Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

De jó, már a babatémától eljutottunk a fűnyírásig... ilyen egy igazán nyüzsgő társalgó, nemde? ;)
Mi a férjemmel tolakodunk a fűnyírónál, ki nyírja le a fűvet... na jó ennyit lenyírok a többi a tied stb.

bobty, space, enikonyc nem akartok ilyen izé könyvjelzőt, úgy könyebben tudnám követni a kisbabátok korát, nemét? Na jó nem kötelelző, csak olyan érdekesség :)

Nemsokára jönnek majd a fogacskák nekünk is, már előre izgulok... alig hogy elmúlt a pocifájós időszak, most következik egy hosszabb nyügösebb időszak?!
Ne de gondolom, sok türelemmel, szeretettel mindent át lehet vészelni, úgy-e :?:

bobty meg vagy elégedve a védőnővel? minden hónapban meglátogat stb.?

Kép
beinda
 
 


beinda, nem kell felni a fogaktol hamar kibujnak azok. Henitol mar nem is emlekszem hogy nyugos volt e de biztosan nem mert arra tuti emlekeznek :-) Eniko pedig az osszeset parosaval novesztette ugyhogy hamar kinnt voltak azok. volt par siros ejszaka de kapott fajdalom csillapitot es mar tudott is aludni. nalatok sem lesz gond!!
Te szeretned ha havonta menne hozzad a vedono? hozzam nem jart havonta az elso gyereknel sem. jott neha de tuti nem havonta. aztan a masodik gyereknel akkor jott mikor megszuletett majd aztan talan egyszer :-) en nagyon szerettem az enyem, sajna nyugdijba ment. vagyis nekem sajnos neki nem :-)

hogy tegyek be vonalzot?
space
 
 


bobty

en mar voltam baranyhimlos, ugy gondolom hogy a lanyoknak jo ha elkapjak. igaz kahattak volna oltast ellene de az nem ved 1 eletre. ez a tuti atesnek rajta es nem lesz gond ebbol felnott korban. ha fiam lenne lehet beoltatnam ellene.
en javaslom hogy oltasd be magad bh ellen, mert ha akkor kapod el mikor terhes leszel nagy baj lehet. es felnott fejjel komolyabb es nehezebb elviselni a betegseget.

funyiras meg igen, sok egyszer is :-) kepzeld el hogy nyirtam tavaly :-D :-D Heni egy kerti szekben ult, Encsi meg a babakocsiban kikotozve. kaptak 1-1 zacsi ropit, meg 1-1 uveg teat. minidg arra forditottam oket amerre nyirtam a fuvet (a meggyfa arnyekaban ultek) Henikem kiabalta mindig: ott meg anya nem nyirtad le, azt ott anya kihagytad. :-D :-D
space
 
 

 
 

Sziasztok,
koszonom a sportolasi tippeket, remelem majd talalunk valami nekunk valot, ovis lehetosegek elvileg itt is vannak, de nem merem meg se probalni, mert olyan kellene ahol en is el tudok menni az elso par orara, hogyha nem birnak vele, akkor el tudjam hozni :oops: , sot inkabb en hordanam mindig. Most jarunk egyebkent mozgasterapiara, ott kint ulunk vegig es a gyerek nagy orommel megy, alig varja az orakat, soha nem volt a holgynek semmi problemaja vele.

Azt hiszem nekem nem lesz tul sok nyirni valom, mert a kert kozepen most egy hatalmas diofa van, ami alatt meg a fu sem terem meg tapasztalatom szerint.

A fogak nalunk is gond nelkul jottek, mi csak a puha ragos jatekokat adtuk a gyereknek, semmi fajdalomcsillapito, amugy is gyogyszerellenes vagyok. Most egy par honapja, pedig kijott alul a ket kozepso fog, nagyon sajnaltam, hogy igy joval ido elott kihullot az a ket tejfog, mert olyan gyonyoru egeszsegesek voltak....hat hiaba ennek a gyereknek meg a fogai sem ugy nonek ahogy a nagy konyvben meg van irva.

En is kerestem a konyvjelzot...de nem talaltam, hol kell azt csinalni, de ha megmondod mindenkeppen keszitek egyet en is, mert nekem is gond, hogy elfelejtem a gyerekek korat es nemet. Memoriam a nullat surolja miota a gyerek megszuletett :lol: .
enikonyc
 
 


azt hiszem rajottem.
Konyvjelzo proba.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Enikő!

Na, csak sikerült az a vonalzó! :wink: Épp akartam írni, hogy a mienkről be tudtok lépni az oldalra és onnantól már egyszerű megcsinálni, csak ezt az url-es kódot kell bemásolni a profilhoz az aláíráshoz és így mindig megjelenik nem kell állandóan bemásolgatni. :wink:

Fűnyírás!

Nekem apósom nem engedi, pedig úgy kipróbálnám. :oops: :lol: Komolyan, világ életemben panelban laktam, még sosem nyírtam füvet. Apósom meg nem adja, mondván, hogy rossz a fűnyíró, csak ő tudja kezelni stb... De egyszer úgyis megkérem, hogy hadd toljam.. :lol:

Bárányhimlő!

Ha én voltam már bárányhimlős, akkor mégegyszer nem lehetek ugye?

Ezt a helyi járatot én sem értem igazán. Mindig látom, hogy üres köröket fut, de szó szerint senki nincs rajta... ismerősöm is mondta, hogy néha nem a kijelölt útvonalon megy, meg ilyesmi...

Védőnőm nekem nagyon aranyos. (most lusta vagyok megnézni a nevét, de asszem Baranyainé Kati) Nem ijesztgetős, laza, pedig nem fiatal. Mondjuk havonta egyszer járok és súlyt mér meg vérnyomást. De azt is olyan lazán, hogy még a vérnyomásom is mindig lekerekíti aminek mi értelme van...? :lol: Csak furi, mert más lányok írják itt, hogy az ő védőnőjük haskörfogatot mér, meg szívhang, vizeletvizsgálat. Nem mintha hiányolnám, csak fura. itt biztos ez a szokás. Így is elég sokat vagyok bent, míg irogat a kartonra stb.

Kép
Kép
tabati
 
 


Szia Tabati,
oszinten szolva en is furcsalom, hogy nem vegzi el a tobbi merest, talan a haskorfogatot csak akkor kell elkezdeni amikor mar van mit merni, de gondolom nalad mar van. Nem akarlak ilyeszgetni, de nekem ebbol tokeletesen le tudta merni a vedonom, hogy nem no a gyerek...es tenyleg nem nott, na persze sokmindent nem lehet tenni ellene, de pl. elkuldenek egy extra UH-ra, es jobban odafigyelnek emiatt. A vizeletvizsgalat nem tudom mennyire fontos, de vesemukodes, fertozest lehet kimutatni, a szivhangot meg ugye nem kell magyarazni.....arrol nem is szolva, hogy az anyanak jo hallani hogy dobog a kicsi szive, ja es fontos lenne cukorbetegseg szurese is, de az meg odebb van, persze biztos szep, egeszseges kismama vagy, de azert megis. Raadasul en meg csak nem is itthon voltam terhes, megis nekem is mertek mindezt, pedig nagyon laza vedonom volt nekem is.
Persze igazitson ki valaki, ha vannak esetek mikor mindez felesleges, en nem vagyok vedono :? .

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Enikő!

Nekem is fura, hogy a lányok többsége ugyanezeket mondja, mint te is. De csak nem mondhatom én meg a védőnőnek, hogy mit kéne csinálnia.... :shock: A vizeletvizsgálatra azt mondta, hogy azt a kórházban kellene megcsinálni, de ha most nem csinálják, akkor majd itt megcsináltatjuk, szóval az meglesz. Haskörfogat miatt azért nem aggódom, mert látványosan nő hétről hétre. Szívhang meg...olyan aktív már most, hogy fel sem merül bennem, hogy bármi baj lehet. Én meg azért nem vagyok annyira oda, hogy halljam a saját fülemmel, mint a legtöbb kismama (sokan még otthonra is vesznek ilyen készüléket), nekem sokkal többet jelent, hogy mocorog és rúgdos össze-vissza. :D Amúgy csütörtökön megyek megint a védőnőhöz, majd blöffölök és mondom neki, hogy a kórházban azt mondták, hogy a vizeletvizsgálatot a védőnő végzi. Kíváncsi vagyok mit mond rá. :wink:
Neked mi volt a baj, hogy nem nőtt rendesen Dani?

Kép
Kép
tabati
 
 


Szia,
nekem a gyerek nem is rugdosott nagyon, epp hogy csak forgolodott neha (de ezt bosegesen potolja miota megszuletett), ugyhogy amikor hallottam a szivhangot az tenyleg jo volt, hogy akkor jo, biztos vant bent valami :) , a hasam pedig latvanyosan kisebb volt a szokasosnal, bar szerintem 9 honaposan mar latszott, de bo poloban volt aki akkor se vette eszre. A vedonom egyebkent csak ugy mellekesen megjegyezte a hetedik honaptol, hogy szerinte nem no a baba, gondolom nem akart aggodalmat kelteni. Ok az nincs sajnos, hogy mi tortenhetett, egyszeruen ez neha elofordul magyarazatot kaptam, en a kiirt napon meg lettem inditva, mert a baba mar vegkepp nem mozgott, szivhang rendben volt azert vegig. Utolag kerdeztem nem e jobb lett volna hamarabb kiszedni a babat, de a vedonom szerint a legjobb ha bent marad addig ami semmi komoly oka nincs, hogy megszulessen, es a mereten kivul ugy tunt minden mas rendben van....hat igen ezert mondjuk megkerdojelezheto a meres fontossaga. Nekem ugy volt egyebkent, hogy ugyan a korhazba kellett mennem, de nincs semmi orvos, csak a vedono, azaz ott konkretan szuleszno, o kiser vegig a terhessegen es nala szuletik a gyerek is, a doki csak akkor jelenik meg a szinen ha csaszarmetszes kell, ugyhogy nekem ezert o csinalt minden vizsgalatot, nem kellett mennem mashova. Ott belso/huvelyi vizsgalat viszont egyaltalan nem volt, ha jol tudom az itthoni gyakorlattal ellentetben, es UH is csak egyszer van problemamentes esetben ugy a kozepe fele.
En igazabol nem tudom mi itt a vedono szerepe, hogy te egyebkent latsz e orvost is neha....ha igen gondolom akkor inkabb az a doki/korhaz feladata lenne....Szerintem egyszeruen kerdezd meg a vedonot, hogy ki, mit mikor szokott vizsgalni, mert elso terhesseged es nem tudod, vegulis ezert van, ha valamiben tanacstalan vagy eligazitson.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Sziasztok!
Nekem a doki csinált efféle vizsgálatokat, amikor mentem kontrollra, mindig volt szivhanghallgatás.
A védőnő testsúlyt és vérnyomást mért.
A haskörfogatot énmagam mértem, nem túl bonyolult :)

Valószínű ahány ház annyi szokás.

Kép
beinda
 
 


Sziasztok,
akkor valoszinu tenyleg nem a vedono feladata lenne....
Azt tudja valaki egyebkent, hogy a kisgyereknel (oteves) mi a vedono feladata, kell nekem ot valamiert mostanaban latogatni? Bejelentkeztunk dokihoz miutan idekoltoztunk, a vedoneni is bemutatkozott, mert pont ott volt, de igazabol fogalmam sincs o mire valo :? . Azt tudjatok, hogy ot-hat eves kor korul van e valamilyen kotelezo vedooltas?
Ha mar temanal vagyunk tapasztalatok Gyomron gyerekorvos teren, tudtok valakit ajanlani, vagy akit keruljek?
Bocsi a sok kerdesert, de meg biztos lesz tobb is.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Eniko

nem kell vinned vedonohoz, majd az oviba kell vinnek az eu konyvet, bar azt lehet hogy az itteni vedononek is latnia kell. azert a biztonsag kedveert telefonalj oda mi a teendo. 6 eves korban lesz oltas majd nekik legkozelebb.
orvosban itt nem nagyon lehet valogatni. a korzetihez kerulsz de ambulansan barmelyik kezelni tudja csak nem veszik at.
space
 
 


Szoktatok a védőnőnek látogatáskor pénzt adni?
Vagy dokinak? :lol:

Kép
beinda
 
 


beinda DEHOGY! nem kell sem a vedononek sem a haziorvosnak penz!
space
 
 


OK, szerintem se.
Csak Bp-i barátnőm szokott adogatni...

Kép
beinda
 
 


Sziasztok!

Szoktak adogatni pénzt, de ahány ház annyi szokás. Én ugyan nem adok senkinek. A védőnőm nagyon rendes, neki valószínűleg veszek majd valami ajándékot, de pénzt tuti nem adnék, az olyan megalázó...szerintem...

Gyerekorvos engem is érdekelne, hogy ki kihez jár, mi a véleménye stb. Én a Törökről hallottam sok jót, csak hozzánk elég messze van, de ha a közeli (akinek nem tudom a nevét, de itt rendel ahol a védőnők is vannak) nem túl jó, akkor inkább viszem messzebbre. Ja! meg az is a bajom a Törökkel, hogy felnőtt háziorvos is (én is hozzá szeretnék menni, mert most még Pesten vagyok) és állítólag rengetegen vannak nála, gyerekek is meg felnőttek is. Mondjuk legalább ez jelent valamt, hogy jó doki lehet, ha ennyien járnak hozzá.
Aki viszont itt rendel, arról anyósom azt mondta, hogy ő teljesen meg volt vele elégedve, de mégsem ajánlja, mert másoktól meg csupa rosszat hallott róla. Ez olyan fura, főleg az anyósomtól... Szóval tanácstalan vagyok, lassan nekünk is el kéne döntenünk. Persze párom meg azt mondja, hogy inkább a közeli, mert emlékei szerint tényleg nem volt vele gond...

Kép
Kép
tabati
 
 


Arra eszméltem rá, hogy akkora hasam van mint neked, tabati :)
Megmértem és 24 hetes koromban volt ekkora... mikor lesz szép lapos, csinos pocim? :lol:
Anyukák?

Kép
beinda
 
 


Beinda!

Hát ha most 4 hónapos már Kamilla, akkor nyugodtan elkezdhetsz tornázni, persze nem kell túlzásba vinni, de azt hallottam ilyenkor már lehet. Amúgy meg a szoptatással megy össze a méhed nem? vagy az már megtörtént és ami maradt az a plusz? :oops: Na, azt nem tudom mennyi idő kell a méhnek, hogy visszahúzódjon...De érdekelne...érzed még, hogy szopinál megy össze a méhed?
Amúgy érdekes, mert eddig csak azt hallottam, hogy a nő szoptatás alatt hízik meg nagyon, mióta babát várok, mindenki azt mondja, hogy majd a szoptatásnál leadom a felesleget. :shock: Nagyon kíváncsi vagyok hogy alakul majd a súlyom...sosem voltam vékony alkat, inkább olyan sportos, nőies, szóval azért van rajtam mit fogni. Most a várandósságom alatt már 6 kilót híztam, remélem még ugyanennyi és nem több lesz majd rajtam. Legalábbis ez a célom, aztán lesz ami lesz...

Kép
Kép
tabati
 
 


Én sem vagyok vaskos, de most igencsak "formás" idomaim kezdtek lenni. Nem méretkeztem mostanában, de híztam, határozottan állíthatom. Sokszor farkaséhes vagyok és úgy érzem semmivel nem tudok jól lakni... de csak így lesz tejcsi, éhezni nem szabad, szerintem.
Nos a torna más téma, az biztos nem mozgok annyit, mint amikor dolgozni jártam.
A méh összehúzódik ilyenkorra, gondolom, de a bőr, annak még kell egy pár hónap amíg szépen visszamegy. Valószínüleg rá kell segíteni, ahogy mondon.

Lássuk mit szól egy tapasztalt anyuka ;)

Kép
beinda
 
 


Barátnőm amikor szoptatni kezdett, egyik éjjel 3 rigójancsit bevágott egymás után. :lol: Ellenszer: nem szabad otthon tartani ilyesmit. :lol: (amúgy ő is olyan alkat, mint én, de visszatért az eredeti alakja, úgyhogy van remény!! :wink: Már nem szoptat.)

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok,
hat a pocid szemelyes tapasztalatom szerint meg lesz egy jo darabig, legalabbis nekem szules utan egy evig legalabb jocskan volt, es meg 3-4 ev is kellett, hogy teljesen lemenjen. Igaz en nem sokat tettem a dolog erdekeben, vagyis rengeteget setaltam, ami szerintem igen hatasos (napi tobb orat is, mindenhova gyalog mentem, akar 2-3 oras tavolsagokra is). Foleg azert mert nagyobb macera lett volna kivarni a buszt, esetleg lecipelni a babkocsit a mertohoz, aztan atszallogatni fel-le, es raadasul a derekam nagyon nem volt jo igy mast nem tudtam csinalni. Egyebkent en alig hiztam a terhesseg alatt, ugyhogy nem igazan sulyfeleslegem volt, egyszeruen a bornek es az izmoknak kellett ido amig visszaallt az eredetibe. Persze sok hiresseget lehet latni akik egy ket honap alatt olyanok, mint regen, de ahhoz egyreszt jo genek kellenek, masreszt meg igen komoly munka is van mogotte.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


hadd fejezzem be a mondatodat eniko, ... és nem szoptat.

Kép
beinda
 
 


szerintem a szoptatas inkabb fogyaszt mit hizlal, lehet nem egy pici babanal, hanem mikor mar tobb kell neki, de tobb helyen is olvastam....en csak nagyon rovid ideig szoptattam, ugyhogy nincs sajat tapasztalatom, illetve annyi, hogy attol nem ment le a hasam gyorsabban, hogy nem szoptattam. Az az igazsag ha millios gazsim mullana azon, hogy tokeletesen nezzek ki az elegge motivalna engem is:)
Egyebkent en mindig arra gondoltam, hogy minek farasszam magam, ugyis szeretnenk minel hamarabb egy kistestvert, es akkor "felesleges", mert elorol kezdhetem az egeszet, sajnos eddig meg mindig nincs kisteso...pedig rajtunk nem mulik.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Hát akkor szerintem én sem fogom nagyon strapálni magamat, mert mi is rögtön ahogy lehet próbálkozunk tesóval. :D Ti mióta próbálkoztok? És Dani hamar sikerült? Drukkolok. Én úgy képzelem, hogy talán türelmesebben fogok hozzáállni a kérdéshez, mint eddig, hisz egy babu már van és akkor sem megyek majd a falnak, ha nagyobb lesz a korkülönbség, mit tervezzük. Annak is megvannak az előnyei ugyebár. :lol: Mi babura 1 évet vártunk. Előtte volt egy méhenkívülim. Nem is nagy idő, de én már nagyon türelmetlen voltam, meg féltem, hogy valami visszamaradt a méhenkívüli után és azért nem sikerült. De most már tudom, hogy semmi probléma nem volt csak hát én alapból türelmetlenebb vagyok bizonyos dolgokban, amiket nagyon szeretnék. :oops:

Kép
Kép
tabati
 
 


Én szoptatok még mindig, és csak szoptatok. Eléggé nagybaba Kamillám,majdnem 8 kilós, szeret is enni, ki is követeli magának.
Eleinte vékonynak éreztem magam, de mostmár kezdtem vastagodni, és nemcsak a pocim. Szóval engem nem fogyaszt a szoptatás. Régebb éjszakánként én is szét néztem a konyhában,
de mostanában alszunk éjszaka reggelig, most nincs éjszakai lakmározás. :D
Egyelőre nem aggódom ezek miatt, csak tájékozódom ;)
Fontosabbnak tartom a pici egészségét, amíg vígan elvan a cicivel, hadd szopizzon. Nem is beszélve az élményről, a közelségről.

Kép
beinda
 
 


Beinda!

Hát én is elhatároztam, hogy majd nyáron fogok szoptatni, akkor meg eszem rengeteg salit és nem jönnek majd a felesleges kilók. De hát az ilyen elhatározások nálam.... :roll:

Most is teljes kiőrlésű kenyeret eszem, hogy ne egyek annyi szénhidrátot, de emellé lecsúszott egy doboz bonbon, amit a hétvégén kaptunk a sógoromtól. Jó, ketten jártunk rá a párommal, de akkor is fél doboz... :oops:

Én hiába nem veszek semmi édességet, ha kapunk innen onnan....így nehéz megállni... :oops: :oops: Ezért is tervezem, hogy majd 3 hónap után már talán itt merem hagyni anyósra pár órát a picit és akkor visszamegyek táncolni, hogy mozogjak kicsit, mert nálam az az egyetlen megoldás, hogy karbantartsam a súlyom, mert enni meg imádok... :oops:

Kép
Kép
tabati
 
 



Kép
beinda
 
 


Szia Tabati,
a fiam "veletlenul" sikerult, igazabol mar ugy voltam vele ha veletlenul lenne egy baba megtartanam, ugyhogy ugy is lett, mar eleg "oreg" voltam, na jo 27. Aztan miutan megszuletett egy evig hasznaltam fogamzasgatlot, mert nem szerettem volna rogton meg egyet....viszont utanna mar ugy voltunk johet a kovetkezo es azota semmi, tehat mar lassan negy eve. Tavaly vegre elmentem dokihoz, addig jutottunk, hogy elkuldott vervetelre, de utanna koltoztunk, ugyhogy abbamaradt a kivizsgalas. Hormonjaim rendbe vannak ugy nez ki, es hat ugye egy mar van ugyhogy nem tudom mi lehet, pont ezert a doki sem vesz annyira komolyan szerintem. Most ugye megint koltozunk, es az elmult evben kissebb problemam is nagyobb volt, mint hogy ezert dokihoz menjek, ugyhogy megint halasztodik a dolog....szerintem inkabb a ferjemmel van a baj :lol: , persze szerinte az szinte kizart (merthogy az exe allitolag negyszer is terhes volt, de nem tarthattak meg mert nem voltak osszehazasodva, meg fiatalok voltak amugy is.....most erre mit mondjak).

Space,
bocsi, hogy csak most reagalok a dokis valaszra. Latom akkor ott is mukodik a szabad orvosvalasztas:). Nalam az az eddigi gyakorlat, hogy megyek a korzetihez, aztan ha nagyon gaz keresek masikat (a regi helyen ketszer valtottam gyerekdokit). Itt sem a korzetembe mentem el, mert a hugom mondta hogy egyszer ment el, es azota masik keruletbe jar inkabb....en elmentem egy masik helyre, mert szerintem az kozelebb is van, mint a korzetes, az eppen rendelo orvoshoz bejelentkeztem es nem firtattak, hogy elvileg nem oda tartozom, szerencsere egy nagyon szimpi holgyet fogtam ki, a gyerekorvoshoz viszont a korzetishez mentem, de o is jo, ugyhogy itt szerencsem volt. Remelem nem lesz majd gondom ott se.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Sziasztok,

Látom témáztok rendesen :)

Fogyás: Én tapasztalatom, hogy amíg sűrűn szopizott Viki és csak szopizott addig rólam mentek le a kilók pedig kb:20 kg szedtem fel :oops: , 3 hónappal a szülés után +2 kg volt rajtam pedig semmit nem tettem érte csak nagyokat sétáltunk most,hogy már csak 2* mintha híznék bár nem mértem magam mostanában. És igen a bőr a nem igazi de engem sem izgat mert mi is szeretnénk kistesót minél hamarabb.

Körzeti doki: Én a Kocsis doktornőhöz járok Vikivel Ő a körzetink is. Kedvesnek tartom és nem morogta le a fejem amikor mint kezdő anyuka túl aggodtam a dolgot és elvittem hozzá. De igazán komoly véleményem még nincs róla mert csak oltáskor találkoztam még vele. A többi dokiról nem tudok mit mondani mert nem ismerem őket mivel nem vagyok régóta helyi az én házi dokim Ajtorjai (remélem jól írtam) nem rossz szerintem.

Beinda: Nagyon szép súlya van Kamillának, jó tápláló tejcsid lehet.
Milyen paraméterekkel született?Gratula az átaludt éjszakákhoz. Gondolom nektek is jólesik végre egy rendeset aludni.

Tabati: Mi is 1 évet vártunk mire sikerült ami sajnos vetéléssel végződött de rá 3 hónapra megfogant Viki.

Fogak:Már kettő van és az éjszakáink elég zajosak ezért:) sokszor ébred és nem mindig tud vissza aludni. Pedig olyan jól átaludta az éjszakákat.

Kép
bobty
 
 


Ez lemaradt,

Enikő: hogy álltok a költözéssel? Akkor én is "öreg" vagyok :)

Space: Lányok hogy vannak? Élvezik,hogy végre itt a jó idő, lehet kint játszani.

Most olvasom az előző hszt, bocsi a nem túl szép kerek mondatokért.

Kép
bobty
 
 


Szia,
meg nem koltozunk, es nem is egyszerre fogunk, mert rengeteg dolog van a hazon, tobbek kozott teljes, furdoszoba/konyha atalakitas, sot a bejarati ajtot is athelyezzuk, ugyhogy azt sem tudom hogy is csinaljuk.....meg csak most vettuk at a kulcsokat, a hetveget biztos ott toltjuk, megcsinaljuk a szobakat aztan meglatom mehet e az oviba azonnal, mert igy nem tudunk rajta dolgozni, hogy Pestrol menjunk minden nap, raadasul a fiamat el kell hozni delbe, ami lehetetlenne tesz igy mindent. Nagyon rossz lesz, hogy kenytelenek leszunk benne lakni mikor felujitjuk, de majd csak tuleljuk valahogy. Ezen agyalok ejjel nappal hogy is csinaljuk, hol talalok megbizhato embereket (vizes, komuves), ha tudtok valakit ajanlani az jo lenne.

Valaki epitkezett/renovalt mostanaban? Tapasztalatok?

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Sziasztok,

csak velem b... a fórum állandóan kidob, tudom,hogy van időkorlát de nem léptem túl ha nem felejtem akkor a hozzá szólást kimásolom és vissza illesztem de ha elfelejtem elég mérges leszek,hogy kezdhetem előröl, mint most.

Enikő:

Már itt a jó idő akár sátorozni is lehet kint,ha nagy lesz a rumli odabent, ha más nem Dani biztos élvezné. Én imádtam sátorozni a kertben gyerek koromban, tiszta izgi volt.

Az biztos,hogy elég gáz úgy bármit is csinálni, hogy ha nem tudsz szinte semmibe belefogni mert már menned is kell valahová.

Tudom mi vár rátok,mi most renováltunk/építkeztünk kb 4 hónapja költöztünk be. Mi elég sok mindent magunk csináltunk de tudok megbízható kőművest, víz-gáz szerelőt sógorom által. Megérdeklődöm a tel.számokat és elküldöm privibe ha érdekel. Hátha nincsenek nagyon betáblázva.

Kitartást az egészhez egyszer kész lesz :)

Kép
bobty
 
 


Mi is építkeztünk és talán sosem lesz vége a felújításoknak, illetve bővítéseknek, de bele lehet jönni.
Én így hordtam ki a kislányomat, igaz bejártam dolgozni a csendes irodába és nem kellett végig nézzem a malterozást és miegymást :)
Csak az utolsó hónapban, akkoris nagyokat aludtunk a pocimmal a kalapácsolások közepette is.

Én is tudok szakemberek után kérdezni ha még érdekel...

Bobty, Kamillám 3860 grammal született, igaz akkor sem volt kicsi, de most sem az. Épp kengurúztunk egyet, majd leszakadt a derekam. Márpedig a kengurú 12 kilót megbír, de én...? :)

Itt a tavasz, egy cini beköltözött a postaládánkba, költeni :D

Kép
beinda
 
 


bobty,

koszonom kerdesed, szarul. Heninek kezdodo tudogyulladasa van. tegnap este voltam vele dokinal (van am Gyomron magan gyerekorvos, ezt elfelejtettem mondani: www.egeszseghaz.hu nagyon jo doki nala voltunk tegnap es megyunk penteken is)
Eniko elvan o meg nem beteg de remesen hisztis mert ugyebar nem tudunk kimenni, o meg menne szegenykem. most epp alszanak, ugyhogy pihenek en is egy picit :-)
space
 
 


Sziasztok,
igen erdekelnek meg mindig szakemberek, olyanok akikkel van sajat tapasztalatotok lehetoleg, meg voltatok elegedve veluk. Priviben akkor kuldjetek el legyszi a szamukat, koszi.
Mi is szeretnenk amit csak lehet magunk csinalni, a komolyabb dolgokhoz kellenek hozzaerto emberek.

Beinda, en is igy voltam a kenguruval, mire tudta tartani magat rendesen, hogy kenguruban hordozzam, addigra mar az en derekam nem birta :o ....pedig en meg terhessegem alatt azt gondoltam nekem babakocsi sem kell, majd kenguruban hordom vegig, aztan a szamat sem tudom mar mennyi babakocsink volt.

Bobty,
szerencsere annyira nem sulyos a helyzet, hogy satorozzunk, a ket szoba csak festest igenyel, aztan azonnal hasznalhato, az meg is lesz hetvegen.....aztan jon a konyha, ha az kesz a furdoszoba, ugyhogy vegulis annyira nem sulyos a helyzet. A legnagyobb problemam, hogy nem hagytak benne mosogatot, es a konyhabutort addig nem vehetem meg mig az atalakitasok nincsennek.....persze addig majd mosogathatok a kadba:). Most hogy igy leirtam jovok ra, hogy nem olyan lehetetlen a dolog, anyukamnal tavaly volt ilyen felfordulas, es kepes volt konyha nelkul vasarnapi ebedet csinalni.

Space,
jobbulast Heninek. Hogyhogy nem a korzetihez mentek?
Koszi a linket, ez ugye itt mind magandoki? Fogorvost ismered ott?

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Eniko,

mi is most epitkezunk. mi a tetoteret epitjuk be iden. most keressuk a szakembereket. hat nem egyszeru. most az arajanlat begyujtes folyik epp ugyhogy en nem igazan tudok meg tapasztalattal irni. a ferjem villanyszerelo, ha kell ot batran ajanlom! :-))

a fogorvost nem ismerem, mi Monorra jarunk fogorvoshoz. es igen itt mindenki magan doki a linken.
azert nem a korzetihez mentunk mert semmi kedvem nem volt 2 orat varni a ket gyerekkel egyedul. amugy maximalisan elegedett vagyok a sajat dokival is!! csak remes az a hosszu varakozasi ido nala :(
space
 
 


Enikő!

Mi most építkezünk, majd elküldöm priviben annak a számát aki nekünk is rengeteget segít, ő az építésvezetőnk, és annyira ügyes. Tulajdonképpen ő csinál mindent, kér árajánlatokat miegyéb. Nekünk szinte semmiért nem kell rohangálnunk, meg utánajárnunk, neki nagyon jó kapcsolatai vannak. Ami megmaradt anyag azt elcseréli arra amire még szükségünk van stb. És nem olyan, hogy egy céghez ragaszkodik vagy ilyesmi. Pl. nemrég ajánlott nekünk egy nyílászárós céget, eddig mindig azt hajtotta, hogy ők jók lesznek, de azóta már nézelődött máshol is és talált olcsóbbat nekünk. Ja!És még ezzel sincs maximálisan megelégedve, azt mondta még körbenéz.

Space!

Miért viszed magánorvoshoz? Annyira nem bízol a körzetiben? Én feleslegesen nem szeretnék plusz pénzeket költeni, ha megfelel nekünk a körzeti is. Már döntöttünk, hogy a legközelebbit választjuk, aztán ha gond lesz vele, majd ráérünk akkor váltani. Úgyis a saját tapasztalat a döntő, hiába mond bárki bármit.

Melinda!

Én is sokat fogok kenguruzni, most keresem épp a megfelelő kengurut. Olyat szeretnék, amit újszülött kórtól lehet használni, fektetve is lehet benne a babut hordozni. Remélem bírja majd a derekam, bár a terhességet is jól viselem ebből a szempontból is, pedig féltem, hogy mi lesz, mert lúdtalpam van meg
miegyéb... :roll:

Bobty!

Ajtorjairól azt hallottam, hogy mióta meghalt a fia már nem a régi... :( Én asszem a Törökhöz megyek, de úgyis csak szülés után jelentkezem át Pestről, majd gondolkodom még ezen. Aki Klein helyett van, olyan kisfiú.... :oops: már bocsánat, de egyszer voltam nála és egy kórházi zárójelentést nem tudott értelmezni, meg olyan halkan beszélt, hogy alig hallottam. Akkor nagyon nem jött be, de most anyósom elég sokat jár hozzá és állítólag kezd belejönni. Meglátjuk...

Kép
Kép
tabati
 
 


tabati :) olvasd el a feletted levo hszem :-)
space
 
 


Tabati, milyen babahordozót szeretnél?
Találtam egy jó linket, ajánlom figyelmedbe:
http://www.babakozelben.hu/bolt/bolt_mt.htm

Olcsobban is lehet találni pl. a zsibvásáron vagy teszveszen.
Én vettem egyet, teljesen más kengurút használtan, de szakadt volt, ezért vissza fogom küldeni... szóval még mindig hordozó keresőben vagyok.
Van ötletetek, bevált tapasztalatotok babahordozást illetőleg?

Kép
beinda
 
 


Space!

Bocsi :oops: elkerülte a figyelmem. :oops: :lol:

Melinda!

Köszi, már azóta vettem egy kengurut használtan a vaterán. :D Olyan, hogy fektetve is lehet benne a babu, újszülött kórtól is lehet használni Pierre Carden a márkája, úgyhogy remélem beválik majd. Olyan lutri ez, mert lehet bármilyen hiper szuper egy hordozó, ha a babu kitalálja, hogy neki nem tetszik...hogy akkor miben fogom hordozni még nem tudom. Inkább remélem, hogy nem lesz vele baja. :lol:

Én imádok teszveszen meg vaterán licitálgatni. Onnan lett most kiságyunk matraccal, kiságyra tehető merev aljú pelenkázólapunk is, és még nézelődöm tovább, valószínűleg egy csomó holmit onnan fogunk beszerezni. :wink:

Én végül azért mondtam le a kötős kengururól, mert szerintem egyszerűbb lesz kicsatolni, mint kötögetni, meg amit láttam a vaterán használtan, mind olyan csúnyák és elnyűttek voltak, máshol meg elég drága. Legalábbis én 8000 ezerért nem venném meg. A kengurut sikerült 5000 ért lecsapnom. :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


megnyertuk a baranyhimlot. a nagylany mar 5. napja van benne, ugyhogy a veget jarja. tulelheto :-) a kicsi lany meg varat magara de szerinte o is nyertes lesz.
space
 
 


tabati, tok veletlen megtalaltalak az iwiwen, be is jeloltelek. nem is gondoltam volna :) a ferjed ismerem, alattam jart 1el az altalanosban, anyukajat meg imadtam :-) nem irok tobbet mert ez nyilt forum de nagyon helyes kis csaladba cseppentel :) es nagyon szimpatikus csinos csajszi vagy :-) szeretem az ilyen sokat mosolygo embereket :-)
space
 
 


Sziasztok,
Gyomron voltunk harom napig, kicsit dolgoztunk a hazon, biztos megyunk ezen a hetvegen is.

Tabati,
igen erdekel, akkor kuld el legyszi, egyenlore kissebb munkak lesznek, de lehet ilyeneket is vallal. Ha konkretan tudsz komuvest az lenne egyenlore a legfontosabb.
Nekunk sem kenguru, sem hordozo, semmilyen fajta nem jott be, mert amikor baba volt utalta a fiam ha barhogy akadalyozva van a mozgasban. Ugyhogy bizony van olyan, hogy egyszeruen nem szeret a gyerek benne lenni. Onnattol kezdve szereti cipeltetni magat amiota nem birjuk :P .

Space,
sajnos (vagy inkabb szerencsere) valoszinu villanyszerelore nem lesz szuksegunk, mert ahhoz ert a ferjem, kis ezermester, barmi elektromos dolgot megjavit.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Sziasztok.

Space,
Sajnálom a lányokat de jó is ha át esnek rajta komplikáció mentes bh-t kívánok nektek. Ha Viki nem lenne ilyen pici azért elmennék hozzátok egy kis vírus szerzésre magamnak.

Kenguru:
Mivel én nyáron szültem nem gondoltam, hogy vegyek kengurut vagy bármilyen hordozót de azért nézegettem és mostanában gondolkozok rajta , hogy veszek valami olcsóbb de nem rossz minőségűt a buszozáshoz vonatozáshoz de ahogy magam ismerem addig húzom ezt is míg már nem fog végképp kelleni.

Tabati,
A PC az elég jó márka csak tényleg szeresse majd a babó :) Szerintem is sok mindent be lehet szerezni vaterán és társain, jó kis helyek.

Enikonyc,
jó hogy ért a férjed a vill. dolgokhoz legalább egy dologgal kevesebb amiért akár később is szerelőt kell hívni. Kezdesz megbarátkozni Gyömrővel vagy most csak a házzal foglalkoztatok.?

Lányok mit szóltok ehhez a bolond szélhez.? Mi ki se dugtuk az orrunkat a házból, remélem holnapra csitul valamit. Velünk semmi különös, most akarok babaúszás után érdeklődni az uszodában,hogy hogyan is működik, mert Viki imád pancsolni meg a csipőjének sem ártana.

Kép
bobty
 
 


Space!

:D Akkor te voltál!! :wink: Gondoltam is, hogy jövök megkérdezem, hogy ki jelölt be, de megelőztél! :lol: Már mondtam is férjemnek, hogy ismered, majd anyósomnak is megmutizlak. :P :lol: Már megszoktam, de eleinte nagyon furi volt, hogy őt mindenki ismeri itt Gyömrőn. Komolyan kevés ember van akit nem tanított. :lol: De már idén teljes körü nyugdíjas, csak magánnövendékei vannak.
Köszi a dicséretet, próbálok pozitívan hozzáállni a dolgokhoz és igen, alapvetően mosolygós jeányka vagyok. :lol: No, mindjárt én is megleslek, meg a gyerekidet is. :wink:

Bárányhimlő!

Hát most rengetegen elkapták. Egy ismerősöm is hívott volna péntekre magukhoz, de kisfia elkapta, úgyhogy nem megyek.

Kenguru!

Remélem bejön, mert muszáj valamiben a szüleimhez átvinni Pestre, babakocsi kizárt, azt nem cipelem a vonaton meg a bkv-n.

Enikő!

Elküldöm priviben a számát!

Bobty!

Úúúúúútálom a szelet! Leviszi a fejem. Annyira hideg nincs, de mégis sapkát kell vegyek, mert különben visszaesek a betegségbe, tuti. Már hallottam olyat is, hogy húsvétkor is ilyen rossz idő lesz. Már annyira leváltanám a télikabátom, de még nem tudtam, mert a következő nálam a tavaszi, köztes nincs. Viszont lassan kinövöm a télit hasilag... :roll:

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok,

Tabati,
Tudom mit érzel a kabát ügyben kb akkor fogod szülni a kismanot amikor én szültem Vikit. A végén már engem is alig ért be és nekem sem volt átmeneti kabátom de csak kihúztam a jó időig. Biztos szép pocid van már :D . Bírod még a munkát? Terveztek 4D-t?Szeretnél a kórházban 2ágyas szobában lenni vagy mindegy? Én ott voltam szerintem nagyon jó dolog főleg a külön zuhanyzó miatt, bár szerencse is kell,hogy éppen legyen szabad szoba.
Gyógyulj meg minél hamarabb.

Kép
bobty
 
 


Bobty!

Köszi már gyógyulgatok, de sajna a köhögésem amire eddig köptetőt ittam átment szárazba, ez még kellemetlenebb talán.... :roll: De csak vége lesz egyszer...

Munkát még bírom, remélem menni fog ameddig elterveztem...

4Dre nem megyünk. Apa szerint ufók... :lol: inkább élőben szeretné majd látni, engem sem hat meg annyira a 4D, nagy lehúzás szerintem. Sok ismerősöm pórul járt, mert épp aludt a baba, vagy befordult a méhlepény felé, és semmit nem láttak. Meg amúgy sem szeretnénk tudni a nemét, úgyhogy így izgibb! :wink:

Igen, szeretnék kétágyasban lenni, és pont a wc, meg a zuhanyzó miatt. Jó lenne...Lesz fogadott szülésznőm, remélem el tudja majd intézni, de ahogy hallom ez főleg attól függ, hogy épp akkor mennyien szülünk. Persze akkor sem dőlök kardomba ha 6 ágyasba lesz csak hely, azt a pár napot féllábon is kibírom.

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok,
azt hittem csak Pesten fuj ilyen szornyen a szel....hat jo lenne ha a hetvegere kicsit javulna, mert ha torik ha szakad mi megyunk Gyomrore, szeretnenk minel hamarabb koltozni :D .

Tabati,
koszi szepen megegyszer az infot es jobbulast. Dani elkapta szinten, nagyon csunyan kohog, biztos a szel is szerepet jatszik a dologban, nagyon erzekeny.
Engem megolne a kivancsisag ha nem kerdeznem meg a gyerek nemet :oops: , na persze attol meg nincs rosszabb, ha beszerzed a rozsaszin ruhakat, csinalsz egy kislanyszobat aztan jon a fiu :lol: , merthat ugye meglepetes mindig erhet.

Space,
ismet dokis kerdes, van ott sima haziorvos is, mert azt nem latok a honlapon? Nekunk a ferjemnek kellene, csak jogsihoz az egeszegugyi papir, mert honositani szeretne, sajnos nincs TB kartyaja, igy az enyemhez nem mehet. Ugye magandokihoz nem kell TB kartya, mert ugyis fizet az ember :?: ? Vagy ott a haziorvosok esetleg megcsinaljak TB kartya nelkul is ha fizet az ember (itt nem, de ez egy nagy korhaz ahova en jarok).

Bobty,
igen nagyon jo, hogy igy mindent megcsinal, az egesz csaladnak o javitha a szamitogepeket, nekem meg nagyon jo, hogy apa mindent meg tud javitani itthon. Egyenlore a tohoz mentunk le, biztos jo lesz majd nyaron, most meg hideg volt a setahoz is, de azert legalabb lattuk milyen szepen meg van csinalva. Nekem volt egy kis ugyintezos seta, termeszetesen mindenhova vissza kell majd mennem, de nekem valahogy mindig igy sikerul, ketszer kell mennem :x .
Az oviba egyenlore szimpi volt minden, de csak egy rovidke beszelgetes volt, termeszetesen tele vannak vagyon, de a gyerek iskolakoteles, ugyhogy at kell venniuk. Bar reszletekrol nem volt meg szo, mert nem lakunk meg ott.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Sziasztok,
latom senkinek sincs ideje irni :( .
Ismet kerdes, milyen internet szolgaltatot hasznaltok? Nekem csak internet kellene, a pesti arak joval alacsonyabbak mint az ottani UPC es a t-home, van valaki mas is?

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Enikő!

Internetben nem nagyon tudok segíteni, mert nem értek hozzá, férjem intéz minden ilyesmit... :oops: Hátha a többiek majd...
Sikerült felhívni az építészt? Alakulnak a dolgok? HOgy álltok?

Viszont mi van veletek? :D Én szerencsére meggyógyultam teljesen, mostanság már szabadságon is vagyok, de hétfőn takarítottam, tegnap járkáltam a városban, volt csomó elintéznivaló ügyem, ma meg megyek találkozom a fogadott szülésznőmmel, ugyanis sikerült felfogadni valakit, aminek nagyon örülök! :D Aztán holnap megint takarítás, meg rámolgatás, pénteken meg jön át anyuéktól pár gyerekbútor annak kell a hely. Szóval alakulgat a szobánk, jó érzés, mire a bébi jön már meglesz minden! :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: