Új privát üzeneted érkezett!

Szia Nyetus! Ó, szívem szakad! Éreztem én, hogy oda kellett volna mégis költöznünk! (Első emeleti lakással szemeztünk, az volt az utolsó üres a házban. Persze lehet, hogy végül pont abba mentetek Ti, és akkor úgysem lennénk szomszédok Kép) A mi házunkban sincsenek más gyerekek. Kép Ne haragudj, de nem írnám meg ide, hogy hol lakunk, mert újabban fóbiáim vannak a babaneten kukkolóktól. Ha gondolod, mélben. Kép Egyelőre annyit, hogy az épülő Pascal-lakópark közelében lakunk.
Néha az én fiam is bepánikol a tömegben, de talán már kezd megérni a táncházra. Igen, ovis már, sőt, előtte bölcsis volt, de nem a kerületben laktunk akkor. Visszatérve a múltkorira: a Mályva téri ovi programja nekem nagyon szimpi, ezért a bölcsijük is biztos jó lehet.
Vezér úti játszóra járunk mi is leginkább, csak szép időben túl nagy a tömeg. Kerékgyártó utcai is szuper, de ugyanez a gondunk, és messzebb is van. Talán az Adrián kéne keresni egy kis játszót, csak azokon alig vannak játékok.
hajrá kistesó! Én meg alapjában véve szvsz lányos mama vagyok, nem is irigylem a fiamat. Kép
Puszi, Klára
klara
 
 


klára!
kössz az infókat.én a mályva oviról nem hallottam jókat de a bölcsit dícsérik.neked milyen tapasztalataid voltak bölcsi ügyben?nem volt soxor beteg,könnyen ott lehetett hagyni?én is filózom a bölcsin de még nem tudom mi lesz.az adrián állítólag van egy baba-mama klub.tudsz róla vmit?sajnos a játszóterek elég pocsékok és nekünk sincs jó játszó a környéken.
szia,nyetus.
nyet
 


Szia Nyetus!
Nagyon relatív, hogy kinek melyik ovi jön be. Ahová mi járunk, ott is a Mályva-ovi programját követik, és nekem pont azért tetszik, amiért szidni szokták (bár nem tudom, Te mit hallottál). Az én fiamnak nagyon bejön a vegyes csoport meg a "lazaság", ami nem egyenlő a semmit nem csinálással. Nagyon aranyos munkákat készítenek, számos dalt, verset tanulnak, szépen fejlődik. A bölcsiben ehhez képest egész nap csak motoroztak az udvaron, ami szintén egy jó dolog, de 3 éves kor fölött már nem elég. Amúgy nagyon szerette a bölcsit is, komoly barátai lettek onnét. Nagyon gyorsan ment a beszoktatás (egy szűk hét), pedig féltem, mert igen anyás volt akkoriban a lelkem. Hát, a betegségekből viszont valóban bőven kijutott, ráadásul állandóan a mandulájára húzódott minden. (Ki is vették sajnos.) De muszáj volt bölcsibe járnia, mert még voltak kötelezettségeim az egyetemen.
Te miért iratnád be Dinit? Csak a társaság miatt, vagy neked is "dógódvan"?
Adriás baba-mama klubot ismerem, ha visszaolvasol, ajánlgattam is a lányoknak, de hiába. Én tornázni szeretnék menni oda, de egyedül nem tudom rászánni magam. Van ugyanis ott egy konditerem (közben babára vigyáznak), vannak kézműves foglalkozások (mamák számára), és vannak a délelőtti klubprogramok kicsikkel, bábozás meg tánci, ha jól tudom.
Regisztrálnod azóta sem sikerül?
Szia, Klára
klara
 
 

 
 

szia klára!
már írtam a szerkesztőségnek és persze próbálkoztam de még mindig nem tudok regisztrálni.remélem visszaírnak és akkor sikerül.tulajonképpen a pénz miatt mennék valamerre dógózni de még nem biztos.most még kapom a gyedet de a gyes az gyalázatos.remélem hamar jön a kistesó de ha nem akkor is elleszünk, nem olyan vészes a helyzet.sokkal többet ér az, hogy itthon vagyok vele.na meg élvezem is.hál istennek én még a dini 3 hónapos korára megcsináltam a másoddiplpmámat de így is húzós volt.a mályva oviról azt hallottam, hogy túl sokat követelnek,nem a játék a hangsúlyos.szerintem is ez egyéni izlés, ebbe nem lehet beleszólni.ezt egyébként két védőnő és az egyik szomszédom mondta.én is mennék abba a baba-mama klubba tornázni.ha még benne vagy megbeszélhetjük.ciao,nyetus
nyet
 


SZia Nyetus! Hát ez nagyon furi, amit a Mályva oviról mondtak neked, mert szerintem meg épp fordítva van!!! Minden a játékba van ágyazva, tök laza az egész, kicsit alternatív. Mivel más a szemlélet, mint az átlag ovikban, ezért is szokták leszólni a külsősök. Mi nem oda járunk, mint írtam, de ugyanazt a programot követik nálunk is. Engem amúgy a védőnőm véleménye abszolút nem érdekel, de biztos vannak normális védőnők is. Kép Melyik rendelőbe jártok? Mi a Ráskayba.
Én is csak GYEST kapok már 2 éve, de mindegy, azért elvagyunk. Amúgy szerintem a bölcsi-dolog alkat kérdése (meg pénzkérdés persze, de azon túl), a fiam bölcsis-típus volt, a lányom épp nem annak indul. Ha nem történik semmi különös, vagy nem kapok valami isteni állásajánlatot (sajna nem fenyeget), akkor őt nem adnám bölcsibe. Otthonülős, szeret elbabrálgatni csöndben. A fiam totál az ellentéte, egész nap hangosan szövegel, kicsinek is egyfolytában vinnem kellett mindenhová, napi kétszer játszóra és ismerősökhöz és babaklubba és mindenhová, és akkor tök jól elvolt, míg otthon csak unatkozott és bőgött egész nap. Ő afféle többemberes baba. Tiéd milyen típus?
Tornázásba benne vagyok továbbra is, de lehet, hogy jobb, ha várok, míg a lyány picit nagyobb lesz, mert most abban a korban van, amikor egy pillanatra sem szeret szem elől veszteni engem.
Regisztrálás: én a múltkor belenyúltam a profilomba és valamit elrontottam, de a szerkesztők nagyon gyorsan kijavították. Nálad mi a gond? Az emiledre nem ér oda a kód? Jó címet írtál be?
Szia, Klára
P.s.: vajon miért nem ír a többi zuglói? Kép
klara
 
 


klára!
elegem van a regisztrálásból.a normál emilemre nem jött kód. már férjem is hülyének nézett, hogy ilyen nincs és mégis.kezébe vette az ügyet és nyitott egy freemailt nekem.ezután sikeresen regisztráltunk,megkaptam a kódot stb.mégsem tudok írni regisztráltan mert amikor beírom az azonosítót azt mondja nem jól adtam meg.szerkesztők nem válaszoltak.most már nem is akarok regisztrálni.barátnőm kisfia bölcsis és megint beteg.egyre inkább bölcsi ellenessé válok pedig nagyon úgy gondoltam dininek jó lenne.társasági lény. kissebb-rövidebb időre elvan egyedül de leginkább azt szereti ha vki játszik vele.most kezd beszélni. még csak zagyva nyelvet használ de már elég sok szónak mondja a kezdő szótagját.nektek mikor beszélt?én eddig nem foglalkoztam ezzel de most mindenki ezt kérdezi.hát igen apénz nem dominálhat bölcsi ügyben, főleg úgy, hogy én nehezebben viselem ha beteg mint ő.ezért is lenne jó ha jönne a kistesó.szerencsére nem volt még beteg csak össz vissz kétszer volt megfázva de én már azt is nehezen bírtam.soha nem gondoltam magamról,hogy ilyen aggódós leszek!na jó ez kissé hosszú lett. legyetek jók!
nyetus
nyet
 


Szia Nyetus! Hát igen, a bölcsiben bizony nagyon sokszor taknyosak, köhögősök. De az én fiam átlagon felül művelte, mert a mandulája gócot képezett, ki is kellett venni. Bárányhimlős is volt már, pont amikor terhes lettem a hugival. Végig izgultunk 9 hónapig, nehogy valami baja legyen. De bölcsi nélkül meg totál egymás idegeire mentünk volna, és főleg semmit nem tudtam mellette csinálni, de a PhD dolgozatot írni végképp nem. (Bár lehet, hogy úgysem volt érdemes Kép)
Beszéd: Gellértem nagyon kis gyors volt, ő másfél évesen szinte ugyanúgy beszélt, mint most, teljes mondatokban, a hangzók közül pedig csak az r volt hibás, de az máig megmaradt raccsolónak. Fiúknál ez abszolút nem jellemző egyébként, a bölcsiben ő beszélt legjobban, pedig majdnem a legfiatalabb volt. 2,5 évesek még simán elvoltak beszéd nélkül, pár szóval. Gellért a járás terén is sietős volt, 9-10 hónaposan már jóformán utcán járt, egyedül. (De azért nem hiperaktív Kép)
Érdekes módon a hugi, aki szintén ügyes, lassabb, pedig mindig a lányok szoktak gyorsabban fejlődni. Tegnap volt az első eset, hogy a játszótéren cipőben sétálgatott. (Vezér útin.) Kép
tegnap az utcátokban sétáltunk, és újfent szomorkodtam, hogy nem ott lakunk. Képzeld, a szomszédok nem engedik, hogy homokozót tegyünk a kertbe. Kép Na mindegy, remélem, nemsokára lesz valami játszó itt, a Paskál lakóparkban (ígérik), és akkor ott homokozhatunk kedvünkre.
Bocs a hosszúságért, puszi, Klára
klara
 
 


szia klára!
kisfiam úgy bealudt, hogy most van időm írni.
remélem az influenza elkerült benneteket!mi eddig megúsztuk.gratulálok a fiadhoz, tényleg elég hamar csinált mindent.végül is ez nem jelent semmit, mindenki más.kiváncsi vagyok ha lesz kistesó ő milyen lesz.sajnos most nagyon pocsék az idő de remélem hétvégére jobb lesz és akkor mi is kimegyünka játszóra vagy ha férjem nem dolgozik megpróbálom rávenni őt,hogy menjunk el a mikkamakka játszóba.már voltunk ott egyszer de akkor zárva volt sajna.most biztos odacsörgök előtte.most ott tartok, hogy jöhet a bölcsi mert olyan hisztiket levág, hogy szinte semmivel nem lehet elterelni a figyelmét.remélem csak átmeneti.
pusza
nyetus
legyetek jók és tényleg hol a többi zuglói???
nyet
 


Sziasztok! Mi is zuglóiak vagyunk! A Gyarmat utcában lakunk. Keresnék olyan kismamát, aki szivesen sportolna velem.
klarissza
 
 


Sziasztok! Klarissza, milyen sportra gondoltál? (Csak nem te is Klára vagy? Kép)
Nyetus, ha mentek a Vezér játszóra, megírod? Mi ovi után megyünk, ha szép az idő. (fél 5 tájt)
A bölcsi jó dolog, nézd meg bátran a Mályva meg a Tihany térit!
Pusza, K.
klara
 
 


klára!
ma nem biztos, hogy ott leszünk de a holnapot megpróbálom úgy szervezni.vagyis kedden ugye,mert már azt sem tudom hol áll a fejem?szóval akkor ha jó az idő kedden kinézünk.rajtam fekete kapucnis kabát lesz,dinin pedig sötétkék hurkás pufi dzseki.
hétvégén voltunk az állatkerti játszóba, tök szupi volt!
szerinted a bölcsit már most kérdezzem meg?májusban van a beiratkozás ugye?
ciao,remélem holnap összefutunk!

nyetus
nyet
 


Nyetus, amennyire én tudom, csak az oviknál van májusi beiratkozás, a bölcsikben folyamatos. Ahová mi jártunk, ott óriási túljelentkezés volt, némelyik szülő már szeptemberben feliratkozott egy év múlvára. Kép De nekünk a régi lakóhelyünkön az ovi esetében ez sem jött be, ahová menni szerettünk vona, oda hiába jelentkeztünk a fiam 2 éves korában, mégis elutasítottak helyhiány miatt. (Többek között ezért is költöztünk el.)
Oksi, akkor ma nincs játszó. Holnap igyexünk. Van egy piros overálos kislánykám, meg egy kék overálos kis(nagy)fiam. Kép Meg egy zöld babkocsink.
K.
klara
 
 


Szia Klára! Én is Klára vagyok, ezért kereszteltem át magam Klarisszának Kép Azóta koncepciót váltottam, mégis megoldom egyedül a sportot Kép Most éppen azt gondoltam ki, hogy napi 2 óra gyors tempójú babakocsi tologatás mellett csak vissza fogok fogyni. 12 kg Kép Csak jönne már jobb idő, ilyen hidegben a doki néni azt mondta, hogy ne vigyem ki félóránál többet a babucit. Még csak 5 hónapos. (Egyébként ha valaki kocogni szeretne esténként, azt szívesen támogatom lelkileg, ha kell fiziklailag is Kép, mert nemsokára kezdek egy kocogós tréninget.)
klarissza
 
 


klarissza!
igaz az én fiam májusi,tehát szinte rögtön kivihettem de az biztos,hogy a babakocsitologatás fogyaszt.én pikk-pakk lefogytam,sőt soványabb lettem mint életembe valaha(49-50kg)amúgy 55 szoktam lenni.szóval lemegy az hamar hidd el.én igaz rengeteget mentem,szinte mindenhova babakocsival,tömegközlekedést nem használtunk soha, délelőtt,délután 2-3 megállónyi túra biztos megvolt.most,hogy már nem tolom annyit megint 55-56kg vagyok de nekem nagyon bejött a tologatás.persze ez időjárás függő de meglátod mindjárt itt a tavasz!
klára,
du. megyünk,remélem még ilyen szép napsütés lesz!

sziasztok
nyetus
nyet
 


Lányok, ember annyit nem tologatott babkocsit, mint én Gellérttel, mert egész nap ordított, kivéve a babkocsiban, akkoriban a hegyen laktunk, bejártam gyalog az egészet, és NEM FOGYTAM vissza!!! És azóta sem! Brrrrrr.
Megyünk a játszóra, ha minden igaz! Majd figyellek, Nyetus!!! Kép
Klárus
klara
 
 


Képzeljétek én a szülés után úgy meglepődtem azon, hogy gyerekem született, azonnal lefogytam 8 kg-ot Kép))))
Hova tüntek a többiek? Ahogy nézem csak néhányan vagyunk itt a Topikban. Ilyen kevés internetes zuglói mama van?
klarissza
 
 


Nyetus, remélem, nem akadtál ki rajtunk nagyon. Kép Az a helyzet, hogy tegnap rettentő rossz napunk volt, ma szerencsére sokkal jobb. Voltunk egy népitáncos babaklubban is. Azért majd talizzunk még a játszón, ha melegebb lesz! Édi a kisfiad, és gyönyörű a szeme. Pusza, K.
klara
 
 


klára,
miért akadtam volna ki?hol voltatok néptáncolni?
vitted jankát is?kössz a bókot dini nevében is .a te gyerkőceid is cukik!azt hiszem nekem is kéne egy kislány!!na majd meglátjuk.remélem hamarosan összejön.
puszi,nyetus.
nyet
 


Nyetus, hát csak az idegbajomon. Én mindenesetre ki voltam akadva magunktól. Kép Azóta javult a helyzet. Pestújhelyen voltunk néptáncizni, ovisoknak való tánc, dal és népi játék-tanítás, szerdánként. Dini szvsz még kicsi hozzá, de ha gondolod, nézzétek meg. Jankát is vittem, remélem, nem zavart senkit. A kör közepén totyogott, tetszett neki is. (Moldvai zene volt most.) Drukk a kislányhoz! Olvastalak a nemtudommilyenmódszer-topikban, kíváncsi vagyok, bejöhet-e egy ilyen módszer. Nálunk igaz az, hogy félidő (14. nap körül) előtt fogant a kislány, és félidő után a fiú. Kép Klárus
klara
 
 


hello klára!
sajna ezek a módszerek érdekesnek érdekesek de inkább a természetre bízzuk.dinit a múltkori cserepes óta nem vittük táncizni mert mint írtam semmi nem volt jó neki csak a filctollak.az állatkerti viszont nagyon bejött,oda biztos megyünk még.
jó hétvégét!
sziasztok
nyet
 


Sziasztok! Mi is zuglóiak vagyunk. korábban már írtam erre a topicra, de nem nagyon érkezett válasz. Két lányom van. Judit másodikos, Ancsa pedig márciusban lesz kettő. Az Örs vezér térnél lakunk, a Mályva és a Tihany téri óvi között. Sztike.
szti
 
 


Szia Eszter!
Szerintem pörgősebben működnek azok a topicok, amelyek nem területi alapon szerveződnek, hanem a baba életkora alapján. Gondolom ezért morzsolódnak le az emberkék. Elvégre a babucik miatt vagyunk itt Kép
klarissza
 
 


Szia Eszter! Akkor Te Nyetusékhoz közel laksz! Judit melyik suliba jár? Szerintem működnek a helybéli topikok is, más kérdés, hogy ez a miénk mostanában kevésbé. Nekem a lánykám nemrég múlt 1 éves, a fiam márciusban lesz 4.
Sziasztok, Klára
klara
 
 


Szia Klarissza! Természetesen más topicra is írtam ,éppen Ancsa életkora alapján, csak amikor nem nagyon érkezett reagálás és úgy érztem, hogy nem kiváncsiak sem a gyerekeimre, sem rám akkor kicsit elment a kedvem. Úgy tűnt, hogy egy nagyon zárt közösség alakult ki.Eszter


Szia Klára!
Judit a Herman Ottó suliba jár, az Egressy úton van, közel a Nagy Lajos uti kereszteződéshez, és nem messze a Lengyel utcától, ha jól olvastam Ti oda jártok óvodába.

Melyik játszótérre szoktatok járni, gyakran megfordultok ott?

A gyerekek nálunk is elég különbözőek. Judittal mindig menni kellett és programot találni neki. Ancsa pedig kényelmes, ráérős, és matatgatós. Egyébként is csak annyiban hasonlítanak egymásra, hogy lányok.Eszter
szti
 
 


Szia Klarissza! Természetesen más topicra is írtam, éppen Ancsa életkora alpján. Csak amikor nem nagyon érkezett reagálás és úgy éreztem, hogy sem a gyerekeimre, sem rám nem kiváncsiak akkor kissé elment a kedvem. Úgy tűnt, hogy egy nagyon zárt közösség alakult ki levelzők közé, ahová újak nehezen fértek be, de lehet hogy újra megpróbálom. Eszter

Szia Klára!
Judit a Herman Ottó suliba jár, az Egressy úton van közel a Nagy Lajos uti kereszteződéshez, és nem messze a Lengyel utcától,ha jól olvastam Ti odajártok oviba.

Melyik játszóra szoktatok meni, gyakran mgfordultok ott. A gyerekeink kissé hasonlóak. Judittal mindig menni kellett vhová, és programot találni neki. Ancsa kényelmes, ráérős és matatgatós. Egyébként is csak lány mivoltjukban hasonlítanak egymásra.
Eszter
szti
 
 


Bocsánat, kétszer sikerült elküldeni. Eszter
szti
 
 


Eszter, oda járunk oviba Kép Ti is oda jártatok? A suli hasonló légkörű, hangulatú, mint az ovi? Játszóra meg elsősorban a Vezér útra megyünk, ovi után. De ha az Adrián rákapnánk egy kisebbre, az talán még jobb lenne. És ne legyen kavicsos, mert Janka két pofára falja Kép (Falná...)
Hát igen, az első gyerekek megdolgoztatják a szüleiket általában.
Igen, a zárt közösségeket én is megfigyeltem, és mivel itt meg nem nagyon járt senki, kínomban átjártam a XV ker. mamákhoz. Na de talán most.
Kép Klárus
klara
 
 


sziasztok!
eszter, mi tényleg közel lakunk!
a mályva bölit megkérdeztem áprilisban lesz beiratk.asszem beiratom dinit aztán majd meglátjuk.szeretnék kérdezni vmit.klára te biztosan tudod.ha májustól gyest kapok és mondjuk a gyes allatt lesz kistesó a kkor vissza áll a gyed a baba megszületése után vagy akkor már csak a gyest kapom a második baba után.én eddig úgy tudtam visszaáll a gyed de tegnap voltak vendégeink és azt mondta a férj a ki a szoc. minisztériumban dolgozik hogy nem jár a gyed csak a gyes!?most a kkor mi az igazság?
köszi a választ!
legyetek jók !
végre regisztráltam.
nyetus76
 
 


Nyetus! (Végre regisztráltál! Kép) Nekem speciel GYES maradt valóban, noha az elsővel két évig GYEDet kaptam, de csak azért, mert időközben megszűnt a munkaviszonyom. Ha nálad még fennáll, akkor azt hiszem, megint GYED járna. De nem vagyok igazán képben sajna.
Micsoda randa idő van! Brrr Kép
Klárus
klara
 
 


klára,
azért kösz.a munkaviszonyom fennáll.sajna az a topica ahol ez a téma nem igazán működik de azért ott is megpróbálom még megkérdezni.na meg persze a környezetenben.sajna mindenki mást mond.a mh-en meg nem akarom még megkérdezni mert akkor egyből azt hinnék babát várok stb.
remélem hamarosan jön a tavasz mert teljesen depis lettem ettől az időtől.
puszi
nyetus76
 
 


Nyetus, elvileg a védőnőknek kellene tudni ezeket. Ha a tiétek normális, megpróbálhatod tőle is megkérdezni. Vagy az Eü. Minisztérium honlapján?
K.
klara
 
 


köszi klára,írtam a gyes-gyed topicba ahol megerősítették az ahogy mi is tudtuk hogy jár a gyed csakhát ez az ismerősöm bekavart és elbizonytalanított.na mindegy, egyenlőre még nem a ktuális(sajna) de azért jó tudni.
köszi azért !
nyetus76
 
 


Sziasztok!
Van egy kerdesem, amire valaszt szeretnek kapni:
Munkanelküli vagyok mar 4 eve.
Sajnos van egy 27 %-os üzemi balesetböl eredendö rokkantsagom, amihez meg mas is hozzajarul, összesen 50 % rokkantsagot allapitottak meg nalam.
Egezsegesen is nehez munkat talani, hat meg nekem.
eddig csak a 27 % penz összeget vettem igenybe, mert az több, mint az 50 5 összege.
9 hetes terhes vagyok, es most vagyok gondban.
Nem tudom, hogy jar-e gyes vagy gyed szamomra?
Ha igen, milyen összeg?
Tudnatok segiteni?
Köszönettel: manocska
manocska1
 
 


Manócska, próbáld megkérdezni az Anyaságról alatt találéható GYES vagy GYED c. topikban!
klara
 
 


Szia Klára!
Mi a Kántorné sétányon levő oviba jártunk, az Örs vezér térnél, a Rendelő és a horvát iskola mögött. Judit csodálatos 4 évet töltött ott, nagyon jó volt szakmailag és emberileg is.Annának is már nézelődünk, de figyelni kell arra is , hogy visszamegyek majd dolgozni és lehet, hogy Judit negyedik után tovább megy egy nyolcosztályos gimibe.
A ti óvodátokat nem ismerem, így nem tudom összehasonlítani az iskolánkkal. A suli nagyon szigorú és deklaráltan eredménycentrikus. Ez minket kevéssé zavar, mert Judit jól veszi. De az átlagos illetve kissé gyengébb gyerekeknek nehéz.
Az ovitokat jónak tartod? A közelében szerintem van egy iskola. Amikor gyalog megyünk a Juditért arra szoktunk menni.
Mi is a Vezér játszóra jártunk még Judittal. Annával csak most kezdjük majd, mert tavaly nyáron még nem tudott járni. A környékünkön felújítottak egy játszóteret EU szabványok szerint, elég jó lett, de hamarosan minden felújított játszó ugyanúgy fog kinézni.
Eszter

Szia Nyetus!
Annak idején mi is megnéztük a Mályva teri intézményeket, de nem engedtek be, meg nem beszéltek a módszereikről és eléggé el voltak telve magukkal, hogy hozzájuk egész Bp-ről mehetnek. Azóta vezetőváltás történt és ez állítólag jót tett a stílusuknak.
Merre laktok? Lehet, hogy már láttuk egymást sétálás közben.
Eszter.

Szia Manocska!
Próbáld megkérdezni az Egészségügyi Minisztériumban. T:332 3100
ügyfélszolgálat:311 8016
Eszter
szti
 
 


Szia Eszter!
Az előbb félreértettem, nem tudom, miért képzeltem, hogy a Lengyel utcai suliba jártok. Most már minden világos. Kép
Én nagyon jónak tartom az ovinkat, a Mályva-program szerint működik egyébként ez is. Vegyes csoportok, játékba integrált foglalkozások. Szeretjük. Most a fiam épp itthon van, krupposan köhög, taknyos, és most éjjelre nagyon be is lázasodott. Az oviban skarlát van, lehet, hogy azt kapta el. Kép
Üdv, Klára
klara
 
 


Szia Klára! Reméljük, hogy nem lesztek betegek, ha mégis akkor gyors gyógyulást kívánunk. Mi eddig a nagy betegségeket megúsztuk. Judit is csak akkor kapta meg a bárányhímlőt, amikor már majdnem mindenki a csoportban túl volt rajta, a nagycsoport végére, korábbi hullámokból kimaradt. Most haza hozza a vírusokat, szétosztja köztünk ő meg virgoncan jár tovább suliba. Nektek mennyire jön be a vegyes csoport? Én elég fenntartással szemlélem ezeket.
Szia, Eszter
szti
 
 


sziasztok!
klára,jobbulást kívánok nektek.a krupp az egy rohadt dolog.amikor ideköltöztünk ősszel akkor volt egy krupp vírus amibe a dini is beleesett.szerencsére nálunk csak 2 napig volt az a fránya köhögés de én nagyon megijedtem.remélem hamar túl lesztek rajta.
eszter,
mi a tihamér utcában lakunk.melyik játszóról írtál?kiváncsi leszek milyen ez a mályva bölcsi mert én eddig csak jót hallottam róla dehát majd meglátjuk.még azon is filózom hogy egyáltalán menjen e.nekem van egy ismerősöm akinek a lányaai a horvát oviba járnak és nagyon dícsérik.
pusza
nyetus76
 
 


Sziasztok! Tegnap éjjel nagyon magasra szökött Gellért láza, de mára jobban lett. Skarlátnak egyelőre nincs különösebb jele. Ő volt már bárányhimlős is, a manduláit is kivették, szóval sajna nem vesztegeti az időt megbetegedésileg. Kép
A legrosszabb, hogy itthon vagyunk, karanténban. Ma olyan szépen sütött a nap, és nem mehettünk ki.
Eszter, nekünk nagyon bejön a vegyes csoport, Gellért mindig a kicsit nagyobbak társaságát keresi, és nagyon szeret bekapcsolódni az ő foglalkozásaikba, pl próbál szőni. Egész ügyeske. Amíg kiscsoportos, addig tuti, mert csak fejlődik a csoportban, inkább attól félek, hogy mire nagycsopis lesz, addigra nem sok újat tudnak mondani neki Kép Viszont jó az is, hogy ugyanoda járhatnak a tesók. A kicsik így észrevétlenül beszoknak. Kép Az ovi hangulata is nagyon kellemes, otthonos. Szóval szeretjük. A Kántorné sétányon van egy Waldorf ovi is, nem? De gondolom, nem oda jártatok.
Nyetus, szóval ti is kruppoztatok. Hát, nem túl vidám dolog, az biztos. Nekünk eddig úgy 5-6szor volt, de legalább már elég jól ismerem a kuruzslásokat meg a gyógyszereket, amikkel idejekorán vissza lehet szorítani. Kép Most épp azon gondolkodom, hogy elvigyem-e orvoshoz egyáltalán, mert ott aztán biztos még jobban ráfertőződik valamivel. Ha rosszabbodik, akkor persze viszem.
Hát így vagyunk. Legyetek jók, Klára
klara
 
 


klára,
ha orvos akkor szerintem inkább hívd ki ha ki tud jönni mert szerintem ilyenkor jobb ha egyáltalán nem megy betegek közelébe.szerencsére mi megúsztuk viszonylag simán (kúpot kapott)és így 2 nap volt az egész és azóta (gyorsan lekopogom)semmi baja nem volt még megfázás sem.
a barátnőm tegnap itt volt nálunk és innen ment a bölibe a kisfiáért akire estére kijöttek a bárányhimlő tünetei.1hét bölcsi után ismét beteg,úgyhogy most megint ott tartok hogy nem viszem ha jön a kistesó akkor azért ha nem akkor azért.tiszta hülye vagyok én is!?
na sziasztok és jobbulást!
nyetus76
 
 


Nyetus, próbáltam, de úgy vettem ki a doki szavaiból, hogy inkább nem jön ki, ha nem nagyon muszáj. Kép Milyen kúpot kapott? Csak nem a szteroidosat? (Rectodelt) Ha valójában nem akarod a bölcsit, akkor ne vidd. Nálunk anno nem nagyon volt más megoldás.
időközben Janka is elkezdett ugatózni, ez még jobban aggaszt. Lehet, hogy mégis meg kéne nézetni?
szintén tanácstalan K.
klara
 
 


Sziasztok lányok?
Hogy vannak a gyerekek? Remélem, gyorsan kiderül mi bajuk van és hamar meggyógyulnak. Én többször szoktam a doktor néninkkel telefonon konzultálni és ha úgy látja kónak, akkor kijön.
Ha meg nem egyértelműen beteg, akkor egészséges rendelés végére megyünk és onnan jelentkezünk.

Nyetus, mi a Mirtusz utcában lakunk, a Nagy Lajos úthoz eső felén, mindössze két utca tőletek.

Hogyan tudtok mosolygós és szomorú arcocskákat varázsolni az üzenetekhez?

Türelmet és kitartást a beteg csemetékhez. Eszter
szti
 
 


Klára,
Mindenképp mutasd meg a gyerkőcöket.Igen a szteroidosat kapta de csak egy felet és rögtön segített.Nekem nagyon jó volt,hogy tényleg teljesen tünet mentes lett 2 nap alatt,mivel akkor költöztünk és a lakás még romokban volt.Amúgy nagyon ódzkodom még a sima antibiotikumoktól is de ha muszáj akkor..?A mi dokinőnk mindig szó nélkül kijön(persze egy kis pénzt adok neki mindig) pedig Kispesti sztk-ban rendel amúgy.Azt hitte orvost váltottunk mert olyan régen nem hívtuk már.Remélem még jó sokáig nem is kell!
eszter,
ha ilyen közel vagytok akkor majd mehetünk sétálni együtt ha jó idő lesz!Melyik játszóról írtad, hogy felújították?A kislányod ősztől kezdi az ovit?
na sziasztok és gyógyuljon meg mindenki hamar!!
ja,és legyen végre tavasz,jó idő,hogy nagyokat sétálhassunk!
nyetus76
 
 


Szia Nyetus.
A játszótér az Álmos vezér téri templomnál( a Cserepesháztól nem messze) van, mi akkor fedeztük fel, mikor Judit oviba kezdett járni, de akkor még elég lepusztult volt, az előző év végén újították fel
A kicsi 2005 szeptemberétől lesz ovis, az év márciusában lesz 3 éves, és mivel én pedagógus vagyok tanév közben nem tudok vissza menni dolgozni, itthon tudunk maradni szeptemberig.Mi is szívesen sétálnánk veletek.
Általában fél 11 és fél 1 között szoktunk sétálni illetve kisebb vásárlásokat elvégezni.egyik kedvenc helyünk a mormon templom előtti övezet, nehéz onnan elvonszolni. Ti mikor szoktatok kijárni? Hajrá tavasz!
Eszter

Klára, remélem a gyerekek gyógyulgatnak és te sem merülsz ki nagyon az ápolásban. Hogyan tudod a mosolygós és szomorú arcokat az üzenetekbe tenni?Eszter
szti
 
 


Eszter, csak röviden most az utolsóra: Kép az : és ) szóköz nélkül, Kép az : és ( és Kép az : és O
Majd jövök hosszabban, pusza, K.
klara
 
 


Sziasztok!
Mi újság? Hogy vagytok?Sajnos az idő még elég ramaty de bízom benne, hogy most már jön a tavasz.Nálunk minden renben leszámítva a két hete tartó most már folyamatos szédelgésemet?!Kezd nagyon idegesíteni a dolog így jövő héten kivizsgáltatom magam.Remélem semmi komoly.
Eszter,
mi 11-re már itthon vagyunk mert diniminim fél 12 fele már alszik.Persze ettől még összehozhatunk vmit csak legyen már jó idő.Nálunk is 2005 ősze lesz az ovi de lehet hogy addig még a bölcsit is kipróbáljuk.Majd meglátom mennyire szimpik áprilisban.Mit tanítasz és milyen suliban?(Persze csak ha nem vagyok túl indiszkrét).Azért érdekel mert én is tanár szakon végeztem és kacérkodom a tanítás gondolatával.
Klára,
remélem skacok már jobban vannak!
na sziasztok,írjatok.
nyetus76
 
 


na szóval ez a régi,szerintem akkor ide írjunk és töröltessük a másikat.
Klára, örülök,hogy minden ok.
Eszter,remélem ide találtál!
Most megyek,holnap megyünk kékestetőre vasárnap jövünk.Addig is írjatok és jó hétvégét!
nyetus76
 
 


Sziasztok!

Nem tudom, emlékeztek-e még rám, néha én is megfordultam itt. Megpróbálok gyakrabban jönni.

Klára! Voltál már tornázni? Ha megjön végre a tavasz (ma ezt elég nehéz elhinni), én menni akarok. Vagyis nem akarok, de muszály. Csatlakozol?

Láttátok, hogy nyílik egy hatalmas játszóház a Füredi végén, a pataknál? A múltkor pont arra jártam, és találkoztam egy szervező csajjal.600 nm-es lesz, 1-4 éves korosztálynak. 500/félóra, jó drága.

Meg el lehet végre menni játszóterezni is! Ha itt a tavasz Kép

Lányok! A krupp akkor egy vírusos megbetegedés?

Betegeknek jobbulást!!!!

Nyetus! Érezzétek jól magatokat.

Ma megszánkóztattam a fiamat, életében először. Élvezte.Kép

Beu
beu
 
 


muszály=muszáj
Bocs.
Beu
beu
 
 


Sziasztok lányok!
Örülök, hogy meg vagytok és én is ide találtam. Ugyan a lakóhely szerinti topicot is megnéztem tegnap, de biztosan nem elég figyelmesen.

Unom a telet, még akkor is ha ma lehetett egy kicsit szánkózni, igaz elég nehezen mert a szorgos lakók az utcákban eltakarították a havat, így a kutyasétáltatásra használt mezőn tudtunk szánkózni.
Lehet, hogy amikor elmúlik ez az idő, akkor meg rögtön ránk tör a nyár, ahogy már néhány éve rendszeresen történik. Olyan jó lenne egy kis átmenet és ha meglennénen normálisan az évszakok!

Nyetus! Történelem-francia-orosz szakos tanár vagyok, ebből az orosz a sulikban ugye kiesett, marad a többi. A töri óraszáma nagyon kevés,a franciát pedig kevesen választják! Igy tehát nem szerencsések ezek a szakok. A II. kerületben tanítok/ remélem majd jövőre újból/ egy általános iskolában ami kiegészül egy állami és alapítványi gimnáziummal. Én a végefelé már csak a gimnáziu,ban tanítottam.Én minden nehézség ellenére szívesen dolgoztam ott és néha már nagyon hiányzik. Te milyen szakon végeztél és mit választottál a tanítás helyett?

Klára!Köszönöm a jelmagyarázatokat, és örülök, hogy gyógyultok!
Szia Beu! Mivel én elég friss vagyok, nem tudok még rólad, de remélem találkozunk itt.

Mindenkinek a mainál jobb időt, bár azt hallottam, hogy 10 napig még ne is reménykedjünk.
Eszter
szti
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: