Új privát üzeneted érkezett!

Hol van a fotoalbum? Eddig még nem jutottam el. Hogy megy az élet három ilyen pici manóval? Mennyit tudsz aludni éjszaka? Szopizik a pici?
L

Kép KépKép
lorca
 
 


Szia Lorca!
A lap tetején van a fotoalbum.A babám szopizik szerencsére, és az éjszakát is átalussza 2 hónapos kora óta. Hogy megy az élet 3 gyerekkel, nos zajosan. Idönként egy olasz családra hasonlitunk, állando kiabálás visongás hangos kacagás.Most egy kicsit nehezebb a nyári szünet miatt de szeptembertől mennek az oviba és ez egy kicsi könnyebség lesz. A picikém nagyon jó baba 3 hónapig hasfájós volt de mióta megszönt alig sír. Sokat mosolyog,hangosan kacag. 1 hónapja pedig hangicsál. A nyagyok imádják bár néha még mindig játékbabának nézik, na olyankor közbe kell avatkozzak.
A tiéd mennyi idős?Én már el is felejtettem milyen ha csak egy gyereke van az embernek. Terveztek neki tesót?

Zsu
lné_zsu
 
 


Fülescsacsi!! Mi egy utcányira lakunk tőletek a Bíró LajosbanKép márha még itt laktok, ahogy látom már vagy éves a hozzászólásodKép Van kismama, baba-mama klub még itt a közelben valahol? Én is úúúúúgy mennék!Kép

Sapi
sapi
 
 

 
 

És persze szia mindenkinek, bár látom, hogy elég régen volt az utolsó bejegyzés, de hátha olvas még itt valakiKép Nekem egy 11 hónapos Borcsa lányom van, aki természetesen egy tündérKép A Tisztviselőtelepen lakunk, de ezt az előző hsz-ből már láttátok. Épp társaságot keresünk, baba-mama klubot vagy bármi efélét, jól jönne egy pár dumapartner:D

Sapi
sapi
 
 


Szia Sapi!
Tisztviselőtelep merre van mi az MTK pálya mellet lakunk a kerület szélén.Fentebb van rolúnk info.
Baba-mama klub engem is érdekelne.

Lné Zsu
lné_zsu
 
 


Szia!

A Tisztviselőtelep a Nagyvárad tér közelében van. Nem találtam semmit az FMK-ban baba-mama klubról a neten, de még egy hívást megpróbálok, hátha lesz valami szeptembertőlKép Beírom ide, ha bármi ilyesmi indul!

Sapi
sapi
 
 


Sapi! Az FMK-ban lévő baba-mama klubot én csináltam, de egy fél évnyi lassú haldoklás után érdeklődés hiányában feladtam Kép

Márti
márti
 
 


Szia Sapi!
Addig is mig találsz egy klubot gyere fel a chat-re ott jókat lehet dumcsizni.

Lné Zsu
lné_zsu
 
 


A gép már megint döglődött, ilyenkor kihagyok. Zsu, te ki szoktad hívni Bartos doktornőt? Milyen volt a 3 hónapos oltás? Azt hallottam, belázasodhatnak a babák.

Kép KépKép
lorca
 
 


Szia Lorca!
A doktornőt kiszoktam időnként hivni de csak ha nagyon betegek.Oltásra beszoktam vinni mert nem kölcsönöztem mérleget. Egyik oltásnál se lázasodot be szerencsére, de én mindig adok szuri után kúpot. Amugy van hogy belázasodnak utána. Ti hogy vagytok? Hogy telt a nyaratok?

Zsu
lné_zsu
 
 


Szerencsére megúsztuk az oltást. Előre nem akartam gyógyszert adni. Nem lázasodott be, csak úgy elaludt, hgoy alig tudtuk megfürdetni. Az oltás helye meg úgy néz ki, mint egy rusnya szunyicsípés. Apuci azt mondta, ilyen hülyeségek miatt nem kell a doktornőt zaklatni, úgyhogy csak nézegetem a kis dudort.
A nyarunk egész jól telt, itthon is kellemes a légkör és voltun Agárdon is többször.
Mikor/merre szoktatok sétálni?
Flo

Kép KépKép
lorca
 
 


Szia Lorca!
Állotvizes borogatást tehetsz a lábára az lehuzza a duzzanatot elöszokot fordulni.
Mi most fogunk menni az 5hós oltásra. Mi a nyáron nem voltunk sehol itthon pihiztünk.
Kertes házunk van nem igazán szoktunk sétálni, de ha igen akkor a százados uton vagy a népligetben. A mikor változó a nyagyoknak elkezdödött az ovi igy most a de.-ök szabadok.

Zsu
lné_zsu
 
 


Eltelt egy év, és Te még mindig 20 kg-ot cipelsz 30 lépcsőfokon?
Lejárt a törvényben előírt határidő és Téged néhány lépcsőfok még mindig elválaszt a világtól?
Szeretnél egy olyan országban élni, ahol a választott vezetők betartják az általuk hozott törvényeket?
Ki szeretnéd fejezni szolidaritásodat a hátrányos helyzetűekkel és elesettekkel?
Ha igen, akkor várunk 2005. szeptember 20-án 16:00 órakor a Kossuth térre a Parlament elé, ahol ismét felemeljük szavunkat a
MAGYARORSZÁGI KÖZLEKEDÉS ÉS KÖZÉPÜLETEK AKADÁLYMENTESSÉGÉÉRT!
A demonstrációt a TAVASZ (Tegyünk A Világért! - Anyák Szövetsége) Egyesület szervezi, csatlakozott hozzá a Fehér Kereszt Gyermekvédő Alapítvány, a Habeas Corpus Munkacsoport, a Levegő Munkacsoport, a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége, a NaNE Egyesület, a Terézvárosi Zöld Kör, a Városi Biciklizés Barátai, a Védegylet és a Zöld Fiatalok. Az eseményt támogatja a Humanista Mozgalom.
Médiatámogatónk a Civil Rádió és a www.tusarok.org
tavasz
 
 


Szia Zsu! Egy kicsit irigyellek a kert miatt. Nekem csak szobadzsungelem van. A dokink mindig ilyen furcsa? Elküldött egy uh-ra, csak rossz időpontot adott. Pedig még fel is szaladt előtte, hogy leellenőrizze.
Nekünk még majd 2 hét van az oltásig. Majd csak a jövő héten kezdek pánikolni.

Kép KépKép
lorca
 
 


Szia Lorca!
Mostanában kicsit szétszortabb a doki szerintem túl van terhelve.A mi oltásunk eltolódott egy kis nátha miatt, igy holnap megyünk csak.Dia hasrsfordult egy hete ,háromszor megcsinálta egymás után, azóta meg egyszersem. Elkeztük a fözi kostolgatást nem sok lelkesedéssel.
Nálatok miújs?
lné_zsu
 
 


Nati 21én fordult hasról. Ugyan úgy háromszor egymás után, aztán azóta semmi. 24én volt 4 hónapos, kipróbáltunk egy kis krumplit. Nagyon tetszett neki, de csak kóstolót kapott. Azért még várok az egyéb kaják bevezetésével, csak kíváncsi voltam. Túlélte.

Kép KépKép
lorca
 
 


Szia Lorca!
Betöltöttük a hatodik hónapot.Forg már szépen a drágám és afözit is eszegeti. Sajnos valoszinüleg van egy kis vashiánya mert keveset hizott pedig tejci van elég:-(( Egy hó késéssel az oltáson is túlvagyunk neki is becsomosodott a combja. Szerencsére már szépen gyógyul neki.
lné_zsu
 
 


Nem azért vártam eddig, hogy én is bejelenthessem, betöltöttük a 6 hónapot...
Nincs kedved inkább privát levelezni? A fórum nekem néha nagyon döcögve jön be. Címem fmacsek@freemail.hu

Kép KépKép
lorca
 
 


Halló, megfordul itt vki néha? ...

pogacsa
 
 


Szia Pogacsa!

Én néha bekukkantok, de túl sok olvasnivaló nincsen.
Másik topikban olvastam a kérdéseidet. Az Auróra u-i rendelőben mindenféle szakrendelés van, nem kórház, hanem járóbetegeket látnak el. A védőnők és orvosok körzetekre vannak osztva, nem tudom Ti kinek a körzetébe fogtok tartozni. Ha már tudni fogod írd meg, hátha tudok róla valamit.
A gyerekeknek van egészséges és betegrendelő része, ami két külön bejáratú. Az orvosoknál általában lehet időpontot kérni és akkor nem kell végigvárni a rengeteg beteget. Egyébként szerintem túl sok a betegük az orvosoknak. A védőnőkről pedig vegyes véleményeket lehet hallani, a miénk nagyon aranyos, mi kedveljük.
Ha lenne még kérdésed írd meg, megpróbálok rá válaszolni.
Első baba lesz? Lehet már tudni a nemét?

Üdv,
Dino

Dino


Kép

Kép
dino
 
 


Szia, Dino!

Köszi a választ!
Igen, első baba lesz, kisfiú és Gergőcske lesz a neve Kép
Ezeket a körzeteket honnan lehet megtudni? Mi ott leszünk az Sztk közvetlen szomszédjában.
Neked hány picurkád van már? Merre laktok? Szoktál NLC-zni is?

szia, Pogi

pogacsa
 
 


Szia Pogi!

Gratulálok Gergőhöz.Kép
A védőnői terhesrendelésen még régen ki volt függesztve, hogy melyik védőnőhöz, melyik utca tartozik, illetve minden védőnő tartozik egy orvoshoz, de ha ideköltöztök gondolom kell majd menned tanácsadásra, ott majd megmondják, de telefonon is érdeklődhetsz szerintem. Húúú, ez jó zavaros lett, de remélem érted!
A védőnők tel. száma: 3144-429.
Nekem 2 kisfiam van, a nagyobbik Donát 5 éves, óvodába középső csoportba jár. A kicsi, Bernát 18 hónapos, igazi eleven kissrác.
Mi a Köztársaság téren lakunk, így elég közel leszünk majd egymáshoz.Kép
NLC-zni nem szoktam, a babanetet és a babaszobát olvasgatom, többre sajnos nem futja az időmből, ez is csak a házimunka rovására, de sebaj az megvár, ezek az oldalak meg lazításként jól jönnek. Sajnos, igazi babanet függő vagyok.Kép
Mikor költöztök? Kicsi Gergő mikorra várható?

Dino

Dino


Kép

Kép
dino
 
 


Szia! Köszi a telszámot, amint költöztünk, felhívom! Bár most jut eszembe, a régi védőnőt is kell majd értesíteni, h küldje át a cuccosom, gondolom ő is mondani fogja...
Na szuper, h már ennyien vagytok, meg nekem is, h lesz egy tapasztalt anyuka a környéken Kép. Donátot hova járatod oviba? Van ott jó ovi valahol? Mert elég rosszakat hallottam itt-ott Kép, persze ez még igen távoli jövő Kép. Teszel fel képeket a srácokról? Kép
Gergővel elvileg júni 14-re vagyok kiírva, de sajnos koraszülés veszélye miatt már egy hónapja csak fekszem (így rengeteg időm van fórumozni...) és elvileg végig is kell már feküdnöm az utsó hetekig. Nehéz lesz így költözni, bár már sokan ajánlották fel a segítségüket, de akkor is nehéz lesz megállni, h ne rendezkedjek...
Jelenleg úgy tünik, h szombaton már költözhetünk is! Nem tudom, hogy lesz netünk ott, egy ideig biztos kénytelen leszek meglenni nélküle, de aztán lesz, mert a tanszékem elvileg kifizeti, bár mostanában hallgatnak róla, hiába kérdeztem rá... na majd meglátjuk.

Pogi

pogacsa
 
 


Szia Pogi!

Akkor vigyázz nagyon magatokra, hogy minél tovább bentmaradjon ez a kicsi fiú. Sétálgatnod sem lehet? Költözésnél is vigyázz, inkább majd szülés után megcsinálgatod apránként, bár tudom ilyenkor az ember annyira szeretne mindent rendben tudni. Megkérdezhetem, hogy mi a gond amiért feküdnöd kell?
Szombati költözés, izgi nagyon. Mekkora lesz a lakás?
Donát a Rákóczi úton levő óvodába jár, összességében azt mondanám, hogy meg vagyok vele elégedve, vannak kisebb gondjaim, de gondolom más ovikban sem lenne ez másképpen. Az óvónénik nagyon aranyosak, néhány gyerek elég lökött, a szüleik pedig "érdekesek", de ebből van a kevesebb. Bárhova is fogod vinni a gyereket, ha eljön az ideje, fogsz hallani róla jót is rosszat is, csak hogy legyen min bizonytalankodnod. Szerintem a 8. kerületről már eleve mindenkinek rossz a véleménye.
Sajnálom, hogy nem lesz netetek egy darabig, mindig örülök, ha sikerül a neten összefutni egy közelben élő mamival és gyermekével.Kép
A Köztársaság téren van egy nagy játszótér, mostmár hogy jó idő van minden nap kimegyünk délelőtt, Bernát most érezte meg a szabadság ízét, állandóan menne valamerre, eddig meg itthonról alig lehetett kirángatni. Donát amíg oviba nem ment, szinte a játszótér volt az otthona, annyira szeretett ott lenni és szerencsére akkor igen jó társaság jött össze. Úgyhogy majd ajánlom figyelmedbe. A délelőtti csapat a kultúráltabb, és szellősebb is az élet olyankor, délután elég zsúfolt és akkor már akad mindenféle ember. De a gyerekeknek is nagyon jó, hogy gyerektársaságban lehetnek.

Teszek a gyerkőcökről képet.

BernátKép

Kép

Õ pedig DonátKép

Kép

Itt pedig együtt a két "rosszcsont"Kép

Kép

Dino

Dino


Kép

Kép
dino
 
 


szia!
Tündériek a srácaid!!! Kép Kép Kép Főleg a legalsó képen, ahol együtt vannak mindketten! Kép
Ami miatt feküdnöm kell: duplex méhem van egy méhszájjal, és a kisebbikben van a baba. Valószínüleg emiatt nem úgy tágul a méhem, ahogy normális esetben tenné, és minden mozgásra, nyomkodásra, babarugdosásra keményedik, már a 16. hét óta. Ugye ezek a fájások nyithatják a méhszájat is, amin csakis akkor nincs nyomás, ha vízszintben vagyok. Szedek rá simaizom-görcsoldót is, meg tonnányi magnéziumot, kálciumot.
Költözés: 42 nm-es, két szobás lakásba megyünk. Egy palota lesz a koliszobánkhoz képest... Kép meg már nagyon várom a saját fürdőszobát, konyhát... no meg a CSENDET!!! Itt állandó átjáróház vagyunk, mert a férjem kolitanár, de persze napközben csak én vagyok itthon, és mindenki velem akarja kinyittatni a szobáját ha otthonhagyja a kulcsot.
Köszi a játszós infót, majd mindenképp fogunk mászkálni, amikor már lehet! Kép

pogacsa
 
 


Szia Pogi!

Köszi a dícséretet!Kép
Gondolom már költözési lázban égsz. Az biztos, hogy egy saját lakás nagyon szuper dolog, főleg egy koliszobához képes.
Duplex méh esetében engedik a rendes hüvelyi szülést? Hol fogsz szülni?

Dino

Dino


Kép

Kép
dino
 
 


Szia!
Igen, engedik, ha befordul a baba, de sajnos az esetek 99 százalékában nem fordul be, mert nincs rá helye, és egyre inkább úgy néz ki, h velem is ez lesz. Na de sebaj, fő, hogy meglesz valahogy Kép.

Most egy időre búcsúzom, reggel beindul a költözés. Majd gondolj ránk!

puszi,
Pogi

pogacsa
 
 


Szia Pogi!

Jó költözködést! Vigyázz nagyon Magatokra!
Ha majd tudsz jelentkezz!

Puszi,
Dino

Dino


Kép

Kép
dino
 
 


Hahó! Beköltöztünk!!!! Kép
Szuper itt minden, a lakás, a saját wc, a kád, a konyha!!!!! Kép

pogacsa
 
 


szia, Dino! Kép
Na beköltöztünk, és szuper itthon!!! Bár a konyha még csak félig van kész, a felső szekrények hiányoznak, de már így is nagyon élvezem a saját wc-t, kádat, konyhát, stb!!!! Kép
Itt egy kép a jelenlegi kupiról ami elfoglalja a leendő babaszobát:
Kép

pogacsa
 
 


Na ez a pocakkép lett, de küldöm a kupit is:
Kép

pogacsa
 
 


Nahát, most látom, h a reggeli üzim is megjelent! Eddig nem volt hajlandó.. na mind1 Kép

pogacsa
 
 


Szia PogiKép
Örülök, hogy a költözéssel minden rendben ment. Amennyi látszik a lakásból az nagyon szép. Biztosan nagyon jó helye lesz a kispasinak.Kép Ez új építésű ház? Jól gondolom, hogy a Nagyfuvaros u-ban vagytok? Látom a netet is sikerült hamar megoldanotok, én nem is tudom mi lenne velem már internet nélkül. Azért remélem vigyázol Magadra, bár ilyenkor az ember mindig tűkön ül, hogy mielőbb minden a helyén legyen. Védőnővel mi a helyzet? Ha megtudsz róla valamit írd meg, hátha már találkoztam vele, vagy hallottam róla valamit. Na, hirtelen több kérdést nem teszek fel.Kép

Dino

Dino


Kép

Kép
dino
 
 


Ja, és a poci igazán csinos!Kép

Dino


Kép

Kép
dino
 
 


szia! Igen, új építésű, használtra nem lett volna szocpol meg kevesebb a támogatás is, plusz illetéket is kellett volna fizetni amellé, h fel is kell általában újíttatni. Védőnőről még semmi, a régim postázza neki a régi anyagom, és állítólag ő fog keresni, de ha nem teszi, jövő héten felhívom a régit, h no mivan. Nem a Nagyfuvaros u, hanem az Auróra, de végülis majdnem! Kép
Tegnap nekiálltam megvarrni a függönyöket, és hát mit mondjak, este majd leszakadt az egész hasam, asszem ma kevesebbet fogok a varrógépnél görnyedni... Veletek mi újság?

Pogi

pogacsa
 
 


Sziasztok!
pogi örülök hogy jól vagy jó lakás szépitést
dino helyesek a fiaid
dancika
 
 


Szia Pogi!
Nézegettem az új házakat, bizti szép lehet belülről is. Hanyadik emeleten laktok? Milyenek a lakók?
Vigyázz azért a lakásszépítgetéssel, csak óvatosan! Ha készen lesz a gyerekszoba, majd tegyél fel róla képet légyszi!
Velünk minden rendben. Kisebbik ördögfióka pakol ezerrel, én meg pakolok utána. Amikor csak lehet megyünk valamerre. Donát még a hét közepéig megy oviba, utána már összevont csoportok lesznek, ahova már nem akarjuk vinni, így marad a tavaszi szünetben itthon. Közben egy napot megy judotáborba. Most megy majd először. Fél éve jár judozni, egyelőre úgy tűnik kisebb-nagyobb megingások ellenére szereti. Férjem tanár lévén, itthon lesz szerdától, így mehetek nyuszit játszani és megszerezni a nyúl által hozott ajándékokat. Kép
Ti hogy haladtok? Egyszer már kérdeztem, de ha jól emlékszem nem írtad, hogy melyik kórházban fogsz szülni?

Dancika,
köszönöm szépen! Szintén nyóc ker. lakos?

Dino

Dino


Kép

Kép
dino
 
 


Dancika ha olvasol légyszi gyere be a Vass doki topicba szeretnék kérdezni tőled , vagy dobj egy mailt a hope04@vipmail.hu ra köszi
hope04
 
 


Szia Dino!
Én is kerületi vagyok a Festetics utcába lakunk. ÉS KÖZTÉRE járunk a RENTKA dr nőhöz a suli mellé.
dancika
 
 


Szia, Dancika, üdv itt is! Kép (Jelentkezett már az a csajszi?????? Vagy félreismertem és keressek mást?)
Teszek fel képet a tegnap elkészült konyháról:
Kép
A Szt Imrében fogok szülni. Ma megyünk Uh-ra, hurrá! Kép

pogacsa
 
 


Szia pogi!
Gyönyörü a konyhátok!Nem jelentkezet a csajszi de szeptembertől jó lenne egy a felvételik miatt.KépPuszi
dancika
 
 


Dancika, tudnál küldeni nekem egy emailt az orsip@yahoo.co.uk-ra, hogy mit kéne tanítani, hol laktok, stb, amiket már egyszer elküldtél priviben az NLC-n de a hülye rendszer letörölte az összes lementett privim Kép ?
Köszi! Mert akkor nekiállok mást keresni! És bocsi a nevében is Kép.

pogacsa
 
 


okéKépKép
dancika
 
 


Dino, most látom, h nem is válaszoltam mindenre... szóval magasfsz-en vagyunk, és halovány ötletem sincs, h milyenek a lakók, mert még nem nagyon költöztek be, a folyosón pl csak a gondnokék, mi meg még egy pár lakik egyenlőre... vagyis a lakógyűlésen sok szimpi emberkét láttam, de az persze nem ugyan az. Majd lakva ismerszik...
Ma költöztek be fölénk, volt jó nagy fúrás-faragás-kopácsolás...
A gondnok csajszi meg nagyon aranyos, kb én vagyok a helyettese amikor nincsenek itthon, mint ügyeletes földszinti... már jól megvitattuk a szőnyegeket meg a kisbabákat is Kép.

Dancika, még nem kaptam meg!

pogacsa
 
 


Pogi,
nagyon szép lett a konyhátok. Jó lehet új házba költözni, legalább egy ideig minden rendben lesz vele.
Nálunk megkezdődött a tavaszi szünet, így az összes fiú itthon van, csak majd győzzük kitalálni a programokat, amitől jól elfáradnak.
Rendezkedéssel hogy állsz?

Dancika,
Rentka dr-nőről sok jót hallottam. Hogy kerültetek hozzá?

Dino

Dino


Kép

Kép
dino
 
 


Sziasztok!Kép
Nekem is ő volt a gyerek orvosom.De én mondtam hogy hozzá szeretnék járni
dancika
 
 


Dino, a közepén! Bár lassan nekiállunk a babacuccoknak, mosás, vasalás, stb...
Dancika, küldted?

pogacsa
 
 


Kellemes húsvéti ünnepeket kívánunk!

Dino

Dino


Kép

Kép
dino
 
 


Sziasztok!

Na kiderült, h melyik védőnőhöz kerülök: Úgy hívják, h Zint Magdolna, a telefonban nagyon kedves volt a hangja. Ismeri vki?

pogacsa
 
 


Szia Pogi!

Ismerem a Magdit, de csak keveset találkoztunk, a mi védőnőnket szokta helyettesíteni, ha nincsen éppen. Nagyon aranyos, kedves, segítőkész, fiatal nőci. A barátnőméknek ő a védőnője, ha kellene róla valami infó, akkor kérdezz és megkérdezem.
Húsvét jól telt?

Dino

Dino


Kép

Kép
dino
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: