Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,
Renus,
kedves a felvetésed, de nem igazán látom, hogy mi a magán és alapítványi közötti különbség:-) a bútorokat, játékokat, ágyneműket, stb mindegyik esetben meg kell vennie a fenntartónak. Önkormányzati támogatás nélkül ezt az összeget (vagy egy részét) mindkét esetben a gyermekét elhelyezni akaró szülőtől lehet csak ellentételezni.

Eszterkaa,
egy barátnőm a XI.ker. Katica bölcsibe tudta gond nélkül beíratni gyermekét, így most naponta együtt utaznak.

Zsuzsi,
Igen, a Babukában ma még van hely az ovis korosztályos és a bölcsis korosztályos csoportban is.
A rendszeres közösséget igénylők számára bérletrendszerben akár heti 2 vagy 3x 3 órás elhelyezést is biztosítunk bébiszitterárban, bio étkezéssel, napi foglalkozásokkal és mozgással. (ez volt a reklám:-)
www.babuka.hu


Sziasztok,
Bea

Beusa
Kép
beusa
 
 


Bea,

Ezek szerint ovis korú gyerekem 3 órára el tudom helyezni nálatok bérletes rendszerben 900ft./óra??
Már régóta szerettelek volna áraitokról kérdezni, mert tök jó a honlapotok, de árakról nem láttam semmi infót :roll:

Eszterkaa,szerintem mihamarabb vidd beiratni munkáltatói szándéknyilatkozattal a picidet a bölibe, úgy sikerülni fog.Feltéve, ha jól láttam a XI.-ik kerületben dolgozol is!!Mivel itt nincs böli, ezért a munkahely szerinti kerületben előre kerülsz, mintha ott lakó lennél!De feltétlen kell munkáltatói, hogy visszavesznek majd.
Nekünk így sikerült jövőre beiratni az én kicsimet is :wink:
Az ovi viszont sajna idén sem sikerült :( Jövő nyáron pedig már 5 éves lesz a nagylánykám, és csak utána fogunk bejutni végre!Mivel akkor már kötelező is lesz fölvenniük :evil:

Suliról én is azt hallottam, hogy már nincs ilyen bejutási gond!
manóci
 
 


Sziasztok Kismamák, Anyucik!

Ha szeretnétek leendő ha Kisbabátok szobája falán egy aranyos mesefigura várja a Csöppséget, vagy ha Gyerkőcöd kedvenc mesehősét szeretnétek szobatársnak a falon, keressetek meg.
Csodaszép dekorációs falfestés rövid határidővel, kismamákra szabott árakon:-)
Köszönöm figyelmeteket,
Szilvia
szilvia1981@freemail.hu
szilvia1981
 
 

 
 

Manóci

Nem akarlak elkeseríteni, de talán pont ezért nem láttál árakat, mert nem szerették volna elrontani a szép honlapot !!!900 Ft/óra akkor nincs értelme visszamenni az ember lányának dolgozni, ha beleszámolod a bejárás üzemanyagköltségét+bébisittert akkor jobban járok ha itthon maradok és én vigyázok a saját gyerekemre és babázok kényelmesen !!! :wink:
(bocsi Bea)

Kép
kditke
 
 


Szép estét ! Sziasztok!
Most már biztos ,hogy okt. 1 -től mi is Biatorbágyon fogunk lakni!
Beusa: Az elképzelésem az lenne,hogy az önkormányzat biztosítaná a helyet és a működéshez szükséges feltételeket,a szülök és támogatók (Pl: a lakó parkokat építők) pedig a fenntartást vennék a vállukra,minden velejárójával. Lehet állami támogatáshoz is jutni ,ha valaki ilyet csinál. Szerintem az a különbség az alapítványi és a magán között ,hogy senkinek nem származik belőle anyagi haszna ,mert ha van is esetleg az mind a bölcsi fenntartására , korszerűsítésére szolgálna. Persze ez csak egy kosza ötlet egy holmi kis fodrász lánykától ,de lehet ,hogy megvalósítható,hisz mindenkinek érdekének kellene lennie ,ahogy bele olvasgattam ebbe a témába! Remélem nem okoskodásnak veszitek:roll:
renus
 
 


Sziasztok,
Manóci, Ditke,
Az ár attól függ, hogy mennyi időre és milyen gyakran jön a Kicsi. Természetesen teljesen más, ha valakit hétfőtől péntekig gondozunk, vagy hetente kétszer 3 órában foglalkozunk vele. Ezért, ha aktuális lesz nálatok szeretettel látunk Titeket, nézzetek meg minket (ingyenesen :wink: ), az egész fórumközösséget nem untatnám ezzel :)

Renus,
világos, szuper az elképzelésed és ismerek olyan helyet, ahol ez hasonlóan működik:-) hova fogtok költözni? Miért pont Biatorbágy mellett döntöttetek?

B

Beusa
Kép
beusa
 
 


Bea

Köszönöm a szives invitálást, lehet, hogy élni fogok vele.
Bölcsibe a Budaörsibe fogunk járni úgy néz ki jövőre, de kiváncsi lennék rátok tényleg, mert a honlap nagyon jó biztos szuper az ellás is ! (Nem akartalak megbántani csak a saját helyzetembe gondoltam bele: 45 000 Ft üzemanyag a bejárásra +a 900 ft/óra sajna nem az én pénztárcámnak való ennyiért tényleg nem érdemes visszamenni dolgozni ilyen esetben)

Renus

Az ötlet nagyon jó az alapítványi bölcsihez, csak ebben a közegben az okos ötleteket sajna nem nagyon lehet megvalosítani !!!! Itt a lehetőség megpróbálni !!!!
Pedig nekünk anyukáknak tök jó lenne !!!!!
Neked mekkora a babócád ?????

Kép
kditke
 
 


Sziasztok!
Beusa:
Egy vidéki nagyvárosból szólította el a férjemet a munkája Budaörsre . Bejöttek a számításai így elhatároztuk ,hogy mi is utána megyünk és valószínű ott is maradunk egy ideig!Budapestre nem szerettünk volna költözni a környék feltérképezése után jutottunk arra a döntésre ,hogy Biatorbágy lesz az a hely ahol talán jól tudjuk érezni magunkat ,hisz sok a fiatal sok a gyerkőc és talán páran hasonló cipőben járnak mint mi ,így majd a beilleszkedés is könnyen megy!:)S ahogy olvastam egy két helyen fodrász sincs sok a környéken így majd talán Én is tudok egy kicsit dolgozni.
Kditke: az Én kisfiam hasonló korú mint a Te kis Tomikád Őt Marcellnak hívják és 2007 máj. 02.-án született holnap lesz 16 hónapos!
Szerintem a bölcsi kérdés csak össze fogás kérdése szerintem az önkormányzat is elgondolkodna egy ilyen vagy hasonló, tovább gondolt ötleten, hisz mindenkinek érdeke lenne még nekik is mert előbb utóbb törvény is kötelezi Őket, ha tényleg meg van a lakosság létszáma. Mi szülök pedig biztos áldoznánk a cél érdekében ,a lakó park építők pedig reklámozhatnák,hogy megoldott a bölcsi kérdés ,hisz ahogy olvastam sokan ez miatt nem akarnak Biatorbágyon lakást venni!
További szép napot mindenkinek!
renus
 
 


Beusa még azt kérdezted ,hogy hova .
A Szily Kálmán utcába költözünk hamarosan.
renus
 
 


Ditke,egyetértünk :wink:

Renus.üdv itt, jó itt lakni, szerintem ti is megszeretitek majd! :)

Bea,köszi az invitálást, lehet én is élek vele, csak azért gondoltam hátha közölsz árakat akkor talán nem zarándokolnék el "esetleg feleslegesen"!
De ha nincs kidolgozott publikus árlistátok a különböző variációkra, akkor majd meglátom mikor tudok elmenni :)
Mellesleg meg nem hinném, hogy ezzel bárkit untattál volna, mert ha valaki vinni szeretné a csemetéjét hozzátok csak érdekelné mennyi az annyi!Hamár a Babuka reklámjait berakod néha ide :) :wink:
manóci
 
 


Renus

Bocsika, szakmai kérdés: a férjem a hétvégén levágta Tomika haját 3 mm-re mikor fog megnőni ??? :twisted: :evil:
(jelenleg az Auswitzi rémtáborok jutnak róla az eszembe előtte pedig egy gyönyörű loknis fürtös kisfiú volt) :oops:

Miket csinál már Marcell ??Hogy becézitek ??

Manóci

Akkor ismét egyezik a véleményünk itt lakásban és "másban" is !!!!! :wink:

Hanni miket csinál már ???

Kép
kditke
 
 


Sziasztok!

Kditke ! Nem becézem a nevét ,ha becézgetem akkor azt szoktam mondani neki mucókám,cucokám stb! Az anyósom szokta Marcizni ,de nem szeretem ha így hívja. Miket csinál?????????? Hu ,hát szerintem mindent amit hasonló korú gyerkőcök ,bár Ő egy kicsit valahogy mindent gyorsabb tempóban (nem ér rá) :) .Már 6 hónaposan mászott és felállt mindenhol ahol volt mibe kapaszkodni,10hónaposan ment 10és fél hónaposan futott ,ami azóta is tart futunk reggeltől- estig! Talán most már kezd vissza venni a tempóból (komolyodik):).Most már tudom ,régóta mondja a szavakat is( legalábbis az elejét) csak eddig nem értettem:).Azokat a szavakat ami pedig neki nagyon fontos gyönyörűen tisztán mondja ,(nem bízza a véletlenre ,hogy megértem vagy sem) mint pl., kulcs,doboz,dobom,ugrik,kutya,busz,autó,mámmá,becsücsül,kiszáll stb. no meg persze ANYA,APA.A napokban pedig feltűnt,hogy a pelusát húzogatja mikor bepisil,mert ha nagyobb dolog van akkor azonnal hozza a tiszta pelenkát:),remélem nem lesz gond a szobatisztaságra tanítással sem:) Alapban pedig nagyon kedves ,bújós, barátságos kisfiú akit a világon mindennél jobban szeretek,imádok!
Haj vágás: ne aggódj pár nap és megszokja a szemed a látványt:) ,ártani meg nem árt, Én 3x is levágtam a Marcell haját a nyáron ,most pedig hagyom had jöjjön egy kicsit mert szeretnék neki valami jó kis frizurát:).

Beusa: Bocs csak most kerültem képbe ,hogy Te csinálod a Babuci magán bölcsit,hát akkor Te pontosan tudod ,hogy mi a különbség a magán és az alapítványi között , gondolom nem társadalmi munkában teszed ezt a tevékenységet, minden haszon nélkül:) (de ez így is van rendjén ) . Kell ,hogy legyenek magán bölcsődék ,mert igény van rá ,valószínű engem is érdekelni fog a dolog ,ha ott leszünk, az árak engem is érdekelnének ,mert a másik m.bölcsi a Szivárvány Sziget árait láttam a honlapjukon.


Kérdés: Gyerek orvost kell keresnem a Marcellnak ,ha tudtok ajánlani megköszönném. Szeretném babausziba is vinni azt hol találok?
Válaszotokat előre is köszönöm.

Szép napot!
renus
 
 


Beusa: Bocs ,Babukát akartam írni![/u]
renus
 
 


Renus

Mi a Petőfi utcában levő Dr.Száray Eszter dr-nőhöz járunk, fiatal, kedves, nagyon szereti a gyerekeket, csak jót tudok mondani róla, nagyon rugalmas.Ajánlani tudom őt, bár szerencsére nagyon sokat még nem voltunk nála.(Kopp-Kopp lekopogom előre) :wink:

Babaúszásra mi a Campónába járunk, a közeli Érdiről és a Budakeszin levőkról nagyon sok rosszat hallottam, nem tiszta a víz, nincs rendesen fertőtlenítve, legombásodtak a gyerekek nincs segítség amikor öltöztetni kell. A Camponában minden szombaton van 8-17 óráig, nagyon kedvesek az oktatók, mi Tomit 4 hónapos kora óta hordjuk, jelenleg 9 métert úszik víz alatt.(most volt egy kisseb szünet apa nem ért rá ezért egy pár alkalommal nem tudtunk menni) :lol:

Nagyon ügyes Marcell, nagyon sokat beszél már Tomi csak a szavak elejét mondja az Ana, Ppa=apa, mama, baba, vau és a páppá mellett. Pelusletolás kezdődik nálunk is, de a kakát még nem jelzi. :wink:

A futkározást át tudom érezni, mivel Tominak is igen nagy a mozgásigénye így ő is szaladgál reggeltől estig. A gyors tempóra azt szokta mondani a férjem, hogy mivel majdnem egy évet feküdt a pocakomban és kinnt összesen muszály neki ezt az időt bepótolni, azért sietnek ennyire !!!! :wink:

Kép
kditke
 
 


Kditke:
Köszönöm a javaslatodat a Dr. nővel kapcsolatban akkor megkeresem ha már ott lakunk!

Babaúszinak utána néztem közben ,mert Én ragaszkodnék a Kalovics módszerhez és találtam is Budaörsön! Mi is már régóta ,tavaly szeptember óta járunk és nagyon tetszik, ezért szeretnénk fojtatni ott is!
renus
 
 


Renus

Azt sem tudtam, hogy van uszoda Budaörsön, azt tudom, hogy most építenek egy újat a Tescoval szemben, de , hogy van másik ???? :wink:

Jó pancsikolást hozzá !!!! :lol: :P

Kép
kditke
 
 


Kditke
Ezt találtam:http://www.babauszas.hu/
renus
 
 


Manóci, Ditke,
Az unszolásotokra egy konkrét ár: játszócsoport kedd és péntek de. 8.00-11.30 bioétkezéssel, óvónővel, foglalkozásokkal, készségfejlesztéssel, kerttel és általunk biztosított pelussal (ha szükséges) egy hónapra 18 000 Ft. Ha jól számolok ez 642 Ft / óra.

Más napokon sima bérlettel ugyanez 1000 Ft/ óra. Ebben az étkezések, a foglalkozás is benne van. Ha valaki tud itt Bián 1000 Ft / óra alatt babysittert, az kérem árulja el az elérhetőségét.

Renus,
társadalmi munkában szervezem a Babukát, 15 éves korom óta dolgozom önkéntesen gyermek és ifjúsági szervezetekben. Az óvodapedagógusok és gondozónk persze bért kapnak, és így nem kell beutazniuk Pestre munkába.

A Babuka rövidesen pedig jogi szempontból is nonprofit lesz, és ha lesz mit visszaforgatni azt visszaforgatja. Szóval teljes mértékben egyetértek az elképzeléseddel egy jól működő modell lehetne ez.
A magán és civil közti fogalmak között sok az átfedés, a kérdésemben pár napja azért volt egy félmosoly, mert az általam ismert gyermekes helyeknél nem jelenik meg az, amit Te érezhetően magán alatt értesz, vagyis a sok pénz:-)
Több környékbeli szolgáltató a saját gyerek elhelyezése miatt vágott bele a gyermekfelügyeletbe vagy családi napközibe. Én is.

Emellett az motivál(t), hogy egyszerűbbnek tűnt itt Biatorbágyon megszervezni egy Gordon szülői tréninget és más családos programokat, mint beutazni ezért Pestre.
Már csak az a kérdés, hogy van-e ezen a településen igény ilyen és hasonló családos programokra. Az ősztől tavaszig tartó ingyenes! előadássorozatunkon a maximum létszám 15 fő volt, de egy európai hírű szoptatási szakember előadására 4 anyuka volt kiváncsi. Miközben a játszótéren csak azt hallom, hogy itt nincs semmi....

Elnézést, ha valakit bánt ez a fajta helyzetbemutatás...

Babauszi: mi Budakeszire jártunk és nem volt vele semmi gondunk a parkolás nehézkességén túl. Itthon és ott is egyedül öltöztetünk általában, szóval jól működött. Budaörsi uszoda hol van??

Sziasztok,
Bea

Beusa
Kép
beusa
 
 


Sziasztok!

Csiri-Biri Babatorna indul szeptember 26-án (pénteken) Herceghalmon 9:30 órás kezdéssel. :)

Erről lenne szó http://www.csiri-biri.hu/

Kedvcsinálónak: http://uk.youtube.com/watch?v=9vZr5_63pjo

Eszter

chesti
 
 


Beusa

Az egy dolog, hogy otthon egyedül öltöztetsz, de egy babaúszás után ahol a szülőnek is át kell öltöznie, (avagy te fürdőruhába jársz oda és vissza is???) addig jó ha van aki felügyel a gyerekre amíg a szülő öltözik SZERINTEM így értettem a segítséget az ötlözködésben !!!!!! :wink:

A védőnőtől kérdezd meg az 1000 ft/óra bébiszitter címeket, Dunát lehet velük rekeszteni annyian vannak ami érthető is ennyiért, és még házhoz is jönnek !!!!(mellesleg nagyon sokan nem keresnek 1000 Ft/órát ilyen könnyű munkával-beleértve itt a fizikai munkát végzőjet is !!!!!) A nálad dolgozók keresnek 1000 ft/órát, hogy ennyire kevesled ezt ???? :wink:

A 18 000 Ft a heti 2x3,5 óra és 8 alkalom havonta nekem nagyon borsos , lehet másnak ez nagyon kedvező ,bocsi ez az én privát véleményem !!! Ez a 3,5 óra arra kevés, hogy dolgozni lehessen mellette amiből könnyebben ki lehetne fizetni, de GYES-ből GYED-ből viszont sok kiadás a 18 000 Ft :wink: Bocsi, hogy így taglaltam csak azt szerettem volna, ha az én szemszögedből is látod !

A szopis programok szerintem azért nem vonzottak nagy érdeklődést, mert azok a kismamák akiket érintene azok még nagyon elfoglaltak odahaza a picurokkal, de ha már egy kicsit nagyobb korosztálytérintő témák lennének ill. gyermekmegörzés az előadások alatt (bár nem tudom eddig hogy volt) akkor több anyuka el tudna menni ezekre. Vagy a reklámja lenne erőteljesebb !!!5 éve lakom Bián de még csak nem is hallottam a Babukáról csak most itt !!!!! :wink:

Renus

Köszike megnézem a honlapot !!!

Kép
kditke
 
 


Beusa:
Nem gondoltam ,sőt gondolom ,hogy nem lehet megtollasodni ,ha valaki magán ovit vagy bölcsit vezet vagy szervez.
Én csak azt sejtem ,hogy sokan nem tudnak olyan borsos árakat kifizetni amennyibe a magán bölcsik kerülnek.
Az önkormányzati bölcsibe nem éri el a 10 000 ft/ ho bekerülés tudomásom szerint 5000-6000 körül van.
Magán bölcsit havi 50 000 ft alatt nem találtam a környéken.

Gondolom ,hogy az önkormányzatnak sokba kerülne a kialakítás, fenntartás ezért húzzák fülüket -farkukat! (Bár nem tudom nem értek hozzá de valahol azt olvastam bizonyos lélekszám felett kötelező lenne nekik!)
Lehet ,hogy kapnának az alkalmon ,ha valaki odaállna és azt mondaná ok csináljunk közösen a szülőkkel, támogatókkal együtt ,mindenki tesz az ügy érdekében és Ők is jól járnának! A számításaim szerint ez havi 20 000-25 000 ft/ ho-ba kerülne a szülőknek!Bár nem tudom csak sejtem ,hogy lenne rá igény és mégis barátságosabb ár!
Azt sem tudom de olvastam ,hogy lehet állami támogatást is szerezni.

Minden tiszteletem a tiéd ,hogy ilyen sok jót teszel önzetlenül a körülötted lakó családoknak ,gyerekeknek,már ilyen hosszú ideje!

Babauszi Budaörsön : www.babauszas.hu
renus
 
 


Bea,köszi az árakat :) Az óránként 645ft. nem hangzik rosszul!De azt ,ha jól értem nem bérletesen kell kihasználnom, hanem vihetem azon a kedden vagy pénteken amikor gondolom,2260-ért?/alkalom?

Ditke,már le se írom, gondolom érted :wink: :wink: :wink: mire gondolok :P

Renus,na én azért ezzel a félig állami ,félig saját támogatásu ovival sem értenék egyet :? Elég durva azért, hogy a fizunkból annyi adó, és miegymás kerül levonásra, nehogymár a gyerekünknek ne járjon államilag óvóda, bölcsi, és iskoláztatás?!Durva lenne szerintem :x
manóci
 
 


Manóci

Igen értem !!!! :wink: :wink:

De szerintem te nem érted a bérletes rendszert, ha megveszel egy bérletet ami több alkalommal való megjelenésre jogosít akkor 645 Ft óránként, ha csak alkalomszerúen párszor viszed akkor mikor te akarod akkor 1000 ft/óra. (lehet én értem félre, bár őszintén már nem tartom aktuálisnak a dolgot ezzel a felállással) :wink:

Hétvégén szerintem LOVASNAPOK az Iharosban, mivel nagyon készülődnek a lovaspálya környékén !!!Nagyon jó hétvégi kis progi a babókkal, én csak látogató és nézelődő vagyok, de a nénik nagyon fini lángost szoktak sütni és a babóknak bizti tetszenek a pónik és a lovasfogatok !!! :wink:

Renus

Ma beszéltem a gyerkőcöm keri mamijával ő azt mondja, jó hogy a Kalovics kezdte a babúszást terjeszteni Mo-on, de nem ő a legjobb oktatója ennek a proginak. Én nem tudom , mert nála nem voltunk, de az ő uszijukban nagyon sokan megfordultak már ilyen-olyan oktatók és személyes ismerettsége is van vele.(Nem akarom elvenni a kedved)

Kép
kditke
 
 


sziasztok,
Manóci, az állandó gyerekek szüleinek kérésére törekedünk az állandóságra. A bérlet feltételezi, hogy nem csak félévente egy órára szeretne jönni valaki. A bérlet nem jár le, olyan tempóban használjátok le, ahogy szükségetek van rá.

Ditke, Renus,
Tudom, hogy ez sok a GYEShez képest és én is azt gondolom hogy a legjobb gyermekelhelyezési lehetőség a családok számára egy ingyenes vagy a szülőktől csak étkezési díjat kérő önkormányzati bölcsőde lenne. Lehetőleg olyan, ahol azért kislétszámú csoportok, rendes étel, és normális játékok vannak.
A bébiszitter is jó megoldás, ha valaki dolgozik, vagy ki szeretne mozdulni. Ott pedig a szülő veszi meg a játékokat, bútorokat, szőnyegeket, és ő adja az ételt is.

Lovasnapok: az tényleg jó program

Chesti, megyünk:-)

szép napot, B

Beusa
Kép
beusa
 
 


Ditke,köszi :) gondoltam én erre a variációra is, de azért bepróbálkoztam, hátha :oops: :P

Bea,ok. vettem, köszi!

Azért csak lesz itt egyszer állami rendes bölcsőde is, addig meg aki meg tudja fizetni úgyis elviszi a gyerekét magánba, aki meg nem az meg marad otthon, vagy valami más megoldást talál! 8)
Ez van!

Ágiiiii, ti merre vaygtok, olyan rég jártál erre??????valamikor meglátogatunk! :wink:
Költözés?Mikor??
manóci
 
 


Sziasztok!

Régen jártam erre, de talán a régiek ismernek!

Babúszás: Levus 5,5 éves és kezdettől Kalovits módszerrel tanul, most más Jocó bácsihoz jár a nagyokhoz, de a kicsi fiam( 4éves) is. A módszerrel erre az időre max. vízbiztos a nagy, több úszásnemben önállóan úszik. Mi a Rubin hotelbe járunk, a budaörsiről én nem tudok, tudom hogy volt kezdeményezés Etyeken is egy magánháznál ahol volt uszi. Fel kell hívni őket és elmondják! A hátránya az hogy ha ilyen nagyon váltasz, akkor a többi úszósuliban a hátúszással kezdik ahol nincs levegővételi technika és itt az pedig elég háttérbe van ( vagyis nálunk ez a legnépszerűtlenebb). Szóval egy másik módszernél az elején nem a legjobbak között lesz és ez visszavetheti a gyereket. Sajna a nagyoknak elég kicsi a Rubinos uszi, nagyon várjuk hogy a budaörsi végre elkészüljön.
Bölcsi: én is úgy tudom, hogy 10 ezer lakos felett kötelező, de a bölcsi eü intézménynek számít nem oktatásinak ezért a legdrágább. Tudomásom szerint az önkormányzat terve az, hogy szociális alapon az itt működő magánbölcsibe járókat fogja támogatni a térítési díjban. Az hogy a meglévő 3-4 magánbölcsis vagy napközis helyből melyikbe lehet ilyen módon majd bejutni erről nincs infom.
Most nem volt szó oviról, talán már lehiggadtak ez ügyben a kedélyek, én is hallottam durva dolgokat, pl. anya dolgozik már nagy bölcsibe járt kicsire bébiszitter vigyázott, most kicsit felvették bölcsibe, anya dolgozik nagyot pedig elutasították oviból, na szerintem ez az igazán ciki, fellebeztek, de nem tudom mi lett a vége.
Szerintem az a nevetséges hogy a kicsik nem kezdhetnek 1-én csak 8-án, és hogy a 3 héten maradhat ott teljes nap, ez nagy kib...azzal aki bölcsis volt....barátnőm mondta a pol. mesternek hogy akkor viszi hozzá a gyereket, ő meg hogy nem hajlandó ezért a tesójával összeveszni, ( mert ugye a pol mest tesója az ovivezető), a csajszi a pol mesteri hiv-ban dolgozik!

Na mindegy , mi már boldog ovisok vagyunk, majd jön az iskolakáosz jövőre....

üdv mindenkinek Kinga
döngy
 
 


Döngy

Igen azt érzem ezt a "KÁOSZT" mindenhol !!! :evil:

Ez a támogatás is jó lenne a magánbölcsibe, csak adnák !!!!

Csak az a baj amit nem értek, hogy ha a szülő nem tud elmenni dolgozni akkor megy segélyért az önkoriba, az jobb, az kifizetődőbb, mintha az anya el tudna menni dolgozni, és a fizujából még adót is kapna a város ????? :evil:

Vagy én vagyok érthetetlen !!!!! :twisted:
Az ovidolgot értem már-rokoni szálak, így már minden tiszta !!!!! :wink:

Budaörsi uszi leghamarabb jövő január, biztos forrásból tudom !!!!
Sajna ennél hamarabb nem lesz. Még az sem 100 %, hogy Lakovits féle babaúszás lesz, mert nem csak ő pályázik oda, hanem más babauszisok is !!!!

Kép
kditke
 
 


Ugye azért a budaörsi usziban lesz "rendes, normál" úszásoktatás is? Nemcsak babaúszás, meg Kalovits :?: :roll:
Mert mi abból már kinőttünk, és én jövőre szeretném Esztit vinni úszni tanítani. És a budaörsi uszit szemeltem ki, vagyis várom már :wink:

Ovi beszoktatás:ez érdekes amit írsz Kinga.Vagy mindegyik oviba más és más a rendszer itt Bián belül is? :roll:
Mert egy barátnőmnek a Bajcsyba járt mindkét fia, és ott pl. nincs is beszoktatás.Vagyis nekik nem volt még pár éve.Be kellett vinnie, érzékeny búcsú, és egy hétig ebéd után el kellett hoznia.De egy hét után már simán ott is aludt, és be is szokott.2-3 napig ment a pityergés, és kész :)
Azért 3 hét????????????, :shock: túlzás kicsit már,nem?És kinek van annyi szabija??? :roll:
manóci
 
 


Manóci

Lakovits=Kalovits bocsi. :oops:

Biztos, hogy lesz, ha azok nyerik el a pályázatot akkor egy nagyon szupi uszi lesz, nyári úszótáborokkal, sportprogramokkal kicsiknek és nagyoknak egyaránt. :lol:

Egyébként pedig azt hallottam, hogy akkor lehet megtanítani egy gyerkőcöt úszni ha koordináltak a kéz-láb mozgásai. pl.: a karjaival tudja a karkörzést előre.(remélem értitek mire gondolok)

Avagy az össz szabi elmegy ovis beszoktatásra ???
Mi lesz a nyaralással avagy ha beteg a gyerkőc ??(táppénz=éhhalál)

Rájöttem a 3 hét beszoktatás nyitjára: addig sem kell az óvónőknek bajlódni a gyerkőcel, hamarabb szabadulnak tőlük.
Pláne ha 12 óra után haza kell vinni. Aztán meg jön a nyári szünet.
A jól megérdemelt 1 hónapos pihenés a pedagógusnak ovónéninek, bölcsis dadusnak, én nem sajnálom csak az a probléma, hogy addig mi lesz a gyerkőcökkel ???
Anya szabija beszoktatás, apa szabija nyári szünet az oviban, bölcsiben és a tavaszi szünetre meg az őszi és téli szünetre ki lesz a gyerkőccel. (teszem azt ha a nagyik vidéken vannak avagy nincsenek már sajna akkor mi lesz ???)

Reformáljuk meg a szabadság időt, legyek a kisgyermekes anyukák szabadsága 3 hónap minden évben !!! 8)
Szavazzuk meg !!!!OKÉ ???? :lol: 8)

De hogy ne mindig csak panaszkodjunk örüljünk neki, hogy a méregdrága élelmiszer boltok mellett lesz végre Plus és CBA Bián !!!! Ez is valami azért nem ???Nem mindig kell bemenni budaörsre a multikba avagy az itteni Non-Stop-ok aranyárban levő áruit megvenni !!! :wink:

Kép
kditke
 
 


Az én 4,5 éves lányomat most vették fel, tegnap 1 órát lehetett ott, ma délig, azt mondták, hogy a héten még nem ebédelhet ott, de a másik kislány aki velünk kezdett, holnap már ebéd után jöhet el. Egy csoportba járnak, vagyis ez is a gyerektől- óvónénitől függ. Aki tegnap sírdogált az ma is csak 1 órát maradhatott. Én is két kicsivel rohangálok a "nagyért", aki már most szeretne ott enni, aludni. De örülhetek, hogy most felvették.
taffy
 
 


Ditke,értettem a Lakovitsból is :lol: :lol: De tök jó lesz az az uszi!
Pedagógusokat nem bántani, megértem a megörzés gondot, de hidd el kell azért az a szünet.Induljunk ki abból,/tisztelet a kivételnek/hogy rentgetegen adják be a gyereket böli+ovi mert nem bír vele már anyuka otthon!És az csak az Ő egyszemje!Képzeld a pedagógust 30-al!Tudom ő választotta, és valószínű szereti is a munkáját azért van ott, de ahhoz,. hogy türelmes, kedves, rendes óvó+gondozónéni legyen neki is ki kell heverni az egész éves anomáliákat!

/egy pedagógus :) /

Hát én se a CBA-nak nem annyira örülök, se a másiknak.De az nem Plus lesz, hanem Penny :( Jobbnál jobb!!!!Bár tény, hogy ezeknél a Coop-oknál magasan jobbak lesznek!
Én a magam részéről jobban örültem volna pl. egy Spar-nak!Igaz drágább kicsit, de legalább minőségi, nagyobb a választék mindenből!Mellesleg a CBA sem olyan olcsó.Tök sok mindent néztem már, és nem kevés termék a Corában olcsóbb mint a CBA-ban.Szóval................. :? :( :(
manóci
 
 


Manóci

Igazad van jár a szünidő a pedagógusoknak is !!!!!!! :lol:
Én biztos, hogy nem tudnék zöldágra vergődni más neveletlen gyerekével, néha még a sajátommal sem sikerül !!!!!Hi-Hi-Hi !!!! :lol: :P 8)

CBA-ról csak annyit, hogy a férjem volt kollegája zsámbéki, ő mondta, hogy az ottani az nagyon jól feszerelt tele szép áruval !!!

Penny-amelyikben én jártam XI. kerületiben azokban selejt áruk tömkelege : tejföl, sajt, túró. :twisted:
Szép kis kilátások !!!!

Mi is Cora ill. Metróba járók vagyunk főleg.(tény, hogy egy mini Cora jobb lett volna) :lol: :wink:

Taffy

Ezek már rémtörténetek !!!!Ez szörnyű, hogy és mikorra fog így beszokni a gyerkőc ????? :wink:

AZ a bünti, hogy aki tegnap sírt az ma csak 1 órát maradhat ?????
Hát nincs ezeknek lelkük, persze, hogy sírnak mikor ott maradnak egy idegen helyen anya nélkül. :twisted:

Kép
kditke
 
 


Mi az lányok kihalt a fórum ????

Ebben a hidegben elakad a szó is ????

Kép
kditke
 
 


Sziasztok,

Állítólag valaki valami közhasznú egyesület létesítésén gondolkodik, vagy már intézi, ahol valami érdekszövetség alakulhatna és egyesület formájában lehetne fellépni a közügyeinkben a polg. hivatalban. Tud valaki erről valamit? A Vass Miklósban hallottam, a Kornéléktól.

Más: Mától a közösségi házban, patak part, működik egész napos játszóház, lehet menni, ovi helyett szervezte az önkormányzta, de gyereket otthagyni nem lehet...Ha valaki megnézte szóljon már, hogy milyen.
vzsuzsi
 
 


Sziasztok,

Igen mától van az ingyenes játszóház.Mi voltunk megnézni, és nagyon tetszik.Csomó játék van, fejlesztőktől kezdve szinte minden.Tervbe van, hogy októbertől pedig amire igény van lesznek foglalkozások is. Kézműves, torna, festős-rajzolós stb.stb.

Kérték is, hogy terjesszük, aki tud jöjjön, járjon 0-5 éves korig levő gyerekekkel lehet jönni.Otthagyni valóban nem lehet, hisz ez nem ovi vagy bölcsi, de azt hiszem nem is ez a cél :wink: Inkább az, hogy gyerekek közt legyenek a manóink, és játszhassanak egymással :)

Szóval gyertek, gyertek 9-12-ig minden nap!
manóci
 
 


De jó végre valami jó történik itt !!!! :lol: :lol:
Mármint a játszóház !!! :wink:

Ennek én is nagyon örülök, legalább lesz hova menni télen is, ha nem akarunk a játszótéren vacogni a gyerkőcökkel és tudnak barátkozni is a babók is meg az anyukák is !!!! :wink: Már nagyon hiányzott egy ilyen hely ide !!!!!!

Kép
kditke
 
 


Sziasztok,
Úszás Biatorbágyon a Pontis Hotelben: 2éves kortól vízhez szoktatás, 3 éves kortól már szülő nélküli foglalkozás.
Információ az edzőtől: Birdal Dia, 06 20 5765 361

Bea

Beusa
Kép
beusa
 
 


Sziasztok,

Eszembe jutott valami:
mit szólnátok egy biatorbágyi bababörzéhez? Vagy van/lesz csak én nem tudok róla?

Köszi

KépKép
unique
 
 


Sziasztok!

A bababörze jól hangzik. Volt már régebben is bián ilyesmi? Nem hallottam róla.
Erről jut eszembe, akit érdekel a babahordozós téma, nézze meg a www.kangu.hu -t. Biatorbágyon is lesz bemutató és olcsóbban lehet majd megvásárolni.
eszterkaa
 
 


Felveszem majd a kapcsolatot a védőnőkkel, hátha tudnak segíteni. Végülis egy helyiség kellene, meg egy kics reklám... :-)

KépKép
unique
 
 


Volt itt is kétszer, egyszer a Pontis Hotel alagsorában. KB 10 eladó volt, én vettem egy két tuti dolgot. A másik a faluházban volt, én ott nem jártam. Az utóbbi benne volt a faluház programjában is.
Van olyan falu ahol évi 2x, tavasszal és összel van börze, és szinte minden kisgyerekes anyuka ott van eladóként-vevőként, és nagyon jól működik.
Jó lenne itt is bevezetni.

Jár vki a Pontisba uszni? Mi lehet, hogy ki fogjuk próbálni a gyerekuszást.

Milyen a játszóház? Milyen korú gyerköcök vannak?
taffy
 
 


Sziasztok,

Most hogy nálunk aktualitását veszti (Budapesten ovizunk), újra szinte minden bizottsági gyűlésen téma az óvdai férőhely, sőt a közgyűlésen is!!! Az egyik bizottsági ülésnek már fent van a jegyzőkönyve, ÚJ ÓVODA LÉTREHOZÁSÁN GONDOLKODNAK!!!!, január 1-ig kell elkészíteni a javaslatot, hogy hova hány férőhelyeset, stb.
Mire mindenki elmegy meglesz az új ovi, éljen.
A háttér az, hogy 2010-től minden óvodás korút fel kell venniük. Ja és bölcsi is lesz.
vzsuzsi
 
 


Zsuzsi,Ezt én úgy hallottam, hogy 2010-től minden 4.-ik életévét betöltöttet lesznek kötelesek fölvenni!/de lehet rosszul mondták/
Amit írtál azt viszon nem értettem egészen, most ez Biára vonatkozik, vagy Bp.-en ahol oviztok?? :roll:
/bocs, ha érthetetlen vagyok/
manóci
 
 


Biatorbágyon gondolkodnak új oviban , ki is van adva a feladat a kidolgozásra, jövő év elején döntenek. És 2010-től minden 3!!! évest kell felvenniük. (Úgy volt, hogy 2008-tól meg minden 4 évest, de ezt törölték aztán)
vzsuzsi
 
 


Ahaaa, értem!Köszi az infót!Hát a 2008-as tölést vettem észre a 4 éves lányom megint lemaradt! :twisted: Mindegy, jövőre már tuti nem fog :wink:

De azért baromi bosszantó, hogy elég soxor találkozom olyanokkal akik vagy ugyanolyan helyzetbe vannak mint mi, és fölvették a gyerekét, vagy még papírforma szerint rosszabba mint mi,(kicsi most született, nagyobb 3 éves épphogy)és azoknak is fölvették a 3 évest akit bántani se akarok, de beszélni alíg tudott amit a játszón elcsíptem! :roll: :twisted: :twisted:
A legrosszabb kategória pedig ahol anyuka semmit tesz,(bocsánat htb. :( ) és gyerek szintén októberben tölti a 3-at és fölvették!Na ettől a mai napig fölmegy a vérnyomásom, pedig elvileg már lenyugodtam, megemésztettem a dolgokat!De valahogy ilyenkor nem bííírom, hogy ne húzzam föl magam! :twisted: :twisted:

Na, ezt csak a témához elmondtam, de gondolom nem vagyok ezzel így egyedül :roll: :?: :!:
manóci
 
 


Aha... Aztán majd 2009 végén hoznak egy új rendeletet, ami felülírja a mostanit, és nem 2010-től veszik majd fel a 4 éveseket, hanem 2012-től. Annyira ismerem ezt a hozzáállást... :(

KépKép
unique
 
 


Hááát nem akarlak elkeseríteni, e ahogy elnézem Laura és Dávid korát titeket sem fognak jövőre fölvenni :( :(
Szemétség
manóci
 
 


Hát lányok nem az a lényeg, hogy megnyílt a CBA és a Penny ????????? :twisted: :evil:
(eleinte tényleg örültem nekik, de mikor rájöttem mire megy ki a játék)

A kisgyerekesek meg menjenek ahova akarnak, ovit- bölcsit minek ?????????????????????????????????????????????? :twisted:
Tegnap mi is kinéztünk az Irigy Hónaljmirigyre, kedvem lett volna sírni,(nem őmiattuk természetesen) komolyan ekkora Bazi ünneplés ennek a két szarnak-már bocsánat a kifejezésért !!!!!!!!!!!!!!! :lol: Itt tényleg ezek hiányoznak a legjobban ???????????????????????????????????????????????

(Úgy viselkedtek, mintha megmutatták volna az ősembernek a KEREKET vagy a TÜZET !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) :wink:

Én egyébként már nem is reménykedem a Biai bölcsibe vagy oviba !!!!!!!Irány Budaörs vagy Budapest , de természetesen ez azzal jár, hogy kijeletkezik az ember, hja, hogy az adóm az jó volna ????Így jártunk kérem szépen !!!!! :wink:
(ha te így én is úgy) :twisted:

Kép
kditke
 
 


Sziasztok!

Csak annyit akarok írni, hogy megint lesz hordozókendő tanfolyam Biatorbágyon.
Érdeklődni a 06/70-277-72-74-es telefonszámon tudtok.

Viki
vikike77
 
 


SOS HELP !!!!!!

Segítséget kérek, ha valaki ismeri a biai fogorvosokat illetve azok közül is valamelyiket aki jól dolgozik és nem aranyárban az írjon nekem nevet legyenszives !!!!!!! :wink: :twisted:

Az enyém Budapest másik végében van és csak péntekre tud időpontot adni !!!!! :twisted:

Kép
kditke
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: