Új privát üzeneted érkezett!

Dunaújvárosi vagyok, és szeretnék szülni a kórházban csak nem tudom hogy milyen élmények vannak a városi kórházban. Ha valakinek van akár jó, akár rossz élménye és van ideje irja le. Szívesen olvasom.
Névtelen
 


Szia!
Én is dunaújvárosi vagyok, de Szegeden élek. Nos, amit én tudok a kórházról:
aki teheti Pesten választ orvost.
De, ha gondolod szívesen utánakérdezek orvosnak, kit ajánlanak a barátnõim a városban, mert most állítólag változott vmit a helyzet.
Szia:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!
Eredetileg en is dunaujvarosi vagyok.Kép
Nem sokat tudok a mostani dokikrol,csak annyit,hogy a baratnom testvere nemreg szult,es igen durva szulese volt.Nem sok jo elmennyel.Szerintem az a korhaz sose fog megvaltozi.Kép
Ha megteheted,hogy Pestre jarj,akkor nezz korul a topikokban,mert ott biztos talalsz megfelelo orvost.Sok lany leirja a velemenyet.
udv
Kriszta anya
Kriszta anya
 

 
 

Sziasztok! Én is dunaúji vagyok, bár most Pesten élünk és ott is szültem a MÁV-ban.
A testvérem két gyerköcét szülte ott, nem sok jó tapasztalata volt. Én sosem szülnék ott!!!!!!!!!
Most is pocakos vagyok, januárra várjuk a babát.
Ha teheted, válassz egy pesti kórházat, orvost. Bár tudom hogy macerás, de- nem akarok közhelyeket irni- életre szóló élményben és fellelöségben kell most döntened. Én csak alánlani tudom a Máv kórházat és ott is Koó Hutás Piroskát!
Üdv: Tóth Rita
tóthrita
 
 


Sziasztok!
Én nemcsak hogy dunaújvárosi vagyok, de itt is élek...Kép !
A kórházhoz egyszer volt eddig szerencsém, 1996-ban, amikor a kislányom született. A körülmények akkor embertelenek voltak, azok állítólag mára sokat javultak. Szerintem vannak jó orvosok, sokan megszülnek itt is, én azonban szintén azt tanácsolnám, hogy válassz egy pesti kórházat. Szerintem a következõk miatt: 1. a kisbabát éjszakára elviszik Tõled, míg pl. a Sote I. Klinikán éjjel-nappal Veled lehet 2. a szülés folyamán egyelõre csak akkor kérhetsz epidurált, ha az az 1-2 orvos éppen bent van, aki ért hozzá 3. még mindig erõsen uralkodnak a konzervatív nézetek 4. rengeteg a mûtétes szülésbefejezés

Sajnos, az itteni orvosok nagy része (tisztelet a kivételnek) még mindig az anyagiakra hajt, kedvetlen és hiányzik belõlük a lelkesedés. Most új fõorvos van már egy pár hónapja, aki Pestrõl jött, és õ kezdett el minden reformot bevezetni. De pont vele kapcsolatban hallottam egy frissen szült kismamától, hogy azt tanácsolta, csak három hónapig szoptasson az anya, mert tönkremegy a melle (sic!).
Ha pesti kórházat választasz, annak mindenképpen anyagi vonzata van, nem igaz, hogy nem drágább (utazás, minden egyéb vizsgálatra is fel kell menni). Én tavaly novemberben szültem a Sotén, és az itteni szüléshez képest ez egy álom volt. A császár után - egy rámenõs orvosnak köszönhetõen - sikerült simán szülnöm egy gyönyörû kisfiút, míg az elõzõ szülésem után a dújv-i orvosom azt mondta, 100%, hogy minden ezt követõ szülésem császár lesz. Hál Istennek, tévedett...Kép Egyébként az itteni orvosokat védve szeretném elmondani, hogy míg egy Soténak rengeteg pénze van az alapítványokból, addig az itteni kórház csóró. Ott 3000 szülés van évente, itt töredéke. Ott az orvosok 95%-a rendszeresen tanul külföldi ösztöndíjjal, rengeteg tapasztalatra szert téve, itt ez lehetetlen. Szóval, itt eleve hátrányból indul minden.

De hát Te most fogsz szülni, és a legjobbat akarod választani, nem? Ha van rá lehetõséged, szülj máshol! Még az anyagiakkal kapcsolatban tájékoztatlak, hogy én tavaly a köv. pénzeket adtam az orvosnak: vizsgálatonként 2-3000 Ft, szülés: 30.000 Ft, szülésznõnek: 5.000 Ft. AZ ORVOSOM SOHA EGYETLEN FILLÉRT SEM KÉRT, mindig annyit adtam, amennyit jónak láttam.
Jó gondolkodást...
Viráganya
Viráganya
 


Szia!

Mi februárban költöztünk Dunaújvárosba, akkor 5 hónapos terhes voltam. Sokat gondolkodtunk, hogy itt szüljek-e vagy Székesfehérváron, Pécsen, esetleg Bp-en. Végülis azért döntöttünk Dunaújváros mellett, mert ahogy számolgattam anyagilag nem lett volna különbség a kórházak között. Nekem a dokikkal semmi gondom nem volt, ellenben a csecsemõs nõvérek némelyikével igen.
Most nem tudok többet írni, ha van még kérdésed, a nevemre kattintva írhatsz e-mail-t!
Üdv!
arry
 
 


Sziasztok!

Én is dunaújvárosi vagyok, és Bp-en szültem.A következõ bébinket is ott szülöm. Nem sok jót hallottam a kórházról, sok ismerõsöm szült már itt. Az viszont igaz, hogy mindenhol hibázhatnak, de a hozzáállás más Pesten és nekem fontos, hogy ne hurrogjanak le, ha nem fekve szeretnék szülni, vagy ne mondja azt az orvos, hogy nem fogok maga elé ülni a földre, mert miért is tenném. Azért, hogy amgának jobb legyen.

Szóval szemlélet váltásra lenne szükség, nem elég a mûszeres fejlesztés és a szülõszobák egyágyasítása. Még annyit, hogy ebben a kórházban kötelezõvé tette az osztályvezetõ a szülés utáni kaparást, nehogy egy darabka méhlepény bent maradjon. Nyilván ez több esetben is jó, de szerintem nem kéne általánossá tenni.

Sziasztok:

Anikó
Gerianikó
 


Sziasztok!
Én dunaújvárosi vagyok, de Bp-en a Péterfy-ben szültem dr. Bolesza Emõkénél. Eleinte csak azért akartam pestre menni, mert itt nincs nõi orvos és az egyik helyi vadbarom vizsgálata után azt mondtam hozzám többé férfi nõgyógyász nem nyúl!!!! de ma már tudom, hogy soha nem fogok itt szülni, hacsak nem történik gyökeres változás, amihez az unokáim megszületéséig kell minimum várni. Itt szüléseket indítanak, mert akármikor nem lehet csak úgy betoppanni, állandóan befektetnek mondvacsinált indokokkal, éjjel tápszerezik a gyerekedet, alig négyórásan teát javasolnak, mert állítólag ki van száradva a gyerkõc. a cumi õsidõkbõl való, hazaindulás elõtt szintén jól betápszerezik a babákat, mert ugye itt olyan nagy távolságok vannak. Ja, és a négy napos csecsemõt úgy engedik haza, hogy anyuci lelkére kötik: kizárólag 3 óránként etesse, mert a babu túltáplált. egyesek szerint, ha három hónapnál tovább szoptatsz, akkor annyi a mellednek, de vannak jobb orvosok is: õk csak azzal rémisztgetik az egyéves anyucit, aki még szoptat, hogy majd apuci a szomszédban keres ciciket. Hát, lehet, hogy van aki rendelkezik jó tapasztalatokkal is a dunaújvárosi kórházról, de szerintem nincsenek sokan.

Csajok! Aki dunaújvárosi nincs kedve néha egy e-mailt váltani velem, vagy esetleg összejönni egyszer-egyszer? Jó lenne valami életet lehelni a baba-mama témába itt, nem?

Andi
matte
 
 


Szia, Matte!
Nagyon örülök, hogy végre valaki fellensítette ezt a topicot!!! Én eddig Gerianikót ismerem csak, vele elég sokat beszélek is, tündéri kislánya van, most várja a második bébit. Nekem két picim van, Virág 6 és fél éves, Máté 16 hónapos. Most legutóbb én is Pesten szültem a Sote I. klinikán, okulva az elsõ (dunaújvárosi) szülésembõl. Tényleg óriási a különbség, itt sajnos az orvosok megfojtanák egymást egy kanál vízben, és borzasztó pénzéhesek. Nagyon szép élményeim vannak 2001 novemberérõl...Kép

Andi! Írjál még ide, aztán tényleg összejöhetnénk! Mi a belvárosban lakunk (Kossuth L.), egyébként középiskolásokat tanítok.
Minden dunaújvárosi kismamának - anyukának üdv:
Viráganya
Viráganya
 


Szia Viráganya!

neharagudj, de nem jártam errefelé mmostanábanKép(( Meg aztán annyi itt a témaKép))
Én is szívesen írnék, mi megkezdtük két hete egy baba-mama klub mûködését, keddenként kéthetente, holnap éppen megyünk. remélem nem fuccsol be, mert nagyon ráfér erre a városra valami. nekem azt hiszem tudsz írni a nevemre kattintva, ott van valahol az e-mail címem. mi közel lakunk a Kossuthoz!!!
Andi
matte
 
 


Sziasztok!

Keresek egy dunaújvárosi anyukát akivel tavaly együtt feküdtem a Szent János kórházban. A neve sajnos nem jut eszembe de Õ cukorproblémával volt bent és a leendõ kislányt Noéminek tervezték elnevezni, a Kaszás doktor volt az orvosa. Én ikreket vártam és késõbb átköltöztem egy kétágyas szobába.

Ha ráismertél magadra kérlek írj, nagyon érdekelne, mi van veletek!

Kata
kata
 


Sziasztok Lanyok

Fel kellene elenkiteni ezt a topicot. De mar annak is orulok, hogy van par otthon levo kismama itt. Mondjuk en meg csak decemberben fogok szulni es utana leszek otthon, de jo lenne neha talalkozni, tapasztalatot cserelni. Nem sok mindenkit ismerek a varosban, bar szerencsere mar van par baratom, hiszen csak alig tobb mint egy eve koltoztem le es Pestre jarok dolgozni. Ha valakinek van kedve irni, hivni nagyon szivesen veszem, jo lenne szervezni egy nagy baba-mama klubbotKép

Sziasztok
Mese
Mese
 


Szia Mese!
Mi az emilcímed?
H
Névtelen
 


Szia Mese!
Mi szerveztünk egy klubot pár anyukával. Ha gondolod, és majd nem jársz már dolgozni, akkor nagyon szívesen látunk!!! Minden páratlan héten kedden, (most kedden pont lesz) 14 órától az Evangélikus templom ifjúsági házában vagyunk. Ha nem ugrik be, hogy ez hol van, akkor az új rendőrség mellett, az opel szalon felett egy kicsivel. Ha gondolod, írhatsz magánabn is és megbeszéljükKép
Andi
matte
 
 


Szia Matte

A parom tosgyokeres dunaujvarosi, majd o biztosan elkalauzol. Biztosan meg foglak benneteket keresniKép
Lehet most egy kerdesem? Tudsz a varosban helyeket ajanlani, ahol emberi aru ( akar hasznalt is ) babacuccok vannak. ( akar nem csak ruha meg kell egy csomo minden )
Egyebkent hanyan jartok a klubba?

Koszi
Mese
Mese
 


Sziasztok!

Ismeritek a www.partedli.hu -t?
Dunaújvárosi lap!
Nézzétek meg,sok érdekes dolog van rajta!
Üdv:Anita
kacajka
 
 


Szia Mese!
A klubban örömmel várunk!!!
Nos, használt ruhaboltok. Nekem van egy kedvencem, habár nem a legolcsóbb. A vasmű út 63-ban van , ha jól emlékszem a számra, Mia Manó a neve. picit talán nem olcsó, de jó cuccokat lehet kifogni, habár változó a kínálat. A kórház mellett egy lépcsőházban, pincében, Aparajafalva bababizi, ezt nem szeretem annyira, de találtam már egy-két dolgot. hát kb. ennyiről tudok, az egyik épp most szűnt meg, azt már nem is írom. DE, terveim között szerepel, hogy a közeljövőben kb. egy hónapon belül, egy bababörzét csinálnánk, ha lesz érdeklődés. helyszín, és még semmi konkrétum nincs, de szervezkedni kezdtem már ezügyben. Értesítselek? ha küldesz nekem egy e-mailt, akkor gyorsabban is rátalálok a leveleidre, mert ide nem mindig tudok jönni. A Partedli pedig szintén dunaújvárosi, jól tudta Anita, magam fabrikálomKép

Andi
matte
 
 


Sziasztok: én is dunaújvárosi vagyok én 2003 febr-14 én szültem itt a korházban.Nekem semmi bajom az orvosok is rendesek pláne ha van fogadot amugy nem igazán.De a szülés rendben zajlot a szülésznön mulik minden nem a dokin a szülésznö segít a leg többet,de ténleg mondhatom nekem élmény volt igaz a párom is bent volt Hát enyi ha irtok még valami válaszolok csá
Névtelen
 


Sziasztok!
most fedeztem fel a dunaújvárosi kismamák topikját. Én szeptember 29-én szültem Bp-en a Nyírő-ben. Soha nem feküdtem a dújv-i kórházban, de a hallottak alapján nem is szeretnék. Annak örülök, hogy van baba-mama klub és talán ha beköszönt a jobb idő én is ellátogatnék, mert most igen nehezen mozgok a 4. emeletről a babaával és babakocsival. Boldog karácsonyt mindannyiótoknak. Zita
Zita72
 


szia Zita és szia Névtelen!

Zita: örömmel várunk a klubban, ha küldesz e-mailt (a nevemnél megadva), akkor értesítelek hogy mikor ülésezünkKép azt hiszem a hóhelyzetre való tekintettel most mi is ritkábban talizunk. tavasszal lehet, hogy ismét lesz babaruhabörze is!! (mi is 4-en lakunk, teljesen átérzem a helyzetedet, tavaly ilyenkor cipeltem kocsistól a gyereket én is)

Névtelen: örülök, hogy jó tapasztalatod volt szülésnél!! őszintén! bár mindenki így lenne ezzel! ha gondolod, a klubban Téged is nagyon szívesen látunk. nem vagyunk túl sokan, de meleg, barátias a légkör. a gyerkőcök jókat játszanak.
matte
 
 


Sziasztok!Szia Matte!
Most már regisztráltattam magam (Zita72), és örülök, hogy nem hiába. Nagyon remélem, hogy tényleg sikerül majd eljutnom a baba-mama klubba, de a hóesést és a minuszokat látva, érezve egyelőre nem hiszem. Az e-mailt küldöm és várom a választ, illetve a jobb időt is. Most csak egy-egy fél órára megyünk ki, ha nincs nagyon zima. De rengeteget figyel már az én 14 hetes nagyfiam. Minden jót mindenkinek, Zita
zitus
 
 


Zita,
véletlenül nem a Pénteki Klári osztályában végeztél a gimiben "92-ben?
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Szia Ágci!
De igen! Ki vagy? Írj magadról!!! Remélem válaszolsz mihamarabb!
Pusz Zita
zitus
 
 


Szia,
gratulálok a kisbabádotkoz! Nagyon aranyos. Perger a vezetéknevem.Kép
Annyit gondoltam Rád az osztálytalálkozó óta!Kép
Most itthon vagyok Dunaújban, de ígérem, amint hazaérünk, írok neked.
Puszi:
Ági

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!
Nem vagyok dunaújvárosi, csak a "közelben lakom, Ercsiben, mi is Dunához tartozunk, de óvva intettek az ott szüléstől. Nem is szültem Dunaújvárosban, szintén Pesten, a Sote I. Klinikán. Ebben a kisvárosban sajnos semmi sincsen, pedig ráférne egy baba-mama klub. Próbáltam baba-mama tornát szervezni, ami ingyenes lett volna, de egy ember sem jelentkezett. Még a baba-mama klubbot megpróbálnám a védőnő segítségével megszervezni. Segítenétek? Adnátok ehhez egy-két hasznos tanácsot?Köszönöm,Timi.
Bíbor
 


Kop-kop!
Lányok, van egy kérdésem!
Pénteken délután kettőre le kell érnem Dújvárosba(Baracsra). Szerintetek mennyi idő az út Budapestről?
Ezer éve nem voltam arra, és gőzöm sincs a közlekedési viszonyokról.

Köszönöm
Csi
csii
 
 


Szia Csi!

Bár idén még nem autóztam Bp és Dújváros között, szerintem ha nem akarsz rohanni akkor 2 óra elegendő, főleg ha beleszámolom hogy péntek kora délutánról van szó.

Timi! Szerintem írj egy e-mailt Matte-nak, a profiljában megtalálod a címét és tőle kérj tanácsot mert nálunk ő szervezi, bár nekem még nem sikerült eljutnom a fránya időjárás miatt!

Zita
zitus
 
 


Kedves dunaújvárosi és anyukák!
Gyermekfoglalkozások megtartásához avagy szervezéséhez keresünk szervezni szerető anyukákat avagy óvodapedagógusokat!
70-559-83-89
S.o.S
kriszta13
 
 


Bíbor!

szerintem keress egy helyet, és egy időpontot, aztán jól kürtöld szét a klub hírét! plakátokat kell tenni a tanácsadóba, rádió, tévé, helyi lap hír, plussz kismama újságba a hírt betetetni. kezdésnek ez nem rosszKép utána, ha már vagytok páran, akkor hívhatsz előadókat, de beszélgethettek kötetlenül is vagy kissé irányítva is bármiről! ha még van kérdésed, szívesen válaszolok!

ZITA! bocsi, hogy nem írtam, képtelen vagyok utolérni magamat levelezésügyilegKép

sziasztok. andi
matte
 
 


Szia Matte!
Nincs harag! Már én is egyre kevesebbszer tudok a géphez ülni, mert halmozódik a házimunka, vasalás, takarítás stb... A főzés elég sok időmet elveszi! Kép

Szép estét és hétvégét, Zita
zitus
 
 


Szia Zita!

Na megtaláltalak itt is. Köszönöm, hogy ajánlottad ezt az oldalt, találtam pomázi kismamákat is.
Látom, már rég nem írtál ide, remélem, előbb utóbb "összefutunk". Várom a leveled.

Puszi
Szilvi
szylvy
 
 


Sziasztok!

Jó hír: Andi bababörzét szervez!!! Itt a felhívása
"Babaruhabörze lesz április 15-én (csütörtökön) 15 órától a Dunaújvárosi Evangélikus Templomban, Szilágyi Erzsébet út 34, az új Rendőrkapitányságnál, pár percre a Tescotól és a McDonaldstól! Szeretettel várunk mindenkit, aki szeretne megszabadulni gyermeke megunt, kinőtt ruháitól, valamint azokat is, akiknek nem fontos, hogy csemetéjük új ruhában csücsüljön a homokozóban! A belépés és az árusítás is INGYENES, de az eladóktól előzetes jelentkezést várunk partedli@partedli.hu vagy a 25/400-258-as telefonon."

Szerintem kukkants be te is!!!
zitus
 
 


Dunaújvárosi kórházban szeretnék szülni, csak nem tudom hogy milyen élmények vannak a városi kórházban. Ha valakinek van akár jó, akár rossz élménye és van ideje írja le.
És ha Kállai Miklós dokiról is tudtok valami jót (vagy rosszat) írni, akkor azt is tegyétek meg!!!!
mirjam
 
 


Sziasztok!

Nincs dunaújvárosi anyuka netközelben? Pedig annyi kisgyermekes anyukát látni a városban, de ide mégsem írnak.

Andi!(Matte)

Bocs, hogy nagyokat hallgatok, de egy darabig rossz volt a gépünk, most meg a jó idő miatt szinte állandóan úton vagyunk. Lehet, hogy ezért nem ír más sem? Kép

Kösz, hogy írtál az MMK-s Waldorf-féle foglalkozásokról, milyen korú babáknak szól?

Kellemes nyarat!

UI: Szoktatok a Petőfi-ligeti játszótérre menni?

Zita
zitus
 
 


Sziasztok!

Szeptember 11-én BABABÖRZE lesz az evangélikus templomban. A belépés ingyenes, ha valaki árulni is szeretne, akkor Andinak jelezze: vinklerandi@dunanet.hu

Gyertek el, érdemes!!! Zita
zitus
 
 


Hahó anyucik!

Szeretném megtudakolni, hogy érdekelne-e benneteket egy játszóház megvalósítása, ahol a szürke, hideg téli délutánokon( esetleg délelőttökön) a gyermekek eljátszadoznának együtt. Eleinte terészetese a cél a tél átvészelése lenne játszótér hiányában, de esetleg a későbbiekben fejleszteni is lehetne az ötletet.
Ha sikerül olcsón termet találni, akkor csak a terembérlet fizetése lenne a költség. Légyszi jelezzetek vissza ezzel kapcsolatban.
Köszi, Zita
zitus
 
 


Sziasztok! Dr. Versényi Tibornak Százhalombattán, a Tél utca 40 szám alatt van magánorvosi rendelője. Szerintem nagyon rendes, lelkiismeretes, jó doki. Nála szültem a Péterfy kórházban. Mindenkinek merem ajánlani.
Érdemes bejelentkezni a rendelésre, mert akkor nem kell várni. T: 0623- 358 583
gombi
 
 


Sziasztok
riseliö
 
 


Sziasztok!
Kb.3 hét múlva költözünk Dunaújvárosba, van egy 3 hónapos kisfiam, és szívesen neteznék olyan kismamákkal, akiknek hasonló korú gyermeke van.
Írjatok, üdv:
Andrea.
riseliö
 
 


Szia Riseliö!
Én szívesen netezek veled, ha tudok segítek is. Melyik városrészbe költöztök? Nekünk a Római jutott! Hát nem egy Rózsadomb de talán csak átmeneti!
Várom következő híreidet.
Helga
szabó_helga
 
 


Szia Riseliö!
Szívesen netezek veled, biztosan lesz témánk.
szabó_helga
 
 


Szia Riseliö!
Szívesen netezek veled, biztosan lesz témánk.
szabó_helga
 
 


Szia Helga!
Csak most olvastalak, nem is gondoltam, hogy ilyen gyorsan ír valaki. Mi a Vasmű útra költözünk, a Csillagház közelébe. Én 26 éves vagyok, a kisfiam, Ricsike 2004. 10. 30.-án született. írj valamit magatokról, amint tudok benézek és válaszolok!
Üdv: Andrea!
riseliö
 
 


Sziasztok!

Én most Pesten lakom 4 éve, de elQtte 6 évig éltem Dunújvárosban (fQsuli + ott ragadtam kicsit Kép) A párom is "odavalósi" és a mai napig van jópár barátom/tunk a városban. Kedvenc városom Dunaújváros, életem legszebb évei és élményei oda kötnek.
Én most vagyok 35+4 napos kismama, itt Pesten fogok szülni a Szt. István kórházban. Kisfiút várunk, Gellértnek fogják hívni.
Mióta "pocakos" vagyok csak 2-3x voltam lent, amúgy gyakrabban visszajártam.

Riseliö!
Remélem Te is megszereted majd a várost! Én imádom, annak ellenére, hogy amikor elQször lementem, akkor legszívesebben visszafordultam volna (kicsit csúnyácska szegény és engem nagyon zavart, hogy nincsenek hegyek). Honnan költözöl oda?

Üdv.:

Maya
maya29
 
 


Sziasztok!

Talán fellendül végre ez a topik is!? Kép
Helga, Andrea, Maya üdv itt!

Helga: téged nagyon várunk ám a Buborékokban! Írtad, hogy majd jössz, aztán nem találtál oda Kép
Római városrész? Ott laktunk korábban a Vácin!

Andi: örülök, hogy végre akadnak dunaújvárosi kismamák is! Nem lakunk majd messze egymástól, mi a Kossuth utcában élünk, kisfiam 16 hónapos. A nyarat szinte teljes egészében a petőfi parkban töltöttük és valszeg a következő is hasonlóan alakul. Hogy-hogy ide költöztök? Gondolom nem a festői táj szépsége ragadott meg benneteket. Én be kell valljam nem szeretem ezt a várost, az ide kapcsolódó gyönyörű emlékeim ellenére sem, mert koszos, füstös, kevés a lehetősége a fiataloknak, és a jövőjét tekintve is vannak kétségeim. De azért nem szeretném, ha lehangolódnál, hisz sokan szeretik a várost.

Maya: megnéztem a képeiteket, nagyon szép babaszobát készítettetek a picinek, csuda boldogok lesztek ha ennyire várjátok!
Tudjátok már ki érkezik? Neve? A férjed valahogy ismerősnek tűnik, de lehet, hogy csak hasonlít valakire, vagy csak láttam valamerre. Ő itt élt?

Várva írásaitokat, Zita
zitus
 
 


Sziasztok!
Maya!
Kiskunfélegyházáról költözünk. Gellért az első babátok? Várod már a végét, nehéz a pocak?
Zita!
A párom munkája miatt költözünk. Neked már nagy legénykéd van, biztos sokat rohangálhatsz már utána, én már várom ezt az időszakot, bár a mostani minimanót is imádom, mert ilyenkor mminden nap csinálnak újat.
A városban egyébként nem ismerünk senkit, kíváncsian várjuk hogy mennyire tudunk beilleszkedni.
Üdv mindenkinek: Andi.
riseliö
 
 


Sziasztok!

Maya: Ezer bocsi, de nem vettem észere, hogy írtad Gellértet várjátok! Nagyon szép név, miis szerettük volna, de a párom családjában van egy Gellért, így erről lemaradtunk.

Andi: Mikor költöztök? És te mivel foglalkoztál korábban? Szeretnétek még babát, vagy visszamennél utána dolgozni? Igen, Matyi már klsz nagyfiú, bár most elég sokszor ezért-azért beteg, egészen 1 éves koráig nem volt, hát most a téli időszakban behozta az 1 évet Kép Sokat rámol, keveset alszik és most már kezd beszélni, illetve utánozni bennünket.

Maya: remélem beszámolsz ha Gellért megérkezik, nagyon kíváncsian várjuk!

Helga: szóval innen is eltűntél? Csak nem miattam?

Zita
zitus
 
 


Sziasztok!

Zita: jövő hétvégén költözünk. Egy gyárban dolgoztam, forrasztottam. Remélem ha újra dolgozni akarok találok jobbat/ képzőművészeti érettségim van/. Nem tudom, hogy lesz-e tesó, a párom szeretné, én még nem hevertem ki a szülést és a kezdeti nehézségeket. Matyi egyke, esetleg lesz tesója? Mi már tavaly túlestünk az első komoly betegségen: Ricsinek vírusos tüdőgyulladása volt, az egész karácsonyt kórházban töltöttük.
Biztos édes Matyi ahogy próbálkozik a beszéddel. Az nem túl jó, ha keveset alszik, biztos fárasztó. Az éjszakáitok azért jók?
Milyenek itt a gyermekorvosok? És a védőnők?

Maya: feltétlen írd meg ha megszületik a kisfiatok!

Még jövök, üdv:
Andi
riseliö
 
 


Szia Andi!

Kérdezel a gyerekorvosokról! Nos, ha a Vasmű útra költöztök valszeg a Keményhez fogtok tartozni mint mi. Ő homeopata, tehát nemigen szeret antibiotikumot adni és épp ezért van, hogy a bogyókkal hetekig elhúzódik a betegség. Nekünk eddig komoly nem volt, csak most összeszedtünk egy arcüreg-gyulladást. Mivek ő most szabin van, elvittem egy fül-orr-gégészhez, így ő éllapította meg a bajt és fel is írta a megfelelő gyógyszert. nem tudom Keménnyel mennyit húztuk volna a dolgot. Én nagyon gondolkodom, hogy dokit váltok, és mások is eljöttek már tőle. Még gondolkodom. A védőnők ebben a körzetben elég jók, nem tudom kihez fogsz tartozni, de segítőkészek.

Matyi nem túl jó alvó, bár az éjszakákat már legtöbbször azért végigalussza. Viszont van hogy felébred és 2-3 órán át játszani kell vele hajnalok hajnalán. Első gyermekünk, egy nem sikerült terhesség után, és mivel én már 32 vagyok nagyon gondolkodom, hogy lesz-e még egy.
Nem lehetett semmi az a tüdőgyulladás, nagyon sok most született babáról hallani a tüdőgyulladást. Állítólag születéskor nem tisztítják rendesen a légutakat, de lehet hogy rosszul értettem.

Várom jelentkezésed, és szép időt a költözködéshez, hisz amilyen a mai nap, ezzel az undok csúszós úttal, nem lenne egyzserű a költözködés sem.

Jó éjt, Zita
zitus
 
 


Szia Zita!

Köszi az infókat. Remélem Matyi már jobban van, nagyon megviselte? Az én picúrom végig vigyorogta a tüdőgyuszit, csak mi bolondultunk meg az aggodalomtól, ezért kérdeztem, hogy Matyit megviselte-e.

Durva lehet hajnalonta a több órás játék, kemény dió néha az anyaság, de nem cserélnénk senkivel sem!!!

Nekem is volt egy nem sikerült terhességem, ez sajnos ahogy hallom az ismerettségi körömben egyre gyakoribb.
Most éppen két barátnőm is lombikbébire jár, sajnos ez sem ritka manapság.

Hát reméljük az időjárás változik jövő hét végére, bár a párom most is Dunaújvárosban van, takarítják az albérletet anyuékkal.

Matyinak sok gyógyító puszi, még "beszélünk"
szia:Andi
riseliö
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: