Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Zsuzsi nem is gondoltam volna, hogy ti is hasonló sorsra juttok a kutyival. Márcsak azért sem mert Balambér jónevelt kutyi. Remélem meglesz. A netboardot használjátok?

Nekünk most az elveszett angolszetterünk helyett egy befogadott írszetterünk van, de egy tuti, ha vele is lesz valami több kutyánk nem lesz.

Nagyon gáz, hogy ennyi kuty tűnik el Biléta, csipp vagy valami volt rajta?

Természetesn figyelni fogom én is, bár eddig is tutira feltünt volna, de sajna nem láttam.


Eri, én megkukkoltam a táncolost, nagyon aranyos, de nem tudnám megmondani melyik gyerek melyik. Látszik, hogy ez anyjuk-apjuk :)


Réka
Vendég
 


Réka! :D

A sorrend:

Eszter - Péter - Bence - Kitti

Kép
Kép

Kép
márkus_eri
 
 


Kedves Anyukák!

Végzős hallgató vagyok az ELTE Tanító- és Óvóképző Főiskolán. Szakdolgozatomat a „Testtartás kialakulásának folyamata és az azt befolyásoló tényezőkből” írom. Segítségét szeretném kérni az alábbi felmérés otthoni elvégzésével, melyet óvódás korú gyermekével/gyermekeivel kell megcsináltatnia. A felmérés kiértékelésével fényt szeretnék deríteni arra, hogy a hasizom és a hátizom erejének, valamint a lúdtalpnak, van-e szerepe a hanyag testtartásban. Mert amennyiben igen, akkor ezek már óvodás korban elkezdett megfelelő erősítésével megelőzhető a tartáshiba kialakulása, amely idősebb korban további panaszokat okozna.
A kitöltött felméréseket légyszi küldjétek el a kisindigo@freemail.hu címre.


1. Gyermek kora, neme:
2. Magassága, súlya:
3. Súlya:
4. Van-e lúdtalpa? /Legkönnyebben úgy lehet megállapítani, ha hátulról megnézi, hogy a gyermek Achilles-ina egyenes-e. Ha megtörik akkor lúdtalpas./
5. Hanyag tartása van-e? /Hanyag tartás jellemzője: a vállak előreesnek, a háti domborulat kifejezettebb, a lapockák pedig elállnak, s a gyermek „Húzd ki magad!” felszólításra korrigálni tudja tartását./
6. Hasizom erejének vizsgálata: Kérje meg a gyermekét, hogy feküdjön hanyatt. Lábát térdben hajlítsa be és Ön rögzítse a lábát. A gyermek fogja meg a fülét. Ebből a helyzetből üljön fel úgy, hogy a könyökével megérinti a térdét, majd vissza, miközben a fülét nem engedi el, 20 mp-ig annyiszor amennyiszer csak tud. Hányszor tudott felülni?
7. Hátizom erejének vizsgálata: Feküdjön hasra a gyermek. Fülét ismét fogja meg, s Ön rögzítse a lábát. Majd 20 mp alatt annyiszor amennyiszer csak tudja emelje meg a törzsét úgy, hogy a könyökét összeérinti maga előtt. Hányszor tudta összeérinteni a könyökét?

Segítségüket előre is köszönöm!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 

 
 

Sziasztok!

Réka, nekünk eszünkbe jutottál Te meg Simon, meg hogy mennyire megviselt. Én is sokat sírtam Balambér után, mostanában kevesebbett tudtam foglalkozni vele, ugyanakkor nagyra értékeltem a nyugalmát, pláne egy-egy komolyabb Mircsi hiszti után.

Volt rajta biléta, van benne chip, dehát ha valakinek megtetszett, és meg akarja tartani, megteheti. Furcsa, hogy szombat este óta senki sem látta. Az állatvédők szerint előfordulhat, hogy aki befogta és megtartotta, 1 hónap múlva meggondolja magát és akkor leadja. Most már nem reménykedem olyan erősen, mint pár napja, de azért hátha. Csak abban bízom erősen, hogy nem szenved valahol.

Közben összeszedtem egy tüdőgyulladást, úgyhogy most muszáj nyugton lennem, máshogy ebből nem tudok kivergődni - márpedig szeretnék mihamarabb.

A netboardot már néztük, tettek is ki róla szöveget a siriusosok, de kép nélkül... majd mindjárt teszek róla, hogy legyen kép is.

Üdv Nektek: Zsuzsinnyó
zsuzsinnyó
 
 


Nálunk Zsuzsi ugyanez volt. Én gégegyulladással, hörghuruttal és arcüreggyulladással feküdtem mikor Simon eltünt. Nem is tudtam ezért rögtön elkezdeni keresni és ez még most is bánt.

Nálunk sem volt ember aki látta volna. Érdekes. Plakátoltunk, hirdettünk és miután meggyógyultam bejártam az összes létező környékbeli települést, menhelyet.
A végeredményt tudod. Február 1-én lesz 2 éve, hogy eltünt.

Titkon még reménykedek, hogy egyszer talán, hátha....

Neked jobbulást!

Réka
Vendég
 


Sziasztok!

Kutyatéma: állítólag itt Tárnokon rengeteg kutya veszik el. Ezt mondták nekünk, amikor a miénk is elveszett. És tényleg így van. Gondoljátok, hogy ellopják őket?
Zsuzsi! Németjuhász kölyök kutyát mi is láttunk, többet is, de sajnos nem a Maci volt, sőt találtunk olyan családot is, akik befogtak egyet, de az sem a miénk volt.
Azóta Szepi (a westie) kapott chipet.

Sziasztok:Viki

M. Cs. Viktória
csorbav
 
 


Sziasztok!
Mi is nagyon sokakkal találkoztunk, akiknek veszett el kutyájuk. Ehhez hozzájárulnak a tüzelési időszakok meg a petárdázások is. A fajtatiszta kutyákat mindenhonnan lopják. Emlékszem, amikor Bali kölyök volt, 7 lakat alatt őriztük. Most a kertből önszántából lépett le (kilyukasztotta a kerítést), azóta viszont érthetetlen számunkra, hogy mi lehet vele. A Dózsa Gy. úttal párhuzamosan Martonvásár felé valami csövet fektetnek le, azok a munkások látták először 8-án éjjel, aztán tegnapelőtt délután. Ilyenkor mindig belelkesülünk, aztán kételkedni kezdünk, hogy jól látták-e. Ettől meg lehet őrülni.
Baliban is volt chip, de ha senki sem viszi el állatorvoshoz és kéri meg, hogy ellenőrizze. Legközelebb jeladó chipet fogunk belerakatni a kutyánkba.
Viszont kezdek meggyógyulni, aminek nagyon örülök.

Üdv Nektek: Zsuzsinnyó
zsuzsinnyó
 
 


sziasztok Lányok!

Mi is jelen, csak mióta elkezdtem egy alakformáló kurzust a barátnőmmel, meg nyakunkon a kari meghalni nincs időm! :wink:
Köszi a jókívánságokat!

Eri: volt meglepi! apától kaptam egy Swarovszky brosst! ez előzőm véletlenl rajta maradt a kabátomon, azt meg beadtam tisztítóba. Az Angiéktól egy Swarovszkyy mobil díszt kaptam, de ez köszönőajándék is volt egyben! a történet:vasárnap este itt aludtak Angiék, mert másnap korán indúltunk Bécsbe egy kocsival! A mi kocsiaink bent álltak a helyükön Angié mögöttünk. Csaba a férje kiment este fél 10 körűl a kocsihoz vmi teltöltőt keresett vak sötétben! Angi kiment utána segíteni mert félórája kint volt már! Természetesen Ő 10 másodperc alatt meg is találta és mérgébe lecsukta a csomagtartót amibe Csaba hanyagul bedobta a kocsikulcsot!!! B......-ve jött be Angéla, hogy most mi legyen! kérdem én pótkúlcs? Kiskőrösön a konyhapúlton!!!! nosza montam! fiúk kiszedték a kicsi kocsimat a helyéről, mondanom se kell 5-5 centi mindkét kocsi mellet és este 10 kor irány Kiskőrös ketten Angival a C3-mal! hajnali fél 1kor értünk haza. én másnap olyan voltam mint a mosot rongy! azért sikerűlT így is az audi bazi nagy csomagtartóját tele vásárólni csak játékokkal! :oops:
hát ezért kaptam tőlük ezt a szép meglepit!

lányok sajnálom a kutyikat! mi csak macskákat fogdosunk! de azt nagy eredménnyel! mostanában egy sem jött a portánkra! biztos híre ment köztük, hogy ha valamelyik erre téved innen ki nem mennek többet! :twisted:

Hogy álltok az ajándékokkal! minden megvéve, becsomagólva? :wink:

Hál isten én már túl vagyok mindenen, most a sütiket próbálgatom, hogy ne karikor égjek be a családom előtt! :oops:

megyek is legyetek jók lányok! süssetek finomakat!!! és hozzon a Jézuska sok sok meglepit a fa alá!!! :wink:

puszi Judith

Kép
Kép
bagaba
 
 


Judith!

Beadtad a Swa brossal együtt, és nem kaptad vissza? :shock:
Eddig akármit adtam be, mindig jól átnézték, megtapogatták kívülről a zsebeket is. Ez furcsa. Biztos, hogy azon a kabátodon volt? (Én egy fehéren láttam utoljára).

Erről jut eszembe, ma hogy megszivattam magam (vagy a Bence engem?). Medicovernél voltunk, gyerek hozott magával valami játékot, ami 3 darabból állt. A váróban leejtette, de csak 2 db-ja lett meg. Mindenki a 3.-at kereste, már majdnem a bútorokat kezdték el tologatni egy sz.r műanyag vacakért, amikor megelégeltem. Volt, nincs! :evil: Kimegyünk a kocsihoz, és mit látnak szemeim? Az ülésen ott figyel a 3. alkatrész. :twisted:

Kitti megéhezett, sziasztok

Eri

Kép
Kép

Kép
márkus_eri
 
 


BOLDOG KARÁCSONYT!

Sajnos beteg lett Ábel nagyon, influenza :cry: :cry: . Szegény nagyon rosszul is van, szóval nem túl vidám a mai napunk és az éjszakánk sem volt az. No de talán mire bekukkant a Jézuska már jobban lesz!
Eri! Nagyon sajnálom, de összehozzuk a két ünnep között!

Hetti
hettus
 
 


Sziasztok!

Nagy hírem van: előkerült Balambér! Így aztán boldog lesz a Karácsonyunk, Nektek is kívánok hasonló jókat!

Üdv Nektek: Zsuzsinnyó
zsuzsinnyó
 
 


Sziasztok!

Hetti!

Mi is sajnáljuk, és Ábelnek üzenjük, hogy hamar gyógyuljon meg!

Zsuzsi!

Ez remek hír, szebb ajándékot nem is kívánhattatok volna Karácsonyra! :)

Mindenkinek nagyon Boldog Karácsonyt kívánok!

Kép

Kép
Kép

Kép
márkus_eri
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek Békés Boldog Karácsonyt kívánok.

Üdv:Anna

Anna

Kép

Kép
vikianyuja
 
 


BÚÉK MINDENKINEK!!!!

Mi így töltöttük az év első napját. Sajnos nem sikerült tüökéletes képet csinálni.... :roll:
Kép

Kép
Kép

Kép
márkus_eri
 
 


Sziasztok!!

Én is mindenkinek Boldog Új Évet Kívánok!!

Velünk minden oké, bár most ki sem merem tenni a lábam a lakásból. Most aztán van jégpálya!!

A havat mi is kihasználtuk egy kis szánkózásra, Vikim nagyon élvezte.

Eri látom Ti is! :lol: Bár ahogy látom Kittit még nem nagyon kötötte le a dolog! :lol: Inkább szunyált egyet a friss levegőn!

Csajok többiekkel mi újság?

Itt az Év eleje, minden kezdődik elölről. Mi is megkaptuk végre a lóvét, ezerrel házikó projekt van, hogy májusra kész legyen!
De ahogy az lenni szokott, ha pénz van, akkor nem kapunk olyan csempét amilyet szeretnénk, a párkányos nincs nyitva, a festő meg nem veszi fel a telefont. Szóval nem is ragozom, tele a hócipőm. Valahogy semmi nem megy simán!

A pocaklakóm viszont már mocorog, olyan jó, és egyben furcsa érzés újra érezni. :lol: Mához egy hétre megyek dokihoz, remélem megmutatja hogy mije van! Nagyon kiváncsi vagyok!!

Igaz még korai, de ha van valakinek valami szupi babakocsija az szóljon! Olyat szeretnék ami újszülött kortól használható, vagy külön mózeskosaras, és mindkét irányból tolható.
Meg szeretnék egy pelenkázós kiságyat is.
Szóval ha van valakinek felesleges az írjon, akár ide, akár privibe!!

Na jók legyetek, vigyázzatok a csemetékre!!!
Üdv:Anna

Kép

Anna

Kép

Kép
vikianyuja
 
 


Sziasztok!

Látogassátok meg a köv. oldalt.
Mondókákat fogtok találni :-D

http://hoppa.ltime.hu/index_mond.html

Vagy

www.ltime.hu/hoppa/index_mond.html

Köszi

Sziasztok

Üdv.
maci1981
 
 


Sziasztok!!

S.O.S. Nincs valakinek ismeretsége az Államkincstárnál, a Családtámogatási osztályon????????????

Help!!!

Anna

Kép

Kép
vikianyuja
 
 


Szia Anna!

Nincs ismeretségem, de miért is kell?

eri

Kép
Kép

Kép
márkus_eri
 
 


Szia!

Azért mert Dec 26-al meg kellett volna szüntetnem a gyest, hogy táppénzt kapjak, és a gyedem is jó legyen. Dec 19-én feladtam egy levelet tértivevényesen, ajánlva, elsöbbségivel, amiben lemondom a gyest,de még nem kaptam vissza a tértivevényt, ráadásul nem tudtam hogy elköltöztek és a régi címre küldtem.
Az Államkincstárt telefonon elérni lehetetlen, állandóan foglalt, küldtem e-mailt, faxot, de ha semmi nem lesz, muszály vagyok bemászni a Váci útra. Ráadásul a levélben benne van Viki, meg Feri Taj kártyája. Most olvastam hogy már elfogadják a másolatot, amikor Vikivel igényeltem még nem volt jó.

Röviden ennyi. :(

Azért köszi. Üdv:Anna

Anna

Kép

Kép
vikianyuja
 
 


Szia!!

Úgy néz ki helyzet megoldva. Ma ért vissza a tértivevény, amit December 21.-én átvett a MÁK.
Épp időben. :shock:
A lényeg hogy itt van, és időben át is vették. :lol:

Köszi. Sziasztok!

Anna

Kép

Kép
vikianyuja
 
 


sziasztok!

BUÉK!!!

Mi is jelen csak betegen! eddig apát é s a Rékát ápoltam, most Bálinttal járunk fülészetre és én is beleestem! Már nagyon készülök az utazásra is! így nem is bánom, hogy most vagyunk betegek és nem a nagy nyaralás előtt!
Anna: egy időbe én is próbáltam őket elérni telefonon, de beleőszültem így személyesen mentem el hozzájuk! gyorsabb volt! megint mennem kell majd elintézni pár dolgot, de arra kell egy nap!
Gratulálok a pici poci lakójához! :D

megyek veszek egy nagy kád fürcsit és irány a puhus ágy!

legyetek jók!
puszi judith

Kép
Kép
bagaba
 
 


Sziasztok!

Én is bejeéntkezem. Nálunk is megy sorba a családon az influenza.
Még apjuk bírja legjobban.

Judith hát ti hova készülődtök!
Viki neked lehet, hogy még nem is gratuláltam, most akkor a félidőhöz teszem meg. Nagy gratula! Nagyon szalad az idő.

Eri, te hogy bírod? A szánkos kép a négy gyerekkel nem semmi.

Zsuzsi, meséld már el légyszi, hogy került meg Balambér, mert annyira jó ilyen sikertörténeteket hallani! Mikor kezdesz dolgozni?

Utólagosan is Boldog Új Évet Mindenkinek!!!!!

Réka
Vendég
 


Sziasztok!!!

Köszi a gratukat!

Tegnap kiderűlt hogy fiúcska!!!! Tök happy vagyok, fiút is szerettem volna. Így egyenjogúság lesz a családban! :lol:

Judith, Nekem is az lesz a sorsom hogy bemegyek, csak még nem tudom mikor! Úgy utálom ezt az ügyintézést! Miért megy itt ilyen nehezen minden? Nálunk miért nem lehet telefonon elintézni semmit? És most nem csak a MÁK-ról beszélek. Borzasztó!!!

Gyógyuljatok meg betegek!!!

ÜDv:Anna

Anna

Kép

Kép
vikianyuja
 
 


sziasztok!

Nagyon messzire megyünk! Bankok és Pukett szigetekre! 11 nap gyerekek nélkül, de édes kettesben! barátokkal megyünk így biztos jó lesz!

Anna ha gondolod egy nap felkerekedünk és jól rájukrontunk! :wink:

Legyetek jók! üdv Judith

Kép
Kép
bagaba
 
 


Sziasztok!

Már régen írtam. Úgyhogy most kívánok mindenkinek boldog új évet. Igazából nekünk sem indult egyszerűen az év. Karácsony után kapott el bennünket a betegség, Apukát ütötte ki legjobban. Engem meg a derékfájás. Azóta viszont sokkal könnyebb, akkor azt hittem mindjárt szülni fogok (37. hét volt), de aztán nagy nyugi következett.
Most pedig a 40. hét végén járok és tök nyugalom van. Milán jól érzi magát a pociban, bár már nagyon kevés helye van.
Ha még a hétvégén sem akar kibújni, akkor sajnos hétfőtől minden nap (vagy ha szerencsém van, csak minden másnap) mehetek ctg-re. Úgyhogy most nálunk kellemes izgalom uralkodik (főleg a férjem izgul), én egyébként most úgy érzem, mintha még hetek lennének a szülésig. Mégis szívesen fognám már a csomagom és indulnék.....

A következő bejelentkezésem azt hiszem már csak az örömhír lesz!!!

Addig is..
sziasztok

Viki

M. Cs. Viktória
csorbav
 
 


Sziasztok!

Régen jártam erre, látom, végre újra indult a topik.

Judith, kicsit irígyellek, érezzétek nagyon jól magatokat! Annát szintén irígylem.

Persze én sem panaszkodhatom. Repül az idő a munkahelyemen. Estére úgy kifáradok, hogy már csak bambulni van energiám, és Míra is megszokta, hogy 8-kor már lefekvés van. Tegnap már fél 8-kor ágyban volt (a saját bioritmusa szerint anno másfél órábban későbben kezdődött és végződött a nap).

Cinicini kedvéért: 16 napja volt már, hogy eltűnt Bali, és nagyon kevés használható infot kaptunk róla vissza, gyakorlatilag senki sem látta a környéken. Volt néhány fals info, amire belelkesedtünk, de mind csak hiú ábránd volt. Csak azt tudtuk biztosan, hogy elütötte egy autó, és hogy 2 nappal később még látták. Közben kiderült, hogy a könyékbeli sintérek nem szavahihetőek, úgyhogy gyakorlatilag bármi is lehetett Balival. Már lemondtunk róla, nem is hittük, hogy a folyamatos hidegben és esőben kaja nélkül kihúzhatja ennyi ideig. Bár az állatorvos biztatott, hogy ha nem tört lába, akkor bármeddig ellehet. Én mindenesetre csak annyiban bíztam, hogy nem szenved valahol, hanem vagy új gazdija van, vagy már az örök vadászmezőkön rohangál. Persze közben kiplakátoltuk Tárnokon, Sóskúton, Martonvásárban, fórumokra irogattunk, ismerősöknek szóltunk, állatvédőknek, sintéreknek, mezőőröknek telefonálgattunk. Ágoston kukkerrel mászkált a szántóföldeken, hiába. Aztán dec. 23-án délután jött egy telefon, hogy Érd-Ófaluban van a kutyánk, és este mehetünk érte. Alig bírtam türelemmel. Este ment Ágoston, aztán rögtön állatorvoshoz vitte Balit. Amikor hazaért, elég nagy csalódás volt, mert nem tudott örülni. Teljesen meg volt zuhanva. Nagyon enyhe farkcsóválás kétszer, aztán evett egy kicsit és lefeküdt aludni. Ezen kívül kilógott a gernce, a bordái, matt volt a szőre, koszos és büdös volt, a szőre pedig itt-ott hiányos. De mégiscsak ő volt, szóval örültünk nagyon, csak ő nem örült nekünk különösebben. Bizalmatlan volt, félt. Eleinte naponta háromszor etettem, mert egyszerre nem tudott sokat enni. Az emésztése sem működött rendesen. Harmadik nap lefürdettem, akkor értünk el egy kisebb minőségi ugrást. Aztán pár nap után el kellett utaznunk messzire, akkor Andi barátnőm jött kutyasitternek, mert nem akartuk panzióba adni ilyen állapotban. Anyám biztatott, hogy hamar fel fog épülni - hát, nem hittem benne. De szerencsére kb. 2 hét alatt helyreállt az étvágya és a hangulata is. Az első kajlálkodásánál volt a nagy családi katarzis. Mostmár teljesen jó, a hátán is nő vissza a szőr, ahol egy nagyobb folton levált sebesülés miatt. És ugyanolyan kajla mint volt. Alighanem nem fog többször megszökni. Nem azért, mert ilyen okos, hanem mert villanypásztor őrzi. Nem megy a kerítés közelébe sem. Még nem fogta fel, hogy csak a dróthoz nem szabad hozzáérnie, úgyhogy ha megcsípi a pásztor, akkor egy ideig mindentől fél.

Míra egy cukorfalat, lassan szobatiszta lesz, mostmár egyre többször szól, ha dolga akad, és egyre jobb barátságba kerül a WC-vel meg a bilivel. A bölcsit is szereti. Szerencsére az influenza eddig elkerült minket (kop-kop-kop), remélem, ez marad továbbra is. Viszont van egy furcsa jelenség vele kapcsolatban: ha mellette vagyok, akkor könnyen elveszíti az önkortrollt, és vadabb, hisztisebb. Ha én nem vagyok ott, akkor sokkal kezelhetőbb. Ezt kéne valahogy kinevelni belőle, van tippetek?

Üdv Nektek: Zsuzsinnyó
zsuzsinnyó
 
 


Halihó!


Nálunk Ábel influenzája kitartott karácsonytól egészen január első hetéig, gyakorlatilag most egy hete lehet azt mondani, hogy meggyógyult. Remélem ezzel letudva az influenza, amit Janka is lekapott csak neki nem lett olyan durva mint Ábelnek. Így a családi napközit is jegeltük egy hónapra, mostantól megy újra. Amúgy semmi izgi éljük a kis életünket, igyekszem ezt a csúnya téli időszakot valahogy változatossá tenni. Bár ma végre szépen süt a nap!

Anna! Gratulálok a fiúcskához! És kitartás a MÁKhoz, nekünk is van vele ügyünk és csak javasolni tudom, hogy menj be személyesen. A férjem múlt héten ment be, hogy mi van a levelünkkel amit dec 17.-én vettek át a tértivevény szerint és azt mondták, hogy kb májusra fognak válaszolni, akkora a lemaradás, de személyesen gyorsabb.

Judith! De jó nektek....Hozz nekünk egy kis meleget és napfényt!:). A gyerekekre ki fog vigyázni? Jelen pillanatban én el sem tudom képzelni, hogy elutazzunk, nem tudom mit ronthattam el, de mind a kettő annyira anyás, hogy eszméletlen. Mondjátok, hogy ez egyszer elmúlik!? Pedig igyekszik Apa is mindenben kivenni a részét, anyukámék is jönnek gyakran, Erzsike nénikre is vannak bízva, de hiába, állandóan megy a nyavajgás vagy hiszti anya után.

Zsuzsi! Nagyon örültünk Balambérnak mi is, Ábel annyit emlegette...Ez a villanypásztor dolog Mírára nem veszélyes? Remélem valamelyik hétvégén tudunk picit találkozni, már régen találkoztunk. Ügyesek vagytok hogy ilyen sittysutty lerendeztétek ezt a meló-bölcsi dolgot, én már most parázok a szeptemberi munkakezdéstől Hisztire semmi tippem, biztosan nagyon hiányzol neki, azért ez a fura reakció. Jankánál is vannak hasonló tünetek, csak még kezelhető.

Hopp most jött az sms: megszületett Milán baba, Vikiék második gyermeke, biztosan nem haragszik, hogy elárultam:).

Eri! Hogy vagytok? Reményeim szerint pár héten belül pótolhatjuk a családi murit, csak Barnabás fejezze már be a vizsgaidőszakát. De lehet picit átugrunk valamikor, hátha most a könyveket is sikerül elhozni:).

Megyek is, nagy a kiabálás a gyerekszobában:).
Üdv Mindenkinek!!!!
hettus
 
 


Sziasztok!

Hát Zsuzsi, ez a történet Balambérrel a csodával határos. Nekünk is volt jpár ilyen telefonunk, hogy itt meg itt van a kutya, aztán se híre- se hamva nem volt.

Mi sajna nem tudunk lepasszolni 3 gyereket, anyámék max. egyet vállalnak be, más meg nincs, így maradunk a fnekünkön, de nektek Judith jóútat és pihenést! Mikor mentek?

Hetti, hogy-hogy ilyen "hamar" visszamész dolgozni?

Eri olvastalak ám egy másik tárnoki topikon. Biztos, hogy nem veszik fel az ikreket oviba? Barátnőmnek ugyanez volt a baja Etyeken, hogy egyet még benyomhattak volna az oviba, de kettő már nagyon nem megy (ott ikerkislányok vannak).

Gyorsan megkukkoltam, mert éreztem, hogy mostanában van és pont bele is trafáltam.
Boldog-Boldog szülinapot Esztinek és Petinek!!!!



Réka
Vendég
 


Jaj, el is felejtettem Vikinek nagy gratula Milán babához!!!!

Most kapcsolok, hogy akkor az ikrekkel egy napon.
Vendég
 


Réka!

Szeptemberben Ábel megy oviba (remélem), Janka pedig két éves lesz és én 3 1/2 éve itthon...Szóval vessetek meg érte de vágyom a felnőtt társaságra is + nagyon ígéretes helyet tartanak nekem a munkahelyemen, úgy gondolom mindenkinek jó lesz a változás. Janka a családi napközibe megy és az első évben csak 6 órában fogok melózni, így remélem neki sem lesz rossz. Aztán majd meglátjuk. Ha minden jól megy dolgozok pár évet és aztán megint babázok:)

Sok boldogságot az ikreknek Eri! Ez a január 20.-a környéke sűrű nálunk, holnap Apa szülinapja, aztán a sógornőmé, anyósomé és Áron unokatesóé, mindezt 3 napon belül. És most itt van Milán is:).
Úgy látszik ma nagyon "beszélgetős" napom van, mennyit írok....

Hetti
hettus
 
 


Sziasztok!

Eri Boldog Szülinapot az ikreknek, Vikinek pedig nagy nagy gratula!!!

Judith köszi a felajánlást, de megoldom. Csak qrva bosszantó hogy ennyire nem lehet itt elintézni semmit telefonon. Csak egy kérdésem lenne, hogy megszüntették-e a gyesem. Ezért másszak be!! :x

Hetti Neked volt időponthoz kötve valami a leveledben? Biztos olvastad, hogy Én a gyesemet akarom lemondani december 26.-ával, tértivevény szerint 21.-én át vették a levelem, de mégis megkaptam a decemberi teljes gyest. Ha nem szüntették meg, bukok kb. 350 ezer táppénzt! De ha nem szüntették meg, rájuk uszítom az ügyvédet! Mert szerintem kötelesek, ha időben megkapták a levelet! Ezzel Én nem tudok várni májusig! CSak egy igent vagy egy nemet akarok tudni semmi mást. Fúúú, na most megint jól felhúztam magam.

Röhej hogy Budapest és Pest megy, és van egy darab telefonszám!

Írtam e-mailt, hívtam az ügyfélszolgálatot, hívtam az osztályvezetőt, küldtem faxot. Semmi eredmény.

NA jó nem mérgelődőm, legalább ma csodálatos idő van!

Szép napot Nektek!!!!

Anna

Kép

Kép
vikianyuja
 
 


sziasztok!

Ígérem csajok hozok egy zacsiba meleget, meg egy fűszoknyás koktél fiúkát!!! :D
Január 30-án indul a gép és 14 óra után érkezünk az álomhelyre! a mazsolákra a férjem anyukája vigyáz! Bálint oviba lesz a Rékával meg nincs sok gond! Inkább attól félek, hogy majd jön a sógórnőm minden délelőtt, mert anyukája ugye it lesz és a Rékén gyakoról! ja épp terhes a szentem! :evil:
Már alig várom, hogy pihizzünk egy kicsit 3 éve nem voltunk nyaralni, most ránk fér! Bálint is nagyon anyás, de megbeszéltük vele, hogy most anya és apa megy el pihenni és ha jó időlesz már akkor tavasszal elmegyünk a Disneylandba. cserébe elengedett minket kettesbe ja és megígértette, hogy minden nap beszélünk és hozunk valami szép ruhát a Rékának feltétlen hozzunk pörgős szoknyát, mert az olyan csini!

Vikinek én is gratula! gyanús volt ez a nagy csend! ugye Ők velünk szembe laknak és nem integettek ma nekünk! :cry:

legyetek jók!
puszi judith

Kép
Kép
bagaba
 
 


Kép Két évesek lettek az ikrek!

Mindenkinek köszönjük a köszöntést!

Vikinek sok boldogságot, egészséget, Milán babának pedig sok tejcsit kívánok!


eri[/img]

Kép
Kép

Kép
márkus_eri
 
 


Helló!

Anna! Nekünk egy munkáltatói kölcsön miatt van a Kincstári Vagyon Igazgatósággal dolgunk, ami most már MÁK. Szerintem pont az ő egyesülésük miatt van ez a nagy várakozás a levelezéssel, de hát csak tudják, hogy a táppénzre vételed súlyos pénzeket jelent. Nekünk 6 hét lenne a kötelezős válaszadási idejük, de a hölgy csak mosolygott mikor a férjem kérdezte tőle, hogy akkor most ezzel mi lesz? Nem tartják a határidőt és kész, gondolom mikor valaki nagy patáliát csap akkor azt megsürgetik. Nekünk ez nagyon ciki, mind az új munkahelye mind a réginél épp elegük van a céges hitel miatti huzavonából, ja és mindehhez azért van köze a MÁKnak mert szocpolt is igénybe vettünk, amit rávezettek a földhivatalban a tulajdonlapra.
Remélem a ti dolgotok közben már megoldódott, ha nem akkor csak rámenősen!

Eri! Csak nem a Huszártól volt a torta?:). Barnabásé pont ilyen volt, és nagyon finom is.
Üdv:
Hetti
hettus
 
 


Sziasztok!

MA voltam bent a MÁK-nál. Nem volt egyszerű, okosabb is lettem, meg hülyébb is. Valahol ott vagyok mikor elindultam.

Megkapták a levelem decemberben, iktatták is Pesten. Átküldték Vácra, mert ott van a hivatalos iktató, meg irattár vagy mi. Mire Vácra ért, már folyósították a decemberi gyest, ezért túlfizetésem van. Ez már nekik bonyolult és tovább küldték Ceglédre!
Hétfőn iktatták a levelem Cegléden! Persze nő előttem hívta kb. negyed órán keresztül a ceglédi kollégát, de a telefon egyfolytában foglalt volt. Mondtam is neki hogy ismerős a dolog, ezért is vagyok most itt, mert telefonon felvilágosítást kérni lehetetlen. Felvett egy jegyzőkönyvet és beleírta hogy kérem a mielőbbi választ! Hát Ceglédre már nem megyek, el, marad a telefonálgatás, hátha egyszer kikapok egy pillanatot mikor kicseng!

A bíztató az, ha már túlfizetésről beszélnek, van remény hogy visszamenőleg megszüntetik. Persze azt mondta a nő hogy csak akkor, ha amit küldenek csekket befizetem. Mondtam neki hogy gondolhatja hogy nem cserélek le 400ezer forintot 3000-re!
Ja, és csak akkor kapom meg a határozatot a megszünésről, ha viszafizettem.

Abban reménykedek hogy csak a kifizetések mennek lassan, ha befizetni kell akkor az hamar megy!!

Hát ez a kis történetem, aminek még nincs vége! Nevetséges az egész, komolyan mondom!!

Hetti Nektek is jó várakozást! :)

Üdv Mindekinek!!

Anna

Kép

Kép
vikianyuja
 
 


Sziasztok!

Hetti!

Bizony, Huszár torta volt, és jóóó volt. Eddig az oroszkrém volt a slágertorta Zoli miatt, de ez a túrós....hmmmm.... fennséges volt! A csokis pedig Bebe kedvence, hát abból se maradt.

Anna!

Kitartás!

:)

Kép
Kép

Kép
márkus_eri
 
 


Sziasztok!

Farsang volt pénteken az oviban.
Íme, a jelmez, amit készítettem:


Kép

Kép

SpongyaBob, ha esetleg valaki nem ismerné... :wink:

Kép
Kép

Kép
márkus_eri
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a gratulációkat! Jól vagyunk. Milán baba édes, ennivaló falatka. Szerencsére jól szopizik, 15-20 perc alatt végez vele és nem is akar cumizni rajta és viszonylag jókat alszik. Éjszaka négy-négyésfél óránként eszik, nappal kicsit gyakrabban és akkor kevesebbet is alszik. Gondolom a Bianka zaja nyilván hat rá.
Most mind a ketten durmolnak.
Egyébként nektek is volt lelkiismeretfurdalásotok, amikor megszületett a második (kinek a harmadik-negyedik) gyerkőc? Szombaton sírós hangulatban voltam, úgy éreztem cserben hagytam a Biankát, hogy kevesebbet tudok vele foglalkozni, hogy unja a hosszú szopikat, hogy a Milánt nem foghatom annyit, mert mit gondol a Bianka ..... stb.
Aztán szerencsére elmúlt, remélem nem tér vissza. Most úgy érzem megtaláltam az egyensúlyt. Bianka nem féltékeny, a Milánt pedig kicsit babusgatom szopi után, majd leteszem. Szóval valahogy így megy.

A szülés egyébként sokkal gyorsabb volt most, viszont sokkal fájdalmasabb. Én eddig nem is tudtam milyen a tolófájás. A Biankát úgy szültem meg (hosszú de nem fájdalmas vajúdás után), hogy három nyomásra kinn volt, nem éreztem igazi tolófájást és olyan gyorsan kinn volt a feje, hogy meglepődtem. Most viszont éjjel négy órakor mentünk a kórházba (tíz perces fájásokkal indultam, mire beértünk már ötpercesek voltak) és háromnegyed hatkor már alig bírtam,hogy ne nyomjak. Csak sajna a köldökzsínor a nyakánál volt (nem rátekeredve, hanem mintha egy sál lenne), így az őt visszahúzta, plussz esett a szívhangja. De szerencsére időben megérkezett a dokim is és végül háromnegyed hétkor lett meg a Milán. Szóval fájt, nagyon, de már ez az emlék is megszépült. Viszont szerencsére most is gátvédelem volt, így már másnap tök jól voltam. ( A szent istvánban erre nagyon figyelnek).

Milán 3690 gr-mal és 56 cm-rel született, nagy legényke. Érdekes fél kilóval nagyobb mint a Bianka volt, amikor megszületett, mégis ő olyan kis vékonyka végtagú.

Azt hiszem, kihasználom az időt és pihenek egyet.


Sziasztok:
Viki

M. Cs. Viktória
csorbav
 
 


Sziasztok csajok. Ezt az iwiwről mentettem le, gondoltam hátha lehet belőle valami! :) Én már beküldtem egy adagot! :)

"Együtt egy tárnoki játszótérért!!!!
Sziasztok!
2008-ban tovább folytatódik a Knorr Delikát8 "Főzzön 8 Játszóteret!" játék, melynek keretében 8 közterületi játszótér kerül megépítésre vagy fejújításra. Ezek közül 7-et sorsolnak, a 8. játszóteret a legtöbb pályázatot beküldő Település kapja meg. A Játék 2008. január 15-től 2008. augusztus 15-ig tart.

Ehhez nincs más teendő, mint:
- összegyűjti minimum 1000 gramm Knorr Delikát8 termék vonalkódját, és
- megadja a település nevét, ahová szeretné, hogy egy új játszótér épüljön, vagy egy már létező játszótér felújításra kerüljön, valamint
- a Település nevét (vagy a felújítandó játszótér pontos címét), a vonalkód(okat) és a szükséges személyes adatait (név, pontos lakcím, lehetőség szerint telefonszám) egy borítékban a következő címre postai úton elküldi: „Főzzön 8 Játszóteret” Budapest, 1990.
Részletes résztvételi szabályzat itt olvasható.

Ez egyben azt is jelenti, hogy nagymamák, rokonok, ismerősök bárhol az országban gyűjhetik a vonalkódokat, csak beküldéskor fel kell tűntetni a pályázott játszótér helyeként TÁRNOK-ot.
Aki tudna vonalkódot gyűjteni, de nem jött össze 1 kg-nak megfelelő, vagy nem szeretné maga feladni, úgy kérjük, juttassa el a hozzánk valamilyen módon: borítékban a Műv. Ház irodájában leadva, a Baba-mama klub idejében (csütörtök 10-12-ig) személyesen, vagy Tárnok, Álmos u. 23. szám alatti postaládába bedobva.

Előre is köszönettel a tárnoki gyermekek nevében, akik nagyon szívesen hancúroznának pajtásaik körében egy modern, biztonságos és szép játszótéren."


Üdv:Anna

Anna

Kép

Kép
vikianyuja
 
 


sziasztok!

csak gyors!

Anna: énn TÁMOGATOM!!!!!! én is gondoltam már erre, fogjunk össze és nosza! :D

puszi judith

Kép
Kép
bagaba
 
 


Sziasztok!

Már nagyon régen jártam bent. Azóta megszületett Dalma lányom és kiköltöztünk Tárnokra. Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Át kell jelentkeznünk az itteni háziorvosokhoz, de nem ismerem sem a gyerekorvosokat, sem a felnőtt háziorvosokat. Tudna valaki erről némi infót adni, akár priviben is? És arról, hogyan tudnék a környéken nőgyógyászt találni magamnak?

Előre is köszönöm!
Orsi
berki
 
 


Sziasztok!

Orsi, üdv Tárnokon! :) És gratula Dalmához! :)
Háziorvosom Nekem a Sörös Gyöngyi, azt nyugodt szívvel tudom ajánlani, Én 1000 %-osan meg vagyok vele elégedve! Legyen szó komoly betegségről, vagy csak egy kis lógásról, mindig korrekt parter! Nekem mikor műteni kellett a lábam, nem küldött Érdre az Sztk-ba a sarlatánok kezei közé, hanem az Ő ismert kollégájához küldött! Szóval nem csak felír valami himi humi gyógyszert, hanem szeret rendesen utánajárni a dolgoknak. És jó fej is! :)
Nőgyógyászt is Ő ajánlott, Dr. Kocsis Évának hívják, a Tétényi úti kórházban dolgozik, és a XI. kerületben van a magánrendelője is! Ő is nagyon jó, most fogom nála szülni második csemetémet!

A háziorvosok közül még a Martonfalvi Etelkáról is hallottam jót, de Őt nem ismerem.

Van itt Tárnokon nőgyógyász is, róla eddig csak rosszat hallottam, nem igazán foglalkozott az illetővel, meg se nézte, meg sem vizsgálta csak felirt neki valamit! Ráadásul szoptatós kismama az illető, nem is mindegy mit szed be.

Hát gyermekorvost nem igazán tudok ajánlani! :(
Mi a Janóczki dr-nőhöz tartozunk, de csak úgy elvagyunk, és sajnos egyre több ismerősöm panaszkodik rá. De az Orbán Rózsára is, úgyhogy Én is azon gondolkozom hogy keresek másikat, inkább egy maszekot aki foglalkozik is a gyerekkel.
Nem akarom Én hogy minden pitty puttyra antibiot írjon fel, de mikor 3 napja nem bírom levinni a gyerek lázát, akkor ne Rhinatiolt, meg ilyen szarokat adjon. Már bocsánat de tényleg ez van. Viki hál istennek ritkán beteg, de ha az sem rohanok egyből, megpróbálom itthon kikezelni, és a végső esetben megyünk dokihoz. De a múltkor is inkább az ügyeletre mentünk, és Ő írt fel antibiot, és 3 nap alatt rendbe is jött a gyerek.
Egy ismim 1 éves gyerkőce most van másodszorra kórházban, 3 hónapja van megfázva, de az elején sem lett kikezelve. Most szurkálják fel a fülét meg ilyesmi.
Egy másik ismim aki az Orbánhoz jár, hányásos, hasmenéses bajjal, és szintén nem kapott semmi gyógyszert a gyereke, kiszáradással vitték kórházba.
Valahogy Nekem nem szimpi ez a dolog. Tojok rá hogy Én beteg vagyok, és mi van Velem, de a gyerekem normális ellátást kapjon, kerüljön amibe kerül. A doki meg ne azokat a szereket adja, amikért jó lóvét kap hogy azt vegyék az anyukák, hanem olyat ami használ is! Azért kapható az recept nélkül meg meg tudom venni ha akarom, ha meg dokihoz viszem olyan gyógyszert kapjunk, amit nem tudok megvenni recept nélkül és jobban hat mint ezek.

Na nem akartalak elijeszteni, biztos van aki meg van elégedve, végülis emberileg Nekem sincs bajom vele, csak ez bánt hogy valahogy nem kezeli kellőképpen a bajokat. Mikor picik voltunk akkor meg ráfogta hogy tejallergiás, aztán a fenét volt az. De akkor sem küldött sehova vizsgálatokra, csak ne adjak e gyereknek semmit, azt kész!

Amúgy hogy tetszik Tárnok?

Csajok Veletek mizu? Mindenki nagyon el van tűnve!!
Mi jól vagyunk, pocakom már akkora mint a ház, és hol van még a vége!? Házikónk is alakulgat, Viki szobájába lassan kész a nagy Micimackós kép, nagyon szupi lesz!
Ja, és nagyon várjuk a tavaszt, és a jó időt!!! Gondolom Ti is!  Ja és segítsetek kitalálni a pocilakóm nevét, mert semmi tippem nincs, vagyis ami van az meg apának nem jön be. A nagy vezetéknévhez valami hosszú illene.

Na írjatok pár sort ha ráértek!

Üdv mindenkinek!

Anna

Kép

Kép
vikianyuja
 
 


Sziasztok!

Orvostéma! Szerintem háziorvosnál és főleg nődokinál ne a közelség legyen a döntő. Ez bizalmi kérdés.
Gyerekorvosnál jó a közelség: ki tud szaladni, gyorsan el lehet vinni .... De! egy bőrbetegséget és egy hányásos, hasmenéses vírust is csak homeopátiával tudtunk kikezelni. Influenzánál is az a legjobbb, nem antibi.
Én természetdokihívő és homeop.hívő lettem. Mindenkinek ajánlom.


MÁS: jár vki a baba-mama klubba. Milyen? Én egyszer voltam egy éve, úgyhogy gondolom azóta változott.

üdv: Viki

M. Cs. Viktória
csorbav
 
 


Sziasztok!

NAgyon köszönöm a válaszokat!! :D
Budapestről költöztünk ide még decemberben, és a mai napig oda hordom vissza a gyerekeket háziorvoshoz, mert a doktornőben maximálisan megbízom. Csak a távolság...egy komolyabb betegségnél nagy hátrány. Mindenesetre most úgy döntöttem, még maradunk is nála, mert a leírt tapasztalatok nem ösztönöznek az ellenkezőjére, és mert úgy néz ki, 1-2 évre külföldre kell költöznünk.

Egyébként Tárnok tetszik :) , a csend, a friss levegő és a kertes ház üdítő, csak az a rossz, hogy senkit nem ismerek itt, és így a gyerekek sem. :( Próbáltam nekik legalább játszóteret találni Érden, de nem nagy sikerrel. Így aztán a XI. kerületben levő klassz játszótér maradt, ha éppen arra járunk... Most olvastam a Delikát-akcióról, lelkesen fogom gyűjteni a vonalkódokat, hogy legalább DAlmának legyen már szép játszótere.
A múlt héten meglátogattam az óvodát is, ott ajánlották a Baba-mama klubbot. Most kicsit náthásak vagyunk, de amint tudunk szeretnénk oda is elmenni, hátha találnánk ott egy-két játszópajtást Máté fiamnak. (Kicsit tartok tőle, mert nem szokott hozzá más gyerekek társaságához (közös játék,...).)

Ha kedvetek támadna megosztani velem hasznos tárnoki infókat, azt mindig örömmel venném, mert elég elveszettnek érzem most még magam itt. :)

Orsi
berki
 
 


sziasztok!

Mi is jelen!

Én a Janóczkihoz hordom Őket és maximálisan megvagyok elégedve! a háziorvosunk a Mártonfalvy Etelka. sűrűn még nem találkoztunk hála az istennek! csak beteg ne legyél!

Orsi: Tárnokon hova költöztetek? lehet, hogy már írtad bocsi :oops:

Mi 2 éve költöztünk Tárnokra, de csak egy hetet tőltöttünk a házba, mert nekünk is külföldre kellett mennünk, igaz csak fél évre, de már alig vártam, hogy visszajöhessünk! :cry: át tudom érezni, főleg gyerekkel!
Ovit meg hagyuk nem igazán vagyok megelégedve ahova járunk, de reméljük majd megoldódik a ond!

nagy a csend errefelé! hahó többiek ki merre van!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :oops:

Kép
Kép
bagaba
 
 


Sziasztok!

Itt vagyunk, épp kifelé egy ronda betegségből. Mindenkit ledöntött, de most már regenerálódunk. És várjuk, hogy visszatérjen a jó idő!!!!!!

Janóczki a doki nénink, meg vagyok vele elégedve. Most, hogy Ábel már közösségbe jár, látom, hogy milyen amikor valóban szükség van antibiotikumra. Ezek a betegségek mások mint egy éve, mikor lázas volt egy hétig, aztán kis nátha, köhi, de utána meggyógyult. Most volt hörghurut, arcüreg gyulladás, Jankának ugyanilyenek és rögtön felismerte Kati néni, küldött mindenhová vizsgálatra és kaptuk a megfelelő gyógyszert. Nem bánom, hogy anno kihagyta ezeket a kemény gyógyszereket, a vírusok ellen úgyis hiába, így meg most van hatásuk. Nálunk is jött a tejallergia gyanúval, ez valamiért a mániája, de én kértem is beutalót allergia vizsgálatra, ahol bebizonyosodott, hogy nincs allergia. no szóval nekem vele nincs gondom.
Sörös Gyöngyi a felnőtt dokink, de már nem sokáig megyünk az Etelkához, ahogy lesz idő intézni. Több oka van, ha érdekel valakit szívesen megírom, én nem javaslom őt senkinek.
Ez a beteg-orvos viszony mindenkinek más nehéz dió eldönteni, nem akarok senkit sem a véleményemmel megbántani!

Orsi! Gyertek szerdánként tücsök zenére az ifjúsági házba. Pici közösség ismerkedni ideális szerintem. Van 9kor, 3/4 10kor és azt hiszem fél 11kor is. Mondókázunk, énekelünk és közben tuti találtok társaságot magatoknak.

megyek aludni, pápá mindenkinek:

Hetti
hettus
 
 


Sziasztok!

Továbbra is NAGYON köszönöm az infókat, nagyon hasznosak! :D Nyilván mindenki másképp ítéli meg az orvosokat, de több szem többet lát. Apucit most kiküldik 1-2 évre Németországba, hát nekünk is mennünk kell :cry: , így erre az időszakra még maradok a pesti dokinéninél, aztán majd meglátjuk.

JA, és esetleg arról van tapsztalatotok, hova érdemes fogorvoshoz járni? (Gyerek és felnőtt egyaránt érdekelne.)

Hettus, ha van kedved és időd, szívesen "meghallgatom" a tapasztalatodat a háziorvosoddal!
oberki@freemail.hu

És köszi az információt a találkozóról, majd kipróbáljuk, ha meggyógyultunk. :) Csak - mint már írtam - kicsit tartok attól, hogyan fog az én vadóc fiam viselkedni a közösségben. Kissé kezelhetetlen időnként... :( , de talán minden gyerek az ebben a korban (2-3 év), nem tudom.

Amúgy mi a Szív utcában építkeztünk, annak is a legvégén, így eléggé el vagyunk rejtve. Szoktam a környéken sétálni a gyerekekkel, de csak ritkán látok hasonszőrűeket. :(

Ellátogattunk az ovihoz is a múlt héten (mint már írtam), de valahogy nem volt túl jó benyomásom. Nem voltak túlságosan kedvesek és segítőkészek az ottaniak, de talán csak nem volt jó napjuk... Sajna most nekünk nem aktuális már az ovi, de Dalmának talán már az lesz. Habár lehet, hogy ő már az új oviba jár majd...(?)

Üdv mindenkinek!
Orsi
berki
 
 


Sziasztok!

Orsi! Egyébként én is a Janóczki doktornőt ajánlom, nekünk is ő és tényleg kedves. Bianka (22 hónapos) imádja, Katalin doktorkának hívja. Milánnál (6 hetes) mondta nekem, rakjam már el a mérleget, ne mérjem minden szopi után, hiszen szépen hízik. És tényleg. Szóval jó fej. Bár a tejallergia nála tényleg központi kérdés. Szerinte tehéntejre egyáltalán nincs szüksége az embernek. De hát mi imádjuk, én két tányér tejbegrízt is meg tudok enni....
Ovival mi volt a baj?

Judith! és neked mi a gond az oviban?

Nekünk ugyan még nem aktuális, de már most érdekel, hogy hova járjon. Szóval ki nem tanácsolja a tárnoki ovit és miért nem és ki igen?

Sziasztok: Viki

M. Cs. Viktória
csorbav
 
 


Sziasztok,

Most találltam rátok!
Mi hamarosan kezdjük az építkezést Tárnokon, a szüleim ott laknak. Orsi, a szív utca végén fogunk építkezni :D
Máté, a kisfiunk 4 hónapos, jelenleg Vecsésen lakunk, de remélem a karácsonyt már az új házban töltjük!

Addig is szívesen beszélgetnék veletek a tárnoki baba-mama helyzetről, lehetőségekről!

Anita

KépKép
anitasi
 
 


találltam=találtam :oops:

KépKép
anitasi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: