Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Mi az, mindenki játszóterezik? Kép

Enikõ, most már sikerült?

Mónika
adgj
 
 


Június 2-án megyünk babaúszásra a Rubinba, majd írok róla.

Bence már (kb. 2 hónapos kora óta) este 8-tól legalább 4-ig alszik (volt már, hogy 6-ig), csak úgy, magától. Remélem, a közelgõ fogzást is sikerül valahogy átvészelni, bár készülök arra, hogy rossz idõk is jöhetnek!

Játszatok sokat!

Beigli
beigli
 
 


Hello Lányok!

Már azt hittem mindenki elköltözött Gazdagrétrõl Kép!!! Mi még vagyunk, igen, sokat játszunk a játszótéren. Mi a Torbágy utcaira járunk délelõtt és délután.

Hogy vagytok?

Beigli,
gratula Bence éjszakai alvásához Kép!! Mi egy évig nem aludtunk, kb. egy éves kora óta alszik Olivér éjszaka.

Most megyek! Írjatok!!!!!

Igika & Olivér
igika
 
 

 
 

Sziasztok!

Egészen meglepõdtem mikor rátaláltam erre a topikra. Nem is gondoltam, hogy a Gazdagréti kismamáknak saját levelezõ rovatuk van. Bár ahogy elnéztem nincs nagy zsúfoltság.

Mi most a télen költöztünk ide. Két gyermekünk van. A nagyobbik 5 a kicsi 2 éves. Egyenlõre nagyon tetszik a lakás és a környék. Bár a játszótér amirõl írtatok szerintem nem igazán használható. Pláne így nyáron egy árva árnyék nélkül! Akárki tervezte is egészen biztosan nem járt soha gyermekkel ilyen helyen.

Sziasztok

Kati
Névtelen
 


Szia Kati!

Valóban jobb lenne, ha jobban pörögne ez a topic... Örülök, hogy jól érzed magad itt Kép) A játszótérrel kapcsolatban teljesen igazad van. Pontosan az árnyék hiánya miatt járunk korán reggel és késő délután a térre. Akkor még van némi kis árnyék és ezer fok sincs.

Gyere gyakrabban!

Igika
igika
 
 


Sziasztok!

Üdv Katinak!

Bence napirendje teljesen felborult: nappal többször alszik, éjféltől pedig reggelig kb. folyamatosan szopik (önkiszolgáló rendszerben többnyire, mert én is próbálnék pihenni). Nem tudom, mi az oka ennek (a fogacskája megindult már, nagy volt a meleg, oltás, időjárás - ezekre tudtam gondolni), de egy kicsit nehezebb így.

A melegben mi is inkább kora reggel és késő du. megyünk le.

Játszótér ügyben lenne egy kérdésem: azok a játszóterek (bár ránézésre csak romhalmaznak néznek ki), amelyek nincsenek lekerítve, de az anyukák mégis hagyják homokozni a gyereküket (tömegesen) kutyagumi szempontból nem veszélyesek?
Első ránézésre nekem esezmbe nem jutott volna, hogy később odaengedjem a gyerekem.

Amúgy mindig felháborodok azon, hogy a gyerek nyugodtan csak néhány lekerített helyen játszhat, míg a kutyák az egész lakótelepen és környékén rohangálhatnak, és minden telepiszkítanak. Még egy kutyasétáltatót sem láttam, aki felszedte volna a "maradványt"! Komolyan gondolkodom azon, hogy írok az önkormányzatnak ebben a témában, mert szerintem ki lehetne jelölni kutyafuttatót valahol, máshol pedig felügyelni-büntetni kellene a hanyag gazdikat. ( Nem tudom, tudjátok-e, hogy a kutyagumi évekig fertőz?)

Na bocs' a kirohanásért, de ezen mindig sokat tudok mérgelődni!

Beigli
beigli
 
 


Sziasztok!

Játszótér ügyben egyetértünk, kutyaügyben ugyancsak. De sajnos az illetékesek csak újat avatni szeretnek, s bizonyára nincs olyan korú gyerekük, akit zavarna a kutyaszar. Ők meg nem gyalog járnak, hogy a cipőjükre ragadna.
Pedig büntetendő a kutyák póráz nélküli sétáltatása is, és a kutyagumi széthagyása, 5 vagy 10 ezer forint/alkalom. Állítólag kevés az ember és nehéz a tettenérés. Szerintem pedig simán kijönne egy-két felügyelő teljes, tébés fizuja az ilyen büntetésekből csak itt. Én a nyomaték kedvéért sintérrel párban dolgoznék, és ha valaki azt mondaná, az nem is az ő kutyája, akkor rögtön vinném is el. Lehet, hogy akkor mégis inkább leperkálná a büntetést? Mert sokan elengedik az ebet és nem is "látják", hogy az mit és hova csinál. Tudjátok, az ő kutyájának nincs is végterméke...
A játszóterek egyébként az üvegszilánkok és a csikkek miatt is veszélyesek lehetnek. A múltkor rá is szóltam négy kamaszra, aki a szemem láttára ugrott rá virtusból egy sörös palackra. Három méterre a kétéves fiamtól meg a babakocsitól. Elnézést kértek, de a szilánkokat persze nem szedték össze.
Sajnos amíg az emberek ennyire nem becsülik meg a saját környezetüket, nem sok remény van arra, hogy javul a helyzet magától. Hiszen vannak a homokozó szélén cigiző anyukák is, pedig mi neveljük a jövő fiataljait, rajtunk is múlik.
Mónika
adgj
 
 


Ja, a kijelölt kutyafuttató a Gazdagréti út mellett van, azaz csak át kellene fáradniuk a kutyásoknak a katolikus templom melletti füves dombra. De az messze van...
adgj
 


Sziasztok!

Köszönöm a reakciókat! Igazság szerint nem is gondoltam, hogy ilyen hamar válaszolni fogtok, hiszen az utóbbi időben ahogy néztem viszonylag nyugis volt a topic.
Mi közben nyaraltunk egy jót. Igaz nem mentünk messzire "csak" ide a Balcsira de így is nagyon élveztük a kikapcsolódást. A kicsi lányunk úgy megszerette a vizet, hogy alig lehetett kivonszolni belőle a vége felé, pedig az elején még ha egy kicsi víz érte akkor is visított. Sőt mire eljöttünk a mély vízben karúszóval egyedül "gyalogolt". (Úszásnak azért nem nevezném.) Nem is engedte, hogy segítsünk Neki. Erről jutott eszembe jár vagy járt valamelyikőtök babaúszásra? Van egyáltalán ilyen lehetőség a környéken? Eddig nem igazán volt kedvem az ilyesmihez, de lehet, hogy Vele érdemes lenne kipróbálni. Persze azt hiszem ehhez egy jó úszóoktató-vezető is szükséges lehetne.

Mindegyikőtöknek kellemes pihenést kívánok!

Kati
Névtelen
 


Szia Kati!
A Rubin Hotelben a Dayka Gábor utcában és a Novotelben is van babaúszás. Nekem kétéves ikerlányaim vannak és mi járunk és jártunk tavaly is bébiúszásra. Mindannyiunknak jól esik. Evés és alvás problémáink sincsenek azóta. Igaz, télen a csjok többször voltak betegek, ezért a téli úszást leáll1tottuk. A te lányodnak még van búvárreglexe, úgyhogy ne hezitálj, h1vd föl valamelyik szállodát, aztán vágj a közepébe.
Üdv Gyorsok Ili
Gyorsok Ilona
 


Szia Kati!

Bencével a Rubinba járunk már majd' két hónapja, és szerintem nagyon klassz!

9800 Ft/hó (bébi+papa+mama), és minden jól meg van szervezve.

Ha érdekel, majd írok még részletesen, de most ébredt az Utód.

Beigli
beigli
 
 


Sziasztok ! Van közöttetek akinek a Törökugrató utcai OVI-ba jár a gyerkőce ? Azért kérdezem ,mert ez az az ovi amit -most már sajnos biztosan - be fognak zárni és érdekelt volna a véleményetek !
Olga
Névtelen
 


Hello Olga,
mivel az én fiam még kicsi, még nem jár oviba. Viszont a játszótéri anyukáktól hallottam, hogy ez a legjobb ovi Gazdagréten. A védőnőnk szerint pedagógiai szempontból kiemelkedően jók az itteni ovónők. Sajna csak ennyit tudok róla...

Igika
Igika
 


Sziasztok!

Már jó régen nem írtam! Hiába mikor mindkét gyermek itthon van valahogy mindig elszalad az idő!

Szia Olga!
A mi nagyobbik gyermekünk a Törökugrató utcai oviba jár, és Nekünk maximálisan megegyezik a véleményünk a játszótéri anyukákkal és Igikáék védőnőével is!!! Egyszerűen nem tudom megérteni, hogy egy olyan lakótelepen ahol hemzsegnek a picik miért kell bezárni óvodát. És ha már igen akkor miért a legjobban működő intézményt kell eltenni láb alól??? Hiába harcolt mindenki vállvetve az oviért a "felsőbb hatalmak" természetesen most is erősebbnek bizonyultak!! Minden ponton cáfolni lehetett azokat az indokokat amiket felhoztak a bezárás mellett!! És mégis ők győztek!! (Miért is nem vagyok meglepve??) Mienk pedig csak a felháborodás és az értetlenség maradt!
Pedig tényleg hihetetlenül jók az ovónők és a gyerekek szeretnek odajárni! Azt gondolom a mai világban meg kellene becsülni az olyan helyeket ahol az emberek (itt ovónők) szívvel-lélekkek végzik a munkájukat a gyerekeket valójában szeretik és igyekeznek mindent meg is tenni maximális fejlődésükért! A munkájukat pedig nem a napi rutin és a "Ha más munka nincs ez is jó lesz. Hol is a kávém??" - elv vezérli!!! Mint ahogyan azt oly sok gyermeknevelési alapintézményben tapasztalni lehet!!!!!!!!!!

Nos! Elnézést a kirohanásért, de ez most túl húsbavágó kérdés volt!

Kedves Beigli és Gyorsok Ili!
Köszönöm a válaszotokat és bocs, hogy eddig nem tudtam írni. Sajnos az úszás terve kútba esett mivel én nem tudok vezetni, és bevallom babakocsival, motyóval, picurral együtt ezt túl nagy kihívásnak érzem. Inkább hétvégéken vittük őket pancsolni és hát lesz még nyár!! Nem igaz?

Kati
Névtelen
 


Sziasztok!
Kihalt Gazdagrét az interneten?
Mi túl vagyunk egy lábtörésen, a nagy már beszél, a pici mászik, két foga van és naponta már eszik gyümölcsöt uzsonnára, valamint húsos főzeléket ebédre. Éjszakai műszak van, néha mindkettővel.
Megyek is aludni.
Mónika
adgj
 
 


Sziasztok kismamák!

Elköszönök tőletek, mert vidékre költözünk, és egy ideig nem lesz internetünk. Azért ellátogatok majd néha még errefelé.
Addig is vigyázzatok a babócákra!
Ne hagyjátok kihalni a topicot!

Beigli
beigli
 
 


Sziasztok!

Kihalt a topic?

Én is gazdagréti vagyok, júliusra várjuk az első babánkat. Van a környéken valaki akinek mostanában született a babája vagy idén fog születni? Jó lenne tapasztalatot cserélni, dumcsizni.

Chello
chello
 
 


Szia Chello!

Ha minden igaz már megszületett a picurkátok. Kisfiú vagy kislány lett? Minden rendben volt? Gondolom most igen sűrű lehet az élet Nálatok.

Úgy tűnik nem túl forgalmas ez a topic.

Kati
guineveree
 
 


Kismamák figyelem!!!

A gyesről, gyedről a munka világába visszatérőket nem szívesen alkalmazzák a munkáltatók, mert arra hivatkoznak, hogy kevés a munkatapasztalatuk, korábbi tudásuk elavult, illetőleg a kisgyerekek miatt arra lehet számítani, hogy a betegségek miatt gyakrabban fognak a munkahelytől távol maradni. Ez a réteg a munkaerőpiacon hátrányos helyzetbe kerül. A megyei (fővárosi) munkaügyi központok a probléma megoldása érdekében munkaerő-piaci képzéseket és munkaerő-piaci programokat indítanak.
Ősztől induló tanfolyamok pl:
irodavezető, virágkötő, ingatlanközvetítő,
személyügyi ügyintéző (új)!!!
Akár néhány hónap alatt OKJ-s bizonyítványt szerezhettek!!!

Javasolom, hogy keressétek meg a lakóhelyük szerinti munkaügyi központ kirendeltségét, mert nagyon megéri és a tanfolyamokat nem indítják el, ha nincs meg a létszám!!!
viragferi
 
 


Szia Chello, és mindenki!

Galád módon már ismerlek egy kicsit a nyári babák topicból, de oda soha nem volt "merszem" írni, olyan összeszokott csapat vagytok...
Nekünk július 22-én született egy tündéri kislányunk, és egy pár hónapon belül költözünk Gazdagrét alá.
Gondoltam, benézek ide, hátha jó előre ismerősökre tehetek szert, és tájékozódhatok gyerekorvos, játszótér, stb, -- igen fontos --témákban.

Üdv,
Pitypang
pitypang
 
 


Szia Kati!

Igen, már megszületett a kislányunk, július 6-án. Kép

Noéminek hívják és tündéri. Kicsit nehezen indult az eleje, sajna kórházban is voltunk a refluxa miatt de most már jobban vagyunk szerencsére. Te itt laksz a lakótelepen? Mesélj Magatokról!

üdv,
chello
chello
 
 


Szia Pitypang!

Hát az összeszokott csapatnak annyi gondolom Te is látod. Kép

Már itt laktok? Írj ha bármi kérdésed van, mi már 6 éve itt lakunk.

Gratula a kislányotokhoz. Kép

üdv,
chello
chello
 
 


Szia Chello,

Szerintem ne ess(etek) 2ségbe! Ma már egész szépen alakul minden, sztem nagyon kis jó csapat voltatok-vagytok, inkább azon kellene fáradoznotok, hogy visszahozzátok azt a remek hangulatot ami a topik sajátja volt.
Még nem költöztünk, kissé homály minden ezügyben. Nem pont Grétre megyünk, hanem egy pár utcával alább, de legkésőbb a jöv hétre megérkezünk!!!

Most persze robogok, mert Lizi 2,5 órája kint alszik az erkélyen, muszáj csekkolnom!

Pussz

P.
pitypang
 
 


Szia Pitypang!

Ami késik nem múlik! Kép Remélem kitisztul a homály és végre költöztök és akkor közel leszünk egymáshoz. Kép Társasházba költöztök?

2,5 óra alvás az nem semmi. Az én lányom ilyet nem tud! Kép Napközben a szopik között max. 15-20 perceket alszik.

pusza

Chello
chello
 
 


Szia Chello!
Költözés jöv hét végén, holnap festés. Hurráááá!!!!
Társasház, földszint. Direkt a 20kg-s babakocsimnak tervezve.
Az alvás meg nálunk is csak a mínusz 10-ben megy, kizárólag a szabadban. Próbáld ki, ha van erkélyetek!

De az éjszakát legalább végigalussza a bébid?

P.
pitypang
 
 


Szia Pitypang!

Hurrá költözés! Kép Jó sok munkával jár de bizti klassz lesz az új lakás. Most hol laktok egyébként? Nálunk lift van mert én sem bírnám cipelni a babakocsinkat. Az erkélyen alvást még nem próbáltam mert elalvás előtt sokat sír. Séta közben is nehezen alszik el de ott legalább tudom tolni a babakocsit.

Az éjszakákkal nincs gond szerencsére csak kicsit korán ébred: fél6-6 körül én meg úgy aludnék legalább 7-ig. De minden nem lehet tökéletes.

pusza
Chello
chello
 
 


Szia!

Megvolt az első réteg festés, csütörtökön jön a következö. Már diszperzitet tüszkölünk Kép Lizi is Kép
De legalább szép lesz!
És milyen más ott a levegő mint a mostani lakhelyen, a Róbert Károly krt-on, Lizi is rögtön újra produkálta a 2 1/2 óra alvását Kép a szabad levegőn.

Most el, mert vinni kell csípőszűrésre, fel a Kútvölgyibe, át a városon. Remélem, mindn okés lesz.

A te lányod mikor is született?

Pussz
pitypang
 
 


Szia!

Diszperzit. Kép Már itt laktok és közben megy a festés?

Noncsi július 6-án született. És Lizi?

Remélem minden rendben lesz a szűrésen. Ez az első szűrés vagy már kontroll?


pusz
chello
chello
 
 


Szió,

Minden oké volt a szűrésen. Valami kötelező 4 hónapos cucc volt. De mi már voltunk előzőleg csípőultrahangon, mert laza volt Lizi csípője.

Költözés csak szombaton lesz, most el is tűnök egy pár napra megint.

Lizi júli 22-én született. Noncsi hol?

p.
pitypang
 
 


Örülök, hogy minden rendben volt a szűrésen. Kép

Mi is voltunk uh-n de nekünk kötött volt és azért. Legközelebb már csak akkor kell mennünk ha jár.

Noncsi a Schöpf-Méreiben született a IX. kerületben.

Jó költözést!

Chello
chello
 
 


Szió!

Megvolt a költözés, dobozokban az életünk Kép Lizi persze, elfelejtett aludni az új helyen Kép Plusz, kijött a két alsó foga, pont szombaton, mikor máskor.

Most megint csak távirati stílusban, mert otthon persze nincs net, úgyhogy szülőktől jelentkezem. Itt meg időm nincs, mert most viszem Lizit 4 hónapos oltásra. Nálatok már megvolt? Noncsi hogy viselte?

És milyen a Schöpf-Mérey?

Pusz
P.
pitypang
 
 


Már kijött a lány foga? Jó korán, gratula hozzá. Kép

Mi múlt héten kaptuk a 4 hós oltást. Szerencsére nem lázasodott be de két napig nyűgös volt tőle Noncsi. Az egyik lába pedig még most is piros és csomós, hiába borogattam, kenegettem. Kép

A kórház nem egy nagy szám de az orvosok és nővérek nagyon rendesek és értik a dolgukat.

Remélem sikerül a dobozokat kipakolni minél előbb. Sok sikert hozzá. Aztán gyere gyakrabban ha lesz net. Kép

pusza
chello
 
 


Hello,

Mi elég simán megúsztuk ezt az oltás dolgot, némi lázzal aznap, de semmi lábdagadás nem volt, pedig még csak nem is kenegetem.
Net még nincs, most az Ember mhelyéről jelentkezek, persze, szokás szerint rohanva.

Mert persze még mindig dobozhalom a szobákban, konyhaglettelés, előszoba, fürdő festése csúszik, plusz a régi lakásba is vissza kellene már jutni egy rövidke FESTÉS Kép erejéig. Már profik leszünk, ha mindezzel végzünk.

Nekem nagyon "bejött" a Kútvölgyi, a csecsemősök után kellett csak futni egy kicsit, de különben tényleg hotel szintű. Már várom, hogy a köv bébivel is járhassak oda! Csakhát a csaszi után pihenni kell min egy évet, sajna.

P.
pitypang
 
 


Szia Chello,

merre vagy?

itt a dobozjelentés: már csak 40 papírdoboz tengődik szerteszét a lakásban!
Különben pedig megfagyunk ebben a nyavajás hidegben, mert a szigetelést még nem sikerült megcsinálnunk. Nagyon el vagyunk szokva a budai levegőtől. De a hegyoldalban nagyokat sétálni azért klassz!

Hogy van Noncsi lába? Fáj még?

Lizinek szerintem jön a következő foga, annyira piros és duzzadt szegénynek az arca (gondolom, ez lesz a karácsonyi ajándékunk Kép )

Pussz
pitypang
 
 


Szia!


Itt vagyok csak azt hittem egy darabig nem jössz a dobozoktól. Kép Van még bőven úgy látom.
Merre laktok egyébként, a lenti cukrászda közelében?

Sajna a lakásban nálunk is elég hűvös van, jövőre muszáj lesz radiátorokat cserélni mert ezek már semmire sem jók. Kép

Hú nekem nem sok kedvem van sétálni ebben a hidegben. Ti minden nap mentek?

Noncsi lába már alakul szerintem már nem fáj neki csak még mindig csomós egy picit.

Lizinek a fogai nagyon beindultak. Kép


pusza
chello
 
 


Szia Chello,

A radiátorcsere egy kész vagyon!!! Nálunk komplett fürdő-konyha felújítást kellene véghezvinni, de még nincs ...hmmm... kedvünk hozzá.

Net még mindig nincs, most megintcsak a szülőknél leledzünk, jöttünk dokinénihez, mert kiújult az ekcémája Lizinek, szerzünk valami krémet rá.

Mi minden nap megyünk. Sajna, el lett kapatva a leányzó, mert ha még 4-kor is otthon vagyunk, teljesen "megkergül". Tehát ált csak a délelőttöket töltjük otthon. Nem tudom, ez mennyire jó egyi ilyen kicsinek, mindenesetre nálunk ez így alakult. (és legalább könnyen leadtam a 30kg-t, amit terhesen sikerült magamra kapni)

Lakás: a budaörsi út mellett, egy társasházban.

Pussz

jajj, ez kisregény lett, bocs
pitypang
 
 


Szia Pitypang!

Tényleg drága lesz a radiátor csere, már beszéltünk a gondnokkal és kb. 120 ezerbe fog kerülni. De muszáj megcsináltatni mert nagyon sokat fizetünk a fűtésre és nincs is meleg. Kép

Séta: én nagyon rühellem ezt az időt azért nem megyek minden nap. Néha kirakom az erkélyre és ott levegőzik. De azért majd egy séta erejéig összefuthatunk. Kép Gratula a -30 kilóhoz! Én 15-öt szedtm fel de már én is leadtam, a szoptatás sokat segített.

Lizinek hol jelent meg az ekcéma?

Mi voltunk ma EKG-n és nincs gond a gyógyszer miatt amit szed. (mellékhatás) Viszont valami zörej van amit majd 2 éves korában ellenőriztetni kell azt mondták ártalmatlan de én persze ízgulok most emiatt. Kép

Na megyek mert vacsi van.

pusza
chello
 
 


Szia!

Ne izgulj, ha gáz lenne, tuti nem érnétek rá azzal az ellenőriztetéssel 2 éves koráig! Mire szedi Noncsi ezt a gyógyszert?

Ekcémára mi kaptunk valami mellékvese-hormonos cuccot, kicsit félek is rákenni, de csak nem mond hülyeséget a dokinéni?! Különben a tokája a kritikus pont, meg talán a térdhajlat.

Séta okés, mióta olvastam az előző irományodat, azóta motoszkál a fejemben a "lenti cukrászda" KépKép és valahogy nem megy kiKép Akár ott is talk-hatunk, örvendezvén a - kilóinknak.

Most persze megint futok, holnap megint netközelben leszek, reményeim szerint, időm is lesz írni. (bár mostanában elég grafomán lettem, nem?)

Pusssz
p.
pitypang
 
 


Szia!

Grafomán? Akkor lennél az ha naponta írnál vagy 3 ilyen
kisregényt. Kép Jó tudom, nincs net!

Néha Noncsinak is pöttyös a tokácskája de remélem nem lesz ekcémás. Nyugodtan kenegesd a krémmel amit kaptál nehogy még makacsabbá váljon.

Noncsi refluxos ezért sokat bukik, erre kap gyógyszert. Már 3 hónapja szedi és még nincs vége. Kép

Cukit megbeszélhetjük majd csak valami emberibb időben, a mai az szörnyű volt, gondolom nem voltatok kint vagy igen? Aztán majd sírhatunk, hogy mitől hízunk! Kép

Megyek, ébredezik a lánykám.

pusz
chello
 
 


Szió,

Naná, hogy mentünk tegnap is! Volt, hogy mindenféle rámpákon különböző idegenek emelgették át a babakocsit, mert nem tudtunk volna máskép tovább evickéálni. De muszáj voltam menni, mert a volt mhelyem meghívott karácsonyi bulizni, és a gyermeket pedig előtte le kellett parkolni az apjánál. 5 hónap alatt az első szabad 2 órám!!!!

És mennyire hiányzott a kis nyavajás! Asszem, igazi anyatigris vagyok.

Reflux: Kép Szerencsére, Lizi csak néha bukik. Nincs valami jó homeopátiás kütyü a refluxra?

Lizi ekcémája születése órta tart, szerintem az igazi ekcéma ilyen, nem pedig később alakul ki. Most kenegetem, múlik is egy kicsit, de ez csak tüneti kezelés, sajna.

És már tud a hátáról a hasára is fordulni! Minden héten tud valami újat, ez teljesen őrület.

Talk: Nekem a hétfő-kedd a jó, szerda-csüt megpróbáljuk rendberántani a lakást végre-valahára. Vagy vmikor az ünnepek után.

Pussz,
P.
pitypang
 
 


Szia!

Örülök, hogy sikerült egy kicsit kikapcsolódni. Jó volt a buli?

Reflux: nem nagyon hiszek a homeós bogyókban, már sokszor próbáltam és semmire nem váltak be.Kép

Gratula Lizinek az átforduláshoz! Kép A mi lányunk pont 1 hete próbálta ki először és azóta gyakorolgatja de kicsit ritkán.

Nekem is a jó a hét eleje csak ne legyen nagyon hideg. Megdobhatnál egy emillel meg egy telcsi számmal, hogy tudjunk egyeztetni. Én a Horváth cukira gondoltam ami lent van a Penny közelében, gondolom Te is arra. Kép

pusza

C.
chello
 
 


Bocsi nem Horváth cuki hanem Spiller !!

Chello
chello
 
 


Eltelt egy év, és Te még mindig 20 kg-ot cipelsz 30 lépcsőfokon?
Lejárt a törvényben előírt határidő és Téged néhány lépcsőfok még mindig elválaszt a világtól?
Szeretnél egy olyan országban élni, ahol a választott vezetők betartják az általuk hozott törvényeket?
Ki szeretnéd fejezni szolidaritásodat a hátrányos helyzetűekkel és elesettekkel?
Ha igen, akkor várunk 2005. szeptember 20-án 16:00 órakor a Kossuth térre a Parlament elé, ahol ismét felemeljük szavunkat a
MAGYARORSZÁGI KÖZLEKEDÉS ÉS KÖZÉPÜLETEK AKADÁLYMENTESSÉGÉÉRT!
A demonstrációt a TAVASZ (Tegyünk A Világért! - Anyák Szövetsége) Egyesület szervezi, csatlakozott hozzá a Fehér Kereszt Gyermekvédő Alapítvány, a Habeas Corpus Munkacsoport, a Levegő Munkacsoport, a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége, a NaNE Egyesület, a Terézvárosi Zöld Kör, a Városi Biciklizés Barátai, a Védegylet és a Zöld Fiatalok. Az eseményt támogatja a Humanista Mozgalom.
Médiatámogatónk a Civil Rádió és a www.tusarok.org
tavasz
 
 


Kedves Gazdagrétiek!

Októbertől Önöket is várjuk a
SZÜLÕK HÁZA

Kamaraerdei Közösségi Házban induló programjaira!


A SZÜLÕK HÁZA Program szolgáltatásai pontos, korszerű, orvosi szempontból is megbízható információt és tanácsadást nyújtanak a családdá szerveződés korai szakaszában felmerülő kérdésekre, problémákra, egyben lehetőséget is biztosítanak a kisgyermekes családok és a kisgyermekek számára, hogy szabadidejüket aktívan és hasznosan tölthessék el.

Fonó – Családi koncert és csoportos, tematikus beszélgetések szülők és leendő szülők számára, szakértők bevonásával ( Szülés, szoptatás, alvás, evés, nevelés kérdései )


 Terhesrelaxáció

A csoportos foglalkozások egy 30 perces irányított relaxációval kezdődnek, amely alatt a várandósoknak módjuk nyílik arra, hogy érzelmi betekintést nyerjenek a méhen belüli életre. A testi-lelki ellazulás alkalmával a magzat és mamája között olyan érzelmi csatorna nyílhat, amelyen keresztül a kismamák és magzataik között, aktív kommunikáció indulhat, amely egész későbbi kapcsolatukra építő hatást gyakorol majd. A relaxációt minden alkalommal kb. 1 órás csoportos élményfeldolgozás kíséri. Akár az 5. héttől el lehet kezdeni, de a 16. héttől ajánlott.

Mozgás, torna lehetőségek

A kismamák számára rendkívül fontos a jó erőnlét és közérzet, valamint nagy szerepe van annak is, hogy mielőbb visszanyerhessék kedvező testképüket, a mozgás, egészségmegőrzés és alakformálás terén is foglalkozhassanak magukkal. Szeretnénk olyan órákat biztosítani, ahol a mozgás nehézsége és intenzitása összhangban van a kismamák szükségleteivel és terhelhetőségével, és ahol szívesen látott nézelődők a babák is, akik tölthetnek időt a játszócsoportban is, de közelről szemmel tarthatják a mamát, beszállhatnak a tornába, vagy éppen megakaszthatják azt, ha arra van szükségük.

- Várandóstorna
- Szülés utáni regeneráló torna
- Baba-mama torna
- Manótorna gyerekeknek

Manómuzsika

Versek, dalok, játékok a legkisebb korosztály számára (fél év-3)
Játékformák: kézjátékok, ritualizáló, ismétlődő mozgások,„mintha” játék, höcögtetés, lovaglás, felelgetés, körtánc, ének

Egyéni konzultációs lehetőség


Jelentkezni lehet:
Személyesen: a Kamaraerdei Közösségi Házban, cím: 2040 Budaörs, Kismartoni u. 45
Telefonon: 06-30/ 942-3699-es számon
Emailben: regosjudit@chello.hu
julcus
 
 


Gyertek el a Szülők Háza októbertől, Budaörs-Kamaraerdőn induló programjaira!Első foglalkozás október 7.-én pénteken, 11 órakor lesz. Tartja: Takáts Rita drámapedagógus, színész

A SZÜLÕK HÁZA Program szolgáltatásai pontos, korszerű, orvosi szempontból is megbízható információt és tanácsadást nyújtanak a családdá szerveződés korai szakaszában felmerülő kérdésekre, problémákra, egyben lehetőséget is biztosítanak a kisgyermekes családok és a kisgyermekek számára, hogy szabadidejüket aktívan és hasznosan tölthessék el.

Programok:
Hétfő, szerda: 9.30-10.15
Manómuzsika, Manótorna
Versek, dalok, tánc, mozgás, játékok a legkisebb korosztály számára (fél év-3)
Kedd, csütörtök
Várandóstorna, 9.30 - 10,30
Szülés utáni regeneráló torna 10.30 - 11.30
Baba-mama torna + Babamasszázs 11.30 - 12.30
Minden hónap utolsó szerda: 17 órától-19 óráig
Fonó – Családi koncert és csoportos, tematikus beszélgetések szülők és leendő szülők számára, szakértők bevonásával ( Szülés, szoptatás, alvás, evés, nevelés kérdései )
Egyéni konzultációs lehetőség

Jelentkezni lehet:
Személyesen: a Kamaraerdei Közösségi Házban, cím: 2040 Budaörs, Kismartoni u. 45
Telefonon: 06-30/ 942-3699-es számon
Emailben: regosjudit@chello.hu

Megközelíthető: Kosztolányi Dezső térről a 87-es és a 87/a buszokkal, a Batthyányi tértől a 41-es villamossal. Mindenkit szeretettel várok!, üdv: Judit
julcus
 
 


Vidám, hasznos időtöltés mesékkel, versekkel, énekekkel, mondókákkal, játékos feladatokkal! Kedves, megbízható, fiatal óvónő óvodáskorú gyermekek felügyeletét vállalja különböző foglalkozásokkal otthonában vagy a gyermek környezetében.Tel.: 06-70/628-7889
tlianna
 
 


Örömmel adom tudtotokra kedves gazdagréti Mamák, Papák és Gyerekek, hogy november 24-től, már Gazdagréten is látogathatók Manómuzsika foglalkozásaink.
Első foglalkozás november 24-én, csütörtökön lesz, azután minden kedden 11 órától várunk Titeket szeretettel az Eleven Családi Játszóházban XI. Rétköz u. 7
további info: www.szulokhaza.hu
julcus
 
 


Kedves Fórumosok! Anyukák és Apukák! Tartsátok nálunk, a Szülők Házában fórum találkozótokat és egyéb családi rendezvényeiteket (szülinapi buli, stb). Kétszáz négyzetméteren, óriási játéktéren, sok-sok játékkal, beszélgetős és kávézós sarokkal, óriás csúszdával várunk titeket! Címünk: XI. kerület Eleven Center, Rétköz utca 7. Előzetes bejelentkezés alapján árainkból 10% csoportos kedvezményt adunk. Állandó programjainkat a http://www.szulokhaza.com/szulokhaza_programok.html honlapunkon olvashatod. Amennyiben csak Ti szeretnétek aznap játszani, az egész játszóházat is kibérelhetitek, sőt, még szakértői, illetve egyéb programokat is szervezünk nektek.
szulokhaza
 
 


Téged is vár a Szülők Háza Családi Központ és Játszóház

…mert TE is fontos vagy!

Kényelmes karosszékben dőlhetsz hátra, újságot olvashatsz, internetezhetsz, kávézhatsz, beszélgethetsz, amíg gyermekeid igényes és biztonságos környezetben, szakképzett munkatársaink felügyelete alatt játszanak.

Rendelkezésedre áll masszázs, vagy éppen manikűr-pedikűr. Legyél bár várandós, vagy „friss” kismama. Tornázhatsz, jógázhatsz, de választhatsz tanfolyamjaink közül is. Büszkék vagyunk rá, hogy központunkat egyre több apuka látogatja!

Felnőtt programjainkon kreatív gyermekfelügyeletet biztosítunk!

Nem vagy egyedül! Kérdéseidre választ kaphatsz szakembereinktől egyéni, vagy csoportos beszélgetéseinken.

De, ha gondolod, el is intézheted ügyes-bajos dolgaidat, vagy éppen be is vásárolhatsz.
Ne aggódj, mi vigyázunk szemed fényére!

Gyermekprogramjainkat is igyekszünk élvezetesé tenni a számotokra, így azok aktívan mozgósítanak majd Titeket is.
Így a gyermekeitek - a szülői mintát követve - bátrabban be tudnak kapcsolódni a játékba, és Ti gyermekeiteken keresztül újra átélhetitek a játék a zene örömét.

Levesszük válladról a terhet!

Tartsd nálunk - az ország legnagyobb nappalijában – gyermeked, vagy akár a nagyi születésnapját!

Gyere velünk táborozni!

Programjainkról bővebben a www.szulokhaza.com, weboldalunkon olvashatsz, vagy ellátogathatsz hozzánk személyesen a XI. ker. Rétköz u.7 alatt található Eleven Centerbe, ahol szeretettel várunk Titeket, minden nap 9-19 óráig.
szulokhaza
 
 


Kedves anyukák és csemeték!
Fiatal iparművészként gyerekszobák meseszép kifestését vállalom!
Ha bizalmat kapok, kedves figuráimmal megtöltve, meséssé varázsolom gyermeke szobáját, segítek megvalósítani álmait elképzeléseit.
Kifejezetten egyedi elképzelések megvalósítását tervezem, saját figuráimmal karaktereimmel dolgozom, Walt Disney-t ha lehet szeretném elkerülni...


A szoba adottságait az ön elképzeléseit, álmait figyelembe véve arra törekszem, gyermeke a legnagyobb örömét lelhesse leendő szobájában.



Rólam és a munkáimról itt lehet egy kicsit többet megtudni:


http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=199434

Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: