Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Hű,de nagy csend honol a topicban :( :( :(
Merre vagytok lányok?

Csilla!
Mi újság van Veletek?Mikor lesz az osztálytalálkozód?Én rettentően beteg vagyok.Sikerült jól megfáznom :( Remélem,hogy Fanni nem kapja el a betegséget :!: Jövő hétre már talán meggyógyulok,s akkor ígérem, összehozzuk a talit :P :P
Írjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj :!: :!: :!:

Szép napot!

KépKép
anita.kalota
 
 


Üdv!

Úgy tűnik, az egész éves betegségadagomat egyszerre tudom le.
Hangszálgyulladás, arcüreggyulladás, herpesz, most meg frankó tisztítókúra valami vírustól, alul-felül jött minden. Diéta 2 napja, láz, fekvés, teljes család befogva (csak valaki vigye ki a játszira a gyereket), és ráadásul Zita volt a vírusgazda! Elég rémes hányni látni egy ekkora pöttömkét. Szóval se kedvem, de erőm semmihez, igyekszem gyógyulni és jókedvvel visszatérni. Élvezzétek a jóidőt, legyetek sokat a napon!

csoni
hellani
 
 


Sziasztok! :-)

Bocsi a zavarásért! Azt szeretném kérdezni, hogy érdekel-e valakit sok-sok mese dvd (Pl Thomas a kismozdony, Sam a tűzoltó, Micimackók, Kisvakond, stb,stb), felnőtt filmek, zenei cd-k (pl Babazene, Halász Judit, Kaláka, stb)?
Ha igen, írjon nekem a discmano@gmail.com címre, és küldöm az infókat

Köszi...

További szép napot:
Titati :-)
titati
 
 

 
 

Sziasztok! :P
A kis-nagybetegeknek jobbulást.
Anita hátfön voltam a salátába egész du.ott voltunk kár,hogy nem futottunk össze.Remélem mihamarabb meggyógyulsz és akkor tudunk talizni.Most lesz szombaton az osztálytali alig várom.
A nagy hír,hogy Nolika 2hete már áll.Estére tiszta fáradt vagyok tölle.1-2 lépést már önnállóan megtett,csak attól félek nem e korai ez még neki.
Na most csak ennyi.
Lányok irjatok én minden este be szoktam nézni de mostanábban nagyon lelassultunk.
Sziasztok!!!! :P

Csilla

Kép
Kép
bim-bam
 
 


Tisztelt XVIII. kerületi anyukák!
2007. május 5.-én szombaton 9 és 12 óra között babaruhabörzét rendezünk a XVIII. kerületben a Kandó Téri Általános Iskolában, Kandó tér 1.
Lesznek új termékek is!!! SUPER GEAR cipő, rugdalózó, body, zokni, sapka, takaró, törölköző stb.
Plüss állatok, plüss játékok!
Gyertek el, érdemes!!!:D
ÚJ 100% PAMUT BODYT KAP AJÁNDÉKBA AZ ELSŐ 50 JELENTKEZŐ, AKI A dorbenc@freemail.hu-ra ELKÜLDI A NEVÉT!

Tremli Attila

Május 5.-én a XVIII. ker. Kandó Téri Általános Iskolában babaruhabörzét rendezünk 9 és 12 óra között.
tremli attila
 
 


Üdv!

Én is ránézek esténként az oldalra, de most kihagytam apa legnagyobb örömére! Gyógyulok, erősödöm, holnap koncertem lesz, szombaton locsolóbál, úgyhogy van miért pihenni. Na de majd ha előkerülök, tele lesz velem az oldal!! :lol: :lol: :lol:
Gratula Nolinak, nagyon Kíváncsi lehet! Mekkorák vagytok most?

csoni
hellani
 
 


Sziasztok :P

Már egy kicsit jobban vagyok,de sajnos a teljes gyógyulás még várat magára :( A hangom már visszajött,csak egy picit be vagyok rekedve.Most elkezdett folyni az orrom :( Remélem,hamarosan jól leszek.

Csilla!
Úgy sajnálom,hogy nem találkoztunk a múlt héten :( :( :( ,de ami késik nem múlik :D :D :D
Hogy sikerült az osztálytalálkozó?Beszámolót kééééééééééérek :P
Örülök,hogy ilyen szépen fejlődik Noel,de az"egyedüljárással"még nem kéne sietnie :roll: Igazából én is kicsit korainak tartom,hogy már szeretne menni,de ha Ő ezt akarja :?: Fanni már elmúlt egy éves és még most tartunk ott,hogy pár lépést megtesz egyedül.Minden baba más.Szerintem ne aggódj,a kisfiad érzi,hogy minek, mikor van itt az ideje :P
Nekem is van ám jó hírem :P 3 fogunk kibújt,s már érezhető másik 3 is.
Kicsit tényleg hanyatlik a topic,de valahogyan estére mindig elfáradok :oops: Megpróbálok sűrűbben jönni.

Hellani!
Gyógyulj meg,s gyere a beszámolóddal :P

KépKép
anita.kalota
 
 


No, itt lennék! A nagy hír, hogy másodkarnagy leszek a Herz Férfikarnál. Aranyos nagypapik, lelkesek, jó kis repertoárral. Már csak a gyerekfelügyeletet kell megszerveznem, meg a számlázást.
Úgy néz ki, meggyógyultunk, most jönnek a szemfogak, így kicsit zűrösek az éjszakák. Viszont farkasétvágya lett a gyereknek, mindenkivel eszik egy kicsit.
A járáshoz csak kitartást, Zita 7 hónaposan állt fel, 2 hónapig kellett vele sétálgatni (mindkét ujját fogva), így indult el tavaly szeptemberben. Ennyire kíváncsi a világra. Volt kitől örökölnie, állítólag én is nagyon hamar csináltam mindent.
Most tartunk ott, hogy hangokat utánoz, megismer sok mindent, és ha nagyon figyel, próbál szótöredéket ismételni.
Tegnap nagyheti koncertem volt erős műsorral, az első vélemények szerint szuggesztív volt. A végére jöttek apáék, esti kocsikázás volt a program, nézelődött a pesti éjszakában.
Átgondolva ezt a hónapot, jó kis pörgés lesz, családi ünnepek, babalátogatás, koncertek, na így élvezem a tavaszt!
Apa frissített a honlapon, vannak fönn idei képek, jó nézelődést!

csoni
hellani
 
 


Sziasztok Csajok!!! :)

Itthon vagyunk! :)
Elvostam az eddigi irományokat... és szomorúan láttam, hogy itt is szinte mindenki beteg :( én is benyeltem valamit az araboknál... igaz, nekem tegnap jött ki, már itthon! viszont szinte mindenki akivel elmentem átesett rajta kint :( alul fölül kijött minden :(
így most én is nyomom az ágyat... pedig már annyira ki voltam éhezve a magyar ízekre... és most még csak az illatát sem bírom :( pedig anyu csinált marha pörit... nokedlival... na mindegy, majd máskor...

Kép
mohané
 
 


Sziasztok Csajszik!

A nyaralásunk előtt beneveztem a Nikit egy babaszépségversenyre... ezért kérném a segítségeteket! Szavazzatok rá :) a www.babaholmi.hu oldalon mindent megtaláltok :) a képgalérián belül a manóban van benne... egy kis rószaszín pizsoma van rajta, és a kezében van egy rózsaszínű cica és egy szintén rózsaszínű kistáska :) valahol a 20-25 oldal között van :) egyenlőre :) ezért is kellenének a szavazatok, hogy ne itt legyen :)
Puszi!

Kép
mohané
 
 


Menő Manók Alapítvány a Kőbányai MAMAVÁR-nál is!

Tapasztalataink alapján a szülők nagy része hiányolja azt a segítséget, amellyel a gyermeke fejlődésében esetlegesen fellépő problémákat felismerheti. Ha ez meg is történik, a megoldásig legtöbbször nem jutnak el.
Elengedhetetlen volna már az óvodában megkezdeni a szűrést, hiszen a terápia korai elkezdése megelőzhetné a későbbi tanulási problémák kialakulását! Amennyiben a szülők, illetve a pedagógusok problémát tapasztalnak, terapeutáink egy komplex vizsgálat segítségével ki tudják szűrni, hogy kinek van szüksége intenzív fejlesztésre. Az alapítvány által végzett tevékenység az alapozó mozgásterápia.

Milyen problémáknál hatásos:

Fejlődési dyslexia, Fejlődési dysphasia, megkésett beszédfejlődés, beszédindítás, Kiegészítő terápiaként a beszédprodukció zavarainál, Kivétel nélkül minden mozgáskordináció elmaradásával, gyenge voltával kísért esetben, Iskolaéretlen vagy dyslexia veszélyeztetett óvodásoknál a fejlődés elősegítésére, Organikus hátterű figyelemzavaros-hyperaktív-részképességgyenge gyerekeknél a mozgáskoordináció és anyanyelvi részképességek fejlesztésére, Dominancia problémás gyerekeknél (kétkezesség, átszoktatott kezesség) a dominancia megválasztására a jobb anyanyelvi készség elérésére, Enyhe fokban értelmi fogyatékosoknál idegrendszeri funkciók elérésére, serkentésére

Az alapozó terápia közvetlen (tapasztali) hatása:

Beindítja a megkésett beszédfejlődést; Beindítja a rajzkészség igen erős fejlődését óvodásoknál, Erősen segíti dyslaliák, paraláliák esetén a logopédiai munkát, a beszédhangok automatizálódását, beépülését, Technikai dyslexia esetén megkönnyíti az olvasást, főleg az olvasás gyorsasága nő, ezáltal a szövegértés is javul, A féltekei dominancia helyes megválasztása esetében igen erősen javítja az anyanyelvi készséget dominancia-problémás gyerekeknél, Fejlődési dyspraxia esetén a mozgástervezés megjavul, Mindig javítja a mozgáskoordinációt



Érdeklődni és felmérő órára jelentkezni a 06 20 9 604 214-es számon lehet.Első felmérő nap a MAMAVÁR-nál: május 10-e.

Játszóházró bővebben:www.mamavar.hu
aja
 
 


Üdv kis nyuszikák!

Míg szabadon vagyok, gyorsan néhány pillanatkép. SZóval a nagyheti keddi koncertünk jól sikerült, pénteken kiderül az igazság (meghallgatjuk a felvételt). Szerdán meghallgattam jövendő férfikarom próbáját, itthon nagy gyakorlás zajlik. Csütörtökön bébilátogatáson voltunk, Zita annyira akarta szeretgetni, úgy kellett visszafogni. Tápos a pici, amikor meglátta a cumisüveget, visszadugdosta a szájába és bőszen bólogatott hozzá!!! Ezután jött a hidegzuhany, koncertfőpróba, egy kórustag papája elunta a földi létet és ez a hír nagyon friss volt. Szokás, hogy éneklünk a temetésen, hát ez most torokszorító volt. Szombat este locsolóbál laza spirituálékkal, könnyűzenével...hihetetlen koncentráltan frenetikusat énekelt a férfikar. Jó előjel a júniusi jubileumhoz. Így, hogy tombol a napsütés, áthurcolkodtunk dédihez a kertbe, szép kis pozsgákat szereztem, ZIta felcsapott kertésznek és tulipánszüretelőnek. Végre kinn is megaludta a másfél óráját. Ma összejött a nagycsalád, jót beszélgettünk a kertben, megismerkedtünk a baromfiudvarral.
Jövök még, megjöttek apáék!

csoni
hellani
 
 


Udvar-avató Tavaszi Mulatság a MAMAVÁR-ban!

Április 25-én,szerdán 10.00-13.00 óra között várjuk a gyerekeket a friss levegőre!

Program:

-Ugrálóvár a nagyobbacskáknak

-Mini mászóvár csúszdával a kisebbeknek

-Közös képkészítés az udvar díszítéséhez

-Aprók kézműveskedése

-Ár: 1000Ft/gyerek.Testvér kedvezmény: testvérenként 300 Ft.

Cím:X. Kis Gergely u.3. www.mamavar.hu
aja
 
 


Sziasztok,

mi most költözünk a XVIII. kerületbe, azon belül is Pestimrére (Belsőmajor), a Saláta utcába. Van itt közületek valaki arról a részről?

Nem tudom, hogy választható-e a védőnő és a gyerekorvos, de ha igen, akkor örülnék, ha tudnátok valakit javasolni. A mostani párossal itt a X.kerben nem vagyunk megelégedve, így tutira lecseréljük őket. Viszont nem szeretném, ha most is hasonlóakat fognánk ki. Pl. a gyerekorvos egyszer volt nálunk. A védőnő 3x; majd mégegyszer, de akkor bejelentkezés nélkül; majd bejelentkezett, de nem jött el, és nem is telefonált. A hozzátápláláshoz nem kaptam segítséget tőlük, hiába kértem; a kérdéseimre egy-két szóban reagálnak, stb.

Úgyhogy, tudnátok javasolni egy gyerekbarát, alapos, kedves, lelkiismeretes, barátságos, és néha házhozjövő védőnőt és gyerekorvost?

Köszönöm előre is,
Kata
ka-ta
 
 


Szia Kata!

Örülök,hogy csatlakoztál hozzánk!Sajnos itt a topicon megállt az élet :( :( :( Nem tudom,hogy hol vannak a többiek,de remélem,hamarosan jelentkeznek :P
Sajnálom,de nem tudok Neked segíteni,ugyanis mi is csak nem régen költöztünk ide,s így még nincs tapasztalatom a gyerekorvost illetően.Én is szeretnék váltani,de egyenlőre még a régihez járunk.
Mesélj Magatokról valamit,s gyere gyakran közénk :P
Képzeld,mi is a Saláta utcában lakunk :!: :!: :!:

Szép estét :P

KépKép
anita.kalota
 
 


Szia Anita,

örülök, hogy ilyen kedvesen írtál. Kicsit meg is lepődtem. Már valahogy el vagyok szokva tőle. Mióta kismama vagyok igencsak a negatív hozzáállásra számítok mindenkitől. Nem tudom, hogy Neked mik a tapasztalataid, de nekem siralmasak az emberek segítőkészségével kapcsolatban. Tudnék mesélni.
Örülök, hogy Ti is a Salátában laktok. :) Mostanában költöztetek oda? Mennyi idős a kislányod? Szép kis csajszi. :)
ka-ta
 
 


Szia Kata :P

Nekem is elég negatív tapasztalataim vannak a segítőkészséggel kapcsolatban :( ,de azért szerencsére akadnak kivételek is.
Sajnos az orvosok tekintetében is elég kevés pozitívumot tudnék írni.Remélem egyszer sikerül igazán jó és lelkiismeretes gyerekorvost találnom,s Neked is ezt kívánom!Ha sikerrel járok,értesíteni foglak!
5 hónapja költöztünk Pestimrére,előtte Wekerlén laktunk.A kislányom 16 hónapos,s köszöni szépen a kedves bókot :D
Jól olvastam,hogy van egy kis pocaklakód?A második baba lesz?Ha van kedved írj Magatokról valamit :!:


LÁNYOK MERRE VAGYTOK :?: :?: ?Csilla,Viki,Dia,Hellani nagyon eltüntetek!!!!!


Jó éjszakát!

KépKép
anita.kalota
 
 


Szia Anita,

nem, még nincs útban a második baba, de reméljük hamarosan. És képzeld, mi is "majdnem" a Wekerlén lakunk még. Itt a Száva utca Üllői úti elején. Sajnos, szeretünk itt lakni, de persze ez nem az a kimondottan zöldövezet, és ki is nőttük a lakást, úgyhogy muszáj költöznünk. Ti mit dolgoztok? A párod bejár dolgozni a városba? Én a magam részéről tartok az ottani napi szintű munkábajárástól. De azzal nyugtatom magam, hogy ha az egyik barátnőm Sz.miklósra, a másik D.harasztira költözött, akkor azoknál biztos könnyebben fogunk mi közlekedni. Bár, sajnos, ezt gyakran el kell mondogatnom magamnak. :) A párod nagyon elfárad mire hazaér? Vagy kocsival jár be? Ha bejár.

Szép napot Neked. :)

Ja, és mondtam a páromnak, hogy "vagy". :) Egyből azt mondta, hogy akkor lehet, hogy már láttunk. Ugyanis vagy kétszer láttunk már egy anyukát babakocsival a Salátában, és úgy örültem neki, mert akkor mégis csak lesznek arra is fiatalok. :) (na, ezt jól leírtam, csak már sietek, mert felébredt a gyermekem :) )
ka-ta
 
 


Szia Kata,


hűha,akkor valamit nagyon félreértettem,bocsi :oops: Kislányod vagy kisfiad van?Mennyi idős?
Sajnálom,hogy el kell költöznötök,de hidd el nagyon klassz lesz Imrén lakni.Először nekem is rettenetesen furcsa volt,ugyanis Wekerlén egy kicsit nagyobb élet van,mint itt.
Előfordulhat,hogy minket láttatok,hiszen sokat sétálunk a picivel.
Ne aggódj,nagyon sok fiatal lakik ezen a környéken,úgyhogy nem lesztek magányosak :P
A munka szempontjából nagyon szerencsések vagyunk.A párom egyéni vállalkozó,én pedig itthon dolgozom.A vállalkozás papírmunkáit intézem /könyvelés, számlázás,átírás stb./A férjemnek a Fővárosi Autópiacon van kereskedése,így nem kell sokat utaznia, autóval mindössze 15 perc.
Az egyetlen rossz dolog a munka terén,hogy reggel 9-től este 6-ig dolgozik,s még a hétvégéje sem szabad :(
A bejárás tényleg nehéz dolog,de szerintem elég jó errefelé a tömegközlekedés.Igaz a metrók,s a villamosok messze vannak,viszont a buszok állítólag sűrűn járnak.
Meglátod,semmi probléma nem lesz a munkábajárással :) Ti mit dolgoztok?Messze van a munkahelyetek?
Mikor költöztök?

Kellemes hétvégét!

KépKép
anita.kalota
 
 


Szia Anita,

én még itthon maradok egy darabig a második babával is, mármint ha majd összejön :) , de a Párom Újpestre jár dolgozni. Mindketten pénzügyi területen vagyunk. Csak Ő ov, én meg csak sima beosztott. Eddig 5 perc volt a metróig, majd onnan kb 20 perc, most viszont én tartok a plusz egy busztól. Bár a Párom mindig kifiguráz, ha ismételten felhozom eme fenntartásomat a Salátával kapcsolatban. Minidg azt mondja, hogy lássam be, hogy itt nem kaphatok egyben jó levegőt és belvárost is :) , ami igaz. Ráaadásul én valójában gyáli vagyok, de a közlekedesről rossz emlékeim vannak. De persze azok még akkor a korból valók, amikor még nem vittek ki annyi buszt. Úgyhogy van rajtam ugyan egy kis para, de belátom, hogy telhetetlen vagyok. :)
Már csak a hitelszerődésre várunk. Ha az megvan, és kész a ház, akkor elvileg beköltözhetünk. Még kb. 2-3 hét a jelek szerint.
Egyébként pénteken is ki kellett mennem, mert jött az értékbecslő, és láttam egy kismamát az utcában. Épp elmentem mellettük a kocsival, és átsuhant az agyamon, hogy na, tutira Te voltál. :)
Nálatok egy baba van? Terveztek másodikat, harmadikat? :lol:

Jó éjszakát Nektek. A hétvégeken csak pár percekre szoktam a géphez férni, átengedvén ilyenkor a hites uramnak. :)
ka-ta
 
 


Sziasztok Lányok!

Ne haragudjatok, hogy újra ide tolakodom a topicotocba, de egy kis segítséget szeretnék kérni, ugyanakkor egy kis mellékes jövedelmet is tudnék ajánlani! :-)

Esetleg a régebb óta babanetezők már látták a hirdetésemet, ezzel foglalkozom: www.falfestolany.fw.hu.
Próbálom beindítani a vállalkozásomat, ezért minden alkalmat megragadok a reklámozására. :-)
Szóval, arról lenne szó, hogy aki beajánl valahová, egy ismerősének, mondjuk és szerez nekem munkát, annak 10 %-os "jutalékot" adok.
Természetesen, csak akkor tudok fizetni, ha tényleg elkészült egy-egy kép! :-)
Nagy segítség lenne ez nekem, mert beirattam a kisfiam bölcsibe, de csak akkor vinném szeptembertől, ha van munkám. Egyébként, ugye fel se veszik. Szóval, muszály, hogy legyen munkám! :-)
Előre is köszönöm, ha tudtok segíteni.
Kriszti
bdkriszta
 
 


Sziasztok!

Kata,
bocsi,hogy ilyen későn válaszolok,de Fannika teljesen lefoglalt,s estére már nem volt kedvem a gép elé ülni :(
Most éppen a "nemevés"problémájával bajlódunk.Szegénykém soha sem volt nagyétvágyú,de a jelenlegi helyzet szörnyűűűűűűűű!
Egész nap alig eszik valamit :(
Ne aggódj, az a kis para nagyon hamar elmúlik,s a párodnak teljesen igaza van,jó levegő és belváros nem férnek meg egymással.
Pénteken tuti,hogy nem engem láttál,ugyanis csak este értünk haza,s így a séta elmaradt.
Igen,egy babánk van,s hamarosan szeretnénk egy kistestvért Fanninak :P

Kriszti,
megpróbálok Neked segíteni,ha valaki falfestőlányt keres ,Téged foglak ajánlani.

Jó éjszakát!

KépKép
anita.kalota
 
 


Szia Anita,

nem eszik? Miket csinál a kajával??? Hátha tudok segíteni. Egy próbát megér.

Van ugyanis egy műsor a CLUB csatornán a tv-ben, és 80%-ban nem-evési problémákkal keresik meg a szülők a gy.pszichiátert. Írtó jó műsor!!!!!!!! Mindig nézem. Egyáltalán, ott fogható? Dr. Tanya Byron műsora. Komolyan jó. Sok hasznos van benne.

Nálam viszont elszólás volt a kismamaság. :) 3-5 hetes a pici, de a doki szerint még ne kezdjünk örülni, várjunk még legalább egy hetet. Úgyhogy mégiscsak kellene valahogy találnom egy jó védőnőt és gyerekorvost. Bár inkább gyerekorvost. Szerinted, ha nem válaszolt erre a kérdésemre senki, akkor nem tudnak jót, vagy átsiklanak a kérdésemen?
ka-ta
 
 


Szia Anita!
Köszönöm szépen a válaszodat, és ha tudsz segíteni! :-D
Nekem a kisfiam ilyen nem evős volt, most az ovi hatására kezdett javulni a helyzet. Egyébként ezeket ette: rántott husi, virsli, ropi, és rántott husi.
Elég szörnyű volt, egész kicsi kora óta, amíg szopizott, azt se vitte igazán túlzásba.
Tanácsot nem igazán tudok neked adni, szerintem nem is lehet, mert minden gyerek más, és ami nálunk esetleg bejön az nem biztos, hogy nálatok is. Mert Levit hiába zsaroltuk, hiába könyörögtünk, semmi nem segített. Volt olyan, hogy egész nap semmit nem evett, mert az volt a stratégia, hogy ugyanazt kapja, vacsira, amit ebédre nem evett meg. De mivel olyan kicsi és vékony volt, én nem mertem ezt napokig megjátszani. És valószínűleg nem is működött volna.
Talán az segít, ha nem próbálsz neki 5x enni adni, reggeli, tízórai, ebéd, uzsi, vacsora, hanem legyenek nagyobb szünetek, és csak 3x egyen. Nálunk ez segített. :-) És ebéd előtt nem ettünk semmiféle tejterméket, mert az elveszi az étvágyat, hanem inkább olyat, ami savat csinál, mondjuk gyümit, almát, ilyesmit.
Remélem javul majd a helyzet nálatok.
És még valami, hogy megnyugtassalak, a második gyerek általában pont az ellentéte az elsőnek. Mindjárt rakok ide neked egy fényképet, hogy bebizonyítsam!!!! :-D
Kriszti
bdkriszta
 
 


:-D Kép Levi és Beni
bdkriszta
 
 


Sziasztok!

NA végre, újra itt vagytok!
Rengeteg dolog történt velem húsvét óta (akkor írtam utoljára), de pont ezért most kicsit elfáradtam... anyukám még 2 napig van velünk aztán felszabadulunk :P
KOncerthegyek állnak előttem 5 hétvégén, próbák, oltás, kicsit dolgozgatok a húgomnál és ha marad ez a gyönyörű napsütés átruccanunk a dédihez a kertbe, ez esti hazajövetelekkel jár. A legfrissebb infom, (ma voltam ortopédián) hogy egy 10éves operáció nyoma nem múlt el, lehet, újra kell műteni a térdem.
A linken találtok friss képeket Zitáról, a névnapjával együtt volt MÁSFÉL ÉVES! Dumál, kis cérnahangon hív, hogy anya-apa, hát imádnivaló!
Szia ka-ta! Legalább az Imrei csapat összejön... nekem meg marad a játszi, no meg a Társaságotok!
Jövök majd, megyek pacsálni!

csoni
hellani
 
 


Sziasztok :P

Köszönöm szépen a jó tanácsokat,nagyon aranyosak vagytok,hogy próbáltok nekem segíteni :)

Kriszta!
Sikerült a bizonyítás :D,hiszek neked,s remélem,hogy majd a második baba jobban fog enni :!:
Az evések közti nagyobb szüneteket kipróbáltam,s úgy néz ki,hogy bevált!Köszi szépen a segítséget!
Nagyon édesek a fiaid :P

Kata!
Igen,sajnos nem eszik :cry: Ha meglátja,hogy hozom az ételt,azonnal elkezdi rázni a fejét,s úgy összeszorítja a száját,hogy egyszerűen nem tudom beletenni a kanalat!Ha nagy nehezen sikerül,rögtön kiszedi a kis kezeivel,s utána végképp nem fogad el semmit :cry:
Ha tudnál nekem valami hasznos tanácsot adni,nagyon megköszönném.A CLUB csatornáról még nem hallottam,bár az az igazság,hogy nincs is időm tv-t nézni.Lehet,hogy nálunk is bejön,majd megkeresem.Köszi a tippet :P
Ez igaz???Tényleg van egy kis pocaklakód???Úgy örülök :P Szerintem minden rendben lesz,de majd csak akkor gratulálok,ha a doki azt mondja,hogy már lehet örülni.Izgatottan várom a fejleményeket,írj,ha tudsz valamit!
Sajnos mostanában a lányok nem igazán írnak,nem tudom mi történt Velük.Szerintem nem olvasnak Minket,így nem is tudják,hogy gyerekorvost keresel.Viszont az is lehet,hogy nem tudnak igazán jót ajánlani,s ezért nem válaszolnak.
Ne aggódj,biztosan sikerül valakit találnunk.Én már kérdezősködöm,s ha tudok valamit,szólok!


Szép Estét Mindenkinek!

KépKép
anita.kalota
 
 


Megint itt vagyok :P

Kata,
az előbb elfelejtettem írni,hogy vigyázz nagyon Magadra!
Még egy jó hír,aztán tényleg abbahagyom :D
Egy- két napja egészen jól eszik a kislányom :P :P :P

Jó éjszakát!

KépKép
anita.kalota
 
 


A Szituációs Nyelviskola megkezdi angol nyelv oktatását gyermekek és felnőttek részére a MAMAVÁR-ban!

Amíg a gyermek tanul, a szülők is részt vehetnek angol órán a felnőtt oktatás keretein belül. Ha csak a szülő szeretné elsajátítani a nyelvet, gyermekére a játszószobában addig óvónő vigyáz!
Kellő érdeklődés tekintetében, a gyermek órákkal párhuzamosan alakformáló/ kondi órák tartását biztosítjuk!
A nyelvoktatási módszerről, illetve árakról bővebben a www.mamavar.hu oldalon tájékozódhattok!

Ingyenes bemutató óra a gyermekek számára május 17. (csütörtök) 10.00-11.00 óra, illetve 11.00-12.00 óra között!

Kérjük, hogy a részvételi szándékot a 06 20 9 604 214-es számon jelezzétek felénk!
Szeretettel várunk mindenkit!
aja
 
 


Szia Anita,

amit a műsorból "tanultam" - de még nem saját tapasztalat - , egyrészt, hogy ne görcsölj, hanem vedd játékosra az etetést. Pl. nagy kerek szemeket meressz rá, nagyra tátott mosolygós szájjal, vidám arccal. Kb. mint a cirkuszi bohócok. :) És, először is, cseréld ki a tányérját, egy sokkal érdekesebbre, szebbre. Majd, nem tudom, hogy mennyi idős a kicsi, de ha még 2-3 alatt van, akkor csak a játék, a lazaság, a semmi görcsölés segít, és hogy ne kapjon folyamatosan mindig valamit enni. Szorítkozzatok csak bizonyos időpontokhoz.
Ha pedig 2-3 körül van, akkor ugyanez, de úgy tedd elé az étel, olyan "észrevétlenül", mintha tök mindegy lenne, hogy megeszi-e vagy sem. DE ígérj be neki egy szép, fényes csoda matricát, olyat, amire tudod, hogy ugrik. Mond azt neki, hogy pl. "Ha megpuszilod a sültkrumpit kapsz egy kis matricát." De lazán, mosolyogva. És hagyd ott. Megteszi, ha elfordulsz, és nem látja, hogy látod, és reszketsz érte. VISZONT lássa, hogy van nagyobb, fényesebb matrica is. A "puszisat" játszd el vele pár napig, és ha el kezdi kérni a nagyobbakat, akkor mondd azt, hogy ahhoz be kell, hogy kapja a szájába az ételt. (Nem baj, ha kiköpi, az íz a mézesmadzag.) Ha azonnal kéri, akkor azonnal mondd ugyanezt. Lehet, hogy azonnal bekapja. Érted? A matricák helyett lehetnek szalagok is, apró mütyűrök, viszont nem lehet zsarolás szagú, és ne is könyörögj neki. Pl ne mondj olyat, hogy akkor játszhatsz, ha megetted, vagy akkor kapsz csokit, ha megetted. Megjegyzem, a csokit ne is kösse az étkezésekhez
Szóval, lazán, nem görcsölve, játékosan. Hidd el, újra enni fog.
Remélem nem röhög ki senki "gyakorlottabb anyuka" a tanácsom miatt, de én hiszek ebben a módszerben: kedvesség, játék, semmi görcsölés. Szerintem bejön. Egy próbát megér. Majd még írok ezzel kapcsolatban, ha gondolod.

Viszont, sajnos, már nincs babucim. :( Tegnapelőtt elindult a vetélés, és tegnap művileg kellett befejezni. Altatás, egy napig kórház, stb. Hát, ennyi. :( Hat hetes volt.
ka-ta
 
 


Ja, most vettem észre, hogy 1,5 éves. Szerintem akkor működhet a dolog, csak lehet, hogy más csali kell, mint a matrica. :)
ka-ta
 
 


SZiasztok!

Kata, :cry: de ez is benne van a pakliban... én megvártam a 12hetet, és elég óvatos voltam az előretervezésben.
Dokiügyben (és helyi kérdésekben) sem vagyok túlinformált, igaz, vagy 15 éve lakok Lőrincen, élni Kőbányán éltem. Amúgy itt meg sem tudták elsőre mondani, hogy kihez tartozom, kicsit banális, nem?
Anitának: ha tejet iszik vagy "nehezebb" ételt eszik a bébi, az megterheli annyira a pociját, hogy "rossz evő" lesz. Kata jókat írt.
Kihasználtuk a jóidőt és pancsoltunk egy nagyot, tegnap strandon, ma egy jóbarátnál, ZIta elég későn fekszik, nem sok kedvem marad netezni, és apa is a nyakamra jár... szóval bocsi, ha ritkábban jövök,ez a nyár hozadéka.

Pusz Mindenkinek!

csoni
hellani
 
 


Szia Hellani,

köszi a nyugtatást. Valójában annyira nem vagyok magam alatt, mint lehetnék.... sajnos ENNÉL nagyobb tragédiám is történt.
2005 nyarán volt egy egészséges babám, de méhen kívül :( így gondolhatod mi lett a sorsa. Kb.10 hetes volt. Erre én is majdnem rámentem. Majd kiderült Anyukám betegsége, és hogy újra babát várok, ám Őt épp AZNAP "sikerült" megszülnöm, amikor Anyukámat épp elveszítettünk. :( Úgyhogy mindezek után egy ennyire korai terhességet elveszítenem........... is b*mi sz, de túlélhető.

Ti merre laktok? Mi is egyelőre a Xkerben, de nem sokára a Salátába költözünk. Van testvére Zitának? Vagy, tervezitek?
ka-ta
 
 


Sziasztok!

Kata,
köszönöm szépen a sok jó tanácsot,ki fogom próbálni a tippeket :!: Azt hiszem,igazad van,nem szabad görcsölve etetni.Sajnos ez nagyon nehéz,mert tényleg nagyon kis soványka :cry: A gyerekorvosnak is mindig megemlítem,s az Ő véleménye az,hogy úgyis eszik annyit,amennyire szüksége van.Most 16 hónaposan 7590g,igaz,hogy koraszülött volt,s 1440 grammal született,de szerintem így is kicsi a súlya.Remélem,egyszer megjavul a helyzet :!:
Szívesen fogadom,ha még tudsz írni ezzel kapcsolatban.

Nagyon sajnálom a Veled történteket :cry: de fel a fejjel:új nap új lehetőség!

Hellani!
Neked is köszönöm a jó tanácsot!Jól tettétek,hogy kihasználtátok a kellemes időjárást :P
Gyere,amikor tudsz,ne feledkezz el Rólunk :P


Szép Napot Mindenkinek!

KépKép
anita.kalota
 
 


Anita, miért is lenne kicsi a súlya? Ha jól számolom, ez kb átlag 33%-os hízás havonta. Az miért lenne kicsi? Sőt! Számold ki. Egy normál súllyal született babánál ez azt jelentené, hogy másfél évesen kb. 18,5kg-nak kellene lennie?! Ugyan. Magához képest még túlon túl jól is gyarapszik is. Szerintem.

A nyugtatást Neked is köszönöm, bár annyira nem vagyok elkenődve ld. a leírtak után.

És még valami eszembe jutott az etetéssel kapcsolatban. Mivel lehet, hogy egy kicsit még kicsi a korábban leírt etetési technikához, próbáld ki Vele a maszatolós játékot. Tegyél elé tálcákra, kicsi kupacokba nagyrészt olyan ételeket, amiket eddig nem evett meg, de az életkorából adódóan már ehet. Pl. pudingot. Öntsd ki a formából a tálcára. Vagy krumplipüré kupacot, vagy tejfölt, vagy krémsajtot, vagy sült/főtt karfiolrózsákat, vagy kicsi, sült alsó csirkecombokat, rizspelyhet, tördelt pirítóst, és más apró darabosakat, amit jól meg tudtok fogni. És rajzoljatok velük, kenjétek be egymás orrát, arcát, stb. Pusziljátok meg egyiket másikat,stb. Lényeg, hogy érezzétek nagyon jól magatokat, és legyetek nagyon lazák, játékosak, viccesek. Figyeld meg, előbb utóbb a szájában is kiköt pár falat. De ha kiköpi, akkor is legalább megízlelte. Úgyhogy, játszatok az ízekkel. Egyik-másik ízleni fog Neki. Ha pedig ízlik, ebédre/uzsira is meg fogja enni. Ez is megér egy próbát. :)

Jó játékot, és legyetek nagyon rosszak. :)
ka-ta
 
 


SZiasztok!

Kata: Lőrincen a Dolgozó u.-ban lakunk, Kőbányán az Andezit u. a székhely...
Kb. 1 éves lehetett Zita, amikor közöltem apával, hogy jó lenne még ringatni egy kicsit... mivel a kisasszony még min.napi 4x szopik a doki azt mondta, valószinűleg ez is hátráltat. (MOndjuk apa sem viszi túlzásba az esti ajnározást :oops: ) Az asztrológus jövő nyárra lát némi reményt, ez úgy fordítanám, hogy én novemberben visszamegyek dolgozni, ZIta a bölcsiben leszokik a ciciről és összehozzuk a kistesót. Jelzem, annyira imádja a kicsiket, hogyha most lenne neki, már az is késő lenne.
Ma elnéztem a játszótéren a kis csapatot (járunk vagy 10-15-en), annyira látszik, hogy a nagyoktól ellesi az újat, a rosszcsontságot. És el is fárad bele, igényli az elvonulást.
Talán jó hír Nektek, hogy a Bókayból a Kastélydombra költözik a babaúszás. :cry:
Anyukád rögtön a bébiben köszönt újra. Ez egyszerre fájdalmas és izgalmas, ha a lélek halhatatlanságára gondolsz.

Én most kezdek megnyugodni és újra visszazökkeni a régi kerékvágásba, ez a 2 hónap nonstopnagyi elég zűrzavaros volt. Viszont apánál is betelt a pohár, most felvetette, hogy jövőre végre átköltözhetünk a saját szép déli lakásba. Ha tényleg úgy alakul, hogy lesz kistesó, én nagyon örülnék ha ez együtt történne!
Legyetek rosszak, irány a zöld meg a napfény!

csoni
hellani
 
 


Szia Hellani,

hova költöztök, hol lesz az a szép déli lakás? És mekkora lesz?
A nonstop nagyi az anyukád volt, vagy az anyósod? Összezörrenések??? Mik voltak? Hogy kezelted????
ka-ta
 
 


SZiasztok!

A Csontváry elején, a 10-en, 70nm. Albérlők lakják, jó ötletnek tűnt, de anyukám elviselhetetlen. Az alaphelyzet, hogy ő a tökéletesség, te a közelébe sem érsz. Mindennek akkor és úgy kell történnie ahogy azt ő mondja. Én egoista szülő vagyok, mert visszamentem énekelni a kórusaimba (heti 2x2 óra, ezalatt kell vigyázni Zitára, de van, hogy velem jön apával) Utálom a háttértévézését, szerintem nem való a gyereknek, de ezt nem látja be. rend és tisztaságmániás.
Van, hogy ráhagyom, ha mégis felveszem csúnya üvöltés a vége. Sajnos úgy tűnik, ő is alkoholista lesz, mint az apja, számomra a napi 2 üveg pezsgő már annak számít.
Sokkal több minden van a felszín alatt, de velem nem tudja megbeszélni, magának meg nem vallaná be. Mostanra a húgomnak is kinyílt a szeme, de a társalgás zátonyra futott.
Anyósom Zita 1. szülinapján sértődött meg a tortán, utána volt még egy kis affér, karácsony óta velem nem beszél. Húsvét táján látta az unokáját, én elmentem vásárolni, majd rámcsörögtek, és úgy ment el, hogy nem találkoztunk. Hát, ennyi az ötvenévesek felnőttsége.

csoni
hellani
 
 


Kedves anyukák és csemeték!
Fiatal iparművészként gyerekszobák meseszép kifestését vállalom!
Ha bizalmat kapok, kedves figuráimmal megtöltve, meséssé varázsolom gyermeke szobáját, segítek megvalósítani álmait elképzeléseit.
Kifejezetten egyedi elképzelések megvalósítását tervezem, saját figuráimmal karaktereimmel dolgozom, Walt Disney-t ha lehet szeretném elkerülni...


A szoba adottságait az ön elképzeléseit, álmait figyelembe véve arra törekszem, gyermeke a legnagyobb örömét lelhesse leendő szobájában.



Rólam és a munkáimról itt lehet egy kicsit többet megtudni:


http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=199434

Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


GYEREKNAPI RENDEZVÉNY!

Időpont: május 22. (kedd)10.00-13.00 óra között! Program:

Ajándék tárgyak készítése Ági óvónénivel
Misi bohóc előadása
Arcfestés, lufi hajtogatás
Tombola

BABA MASSZÁZS TANFOLYAM!

Szakképzett védődnő vezetésével, május 25-én (péntek) 15.00 órától indul 4 hetes tanfolyamunk, melyre korlátozott számban lehet még jelentkezni!
Még terhes kismamák jelentkezését is várjuk, Így előre felkészülhetnek a baba érkezésére és sok jó tanácsot, tippet szerezhetnek kismama társaiktól!

Jelentkezni a MAMAVÁR elérhetőségein tudtok: www.mamavar.hu
aja
 
 


Hahó csajok!

Mindenki a strandon? Ha tudtok jó gyereknapi programot, írjatok!

Pusz

csoni
hellani
 
 


Kedves Mamák,

Bocsánat, hogy ismeretlenül zavarlak titeket, de mivel régi „topicoló „ vagyok, kislányommal való terhességem óta, ezért merem veletek bátran és örömmel megosztani, hogy megnyitottuk a www.biofalva.hu webáruházunkat. Csupa csupa egészséges étel, naturkozmetikum, babaápolás, kényeztetés a babának és mamának. Kislányunk inspirált az egész létrehozásához, mivel neki nagyon nehezen vadásztam le ezeket az egészséges dolgokat.
Ha van kedvetek nézzetek be hozzánk. További szép napot kívánok mindenkinek.
Johanna
johanna1975
 
 


Háát, nem jöttök, azért kicsit beszámolok.
Hugiéknál szuper kis gyereknapi party volt, jó kis társaság gyűlt össze én meg dolgoztam... fagyit árultam. ZIta annyira fel volt pörögve, hogy csak este aludt el, jó nyűgös volt már a végére. Pünkösdre az uncsitesókkal bográcsoztunk, jókat pancsoltak. Igaz, a programoktól felborult az alvása, most kezdünk visszarázódni.
gyertek!

csoni
hellani
 
 


Szia Hellani,

bocsi, hogy nem jelentkeztem.
Sajnálom, és csodálkozom is, hogy pont anyukáddal gyűlik meg a bajod. Ha az anyósodat mondtad volna, azon nem csodálkoztam volna. De anyukád ???? Nem is értem. Úgy viselkedik mintha az anyósod lenne. TIPIKUS anyósként. Ahelyett, hogy örülne, hogy megélhette az unokáját, és hogy vigyázhat rá. Az enyém nem élhette meg. Mit nem adna Ő is meg én is, ha megélhette volna. Úgyhogy én irigyellek, hogy van anyukád, de az dühítő, hogy ilyen. Az pedig hogy 50-es... nekem is ezzel a korosztállyal gyűlik meg a bajom. Pl. szemembe nézve becsapják előttem a rendelő ajtaját, máskor egyszerűen átlépik a babakocsimat, stb. Úgyhogy volt már egy-két kiakadásom. Viszont tarts ki. Tényleg nem helyes a háttértévézés, a tortán pedig mi a fenét lehet kiakadni? (Bár sajnos az én családomban is van olyan, aki tényleg minden sza*gon ki tud akadni.)
Nálunk múlt hétvégén voltak itt anyósomék három napra, és hát, még mindig pihenem. :shock: Ő tipikusan az a pokolba-vezető-út-arannyal-kikövezetett változata, aki a kis beszólásait kedves stílusba göngyölve köpi ki. Csak egy példa, ami most történt: ha valaki, ő jól tudja, hogy minden este szinte pont 19hkor fürdetünk. És mit gondolsz, mikor hív telefonon? (Tudta hogy egyedül vagyok otthon.) Hát pont 19:00-kor. (Felvettem, mert azt hittem más hív, és baj van.) Majd felhívta a férjemet, ártatlanul, hogy jaj, ő úgy meg van ijedve, mert én olyan gyorsan letettem a telefont. Ja, b*meg, mert a gyerekemet próbáltam megtartani a vízzel telt kádban, és próbáltam a telefont is a vállamon tartani. Persze sikertelenül. Na, ehhez mit szólsz??? És jegyzem meg, mindezt kedves, ártatlan modorba bújtatva. És ez csak a lájtosabb dolgai közül egy.
Úgyhogy, teljesen megértelek. És sajnálom, hogy épp az anyukád ilyen nehéz eset.
ka-ta
 
 


EZ ismerős, anyukám is tuti altatásidőben hív, vagy fürdésnél.
Hát, ez van. Majd ha itthon újrakezdi az életét talán más lesz. Addig meg reménykedem....

csoni
hellani
 
 


Sziasztok!

Anita és Hellani, Nektek akarom mondani, hogy sajnos egy jó darabig nem lesz netem, mert pénteken költözünk. Úgyhogy most egy darabig elköszönök Tőletek. Holnap, és holnapután még vagyok, de után, majd jelentkezem. Érdekelne mi van Veletek.

Anita, rendesen eszik már a kislányod? Még mindig nem tudsz nekem jó gyerekdokit? :)
Hellani, Neked kitartást, és sok türelmet kívánok. Komolyan.

Legyetek jók, és szép nyarat kívánok Nektek. :)
ka-ta
 
 


sziasztok!

mi mostanában költözünk Pestlőrincre, most is elég sokat honolok itt a szüleimnél. :-)
csatlakoznék hozzátok, ha megengeditek :-)

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Sziasztok!

Egy kicsit eltüntem :oops: ,de mostantól jövök rendszeresen.3 héttel ezelőtt volt egy szemműtétem,s nem igazán láttam,ezért nem tudtam közétek jönni :(

Hellani!
Én is azt tudom Neked kívánni,amit Kata.Sok-sok türelem,s kitartás.

Kata!
Sajnálom,hogy ilyen nehéz eset az anyósod,de Neked is csak azt tudom írni,hogy ne idegeskedj miatta,nem éri meg!
Azt hiszem az evéssel kapcsolatos jó tanácsok sokat segítettek,ugyanis úgy látom,hogy javult a helyzet.Egyre több mindent megeszik,s a mennyiséget is növeltük már :D
Még egy fantasztikus hírem van:Tegnap óta Fanni egyedül megy :P :P :P
Gyerekorvossal kapcsolatosan sajnos még nincsenek híreim,de az az igazság,hogy az utóbbi időben nem is értem rá információkat gyűjteni.Szólok,ha tudok valamit :!:
Kár,hogy egy ideig nem lesz netetek,de amint tudsz jelentkezz!!!
Várunk vissza!!!
Örülök,hogy végre költöztök,s remélem,hogy jól fogjátok itt érezni Magatokat :P
Sok-sok kellemes évet kívánok Nektek az új házatokban,s legyen nagyon szép nyaratok!

Csillagfény!
Persze,hogy csatlakozhatsz Hozzánk!Üdvözöllek Téged a mi kis csapatunkban :P Mesélj valamit Magatokról!Lőrincen belül hová költöztök?

Szép estét és jó éjszakát Mindenkinek!

KépKép
anita.kalota
 
 


sziasztok!

A szüleim a gloriett telepen laknak, most néha itt is lakom, megotthon zuglóban is. panelünk van, nem nagyon bírom a meleget ott, úgyhogy hazajárokhűsölni. :roll:
szept 30 a bűvös dátum, addig kell kiköltöznünk a mostani lakásunkból. pestlőrinc és kispest határán épül egy társasház, ott fogunk lakni egy második emeleti 3 szobás lakásban. nagyon várom már!
egyébként németet tanítok, és a 4 hónapos kisfiam társaságát élvezem, és lelkileg készülődök a másodikra. :)

Anita, milyen szemműtéted volt? a szemüvegedtől szabadítottak meg? :-)

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Olvasom, hogy többen is laktok a Saláta utcában. Amikor lakást kerestünk, mi is néztünk ott ikerházakat. Lehet, hogy épp arrafelé laktok?
Aztán inkább a társas mellett döntöttünk,nem vagyunk kertész típusok.

Ismertek Lőrincen egy jó gyerekorvost? Olyat aki lelkiismeretes, és életszerű tanácsokat ad, és nem aztmondja, hogy hagyda gyerekedet órákig sírni....

Kép

Kép
csillagfény
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: