Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Először is jobbulást mindenkinek!

Én azt hallottam a Bioptron lámpáról, hogy nem jó, mert hideg fénye van, a meleg infralámpa jobb. Ráadásul tusz venni kb 20 infralámpát (5000 Ft-tól) 1 Bioptron árán... Anyósék 5 éve 150e-ért vették egy előadás keretében, tehát boltban kb a felébe kerülhet.
Szerintem nem egy nagy eresztés, mert csak a színes lencséket cserélgeted a lámpa előtt. Biztos van valami hatása- placebó.

Jó étvágyat mindenkinek!

Éva
agmano
 
 


Éva!!

Én úgy tudom, hogy az infra káros a szemre, ha belenézel. És ez elkerülhetetlen kicsi gyereknél. Én azért nem használom azt, hiába olcsóbb. És az enyémek a melegtől is "írtóznak" (kezet is csak hideg vízzel mosnak :roll: :roll: )
És én nem hiszem, hogy egy kisgyereknek a placebó hatás miatt múlik el a fülfájása vagy indul meg a hurut ürülése, szakad fel a köhögése, stb. Szerintem kisgyereknél nincs plcebóhatás
ÉS színterápia!!! Én láttam a hatását, hiszek benne.
A barátnőm hegyikristály lámpájával kezelte és gyógyította a lánya hallójárat-gyulladását, ami iszonyúan fáj. Nem hiszem, hogy humbug lenne.
De persze lehet másban is hinni :lol: :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Szia Gyöngyi!

Tudod, amíg van mibe kapaszkodni, addig még nem kristályozunk meg ilyesmi. Természetesen csak a felnőttekre vonatkozik a placebó.
Én arra gondolok lehet, hogy segítség nélkül is pont akkor indult volna meg a tisztulás. Pl az orvos felírja az antibiotikumot és láss csodát 3 nap múlva meggyógyul a gyerek. Lehet, hogy amúgy is meggyógyulna. Mi ezt teszteltük, mikor mindkét fiú beteg lett. A nagynak kellett igazolás az oviba, és elvittük orvoshoz, másnap a kicsi is beteg lett és tüneti kezeléssel ugyanúgy meggyógyult.

Én már nagyon bizalmatlan vagyok mindennel szemben. Biztos a férjem hatása is, de most már mindenhol átverik az embert az ilyen-olyan csodaszerekkel. Lásd feljebb...
A lényeg, hogy meg kell szerezni az immunitást - természetesen ki kell kezelni közben a nyavajákat, de ez olyan mint a hasfájós kisbaba: Túl kell esni rajta és egyszer vége lesz.

Az infra nálunk jól esik a gyerekeknek, van védőszemüveg anyukám kvarclámpájából maradt :wink:
Nálunk egyik hideg, másik meleg vízzel mos kezet, nehogy valami egyformán jó legyen....

Szép - borús napot!

Éva
agmano
 
 

 
 

Sziasztok

Először is jobbulást annak,aki betegeskedik :)

Szerintem muszály,hogy az ember "kapaszkodjon" valamibe.Lehet az pl.antibiotium gyógyító hatása,"csodaszerek",vagy esetleg egy kis pozitív gondolkodás.Kinek mi válik be...
Nálunk a férjemnek nincs semmiben bizalma...se viaminok,se gyógynövények,egyebekről meg nem is beszélek :twisted:

Az infráról annyit-nekünk is van-de tényleg nagyon tud világítani :lol: -nappal csak nagy ráparancsolás árán tűrik meg pár percre-úgyhogy ha szükséges,akkor éjjel lámpázok,mikor alszanak,persze szem letakar stb.De azért jó,hogy van!! Én az első fülfájáskor vettem.

Bárány,pindurinak csinálsz majd vonalzót?

Andi és

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Éva!!

Akkor most elmondok egy titkot :lol: :lol: , egészségügyis végzettségem van, amit jó régen :cry: :cry: (15 éve) szereztem. Nekem még akkor azt tanították, hogy az antibiotikum az egyetlen lehetséges "csoda"szer.
Sejtheted, hogy milyen bizalmatlan vagyok a hagyományos kezelésekkel szemben :roll: :roll: De azt be kell látni, hogy nem az antibiotikum az egyetlen megoldás!!! Olvasok, fülelek és begyüjtök minden infót: ki mit hogyan csinál, kinél mi vált be, és megpróbálom szűrni mit próbálok ki. És csak akkor hiszek benne, ha kipróbáltam és bevállt, akkor is sok kérdésem és kételyem van. De ami bizonyított nekem abban hinni fogok :lol: :lol:
Mivel én nem adok antibiotikumot (csak legvégső esetben), most sem kellett, ezért próbálom egyéb , békés módon segíteni a gyerek gyógyulását. Magamat sose gyógyszerezem :lol: :lol: , szarabul is vagyok, és tovább gyógyulok mint a gyerekek :lol: :lol:
Bár itt a gyógyszerezés alatt a teákat, homeos bogyókat, lámpát, vitaminokat és ilyeneket értek. :lol:

És éjszakai infrázás :roll: :roll: Na ennél önzőbb vagyok :oops: :oops: Nálunk alapból is szarok az éjszakák, örülök, ha alszanak és én is aludhatok, ha még éjjel kellene 2X -3X infrázni.....
Ezért választottam inkább a bioptront, de ezt tök jól, és élvezettel alkalmazzák a csajok :lol: :lol:

És hinni muszáj valamiben, mert akkor elveszek :cry: :cry:

És azért szerettem meg ezt a topikot, mert olyan sok jó dolgot halottam Tőletek (köszi :lol: :lol: )

Szép napot!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Sziasztok!
Sokat belekukkantok ebbe a topicba,főleg h.
lányom rossz evő és ez kapcsán sok vitamint,homeos cuccot stb..-t
kipróbáltunk az ügy érdekében,bár e téren nem hoztak változást.
Báránnyal és Anival már ismerjük egymást az evés topicból.
Valószínű továbbra is csak olvasgató vagyok,mert közel 3éves lányom
mellett,most van egy 3hetes kisfiam,akik minden percem lekötik.
Sok jó dolgot olvastam itt,sokat lehet tanulni Tőletek!
Én is feldobnék egy témát,nálunk most ez a téma az aktualitás.
Szerintetek is meghatározza(nagyban)egy gyerek immunrendszerét,immunitását,hogy meddig szopik,meddig anyatejes?
Hála égnek még van tejem,de kevesebb minden erőfeszítésem ellenére,mint a lányomnál.
Szerintetek??????????
Bárány!
Olvasom itt a képzelgéseidet(elvetélek stb.)
Ha közelebb lennél jól fenéken billentenélek!!!!!!!!!!!!!!
Ugye tudod?
Kory

Kép

Kép
kory
 
 


Sziasztok.

Kory.Először is gratula a picurihoz (+persze csajszidhoz is) :)
Hogy mekkora mértékben befolyásolja az immunrendszert a szoptatás azt passzolom,de szerintem csak jó hatással lehet rá.
Az én tapasztalatom: A lányomnál több tejcsi volt+dupla annyi ideig szopizott és erősebb az immunrendszere (úgy néz ki...:) )
Viszont egy extrém esetet is tudok:ismim kb 2évig szopiztatta mind2 gyermekét -nagyon gyakran voltak betegek-és mint utólag kiderült immunhiányosak.
Ja...még:
Na látod azt hogy meddig anyatejes:a fiamnak 9hóig hordtuk a tejet gyűjtőből (jó tudom,hogy....nem is lehetne várni sokat..),de hiába-a saját anyuka tejcsije a legjobb.

Andi és

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Sziasztok!Kory
Most nagy ellenszenvet fogok kiváltani mindenkiből,de állítom,hogy az immunrenszernek és a szoptatásnak semmi köze egymáshoz.
Nagyon szép és jó dolog,hogy ha valaki szoptat(sokáig),de az én gyerekeim egészségesek mint a makk anyatej nélkül.A lányom soha nem beteg kicsinek sem volt ,a fiam az ovis taknyos köhögős dolgokat néha összeszedte (kopp-kopp-)semmi több...
Én tápszer párti vagyok....valahogy jobban bízom benne...Na most ezért fogok kapni a pofámra :oops:
Vendég
 


Cleo egyszerre írtunk :D :D
Vendég
 


Bárány. :) :) :)
Már megint egy hullámhosszon voltunk....
:lol: vagy csak most volt időnk??!!! :lol:

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Bárány,én nem hurroglak le. 8)

Én csak azt utánom,ha olyan szöveget nyomnak és nyomnak,hogy szoptass,mert ez lesz az lesz a gyerekkel,csak az a jó stb.
A fiamnál (vagyis születése előtt) istenítettem is ezen gondolatokat,mert ugye nő vagyok+cici+tej=szopi-boldog baba+anya.
Na de a valóság,mikor.....hú de sokat írnék...de kórházban beteg,cumiból tömik-nem szoptathatom,öntöm a csapba-itthon meg mi lesz-kevés tejcsis anya,éhes baba-letargia,hogy megbuktam a magam által felállított elvárásoknak szopi téren.és még itt sem adtam fel azért :lol:
A lányomnál már sejtettem ismét,hogy nem leszek tejcsárda -és ugy voltam vele-amit csak tudok megteszek a szopiért,de újra belehülyíteni magam nem fogom.így is lett.szopizott 8hóig.

Szóval ha a fiamnál 4hó,csajomnál 8hó,akkor ha szülök ugye 16lesz???
:wink: :lol: :lol: :lol:

Andi és

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Sziasztok!!!

Lányok, lányok!! Imádom ezt a témát!!!(Szakdolgozatot is írtam belőle :lol: :lol: :lol: )

Bárány!! Nem kapsz a pofádra (Te írtad így), de kiakasztottál!! Jobban bízni a tápszerben, mint az anyatejben :roll: :roll: Valahogy Tőled nem vártam ezt a mondatot a korábbi írásaid alapján :cry: :cry:
Én imádok szoptatni (bár megküzdöttem érte, igen, nem mindig megy egyszerűen) Marietta 16 hónapos koráig szopizott, Sára még mindig!!!! :lol: :lol:
DE igazatok van abban, hogy nagyon rossz dolog, ha a csapból is az folyik, hogy az a jó anya, aki szoptat, ez hülyeség!!!Olyan sok mindenen csúszhat el a szoptatás, ha nem kapsz megfelelő segítséget, ezért nem itélek el senkit ha tápszerezik, csak sajnálom.(ez olyan mint a császár és a sima szülés: mindegy mert gyerek a végeredmény, de simán megszülni annyival jobb) Egyszerűen csak nagyon jó szoptatni, tök egyszerű, mert nem kell pepecselni, bárhol, bármikor megetetheted a gyereket :lol: :lol: És amikor a Sára azt mondja: "szeretem cici" akkor elolvadok.
De mint mindennel ebben sem kell túlzásokba esni!!! Én nnnnagyon szoptatáspárti vagyok, de szerintem sem lesz sokkal jobb immunrendszere a gyereknek ettől. Inkább csak egy jobb indulás, könnyebb emészteni (mint a tápszert), nincs benne allergizáló anyag, sokkal emberbarátibb, mivel természetes, és hát isteni intim viszony a gyerekeddel.

Bárány, ha kicsit néha elbeszélgetünk erről van esély, hogy a harmadik anyatejes baba legyen?? :lol: :lol: :lol:

Hála égnek még van tejem,de kevesebb minden erőfeszítésem ellenére,mint a lányomnál. Kory írtad: nem mindegy mennyi a tejed, ha a gyereknek elég!!?? Mire gondolsz, hogy nem tudsz fejni?? Az a jó szerintem, ha annyi tejed van amennyit a gyereked megeszik :wink:

És hogy Andinak is reagáljak: sajna általánosan igaz amit írtál: elvárják, hogy természetesnek vedd a szoptatatást, de nem igazán adnak hozzá segítséget. Sokan azt gondolják, hogy ez egyszerű és magától érthetődő, pedig sok nehézség adódhat és valóban nehezebben mérhető, hogy eleget evett-e a tápival szemben. De ha nem görcsöl az ember és nem az elvárásnak akar megfelelni, hanem csak magának és a gyereknek, akkor könnyebben megy minden, mint neked a másodiknál igaz??!! :lol: :lol: :lol:

És tegyük hozzá, amilyen betegek voltunk most (jó, nem tragédia, csak szenvedtünk :lol: ), nem azt támasztja alá, hogy a szopi az immunrendszert nagyon támogatná :lol: :lol: :lol: (pedig Sára még 3X naponta)

Kory: gratulálok a gyerekekhez, hidd el belejössz hamar (igaz lányok?) és akkor gyere gyakrabban!!! :lol: :lol:

Jó éjszakát

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Sziasztok!
Azt elfelejtettem megírni,hogy ha akartam volna se tudtam volna szoptatni őket mert nem volt mivel,a nem tudom hány tejcsatornából egy működik és abból csöpögött tű vékonyan a max 30 gr.(véres veríték árán)
A lányomnál még makacskodtak a nővérkék,hogy szotasson anyuka szoptasson,aztán elvitték lemérni csórit,és megállapították,hogy nem volt éhes...
Jött a következő etetés a gyerek órditott az éhségtől tej ugye nem jött,és a nővérkék ismét megállapították,hogy nem volt éhes,ki kell éheztetni,erre már sírva mondtam,hogy NINCS TEJ!!ők erre ,szoptasson anyuka...
Végül 4-5nap gyerekéheztetés után belátták,hogy a semmi nem a legjobb táplálék,adtak neki enni üvegből tápot,de addigra az éheztetéstől olyan mohón evett,hogy kialakult nála egy lvegős nyelés,amitől később elment a kedve az evéstő,mondhatom örökre...Aztán egy év ádáz küzdelem kövtkezett mert Szindi képtelen volt folyadékot nyelni,teját is csak kanállal fszítettünk a szájába,az evésről nem is beszélek,a kutacsa folyton horpadt volt a kiszáradás szélén állt..Már a speciális süritett tápot is nmhéz volt bleerőltetni...
A fiamnál ismervén a történetetet a 2.nap belátták hogy nincs tej,bár hazudok met nála alkalmanként 20-30gr volt,az megette,és a nővérkék hozták neki a tápszert amiből lenyomta a többi 150gr-ot.
Később ő sem az étvágyáról volt híres,de meg sem közlítette a lányoma...
Vendég
 


Császár:
Az első gyerekemet 34 hétre természetes úton szültem(8 napot,élt,meghalt bélfertőzésben) iszonyú kínokat éltem át 3 napja feküdtem infuzión,mert ugye koraszülés, próbálták visszatartani amíg csak lehetett(sikertelenül).A gátat előre vágták,koraszülésnél ez így szokás,éreztem ahogy reccsen a husom,valami eret találtak,a szivem lüktetésére ömlött a vérm,az orvost beterítette,aztán azonnal laltattak..
A lányomat és a fiamat császárral szültem(komoly orvosi indokkal)
Leányálom volt!!!!!Már nem is szülhetek másként(szerencsére)
Bocsi kicsit rossza billentyüzetem,ha nem ütöm erősen kimarad néhány betűű
Vendég
 


Jaj Bárány!!!!! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Nagyon sajnálom, hogy ennyi rossz élményed van (és asszem enyhe voltam, ha az első babádat tekintem :cry: :cry: )
Sokat szenvedtél!!!!

Cicizésről annyit, hogy én nem nagyon hallottam olyan újszülöttról, aki a kórházban 150 gr-ot szopizott volna (mint amennyi tápit kapott a fiad), fizikai képtelenség (majdnem) Az a 30gr, ami ettek az első napokban az a reális. Az előtej nagyon sűrű ezért kevés. Megint csak az jött le nekem, hogy borzasztó szakszerűtlen ellátásban részesültél, remélem ennél már előrehaladotabbak ma a kórházakban (tudom hiú ábránd)

De persze amit leírok saját vélemény és tapasztalat, mivel nem voltam ott, Te élted át, lehet csak okoskodásnak tűnik. Bocsi.
Igazából ennyi szörnyűség után nem csodálom, ha nincs bizodalmad, vagy reményed. Ennek azért nem kellene ennyire görcsösnek lennie, így pont az veszik el, amitől csodálatos.
De a lényeg, hogy van két egészséges babád(mit babád, nagy lurkód :lol: :lol: )

És az első szülésed történetét ismerve, már teljesen megértem, hogy aggódsz a vetélés miatt, és hogy egy merő aggodalom vagy. Csak azt remélem, hogy van valaki akivel megoszthatod félelmeidet, és aki sikeresen meg tud nyugtatni. Nem könnyű neked. De talán, ha azt nézed, hogy a sok rosszért kárpótolt a sors két (nemsokára három) gyönyörű gyerekkel, akkor mosolyogsz :lol: :lol: :lol:

Nekem ha úgy vesszük bejött az élet. Szültem simán két gyereket, akiket szoptatni is tudtam. És mivel nálam ezek nagyon szép élmények voltak, kívánom mindenki másnak is. Csak sajnálom, ha valakinek ez nem adatik meg. De igaz : minden nem jöhet össze. És ettől még ugyanolyan boldog család vagytok, mint mi, és ez a lényeg.

Szívből kívánom, hogy már ne legyen több rossz élményed és minden úgy alakuljon, ahogy szeretnéd (még akkor is ha én máshogy szeretném :lol: :lol: :lol: )
Már jobban megértelek, bár gondolom nagyon leegyszerűsítve írtad le a dolgokat :oops:

Szép napot mindenkinek

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Sziasztok!
Gyöngyi,ennek olyan búcsuzós levél hangulata volt,remélem még akarsz irogatni???? :)
Igen igen...megpróbáltam legyszerűsíteni a dolgokat,szóban ez egy hosszabb történet lenne..
Anyatejról még annyit a 30 gr nekem a max volt 3 hét után sem lett több,a lányomnál meg annyi volt,hogy a szemébe éppen elég volt,mert akkoriban az járta ha a csecsenmőnek be van gyulladva a szeme, anyatejet kell belecsöppenteni...éppen annyit tudtam sajtolni,hogy a szemét kezljem.
Gondolom ma ezt a módszert már nem alkalmazzák.
Aggodalmak:van kivel megosztani,de ha egy mód van rá a családomat mgpróbálom,nem nagyon "rémisztgetni"mert ilyen téren túl meggyőző tudok lenni.
Egyébként szerintem a császár is nagyon szép élmény(ha nincs probléma),én azt is kívánom mindenkinek..és a kislábosban tápszer kevergetésnek is megvan a maga szépsége :D :D :D :D
Vendég
 


Sziasztok!

Amit tegnap írtam, az úgy látom nem került be, mert kiakadt közben a program, de már úgyis más a téma.

Nem csoda Bárány, hogy aggódsz, de fel a fejjel a 3-at már úgy fogják szüléskor elkapni...

Én mindkét fiamat szoptattam 1 évig. Az elsőnél én is remegve jöttem ki a kórházból úgysem lesz elég tejem felkiáltással.
Ha a gyerek nem sárgult volna be, gőzöm nem lenne a szoptatásról, de szerencsére a kékfényes babákra jobban odafigyeltek és közölték velem, hogy már van tejem (megnyomták a cicimet és spiccelt). Anyukám barátnője, aki szintén nem több 50 kilónál és elég deszka is hozzám hasonlóan nyugtatott meg, hogy tévhit a "nagy cici-sok tej" mondás, ő is csak szoptatott. Ez lelkileg megadta a lökést így nem kellett tápszerhez nyúlnunk. Igaz, minden szopi 1 órán át tartott otthon is és a tejet előbb a baba szájára kellett kennem, mert csak úgy nem fogadta el a cickót. Később a kanállal az ételt kentem a szájára, amint megnyalta érezte, hogy jó és evett. 1 éves kor óta már ránézésre nem eszik meg semmit. Szerintem ez vele született bizalmatlanság. Ezért közdünk és ezért beteges- hiába volt szopós.

A kicsi születése óta 10 perc alatt befalt mindent - utána fél órát üvöltött a hasfájástól, de ő legalább jól evett/eszik. Ő nem annyira beteges, mert változatosan táplálkozik.

Egy kolleganőmnek gyárilag nincsenek tejmirigyei, egy másik csak 1 mellből szoptatott. Minden előfordulhat, de szerintem sokminden fejben dől el. Én AKARTAM szoptatni, az elsőnél fejtem éjjel is és cumisüvegből adtam később, de beindult rendesen a dolog. Nagyon nehéz egy rossz evő gyerekkel még a szopi is.

Most 2 ismerősnél is van 3. baba és mindketten simán szoptatnak ( császáros is) pedig ez első kettőt nem tudták vagy valamit menetközben elrontottak. A tapasztalat meghozza gyümölcsét, majd meglátod Bárány. Ha meg gyári gond van, akkor nincs mit tenni.

Üdv!

Éva
agmano
 
 


Bárány :( :( :(,erre sajna nem tudok mit írni,olyan szomorú ez az első babás történet. :cry: :cry:

Kiszáradás:Zsoltinál nekem sem volt az első 3napban csak az előtej,és bumm ki is száradt,mert ugye pár korty vizet kapott csak "pótlásnak"(ha kapott egyáltalán?!).Augusztus volt,4kg-os baba...
ez után összeszedett vmi fertőzést is...és a mi kedves kórházunkban is belenyomták a 80-100ml tápit,üvegből..

Én megértem,hogy alapesetben elég az előtej stb,stb,csak amikor az ember (és főleg a gyermeke) "megégeti magát"-vége a bizalomnak e téren.Sziszinél végig ezen aggódtam,mert szintén aug.,4kg-os csak már nála benn sem hallgattam a kedves nővérkékre és szinte ha úgy láttam jónak 20percenként cicire tettem és modtam a csecsemősöknek,hogy hogy jártunk az előzőnél és legalább a vizet ne sajnálják tőle...

De igen,Gyöngyi nagyon egyetértek,hogy nem szajkózni kéne ezt azt,hanem segítséget adni a kismamiknak,reálisan.és az is tuti,hogy mi anyukák egymástől tanulunk a legtöbbet. :D
Szerintem Sziszinél is azért jártam jobban,főleg mert igény szerint szopiztattam-meg sem mertem mondani a védőnőmnek,hogy hányszor szopizik egy nap :lol: :lol: -idősebb néni volt,aki persz a napi 6-7 szopit tartott ideálisnak :lol:

Gyöngyi.örülök,hogy jól sikerül(t) a szopizás mind2 csajszinál.

Még a császihoz: Zsoltinál rettegtem,hogy nehogy császi legyen,mert ugye milyen az,hogy népes családomban mindenki simán szül és meg nem tudom....(tudom nagy marhaság :twisted: )
,szerencsére simán született.Sziszinél tojtam az egészre úgy voltam vele,hogy csak a baba számít!!!és majd lesz valahogy-erre ő 1,5óra alatt megszületett (szintén természetesen)-100* könnyebben,mint fiacskám!!

Gyöngyi.úgy is szereted a témát:Gátvédelem?!-én csak így szeretnék ha még szülnék,mert a 2.nál naagyoon fájt a varrás,és utána itthon be is gyulladt...

Ja,nem is mondtam,tegnap odajött a fiam (közben megy a híradó az otthonszülésről) és megkérdezte:anya,Te hol fogsz szülni?és elkezdte kifejtegetni,hogy ő fiú v.lány kistertvért is szeretne,és mire fogja tanítani.olyan édi volt.

Andi és

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Sziasztok!
Az otthon szülésről külön megvan a véleményem,én ki vagyok akadva az egészen... :evil: :evil:
Ti,hogy vagytok evvel??Én meg is őrülnék ha otthon kéne szülnöm,ez nálam ugye a császár miatt eleve kizárt :shock:
Éppen a minap beszéltük a férjemmel,hogy ha oda kerül a sor(és problémamentes lesz minden)én egyedül szeretnék szülni menni taxival,hogy a folyosón se álldigálljanak,mert ez szerintem annyira privát,csak én a doki,és a személyzet,meg persze a gyerek :D
Nem is értem,hogy lehet egy ilyen dolgot otthon véghezvinni
Vendég
 


Hali.

Ez is egy jó téma. :)
Én nem szülnék otthon az tuti,mégpedig pont az esetlegesen fellépő komplikációk miatt.én nem merném veszélyeztetni a babát,ha még kicsi is az esélye.a kórházban is megtörténhet a rossz,de ott helyben van minden,ami esetleg kellhet. viszont az alternatív szülőszobát szeretem.Itt Szolnokon kb Sziszi születése előtt alakították ki (bordásfal,kötél,labda,kád,matrac)-szerintem nagyon meg tudja könnyíteni a vajúdás perceit.Ja,nálunk Apa bennvolt végig (ez is nagyon jó volt)mindkettőnél-feledhetetlen volt :D -De mondjuk ha ő nem akart volna benn lenni,akkor mást nem viseltem volna el magam mellett...

Andi és

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Sziasztok!!!

Annyi mindent írtatok, és olyan sok gondolatot ébresztettetek bennem :lol: :lol:
Megpróbálok sorba menni, hohy mindent el tudjak mondani (néha csodálkozom miért van ilyen közlésikényszerem??)

Bárány! Aggodalmakat ki KELL beszélni!! Mindegy kivel, de légyszi ne fojts magadba. (észre vetted, hogy a Szindi és a csajok vonalzója egyforma? :lol: :lol: )

Tévedsz, az anyatej gyógyító hatása nem divatjamúlt :lol: :lol: . Én is cseegtettem a csajoknak. Amikor a Sára megszületett, akkor neki is,(váladékos volt a szeme) és ezért kérte a Marietta is.. na az nagyon vicces volt.

Nagy cici=sok tej!! Na ez azok közé a hülyeségek közé tartozik, amik nagyon dűhítenek!!! :twisted: :twisted: Mindenkinek egyforma mennyiságű tejmirigye van, akinek nagyobb a melle, annak több a zsírszövete, ennek meg semmi köze a szoptatáshoz. Sőt minnél nagyobb a cici, annál nehezebb a szoptatás technikai kivitelezése :roll: :oops:
Évi örülök, hogy téged sikerült meggyőzni az igazságról. Sajnos a sok tévhit nagyon befolyásolja a gondolatainkat.
Gyári hiba - ez tetszik
:lol: :lol: :lol: De csak 1 ezreléke a nőknek ilyen gyári hibás, és ez öröklődik. Akinek van 30ml, annál más a hiba :cry: :cry:


Andi! Köszi a gratulációt, eszembe se jutott, hogy másképp is lehet. De igazad van a kórházba nagyon el lehet csesni a kezdeteket és az ember önbizalmát. Én is igény szerint szoptattam és ma is az az igényük a csajoknak, hogy 2 óránként egyenek :lol: :lol: , mert gyors az emésztésük, képzeld mi lett volna, ha betartom a hivatalos 3 vagy 4 óránkénti etetést. És én össze is vesztem a védőnőmmel, a szoptatás miatt. Ha korlátoltak, akkor azt kell mondani amit hallani akarnak, csak hogy nyugi legyen - csak ez nagyon szomorú. Mért nem lehet elfogadni hogy a gyerekek nem egyformák, az anyukájukról meg nem is beszélve :roll: :roll: :roll:

Andi!! Ha ilyen édesek a gyerekeid, nosza kell a harmadik!!! :lol: :lol: :lol:
Gátvédelem: Furcsálom, hogy nagyon fájt neked a varrás, én nem is éreztem egyiket sem. Szerintem fontos a gátmetszés, nehogy rossz irányba repedj (végbél). De harmadik gyereknél már kiderül, hogy mekkora gyerekekt szültél, milyen könnyen tágulsz, és lehetne róla szó. De ehhez tuti szülésznőt kell választani. Mondják, a aharmadik már csak kicsusszan (és a kivétel, mint én csak erősítené a szabályt :lol: :lol: :lol: )
Van egy barátnőm, Ő mindháromnál nagyon erősen visszeres volt a gáttájékon is, gátmetszés nagyon veszélyes lett volna. Mindhármat gátvédelemmel szülte a MÁV-ban, de nagyon alaposan választott szülésznőt, és olajokat használt, stb . Úgyhogy van remény :lol: :lol: :lol: :lol:

Otthonszülés: Szerintem is a gyerek életének veszélyeztetése. És be is bizonyosodott, sajnos.
Elfogadom, hogy nem kívánatos a rideg, hideg, személytelen kórház, de vannak lehetőségek választani megfelelőt. Én egy elég maradi kórházban szültem, a Délpestiben. Benn volt apa is. A dokim épp akkor meht volna haza 24 órás ügyeletből, amikor én beestem és sikerült 16 órát vajúdnom
:cry: :cry: :cry: A doki végig benn volt (passziánszozott a számítógépen, láttam :lol: ), ha kellett jött, de mindig csak a szülésznő vizsgált, ő csak akkor ha muszáj volt. Nagyon biztonságban éreztem magam. És milyen jó volt, mert elekedt a Marietta, és ha nincs ott a doki, aki vaacummal rásegít azonnal, akkor most lenne egy agykárosodott gyermekem.
Szóval otthonszülés nálunk, ma szerintem túlzott kockázat vállalalás.

Még valami, Bárány, amit nem értek (nem te vagy az első akitől ezt hallom), hogy lehet intim élmény a szülés vadidegenekkel a férjed nélkül???? Nem az a gondom, hogy nem akarsz a férjeddel szülni, csak az indoklást nem értem. És bemehet anyukád, barátnőd is :lol: :lol:

Na remélem mindent leírtam amit akartam, mert mennem kell "szépülni" a fodrászhoz. Üdv mindenkinek

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Szisztok csajok!

Én is ellenzem az otthonszülést. A kórházban nálunk szerencsére van alternatív szülőszoba, másodszorra ki is akartam próbálni, de csak a kitolásra értünk be.

Otthon állva vajúdtam, a kórházban patkó alakú szülőszéken szültem. Segített a gravitáció, férjem hátam mögött ült, és mikor szóltak, hogy most ne nyomjak- jó vicc fájás közben- akkor ő húzott hátra, ösztönösen pihegő légzést alkalmaztam és gátvédelemmel nagyon gyorsan megszültem. Utána még kiccsit sajgott a gátam 1-2 órát, de ennyi volt.

Az elsőnél, nem mertünk alternatívba menni, mert sajna nekünk is volt előtte egy 8 hetes angyalkánk, de ott közel sem voltak jó fájásaim, csak úgy elvoltam. De gármetszést nem kértem. Repedtem combtőig. Fél év volt mire kezdett érzéketlen lenni.

Nem tudom mi lett volna, ha vágnak, nem nagyon csíptem volna, ha "ott" elnyiszálnak, így legalább nem éreztem semmit, már tök zsibbabt volt a gátam, mikor Martin feje áttépte.

Húh, micsoda véres sztorik...

Én is úgy vagyok vele, mint Andi, ha a férjem nem jönne, akkor a dokinénivel szülök - ha nem nyugdíjazzák addig. Én jó viszonyban vagyok anyukámmal, de ő nem tartozik oda. Más meg végképp nem.

Bárány mi van, ha a taxiban elfolyik a vized? Nekem a kocsiban repedt a burok- mintha valami elpattant volna odabent, és mikor kiszálltam jött a következő fájás és öntött el a víz. Még jó, hogy nem 5 másodperccel előbb, akkor jöhetett volna a kárpittisztítás.
És ekkor még mindig azt hittem, hogy óráim vannak vissza...

Hogy miket képes az ember bemagyarázni magának, a józan észt pedig elnyomja hülyeség? Még jó, hogy anyukámnak több esze volt és elvitték a gyereket, hogy bármikor tudjunk menni szülni a férjemmel. Én meg elküldtem őt dolgozni, hogy nincs vész csak jósló fájások. Egy órán belül megvolt a kis Norbi. Azóta is tud meglepetéseket okozni. :?

Minden jót! Lassan keltem a fiúkat, megyünk tornára.

Éva
agmano
 
 


Sziasztok!
Időm éppen minuszban van,de nem birom h.ne reagáljak röviden,olyan rendik vagytok,h.írtatok!
Bárány!Nagyon imádom,h.őszinte vagy,és azt le is mered
őszintén írni,még ha tág körökben ellenszenvet,vitát is válthatna ki.
Érdekes!Sokszor mondtam már,h.Kingám Szindi hasonmás,de tényleg!
Szoptatás!
Nekem elsimuló(nem beforduló)mellbimbóm van.
Először segítséget kértem a lányomnál a szopihoz,mert állítólag mindenki tud szoptatni,akinek nem vágta le a vonat(ez anyatejes világnapon hangzott el).
Nekem a lányom,nem talált rajt fogást,még ha mellszívóval,próbáltam is előtte csinálni.
Szépen ránk szálltak a csecsemősök,majd ő a fejét ráerőteti,a másik rángatja a pajeszát stb.
Így ment 4napon keresztül,és 10gr-ot nem tudtak bemérni.
Volt kijött a csecsemős,olyan szinten segített!,hogy a gyereknek két oldalt nyitásra feszítette a száját,közbe,pajeszozta,csipkodta az arcát.
Nekem a könnyem folyt,lányom alsó szája lilára remegősödött.
Itthon még a dr.nőnk is segített,nem ment,egyszerűen ha rá is szívott 1-2-t,mient megpihent elvesztette a fogást.
Elkezdődött a fejés.Lányom akkora úgy megutálta az evést,volt csak álmába lehetett etetni,hosszú időn keresztül.
Akkor is ma is szükséges rosszként éli meg az evést,ami muszály.
És akkor rövid voltam,mert az evésünkről,meg h.hány helyre vittem,h.nem eszik könyvet lehetne kiadni!
Lehet az evés topicba bővebben leírtam ezeket a dolgokat.
Kisfiamnál most,szintén próbáltam a szopást bimbóvédő stb..
Saját dr.nőnk volt kihozatta fél órával előbb egy csecsemőssel szoptatni.Mérhető nem volt amit 3-an erőszakoskodtunk(gyengébben ,mint anno tették).Ugyanaz,mindig fogás hiánya nélkül lekeveredett ciciről,majd vissza,volt nem is középen kapta be.Bimbóvédővel se ment.
Na,3naptól szoptatás előtt a kis Avent mellszívómmal lefejtem,mikor kihozták,szépen elbújtunk a fal felé fordulva,és gyönyörűen megette a 30-40ml-ket a cumisüvegből.
Mai napig fejek,nekem is egyszerűbb lenne mellre tenni akárhol stb..,dehát ez van.Sokkal időigényesebb stb
De legalább nem rossz élménnyel kezdte az evést,nem hagytam,h.erőszakkal megutáltassák.
Lányomnak,3,5hóig fejtem.Remélem legalább addig most is lesz tejci.
Császár:
Bárányhoz hasonlóan mindkettőben volt részem.
Lányomat simán huszon óra alatt szültem a fájásoktól kezdve.
Hozzáteszem 3újjnyiról indultam,csak éppen fájásgyengeségem volt,+most h.megbontották a méhem császárnál kiderűlt,h a méhem alja alul szív forma,aminek valamelyik lebenyében kellett,h.legyen a fej.
Most is benne volt egyik oldalba,ezért minősítették,ferde,közel haránt fekvésűnek,persze az új orvosom.
Lányomnál nem tudom elmondani mennyi oxitocin palackot használtak el,+még a tolófájásnál is leugrasztottak a szülőágyról,mert nem volt elegendő úgy a fájás.
Végül,megérkezett a lányom,mint egy autóbalesetes.Könnytömlő stb gyulladásokkal,amit le kellett szívatni 3hósan stbb
És így is hálát adok a Jó Istennek,h.makkegészséges nem lett baja.!!!!
Kisfiamnál,most rájöttek,h.ferde fekvése miatt csak császár!
Végig fel voltam stb,de eza legszebb élményem!
Nekem ez leányálom volt és bármikor válalnám!
Ja lányom után egy napig tolókocsiba toltak izomgyengeség,magasfokú izomfáradtság miatt!
Jó hosszú lettem!
Ennyi röviden!
Lényeg igenis néha öröm a császár!
Puszi nektek!
Kory

Kép

Kép
kory
 
 


Sziasztok!!!

Hát ilyen hüvelyi szülések mellett tényleg nem csoda, ha a császárt jobban preferáljátok :lol: :lol: :lol:
Csak az a baj (a történetekből, gondolom nem minden részletet ismerve), hogy én ezekből azt szűröm le, hogy valaki valamit nagyon elbaltázott.
Kérdéseim: Kory: hogy nem vették észre uh-al, hogy nem átlagos formájú a méhed?? Akkor megspórolhtták volna neked ezt a szörnyű szülés-élményt, ha eleve császároznak. Valóban vannak esetek, amikor kell. Én 16 órát vajudtam elsőre (másodjára csak 13 :lol: ), oxytocinos infuziót is kaptam szintén fájásgengeség miatt, nem éreztem sem a gátmetszést, sem a gátvarrást. Szenvedtem , de életem legszebb élménye. Szenvedtem nem megszenvedtem. Nekem megadatott, hogy szépen emlékezzem a szülésekre, ezt tőled valaki elvette, aki nem ismerte fel helyesen a szitut :twisted:
Sima szülés után tolókocsi??? Akkor ez nem sima szülés, ez valami szörnyűséges szenvedés: nem lenne szabad így történnie. Így csoda, ha be merted vállalni a másodikat.

Másik kérdésem: Senki nem kérdezte a terhességed alatt, hogy milyen a mellbimbód????? Lehetett volna tornáztatással segíteni a szülés előtt, hogy könnyebben kiemelkedjen, mire elérkezik a szoptatás. Nem értem, azért nem egyedi eset a befeléforduló mellbimbó. Ezt valaki megint elcseszte. Jó lehet, hogy akkor is ez lett volna, de én reménykedtem volna, legalább másodszorra.
Ez megint olyan szar élmény, hogy tényleg nem ér ennyit a szoptatás!! Látjátok mennyire megértő vagyok!!:: ez nagy szó tőlem, aki szoptatásmániás vagyok :lol: :lol: :lol: Nekem is voltak gondjaim, de ha valakinek eleve megnehezítik a helyzetét........


Éva!

Repedtél combtőig!!! Na ezért is a szakszemélyzetet okolom, ezt el kellett volna mondaniuk. És a kitolási szakban látszik, hogy kell vagy nem. Kérdés, hogy mennyire készítették fel a gátadat előtte??!! Volt ilyen?? Első gyereknél szerintem neki lehet indulni megfelelő gátelőkészítés és gátvédelem mellett, de nem sok az esély. (bár írtam a barátnőm az elsőt és a többit is így szülte) De ha hagyták hogy gátmetszés nélkül szülj, akkor viszont megint csak a személyzet a hibás, hiszen nem voltak erre felkészülve, ha ennyire repedtél!!!!!!!!!!
Nem győzőm hangsúlyozni: nekem nem fájt!! A gátmetszést nem is éreztem, a gátvarrás meg apró kellemetlenség volt. Most vagy nekem nagy a fájdalomtűrő képességem (kétlem :lol: :lol: ), vagy megint csak kontárkodtak a dokik.

Azért a gyors szüléseidért írigyellek!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Sziasztok!

Ennyi borzalmat!
Ez hihetetlen! Hogy miért kell erőltetni a hüvelyi szülést, ha nem megy??!!!??!
Nekem szerencsém volt, remélem senkit nem zaklattam fel, és nem úgy jött ki, hogy mindenki hülye, aki császárral szül és nem tud szoptatni. Igaz mindössze 25 éves voltam, ami nagy előny. Én nem fogtam fel tragikusan a gátsebemet, eddig azt hittem mindenkinek nehezen gyógyul és ilyen nagy. Persze nélküle sokkal könnyebb volt. Én futottam a kórteremből, ha valakinek kellett valami. Már hülyének néztek a folyosón :lol: mit rohangál ez itt fel-alá, amikor mindenki vonszolja magát, mint egy csiga. És még folytunk is alul tényleg mint a csigák. Bocs Bárány ez egy kis kedvcsináló a szülés utánra. De ott vonlt a ráncos, rózsaszín kisbabánk. :D

Csak egy fontos mondanivalóm van: sok minden a fejben dől el!

Pl. a bepisilés, amit Norbikám megint elkezdett. Napi 3-4 gatyóba bepöttyint. Sziszinél is hol van, hol nincs?

Üdv!

Éva
agmano
 
 


Sziasztok!
Visszaolvastam,de egy kicsit felületesen,bocsi..hosszú napom volt.Azért örülök,hogy valamiben eggyetért mindenki(otthonszülés)
Vendég
 


Hahó!!

Azért abban is egyetértünk (remélem), hogy nem kell mindenben egyet érteni :lol: :lol: :lol: :lol: , igaz!!! Legalábbis én úgy érzem tudom tolerálni a mások eltérő álláspontját (remélem ez látszik az írásaimból :oops: :oops: )
Csak kíváncsi vagyok miért vélekedik másképp.

Egyet értek, nem kell erőltetni semmit: a hüvelyi szülést sem. De az is felháborít, hogy bárki eldöntheti, hogy császárral akar szülni, mert akkor nem szenved (ezzel az indokkal). De mi magyarok hajlamosak vagyunk a ló helyett a ló két oldalán lenni. Nehezen találjuk a középutat.

Bárány!! Hosszú napod volt?? Remélem csak mozgalmas, és nincs gond!!!

Már akartam kérdezni, hogy hol dolgoztok??? Már aki dolgozik.
Ez is kíváncsiság, bocsi!!
:oops: :oops: :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Sziasztok!
Inkább mozgalmas, kevés munka több tanulás,számitástechnika,ezzel szenvedek mostanság..
És a fájós fogú barátnőmet is elvittem a dokihoz,kiálltam vele a sort, 2 óra :evil:
Egyébkén azzal én sem értek egyet ,hogy valaki maga döntse el ,császár vagy nem.Ha egyáltalán van ilyen.Legyen ez az orvos dolga és felelőssége.Egyébként ezt tényleg bárki eldöntheti???Vagy csak a nagyon kiváltságosok. :shock:

Betegek gyógyulgatnak??Mi mézet zabálunk minden nap,ha el nem felejtjük,ti nem szoktatok?

Kory,remélem boldogulsz Olivérel,már ami az evést illeti.Kinga ,nem változott?Vagy még korai a kérdés....?Szindi 12 éves és már 2 éve aránylag eszik :D :D :D :D :D :D :D Úgyhogy ha tényleg hasonmás akkor IDŐ :D
Cleo merre jársz?
Vendég
 


Sziasztok!

Akkor ezek szerint már csak röpke 5 év és az én fiam is elkezd enni?!
Nálunk a köhögés elenyésző a takony szintén (tudjátok, majd másjusban elmúlik) a hányás hasmenés elmúlt.
Úgyhogy frissen fitten várjuk a hosszú hétvégét, ma már oviszünet van.

Martin fiam idén elkezdett úszni és tornászni, hátha jobb étvágya és ellenállása lesz. Elég fárasztó ez a délutánonkénti fix program, de még élvezzük és ugye ez még csak rosszabb lesz. Csak az a baj, hogy a kicsi még nem állhat be, mert még nem tud "viselkedni", pedig ő nagyon szeretne. Ha már kicsit járt oviba, után talán már mehet ő is. Meg kell még tanulnia a szófogadást, a koncentrálást és a fegyelmet.

Múlt héten elment egy testvérpár az ovinkból úgyhogy most lehet izgulni, hogy a kicsit bevegyék ez egyik megüresedett helyre, igaz egyik sem kiscsoprt, de az össz létszám a fontos. Már csak 4 hét és óvodáskorú lesz. Ha ide nme veszik fel, akkor külön oviba járathatom őket ebben a tanévben. De semmiképpen nem akartam bölcsibe vinni, valahogy iszonyodom tőle - ez is az én hülyeségem.

Szóval nekem dec 2-án lejár a gyesem. Informatikusként dolgoztam, és 4 hónap szabadságom van még. Mostanság új állás keresésével és pályázással töltöm az időmet, mert szeretnék váltani. A 7-re járás és a fizu sem jó.
Mellette távmunkázom a cégemnél, mintha el sem mentem volna gyesre ellátom a feladatomat, csak sokat átvettek tőlem, így kisebb mennyiségben csinálom (havi 20 óra) és sokat csúszok időben, de ha határidő van, akkor össze tudom kapni magam.
Így tudtam gyesen maradni, mert van egy kis kiegészítés (ez legalább informatikus órabér!!!) és agyilag sem árt.

Nagyon nehéz új állást találni főleg műszaki pályán. Nő két gyerekkel... Ha nem sikerül, azért van hová visszamennem.

De amit még nektek nem mondtam el, az a legnagyobb vágyam: egy kislány. Talán Gyöngyi megért, mert neki biztos egy kis fütykösös hiányzik. Én imádom a fiaimat és el nem cserélném őket, de ezt az érzést nem tudom kiölni magamból. Ezért is kérdés a 3. gyerek, meret még 1 fiúba belebetegednék. És ez nem vicc! Már Norbinál is nehéz volt megemésztenem, hogy nem kislány. És nem akarok abba a hibába beleesni, hogy na majd akkor talán a következő és szépen szülni sorba a fiúkat. Ha lányaim volnának, akkor a fiúért őrülnék meg. Erről még oldalakat tudnék írni.
Bárány és Andi, nektek a szülés nem jött össze, Korynak a szopi nekünk pedig Gyöngyivel a fiú-lány. Nem lehet minden tökéletes.

Üdv!
Éva
agmano
 
 


Sziasztok!
Jó reggelt mindenkinek!
Agmano,nekem a császár tökéletes,és semmijen vágyam nincs természetes úton szülni,és semmivel nem tartom "többre"a természetes szülést. :D És én ugyan úgy 100%-os sikernek érznék 2fiút 2 lányt, vagy így ahogy van egy ilyen egy olyan.
Nekem minden összejött,csak nem adták elsőre...
A szoptatást meg szintén nem fogtam fel minimális kudarcnak sem!!!!!
Ezt tiszta szívből őszintén mondon.
Vendég
 


Sziasztok

Itt vagyok,azért,olvasok,de van amikor nem bírom a tempót. :lol: :lol: .Most amúgy is itthon van kicsit férjem egész héten-ilyenkor megáll az élet-valahogy semmivel nem haladok. :roll:

Éjjel arról álmodtam,hogy van egy 3hós lányom!!!Szerintem megárt a babanet :lol: :lol: .Ráadásul nem elég a fiam,de már a férjem is valamelyik este rászállt a 3.baba témára.

Évi.Én mondjuk a szülést 100%-osan sikerként és boldogságként élel/tem meg (Főleg Sziszivel egy szuper volt az a 1,5óra),inkább a kórházi bennlét,betegség,és még sorolhatnám mi ártott meg...
A becsurranás a bugyiba:háát igen,időszakonként jön elő nála!!Főleg hétvége vagy szünet (ugye most is élvezzük...a pisis bugyikat).én már nem viszek pisit nézetni se,mert semmi ilyen baja...csak lusta,nem ér rá...vagy csak későn.Nem mondom,hogy nem idegesít...de majd abbahagyja megint.

Kory.hát nem semmi,amin ti is végigmentetek. :?
Szerintem az is nagy szó,hogy ha valaki feji a tejcsit és úgy adja oda.nagyon is... :)

Írtátok a nagy cici"sok tej...és egyéb (mint írtátok is IGAZ) tévhiteket.
Még az oké is,hogy a tejmennyiség nem attól függ,de az tuti,hogy a szoptatásnél problémák adódhatnak.Nekem barátnőmnek és unokatesómnak is Extra-maxi nagy mellei vannak és tényleg nem tudtak szoptatni,pedig volt tejcsi-így ők is fejtek és fejtek.-Másik nádszál barinőm,fiús cicivel meg tejcsárda és szoptat-pedig már elmúlt 2éves a fia. :D

Fiú-lány téma:

Évi.anyósomat juttattad eszembe.neki annó volt 2lányuk-1év korkülönbséggel,és rá megint egy évre baba lett (mert ugye paraszti család a fiú mindenek felett :D -) ,na megszületett a 3.lány.Anyósom mondta,hogy kiakadt,sírt a megszületése után,annyira fiút akart.De azt mondta elég a 3lány ő nem szül többet.Erre 3évre Apósom csak "kiharcolta" és lett egy fiuk,és utána még egy. :lol:
Szintén férjem családja (keresztszülei),szintén fiút akartak: 7 lányuk lett!!!pedig szegény asszonyka még 45évesen is szült,hátha...

Nálunk esik az eső,pfúújj... :evil:

Andi és

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Bárány!

Lelked mélyén sem vágynál egy könnyű szülésre és boldog szoptatós időszakra?
Mindenki a legjobbra és legtökéletesebbre vágyik nem? Engem ez hajt előre. Mindig a jobbat szeretném most már elsősorban a gyerekeimnek és magamnak.

Akinek fia-lánya van az nem érezheti át a problémámat, de megértheti. Persze vannak olyan emberek, akiknek tökéletes akár 5 fiú is, de én szeretném a női mivoltomat és tapasztalatomat továbbadni egy lánynak. Nekem nem lesz terhes a fiam, nem fonhatom be a haját, nem lehet királylány a jelmezbálon, nem varrhatok neki rózsaszín ruhácskát, és nem lehet meg az az anya lánya viszony, ami nekem megvolt. Az én 70 feletti anyósom szintén 2 fiúval bíztat a 3-ra, mert neki nagyon hiányzott/hiányzik egy lány. Neketek (többségben) ott van mindkét nemű. Így nem érzitek a hiányát, én pedig a terhét. De sokmindent megadnék érte, hogy átérezhessem. Gyöngyi, Te hogy állsz vele?

Andi! Én max 3 gyermeket tudok elképzelni magam körül, akiket még tisztességgel fel tudunk nevelni. Amiket írsz példákat, az már nekem sok(k)!

Az előbbi írásomban csak lelegyszerűsítettem, hogy kinek, mi nem sikerült. Nekünk sem sikerült elsőre és boldog vagyok, hogy egészséges gyermekeim vannak, de attól még nem vágyom kevésbé egy lányra, talán a kis angyalkám lány volt (most volt 6 éve).

Ez van. Na megyek főzni.
Nálatok is, ha a pasi otthon van, akkor kész káosz az élet, borul a napirend?

Éva
agmano
 
 


Sziasztok!
Nagyon vágyom egy komplikáció mentes szülésre és egy egészséges babára,de ESKÜSZÖM,hogy mindegy hogy császár vagy természetes,anyatej vagy tápszer,fiú vagy lány...
:D :D
Most rohanok suliba pusz mindnkinek
Vendég
 


Sziasztok!
Mindig ide csábulok egy kis időre.
Otthonszülésről az a véleményem,h.az adott anyuka a baba biztonsága helyett,fontosabbnak tartja a maga kényelmét,franciaágyát,lepedőit,szobáját...
Nem helyén való,én császárral a 4.nap reggelén már itthon voltam,
gondolom a baba érdekében ennyit mindenki kibír.
Fiú-lány:Tényleg az ne szóljon semmit akinek mindkettő van.
Bár én még a kis 3,5hetesemről semmit nem tudok mondani.
Bár babának sokkal sírosabb,de hála égnek ő legalább időre
felkel és kéri a kaját,lányommal ellentétben.Ez most a drasztikus rossz evő Kingám után egy nagy öröm számunkra,ilyet el se tudtunk képzelni.
Bár semmit nem akarok elkiabálni.
Amikor Kingink született,összes barátunk körében fiúk születtek,valahogy úgy éreztük nekünk is az lesz.
20.héten kiderült csajszi.
Kisfiamat még tényleg nem tudom milyen lesz.
De látni kellene apát-lányát,azt a csókolozást,bújást,édes apizást-ahogy mondja neki.
Tény imádnivaló!Nem tudom elmondani hányszor simogatt meg egy nap,csak úgy..Utánozz,fésülködés,csatok,körömlakk is jó lenne ugye..stb..
Egyszer nem feküdt még úgy le nem puszilta volna végig a családot,pedig nem erre van okítva egyáltalán(másnak nem add senkinek)Reggel első szavai,h.ki hol van,apa,Olivér?
Persze tudom mind ez elmondható egy fiúról is,
Ja meg az öltöztetés,a csini kis ruhák.
Kisfiunkra kiváncsi leszek milyen természet lesz.
Egyébként nekem egy itt,vagyis a 368-on megismert barátnőm,
profi a jónás módszerben,ő adott tippet.
Mondjuk nem a nem miatt kérdeztem,hanem h.ne oly sokat kelljen rá várni,mint a lányomra.
És láss csodát,kisfiam elsőre sikerült.
Nagyon örülök,h. bárány mindenkit kezd megfertőzni a 3.baba gondolatával.
Én meg valamelyest őt fertőzgettem,és milyen jól tettem...
Gyöngyi!
Soha nem vették előzőleg észre,h.a méhem alul nem körte hanem szív formában alakult ki.
Pedig 20éves koromtól rendszeresen járok rákszűrésre,ráadásul magán dokihoz..
Előző szülésemnél gőzük nem volt,mi okozta az elakadást,és utólag se érdekelte őket.Fő szempontjuk,él a gyerek,boríték zsebbe és kész..
Nem győzök hálálkodni a Jó Istennek,h.nem lett semmi baja.
Most megyek,közeleg a fejés idő,hát jó pepecskedés ez így,de a gyermekért teszem.
Mikor már igen unom,mindig arra gondolok,de sokan szeretnék ezt csinálni akiknek nem lehet manójuk.
Mindenki vágjon bele a 3.manóba :lol:
Ajánlom mindenkinek,bár nekem is éppen csak résnyire van nyitva a szemem,az éjszakai koncert után,de megéri..
Pusz
Kory

Kép

Kép
kory
 
 


Kory.Én is voltam 368-as :lol: :lol: :lol:

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Csajok,amúgy teljesen megértem azokat,akiknek azonos nemű gyermekük van.(pontosabban próbálom beleélni magam a helyzetükbe).Nekem elsőre a szívem vágya kisfiú volt-meg is lett.És mivel ő egy kis tündér-fiú,nyugis stb. én nem bántam volna ha a 2. is fiú lesz.de valahogy éreztem,hogy kislány lakik bennem és utána meg már annyira vágytam rá,hogy csajszi legyen. :D .Férjem másodikra is fiúra vágyott,erre látnátok,hogy milyen kapcsolat lett közöttük. :lol: :lol: :lol: -imádják egymást.
Bizony,az tényleg úgy van,hogy kislánnyal lehet vásárolgatni,nézelődni ruhaboltban (a fiam nem értékeli ezeket),imádja az ékszereket,körömlakk és sorolhatnám.na és az öltözködés... :lol:

Évi.el is hiszem,hogy 3gyerekkel megelégedsz.sőt nagyon is szuper,hogy akár gondolunk is rá,hiszen (szerintem) sajnos nem "divat"mostanság sokgyerekes anyukának lenni . :evil:
Ne higgyétek el,már saját családom egyes tagjai is hülyének néznek,hogy szeretnénk 3-at. :roll:

Andi és

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Sziasztok!!

Húúú, csajok termeltek rendesen!!! Nem győzöm olvasni!!! :lol: :lol: :lol:

Hát igen, a nemek kérdése.
Én azt szerettem volna, ha lesz egy fiam és egy lányom, vagy ha ez nem lehet, akkor két fiam,(két lányt nem akartam :lol: :lol: ) El sem tudtam képzelni, hogy mit lehet kezdeni egy hajfésülős, öltözködős , kényeskedő kiscsajjal. Bezzeg most!!! Nem adnám őket semmiért: szeretem még azt is, ha kényeskednek, ha szépítkeznek, sminkelnek :lol: :lol: :lol: , bár az enyémek elég vagányak is emellett. És igen, az az imádat, amivel az apjukon csüngnek és viszont!!! Na az leírhatatlan. De szívem mélyén igen vágyom arra, hogy kisfiam engem akarjon feleségül venni, megvédjen, mint hős lovag :lol: :lol: :lol: :lol:
Meglátjuk. Azt mondtuk, ha terhes lennék véletlenül, akkor nem veteténk el, innen már nem mesze van az, hogy akarjuk és tervezzük is :lol: :lol: :lol: :lol:
Teljesen megértelek Éva!!


Lehet a gyerek nemét befolyásolni, ha a peteérés előtt vagy után fogan. De persze ez nem 100%.

Bár azt hiszem, ha belevágnánk a harmadikba, akkor mindegy lenne e neme.

Kory, Éva nem akartok vonalzót csinálni, annyira hiányolom!!

Nálunk is fos az idő, és ennek megfelelő a hangulata a Sárának, nem is hagy tovább irni,

Szebb napot!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Sziaszok!
És,hogy befolyásolja,mármint mi lesz ha elötte és mi ha utánna???
Mert akkor tudnék következtetéseket levonni magammal kapcsolatban :D
Kory,tényleg befolyásoltál egy kicsit :D :D
Ezért cserébe mostantól számitott 8-10 hónapig békén hagylak aztán lkezdelek nyúzni ezerrel :D :D :D
Lányok,mi az a 368 ????Lehet,hogy én voltam felületes a visszaolvasásban,bocsi :roll:
Vendég
 


Sziasztok!!!

Igen azt már én is akartam kérdezni:mi az a 368???

Nos:: Ha tudod, hogy mikor van a peteérésed, akkor el tudod dönteni, hogy előtte vagy utána legyen-e aktus :oops: . Mert a lány kromoszómák tovább élnek, a fiu kromoszómák meg gyorsak. Tehát, ha peteérés előtti két napbba szexel az ember, akkor nagyobb az esély lányra, mert mire megérik a pete a fiu kromoszomákat tartalmazó spermiumok elhalnak, és döntően a lányos spermiumok maradnak. Ha a peteérés utáni napon szexel az ember akkor nagyobb az esélye a fiunak, mert azok gyorsabban elérik az érett petesejtet.
mondom nagyobb az esély, nem tuti. De van egy ismersöm, akinek 3 fia volt és szerettek volna egy kislányt. Elmondtam ezt nekik, nem tudom betartoták-e, de lányuk született :lol: :lol: :lol: Bár lehet csak negyedikre jön be az elllenkező nem??? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nem buta Czeizel bácsi, ő szeretné, ha befolyásolni lehetne a 3. gyerek nemét.

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Sziasztok!
Ilyen alapon nekünk most lány :D :D
Szép napot mindenkinek
Vendég
 


Hahó!!!

Na, akkor most nagyon kíváncsi vagyok, tényleg mi lesz :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Sziasztok csajok!

Gyöngyi.Szerintem is tuti a dolog-nálunk Zsoltinál bejött.igaz őt nem terveztük nem szerint,de pont peteéréskor volt az esemény :D

Na de akkor más kérdés:Sziszi a ciklus végén (26-28.napon fogant) (29-32napos ciklusból).Ekkor a 2.peteérésen volt e hónapban :shock: :shock: (szerelemgyerek a drága :lol: ),ekkor hogy lehet számolni?!szerintem sehogy ilyen spontán peteérésnél vagy mi.... :lol:

A 368. az RTL TXT 368.oldalán lévő chat.(anyukák+babákról)még most is van ha megkukk.én amielőtt nem volt netem ott "lógtam" és dumcsiztam egy kicsit.Csak ugye mivel light-os regisztráció van-így rengeteg a nem normi emberke,a piszkálodás,gúnyolódás stb....

Andi és

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Sziasztok!

Én is várom a tapasztalatokat a peteérés előtti és utáni huncutkodásról!

Mi mindkét fiúnknál félidő előtti és utáni napon bújtunk össze- meg máskor is :wink: , de a pont félidőt kihagytuk. De nekem valszeg 2-4 nappal hosszabb a ciklusom. Na ezt add össze! Akkor elvileg peteérés előtt akcióztunk, mégis drága csemetéimnek kinőtt a 3. lába :lol:

Ez persze feltételezés. Ha még egyszer próbálkoznánk, tuti ovulációs tesztel és előtte fél évig megfigyelve a normál ciklusomat, ugyanis most tablettázom, bár most fogalmam nincs, hogy szombaton vagy vasárnap kell kezdenem a szedést.

Czeizel doki hiába küzd, ez egy akkora üzlet lenne, amit egy ilyen kis országnak nem engednek felvállalni, úgyhogy itt csak álmodozás marad a spermiumszelekciós nemválasztás, vagy lehet menni Brüsszelbe 4 milláért. De én ezt az összeget nem is tudnám előteremteni, meg nem is venném el a meglévő gyerekeimtől a saját hóbortom miatt.

Hajrá Bárány! Még egy csajszit!

Gyöngyi! Tudod, a suszter cipője lyukas, az informatikus nem tesz föl vonalzót. Ígérem szakítok rá időt- majd.
Egyébként ti engeditek a gyerekeiteket számítógépezni -írástudókra nem vonatkozik a kérdés. Én nem. Szakmai ártalom, pedig lennének jó kis nekik való játékok.

Jó pihenést, kiránduljatok sokat és köhögjetek keveset! Mi várjuk, hogy befejezzék a házunk színezését. A fele már kész, a fél utca kiakadt a narancssárgán, de szerintem csúcs.

Éva
agmano
 
 


Sziasztok!
Én sem engedem,az írástudómat is csak,mértékkel.
A kisebbel sok bajom volt ilyen téren mert 2 éves korában nagyon rákattant a gépezésre,és iszonytos cirkuszok voltak belőle,mármint ha nem engedtem :? Nagyon sok veszekedésbe került de leszoktattam róla,mostmár elfogadta,hogy napi fél egy órát engedélyezek.De már szinte annyit sem akar.
Vendég
 


Sziasztok!!

Hát igen, kell tudni pontosan a peteérés idejét. Amikor elkezdtük tervezni a Mariettát, akkor előtte gondoltam kitapasztalom mikor van peteérésem, biztos ami tuti, nem voltam már fiatal :cry: :cry: Hát nem ment , hogy minden reggel mielőtt kikelnék az ágyból hőmérőzzek :oops: :oops: Még védekeztünk, amikor összejött a Marietta :oops: :oops: : középidőben óvszerrel, mensesz előtt és után természetes alapon, vagyis akkor ügyi kicsi az esélye a fogantatásnak, tehát lehet. Na, ekkor fogant a Marietta :lol: :lol: :lol: Szóval ő sem középidős peteérésnél. Erre mondják, hogy egy jó kis orgazmus peteérést indukál :lol: :lol: Végül is a természet nem buta, azt a férfit, aki el tud jutatni a csúcsra meg kell fogni egy gyerekkel :lol: :lol: :lol: , ezért extra peteérést indukál.

Azért az a módszer csak íránymutató, nem tuti természetesen. És egy egészséges, rendszeres házasélet mellett nehéz megmondani, hogy mikor estünk teherbe :lol: :lol: :lol: De ha figyelünk, mert nagyon akarunk valamit, akkor talán segít. Szerencsére nekünk sem kellett figyelni, mert tök könnyen spontán, minden rásegítés nélkül jöttek össze a lányok. De ha nekiállnánk a harmadik "gyártásának" tuti figyelnék egy kicsit, hátha összehozhatjuk a fiut :lol: :lol: :lol:

És akkor még bonyolítja a természet a fogantatást azzal, hogy vannak nők, akik csak az egyik nemet tudják kihordani. Már említett barátnőm, aki gátvédelemmel szült, például csak lány magzataot képes kihordani, a fiu magzatai elvetélnek. Valószínűleg valamilyen geneteikai hiba miatt. De van 4 lánya :lol: :lol: :lol:
És még ott van a partnerek öszeférhetősége: hogy tolerálja a spermiumokat a méh, és a hüvely flórája. Nagy kérdések ezek, és mind befolyásolják a magzat nemét. Ja, most ugrott be, hogy olvastam olyat is, hogy étkezéssel is lehet befolyásolni a nemét a babának, savasításal vagy lugosítással. De erre már nem emlékszem pontosan
:oops: :oops: :oops:


Nálink még úgyan kicsit a gyerekek, de szeretik a gépet :oops: :oops: :oops: Vannak rajta olyan aranyos játékok, amik mókásan zenélnek, vagy memoria játék, vagy kakkktojás (ezeket szereti Marietta), ezeket játsza a gépen is. De mivel még kicsik úgysem tudnak sokáig ülni a gép előtt nyugton :lol: :lol: , de később mi lesz nem tudom. Hiszem már én is net függő vagyok :oops: :oops: , akkor mit várhatok a gyerekektől??? :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Gyönygyikém!

de jó itt is hallani Felőletek, nemcsak telefonban. Te, én teljesen függő lettem ettől a társalgósditól.Borzalom, hova fog ez vezetni, ahelyett hogy örülnék hogy egyszerre alszanak én is pihenhetnék, itt ülök a gép előtt, eddig úgy néztem az Uramra mint tyúk a lótetűre ha net-ezett és tessék, most én is.

Szóval megjrod nekem priviben ezeket az emljtett játékokat amit Mariettával szoktatok, hogy hol lehet ilyeneket elérni, mert már Domi is mászik az ölembe a gép előtt és ő is akar.

Illlyyyen gyönyörű grafikont a gyerekekről hogy kell csinálni?

Puszi: Sz. Bea

bea
öreganyu
 
 


Szia Öreganyú :lol: :lol: :lol: :lol: (vicces vagy!!)

A legjobb helyre jöttél!!!! Itt sok az érdeklődő anyuka (velem együtt), Elárulhatom Te mihez értesz???? :lol: :lol: :lol:

Jaj ez a függés tényleg szörnyű, de szerencse, hogy nekem túl sok türelmem nincs hozzá, na meg a csajok sem hagynak nagyon, és még itt van az uram is.....

Vonalzót úgy csinálhatsz (és csinálj is!!!!), ha rákattintasz az egyik vonalzónkra, akkor kijön a Babafalva oldal, ott megtalálod a vonalzókat és követed az utasításokat. Nekem nem volt könnyű, de én alfabéta vagyok hozzá, de azuram segít :lol: :lol: :lol:

Na megkukkolom hol jártál még :lol: :lol: :lol:

Na kicsit eltünök, mert csak vasárnap kerülök megint gépközelbe!! Hogy fogom kibírni????? Csak nem a kölkökkel kell foglalkoznom? :roll: :roll:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Hahó Gyöngyi!

Elárulhatod, ha valakit érdekel.

Honnan tudod meg hogy hol jártam még?

Mi van Te negyed nyolckor nem gyereket fektetsz-altatsz?????

bea
öreganyu
 
 


Sziasztok.

Gyöngyi.nekem is a barinőm,pont ilyen eset volt-csak ő a lány babáit vesztette el...

Számítógép:a csajszimat nem nagyon érdekli-néha kifestőzik rajta,de inkább nyomtattat ki lovacskás képeket amiket papíron színez :)
Tényleg lányos anyukák:nálatok is lovacska+hercegnő őrület van :lol: :lol:
Zsolti-szintén volt számítógépfüggő-3évesen-még az udvarra sem akart akkor kimenni.szerencsére hamar túllettünk rajta.most már annyiban érdekli,hogy a neten a bionicle,vagy exo-force (Legok) honlapját olvastattja velünk felnőttekkel,vagy játszik rajtuk (mértékkel)
Bárány.neked már nagyobb fiacskád van..ő mivel szeret játszani?


Andi és

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Sziasztok!
Nálunk ismét itt a krupp :evil: Reggel kezdődött szaladtunk az orvoshoz,adott ventolin pipát de nem sokat ér.Meg természetesen a rectodelt kúpot javasolta ami van is itthon,de nem adtam be(le is cseszett érte)Gondoltam meghagyom éjszakára,mert akkor biztos kelleni fog.Előre rettegek az éjszakától...Csak legyünk már túl rajta
RÉMÁLOM
Vendég
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: