Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok !!

üdv itt mindenkinek ezt a topikot azért hoztam létre hog segithessünk egymásnak hogy gyermekeink ételallergiájuk miatt semmiben ne szenvedjenek hiányt vagy ne érezzék hogy ők mások Kép és persze mi is könnyebben boldoguljunk a hétköznpkoban étlek elskészítéséve... ha érdekel irjatok
magamról Kép
3 gyerköcöm van egy 3,5 éves kislány(niki)
19 hónapos(adri) 4 hós (ákos)
ebből adri tej és szója allergiás ákos pedig tejallapú tápszert kapot és egből kiderült hogy ő is valószínűsithetően tejallergiás mert tiszta kiütésket és ment a hasa jeenleg a szopi melett kap pótlást pepti junior tápszert adri is még ezt kapja mivel éjszaka még ébred és mást nem fogad el Kép
több dolot kikisérleteztem már a tej pótlássára rizs-kókusz dió-tej készités... sütemények kenyerek .. akit érdekel irjon én is zivessen fogadnék még hasonló ötleteket

irjatok
sziasztok roz

Kép

Kép

Kép
roz23
 
 


Szia!
Írtam a másikba, de akkor inkább itt folytassuk, itt már meg is válaszoltad a kérdésemet. Kép
Nekem is egy négyhós fiam van, ugyanazokat a tüneteket produkálta, mint a te Ákosod, a különbség annyi, hogy nem tápszertől, hanem kizárólagos anyatejes táplálás mellett. Ebből következik, hogy nekem kell teljes tejmentes diétát tartanom, viszont tapasztalatom nemigen van. Kép
Minden ötletet szívesen fogadok én is.
zsana75
 
 


szia zsana Kép

örülök hoy idetaláltál Kép pont azért tetem csillagot a cím elé hogy jól látható legyek Kép
Te minden tejterméket kizársz az étkezésedből?Vagy csak vigyázol hogy ne fogyassz nagy mennyiségben tejet ?
Adrit teljessenm tejmentessen kell taratni tehát adalékanyag formájában sem kaphat tejet tejpport tejsavóport... nem ehet marhahust a szója allergia miatt pedig sok minden mást felvágottakat félkész ételekete... de mi már lassan megszokjuk Kép
beszéltél diataetikusssal vagyolvasgattál már a tejallergiáról?
ha esetelg érdekel egy két dolgot elmondhatok ról legalábbis amit én tapasztaltam vagy tudok Kép
megyek mert gyerköcök nem hagynak majd beleseke még Kép
szia

Kép

Kép

Kép
roz23
 
 

 
 

Nem fogyasztottam nagy mennyiségben tejterméket előtte sem. Napi kétszer fél deci tejet tettem a kávéba, egyébként pedig csak ételekben fordult elő, tehát joghurtot és hasonlóakat sem ettem.
Mikor rájöttem a problémára, próbáltam teljesen leállni, aztán egyszer véletlenül chipset ettem, amiben tejpor volt, az is gondot okozott. Azóta felvágottat is úgy veszünk, hogy elolvassuk az összetevőket, és ha feltüntetik, hogy van benne, akkor nem veszem meg. Persze nem vagyok benne biztos, hogy mindig ráírják, így ez egy rizikófaktor. Kép
Orvosnál nem voltunk vele, részben azért, mert állítólag ilyen korban az allergiavizsgálat még nem megbízható, másrészt, ha papírom lenne róla, akkor sem tudnék mást csinálni Kép. Remélem kinövi.
Olvasgattam az interneten, de nem próbálkoztam még tejpótló dolgokkal, nem tudom, érdemes-e. Mondjuk a tej nem hiányzik, viszont a tejföl nagyon, mert sok olyan kaját főztem, amibe kellett. Most azt csináljuk, hogy vagy olyan dolgokat főzök, amibe egyáltalán nem kell, vagy olyat, amibe a párom utólag bele tudja tenni a tejfölt, én pedig eszem anélkül Kép.
Azért érdekelnek a tapasztalatok, egyszerűbb dolgokat szívesen ki is próbálok.
zsana75
 
 


irtam egy jó hosszú levelet de adri nyomot egy esc et és minden elszált Kép Kép majd ujra irom de most mennem kell egyébként ti merre laktok ? mi kecskeméten de pestre a herbaházba járunk cuccokért a kicsi adrinak meg nekem
ha esetleg hjársz a cetre ott is szoktam lenni jozica néven Kép albumunk is van ezen a néven 3 is ha gondolod kukkancsd meg Kép

Kép

Kép

Kép
roz23
 
 


chat-elni nem szoktam, mert nekem az túl gyors, nem tudom követni az eseményeket Kép.
Pesten lakunk, tehát elvileg bármit be tudok szerezni.
Megnéztem az albumokat, nagyon aranyosak a gyerkőcök Kép. Furi, hogy a lányok mennyire nem hasonlítanak egymásra.
Nem lehet egyszerű három pici gyerekkel!
zsana75
 
 


hát igen csajok ég és föld mondtam is az uramnak hogy ákinak kék szeműnek kell lennie mert nikire mindig azt mondják tizsta apja adrira meg tiszta anyja ákinak meg ha barna haj lenne meg kékszeme mind a kettőnkből lenne benneKép

Kép

Kép

Kép
roz23
 
 


magtalátam hogy tudod a tejfölt pótolni bár nekünk ez nem jó mert szója natúr joghuratal vagy tudsz rizstejfölt csinálni gyorsan kész van még nem probáltam ezt a fajtát de kiprobálom ha érdekkel leirom a receptet

Kép

Kép

Kép
roz23
 
 


valami szója joghurt féleséget vettem mút héten a bioboltban, de nem igazán jött be, meg félek is a szójától, de a rizstejföl az érdekel
leírod a receptet?
zsana75
 
 


igen sajna szója sem teljessen jó adri is iy lett szója allergiás mert senki nem mondta hogy ne álljunk át teljessen erre és evet pudingot joghurtot... és ugyanazok a atünetei lettek hasmenés ekcémásbőr kiütés..

teját a rizs tejföl

10 dkg rizs
10 dkg mandula

1 csésze víz
olaj
1 citrom leve

a rizst jó puhára megfőzöd ha sok viz maradt rajta leöntöd hozzáadod a mandulát citromlevét sót és az olajat apránkét hozzáadva turmixolod össze amig kmény nem lesz

esteleg ha érdekel a kókusz tej receptje
10 dkg kókusz
1 ek. méz
1/2 víz

a kókusz reszeléket 1/2 liter forrásban lévő vizzel leforrázod hagyod 10 percig állni és utánna leszüröd én adrinak jó sok kakaó porral forrócsokit szoktam csinálni nagyon szereti
de ezek a tejek neem olyan tartalmassak nem sűrűk vizszerüek de finomak én ezzekekkel sütök főzők a rizs mandula dió tejet is igy csinálom

az allergia vizsgálathoz csak annyit hogy adrinak is voolt 1 éves korában nagyon megszenvedtették 1/2 liter tejet kellett volna meginnia eből ha féldecit megivott akkor sokat mondok és óránként szurták negyon kivoltunk a végére de idén már magaán allergologushoz viszem ott 1 vérvételből megmondják hogy van e allergia 5000 ft kerül itt kecsón

Kép

Kép

Kép
roz23
 
 


Gondoltam, kipróbálom a rizstejfölt, de kicsit drága mulatságnak tűnik Kép, úgyhogy megvárom, még jobban fogok vágyni rá.

Ez a terhelés dolog nagyon durva. Egy másik fórumon olvastam egy családról, két pici allergiás gyerek van. Az allergia miatt emelt összegű családi pótlékot kapnak, de minden évben felülvizsgálják őket. Állítólag a kórházi terhelés nem mutat ki semmit, az anyuka szerint náluk több idő kell, hogy a tünetek jelentkezzenek, ezért minden évben heteken keresztül terheli otthon a gyerekeket, és akkor viszi orvoshoz, ha már nagyon szenvednek. KépKépKép
Nem tudom, mennyire kellene szegénynek lennem ahhoz, hogy ezt végig tudjam csinálni.
zsana75
 
 


hát igen nem olcsó sajna én megcsinálom adrinak mert ugy vagyok vele hogy ha ez nála maradandó lesz akkor később ugy is eszik majd ilyeneket élete végig nem élhet ilyenek nélkül meg például imádja rakott krumplit hát sok mindent probáltam már pl a tojás fehérjét habbá vertem kicsit ezt tettem rá meg csak simán tojást öntötötem neki rá de nem volt az igazi igy már imádja Kép ha leg rosszab hogy most pl 2800 ft egy kiló mandula ami szerintem baromi sok de igy is olyan sokmindeből kimarad ugyhogy inkább megvesem és csinálok neki amit csak tudok tejet tejfölt .... egyébként erősen gondolkodom hogy kellene az udvarba egy mandula bokor csak ki tuja mikor kezdene az rendessen teremni

Kép

Kép

Kép
roz23
 
 


Jó, hogy írod, akkor majd jobban szétnézek mandula ügyben. Tegnap a tescoban néztem, ott 200 gramm volt 989 Ft, na ezt sokallottam, de a 2800 Ft/kg az bőven belefér. Kép
zsana75
 
 


zsana
ezt a apósom pesten vette tegnap ezt a mandulát meg van tisztitva 1/2 kg hozott azt mondta neki a pasi hogy nemsokára lesz több is mert már terem a mandulája csak még nem ne jó és azt mondta akkor olcsóbb is lesz probálkozz aszerintem is inkább piacon

Kép

Kép

Kép
roz23
 
 


Sziasztok!
Azért írok ide, mert ez a téma áll legközelebb a mi LEHETSÉGES problémánkhoz. Minket most fognak aug. közepén kivizsgálni, az endocrinológián és a gastroenterológián is. Ugyanis lehet, hogy növekedési hormon-problémája van a fiamnak, vagy felszívódási zavara. Mit hallottatok ezekről? Az jutott eszembe, hogy talán lisztérzékeny is lehet, mert olyat is megemlített az orvos, aki ajánlotta, hogy vizsgáltassuk ki. Tudjátok, ezeknek mi a tünete? És az endocrinológián valamint a gastroenterológián milyen vizsgálatokat csinálnak??? Köszi,ha tudtok valamit és leírjátok!
Vio

Kép
vio
 
 


vio
sajnálom én csak tej és szója allergiában vagyok otthon nem tudok nekd ezekre mondani semmit a sima allergi vizsgálat mint liszt is vérből történik legalábbis nálunk 2 -3 apot kell kórházba feküdni ésenni olyat amiben van az allergén nálunk tehet kellett inni és utánna óránként szurják nagyobb korban csinálják ezt meg 1 vérvételből is 2-3 éves kor körül ha jól emlékszem

Kép

Kép

Kép
roz23
 
 


Köszi, hát nagyon remélem, hogy a benn fekvést megússzuk, még csak az hiányzik, inkább furikázom minden nap. Éjszakára miért ne mehetne haza? Jajj ne.Nem tudod, a Budai Kh-ban mennyi a szülő /nap /éjszaka??? Ha bent alszik a gyerekkel?
Vio

Kép
vio
 
 


sajnos ebben nem tudok segiteni mert én nem bp.vagyok én mikor adrinak csinálták ezt a tezstet kismama voltam itt itt lehet maradni a züönek fizetni sem kell de nem adnak ágyat csak y széket amin alhatsz ugyhogy éjszakára hazaengedtek minket mindg mondván hogy egy kismama ne aludjon széken mennyi idős a picid magán doki nem válalná el ??

Kép

Kép

Kép
roz23
 
 


Magán orvos elvállalná biztos, csak az én pénztárcám nem. A nagyobbal van a gond, de nem biztos, hogy bent tartják, még csak most fogják kivizsgálni. Növekedési hormont fognak vizsgálni, és hogy nincs-e felszívódási zavara. Csak azért kérdeztem, hogy ha mégis, tudjam, kb. mire számítsak. Érdekes, más is azt mondta, hogy gyerekkórházakban kötelező megengedni a szülőnek, hogy bent legyen. Akkor csak régen voltak ilyen szemetek? 16 éve az öcsémnek sérv-műtétje volt, és ott üvöltött az ágyban, anya meg csak az ablakon át nézhette... ez borzalmas lehet.
Vio

Kép
vio
 
 


Sziasztok! Az én lányom tej- és tojásallergiás. Most lesz a születésnapja, s valami tortafélét szeretnék sütni neki. Nem tudtok valami jó kis receptet?
szunyko
 
 


szia szunyko

ne haragudj nem vettem észre eddig hogy irtál
átnézem a könyvemet és megnézem hátha van bene valmi jó kis recept ha aktuális még Kép

Kép

Kép

Kép
roz23
 
 


Szunyko,

van egy receptem. Ha jól emlékszem, itt találtam a babaneten. Bár ez nem a megszokott, krémes szülinapi torta fazon, de nagyon finom, sokszor megsütöttem.

Francia almatorta
(Leírom az eredeti receptet, bár én annyi különbséggel csinálom, hogy meghámozom az almát, nem teszek rá citromlevet, és kevesebb cukrot teszek rá, kb. 4-5 teáskanálnyit)

Hozzávalók (8 szelethez)

a tésztához: 4 dl (kb. 26 dkg) finomliszt
12,5 dkg margarin
fél mokkáskanál só
0,5 dl hideg víz
a töltelékhez: 75-80 dkg alma
1 citrom leve
4 evőkanál (kb. 10 dkg) cukor
5 dkg margarin
a forma kikenéséhez:
2 dkg margarin

A lisztet a margarinnal elmorzsoljuk, megsózzuk, majd a vízzel összegyúrjuk. Folpackba csomagolva 1 órára hűtőszekrénybe tesszük. Az almát megmossuk, hámozás nélkül félbevágjuk, magházát kimetsszük, majd húsát 3 milliméter vastagon fölszeleteljük. A tésztát egy kivajazott, 26 centi átmérőjű, alacsony tortaformába simítjuk úgy, hogy pereme is legyen (a legegyszerűbb kézzel belenyomkodni). Utána az almát körben rárakjuk úgy, hogy a szeletek félig takarják egymást. A citrom levével megöntözzük, majd a cukorral megszórjuk. Az olvasztott margarinnal meglocsoljuk, végül előmelegített sütőben, nagy lánggal (220 °C; légkeveréses sütőben 200 °C) kb. 30 percig sütjük. Mire kihűl, az almából kisült levet a tészta mind beissza, így nem lesz szalonnás.

Kép

Kép
habu
 
 


anita 33 remélem ide találsz kédezz és válaszolok nked rá Kép

Kép

Kép

Kép
roz23
 
 


jozica????
anita72
 
 


Szia Jozica na mostmár rájöttem hogyan kell itt írni, írtál a chaten, annak a receptjét leírnád nekem? rizstejföl, kókusztej, és még volt egy valami
anita72
 
 


anita
kezdjük az eljen mióta vagytok tej és szója allergiások mit tudsza dologról utánna jártál olvastál ? engem már a gasztós doki és net teljessen kitanított sok dologra rájöttem
alap dolgok sütik sütéséhez általában liga margarint használok szedvics készitéshez pedig delmát rá van irva mindegyikre hogy melyiket lehet használni de "gagyibb " margainok reálos copp os is mind jó mert növényi alapanyú tehát csak növényi zsirokból olyajokból készül
én rejtet formában sem adok adrinak -ákinak tejet tehát nem kapnak semmi olyat amiben tejpor tejasvó por tejszin por.. van ez ugy azzal jár hogy mindent végig böngészek mielótt megveszem boltit szite semmit nem tudok ez miatt adni mert E270 adalékanyag pl a tejsavó por kódja nem irják ki rá hogy tejet tartalmaz de ez a szám ha rajta va akkor ezt sem szadad nekünk mert egyböl kiütésessek leszenek
kérdezetd hogy eheti ezeket a rizstejföl dió tej .. a hogy ne természetessen de ha elolvasod ezeket recepteket rájösz hogy ebben semmi olyana nincs amit ne ehetne hogy most tejföl a neve azt nem azt jelenti hogy tej is van benne de hogy lásd leirok neked ide egy receptet
teját a rizs tejföl

10 dkg rizs
10 dkg mandula

1 csésze víz
olaj
1 citrom leve

a rizst jó puhára megfőzöd ha sok viz maradt rajta leöntöd hozzáadod a mandulát citromlevét sót és az olajat apránkét hozzáadva turmixolod össze amig kmény nem lesz



szóval ho most ezt végig olvasod már látod is hogy csupa növényi dolog

a "tejek" is egyszerüen készünek bár ne számits vastag sűrű tejre ezek mind lötyik de nemrosszak doltba rizstejet kapsz de otthon a tizedéből kihozod a bolti 560 ft 1 liter és ezt te otthon nagyon olcson megcsinálod csak egy kis munkával jár

rengeteg receptem van csak be kellene ide irni de ha gondolod le is fénymásolhatom és postán elküldöm


egyébként én a bp.-i herba házban vásárolok hozzá valókat ott a legolcsóbb és minden van amiket mi még használunk a kókusztejpor ebből tudsz jó sűrű tejet csinálni csak kókuszpor kell hozzá 10 és 30 dks csomagolásban vande egyébként ha bemész egy bio boltba rengeteget tudnak segiteni

most ennyire volt időm de irom folyamatossan ami eszembe jut de kérdezz is amire kíváncsi vagy nagyon szívessen segitek Kép

Kép

Kép

Kép
roz23
 
 


Szióka a receptek nem tudod bemásolni az e-mail fiókodba és e-mailben elküldeni? jó lenne e a fénymásolós is de nem kérhetem tőled, hogy pénzt adj ki ezekért, na és a postaköltségért, írok majd még jó? megyek rendet csinálni
anita72
 
 


megprobálom beszkenelni mert rengeteg van és szép apránként átküldöm neked ha ugy jó Kép

Kép

Kép

Kép
roz23
 
 


szia kedves vagy, hát nekem jó, de neked is? nem akarok külön gondot okozni elég a gyerek, lakás, háztartás. most többet nem tudok írni, pedig lehetne, erről az allergiáról, hétvégén vagy ma este tudok írni ide majd figyeljed jó? köszi mindent ui. írtad ezeket a recepteket, növényi olaj, akkor szójaolaj, és szójaszármazék nincs benne igaz? én a delma light vajat használom mi szójára is allergiásak vagyunk na puszi később többet szia
anita72
 
 


anita
nálunk adri ő 2 éves lesz decemberben szója allergiás és tejfehérje allergiás

ákinak allergia tesztje még nem volt de tejalapú tápit kapott és tiszta kütés lett és ment a has szóval valószínű hogy ő is tejalleriás mindeester 3 éve koráig legalább ő is teljessen tej és szójamentes lesz

növényi olaj teljessen tökéletes vénusz vagy floriol.... semmi képpen sem használok semmibe szója vagy tejterméket uy iy fogom leirni arecepteket is neked
7végén nem tudom hogy tudok e majd többet beirni remélem összetudom hozni
ja és nagyobbik kisányom niki ő 3,5 éves ő köztes élelmiszer allergiás és pollenallergiás a köztes élelmiszer a mogyoró félék alma rozsliszt... ugyhogy meg vagyok én álldva ezzel az allergiákkal



szoktam egyébként felvágottakat húskrémeket és májkrémet is csináli mert ugye ezek is mind tartalmaznak szóját vagy tejsavópor tejszínport
majd ezt is leirom hogy hogyan bár én ilyen kisérletezős fajta vagyok meg nem sok mindent csinálok receptből legalábbis az arányokat nem tartom be mindig a magam ízlésére formálom őket ugyhogy lehet hogy néha leirom hogy én hogy szoktam

ja és általában mindent fél adaggal kezdek mert ugye elég drákák a hozzávalóka mandula a kesudio sem olcsoság

Kép

Kép

Kép
roz23
 
 


szia nagyon kedves vagy, állandóan bajban vagyok, hogy mit adjak neki enni, olyan rossz mikor nem ehet meg olyat amit mi, a szívem megszakad ilyenkor, állandóan keresem mi az amit vehetek neki, mi az amit nem, így nehéz változatosan etetni. úgy főzök általában, hogy nem teszek bele olyat amit nem ehet, de ezt nem minden főztömnél tudom megcsinálni, akkor neki kitalálok mást. olyan rossz ez így nem? ugy tudom sajnálni szegényt, gondolom te is így vagy vele, Noel kap 7 gabonás pelyhet, miluvit gyemekgrízt, és milupa pregomint tej helyett, ezzel rántom, habarom a főzelékeit, márhogy a Milupa pregominnal. Sinlac pépet is kiváltom neki, ezzel sürítema főzeléket, gyümölccsel is lehet adni, de ebből mást is lehet csinálni, csak eltünt a recept. te adod neki ezeket? majd írok még. szia köszi addig is mindent Anita
anita72
 
 


anita nekem meg vannak a sinlacos receptjeim megprobálom azt is be szkennelni remélem lesz rá időm
mennyi idős a kisfiad ??
mi a pepti junort esszük de nem nagyon szeretik a sinlacot csa áki eszi meg adri utálja én is a nasikkal vayok bajban mert a legtöbb roipiban krékeben van tej nem is beszélve az édességekről
az édességeknél nálunk a banán chipsz a menő bio boltban veszem ezt is ez nagyon fini csak van mikor szorulást csinál

Kép

Kép

Kép
roz23
 
 


szia tegnap írtam 3-szor is nem jelenik meg miért?
anita72
 
 


nem tudom ez olyan mint a chat hogy néha nem müködik rendessen ma probálkozom bár nem nagyon leszünk itthon

Kép

Kép

Kép
roz23
 
 


szia ne csinálj magadnak gondot, csináld a dolgod nyugodtan, kirándulni mentek? a kisfiam 19 hós a kisfiam, milyen szalámikat szoktál venni ? csomagoltat persze. bioboltba vannak olyanok amiket szoktál még nekik venni? jó hétvégét nektek szia
anita72
 
 


szia Kép

áh sajna nem kirádulni cak ayunál voltunk a másik utcában 3 gyerekkel ez nem olyan egyszerű bio boltos szalámikat nem igen veszek mert elég vacak az ízük pont ezért kisérletezem az itthon készítéssel az egyika amit adri imád az csirkemeltt megpárolom ledarálom összekeverem növényi "tejszínnel " kesudi tejszin ezt is itthon csinálom és tezsek ble mirelit zöldéget vegyesset répa borsó kukorica... ezt belteszem egy folpacba jó szorossan bekötöm a két végét és beleteszem forrásba lévő vízben és egy 20 percig közepes láángon főzőm ez nagyon szerti mi is Képa májkrémet ugy csináálom hogy csirke vagy pulyka májat kicsit lepititom de nem nagyon hogy ne öregedjen meg lágy maradjon de semmi képpen ne legyen véres a belseje ezt kicsit izesitem mikor mivel mert adri nem nagy fűszeres általában só bors van mikor paprikát be nem mindig és majorann és ezt egy kis liga vagy delma margarinnal összeturmixolom a húskrémet is hasonlóan csiálom
bioboltba gabona kolbászokat kapsz nálunk nem jött be adri ezt sem szertte találtam viszont nagykörösön egy húsfeldolgozót ott készitenek szójamentes felvágottat és azok elég finomak van virsli is de elég drága 1300 ft kilója
majd irok még de most megyek mert még van egy -két dolgom

Kép

Kép

Kép
roz23
 
 


Szia köszi, hogy irtál, ezeket kifogom próbálni. a nagykőrösi dolgokat lehet boltban kapni? most ennyi megyünk sétálni kihasználjuk a jóidőt szia anita
anita72
 
 


Szia Jozica


Vettem carob port, ez kakaó helyett van. Ismered és használod? irjál ha tudsz szia Anita
anita72
 
 


szia

carob port ismerem d mi még nem használtuk bio boltban ajánlották neked ? azt tdom hogy a kakaó por helyetesítője de én ugy tudtam kakóport ehetnek vagy nem miért ajánlották ezt need vagy csak te gondolotad hogy kiprobálod?


bocsi de ma teljessen el vagyok havazva

Kép

Kép

Kép
roz23
 
 


Sziasztok!
Olvasgatlak benneteket, sajnos kisfiam kapcsán. Most derült ki, hogy tej-, tojás- és szójafehérje allergiás. Igaz, hogy még csak 11 hónapos, így könnyebben megoldom a nagyon szigorú diétát (és a doktor nénink szerint így, meg a viszonylag nem túl magas értákei miatt remélhetőleg kinövi,) de azért szeretnék neki változatosabban adni mindenfélét. Roz pár receptjét már ki is másoltam, majd próbálkozom. Most olyan keksz, aprósüti receptjét keresem, amit el tudnék neki készíteni. A boltiakat kiolvastam, mindben van valami kis plusz... Gergő meg szereti a gyümölcshöz és az "úti-túlélő" csomagba is jó lenne... Tudsz segíteni? Vagy esetleg, hogy célirányosan melyik márkát típust érdemes a boltokban keresni?
Beus
szabobeus
 
 


szia beus Kép

hát a bolti dolog nagyon gáz sajna szinte mindenben van valami amit neketek nem szabad mi a mézes puszedlit szoktuk venni mert abban tj és szója nincs tojást nem tudom mert arra szerncsére nem vagyunk allergiásk de majd meglesem nked rajta igazán más nagyon nincs ami nálunk nasi végszükség esetben a boltból a az a kukik csász karikák bizti isemed őket ezek között van izesitett de azt is jól meg kell nézni meg van bio is buláta aneve meg a puffasztott köles is hasonló ezt a herbaházban pesten szoktuk venni van izesitet karob poros kókuszos egséz jó ezt is szereti nálunk adri igazá ezzel a kukikkal is az a baj hogy a szinesben sok az E szám tiszta művi az egész zizit szoktunk még venni az is csak azért hogyha megyünk boltban ő ne érezze magát kirekszettnek hogy nem kap semmit nemtudom szintén a tojás miatt a háztartási keksz mehet e mert én abból szoktam neki csinálni sütiket marcipán golyót de ha jól tudom bio boltban van valami tojás pótló is szinte mindenek meg van a bio változata amit ehetenk

a kakópor helyetta karobpor
tehéntejhelyett a szója -dio-mogyoró-mandula-kókusztej -kókusztejpor

szóval szerintem egy kis odafigyeleléssen egész jól meg leht oldani ezt a dolgot
az az igazság hogy probálkoztam én a szkannellés revept ügyileg de nem nagyon látszik a aszöveg és csak fotó ként menti el és egyszerűen képtelenség még freemailban vagy más emiles után átküldeni nekm a könyveim vanak és azokat akartam anitának is bemásolni ide de nem sikerül szivessen lefénymásolom neketek és elküldöm abban nagyon sok jó őtlet van

tejszín sajt és tej helyettesítő is van benne minden csupa nővényi dologból nagyon szuper de egyébként itt is szétnézhettek

www.vegetarianus.hu
meg
www.taplalekallergia.hu

több most nem jut eszembe ezek nagyon jók
itt a táláékallergia,hu lehet kiadványok rendelni 300 ft-kürül amiben az összes bolti cuccos benne van hogy mit ehetnek csak leiorod nekik hogy ti mire vagytok allegiásak és ők összeállitanak direkt a ti részetekre egy kiadványt tök jó szerintem

most megyek reggelit abni manóknak majd jövök irjatok Kép

Kép

Kép

Kép
roz23
 
 


szia Roz, Beus !

Képzeld megvettem tegnap a kokusztejport és Noel nem fogadja el, vizbe kevertem, jól csináltam? Te mit szoktál még csinálni még belőle? Carob porral sem itta meg. Amit itt adtál 2 honlapot az tuti, köszi, le is töltöttem 2-3 dolgot. Beus neked irom, az a rossz, hogy ilyen kekszeket nem kapsz boltban, amit nekik lehetne adni, amit Roz irt én is vettem puszedlit, de azt hiszem van benne tojás, ezt a puszedlit én a spárban vettem, elég nehezen találtam meg, Roz te hol vetted a puszedlit és milyen gyártó? Beus nem ajánlották neked a sinlac pépet, a Miluvit gyermekgrizt mézzel, és milupa 7 gabonás pelyhet? Ezeket nyugodtan adhatod neki, az utóbbi 2-őt csak nagy bevásárlóközpontban tudod megvenni, pl. : tesco, spar, auchan... Beus ha bármiben tudok segiteni nyugodtan irjál. Beus kaptatok speciális tápszert? listát nem kaptatok mit ehet a pici? Voltatok gasztroenteorológusnál? ha igen hol? irjatok majd én is bekukkantok ha tudok. Sziasztok Anita
anita72
 
 


anita
mennyire sűrűre csinátad mert én olyan krémesre szoktam igaz elég sok kell akkor belőlle meg én nem karobb porral csinálom
apropó a karob porra nem irtál hogy miért vetted ?? ajálották vagy csak ugy gondoltad hogy az jobb lesz
még 1 fajta négercsókot is találtam amiben nincsen tejpor meg semmi tej szója de szerintem tojás ebben is van
beus már anitának is mondtam hogy én nagyon szivessen lefénymásolom neketek ezt 3 könyvet ami nekm van én is egy ismerősőmtől fénymásoltam l és 800 ft ba került ha meg vettem volna darbja olya 600 ft körül lett volna könyveknek probáltam szkennelést de egyszerűe képtelenség mindet beszkennelni meg átküldeni is
beus egyébként tényleg a házidoki sinlac pépet nem irt nektek abból sütiket főzik indet tudsz csinálni milyen tápit kaptok mi pepti junior eszünk
anita menniyért vetted a kókusztejport ?mekkorát vettél ilyen grizek pépek bio boltban is vannak csak az baj hogy a biobolok elég drágák probáljátok azt mg amit mi itt kecsón összeültünk páran akiknak a gyerekei allergiások és a herbaházban nagyon olcson megveszünk igy mindet sőt ha neten rendelük házhoz is hozzák és idáig tényleg ők a legolcsóbbak és már klubbot i cináltunk kikisérletezünk dolgokat pl .én hús-máj krémeket felvágottakat csinlok egy adagot elviszem a talélkozóra a gerkek megkóstolják haízlik anyukájuk is csinál a gasztós dokink hozott össze minket először

sziazzstok

Kép

Kép

Kép
roz23
 
 


Diótej
Hozzávalók:
1 csésze dió
3-4 evőkanál méz
1 teáskanál szárított vanília örlemény
4 csésze víz

Turmixoljuk el a szárazanyagokat először 1 csésze vízzel krémesre, majd további 2-3 csésze vízzel.

Bulgur reggeli
Hozzávalók:
60 dkg bulgur, azaz aszalt búzatöret
4 liter diótej
50 dkg gyümölcs feldarabolva

Készítsük el hidegen a diótejet, majd tegyük fel főni. Ha elérte a forráspontot, akkor forrázzuk le vele a bulgurt, és takarjuk le az edényt, hogy a melegben megdagadhasson a bulgur. Ha megdagadt adjuk hozzá az elozetesen feldarabolt gyümölcsöt. Azonnal fogyasztható.

Főtt búza kesudió tejszínnel
Hozzávalók:
50 dkg főtt búza
15 dkg kesudió
1/2 csésze víz
5 cm-es vanília rúd megszárítva
2-3 ek. méz
gyümölcsök beledarabolva

A búzát tisztítsuk meg, majd áztassuk be egy éjszakára, és reggel 1 mokkáskanál sóval főzzük meg. A többi hozzávalót turmixoljuk krémesre és öntsük a megfőtt búza tetejére. Díszítsük különböző darabolt gyümölccsel.

Gesztenye ital
12 nyers gesztenyét, 1 l. datolyát finomra megdarálni. 1 l. tejbe 1 óra hosszat áztatni, aztán forráshoz melegre tenni, de felforralás előtt közvetlen elhúzni. Nagyon tápláló, kellemes ital

Gesztenye ital
12 nyers gesztenyét, 1 l. datolyát finomra megdarálni. 1 l. tejbe 1 óra hosszat áztatni, aztán forráshoz melegre tenni, de felforralás előtt közvetlen elhúzni. Nagyon tápláló, kellemes ital

Mandulatej
Hozzávalók:
1/2 csésze héjától megtisztított mandula
1/2 csésze napraforgócsíra
2 csésze víz
1 csipetnyi só
1 tk. méz vagy malátaszirup
1/2 kk. őrölt vanília.
A csírákat és a darált mandulát turmixoljuk össze vízzel, majd szűrjük le, és ízesítsük sóval és mézzel vagy malátával. A mandulatej egy kis részét az őrölt vaníliával főzzük össze, hogy jól átvegye a vanília ízét, majd keverjük össze a többi mandulatejjel

Reggeli eledelek
Narancsos-mazsolás rizs
Hozzávalók:
50 dkg rizs
1 1/2 l víz
csipet só
késhegynyi sáfrány vagy kurkuma
200 g mazsola
3-4 narancs
méz ízlés szerint
1/2 l kesutejszín
A rizst vízben puhára főzzük és egy ideig állni hagyjuk. Eközben a mazsolát és a sáfrányt hozzákeverjük, majd a kockákra vágott narancsot vagy mandarint, mézet és végül a felvert tejszínt vegyítjük közé. Melegen vagy hidegen tálaljuk.

Kukoricagombóc
Hozzávalók:
50 dkg kukorica dara
1 citrom reszelt héja
1,5 l víz
pici só
esetleg feldarabolt aszalványok (elhagyható)
30 dkg kókusz
méz ízlés szerint (6-10 ek.)
Tegyük fel a vizet főni, és reszeljük bele a citrom héját, sót, majd keverjük hozzá a kukoricadarát, és a kókuszt és folyamatos kavargatás mellett főzzük puhára a darát. Amikor már majdnem kész akkor akkor keverjük hozzá a mézet, hogy ne veszítsen a vitamin tartalmából. A lábasban hagyjuk kihűlni, majd vizes kézzel gombócokat formálunk belőle, és kókuszba forgatjuk. Gyümölcsös (következő recept) vagy karobos öntettel tálaljuk.

Gyümölcs öntet
Hozzávalók:
1 liter híg eperlekvár vagy 1 kg friss eper
2 banán
1 evőkanál méz
1/2 csésze kesudió
1/2 liter víz
Nincs más dolgunk csak az egészet jó alaposan összeturmixolnunk.

Almás, szilvalekváros, rakott árpa
Hozzávalók:
50dkg főtt árpa
1 kg alma lereszelve
50 dkg szilvalekvár
20 dkg mazsola előre beáztatva
1 teáskanál só
2 teáskanál koriander
A hozzávalókat a szilvalekvár kivételével keverjük össze, majd rakjunk le egy réteget a tepsi aljára, erre simítsunk egy réteg szilvalekvárt, és folytassuk a két réteg rakosgatását, amíg van alapanyagunk. Utoljára árpa kerüljön és a tetejére durvára vágott diót, vagy mandulát szórjunk. Tálalás előtt 10 percre toljuk forró sütőbe.

Halvás porridge
Hozzávalók:
30 dkg hántolt zab,
1 1/2 l víz
csipet só
40 dkg halva
1 dl víz
2 ek. karobpor
méz ízlés szerint
A hántolt zabot vízzel összekeverjük és 1/2 óráig állni hagyjuk. Ezután 15 percig főzzük a sóval. A halvát elturmixoljuk a vízzel, és a karobbal, szükség esetén ízesítjük mézzel.

Növényi tejek készítése
Általában 1:3 arányban elturmixoljuk vízzel a szójababot, vagy a diót, vagy mandulát minden esetben adjunk hozzá egy csipet sót, 4-5 cm hosszú szárított vanília rudat, és mézet ízlés szerint.
Rizstej esetében 1:4 arányban turmixoljuk a vízzel.
A tejeket leszűrhetjük, de a kókusztej kivételével így is fogyasztható.


na egy párat bemásoltam ide a könyvek cime amiket én használok

legyen néktek eledelül ebből több rész is van én a reggeli gyümölcsök gabona ételeket haszbnálom
nazsuzska@freemail.hu cimen lehet megrendeli
a másik nagyon jó könyv a reformkonyha bibliakiado.movinet.hu lehet megnézni meg azt hiszem megrendelmni is én ezeket használom most a 3.ra rájöttemmost hogy nem is olyan jó mert tele van szójás receptel csak 1-2 jó abból nekem /nekünk

jó éjszakát pusz

Kép

Kép

Kép
roz23
 
 


mondjuk nálunk náltok nem olyan fontos még a kálcium pótlás mert van tápszer de akinél nincs annak ajánlom kálciton nevű port mert pl a barátnőm kisfia 7 éves és nagyon romlanak a fogai és nagyon kálcium hiányos jó kálcium forrás még az aszalt sárgabarack mák és gesztenye most ennyi jutott ezsembe remélem tudtam segiteni

Kép

Kép

Kép
roz23
 
 


Sziasztok, köszi a sok ötletet, tanácsot. Roz, jól belehúztál a receptekkel! Köszi. Kapja a Sinlac-ot. Szerencsére ízlik is neki. Igazándiból még elég friss a dolog, kb nyár közepe óta gyanítjuk a homeopátiás dokinkkal, aztán vérvétel és a gasztros dokink szemre3-4 hete, lelettel 1 hete erősítette meg... Mivel ő még 2-3-szor szopizik, így nem nagyon hiányoznak ezek a dolgok, csak szeret eszegetni a mi kajáinkból, meg megszokta a kekszet gyümölcshöz, vagy uzsira, vagy csak úgy 1-1 db-ot. Igazándiból sem a háztartási kekszben, sem a győri édesben nincs semmi ami miatt nem adhatnám, de ott az a sor, hogy olyan üzemben készült, ahol....stb. Gondolom ismerős... Szóval most még nem annyira gáz a helyzet, tulajdonképpen még nagyon észre sem veszi, de akkor már tök mindegy, hogy milyen sütit sütök magunknak - ehessen belőle ő is. A kekszet, meg meg lehetne sütni nagyobb adagban és eltenni dobozba. De ha lehet helyettesíteni a dolgokat akkor tulajdonképpen bármelyik receptet el lehet készíteni, csak kísérletezgetni kell, hogy milyen lesz. Nem? Na majd próbálkozom. Nekünk is "égető probléma" a szülinapi torta. Majd addig minden nap sütök, hogy addigra kikísérletezzek valami fincst. Viszont az anyósom vette Cora-ban olyan leveles tésztát, ami növényi olajjal, vagy margarinnal készül és nincs benne csak tojássárgája. Már sütött is belőle, nagyon fincsi.
sziasztok, jó éjt
szabobeus
 
 


Sziasztok,

Segitséget kérnék.Remélem még olvas valakiKép
Ma látta a gyerekorvos a kislányomat vasárnap lesz 7 hetes, kaptam tőle beutalot bőrgyogyóra, mert aztmondta nem akar elkeseriteni, de valszinűleg tehéntej allergiája van a gyermeknek. Csak szopizik és én is csak 1 pohár kakaot iszom reggelente, joghurtot persze meg sajtot eszem-iszom, de azt is 1 pohárral vagy a sajtbol 1-2 szeletet....kérdeztem tőle h ennél a vizsgálatnál is karcolják-e a bőrét, mint a virágporoknál, de mondta h itt vérből nézik majd.
A tünete annyi h a toka részen szabálytalan fél 1 ftos nagyságú piros foltok vannak( a dokinő szerint a korpa szerü tünet a szemöldöknél és a füle tövénél is erre utal), amiknek érdes-varas szerű a teteje....

Nem értem, h akkor a bőrgyogyász vesz vért is, vagy külön laborba is küld majd, vagy nem is bőrgyógyászhoz kéne menni vele?
A másik hogy interneten olvastam elég ijesztő dolgokat is erről az allergiárol....
Ha valakinek van tapasztalata ezen a téren vagy tippje h hová kéne vinni a csemetét irjon légyszi!

Emlititek h bizonyos kor alatt ki sem lehet mutatni...akkor 1 nagy lutri ez az egész???

köszi

Heni

Kép
hencsi
 
 


Szia Heni!

Az én kisfiam 6 hónapos és tehéntejfehérje allergiás. Neki ez mostanában derült ki. Pontosabban 4 hónapos volt, amikor múlni nem akaró véres hasmenés kezdődött nála. Mivel a háziorvos által ajánlott szerek nem használtak, így én kerestem egy gasztroenterológust, akihez azóta is járunk.
Õt nagyon tudom ajánlani, nagyon kedves és jó szakember! A Madarász Kórházban dolgozik, de én a magánrendelőjébe vittem a Kristófot.
Ha gondolod megadom a nevét, telefonszámát.Írj a freemailes címemre, és akkor elküldöm. whedit@freemail.hu

A Kristófnak is voltak (vannak, de már enyhébb) a nyakán kiütésféléi.De neki inkább a hasmenésben nyílvánult meg. De van, akinél bőrtünettel jelentkezik.
Előre ne aggódj! Hátha mégsem az. Mindenképpen vidd el gasztroenterológushoz. Nekünk a vérvétel eredménye negatív lett, de az egyéb tünetekből az orvos egyértelműnek mondja a tejfehérje allergiát.

Én sem értettem, hogy ha alig iszom tejet, akkor hogy lehet ez. De aztán kiderült, hogy nagyon sok mindenben van tej, tejpor, tejsavó stb. tejszármazék....
Ha kiderül, hogy tényleg a tejfehérjére allergiás a kislányod, akkor hívd fel az Allergia Adatbank Alapítványt (486-4826), ők tudnak adni Neked érvényes listát azokról a termékekről, amikben garantáltan nincs tejfehérje!!!
És én is segítek szívesen, bár még csak 2 hónapja diétázom. (ja, és tojást sem ehetek, mert az is allergizál. ezenkívül lisztérzékeny vagyok...)

De szívből remélem,hogy nem lesz szükséged ezekre az infókra,mert kiderül, hogy egészséges a pici!
A gasztroenterológushoz MINDENKÉPPEN VIDD EL! Inkább feleslegesen mutasd meg!

Ha van kedved még beszélgetni vagy lenne kérdésed, írj a freemailemre!

Edit
whedit
 
 


Edit!

Irtam levelet!

Heni

Kép
hencsi
 
 


Sziasztok!2005 november 7 született kisfiam, már elmúlt ugye 3 hónapos.Szopizik még,kérdésem? szerintetek a tejcsin keresztül tojás alergiája lehet?Iszónyú hasfájása volt,még ilyet nem tapesztaltam nála.
sasa1
 
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: