Új privát üzeneted érkezett!

Mi a helyzet lányok? Csak nem babáztok? :-P

ladysue
Mosonmagyaróvár

Sziasztok!

8-án a férjemmel elmentünk szülőpozÍciós jógára, 9-én hajnalban fájásokra ébredtem. 9-10 órával később (6 órája 5 percesekkel) biztos, ami biztos alapon bementünk a kórházba, ahol - szerintem teljesen szükségtelenül- burkot repesztettek és végül újabb 18 órával később megszületett Zsigi baba (51/3290) Elég nehézkes szülés volt, a nagykönyvi összes sz.rt kipróbálhattam (kézzel tágÍtás, oxitocin, elnyújtott vajúdás, extrém hosszú kitolási szakasz, vágás-szakadás...egy hete volt és még mindig nem tudok jégzselé+párna nélkül létezni, pedig nem vagyok extrém hisztérika). A párom nagyon jól "szerepelt" és sokat segÍtett. Aki még előtte van: mindenképpen javaslom a szülésznő fogadását, semmi sem segÍtett annyit, mint a tény, hogy ott van, figyel rám, támogat mentálisan. (háre, háre, Tóth Irma)

A kórházban négy napot töltöttünk sárgaság miatt és egyelőre küzdünk. Vannak a jóalvós-jóevős napok és a nemalvós-nemevősök, illetve okoz némi problémát a nappal-éjszaka kérdéskör :) A babánk egyébként nekükn gyönyörű (és hangos), el vagyunk varázsolva (főleg az apja... sose hittem volna, hogy ezt teszi egy baba vele... meg a kapcsolatunkkal. Bár erről még korai nyilatkozni) Zsigának szÍvzöreje van, ami nem tűnik kórosnak, de el kell vinnünk kardiológiai vizsgálatokra azért. Plusz nem gyarapszik olyan ütemben, ahogy "kéne" (ami hülyeség. Sokat eszik, alszik, boldog baba... aztán mi van, ha egy hetesen nem éri el a születési súlyát? fogyni nem fogy, akkor meg nem mindegy?!)

Kriszti: veled mizu?
Iner: arwen tornát próbáltad? állÍtólag tuti királyság!
Sue: képzeld, van egy másik ismerősöm Móváron, akinek egyidős veled a terhessége. Hogy mennyire baromság ez az időpontra menés! Egyébként a kor nem számÍt, az én védőnőm megyvenes, a babája viszont csak egy éves. (Gyerekorvosunk dettó) Persze, Így rutinban van... (de Így is mond sok hülyeséget, meg sok hasznosat is)

Kezdek visszatérni az életbe, tegnap még egy hÍradóra is futotta.

MÁS: rendeltem Angliából melltartókat, de kicsik lettek és mivel fehérnemű, a cég nem veszi vissza (80-85 E méret). 3500 Ft dbja, és ebből kettő bontatlan csomagolásban van. (Kettő bontott, fel kellett próbálnom, ugye) Evans márkájúak. A képeket nem tudom mellékelni, épp frissÍtik a honlapot. Fehér és levendula szÍnűek egyébként... Érdekes lehet esetleg valamelyikőtöknek?

Lilypie First Birthday tickers

A cicifixek:

fehér és levendula ill. fehér és kék csomagok.

http://www.evans.co.uk/webapp/wcs/store ... &langId=-1

http://www.evans.co.uk/webapp/wcs/store ... =bra&store

Van ötletetek, hogy a környéken- akár Ausztria, Szlovákia is érdekes-, hol lehetne melltartót kapni 95/100 H méretben? a legjobb persze az lenne, ha nem 20.000 körül lenne darabja, de akár ennyiért is érdekel... (fehérnemű varrásra képes ismerős pl...vagy ilyesmi esetleg?)

Lilypie First Birthday tickers

Sziasztok!

Blankanyu!!! gratulálok!!!! nagyon szép értékekkel született meg Zsigi baba :)
Sajnálom, hogy a szülés nem ment viszonylag simán, de jól vagytok és ez a lényeg :)
Elhiszem, hogy elvarázsolt benneteket a csöppség :) nagyon sok baba szívzörejjel születik, Mírának ezt 2 évesen vették észre, de neki egy megfázás okozta, de ezt majd kinövik, tényleg nem kell megijedni tőle, persze a vizsgálatokra azért el kell vinni!
Ha szopik, akkor be fog indulni a tejed és akkor megindul majd a hízása is, nekem mikor kijöttünk a kórházból kétnaponta kellett vinnem mérésre a védőnőhöz, aztán hetente, végül szépen hozta a hízász, ahogy a nagykönyvben meg van írva, ja és a kürházból haza sem akartak engedni, mert éppp 10%-ot esett vissza a súlya a születésihez képest, de aztán szépen behoztuk mindezt itthon....
sajnálom a melltartókat, esetleg valami netes oldalon hirdesd meg őket...

Remélem a többiek is jól vannak!!!

Iner

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Blankanyu Gratulálok :-D
Örülök nektek!
Én még egyben vagyok tegnap ,este 8kor elment a nyákdugó ,de még semmi egyéb. Hányingerem van iszonyatosan! Már nem csak fizikailag ,lelkileg és idegileg is teljesen kivagyok! Nem tudom ,hogy bírom még ... A fizikai dolgok kezdenek elhalványulni ahhoz képest ahogy kezdek kikészülni ... Természetesen ezen senki nem akar segíteni ,sőt ...
Veletek mi a helyzet??

Blankanyu gratulálok a kis Zsigihez! 
Azt sajnálom,hogy ennyire hosszadalmasra sikeredett a kibújás a kislegénynek!
Az első szülésem nekem is hasonló volt,a végén (33. óra) úgy nyomta ki belőlem a doki! Akkor persze nem volt fogadott orvosom,csak az éppen ügyeletes orvos.

A kezdeti nehézségek a babával az elején elmúlnak majd idővel,és különben is egy gyönyörű fogatlan mosolytól az ember lánya képes úgy elolvadni,hogy teljesen elfelejti,hogy fél órával előtte képes lett volna szembe futni a vonattal a fárdtságtól,és a kimerültségtől! 

A melltartó méretem 95/C úgy hogy nem lennének rám jók sajna,pedig nagyon szépek!
Valamikor az ősidőkben dolgoztam fehérneműs varrodában,de a gépeim nincsenek meg hozzá,így varrni nem tudok magamnak sem... ellenben sok mindent igen ha szükségetek lenne valamire csak szóljatok! 

Krisztina a vége a legmegerőltetőbb! És sajnos tényleg nem érti meg senki,csak aki átélte és tudja milyen! Az első szülésnél azt sem tudom mikor ment el a nyákdugóm, a másodiknál kb 1 órával az előtt, hogy Emma megszületett! 
Lehet hogy a lehülés kicsalja a kis lányodat!A hányinger is lehet az indulás jele,sőt az is lehet,hogy mire ezt írom már túl is vagytok az első találkozáson!
Ha mégsem,akkor kitartás! Tudom könnyen jár a szám,de túl fogod élni, bármilyen nehéz is!Amint a kezedben lesz az a kis tündérke elfelejted mennyire fájt,mennyit kínlódtál! És persze a legfontosabb,nyugodtan szorongasd meg a párodat,kicsit had érezze milyen jó dolog a szülés!

Nálunk eddig minden oké! Hízni még nem hízok mindig,de az eddig cipelt plussz kilóim ezt kompenzálják! 
Babácska nő szépen, 30-án kell mennem majd a 32 hetes UH-ra. Kíváncsi leszek látnak e valamit mostmár a lába között,mert még mindig csak az "inkább kisfiúnak látom,de nem esküdnék meg rá" állapotban vagyunk! Hát hogyan vásároljon így az ember!

Még 60 nap van hátra a szülésig,bár én bizakodom benne,hogy egy kicsit előbb kibújik!

Iner veled mi újság? Hogy haladtok ebben a hónapban? 

Sue van valami fejlemény? 

baby development

baby development

baby development
neva16
Szil