Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok!

Anita szeretettel köszöntünk piciny közösségünkben! :mrgreen:

Berki. soha nincs jó napjuk!
Én rengeteg problémával küzdök! szerintem Eri csatlakozik hozzm!!! igaz...?

Megmondom őszintén akkor kezdődtek a gondok, mikor megtutták, hogy kistestvér született! addig minden rendben volt! amint kiderűlt, elkezték mondogatni, hogy verekedős a Bálint ezt úgy csordogálták egy darabig én szégyenkeztem! egy-két hétmúlva újra elkezdték mondani, jöttek család látogatásra! én kérdeztem mi a megoldás vigyem haza délben én mondatm, hogy nem hinném, hogy ez a jó megoldás, mivel a mazsola szeret ott aludni, mert a kis barátai is ott alszanak! megkérdeztem a Bálintot, hogy haza jön- e ebéd után, válasz: anya ez és ez is ott alszik én is hagy maradhassak! mondtam az ovónéninek, Ő rántott egyet a vállán ennyibe maradt! Mondtam a csajnak én tudom, hogy vele foglalkozni kell, mert ő igényli, erre Ő 24gyereknél ezt ne várjam el tőle!!!
pár hét múlva bevivatott, hogy Bálintra már a szülők is panaszkodtak vigem el dokihoz, megtőrtént!!! EREDMÉNY: Anyuka 99% ban jól csinál mindent, kicsit sokat beszélhozzá, valószínű az ovodában nem foglalkoznak a gyerekekkel kalőképpen ezt a figyelmet nem kapja meg ezért figyelemfelhívásból néha oda csap vagy megvédi magát! Óvónő válasza: Mondtam én hogy anyuka a hibás érte, elkényeszteti :twisted:
szerintetek!
Ja és nem tudok elég korán menni dálután, hogy ne összevont csoportokba játszanak úgy a gyerekek, hogy saját óvónő már rég nincsis ott, a többi a terem egyik végébe tracsparti a másikba a gyerekek játszatok amit akartok!reggel idegen dadák vigyáznak rájuk óvónő sehol! és sorólhatnád de inkább hagyjuk a vérnyomásom az egekig!!!

legyetek jók

Judith

Kép
Kép
bagaba
 
 


Sziasztok!

Judith, nálunk ugyanez volt. Kétnaponta megkaptam az ovonőtől, hogy a gyerekemmel baj van vigyem nevelési tanácsadóba. Nálunk ott alvás sosem volt, pedig nem bántam volna.
A mi ovink (falu) még anda is de nagyon, meg szűk kis vacak. De max az ovónők fele volt bent, mert vagy betegállományban, vagy tanulmányiszabin, vagy szimpla szabin volt a másik fele.
Mi nem vittük el tanácsadóba, hanem elvittük Dunaújvárosba Mátét. Január óta mindkét nagy már odajár. Odákat zenghetnék a különbségről. Itt szeretik őket, foglalkoznak velük, törödnek a kis lelkükkel. Saját konyhája van az ovinak, ami egy csoport össze-vissza, jókat főz-süt nekik Magdi néni. 2 terem van az egycsoportra, plusz nagy kert, szóval szuper. Most lesz egy éve , hogy odajárunk és imádjuk mi is gyerekek is.
Szörnyű, hogy kicsi gyerekeknek ilyen körülmények között kell a napjaikat törlteni. Tudnám az ilyenek minek mennek ovonőnek.

Réka
Vendég
 


Helló!

Üdv Anita!

Réka! Minden nap viszitek Dunaújvárosba a gyerekeket? Anyám...Ez nekem asszem nem lesz megoldható, ha problémám lesz. Én ide szeretném járatni őket, hiszen itt lesznek a barátaik, iskolatársaik stb. szóval szeretném, ha ezt a közösséget szoknák meg. És én nagyon szeretném elkerülni, hogy autóval ide-oda kelljen cipelnem őket reggel és délben, nekem is megerőltető lesz, hát még nekik beszíjazva üldögélni nap mint nap. Bár D.város bő fél óra alatt elérhető. Felháborító, hogy ennek így kell alakulnia!

Judith! Vezető ovónőnél vagy polgármesternél nem voltál panaszkodni? Én tuti el fogok menni, ha így járok, azért álljon már meg a menet! Tudom, hogy mindenki leterhelt, meg kevés a fizu stb. de ők az én adópénzemből vannak, elvileg az én gyerekeimért....
Nálunk itt az utcába mindenki a Dózsába jár és soha nem volt panasz semmire. Illetve azt mesélték, hogy sok a gyerek, és hogy ha korán-későn mész már összevonják a csoportot, de ilyen durvákat nem meséltek! Nagyon jó kilátások:)))))
Lécci, ha látjátok mikor van beíratás szóljatok!!!!!!
Mindenezek ellenére én Ábelt ide fogom beíratni és remélem fel is veszik, hiszen én megyek vissza melózni.
üdv:

Hetti
hettus
 
 

 
 

Hettus, én sem akartam ezt a hurcibálást, de miután már hetente 3-szor jött az ovonő fejcsoválva és folyamatosan izélgetett, hogy vigyem már el a gyereket nevelésibe vagy pszichologushoz negyon megviselt. A gyereket is. Tény, hogy nem egy angyal. Volt olyan, hogy nem engedte ki pisilni, mert kivételesen versolvasás volt vagy mi. Bepisilt, akkor volt 3 éves. Hogy lehet egy ekkora gyerekkel valaki ilyen aljas?
A sok izélgetés hatására márén is kezdtem elhinni, hogy valami gáz van a gyerekkel.

A férjem Dunaújvárosban dolgozik, úgyhogy ő visszi-hozza őket.
Vendég
 


Sziasztok csajok!

Ha valaki visszaolvas ezen a topicon, láthatja, hogy én mennyire dícsértem a Dózsa utcai ovit, és az óvónéniket. (Meg hogy szidtam a sárga Templom utcait :lol:)

Tavaly félév környéke óta viszont valami történt, mert azóta csak panaszt hallok több irányból is, és sajnos tapasztalom én is. Személyesen csak közvetve vagyok érintett, és az első afférról hallgatási fogadalmat tettem.

A csoportösszevonások sajnos kihatnak minden gyerekre az oviban. Cibálják őket össze-vissza, hol ide, hol oda kell értük menni, idegen óvónénikkel, dajkákkal vannak délután, még a nevüket sem tudják. Nem jó ez így.

Az én fiamon is látszott a változás, hallgatag lett, az oviban is gyanúsan csendes volt, nem akart részt venni a foglalkozásokon stb. November táján szólt nekem az óvónéni, hogy meglátszik a gyereken, hogy kistesója született. :shock: Pedig az már júliusban volt... Én inkébb a csoportöszevonások kezdete óta látom a gyereket másnak. Azóta délben hordom haza, mert nem szeret a gyerek vándorolni, idegenekkel lenni, idegen gyerekekkel játszani.

Másik: itthon kérdezem tőle, hogy mit csináltatok, milyen verset tanultatok? Jön a válasz - SEMMIT. Szülői értekezleten pedig felmerül a téma, mire a válasz kb ennyi: anyuka nem gyakorolja otthon a gyerekkel a verseket, azért nem tud semmit. Kérdés: Ha nem tudom, mit tanulnak, mit gyakoroljak vele? Válasz: Majd kitesszük a faliújságra. :roll:

Kerültem már kínos helyzetbe olyan dolog miatt, ami nem az én hibám volt, legalábbis úgy érzem (Judith, tudod, a karácsonyi dolog...).

Na meg az üzengetések. Ettől falra tudok mászni!!!

Első eset: Bence jön egy nap haza, azzal az üzenettel, hogy jobb lenne neki, ha itthon aludna délután. Ikrek akkor születtek, segítségem akkor egyátalán nem volt, tehát visszaüzentem, hogy mivel épp alvásidő van fél egykor, óvónéni jöjjön ide addig vigyázni az ikrekre, akkor tudok menni Bencéért. Vagy hozza haza ő.
Másik anyuka nem volt ilyen finom, egyenesen az óvónő szemébe vágta, hogy ne üzengessen a gyeekkel, mert a gyerek nem eszköze ennek a próbálkozásnak, és igenis ott fog aludni a kislány, miután ő is és a férje is dolgoznak.

Nemrég beszélgettem egy olyan anyukával, akinek 5 évesen vették fel a kislányát, mivel úgyis otthon van, de csak fél napra, mert van kistesó, és különben sincs hely. Tőlem kérdezni, hogy miért mondják ezt neki, mikor délben sokszor üres a csoportszoba, mert máshol vannak a mieink, vagy épp azért van tele, mert másik 3 csonkacsoport is ott van....

Nem tudom, mi ennek az oka, nem értem, miért nem lehet kommunikálni a szülőkkel? Ha létszámgond van, és amiatt kénytelenek így sakkozni a kölykökkel az óvónénik, akkor mondják meg, el tudom fogadni. De így nem. Szólni nem merek én sem, idén iratnám az ikreket oviba. De még az is lehet, hogy együtt megyünk a vezető óvónénihez... engem már úgyis utálnak a nagy szám miatt.

Na, ez jó hosszú lett....

:oops:

Kép
Kép

Kép
márkus_eri
 
 


Eri: én melléd állok és bemegyek veled!
az a legbosszantóbb, hogy SZMK-s vagyok, ugye apuka Tescóban dolgozik ahol tudunk SEGÍÍÍTÜNK!!!! Óvónő szokott célozgatni, hogy megtámogathatnánk szeretett óvódánkat, ja a gyereket azért délben legyekszíves azért vigyem el! bek...p hatod mosollyal az orcáját tudnám megrángatni! :twisted:
bocsi lányok, de felment a pumpa!

judith

Kép
Kép
bagaba
 
 


Hát csajok, megleptetek. Nekünk innen a faluoviból a Dózsa volt nonplusultra. Ezek szerint ugyanaz a stílus csak a csomagolás szebb.
Mi is segítjük az ovit, hasonló a helyzet apukát illetően, mint nálatok Eri, de nálunk tényleg meg is érdemlik és, ha nem kérik is adunk amit tudunk.
Szerintem borzasztóan meghatározó lehet az ovi egy kisgyerek fejlődésében, így külön dühítő a helyzet, hogy a szülő tehetetlen.
Ha, meg szólsz félő, hogy még jobban rámásznak a gyerekedre. A falu oviban most volt rendkívüli szülői, mert az egyik ovonő vagy dadus, közölte az egyik gyerekkel, hogy - Hülyébb vagy, mint apád.
Kedves.
Vendég
 


Sziasztok!

Ó, jaj!!! :(
Borzasztó dolgokat írtatok.
Nekem különösebb tapasztalatom nincs az itteni ovikkal kapcsolatban, csak az az egyszeri eset, amikor a nem túl kedves és segítőkész hölgy az oviban kényszeredetten válaszolt a kérdéseimre.
Én azt hiszem, hogy itt nagy változásra nem lehet számítani, hacsak nem cserélik le a teljes pedagógus személyzetet...
Egyébként rettegek ettől a fejezettől, mert Máté fiam aranyos és okos kisfiú, de éppen olyan nehezen kezelhető, mint az anyukája..

Anita, örülök, hogy újabb kisgyerekes család költözik a Szív utcába! Dalma lányom Mátéhoz hasonló korú, 5 hónapos. Máté pedig 2 éves és 8 hónapos. Hol fogtok építkezni? Az épülő ikerház mellett? Mi az "új" rész (egyelőre) egyetlen sárga házában lakunk, ha erre jársz... Már nagyon várom, hogy kiépüljön ez a rész, jó lesz a nyüzsi és a sok gyerek! :-)

Lányok, nincs valakinek ötlete, hogyan lehet elriasztani a macskákat a ház környékéről? A szomszédunk elköltözött, de a kb. 8 macska maradt, s rendszeresen a bejárati ajtók elé rakott szőnyegekre pisilnek. Nagyon büdösek, pedig takarítom...
Kutya nem jöhet szóba, a macskariasztó spray nem ér semmit. A másik szomszéd sörétes puskát emleget mostanában...de én valami humánusabbra gondoltam. Esetleg nagyinak/dédinek valami bevált módszere? :D

Orsi
berki
 
 


berki: nekem van egy módszerem,eddig legalább 15 macskát kaptunk el vele (élve) hatásos de majd négyszemközt elmondom :oops:

Kép
Kép
bagaba
 
 


Helló!

Hajaj hát elég gáz, hogy itt csak rosszat olvastam a tárnoki ovi helyzetről. És Réka gondoltam, hogy te sem így képzelted a gyerkőcök ovis napjait, csak a méreg beszélt belőlem a kifakadásnál:).
Ez a nevelési tanácsadó valami új mánia lehet, a családi napközis Kati nénink is mesélte, hogy a másik napköziben is ez a vezető hölgy mániája. Sokkolja az anyukákat azzal, hogy nyugtató kell a gyerekeknek, meg nevelési tanácsadó, pedig csak egy kis figyelem és szeretet hiányzik.
Még jó, hogy az utcánkban azért eddig csak a jó véleményeket hallottam, különben elrettennék teljesen.
Cica ellen nem tudok semmit, nekünk a kutya miatt nem probléma. De a tárnoki állatvédők szívesen begyűjtik, ha szóltok nekik (mármint, ha kóbor állatok). Fazakas Anna Krisztina: 06-20-59-11-528
Nem tudtok bérelhető nyuszit?

H.
hettus
 
 


Sziasztok!

Jó sokat írtatok, mióta legutóbb itt jártam.

Az ovi-helyzet engem is elkeserít, komolyan fontolgatom, hogy Téténybe fogom beíratni Mírát, akkor ugyanazokkal fog oviba járni, mint bölcsibe. Viszont akkor megint át kell jelentkeznünk Téténybe. Vagy van más út is? Cinicini, ti hogy jutottatok be Dunaújvárosba?

A tárnok.hu oldalon van szó az idei beiratkozásról:
http://www.tarnok.hu/onkormanyzat/eloterjeszt.htm
A 2008. febuárit kell nézni. Ez még nem fix, de előrejelzésnek jó.

Orvosok téma: szerintem nincs 100%-os orvos, hiszen ők is emberek.
Nálunk Mártonfalvi Etelka a felnőtt doki, aki nagyon alapos és értelmes, viszont k. sok betege van már, a nyugdíjasok is nagyon szeretik.
Gyerekorvos szintén Janóczky, aki szintén megfelel. Amúgy az egyes helyzetek megítélésében / kezelésében egyre inkább a megérzéseimre hagyatkozom, és ha van egy határozott elképzelésem, azt előadom a dokinak, aki figyelembe veszi.
Bőrgyógyász-allergológus Dr. Nagy Lídia, aki anno itt rendelt, de már csak Sasadon. Viszont oda is érdemes elmenni hozzá. Nagyon jó szakember és nagyon jól bánik a gyerekekkel.
Fogorvos van Tárnokon, és szerintem jó, annak idején ő állította ki Míra fogászati igazolását a bölcsihez, és normálisnak tűnt.
Nődoki Dr. Tasi, akinek a magánrendelése ugyanott van, mint Kocsis Éváé (Nagytétény, Szent Teréz rendelő Fegyverneki út). Véletlenül kerültem hozzá, de nagyon szeretem. Ő is eléggé tele van már páciensekkel, de talán nem annyira, mint Dr. Kocsis. Mellesleg ő (Dr. Tasi) rakta össze nekem a pcos kórképet, és irányított a (majdnem a) legrövidebb úton a megfelelő szakrendelésre.

Macskák ellen nekünk is a kutyatartás működik. Mondjuk hozzáteszem, hogy ínséges időkben és hidegben még így is bemerészkednek a macskák - amíg a kutya a saját házában alszik, vagy a miénkben vendégeskedik. Nálunk a kutyatartás amúgy is tervezett volt, mert minden hátránya ellenére nagyon szeretjük.

Úgy látszik, a Szív utca vége népszerű. Mi is közel vagyunk, a patak túloldalán. Igaz, mióta visszementem dolgozni, drasztikusan csökkent a szabadidőm. De azért remélem, hogy előbb-utóbb én is újra babázni fogok itthon.

Üdv Nektek: Zsuzsinnyó
zsuzsinnyó
 
 


Kedves Judith!

Az én kisfiam szintén a kisfiad csoportjába jár és sajnos szenvedő alanya a fiad "néha odacsap"-kodásainak!A multkor majdnem a szeme világa ment rá arra,hogy a fiad az asztal sarkába verte a gyermekem fejét.Fordított estben Te nem lennél felháborodva???
Többször tanuja voltam-mikor még beszoktattam a csimotámat-hogy minden előzetes összeszólalkozás nélkül bárkinek "odacsapott",nem volt mentes ettől sem kislány,sem kisfiú!Ez így rendjén van?Ha a Te gyermekedet ütnék,nem szólnál?
Mellesleg már a kezdetektől tudta mindenki,hogy otthon vagy a kislányoddal,hiszen csoportpénzügyben téged kellett keresni.
Sorolhatnék még sok mindent,de azt gondolom,hogy azt nem itt kéne.
Szóval azért van másik oldala is az éremnek....
Üdv.
Zozaanya
zozaanya
 
 


Sziasztok!

Érdeklődtem az összes ismerősnél , akiknek Tárnokra járnak a gyerekeik óvodába, 90%ban a Dózsába a többiek a Templom utcába, a falu oviban nincs ismerősünk. Nem hallottam tőlük negatív véleményt, a délutáni csoportösszevonások volt talán az egyetlen gondjuk. Azzal meg annyi volt a probléma, hogy nem figyelnek rájuk mindig, így "rosszalkodnak", de a gyerekeiknek nem élik ezt rosszul meg. Az általános vélemény, hogy nagyban függ minden az óvónénitől, és hogy más intézményben ugyanígy előfordulhatnak ezek a gondok. A szomszéd kislány jár az oviban angolra, úszni járnak, múlt évben lovagolni tanították őket, mondja meséket, verseket, lehet focizni és sok egyéb mást megtanult. Csak azért írom ezt meg nektek, hogy aki mondjuk beíratás előtt áll ne gondolja hogy minden fekete! Természetesen Csajok nem akarom senki rossz tapasztalatát ezzel megkérdőjelezni, csak van más vélemény is.
Mi a Dózsába megyünk és bízom benne, hogy minden jól alakul.

Részemről az ovi téma lezárva mielőtt eldurvulnak a dolgok, köszi mindenki véleményét!
Hetti
hettus
 
 


Sziasztok Melinda vagyok.
Szeretnék csatlakozni hozzátok, talán tudok picit én is segíteni mert ha jól látom én leszek itt a "legöregebb" tárnoki. 16 éve élek Tárnokon, nagyon szeretem. Két fiacskám van, Gyurka 7 éves múlt, Máté 18 hónapos.

Szia Ancsa, bébikém összeszedem a csapatot és igérem ha minden klappol és a Máté is rendben lesz valamelyik este átruccanunk látogatóba.

Háziorvos kérdés: Amikor ideköltöztünk még teljesen más orvosok voltak( az orvosi rendelő itt volt az állateledeles, játékbolt helyén) volt aki elköltözött volt aki sajnos meghalt a Mártonfalvy doktornő kb ekkor kezdett dolgozni nagyon szeretem ugyan olyan alapos és lelkiismeretes mint az első találkozásunknál bárkinek, teljesen nyugodt szívvel ajánlom.

Fogorvos: a két hentes csak így röviden.

Nőgyógyász: katasztrófa

Gyerekorvos: Na igen ez az a pont amikor regényt fogok írni legyen tanulság mindenkinek!!!!!!
Rózsa doktornő több tíz éve praktizál, sokan régimódinak tartják, sokan kritizálják de még többen szeretik, hozzáteszem nem hozzá tartoztunk, de tény több jót hallottam róla mint rosszat.
Tehát a történetem a másik doktornőről szól. A nagyobbik fiam soha nem volt beteges tehát hál istennek ritkán jártunk orvoshoz nagyon szerettem bárkinek meleg szívvel ajánlottam volna, mint hiteles megbízható orvos. Aztán megszületett a kicsi aki sajnos beteges többször voltunk a rendelőben mint itthon kezdtem észrevenni hogy a vizsgálatok rövidülnek a gyerekem hosszabb ideig beteg már nincsen meg az alaposság, nincs meg a bizalom.
A "dráma" tavaly decemberben kezdődött amikor egyik éjjel Máté 41 fokos lázzal kelt ügyelet, orvos, kúp, hütőfürdő stb. A láz nehezen ment le és 4 napig tartott a legkissebb láza ez alatt a négy nap alatt 40.6 volt
Orvos: á semmi baja kicsit megfázott, de azért menjünk el röntgenre. Nem mutatott ki semmit a gyerek még ekkor sem kapott gyógyszert!! Én balga gondoltam hát ők tudják én nem vagyok orvos, aztán újra kontroll karácsony előtt, mert nem gyógyult a doktornő meg sem hallgatta a gyereket mert a másik ajtóban anyuka ott állt a szekrény méretű ajándékkosárral kellemes ünnepeket kívánni.
Majd éjjel a rohammentő vitte el a fiamat, mert kétoldali tüdőgyulladása volt és a tüdeje megtelt gennyel, senkinek nem kívánom hogy amíg a mentőt vártuk fogtuk a Mátét a férjemmel és imádkoztunk hogy éljen még mire kiér az orvos mert annyira fulladt.
Kissebb szünetekkel múlt hét pénteken hoztuk haza a kórházból (igen majdnem három hónap) a végén már szteroidot kapott most nem éri el a 8 kg.
Betegség: tüdőgyulladás, hörghurut, gégegyulladás és betokosodott középfülgyulladás.
A kórházban azt mondták ezt nem mindet most szedte össze csak nem lett kikezelve most szedjük az 5. doboz antibiotikumot a gyomra már kivan.
alpha01
 
 


Sziasztok!

Továbbra is nagyon köszönöm az infókat!

:) Bagaba, érdekel a módszered!! :oops: oberki@freemail.hu

Mi is szeretnénk kutyát a kertbe, de a gyerekek még nagyon kicsik, ráadásul nemsokára utazunk Németországba, így most még nem aktuális. Egyébként valamikor imádtam a macskákat (most sem irtózom tőlük, csak...), de a rajongásom alábbhagyott, amikor a panelból egy olyan kertes ikerházba költöztünk (albérlet), ahol a tulaj 20 macskáját kellett az udvaron elviselnünk. És a nyers csirke fej maradékokat, amit nem bírtak már megenni, pedig a tulaj lelkesen dobálta szanaszét az udvaron a cicuskáinak, hogy ne marakodjanak a tálnál, ...stb. :(

A Szív utca vége most azért népszerű, mert jelenleg ott vannak eladó telkek. Nem tudom, h ogy az önkormányzat mikor kezdi értékesíteni az Álmos utca mögötti részen a telkeket, de gondolom, már az sincs messze.

Zsuzsi, megkérdezhetem, mennyit jelent egy jelenés a nőgyógyászati magánrendelésen?

Orsi
berki
 
 


Megint én.

Elfelejtettem az ovi kérdést, mi a Hétszínvirág óvodába jártunk (Dózsa) soha egy rossz szót nem tudtam volna mondani rájuk, a gyerekek rengeteg verset, éneket, mondókákat tanultak. Bizonyíték rá a töménytelen mennyiségű videó amit lelkes szülők hada készített az ovis évek alatt. Most suliba járunk szintén Tárnokra az ovis csoportból 6-7-en egy osztályba is kerültek. Az ovodai felkészítést az iskolára azzal tudnám jellemezni, hogy az osztály átlaga 90% a tanulmányi mutató szerint.
Azért ne mondjátok hogy ez rossz.
Tehát a nagy fiam sikeresen kijárta a tárnoki ovit és IMÁDTA!!!

Bocsi a bazi hosszú írásért.

Üdv mindenkinek!

Melinda
alpha01
 
 


sziasztok!

ZOZO!

NEM NINCSRENDJÉN!!!!!!!!!!! DE B... MEG A FENE! ILYEN KOR AZ A HÜLYE ÓVÓNŐ MITCSINÁLT!!!!????????????????

AZÉRT VAGYOK ÍGY KIAKADVA, MERT ÉRDEKES ITTHON MIÉRT NEM VEREKSZIK? MIÉRT CSAK AZ ÓVIBAN ÉS MIÉRT LEHET, HOGY KÖPKÖDHETNEK A GYEREKEKE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ÉS IGEN ITTHON VAGYOK A PICIVEL! ÉS AKKOR MI VAN, HA ITTHON LENNE, HOGY TANÚLNÁ MEG HOGY MIT SZABAD ÉS MIT NEM A TÖBBI GYEREK KÖZÖTT!

DE EZT TÉNYLEG NEM ITT KÉNE!
KÉRD EL A TELEFONSZÁMOM ÉS BESZÉLJÜKL MEG, MERT A TÖKÖM TELE VAN, HOGY ÁLLANDÓAN AZ JÖN LE, HOGY AZ ANYA A HIBÁS! :evil: :evil: :evil:


ELVITTEM NEVELÉSIBE ÉS ÉRDEKES AZ EREDEMÉNY : 99% JÓL CSINÁL ANYUKA MINDENT! MOZGÉKONYABB A TÁRSAINÁL FOGLALKOZNI KELL VELE ÉS NEM A SEGGÉT VAKARGATNIA A KEDVES ÓVÓNŐNEK, HANEM A FELADATÁT CSINÁLNI!!!! MERT KÖNNYEBB DOLGA VAN PERSZE EGY OLYAN GYEREKKEL AKIT A SAROKBA ÁLLIT ÉS KUSSOL!!!!
HÁT NEM EZ A DOLGA ÉS NEM EZÉRT KAPJA A FIZUJÁT!

a TÖBBIEKTŐL ELNÉZÉST KÉREK, DE MOST TELT BE A POHÁR

JUDITH

Kép
Kép
bagaba
 
 


Sziasztok!

Esetleg van valakinek más oviról is tapasztalata (magán, alapítványi, nem Tárnokon, ...)?

Orsi
berki
 
 


Sziasztok!

Orsi!

Látod, így kell elriasztani anyukákat a tárnoki oviktől. Most már biztos, hogy jövőre több hely lesz, és felveszik az ikreket. (Csak erre ment ki a játék) :wink:

Visszaolvastam a saját hsz-emet. Már akkor is sarkosnak tűnt, de azt hiszem a negatív dolgokra voltatok kíváncsiak, a pozitív oldal már korábbi hozzászólásaimban többször is elhangzott. Mindent összevetve a többi gyerkőcöt is szeretném a Dózsába járatni, mert bízom bennük, és abban is, hogy bármi oka is van a délutáni csoportösszevonásoknak, meg fog oldódni ez a helyzet is. Nem mellesleg megjegyzem, hogy a saját óvónénieink mindig ott vannak, akárhol is gyűltek össze a gyerekek.



Judith!

Tudom, hogy mennyit görcsölsz Bálint verekedései miatt. Nem tudod, megakadályozni, mert nem mehetsz be az oviba, nem ülhetsz vele ott egész nap, és nem kötheted le a figyelmét közös játékkal, mondókázással. A gyerek 3 évesen általában antiszociális. Ki így, ki úgy. Az óvoda a szocializáció helyszíne. Ha hazaviszed, a konfliktusok megszűnnek, de a gyerek nem fog közösségbe szokni. És igen, vannak olyan gyerekek, akik elülnek a sarokban, játszanak magukban (pl Bence), meg vannak olyanok is, akik nem találják fel egykönnyen magukat. Otthon tudod kezelni, az óvónéni nem tudja. A könyvben, amit adtam, erről is van egy fejezet! Meg próbáld ki azt, is, amit mondtam, bár abban nem vagyok biztos, de a következő nevelési tanácsadáson megkérdezheted a bácsit, hogy mi a véleménye róla.

És ha az általam ajánlott gyerekpszichológus nem is fogadott, keresünk majd másikat! Ennél többet nem tehetsz! Kérd meg az óvónéniket, hogy működjenek együtt, mert nélkülük NEM FOG MENNI! (Ahogy a tanácsadáson el is mondták)


Melinda!

az én fiam most fog ballagni, így mondhatom már én is lassan, hogy kijárta, és IMÁDTA!

Megint sokat írtam, és még mennyi gondolat rekedt meg az idő szűke miatt...

Napsütéses szép napot mindenkinek!

Eri

Kép
Kép

Kép
márkus_eri
 
 


Sziasztok!

Engem is aggasztott annak idején, amikor a bölcsiben a gondozónők nem figyeltek oda, hogy egyik gyerek a másik kapucniját tömi homokkal, mások verekszenek, stb. A gondozónők / óvónők rettenetesen alulfizetettek és alulmotiváltak, ugyanakkor nagy a felelősségük és lenézik őket. Biztos nekik sem könnyű. Úgyhogy szerintem a legjobb, ha az alapvető nevelést az ember megadja a saját gyerekének. Mírának mindig azt magyarázom, hogy ha lehet, kerülje el a konfliktusokat, ahogy ezt karate (!) edzésen is tanítják felnőtteknek. Azt is elhiszem, hogy 12-15 gyerekre nem lehet úgy figyelni, mint 1-2-re, és alapvetően a szocializáció abból áll, hogy a gyerekek megtanulnak önállóan viselkedni egymás társaságában. Ugyanakkor én sem szeretem, ha bántják a gyerekemet, ami azt illeti, már osztottam is ki gyereket a bölcsiben / játszótéren ilyesmi miatt. És meg fogom neki tanítani azt is, hogyan védje meg magát.

A végső mondanivalóm, hogy nagyon árnyalt a helyzet, és talán jót tenne egy higgadt beszélgetés az összes érintett között moderátorral (egy normális szakember), hogy megszülessen a megoldás. Jó, ha mindenki elismeri a saját hatáskörét és a saját felelősségét, és megszületik a megoldás. Így mindenki jól jár. Ja, lehet írni a Nők Lapjába Vekerdynek is.

Orsi, úgy emlékszem, 5e a vizsgálat, 2,5e a rákszűrés, 1e a kenet-vizsgálat. Ezek a tavalyi árak. És megfelelnek a tavalyi általános szintnek. Ugyanakkor, amikor terhes voltam, általában az sztk-ba hívott be a doki, nagyon költséghatékonyak voltunk.

Üdv Nektek: Zsuzsinnyó
zsuzsinnyó
 
 


Sziasztok Csajok!

Ufff, Én csak lesek és olvasok, nem is merek már hozzászólni a dolgkhoz, nagyon puskaporos lett a hangulat.
Ahogy látom sem orvos, sem ovi témában nem nagyon tudunk hatékony ajánlatot tenni. Van akinek tök jó, a másiknak rémálom! :shock:

Én még nem nagyon foglalkozom ovi kérdéssel, mert Vikit nem iratom be ha Én úgy is itthon leszek, csak majd nagycsoportba, az meg még odébb van, addig ki tudja mi változik! :roll:

Melinda üdv itt, örülök hogy idetaláltál! :lol:
Ha meggyógyult a család, vagyis Máté, várunk Titeket, meg aztán ha itt lesz a jó idő, összeröffenhetünk egy kis sütés-főzésre kertben! :wink:
Amúgy az orvosos témánál rátok céloztam,a rossz tapasztalatnál, de ahogy Te leírtad borzasztóan rémisztő az eset, nem kívánom senkinek hogy átélje ezt az eseményt! Szegény kis Máté!
Ja és jó a nicked! :lol: :lol: :lol:
Csak nem a vinkliről kaptad?? :D :shock:

Csajok azt mondják a második terhességnél jobban nől a pocak, igaz ez? Én még csak 27 hetes vagyok, de már úgy érzem magam mint Vikivel 39 hetesen, és akkora vagyok mint a ház. Mondjuk eddig 7 kg híztam az nem vészes, de a hasam hatalmas, és marha fáradékony is vagyok! Hol van még a vége???!!!!!!!! :x :cry: :roll:

Na üdv mindenkinek, jók legyetek, és nem vitázni!

Anna

Anna

Kép

Kép
vikianyuja
 
 


Kedves Judith!

Nem védeni akarom az ovónőket,de nekik sem lehet azért olyan könnyű,hiszen 24-25 gyerekre nem egyszerű odafigyelni.
Személy szerint nekem tökmind1, hogy a kislányod otthon van,de pl. a barátnőmnek a kislányát "helyhiányában" nem vették fel, pedig betöltötte a 3-at és nincs kisebb tesó.Természetesen ezért nem Te vagy a hibás,de nem is hiszem,hogy ez miatt haragszanak Rátok.Mégcsak nem is a Bálinttal van baj személy szerint,bárki gyerkőcére haragudnának, ha ütné a többieket.Nyílván az én gyerkőmet is támadnák,ha verekedne.
És abba is gondolj bele picit,hogy mit lehet mondani a gyermeknek,aki többször panaszkodott, hogy a Bálint bántotta.Azt hiába is mondom neki,hogy védje meg magát,mert ő gyerkőt nem üt meg,inkább elsomfordál.
De a többit máshol...
Ha érdekel ezen a számon elérhető vagyok: 06 20 9 218-749

Üdv.
Andi
zozaanya
 
 


Sziasztok!
Ovi téma,akit nem érdekel ne olvassa,lehet,hogy hosszú lesz!
Új vagyok itt és nem is tartozom ide,de Berki kérdezte van e más oviból tapasztalat,hát gondoltam leírom viszonyításképpen.
Kiskőrösön a Mohácsi úti oviba járt a most elsős fiam és a most másodikos lányom is.Soha egyetlen egyszer sem merült fel,hogy miért jár oviba a lányom ha úgyis otthon vagyok a fiammal.SŐT!!!Kapaszkodjatok meg!!!!
A kisfiam kérésére,megkérdeztem járhat-e a lányommal együtt,azt mondták,ha szobatiszta és tud egyedül enni,nyugodtan hozhatom!!!Így lett a fiam két évesen óvodás nagy fiú,januártól,évközben!!! :!:
Tudnotok kell a fiam eleven,akaratos,harcias és sajnos nagyon verekedős gyerek VOLT!(de erről később)
Következő évben újra kiscsoportos maradt természetesen másik óvónénikkel.DE!!!!Soha egyiktől sem hallottam,hogy vigye haza délben mert verekszik!Néha egy-egy anyuka jött oda hozzám szemtől-szemben,hogy szóljak rá a fiamra ne üsse az ő gyerekét.Megtettem azonnal,ott előtte.DE!!Mindig megértették és ezért nem közösítettek ki és szidtak névtelenül a fórumon mert az én gyerekem elevenebb mint a többi.
Nálunk az óvónők első szülői értekezleten elmondták mik az elvárásaik! :arrow:
Ne mi szóljunk rá más gyerekére az oviban.
Az óvodán belül fogadjuk el az ő döntéseiket.
Reggel 7 órától MINDEN csoportban van óvónő lehet hozni a gyerekeket ha valaki 8-ra megy dolgozni.
Délután fél 4-től lehet elvinni a gyereket,ÖTIG!
FÉL ÖTTŐL vannak összevont csoportok addig mindenki a helyén van!
Ha ötig nem értél oda BÁRMILYEN okból ne idegeskedj a kapura kiírva megtalálod melyik óvónéni vitte haza!!!!!(Hozzáteszem talán egyszer fordult elő ilyen,(nem velem)mert bármi történhet!)
De rengeteg mindent kaptunk is.Rengeteg verset,mondókát éneket ami ki is volt téve a faliújságra minden héten,hogy láthasd mit tanult a gyerek.Már reggel leült velük rajzolni,festeni,ragasztani!!!Az eredmény szintén a faliújságon!!!Volt az oviban meseház ahol saját készítésű bábokkal mesét adtak elő,volt flash and dance(táncos aerobik)Amikért fizetni kellett de rengeteg szépet kaptak a gyerekek mi pedig sok kis műsort!Sokszor városi rendezvényen léptek fel vele.Hát kevés büszkébb szülő akadt nálunk! :lol:
Sokszor állt a fiam a sarokban de tudtam soha nem ok nélkül. :oops:
Az eredmény:Nagycsoportban az enyém lett a legtüneményesebb gyerek és ma már a suliban jó tanuló és inkább őt verik a nagyobbak mert NEM üt vissza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Idősebb lett három évvel és persze az óvónénik türelme,a sok foglalkozás,következetesség és talán az én igyekezetem meghozta gyümölcsét.
DE EZ CSAK EGYÜTT MEGY!!!!Nem szabad egymásra mutogatni!

Bálintot születése óta ismerem szeretik imádják a gyerekeim a távolság ellenére sokat vagyunk együtt napokat,nyaralásokat és SOHA nem fordult elő hogy a fiúk veszekedtek volna.Talán mert figyelünk rájuk és játszunk velük.Nagyon egyszerű lehet ha akarjuk.
De én úgy látom ez az óvoda NEM végzi a feladatát.Ezek diplomás,intelligens PEDAGÓGUSOK akik ezt vállalták ezt tanulták,ezért kapják a mi adónkból a fizetésüket.Ha kell állítsák sarokba egész napra akkor majd megtanulja na de anyukát hibáztatni azért ahogyan az oviban viselkedik a gyerek,nevetséges!!!!!
KÉRDEM ÉN HOL VAN OLYANKOR AZ ÓVÓNŐ AMIKOR VEREKEDÉS,KÖPKÖDÉS MEGY A GYEREKEK KÖZÖTT??????????????



ZOZO!!!!
Azt meg végképp nem tudom elhinni hogy szándékosan veri az asztalba a gyereked fejét egy 3 éves gyerek.A majdnem megvakulás pedig erős túlzás szerintem!Azt kérdezd meg a csemetédtől mit csinált az előtt mielőtt a Bálint megütötte!Nálunk ez bevált és többször kiderült az enyém ütött először vagy mondott valami olyat.Jaaaa kisfiam akkor jogosan kaptad!!!!GONDOLKODJ ÉS NYUGODTAN HÍVD FEL JUDITHOT MEG LEHET VELE BESZÉLNI!De ne a háta mögött ne névtelenül és főleg ne üzengetve!Én 3-szor vittem a gyerekemet az oviból az ügyeletre de soha nem hibáztattam sem más gyerekét,sem az óvónőt.Megtörténik otthon is hogy meglökik egymást és elesik,megüti magát.Ennyi nem több!Meg aztán gondolkodj és kérdezz meg egy felnőttet aki ott volt és LÁTTA,hogy történt mert a 3 éves gyerek szava azért nem ér annyit,hogy egy idő után haragban legyél mindenkivel akinek a gyereke hozzáért a tiédhez!

NE HARAGUDJATOK,HOGY ILYEN HOSSZÚ LETT!!!! :oops: :oops:
angel1
 
 


Sziasztok!

Hát elég elkeserítő kilátások vannak, ha ilyen az ovoda és a doki helyzet is... Nekünk most nagyon jó a gyerekorvosunk, de ő itt van helyben, ha már Tárnokon fogunk lakni nem biztos, hogy praktikus egy vecsési doktornéni :cry:

A Szív utca tényleg népszerű, már nagyjából minden telek el van adva, csak az önkorményzat húzza a dolgokat. Elvileg legkésőbb szeptemberben lesznek építési telkek, addig még a szabványosítási tervet kell elfogadtatni, de megpróbálják előbb elintézni. Na kiváncsi leszek! Mi idén már ott akartunk karácsonyozni, hát nem tudom... azért reménykedünk..

Anyumék szomszédjai Diósdra hordják a kislányt magánbölcsibe, nagyon meg vannak vele elégedve! Gondolom azért a magán bölciben/oviban kevesebb gyerek jut egy gondozóra, így többet tud vele foglalkozni!

Tárnokon is ilyen rossz az idő? Itt esik egész nap, mi meg beszorulunk a lakásba! Úgy várom, már, hogy kertes házban legyünk, legyen terasz, lehessen esőbe is kimenni!

KépKép
anitasi
 
 


Sziasztok!

Angel, hát valami ilyesmit akartam én is írni. Körvonalakban már írtam is. Nálunk is megszüntek a problémák mióta Máté normális oviba jár (nem magán és nincsenek a Dunaújvárosi ovónénik jobban megfizetve, mint a Tárnokiak).
És mégis nagyon jól viselik az ottaniak az ovónénik minden terhét, nyűgét.
Nem tudom mit csináltunk volna, ha a férjem nem megy Dunaújvárosba dolgozni, mert borzasztóan nyomasztott az itteni helyzet, szóval nekünk mázlink volt, hogy tudtunk lépni.
Vendég
 


Sziasztok!

Angel, hát valami ilyesmit akartam én is írni. Körvonalakban már írtam is. Nálunk is megszüntek a problémák mióta Máté normális oviba jár (nem magán és nincsenek a Dunaújvárosi ovónénik jobban megfizetve, mint a Tárnokiak).
És mégis nagyon jól viselik az ottaniak az ovónénik minden terhét, nyűgét.
Nem tudom mit csináltunk volna, ha a férjem nem megy Dunaújvárosba dolgozni, mert borzasztóan nyomasztott az itteni helyzet, szóval nekünk mázlink volt, hogy tudtunk lépni.
Vendég
 


Sziasztok!

Csak kapkodom a fejem a sok hozzászólás olvasása közben....

Szerintem teljesen mindegy, hogy más oviban mi van és hogy van, mi most Tárnokon élünk és a tárnoki oviról beszélgetünk. Persze el lehet mesélni, hogy mik a tapasztalatok, hiszen erre lenne hivatott egy ilyen fórum, de az igazi az lenne, ha azokat a jó tapasztalatokat valahogy a saját életünkbe próbálnánk ültetni. Feltehetnénk a kérdést: "Mit tettünk azért, hogy jobb legyen vagy mit tehetünk azért, hogy megoldódjanak a problémáink". És azt hiszem a konstruktivitásba semmiképp nem tartozik bele az interneten való egymásnak üzengetés és anyázás, anélkül hogy szemtől szembe leülnének az érintettek beszélni. Amit Zsuzsi javasolt talán megoldás lehetne.
Nem okoskodni akarok, csak az elmúlt pár napban mindig rossz szájízzel álltam fel, ha a tárnoki fórumot olvasgattam, és ez nem jól van így. Sajnálom, hogy ilyen lett ez az egész, hogy itt lakunk egymástól pár utcára vagy házra és inkább ezt a formáját választjuk a kommunikációnak. Azt hiszem ez a fajta változás már kihat majd a gyerekeinkre is.

Judith a gekkó fejlesztőt ismeritek? Nem tudom, hogy ilyenre tudnak-e valami ötletet, de mivel itt is van Érden, egy találkát tán megér. Sajnálom a fiadat, mert neki talán a legnehezebb, hiszen ha marad a probléma, akkor ő lesz egyre magányosabb az oviban. Valami rémlik, hogy már amikor külföldön voltatok volt ilyen odacsapkodásból konfliktus, ha rosszul emlékszem bocs, de annak a fényében és ezzel az ovis zűrzavarral együtt talán érdemes egy szakembert megkérdezni.
Angel! Én 100%ig elhiszem, hogy a családban sosem volt verekedős probléma, de attól még más környezetben előkerülhetnek a gyerekekből olyan dolgok amikről nem is álmodtunk. Azt nem tudom, hogy okkal vagy ok nélkül történtek amik történtek, de nekem elfacsarodott a szívem mikor mesélte egy ismerős anyuka, hogy az egyik kislány reggel sírva ment az oviba, mert nem érti, hogy őt miért nem szereti a Bálint. Azon a héten jópárszor kapott számára ismeretlen okból.
Én nagyon szorítok, hogy mindenki számára megnyugtatóan megoldódjanak a gondok!!!!

Részemről ezt a fórumozást bejeztem egy időre, nekem nem teljesült az a vágyam , amiért idekeveredtem, hiszen azok kedves barátságok és ismeretségek amik kialakultak a 3 év alatt nem innen indultak, max ez is egy találkozási pont volt. Sajnos az írott szó sok félreértést okozhat, én nem szeretném, ha bárki egy félreértett mondat miatt orrolna meg, vagy vonna le rólam következtetéseket. DE! Igaziból (hús vér valónkban:)) nagyon szívesen találkozunk bárkivel, ahogy ezt eddig is számtalanszor "erőltettem" megbeszéljük az ügyes bajos dolgokat, amíg a gyerekek gyepálják egymást:). Mindenkinek minden jót, a gyerekeknek jó ovikat és dokinéniket és persze szerető anyukákat:): A pocakosoknak pedig sok szerencsét és könnyű szülést!

Üdv:

Hetti
hettus
 
 


Hetti! A java még csak most jön.
Hallottatok már a 80 HA-os ipari parkról? Pont a pofánkba akarják építeni, közvetlenül a Halász utca mögé. Mielött valaki azt gondolná, hogy nem mellette van és nem érdekli, közlöm, hogy a szél sajna minden mocskot a település felé visz és a felhajtót pediglen közösen kéne használni a napi több száz kamionnal.

Réka
Vendég
 


Hetti mi szívesen találkoznánk veletek, jelenleg csak egy gyerekkel bírok. Sőt a kutyusos dolgot is megbeszélhetnénk
Én már úgy mennék ide-oda, de tényleg és vendégeket is szívesen látunk.

Réka
Vendég
 


Hettus!
Tudom igazad van,tök mindegy máshol hogy van,csak azért írtam le mert hátha rájönnek akik olvassák,hogy ezt másképpen is lehet.

A mi ovinkba annyi foglalkozás van,hogy péntek kivételével minden nap ötkor hoztam haza a gyerekeket mert imádtak ott lenni.Pedig hangsúlyozom az én gyerekem nem volt egyszerű!Nem pedig mint nálatok,hogy már alváshoz össze vannak vonva a csoportok.A miénk kicsi ovi,összesen három csoport van nagy létszámmal.Nálunk is időben észbe kellett kapni ha ide akartad íratni a gyereket.Sajnálom Zozo barátnőjének a gyerekét,hogy nem jutott be,de ha szeptemberig betöltötte volna a 3 évet felvették volna,valószínűleg ez volt a baj.
Úgy látszik ez a módi,utáljunk ki valakit akkor majd jöhet a barátnőm gyereke.....
Szerinted jól van ez így??Én nem merném otthagyni a gyerekem azok után amiket itt olvastam,mert ebben az oviban nagyon hanyag gárda dolgozik,akik már délben sietnek haza.Pedagógus az ilyen?
Sziasztok
angel1
 
 


Hetti!

Sajnálom, és megértelek.

Réka!

Az ipari park témától én elhatárolódom. Már csak egy hajszál választja el a helyi politikától, és ha ezek után az jön, akkor csatlakozom Hettihez. Ha a java még csak most jön, én is megyek :?

üdv nektek

eri

Kép
Kép

Kép
márkus_eri
 
 


Úgy látom Én meg hiába próbálom elterelni a témát, észre sem vesztek mit kérdeztem!

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Anna

Kép

Kép
vikianyuja
 
 


Én csak arra voltam kiváncsi, hogy tudtok-e róla?
Érdekes mi a férjemmel a politika két külön oldalán állunk és mégsem okoz ez gondot itthon.

A jó levegő, a csend stb, szerintem nem politikai kérdés.
Vendég
 


Vikianyu, a has iszonyat méreteket képes ölteni, szóval messze még a vége, de nem fog kidurranni.
Vendég
 


A javát az ovira értettem, mikor Hetti gyerekei oviba mennek, akkor fogja igazán látni a helyzetet.
Vendég
 


Köszi, de ettől nem lettem okosabb, nem ezt kérdeztem. Van már egy gyerkőcöm, és tudom hogy mekkora tud lenni egy pocak, csak tapasztalatokra lettem volna kíváncsi! Nem azért írtam mert azt akarom hogy feltétlenül hozzám szóljon valaki, hanem tényleg érdekelne Nektek milyen volt!

Idézem: "Csajok azt mondják a második terhességnél jobban nől a pocak, igaz ez?"

Ti észrevettétek hogy a második babónál gyorsabban nőtt, esetleg nagyobb lett mint az elsőnél?

De ha nincs kedvetek válaszolni nem kötelező, csak gondoltam eddíg is jól eldumcsiztunk itt! Én legalábbis!!

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Ja és még mindig gyűjtöm a gyerekenek a játszótérre való delikátos zacsikat! Remélem csatlakoztok!!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ÜDv!

Anna

Kép

Kép
vikianyuja
 
 


Igen, tényleg jobban nő, mint ahogy elöbb is látszik a terhesség.

Az egy vicc, hogy hónapokig senki nem néz, ír a topikra, aztán meg úgy felhúzza magát mindenki.
Vendég
 


sziasztok!

Elnézést kérek mindenkitől!
Én fújtam fel egy kicsit az ovitémát, de nálam most telt be az a bizonyos pohár!

még egy szer bocsánatot kérek!

Judith

Kép
Kép
bagaba
 
 


Sziasztok!

Vagy csak szia Anna. Úgyis csak te vettél észre, mert a többiek nagyon hajtják a magukét, amit borzasztóan sajnálok. Jön a jó idő legyen jó kedvetek, lassan nyílnak a virágok, mindjárt itt a húsvét....

Azt meg ne haragudjatok de én egyenesen kikérem magamnak, hogy Kiskőrösről valaki leírja a tárnoki ovodákat némi elbeszélés alapján. Ne haragudj de nem hasonlíthatod össze a ti 3 csoportotokat az itteni 30-hoz. Maradjunk ebben. És a szításhoz azt hiszem a te írásod adta meg a végpontot.
Én sem osztom az észt Debrecenbe.
Ne haragudj még névtelen sem akarok maradni Welker Melindának hívnak.

Azt hiszem én is hamar távozom közületek mert bár Tárnokon semmi összetartás nincs a nagy újgazdagság miatt azt gondoltam itt máshogy van.

Vagy csak rossz helyen rossz időben voltam itt.

Mindenkinek BÉKÉSebb napokat.

Sziasztok
alpha01
 
 


Sziasztok!

Tudjátok mit? Csak azért sem fogok megfutamodni. Évek óta fórumozok, nem csak itt, máshol is. Nem fogok kiszállni, csak mert most épp konfliktus van.

Igen, vicc hogy hónapokig senki sem ír, aztán meg nem győzzük kapkodni a fejünket...Vicc, hogy az első összezörrenésnél - ami ráadásul nem is a topiclakók között zajlik - ilyen ellenségeskedéskedés alakul ki köztünk.

Melinda!

Üdv itt! Miből gondolod, hogy más nem vett észre? Én írtam is neked. Igaz, nem sokat, de reagáltam.

Réka!

Bocsánat, félreértettelek.

Anna!

Nekem gyorsabban nőtt a hasam a második terhességnél, de ketten nőttek benne. :lol:

Anitasi!

Igen, itt is rossz idő van, szemerkél az eső egész nap. Meg szerintem front is van... :roll:

Akkor innentől kezdve részemről TABULA RASA. Aki tovább akarja folytatni a veszekedést, az tegye meg priviben, trelefonon, személyesen, vagy ahogy akarja, de nem itt!!!!

Ki csatlakozik? :wink:

eri

Kép
Kép

Kép
márkus_eri
 
 


Szia Eri.

Igen bocsánat láttam, hogy te is észrevettél. Csodállak és irigyellek a négy manóért. Régebbre visszalapozva láttam az ikrekről fényképet meseszépek.

Gratulálok hozzájuk.

Ki hogy várja a húsvétot? Lesz nagy sütés-főzés?
alpha01
 
 


Yupppiiiiiii!!!!!

Én csatlakozom Eri!!!!
Igaz eddig is tartózkódtam a témától, ha visszaolvastok csak a dokikhoz írtam véleményt, aztán próbáltam terelni a témát, talán végre sikerült! :)

Cinicini bocs ha durva voltam, nem állt szándékomban! Bocsi!!

Melinda ne menj, tényleg rosszkor csöppentél bele, jó kis csapat ez, Én mióta ide írok, kb 2,5 éve, még nem láttam ilyen kis csetepatét, lehet a tavasz közeledtével borul a hormon! :)
Hogy vagytok? Máté javulgat??
Mi megvagyunk csak kicsit már minden bajom van. Fulladok, fáradok, pedig bele kell húzni a házikóba, mert mindjárt 4-en leszünk! :)
Ez a pöcsös meg olyan eleven hogy csak na. Állandóan jár keze lába, néha úgy érzem ő egy kis polip, 8 végtaggal! :))
De már nagyon várom, csak épp még nevünk nincs! Tetszik a Dávid, csak azt nem tudom hogy lehet becézni, tetszik a Dániel, a Szabolcs, csak még apával nem jutunk egy nevezőre! Ja és a Roland is tetszik. :)

Judith Ti hogy vagytok? Atya ég most született a kis druszám, és már 7 hónapos?!! Hogy megy az idő! De mi nem öregszünk igaz? :)

Ja igen Eri Neked jobban nőtt, igaz! :) Még mindig irigyellek az ikrek miatt! Kitti is már 7 hónapos! Rakjatok fel friss képeket!!
Amúgy mizu az utca azon részénél? Történt valami extra?

Na többiek is írjatok, kivel mi történik!!!!

Megyek Apának szóban segítek burkolni a wc-t! :)

Sziasztok!!

Anna

Kép

Kép
vikianyuja
 
 


Szerintem csak az idő teszi, elég nyominger.
Bocsi, de nevekkel marha rosszul állok. Most töröm a fejem, hogy akkor Vikianyu te Anna vagy?
Melinde, üdv, de én már akkor elvesztettem a fonalat, amikor elkezdtél Annázni, merthogy nem tudtam kire gondolsz. Most kicsit megeröltettem az agyam és kezd összeállni.

A húsvétból mi nem csinálunk nagy ügyet, persze csoki keresés lesz a kertben, meg főzök sonkát és kész.

Réka
Vendég
 


Alpha01!

Már egyszer írtam de a gyengébbek kedvéért mégegyszer.
Csak annyit szerettem volna,hogy lássátok másképpen is lehet.Egyébként Berki kérdezte,van e valakinek más oviból tapasztalata és mivel ez egy fórum....30 csoport van nálatok egy oviban?Én úgy tudtam 5.Ha észrevetted volna én egy konkrét óvodáról beszéltem és nem egy vélemény alapján,olvasd vissza a fórumot. :!:
Azért remélem nem gondoltad szó szerint,hogy távozol közülünk?Falnak azért nem kell menni,mert valakinek más a véleménye mint neked! :lol:
angel1
 
 


Igen Réka, Én Vikianyuja: Anna vagyok. :lol:

Lehet hogy TE voltál aki egyszer válaszoltál Nekem úgy is hogy Vikianyujának, meg úgy is hogy Annának egy hozzászóláson belül. De értettem hogy Nekem szól mindkettő! :)

Angel1 köszi a hozzászólást, várunk szeretettel továbbra is, de most az ovi témát lezártuk!! :lol: :lol: :lol: :P :lol:

Húsvét szintén semmi extra. Sonka, tojás, egy két süti!!
Nekünk most a húsvét marha gyors locsolkodás, aztán festés, burkolás!! Szorít az idő!

Na tényleg lépek!!!

Sziasztok!!!

Anna

Kép

Kép
vikianyuja
 
 


Melinda!

Mi portyázó húsvétot tervezünk. :D Itthon semmit nem fogok csinálni, megyünk a mamákhoz-papákhoz, eszünk, iszunk, pihenünk. 8)

Anna!

Mit csinálsz???? 27 hetesen csempézel? Nem csoda, hogy a kis lurkó kézzel-lábbal tiltakozik odabent. Mikor költöztök be?
Az utca végén semmi változás nem történt. Várjuk a híreket, hogy mikor lesz aszfaltozás, de addig is örülünk a csatornának.

Macskaprobléámával küzdünk mi is, azt hiszem beszerzek egy Judith-féle ketrecet. Nem merek kimenni a gyerekekkel az udvarra, mert tele van aknákkal. Időm meg valahogy alig van arra, hogy rendbe tegyem. Valahogy mindig úgy jön ki, hogy amikor ebéd után lefektetem őket, akkor Kittizek kicsit, aztán elkezdem a délelőtt keletkezett romhalmazt eltüntetni a nappaliban és a konyhában. Mire odáig eljutok, hogy pihenésképpen igyak egy kávét, addigra újra ébren vannak az ikrek.
Igaz, senki nem mondta, hogy künnyű lesz 4 gyerekkel. De hogy mennyire nem az, azt a saját bőrömön tapasztalom.

Elkezdtem a harcot a kilókkal. A célom: -20 kg. Ebből -5 megvan!!!! :D

További szép estét mindenkinek! :)

eri

Kép
Kép

Kép
márkus_eri
 
 


Kedves Angel1!!

az írományomat aláírtam,nem névtelenül,nem "hátulról" célozgattam!mégcsak nem is voltam durva,ellenséges,hanem felvettem vele a kapcsolatot valamilyen formában.
a szemes kérdés nem volt elnagyítva,a szemhélya közvetlen a szemgolyó felett volt bekékülve és sebes.
sajnos az én gyerkőm elég anyámasszony katonája.nem keresi a konfliktusokat,inkább elkullog,nem védi meg magát,nem üt vissza.
más gyerek is rossz a csoportban,ha azok is megverik a gyerkőmet nekik is szólni fogok.egyébként már beszéltem a Judittal és azt is elég kulturáltan tettem,úgy gondolom.
és verte meg más is a kisfiam,velük sem vagyok haragban,a Judittal sem vagyok,csak leírtam neki a másik oldal meglátását is.
egyébként ha valakinek ezzel megbántottam a lelkét,úgy bocsánat.
Üdv
Andi
zozaanya
 
 


Köszi Vikianyu a kedvességed,úgy látom és eddig is úgy láttam,jó kis közösség ez.Tényleg azt gondoltam egy kívülálló lehet,hogy másképp látja. :oops:
Ha jól vettem ki,kislány után kisfiút vársz?A legszuperebb!Nekem is így van 14 hónap különbséggel.Nagyon sokat segített a kislányom,nagyon anyáskodó még most is.Neveli az öccsét folyton! :roll:
Húsvét elől mi egy jó kis wellness szállodába próbálunk menekülni,de lehet,hogy későn jutott eszünkbe és nem lesz hely.
Tényleg!Nem tud valaki segíteni,hová érdemes két gyerekkel(7 és 8 éves)menni? :roll: :lol:
angel1
 
 


Zoza!
Minden oké,Vikianyu lezárta a témát. :lol:
Balesetek előfordulnak sajnos.A lányom a legtündéribb angyal a világon mégis kiesett az oviban a kisházból hanyatt,eltört a kulcscsontja.Soha nem kérdeztem meg kiesett,vagy meglökték.Teljesen mindegy,megtörtént,ezek 3-5 éves gyerekek,előfordul.
Remélem nem marad meg a sérülés nyoma. :wink:
angel1
 
 


Sziasztok!

Te jó ég, annyi hozzászólás volt az elmúlt napokban, hogy azt hittem, már egy éve nem jártam itt. ....
Pedig....
Na mindegy, szóval mi betegek voltunk/vagyunk. Úgyhogy (szerencsére) erről a fórumos balhéról ezért maradtam le.
Hetti! Tényleg kiszállsz? Ha igen, akkor majd megbeszéljük ezt személyesen.

Judith! Nem tudok semmit az fiad ovisügyeiről, nem is akarok ebbe blefolyni. Viszont sajnálom ami történik veletek!

Tök más téma!!! Szóval a férjemmel majd egy hete lázasak vagyunk, hörghuruttal szenvedünk. Bianka a nagymamánál van, így ő nem kapta el. Most jön majd haza. A pici Milán (hét hetes) szerencsére egészséges, gondolom az anyatej jótékony hatása.
De!!! Amikor 38,7fokos lázam volt, sok tejem volt. Most hogy lement a lázam, sokkal kevesebb lett. Néha úgy érzem, hogy még éhes. Lehetséges betegségkövetkezmény ez, szerintetek?
Volt valakivel ilyen?

Sziasztok
Viki

M. Cs. Viktória
csorbav
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: