Új privát üzeneted érkezett!

Benibaba!!

Mi az az ezüstkolloid?? Homeos ez is??
Tudsz róla többet mondani?? Vagy hol nézek utána?
Köszi! :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


BEnibaba!!

Elolvastam, amit javasoltál. Hát mi nem iszunk, nem dohányzunk, félévente járok fodrászhoz, igaziak a körmeim, nincs műmellem, stb, be bevallom őszintén :oops: , a jobb élet reményében lottózunk :lol: :lol: . Ne idegesítsétek magatokat, ez az eladástechnika! Ismeritek: a negatív reklám is reklám, lényeg, hogy beszéljenek róla. Kész több szót valóban nem érdemel.
Az az igazság, hogy hiába tudom mi lenne a legjobb, enni is kell!! :lol:
Ha kifizetem a számlákat, utána szinte csak olyan kajákat, vagy más dolgokat veszek, ami kijön a maradékból. Tök jó lenne ennyi mindent venni (ennyiért) magunknak, csak akkor kikapcsolják a gázt!! :oops: :oops:

HNÉ ANDI!!

Régen írtál, de én azt hallottam orvosoktól, hogy 5 éves korig még normális, ha bepisil éjjel a gyermek. Akkor nem pisil be, ha egy bizonyos hormon termelődik a szervezetében, ami besűrűsíti a vizeletet, ennek hiányában nem várható az éjszakai szobatisztaság. 5 éves kor felett lehet szakorvoshoz fordulni!


És az orvos-antibiotikum kérdésre!!!
Sajna az orvosok 6 évig az egyetemen és utána a szakvizsgáig azt tanulják, hogy minden "csak" gyógyszerrel gyógyítható (ismét ajánlanám elolvasásra Dr.Lenkei Gábor Cenzúrázott egészség könyvét, megdöbbentő) És sajna, a legtöbb orvos (nálunk legalábbis igen) bőszen "gyógyít" antibiotikummal. Én nem adom be (de sokan nagyon hiszenk a DR. titulsnak) , és ha kontrollra megyek, akkor bőszen veri e mellét, hogy hatott az antibiotikum, és nincs kedvem vitatkozni vele, hiszen ki sem váltottam. Sajnos túl vehemens lennék ha vitára kerülne a sor.
És tudjátok mit szeretek még? Amikor felállítják a diagnózist: vírusos torokgyulladás, és felírják az antibiotikumot!!!! Hát ez a vicc teteje!!! És sokan beadják, mertnem tudják hogy csak baktériumra hat :cry: :cry:
Én is bőre sikeredtem, bocsi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Bárány.
Adhatsz egyszerre többfélét is csak teljen el kb. 20 perc a bevételek között.
A homeosba tettem be linket ahol lehet szert keresni.
Belinkelem ide is, azóta bővült a gyűjteményem.
Gyöngyi.
Nem homeos de erről is linkelek.
http://kolloid.lap.hu/
benibaba
 
 

 
 


Szia!
Köszi szpen :D
Vendég
 


Szia Ágyöngyi!
Az antibiutikum témához szeretnék annyit hozzászólni,hogy ami körzeti orvosunk is "esküszik" rá,és szintén ez a helyzet,hogy minden szarra adja,még virusra is(ettől független szertjük).De a fél utca máshoz tartozik körzetileg,és az ő dokijuk meg semmire nem ad,arra sem amire kéne...szinte már a szülőnek kell kérniemert magától nem ad,csak nagyon ritkán.Szóval lehet,hogy neked is kéne a környéken valaki mást választani,feltéve ha van,mert itt minden orvos fullon van,nem válogathatunk... :?
Vendég
 


Sziasztok!
A mi dokinknak vannak hiányosságai dögivel, viszont nem gyógyszerpárti és homeos dolgokat is szívesen ajánl, ha szóba hozom. Antibiot eddig egyszer írt, akkor is mondta, hogy várjak még egy napot a beadással. Az lett volna az 5-ik nap de mivel lázas is volt Beni és piros a torka (nagyon fojt az orra is ), szörnyü a közérzete és már a kis nyelvecskéjére is átterjedt valami cucc, na akkor adtam ellőször antibiot. 4 napot kapott a homeo. Kiegészítő kezelésként persze adtam tovább.
Szonja
benibaba
 
 


Ez az antibiomániája a dokiknak azért is megdöbbentő mert, ha rákeresel a neten, még szakirodalom sem kell hozzá, rengeteg oldal laikusoknak is foglalkozik veleés ott is közzéteszik, hogy csak baci ellen véd. l
benibaba
 
 


Sziasztok

Látom,fellendült a topikban az élet :)

Na,a mi dokinénink is ilyen antibigyo mániás volt,de pont mióta ovis/ok kezd leszokni róla-és ad pár nap haladékot a javulásra.
Mi is múlt télen aloéztunk és nagyon bejött a gyerekeknél,persze már próbáltunk mi is a broncho vaxom-ot-az is bejött.a c-vitamint én is nagyszerű dolognak tartom.

A homeos cuccokra még mostanában kezdek rátalálni,sajna itt Szolnokon csak 1-2 patika foglalkozik velük és én találjam ki mire van szükségem-de erre fel meg is nézem majd a linkeket amiket írtatok-mert egy-egy betegségnél,tünetnél még tanácstalan vagyok.van már igaz pár termék amit ismerek-abból tartok is itthon mindíg.

Említettétek a halolaj kapszulát-van is itthon mert nagyim szedi.csak azt nem tudom,hogy koleszterin csökkentésre jó-e?!Nekem kellene,mert magas lett (a "jó"és a "rossz" koleszterin is eléggé meghaladja a határértéket)A dokimat meg sem merem kérdezni,mert ellenzi az ilyen dolgokat...

Ja,még a bionom-os oldalhoz és hozzászóláshoz....
engem az bánt az egészben,hogy én mint egyszerű anyuka (minden csicsától és élvezeti szerektől mentes :lol: ),sajna nem tudom a gyerekeimnek megadni a bio-táplálást,a szuper táplálék-kiegészítőket és bio-kozmetikumokat---mert egyszerűen nem telik rá.... :roll: -és most akkor egyen a fene,hogy milyen rossz szülő is vagyok,mert hosszú távon csúnyán szólva halálra ítélem a gyerekem.mert igenis sajnálom,hogy nem tudok megadni nekik mindent...De még így is ha van lehetőség úgyis megveszem ami jó nekik..de ezen túl még bőven lehetne...
szóval bocsi,de le kellett írnom

pusza mki

Andi és

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Szonja!
Sajnos 2 privit is kaptam, hogy talán mégiscsak be kéne néznem!
Bár megkértelek, hogy máson köszörüld a nyelvedet, de olybá tűnik, nem tudod féken tartani magad, ritka bunkó fajzat vagy!
Kiváncsi voltam, csak velem, vagy másokkal is.
Most már minden vili, több konfliktusod volt a fórumon, ez sok mindent megmagyaráz.
Meg az is, ahogy ezerrel (ha nem tízezerrel) nyomatod a homeopátiás bizniszedet, nyilván zavarom köreidet, ezt nyugodtan megírhattad volna priviben is.
Látom, hű csatlósod is minden topicba elkísér, hogy kontrázzon neked! Szép páros vagytok!
Az egetverő baromság az volt, hogy biztos nincs gyerekem. Sebaj, ezzel aláírtad a NEM VAGYOK ÉPELMÉJŰ nyilatkozatot magadról.
Egyébként ha csak egy picit is odafigyeltél volna, a honlapom tele van a gyerekem fotóival, a Tűzoltó utcáról írtak pedig nem az agyszüleményem, hanem amikor szirénázó mentőautóval vitték oda a gyerekemet, aki élet-halál között volt ("hála" az allopata gyógyászatnak és egy csaló homeopátiás dokinak), akkor heteken át volt szerencsénk bentlakásost játszani, és nagyon sok szörnyűséget láttunk és hallottunk. Többek között azt, hogy van, akinek fontosabb az új autó, meg a műköröm meg a 12-féle színű melír a Hajas szalonból, mint a tulajdon gyereke, akinek a műtétje idejére esett a műkörmöstől kapott időpont és az volt csupaszív anyuka hozzáállása, hogy "Hát úgysem én műtöm, meg úgyis alszik, nem igaz? Legalább ezt lerendezem!".
Hogy én min mentem keresztül lelkileg, azt szívesen kívánnám neked, hogy éld meg minden pillanatát, de tízszeres szorzóval... ha olyan gonosz lennék, mint Te. De nem vagyok, ezért nem kívánom. De hidd el, hogy sajnos nagyobb rálátásom volt az ottlakók életére (nevezzük inkább: agóniájára vagy haláltól való félelmére), mint neked, onnan fentről, a magas lóról, ahonnan az észt osztod, és mocskolsz engem szüntelen.
Az már meg sem fordult abban az egy bites agyadban, hogy a weblapomnak ez az egy oldala esetleg azért lett ennyire szókimondó, mert ilyen tapasztalataim voltak?!
Mit tudsz Te arról, milyen egy jóérzésű anya????????????????????
Olvastál már róla könyvben?!
Te is veszítettél már el gyereket?! Tudod, mi a legnagyobb fájdalom egy nő életében?! Tudod, milyen érzés félteni mindenki gyerekét?!
Imádkoztál zokogva teljes szívedből, hogy a második megmaradjon, engedje élni az Isten?!
Nem tudsz Te semmit, csak köpködni!
NAGYON, DE NAGYON-NAGYON SZÉGYELLD MAGAD, amiért sikeresen megríkattál és feltéptél többéves sebeket, s megbántottál valakit, aki már megszenvedte az egy életre járó penzumot, és jót akar az olyan idiótáknak, mint Te!
Remélem, boldog vagy! :cry:
bionom@freemail.hu
 
 


Nem vitázom veled tovább mert nem vagyunk egy szinten. A sebeidet te tépted fel, ha vannak, ne ruházd rám a felelősséget az túl egyszerű lenne. Valószínűleg már látod, hogy hibáztál azért váltottál, mindegy ez már pozitívum. Ha lenne egy kis tájékozottságod, tudhatnád, hogy a homeopátiában nem lehet bizniszem. :) Az nem mlm, netvork vagy pilótajáték. Hanem patikában lehet kapni. Nincs patikám. A többire meg azt javaslom, nézesd meg magad egy szakavatott kollégáddal. Hátha segít rajtad. :)
Ja és, ha én bizniszelnék és lenne weblapom, nem lennék olyan eke mint te, adnám a nevem hozzá. Mivel nincs mit takargatnom bunyeváckám.

Báránykám :) "hű csatlósom", jól összekombinált minket.:)
benibaba
 
 


Szia Cleo!
Sajnos nem tudom, hogy jó e a halolaj koleszterinre, én a Gyerkőcnek ezt adom :
http://www.eskimo3.hu/kid.html
Elég drága de nagyon kiadós, kb. 3 hónapig elég és ajánlott inkább kúraszerűen adni, akkor még tovább kitart. Patikában 4-5 e Ft között van, viszont legközelebb szerintem innen rendelek mert jóval olcsóbb. A kapszuláról is írnak itt és kérdezhetsz is tőlük emailban a termékekről.

Szonja
benibaba
 
 


JAJ!!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Sziasztok!
A félreértések elkerülése végett,én nem tudtam,hogy Benibabával már megjelentünk többször is egy topikban...Ugyanis nem mindig emlékszem a nevekre,és ez most is így volt.
Csak a véletlen,hogy nekem sem nyerte meg a tetszésemet... :?
Ennyi...
:?
Vendég
 


Sziasztok!

"Kedves" Bionom!

Elolvastuk, vettük a lapot, akinek nem inge, nem veszi magára.
Orvosoktól tudom - és most már tapasztalatból is, hogy az immunitás megszerzéséhez hosszú rögös út vezet.
Mindenki megveheti, amit gondol és amit a pénztárcája megenged. Nekem már nincs lelkiismeret furdalásom, hogy nem veszem meg a havonta megjelenő bio- és vitaminújdonságokat, amik természetesen csodaszerek, csak pont nálunk nem válik be.

Ez a népátverés már iparággá nőtte ki magát, legjobb tudomást sem venni róluk, és a 8-10 ezer Forintos csodaszerek helyett inkább venni hasonló tartalmú lekvárokat, vitaminokat, és friss gyümölcsöket valamint orvos által felírt gyógynövényes fürdetőkrémet, testápolót (nagyon büdös). Hidd el, ezzel megteszel mindent a gyermekedért, és a maradékból pénzből elviheted kultúrálódni bábszínházba.

De azért azt az általánosítást én is kikérem magamnak, hogy magunkra x ezreket költünk, míg a gyerektől elspóroljuk a jót.
Aki maga is dohányzik, mellet plasztikáztat nem hiszem, hogy bio dolgokra vágyik, mert nincs rá igénye - ez nekem ellentmondás.

Érdekes, hogy ugyanazokkal a nevekkel futok össze ezeken a helyeken? Talán hasonló az érdeklődési körünk?
Á, az nem lehet, csak szivatunk másokat!

Minden jót!

Agmano
agmano
 
 


Sziasztok!!

Kérdezném Tőletek: nem tudtok valamilyen jó krémet (kakukkfűves) mellkasbedörzsölésre nátha köhögés esetén!!

Nekünk van egy csuda jó krémünk, tényleg nagyon bevállt. De mivel nem rendeltem megfelelő pénzösszegért a "cégtől" ezért letiltottak. Kedvesek nem??? A fene egye meg, hogy nem voltak elég betegek a gyerekeim, nekem meg nem kellett a csodafiatalontartó krém, vagy a csodafinombőrtcsináló krém. Fújj rossz anya :lol:
Na, de komolyan ez a krém nagyon jó volt, kellene valami helyette, éjjelre, hogy tudjanak aludni, levegőt kapni.
Ötletek?? Olyan jó dolgokat tudtok. Nekem még tanulnom kell!!
Köszi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Szia!
Köhögésre nem tudok sajnos semmit ,de bárki bármit tud az engem is érdekelne.Nekünk igazán eddig még semmi nm vált be.Stodált szoktam az homeos,de valahogy nkünk az sem az igazi.

A füredtésről meg annyit(lehet szörnyülködni),a fiam sima vizzel fürdik,,.Hajat is csak vizzel mos.És tényleg gyönyörű haja van.Kell ennél biobb :D :D Ja és ingyen van. :wink:
No sampon no tusfürdő. :lol: Mi így oldjuk meg..hát nem egyszerű
Vendég
 


Bárány!

Igen elég szörnyen hangzik!! De emlékszem egy barátnőm kipróbálta, hogy nem mos hajat hónapokig. Az első hónapban szörnyű volt, de aztán elindult az öntisztulási folyamat és gyönyörű lett a haja!!
Bár ez a csapvíz, mint bio?? :lol:
De az biztos, hogy a babafürdetőkben lévő "bőrbarát" illatanyag csak árthat!! Furcsa amit írsz, nem szoktunk hozzá, de nem butaság :!: :!:

A Stodalt mi is kipróbáltuk, nem volt igazán jó (hurutoldásra nálunk a Rhinatiol jött be leginkább!) és a lándzsás útifű sem volt hatásos, pedig az sokaknál nagyon bevállt. Én sajnáltam.
Én konkrétan arra az állapotra gondoltam, amikor náthás nagyon, és éjjelre dugul az orra. Ez a kakukkfűves krém annyira jó (volt), hogy az esti orrszívás és arcüreg-átmosás után végigaludták az éjszakát (na ezt túlzás, mert sosem aluszák végig :lol: , csak nem emiatt keltek), szóval nem dugul el az orruk, és nem köhögnek!!

Akkor már ketten várjuk a javaslatokat :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Szia!
A csapvíz valóban nem bió,de gondolom a "csoda"fürdetőket is csapvizzel használják...vagy nem???A semmiben semmi káros nincs,az tuti :D :D :D :D Én maradok ennél a megoldásnál.
De redukáltam minden olyat ami illat,pl parfüm ,illatosító(kocsiba,lakásba).Amit lehet elkerülünk,de persze mindent lehetetlen....
Vendég
 


Bárány!!

Igazad van!! Csak furcsa!! Át kell programozni a gondolatainkat!! És ez nehéz!! Már az is nagy szó, hogy ennyien ennyire odafigyelünk a gyerekeinkre (pl antibiotikum). Régen csak úgy az utca nevelte a gyerekeket, még régebben az erdő és a mező talán ez volt a jobb :lol: :lol:
Szóval csak furcsállom, nem elitélem. Sőt valahol egyet is értek a gondolatmeneteddel!! :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Sziasztok!

Mi is a közel 5 és 3 éves gyerek mellett az első 250 ml-es sampont fogyasztjuk, még fél évig biztos elég lesz. Nem visszük túlzásba.

Köhögésre, mellkaskenegetésre lehet kapni a patikában a Dr. Theiss eukaliptuszos krémet. Igaz ezt is évekkel ezelőtt vettem. Picit az orrba és rinocérosz bőrűeknek mellkasra, kissebbeknek a hátra kell kenni. Nekünk semmit nem ért, de barátnőméknek a lándzsás utifűvel együtt beválit. De ez szerintem nem száraz köhögésre való.

Jobb nincs, kelni kell éjjel!

Agmano
agmano
 
 


Sziasztok!
Akkor a fürdető témát megoldottuk,ezek szerint nem is olyan rossz a módszerem :D :D
Sajna a lándzsás utifű nekünk nem jött be tavaly téln próbáltuk :(
Vendég
 


Bocsi de sz@rakszik az "e" betüm,a gyerekek biztos belekajáltak a billentyűzetbe.... :evil:
Vendég
 


Sziaszok

agmano.tetszett a véleményed

Látom a köhögés a téma. :wink: --hát nálunk is.már írtam a kruppos fórumba is (igaz nekünk nem az van),mert mindíg keresi az ember a megfelelő szert.

Na,amiket én már próbáltam
-Stodal
-Sinupret csepp (nyákoldó,gyógynövényes)
-Kuc-kuc tea (szintén gyógynövények,váladékoldás,görcsoldás)
-Homeos bogyó (görcsös,akár hánytató köhögésre.ha kell leírom a nevét)
Kakukkfű -tényleg szupi---én csináltam kencét-épp 2napja...neten olvastam recit,nagyon egyszerű---kakukkfű illoolaj+vmilyen "natúr"testápoló=mellkas/hátkence :) Nem volt bőrirritáció.
-szintén a kakukkfű illoolajat (pár csepp elég) bele kifőzött kamillába és a szobába hagytam "gőzölögni"
Hát,most ennyi jutott az eszembe.

Amúgy ezek mellett kaptunk dokinénitől a szokott szereket:spiropent,acc,rectodert kúp

Ha már a vizeknél tartunk...mi a legjobb szerintetek:csapvíz,ásványvíz,ártézi??? az enyémek ásványt isznak,de azért meggondolandó ez is :wink:

Most megint vettem a lurkóknak aloe-s cuccot,remélem segít egy picit. :roll: -így őszre télre. :D

Andi és

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Sziasztok!
A köhögős homeós bogyó engem érdekelne.Igen emlékszem mostmár a kruppos fórumra te kaptad a napi 2 rektodlt kupot..
A vízre határozottan azt tudom mondani,hogy meg nem itatnám a gyerekeimmel a csapvizet.Sajnos a z oviban minden próbálkozásom ellenére azt isszák... :evil:
Vendég
 


Sziasztok!!

Picit visszatérve a vízre!!
Mi csapvízet iszunk, mert a mienk finom, jó néha olcsóbb ásványvizet, de az sem jobb ízű. Viszont a város más részein ihatatlan a csapvíz (??) A barátosném gyerekei pedig előszeretettel isszák a mi szörpinket, nem tudtuk miért. Aztán kitaláltuk, mert sima csapvízből van :lol: :lol: :lol: :lol: Persze ez csak vicc, itt is az a lényeg hogy a másé :lol:
Én nem hiszek nagyon az ásványvizeknek :cry: .
Sima köhögésre azért a Rectodil kúp nem adható, csak ha van krupp a háttérben.
Viszont köszi Andi a kakukkfűves ötletet, már mástól is hallottam, nálam ez lesz a "befutó" . Nálunk a kakukkfű alapból is bevált. És képzeljétek az ovónénik elvégzett egy gyógynővény-illolajok tanfolyamot (tőle hallottam ) és az oviban is használja az illóolajokat. Citrom-fertőtlenítésre, pl. Tök jó.

Kuc-kuc tea?! :lol: Vicces a neve (kusz-kusz szorgos népünk győzni fog -emlékeztek :lol: ) Sose hallottam róla, majd utánanézek. Szeretem a teákat.

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


sziasztok

Igen,bárány én vagyok a rectodert-es :D
GYöngyi,bárány-
.Nálunk rossz ízű a csapvíz,de arról is erről is annyi jót/rosszat hallani-na és döntse el az ember.nálunk oviban ártézi vizet isznak.hááát képzeljétek tavaly félévkor kibőkte a dadus,hogy a Zsolti egy korty folyadékot nem fogad el-és még ez után is idő kellett,hogy rájöjjek,hogy ártézi vizet kapnak és utálja az ízét.. :evil: :evil: :evil:

A homeos golyó neve:CEPHAELIS IPECACUANHA-de ez tényleg a görcsös,száraz,hánytató kucira jó,ha más fajta a köhögés akkor más bogyó kell!!!
A kuc-kuc teában borsmenta,zsálya,kamilla,kakukkfű,bodzavirágzat,hársfavirágzat van.
szerintem csupa jó

Mellesleg elgondolkodtató ez a krupp dolog,de szerintem nem kruppos a fiam :roll: -a dokinéni soha nem mondta,sőt mikor egyszer elküldte allergiavízsg-ra a köhögés miatt (nem lett belőle semmi),akkor a vélt "diagnózisnak" sem azt írta.
Én sem értem,mert ő majd minden 2.köhögésnél mondja,hogy adjak neki :roll: -de 2db/napot még soha nem írt.....
csak tudjátok nagyon megbízom benne,mert egyszer felírt egy gyógyit (cataflan csepp)és nem adtam be (mert ugye én nagyon okos kezdő anyuka felül tudom ugye bírálni) :evil: :evil: :cry: :cry:
és hogy e miatt vagy sem -lábizületi gyull.kapott kisfiam és 1napra kórházba került.úgyhogy próbálom elfogadni amit mond :) :) :) -és még tényleg mindíg meggyógyította komplikáció nélkül őket :wink:

Mellesleg:csak én parázok előre az ősz-téltől gyerek-betegség szempontból?! 8)

Andi és

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Hát Andi!!!

Nem csak te parázol, én is azért gyüjtögetem az infókat!!! :lol: :lol:
Kellenek a jó tippek. Nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz ez a tél, mert szedünk egy olyan vitaminkészítményt, amiben nagyon hiszek, és most kell bizonyítania!!
Persze az a legmerészebb álmaimban jut eszembe, hogy egyáltalán nem leszünk betegek :lol: :lol: . tudom, hogy leszünk, csak nem mindegy mennyi ideig, hányszor és milyen súlyosan. :)

Ezt a kuc-kuc teát veszed vagy Te készíted el?? Nagyon jól hangzik!!

üdv

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Gyöngyi.

Vettem egy bio-boltban -a neten is rajta van-kukk meg és képről is be tudod majd azonosítani :lol: SONNENTOR a "márka" vagy minek nevezzem.... :) -és tényleg az van ráírva,hogy KUC-KUC TEA :lol:

Milyen vitamint szedtek most?

Andi és

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Sziasztok!!

Megnéztem a neten a kuc-kuc ( :lol: ) teát, de még nem sikerült vennem. Talán azért mert nem jártam bio-bolt felé :oops: :oops:

Mi a Lenkei vitamint szedjük. Kiegészítve aszkorbinsavval, mert így megfizethető az, hogy napi 1000 mg C vitamint eszünk.
Vettem Echinachea homeos bogyót, mert kezdtek a csajok tüsszögni.
Ja, és skarlát van az oviban!! Kíváncsi leszek, hogy az óvintézkedések mellett betegek lesznek-e!!??
:roll:
Ja, és mi nagyon "szeretjük" náthánál az arcüreg-átmosást alkalmazni!! Nálunk nagyon bejött. Ezzel át tudják aludni az éjszakát, jól szelel az orruk (+ kakukkfüves krém ha köhögnek és néha orrkenőcs)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


sziasztok.

Gyöngyi.
Nálunk is volt tavaly skarlát járvány,de szerencsére akkor megúsztuk,és még sorolhatnám,hogy volt az oviban ótvar,vírusos kötőhártya-gyull járvány ...csak ami most eszembe jut.hozzáteszem belvárosi,szóval jó oviba járnak-de hát a járvány mindenhol van :wink:

Nem ismerem a Lenkei vitamint,de én is megkukk,hogy mit lehet tudni róla :) .A c-vitamin pedig szerintem is egy csodaszer :D

Az arcüreg-átmosást hogy szoktad csinálni? kivi vagyok,mert én is csinálom ha kell a lurkóknak.

Bárány,nálad hogy vannak a gyerkőcök?

Andi és

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Sziasztok!
Köszi jól vagyunk,vagyis hazudok mert én vagyok nagyon megfázva,és ráadásul teszteltem egy két csikosat,úgyhogy még roszabbul viselem mint álltalában.. :twisted:
A skarláttól retegek mert én sem voltam még és mint tudjuk a terhesség első harmadában nagyon veszélyes.
Nem is tudom,hogyan lehetne elkerülni....nincs valami tipp.
Vendég
 


Bárány!!!

Szerintem valamivel kevered a skarlátot. Baktérium okozza, és penicillinnel teljesen jól kezelhető!! Gyerekbetegség! Felnőtteknél nem jellemző, vagy csak torokgyulladásként jelentkezik szövődmény nélkül (mivel aktuális utánaolvastam :wink: )
Ha lesz a környezetedben azért az első trimeszterben szerintem jó lenne prevetív penicillin, az nem okoz semmi bajt. De ez csak az én logikám, erről kérje szakorvosa vagy.........véleményét :wink:
És egyébként a barátnőm kisfiánál tök véletlen derült ki, hogy skarlátos, annyira semmilyen betegség volt nála.

És a legfontosabb!!!! GRATULÁLOK!!!! :lol: :lol:

Betegségelkerülésre: isteni "varázsszer" az 1000 mg C vitamin naponta (patikában lehet kapni kimérve ascorbinsavat, 50g kb 500 ft.- és egy adag az kb egy mokkáskanál/nap )


Andi!!

Arcüregátmosás: szuper találmány!!
Véletlenül mentünk el egy nyugdíj előtt álló fülész dokinénihez, mert nem hallott a nagylányom, kiderült, hogy gennyes arcüreg-gyulladása van, mert letapadt a trutyi. Sára akkor volt 1 éves, és akkor azt javasolta a dokinéni, hogy ki kell venni az ormanduláját, mert az ovis tesó hozza haza a bacikat, és mivel még kicsi és az orrmandulája relatíve nagy nem fogom tudni kiszívni az orrát rendesen!! Hát simán nem is, de átmosással kitisztítom az orrát és az arcüreget rendesen. És jelentem megvan az orrmandulája és orvoshoz csak az átmosó- folyadékot felíratni megyünk!! :lol: :lol: :lol:
Ez a dokinéni csinálta is (máshol is csinálják 4000-ért úgy tudom) és megmutatta hogyan kell otthon. Tök egyszerű. mi már ott tartunk, hogy a két éves maga kéri, ha nagyon nem kap levegőt :lol: :lol:
Az elv ugyanaz mint a sima orrszívásnál. Hagyatt kell feküdnie a gyereknek, úgy, hogy a lapockáját megemelem egy hajtogatott törölközővel, mert az orrnyílásoknak felfelé kell nézniük. Pórszívó bekapcs: orrszívás az egyik orrnyiláson, aztán nagyon lassan fecskendővel nyomom a másik orrnyílásba a sóoldatot. Ez szépen átjátja a melléküregeket és kimossa a trutyit onnan, ami szívok folyamatosan, mialatt folyamatosan nyomom a sóoldatot is. addig amíg látom, hogy nem a viztiszta oldat jön már ki. Nem mondom hogy nem tiltakoztak a csajok az elején!! A dokinőnél hárman fogtuk le a lányomat, hogy a dokinéni át tudja mosni. erre mondta, hogy nem véletlen nem vállalja más fül-orr-gégész. Macerás :roll: . Helyette, ha nagya gáz, akkor felszűrják az arcüreget, vagy kiveszik az orrmandulát. (tévedést kizárva, nem vagyok a műtét ellen, csak ne vegyék ki akkor, ha semmi baja, csak anatómiailag és a kora maitt gátolja csak a váladékürülést).
Már gondoltam rá, hogy csinálok pár fotót a műveletről, mert így nagyon bonyolultan hangzik! :oops: :oops: :lol: :lol:
Pedig nagyon egyszerű, és tuti!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Sziasztok!
Gyöngyi,nem tudom lehet,hogy tényleg keverem valamivel,de az tuti,hogy van olyan fertőző betegség a mi aaterhesség első 3 hónapjában,veszélyes...Remélem igazad van

Arcüreg átmosás:biztos,hogy hasznos,de az én fiam nem engedné szerintem.

És köszike a gratulációt
Vendég
 


Bárány!!

Jaj, persze, hogy van, de azok inkább a vírusok. Csak nem akartam, hogy skarlát miatt pánikolj!! És tudod, hogy úgy is át lehet esni fertőzésen, ha jól működik az immunrendszered, hogy nincs tünet.
Ezért inkább támogatni kell az immunrendszered.
Ne aggódj, harmadiknál már biztos rutinos vagy :lol: :lol: . De érthető, hogy őt is úgyanúgy félted.

Nem engedné a fiad?? Szerintem ő már olyan nagy, hogy neki nem is kell. A fülészek azt mondják, hogy 6 évesen már ki tudják annyira fújni az orrukat (van akkora tüdőkapacitás), hogy orrszívást sem kell csinálni
A mi esetünkben megmentette a Sára orrmanduláit, és sok egyéb kíntől is megvédett (fülgyulladás, arcüreggyulladás) .És engem ebben az esetben nem érdekel, hogy engedi-e a gyerek vagy sem. A gyógyszert sem mindig akarják bevenni, de az ő érdekükben nincs appelláta, és én vagyok az erősebb. :oops: :oops: Az első időben még a Sárát nagyon le kellet fogni, de már van annyira okos, hogy nem tiltakozik nagyon, csak annyira, mint a sima orrszívásnál, körömvágásnál, vagy a hajmosásnál. Ja, nem, mert a hajmosás nálunk nagyon fájdalmas :lol: :lol: , akkor sírnak a csajok. :oops: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Sziaszok
Igen valóban ki tudja fújni másfél éves kora ota..El sem hitte a doki amíg nem látta a saját szmével,meg kelett neki mutatnunk :D Azóta nem használunk órszívót,csak azt hittem az az átmosás valami plusz jó,nátha esetén.
Na megyek mert ma nagyon sok dolgom van
Vendég
 


Bárány!!

Hallod akkor nagyon szerencsés vagy ezzel a fiúval!!!
Nálunk is fujják a csajok két éves koruk óta az orrukat rendesen. Ezzel szúrtam el én a Mariettát: azt hitem 3 évesen elég, ha ügyesen fújja az orrát!! De nem , és ezért a ki nem ürült trutyi lerakódott az arcüregében visszatérő náthát és halláscsökkenést okozva!!! Mióta szívom és ha nagyon masszív a trutyi átmosom őket, azóta nincs szövödmény és hallás-csökkenés.
De 6 éves kor felett nem kell egyik sem, ezt hallottam a dokinőtől.
Viszont, ha korábban sem csináltad, akkor nagyon szerencsésen egészséges fajta :lol: :lol: :lol:
Barátnőm két fia, füles fajta, akármit csinál (orrszívás az alap) mindig a fülükre megy minden. Ez van. Nem vagyunk egyformák. :D :D

Egyébként az átmosáshoz lehet kapni valami szerkenytűs balhét felnőttek részére is, mert fül- vagy arcüreg gyulladásra hajlamos felnőtteknél is javasolják.
Ezek új dolgok. Végülis maga sz orrszívó szerkentyű is új találmány, mert amikor mi voltunk gyerekek, még nem volt. A hugom ezért lett halláskárosodott,ha lett volna, akkor könnyebben gyógyult volna, sokat segítet volna - anyám szerint. mindig csodálkozva nézte, hogy milyen kalssz.

Akkor jó munkát!!

Élvezzétek ki még a mai szép napot!! :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Sziasztok.

Bárány.nagy nagy GRATULA!!!!!!!!!!!
A skarlát miatt tényleg ne aggódj,márcsak azért mert csak egy a sok közül,amit meg lehet kapni és a kismamik nagyon-nagyon kicsi %-a találkozik csúnya vírussal az első harmadban.Én Sziszivel a 11.héten voltam influenzás-aggódtam is,mert ugye vírus,láz stb-de semmi baj nem lett.
Ha az első harmadban árt valami a babának,akkor ált.meg sem marad a terhesség. Ellene tenni tényleg csak annyit tudsz,hogy erősíted az immunrendszered pl C-vitivel+méz.esetleg kamilla-tea
Pihizz sokat azért.hány hetes vagy?

Gyöngyi.

Szerintem nagyon tuti ahogy leírtad.és tetszik az ötlet.én eddig azt csináltam,mikor gyanús volt,hogy az arcüregben pang valami,hogy sterimar,orrfújás (Sziszinél szívás),majd jó sokáig sterimar folyamatosan benyomva.az tuti,hogy ahogy te csinálod +szuper hatékony
:D -bizti ki fogjuk mi is probálni ,ha szükség lesz rá.
igaz Sziszi sem értékeli ezeket a szívós-fújós dolgokat :wink:

Orrfújás:Zsolti teljesen hatékonyan kifújja-állítom porszívoval nem tudom annyira kitakarítani.Sziszi is tudja már a technikáját,de eredménye még nem sok van-úgyhogy szívjuk ha megtelik neki.

Andi és

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Szasztok!
Cleo köszi szépen,még nem tudom hány hetes vagyok dokinál sem voltam jövő szerdán megyek.Tesztet csináltam,még pár hét lehet...
Vendég
 


Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h
Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár
Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112
(a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005
kanga_mama
 
 


Sziasztok!

Rég jártam erre, de visszaolvastam!

Bárány! Szuper a hír, gratulálok! Tervezett volt?
Nem tudom az én életemben eljön-e még egyszer ez az esemény, de remélem, ha a fiúk kicsit már nagyobbacskák, apa meg még nem érzi túl vénnek magát- ja, és ha lesz most egy jó állásom :) . Ma délelőtt voltam babanézőben 5 éven belül jött a 3. baba, nagyon édesek, szép nagy család lettek. Csak irígykedem, mert a nagyszülők ott állnak glédában, hogy ki mit segítsen... Így lehet is vállalni és együtt nő fel mind a 3 gyerkőc.

Gyöngyi!

Szerintem is nagyon érthetően leírtad az arcüreg átöblítést. Sósvizes oldattal is működik? Az van itthon és tegnap óta fáj a fél arcom, kipróbálom magamon- persze porszívó nélkül.
De a köhögős fiamon is hallom, hogy nem veszi tisztán a levegőt, reggel-este orrcseppezem, akkor tüsszent egy jó sárgát és minden megy tovább. Lehet, hogy őt is elkapom este egy mélyöblítésre.

Hallott valaki a Lenkei féle új folyékony gyerek multivitaminról?
Nálunk a por és a csokitabletta nem ízlett. Próbálta már valaki a löttyöt? Iható?

Egyébként nem csoda, hogy az előbbi kettő nem kellett, szerintem is pocsék íze van. A port olvasztott csokiba keverve az ádventi kalendárium formájába öntve adagoltam, de rájött, hogy van benne valami és már semmilyen csokit nem evett meg, nehogy átverjem. Mondjuk nem volt nagy baj, hogy nem csokizott.

Üdv mindenkinek, vigyázat jön a hideg, de pusztulnak a bacik.

Éva
agmano
 
 


Éva!

Sima fiziológiás sóoldattal csinálom (doki felírja fél literes üvegben, így olcsóbb) Lehet kapni ampullákban is. Más formátumot nem ismerek. A sima sósvíz nem steril, azzal nem merném.
Ja, és tanácsnak az átmosáshoz: vízes porszívóval próbáljátok, mert nekünk nem volt az elején, és amikor beleszívja azt a trutyis vizet, és ráég a motorra....... Undorító szaga lett. Minden pórszívózást alapos szellőztetés kellett hogy kövessen!!

Mi is Lenkeit eszünk. Elöször a csokis tablettákat vettem (szerintem az ára nagyon jó), de amíg a Sára zabálja és követeli, addig a Marietta kiköpi és utálja. Így kipróbáltam a folyékonyat (nagy előnye, hogy már van benne 500 mg C-vitamin!) Ezt szörpiben, teában adom, így iható. Csajok iszák mindketten. Kipróbáltam tisztán, nem rossz, de....Kicsit furi íze van tisztán, savanyú és édes egyszerre.

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


sziasztok

Éva.Mennyi idősek a lurkóid?
Én is így vagyok pont mint Te a 3.baba témával.Mondjuk én félek is,mert mindkét gyermekemnél hamar kinyílt a méhszájam (Sziszivel kórházban is voltam)-és bár nem lett semmi gond és még túl is hordtam őket,de akkor is félek,hogy ha terhes leszek nehogy koraszülés legyen... :(

GYöngyi.
Ez a porszívos tipp nagyon jó.nem is gondoltam rá.... :roll:

Andi és

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Szaisztok!
Cleo köszi szépen,háát hogyis mondjam tervezett volt de a férjem akarta jobban,és én meg reménykedtem,hogy még egy pár hónap lesz mire összejön,ehelyett 2 hetet próbálkoztunk.
Szóval tökre félek töle,a neten mást sem lehet olvasni csak szörnyűségeket....én meg zerrel olvasom az ilyeneket aztán meg letargia. :evil:
Gyöngyi,azért Szilveszternek is voltak ilyn megfázásos köhögéses nyavajái,meg 1 éves korában a fülére is ráment gyszer .Na akkor még nem tudta fújni,én porszivóztam neki de ezek szerint nem elég jól...
Vendég
 


sziasztok

Bárány.

Ne félj és főleg csak happy történeteket olvasgass a neten.
De hallod én is olvasgatok pár topikot a babaneten és huu..tényleg annyi szörnyűséget lehet hallani.áldom,hogy nem volt még netem a terhességek alatt,mert tuti végig depis lettem volna a sok összeolvasástól....Főleg,hogy én olyan para-mami vagyok :oops: -hallok,olvasok valamit-rögtön tapasztalom magunkon is,vagy keresem a jeleket (néha) :lol:

HA meg ilyen hamar jött,akkor így kell lennie-és így lesz a legjobb-:) csak gondolkodjunk pozitívan :)

Andi és

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Szia!
Melyik topikban van az a sok szörnyűség?Mert én cikkeket olvastam?Onnan szedem a szörnyű híreket.Egyébként nekünk is csak 4 éve van net,de addig megoldottam könyvekkel,és én is hozzád hasonlóan egyből a tüneteket is látom.
Vendég
 


Sziasztok!!

Na, akkor jó, hogy én is itt vagyok, mint anti-hypohonder :lol: :lol:
Nekem soha nem jutott eszembe a terhességek alatt, hogy gond is lehet (strucc-politika??), én csak élveztem!!

Bárány! Mire gondolsz, amikor azt mondod gyorsan összejött? Már a kicsi is 6 éves!! :lol: :lol: :lol: Mellettük abból a szempontból nyugisabb lesz, hogy emelgetni nem kell őket :lol: :lol: Pozítív gondolkodás!!!!! két hét alatt (én is :lol: :lol: ), mások mit nem adnának ezért. Emlékszem egy barátnőm a harmadik babát akarta épp, de nem jött össze az első hónapban és sírógörcsöt kapott , mert félt, hátha már meddő :D :D ilyenek vagyunk mi nők!!!

És terhesnek lenni a világ legjobb dolga!!! :lol: :lol: Én imádtam!!! Akárhányat bevállalnék, ha csak ezen múlna!!! :lol: :lol: :lol:

Szóval vigyázzatok magatokra, és kerüljön el Titeket minden baci!!!! (sajna minket nem kerültek el).

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


GYöngyi.

Szívemből írom:de jó neked. :lol: néha olyan jó lenne ha nem gyötörné magát az ember hülyeségeken és piti problémákon agyonra.én tényleg írígyelem az olyan embereket.
Mondjuk van pozitív tulajdonságom is ehhez mérten:valahogy az adott helyzethez képest mindíg jól jövök ki belőle.vagy ezt hívják szerencsének?! :roll: :lol: :lol: :lol:

De a dolgok beképzeléséhez még annyit:szerintem ragályos--amikor benn feküdtem 33hetesen a kórházban,akkor szinte elkaptuk egymástól a tüneteket.már beképzeltünk magzatvízcsorgást és még sorolhatnám....így utólag már csak nevet rajta az ember...

Én is bevállalnék akárhányat ha tehetném..én is imádtam pocakos lenni.

Bárány.valamelyik vetélős topikot olvasgattam valamelyik nap...

Andi és

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Sziasztok!
Cleo,olvastam a zt a vetélős topikot,komolyan már azon gondolkozom,hogy inkább elvetetem mint hogy azt a sok sz@r dolgot át keljen élni.Ez a terhesség egy szenvedés...már most és ezek még az első hetek.Már tegnap montam a férjemnek,hogy most még fogjuk föl úgy hogy nem is vagyok terhes,mert ugye 12 hétig még nagobb a veszélye a tragédiáknak,majd a 12 héttől beszéljünk terhességről,ha addig valami lesz akkor meg annyit mondunk"megjött".De persze utánna is lehet bármi,na jó azt már nem részletezem.Hú remélem olyanok nem olvassák ezt a topikot akik még akarnak szülni,mert egy ismerősöm szerint aki engem hall az nem akar többé...

Gyöngyi,úgy a próbálkozás idejére gondolok,hogy hamar összjött(2hét),de kezet is foghatnék a barátnőddel,mert ugy úgy éreztem meg fog jönni mert a jelei megvoltak,és már meddőnek tituloáltam magam,és a korai klimax jlei is jelentkeztek,de utána mégse jött meg.Meddőség ki x-elve.
Amúgy se szülhttem volna sokkar hamarabb mert a 2.császár után már 4 év pihenőt javasolnak,és ne mondjam,hogy így is mennyi rizikó van emiatt is...
Kicsit hosszú lett bocsi
Vendég
 


Bárány.

Na...ne mondj már ilyet,hogy elveteted...ő jönni akart és kész.. :) .És miért várna rád is olyan szörnyűség?!nem is kell rá gonolni és főleg,ne is olvasgass most már ilyen topikokat. :wink:
És miért szenvedés már most?tünetek miatt vagy a lelkiállapot?
Viszont az tényleg nem hátrány,hogy a 12.hétig elfogadod,hogy bármi lehet.Nekem mindkét babánál azt mondta a dokim,hogy lehet örülni,de tudni kell,hogy a természet szelektál...én elfogadtam.
Sziszinél én is úgy éreztem az első hónapokban,hogy tuti nem marad meg...de szerencsére nem így lett.
Meglátod majd Te is a picurit az első UH-on és utána csak jobb lesz minden.Kihordtál már 2szép egészséges gyereket-és itt sem lesz gond.

ANdi és

KépKép
KépKép
cleo27
 
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: