Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Kislányom 9 hónapos és sajnos a babás köreinkben ismét megjelent a bárányhimlő. Szeretném megkérdezni olyan anyukák ill. apukák véleményét akiknek a picikéjük már átesett rajta, és olyanok véleményét is akik még nem, hogy kérnének-e vagy kértek volna oltást. Szeretnék tisztábban látni ebben a kérdésben, mert én még nem kaptam oltást, (akkor még nem volt) de a gyereknek beadatnám ha nem viseli meg túlzottan.
szirwen1
 
 


Szia,

Én a kisfiamnak 3 éves korában, a közösségbe lépés előtt beadattam. Mellékhatása nem volt, sehogy sem viselte meg.
Azóta eltelt 3 és fél év, látott már a közösségben egy pár bárányhimlős gyereket, de nem betegedett meg, nem kapta el (egyenlőre...).

Üdv,
Nyuszkómama
nyuszkómama
 
 


Sziasztok!

Nekem mindkét fiam átesett a bárányhimlőn szépen sorjában egymás után. Az egyik 3 és fél, a másik egy éves volt és szerencsére egyiket sem viselte meg. Szerencsére nem lázas típus egyik sem, így Fenistil cseppen és néhány homeós bogyón kívül nem adtam nekik semmit. Szerencsére mindkettőjüknél szövődménymentes volt.
datolya
 
 

 
 

sziasztok!

mikor megkérdeztem a gyerekorvost, aki amúgy a legtöbb dologra legyint, azt mondta, h ő senkinek sem mondhatja, mert ugye többezer ft, de javasolja, h, ha tehetjük, akkor adassuk be, mivel mostanában elég csúnya szövődményes esetek vannak. aztán csináltam egy gyors számítást, h ha egyik gyerek a másiktól kapja el, akkor kereken egy hónapig lennék táppénzen, mert mire az egyik meggyógyul,a másikon kijön. ennyi bérkiesés többe lenne, mint az oltások. szóval beadattam. mellékhatása nem volt. néha felröppennek olyan vélemények, melyek szt nem biztos, h örökös védelmet ad az oltás,a dokink szt igen, hiszen úgyanúgy találkozik a szervezet a vírussal, mint a fertőzés esetén. amúgy, ha családtervezésre kerül a sor a lányaimnál, majd szépen csináltatnak egy tesztet, amiből kiderül, van-e ellenanyaguk vagy sincs.
rjuli
 
 


Sziasztok!

Köszönöm Nektek a hozzászólásotokat, most azt hallottam hogy: ha beadatom az oltást akkor késöbb az esetleg véd a sima herpesz ellen is, mert a bárányhimlő vírus neve: herpesz zoster, és ez felel késöbb az örvsömörért is. Mig a szájon jelentkezőnek: herpes simplex. Szerintetek tényleg va ősszefüggés a kettő között? Aki tud róluk valamit, kérem szépen írja meg Nekem!

szirwen1
 
 


Szia Szirwen,

a herpesz zoster az övsömör vírusa, a bárányhimlőé a varicella zoster. A herpesz meg a herpes simplex. Ez már így csak áttételes összefüggés. :)

Ha a védőoltás védene a herpesz ellen, akkor az átélt barihimlő is védettséget okozna, sztem így lenne logikus, és ez viszont biztos, hogy nincs így. :( (Saját példa.)

Üdv, Klára
klara
 
 


Üdv Klára!

Lehetséges, de nem tudom! Nekem a bárányhimlő 2-szer jött ki, 1-szer még gyerekként rengeteg kiütéssel, másodszor, pedig 16 évesen 1db gennyes pöttyel. Herpeszem pedig sosem volt, és a himlőről is ugy tudtam hogy csak 1-szer lehet elkapni. Teljesen elvesztettem a fonalat már nem tudom hogy mi jó vagy mi nem!

Üdv: Szirwen

szirwen1
 
 


Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni, hogy mit kell tenni, ha a gyereken kijönnek a pöttyek. Az én időmben cinkrázót használtunk, de a menyem szerint ezt mostmár nem lehet használni. De akkor hogy lehet segíteni szegény vakaródzó gyerkőcön? :(
Köszi, előre is.
margitlanyi
 
 


sziasztok!

Nagyobb gyerkőcöm játszóházban lehet, hogy elkapta a bárányhimlőt. Ilyen bizonytalan esetben lehet még oltatni, vagy már mindegy? Most nagyon bánom, hogy idáig hezitáltam, remélem nem lesznek pöttyei a kiscsajnak....
méri75
 
 


ha a lappangási idő alatt kapja meg az oltást, azt mondják, enyhébb lefolyású lesz a betegség. kérdezd meg a gyerekorvost.
rjuli
 
 


Sziasztok

Az én kislányom 5 éves és akkor adattam be a védőoltást amikor a bölcsiben a közösségben előjött. Nem kapta el azóta sem:) A pöttyökre igaz felíráj a fenistil cseppeket de attól továbbra is nyűgös a gyerek ( öcsémék gyerrekei most himlősek ) és nagyon nagyon jó rá a first spray és aztán rá a zöld krém mindkettő FLP termék és 100% aloe vera növényi gél. A kis hegek nem hólyagosodnak fel és heg nélkül gyógyulnak és alszanak nem nyűgösek.

kb 7000 ft a kettő és ha valakit érdekel moni0511@freemail.hu
nellibaba
 
 


Sziasztok

Az én kislányom 5 éves és akkor adattam be a védőoltást amikor a bölcsiben a közösségben előjött. Nem kapta el azóta sem:) A pöttyökre igaz felíráj a fenistil cseppeket de attól továbbra is nyűgös a gyerek ( öcsémék gyerrekei most himlősek ) és nagyon nagyon jó rá a first spray és aztán rá a zöld krém mindkettő FLP termék és 100% aloe vera növényi gél. A kis pöttyök nem hólyagosodnak fel és heg nélkül gyógyulnak és alszanak nem nyűgösek.

kb 7000 ft a kettő és ha valakit érdekel moni0511@freemail.hu
nellibaba
 
 


Sziasztok!
szeptemberben megy a fiam iskolába, de még nem volt bárányhimlős. adassak oltást vagy se? ez egy életre szóló védettséget ad? Egyébként egy ismerősöm cinkrázózott-ne tudjátok meg milyen ronda bőre lett zserencsétlen gyereknek!
Köszönöm: tomicska
tomicska
 
 


van, aki szt egy életre szóló a védettség, hiszen ugyanúgy találkozik az immunrendszer a vírussal, mintha átesett volna betegségen, mások szt pedig 15-20 évre szól. de, hogy ezt honnan lehet megtudni, fogalmam sincs. amerikában már kötelező oltás ez is, nem tudom, mióta használják, hány évre visszamenőleg vannak tapasztalatok.
rjuli
 
 


rjuli: Gyerekorvos szerint kérjek időpontot a László kórházba, majd ott megmondják, hogy mit lehet tenni. Jófej, mi?
Közben rátaláltam a www.baranyhimlo.hu oldalra, van egy csomó hasznos infó, többek között ez is: " 72 órával a fertőzés megkapása után a védőoltás elvileg még hatásosan megelőzheti a betegség kialakulását"
méri75
 
 


Margitlanyi: Az oldal szerint:"A kínzó viszketést nem krémekkel, nem nedves borogatással, inkább mentolos hintőporral lehet enyhíteni. Így meggátolható a vakarózás, amely továbbterjesztheti a fertőzést és hegeket is okoz. A bakteriális fertőzés veszélye miatt a bőrt szappannal és vízzel gyakran le kell mosni."
Remélem, tudtam segíteni :)
méri75
 
 


Úgy látszik, nekem normálisabb orvosom van, mert azért válaszolgatott a kérdéseimre. Az életreszóló védettségre azt mondta, hogy a gyerkőc úgyis fog még találkozni bárányhimlőssel és ez természetes emlékeztetőként meghosszabbítja a védőoltás adta védettségünket.
bobemano
 
 


Sziasztok!
az orovs azt mondta nekem kell döntenem, adatok-e oltást vagy sem. De hát honnan tudjam, hogy jól döntök? És hát az sem mindegy, hogy egyedül nevelem a fiamat és ha beteg lesz, akkor nehezen tudok vele lenni, a kieső keresetemről nem is beszélve.
tomicska
tomicska
 
 


na, én többek között pont ezért adattam be. én kettőt nevelek egyedül, és, ha egyik a másiktól kapja el, akkor a két hét lappangási idővel 4 hetet is táppénzen lehetnék. ennél olcsóbb az oltás, és akkor a betegség szövődményeiről még nem is beszéltem
rjuli
 
 


Sziasztok!
nem tudjátok mennyibe kerül a bárányhimlő elleni oltás? És erre lehet kapni vmi kedvezményt, hogy egyedül nevelem a gyereket?
Köszönöm: tomicska
tomicska
 
 


Sziasztok!

kb olyan 7500 ft én kedvezményről nem tudok.. Az én orvosom szerint is egy életre szóló védettséget kap a kicsi és nekem még annyit mondott a doki mikor vacilláltam hogy beadassam e hogy anyuka tudja milyen csúnya ez a betegésg és milyen szővődményei vannak mostanában? Ha megteheti anyagilag akkor adassa be, hát én beadattam. Egyébként én azért ajánlottam az flp termékeket mert tényleg nagyon jók és nem mindegy vakarja e a pici és hogx marad e utánna heg mert ha marad utánna már bizony késő bánat. És ezekt a first sprayt és zöld kréemt is lehet másra is használni. Pl a zöld kérmet kpnak megcsinálva aranyérre, nőgyógyászati gondokra, viszérre. A first spry köhögésre torokba, fülfájásra, sebre, vágásra, csípése.

Remélem tudtam segíteni
nellibaba
 
 


Köszönöm! De mi ez a first spry? Hol lehet ilyet venni?
tomicska
tomicska
 
 


Azoktól kérdeznék, akik már beadatták az oltást: tapasztaltatok mellékhatást? Mondta esetleg a gyerekdoki, hogy várható valami tünet?
Köszi!
motojo
 
 


Sziasztok

Nekünk semmilyen mellékhatás nem volt nem duzzadt meg nem volt lázas semmi baja sem volt:))

A first spray-t a forever living amerikai cég forgalmazza Magyaroroszágon minden engedéllyel rendelkező termék. Kizárólag disztribútortól rendelhető meg nagyker ára kb 4200 ft

Akár tőlem is moni0511@freemail.hu
nellibaba
 
 


Sziasztok!
köszönöm a first spray-t. Én megkérdeztem az orvost, azt mondta van egy-két eset amikor kijön a bárányhimlő a gyereken oltás után, de sokkal gyengébb lefolyású és csak max. 50 pötty jön ki, rövidebb ideig tart, láz nem feltétlenül van. ennyit mondott egyenlőre.
tomicska
tomicska
 
 


Köszi Tomicska! Ilyenkor fertőz a gyerek? Úgy értem, ha az oltás után mégis enyhén előjön a betegség?
motojo
 
 


Sziasztok!

Motojo!

Én úgy tudom, hogy ha az oltás után kijön a himlő akkor fertőz is. Csak azt nem tudom hogy utána 2 hétig tart-e a fertőzés, mint a rendes lefolyásnál.

Az Én gyermekorvosom, egy idősebb dr-nő, szerinte mindenképp oltassuk a gyereket, mert mostanában megsokszorozodtak a szövödmények, és elég csúnya lefolyásúak. de szerinte elég akkor oltani, ha a gyerek közösségbe megy. Pl: bölcsi, vagy óvóda.
Azt is mondta, hogy általában tél végén vannak a járványok, érdemes az előtt, vagy az után oltatni.

szirwen1
 
 


Sziasztok!
én is úgy tudom ilyenkor fertőz is a gyerek. Ezért nem értem ezt az egészet. Akkor mire jó az oltás?
tomicska
tomicska
 
 


Sziasztok!

Most olvastam egy másik oldalon (NLC) a védőoltásos szakértő véleményét ugyanebben a témában és azt írja, hogy az oltóvírus nem fertőz, úgyhogy nem kell aggódni emiatt.
méri75
 
 


Sziasztok!
Köszi a válaszokat! Méri75: azért megnyugtató egy doki véleményét olvasni a témában, jó hogy lehet kérdezni ezektől a szakértőktől.
motojo
 
 


Sziasztok!
Én eddig akárhány szakértőt és a saját védőnőnket/orvosunkat kérdeztem, mindenki mást mondott. Ezért is nagyon nehéz a döntés. Szerintem jó, hogy itt megbeszélhetjük a tapasztalatokat. Van olyan gyermekorvos is, akinek gyermeke sincs. Az ilyen hogy tud igazi megoldásokat mondani?
tomicska
tomicska
 
 


Sziasztok!
Bocs,hogy beleszólok.A kisebb gyerekem még nem volt bárányhimlős,épp most "tombol"az oviban a járvány,a csportjukból már csak ő van és még egy gyerek aki nem kapta el...
Én ugyan azt érzem mint Tomcsika,mindenki mást mond,még két egyforma véleményt nem halottam.Egyszer már meg is rendeltem a patikában a védőoltást,aztán a neten,olvastam róla néhány szörnyű véleményt...Egyszerűen nem voltam képes dönteni..
Eddig nem adattam be,de dilemmában vagyok nagyon :?
A gyerekorvosunk szerint mindíg is volt szövödménye a bárányhimlőnek(ritkán) nem változott semmi..Mások szerint nemsokára kötelező lesz ez az oltás is...
Én gondolkodom ,hogy mit csináljak a gyerekemben meg már jó eséllyel ott lappang a bárányhimlő :(
Vendég
 


Sziasztok!
már több fórumon is érdeklődtem szakértőktől, de minden orvos a végén kibökte: Nekem kell dönteni. Jó, nem? És mi van ha úgy kapja meg az oltást, hogy már benne van a gyerekben a vírus????
tomicska
tomicska
 
 


Szia!
Igen nekem is azt mondták"döntsem el",mivel nem értek hozzá így nem tudok dönteni...
Ha nem adatom be és lesz valami szövődmény azért lesz lelkiismeret furdalásom,ha beadatom és attól lesz valami baja,vagy felnöttként kapja meg akkor meg azért... :?
Egyébként valaki följebb azt írta,hogy akkor is be lehet adni ha már lappang,mondjuk orvostól még nem érdeklődtem ez ügyben...
Vendég
 


Sziasztok!
nagyon nem könnyű a döntés és egy barátunk most felnőttként lett bárányhimlős. szegeéyn nagyon szenvdett, magas láza lett és ráadásul még az övösmör is kijött rajta. Egyenlőre nem találtam olyat, aki biztosan mondta volna, hogy ha már lappang a betegség a gyerekben, akkor lehet oltani és még hatásos.
tomicska
tomicska
 
 


sziasztok

Eddig ide nem írtam,de leírom a saját véleményem: kisfiam 2.5 éves,jelenleg 23 hetes terhes vagyok..na,ezért is adattam be kisfiamnak nagyrészt a bárányhimlő elleni oltást...állitólag nem lehet kétszer elkapni,és nem fertőzheti meg a magzatot,de inkább nem kisérleteztem.
Kisfiamnál semmilyen mellékhatással nem járt az oltás. Nekem azt monták,hogy olyan 14 éves kora körül kell majd hogy kapjon egy emlékeztető oltást. A herpeszről én nem hallottam,viszont azt hallottam,hogy aki már volt gyerekkorban bárányhimlős,az felnőttkorban lehet övsömörös,viszont aki oltást kap,azt az övsömör is elkerüli.
Nekem a védőnő ajánlotta,neki mindhárom lánya nagyon csúnyán elkapta-akkor még nem volt oltás...
A gyerekorvosunk nem védőoltás párti-kivéve a kötelezőket,de ezt,meg a kullancs ellenit minden további nélkül beadta.
Vendég
 


Szia!
Én is félek a kullancstól,de még azt az oltást sem adattam be egyenlőre a gyerekeknek,kár,hogy a legtöbb kullancs álltal terjesztett,lájmkórtól(nem tudom,hogy írják)nem véd :(
De viszont agyvelőgyulladásra jó...ugye??Az viszont ezerből egy kullancs :? Jól tudom?Hát ezek után ez is nehéz döntés :evil:
Hát én semmit nem tudok magamtól eldönteni,jobb lenne ha mindent kötelezővé tennének és akkor nincs apelláta....
Vendég
 


Sziasztok!
Én eddig semmilyen mellékhatásról nem hallottam, ti igen? Pozitívról annál inkább. Pl. hogy ha mégis elkapta a gyerkőc szuri után, akkoris sokkal enyhébben ment át rajta a betegség. Már ez sem mindegy. Lányos anyukáknál nem mindegy, hogy lesz-e elvakart pöttye a gyereknek, ami csúnyán hegesedik vagy emiatt sem kell aggódni. Persze, ez fiúknál is fontos. Vagy, hogyha felnő a kiscsaj és teherbe esik, akkor sem kell izgulni, hogy akár neki, akár a babának baja esik. Most azt is hallottam, hogyha a gyengített oltó vírus raktározódik el az ember szervezetében, akkor kisebb az esélye, hogy kijön rajta az övsömör.
Egyébként, egy csomó kérdésre választ ad a www.baranyhimlo.hu oldal, pl tomicska, hogy még lehet hatásos akkor is a szuri, ha lappang a betegség. Valóban, sok mindent mondanak orvosok is, de nekem elég hiteles egy ilyen web-es szakértő. Valószínűleg, nem véletlenül kérték föl erre a munkára és nyílván nem ír le olyat, amit később nem vállal föl.
motojo
 
 


sziasztok!

a lyme kórral ferőzött kullancs után, ha jól tudom, piros folt marad a bőrön, és jól kezelhető antibiotikummal. az agyhártyagyulladás viszont nem, úgyhogy az sokkal sunyibb fertőzés :roll:
rjuli
 
 


Sziasztok!

Én csak a saját tapasztalatomat tudom leírni. A gyerekem korababa és az orvos ajánlotta ezt az agyhártyagyulladás ellenit. Megkapta 6 hónaposan meg egy emlékeztetőt rá egy hónapra. Ez egy sokkal lájtosabb vakcina mint a többi védőoltás , kisebb tűvel is adják, a gyerek meg sem érezte.

A barátnőm apját megcsípte egy fertőzött kullancs pár éve, annyira leépült, hogy rá sem lehet ismerni....

És még egy dolog: Nem 1000ből egy kullancs fertőzött! A kiemelt megyékben mint Vas, Nógrád vagy Pest megye a Pilis miatt akár 100ból 20 is lehet. Gyakran a tévében is mutatják az arányszámot. És az sem igaz, hogy csak erdőben van, mert a házi kedvencekkel bejött a városba is, szinte minden parkban van a belvárosban is, a Fókusz egy csomószor foglalkozott már ezzel.

És azt is a Fókuszban láttam, amikor egy 4 év körüli magyar kislánynak leoperálták az ujjait a bárányhimlő szövődményei miatt. Rémísztő volt.

Én személy szerint az oltásra voksolok.
eszti79
 
 


sziasztok!
most olvastam vhol hogy a Bombera Krisztina es a Keleti andrea is beadatta a gyerekeinek a barioltást. Talán Nekik nem mondanak hülyeséget az orvosok, hiszen elég széles körben tudják terjeszteni ha vmi rosszul sül el. Viszon sajna az Én gyerekem olyan, hogy minden oltástól totál belázasodik-pedig ezek gyengített vírusok és a barátaink gyerkeinél nem okoztak soha gondot.
tomicska
tomicska
 
 


Szaisztok!
Igen tényleg jó az arányszám,de az a lyme kórra volnatkozik,az 1000ől 1 én az agyvelőgyulladásra mondtam,márpedig sajna az oltás csak arra jó és sajnos én halottam 2 esetet is akit a lyme kor vitt el.
Azt meg végképp nem értem,hogy kaphatta meg a babád hat hónaposan nállunk egy éves korban adják.De lehet,hogy nállatok máshogy van
Az agyhártya gyulladás ellenit én is beadattam a gyerekeimnek,de azon is egy csomót vacilláltam,de szerencsére az nem okozott semmit.... :D
A bárányhimlő elleniről már lecsúsztam,mert már bizti,hogy lappang :( De ha még is megusszuk akkor nyáron beadatom.
Vendég
 


Sziasztok!
Eszti79: Egy kollégámat csípte meg kullancs, itt Budapesten, amikor az irodaház melletti parkos részben álldogált kicsit. Tudom, hogy sokáig kellett kezelgetni utána.
Tomicska: A Bomberás cikket én is olvastam. Egyetértek veled, számomra is hitelesebb, ha egy ilyen közéleti szereplő is kiáll egy ilyen dolog mellett nyilvánosan. Nekem számít az ő véleménye, tisztelem és jó közéleti újságírónak tartom.
motojo
 
 


Ma voltunk tanácsadáson és a doktornőnk is ajánlotta a bárányhimlős oltást mindenképp. Azt mondta hogy már ez is sokkal agresszívabb betegség mint a mi időnkben volt 30 éve. Na meg járvány is van.
Szóval számomra nem kérdés.
eszti79
 
 


Sziasztok!
állítólag egyre több a kullnacs, a fodrászom gyereke is bekapott egyet-elvitte az orvoshoz, mire az orvos a felét benne hagyta a gyerekbe-most reménykednek, hogy nem lesz gond.
a barátaink között is arat a barihimlő, sőt az egyiknek még a férje is elkapta, most szenved szegény. azt hallottamm ilyne felnőttként még az övsmörrel is meg kell küzdenie!
tomicska
tomicska
 
 


Felénk(tolna megyében) jóformán ősz óta jelen van a bárányhimlő,kisebb-nagyobb hullámokban,egy-két gyerek eléggé odavolt.
Kíméljük meg ettől a gyerekeket,ha lehet,nem?
Vendég
 


Sziasztok!
mivel egyre gyengébb a tél-nem tudnak a vírusok, baktériumok elpusztulni. Ezért egyre durvábbak a betegségek-pl. a nátha is. Így jobban fogunk járni, ha oltással védekezünk ami ellen csak lehet. így talán a nagyobb bajokat jobban megelőzzük!
tomicska
tomicska
 
 


Cseriani: Egyet értek, maximálisan! Magunkról nem is beszélve! ;) Aki pl. gyerekként nem esett át, úgy tudom, az is beoltathatja magát, csak akkor 2 adagot kell kapni.
motojo
 
 


sziasztok!
a gyerekeknek kb. 7ezer ft az oltás, a felnőtteknek mennyi a 2 adag?
tomicska
tomicska
 
 


sziasztok!
Én úgy tudom az is kb. ennyibe kerül. Én is azt hallottam, hogy jobb ha felnőttként beoltatja magát az ember, kisebb a szövődmény és az övsömör sem olyan vészes, ha vki elkapná.
kis0510
kis0510
 
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: