Új privát üzeneted érkezett!

Szia Anita,

na, mosttantól nem leszek egy darabig. :)
Örülök, hogy szépen eszik a kicsi, és hogy tudtam egy kicsit segíteni, be fog indulni a többi kajára is.

Viszont, ha holnap sétáltok, és nagy mozgást látsz az utcában, na azok mi vagyunk. :)

Sziasztok lányok,
Kata
ka-ta
 
 


SZiasztok!

Én is eltűnök a hétre, apa szabin van, irány a tópart!

SZia Csillagfény! Én a saját dokikat szívesen ajánlom, azt nem tudom, tud-e körzeten kívűl is fogadni. Sinkovitz Katalin. Majd írok privit, ha érdekel. Azt szeretem benne, hogy nem ír egyből gyógyszert, támogató, ha tud más megoldást, onnan közelít. Talán jól hangolódik ránk, nem vagyok aza széltől óvom típus.

Szemműtét? ajaj! Bár a szemüvegtelenségért én is belevágnék.
Mesélj!

csoni
hellani
 
 


Szabadidőben, jövedelemkiegészitésként otthon végezhető munkára keresek aktiv, kedves jelentkezőket. Nóra
Érdeklődni lehet:
p.eleonora@vipmail.hu
20/3348-932
p nóra
 
 

 
 

Sziasztok!

Kőbányán (X.kerület) működő játszóházat bővitenénk ki egy Családi napközivel,ha lenne rá igény!
7fő max. létszámmal működnénk 1-3 éves gyerkőcökkel és szeptemberben indulnánk.
Terveink között szerepel heti szinten torrna óra a tornatermünkben,vagy az udvaron,zenebölcsi és angol tanulási lehetőség.2 gondozónő ügyelne a gyerkőcökre.

Kérem,hogy akit érdekelne jelezzen,hogy merjünk belevágni a dologba :)

akár itt,akár a 06 20 9 604 214-es számon!
A játszóházról itt: www.mamavar.hu

Köszönöm:Orsi
aja
 
 


Sziasztok,

újra vagyok. Szerencsére ismét van netünk itthon.

Ki lakik még rajtunk kívül a Saláta utcában? Olvasom, hogy többen is vagyunk.

És esetleg nincs valakinek egy megunt, kinőtt, kidobásra ítélt gyerekágya?

Köszönöm,
Kata
ka-ta
 
 


Szia Kata!
Örülök,hogy ismét tudsz közénk jönni :P ,bár sajnos itt nem túl nagy a forgalom :D Gondolom,sokan nyaralnak.
Mi lakunk a Saláta utcában,s másról nem tudok.
Nekünk még szükségünk van a gyerekágyra,így nem tudok Neked segíteni :(
Hogy érzitek Magatokat az új házban?Tetszik ez a környék?


További szép napot!

KépKép
anita.kalota
 
 


Szia Anita,

Köszi, megvagyunk, bár még csak most bútorozzuk be. Gondolhatod. Szanaszét vagyunk még. Pl. még konyhám sincs, egyéb dolgokról ne is beszéljek. Főleg, hogy itt ez a m* meleg...... ki se tudunk mozdulni a házból. Képzeld, csak annyira voltam kint, hogy a konyhafal miatt itt járt munkásokat ki-be engedjem, és mégis leégtem!!! Fáj az arcom, homlokom, nyakam, és a mellkasom. Jó, mi? :( R*ul fáj.
Ti jártok ki sétálni? Hogy álltok az étkezési problémával? Megoldódott?
Ja, és van gyerekorvosunk.
ka-ta
 
 


Sziasztok!

Jelentem, intenzíven nyaralunk, ha apa itthon van, irány valamilyen pancsoló, legyen az Bókay kert vagy bányató az 51-es mentén. Most jöttünk haza a Tisza mellől, szuper volt még úgy is, hogy a "nőiáldás" végigkísért. Sűrűn boldogítjuk a dédiket, mindkettő kertesházban és az uncsitesókat szintén hasonló módon. ZIta nagyon tanulékony korszakát éli, kezd beszélni, bilizget, keresi a nagyokat.

kata, nekem egy ezeréves kiságyam van használaton kívűl, szívesen átadom.

csoni
hellani
 
 


Sziasztok!

Kata,
együttérzek Veled,ez most tényleg nem könnyű időszak :( Mi már majdnem egy éve lakunk itt,de még most sem vagyunk teljesen készen.Mindig van valami,amit csinálni kell.
A nagy meleget én is nagyon rosszul viseltem,remélem,egy kicsit enyhébb napok következnek!
Nagyon sokat sétálunk,ugyanis a pici lányom egy örökmozgó,sosem fárad ki :P Az étkezési problémával sajnos még mindig küszködünk :cry: Egy ideig úgy nézett ki,hogy megoldódott,de nem így történt.Én azért nem adom fel,próbálkozom!
Hogyan sikerült gyerekorvost találni?Valaki ajánlotta?Itt van a közelben?Én is kérdezősködtem,de senki sem tudott igazán jót ajánlani!
Fájnak még a leégett testrészeid?

Hellani,
kellemes pihenést kívánok Nektek,s gratulálok az ügyes kislányodhoz :P
Ha van időd,nézzél be Hozzánk sűrűbben.

Sziasztok!

KépKép
anita.kalota
 
 


Szia Anita,

Nem, végre tegnap már alig éreztem valami. És köszi az együttérzést, de én már annak is örülnék, ha végre a konyhabútor kész lenne. Már sokkal könnyebb lenne.
Gyerekorvost? Elmentünk a körzeti védőnőhöz, és megkérdeztem, hogy tud-e valakit ajánlani. Persze rögtön kiderült, hogy az ott rendelő kb. 4-5 gyerekdokiból, mindössze egy jöhet nekem szóba. Ugyanis mindössze egy dokinőt lehet rendelési időn túl is felhívni, ha baj lenne. Pl, ha ismét lezúgna szegénykém a mosógépről, csak ez az egy dokinéni lenne elérhető, persze az ügyeleten kívül. Nem mintha hivogatni szeretném, de azért nem árt, ha meg van a gy.doki mobilszáma is, nem? Meg is ismerkedtünk vele. Szimpi volt, egyelőre minden OK.
Sajnálom, hogy nem oldódott meg a problémátok. Egyébként eleget van vele egykorúak társaságában? Tudod, mert egymástól is tanulnak. Például nekünk még nincs étkezőasztalunk, így tálcáról eszünk az ágyon, földön, kanapén. Na, ha ezt meglátja az én pici 11 hónapos fiam, mármint a tányérokat a tálcán, jön és ő is tunkolja bele a kis kenyerét, amit beletettem neki is a kis tányérjába, azért hogy békén hagyjon bennünk, míg eszünk. Persze nem hagy, hanem utánoz. Ezért kérdezem, hogy eleget van-e mondjuk gyerektársaságban, mert ezek a kis lurkók mindent utánoznak, hátha a tiéd is ezt tenné, nem? ...... Jegyzem meg, férjecském itt ül a kanapén nekem háttal, kezében egy újsággal várja, hogy végre ideengedjem, és halkan megkérdezte, hogy ha itt laktok Ti is az utcában, akkor miért is itt beszélgetünk? Miért nem hívlak át? Mit szólsz? Úgyhogy most megyek, mert most Ő jön. :)
ka-ta
 
 


Szia Kata :P

Örülök,hogy már jobban érzed Magad,s kitartás nemsokára vége lesz a káosznak,és lassanként minden a helyére kerül.
Remélem,meg leszel elégedve a doktornővel,s szerintem is nagyon fontos,hogy legyen egy mobilszám,amelyen bármikor el lehet érni,ha szükség van rá/bár megjegyzem,inkább ne kelljen/.Amúgy én még nem is hallottam olyat,hogy az orvost rendelési időn kívül nem lehet felhívni :shock: Most egy kicsit megdöbbentem.
Sajnos elég keveset van a kislányom vele egykorúak társaságában,ugyanis az ismerőseink főként felnőttek,s nagyobb gyerekek :cry:
Milyen igaza van a férjednek?Itt lakunk egymástól nem messze,s miért is nem személyesen beszélgetünk :roll: Részemről semmi akadálya.Ha van egy kis időd,megbeszélhetünk valamit.

Szép napot!

KépKép
anita.kalota
 
 


Hellani, köszi a kiságyat. :)

Anita, írtam privit. :)


Kata
ka-ta
 
 


Sziasztok!

Anita, olvasni esténként szoktam, írni vagy nincs kedvem, vagy szimplán fáradt vagyok. Most az eső inkább benti programot csinál, így előkerülnek régi játékok.
Kata, szívesen, remélem jó hasznát veszitek.

Jó nektek, hogy így összejöttök szomszédolni. Mostanában itt is frissül a lakóközösség, de nem igazán társaság nekem. Persze, nem nekem kell hogy az legyen, de amint meglátom a bagót anyuka kezében elmegy a kedvem a diskurzustól. Inkább átmegyünk a szomszédos kerületbe, ahol igazán egymásra találtunk. A mai nap nagy eseménye, végre kaptam apától egy biciklit, a gyerekülést csütörtökre ígérte, hogy az eljövendő szép napokat már kerekezve tudjam megtenni a mamámhoz. Ettől nagyon boldog lennék, egy csöpp félsz maradt bennem, mert nem szaküzletben vette, semmi garancia, se márka. Kezdek para lenni? Nem sok dologban vagyok kukacos, de a biztonság fontos. Végülis az előző canga se volt semmilyen, mégis 16 évet kihúztam vele 2 eséssel. Na majd meglátjuk.
Szép napot!

csoni
hellani
 
 


Sziasztok!

Magyarországon 2 éve működő német (LR) kozmetikai cég keres partnereket vagy vásárlókat, csak rajtad múlik, hogy melyik szeretnél lenni A termékek nagyon jók! Csak ajánlani tudom! Ha esetleg kérdésed lenne írj: nagy.viktoria@tvnetwork.hu

Kép
mohané
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy csak betörök ide hozzátok. :oops:

A Pestszentimrei Sportkastély, Budapest XVIII.-ri környékén érdekelnének szórakozóhelyek.

Aki tud segíteni, kérem írjon nekem pü-t, hogy ne a topicot offoljuk.
Előre is köszi.

chesti
 
 


Hello Lányok!!! :D
Még beugorhatok a csapatba??? Mer hogy látom, vhogy off a topik. :shock: Feldobhatnánk!!! :wink:
Régen írtam, sokat.... :oops: aztán pici Tökimmel jöttek a gondok, nálam is felgyűltek az események :oops: ... elhanyagoltam az írást. :oops:
De most jönnék, ha lehet!! :lol:

Kép
dianab
 
 


Chesti,
milyen szórakozóhely érdekel? :D Nem egyértelmű a kérdés. Felnőtt bulizósat nem tudok, de gyerek sincs, csak egy konditerem a Sportkastély utcájában pont. Itt lakom a Sportkastélytól nem messze, de nem tudok semmiről. :oops:
A barátnőmmel néha elmegyünk a Joe bácsiba koktélozni -nagy szórakozás :lol: - , de ott nincs tinci tánci, meg tulajdonképpen semmi, csak egy étterem és ugye az már a központban van, nem a spk környékén. :? Meg a közházban szoktak lenni programok, de még nem próbáltam őket. :)
Viszont a gyerekeknek most nyílt játszóház :wink: , pont Anitáék fele, az Pimre másik vége. De ott még nem jártam. :roll:
Meg hívtak anno a katolikusoknak van szopi/baba klubja, szerdánként azt hiszem 9-től, de azt Gabi problémája miatt nem tudtuk megnézni. :oops: Most meg má szerintem nagyok lennék oda. :lol:
Röviden ennyi. :D Gondolom, ez nem volt segítség. :oops:

Kép
dianab
 
 


Szia Dia!

Még tart a nyár, talán pihen a csapat. Én csak statisztálok a Pimreiek mellett :D Kicsit zűrös az életünk, ha látom a kiutat az alagút végén, akkor többet írok. Ma még egy kis kiruccanás és buli a volt csoporttársakkal, próba, mit bír a gyerek nélkülem. Készülünk a bölcsibe.
Joe bácsinak van saját étlapot is tartalmazó honlapja? Próbáltam nyitogatni, de a pizzákon kívül mást nem találtam, pedig úgy tudom, van konyhája.

Üdv

csoni
hellani
 
 


Szia Hellani!
Hova mentek bölcsibe? Mi ide Pimrére a Micimackóba...talán októberben....még egyeztetés alatt van az időpont.
Joe bácsinak kellene hogy legyen...én már rég jártam a lapukon. De mivel be azért néha bemegyek, így tudom, hogy rengeteg kajcsijuk van a pizzákon kívül is....meg koktéljuk. 8) és minden finom!!! 8)
Jó bulizást! :wink: Azt írd meg milyen volt a pici nélkül! Hogy bírtátok....stb... :wink:

Kép
dianab
 
 


SZia!

A Hétszínvirágba megyünk, itt a Lakatoson. Elvileg mi is októbertől kezdenénk, ha másképp nem alakul, erről holnap...
Remek volt a buli, letettem aludni Zitát, utána léptem le. Mama, sógornő, apjuk volt a társaság, én élveztem a "szabadságot". Jó volt élvezni a társaságot nyüszike nélkül. Kis előzetes a bölcsihez. Este akkora mosolyt kaptam, hogy csak na! Feltöltődtem, mosolyogtam, nagyokat vigyorogtam és süttettem a hasam a nappal.... kicsit borozgattunk, grilleztünk.

csoni
hellani
 
 


Hellani,
örülök, hogy lazítottál picit. :wink: Néha igenis kell vmennyit az aprónép nélkül lenni...pihenni, mulatni egyet. 8)
Igen ez olyan megszokhatatlan számomra, hogy ha picit nem lát, jobban örül és foglalkozik velem, mint mikor egész nap körülötte ugrálok. :shock: És az apjának is hogy tud örülni a nap végén, mikor hazajön melóból. :roll: Ha egész nap csak játszom vele és bulizunk, akkor sem kapok akkora mosolyokat mint Gábor. :roll: Ez az anyák sorsa. :lol:

Kép
dianab
 
 


Nagyon jól mondod!

No kedveseim, a nagy hír, hogy apa szemfülessége és az én jó kisugárzásom révén mégiscsak és újra tanítani fogok!!! Méghozzá a volt gimimben, ahol ugye kb.tudom , mi várhat rám.. :idea:
Igaz, ezzel jól felkavartam mindenki életét, bölcsisorrend, stb. Rettentően izgulok és nagyon várom!
Ha megengeditek, egy kedves játszis anyuka (Óvópedagógus) elérhetőségét feltenném, 2 gyerkőce mellett gyerekfelügyeletet vállal: 20/572-29-14 Kovács Péterné SZilvi.

csoni
hellani
 
 


Hello!
Hellani,
nagy gratula. 8) Ügyi vagy!!!!! 8)
Melyik suli??? :roll: És mit tanítasz? Érettségiztetni is fogsz?? :wink: De a bölcsi marad, nem?
Én is a hetekben intézem a melóhelyem, a pontosításokat, mert az már megvan hogy visszamehetek, és nagyon várnak. 8)

Kép
dianab
 
 


Leővey Gimi, ének. Elvileg lehet faktos tárgy is, akkor majd érettségis lesz, de talán nem idén.
A bölcsi marad, csak 1 hónappal korábban kezdünk. Már jövő hétfőn szokik!

csoni
hellani
 
 


Hellani, gratula az állásodhoz!
Korábban is itt tanítottál, és visszamész a gyedről, vagy ide jártál?
Ja és sok kitartást a lurkókhoz! :-)

Mi jövő héten megyünk zenebölcsibe.

Ti mikor kaptatok agyhártyagyulladás elleni oltást? Nekünk a doki már javasolta. Nem egy kicsit korai még 7 hónaposan?

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Há-há, köszi! Oda csak jártam, és nagy álmom volt, hogy egyszer ott taníthassak. és lőn.... :lol:
A zenebölcsi nagyon jó, a Marcsihoz mentek a Gyöngyvirágba?
Az agyhártyás oltás nekünk 3x-i szurit jelent, ebből 2 egyéves kora előtt. Ha túl vagytok a kötelezőkön, akkor jó. Ha van rá mód, még 1éves kora előtt irasd fel a dokival és váltsd ki, addig ingyenes. Utána laza 5e ft. A hűtőben eláll.

Üdv

csoni
hellani
 
 


Sziasztok!
a lakatos telepen lakunk, de csak 2 hónapja.nem tudna nekem valaki ajánlani itt egy jó védőnőt?
előre is köszi

szanet
 
 


Hello!

Hellani,
na akkor dupla gratula az álláshoz. 8) Milyen volt az első nap a bölcsiben???? :D

Szanet,
régebben írt ide egy védőnő is.... de úgy tudom, hogy a védőnők beosztják magunk között az utcákat, tehát van védőnőtök. A háziorvos biztos tudja az elérhetőségüket, felhívod őket, mondod hol laktok, mondják kihez tartoztok, beszélsz vele is és bemész hozzá időpontra és ott kitöltötök minden adatot. Legalábbis nálam így volt, de mi Pestimrén lakunk. :roll:
Gratula az ikrekhez!!!!! 8) Hol fogsz szűlni??? :)

Kép
dianab
 
 


Csillagfény,
melyik az az agyhártyagyulladás elleni? :oops: Mer én nem tartom számon, benn vannak a kiskönyvben, az a lényeg. :oops:
De szívesen leírom, melyiket mennyi idősen kapta: :wink:
Merinytec: 4 hónaposan és 5 hónaposan. A dokinéni azt mondta, a harmadik fölösleges. :shock:
Prevenar: 1év+5 hósan és 1 év+7 hósan. Ebből csak kettő kellett.
Hát ennyit kaptunk plusszba a kötelezőkön felül. Most így belegondolva, talán a merinytec az amit Te kérdezel. :oops: Mert a prevenal a pneumoccoccus ellen van. :roll:
Remélem tudtam segíteni. :wink:

Kép
dianab
 
 


Az agyhártyás a meningococcus.

A bölcsi zökkenőmentes, igaz, csak ebédig marad, de már végigpróbálta az ágyakat, mint Hófehérke. :lol: Csak jövő héttől altatják ott. Szerintem egy próbát megérne, de ez a szokás. Amúgy fal a gyerek,mintha itthon éhezne... :twisted:

Ma kicsit elszomorodtam, megláttam a szerződésem... elég karcsú lett a bértábla. + debütáltam egy 11.osztályban,ahol 80% fiú, olyan igazi nyikhajok :? és rendületlenül pakolok. Péntekre reményei szerint legalább az én kuckóm tiszta lesz.

csoni
hellani
 
 


Akkor az egy harmadik plusszba adható szuri???? :roll: Most teljesen elbizonytalanodtam. :oops: holnap jön a védőnő és megkérdezem tőle. :wink:

A mai világban tanárnak lenni.... :lol: Sok türelem kell hozzá gondolom :roll: meg egy kis mellékes :? mer' a tanári fizetés.... :roll: drukkolok neked, hogy minden szépen rendbe beálljon. :wink: 8)

Zita remek kiscsaj!!!!!!!!!! 8)

Kép
dianab
 
 


Az az emlékeztető.
A tanári mellé jön a gyes, az is egy vicc, meg 2 kórus tiszteletdíja, igaz ,az eddig is volt. EGyütt jól néz ki, csak az a szomorú, hogy a Gyedem magasabb, mint a MUNKA bérem. Ráadásul a kereskedelemben simán többet keresnék. EZ van. MAjd ha kapok valami szemtelenül jó ajánlatot, elgondolkodom.

csoni
hellani
 
 


Nem szoktam ennyit nyavalyogni és agyalni, de most egy kicsit repülőben vagyunk. innen csak ki és felfelé van út... :D
Ma találkoztam 2 tehetséges ifjúval, az ilyenektől jön meg a kedvem.
És nagyon jó hazajönni a kiscsajhoz, annyira édesen néz, olyan Végreittvagy és jó nekem mosollyal. Vele kikapcsolok.

csoni
hellani
 
 


Én is tanítottam egy pár évet, minden tisztelem annak, aki ezt család mellett tudja csinálni. utána elmentem egy hivatalba, majdnem 2x annyi fizu, és kevesebb meló, kevesebb stressz.
mondjuka nettót nézve az se volt azért egy nagyon jó kereset....., de nagyon durva, hogy mit követelnek a tanároktól, és miért.
csak az marad a pályán, aki hivatásból csinálja tényleg,de azt meg kéne fizetni komolyabban.
80%17 éves srác! énekórán. nja, kösd fel a gatyád jól! mindenesetre nem irigyellek. de biztos szereted csinálni.
teljes állásban vagy?

neis-vac c - amitmifogunk kapni. 20-án megyünk tanácsadásra, akkor megkérdezem az új dokinkat,ő mire szavazna.

mi költözünk100rel. mindennap pakolunk egy pár órát.rengeteg cuccunkvan,meggyerekkelazért nem olyan egyszerű, meg elszakadni se sokáig.

remélem novemberben már az új lakásunkban leszünk! :D

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Hellani,
fel a fejjel!!!!! :D

Csillagfény,
merre költöztök? :) Ki az új dokitok??? :roll:

Kép
dianab
 
 


Viki -Mohane- ma vitte előszőr Nikit a bölcsibe. :D Kíváncs leszek az első napjukra. :wink:

Kép
dianab
 
 


SZiasztok!

ZIta boldog a bölcsiben, csak az alvás gond. Úgy tűnik, éhes marad, így tovább pörög. De itthon legalább alszik. remélem, apjuk segít a továbbiakban.

csoni
hellani
 
 


hellani, klassz, hogy zitát nem viseli meg a bölcsi. idővel majd az alvás is rendeződik,nekiis szokni kell a dolgokat.

dia, a volt fórum mozi mögött épül egy társasház, ott fogunk lakni. 2. emelet.
valaki kérdezte a védőnőt a lakatoson. ez nem választás, hanem körzet kérdése, a dokit lehet csak választani.
mellesleg én kb 4 hónapja nem láttam védőnőt. a régi nem törődött velünk, mondván, hogy eljövünk, az új se nagyon, mert csak2 hónapig lakunk itt, hmmmmmmmmmm. :twisted:

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Akkor Ti nagyon közel lesztek hozzánk!!! :D Ha unatkoztok hétvégén, összefuthatunk. Ma apjuk írt, hogy ZIta gond nélkül elaludt bent a bölcsiben, már várom őket. hogy részletesen elmeséljék. Ez a szerda elég húzós lesz, reggel 9-re megyek, ugye 7.órám is van, és utána még a férfikórusom, így f7-re érek haza. Kíváncsi vagyok, mekkora mosolyt kapok a lányomtól.

csoni
hellani
 
 


Sziasztok,

hallottam három számomra hihetetlen, vagy gyomorforgató dolgot, és érdekelne mi a véleményetek.

Az egyik, hogy a nődokimhoz jár az első gyermekét váró barátnőm, aki rákérdezett, hogy a doki mennyiért vállalja a szülést. Azt felelte, hogy Ő nem mondhat összeget. Viszont, mikor szülésznőt kért javasolni a barátnőm, akkor szem rebbenés nélkül közölte, hogy viszont az sz.nő tarifája 30.000,-Ft, ezt viszont kérdés nélkül. Ez csak nekünk tűnik arcátlannak? Ez így szokott menni? Velem nem volt ilyen.

A második, hogy igaz-e az, hogy minden óvodába hetente vinni kell gyereknek a gyümölcsöket, úgy, hogy minden gyereknek jusson a csoportba, és a guriga wc papírt, szintén hetente. Ez igaz lehet?

A harmadik, ami szintén elborzaszt, és nem tudom, hogy elhiggyem-e - bár ez még messze van - , hogy van olyan gimnázium, ahol évente(!) 15.000,-Ft-ot minden diáktól beszednek arra, hogy az év végi banketteket, ballagásokat, ebből fizessék. Viszont e fölött még osztálypénzt is szednek, és a kirándulásokat, és minden egyebet is, külön ki kell fizetni. Ilyen van???

Bocsi, lehet, hogy én vagyok túl naív, de Ti is hallottatok ilyeneket? Az én picikém még csak most múlt ugyan egy éves, de már szörnyülködöm. Mondjátok már meg, tényleg ezekre számítsunk? Ha igen, akkor nem háborodm fel rajta ennyire, ha viszont ezek csak kirívó esetek, akkor megnyugszom.

Vélemény???
ka-ta
 
 


Sziasztok!
Ha itt a 18. ker-be szeretnétek lakást/házat venni, írjátok meg a paramétereket, és mi felvesszük veletek a kapcsolatot. Két kisgyerekes anyuka vagyunk, megbízható és őszinte kapcsolatot építünk ki az ügyfeleinkkel. Elsősorban az ügyfelek elégedettségéért dolgozunk. Nézd meg az igényfelmérő űrlapot és már ma küld el nekem. [url]referencia.5mp.eu[/url] Rövidesen jelentkezem.

Üdv: lengyelévi
lengyelévi
 
 


Szia Kata!

Az ovi változó. Ha a szülők úgy döntenek, hogy keveslik a menü gyümölcsadagját, ÖNKÉNT vihetnek be. Igen, annyit, hogy MINDENKINEK jusson, mert az hülyén néz ki, ha 1 gyerek kap , a többi meg csak nézi. Nálunk a bölcsibe "nemkérhetik" alapon van havi tisztasági csomag, WCpapír, zsepi, szalváta, kéztörlő, szappan. Van felnőtt mosdóhelyiség is, így tuti komfort vár rád, ha ott ér a szükség. GOndolom, ez van az óvódában is.

A szülész, ha magánorvos, kiírja a tarifát. Ha államilag rendel, elvileg nem. Szülésznőnek akkor van tarifája, ha konkrétan választasz valakit, aki tuti bejön hozzád hétvégén éjszaka is.

Nálunk a gimiben mindenki maga határozza meg az osztálypénzt. Várhatóan a ballagóknál magasabb lesz, ha gondolnak a bankettre, ruhára. Ezt az első szülőin úgyis megbeszélik. Mi a jobb? Tervezve havonta x összeg, vagy egyszer egy nagy kiadás? MIre költik?

Mire a mi gyerekeink elérik ezt a kort, annyi minden változik. AZ ovit érdemes megkérdezni, a többin ne húzd fel magad.
MIlyen a kiságy? Bírja még a dereked?
Szép délutánt!

csoni
hellani
 
 


Szia Hellani,

OK, akkor az ovit értem, csak nem a heti, hanem a havi tisztasági csomag a normál.

Az természetes, hogy a szülésznőnek is van tarifája, ha választja az ember, de nekünk az volt furcsa, hogy anélkül, hogy a barátnőm rákérdezett volna, a doki mondta magától, hogy "viszont a sz.nőnek 30e a tarifája".

A gimiben az évi 15.000 Ft tűnik soknak, mert az pl. egy 30 fős osztályban egy évben 450.000,-Ft. Abból azért már egy elég szép ballagásra futja. Vagy ha családokat nézünk, akkor az a négy év alatt 60.000/gyerek. És plusz havonta az osztálypénz. De ha azt mondod, hogy ez általános, és mindenhol így van, akkor nem akadok fenn rajta.

A kiságy még egyben van. :) Bár az én derekam már alig bírja, picicfiam nagyon jól érzi benne magát. Nem kéritek még vissza? Nem jön még a második baba? Bár olvastam, hogy visszamész dolgozni, akkor gondolom, kicsit most vártok a babával. Vagy nem?
ka-ta
 
 


Kistesó elnapolva...
Örülök, hogy jól érzi magát benne!
Zitának a bölcsi nagy öröm, simán otthagyott ma, pedig 3 napig itthon volt valami ismeretlen lázzal. A lakás úszik, megyek is. Majd este jövök!

csoni
hellani
 
 


Az enyém is lázas volt. Három napig, majd kiütések.

Nem tudsz valakit, akinek szüksége lenne egy kombi hűtőre? 146 + 86 literes (nettó). Nagyon jó állapotban van, nincs semmi hibája, és "A" energiaosztályos. A miék volt, de lecseréltük egy beépített hűtőre.
Ha tudsz valakit, légyszi szólj neki. Köszi.

És milyen a munkahelyed? Nem szokatlan újra dolgozni?[/b]
ka-ta
 
 


SZokatlan... maga a tudat, hogy végre gimisek között dolgozom. Nem a munka hiányzott, hanem az értelmes elfoglaltság, az agyleszívás.. :lol: na ez most megvan. Tegnap, mint egy zombi jöttem ki a suliból, de boldog voltam, vigyorogtam. Klassz kis osztályok vannak, az a 2 kretén ezek után nem fog bosszantani. Ők mindenkinek fejtörést okoznak.
Jó, hogy a volt sulim, adott a helyismeret, elvárás, fél tanárikar aki engem is tanított. Erős az időbeosztás, sietek a bölcsibe, de tuti nem fogom elkapkodni, mert 4-kor teltház van. Így elég, ha f5-re odaérek. A házimunka marad csüt.délelőtt, akkor későn kezdek, vagy hétvége. Halomban áll a vasalnivaló, szerintem erősen megszelektálom. Én menzás leszek, apjuk még eldönti, hogy rendel, hideget eszik, vagy él a hétvégi koszton... 2 napja vacsira tejbegrízt főztem mindannyiunk nagy megelégedésére. Tehát inkább a napirend borul, új szokások alakulnak, apa is házimunkázik, ha délelőtt itthon van egyedül.
A hűtőt észben tartom! Huginak nagy fagyasztó kellett volna...
Szép hétvégét!

csoni
hellani
 
 


Hát, valóban nagyon szokatlan lehet újra dolgozni. Én is olyannyira elszoktam a menetrendszerű munkábajárástól, munkától, hogy el sem tudom képzelni, hogy mi lesz, ha lejár a gyed. Hogy fogok visszazökkeni? Bár, Neked jó kis foglalkozásod van. Ének-zene tanár, ugye? Gyerekekkel foglalkozol. Tök jó. :) Én számlákkal álmodtam. Az első nap gondolom volt egy kis gyomorideged, nem? A napirendetek meg majd beáll. Az úgyis ki fog alakulni. Megjegyzem, nekem a vasalás a legutolsó: szinte csak a férjem ingjeit vasalom, semmi mást. Azért ez jelentős időspórolás. Szelektálj erősen. :)
Képzeld, picifiam tök ügyes bili téren. A 41°-os melegben elővettem. Azóta elől is van, és játszik is vele, de leginkább használja. 16 (!) alkalommal jelezte, hogy bilire ülne. Ez az utóbbi 9 napban történt, amikor már nem kérdezgettem. És már négy napja csak napi egy pelenkát használ el, azt is a déli alvásnál. Kíváncsiak vagyunk, hogy meddig lesz ez így, mert még csak 13 hónapos. Olyan büszke magára, ha belecsinált. :) (((És én is.))) Te hogy kezdted, és mikor Zitát bilire szoktatni? Nehéz volt?
ka-ta
 
 


Gyomoridegem nem volt, felkészítettek... és jelentős emlék maradt a vidéki ált.8.osztálya... Most már kell készülnöm, vannak szuper jó csapatok, akik pillanatok alatt "megeszik" az újdalt. Ma megírtam a tanmenetet, így könnyebb lesz.
Vasalnom azért lett muszáj, mert nem tudom eldönteni, hogy hideg-e a ruha vagy még nyirkos, de gyorsan ment. Ha végre bekapcsolják a fűtést, akkor nem babrálok az aprósággal.
Ez a bilizés nagyon ügyi! Én a nyáron voltam Zitával sokat kertben pucéran, hogy lássa a produktumot. A bili sokáig nem hozta lázba, aztán egyszer fürdés után magától ráült. (kb. 18 hósan) Mivel zenél, ez kedvet csinált neki. A nagydologhoz pelust kér. Érdekes, hogy nyáron a délutáni alvás is száraz volt, most kell rá pelus. Szereti a bugyikat, így furfankodni kell, főleg este, hogy ráadjam a pelenkáját.
Neked messze még a GYed vége, én is szívesebben lazítottam volna még 2 hónapot, de ez van. A bölcsi kárpótol.

Üdv

csoni
hellani
 
 


sziasztok Csajok,

bocsánat, h. így betörök..
tudtok nekem kerületi bölcsődékről, mind önkormányzat, mind magán írni tapasztalatot?

olvastam, h. kettőtök gyermeke is bölcsis már. hová? mióta? hogy tetszik? miért igen, miért nem?

a lányom most kezdené a bölcsit, de lehet, h, váltanunk kell. nem a bölcsi miatt, hanem a gondozónő miatt.

köszönöm

lehet priviben is.

Marcsi

KépKép
alon
 
 


http://www.bababirodalom.net/index1.php?mod=5

Itt mindent megtalálsz a kerületi bölcsikről.

Zita a 7színvirágba jár szeptember óta. A dokink a bölcsiorvos, közel van, ez a legfőbb erénye. NEm néztem körül, nem válogattam, magamat ismerve jobb is. Szeretjük a gondozónéniket, az egyikük (számomra abszolút helyzetben) zenész, a másik fiatalos, lazán kezelő, ami megintcsak jó, én nem vagyok parás, fura lenne, ha a másik oldalról ezt kapnám. Nem tetszikről nincs mit írnom, sok mindent a helyzet hoz, amiért lehet tenni, azért teszünk is. Pl. ha kevesled a zöldség-gyümit, vihetsz be, persze a csoportlétszámnak megfelelő adagot. A játékok abszolút nyerők, amire meg nem jut idő bent, azt délután pótoljuk a játszin. Szép a környezet is.
Remélem találsz megfelelőt és át tudnak venni.

csoni
hellani
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: