nem szopik Ábel, akkor diétázok. Van amikor annyira elvagyunk, h elfelejtek enni, erre apuci mindig mérges és kérdi: "így hogy a fenébe lesz tejed??"....
Szoktam inni fitolac teát, sört (nem szeretem, de érezhetően több lesz a teje, ha iszom), vajkrém, sajt.........
Rákérdezek ma, h kell -e valamilyen vitamint szedni.

Előszedtem a juli 15-ei ujságot és megtaláltalak benne Titeket is :D

Megyek, úgy hallom ÁBEL SÍR.


Este irok, h milyen volt a mai nap. Puszi

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


szia Zsu!
most tudtam csak írni!
mi újság van,remélem minden rendben van.
szülésfelkészítőre nem jártam...
azért kérdeztem hogy nálad hogyan megy az altatás mert nálunk nem megy olyan könnyen.van úgy hogy du nagy nehézségek után le kell feküdnöm mellé csak így tud aludni.ha fölriad,hogy nem vok mellette akkor azonnal sír.egyedül csak nagy ritkán alszik.
Gergő már nyúl a tárgyakért persze azokért amit már szeret és ismer.Ábel mennyi ideig tudja hason fekve tartani a fejét.Gergő 2-3 percig,pihen aztán megint.
te szedsz vmi vitamin félét?én szedek,c vitamint vasat,elevitet.nagyon félek attól hogy mivel nem eszem húst és nem kap elég vitamint.
majd írj!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jó éjt

Kép
papp tünde
 
 


Tünde!

Minden OK, jól vagyunk. Itt van anyósom, majd este irok, ha tudok.

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Szia Zsu!
Örülök,hogy minden rendben van.
képzeld párom volt felesége most szült egy kislányt.majdnem egyszerre velünk...
más.Gergő tegnap este egész éjjel fennt volt csak szopizott,már úgy volt hogy eldobom az agyam.hajnali kettőkor elkezdett magyarázni nevetgélni a sötét szobában.tiszta fáradt voltam egész nap.remélem nem lesz több ilyen.
mennyi a súlyotok és a hossz?mindent mesélj el mi volt a dokinál,mert nagyon izgultam értetek.
majd írj

Kép
papp tünde
 
 


Szia Tünde!!

Bocsi, de tegnap reggel szólt Apuci, hogy délután elhozza anyósom Békéssámsonból. (még nem volt nálunk, Ábelt 10 hetesen látta.)
Szóval szana- szét minden , mi ugye a dokihoz mentünk...kicsit ideges lettem, noha szeretem az anyósom.

Voltunk a terhesgondozós védőnénimnél, nagyon örült nekünk.

EKG: diliház, kibuktam rendesen. Az a rendszer, h nem adnak időpontot. Odamégy és amikor épp van idő, nincs előjegyzett beteg, akkor EKG és ez alapján mondják meg, h mikor és kihez kell menned. Én úgy jártam, h tele voltak előjegyzett beteggel és próbáltam kedvesen szólni, h segítsenek, mert nem tudok órákat várni, nem érdekelte őket. Így dolgomvégezetlenül eljöttem 1,5 óra után, mert Ábel éhes volt és menni kellett szurira. ISZONYATOSAN MÉRGES VOLTAM!!!!

Szuri: Ábel HŐS!!!! nem sírt, csak nézett. Ma 37.15 volt a hője, de semmi több.

6080g és 60cm, egészséges

Kaptunk egy krémet koszmóra és egy sampont.

Elpanaszoltam a gy. dokinak az EKG-t és segített, h fogadjon hétfőn egy doki, persze magánrendelés, x ezer ft. Bosszantó, hiszen fizetek TB-T: Mindegy elmegyek, mert muszáj. Ott tutira nem kell várom, a gy. doki tájékoztatta, Ő kezeli a kardiólugusnő gyermekeit.

A mai napról irok holnap, most beájulok az ágyamba.

Puszi

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Szia Tünde!

Szóval tegnap délután hazavittük anyósomat, mert ma kap nyugdijjat és otthon kell lennie. Mentünk Mi is, legalább addig is az unokájával lehet a mami. Minden rendben volt, Ábel végig dumálta az utat. Mellette ültem, kacarászott..elvolt. Mire sámsonba értünk megéhezett, de nem volt hajlandó szopizni, idegen volt a környezet szerintünk. Gondoltam, majd a kocsiban eszik...hát nem.....megmakacsolta magát és nem evett....végül nagy nehezen 30 perc nyüglődés után rákapott és szopizott. Megálltunk a vásárhelyi tesconál, a fiuk tanoltak, Ábel érdeklődve figyelt, mint egy igazi férfi :D :D én meg beszaladtam a tescoba. vettem 3 bodyt (kék, hosszú ujju, 68-as 2db és egy 74-es) mi még a 62-es ruhákat hordjuk, vettem egy ujjatlan rugit (jó lesz egy bodyval) és élelmiszert. Elindultunk, az addig dumáló gyermekünk ORDÍTANI kezdett és nyomta DOMASZÉKIG ...kb.75 percen át. Semmi nem volt jó, teli torokból üvöltött.....
Hazaértünk, szopizott és bealudt a franciaágyon. 1,5 óra múlva bekaklit, naná, h felébredt, ujabb szopii és aludt 3-ig. Evett majd szórakoztatott minket fél 5-ig, elaludt, 8-kor kelt, evett és most alszik megint.

Úgy gondoljuk a sötétben félt a kocsiban azért sírt. Sosem utaztunk még este.

vitamin: elfelejtettem megkérdezni a gy.dokit :evil:
Én elevitet a 7. hónapig szedtem, folsavat végig. A gy. dokival beszélj ezügyben.

Nem mértem, mennyi ideig tartja a fejét, de már el is fordítja, hason oldalra néz, sőt majdnem hátra :)

Ő nézi a tárgyakat és töri a fejét hogyan tudná megszerezni. :)

Szerencsére Ábel jó alvó, de nem irigyellek!!

Remélem tudtál pihenni. Lépek, mert Ábel ébredezik.

Puszi

(kép nem megy el :evil:

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


BOLDOG 3 HÓNAPOS "SZÜLINAPOT" A FIAINKNAK!!! :D :D :D

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Szia Zsu!
tegnap nem értem rá, eléggé szaladt a lakás,kicsit takarítottam,úgy hogy Gergőt cipeltem a konyhába, a fürdőszobába stb.mert nem szeret egyedül még.most is fennt van a kiságyba,elbeszélget a forgójával.lehet hogy nem sok mit tudok így írni.
a nőgyógyászod nem tud beutalót írni?én is egyszer rosszul lettem a 9.hónapban,a szívem úgy zakatolt hogy már alig kaptam levegőt.a doki írt egy beutalót a 2.ambulanciára ahol csináltak ekg és még szív röntgent is.egy fél órát vártam és nem fizettem semmit.
DICSÉRET ÁBELNEK AMIÉRT JÓL TŰRTE A SZURIT!!!!!!
szépen fejlődött gratulálok!!!!ez olyan jó,hogy nem csak a terhesség allatt hanem után is belőlünk fejlődik, ez számomra maga a csoda!!!!
nem csak te jártál így!de Ábel jobban bírta mint Gergő...ő 20perc után karban van és szopizik,nem szereti a gyerekülést...csak félek emiatt nehogy akkor történjen vmi mikor pont eszik,mert nem tudom megvédeni az ütközéstől.
Gergőt már 5 óra után nem szoktuk vinni sehova mert megszokta a fürdés utáni ceremóniát és ha nem úgy van vmi akkor szintén üvölt.sztem Ábelnek is ez volt a baja,már hiányzott neki az otthon...
képzeld tegnap hasról a hátára fordult,nem láttam csak a sírásra lettem figyelmes.nem hittem a szememnek...
szerencsére betöltöttük a 3 hónapot, az elején nem hittem volna hogy megérem ezt a napot...uhhhhhhhhhhhh
ja és vettem egy babanaplót,sok hülyeség is van benne mondjuk az hogy az első hónapban mit mondott stb,de amúgy nagyon szép,képeket lehet beleragasztani stb.egy naptár is van benne ahova naponta bele lehet írni miket csinált...ez miatt vettem meg.5év után már nem tudom mi volt,így talán újra eszembe jutnal a kis dolgai.
sokat szoktatok kint lenni?? órát?mi kb.1-1,5 órát,utána már nyűgös.
holnap lesz a bababörze?lementek???
ha minden igaz ma megyünk kádat venni,vagy a brendonba v amicimackóba.mást nem ismerek ami jó bababolt.ha néha hülyén fogalmaztam bocsi, de Gergő már eléggé sír,unja a kiságyat.
na megyek. szép napot nektek!!!!!!!!!!!

Kép
papp tünde
 
 


Szia Tünde!!

A fiuk alszanak, gondoltam irok pár sort.

őszinte gratuláció Gergőnek a mutatványhoz!! Ábel forult korábban, de kb. 2 hete már nem. Azt mondta a gy. doki, h van olyan, h elfelejti, de korai volt még és ösztönös. Nincs elkésve, biztosan forulni fog hamarosan és akkor már tudatosan.

Volt beutalóm a kardiólógiára. Az a baj, h diliház van és várni kell. Én egy 3 hónapos babával ezt nem tudom megoldani. Elszomorít, h nem érdemelnek ennyit sem a kismamák-édesanyák, h némileg kivételezzenek velük. Emlékszem évekkel ezelőtt Óbudán a Vörösváriuti rendelőintézetben pld. vérvételre volt egy kijelölt napszak, amikor csak a kismamákat, édesanyákat fogadták. Ők meg tudták oldani...
Mostmár mindegy, elmegyek a magánrendelésre, de ebből nem lehet rendszert csinálni, mert anyagilag lenullázódunk.

Valóban nehéz felfogni, h amit szopiznak a babák, az elég nekik, tartalmaz mindent amire szükségük van. Ezt csak mi édesanyák adhatjuk meg nekik, a tápszeres-üveges etetés teljesen más. Már hallok olyan hangokat, h ideje lenne almát adni a fiamnak, de mi eldöntöttük, h 6. hónapig kizárólag anyatejet kap. Hiszem, h lesz elég és megkaphatja.

Utazás: én is gondoltam rá, h kiveszem, de az országúton nem mertünk megállni, na meg reménykedtünk, h bealszik. Én félnék a karomban utaztatni. Az volt a baj, h "behergelte" magát és nem hallott, nem fogta fel, amit mondtunk. Amikor hazaértünk vigyorgott ezerrrel és megkönnyebültem. Tudod mi előző nap kaptunk oltást és amiatt is idegeskedtem, nehogy valami baj legyen. Szerencsére teljesen jól van, eszik, szórakoztat minket és alszik.

Miért nem hitted, h eléritek a 3. hónapot?????????


Babanaplóm nekem is van, de még nem irtam bele egy sort sem. Csúnyán irok és sajnálom "összefirkálni":..

Séta: nem igazán szereti, mindig van valami baja. süt a Nap, hideg van, melegvan, szél........nyögvenyelős, keveset vagyunk kinnt, de remélem ebből nem származik hátránya.

Igen holnap megyek a börzére a Mars térre, majd beszámolok mit vettem-mit láttam.

Sajnos nálunk még elég hideg van, hívtunk szerelőt, h nézze át a padlófűtést (első telünk lesz itt) , de még nem ért ide. Van egy hősugárzó, azzal fűtünk be a hálóban a fürdetéskor. Bízom benne, h nem fázik meg a fiam.

Majd irj, hogy mit vettél-mit láttál.

Jó egészséget!!

(képet napok óta nem tudok feltölteni :twisted: :evil: :roll:

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Szia Zsu!
Akartam kérdezni,hogy milyen feltételekkel tudtátok megvenni a házatokat és mennyi a törlesztő részlet havonta?mi is akartunk felvenni,de mivel mi a párommal autómániások vagyunk, tavaly decemberben vettünk hitelre egy ford mondeot,10évre havi 60ezerért...szóval nem sok kilátás van egy kertes házra,bár anyósom le szeretne jönni.elfogja akkor adni a lakását, de még szertnénk hozzá rakni 1-2 milliót hitelből és egy rendes nagy házat vennénk,kerttel.ahol most lakunk nincs kert,szegénykém nem tud kimenni majd játszani a kertbe.ezéer lenne jó...

jövő hét csütörtökön jön le anyósom hozzánk.
tényleg ti össze vagytok házasodva?
mi nem.majd ha mind a ketten egyszerre érezzük.volt úgy hogy ő akarta és én nem,vagy fordítva.

a 3.hónapot azért vártam ennyire, mert Gergő nagyon anyás volt-még mist is az mondjuk-ha leraktam elkezdett sírni,,nagyon keveset aludt és még arra se volt sokszor időm hogy elmenjek wc-re.csak a karomban volt hajlandó nem sírni.

Gergő is megmakacsolja magát sokszor hogy most az út közepén akkor is szopizni akar,a cumisüveggel lehet ilyenkor egy kicsit megnyugtatni.
te Ábellel szoktál menni bevásárolni?mi minden nap megyünk

én is kérdezni akartam,hogy meddig szeretnél szoptatni.én korainak tartom még az evést.főled így hogy azt az almát hányszor permetezték be.nem akarom mérgezni,bár előbb utóbb el kezdeni a hozzászoktatást...tényleg te bébiételt adsz majd neki,vagy főzöl inkább vagy mind2?én mind a kettőt.

remélem találsz majd amit keresel a börzén.

mi tegnap bekapcsoltuk a fűtést,mert csak 17fok volt a szobában és Gergő keze egész nap hideg volt pedig a tipegőre adtam még egy pulcsit is.van bennt hőmérő a szobában?az a biztos ha megméred.25fok körül kelleene,hogy legyen mikor fürdetsz.vagy vidd be fszobába könnyebben felmelegszik,ha kissebb a légtere.
ja tegnap nem mentünk sehova,a páromnak nem lett ideje és ereje...
miért nem tudsz képet felrakni?
vérvételre nem kell mennetek?
nem sokára megyünk a közértbe,ma csirke pörkölt lesz.
mennyi időd van főzni?nekem20perc,azután csak kapkodom össze-vissza mert a kiságyban nem sokáig marad.rohangálok a szobából a konyhába és vissza.
mára ennyi.szép napot nektek!örülök hogy nem lázasodott be a szuritól.így én is kicsit bizakodóbban megyek a dokihoz. :lol:

Kép
papp tünde
 
 


Szia Tündi!

Nemrég értünk haza a börzéről, kicsi fiam többször összepisilte magát, de most végre elszunnyadt. Apuci mosogat , anyuci pedig netezik :lol:

A hitelről irtam priviben.

Hol lakik az anyósod??

Nem, mi sem vagyunk összeházasodva. A kedvesemnek volt egy korábbi házassága és papiron még nem vált el. Egyenlőre jó így, mert a Emberem nem akar ügyvédekre költeni. Exe pedig még nem hiszi el, h el lett hagyva... (2 éve élünk együtt...)
Amikor a Klinikán voltam szinte a 80-90% apaságival szült...

Nekem akkor nagy szerencsém van, a fiam nagyon jól elvan nélkülem, igaz már az első napok óta sokat van apucival, övé a böfiztetés, este játszanak és hétvégén még többet vannak együtt. Igaz legtöbbször Én is velük vagyok, de ha dolgom van, nyugodtan apára bízhatom. Van amikor magával viszi a munkahelyére, ott is csak vigyorog a kolléganőkre, és csak akkor sír, ha éhes, vagy peluscsere szükséges.

Sokan mondják, h nagyon nyugodt, kiegyensúlyozott baba, de ilyen apuci is. (anyuci kevésbé :oops: ) Amikor megszületett Ábel a gy. doki annyit mondott a megfigyelőbe, h "ezt a kisfiút önöknek nagyon kell szeretni"..mi betartjuk és szerintem azért ilyen jóbaba.

Étkezés: főzni szeretnék, persze én is tartok a vegyszeres zöldféléktől. Hiszem, h elég erős a fiam, és nem lesz beteg semmitől. Azért biztosan veszünk üveges ételt-italt is, de főleg frisset akarok adni neki.

bevásárlás: nálunk apuci intézi, én csak összeírom mi kell. Át szoktam böngészni ezeket az akciós ujságokat és összeírom honann mi kell és apuci intézi. Azért mi is elmegyünk a boltba, de max. ujságért vagy ha valami hirtelen kell.

Hőmérséklet: itt a nappaliban vagyunk napközben , itt 21-22 fok van, a hálóban is ennyi, de estére befűtünk 25-26fokra és úgy fürdik. Jól tartják a falak, még reggel is kellemes. Remélem a köv. héten jön már a szerelő és beüzemeljük a padlófűtést. Napközben a nappaliban a rugira adok egy termos kapucnis felsőt, kiscipőt vagy betakarom. A játszószőnyege alá tettem több termos plédet.

Kép: már napok óta azt irja ki a babanet, h hiba történt. Kértem egy babanetes lányt, de neki sem ment a feltöltés, valami rendszerhiba lehet. Lécci ha tudod próbáld ki Te is!

Vérvétel: a dokink nem mondta, én meg elfelejtettem megkérdezni. Legközelebb csak nov. 15-én megyünk.

Ha nem felejtem el megkérdem a védőnőt, várható a napokban a felbukkanása.

főzés: anyósomnak hála, tele a fagyasztószekrényünk...úgy szoktam, h ha apa itthon van főzök többféle egyszerűt és hét közben csak köretet kell és olvasztani. Este főzök annyit, h maradjon másnapra ebéd nekem. Apuci rengeteget segít. Most volt marhapöri aamit bográcsban főzött, azt engedtem fel és lett belőle zöldséggel gulyásleves. Vettünk fagyasztott túrós-mákos rétest, azt sütöttem hozzá. Ma börzéztünk és még kihasználtuk a jóidőt, pácoltunk be hust és grilleztünk, amikor hazaértünk.

Áldott jó társam van, sokan mondják :D :D :D de Ő foglalt, nem adom!! :D

Börze: rengeteg mindent vettem. overáll (sötétkék-drapp) termós overáll, meleg kantáros nacik, rugik, kiskabát, pulcsik, hálózsákok..........igazából kb. 12-13 ezret költöttem, de nagyon sok ruhát vettem. Ja farmernacit, sapit, .... (kapott Ábel anyósomtól 10 ezret, azt vásároltam el. )

Vittem Ábelt is, mert taliztam barátnőkkel. Apuci addig elment bevásárolni. Ábel jó volt, kicsit aludt és azalatt tudtam keresgélni.
Volt idő kicsit beszélgetni is. Amikor Ábel elunta magát, odaadtam apának és bementek a munkahelyére, ott tisztába tette és üvegből megetette anyatejjel. Vittem 240ml-t, h legyen, az én drágaságom az egészet bevágta........azóta 3szor cseréltünk ruhát, mert bealszik és nem birja ezt a sok folyedékot a pelus.......

Gergő mennyit eszik egyszerre?? Van mérleged??

A dokitól nyugi, biztosan minden rendben lesz.

Nekem holnap magánkardiólogus....

Egy regényt irtam, bocsi!! :D

pussz

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


szia Zsu!
mit jelent,hogy 80-90%apasági?
az anyósom Pesti.
ahogy leírtad tényleg mindenben segít neked,kicsit irigykedem is.nekem mindent egymagam kell megoldanom,kivéve a nagy bevásárlást,akkor ő is jön.szerencsére mondjuk nem kell egyikünknek se mosogatni az edényeket,se terigetni és szárítgatni a ruhákat mert elvégzik a gépek.sajnos nálunk az a megszokott ha minden nap van főzve,max még másnapig eszi meg.én nem szeretem azt amit ő így szinte 2xkell főznöm.már gondoltam éttermi menüs kajára,de ott is ki tudja milyen húsból van.
szóval jó neked.....páratlan párod van... :lol: :lol: :lol:
sokkal olcsóbb volt a börzén a ruha mint általában?csak ruha volt vagy más is?
240ml ?az szép...hála istennek
az elején volt mérlegünk akkor 90grammokat evett,most meg fogalmam sincs,óránkent is képes enni.
remélem minden rendben lesz a dokinál...drukkolok érted!
most csak ennyire futotta.
ja és Gergő egész nap ette a kis kezét,a kórházban csinálta utoljára.
tényleg a párod mivel foglalkozik?
szép napot!

Kép
papp tünde
 
 


Szia Tündi!!

Csak arra utaltam, h amikor mi szültünk, akkor az anyukák 80-90%-a nem házassági anyakönyvi kivonattal hanem apasági nyilatkozattal anyakönyveztette a gyermekét. vagyis nagyon kevés a házas pár. Szerintem ez nem baj, így is rengeteg a válás. Mintacsaládok válnak el...

Igazából most mindent megtesz értünk a párom, mert nagyon tisztel amiért szoptatok. Kényeztet, de Én is igyekszem a kedvében járni.

Börze: pld. az overáll amit vettem, 74-es, kék-drapp, kezeslábas (sajnos nem alakítható bundazsákká), teljesen szép, jó állapotú 1000 (EGYEZER)FT VOLT: Szerintem nagyon megérte. Bodyt nem vennék használtat, abból csak újat. Vettem még több szép holmit, hibátlanok, de úgyis átmosok mindent. Pulcsik 4-500ft, rugik 5-800, farmer kantáros 700, vastag kantáros naci 7-800...ilyen árakon vásároltam. persze érdemes körülnézni és válogatni. Elég sokan voltak, de sikerült szép holmikat vennem. Nagyon gyorsan nőnek a fiuk, így igyekeztem nagyobbakat venni. Én elégedett vagyok, apucinak is tetszett.

A szárítógép után már nem kell teregetned, hanem vasalhatod?? Nagyon összegyűri???

Kardiólogus: nemrég jöttünk haza, MINDEN RENDBEN VAN. Normális az EKG. Vérnyomáskiugrások vannak, de napi 2db. gyógyszerrel tartható. Próbálok diétázni és ha már Ábel majd 1 év múlva nem szopizik, akkor vissza kell mennem és segít egy számomra megfelelő diétát kidolgozni.

Ábelem pár napja a hüvelykuját szopizza és simizi a nóziját közben. Édes, de lassan elkopik a kicsi ujja :D :D
Persze a többi ujját is eszi és az öklét is. EGész nap dumál, egyre hangosabb. Tegnap kicsit kimerítette a nap, du. 3-8 ig 3szor szopizott majd bealudt. Hajnal 4-kor ébredt. Én már 3-kor szenvedtem, majd szétdurrant a cicim, de nem akartam felébreszteni.

Ma bennt voltak APa munkahelyén, a kolléganők babáztak. Nem győznek gyönyörködni benne és csodálkoznak mennyire nyugis baba....Apa melle dagad, lassan kidurran :D :D :D

Tényleg, Te melltartóban alszol??


Bence villamosmérnök, elektromos hálózatok tervezésével foglalkozik.

Kellemes estét, nyugodt éjszakát!!!

Pussz!!

Ha erre jártok, jó lenne talizni!!!!!! :D

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


szia Zsu!
Tényleg nagyon sok mindent tudtál venni.én még nem vettem használt ruhákat,de szerintem nem is fogok,mert ha a párom megtudná hogy használt,kidobná a fenébe.
a szárítógép után még vasalnom se kell ha rögtön ki veszem ha kész.de nem minden gép tudja így megszárítani.ez egy német gép és nagyon drága.az elterjedtebb márkák tényleg csak gyűrik a ruhát.nem is érdemed megvenni az olyat.én csak tudom,mert háztartási gép osztályon voltam.ha vmi kérdésed van vmi géppel kapcsolatban,vagy ha éppen venni szeretnél vmi gépet szivesen tudok tanácsot adni.
a vérnyomásugrások mitől vannak?
engeded majd neki hogy az ujját szopja?vagy akkor adsz neki cumit mikor bekapja az ujját?
úristen 8-4ig aludt?hát ezt nevezem...jó neked...
igen melltartóban,mert ha folyik atejem a melltartóba bele tudom rakni a betétet.te?
a párod a Kandón végzett?az exem is vill.mérnök,a siemensnél dolgozott vagy most is talán,nem tartom vele a kapcsolatot.
most hogy fön a hideg hogyan öltözted kintre Ábelt,ha mondjuk elmentek boltba?
ajaj holnap szuri...már be vagyok sz.rva....tudom egy anyának nem lehet mutatni,hogy szenved,mert megérzi a baba,de nem tudom szabályozni azt a gyomorgörcsöt.nagyon féltem a kis popsiját....
majd csak megszokom ezt a helyzetet.
szerinted reggel 8-9körül már kivihetem a bébit vagy várjak míg fel nem melegszik jobban a levegő.van neki egy jó vastag bundazsákja.jó lenne reggel elintézni a vásárlást...te kivinnéd Ábelt???
felébredt Gergő mennem kell.
szép napot!!! :wink:

Kép
papp tünde
 
 


Szia Tünde!!

Megirtam az üzit és az elküldésnél azt irta ki, hogy nem létezik üzenet :evil: :x Iszonyatosan mérges lettem. Most újra irom, reméem Ábel még alszik és belefér az időbe.

A fűtésszerelő 2-re ígérte magát, ha 3:30-ig nem ér ide felhívom és.....

Használt ruha: sok olyan rucink van, amire nem mondod meg, h használt. Kimosom, kivül-belül kivasalom és pár hétig használjuk, úgy is kinövi. Jól megnézem mit veszek, nem a pénz miatt, hanem mert úgy is kinövi.

Vérnyomás: mindenkinek ugrál, szinte folyamatosan változik. Nekem a súlyom miatt magasabb, jobban kell dolgoznia a szívemnek és eleve magasabb. Ha még változik, akkor lehet problémás egy-egy kiugrás. Volt, h a terhesgondozóban 170/120!!! aztán 10 perccel később ujra mértük, akkor 140/90..ennyire változhat. Tegnap a dokinál 125/85 volt, ami teljesen jó. Fogynom kell, ez nem kérdés.

melltartó: én utálom alváshoz, ha feszül kicsit kifejek és lefagyasztom, jó lesz az még...

Cumi: utálja...biztosan lehetne próbálkozni többfélével, de nincs hozzá energiám. A doki szerint nem baj. Ő eszi a kezét és közben dumál......

Alvás: eddig kétszer volt, h 8 órát aludt éjszaka, a 5-6 óra a gyakori, nappal 1-4 óra egyhuzamban, de van amikor semmi.

Sokat van kézben Gergő????? Miket játszatok??????? A védőnő milyen gyakran megy???????

Igen, bence a Kandón végzett, de levelezőn. Ma odavan pesten. nem mentünk, mert féltem, h Ábel megint sirna a sötétben. Ma előszőr fürdetem egyedül, kiváncsi vagyok mit szól hozzá :D

Öltözék: Ábelnek a keze-lába a hideg. Body, zokni, talpasrugi, pulcsi-kapucnis, vastag naci,sapka, kötött cipő, takaró. A bundazsák korai, mi lesz télen?????

Oltás: mi valamennyit combba kaptuk!!!!

Én nem merek odanézni, iszonyatosan sajnálom. Az ad erőt, h ezzel megvédem súlyos betegségektől. Nekünk 37.2 lett a hője, figyelj nagyon rá, de szerintem nem lesz baj. Én is bepánikoltam a 37.2-n, de csak 38 közelében javasolják a kúpot.

Gondolok rátok, majd írj mi volt!

Pussz

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


szia Zsu!
most egy kézzel gépelek....a kissrác nagyon nyugtalan,így még elvan,alszik...azt vettem észre hogy napközben máshogy alszik.nem olyan mélyen mint éjjel.ez már így megy legalább egy hónapja,lerakom a kiságyba,azt hiszem,hogy alszik,de 20perc után már sír.utál egyedül,max20perc ez is egyszer,míg elvan egyedül utána már kell neki szövegelni.nagyon nagyon sokat beszélek hozzá,egész nap.az elején hülyeségnek tartottam beszélni,de mostmár sokkal értelmesebb,hangosan szokott nevetni amit momdok de nem is érti... :lol:
én is jártam így mint te,hogy nem rakta fel a szöveget a netre.
remélem a szerelő odaért....ezek a szerelőkről megvan a véleményem,ígérgetnek aztán a megbeszélt időpont után 3nappal jön...
mennyit szedtél fel a terhesség alatt?én 3kg ami megmaradt a 10-ből,a szoptatás miatt szedtem még fel párat.nem mozgok annyit,ezért marad rajtam.
Gergő etetéskor és altatáskor van kézben,ami óránkként is lehet.amúgy a kiságyban,pelenkázón és a játszószőnyegen szoktunk játszani.és Ábel?
jól döntöttél,hogy nem vittétel pestre,csak a nyűgősködése lett volna,ami senkinek se jó...vki mesélte,hogy a 2hetes babát vittek lakoalomba és hogy elvolt...ez azért durva...vagy szegény gyerek nagyothallott.itt vidéken nem tudom voltál e már lagziba,500-800 fős a vendégsereg és iszonyú lárma hááát nem tudom,soha nem vinném még 1évas kora előtt se ilyen helyre.
az oltást mi is a combba kaptuk,csak nálunk ez a szójárás hogy "féltem a popsidat"ezért írtam,mert féltem a szuritól a babót.kicsi félreérthető volt,bocsi.
bevált a koszmóra az a szer?mert akkor én is iratok fel.
remélem már megy a fűtés nálatok... :wink:
ja és van-vagy volt a gyerek előtt-hobbid?
szép napot :wink:

Kép
papp tünde
 
 


Szia Tündi!!

A szerelő nem jött :evil: :evil: Felhívtam, erre azt mondta, Ő ma VAGY holnapra ígérte...felhívtam Apát, Ő azt mondja szó nem volt holnapról. Ábel fel van öltöztetve, én is pulcsiban....itt a nappaliban 18 fok. Megyünk fel hamarosan, csak apa hamarosan hazaér és vele jön egy barátja, aki szeretné megnézni a fiunkat.
Remélem holnap ideér a szerelő és nem kell több réteg ruhában lennünk. A hálóban befűtöttem ott finom meleg van.

kilók: Én eleve túlsúllyal indultam a babavárásnak és tartottam a súlyom végig. Főleg ittam és sok zöldséget, gyümölcsöt ettem, semmi édesség, minimális zsír. Nagyon kellet figyelnem, de megérte, mert nem igazán híztam, volt bőven túlsúly. Az utolsó héten már nagyon vizesedtem, akkor többet mutatott a mérleg. Amíg a Klinikán voltunk, még borzalmasan dagat volt a lábam (hála a szuper ágyaknak :( ) , de itthon rendeződött minden. Most próbálok figyelni a súlyra, de sokszor nincs időm enni csak bekapok valamit az pedig egészségtelen.

Te nagyon vékony vagy!!!!!!!!!!!!!!

Ábel nem sokat van kézben, de vannak napok, amikor jobban igényli a babusgatást. Hiszem, h ezzel nem kényeztetem el. Apa kedvenc mondása: "szabad ennek a gyereknek sírni is..."

Ismerem a falusi lagzikat, de nem vinném a fiam semmi pénzért. Még azon is sokat gondolkodtunk, h elvigyük -e balcsira a családomhoz. Igazából a nagymamám miatt szerettem volna menni, Ő jan. lesz 89 éves és Ábel a 4. dédunokája. Végül nem kockáztatunk, mert 500km oda-vissza az út. Majd esetleg tavasszal.

koszmó: nem tudtam hogyan kell használni a krémet, ma tájékoztatott a védőnő, holnap kipróbálom. Egyenlőre a koszmó elleni sampont használjuk "babe" a márka és ez tetszik, már kevesebb a koszmó és finom illatú a sampon.

hobbi: nincs különösebb, talán csak annyi, h nagyon szeretem a sportközvetítéseket, főleg a vizes sportokat, OLIMPIA......
nyáron ki akartunk menni a Maty érre a kajak-kenu VB-re, de iszonyatosan meleg volt.

Megyek, apuci érkezik.

pussz

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Talán most ikerül felraknom a képet...Ábel 3 hónaposan....


Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

Mi kb. 1 hónap múlva költözünk Mórára, már nagyon várjuk!

Rólunk. Van egy kislányunk, és most várom a kistestvért. Sokat kell pihennem, 2 napja jöttem haza a korházbol, 6 hetet töltöttem bent. De már jol vagyunk. 15 hetes vagyok.

Tündi! Gratulálok, Gergö tündéri baba!

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Szia Karmen és Zsu!
üdvözöllek nálunk Kármen,eddig csak Zsuzsuval beszélgettünk de látom van egy majd3 éves babód,te biztosan tudsz nekünk tanácsokat adni!
nagyon örülök Neked!
miért voltál kórházban???remélem nincs semmi baj...
Zsu!
most értünk haza a szuriról,a rémálmon most beteljesült,1órán keresztül üvöltött, a többi babát is felidegesítette így zengett az egész rendelő.mintha tudta volna hogy szurira jöttünk.
megkérdztem a dokit hogy van e vmi baja,hogy ilyen keveset alszik,azt mondta hogy vannak babák akik csak fél órát alszanak,neki ennyi is elég.valószínű hogy hamarabb fog megtanulni beszélni,járni mint a nyugodtabb babók.
most elterült mint a nagyalföld de még álmában is hüppög szegénykém...
nagyon édi Ábel,látom kinntre készültetek éppen mert jól fel van öltöztetve.én is nyaggatom a párom hogy kicsinyítse le a képeket.
ja Gergő most 6850g 1kg-t hízott és 63cm.
mi újság,megjött a szerelő?
Kármen:hova költöztök?mi a főúton vagyunk,rögtön ahogy beértek szegedről egy társasházban.
most ennyi mert felébredt a kis sárkánykám...
írjatok!!!

Kép
papp tünde
 
 


Üdv. Kármen!!! Örülök Neked!!!!!!!!! :D :D


Kórház vagy Klinika??


Szia Tünde!

Még mindig fagyoskodunk, de lassan már megszokom. Szerencsére Ábel jól viseli, van egy ágymelegítőnk, azt tettem a játszószőnyege alá, azon elvan a kellemes melegben, amíg vasalok, főzök....
Amúgy a hálóban vagyunk, ott megy a hősugárzó. Azt mondta Apuci, holnap úgyis szabin lesz megkéri a szomszédot segítsen beindítani a fűtést. Aztán csak reménykedünk, h minden rendben lesz.

Ábel ebben a szerelésben van a nappaliban a 18 fokban....

nem irigyellek a bőgés miatt gondolom szégyelted rendesen és próbáltad megnyugtatni....
Én is ettől félek, h mivel okosak a gyermekeink megtanulják, h a rendelő az a hely, ahol szurit kapnak és félni fognak....
Az nyugtasson, h még a köv. hónap aztán 11 hónapig nem kell oltás.........

Hogy viseltétek az éjszakát?????????

MI JÓL VAGYUNK! Ábel legujjabb tudománya, h néha "berrrrrreg"... :D :D
Este nem igazán akart aludni a Szentem, fürdés után jáccottunk, rágta apuci ujját na meg kapaszkodott a szőrős mellkasába és vigyorgott.. :D Este 9-kor aztán kidőlt és aludt 3:30-ig, akkor evett, 2x telerakta a pelust (én buta várhattam volna a tisztábatevéssel) és aludt 7:30 ig. Rendes gyerek, apuci is elaludt :)


Holnap megyünk Szegedre csípőszűrés........

Ti is mentek valamikor??? Hová??????

Remélem jól telt az éjszakátok, puszi Gergőnek!!!!!

Irjatok csajok és képeket!!! :D

Szép napot

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Szia Zsu!
már azt hittem vmi baj van,amiért nem írtál.
szoktad nézni milyen sokan olvassák ezt a topikot???mostmár meggondolom mit írok...
akkor nem is jön a szerelő????kerüljön a kezem közé,maj meglátja milyen egy feldühödött anyuka!!!!!!!!!küldd ide ha menne hozzátok!
annyira sajnálom hogy hidegben kell lennetek...nálunk is 17fok volt a szobába és nagyon fáztam,hát még a babóm.
az ágymelegítővel vigyázz mert képzeld a nevelő apám alatt kigyulladt amikor aludt.még jó hogy felébredtek időben a nagy füstre.
az oltás nem viselte meg,de reggel 38fokos láza volt.nem adtam neki kúpot mert egy óra múlva már 37,5volt.de nagyon megijedtem...
ezt nevezem,az "r"betűt már nyomja?pedig az a legutolsó betű amit megtanulnak kimondani állítólag.biztos nagy ennivaló ahogy csinálja...
a csípőszűrés nálunk múlt hónapban volt és köv. hónapban kell menni.itt mórahalmon csinálták meg.tornáztatod?
a konakion ti meddid szeditek?nálnkmég 1db van-hála istennek-és vége.egyszer volt hogy az ampullából belement egy kis darab a poharába,még jó hogy észrevettem.ezért nagyon haragszom rá.
Gergő új tudománya hogy emeli a kis popsiját és tolja magát.
ja és képzeld van egy kis borsónyi köldöksérvve.remélem kinövi.
hahó Kármen...
búcsúzom,megyek főzni,de még menni kell a boltba is.ez a rohanás

szép napot!

Kép
papp tünde
 
 


Szia Tündi!!

Ha "olyan" amit irni akarsz ird priviben, bár ez sem garancia.

Tegnap nem igazán volt idő irni, amint hazajött apa ettünk és babáztunk.

Figyelek a melegítőre köszi!! (apa villamosmérnök, nagyon kényes a villanyos dolgokra)

szerelő: sajnos nehezen találtuk ezt a pasit, de szivem szerint hívnék Szegedről másikat, ott biztosan van. Apa nem akarja Én meg nem vitatkozom emiatt. Igaz Én vagyok egész nap hidegben, de nem baj. Ábelt felöltöztetem, amúgy elég kényes a melegre, sír, ha melege van, vagyis nem fázós.

oltás: jobbulást Gergőnek!! én úgy halllottam az oltások ahogy következnek egyre inkább produkálnak tüneteket. remélem nálunk vége lesz a köv. hónapban.

csípő: nekünk volt vele pic bajunk (egy ostoba fiatal doki kengyellel ijesztgetett, de a konrollon a főorvos mindent rendben talált.
Torna+kenguru. Sétálunk kenguruba (apa cipeli mert nekem nehéz) na meg ha megyünk a cora, teso...akkor kenguruba visszük be.


Te mennyire félted gergőt a megfázástól-baciktól-közöségtől???

berregés: egszer-egyszer csinálja, amikor belemerül a dumába....Édes, IMÁDOM!!!! :)

Ábel is emeli a fenekét hason na meg a lábait is. Néha félek, h arcraesik.......vagy nyakát töri...


Gergő akkor kúszik-csúszik........ :D :D

konakion: még van belőle és adni kell. nekem nem okoz gondot,(ja vegyészkedésem miatt sokat használtam ampullát) a fehér pontot magad felé fordítva kell letörni a tetejét. Állítólag 3 hónapos kor után nem kell, de nekünk mondta a doki, h adjuk...

köldök: Ábelnél semmi , nálam mintha lenne valami a köldökömnél, de nem mutattam dokinak.

Gergőnek gyógyulást!!!!!!


Még pár óra és jön haza Apa és itthon lesz 4 NÉGY egész napig :D :D :D :D

Hívtam a munkahelyem (holnap bevinném Ábelt) a prof annyit kérdezett: "meddig akar még ezen a gyed-gyes-en lenni??".
rosszul esett.........

Megyek, ébredezik Kincsem.

Szép napot!!!!!

Kármen!!

Jó pihit, vigyázz Magadra, ha tudsz jelentkezz!!!! Jó egészséget!!!!!

Puszi csajok, babák......... :)

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


szia Zsu
egy kézzel írok,megint...
Gergőnek beadtam a lázkúpot38a láza.azt mondod egyre jobban megviselik a szurik?lehet mert az első oltásnál nem volt láza.
majd még írok de most hiszti van..bocsi

Kép
papp tünde
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: