Új privát üzeneted érkezett!

Szeretettel várok minden szolnoki vagy Szolnok környéki kismamit.
cleo26
Szolnok
 
 


Szia!

Én még új vagyok itt a babaneten, probálok találni egy társaságot e lakókörnyékemről. Újszászi vagyok, és a második gyermekemet v árom. Március elejére.

Csak Te vagy még itt jól látom?
hmelinda80
Újszász
 
 


Sziasztok lehetne egy olyan kérdésem , hogy szerintetek hány hetes terhesnek látszom a képen?
Kép
mary89
Arka
 
 

 
 

Hát ezt elég nehéz megmondani képről. 12-20 között akárhol is lehetsz.
hmelinda80
Újszász
 
 


Sziasztok! Új vagyok az oldalon. Él még a topic? Holnap töltöm a 14. hetet.
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Sziasztok! Új vagyok az oldalon. Él még a topic? Holnap töltöm a 14. hetet.

szia!
Először is gratulálok .-)
Sajnos nmeigen él, de újjá lehetne éleszteni. :-)
ÉN megszültem a 2. fiamat február 20-án.
Te merre laksz? Első gyerkőc lesz?
hmelinda80
Újszász
 
 


Szia Melinda! Szolnoki vagyok, első baba. Gratulálok a fiadhoz! Másik topicban van egy fegyverneki kismama, a várandósság/2012. novemberi babavárók között.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Nekem is ez a fajta vonalzóm volt :-)
Az elején nagyon lassúnak tűnt, de már visszagondolva olyan gyorsan vége lett a terhességnek.

Te hogy viseled? Tünetek? Választottál már dokit?

Nekem kb a 20. hétig volt iszonyú hányingerem, aztán meg jöttek a keményedések.... szóval nehéz volt, de így is csodás. 37 hétre jött a legénykém.
Én Tóth zolihoz jártam, nagyon mreg voltam elégedve vele. Szerencsétlennek vasárnap éjjel kellett bejönnie hozzám. PEdig megbeszéltem a LEvikémmel, hogy munkanapon napközbe kell születnie. Ehhez képest vasárnap éjjel kezdődött, viszont annyiban szót fogadott, hogy hétfőn reggel 6-ra pont munkakezdésre bújt ki :-)
hmelinda80
Újszász
 
 


Az első 12 hét nagyon lassan telt el. Bár, nem a 12, inkább a 7-12. hétig tartó időszak. Veszélyeztetett lettem (tavaly decemberi missed ab miatt), ezért a munkából is ki kellett szállnom. Ezért mondom, hogy lassan telt. Másrészt a kritikus szakasz, a várakozás... Hogy ezúttal minden rendben legyen!
Hányás még mindig van, de örülök is neki. Bár mostmár ritkább. "Ahogy a nagykönyvben meg van írva" vagyis ezt olvastam különböző oldalakon is. Már gömbölyödik a hasam (ha hozzászólásom alatt a www-re kattintasz, megnézheted), néha olyan, mintha remegne bennem valami vagy valaki. Talán már kezdem érezni a mozgását?
Erdődi doktorhoz járok, nagyon meg vagyok elégedve vele. Szerintem nekem császár lesz, ezt ő is említette már.
Akkor neked nem tartott olyan sokáig a szülés, ha jól sejtem. De rendes volt a dokidtól, hogy azért bement. Hallottam már olyat, hogy nemhogy nem ment be, de még a telefonját sem vette fel.
Hétvégén megyek vizsgálatra, remélem, minden rendben lesz.
Milyen méretekkel született a babád?

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Bíztos minden rendben lesz mostmár a babátokkal, pihenj sokat és vigyázz magadra, bár gondolom ezt magadtól is tudod .-) Erdődiről is sok jót halottam. Én Tóth Zolinál szültem. A férjem a kórházba dolgozik és Ő rá esett a választásunk, mindig figyelt ránk, maximálisan meg voltunk elégedve vele, pedig sosem fogadott el pénz tőlünk még a magán rendelésén sem. Azért szülés után csak adott a férjem neki. Főleg így hogy vasárnap éjfélkor riasztották szerencsétlent. :-) Nekem baromi hosszúnak tűnt a vajúdás, és bizony fájdalmasabbnak mint az első. De már kezdek feledni. LEvike 37 hétre született 3150 gr.mal és 51 cm rel.
A szülésznő szuper volt,aki a kitolásnál jött oda, sajnos nem jegyeztem meg a nevét. Aki éjszaka volt mellettem az is nagyon rendes volt, segített amiben tudott. Nameg szegény férjem virrasztott mellettem. :-) Neki is nehéz volt...Ti akartok apás szülést?

Hát a képek alapján Te is vékony vagy így előfordulhat, hogy érzed már a mocorgást, bár majd inkább a 16 héttől kezd egészen határozottabb lenni, nálam legalábbis így volt, de van akinél előbb, van akinél persze csak a 20 hét környékén érződnek a mozgásai a babának.
Hugom múlt hónapban szült császárral és hihetettlen gyors a felépülés, gyorsabb, mint a hüvelyi szülésnél. LEgalábbis nála így volt. De más császárosoknál iis láttam, hogy gyorsan épülnek.
Mikorra is vagy kiírva?
hmelinda80
Újszász
 
 


Persze, hogy ad az ember. Hiszen két életről van szó. Sőt, tulajdonképpen nemcsak kettőről. (Tágabb értelemben.)
Az apás szülés... szeretnék, de engem nagy valószínűséggel császározni fognak. Most azon kezdtem el gondolkodni, hogy ez már nem jelenti feltétlenül azt, hogy elaltatnak. Ha gerincbe kérek érzéstelenítést, meg persze semmilyen akadálya nem lesz, ezt az egy dolgot szerintem bírnám idegekkel. (A missed abot nem bírtam volna végighallgatni.) De legalább elsőként pillanthatnám meg a babát, ráadásul altatás után totál kába leszek (tudom, mert volt régen vakbélműtét is). Viszont most felvillanyoztál azzal, hogy a császárosok hamarabb épülnek fel, ugyanis ennek eddig csak az ellenkezőjét hallottam. Szóval reménykedek!
November 10-re vagyok kiírva. Első fiad mikor született?

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Én még 2004- ben szültem a nagyfiamat. Képzeld a párom mesélte, hogy azoknál császárosoknál, akiknél altatásban csinálják ott a baba is alszik mikor kiveszik az anya hasából :-). Jó sok császárnál volt már benn és szerinte az egész gyorsan megvan semmi különös nincs, tehát gondolom simán bírnád a gerincérzéstelenítéssel.
A missd ab ok sokkal rosszabbak azt nem írom meg miket lát ott. :-((((

Akarjátok tudni, hogy fiú lesz vagy lány? A köv UH. akár már megis mutathatja , hogy van vagy nincs fütyije. Én elsőre nagyon fiút akartam és tudtam is rögötn az első perctől, hogy csakis fiú lehet. Másodjára már azért lehetett volna lányka is, de valahogy a szívem mélyén megint fiúra vágytam (talán mert Ők anyásabbak), és megint fiú lett. Mindkétszer már a 16-18 hetes UH. n látták a fütyit.
Amit sajnálok, hogy nem mentünk el Kecskemétre vagy valahova 4d UH. - ra. Amolyan igazi babamozira. Ugyan Tóth Zolinak !D-s a gépe, de csak képeket csinál igazi babamozit nem. De valahogy úgy elszaladt a terhesség, hogy már mire megtudtam, hogy Kecskeméten is van valami jó babamozi, addigra már késő volt. Állítólag a 30 hét előtt érdemes elmenni.
hmelinda80
Újszász
 
 


Szombaton voltam orvosnál, és 90%, hogy kisfiú! Tudni akartuk, bár lányt gyanítottunk, úgyhogy most hangolódunk át fiúra. Bár a szülőknek egyelőre nem akarjuk elárulni, amíg tudjuk, titokban tartjuk. Nincs 3-4D-s gépe, 2D-s képeket kaptunk róla. 3 vagy 4D-re akkor megyek, ha javasolja a dokim.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


GRatlulálok.

Tiszta nyűgös pár napja a legénykém, nem is nagyon jut időm gépezni.

A !D nagyon nagy élmény, érdmes elmenni.:-)
hmelinda80
Újszász
 
 


éljsokig :lol:
viki
 
 


Helló mindenkinek!

Jár erre valaki? Jó lenne újra elindítani ezt a fórumot.
Szolnoki vagyok, és jelenleg 11+6 idős terhes.

Kivel mi újság? Ki mikorra van kiírva? Van magándokitok? Első baba? Tünetek?

További szép napot mindenkinek! :wink:
eruska82
Szolnok
 
 


Szia Eruska! Sajna kihalt ez a topic is. :( Tavaly én is kerestem itt kismamákat. Mikorra vagy kiírva? Tavaly kb. ilyenkor én is ennyi idős várandós voltam.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Szia!
Sajnálom, hogy kihalt ez a topik :( Pár éve költöztem ide, szerettem volna szolnoki kismamákkal megismerkedni.
November 16.ra vagyok kiírva. Holnap megyünk 12 hetes uh-ra. Nagy az izgulás :shock:

Milyen volt a terhességed? Kinél szültél? Volt magándokid? :)

Kép
eruska82
Szolnok
 
 


Én sem régóta lakom Szolnokon! E.Z.-nál szültem, ő volt a fogadott orvosom. A terhességemet jól viseltem. 17 hetesen voltam 10 napot kórházban, mert bélgyulladásom lett. A növekvő méhem nyomta a környező beleket, ahol 9 évvel ezelőtti vakbélműtét miatt összenövések alakultak ki. De semmi gond nem lett végül, kaptam sok antibiotikumot, és rendbe jöttem, az ijedtség nagyobb volt.
Én november 10-re voltam kiírva, de programozott császárt tervezett a szülészem nov. 4-re. A fiam azonban úgy gondolta, hogy október 28-án meg akar születni. Éjfél után elfolyt a magzatvíz, és reggel megcsászároztak. Nem féltem tőle, mert végig erre készültem (relatív téraránytalanság, korábbi vetélés miatt), a felépüléssel sem volt gond.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Nekem is ő a dokim. :) Kedvelem őt, nekem is és páromnak is szimpatikus. Csak nehéz hozzá bejutni :D

Huhh nem lehetett könnyű a terhességed alatt ez a bélgyulladás miatti cécó. :roll:

Voltál szülőszoba látogatáson? Én tervezem, hogy menjek/menjünk, mert nagyon félek a szüléstől....meg nem szimpatikus annyira a kórház sem, sőt....

Nagyon cuki a kisfiad a kép alapján, és szép a neve is! :)

És szeretsz itt Szolnokon lakni?

Kép
eruska82
Szolnok
 
 


Köszi szépen, imádjuk! :)
Nem voltam szülőszoba látogatáson, a császár az elejétől tény volt, de a bélgyuszi miatt benn töltött napokban volt részem szülőszobai élményekben, ugyanis a vajúdóban feküdtem pár napot. Az meg a szülőszoba szomszédságában van. Végighallgattam pár szülést, és tanultam pár érdekességet.
Én a beüntéstől, katétertől és a gerincbe kapott érzéstelenítéstől féltem a legjobban. A beöntés elmaradt (újabban nem adnak a császárosoknak), a katéter apró kellemetlenség volt, az epidurált 5. szúrásra sikerült beadni. A terhességgel kapcsolatos élményeimet dokumentáltam egy terhesnaplóban, amit próbálok most újra feléleszteni, hogy milyen a babázás. Ha érdekel, beleolvashatsz. (Katt a www-re az aláírásom alatt.)
Milyen kicsi a világ, hogy egy dokink van! :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Mi volt az UH-on?
Jó itt, Szolnokon, korábban falun laktam. Te mi óta laksz itt? (Priviben megírhatod, melyik részén laktok, ha gondolod.)

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Szia!

Megvolt az uh. Hát vegyesek az érzéseim....
10:20ra volt időpontom. Férjem kivett egy nap szabit, hogy elkísérjen és végre ő is lássa a Bébit. Pontosan érkeztünk, majd háromnegyed órás várakozás után közölték, hogy a dokim éppen műt, de ígérte, hogy két műtét között lejön. Na már akkor gondoltam, hogy igen tartalmas vizsgálat lesz....Már vártunk páran. Végül 12előtt pár perccel érkezett meg, és behívott engem, mondták gyorsan gyorsan. Twisted Evil Bementem (úgy volt, hogy páromat majd behívjuk, ha minden ok) és vetkőztem volna le, mikor mondta, hogy ne vetkőzzön le. Nah mondom akkor hasi uh lesz. Felfeküdtem, kigombolkoztam. Elkezdte nézni. Ezerrel mocorgott a pici, össze-vissza. Mért a doki, mondta, h nyaki redő ok, méhlepény ok, magzatvíz ok. CRL 6cm. Közben az asszisztens nyomtatta ki már a papírom (a dokinak mindeközben csörgött a telója 2szer is) Még épp h levette a kezelő fejet a doki a hasamról az asszisztens már mondta, h menjek és írjam alá. Alig bírtam gyors a gatyám begombolni, meg megtörölni a hasam, és már közben már az asszisztens csaj mondogatta a köv csaj nevét h kit hívjak be. Asszem 3perc volt az egész. Esélytelen volt, hogy lássa a férjem is. Evil or Very Mad Evil or Very Mad Elég mérges vok, hogy ennyi volt az egész, de persze örülünk, hogy minden rendben. Úgy döntöttünk, hogy csütörtökön a magánrendelésére elmegyünk és ott normálisan megnézzük már közösen a Bébit, meg megbeszéljük nyugodtan a kérdéseket.

Nagyon jó volt látni egyébként, meg azt is, hogy mennyire aktív volt. Majd elolvadtam Smile
BPD:20mm
CRL: 60 mm, jó FHR
Nucha 3mm alatt, normál érték
Orrcsont látható
Placenta a mellső falon
Magzatvíz átlagos
Négy végtag látható

Képet sajnos nem kaptam :(

A Várkonyi Tér környékén lakunk. Ti? Én is megszoktam már itt, az elején nehéz volt. Nem ismertem senkit és melóm sem volt :(

Terveztek még babát? Mit dolgozol?

Olvasgatom a terhesnaplód! :)

Kép
eruska82
Szolnok
 
 


Hát, nem akarlak elkeseríteni, de úgy tudom, ez a doki nem szereti, ha az apuka is bent van. Legalábbis nekem tavaly uh előtt mondta az egyik asszisztens. Nekem nagyon klassz képet csinált a 2d gépével, tökre látszik rajta az arca. 25. heti uh- on. Kórházban nekem sem adott soha képet. Buszpályaudvartól nem messzi lakunk.

Majd írok még ma vagy holnap.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Az előző terhességemnél, ami sajna missed ab-al végződött bent volt párom pont az ominózus uh-n amikor kiderült, hogy üres a szikhólyag. Bár ez a magán rendelésen volt. Nem zavarta szerintem. Még kezet is fogtak stb.

Akkor nem lakunk messze egymástól :wink:

Kép
eruska82
Szolnok
 
 


Nem :D
Tényleg, fürdés közben eszembe jutott, hogy egyik alkalommal egy csaj az anyukájával volt bent a magánban! Akkor valószínűleg csak a kórházinál nem szereti.
Én nem itt dolgoztam. Amúgy könyvelő vagyok. Te? Milyen területen vagy? Terhesség alatt is dolgozol vagy te is veszélyeztetett vagy?
Már megszoktam itt, bár nem egyik napról a másikra költöztem ide, csak ide jöttem férjhez. Lakásfelújítás, aztán baba. Szeretnénk meg egyet. Nekem is az első missed áb volt. De szerencsére hamar jött utána a kisfiam.
Nem is tudom, nekem ennyi idősen mekkora volt, majd visszakeresem.
Sajna a kórházi uh nagyon futószalag, még akkor is, ha van dokid. De a magánban teljesen más.
Nemet látott már vagy nem nézte?

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Dolgozom. Anyum vállalkozásában. Ő Pesten van, de a melót itthonról tudom csinálni.
Egyébként a BI-KA-nál dolgoztam. Bár végzettségem szerint agrár mérnök vagyok :)

Szerencsére nekünk is hamar jött most a pici, de rettentő parásak vagyunk mindketten az egész terhesség alatt.

Nem tudtam, hogy a kórházi uh ennyire gyors lesz. Reménykedtem, hogy alaposan megvizsgálják majd. Még jó, hogy úgy döntöttünk, hogy lesz magándokim. Megbolondulnék, ha csak ennyire találkozhatnék a kis babámmal minden kötelező vizsgálaton. Szerencsére E.Z nem dolgozik drágán, sőt....

Nem mondta a nemét, de azt sem, hogy nem látja. Szerintem nem is nézte, de gondolom nem is látni még.

Épp dekort nézek a babaszobába, amit majd én megtudok csinálni. Csak még nem tudom milyen színűt. :D Szóval még csak nézelődök.

Nagyon kellene kismama nadrágot vennem. Valami halász nadrágot. Nem tudod hol lehet kapni, ami nem horror áron van? Elég spec alakom van sajnos, szóval a neten nem megoldható a vásárlás. Fel kell próbálnom. Bár nem tudom mi van velem mostanában, mert semmi kedvem menni a városba és nézelődni.... :cry:

Kép
eruska82
Szolnok
 
 


Én a terhes farmert az esserében vettem, nyári terhes szoknyát a ficánkában. Felsőt baba- mama börzén. Bár nekem több elasztikus fölsőm van, amit nyáron, még nem túl nagy hassal tudtam hordani. Nekem sem egy konfekcióméret az alakom...
Te is szeretsz kreatívkodni? Én is szerettem, most nemigen van rá időm. A babaszobában néhány színes, habszivacs állatka van a falon. Mi az utolsó pillanatra hagytuk a szobát, konkrétan az utolsó darab szekrény akkor érkezett, amikor hazaengedtek minket a kórházból. Bababoltba mi a Mayába járunk. Bútoris onnan van, meg nagyon sok más.
Szoktunk kimenni sétálni a Tisza-partra, főleg délután apával, de van, hogy délelőtt is.
Mi 15. héten tudtuk meg a nemét, akkor már szinte teljes bizonyossággal megállapítható volt. Tényleg nem drága doki, ugyanakkor nagyon lelkiismeretes. Mondom ezt annak ellenére, hogy én is átéltem a kórházi futószalagszerű uh-ot.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Egyébként sajnos ténylegjól lehúzzák a kismamákat anyagilag a ruhákkal...

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Az Essere mennyire drága? Arra gondoltam, hogy elugrok ma a Family Centerbe és megnézem magamnak a Kik-et, Takko-t, meg a C&A-t. Úgy tervezem, hogy a nadrágot azt boltba veszem meg, a felsőket meg a netről, vagy turiból. Valami olyan turit keresnék ami nem vállfás, hanem a hagyományos turi. Mert ezek a vállfásak is nagyon elszálltak az árakkal már.

Mi sem fogjuk túl hamar berendezni a szobát, mert még át kell alakítanunk a lakást egy kicsit. A nappali egybe van nyitva a konyhával, étkezővel és a fal helyén egy mellig érő pult van. Annak a vonalában gipszkarton falat szeretnénk felhúzni, és akkor az lesz a mi szobánk, a mi régi hálónk pedig a baba szoba. Szóval ez még odébb van.

Amikor megszületett a kisfiatok, akkor rögtön külön szobában aludt, vagy a kiságy mellettetek volt a hálóban?

Kép
eruska82
Szolnok
 
 


Jah, igen imádok kreatívkodni. Az esküvőnkre is én csináltam a dekort saját kezűleg. Kitaláltam és megvalósítottam. Jó volt nagyon, bár feszített volt a tempó. Mindennap a meló után még vágtam, ragasztottam, hajtottam. :D De megérte, mert szép lett. Én csináltam az ültetőkártyákat, menükártyákat is.



Régen sok képet csináltam a falra dekupázs technikával. Ezt most is tervezem a baba szobába. De mamám tanított hímezni is, azt is sokáig csináltam.

Te miket ügyködtél, amikor még volt rá időd? :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára eruska82 2013.05.31 06:23-kor.

Kép
eruska82
Szolnok
 
 


Szerintem eléggé drága, de nekem sürgős volt, még nagyon az elején vettem a farmert, 13 ezerért. Most volt vasárnap börze, nem voltál?
Mi 49 nm-esben lakunk, külön szobája van. Kivettünk egy falat, és elkerítettünk egy háló részt. Gyakorlatilag egy légtér lett a konyha, nappali, háló, előszoba. 4 hónapig aludtam bent a gyerekszobában. Már a hálóban alszom, de éjjel nyitva van a gyerekszoba ajtaja. Azért így, mert egyrészt elég szűkös a háló, másrészt azt akartam, ő ne legyen később sem költöztetve.
Lakásátalakítás... Hmmm... 3 évig tartott majdnem, tavaly készült el a fürdő, wc, gyerekszoba, erkély. Apósom és a férjem voltak a kivitelezők. Nagyszerű munkát végeztek, most olyan lett, mint amilyet elképzeltünk!
Nem szoktam turiba menni, pedig a közelünkben is van, a könyvtár mellett, az azt hiszem, vállfás. De nem jártam még benne, árakat sem tudok. C&A-t én is szeretem, Takkot is. Ott szinte mindig találok magamra valót.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Hát ez tökjó!! Én is magam készítettem az esküvői dekorunkat!! A miénk kicsi volt, 20 fős. Nagyon szép dekort csináltál!! Én is decoupage-oltam régen, (gipsz képek) előtte himeztem.Próbáltam a keresztszemest is, mert nagyon tetszik, de néhány apróbb munkán kívül nem csináltam mást. Sok közös van bennünk! :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Igen, tényleg!! :D Tök jó!! Én is gipsz képre dekupázsoztam. Most fa lemezre szeretnék. De tudom, hogy a Kaolinban nem túl nagy a választék.

A mi esküvőnk is kicsi volt. Úgy 35 fő mindösszesen.

Mi lakásunk is 49m2-es, és ahogy leírtad nagyon hasonló az elosztása mint a Tieteknek.
Most ilyen jelenleg
Kép

Az étkező és a nappali közti pultból csinálnánk falat, de egy kicsit beljebb tolva a falat, hogy a két ablak közé essen.

Ezek a felújítások nem olcsók. Mi tavaly cseréltettük ki a nyílászárókat....nem volt olcsó. Szerencsére ez egy eleve nagyon fiatalos, modern lakás. De a fürdőn tényleg lenne mit átalakítani.

Kép
eruska82
Szolnok
 
 


Szintén DH-s lakás volt! :D Nálunk a gyerekszobából nyílik az erkély. Mi még eredeti állapotában vettük meg, vagyis egy szűk és sötét folyósó volt a nappalival párhuzamosan, annak a végén a konyha, ami pici, szűk és sötét volt. Lelakott volt az egész lakás, ami ráadásul évekig üresen állt (kihalt a néni belőle), padlószőnyeg, PVC, tapéta... Mire levakartuk, felszedtük, betonig csupaszítottuk, rengeteg munka volt. Aztán a fal áthelyezés (nem gipszkartonoztunk, hanem a meglévő gipsz falat helyezte át a férjem és apósom ügyesen. Először a nappali-háló-konyha területe újult meg, majd a fürdő-wc tavaly júniusban, augusztus-szeptember-október elején pedig a gyerekszoba-erkély. Úgy haladtunk, ahogy pénzünk volt. Még mindig lenne mit beszerezni, cserélni, de majd idővel. A hitelt is fizetni kell.

[img]

Szoktuk nézegetni néha a hirdetéseket, hogy hogyan alakulnak az árak, milyen alternatívák vannak az ilyen alaprajzú lakások átalakítására.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára makkmarci2 2013.05.15 09:33-kor.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


[img]
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára makkmarci2 2013.05.15 09:33-kor.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Nagyon szépek a dekorok, és a köszönő ajándék is! Ügyes vagy!! :)

Nézegettem a lakásotok rajzát, és látom, hogy ugyanolyan, mint a mienk lesz majd kb, de azért tükröznöm kellett, hogy lássam. De tényleg ugyanaz! :)

Annyival lesz más, hogy mi úgy gondoltuk, hogy ahol nálatok van a nappali, ott lesz a hálónk, és a hálótok helyén a nappali, étkező.

Mi is szoktuk nézni az ilyen lakásokat, hogy legyen ötletünk :)

Még annyi a különbség, hogy nálunk a nappaliból is ki lehet jutni az erkélyre. Eredetileg is volt ott ajtó, de az előző tulaj befalazta, mi meg nyílászáró cserekor kiszedtük és erkély ajtót tettünk be. Így a baba szobába két helyről is be lehet menni.

Milyen leleményes az ember, hogy ilyen kevés helyen is ennyire kreatív tud lenni.

Sokáig szerettük volna elcserélni családi házra a lakást, de nem sikerült sajnos. Pedig mindkettőnk álma egy kis családi ház kerttel.

Kép
eruska82
Szolnok
 
 


Nekem is! Családi házban nőttem fel. Laktam albérletben sok évvel ezelőtt, de ott nem volt erkély. Úgy voltam vele, meg lehet ezt is szokni, de az erkélyhez azért ragaszkodtam. Igyekszem a szezonnak megfelelően dekorálni az erkélyt, de eddig tavaly őszre, amikorra elkészült, raktam ki pár tököt, télire már nem jött össze, mivel akkor volt picike a kisfiam. Ugyan most is még csak egy cserép muskátli próbál túlélni, de nyárra valami tengerészeset szeretnék majd kirakni. Akár varrni is. Ezt még tavaly nyáron kitaláltam. Pár hete beszúnyoghálóztuk (nincs ablak, csak redőny), így zavartalanul lehet este majd ücsörögni kint, és attól sem kell félni, hogy telimegy a lakás szúnyoggal.
Továbbra sem tettem le azon álmomról, hogy egyszer majd ismét kertesházban lakhassunk.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Mi sem tettünk le róla. :) Egyszer majd csak sikerül mindkettőnknek!! :)

Mi tettetünk az erkélyre ablakokat is. Nagyon sokat számít télen. Nem volt olyan hideg a kis szoba. Majd most kitapasztaljuk nyárra, hogy mennyit számít. Nálunk is muskátlik vannak kint. A falra is tettünk 3 kaspót, benne futó muskátlival, ezek tavalyiak. Valami csoda folytán túlélték a telet. Illetve párom szerelt az ablakpárkányra tartó konzolt és így oda is tettünk két ládába piros álló muskátlikat. Most nagyon nőnek, és virágoznak, szépek. Van egy kis kerek műanyag kiülőnk két székkel. Régen volt olyan, hogy ott reggeliztünk. :) Amikor kávéztam, akkor ott kávéztunk. De próbálkoztunk paprika, paradicsommal is. De az nem jött össze sajnos. Mi is mindent ott szeretnénk mindent megvalósítani amit egy kertes házban lehet :lol:

Biztosan nagyon szép lesz majd az erkélyetek. Teljesen a szemem előtt van ez a tengerészes motívumos téma.

Kép

Kép

:)

Kép
eruska82
Szolnok
 
 


Köszi az ötletadó képeket! Nekem is vannak kagylóim, egy részét kaptam, más darabokat vettem. Még Kék, piros, fehér, matrózos dekorban is gondolkodom, mondjuk a fa balkonszettre csíkos párna (pont most tűnt el a tavalyi, sehol nem találjuk), az asztalra esetleg egy futó. Van egy Singer gépem, egyszerűbb dolgokat meg tudok vele csinálni (pl. beszegés, fésűtartó, függöny, stb.) Te jobban értesz a virágokhoz. :) Majd veszek muskátli tápoldatot, hátha úgy jobban viseli. Tetszenek nagyon, csak valahogy engem nem szeretnek annyira. Szárazságtűrő szobanövényem van kettő (kaktuszt utálom). Na, azok bírják! :D
Nekünk mindig van kint hőmérő, a télen nem fagyott meg! 0 és +5 fok között volt.
Mi is reggeliztünk kint párszor az ősszel, amíg jó idők voltak hétvégén. (A férjem reggel akkor van itthon.) Nagyon hangulatos tud lenni. Igaz, hogy betűz a nap (keleti fekvés), de nem számít! Ti hanyadikon laktok? Mi 10.
Én végig kávéztam a terhességemet, nem tettem le! Igaz, akkor Nescafé 3in1-re váltottam, mégis kevesebb a koffeintartalma. Úgy vagyok, ha nem iszom meg azt a reggeli egyet (nem erős), akkor megfájdul a fejem. Annyi a babának sem ártott.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Mamám varrt mindig a jó öreg Singer-rel amikor még aktívabb volt. Mindig oda adtuk neki a szegendő dolgokat. :)

Én azt tapasztalom, hogy a muskátlik nagyon szeretik a napfényt. Nem bánják, ha kiszárad a földjük pár napig. De ha már kókadnak a levelek, akkor azért szükséges locsolni. A tápoldat jó ötlet!
Nálunk sok növény van a lakásban, én is és párom is szeretjük őket, pedig száraz itt a levegő nagyon. Mégis ezek elviselik valahogyan...Javaslom az anyósnyelvet. Az mindent kibír, könnyen szaporodik és dekoratív. http://novenytar.krp.hu/novenytar/anyosnyelv/28
A múltkor bementem Szajolban az Oázisba, nem győztem ámulni és válogatni, hogy melyiket hozzam haza. Ott jobban megéri vásárolni szobanövényt, mint az Obiban, Praktikerben,stb

Mi a 3.on lakunk. Olyan csendes ez a ház, meg szomszédok se nagyon vannak szerencsére. Parkra néznek az ablakaink is.

A kávé és köztem lévő kapcsolat nagyon érdekes....Amikor Kecskeméten dolgoztam rászoktam a cigire, és jött hozzá a kávé is, pedig előtte sosem ittam. Aztán pont egy éve letettem a cigit a baba projekt miatt. A kávé meg meg maradt, főleg az elején. De úgy pont a terhesség elejével egy időben el is maradozott. Azon kaptam, hogy elfelejtettem még 3az 1ben is inni. De nem tudatosan a Bébi miatt, vagy mert undorodtam tőle. Egyszerűen csak elmaradt. Manapság esetleg hetente egyszer ha iszok ilyen 3in1-et :D

Már alig várom a holnapi uh-t. Bár a korai kelést a sorszámért nem annyira :lol:

Kép
eruska82
Szolnok
 
 


Azt felejtettem el kérdezni, hogy a börzékről honnan vehetek tudomást? Vagy mindig van? Hol szokott lenni? Érdemes kinézni? Mert érdekelne egyébként.

Kép
eruska82
Szolnok
 
 


Az anyósnyelvet ismerem (képről beugrott), anyuméknak van, nekem annyira nem tetszik. Nekem zamioculcas van, meg vmi pálmaszerű, de alacsony fajta. Én még nem voltam az Oázisban, múltkor majdnem bementünk, de végül az Obiban vettem anyák napjára ampolnás virágot. Csak azért nem mentünk be, mert néztem volna a honlapján a kínálatot, de nem találtam túl sok mindent. Arra meg nem volt idő, hogy csak úgy nézelődjünk a boltjában.
Télen a gyerekszobában volt szárazabb a levegő, a másik oldalt, a hálóban meg a víz folyt a falon. Kellene már a szigetelés.
Mi tavaly ötre mentünk sorszámért, igen, jól látod hajnal 5 órára! Két óra várakozás után az elsők között sikerült bejutni.
Azt hiszem, nem marad a gyermek, le kell mennünk. Nem hajlandó aludni. Talán majd a babakocsiban. Ha van kedved, nézz le a Tisza-partra, hátha összefutunk. Piros babakocsiról fel fogsz ismerni! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Börzét én a gyerekorvosnál láttam legutóbb, onnan van szórólap. Eddig egyre sikerült eljutnom, még tavaly nyáron. Ott vettem magamnak felsőt. De akkor még nem vásároltunk a babának. A mostanira nem tudtunk elmenni.[/quote]

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Már későn vettem észre a séta invitálást, bocsi. De máskor összehozzuk! :) Csak nehogy egy idegen piros babakocsis nőcit. :lol:

Jó lenne ezekről a börzékről tudomást szerezni. Szerintem elmennék.

Kép
eruska82
Szolnok
 
 


Mi minden nap megyünk, csak változó időpontban, 4-5-6 óra körül valamikor. Kell a séta, napi legalább egyszer.
Azt nem szeretjük Szolnokban, hogy minden eseményről utólag értesülünk. Így van ez általában a börzékkel is, meg csomó más programmal, amire jó lett volna elmenni. Annyira nem plakátolnak itt szerintem. Pedig a központban lakunk.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Jó reggelt! :)

Azt szeretném kérdezni, hogy a vérvételeket hol kell megcsináltatni? Én nem külön megyek a 12 és a 16 hetesre, hanem betöltött 16 hét után megyek mindkettőt megcsináltatni egyszerre. De nem tudom, hogy a kórházba kell mennem, vagy az SZTK-ba. Missed ab előtt a kórházban csinálták a vérvételt. De úgy hallottam, hogy kismamáknál az SZTK-ban vesznek vért.

:roll: :roll: :roll:

Kép
eruska82
Szolnok
 
 


Nekem úgy volt, hogy nem voltam 12 hetes vérvételen. Először az orvosom szerzett tudomást a terhességről, majd - mivel kórházban állapította meg - a kórházi lelettel mentem a védőnőhöz, aki beküldött a terhesgondozóba. Ott E.S. felírta a kiskönyvbe, hova kell mennem: szemészet, belgyógyászat, vérvétel, fogászat. 13 hetesen voltam a terhesgondozóban (akkorra kaptam időpontot), tehát ezért is maradt el az első vérvétel. Az első nekem 16 hetesen volt.
A későbbi vérvételekre (azt hiszem, 24. és 36. hét) a háziorvosom adta a beutalókat. Mivel veszélyeztetett voltam, minden hónapban jelenésem volt nála is a táppénzes papír miatt. Mindhárom vérvétel az SZTK-ban volt. A cukorterhelés nekem egy zsömle+2 dl tej és 60 perces ismételt mérés volt (vizeletet is újra kellett adni). De nekem nem volt gond a cukrommal. Szóval mindenképpen az SZTK-ba kell menned vérvételre.

Hányas számot sikerült megcsípned? Voltak sokan? Mikorra mentetek? Sikerült a férjednek is megnéznie? Kaptatok fotót? Várom majd a beszámolódat! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Szió! :)

Nekem is úgy lesz, hogy együtt csinálják meg a két vérvételt majd. A védőnő javasolta, E.Z. meg rábólintott.

És akkor az SZTK-ba kell kérni időpontot a vérvételre, vagy csak éhgyomorra kell oda mennem és sorakozni? Asszem a fsz-en van a vérvétel.

A terheléses majd csak aug-ban lesz. Attól eléggé félek.

Nekem nem mondták, hogy szemészetre is mennem kéne....A fogorvosra is azt mondta a védőnő, hogy megyek ha akarok, nem múlik rajta semmi. Amúgy E.Z. feleségéhez járok :D

A belgyógy vizsgálatot a háziorvosom csinálja majd.

Nem mentem korán sorszámért. Én mindig úgy 6:30körül szoktam lemenni, mert úgyis csak 7kor nyitják a rendelőt. A végéről húztam sorszámot, mert majd csak du-tán tudunk menni, ha a férjem végzett a melóban. Remélem nem jön közbe neki semmi és hazaér 18ig.
Egyébként nem szoktam szenvedni, hogy hányas sorszámot húzom, mert amúgy is mindegy, hisz nem aszerint hívnak be. Annyi az egész, hogy csak ezzel lehet bemenni, de mindegy, hogy hányassal mikor mész be.
Nem voltak egyébként sokan. Úgy 10en kb. Én ilyenkor odamegyek és várok a kocsiba. Amikor nyitják az ajtót, akkor szépen bemegyek. Eddig mindig volt sorszámom. Kivéve egyszer, mikor szombaton akartunk menni. Mert akkor is ilyen lazán mentünk oda, de nem tudtam, hogy kevesebb sorszámot rak ki, és mások már kisszékkel ülnek az ajtóban. Azóta szombatra nem tervezek E.Z-t :lol:

Rákszűrést mindenképpen kell csináltatni? Én úgy emlékszem, hogy 1 éve voltam nála rákszűrésen. Bár az eredményről nem tudok, de nem telefonáltak, hogy gond lenne. :roll:

Terveztek valamit a hétvégére?

Kép
eruska82
Szolnok
 
 


SZTK-ba a vérvételre nem kell időpont, csak beutaló. Fél hétkor nyitják az ajtót, kb 7-től van vérvétel, de nyáron hamarabb kezdték kicsit. (Akkor is fél 7-kor nyitottak.) Én negyed 7 körül szoktam lemenni, akkor már vannak 10-15-en. Igen, a földszinten van, a bejárattól jobbra.
E.-nél tényleg a szombatok a húzósabbak. Ugye sokan csak akkor érnek rá. Amikor dokit választottam a netről tájékozódtam, és csak őt találtam, aki szomaton is rendel. Ezért esett rá a választásom. Akkor még ugye dolgoztam (nem Szolnokon), és nem tudtam volna megoldani a beutazást. Az már csak hab volt a tortán, hogy a tarifája sem magas.
Valóban, tavaly nyáron mi is kisszékkel mentünk, de nem ültünk ott, csak kitettük, a kocsiban vártunk. Én azért forszíroztam a korai kelést, mert szerettem volna mielőbb letudni a dolgot. Meg hűvösben kellemesebb volt várakozni. A sorszámszerzésről is van sztorim, majd ha odaérsz az olvasással, meglátod. :D
Nekem a citológia 1011. novemberben volt, az első terhességem alkalmával. Azóta nem csinált, még szülés után sem. Majd az egy éves kontrollon fog szerintem. Ha nem, akkor kérem. Úgy tudom, eredményért szerdán este 8 és 9 között kell telefonálni neki, és akkor mondja az eredményt.
Hétvégén most maradunk Szolnokon, szerintem kinézünk a Kossuth térre, vagy nézünk valami programot, ahová babakocsival is tudunk menni. (Ja, és ha nem esik az eső!) Nekünk ugye ez is szempont már :D A Kossuth tér amúgy is itt van mögöttünk. Egyszer volt olyan, hogy "Régi idők tere" a Kossuth téren. Egyik ősszel volt. Az nekem nagyon tetszett. Ti mentek valahová?

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: