Új privát üzeneted érkezett!

Bari!

Szerintem ezt is lehet zártra csinálni,most egy kicsi nekem is elegem van abból,h.néhány"barátnőm"innen,meg az iwiwről tájékozódik Rólunk!
Ki van benne?

Éva!

Nagyon helyes hátsója van mind a három fickódnak:)
Apa is fog következni ?
:lol:

Katica!

Nagyon aranyos lehet Bori,amikor ezt az ölelkezést csinálja!
Nekem is sokszor van olyan,h.kifutnék a világból.
Elsőrendűen az evés miatt,másodrendűen azért ,mert nincs olyan pillanat,h.valamelyik ne nyafogna nekem,nem marnák egymást,nem bőgne valamelyik.
Most teljesen arra vannak ráállva,h.mivel játszik a másik,mi van a kezébe,hol ül stb..,mert akkor a másik is ugyanez,és jön a visítás,bőgés...

Kép

Kép
kory
 
 


Szóljatok, mikor hova jelentkezzek be, Bari mi a gond?
Felőlem lehet zárt.
Holnapra kaptunk időpontot a légúti oszt-ra Martinnal, 3 nap, kivitelezhetetlen. Próbálom áttenni őszi szünetre.
Éva

KépKépKép
agmano
 
 


Sziasztok!

Nagyon szépek a fiúk! :) Ismerős a homokos sáros meztelen téma :lol:

Nem irigyellek a füles gondok miatt Éva.Jól megszenvedi Martinka. :(

Nálunk most az a szokás,hogy nem hallja meg Beni,ha nem akarja amit mondunk neki. Nem csinálja meg. Csak,ha kedve van. Meg elkezdte a kioktató stílust. Huu,de túl leszünk ezen is idővel. :) Domi meg rosszalkodik ezerrel,jönnek a hátsó fogai.
Ja és adom Beninek a bérest,mer már kezdett kiakasztani a nem evéssel. Pedig csöndben maradhatnák,mert egy ismerősömnek 8éves a fia és kevesebb súlyú mint Beni.Csak én nem ehhez vagyok szokva.

Mi a gond Bari? Pedig azt gondoltam,hogy biztos jól elvagytok azért nem jelentkezel. Ti is mentek ide-oda... Vagy nem?


Tegnap voltunk lovardában. Tetszett a fiúknak,máskor is megyünk..
varga tünde
 
 

 
 

Tündi ebben a melegben lovaztok :?:

Ma beszéltem keresztanyámmal - aki jó diagnoszta- szerinte immunbetegsége van Martinnak :cry: , gyógyszeresen vagy inúzióval kezelhető, megfázáskor antibiotikum szedés mellett, egyre romló állapot....
Nem túl szép kilátások, kell keresni valakit itt Pécsen, aki leveszi azt a rohadt vért az immunvizsgálathoz 3 nap kórház nélkül, hogy minél előbb tisztán lássunk.
Az a baj, hogy együtt kezelik az asztma-allergia-immunhiányt és most erre nekünk nincs időnk egyrészt a suli miatt, másrészt Tomit nem hagyhatom el.

Megyek bogarásztok tovább a neten.

Éva

KépKépKép
agmano
 
 


Sziasztok!

Mirtillnek csináltak tavasszal immunvizsgálatot,a gyerekosztályon vették le és 2hét múlva már volt is eredmény! :wink:
Igaz neki nem néztek sok mindent IgA,IgG és IgM volt amit néztek nem tudom Martinnak mi mindent néznének!Ill.nem is tudom mit szoktak még nézni.Mirtillnek az IgA-ja volt nagyon alacsony.Azt mondta a doki,hogy szedjen vitamint,ha beteg minél később menjen közösségbe és őszre rendbe jön!Majd most kiderül.

Tegnap elkezdte az ovit újra!Vasárnap volt nagy sírás,hiszti,csapkodás de tegnapra beletörődött szegény!
Egész jól eszik mostanában itthon is és oviban is!
Már egész jó karja van!Most épp lángost eszik lekvárral!

Holnap megyünk a hallás vizsgálatra remélem jó lesz!

Kory!
Rendben van Kinga sebe?

Mirtill eléggé tart a lovaktól,inkább messziről csodálja!

Vasárnap bemnet egy templomba épp mise volt.Nagyon tetszett neki azt mondta legközelebb is emnjünk és Ő végig marad.Hát legyen!

Pár hete ki tudja mondani az "R"betűt!Nagyon ropogtat azóta!

Drukkoljatok holnapra!

Sziasztok!
Ildikó

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok!

Szorítunk Mirtill hallásvizsgálatáért!

A gyerekorvos le tudja venni ezeket az immunoglobulinokat, de lehet, hogy akkor már a teljes kivizsgálást választjuk.

Éva

KépKépKép
agmano
 
 


Sziasztok!

Jó lett a vizsgálat! :D Azt mondta a doktornő,hogy teljesen jó mindkét füle most éppen.Ha megfázik romolhat a hallása mert lehet fülkürt hurutja.Eddig nem figyeltem de mostmár fogom .

Sziasztok!
Ildikó

Kép
ildikó74
 
 


Ildikó, örülök a jó híreknek!

Ne kövezzetek meg, de ezt el kell mesélnem: A férjem ma padlizsánkrémet csinált (vinete) nekem, mert tegnap vettem boltit, de ehetetlen, s megsajnált, mondta, ő is megenné. Gyorsan leszaladt a zöldségeshez, s másfél óra múlva már kenhettem is a finomságot. Ő is leült vinetés kenyeret enni, miközben Borit etette (kedvenc füstölt pulykapárizsis kenyerét kapta), egyszer csak mosolygós-panaszosan újságolja, hogy a hatalmas szelet kenyérből egyetlen harapást evett, s mindjárt elfogy, a lánya elette előle. :D Attól félt, hogy túl hagymás lenne Borinak, azért nem merte megkínálni, de hát a kisasszony a felnőtt ízeket nagyon szereti. Remélem, holnap sem lesz tőle semmi baja...

Éva, szerintem az a jó, hogy sejtik a gondok okát, mert így a kezelése is megkezdhető. Nem lehet könnyű 3 gyerek életét koordinálni, de kettőét sem. Egy év múlva beszámolok, nekünk hogy megy... :lol:

Gyöngyi, jól bírtuk a programot, a játszótér jó árnyékos a szigeten. Bori meg imád tömegközlekedni, csak a 4-6-os vili épp aznaptól csak a Blaháig járt, így buszozhattunk is, na, ott meleg volt hazafelére.

Tündi, azt hiszem, az 5 éves kor tipikus szelektív hallásos...

Kory, idegesítő lehet, ha itt lenyomoznak titeket! Szerintem néhány volt felhasználó-ismerősöm is ezért szállt ki a társalgóból.
ktc
 
 


Ildi:nagy jó! örülök,hogy rendben. :)

Kory:tényleg mi lett Kingussal? kitisztul ugye rendesen.

Éva: a lovarda fák között van,így nincs ott meleg :wink:

Ktc:ezt nem tudtam :roll: nem lesz baja tőle,biztos finom lehetett :) ügyes apa.. :)
varga tünde
 
 


Ildikó, örülök a jóhírnek!

Gyöngyi, nálatok elnapolva a műtét Marinak a pöttyök miatt?

A legnagyobb baj a 3 gyereknél, hogy Martin és Norbi együtt eszetlen hangos és nem tud Tomi pihenni. Mindig át kell telepítenem, ha a nappaliban akarnak játszani a nagyok. Ők meg óránként máshol akarnak játszani.
Szegény gyerek ilyenkor legtöbbször a mosókonyhában köt ki :oops: , de most ott megy a mosógép, úgyhogy a teraszon van. Végre nincs se túl hideg, se túl meleg és ki lehet rakni. Csak ugye az ébredését kellene valahogy meghallanom :? .

Tök álmos vagyok! Tomi tegnap óta bekajál és bukik egy kicsit, de utána, ha éjjel nyavajog, rögtön felkapom, nehogy összehányja magát hason. Emiatt min. 1 órát nyüglődünk éjjelente 2-szer. Meg tegnap megint jól összecsinálta magát. Előtte vasárnap volt ilyen kiadós törénet, különben csak minden pelusban maszatolás szinten van kaki. Ez nekem új, a többiek rendesen rotyiztak minden szopi után.
Na, megyek.

Éva

KépKépKép
agmano
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok én is,csakúgy telnek egymás után a napok és mindjárt
itt a nyári szünet vége!
Én ha őszinte akarok lenni egyáltalán nem várom az ovit,
időre hozni-vinni gyerekeket,vontatom magam után a kicsit,öltözködés le-föl,a betegségektől meg már rettegek előre.

Ildi!

Örülök a jó eredménynek!
Hogy csinálták Mirtillnél a hallásvizsgálatot?
Ilyen izotóp szerűt tettek a fülébe,és hallásgörbét néztek,vagy fülhallgatót tettek rá,és jelezni kellett ha hallja?
Milyen neki az ovi?

Éva!

Remélem Martinnal azóta is minden rendben!
Eldöntöttétek már hogyan tovább?

Cleo,Gyöngyi!

Írjatok ti is,mi újság?

Bari!

Hogy lehetne akkor zártra csinálni ha mindenki benne van?


http://judica.freeblog.hu/ :cry: :cry: :cry:

Éva!

Nem is írtam h.azóta szoktam olvasni az ikrekről a blogot :)

Meg egy kedves 4 gyermekes családról:
http://fioka.freeblog.hu/

Kép

Kép
kory
 
 


Sziasztok!

Kory!
A fülébe dugtak egy kis valamit és hallásgörbét néztek.Jobban bízom egy ilyenben mint ha Mirtillt kérdezgették volna mert szerintem még egy 4-5éves gyerek elmondására nem nagyon lehet hagyatkozni!

Most jó az ovi mert nincsenek ott azok a gyerekek akiket nem szívlel.Ma egész jó kedve volt.
Remélem nem szed össze semmi nyavaját!

Vasárnap kitalálta,hogy kistesó kellene neki és már mindent eltervezett.Mindent odaad neki,gondoskodik róla és nagyon jó testvére lesz!

Én is szoktam olvasni a Judica történetét,nagyon sajnálom a kislányt és a szüleit is!

Marietta jól van már?Múlnak a pöttyök?

Katica!
Te jól érzed magad?Elkerülnek a rosszullétek?

Sziasztok!
Ildikó

Kép
ildikó74
 
 


sziasztok!
igen én is ezt utálom amit kori írt,hogy bárki tájékozódik innen!!a zárt jobb lenne és attól maradhat itt is minden a régiben.(ha esetleg idetévedne valaki)
barika2008
 
 


Ildikó, köszi kérdésed, ritkulnak, de teljesen még nem múltak el. A gyomorégés gyakoribb, rosszullét inkább éjjelente van, én nagyon gyakran ébredek fel, ilyenkor szoktam érezni.

Kedden megyek UH-ra, már nagyon várom.
ktc
 
 


Andi!

Gyertek el Berénybe ha kedvetek van,ma van a Csángó fesztivál
(3napos)csak ma van a külföldi táncosok felvonulása a főtéren+
nagy kirakodó vásár a szigeten(városi stranddal szemben),rengeteg gyerek sergő a kőhídnál+lovagoltatás!

Kép

Kép
kory
 
 


sziasztok.

bejelentkezek már én is :) :)

Kory.köszi az invitálást,de most nem megyünk..Sanyim dolizik ma is meg holnap is.holnap azért elmegyek a gyerekekkel-itt is lesz nálunk hídavató,meg a szomszéd faluban valamilyen lovasverseny :)

Ildi.szupi,hogy Mirtillnek jó lett a hallásvízsgálata :) :)
Katica.aztán az uh után várjuk az élménybeszámolót.

Huu,csajok.
Pár hét és ovi-suli.az iskolára már majdnem minden megvan...egy kész vagyon a sulikezdés :x

Amúgy várok drukkokat-beadtam egy 4órás munkára a pályázatom...elvileg jók az esélyeim...csak nekem kéne megmondani mennyit kérek.... :roll: :roll: ..na...majd meglátjuk.


Szép hétvégét mindenkinek

Andi és

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Sziasztok!!

Kory!

Mi nem tudunk menni (pedig de jó lenne!!), mert most a Sárával bárányhimlőzünk! :D Tegnap jöttek ki rajta az első pöttyök és csak jönnek és jönnek :lol: De jól van, csak egy picit nyűgösebb...még.
De ha vége, akkor mindenképpen el akarom vinni őket az állatkertbe , oda hozzátok! Milyen jó lenne, ha összefutnánk valahol!!!


Katica!

Lassan túl vagy az első harmadon :shock: :lol: , remélem el is múlnak ezek a rosszullétek!
És miért is köveznénk meg a padlizsán krémért?? Az enyémek már jóval korábban ettek hagymásat - vagy nem erre gondoltál? Lett valami másnap a pocakkal??


Ildikó!

Akkor nosza, rajta...látod a lányodon nem múlik a tesó kérdés! :lol: :lol: édes lehetet!!! :lol: :lol:
Köszi kérdésed: még van a Marin két olyan pötty, ami varr-os és így látszik, de teljesen jól van. Már homokozott és fürdött is! De most kezdjük előről a Sárával :roll: :lol:


Évi!

gen elnapolva a műtét, csak 6 hét után lehet, így szeptember közepén lesz szerintem. Kell újra időpontot kérnem.
Három gyerekkel azért nem lehet könnyű!!! Az éjjeleidet nem írigylem.....brrrr :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


SZIASZTOK!

Sokat írtatok, pedig csak 1 napot nem olvastam. Bocsi, hogy nem reagálok, Katica hajrá az UH-on!

Nem (nagyon) nehéz a 3 gyerek, csak Tomi szereti tartogattani magát és a 2 nagyobbnak is megvannak a kis megszokott dolgai. Ma voltunk babakocsis bicajos kiránduláson, hát Tomi úhgy összesz@rta magát, hogy még az ülést is moshattam.
Inkább a háztartással nehéz összeegyeztetni egy kisbabát. Most pl. kiteregettem, de mikor fogok megöntözni?!
A főzés is sok idő minden nap, már 10-kor nekiállok és sokszor 1/1 1-1-re készülök el. Ja és akkor pakolom el a 9-re eltolódott reggelit.

De ma elővettem a hordozókendőt, és így legalább szabadok a karjaim.
Amúgy pénteken és ma is voltam boltban a nagyokkal, az iskolai cuccok beszerzése kész tortúra. Sanyi sokat segít, ha itthon van, és ő szokott bevásárolni is napi cuccokat, egész ügyes.

Most megyek fürdetni nagyokat, Sanyi tartogatja Tomit és talán meg is öntözök.

Orvoskeresőben vagyunk, egy ismerős prof. keres nekünk dokit- csak ki kell várni.
Zárjátok a topicot, én nem tudom hogy kell, csak szóljatok, hogy be tudjak lépni :wink:
Bari még két szót sem szólsz magadról? Küldd el a gmail-es email címre, vagy valakinek priviben és ő továbbítja.

Éva

KépKépKép
agmano
 
 


Gyöngyi, a mennyiség miatt mondtam, hogy ne kövezzetek meg. Egy kilós kenyér közepe volt megkenve vele. Másnap sem volt semmi gond, bírja a fűszereset a kiscsaj! Ma kirándulni voltunk Esztergomban, s hogy időt spóroljunk, Mekis reggelit ettünk. Bori úgy ette a sertéshúspogácsás fél szendvicset, hogy öröm volt nézni! Pedig elég borsos. A tojásos fele persze nem kellett neki, annak a másikhoz képest semmi íze nem volt. :wink:

Andi, drukkolok az állás miatt! Túl keveset ne mondjál fizetésnek, mert akkor egyrészt nem vesznek komolyan, másrészt meg rosszul jársz, amikor megkapod az állást. Nézz körül neten, érdeklődj, hogy kb. mennyit szokás ilyen munkáért kapni! Hidd el, a leendő főnöködnek is van egy tól-ig határa, neked az a jó, minél inkább az -ig felé tippelsz. Hajrá! Ne becsüld alá magad!

Éva, kell egy pár hónap, míg összerázódik a család, ugye?

Gyöngyi, Sárának is gyors gyógyulást kívánunk! Legalább a bárányhimlő kilőve nálatok, úgy tudom, azt többször nem szokás elkapni. Jól tudom?
ktc
 
 


Felületesen olvastam, Andi szuper ajánlat a 4 óra!
Elég ciki állásinterjún kimondani, hogy mire gondolsz, nekem is volt benne részem. Hebegtem-habogtam, pedig szemrebbenés nélkül rá kellett volna vágnom az összeget, nem kértem keveset -pécsi viszonylatban, a köztisztviselői bért mondtam, a szeme sem rebbent a palinak, és meg is kaptam volna az állást tavaly nyáron, még 2-szer hívott is a főnök, de más terveim voltak(most itt szuszog a karomban) és közben bejött az itthoni munka.
Mi a sulis cuccokat sztem jó áron szerztük be, igaz nem ugyanolyan a táska és a tolltartó+tornazsák, de azért nem megyünk a Dunának. Inkább sok kis piszlicsáré dolog van 50-200 Ft között.

De jó, hogy Bori ilyen jól eszik!

Nálunk Tomi sem lesz egy bélpoklos. Egyszerűen abbahagyja a szopit és kész, nem lehet megtömni, de meg sem közelíti hízásban a nagyokat. Majd szeptembertől jobban ráhangolódunk. Ma 3650 g (3100 g volt a minimum pont 3 hete).

Gyöngyi, de jó, hogy elkapta mindkettő a pöttyöket! És nyári szünetben, persze most nem mehettek sehová, spórolnak nektek a csajok. Van valami ellenszer Tomi "miteszeres" arcára? Ez fehérjeallergia? Most kálciumot kap, de elég pötyi így is. Már nem eszem tejtermékeket és tojást. De most éppen tudok vasat enni.

Éva

KépKépKép
agmano
 
 


Sziasztok!

Andi!
Drukk a munkához!

Én is álláskeresőben vagyok mert januárban megszűnt a munkahelyem és azóta nem sikerül semmit találnom!Pedig annyi helyre beadtam már,minden ismerős mozgósítva van és sehol semmi!
Itt egyébként is nagyon nehéz munkához jutni ha pedig gyerek van szinte lehetetlen!De remélem hamarosan én is szerencsével járok.

Ma történt velem valami ami eléggé megijesztett.Jöttem el az oviból és Mirtill ovis barátjának az apukája megállított.Elhagyta őt az asszony és elvitte a kisfiút is(oviba sem jár)és azt akarta,hogy én mondjam meg hol van és mi a csaj új száma.Én nem tudom mert annyira nem voltunk jóba csak az oviban beszélgettünk.A férfi be volt rúgva és azt mondja drogozik is és nem hitte el,hogy nem tudom hol vannak.Erre azt mondta,hogy el fogja vinni a kislányomat az oviból csakhogy megtudjam milyen érzés ha elveszik a gyereket!Totál hülye!
Annyira megijedtem,nem tudom mennyire kell komolyan venni mindenesetre szóltam az óvónőnek,hogy vigyázzanak Mirtillre!

Katica!
Valóban jó étvágya van Borinak!
Mirtill is szereti a hagymát,fokhagymát.

Sziasztok!
Ildikó

Kép
ildikó74
 
 


sziasztok

felhívtam a nőt,hogy mennnyit kérek...háát majd jövőhéten kiderül,de nagyon sok a jelentkező :(

Ildi.ez nagyon szörnyű még leírva is...én tuti megkeresném a kedves Apukát józan állapotában és kérdőre vonnám,hogy mi is volt a múltkori. :evil:

hagyma ,fokhagyma? Sziszinek is bejön...Zsolti utálja.

Évi.ne törődj vele,hogy mennyit eszik.amíg szopi van+hízik gond nem lehet :) :)

Tündi.veletek mi újság?

Kory.voltatok a CSángó fesztiválon?????
Mi voltunk tegnap lovasnapokon...nem volt nagy szám,utána híd alapkő letételen-az már jó volt,igaz rengetegen voltak-de ingyen ugrálóvár+csomo ingyen játék....gondolhatjátok :) :)
este meg Alma együttes koncertezett.

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Sziszi mit kért szülinapra? És Zsolti?

Ma elég gáz, eddig 2x fél óra alvás volt, kézben persze elvan, de leteszem üvölt.

Éva

KépKépKép
agmano
 
 


Andi!!

Drukkolok, hogy összejöjjön az állás!! :)
Alma :lol: nagyon szeretjük!

Ildikó!

Húúú, ijesztő lehetet ez az affér!! :? :twisted: Szerintem a legjobbat tehetted azzal, hogy az ovónőnek szóltál!!!

Évi!

Én is örültem, hogy elkapták a csajok. Főleg, hogy most nyáron: nem kell hiányozni a suliból, oviból és most jó az immunrendszerük.
Bár szegény Sára szörnyen néz ki :roll: és a mostani éjszakánk borzalmas volt. 2X 1 órát aludtam és sajnos a Sára is nagyjából :cry: csak forgólódott és vakarózott. Amig a karom bírta simogattam a kiütéseit, volt hintőporpzás meg fenistil a max adagban, de semmi nem segített :cry: :cry: viszont most úgy tűnik ez volt a mélypont , mert ma egész jól van, nem is vakarózik és nincs több új hólyag.
Most nem megyünk sehova, de a katasztrófa turizmus (apa mondta)beindult nálunk :lol: eljöttek a barátnők, akik szintén szeretnék, ha a gyerekeük elkapja a bari! :lol: így 3 napja buli van minden délután :lol: :lol:

Tomi kiütésit az anyatejben lévő hormonok okozzák. Erre jellemző, hogy csak az arcon van és bármit tezsel ellene megmarad, csak 3 hónapos korukban tisztul le. Így felesleges (emiatt) a diéta vagy a calcium, mert nem érzékeny semmire, csak így nyilvánul meg az anyatej - erre tessék büszkének lenni, mert a szopizást bizonyítja :lol: :lol: nálunk is volt, tudom szörnyen néz ki, de bármit kensz rá, vagy adsz neki, nem lesz semmilyen hatással. El fog múlni magától!
Nagyoknál nem volt ilyen?? Mert nagyon gyakori! Bá nincs jelentősége.

Jaj, erre a háztartást összeegyeztetni a csecsemővel időszakra emlékszem: borzasztó. De aztán egyre jobb lett, ahogy nőtt a gyerkő és mozgott - legalábbis nálunk! ilyenkor szoktam arra gondolni, hogy nem véletlen, hogy nagyon sok anyuka rendeli a kaját - nem gondoltál még rá? Bár mindjárt itt az ovi, akkor meg nem kell időre főzni. Vagy neked kell? Mert akkor tényleg kényelmeseb lenne hozatni a kaját. Hamár a nagyszülők nem főznek rátok - segítségképpen! :? :wink: :wink:

Katica!

Ja, a mennyiség nekem fel sem tünt :oops: :oops: az enyémek jól esznek, így nem vettem észre, hogy ez sok lenne :lol: viszont az enyémek nem szeretik a hagymát vagy az erőset. Mondjuk én még a borsos dolgokat sem, nemhogy az erőset. Lehet nem szoktattam hozzá őket. Bár a hagymát imádom :lol: nagyobb bánatom, hogy a paradicsomot, paprikát sem eszik a lányok - akár az apjuk :( :(
igen, jól tudod :lol: , bárányhimlő egy életre letudva! :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Sziasztok!

Gyöngyi!

Szólj ha erre jártok,hétköznapokon többnyire itthon vagyunk,hétvégén egy napot mindig anyósoméknál(mert hétköznap nem találkozunk).
Gyulai nyaralást megpróbáltuk nem annyiba hagyni,mert tényleg nem rajtunk múlt,h.haza kellett jönnünk,és 3 napunk így elúszott,meg ugye 20e Ft.
A két éjjelből egyet akar megadni.Ezt is azért ,mert tudomásunkra jutott,h.kiadta a szobánkat,szóval arra az éjjelre dupla pénzt kapott.
Az új is fizetett,meg mi is kifizettük.Na,csak ezt az egy éjszakát akarja megadni.
Mondjuk ő erről a dupla kiadásról is bőszen hallgatott.

Gyöngyi!

Akkor igaz ez,hogy aki családon belül másodjára kapja el,vagyis felülfertőzött azon sokkal több pötty lesz??Mindenkitől ezt hallom.
Legalább tényleg túl lesztek rajta!
Azt meg nagyon birom bennetek,h.még ilyenkor is buliztok,meg barátok jönnek-mennek!Tök jó,h.ilyen lazák vagytok!!!
Én is ilyen szeretnék lenni,de én mindent tragikusan fogok fel.
Most azt is,h.Olivérem fél év alatt egyetlen egy dkg-ot sem hízott!
Már totál kivagyok!!!!!!!!!!!
Áll a szájában jobb oldalt az étel ,aztán ennyi!
Ennél még Kinga is jobb volt!
Egy szerencséje van Olinak,h.ő nem születésétől ilyen,hanem 1 éves korától.
Kinga is tök jó eszik,de egy dkg sem marad rajta!!!
Megőrülök már ettől a súly kérdéstől!!!!


Andi!

Szurkolok a munkához,remélem bejön!
Már az új tanulmányaiddal kapcsolatos az állás?
Voltunk a Csángón 2 nap is,nagyon jó kis rendezvény,csak rengetegen vannak.
Műsorokból,táncosokból,felvunolókból nem sokat láttam,mert a gyerekek egyik sergőből a másikba,fehér póniról a tarkára,szóval minden róluk szólt.

Ildi!

Mirtill,h.eszik most?Rajta megmaradnak a dkg-ok?(kg-ot már írni sem merek)?
Tényleg durva amit írtál!
Jól tetted,h.jelezted az óvónőnek.
Szegény gyerek mit élhetett át otthon!

Kép

Kép
kory
 
 


Sziasztok!

Mi is nagyon szeretjük az Almát és a Kolompost!Csak sajna mifelénk sosem jönnek még Miskolcra sem!

Kory!
Mirtill most elég jól eszik(oviba jár).Azt nem tudom hízott-e mert itthon nem szoktam mérni.Márciusban volt 13,2kg júniusban 14kg és szeptember elején megyünk a 4éves vizsgálatra majd ott megmérik!

Nagyon figyeltek Mirtillre az oviban!Azt mondta az egyik dadus,hogy csak a szája jár a hapsinak úgysem meri megtenni.Neki vmi rokona!És ha egyszer kattan a fogaskerék az agyában és tényleg elviszi?Jobb az óvatosság!

Sziasztok!
Ildikó

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok!!

Ildikó!!

Jöhet a gyerekben a megerősítés: soha nem állsz szóba idegenekkel!!!Szörnyűű, de ilyen a mai világ, hogy félteni kell a gyerkeket nagyon!

Kory!

Szerintem hétköznap megyünk, akkor kevesebben vannak,és még van szabim :lol: :lol: majd megírom, hogy melyik napon. Én úgyis a tervezős fajta vagyok :lol:

Általában az első gyerek a családban valaki idegentől fertőződik, akivel viszonylag rövid ideig találkozik. A Sára a Marietta minden fertőző napját végig asszisztálta, puszilgatta, ölelgette, egy pohárból ittak. Masszívan és folyamatosan kapta a fertőzést : én erre gondolok, hogy ez lehet az oka. És valóban sokkal több pötty volt a Sárán. Viszont kevesebbet volt lázas. De mivel több helyről viszketet, így nehezebben is viselte.
Azért higgyétek el, hogy éjjel én is sokat agyaltam azon, hogy vajon jól döntöttem-e. Látva, hogy mennyire szenved, hogy nem tud aludni. De aztán reggelre letisztult a dolog: túl vagyunk a nehezén. Igazából minden betegégnél van legalább egy olyan éjjel, amikor nem alszunk jól: láz, köhögés, hányás, fül fájás. Ez sem volt rosszabb. És tudatosan nem gondolok a lehetséges szövödményekre: legjobb tudásunk szerint meghoztunk egy döntést, már nem lehet rajta változtatni. Megteszek mindent, hogy e legjobban jöjjünk ki a betegségből: homeo és vigyázok nehogy felülfertőződjön egy-egy pötty. Ennyi! Próbálok nagyon egyszerűen gondolkodni. Nagyanyáinknak még "könnyű" volt, nem kellett ennyi döntést meghozniuk, mint pl az oltás vagy nem oltás. Persze jó, hogy fejlődik az orvostudomány, csak néha úgy érzem hogy sokkal inkább áll a pénz szolgálatában, mint az emberében :? :?

Megint filozófikus hangulatban vagyok :oops: :oops: , biztos a fáradtság miatt. El lehet szokni a nemlavástól :lol:

Ja, a lazasághoz, meg kellenek a szintén laza barátnők. :lol: :lol: Ők sem oltatták be a gyerekeket, és most annyira jó időben van ez a fertőzés, mármint jó az immunrendszerük, még suli, ovi előtt át lehet rajta esni, kiszámítható, stb. Most ám magamat is győzködöm :lol: :lol: :lol: :lol:

A hízás-nemhízás témához meg nem merek hozzászólni :oops: leszámítva pár baris napot az enyémek még kánikulában is jól esznek. Bár igaz, nem híznak. :? :?

jaj, majdnem lehagytam a lehagytam a Sára képeket:
Kép Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Ildi! Nyugodj meg, most, hogy szóltál az óvónőknek, biztosan nem fogják neki odaadni! Gondolom, nálatok is le kellett adni a papírt, hogy ki viheti haza Mirtillt. Eseti "megbízásoknál" pedig a gyerek szülei külön szoktak szólni az óvónőknek, hogy XY szüleivel elengedhetik a gyereket aznap, mert meg van beszélve. Nálunk ez legalábbis így működik. Mondjuk amikor 1 éve szeptember első hetében még nem engedték, hogy Bori az oviban aludjon, én meg dolgozni próbáltam, egy kedves barátnőm vitte haza ebéd után Borkát, s vele is maradt 2-ig, amíg én hazaértem. Akkor külön meghatalmazást írtam neki, de nem kérték az oviban, hiszen szóltunk előre, meg be is mutattam a barátnőmet mindenkinek. Szóval szerintem emiatt ne izgulj többet! Tudnak a dologról, biztosan figyelni fognak!!!!!!!!!
ktc
 
 


Eléggé szörnyű,hogy ilyen időket élünk,de nekem is az jutott eszembe,hogy nem adják ki a gyerekeket csak szíre-szóra.Nálunk is megvan kinek adják oda,leíratták egy papírra,még a telefon számukat is elkérték..
varga tünde
 
 


Sziasztok!

Megvolt az UH, csupa jó hírek! Teljesen stimmel a számított kora és a méretei!!!!!!!!!!!! Hurrá! Sőt, majdnem nagyobb is, azt mondta a dokim. Most nézem a várandós kerekem, aszerint holnap töltöm be a 13 hetet, a vonalzóm persze mást mutat, s a dokim is azt mondta a méretek alapján, hogy ez már majdnem 13 hetes! Itt ugye a betöltött heteket nézik, tehát ha 13 hét 6 napos vagyok, azt még 12-nek mondják - jól tudom? Szóval jó hírek.

És akkor a lelet:
Egy élő magzat. Lepény fundusban. CRL:70 mm, BPD 24 mm Tarkóvastagság: 1,6mm (norm.) Orrcsont látható. Az uterus környékén kóros echo nem látható. Dg.: Grav s 12

Mozgott keze-lába, nagyon jó volt látni. Szívhangot nem hangosítottak ki, de nem is csodálom, az egész vizsgálat kb. 5 perc volt, csak másfél órát vártam mire bejutottam. Nagyon sokan voltunk, ehhez a doktornőhöz sokan mennek, nem véletlenül. Csütörtökön megyek vérvételre a kombihoz.
ktc
 
 


Katica.megvolt az UH??????????? kérünk élménybeszámolni :) :)

Mi ma voltunk Sziszivel 5éves státuszon:
109cm és 18kg (18,4volt ruhástól)... (ezt kicsit sokallom-itthon olyan 17-17,5 a digin meztelenül).Amúgy minden oké vele ...persze nagy a mandula,orrmandula..ezt eddig is tudtam 8)

GYöngyi.aztaa.szép a pöttyös lyány :lol: :lol: :lol: Mariettát is megörökítettétek? mert akkor róla is kérünk.

Andi és

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


ez nem ér Katica...együtt írtunk..és Te küldted el gyorsabban :P :P :lol: :lol:

NAGYON ÖRÜLÖK A JÓ HÍREKNEK.!!!
Szerintem 13hét 6nap=betöltött 13hét

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Sziasztok!
Katica!
Gratulálok a jó hírekhez!

Gyöngyi!
Jó sok pöttye van Sárának!
Mirtill be van oltva bárányhimlő ellen,eddig nem kapta el remélem nem is fogja.Azt mondta a doki,hogy ha el is kapja enyhébb lefolyású,nincs annyi pötty sem.Nagyon sokat vaciláltam mielőtt beoltattam remélem jól döntöttem.Ha biztosra tudnám,hogy nem lenne semmi szövődménye akkor lehet nem adattuk volna be.De mi van ha pont Ő kap egy súlyos szövődményt?

Beszéltem a csajjal akinek bekattant a párja azt mondta,hogy holnap jön a kisfiú oviba mert a hapsi bekerült a pszichiátriára így nem fenyeget veszély,de azért figyelnek az óvónénik.

Sziasztok!
Ildikó

Kép
ildikó74
 
 


Hali

Ildi.nekem is be van oltva mind2 gyerkőc bari ellen.nekünk is pont e miatt ajánlott a dokinénink.

Örülök,hogy megnyugodhattok :) Nálatok sima v. vegyes csopi van az oviban?

Andi és

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Katica!

Szuper jó hír, gratulálok!!

Andi!

Mariettáról is lett kép, de neki annyira kevés pöttye volt, hogy semmi nem látszik a képen :lol: :lol:

Ildikó!

Én meg azért (is) nem oltattam be a csajokat, mert én úgy gondolkodom, hogy miért pont ők kapnának szövödményes bárányhimlőt! Ettől egyáltalán nem tartok! Mindent megteszek, hogy ne így legyen és bízom az immunrendszerükben. Na, azért viszont, mármint az erős immunrendszerükért, mindent megteszek.

Engem zavar, hogy amikor elkezdték az oltást még csak 1 adagot adtak, aztán pár évre rá kiderült, hogy kettő kell. Mégis van aki egy oltással nyugodt, mert nem tudja az új fejleményeket. ÉS miért van az, hogy oltás ellenére is azt mondja az orvos, hogy kerülje el e gyerek a bárányhimlős lányimat? Akkor most véd vagy nem??
Számomra olyan sok a bizonytalansági kérdés, hogy nem bizom benne. És ez szemét módon pénz kérdés is. Persze lehet azt mondani, hogy a gyereken nem szabad spórolni (ez igaz is), de a gyereken keresztül le lehet lejmolni a szülőket? Ez tisztességes??

Egy biztos, a felnőttkor határán gondolnotok kell arra, hogy vajon egész életre (vagy meddig??) adott-e védettséget az oltás!! Ez addigra kiderül! Mert ha nem , akkor kell új oltás, hogy felnőttként tényleg védettek legyenek a gyerekek!

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Sziasztok!

Katica, egy óriást növesztessz a pocakodban?! Gratulálok!!! Örülök, a nyaki redő is szuper!

Gyöngyi, ezt iszonyú még nézni is! Szerény Sára.
Mi sem oltottunk barihimlő ellen, Martinnak 3 esélye volt elkapni, még eddig nem sikerült.

Bocsi, most mennem kell, de még jövök, ha hagynak...

Éva

KépKépKép
agmano
 
 


Helló!

Én sem voltam még pöttyös.. Fiúk sem,pedig eddig voltak körülöttünk himlősek,írtam is.

Engem is zavar egy pár oltási stratégia. Ez amit írtál Gyöngyi épp olyan,mint egy a mostani oltás,hogy egy ideig kettő aztán mégsem,hanem egy.
Szerintem mi itt sokat teszünk az immunrendszerükért. Hisz amennyit itt írtunk tapasztalatként. :) ÉS fő a pozitív hozzá állás.. :roll: :)


Szép méretek :wink:
varga tünde
 
 


Sziszinek előre is boldog szülinapot, lehet, hogy nem jövök aznap!
És készülőben Zsolti, Mirtill és Sári. Sok az augusztusi.
Bari, mi van?

Kezemben tartom Tomit és mégis távolról a sírását hallom. Már kezdek meghülyülni. Ilyen éjszaka után nem csoda.

Kellene főznöm is.

Éva

KépKépKép
agmano
 
 


Sziasztok!

Az oltással kapcsolatban sok embert megkérdeztem pl.védőnő,gyerekorvosok.A legtöbben -köztük a védőnő is -azt mondta,hogy a bárányhimlő gyerekbetegség amin át kell esni.A rózsahimlő,kanyaró és mumpsz nem gyerekbetegség?Az ellen miért kötelező a védőoltás a bárányhimlő ellen miért nem?Erre nem nagyon kaptam választ.Mindegy mi beoltattuk!Ha már nagylány lesz és babát tervez nézet egy ellenanyag szintet és ha kell majd beoltatja magát újra!

Mirtilléknél vegyes csoportok vannak sőt az egész városban egy kivételével az összes oviban az van.Mirtill a nagyobb gyerekekkel sokkal jobbankijön mint a vele egykorúakkal az óvónő azt mondta azért mert sokat van felnőttek társaságában.

Tegnap voltam egy állásinterjún,4órás lenne.Majd szept.elején kiderül sikerül-e.Addig azért keresgélek bár nincs túl sok lehetőség.Jelentkeztem ma egy tanfolyamra is de egyelőre azt sem tudják mikor indul el.

Mirtill nagyon várja már a szülinapját de főleg azt,hogy az oviban is megtarthassa.Itthon mindig azt játsszuk,hogy oviban vagyunk és Neki szülinapja van és köszönteni kell!
Olyan hamar elszaladt az idő!Már 4éves!Amikor szerettük volna az az 5év nagyon lassan telt most pedig rohan!
Mindig azt kérdezgeti,hogy én a kórházban melyik ajtó mögül választottam ki,miért pont Őt.Aztán pedig azt,hogy honnan tudta a gólya,hogy Őt pont hozzánk hozza!Kicsit megkavartam a góly sztorival!Nme érti,hogy ha a góly dobta be az ablakon hogy volt a hasamban és mit keresett ott a doktorbácsi!Nme tudom ebből hogyan mászok ki! :D

Sziasztok!
Ildikó

Kép
ildikó74
 
 


Kicsit siettem így pár szó rosszul sikerült!Góly=gólya! :)

Kép
ildikó74
 
 


Sziaszok

Ildi.nálunk is vegyescsopi van...de most sajnos az a divat,hogy újra homogén csoportokat alakítanak ki.

Gólya sztori ..aranyos :) :)
Na...nálunk tisztában vannak a terhességgel+születéssel...főleg Sziszi-és őt nagyon érdekli.már sokszor mondta,hogy egyszer ő is anyuka lesz és szülni fog +szopiztatni.

Drukk neked is az álláshoz!!!

Évi.köszi..előre is.elvileg jövőhét szombaton tartjuk együtt a 2szülinapot.a fő ajándékok már megvannak+a lufik is,"dekorácio".Torták nem lesznek nagyon különlegesek idén-már meguntam,hogy 12-14e Ft-ot fizetek 2tortáért :( -így vagy én csinálom,vagy olcsóbb helyen lesznek véve.

Én azért döntöttem a bari ellenes szuri mellett,mert ugye amit múltkor írtam a szövődmények, a másik meg azt mondta a dokink,hogy 1év utána mialatt helyreáll az immunrendszer.

Andi és

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Nagyon Boldog Szülinapot Sziszinek!

72336 Balingen

Kép

Kép
kory
 
 


köszi Kory előre is...majd 17-én lesz neki-de ebből a vonalzóbol nem derül ki sajna.

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Hali.

Mi ez a nagy pangás kérem???????

Bari.Te tudod,hogy hogy működnek a zárt topikok és hogy lehetne akkor ezt is zárni?

Andi és

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Sziasztok!

Mi is elvagyunk. Már várjuk az ovit,legalább kis pihi és csend lesz.Addig nincs csend :lol: :lol:

Mindig ki kell találni valamit,mert nagyon uncsi itthon már. Rendszerint terep biciklizni kell,ezt nagyon bírják a fiúk. Rólam meg csak folyik a víz. Majd rakok képeket is,csak nem jutok el a letöltésig :oops:

Elkezdtem a ruhákat szanálni.Rengeteg ruhát kellett elraknom,ami majd jó lesz Dominak,meg ami már nem jó a kicsinek. Összeraktam zsákokba a kis ruhákat,ami már Dominak sem jó, 2 zsák lett.Rengeteg body rugi stb. Csak lestem :shock: elraktam a rokon csajoknak hátha szükségük lesz rá 8) Szanálom a játékokat,meg hasonló munkákat csinálok. Szóval elvagyok.. :)

Sziszikének Boldog Szülinapot! :)

Éva hogyvagytok?

Ktc???? :)


Huu csajok kaptunk két degut,nem tudom írtam-e. De hát mit ne mondja,nekem nem nagyon jönnek be,de a fiúk oda vannak értük,csak a bajság az állandóan simogatni akarom téma :shock: Megy a vita rajtuk.Viszont az tuti,hogy nem hozom be a nappaliba őket,mert én érzem a szagukat..Pedig takarítom őket,de mégis.


Suliba megvettétek már a táskát meg amik kellenek.? Épp nézegettem,mennyit elkérnek egy-egy dologért borzalom:shock:
varga tünde
 
 


Sziasztok!

Sziszinek Boldog Születésnapot kívánunk!

Mi meg vagyunk,Mirtill oviban.Mostanság nagyon jó kislány,eszik rendesen,szót fogad,szeret oviba járni!

Én vagyok megint depi egy kicsit,semmi nem akar sikerülni!De egyszer csak ránk mosolyog a szerencse!

Sziasztok!
Ildikó

Kép
ildikó74
 
 


köszönjük a köszöntést :) :) pussz érte

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Sziszinek boldog szülinapot, akkor élesben is!

Nálunk minden oké, ma éjjel csak 1-szer keltünk, ortopédia redben volt mind3-nál.

Éva

KépKépKép
agmano
 
 


Sziasztok! Talán emlékeztek, írtam, hogy kell alvásvizsgálat Borinak, mivel júniusban alvás közben durva légzéskimaradásai voltak Borinak. Azóta járjuk a kálváriát, ami valószínűleg szeptemberben egy kis műtétben záródik, a torokmanduláiból csípnek le. A lényeg, hogy tegnap este megvolt, túl vagyunk az alvásvizsgálaton. Bori jól van, csak teljesen kiakadt a napja. Nagyon büszkék vagyunk rá! Tegnap este 7-re mentünk, 3/4 9-kor szerelték fel rá a kütyüket, szegényem úgy nézett ki, mint egy robot. A fején 8, mellkasán 2, ujján 1 érzékelő, mindezek dróttal a mellkasán lévő dobozba voltak kötve, s volt egy nagyobb doboz a hasára szíjazva is, az volt összeköttetésben a számítógéppel. Ja, az orra előtt, abba is kicsit bevezetve is ment egy cső. A mérés 10-től 6-ig tartott. 11 volt, mire viszonylag elaludt, de szegénykém semerre nem tudott fordulni a sok dróttól és doboztól, a hátán tudott viszonylag jól feküdni. Az éjjel nagyon nehezen telt, Sanyi is velünk maradt, egy nagyon jól felszerelt, igényes, szép szobában voltunk. Reggel 6 után, mikor a gép leállt, Bori is felébredt, 10 perc múlva leszedték róla a drótokat, kütyüket, át kellett még mennünk az osztályra egy papírért, s 7-kor már itthon voltunk. Sanyi csak délre ment dolgozni. Borival nehezen lehetett bírni délelőtt, nagyon fáradt volt, én is csak bóbiskoltam folyamatosan, nem tudtam magamhoz térni. Aztán fél 11-kor Sanyival elaludt, én 11-kor váltottam, s aludtunk egészen fél 3-ig. 5 után jöttek vendégek, Bori nagyon ügyes volt, nem nyüszített, csak kacagott, nagyon büszkék vagyunk rá emiatt is!!!!!!!!!!! Szept. 6. után lesz hivatalos lelet, mert addig a doktornőnk szabin van, de az asszisztens mondta, hogy a horkolás és a légzéskimaradás is jól látható az alvásán, úgyhogy volt értelme végigcsinálni.

Sziszinek boldog szülinapot!
ktc
 
 


Szegény Bori, csoda, hogy így el tudott aludni.
Mirtillnél írta Ildikó a verejték vizsgálatot, hát pont rábukkantam, az sem semmi. É még lehet, hogy nálunk is lesz az immunvizsgálat részeként.

Van állítólag egy doki pécsen, aki kórház nélkül elvégzi a vizsgálatokat privátban. Na, őt kellene felkutatni -meg is van az irány, ha ez a prof nem talál nekünk senkit. De most nyáron nem lehet semmit intézni.

Éva

KépKépKép
agmano
 
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: