Új privát üzeneted érkezett!

Hajnoca, megnézem, ebben a méretben mi van, de lehet hogy már nem sok minden, inkább a kisebbekből van több.
Emikém nem túl nagynövésű, még most növi ki a 98-asokat, majdnem egyforma méretű a két gyerekem.

Panndi, még kb. 9 hét. De nem bánnám, ha kevesebb lenne, szívesen kipróbálnám, milyen kicsivel terminus előtt szülni, eddig még nem sikerült...

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi,
köszi, hogy feltúrod a kedvemért. Ráér még egy darabig.

Terminus előtt szülni?! ... hát nekem sikerült ... sajnos a 34. héten megindult a szülés / császár lett belőle ... de itt van CsodaBogink. :D
Gondolhatod még semmivel nem voltunk meg. ... Én másodikra inkább egy terminusost kérnék ... talán sima szüléssel. :)
Amúgy hogy bírod?

... olyanok lesznek mint az orgona síp :lol: 2 év van a gyerekek között. :lol:

Panndi, Uxi
merre felé laktok?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Maternity tickers
hajnoca
Dunakeszi
 
 


Jaj, hát annyival én sem szeretnék előbb szülni, csak mondjuk a 40. héten valamikor. Eddig kétszer szültem 41. hétre.

Mi nem Alagon lakunk, csak valahogy idekeveredtem, egyedül ebben a topikban volt mozgás. A Tóváros melletti régi kertes részen lakunk.
Bogi majdnem egyidős Beni fiammal. :wink:


Ruhák: heteken belül aktuális lesz a "túrás", a két gyerekem cuccait át kell pakolnom, és fel kell szabadítanom valamennyi helyet a kicsi ruháinak. Kezdődik a sakkozás, ki hol aludjon majd, kinek melyik legyen a szekrénye, hova tegyük a játékokat. Két gyereknek kényelmesen van hely, háromnak már kicsit szűkös, de megoldható.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 

 
 

Hajnoca, mi a víztorony közelében lakunk :)

uxi, azért ezek édes gondok ;)

Én egyszer szültem 41+1-nél, másodszor meg 39+3-nál :)
Vendég
 


sziasztok!
Ennn! Ezek szerint jön a kistesó? És mi a helyzet munka fronton? Visszamentél?

Én már voltam az itteni börzén, és ki lehet fogni nagyon szép dolgokat, jó áron. Bár mostanában nem voltam.

Keresztkérdés: nem tudtok a környéken valakit, aki babakocsit tud javitani?
adaka
 
 


Sziasztok!

Ha szeretnétek a gyereknek egy remek mesekönyvcsomagot nyerni, gyorsan ragadjatok billentyűzetet, és írjatok egy Mikulás-történetet - lehet megtörtént is, a családi legendáriumból, esetleg kitalált is.

További információ a Kölökneten:

http://koloknet.hu/949-mindennapi-trtneteink

A könyvcsomagban remek illusztrátorok és írók munkái találhatók meg, ráadásul még odaérhet Télapóig!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Lányok,
érdekelne valakit az, hogy valaki vigyázzon a gyerekére?
:)

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Maternity tickers
hajnoca
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!
Egy kérdésem lenne... kicsit off... bocsánat..., meg én főleg readonly vagyok, mivel a gyerkőceim már nagyobbak.
Szóval, tud valaki a környéken olyan varrónőt, akihez apró javításokat (nadrág térdére folt, gumicsere, cippzárcsere) lehet vinni és nem a csillagos égben vannak az árai? Nekem nincs varrógépem és kreatív sem vagyok igazán.
Köszi előre is a válaszokat! :)
Benianyu

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Sziasztok,

közben felhívtam a Kismama szerkesztőségét, és azt mondták, hogy ők már nem fognak babaruhabörzét tartani, mert inkább viszi a pénzt, mint hozza. Hát ennyit a mi börzénkröl... (tudom naív vagyok.). Ami lesz ezentúl az a Babymartkt (vagy mi )szervezésében lesz, elvileg hasonló időben, mint a kismama.
Aki volt már itt Vojké-ben leírná a tapasztalatait? Elsősorban az érdekelne, hogy inkább a mamik adják el a kinőtt cuccokat, vagy a céges jelenlét a jellemző.
Esetleg ha van valakinek kinőtt ) 92-96-os body-ja ill. bobytrikója, érdekelne.

Más.
Óvoda, játszótér, járda ügyben tud valaki bármit? Volt nemrég valami önk. röfenés ezügyben, de nem találom a részletes jegyzőkönyvet, csak kivonatot....

Más:
VAn valakinek személyes tapasztalata a Blaha L. utcai csanával kapcsolatban? Elsősorban az érdekelne, hogy ha valaki nem egész napra viszi a gyerekét, hogy állnak ozzá.
Üdv.: gima.
gima
 
 


Gima! Nekem jó tapasztalatim vannak, a fiam imádja, a héten ballag el 1,5 év után, bár ő egész napos volt. Ha van kérdésed, nyugodtan írj!

Juli

Kép
b.j.
 
 


benianyu írta:Sziasztok!

Szóval, tud valaki a környéken olyan varrónőt, akihez apró javításokat (nadrág térdére folt, gumicsere, cippzárcsere) lehet vinni és nem a csillagos égben vannak az árai? Nekem nincs varrógépem és kreatív sem vagyok igazán.


Ha esetleg felvarrásról és hasonlókról lenne szó lehet tudok segíteni.
Igaz nem vagyok varrónő, de van gépem és ha ilyen probléma merül fel a családban, akkor megcsinálom.

Ha nem gond, hogy nem varrónő csinálja, akkor .... igaz cipzárt ritkán varrok és gumit sem cseréltem még, de .... ha úgy érzed, hogy így is okés, akkor szólj. :D

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Maternity tickers
hajnoca
Dunakeszi
 
 


Adaka, igen, kistesó úton (fiú). Munkaügyben: Berci 2.szülinapjátók szabin vagyok, majd szülés előtt megyek el kicsit tp-re h maradjon vmi azért.
Gabi, köszi a linket a bababoltról. Ide se dobtak szórólapot.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Kedves Mindenki!

Olvassátok el Ti is, milyen vicces történetek kapcsolódnak a Mikuláshoz, és szavazzatok a legjobban tetszőkre!

http://koloknet.hu/975-mikulsok-innen-o ... zaszolasok

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Kedves Hajnoca,
Igazán kedves tőled ez a felajánlás! Én olyasvalakit keresek igazából, aki varrónőként dolgozik, gyakorlott cippzár és gumcserélő is akár, csak nem eszetlen árakkal. Ahova odaszokhatok a kis javítgatásaimmal.
De nagyon köszönöm a kedves hozzáállásod! :) :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Gima: 2010. április 25én lesz újra babymarkt babaruhabörze. Mivel akkor már csak ez az egy lesz, szerintem érdemes kimenni. Most ősszel is 2x akkora volt, mint tavasszal a kismama börzéje.
Nekem ismerőseim voltak már itt a Vokéban, anyukák árulnak. Jövő hétvégén is lesz.

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Juli! Boldog szülinapot nektek! Megy oviba a kisfiad?

Tegnap találtam a postaládában egy cetlit, hogy a játszótér ügyében fejlemények vannak. Gondolom, ti is megkaptátok. Kár, h. kicsit későn találtam meg. Van valaki közületek, aki volt szombaton ezen a megbeszélésen?

Hajnóca: Mármint te lennél az a valaki? Én már egy ideje keresgélek, de nem sok sikerrel.
adaka
 
 


Szia Adaka! Igen, köszönöm, szerencsére, már ovis a fiam!
Postaládát sajnos nem néztem, de az egyesület honlapján fenn van, hgoy mi volt: Alaglakoparkert.hu

Juli

Kép
b.j.
 
 


Hajnoca, jól értem, te vállalsz varrást?

Nekem lehet szükségem lenne rá, ha sikerül emberi áron anyagot találnom.
Csak egy plédre kéne huzat, Emi eddig a csecsemőplédet használta az oviban, de az nemsoká kelleni fog, így vettem neki egy kisplédet... ami pont olyan méret, hogy nem jó rá a standard huzat. :?

Majd szétnézek, érdemes-e egyáltalán foglalkozni a kérdéssel, már régen jártam méteráru boltban.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok,

köszönöm szépen a börzés infókat.
Uxi: én a multkor az Ikeában vettem anyagot (az egyik egy több méteres a másik valami ditte méteráru ez utóbbi olyab 5-600 ft./ m. egyik sem ereszti a színét... én is ágyneműhuzatot varrtam a lánynak :))))). Látok néha jópofa anyagokat a megbolondultunk üzletekben talán 399ft./m (?), annyi, hgy egy kicsit lutri. Vettem már ott iszonyat jót, meg olyat is aminek ment a szine mint a borzalom :((((.
Méteráruboltban olyan 500-a csillagos égig láttam ilyesmire való anyagokat.

Tudja valaki, hogy a jártdát amit most építenek a repülőtéri úton meddig készítik el? Valami olyat halottam, hogy csak az első sarokig.... Bárkinek infó ezzel kapcsolatban?
üdv.: gima.
gima
 
 


Sziasztok Mindenki!

Nemsokára díszítjük a fát, meggyújtjuk a gyertyákat és örömmel figyeljük majd, amint a gyerekek mohón bontogatják az ajándékokat.

Addig viszont még van pár hét! Nyitottam egy topikot, gyertek, ötleteljünk, készüljünk a Karácsonyra együtt! Mert biztos, hogy mindenkinek van legalább egy olyan remek ötlete, ami másoknak nem jutott eszébe.

http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopi ... t=&start=0

Üdv, és mindenkinek jó ráhangolódást, készülődést:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


adaka írta:Hajnóca: Mármint te lennél az a valaki? Én már egy ideje keresgélek, de nem sok sikerrel.


Adaka,
igen, én.
Egyenlőre csak gondolkodom benne, mert nem hivatalos lenne csak baráti.
Te hogy gondoltad? Egész naposra?

Ritkán jövök mostanában erre felé, mert amúgy is egy nagyon ritka topik és vizsgaidőszakom van!

Uxi,
szívesen megvarrom.
Van itt Dkeszin a Fő úton egy méteráru bolt, de pl. a tesz-veszen is találni jó anyagokat és akkor még el sem kell menned érte.

A többit priviben. A címet megtalálod. :D

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Maternity tickers
hajnoca
Dunakeszi
 
 


Egyelőre még csak néhány helyen néztem anyagot, gyönyörű gyerekmintásat találtam ,de 899 Ft/m. Ez nagyon sok, mert 140*110 a takaró, tehát pont nem elég a szélessége, kb 3 m kell egy huzathoz összemenéssel együtt, az meg már jóval drágább, mint maga a pléd. :(

Giima, hogy van ilyen "megbolondultunk üzlet"?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Szia Uxi,

sajnos benn Budapesten vannak az üzleteik, a pontos címet nem tudom, de remélem a leírás alapján megtalálod.:
a körúton ezeket tudom
1. Jászai Mari tér a meki oldalán.
2. a király utcánál a 4-6-os vonalán a hangszerbolt tájékán
3. a 4-6.os baross utcai megállója ill onnan még egy 100-150 m a meki oldalan a körúton
4. régen volt a mester utcánál is, de nem tom még megvan-e, szintén a körúton a Bakáts téri oldalon
5. vámház körút a nagycsarnok melett
7. asztória a manuart mellett.

Arra nem gondoltál, hogy esetleg csinálsz valami szegélyt, így át tudnád hidani azt a néhány centit ami hiányzik.... ill. valami felnőtt ágyneműből leszabni?

mondjuk én ritkán varok ágyneműt mert az a tapasztalatom, hogy borzasztó sok anyag kell (főleg ha az ember nem akat itt ott variálni a toldásokkal...) + még ha a varrásért is fizetnem kéne... hát nagyon nem nyerő......
... aztán van, hogy elcsábulok....:))))) mint a múltkor az ikeában.....

üdv.: gima
gima
 
 


Sziasztok!
Mindenkinek Bodog Új Évet!
Hogy teltek az ünnepek? Én a Szilvesztert gyakorlatilag a kisfiam visszaaltatásával töltöttem. :( Utálom a tűzijátékot...

Kérdés: Nem tud valaki a környéken jó bőrgyógyászt?
adaka
 
 


Adaka: én a rendelőbe járok bőrgyógyászhoz, Dr Gódor Zsófiához, én nagyon elégedett vagyok vele. http://polyklinika.hu/

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Gabi! Köszönöm, megkeresem őket.
adaka
 
 


Sziasztok!

uxi, mi újság? Te már mindjáért szülsz, ugye? :)
Vendég
 


Sziasztok!

Szeretnék hozzátok csatlakozni ha lehetséges, mert nemsoká mi is Dunakeszire költözünk kis családommal (remélhetőleg ha a bank is így akarja hitel ügyileg :) )
Úgy néz ki febr. közpén, végén költözünk az alag ligeti lakópark szomszédságában épülő Gardénia lakóparkba.

Én még itthon vagyok 16 hós Andor kisfiúcskámmal.
Jah, amúgy most Veresegyházán lakunk.

Szép délutánt mindnkinek!
Gabi

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Sziasztok!

8-án hajnalban megszületett a kisfiunk Sámuel 3340 grammal, 51 centivel.

Könnyű, gyors szülés volt, elégedettek vagyunk a kistarcsai kórházzal is. Bár ilyen lett volna az összes :wink: .

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi! Gratulálok és jó egészséget kívánok nektek!

Szia Gabi! Üdv közöttünk! Pontosan hol is lesz ez a Gardénia lakópark?

Juli

Kép
b.j.
 
 


Sziasztok!

Juli,
Köszi a fogadtatást! :) A lakópark jelenlegi címe Fóti út 94, de ezt majd, vagyis az utcát,ami a Fóti útról nyílik, Gardénia köznek fogják nevezni. Most kerül be a név a földhivatalban.
Ti merre laktok?

Uxi,
Hatalmas GRATULA a kicsi fiúhoz!!! Sok boldogságot, egészséget kívánok Nektek!

Még nem sikeredett vissza olvasgatnom Lányok, hogy egy kicsit képbe rázzam magam, de majd igyekszem. Ha már nem lesz ennyi tennivaló a költözéssel, akkor biztos jobban is tudok majd jönni.
Most nap,mint nap rohangászok valamiért. Amit mondjuk nagyon élvezek, csak elveszi a napomat :)


Mindenki az alagi részen lakik a topikból? Szoktatok találkozgatni? :)
Esetlegesen tudtok infót adni bölcsi témában? Nekünk szeptemberben lesz esedékes és én nem állok ehhez vmi pozitívan, mert tudtommal elég gyászos a helyzet a hely miatt.
Tudnátok ajánlani gyerekorvost, háziorvost?

Bocsesz ha kicsit sok a kérdés, de amint be leszünk majd jelentve, ezek miatt is gyorsan kell intézkednem, főleg mivel a bölcsihez kellenek az orvosi adatok is (mármint,hogy kihez vagyunk bejelentve)
Nagyon szépen köszi a segítséget Lányok!

Szép délutánt Nektek! :)

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Szia Uxi! Gratulálok és jó minden jót kívánok nektek!

Szia Gabi, üdv a klubban :)))).
GYerekorvoshoz valószínűleg a III. v. a VI. körzethez fogsz tartozni. Helyileg a Fóti út 35.Fóti út 35-ben van ezen a számon tudsz érdeklődni 27/547-500, hogy a ketttő közül hova tartozol. Én két éve voltam ott utoljára, akkor Gauland és Téglássy doktornők dolgoztak ott. Mi Téglássyhoz tartoztunk, de elmenekültünk.... tudtommal nagyon sok szülő elvitte tőle a gyerekét....de ez ne befolyásoljon, menj el, beszélj velük,, ez az én magánvéleményem....... és az is lehet, hogy már nem dolhozik ott.....
Bölcsödei helyzet siralmas, de úgyis be kell menned jelenkezni, meglátod.....
Később az óvoda is rázós ügy.... ha jól emlékszem idén kb. 300 gyereket nem vettek fel.....
Szó ilyen szempontból gáz helyre költöztél......
(+ ha nálatok is beköltözik mindenki abba 60 lakásba, a helyzet még csak romlani fog - ne érts félre nem bántani akarlak ez nem a ti hibátok, hanem a s...fej önkormányzaté...)
DE van sok jó családi napközi ( ha meg tudod fizetni :((((().
Nem akarlak elkeseríteni, de ez van.....


.......
MÁS.
.......
HAllott valaki valamit arról, hogy állítólag visszaállították az óvodapótló (vagy mi) támogatást ?????


Bocs a hosszúságért.
üdv.: gima
gima
 
 


Halihó ismét! :)

Gima,
Nagyon köszi a sok jó infót.
Persze, tudom,hogy nem felém irányul,hogy az új lakókkal esetlegesen még jobban romlik a bölcsi/ovi helyzet. :) Ezzel tisztában vagyok sajna.
Hááát igen, ettől tartottam :? Hallottam már ezt-azt a helyzetekről, de akkor Te sem hoztál nekem jobb híreket. Sz@r ügy! Majd kiderül.
Az a "tök jó",hogy itt Veresre már tavaly március végén bejelentettem Andort (mert itt számít az érkezés is) és akkor arra azt mondta az ovónő,hogy úgy néz ki még időben vagyunk, lesz majd helye. Hááát most költözünk és sajna nem hinném,hogy be tudnánk "csempészni" majd a csöppömet úgy,mintha még itt laknánk (mármint ha D.keszin nem lenne majd helye, aminek elég nagy az esélye), meg nem is igen szeretném. Nyugodt se lennék tőle, meg messze is lenne mindig ide ingázgatni.
Nah mindegy, majd kiderül mi lesz.

Jóccakát mindenkinek!

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Uxi, hatlamas gratula a kicsihez! örülök, hogy a szüléssel minden rendben volt :)
Gabi, te meg úgy eltüntél ( mármint mostanában nem találkoztunk meg semmit nem tudok rólad, remélem minden ok).
Gabolino, üdv köztünk. Gima vázolta a helyzetet. Bölcsi =lehetetlen, ovi= 80%ban lehetetlen. Mi pestre hordjuk Bercit, de ezt is protkóval sikerült és 1éves korában, h majd 2évesen bekerülhessen. Dokihoz tuti oda tartoztok és a védőnőtök tudtommal a miénk lesz (Kékesiné Márta). Én abban reménykedem (bár tudom h hiú ábrnánd), h ha a gardenia is beköltözik akkor végre valamit kicsit csinálnak a tömegközlekedéssel. Ha mást nem a régi kb napi 6buszt visszaállítják. De a legjobb lenne egy pestre menő járat erre is mint a tóvárosnál. (hallottátok h állítólag a volt SweetP. helyén is egy zárt lakópark lesz?) komolyan :evil:

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem. Magánrendelőbe járok nőgyógyászhoz, aki adott beutalót a háziorvoshoz, hogy milyen vérvizsgálatokat kellene elvégezni és legyen szíves megírni a beutalókat. A háziorvos azt mondta, hogy ő nem írhatja fel, hanem a védőnők szokták.
Dunakeszin a védőnők írnak beutalót? Annyi oldalt olvastam már eltérő információkkal, hogy már magam sem tudom mit csináljak.
lotion
 
 


Sziasztok!

Gratulálok Uxi!Örülök, h. minden rendben!
Üdv. Gabolino!

Ma voltunk a bölcsiben jelentkezni, hát, egész nap evett a méreg!
Nem elég, hogy már most kéne nekik munkáltatói igazolás, meg még hatszáz féle papír, még vagyonnyilatkozatot is kell tenni! :evil: Mégis milyen alapon? Én erről eddig nem tudtam, aki már volt közületek, annak is kellett? Szerintem ez enyhén szólva nem korrekt! Mi közük van hozzá, hogy mekkora lakásunk van,és mennyit és az autónk?!!
adaka
 
 


Gabolino! Mi még a Téglássy doktornőnél vagyunk, ha kell valami info, írok privit.

Adaka! Nekünk mindenféle papír nélkül megmondták annak idején a bölcsiben, hogy totál esélytelen a felvétel. Azóta nyilván változott a rendszer, valami alapján rangsorolni kell a sok jelentkezőt. Azt meg sajnos bárki mondhatja, hogy dolgozna, meg anyagilag rászorul, ha nem igazolja.
Én az ovinál örültem, hogy mennyi lehetőség volt mindenfelé különböző papírok benyújtására, az már egy másik dolog, hogy nem mentünk vele semmire, de mindig feltűnt 1-1 újabb reménysugár. És 6 hónap folyamatos küzdés után elmondhatom, hogy ovis a fiam! Csak ez számít!
Próbálkozni kell, hátha sikerül!

PS: mindenképp hasznos - már csak a rendeletek és jogaid megismerése végett - felvenni a kapcsolatot az oktatási jogok biztosával legalább e-mailen.

Juli

Kép
b.j.
 
 


Adaka, ez tényleg felháborító. Mindenképp kérdezz rá, h milyen alapon kérdezik, vagyis milyen törvényi háttérrel és mihez használják fel az adatokat, mert ezek olyan infók amiket nem kérhetnek el akármikor, főleg nem egy bölcsödei jelentkezéshez.
Lotion, tudtommal itt (sem) írnak ki a védőnők semmiféle beutalót.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Uxi! Hatalmas gratula a bébihez. Jó egészséget!

Gabolino! Üdv itt. Mi majdnem szemben lakunk az új lakóparkkal, csak nem kinn a Fóti úton, hanem 1 utcával beljebb.

Enn! Igen, eltüntem és szerintem nem is nagyon leszek. Anyukám vasárnap elment, örökre. Nagyon nehéz. De Ákossal minden rendben, tegnap tetőtől talpig megnézett a doki.

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Juli!
Milyen papirokat ? Az oviban nem kérnek semmit. Vagy, aki akar, az vihet? Egyébként hova jár a kisfiad?

Gabi! Nagyon sajnálom! Beteg volt az anyukád?
adaka
 
 


Adaka! Köszönöm. Szeptemberben kezdődött, kicsit fulladt. Kimutatták, hogy pajzsmirigy gond, endokrinológia, gyógyszer. Nem javult. Kontrollon, elég a kevesebb gyógyszer. Aztán köhögött, arra gyógyszer, nem javul, tüdőgondozó. Ott ismét gyógyszer, aminek az összes mellékhatása kijött. Ekkor vissza, beutalták tüdőkórházba, ahova január 7-én kellett mennie. Ő meg húzta addig. Már mentő vitte be, kb 15 kilót fogyott, mert nem tudott enni és 16-án megmondta nekünk, hogy tumor... Másnap elment.

Lányok! Hogy lehet levágni egy majdnem 16 hónaposnak a lábáról a körmöt? Evés közben nem engedi, fürdés után nem engedi, reggel ébredés után nem engedi. Egyszerűen közelítek az ollóval a lába felé és üvölt. Mondókázni is próbáltam, de nem sikerült, akkor sem.

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Gabi!
Az én második apukám is hasonlóan ment el, fél éve... Tudom, nem vigasz, de legalább nem szenvedett sokáig...

Körömvágás:szerintem altatásban végezd a műtétet! :wink: Esetleg nálunk bejött néha a mesenézés is közben.
adaka
 
 


Sziasztok!

Gabi,
Borzasztóan sajnálom a történteket! Őszinte részvétem!

Körömvágás:esetleg egy rövidke mese közben?
Akkor közel egyidősek a gyerkőceink :)

Enn,
Köszi a bölcsi infókat! :)
Elkezdtem nézni a családi napköziket neten. Lassacskán szeretnék majd elnézni személyesen is párba, ha lezajlik itt nekem a kéró körüli beszerzési láz :)
Mert ezek szerint jó lesz ha felkészülök vmi családi napözire.

Most ennyi fért csak bele, mert Andor nem igazán hagyja,hogy gépezzek :)

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


bocsesz, mosat látom, hogy Adaka most írta a mesenézést körömvágásra :)

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Sziasztok!

Kedves Anyukák,Kismamák és Mindenki!

Figyelmetekben ajánlom most induló honlapom:

www.pokroc.hu

Üdvözlettel:
Gyöngyi
leonszita
 
 


Adaka! A jelentkezéshez még tényleg nem kérték, de a fellebbezéshez már bármit be lehet csatolni, munkáltatóit, jövedelemigazolást, nyilatkozatokat, a családsegítőtől lehet támogató nyilatkozatot is kérni, lehet rendszeresen beadvánnyal élni a jegyzőhöz, a művelődési osztályvezetőhöz, a polgármesterhez, annak főtanácsadójához, oktatási ombusmant felkeresni, stb. Nekünk a központiba sikerült bekerülni.

Juli

Kép
b.j.
 
 


Sziasztok!
Régen jártam erre.

Uxi!
Gratulálok a babához! Örülök annak is, hogy bejött a kistarcsai kórház. Én is ott szültem mindkettőt. :wink:

Ennn!
Neked sincs már sok szülésig. Hogy bírod?

A segítségeteket szeretném kérni.
Lilit felvették a Posta utcai oviba, de tavaszig valószínüleg busszal kéne levinnem. Tudja valaki, hogy megy-e arrafelé busz, és ha igen mikor. Igazából a beszoktatás ideje lesz gázos, mert utána akár az apja is tudja majd vinni meg hozni, de addig nekem kell megoldanom valahogy azt a pár óra ottlétet.

Egyébként hallottátok, hogy tegnap előtt betörtek a Závodszky 10-be egy földszinti lakásba? Az ablakot feszítették fel. Kircsi! :evil:

Kép
Kép
giga1
 
 


Van valakinek tapasztalata helybéli bébiszitterekkel?
Kb mennyiért vállalnak mostanában el egy órát?

Arra gondoltam, keresek valakit kb 3 hétre, vagy amíg megjön a jóidő délelőttönként, aki a két nagyot kivinné a játszóra.Feltéve, ha nem túl drága...

Samut még nem lehet kivinni ebben a hidegben, s a két nagy meg már megőrül itthon. A kertünk meg zsebkendőnyi, nem túl nagy szórakozás nekik. S mivel nincsenek kint napokig, este lefektetni is nehezebb őket...

Emint emg nem tudom oviba vinni, megint emiatt, hogy Samu mínusz fokban nem kivihető... más meg nem tudja hordani. Úgyhogy itthon ülök bezérva 3 kicsi gyerekkkel, ma kiküldtem a nagyokat az udvarra, de fél óra után követelték, hogy menjünk játszótérre... :oops:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi, velünk ugyanez a helyzet, én is szeretnék valakit, egyelőre nagyszülőket csalogatok ide, de vannak azért gapek bőven. Épp készültem én is felvetni itt ezt a kérdést. Lilit most egyszer vittük ki, mert muszáj volt csipőszűrésre vinni, de már az 1 hónapos státuszra sem vittem el tekintettel a -10 fokra.. Nem tudom, meddig tarthat még ez!
Amúgy remélem jól vagytok! Nálunk bátyó nagyon lebetegedett, úgyhogy végre én is megismerhettem a sztereo hatást, mármint bömbiben.
Szóval egy néni nagyon jól jönne, olyan, aki bírja a tempót és rugalmas. No és nem túl drága..
Minden jót nektek!
Angi
igna
 
 


Sziasztok!

Jó rég jártam erre. Szégyellem is magamat. javascript:emoticon(':oops:') De megfogadtam, hogy mostantól gyakrabban benézek.
Meg kellene keresnem, be lehet-e állítani, hogy a rendszer értesítsen, ha hozzászólás érkezik.
Kicsit visszaolvasgattam.

Uxinak én is gratulálok a babához!

Régebben volt szó gyerekorvosról. Én meg vagyok elégedve Vecserka Zsolttal (Gödön rendel). Bár a stílusa sokaknak nem tetszik, és eléggé hajszolt, mert rengeteg gyerek tartozik hozzá. De mindig kijön házhoz, ha időben kérem, és elfogadja, ami térítést adok cserébe (ezt megbeszéltük vele már a gyerkőc születése előtt). Mondjuk az én vas-egészségű lányomhoz betegség miatt még csak egyszer hívtuk ki. javascript:emoticon(':)')

Lányok! Valaki varrónőt keresett. Én is vállalok varrást, továbbra is! javascript:emoticon(':)') 17 évi hobbivarrónői gyakorlatom van. Nadrágfelhajtás, cipzárcsere, gumicsere is mehet. (Túl vagyok már ennél sokkal cifrább dolgok megvarrásán is, pl. kosztüm, hastáncos szoknya, ami abszolút hordható volt...) Pár fórumosnak már varrtam is. Ha akarnak, nyilatkozhatnak, hogy hogyan sikerült. :-) Ha van építő kritika, azt is szívesen fogadom.
http://sites.google.com/site/hobbivarras/Home

Már megint bedobtak hozzánk egy szórólapot, hogy nem lesz áram. Februárban... Frankó. De mi a csudát kell egy vadiúj rendszeren annyit karbantartani??? Ez megint a családiházas-helyett-társasházas lakópark átka?

Az Alag lakóparkért egyesülethez szánom-bánom, de még nem csatlakoztam. Viszont feliratkoztam a honlapjukon a hírlevélre, de azóta sem küldtek értesítőt. Pedig jó lenne...

Játszótér: hozzánk sem dobtak be szórólapot, amikor volt a gyűlés. Az ablakból láttam, hogy van valami összeröffenés, de akkor már nem akartam odatolatni.
Nem tudom, hogy ebben a hóesésben hányan lesznek honlap délelőtt a lakossági fórumon, de kíváncsi vagyok.

Ovi-bölcsi kérdésben továbbra is az a véleményem, hogy szerintem hiába várjuk a szánkba a sült galambot. Vagy megoldjuk mi, vagy mérgelődhetünk rajta továbbra is.
Ezzel kapcsolatban, lehet hogy nekem is szükségem lesz bébiszitterre (igencsak kell a lyánykámnak a játszópajtás...), de legalábbis töröm a fejemet azon, hogy kölcsön gyerekvigyázást csináljak. Azaz, valaki vigyáz a gyerekemre, és cserébe én is az övére, vagy valami más szolgáltatást adok. Például varrok, vagy holnapot szerkesztek, vagy bioenergetikus kezelést csinálok (EFT-vel, azaz Érzelmi Felszabadítás Technikával dolgozok, ami használható mindenféle testi-lelki bajra, mert a szervezet öngyógyító folyamatait indítja be).

Az ERŐ legyen veletek,
Titi

KépKép
sorenyes
Dunakeszi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: