Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Hogy vagytok. Egy kicsit eltüntem, bocsi de a manóm hasfájos és nem sok időm maradt irogatni. ÍMost is itt fekszik a lelkem az ölembe. ketten írunk. :)
Ha ritkán is irok de azért el szoktam olvasni az irásotokat. Vagyis lélekben veletek vagyok. :D

Isten hozott Kriszta!

Pussz Mindenkinek

Tüsike
tüsike
 
 


Sziasztok!
Tüsike!
Az jó, hogy azért lélekben velünk vagy :D Ne aggódj, hamar elmúlik a hasfájós korszak 8) Nálunk most épp hiperaktív korszak van. Éjjelente 10-12 alkalommal kelünk. Nem vicc, hetek óta nem aludtam végig 1 órát... Kezdek teljesen kikészülni, és a férjem is :? Anyukám azt mondta, nekem is volt egy ilyen időszakom. 6 hónapig tartott, utána újra jókat aludtam :shock: Na, de ne aggódj, a hasfájás után nekünk jött 4-5 hónap nyugi, amikor végigaludt a Manókánk minden éjszakát :D
Timcike!
Neked az az előző oldalon írtam...
Egyben vagytok még?
Kriszta!
Nálatok hogy megy az alvás? Én lassan végleg kidőlök az éjjel már 3szor eleve a férjem kellett kiszálljon, mert meg sem bírtam már mozdulni...
Üdv Nektek!

Kép
zea
 
 


Nini egy Tüsike! Hát te még élsz? :lol: :wink: Örülök,h.visszakeveredtél,ha egy pár sor erejéig is,de életjelet adtál! :wink: A picikéd hamarosan el fogja felejteni a pocakfájást,ne aggodj.

Még mindig egyben vagyunk... :lol:
A kicsi szerelmem még nem akar kibujni.Igaza is van,minek sietni ebbe a rohanó világba? A hétvégén nem voltam net közelbe,mert végre berendeztük a vendégszobát,és a miénket átalakitottuk,úgy,h.bennt van a pelenkázó meg a KISÁGY!!!:lol: Végre! Nagyon aktivak voltunk a tegnap. Rengeteget takaritottam.Megvan a kisszobába a szekrény is,és végre eltüntek a fránya dobozok. :wink: Egész szép lett a lakás,igy már kezdem otthon érezni magam.:lol:

Képzeljétek,anyumék jönnek most szerdán!Annyira boldog vagyok!Már nem birnak magukkal. :lol: 8) Meg nagyon hiányzok nekik.Ők is nekem.Végre nem leszek annyit egyedül,és mostmár nyugisabb leszek,h.itt lesz anya. :oops:
Apum ül,egy két napot,azt megy is haza,anya meg annyit ül,amennyit tud.De az unoka születését megvárja az biztos. 8)
Olyan boldog vagyok!Remélem még nem szülők addig,mevárjuk őket. :lol:

Zea-hát a nővérem kislánya nagyon kevés fojadékot iszik sajna,ugyhogy az nem jön be nálla.Az éneklés az még hagyám.Van egy kedvenc száma Indikének,aztán arra nyugiba van egy ideig,csak a nővéremék kapnak frászt,mikor lejár a szám,és Indi mondja "még" :lol:

Pussz nektek!Most mennem kell NST-re!Majd még jelentkezek! :wink:


Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 

 
 

Sziasztok!

Az éjjel nagyon jók voltunk, csak egyszer keltünk fel 1/2 3-kor. de én már 2 óta ott toporogtam a kiságy mellett hogy mikor ébred mert este csak 20 ml -t evett. Aztán újabb 4 óra alvás. Igazi kis angyalka lett belőle.
Zea: remélem azért az a hiperaktív korszak mégsem tart 6 hónapig. Az nagyon rosszul esne. :D :D :D

Timcike:
Gratulálok a suli befejezééhez. Mi leszel ha nagy leszel? :)
Mi volt NST-n? Mikorra vagy kiirva?


Most megyek eszek én is valamit!

Pussz, Mindenkinek

Tüsike
tüsike
 
 


tüsike-köszi,köszi a gratulát!Hát ha "nagy "leszek és minden igaz,akkor apum nyomdokaiba lépek,mint közgazdász... :oops:
Most 27-ére vagyok kiirva.Az NST eredményem jó,hála Istennek,nincs gond a picivel,csak néha szétrugja a hasamat... :lol: Annyira imádnivaló kis drága.Már nagyon kiváncsi vagyok rá. 8) Egyébként jol vagytok?Minden ok,nem?

Pussz



Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


sziasztok a tegnap nem irtam mert elfelejtettem hogy van ez :oops:
Timcike én is a Cornisán laktam a régi részén, mi már lassan 6 éve itt vagyunk de ha tehetném állandóan hazamennék
Zea nálunk sem mennt az alvás de kb egy hónapja mióta elindult azóta átalussza az éjszakát de mi ezt az időszakot úgy vészeltük át h mellettünk aludt és így érdekes módon átaludta és ha mégsem akkor mellttem játszott, aztán szép lassan leszoktattam teával, vagyis ha megébredett akkor teát kapott,és mostanában is úgy alszik el h teázik közben a cumi a kezében van és mielött elaludna gyorsan befalja.Amit tudnék ajánlani az az h nyugi mert állítólag azért nem alszanak mert készülnek a járásra,és lefekvés elött egy két órával már ne hancurozzatok vele.
Tüsike nálunk a hason alvás bejött hasfájás ellen de csak annyit mondok h köményes teát ne nagyon adjál, én kamilla teát adtam neki és bevállt és úgyis ez az időszak csak 3 hónapig tart.na sziasztok jó veletek dumálni :)
kriszta26
 
 


Teszek föl egy pár friss képet! :wink:

Kép

Kép Kép Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


sziasztok!

Timcike:ez aztán a nem semmi pocak!:D :D :D Szép nagy babád lesz. De jó. Imádom a picikémet de ezek a napok (szülés elött pár nappal, meg szülés után a korházba) ezek nagyon csodálatosak. szívesen végigcsinálnám még egyszer. :D

Kriszta: cssecsemő teát adok neki.


pussz, Mindenkinek

Tüsike
tüsike
 
 


Sziasztok!
Na, nemsokára indunlunk :D
Kriszta!
Azt hiszem, mi is kipróbáljuk a teát. Marci ritkán teázik. Vizet adunk neki. Éjjel szopi van, de van, hogy már csak a férjem bír hozzá felkelni, de a szopiig képes ébren lenni. Úgyhogy jön a tea kísérlet :lol:
Tüsike!
A hasonfekvés nálunk is bevált. Marci sehogy másképp nem alszik. Most már meg tud fordulni, és ha véletlenül a hátára tesszük, álmában megfordul :D Mi béreltünk babafigyelőt 6 hónapos koráig, mert a dokinéni szerint nem egészséges így altatni a babákat. De a barátnőm mindkét fia a hasán a ludt végig, és nem volt figyelőjük sem...
Timcike!
Szuper, hogy jönnek a szüleid. Az olyan, mintha félig otthon lennél :lol:
Hogy vagytok? Még egyben? Figyelem, majd, hogy eltűnsz-e... vagy már eltűntél :oops: ?
Puszi, Lilla

Kép
zea
 
 


Nem,nem még egyben vagyunk,még nem tüntem el... :lol: 8) :wink: :lol: Jó utat zea és érezzétek jol nagyon magatokat!Úgy irigyellek! :oops: Dehát igazad van,igy félig meddig én is otthon érzem magam,h.itt lesznek az ősök...Már csak órák kérdése és látom őket... 8)

tüsike-én is,csak éjszaka hagytna már végre aludni... :lol: 2 napja szétszedi éjjel a pocakomat...nem birok vele.. :lol:



Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Ez igen pocak Timcike kb én is ekkora voltam és Tamás hatalmas volt, és ugyanezt csinálta velem amit veled csinál most a pici,aztán utoljára meg is repedt a magzatburok de csak rá két napra jött ki.Jó neked h itt lesznek a szüleid :) Látom van msned ha van időd irhatnál ott is
Zea örülök h tudtam segíteni remélem beválik.
Sziasztok :D
kriszta26
 
 


sziasztok!

Zea: jó utat és élvezzétek az otthoni jó levegőt. Már én is alig várom, hogy egy kicsit otthon legyek. (Október óta nem voltam otthon) :(

Nekünk a hasonalvás nem jön be. A korházba oldalt fektették és úgy szokta meg, most meg a hátán alszik a feje meg oldalt. Egyébként mostanában (Hála Istennek) ejszaka nics probléma, este fáradt nagyon akkor sirdogál is egy picit de fürdés és "vigaszcici" után teljesen megnyukszik. Eszünk, böfi és alszik mint a kisangyal.

Timcike: Melyik korházban szülsz? Tényleg jó hogy itt lesznek a szüleid, az szülés után is nagy segítség lesz.

Üdv: Mindenkinek

Tüsike
tüsike
 
 


Kriszta-msn-t nem igen szoktam használni,de azért fölvehetsz... :wink: ritkán rámegyek. :lol: Már megérkeztek a szüleim,de azt mondta anyum,ha péntekig nem szülök,akkor ő is megy holnap apummal haza,és majd visszajön,mikor szülök. :roll: Mert ha még egy hétig nem akar kibujni,addig ő nem akar itt szobrozni,hanem addig is intézi a dolgát.

tüsi-itt szülök Kecskeméten az Izsáki korházba,ha minden igaz :wink: 8)

zea-megérkeztetek szerencsésen?


Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Sziasztok!
Timcike!
Szép pocak :D Biztos, a lakója is az lesz :wink:
Múltkor előttem írhattál épp, mert már csak most láttam a képeket, pedig a beírásom a Tied előtt van :oops: és akkor rohantunk már.
Azóta anyósoméknát is voltunk. Haza-haza a Marci dédijéhez holnap megyünk, most az én szüleimnél vagyunk, Debrecen mellett. Ez olyan félig otthon (mint ahogy Neked is itt vannak a szüleid...)
Mi a helyzet? Ne engedd el anyukádat, tuti kell már valami legyen 8) Nagyon szurkolok, hogy túlessetek a nagy találkozáson :D
Tüsike!
Én 2 éve nem voltam otthon, mert a terhesség miatt nem tudtam utazni, mert veszélyeztetett voltam, aztán meg Marci utálta :( De a szüleim eladták a házunk egyik részét és itt vettek falun egy kis házat. Ide már gyakrabban járunk :D Persze, nem ugyanaz, mert így az én mamámat nem láttam 2 éve :( Msn-ezni szoktunk néha, mikor itt vagyunk, általában, mikor ünnep van.
Most kicsit izgatott is vagyok... Olyan rég vágytunk haza. Este jövünk is vissza, mert az ottalvás macera. De így is lesz egy napom :lol: :lol: :lol:
Kriszta!
Mostanában jobban alszunk :D . Nagyon vigyázok arra, amit írtál, hogy már ne hancúrozzunk lefekvés előtti időben. Úgyhogy nem is volt teára szükség, mert csak 3-4 alkalommal kelünk, kb 10 órás alvás alatt. Biztos a levegőváltozás is segít, de máskor nem volt elég... :roll:
Ja, ma már volt egy majd' 3 órás alvás, és megint alszik a Kicsikém :lol:

Kellemes hosszú hétvégét Nektek!!!!
Puszi, Lilla

Kép
zea
 
 


Sajnos haza kellett engednem anyumat...rengeteg dolga van odahza,de amint szültem és jövünk haza a korházból,jön is vissza.Már alig várom. :wink:
Amugy minden a legnagyobb rendben van,köszi érdeklődésed.A pici mozog,és jol érzi magát még apocakan... :lol:
Tegyél már fel képeket magatokról. 8) Kiváncsi avgyok rátok,de nagyon!
Jó otthonlétet!!!!Remélem mostmár hamarosan csak kijön a kicsi pocaklakóm,már nagyon kiváncsi vagyok rá és már nagyon szeretnék babázni... :oops:



Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Szisztok csajok!
Nem tűntem el teljesen, csak félig :) .
Húsvét előtt hirtelen került egy ismerős, aki hazavitt, otthon voltunk május elejéig. Legtöbb időt otthon toltöttük a nagyikkal, de voltunk a Madarasi Hargitán, Gyilkos-tó környékén is. Nagyon jó volt, Farkas is meglepően jól érezte magát. Kicsit sok volt neki az autókázás(egy helyben ülés), de azt átvészeltük valahogy.
Most, hogy megoldódott itthon az internet-probléma,ha lesz több időm, megpróbálok néhány fotót felrakni.

TÜSIKE, GRATULÁLOK!!! a terhesség sem semmi, de a szüléstől kesdve minden nap egy csoda a kiskrampuszok mellett. Farkas már "nagy legény",mikor látok egy apróságot, mindig vágyom rá, hogy megint babusgathassam. Elkezdted már a mosható pelust? Ha igen, hogy boldogulsz vele? Nem hinném, különösebb gond adódna, nekem se volt.
Farkasnak is volt némi hasfájása, de nem volt tipikus hasfájós. Az orvos az Infacolt javasolta azokra a napokra, meg azt, hogy mindenképp teljen el min. két óra az étkezések között, mert különben a félig emésztettre kerül az új, és még nagyobb görcsei lesznek. Ja meg én ittam mindenféle görcsoldót(szerencsére csak szoptattam), de mikor fájt neki, akár fejre is állhattam, végigordította a "kötelező" időt.

Timcike, remélem legközelebb már nemcsak a pocakodnak gratulálhatok. Hogy viseled? Én két héttel a kiírt időpont előtt szültem, de a végére már úgy éreztem magam, mint egy tank. Inkább gurultam, mint jártam.

Bocs, de Farkas a lakást bontja, miután lefektettem, folytatom
enibaba
 
 


Sziasztok újra!
Vére teljes a nyugalom.
Lilla, nem is tudom, hogy bírjátok az éjszakázásokat, estére úgy kikészülök néha, hogy csak beájulok az ágyba, reggel meg alig tudom összekotorni magam. Szerencsére nálunk ritkán fordult elő. Állítólag csak addig tart, míg rendesen el nem kezdenek szaladgálni, akkor már kifárasztják magukat is, nemcsak minket :) .
Egy másik magyarázat szerint azért ébrednek fel állandóan, mert ebben a korban kezdenek el félni, hogy nem vagyunk melletük, és csak ellenőrizgetnek. És mi más lenne erre a legjobb, mint a cici? Nagyon jó, hogy még szoptathatsz, Mi kb 13 hónaposan hagytuk abba, mert nem kellett neki többet. azóta kakaóval kezdődik a nap, a cici csak arra kell néha, hogy megsimogassa.
Valószínű, nem oilvastam elég figyelmesen, mi baja van a szomszédotoknak? Addig értem, hogy "román kurva", régebben is említetted, de mi a fenéért nem tud élni hagyni másokat? Mi nem tetszik neki azon kívül, hogy a világon vagytok? Csak mert az ilyeneknek általában ez a bajuk. Mindig felmegy a cukrom az ilyentől, hiába tudom, hogy csak a primitívség beszél belőlük.

Szia Kriszta, örülök, hogy ránktaláltál. Az én fiókám holnap lesz 15 hónapos, nem sokkal járunk előttetek

Lencsike, veled mi van? Mintha nem láttam volna beírásodat, remélem, csak elfoglalt vagy és minden rendben van.

Farkas kész gyerek lett közben. Egyre kevésbé van babaformája :cry: ,majdnem mindenhova felmászik, ha egy pillanatra nem figyelek oda, biztos valami történik. Ma este pl. halálra rémített, mert megevett egy toboz-szelvénykét. Arra lettem figyelmes, hogy csuklóig szájában a keze és ökölődik. Megakadt a torkában, úgy kellett felpiszkáljam az ujjammal, míg le nem tudta nyelni. "Szerencsére" ordított, legalább a száját nem kellett szétfeszíteni.Ki nem lehetett szedni, már majdnem mentőt hívtam, mikor végre lement egy darab kétszersülttel. Egész nap esik-kel, a lába már mindenféle színben pompázik, a fején is mindig van egy-két búb.
Egy kis túlzással mondva elkezdett beszélni is, elég sokmindent megnevez, a szimpatikus szavakat próbálja utánozni. Érdekes dolgok sülnek ki belőle. Így lesz az építőkockából "teve", a telefonból "teveve", Nagyanyóból "Nene"stb...
Jobb lesz, ha abbahagyom mára, órákig tudnék gépelni, ha róla van szó. Ismerős a dolog :lol: ?
Na, jó éjszakát mindenkinek
Enikő
enibaba
 
 


Kép
enibaba
 
 


Hurrá, sikerült! Igaz, ez még jan végén készült, csak ezzel kísérleteztem
enibaba
 
 


Eni-köszi a gartulát!Még mindig egyben vagyunk.Nincs semmi gond,én jol viselem hála a terhességet,csak ez a meleg ne lenne... :roll: Meg tudod,az,h.már minden barátnőm,ismerösöm szült,mind babáznak már :roll: ,még azok is,akik késöbre voltak kiirva,mint én. :? Szeretnék már végre én is túlesni a szülésen és végre babázni. 8)


Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Ui:Nagyon hejes kisfiad van!Sok erőt és egészséget nektek! :wink:

Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Felteszek a tegnapi motoros buliról egy képet.Nagyon csúcs volt. 8)




Kép

Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Sziasztok!
Hát, ma indulunk vissza Ceglédre :( Nagyon nincs kedvünk, de muszáj...
Timcike!
Jól nézel ki kismamának :D
Hogy bírjátok :shock: Borzasztó ez a meleg... Még jó, hogy nincs gond a terhességeddel :D Szurkolunk, hogy babázhass már :D
Enibaba!
Gyönyörű kisfiad van :D
A szomszédok, sajnos, nagyon bonyolult eset. Timcikének már elmeséltem, csak nem ide tartozik... Ha írsz egy mailt, szívesen elmondom: manocska79@freemail.hu
A szopi nálunk még tart, de a levegőváltozás miatt (is) jobban alszunk :lol: . Persze, egy csomó másra is figyelünk. Amúgy már ritkábban szopik nappal, van, hogy csak 2-3 alkalommal, főleg szundi előtt.
Ja, igen, én is rengeteget tudnék mesélni :lol: A felmászások nálunk is mennek, és persze, a napokban én egy fadarabot kellett kikaparjak a manóm torkából, majd szívinfarktust kaptam, de szerencsére nekeünk kijött.
Kriszta!
Mostanában jobban alszunk :D Már második éjszaka Marci végigaludt 6 és fél órát... Ki vagyunk pihenve :lol: :lol: :lol:
Tüsike!
Hogy megy az alvás, szűnik már a hasfájás?
Üdv Nektek!
Lilla

Kép
zea
 
 


Szasztok!

Még mindig egyben vagyunk :lol: .Nem tudom,mikor leszünk már végre külön,de nagyon itt az ideje már. :wink: Puszi nektek!

Zea üdv.ujra "itthon". :wink: A meleget nehezen birom,de egész nap nyitva az ablak mindenhol,igy tudok legaláb egy kis húzatott eszkabálni... :lol:


Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Sziasztok!
Timcike, szorítok!biztos nagyon jól érzi magát az apróság odabent, ha ennyire ragaszkodik.

Megpróbálok néhány fotót felrakni. Nem a férjemnek akarok ingyenreklámot :lol: , csak az ő hátán utazgatott Farkas, így mindenhol ott van. A másik emberforma, aki néha megjelenik a képeken, az én volnék.
Kép
Kép Kép
Ez a Gyilkos-tó, a Békás-szoros sziklái és a Csalhó a Kis-cohárd tetejéről.
Kép
Kép
Kép
Ekkora volt a hó a Madarasi-Hargita oldalában, Farkas a tetőn, és Lefele jövünk a hó tetején.
Kép
Kép
Itt pedig a Kelemen-havasok, és végezetül én is itt vagyok a fiókámmal.
enibaba
 
 


Sziasztok!
Enikő!
Ezek aztán a gyönyörű tájak :D Férjemnek is gyorsan megmutattam... kijelentette, hogy nekünk is így kell menni túrázni Manóstul :lol: Amúgy én nem vagyok az a túrázós fajta. A térdemet műtötték, és azóta inkább óvatos vagyok :( pedig nem kellene, sőt :oops: de a lustaság... A férjem viszont imádja az ilyesmitket :D Szóval, kedvet csináltatok Neki :lol: Számomra különben talány, hogy a mi fiunk, hogy fog így órákat ülni, de cipelést nálunk is bevállalja a családfő :D
Timcike!
Egyben még? Talán egy egész napja nem írtál már... hátha...

Ami az alvásunkat illeti. Hát, képzeljétek viszonylag jól alszunk. Kicseréltük a rácsos babaágyat a hálós járókára. Most ebben alszik a trónörökös. Az a helyzet, hogy mivel rengeteget vergődik éjjel, elég sokszor koppant a fejecskéje :( Hiába párnáztam én körbe, mindig talált egy kis rést, ahol tudott koppanni. Na, a hálós járókában ez lehetetlen :wink: viszont, mindig ott a háló mintázata a homlokán vagy az arcán :roll: de alszik, és közben összevissza mászkál és forgolódik benne. Állítólag én is így aludtam :?
Most megyek dolgomra, mert az mindig van. Én nem tudom más anyuka hogy bírja. De tegnap beugrott hozzánk valaki, félig-meddig váratlanul, szóval nem volt idő rendet tenni, és úgy kellett átúszni a játékokon és a koszon hogy majd' elsüllyedtem :oops: :oops: Most bezzeg már be lehetne jönni, igaz még rendetlenség van, de legalább nem kellene semmit megmászni... bezzeg most ide se dugja az orrát senki :x
Puszi, Lilla

Kép
zea
 
 


Sziasztok!

Igen,még egyben vagyunk.Holnap megyünk megint NST-re és az majd eldönti,h.végül befektetenk-e vagy jöhetek haza.Egyébként tegnap éjjel voltak fájásaim,de mégse annyira,h.bemenjek. :oops: Még huzzuk az időt :lol: .Ha nem fektetnek,be holnao majd még jelentkezem. :wink:

Puszi nektek!!!


Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Sziasztok!
Lilla!
Mindig örömmel tölt el, ha valakit kimozdítok otthonról, ezért már érdemes volt feltölteni a képeket :lol: . Remélem, azért túl nagy kellemetlenséget nem okozok neked :roll: .
Ami a Manóutaztatást illeti, hát, minden tőle függ. Ha éppen bámészkodni van kedve, vagy elalszik, akkor lehet haladni.(ha alszik, akkor főleg, mert ha megálltunk, felébredt).
Egyébként meg egyszerűbb volt, mint gondoltam. Indulás előtt nagyon izgultam, de nem volt miért. Nem vállaltunk hosszú túrákat, gyakrabban pihentünk, hogy ő is szaladgálhasson. Ez nekem se jött rosszul terhességgel felszedett +10 kilómmal :cry: .
Mikor indultok? :wink:

Hogyan bírjuk a ház körüli munkát?
Hát..., pl feltaláltam egy gyorstakarítási módszert: lábbal összerugdosom a sok kacatot és betolom az asztal alá:oops:. Így nem lesz rend, de legalább közlekedni lehet. Vagy csak egyszerűen utat seprek a vendég előtt az első ülőalkalmatosságig. A lepakolással nincs gond, azt Farkas megoldja.
Tényleg, Farkas is mászkálva alszik, csak úgy látszik, mélyebben, mert inkább én szoktam felébredni a döngésekre. szegény Marci biztos éberebb és mindig felriadt :cry: .De jó, hogy rájöttetek!

Képzeljétek, ma nem volt áramunk reggel 9-től d.u.4-ig valami nagy karbantartás miatt. Rá kellett jönnöm, hogy a ház körül majdnem minden árammal működik. ,Hihetetlen, hogy mennyire kiszolgáltatottak vagyunk.

Azt hiszem hívnak
Sziasztok
Enikő
enibaba
 
 


Sziasztok!
Timcike!
Túlhordássa a babónak jó befeküdni, bár hótt uncsi. Szegény anyukák nagyon unták magukat, mikor én is bent volta (más miatt). Viszont minden nap nézik, ami fontos. És ha van valami azonnal lépnek... De hátha magától is úgy dönt, hogy kinéz végre :D
Enikő!
Indulni csak a nyári szünetben tudunk, mert tanárok vagyunk :roll: De akkot tuti. Amúgy is terveztük, de ez volt a végső lökés :lol: , hogy láttunk Titeket :lol:
Az áram nekem este hiányzik, ugyanis elképesztően félek a sötétben, kb mint egy gyerek :oops: Úgyhogy gyertya mindig van kéznél. Ja, és a tv-zajgép, az meg napközben hiányzik, mert folyton a hírtv-t bújom (ha lehet), ott nem gond, ha kisesik fél óra, úgyis ismétlik :lol:

Az este Marci egyedül mosott fogat :D Olyan édesen mártogatta a fogkeféjét a vízbe, ahogy mi is szoktuk, utána meg jól elcsócsikálta... alig lehetett elvenni tőle, azzal aludt el :D
Puszi, Lilla

Kép
zea
 
 


Még mindig semmi.Szombaton ujjabb NST.Már kezdem nagyon unni.Szeretnék végre babázni!!!! :roll:
Ügyes ez a Marci fiad! :wink:


Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Sziasztok!
Ma egész nap nem tudtam fellépni a babanet-re ilyenkor mi van?
Mindegy. Hogy telt a hétvége?
Timcike remélem, most már a kezedben foghatod az apróságot!

Nálunk elég mozgalmas volt a hétvége. Tegnap délelőtt kint voltunk egy kaktuszkiállításon, sikerült megint beszereznem néhány gyönyörűséget.
Sajnos szobát soha nem adnak mellé :lol: ,pedig így is elég szűkösen vagyunk már.
A délután Farkasé volt, egy gyereknapi rendezvényen voltunk a közelben. estére hullafáradt voltam. a férjem persze jó nagyot aludt délben Farkassal...
Ma meg elindultunk gombászni, de nem sok sikerrel. Találtunk mindent, őzet, szamócát, cseresznyét, csak éppen gombát nem :cry: .pedig már előre kinéztem egy jó receptet...
Na jó, lehet, hogy senkit nem érdekel
Csak gondoltam, beírok valamit..
sziasztok
Enikő
enibaba
 
 


Sziasztok!
Enikő!
Dehogynem érdekel, hogy mi van Veletek, mesélj csak :D
Ismeritek a gombákat? Az nagyon jó... A nagynénémék olyan jó gombákat szedtek. Imádjuk az erdei gombát. Persze, képesek voltak elköltözni igen korán, Németországba, úgyhogy most ott gombásznak :? Mi meg bótba vesszük a csiperkét borkánba :roll: ...
Nekünk is mozgalmas lett a hétvége. Váratlanul el kellett utaznunk Debrecenbem így újra meglátogattuk a szüleimet, úgyis rég voltunk :wink: :lol: :lol: Szóval, szuperjó lett a hétvége és a gyereknap... Marci megint kitombolta magát a szabad levegőn, én pedig pihiztem 8) A férjecskémnek dolga volt, de így is jobb volt, mint itthon :oops:
Timcike!
Mi is arra gondolunk hátha van már Valakid :wink: Szóval, írj, amint bírsz!!!

Ja, és nekünk is van hírünk. Úgy döntöttünk meghirdetjük a lakást. Ha akad vevő eladjuk.... erre jutottunk :P ugyanis a helyzet változatlan, és nem akarunk hülyék társaságában gyereket nevelni :shock: . Ilyen példát nem láthat. Legalábbis nem ilyen közelről...
Puszi, Lilla

Kép
zea
 
 


Sziaszok!

Ne haragudjatok,hogy ide pofátlankodok,de lenne egy kérdésem!
Hátha Ti tudtok segíteni!!Nagyon jó lenne!
Tehát!!Keresek egy lányt aki Erdélyből jött a férjével!Bíró Annának hívják!Nagyon szeretném megtalálni!
Tavaly augusztusban szobatársak voltunk a SOTE II-n.
Jóba lettünk,nagyon sokat beszélgettünk.Én 6 napig voltam bent és úgy volt,hogy még maradnom kell,de aug.21-én mégis hazaengedtek.Olyan gyorsan történt,hogy sajna telefonszámot elfelejtettünk cserélni! :(
Pedig másnap amikor mentem vissza varratszedésre még találkoztunk mert vittem Neki pár dolgot!

Esetleg lenne ötletetek,hogy hol keressem?Egy másik topic vagy valami?NAGYON SZERETNÉM MEGTALÁLNI!!

Ne haragudjatok,hogy zaklattalak Titeket!
Köszi!
Jutka
Vendég
 


sziasztok,hát megint itt vagyok, de mint látom senki nem hiányolt :( Lilla nem irigyelem a helyzeteteket szerencsére mi ilyen problémákkal nem szembesültünk még.Akis manóm egyre ügyesebb csak egy gondom van hogy nem nagyon van hova sétáljak vele meg persze az állandó babakocsi próbléma ugyanis egy kettöre feláll benne és jó formán mostmár sehova sem tudok így vele lemenni,Enikő nektek nem voltak ilyen gondjaitok?A másik gondom meg az h mostanában azt csinálja h ütögeti a fejét a falba :? De amúgy egy angyali kis kölyök.Timcike!Nagyon szurkolok neked
Most megyek még tegyek vegyek mert mindjárt kel fel a picikém
sziasztok,
Kriszta
kriszta26
 
 


Sziasztok!

Húú, micsoda pezsgés!

Jutka, esetleg próbáld meg az iwiw-en... jobb ötletem nincs

Lilla, szerintem is ez a legjobb döntés a házat illetően, csak nem tudtam, hogy el lehet adni. Mintha valami olyasmit olvastam volna régebbi írásodban, hogy a szocpol miatt nem lehet...de lehet, hogy rosszul emlékszem. Aztán, ha ideköltöztök a közelünkbe, mehetünk gombászni. :wink: . Igen, ismerünk néhány gombát, gyerekkoromban néha elvitt nagyapám magával, onnan is maradt néhány emlék, de úgy igazából néhány éve (4-5) kezdtünk el foglalkozni velük.
Addig növénymániás voltam, képes voltam magammal cipelni a nem kis méretű növényhatározómat mindenhova :? . Aztán áttértem a gombákra. Beszereztem jó kis határozókat, amit meg nem tudok behatárolni, vagy ha egy kicsit is gyanús, azt kidobom. Most már nem tudok úgy járni az erdőben, hogy a lábam elé figyeljek, állandóan a bozótokat fürkészem :lol: . Most is akkorát estem... végighorzsoltam a vádlimat mielőtt úgy fenékre zuhantam volna, hogy belemászott egy ág az oldalamba :evil: .
enibaba
 
 


Írok tovább, csak véletlenül elküldtem...
És van valami elképzelés, hogy merre mennétek? Mármint ha sikerül eladni a lakást. Vagy egyelőre csak arról döntöttetek, hogy itt elég volt? Nehéz dolog az ilyesmi...

Kriszta, mindenki hiányzik, aki nincs itt...
A babakocsival, mi úgy állunk, hogy nagyon ritkán kerül bele, akkor meg ül, mint a kisangyal, élvezi a szekerezést. Amint ülni tudott, vettünk egy háticipelőt(a túrafotókon láthatod is), és inkább abban hordoztam. Így sokkal egyszerűbb volt a közlekedés is a városban. Aztán ahogy elkezdett kapaszkodás nélkül lépegetni, elindultunk gyalog. Előbb csak a szomszédba(kb fél óra csak oda), és szép fokozatosan most már a közértig is kisétálunk. A játszótérre mindig gyalog megyünk. Ja és próbálom nem felvenni ha elfárad, nehogy hozzászokjon. Inkább pihenünk, vagy fogócskázva csalogatom tovább.
A fejét Farkas is ütögeti. Nem a falba, hanem a földbe. Nem tudtam, mit kezdeni vele, ha "nem szebed", akkor annál inkább csinálja. Inkább hagytam, hogy kitapasztalja, meddig mehet... Most is fejel, de csak finoman, hogy ne fájjon :lol: :lol: .

Amivel meg nekem van gondom, az a "nem". A legkevesebb az, hogy evés közben mindig fordítva kell kérdezzek, ha szeretném, hogy egyék. Elkezdett mindent fordítva csinálni. Ha hívom elszalad, öltöztetem, vetkőzik... ami pedig a legjobban zavar, az a bili. Lassan három hónapja bilibe kakált úgy, hogy kérte(persze előfordulak balesetek). Odajött hozzám sietősen, morogva, ha kellett, most meg ha látom, hogy alkot, akkor is letagadja, elszalad. Tudom, hogy még van ideje , csak azért zavar, mert régóta bilizünk, most meg nem megy.
Hoppá, hívnak!
Sziasztok
enibaba
 
 


Bocsi, csak elfelejtettem megkérdezni valamit.
Ti mit tudtok ezekről az itthonról végezhető munkákról? (borítékolár, gyöngyfűzés....)
A másik dolog: hogyan teszitek be ezeket a babafalvás akármiket. Addig jutottam, hogy elküldtem magamnak emilben, de nem tudom ide illeszeni. Mi a trükkje?(megjegyzem, nem vagyok egy számítógépzseni)
előre is köszönöm a válaszokat
Enikő
enibaba
 
 


Sziasztok!
Jutka!
Sajnos, nekem sincs jobb ötletem, mint Enikőnek. Ha tudod, honnan jött az ismerősöd, esetleg nézd meg, hogy van-e az adott városnak magyar fórumja, talán ott ismerik.
Kriszta!
Marci is ütögeti a fejét a falba, kaloriferbe :shock: Aztán van, hogy sírás a vége... ja, és újabban rázza a fejét, addig míg jól el nem szédül. Gőzöm sincs miért, és nem lehet leállítani. Aztán meg szédül :?
Enikő!
Igen, a szocpol gond, de visszafizetjük. Nem tetszik nekünk ez a megkötöttség 8) Szabadon akarunk mozogni... Kezdjük megérteni, miért nem veszik fel sokan... annyira nem éri meg.
Azt még nem tudjuk, hová megyünk. Ahol a férjemnek valami igazi jó munka bejön, az lesz a nyerő... Én meg majd keresgélek. Csak már ott tartanánk :roll: Sajnos, pang az ingatlanpiac :?
A járkálást én is úgy tervezem, ahogy Ti csináljátok, de nálunk még mindig majdnem semmi... Bár, ma Marci legalább 3 másodpercig állt segítség nélkül, ez volt az első ilyen :lol: :lol: ... Kényelmes a szentem.
A bilizés nem túl korai még? Mi csak jövő nyárra tervezzük a barátkozást a gondolattal. Tény, hogy napjában egyszer én sem bánnám, ha bilire ülne :shock: , csak pont akkor....
A babafalváról kapott mailben kell legyen 2 kód is. Az egyiket az egérrel bele kell másolni a profilodba a babaneten (oda, ahol ugyanannak a kódnak a helyét találod), és be kell jelölni, hogy engedélyezze működni az adott kódot. Nekem, csak az egyik kód jött be.
No, remélem segítettem, ha nem, akkor nekidúrálom majd magam, és részletesebben leírom. Ja, és van tesztterület is a babaneten, ott kipróbálhatod, hogy megjelenik-e a beírásod után a vonalzód is :D Sok sikert!
Megyek, mert már hívnak!
Üdv! Lilla

Kép
zea
 
 


Sziasztok!

Hát köszi !
Az iwiw-en már próbáltam!
Azt meg sajna nem tudom melyik városból jött! :(

Sziasztok
Vendég
 


Sziasztok

Nem mondhatom, hogy szép napra ébredtünk...
Farkas múlt kedden megkapta a 15. havi oltását. Állítólag az utána köv. 6-10.napokon lehet náthához hasonló kísérője.
Éjszaka nem sokat aludtunk, elkezdett köhögni, de olyan fájdalmasan, hogy minig sírva ébredt fel rá. Hőemelkedés, hányás(a köhögés miatt) stb... Ha ezt enyhe náthának hívják, akkor én szűzlány vagyok.
Ráadásul a doki is szabadságon van, most kolbászolhatok vele mittudoménhova orvoshoz, hátha mégis benyelt valamit.
Most szerencsére elaludt egy kicsit, még ha nyugtalan is...

Ami a bilit illeti, anyukám mondta, hogy engem ráültetett néha, mikor már ültem, és 9 hónaposan már kizárólag oda kakáltam.
Én is ezt próbáltam ki Farkassal, minden este fürdés előtt kicsit ráültettem, míg egyszer véletlenül beleszaladt. Nagy volt az öröm...még egyszer sikerült véletlenül...aztán rátettem reggeli meg ebéd után is(pár percet), egyre gyakrabban alkotott bele,egy idő után elkezde magától kérni, ha szüksége volt rá. Egy csomó pelust-törlőt megspóroltunk. Na mindegy, majd visszaszokik megint, most az a lényeg, hogy ellenkezzen mindenben. Egyre akaratosabb, hiába, mindketten eléggé önfejűek vagyunk a férjemmel...

A profil nem akarja bekapcsolni azt a HTML vagy micsoda kódot, hiába kérem, hogy engedélyezze. De kisképet már sikerült feltöltenem...
Azt hiszem, rólatok(Lilla) még nem is láttunk fotót. Elvből nem raksz fel, vagy csak eddig nem foglalkoztál vele? Azt a legegyszerűbb csatolni.

Timcike, úgy tűnik, már babázhatsz...remélem, minden olyan simán ment, mint a terhességed...

Na, megyek, mert a feje tetején áll az egész ház...

Puszi
Enikő

Kép
Kép
Kép
enibaba
 
 


Sziasztok!
Enikő!
Nem irigyellek, de kicsit be is ijedtem :oops: Marci is ebben a hónapban kapja a 15 hós oltást :shock: Jobban van már Farkas? Majd írd meg, hogyan javult,hogy tudjam, mire számítsak :?
A törlőkendőt én lemosással spórlom, Marci imád pancsolni :D A bilizés nálunk azért tabu, mert szerintem nálam túl korán kezdték a szüleim, és elég sok lelki gondot okozott/okoz... hosszú történet. Emiatt a férjem nem engedi említeni sem 2 éves kora előtt.
A másik kóddal próbálkozz a vonalzó esetén. Én is így zártam ki az egyiket, mert nem is lehett bekapcsolni. Ha a másikat teszed, tuti bejön (nekem is ilyen írás volt először, és a másik bejött, másik sorban), mert 2 kódott kellett kapjál.
Fényképet elsősorban azért nem szoktam tenni, mert alig van, azt is más készítette, nekünk nincs digitális gépünk. A pc-kameránk meg eléggé gyenge képet ad. De ide teszek egyet, amit az egyetlen ceglédi barátnőm készített rólunk.

Tüsike!
Hogy vagytok! Velünk vagytok lélekben? Majd írj pár szót. Jobban alusztok?

Timcike!
Valami már tuti van :lol: Csak Enikőhöz tudok csatlakozni, remélem én is, hogy minden könnyen ment :D

Kriszta!
Nálatok mi van? Képzeld ma új dolgot eszelt ki Marci: a terasz ajtó üvegének rohan neki többször is fejjel. Utána meg koppan és nevetgél. Ez a legújabb találmány :roll:

Megyek kicsit a földszintre. Komolyan meg kell itt főni...
Puszi, Lilla

Kép
zea
 
 


Kép
Kép
Végül csak ilyen képeket sikerült feltölteni (remélem tényleg sikerült)... Hát, szóval, ezek volnánk mi :D
Üdv, Lilla

Kép
zea
 
 


Sziasztok!

Lilla, édesek vagytok!

Csak azért kérdeztem rá, mert nem szeretek arctalan emberekkel beszélgetni...még a telefont is utálom, de hiába, ráfanyalodik az ember a "tehnika vívmányaira". Főleg így itthon, megkötve...meg ti itt a topikon jófejek vagytok, örülök, hogy idetaláltam...

Farkas nincs jobban ma sem, sőt, rosszabb. Most estünk át egy hűtőfürdőn (39.2-vel). Voltunk tegnap orvosnál, azt mondta, valószínű, hogy csak az oltás, de ha három nap alatt nem javul, egyéb is lehet a dologban.(akkor még "csak"38.2 volta láza).
Én csak azért vagyok betojva(nem kicsit), mert úgy igazán beteg még nem volt. Egy-két nátha kis hőemelkedéssel, meg 6 hós korában egy rózsahimlő (a kiütéseken kívül semmi baja nem volt).
Azért nem kell megijedni, elég ha én izgulok. Nagyon ritka, hogy ennyire kiütné őket ez az oltás. Tegnap ijedtemben kerestem egy topikot, ahol kb korabeliek anyukái társalognak, de egyikük sem találkozott ilyen erős reakcióval. Nekünk eddig egyik oltással sem volt bajunk, hát most van...

No, minden jót!
még jelentkezem
Enikő

Kép
Kép
Kép
enibaba
 
 


Szia Enikő!
Szegény kicsi fiad :( Biztos hamar jobban lesz.
Én is megrémülök, mikor Marci beteg. Ő eddig 3 oltásból kettőnél belázasodott. Kúpokkal nem boldogultunk (nekem amúgy is ellenszenvesek). Aztán volt vírus, akkor már sziruppal csillapítottuk a lázát, úgy legalább sikerült belediktálni, mert jóízű. A legrémisztőbb az volt, amikor először bedugult az orra és nem tudott szopizni. Azóta mindig van itthon orrcsepp, akárcsak a kötelező lázcsillapító...
Telefonálni én sem szeretek, igaz, lassan kezdem túltenni magam rajta. Azért alakult ez ki, mert otthon, mindig frászom volt, hogy valaki románul szólal meg, és telefonba soha nem értettem egy kukkot se, pedig elég jól tudok románul. És persze van román családtagunk, ismerősünk stb... szóval, midig akadt ilyen kis helyzet. Olyankor úgy nézett ki a beszélegetés, hogy "imediat", és futottam egy szülőért :oops:
Szurkolok, hogy jobban legyen végre a fiad. Meglátod nem lesz baj :D , nekem mindig ezt mondja a férjem, és végül mindig igaza lesz :D
Ja, és látom, sikerült a vonalzót betenni :wink:

Timcike!
Lassan haza kell már engedjenek, remélem, hamar lesz erőd írni, hogy tudjuk, mindek OK :D
Puszi, Lilla

Kép
zea
 
 


Sziasztok!

Lilla, kösz a nyugtatást :D , rámfért. Tegnap egy kicsit leizzadtam, mikor megláttam a 39.2-t... Úgy tűnik, ma nem lesz ilyen, határozottabban jobban van, és a köhögéssel is kezd felszakadni a trutymó. Bár még mindig hőemelkedése van és állandóan puszit kér, de már kupi van a házban... :lol: :lol:
Sógornőmmel sütöttünk ma kiskürtőst. Nem az igazi, de jobb híján ez is megteszi. Persze, finom, de aki ismeri a parázsonsültet...sütőkemencét kicsit nehéz lenne beszerezni...

Timcike, most már nagyon kíváncsiak vagyunk!

Többiek merre vagytok?

Sziasztok
Enikő

Kép
Kép
Kép
enibaba
 
 


sziasztok :D végre van egy kis időm írni :) Enikő nagyon belém verted a frászt most már én is kezdek félni h mi lesz a 15.havi oltásnál, mert Tamás még nem volt úgy igazán beteg csak egy kis náthája volt de még lázas sem volt szerencsére,nem tudom mit fogok csinálni ha nála is ilyen tünetek lesznek, remélem jobban van a picikéd.Képzeljétek el h ma éreztette velem elöször h fontos vagyok neki,elmenntem fodrászhoz és hiányoztam kb egy órát és mikor hazajöttem akkor futott felém és nem engedte h letegyem az ölemből,hát nagyon nagyon jól esett, mert eddig nem volt ez , mindig nagyon vidám volt és barátságos bárki bármit csinálhatott vele.
Nem tudok képet tenni magunkról egyszerűen nem sikerül.
Timcike még egy suliba is jártunk, már nagyon kiváncsi vagyok h milyen a pici babád.Én most néztem újra az ujszülött képeit Tamásnak és rájöttem h nem emlékeztem h milyen volt.
Na sziasztok legyetek jók
U.i: Jővő héten megyünk haza :P
kriszta26
 
 


Sziasztok!

Kriszta, nem kell betojni :? , bár én is azt tettem...
Ma már szinte semmi baja. Kicsit köhög, de már ugyanúgy vágja földhöz magát :evil: , mint oltás előtt. Állítólag nagyon hamar és nagyon be tudnak lázasodni, de ugyanúgy el is múlik. Mindenesetre most már én is tudom, miért szokták azt mondani, hogy bármi jöhet, csak a gyerek ne legyen beteg...

Hát, velem sem érzékelteti Farkas túl gyakran, hogy szüksége van rám. Eléggé öntörvényűen megy a kis agya után. Pusziért állandóan jön, de nemcsak hozzám, bárki jó a családból. Most, hogy beteg volt, kicsit babausgathattam, bújt állandóan.
Kb egy hónapja elkísértem a terhes sógornőmet Belgiumba(3,5 nap), akkor volt először nélkülem néhány óránál többet. Én majd elepedtem utána, de ő első reggel keresett, a férjem elmondta neki, hogy messze vagyok, de nemsokára jövök és ezzel meg is nyugodott. Néha még kicsit nyugtalankodott, megint el kellett neki mondani. Mikor már itt voltam ébredésekor, az volt neki a természetes, mintha mindig itthon lettem volna.
Hát, az jó, hogy ennyire alkalmazkodik, ezt is szerettem volna, de azért nem esett jól, hogy ilyen könnyen viselte.

Lehet, hogy túl nagy a kép, nekem is le kellett kicsinyíteni...

Mi is hazamegyünk hó végén, ha minden igaz :P . Otthon is maradunk júl. végéig, de aztán jön a "böjt" megint :cry: . Sokkal később akartam hazamenni, de a sógornőm aug közepére van kiírva, addig mindenképp meg kell járjuk. Még nem tudom, mit fogok Farkassal kezdeni a vonaton, sokat utaztunk eddig is, de akkor még nem tudott járni, elvolt békésen egy kiflivel a székben...

Megyek, mert "akad" egy kis dolgom.
Sziasztok

Kép
Kép
Kép
enibaba
 
 


Sziasztok!

Junius 3-én megszületett a kisfiam,Attila 315o g,és 51 cm-vel.Teszek föl egy pár friss képet rólla,mait még egy pár órás korában készitettem bent rólla a korházban.Császárral szültem.

Tegnap engedtek ki a korházból.Minden rendben van,eszik,alszik,nagyon jó kisfiu.



Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Woops... :lol: a képek lemaradtak.

Kép
Kép Kép Kép Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Hurrá Timcike!!!
Gyönyörű kisfiad van! Ha hiszed, ha nem itt bőgök a gép előtt :oops: . Ilyenkor nagyon dühös tudok lenni magamra, de annyira megható tud lenni egy ilyen kis élet látványa.
Nagyon irigyellek :D !
Enikő

Kép
Kép
Kép
enibaba
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: