Új privát üzeneted érkezett!

Szia Évi!
Kössz a gyors segítséget. Valóban tiltakozik a kis krampusz (Petyka), az is a baj, hogy olyan vékony ott a bőr, hogy még ujjbeggyel sem érzékelem a szélt. Betadin Plusz is használható?

Andi
Kép
Kép
beke andrea
 
 


Mi azt nem használtuk sosem de persze helyettesithető ha jó sürü és nem szivódik fel hamar,lényeg hogy vizlepergető legyen.Mindent bele ne hagyd rá petykára mondjad neki orba szájba csak neki akarsz jot,ne hagyd legyürni magad :wink:

Kép

Kép
Kép


évi
anyuci3
 
 


Mi azt nem használtuk sosem de persze helyettesithető ha jó sürü és nem szivódik fel hamar,lényeg hogy vizlepergető legyen.Mindent bele ne hagyd rá petykára mondjad neki orba szájba csak neki akarsz jot,ne hagyd legyürni magad :wink:

Kép

Kép
Kép


évi
anyuci3
 
 

 
 

bocsi a duplázásért kérd meg a párod segitsen

Kép

Kép
Kép


évi
anyuci3
 
 


Igyekszem!
A műtétről ezek szerint neked sincs tapasztalatod, de úgy sejtem te is csak rosszat hallottál!!

Andi
Kép
Kép
beke andrea
 
 


Nemigen vagyo otthon a témában,mindig résen voltam de hallottam már itt a szomszédtól hogy ő egyártalán nem foglalkozott leventével pisilni tudott addig nincs is baj de ha már az is nehezére esik az már gáz,na visszatérve levinek 6 évesen körbe metélték a kukiját.Könyörgöm ha van rá mód miért kell eddig várni ,nem a középkorban vagyunk.Te is elhanyagoltad gondolom ugy voltál vele egyszer feljött aztán minden ok,de sajnos ez téves diagnózis mindig figyed akár hányszor teszed is tisztába tornásztasd meg ha már sikerült a dolog.A sógórnőmék elváltak a nagy fiu 14 éves volt az apjánál akart tovább élni csak látogatóba ment meg nyaralni az anyjához mikor egyszer Jutka mint minden anya rákérdezett Rolandtól ,minden ok kisfiam hát nem volt a válasz .Miért kérdi valami van a kukival mondta Rolcsi,Erre Jutka megnézte csakhogy Rolcsi már szégyenlős volt ,nem csoda 14 évesen.És képzeld úgy letapedt a bőr ,orditott szegény mondta Jutka mikor nagy nehezen fel tudta húzni de hát ki segitsen ha nem anya,az uj asszonykának mégse mondhatta ciki volt számára de azota semmi baj, ezért légy résen :!: :twisted:

Kép

Kép
Kép


évi
anyuci3
 
 


Azért idegesít annyira, mert Petykának soha nem lehetett hátrahúzni. Nem állítom, hogy mindennap csináltam régebben, de a pisiléssel soha nem volt gond. Igasság szerint elfeledkeztünk róla, tudom hülyén hangzik, de sehol nem került szóba.

Andi
Kép
Kép
beke andrea
 
 


Hát ez gáz hogy nem figyeltétek,nem tudom igy mi lesz azeredmény de hátha még valtozik,
. Ha végképp nem megy még akkor is ott az orvos.Szerintem neki is jó lett volna ha tudott volna valaki segiteni még akkor az elején.Ird meg hogy mire jutottál de tényleg majd figyellek :shock:

Kép

Kép
Kép


évi
anyuci3
 
 


Sajnos a gyerekorvos sem foglalkoztott vele, de ő a műtétet is elbagatelizálja.
Tegnap este már úgy csináltam ahogy ajánlottad, de eggyenlőre semmi, majd tovább próbálkozom.

Andi
Kép
Kép
beke andrea
 
 


Mindent bele ne csak este csináld próbáld meg a pelenkázáskor is.
Jó lenne ha sikerülne, nincs olyan ismerős vagy rokon akinek kisfia van :?:
Amugy hány éves vagy ha szabad kérdezni :roll:
Biztos azt gondolod könnyű nekem tanácsot adni,nekem van 3-rom fiam annak idején nekem is a sógornőm mutatta mit kell,csináltam is mig volt eszembe.Csak egyszer egy másik rokonhoz mentünk baba látogatóba és egyszer megkérdezte mi van már a fütyivel nekünk feljött már teljesen, mit tudom én feleltem erre ő nem ugy van az ,hadd nézzem csak,akkor vettük eszre hogy már pisilni is alig volt hely,Jól le is teremtett ,látod én sem vagyok fedhetetlen de tanultam bekőle.

szia ügyes légy majd benézek

Kép

Kép
Kép


évi
anyuci3
 
 


Igyekezni fogunk!
Majd összecsődítem az összes fiús anyukát akit ismerek, bár emlékeim szerint eggyiknél sem volt ekkora gond.
Idén leszek 30, már kértem a páromat, hogy nagy bulit csináljon, hogy elviseljem. Még mindíg nem léptem túl a 24-en!!??
Egyébként ma nagy örömhír ért terhes vagyok, idáig azt hittük, hogy nem lesz belőle semmi, mert csak üres petezsákot láttak, de a mai UH-on dobogott a szíve. Egy hét csűszásban vagyok, most 6hét2napra becsülik, ezért nem láttak idáig életjelenséget.
Annyira boldog vagyok!

Andi
Kép
Kép
beke andrea
 
 


Gratulálok a magzathoz,mostmár csak az kell hogy ne idegeskedj,mármint a fiu kukija miatt.Amugy régóta próbálkoztok. :?: Gondolom szeretnél egy kislányt,vagy mindeggy :?: Mi bizakodtunk annak idején mikor Mátét vártam de mostmár nem adnám 100-kislányért sem.De biztos igy van ezzel mindenki.Na hagylak örülni, a 30 -adik életév nem fáj csak rosszul esik én is igy voltam ezzel :cry:
szia évi

Kép

Kép
Kép


évi
anyuci3
 
 


Köszi! Hosszú kálváriát jártunk be baba téren, a Petyka is inszemináció útján sikerült, majd egyszer elmesélem. Most spontán jött össze, remélem nem lesz baj, mert vetélésben már van sajnos rutinom. Meg se mondjuk neki, hogy tesó várható, majd csak a negyedik hónapban. Nekem rossz egy kicsit, mert most elkönyvelte, hogy anya beteg.
Te, hány éves vagy?

Andi
Kép
Kép
beke andrea
 
 


31 leszem májusban,rossz volt átlépni a 30-on.De ez van,de vigasztal hogy van három fiam.Annak idején apróhirdetés útján ismerkedtünk meg ,van aki ezt nem dijazza de nekünk bejött.
Te még nem irtad hány éves vagy meg merre laksz.De ha nem akarod nem fontos megmondani.A nővéremnek sem ment simán a baba,ráadásul a férje steril igy közös elhatározással úgy döntöttek másét hordja ki.Mivel szeretik egymást mindegy mi volt az ára csak baba legyen.Nics a gyerkőcről kép vagy vonalzód :?: Mirólunk van és küldök majd csak abban apa tud segiteni nekem magas.

Kép

Kép
Kép


évi
anyuci3
 
 


A korodhoz képest ugyanolyan feledékeny vagy mint, én!! :D Írtam már, hogy 30 éves leszek idén! He-he! Született Pesti vagyok, de a férjem Pomázi így itt építkeztünk, 2002-ben költöztünk. Hamar megszoktam ezt a nyugott környezetett, már semmiképpen nem mennék vissza a belváros dzsungelébe. A múlt héten is amikor gyalogosan mentem be az orvosomhoz, elszörnyedtem, hogy mennyire nem figyelnek egymásra az emberek.
A kép felrakásával még én is küzdöm, a vonalzóban segíthetnél.
Szerintem semmi gond a hirdetéssel, főleg ha be jön. Egyébként nem jellemző rám, hogy előitéleteim lennének (csak néha) ez náluk a párom reszortja. :lol:

Andi
Kép
Kép
beke andrea
 
 


Ez tényleg igy van annyira felejted de miért nem korai még ez.Lehet hogy a sok ide oda mindent egyszerre szindróma igy jön ki. Hát ez baromi jó :x
A képek felrakásával mi is kinlódtunk,a férjem tudja ezeket jobban.A vonalzó: Felmégy a babafalva.hu-ra kiválasztod a neked megfelelőt beirod a salonba a születési dátumot leokézod ,kaosz e.mailt majd beilleszted az aláirás módositásnál és utánna minden egyes hozzászólásodhoz berakja. A képpel már más a helyzet azt le kell a megfelelő méretre kicsinyiteni mi is kinlódtunk mire rájöttünk :roll: De ezt igy hiába magyarázom nézd meg az beállitásoknál mit hogyan kell .

Kép

Kép
Kép


évi
anyuci3
 
 


Három gyerek mellett tényleg nem lehet könnyü! Én még a kettőt sem tudom egyenlőre elképzelni. Végig otthon voltál? Ha igen hogy birod, nekem eléggé hiányzik a felnőtt társaság, hogy más impulzusok is érjenek. Ráadásul úgy érzem, hogy el is lustultam, persze ezen tudom csak én változtathatok, de ez sem most lesz, mert veszélyeztetett terhes vagyok.

Andi
Kép
Kép
beke andrea
 
 


Ez most derűlt ki , hogy veszélyeztetett vagy? A lustasás nálam is jellemző pedig jó lenne leadni egy pár kilót :? Pedig szaladgálok épp eleget a gyerkőcök után és mégsem tudok fogyni igaz a kaját is szeretem :twisted: Itthol voltam végig egymás után jöttek a gyerkőcök de több nem lesz tettem róla.Nekem is hiányzik a nyüzsgés de most még ez van ,igaz már az idei nyarat szeretném jobban kihasználni mármint kirándulás stb... akkorra már Máté is totyogós lesz.Mit értél el kuki szinten?

Kép

Kép
Kép


évi
anyuci3
 
 


Kukac ügyben sajnos semmi változás! Őszintén szólva fogalmam sincs, hogy lehet ezt megoldani akár műtéttel is. :(
Sajnos a Petykával is veszélyeztetett voltam, mert előtte volt egy vetélésem, és kiderült, hogy gond van a progeszteronommal, túl alacsony, így a Kaáliban kötöttünk ki, de szerencsére Petyka az első inszeminációnál megfogant. A 6. héten még ketten voltak, de a 12. héten már csak a Petyusnak dobogott a szive. Most is három mapot kórházban voltam, mert ugyan spontán megfogant és a nyáron készült hormonvizsgálatok is azt mutatták, hogy minden rendben van, de volt egy kis barnás maszatolásom, így UH-t csináltak, de sajnos olyan béna volt az UH-os, hogy nem találta a petezsákot és mivel én iszonyú rosszul voltam bent tartottak féltek a méhen kívüli terhességtől. Másnap egy másik UH-os egyből megtalálta a 4mm-es petezsákot és az is kiderült, hogy a magnéziumtól voltam olyan rosszul.
Csütörtökön kell újra orvoshoz mennem. Jó lenne már túl lenni a 12. héten!

Andi
Kép
Kép
beke andrea
 
 


Vigyázz magadra jól nézel ki ha ő is fiú lesz fütyizhetel megint :lol:
A 12.dik hét meg hamar eljön majd meglátod.Még nincs kész a vonalzód nem megy :?:
Nálatok fúj aszél hú itt nagyon abba hagyhatná már.Egész hétre ilyet jósoltak :cry: nem örülök mert mátéval ki se mozdúlhatok ilyen szélben,még a nagyok is fáznak nemhogy ő.

Kép

Kép
Kép


évi
anyuci3
 
 


Iszonyú szél volt délelőtt, de délután már ki tudtunk mozdulni. Nagyon örültem, mert Petykával nem lehet bírni, ha nem mehet ki a levegőre. Ráadásul teljesen mesefüggő, nem tudom, hogy szoktassam le róla kíméletesen. Eddíg mindíg sikerült hiszti nélkül elérni bizonyos dolgokat nála, de most elfogyott a tudomány.
Ti hol laktok?
A vonalzót képtelen vagyok beilleszteni. Azt írja, hogy a profilban lehet aláírást módosítani, de ott nem találom, hogy hol! :twisted:
Nálatok hogy indult az ovi a nagyoknál, sokat voltak betegek?

Andi
Kép
Kép
beke andrea
 
 


Ott kell beállitani ahol regisztráláskor beállitottad a személyes dolgaidat.Az a hosszu kitöltendö adatlap vagy mi.Voltun amúgy betegek de már lezajlott átvészeltük :P Dani amúgy eleinte beteges volt de azt mondják az a jó ha mindenen átesik, még himlősek is voltak. :oops:

Kép

Kép
Kép


évi
anyuci3
 
 


Most nézem amikor ide belépsz a lap tetején van az hogy segédletek abban benne van ,hogy profil na ott állizsd be de figyeld meg jó mindent pipálj ki ami ehhez kapcsolódik :shock:

Kép

Kép
Kép


évi
anyuci3
 
 


Bocs, hogy eltüntem, de olyan zsúfolt napjaim voltak, hogy örültem, hogy élek. Szörnyű ez az örökös fáradság, mindenre alkalmatlan vagyok.
Sajnos a fütyi ügy semmit nem változott, tartok tőle nem fogjuk megúszni a műtétet. :cry:
Tegnap voltam az orvosomnál, egyenlőre minden rendben van, azt mondta tartsak ki még a 12. hétig aztán csak lazán. Úgy döntöttünk megcsináltatjuk az integrált tesztet, mivel nem nagyon tudjuk a terhesség pontos idejét, így gyanítom az AFP biztis rossz lesz. Szeretném elkerülni, hogy rám hozzák a frász és esetleg "hasba szúrjanak".

Andi
Kép
Kép
beke andrea
 
 


Az első hónapokban én is fáradt voltam ez vele jár át kell állni a szervezetnek hiszen két szivért kell dolgoznia.Rám az is jellemző volt ,hogy napközben aludtam de már éjszaka nem tudtam csak forgolódtam.Sajnálom a fütyi dolgot ne erőltesd már a fiu is utálja gondolom :?: Igen ez a baj az afp-vel ha nem tudod pontosan hány hetes vagy akkor az eredmény kétségbe ejtő is lehet az csak pontos hetere ad jó választ.A szurit meg jó lenne elkerülni vigyázz magadra nehogy feleslegesen ártsanak a babának.Holnap nem leszek elutazunk de este megnézem voltál -e :shock:

Kép

Kép
Kép


évi
anyuci3
 
 


Jó utat nektek, de még mindíg nem árultad el merre laktok!
Egyébkét, hogy lehet épp elmével elindulni három gyerekkel? :twisted:

Andi
Kép
Kép
beke andrea
 
 


Há ez jó kérdés olyankor káosz uralkodik :twisted: Nincs amúgy nagy kedvem menni de régen voltunk,Hortobá-ra készülünk anyóshoz.Azért nem szivesen megyek mert ott sincs nyugalmam pihenni szeretnék de nem megy,a nagyok már elvannak de nekem még ott van mátéka igy olyan mintha itthol lennék.Szeretnék már kikapcsolódni.Megfüztem apát vegyen egy szoli bérletet hogy egy kicsit lazitsak majd a jövő héten kezdem.Amúgy Debrecen mellett Monostorpályi-ban lakunk kb20km a város 25-perc alatt beérünk onnan már csak 20-perc hortobágy.Na megyek máté sir felébredt szia holnap este benézek Jó hétvégét nektek is. :D

Kép

Kép
Kép


évi
anyuci3
 
 


Remélem azért tudtál egy kicsit pihenni. Én jelenleg úgy érzem, biztos nem válalkoznék harmadik lurkóra, legalább is így sorozatban nem. Bár lehet, hogy a depresszió mondatja velem, érdekes a Petykánál elkerült ez az állapot. Se baj holnap moziba megyünk kettesben, 26 hónap után először! :D
Azt a nyomorult vonalzót még mindíg nem tudtam bemásolni! :twisted:
Nektek is jó hétvégét!

Andi
Kép
Kép
beke andrea
 
 


Szia andi hogy vagytok :?: A hétvégi kirándulásból nem lett semmi nagyon esett a hó nem kockáztattunk három gyermekkel ez nagy felelősség.Milyen volt a mozi , mit néztetek.
Hogy,hogy nem tudod bemásolni a vonalzót csak beirod a dátumot kiválasztod a vonalzót meg egy figurát elküldöd magadnak aztán bemásolod [img]vonalzó [img/] és kész.Könnyű nekem mert már kész azóta már cicám is van szerettem volna mást csak sokat mozgott és nem engedte a feltöltést.
Jól értem depressziós vagy jaj arra nagyon vigyázz én is voltam danival borzasztó időszak volt.Ismerek olyat is aki gyógyszert is szedett terhessége alatt és dongalábú lett a baba. Nem akarlak megijeszteni csak vigyázz magadra és a babára.Majd irok még oké .

Kép

Kép
Kép


évi
anyuci3
 
 


Nagyon jó volt a mozi, egy amerikai limonádét néztünk meg, de nekem pont erre volt szükségem, aztán persze, már alíg vártam, hogy hazaérjünk a Petykához. Én csak egy pár órára vagyok kalibrálva gyerek nélkül. :roll:
A vonalzót egyenlőre feladtam, mert nincs időm bénázni vele.
Remélem én nem vagyok olyan súlyos eset, mint az ismerősöd. Inkább hangulatváltozásaim vannak, meg az visel meg, hogy semmit nem tudok csinálni, mert rögtön fáj a hasam, és állandóan fáradt vagyok.

Andi
Kép
Kép
beke andrea
 
 


Bocsi de láttalak egy másik topicon elolvastad a leg leg első anyukát ,hogy miért is nyitotta ezt a topicot hát most én is beleestem ebbe a csapdába .Egy kicsit magam alatt vagyok nem akartam megbántani ott senkit de úgy éreztem nem jó ott nekem és ezt durván ki is mondtam.De nem ragozom zovább látom nem vagy 100%-os hát most én sem de holnapra kiheverem.Örülök ,hogy jól érezted magad rám is rámférne á de most nem untatlak tovább majd nézlek.

Kép

Kép
Kép


évi
anyuci3
 
 


Amúgy el sem hiszem hogy csak ketten beszélgetünk igy legalább nem vitatkozunk :D

Kép

Kép
Kép


évi
anyuci3
 
 


Szerintem azért csak ketten társalgunk itt, mert ezt az összefoglaló fórumot (betegség, gondozás) alig használják. Egyébként én sem bánom, hogy csak ketten vagyunk, nam szeretem azokat a nagyon pörgős topikokat, mert nincs időm követni.
Az anyaságon belüli topikra gondolsz? Bevallom nem néztem meg az elejét, de most már érdekel. Majd, ha a Petyka alszik megnézem.
Ami azt illeti nekem is 26 hónapba tellet, hogy egy kicsit el tudjak szakadni a gyerektől, és magamnak is adjak egy kis szabadságot. Remélem ma már neked is jobb kedved van, nálunk gyönyörű idő van, úgyhogy hamarosan megyünk sétálni.

Andi
Kép
Kép
beke andrea
 
 


Halihó!
Hova tüntél?
Én eléggé ki vagyok, mert vérezgetek! Elvileg most kellene megjönnie, na de nem terhesen!!!! Az orvos fekvést rendelt el, de nem tudom, hogy az elég lesz-e. Annyira félek, hogy holnapra elönt! :cry:

Andi
Kép
Kép
beke andrea
 
 


Itt vagyok egy kis szünetet tartottam.Ezek szerint nem olvastad a privát üzeneted neked irtam nem másnak tessék elolvasni remélem hogy elküldte ez a hülye gép.
Látom nem vagy jól ,amugy volt már rá példa , hogy valaki végig vérzett de,tudom ez nem vigasztal.Például én mikor Danival voltam terhes pont akkor költöztünk ide és a nagy pakolás közepedte figyelmetlen voltam és megbotlottam.Akkorát estem de valahogy olyan reflex volt bennem azonnal a hasamhoz kaptam nehogy megüssem.Már csak 1-hónapom volt hátra igaz az eséstől oly
at rengett a hasam összepisiltem magam azt hittem itt a vég , hogy elfolyt a magzatvíz de semmi komoly nem volt utánna az ijedségen kívül.
Vigyázz magadra ha azt rendelték biztos uncsi de a baba egészségéért muszály ha már ilyen szépen összejött.

Kép

Kép
Kép


évi
anyuci3
 
 


Bocsi, de nem kaptam privit!
Még egyszer bocsi, most mennem kell, hamarosan visszatérek! :lol:

Andi
Kép
Kép
beke andrea
 
 


Nem tudom , hogy nem kaptál üzit azt irta hogy sikeresen elküldte.Mindegy már nem lényeges.Ma ,hogy érzed magad .Olyan unalmasak a napok igaz neked van kiután menni Máté még csak motyog a maga nyelvén.Bezzeg ha ithol vannak a fiúk akkor meg olyan káosz van .Nem is tudom hogy lenne jó ki kellene mér mozdúlni.Te már ezt sem nagyon teheted meg.Ha végig feküdnöd kell akkor nagyon hosszú lesz a 9-hónap.A férjed tud segiteni :?:
Láton sikerült a vonalzó látod milyen ügyi vagy ne hidd .hogy nekem könnyebb volt ugyan ugy kinlódzunk mire rájöttünk.Apa azt mondta anélkül sem vagyok kevesebb hát igen ilyenek a féárfiak.Jövő héten Bálint nap azt sem tudom mit vegyek játékot nem akarok szerinted :?:

Kép

Kép
Kép


évi
anyuci3
 
 


Azért remélem nem kell kilenc hónapig feküdni, mert akkor tutira megőrülök! :twisted: A bezártságot én is nagyon nehezen viselem, sajnos ilyenkor krónkus telefonálgató leszek! :? Jó lenne, ha néha más impulzusok is érnének, nem csak a gyerekkel kapcsolatos dolgok. Nem is tudom te hogy bírod ilyen rég óta otthon?
Utrogesztánt szedek a vérzés miatt, és képzeld úgy felerősítette a tüneteimet, hogy délután már csak nyögni tudok, úgy fáj a gyomrom, meg olyan hányingerem van! :?
Petykánál nem voltam ilyen rosszul.

Andi
Kép
Kép
beke andrea
 
 


Megint megnéztem a privit, de nincs üzenet, pedíg mástól már kaptam.
Majd kifúrja az oldalamat a kiváncsiság, hogy mit írhattál! :oops:

Andi
Kép
Kép
beke andrea
 
 


Sziasztok :D

Láttam, hogy Andinak voltak (vannak még?) problémái a kisfia kukijával.
Nálunk is az volt, hogy mindenki mást mondott, én is elolvastam amit lehetett, végül úgy döntöttünk nem húzogatjuk. Nekem a családban a férfiak mind azt mondták, hogy annó ez nem volt téma, nem húzgálták és soha nem volt vele gond. Külföldön meg állítólag 6 éves korig nem szabad hozzányúlni. Szóval nem húzgáltuk, de azért engem csak idegesített a dolog, így elmentünk a Heim Pálba az urológiára, ott van egy fiatal doki, neki megmutattuk. Tök aranyos volt, óvatosan nyúlt a gyerekhez és azt mondta, hogy nem kell semmit csinálni, ameddig felmegy, addig fel lehet húzni (az alig volt valami) és majd 2,5 évesen megnézi újra. Aztán olyan majdnem 2 évesen Gergőnek elkezdett fájni a kukija és mivel ez a doki szabin volt, beszaladtunk a közeli kórház urológiájára. ott a doki megnézte, felhúzta neki, ami simán ment, csak éppen a kis bőre nem volt még hozzászokva, hogy kibújjon rajta a kuki és az repedt be egy kicsit. A doki mondta, hogy egy nagyon kicsit le van tapadva, felszabadítja, de mi nem engedtük. Azóta minden este felhúzzuk neki, amíg megy, az egyik oldalon látszik, hogy picit le van tapadva, így azt majd megmutatjuk a dokinak a Heim Pálban. Röviden ennyi, szóval én mindenképp megmutatnám orvosnak, főleg hogy lassan a kisfiad is 2,5 éves lesz. De feltétlenül ehhez a fiatal dokihoz menjetek, mert van egy öreg is, az állítólag rögtön felránja, és a barátnőméknek is csak az lett belőle, hogy a gyereknek iszonyúan fájt és hozzá sem engedett nyúlni a kukihoz! A fiatal doki meg nagyon ért a dologhoz és a gyerekekhez is!

Remélem valamennyit tudtam segíteni! És a második babócával meg könnyű várandósságot kívánok! :D

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok,

ismertek garantáltan nagyon emberséges, gyerek-barát, óvatos kezű urológust Budapesten szinte bárhol? Nagyon fontos, és sürgős lenne!
Persze mi is leginkább a Heim Pálhoz, vagy a Bókay Klinikához tartozunk, de bárhova elmegyünk, ahol tényleg emberséges a doki.

A problémánk az, hogy a 8 hónapos kisfiam bőre alatt fehér rizsszem szerű golyók vannak, és nem tudjuk kipucolni. Kb 6-8 van belőlük, és alig jönnek ki, leginkább nem jönnek. Félünk, nehogy baj legyen belőle. Őt szemmel láthatóan egyáltalán nem zavarja.

A gyerekdokinőnk szerint hozzá se nyúljak, és a "rizsszemek" is normálisak?! Hallottatok már ilyet? Nyugtassatok meg, vagy légyszi, adjatok gyerekbarát doki nevet!!!

Előreis köszi Mindenkinek,
Kata
ka-ta
 
 


Kata

Igen,ezek tényleg normálisak.Amíg a fityma nem húzható teljesen hátra,addig előfordul ilyen összegyülemlett váladék,de semmi gondot nem okoz normálisan.Ha viszont maceráljátok,akkor begyulladhat esetleg.
Az én fiam 5 éves lesz és neki is van még,mivel még neki sem lehet hátrahúzni a bőrt teljesen,de szorgalmasan gyakorolunk.

A kisfiad fitymájának letapadása még teljesen normális lehet,un élettani letapadás.Amit a túlzott macerálás,vagy esetleg az idő előtti műtét elronthat.ugyanis ennek hatására evérzések keletkezhetnek a fitymán,amitől kialakul a valódi letapadás,ami újabb műtéthez vezet.
A legújabb szakvélemények szt 5 éves korig csak akkor érdemes műttetni,ha a fitymaszűkület vagy a letapadás akadályozza a pisilést.

Szl nyugi,semmi baj.Óvatosan fürdés után csináljátok a hátrahuzogatást,de tényleg csak óvatosan és a gyakorlás meghozza az eredményt.Amint rendesen hátra lehet majd húzni neki a fitymát,eltűnik a váladék is :).

anyapoc
 
 


Válasz:
A fitymaszűkület az a probléma amivel szinte minden fiús szülő szembesül.
Az élettani szűkület normális jelenség kisgyermekekben. A fityma és a makk közötti finom letapadás gyakori és a kezdődő merevedések illetve a fityma és a makk között termelődő faggyúszerű anyag hatására kb. 5 éves korra magától megoldódik általában. Csecsemő- és kisgyermekkorban a fityma alapos tisztítása szükségtelen.
TILOS a fityma (előbőr) erőteljes hátrahúzása, mert a keletkező berepedések hegesednek és fitymaszűkületet alakítanak ki. A fitymaszűkület enyhébb eseteiben elégséges lehet helyi kenőcsös kezelés. Műtétre csak súlyos heges fitymaszűkület, vizelési nehézség, ismétlődő gyulladás esetén van szükség. Ilyenkor a legbiztosabb, végleges megoldást adó eljárás a körülmetélés, de sokszor elégséges valamilyen fitymaplasztika elvégzése.
Dr. Kálmán Attila

anyapoc
 
 


A fityma újszülöttkorban normálisan le van tapadva a makkhoz, védi azt. Nem is szabad hozzányúlni, bántani. Csak akkor kell vele foglalkozni, ha begyullad, vagy vizelési akadályt képez. Ezt onnan lehet észrevenni, hogy vizeléskor a fityma zsákszerűen feltelődik a
vizelettel. Ha ilyet nem észlelünk, akkor egy éves koráig egyáltalán ne nyúljunk hozzá, utána is csak egészen finoman, ameddig könnyen megy szabad hátrahúzni és leöblíteni.
Ha ahogy ön írja a fityma hosszú, keskeny, akkor előfordulhat, hogy a későbbiekben szükség lesz beavatkozásra, de ez is javulhat. Sürgető nincs a dologban, csak ha a fenti panaszok (gyulladás, vizeletelakadás) jelentkeznek. Ennél pontosabbat csak akkor lehet mondani, ha látjuk a gyermeket.

anyapoc
 
 


Anyapoc, nagyon köszönöm a válaszod, megnyugtattál.

Akkor, amíg a kicsi nem fájlalja, nem viszem szakdokihoz. Csak olyan soknak tűnnek ezek göbök, és olyan "morbid" látvány.
Szóval, köszi, hogy gyorsan és ilyen alaposan válaszoltál. :)

Kata
ka-ta
 
 


Kata

Szívesen,örülök,hogy megnyugodtatok. :)
Szt a bízz meg a gyermekorvosban,látott már sok ilyet biztosan :).
Viszont azzal vigyázni kell,hogy sok sebész szeret azonnal vágni,pedig ez nem feltétlenül indokolt ezeknél a problémáknál,szl érdemes több szakvéleményt is meghallgatni :)!

No kitartást nektek :)!

anyapoc
 
 


Sziasztok!
Nekem is ez volt a probléma, most 20 hónapos a kisfiam. Mi fel sem tudtuk neki húzni éppen csak a kis lyuk látszott, ahol pisilt. Elvittük gyerekorvoshoz, azt mondta határeset, olyan hosszú valamivel megcsinálta neki. Kb. két napig sírt amikor pisilt. Kenegettük gyulladáscsökkentő krémmel. Most már teljesen rendben van. Ha tovább várunk lehet, lehet hogy műteni kellett volna.
tündev.
 
 


Sziasztok!

Hú de rég járt erre valaki, azért írok hátha bekukkant valaki és tud segíteni.

Az a problémám hogy most voltunk az 5 hós mérésen és a dokinénink megpiszkálta a tököst. Párom volt ott és ő szerinte nem húzta hátra teljesen csak megpróbálta. Viszont én azóta elég pirosnak látom így aggódom egy kicsit. Ja, a dokinénink azt mondta hogy egy kicsit le van tapadva. Szerintetek lehet ebből baj hogy húzogatta neki a doki, főleg hogy piros szegénykémnek. Sírni nem sírt akkor sem meg azóta sem e miatt. Mi sem ez előtt sem azóta nem piszkáltuk a tökijét, gondoltuk majd egy éves kora korül elkezdjük majd neki huzogatni, mert ugy olvastam hogy nem nagyon szabad piszkálni. A családban sosem volt fiú baba a páromon kívül, de anyós nem foglalkozott a fütyi témával így teljesen tudatlan vagyok e téren. De visszaolvasva titeket aggódom hogy baj lehet abból hogy megpiszkálta a dokinéni a tököst. Szerintetek?

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Momi szerintem ne aggódj a pirosodást meg lehet gyógyitani a popsikenőcsökkel de semmit nem ártasz ha egy kicst tornásztatod Mátémnak már egészen feljött már betöltötte az 1 évet és semmi nem látszik rajta nagyon szép.De viszont ha egyszer feljött akkor már minden nap fel kell húzni bekenni a tapadás elkerülése végett és persz jól meg kell mosni.És nem lesz baj.

Kép

Kép
Kép


évi
anyuci3
 
 


Szia Anyuci!

De jó hogy jöttél! Köszi a tippet.

Mivel kenjem majd, popó krémmel?

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: