Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok
Mi kéthetente szerdánként szoktunk a Hermina úti Zeg-zugba járni Játszóházba. Nagyon jó, szeretem én is és a kislányom is. Mindig van valamilyen elõadás (Eddig: "fog"as kérdések, homeopátia, táplálkozás)
Szokott járni oda valaki közületek?

Szilvi
Szilvi (szilvii)
 


Szia Szilvi!

Végre megint idetalált valaki!
Mennyi idõs kortól lehet abba a játszóházba menni? Milyen jellegû játékok vannak? Van pedagógus is, aki foglalkozik a gyerkõcökkel? Sokan vannak?
Bocs, hogy ennyi kérdést teszek fel. Mi még nem jártunk ott, de mindenképp szeretném Enikõt vinni valahová, ahol gyerekekkel találkozhat, mert imádja õket.

Elõre is köszi

Szia
Gyöngyi
Névtelen
 


SZia Gyöngyi!

Mi is visszataláltunk. Olyan sokáig csend volt ezen a topicon, hogy attértem egy másikra, de ide is visszakalandozunk, ha irtok. Még adósak vagyunk a szeptemberben tervezett sétával. Hogy vagytok Enikõ milyen, gondolom már nagyon ügyes és fürge?

Szilvi! A játszóházi kérdésekre adandó válaszod engem is érdekelne.

Mindannyiotoknak boldog és békés ünnepeket kivánok.

Sztike
sztike
 
 

 
 

Sziasztok!
Segítsetek nekem. Ha a Francia úton lakom Zuglóban, hol kell keresnem a védőnőmet?
Köszi
Szilvi
Névtelen
 


A telefonkönyvben a gyermekorvosi rendelõknél ott vannak a védõnõi szolgálatok is ,egy közelit felhívsz, és ha nem õk, akkor megmondják, hogy melyikhez tartozol.
Névtelen
 


Sziasztok!

Ma telefonált a védõnõm, hogy februárban lesz gyermekmasszázs tanfolyam INGYEN (3 nap) és most lehet rá jelentkezni.
Ha érdekel benneteket javaslom beszéljetek a védõnõtökkel.

Milla
(Egy friss zuglói mama)
milla
 
 


Csak ma kezdem pályafutásomat itt a fórumon, "10 hetesen". Szintén Zuglóiként az érdekelne, hogy van-e valakinek tapasztalata Féderné Klárival kapcsolatban (Thököly út 178). Ma kaptam meg az elérhetõségét, rögtön hívtam is, de 10 perces telefonbeszélgetés alatt nem sikerült egy idõpontot találnunk az elkövetkezõ napokra. Ez még persze nem szegte kedvemet, de azért érdekelne, hogy mi a szubjektív véleményetek róla.
Kérlek, írjatok!
Üdv mindenkinek:
Pocor
Névtelen
 


Szia Pocor!

Gratulálok a terhességedhez. Mi is a Thököly úton vagyunk, de a fennt említett védõnõt sajnos nem ismerem.
A mi védõnõnk Szalai Zsuzsa, akivel nagyon elégedettek vagyunk. Kedves, mosolygós, mindig bátorít, szoptatáspárti és nem erõltet semmit. Akartam is írni a védõnõs topikba, hogy mentsem a zuglói becsületet Kép.

Bár ezzel nem segítettem sokat, de azt remélem fellendül ez a topik, mert a zuglóiak úgy tûnik máshol dumcsiznak Kép.

Szia
Milla
milla
 
 


Milla, Pocor


Becsatlakoznék, hogy ne üljön le a topik.Kép

Nyuszi vagyok, van egy 7 hónapos Emília nevû kislányom és a Fogarasi -Nagy Lajos környékén lakunk. Szokott valaki errefelé sétálni?
Nekem persze már a védõnõm, mert máshol lakunk, de õ is nagyon jó fej, pont mint amit Milla írt le. Nektek mennyi idõs a babátok?
Egyébként ha a nevemre kattintotok láthattok egy képet a Manómról.Kép

Nyuszi

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Sziasztok!

Én is zuglói vagyok,13 hetes terhes és rettenetesen boldog. Lehet,hogy a téma nem idevág, de érdeklõdöm, hogy volt-e, van-e valakinek hasonló problémája ill. aggodalma. Szóval nemrég kiderült, hogy streptococcus agalactiaem van, ami elég gyakori bakteriális fertõzés terheseknél.Ha nem kezelik, vetélést, koraszülést, szüléskor a baba megfertõzõdését okozza. Az orvosom antibiotikumot, AKTIL-t írt fel, aminek a betegtájékoztatóján az áll, hogy terhesség alatt nem javasolt a szedése. Megbízok az orvosomban, biztosan érti a dolgát, de gondolom minden terhes kismama aggódna, ha ilyen "megjegyzésekkel" találkozna. Én is 100%-ig biztos akarok lenni benne, hogy nem ártok ezzel a babának. Szóval írjatok, ha ismeritek ezt az antibiotikumot, esetleges káros v. nem káros hatásait. Elõre is köszönöm:
Vivien
vivien1
 
 


Sziasztok!

Úgy örülök hogy életre kelt újra a topicKép Sajnos nem találom, hogy hol kell regisztrálni..Ha valaki tud, segítsen!
Szerintetek most mégm így az elején tudok "szabadon" védõnõt választani? Kezdek aggódni, ígérete ellenére nem hívott fel a feljebb említett hölgy.
Szerintetek megtehetem, hogy valaki ajánlása alapján felkeresek egy, a körzetemben dolgozó védõnõt, és kérem a segítségét?
Pocor
Névtelen
 


Sziasztok!

Éljen!! Végre írtok! Én minden nap megnéztem a topikot, de magamnak nem akartam írogatni. Már fentebb írtam, de most is elmondom, mi a Padlizsán utcában lakunk. Nyuszi, lehet, hogy közel lakunk egymáshoz...
Védõnõ ügyben nem tudom, hogy lehet-e választani, vagy szeretni kell az "adottat". Nekem a Dallos Andi a védõnõm a Tábornok utcában, én nagyon szeretem. Egyébként az én lánykám, Enikõ január 16-án volt egy éves.

Vivien, én ismerem az Aktilt, a lányom szedte, mert vizelet visszafolyása van, és gyógyin él egy évig...azt én is láttam, hogy rá van írva, hogy terheseknek nem ajánlják, de szerintem kérdezz rá a gyógyszertárban vagy a dokidnál még egyszer.

Írjatok sokaaaaaaaaaaat

Sziasztok

Gyöngyi
Névtelen
 


Sziasztok Szomszédok Kép!

Végre egy kis lendület itt Zuglóban!!! Mentsük meg a topikot!

Nyuszi!
Gyönyörû a lurkó. Mi a Róna utcában lakunk csak egy kicsit feljebb, de szoktunk a Fogarasi felé sétálni. A kisfiam 5 hónapos. Most a hó miatt kenguruzunk, de remélem ahogy tavaszodik nagy babakocsis túrákat csinálunk majd.

Vivien!
Gratulálok Neked is a babához. Van egy topik (Erazmus) ott egy nõgyógyász válaszol a feltett kérdésekre. Szerintem Õ többet tud segíteni és minden nap válaszol.

Pocor!
Ha regisztrálni akarod magad a segédletekben a regisztráció alatt teheted meg. Csak arra figyelj, hogy ha megadod a nevedet az is megjelenik a topikban, nem csak a User név.

A "Védõnõ - neked is problémád van vele?" topikban olvastam a védõnõ választásról, látogass el oda is hátha segít. Szerintem meg lehet próbálni egy másik védõnõvel felvenni a kapcsolatot, ha ez nem jön be.

Gyöngyi!
Ezek szerint többen is nézegettük a topikot Kép. Én januárban próba szerencse alapon írtam, de senki nem reagált Kép.
A Padlizsán utca hol van?

Nnnna, azért szépen gyûlûnk Kép. Amikor sétálunk a maszattal egy csomó baba-mamát látok, csak kell valahol lenniük!

Jár valaki közületek a Cserepes házba baba-mama tornára vagy jogára? Már régóta szeretnék menni, de még nem volt elég elhatározásom elindulni Kép. Ha valaki megadná a pozitív kezdõ lökést nagyon megköszönném.

Sziasztok
Milla
milla
 
 


Pocor

Regisztrálni a segédetek alkönyvtárban tudsz a profil címszó alatt. Védõnõ ügyben nem tudok semmi okosat, mi ahhoz járunk, akihez tartozunk. Illetve õ jár hozzánk.Kép

Vivien

Nem ismerem ezt az antibiotikumot, nekem más fajtát kellett szednem, volt egy kis gombás fertõzésem, amit valszeg usziban szedtem össze. Gyanítom, hogy minden antib. ra ez van ám írva.Szerintem bízz meg az orvosodban.

Nyuszi

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Gyöngyi

Tényleg közel lakunk....Kép És szoktunk a Nagy Laja másik oldalán is csavarogni, van egy cukrászda ha jól emlékszem a Kalapács u. sarkán. Néha egész leslattyogunk az angol utcáig. Persze nem ebben a trutymó idõben. Ma is majd leszakadt a karom az egyórás séta után, pedig már sokat olvadt.

Milla

Köszi a dícséretet. Te nem teszel fel képet? Akkor meg tudnálak lesni Titeket!KépAkkor ezek szerint Hozzád is közel lakom.
Tornászni nem járok,lassan így is elfogyok. Bár a hátfájásomnak biztos jót tenne, de azt hiszem majd a párommal megyek usziba inkább. Viszont ha volna valami baba-mama klub abban a Cserepesházban (hol is van?) oda szívesen mennénk.Kép

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Szia Nyuszi!

A Zuglói lapok-ban láttam ezt a 2 programot, de már kidobtam az újságot. Ha legközelebb jön megnézem van e klub. A Cserepes ház a Füredi úti lakótelepen van, azt hiszem a 82-es troli jár arra (az Örstõl sincs messze).
Fényképet nem tettem fel, mert ahhoz a maszat beleegyezése kell, azt pedig még nem sikerült megkapni Kép
Ez hülyén hangzik, de mivel én utálom, ha fényképeznek, ezért gondolom megvárom a gyermek véleményét hátha Õ is Kép.

Sajnos engem jelenleg nem fenyeget az elfogyás, a szoptatás alatt 6 kg!!! jött rám. Persze ettem programszerûen, hogy legyen tej. Aztán most kész dráma átmenni a tükör elõtt Kép.

Most mennem kell, ébred a kismaszat, de holnap megint jövök.

Szia.
Milla
milla
 
 


Pocor, Milla, Nyuszi!

Köszönöm, hogy ilyen gyorsan válaszoltatok, Erazmusnak most írtam. Jó, hogy van ez a topic,itt Tõletek többet tud meg az ember, mint a könyvekbõl!

További szép napot mindenkinek!
Viven
vivien1
 
 


Gyöngyinek is köszönöm!

Viven
vivien1
 
 


Sziasztok!

Jaj, de jó,él a topic!
Mi most költözésben vagyunk, az Egresy tér környékén leszünk hamarosan. (na jó, még 2 hónapKép
Benéztem a védõnõs topicba is, ha jólértettem, saját felelõsségemre lemondhatok a védõnõ szolgálatairól. Hát, így teljesen tapasztaltlanként ezt nem merem bevállalni.
Lehet hogy tényleg aranyos, csak nagyon elfoglalt.

Egyébként Ti tapasztaltak már biztosan tudtok válaszolni aggodalmaskodó kérdésemre: ki tanítja meg az ember lányát pelenkázni, fürdetni, szoptatni stb? Már ha a kedves nagymama nem jöhet számításba? Nektek ki segített?

Pocor
Pocor
 


Szia Pocor!

Bocs, hogy beleszólok, de ha elköltöztök, akkor valószínû, hogy a védõnõd is más lesz, és csak ezt a 2 hónapot kell "kibírni" azzal, aki most van. Kép

Üdv: Vica
vica
 
 


Sziasztok!

De örülök hogy feléledt a Zuglói topik. Én is zuglói vagyok és egy 12 hetes bogyóka van a pocakomban. Védõnõhöz a Tábornok utcába járok és a védõnõm hihetetlenül lelkes. kb 2 hete szeretne találkozni velem, elsõ alkalommal 2 órás adatrögzítést tartott. De ez így munka mellett nehézked. Fõleg, hogy az Õrs v. téri terhesgondozóba ugyancsak járnom kell és az adataimat ott is ugyanígy felvették. Nektek is 2 helyre kell járni? Ez a természetes? Választottatok már orvost, kórházat? Egy csomó kérdésem lett hirtelenKép
Üdv
Szisz
Névtelen
 


Szia Szisz!

Én 13 (és fél) hetes terhes vagyok, és szintén a Tábornok utcába járok védõnõhöz (Nagy Magdolnához). Nem tudom, hogy ki a Te védõnõd, de az enyém is nagyon precíz, sokszor túlságosan is. Nálunk a pocaklakó már a 2. baba lesz. Van egy 2 éves kislányom. És hozzá is külön eljön a védõnõ, amikor kell. Múltkor egy hét különbség volt a két találkozás között, nem igazán értem, hogy miért nem lehet a kettõt összevonni. De nagyon úgy érzem, hogy néha már túl sokat "zaklat" minket! Kép

Gondolom azért kell két helyre is járnod, mert még nincs választott orvosod és kórházad. Mert ha így veszük mi is kéthelyre járunk a kórházba a dokihoz és a védõnõhöz.

Üdv: Vica
vica
 
 


Sziasztok!

Pocor: a kórházban ha rendesek a csecsemõsök, mindent megmutatnak és kérdezhetsz bátran. Ha otthon nincs senki, aki segíteni tudna, akkor ha a védõnõddel jóban vagy, õ is sokat segíthet. Én a kórházból telefonáltam neki, hogy mikor megyek haza, és már aznap délután kijött. Nem zavart sokáig, csak annyi idõre jött, hogy a kérdéseimre válaszoljon, ha kell, segítsen. Ez nagyon jó volt, bár a nõvéremnek van két kislánya, akiknél nagyon sokat segítettem pesztrálni.

Szisz: az Uzsokis topicban is írtam neked. Az igaz, hogy két helyre kell járni... kicsit sok idõt elvesz. És az a rossz, hogy a rendelõben elõször végigvárod a terhesgondozást, és utána vársz a dokira. Persze azért mindig próbálja elõre venni a kismamáit. Legalábbis a Hajdú doki.

Milla: A Padlizsán utca a Nagy Lajos, Róna u., Fogarasi és Kerepesi közt van, a Tescotol nem messze. Jó kis parkos környék, imádok itt lakni.
Bár ha visszamegyek dolgozni, nagyobbat szeretnénk a mostani 29 négyzetméternél, és itt szeretnék maradni Zuglóban. De sajna olyan árak vannak.....

Szia mindenkinek!!

Gyöngyi
Névtelen
 


Sziasztok!

Pocor!
Én is a nõvérem gyerekein gyakoroltam. Engem a szülést követõ 2. nap elzavartak a kórházból, a fürdetést csak azért láttam, mert önszorgalomból bementem megnézni. Szoptatásban is a nõvérem ill. a babanetes lányok segítettek, de a védõnõ is mindig jó tanácsokat adott. Hülyén hangzik, de nálunk tényleg úgy volt, hogy amikor ott álltunk, hogy csinálni kellett, valahogy jött magától.

Szisz!
Gratula a babához!
Kismama az 1. kerületben voltam, de ott nem kellett csak 1 helyre járni, oda is csak havonta kéthavonta 1x. Egy fiatal lány volt a védõnõ, aki annyit csinált, hogy szépen bemásolta a nõgyógyászati leleteim eredményét (gyöngy betûkkel) a terhes kiskönyvbe és megmérte a vérnyomásom. Én emiatt mindig 1,5 óra késéssel értem be a munkahelyre Kép. Zuglóban jobban jártam a védõnõvel Kép.

Gyöngyi!
Az ténlyeg klassz rész. Mi is néha elsétálunk arra. Kemény lehet 29 m2-en babával. Minden tiszteletem.

Üdv.
Milla

Baba-mama tornáról továbbra sincs infója senkinek?
milla
 
 


Pocor

Én próbáltam ellesni a dolgokat a kórházban (Kútvölgyi) , de a szoptatást kivéve nekem is nagyjából jött minden magától. A szoptatással kicsit megszenvedtem. Volt kisebesedés, bimbóvédõ, mellgyulladás meg ilyenek. De már 7 hónapos a lányom és még mindig naponta 3szor szopik.Kép

Szisz

Én is gratulálok.Kép Én havonta látogattam a védõnõt, jókat dumáltunk, elég felvilágosult, nem erõszakoskodó fajta szerencsére. Terhesgondozásra a Kútvölgyibe jártam, oda is kb havonta.

Gyöngyi

Tudsz egy mûködõ zöldségest a környéken? Vagy gondolom Ti mindent a Tescoban vesztek meg...Vennék mindenféle pempõsíthetõ gyümit a lányomnak, de nincs egy rohadt zöldséges, a Nagy Lajoson van kettõ is nyáron, de most gondolom fáznak...Az Árkádban a Sparban meg elég gyatra a gyümölcs felhozatal.

Nyuszi

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Sziasztok!

Milla
Igaz, hogy még nem voltam soha a Cserepes házba, de elõkerestem az újságot és megnéztem, hogy mikor van a:
Baba-Mama torna
hétfõnként 10-10.45 és 11-11.45
Részvételi díj: 2000Ft/hó, alkalmi belépõjegy: 600Ft

Nem tudom, hogy ez segít-e neked, de hátha valakinek kedve támad hozzá! Kép

Üdv: Vica
vica
 
 


Vica

Hol van ez a Cserepesház?

Nyuszi

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Bocsánat, tényleg a címet is leírhattam volna!!!

Cserepes ház
1144 Budapest, Vezér út 28/b
Tel: 363-26-56

(igazából még sose voltam ott, úgyhogy nem tudom hogyan lehet oda jutni)

Üdv: Vica
vica
 
 


Sziasztok!

Nyuszi, van egy zöldséges a Fogarasi-Padlizsán utca sarkán, általában szép az árujuk, bár igaz, hogy én általában a Tescoban vásárolok legtöbbször.

Na mennem is kell, mert a lányom játszani akar velem.

Sziasztok
Gyöngyi
Névtelen
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a gratulációkat. Nálam elsõ baba lesz és elég kezdõ vagyok még minden hasonló témában. Így az orvosválasztásban is. Még mindig nincs orvosom. Az elsõ vizsgálatot egy magánrendelõben csinálták meg, de egy alkalom 7000 forint és semmit nem kaptam pluszt ezért a pénzért. Ugyanúgy várhattam 1 órát, lévén hogy sok kismama volt sietett és nem volt figyelmes (volt egy vetélésem és akkor is nála jártam és erre nem is figyelt oda). Na egy szó mint száz, lemondtam a doksiról. És most keresek, de egyre inkább úgy érzem, hogy a magánrendelõt kihagynám. Fizetek elég TB-t. Így viszont nem tudom, hogy hogy lehetne állandó dokit választani, aki az Uzsoki kórházban dolgozik? Magánrendelés nélkül is lehet? Az Uzsokiban hol vannak a terhesrendelések? Én csak UH-n voltam.
Gyöngyi:
Köszi az Uzsokis választ. Az UH-n megkérdeztem a nõt, aki csinálta és azt mondta a Hajdu doki olyan elfoglalt mostanában, hogy nem hiszi hogy tudna még pácienst fogadniKép
Vica:
Közös a védõnõnkKép Nekem is a Nagy Magdolna, és tényleg nagyon körülményesKép Engem úgy össze ijesztgetett, hogy a férjem azon gondolkodik, hogy eltilt tõleKép Neked hogyhogy nem kellett az Örsre menni terhes rendelésre? Nekem pl. a védõnõ nem adott beutalót vérvételre, mert azt mondta azt csak ott adnak.
Huh, jó hosszúra sikeredtem, bocsiKép
Üdv
Szisz
Névtelen
 


Sziasztok lányok!

Nem tudtok valahol közel bébi ruha turkálót? Lehet messzebb is Kép.
Kismaszat kinõtte az összes rendelkezésre álló bébicuccot, a testvérem gyerekei pedig nyáron voltak 5 hónap körül. Szóval hiába mosok 2 naponta, ha egy nap 2 "baleset" történik (szerencsére mostanában ilyen nem volt), akkor nem tudok mit ráadni Kép.

Vica!
Köszi az infót, épp tegnap jött új Zugló újság. Azt hiszem elmegyek majd felmérni a terepet.
Nyuszi!
A Cserepes a Füredi úton van, a 82-es troli elõtte áll meg. Ugyan még én sem voltam soha, de mindig látom, hogy jó programokat szerveznek. Hát gondoltam most, hogy itthon vagyok végre kipróbálom.
Szisz, Göngyi!
Nincs kedvetek regisztrálni magatokat?

Ahoj,
Milla
milla
 
 


Sziasztok!

Milla, én próbáltam regisztrálni, de nem sikerült. Azóta egyszer próbálkoztam, de a mail címemmel már nem tudok regisztrálni.

Szisz, szerintem a Hajdú dokit kéne megkérdezned. Egyszerûen bemész hozzá amikor rendel, és rákérdezel, hogy vállalná-e a szülést.

Na megyek, Enikõ rendezkedik a konyhában.

Pusz mindenkinek
Gyöngyi
Névtelen
 


Sziasztok!

Akkor én is bejelentkezem. Mi az M3-as bevezetõje mellett lakunk a nagy 17 emeletes házban. Peti fiam 7,5 hónapos. Én is most töröm a fejem baba-mama tornán vagy úszáson. A Cserepes-ház jól hangzik, csak az a bajom, hogy Peti délelõttönként szeret aludni, meg ebéd után, és a délután az, amikor hosszabb ideig fenn van. Márpedig a torna délelõtt van, ahogy írtátok.

Mi a Ráskai Lea utcába járunk védõnõhöz, megvagyunk vele, se jól, se rosszul. Meghallgatom amit mond, aztán csinálom, amit én jónak látok.Kép

Na, mindenkinek jó napot, szép idõ van!

Dió és Peti
szabotimi
 
 


Sziasztok!

Szisz: és neked mi a véleményed a védönõrõl? Szerintem úgy néz ki mint egy "vénlány"!!! Különben ma voltam nála és ma 25 perc alatt végeztünk! Kép

Különben nekem is az a véleményem, mint Diónak: meg kell hallgatni a védõnõt, aztán csinálni amit jónak látsz!!!Kép

Üdv: Vica
vica
 
 


DióKép

Szia itt is...Kép


Nekem ezek szerint elég nagy szerencsém van a védõnõvel, mert elég modern felfogású, de semmit nem erõltet. Maximum kérdez, mint pl. ma, hogy ugye szopik még Emília?Kép És a lányom is nagyon barátságosnak találja, mindig ezerrel vigyorog rá, pedig mostanában gyakran elszontyolodik idegenek láttán.
De szerintem is ezt kell csinálni, meghallgatni, aztán azt csinálni, amit jónak látunk.

Tényleg szép idõ volt ma, lehet hogy végre itt a tavasz?Kép

Nyuszi

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Sziasztok Lányok!

Közben az errõl arról topikban találtam pont babaturkálókról infót, kiderült, hogy van egy a Bosnyák téren is. Hogy ezen a babaneten mennyi klassz infó van Kép.

Dió!
Akkor neked nagyon közel van a BVSC. Azt hallottam, hogy ott egy lány szuper tornákat tartott (Adrienn). Bár ez legalább 2 éve volt, lehet, hogy már nincs is ott.
Viszont nekem az uszodával egyelõre 2 gondom is van: az egyik, hogy ilyen testtel nem merek fürdõruhába bújni (hát igen a szülés után még semmi nem ment le Kép), a másik, hogy félek, hogy összeszedek valami fertõzést (ez eddig majdnem mindig így volt). Persze erre ki kéne találni valami jó megoldást, mert úszni nagyon szeretek.

A baba-mama tornát jövõ héten megnézem a Cserepesben (egyelõre lurkó nélkül) és beszámolok majd róla.

Gyöngyi!
Csak azért gondoltam a regisztrációt, mert akkor a napi lekérdezésben látom, hogy ki írt Kép. Talán a szerkesztõ tud segíteni.

Jó sétálgatást kismamák!

Milla
milla
 
 


Sziasztok!

No sikerült regisztrálnomKép

Vica: képzeld, hozzám ma 9-re jött volna, elkéretõztem a munkahelyemrõl és nem jött. Irgum burgum, amúgy sem értettem miért kell ilyen korán "családlátogatás", na de hogy el se jöjjön...Kép
szisz
 
 


Sziasztok - Bababörze!
Zuglóban - március 1-jén szombaton bababörze lesz a Rákosfalva park 1-3-ban lévõ könyvtárban. 9-kor kezdõdik.
Nik
nik (nik)
 


Szisz: Hát ez jó!Kép Bejeletkezik és el sem megy!!! (bár igazából én sem értem, hogy mit akart nálatok ilyen hamar) Kíváncsi leszek mit mond legközelebb, de remélem leszúrod "egy kicsit"! Kép

Üdv: Vica
vica
 
 


Sziasztok!

A múltkor 2x is megpróbáltam írni,de elszállt a gépem. Remélem most nem fölöslegesen próbálkozom.
Szóval: voltam a védõnéninél, és kár volt aggódni, mert egy tündért fogtam ki! Végtelenül kedves, aranyos, alaposan kikérdezett, ja, és szoptatás-pártiKép
Ma pedig átestünk a 12. heti UH-n, láttam a kismazsolát, egyelõre egy nagy fej és egy nagy has oldalnézetbõl. A dokibácsi csak annyit mondott, hogy minden ok.KépNem kaptunk képet, mert nem mûködött a nyomtató.
De megyek, és megmutatom a könyvecskémet a papának!

Szisz! szerintem finomam azért tudasd a védõnõvel, hogy átverve érezted magad!
Sziasztok!
Pocor
pocor
 


Sziasztok!

Pocor: finoman tudatni fogomKép Amúgy már keresett de nem tudtam felvenni a telefont sajnos, munkahelyen voltam.

Vica: te hova jársz dokihoz és hol fogsz szülni?

Üdv
Szisz
szisz
 
 


Sziasztok!

Tudtok Zugloban jo ovodat? (onkormanyzati, Waldorf, egyhazi, mindenfele erdekelne) Elkepzelheto, hogy oda koltozunk. (Legvaloszinubb, hogy a Porcelan lakoparkba, ami az Ov utcanak a Korvasuthoz kozel eso reszen terul el.) A kisfiam majus vegen lesz 3 eves, tehat nem biztos, hogy elkezdene osszel (annal is inkabb, mivel en itthon vagyok a kishugaval amugy is). Csak probalok tajekozodni.
Koszi
Bea
ui:Az egyik, ovodakrol szolo topikba is beirtam uezt, utolag jottem ra, hogy jobb lett vona ide.
ubi
 
 


Szisz: Én a MÁV kórházba járok, ott van a dokim és ott is fogok szülni. És elég szerencsém van, mert minden vérvételt, egyebeket megcsinálnak ott a kórházban, így nem kell még az Õrsre is járnom.
Majd írd meg mi volt a védönõvel!Kép

Üdv: Vica
vica
 
 


Sziasztok!

Nyílt egy babaruha turkáló a Tescotól nem messze, a gyógyszertárral szemben. Még akkor néztem meg, mikor nem nyitottak meg, csak bekukkoltam, de szép és elég olcsó ruhácskák vannak. Szerintem érdemes megnézni.

Puszi

Gyöngyi
Névtelen
 


Regisztráltam, remélem, sikerült. Nagyon eltûntetek!
Gyöngyi
cserko
 
 


Sziasztok!

Nem tûntünk el csak kismaszat napközbeni alvás stoppot tartott a héten, így viszont alig maradt idõm netezni (estére pedig teljesen kidõltem).

Gyöngyi!
Nagyon köszi az infót, szerinted mikor nyitnak? Maszatnak még mindig nem vettünk új cuccokat, de most már elodázhatatlan. Ha esetleg megnyitottak már, akkor elsétálnánk jövõ héten "shoppingolni" (tessék, jókor kezdi a gyerek Kép).

Pocor!
Örülök, hogy végül is pozitív a védõnõ. Nekünk is az és nekem ez nagyon sokat segít(ett). Fõleg az elsõ néhány hónapban, mert a lurkó nem akart nagyon enni, gyarapodni meg még annyit sem, szóval folyton pánikban voltam, de a Védõnõ mindig nyugtatott, hogy minden OK szoptassam csak nyugodtan, ne is gyondoljak tápszerre, és Õ látja, hogy szépen fejlõdik a gyerek (hú, ez jó hosszú mondat lett). Hát mit mondjak, ittam minden szavát Kép.

Szisz!
Én is a MÁV-ban szültem (bár végig magánrendelésre jártam), a szülészet nagyon OK, baba és mamabarát. De a gyerekágyról rémes tapasztalatom van. Ha érdekel megírom (már gondoltam, hogy megírom a MÁV-os topicba is, de még nem volt kellõ elhatározás).

Vica!
Neked milyen tapasztalatod van?

Gyönyörû napsütés volt ma, kirajzottak a kismamák és a nyugdíjasok. JÖN A TAVASZ!!!

Sziasztok
Milla
milla
 
 


sziasztok!

Ma voltunk 4D ultrahangon, teljesen le vagyok nyûgözve! Hát még a férjemKép)Minden rendben van, megnyutattak. 13 hetesnek titulálták a lurkót.
Ha nem kellene dolgoznom, még boldog is lehetnék...
Na mindegy, már nincs sok hátra.
Sziastok:
Pocor
Pocor
 


sziasztok!!!

Én még nem vagyok babás,de ami késik nem múlik. Örülök, hogy van ez a topic,mert nem rég költöztünk Zugóba és itt még nem ismerek még senkit.Már igy is sokata tanultam tõletek, de még mindig nincs egy normális orvosom.
Nyuszi!!
Nagyon szép a kislányod Emilia, és a neve is nagyon tetszik.
Vigyázz rá!!!

petra
artep
 
 


Sziasztok!

Pocor
Én is voltam a 13. héten 4D ultrahangon. Az én férjem ott látott elõször terhességi ultrahangot és a technikától és a babától teljesen le volt nyûgözve. Annyira, hogy tulajdonképpen meg sem szólalt egyszer sem a vizsgálat alattKép Úgy számolom, hogy 1 héttel lehetek "idõsebb" nálad

Petra
Még nekem sincs, pedig nekem nem ártana. De keresgetek egyelõreKép

Mill
Köszi, de ezt az egyet azt hiszemKép már eldöntöttem, az Uzsokiban szeretnék szülni, tulajdonképpen nem tudom miért, de olyan jó valamihez ragaszkodniKép
Üdv
Szisz
szisz
 
 


Szisz!
Ez tök jó! Neked is az elsõ? És hol fogsz szülni?
Pocor
Pocor
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: