Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Ildi!Ne dugulj el,jó h.írsz!
Hát igen,ha lekerülnek a vastag ruhák..!
Én is azt szoktam nézni játszón,strandon ugyan valaki néz-e ránk megbotránkozó szemekkel!
Mirtill h.magas azért tűnik vékonynak,na Mirtill súlya az én lányomon jól mutatna!
Nem adtok kölcsön belőle?
Bérest mi is próbáltuk,de ez mellett a lányom ugyanúgy megtartotta a méregtelenítő sztrájkjait!Max 1,5 hétig eszeget!,utánna 3-4nap abszolút semmi!Nem tudom miért lehet!
Most a hülye fejemmel rendeltem Aloe-ból a kids.-et is meg gélt,m.persze az árúsítója rádumált h.az lehetetlen h.a kettő együtt ne hozna nagy étvágyat,nyakát teszi rá!
Hát ha ismerné a lányom nem tenne ilyen kijelentéseket! :lol: :lol:

Kép

Kép
kory
 
 


Sziasztok!
Kori
Akkor az ismerősödnek,már nem lenne nyaka ha ezt nekem mondta volna. :D :D :D :D
Mi sokáig a berri ,kids kombinációval szenvedtünk,ha lehet ilyet mondani, akkoriban a fiamnak a maradék étvágya is elment :D
Ezek szerint nem nem,indenkinek jó....

Szerintem a strandon,szegény dagadt elhízott gyerekeket (nem tehetnek róla) szokták az emberek megbámulni.A soványat írigységből nézik,hogy milyen jól néz ki.... :D
Vendég
 


Bárány!
Hát,h.az ismerősöm nyaka megmarad-e még eldől,de nem igazán árúsítanak már olyan készítményt amit mi ne próbáltunk volna,azt jó lett volna!
Hát a strandon a vékonyak a menők az bizti,én is ide szeretnék tartozni,de néhol vannak feleslegeim!Csak ez a gyerekek és főleg a 2-3évesek körében ez máshogy jön le!Valahogy így:Ugyan mi baja lehet ennek a gyereknek h.ALULTÁPLÁLT????ja meg még hozzá gondolják,NA EZ BIZTI KÓROS!
Bárány!Izgatottan várom az adatokat,ha van időd keresgélj,csak úgy csináld nehogy több legyen ,m.a mi adatunk m.akkor jön a depim! :lol:
Pusz

Kép

Kép
kory
 
 

 
 

Sziasztok!

Bárány!
Az endokrinológián hormonokkal foglalkoznak.Azért akar a doktornő elküldeni mert szerinte túl sok a növekedési hormonja és azért olyan nagy és nő elég gyorsan.

Kory!
Nekem is ajánlották az aloé gélt és a vitamint is.Lehet,hogy hatásos hátha bejön Nektek is.
Anyósom is szedi de neki nem hozta meg az étvágyát.

Én mindig nagyon vékony voltam és mindig azon imádkoztam,hogy a gyerekem ne legyen ilyen mert tudom milyen sz.r amikor mindig csúfolnak és megbámulnak az utcán.Egyszer egy vénember megkérdezte tőlem(kb.10éves voltam),hogy mi az a két cérnaszál ami kilóg a szoknyám alól.A lábaimra célzott.Arra is emlékszem,hogy 5évesen kórházba kerültem és a nővér megkérdezte,hogy:"neked otthon nem adnak enni?"Hát elég rosszul esett.
Már most látom,hogy ez vár Mirtillre is hacsak össze nem kapja magát.
De nem lesz szerintem soha egy kövér ember és ennek szívből örülök.És azért is jó,hogy vékony mert magas és ha mellé még kövér is lenne mekkora melák lenne.

Pár napja megint megint elég hígan eszik de mára elkezdett folyni az orra gondolom emiatt.Ma pl.az ebéd egy fél alma volt nem fogadott el semmit.Remélem ha felkel eszik.

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok!
Raktam föl az iwiwemre egy képet amin én voltam gyerek,és olyan sovány vagyok amilyet szerintem még nem láttatok(nézzétek meg) :D :D Ezért nem csodálkozok hogy a gyerekeim örökölték.Szerintem ez a normális,és persze a rossz étvágy ,az is normális,nállunk ez családi tradició :D :D :D
Kory,ha közelebb laknánk egymáshoz,téged is lebeszélnélek az aggódásról :D :D Próbálj ne foglalkozni vele...De ha nem is megy legalább eröltess magadra egy olyan magatartást amiből a gyerek azt érzi,hogy téged nem érdekel a dolog.
Ne legyen központi téma az evés,és ha meg is beszélitek a férjeddel,tegyétek úgy hogy a gyerek ne hallja.Ez fontos!!!!!
Itt vannak az adatok(össz ennyiszer vittem méretni)
4hónaposan 5 kiló
1,5évesen 9,4kiló
3évesen 11 kiló
7 évesen 16kiló
Most 30,és éppen ül az asztalnál a bableves fölött és szenved az undortól...
Vendég
 


Bárány!
Ne tedd!Elkeserítettél!Ha lányod rossz súlyban volt,és vékony volt,akkor mi már milyen kategória vagyunk?Mi 2évesen voltunk 9kg,most 2,5éves és jó indulattal,tele hassal 10,2kg!
Akkor nem volt azért Szindi sem 6évesen 12kg,ahogy régi hozzászólásodban itt írtad :lol: Látod vékony,vékonyka,,de mi még rajta is túl teszünk!

Kép

Kép
kory
 
 


Hú bárány!
Ért azért most pozitív hatás is,tudod most h.megnéztem az iwiwen a gyermekkori képed!Na,ez tényleg vékony kategória!
Jó lenne én is látnék a lányomról egy képet h. 20év múlva h.néz ki,akkor lehet nem idegesítene nap,m.nap!

Kép

Kép
kory
 
 


Sziasztok!
Kori,lehet,hogy Szindi egy kicsit magasabb volt,fejből már nem emlékeztem,de ezeket az adatokat a kiskönyvéből írtam ki. :D
Egyébként Ha Szindi 3 évesen 11 volt akkor a lányod miért ne hízhatna 80 dekát három éves koráig :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
És akkor pont olyan lesz 3 évesen, mint Szindi volt.Szóval semmi okod aggodalomra :D :D :D És azt látatlanban mondhatom,hogy Szindinél roszabb evő gyrek NINCS A VILÁGON!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Amikor két éves volt akkor semmit nem evett ,bőgött amikor ennie kelett nem volt kedvenc étele,még a mec donaldsos kaja sem kelett neki.És inni sem akart mindig a kiszáradás határán volt...
Biztos voltam benne,hogy éhen fog halni,és látod tök jó csaj lett belőle.És nagyon ügyes balettos,a tanára szerint az egész csoportból csak neki van megfelelő alkata a beletthoz :D
A soványság előny!!!!!Mind felnött mind gyerek korban!!!!!!!
Szerencse!!!Örülni kell neki!!!!!!!!!!!!!Az orvosok is küzdenek az elhizott gyerekek lefogyasztásáért,de nem küzdenek a soványak felhizlalásáért!És nem véletlen!
Próbálj legalább egy picit lazitani!
Pl:holnap kelj föl és ne kináld kajával a lányodat,hagyd hogy ne egyen(persze igyon)és ha egész nap nem kér te egész nap ne eröltesd,és mondogasd magadnak,hogy nem érdekel...
Talán ha egyszer kétszer tartassz egy ilyen"pihenőnapot"eljutsz a "szintemre".Hogy elöbb utobb nem fog érdekelni...Eszik ha éhes és kész!
Egyébként,hogy álltok a gyümölcsel?
Tejtermékkel?
Csoki?
Ivás???Az megy?
Vendég
 


Sziasztok!

Bárány!

Én nem tudlak megnézni az Iwiwen mert nem tudom a neved! :(

Én is nagyon sovány voltam elsőbe 14kg-mal mentem.Anyu a hátamra tette a táskát és hanyatt estem.
Tényleg hogy van ez a 20kilós határ a suliba menethez?Azt hallottam,hogy min.20kilónak kell lenni ahhoz,hogy elsőbe mehessenek a gyerekek.Mirtill nem hiszem,hogy lesz annyi.Lehet több esze lesz mint a 30kilós daginak de a súlya miatt nem mehet suliba.

Mirtill elég sok gyümölcsöt eszik főleg a narancs és az alma megy de adtam neki a múltkor kékszőlőt és ízlett neki.Kínáltam eperrel is de azt nem szereti.
Még tápszert kap reggel-este,általában uzsira eszik Danoninot,pudingot vagy krémtúrót.Ma uzsira 2 Danett pudingot evett.Szokott enni minden nap tejszeletet és rudit.
A csoki nem nagyon megy szerencsére és más édességért sincs oda.
Inni nem iszik olyan sokat szerintem napi 7-8dl amit iszik+a 380ml táp.Általában teát iszik(Hippet mert mást nem fogad el)de amióta rájött hogy kell szívószállal inni azóta több gyümilevet iszik.A Béres cseppet Kububan adom be.


Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok!
Ildikó ahogy itt felsoroltad,szerintem Mirtill,nem hogy keveset eszik,de tökéletesen táplálkozik :D :D
Ebben aztán minden benne volt rost,fehérje ,szénhidrát, :D :D
Amit felsoroltál Szindinek most 11 évesen sok lenne egy napra :D
Ha ilyen szépen táplálkozik és gyümölcsöt is eszik akkor főleg nincs miért aggodnod,manöken alkat és ennyi :D
Iskola elött én is Elvittem Szindit korházba,hogy vizsgáljá ki hogy ilyen gebén mehet-e,de kiröhögtek,és közölték,hogy ma már nincs ilyen súlyhatár...mehet a pille súlyú is :P
Küldöm a nevem priviben :shock:
Vendég
 


Bárány!
Tényleg jó belőled erőt meríteni,az üzeneteid után m.nyugszom(egy kis időre)!Ilyen szintre még nem jutottam el h.nem kínálom,örülök ha kínálhatom és valamit eszik is belőle!
Nekem is hidd el aki csak ismeri az evés gondjainkat azt mondja h.ilyenről,amilyen szinten ez nálunk van ilyet még nem látott!Én is azt mondom h.nála nehezebben etethető gyerek nincsen!Ő se örült még soha ételnek,soha nem volt éhes,egy kaját nem tudok megnevezni v.édességet amit szívesen megenne,mindent csak úgy h.nagy játékba van meg jó passzban!Nyugodtan ehet előtte bárki bármit!
Tejet kakaót soha nem fogadott el,eddig m.ette a joghurtot,tejbengrízt,de most ezekről is lemondott egy ideje!
Gyümölcsből az almát eszi meg,ritkán a körtét meg a banánt,eperre most rá se szagolt!Amit szeret az a savanyúságok!Tegnap nyers uborkát evett csak d.u.-án,meg persze ezt már betudható volt vacsinak is,m.semmi nem kellett!
Nagyon rossz beteg amúgy ebből kifolyólag,elég ha szivárog csak az orra már nem eszik,vagy egyet elköhinti magát!Amikor így beteg volt szóval láz,torok gyull.8napig semmit nem evett ezt szó szerint 1almakockát se semmit!Egyik ágyból a másikba tettük m.csak aludni,feküdni volt kedve,nem igazán volt mitől erőre kapnia!60dkg.unkba került ez a 8nap,ezért jó fél évig kell beleimátkoznom a kaját jó esetbe,h.60dkg.-ot hízon!
Bárány!
Nektek végül hosszú távon bevált valami vitamin,immunerősítő?
Szerinted Szindi mivel.milyen kajával jutott el a 11kg.-ig,hátha van valami kalóribomba ötleted?
Te mennyi idős és hány kg. lehettél a képen?
Így mindenki láthatja miből is lett a cserebogár,m.most nagyon csini vagy!

Kép

Kép
kory
 
 


Sziasztok!
Kori,annak ellenére,hogy Szindi ilyen csenevész sose volt beteg,semmi se köhintés se orrfolyás,semmi(kopp-kopp).
De tényleg értsd szó szerint,hogy semmin nőtt föl :D :D Tehát nem tudom mitől jó az immunrendszere :D :D
Amikor nagyon pici volt alva etettem akkor nem szenvedett tőle mert álmában nem vette észre,és egy pár gr tápot belediktáltam,fúúú de ocsmány idők voltak azok :evil: :evil:
Komolyan néha már dühkitörésem volt amikor ennie kelett.
Neki sem volt kedvence,sőt még az almát is utálta és a zöldségeket savanyúságot,mindent.Inni sem akart semmit,kifeszegettem a száját és kanállal itattam a kutacsa meg be volt horpadva,folyton a kiszáradás szélén állt.Nem is mentem vele sehova mert ezt a tortúrát mások elött nem akartam vele csinálni.Most kb annyit eszik mint egy átlagos 3 éves :D :D
Egyébként amikor pici volt és vizsgálgatták,csináltak székletvizsgálatot is neki(többek között)és mondták hogy olyan koncentrált a széklete,hogy mindent hasznosít a kajából az utolsó morzsáig,na talán ezért nem halt még éhen....

Én azon a képen kb 10 éves lehetek,de sajna már anyu sem emlékszik,hogy hány kiló :( Hát ránézésre 15 :D :D :D :D
Vendég
 


Sziasztok!

Bárány!
Kb.én is így néztem ki régen.Igaz most sem vagyok kövér 52kg vagyok és 160centi.De én nem is bánom.

Mirtill is ritkán betegszik meg bár most kicsit taknyos de nem vészes.Nálunk akkor nincs evés ha gyulladt a torka és antibiotikumot kap.Azt már észrevettem,hogy a vékony gyerekek sokkal ellenállóbbak mint a kövérebbek.
Mirtill akkor volt a legegészségesebb amikor szinte nem evett semmit.

Ma is elég jól evett szerencsére.Reggel megitta a 180ml tápit,ebédre csirkemellet sütöttem petrezselymes krumplival abból evett egy tányérral uzsonnára egy Danoninot,egy szelet almát evett majd a játszón egy fél croissant-ot és egy kis pufit.Vacsira 200ml táp és egy virsli.Ennyi elég szerintetek?

Ma találkoztam a játszótéren egy kislánnyal 2,5éves és 10kg.Elég kicsi is volt Mirtilltől egy fél fejjel kisebb.Szóval Kory ne aggódj!Sőt a barátnőm mondta,hogy a múlthavi Kismamába írt egy csaj 2,5éves gyereke 8,2kg.Voltak orvosnál és minden rendben van vele,azt írta a doki,hogy ne foglalkozzon vele ilyen és kész!

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Szaisztok!
Ildikó amit felsoroltál(kaja) szerintem bőőőőven elég,akár egy sokkal nagyobb gyereknek is.Én ezt abszolult nem nevezném étvágytalanságnak :D :D
Az enyémek SOHA nem ittak meg 180gr tápot,az rengeteg :D
Most sem tudnának meginni ennyit,mondjuk tejből vagy kakaóbol.
Én most 63 kiló vagyok,de 175 cm ,mint kiderült,ugyanis a patikában van egy gép ami méri a súlyt magasságot vérnyomást ilyesmi...Szóval egy 3-4 kilót kéne fogynom de 59 alatt már nem jó akkor olyan vagyok mint gyerekkoromban :lol:
Vendég
 


Szaisztok!
Ildikó amit felsoroltál(kaja) szerintem bőőőőven elég,akár egy sokkal nagyobb gyereknek is.Én ezt abszolult nem nevezném étvágytalanságnak :D :D
Az enyémek SOHA nem ittak meg 180gr tápot,az rengeteg :D
Most sem tudnának meginni ennyit,mondjuk tejből vagy kakaóbol.
Én most 63 kiló vagyok,de 175 cm ,mint kiderült,ugyanis a patikában van egy gép ami méri a súlyt magasságot vérnyomást ilyesmi...Szóval egy 3-4 kilót kéne fogynom de 59 alatt már nem jó akkor olyan vagyok mint gyerekkoromban :lol:
Vendég
 


Sziasztok!
Ildi!Amit leírtál az szerintem minden alkalomra nagyon jó mennyiségű evés!Lánykám tápszert,tejet,kakaót nem inna meg!Gyümölcslevet meg bármelyik ízűt szereti!Ja,és az aloe-t is hiába vettem azt se akarja meginni!
Most ő is beteg,lázas,bizti valami vírusfertőzés,még ha beteg volt mindig ilyen vírusfertőzésbe volt!1ik pillanatba ugrál,másik pillanatban 39fokos a láza!Általában semmi antib.nem kap dr.nőnk le szokta győzetni a szervezetével!Ez olyan 4nap,na addig aztán rá se néz a kajára!4 nap 30-40dkg minusz!Jó lenne néha így hízna!
Az ilyen vírusfertőzésre hajlamos gyereknek való valami immunerősítőt szeretnék találni mert vitamin vagy vas hiánya az szerencsére nincs!
NEM TUDTOK VALAMI ILYET???
Bárány!
Hát az álmában való etetést azt fel se hozd!Ez nálunk is bevett dolog volt,de rémálmomban se jöjjön elő!
Mondjuk mennyiségre így evett a legtöbbet!Ő olyan 40gr.-ig ivott magától,utánna nem kellett,legtöbb amit ivott 130gr volt alva,meg vagy 4alkalommal visszaadva a szájába!
Mi a férjemmel rendesen 4óránként etettük éjjel!Úgy ment el dolgozni h.6.-kor álmában megetette,így meg volt a reggeli!
Végül már nagyobb korában elég rossz alvó lett ez miatt!

Kép

Kép
kory
 
 


Sziaszto
Kori elöször is jubbulást a kicsinek :!: :!:
Igen az alva etetés valóban egy rémálom,nagyon nehéz volt eltalálni az alvásnak azt a fázisát amikor nem alszik túl mélyen,mert akkor nem sikerült,de ne is ébredjen föl mert akkor megint csak nem sikerült,de nekünk is kb ezek a mennyiségek mentek....40-50gr.Mi annyira nem lepődtünk meg a dolgon mert én is alva ettem 8 hónapos koromig,úgyhogy anyukámnak már volt rutinja :D :D De szerencsére Szindi ettől függetlnül jó alvó maradt .
Amikor már nem ment alva akkor ébren de erőszakkal,kifeszitettem a száját és szó szerint letömtem a torkán sokszor sírva örjöngve(ami a leg roszabb)Anyukámnak jobban ment de ő is "idegrohamot kapott"tőle :evil: :evil: Senki nem értette meg a problémámat,mindenki ezt a szar dumát lökte "majd eszik ha éhes"
És közbe a saját gyerekük ezerrel tömte a fejét ,az enyém meg koplalt...De mostmár tudom hogy igazuk volt,kár volt ezért 10 évet öregednem..
De én ilyen aggódos vagyok,most is folyton aggódok,de máson....
Vendég
 


Sziasztok!

Kory!
Jobbulást a kislányodnak!
Mirtill is taknyos majd holnap viszem dokihoz de annyira nem vészes de szeretném ha megnézni a torkát.

Annak örömére,hogy megdicsértem és Ti is azt írtátok,hogy eleget eszik ma nem evett semmit.Reggel megivott 120ml tápot,ebédre uborkasalit evett magában és 2kanál paprikás krumplit.Most alszik kíváncsi vagyok ha felkel eszik-e.
Azt vettem észre,hogy ha reggel nem eszik akkor egész nap nem eszik.Gondol egyet és úgy dönt,hogy nem eszik?

Sziasztok!

Kép

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok!
Akkor valami lehet a levegőben,mert Szilveszter is behúzta a kéziféket...Ma eddig fél zsömlénél tart. :D :D
Ma strandon voltunk ovi helyett nagyon jó volt :D :D
Mindenkinek jobbulást :D
Mirtillnek üzenem:nagyon szép,nem is vékony pont jó :D :D
Vendég
 


Sziasztok!

Bárány!

Mirtill köszöni szépen a kedves szavakat!!

Voltunk ma dokinál és piros a torka.Írt fel antibiotikumot és azt mondta,hogy a torka miatt nem eszik.
Ma reggel 100 tápit ivott és nagy üveges bébiételnek ette meg a felét mert az ebéd nem ízlett.
Remélem nem kezdi el megint a nem evést mert akkor agyvérzést kapok!

Kory!
Hogy van a kislány?Remélem már javulgat!

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok!
Tegnap írtam egy hosszú levelet,de időtúllépésre hivatkozva nem küldte el!
Mirtill nagyon nagy kislány,aranyos!
Lánykámnak is piros a torka,de nem kapott antib.-ot,Tantum verde nevezetű torok fertőtlenítő sprét csak!Ezt szereti fújni a szájába!
Mi ritkán kapunk antib.-ot,ami néha nagyon jó m.dolgozik az immunrendszer maga győzi le a vírust,de néha meg f.bosszant h.4.nap után esetleg nem javul és akkor már jól belebonyolódva a vírusba akkpr csak az a vége h.elkezdjük az antib.-ot.És ilyenkor el lehet mondani h.9semmit nem evős nap után gyógyul meg,ami egyébként max.5nap lenne!
Hajlamos a vírus fertőzésre,ezért is kérdeztem nem-e tudtok valami olyan immunerősítő vitamint amivel ezt ki lehetne küszöbölni????????????????????????????????
Mirtillnek terveztek tesót?
Hogy szoktátok becézni?
Bárány!
Jó nektek ti azért már túl vagytok,ezen a méricskélős krízis időn!
Mi lesz ha oviba megy stb!
Hány kg lesz akkor stb!
Mi miatt aggódsz mostanában?
Gyerekekkel kapcsolatos?
Sajnos én is ez a túl aggódos,túl komplikálós,maximalista fazon vagyok!
Tudod amit én jónak látok,de azt rögtön,mert ha nem megkezdődik az agyalásom..

Kép

Kép
kory
 
 


Sziasztok!
Kory,sajnos én folyton betegségektől aggódok,és ezt olyan "beteges"szinten űzöm mint annó az evés dolgot.Na ezt jól megmondtam :?
Az oviban folyton beteg valaki,egymásra ragasztják a dolgokat..
Köhögnek lóg a taknyukstb..
Ezen kivül még a barányhimlőn sem vagyunk túl és az is lappanghat már mert mindenki szinte már átesett a csoportunkból..és persze annak is lehet szövődménye
És sorolhatnám estig .Egy szóval én mindentől félek és ezzel keseritem meg a saját életem és sokszor a gyerekekét is a tulzott aggódással.
Immunerősitő dolgokkal kapcsolatban a homeopátiáról szoktunk egy topikban beszélgetni és sokan ajálják az echinacia nevű homeos cuccot.Én is ki akarom próbálni
Vendég
 


Sziasztok!

Kory!
A mi dokink mindig antibiot ír fel ezért nem vittem el rögtön.De kapargatja a torkát és gondoltam,hogy piros és nem nagyon eszik vszínű emiatt.De szerencsére nem beteges ha baja van akkor a torka piri de még csak nem is nagyon lázasodós.
Én bárányhimlő ellen vszínű be fogom oltatni.

Mirtillt nem nagyon szoktuk becézni Anyu hívja Mircsinek.
Tesója nem valószínű,hogy lesz mert Vele is 5 év kemény küzdelem lettem terhes.Túlestem pár műtéten,7 inszemináción és 5 lombikon mire teherbe estem.Mindenki csodálkozott hogyan estem teherbe.A terhességem is nagy kaka volt végig feküdtem ennek ellenére 30hetesen már csak 1 cm volt a nyakcsatorna és 2 ujjnyira kinyílt a külső méhszájam majd a kórházban kinyílt a belső is így 36 hetesen jöhettem haza.
A szülésnél nem tágultam semmit így csásárral szültem.

Ti terveztek kistesót?

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok!
5 lombik????Az nem semmi, lelkileg is katasztrófa de anyagilag is szörnyű nagy teher lehetett..
Én nem tartom kizártnak,hogy fogok még szülni,de nem biztos.
,az én előzményeim is rosszak,vagyis volt benne rossz is ezért parázok a terhességtől.
Vendég
 


Sziasztok!
Bárány!
Ne tartsál annyira a betegségektől,nem is mondhatod h.sűrűn kerülgetne ez titeket,mint ahogy írtad Szindi se volt még igazán beteg,vagy nem is volt,ez nagyon jó!Szilveszter betegesebb?
Nekünk a dr.nő nem adta be a bárányhimlő elleni oltást,nagyon kezdetleges még,és lánygyemekeknél veszélyesebbnek tartja mert az ő magzatuknál valami kiváltóval okozhat bajt!Nem akarok hülyeséget írni,mert én se nagyon értettem a dolgokat,gondolom ez ilyen kongresszusokon hangzik el vitaként!Szóval ha 8-10éves koráig nem esik át rajta akkor beszélünk újból róla ebbe maradtunk!
Nekünk sajna(pedig jó lenne)nem jöttek be a homeós dolgok,kezdve a fogzásra valótól az alvásra való kúpig,vagy a köhögéses szirup sem!
Na,ezt jól leírtam!
Evésre
ti próbáltatok homeót?
Nekünk készítettek alkati szert,de az se jött be!
Ildi!
Ha Jó Isten is velünk lesz akkor nekünk október végén lesz tesó!
Csak folyton parázok,a terhesség hólyaghurut gyulladással párhuzamosan kezdődött(sajnos nálam ez egy 12éve visszaköszönő v.mi bakteriális többször eredménytelenül vizsgált dolog)
Most meg egy hete itt a torokfájásom,orrfolyásom,köhögésem!
Előtte nyilván 5éve se voltam beteg,most pótolom úgy látszik be!SAJNOS!Úgyhogy nekem is van mindig valami aggódnom való!
Nekem lányom 7-8hóra sikerült,most szerencsére elsőre,pedig nekünk se sok esélyünk volt rá!
Bárány!
Neked a teherbeeséssel v.a terhességgel volt problémád?
Ildi!
Hogy végezték a császárt?Epidurálisan?
Valószínű nekem is az lesz!

Kép

Kép
kory
 
 


Sziasztok!

Kory!
Nagyon gratulálok!

Nekem epidurálisan volt a császár és a férjrm végig benn volt velem.Ott állt a fejem fölött és végignézte az egészet.
Nem volt semmi gond kicsit remegtem szerintem az érzéstelenítőtől.Azt éreztem amikor vették ki a gyereket rángattak jobbra-balra de fájni nem fájt.
A kislányodat simán szülted?Miért lesz most császár?

Bárány!
Hát elég sok pénzt elvitt a "babaproject".5 év alatt 800e forintot költöttünk gyógyszerekre,orvosokra.De nem bánom mert végül csak megszületett Mirtill. :D

A kislányom úgy döntött,hogy ma sem eszik ezért már kicsit ideges vagyok.Hétfő óta nem nagyon eszik.Lehet az antibio miatt?Vagy meleg van?
Minden olyan mint régen sajna.Nem ül le az asztalhoz és pár kanál után már nem kér.Remélem ez csak átmeneti állapot!

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok!
Kori,sajnos nem tudok urrá lenni a betegségfóbiámon,szerintem ehez pszihológus is kevés lenne.A fiam olyan átlagos ovodás felső léguti nyavajákkal,köhögéssel takonnyal(de a többi sem külömb az oviban)

A Szindi elött az első terhességemből(ami problémás volt végig) született lányom 8 napos korában meghallt,most lenne 12,5 éves.Szerintem akkor lettem betegségfóbiás,de nem akarom erre fogni ,lehet,hogy alkatilag ilyen vagyok :oops:
8 napos még nagyon kicsi de azért ki voltam készülve rendesen,utánna mind két terhességemet végig rettegtem és szerintem most is rettegnék....

Mennem kell mer ma évzáró van az oviban,majd jövök
Sziasztok
Vendég
 


Ja,nem válaszoltam..Evésre még nem próbáltam homeót,vagyis magamnak fogyókurásat,de sz@rt sem ért :twisted:
Vendég
 


Sziasztok!
Bárány!
Nagyon sajnálom,hát elhiszem,hogy így tényleg mindenért aggódsz,én is ilyen lennék!Meg ilyen is vagyok!
Ez nagyon sajnálatos dolog!!!
Remélem mostanra az idő,meg a két szép gyerkőc kicsit azért kárpótol!
Végül kiderült h.mi miatt következett be ez a szörnyűség?Hogy tudtak valami megelőzésre figyelni a másik 2terhességnél?
De azért ha izgatja a fantáziádat még egy baba,akkor szerintem vágjál bele,nehogy később megbánd!Hajrá!
Most dolgozol egyébként?Vagy hol doliztál?
Neked most a gyerekek a Béres cseppet szedik?
Nektek se ért semmire semmit a homeó,vagy csak a fogyózás terén!
Ildi!
Hát tényleg sokba került,de legalább nem hiába ez a sok pénz,kaptatok érte egy szép kislányt!
Lehet a 2.meg spontán összejönne nagyon sokat hallani ilyet,nincs az a görcsös akarás!
Védekeztek amúgy?
Hát az evés vasárnap óta nálunk se megy,nemhogy asztalnál,de az udvaron játszva sem!
Pedig egyenlőre antib.nem kap!
Örülök ha ebédkor beletudok minimálisat diktálni!
Tisztára beesett már a hasa!
Nem igaz h.nem éhezik meg egész nap!
Turkál ujjal a vajkrémben,ez neki a vacsora!
Már kezdek besokalni!Sőt!

Kép

Kép
kory
 
 


Sziasztok!
Kory,persze ennyi idő után már rég begyógyultak a sebek...Csak ilyen parázós maradtam,ennyi.Terhesen mészájsebem volt és az okozott problémákat,a baba fertőzésben halt meg 8 naposan ,NEC-nek hívják ezt ezt a bélfertőzés fajtát,többet én sem tudok róla.

A következő terhességeimnél nagyon vigyáztak rám nem is volt semmi bajom :D :D Szindi 3750gr volt,Szilvi 4150gr mind kettő egészségesen időre jött császárral.

Most nem dolgozok,de kéne mert így lassan felkopik az állunk :D :D

A homeót én használom ,megfázásra ,takonyra ,köhögésre,szerintem arra jó...

Szindi nem hajlanó semmit szedni,mert ő (miss finnyás)mindent megérez,Szilveszter szedi a bérest.Mondjuk Szindinek igazából az étvágy miatt kéne,de egyszer beleeröltettem huzamosabb ideig a bérest de neki nem volt tőle étvágya :?
Vendég
 


Bárány!
Jujj,újabb női dolog ami ilyen nagy bajt okoz!
Ezt a sebet te is érezted vagy csak a doki fedezte fel????
Én meg ezzel a hólyaghurut gyulladással küzdök,ami egy baktérium ami mindenkinek van,de nekem az ezredszerese ilyenkor!
A semmiből jön elő egyszer csak a pisilés fáj,néha véres pisilés!Antib.-ra elmúlik majd bizonytalan idő múlva kiújjul!
Most a terhességgel egy időben jelentkezett!
SAJNOS!
Nektek miért volt császár?
Én most meg akarom beszélni a dokival m.orvost váltottam h.császár legyen,mert a lányom 26óra alatt született mert fájás gyengeségem volt,a tágulás megfelelő volt,de a fájások nem voltak elegendőek hogy megszülessen, a kitoláshoz,hiába az infúziók stb..
Végül kipréselték bekőlem,nem volt nagy 2.80kg.-al született vagy 3hónapig olyan volt,mint egy kis autóbalesetes!
Akkor a dr utólag kijelentette h.3kg fölött meg se tudott volna születni,téraránytalanság miatt!
Most ezeket kellene elmesélnem az új dokinak,remélem nem küld el a francba...

Kép

Kép
kory
 
 


Sziasztok!
Kori,lehet,hogy nem figyeltem léggé eddig.. :? Akkor te most terhes vagy :?: Az tök jó,na akkor nemsokára megszünnek a lányod evés gondjai,ez biztos ahogy elterelődik róla a figyelem a tesó miatt,úgy szépen megjön majd az étvágya :D

CSászár:nekem az előzmények miatt is az volt,a becsült nagy magzati súly miatt is,farfekvés is,szóval minden....

Mészájseb:okozott tüneteket de az akkori dokim(újpesten)egy szemét pancser volt.
Szindivel egy jó dokit találtam(baross utca) egyből megoldották a problémámat,egy ilyen mészájsebet lekezelni,megszüntetni,alap dolog....

Hólyaghurut:egyszer volt életemben,de akkor azthittem bele halok,hát az valami brutális fájdalom,én örjöngtem...
És te ezt birod rendszeresen???Részvétem.. :(
Vendég
 


Sziasztok!

A gyerekem tegnap végre megint elkezdett enni!Igaz nem rengeteget de azért eszik!

Kory!
Én végül spontán estem teherbe Mirtillel egy Gynevac nevezetű vakcinának köszönhetően.Mindenkinek ajánlom aki gyulladásokkal küzd!Megelőzi a méhen belüli sorvadást,a vetélést és a koraszülést is ami legtöbbször valamilyen felszálló hüvelyi fertőzés miatt következik be.
Nagyon sokan teherbe esnek miután megkapják a szurikat.
Én másfél hónappal az utólsó injekció után terhes lettem.
Bárány!
Neked is ajánlom ha szeretnétek még egy babát így meg lehet előzni egy olyan tragédiát ami Veled történt.
Egyébként az itteni kórházban dolgozó gyerekorvos(a citromleves)gyártja.
Ha megnézitek a Mtv híradójának archívumában az április 16. 12órás híradót Mirtill van benne a doktorúrral és a vakcináról van benne szó!Azt hiszem a 3.hír az.

Engem azért császároztak mert nehezen estem teherbe és a doki nem akart kockáztatni,meconiumos volt a magzatvíz,elég nagy volt Mirtill feje- 35centi volt a fejkörfogata-.Így is vajúdtam 8órát mert azt mondta,hogy elindul simán és ha vmi nem úgy alakul ahogyan kellene rögtön császár.Úgy mentem a műtőbe,hogy 180/100 volt a vérnyomásom Mirtill szívhangja időnként már csak 80 volt.
De szerncsére nem volt semmi gond azonkívül,hogy kicsit lila volt.
Mirtill 3310gr és 51 centi volt most 10440gr és 89centi.Hát nem sikerült 1 éves korára megháromszoroni a születési súlyát.

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok!
Nem is halottam még erről a szerről..Miért nem ajálják maguktól,például olyanoknak akiknek ilyen rossz előzményei vannak,mint nekem is.Vagy régen nem volt?
Ha majd gyereket akarok bizti fogom kérni a dokimtól ha eggyáltalán ismeri. :?
Vendég
 


Írnél nekem erről a dologról egy kicsit bővebben,mert a barátnőmnek egy tragédiába torkolott lombik,és egy sikertelen lombik után,talán segitene....Köszike
Vendég
 


Sziasztok!
Bárány!
Igen kismama vagyok,mondjuk a császárig még van gondolkodni valóm,mert még a közepe felé haladok!De nem mernék mégegyszer kockáztatni,azért ez a 26óra nem volt semmi,meg az utánna levő sem ,lánykámnak kétszer szívták le a könyvtömlőjét olyan gyulladásba volt!
Kicsit azért vagyok nyugodtabb az evés terén,mert így h.itthon leszek a kicsivel(mondjuk lányom 2008jan.-tól kezdheti ovit)ha ott nem eszik akkor elsétálunk érte és megpróbálom én itthon m.etetni a módszereimmel!
Bár annyi időm,türlmem energiám bizti nem lesz őt követgetni,h.egyen,mint most!
Ildikó!
Gondolom ezt a Gynevac kúrát így kismamaként már nem lehet alkalmazni,sajna nekem most a terhességgel egy időben jelentkezett a hólyaghurut gyulladás!Mint írtam nálam ez kb.12éve visszatérő dolog,már mindenhol voltam vele,a Flór Ferenc kórházba már ilyen rossz indulatú sejtek iránt is kutattak,meg egy csomó bevizsgált katéteres vizelet!Olyan baktérium ami antib.kiírtható,de nekem bizonytalan idő után újra szaporodik!
Ildi!
És akkor ti nem is próbálkoztok?
Te is úgy tudod h.ezt a szurit csak a terhesség m.kezdése előtt lehet igényelni??
Hol lehet megnézni azt az archivumot??
Bárány!
Gondold el nekem ez a fájdalmas dolog tér vissza,és most terhesen mindenféle gyógyi nélkül kellett átvészelnem!Napi 6litert ittam h.mossa a hólyagból ki a vírust!

Kép

Kép
kory
 
 


Bárány!
Ezt a szurit már a Fókuszban is bemutatták,és vele együtt kismamákat akiknek ez hozta meg a sikert!

Kép

Kép
kory
 
 


Sziasztok!

Szerintem nem lehet alkalmazni a szurit terhesség alatt de majd megkérdezem a főorvosurat mert ebben csak lactobacillusok vannak.Tehát semmi hormont nem tartalmaz.

Bárány!
Nagyon sok nőgyógyász nem ismeri el pedig nagyon sok mindenkinek segít.Elsősorban a nőgyógyászati gyulladások kezelésére jó de ezáltal sokan teherbe esnek mivel sok medőség oka a gyulladás.Szerintem a nődokik azért nem ismerik el mert nem járnának hozzájuk vissza havonta nők midenféle nyavajával.
A kúra 5 injekcióból áll hetente vagy 10naponta kell beadatni a pár mindkét tagjának.Nem a legkellemesebb mert utána pár napig lehet izomlázszerű fájdalom.Az ára sem annyira vészes egy doboz(5ampulla)8 ezer forint.
Ha nőgyógyász nem írja fel a háziorvos is felírhatja.
Szerintem a barátnődnek érdemes megpróbálni veszteni nem veszt semmit.
Nekem az itthoni nőgyógyászom hülyeségnek tartja.A debreceni Kaáliba jártunk és ott megkértem a dokit,hogy írja már fel és így kaptuk meg.Rá 8héttel terhes lettem.
Azt mondja a főorvos úr,hogy az utolsó vakcina beadásától 4 hónapon belül össze szokott jönni a baba.
De nagyon jó a gyulladásokra így annak is érdemes beadatni aki nem babát szeretne csak unja az örökös fertőzéseket.
Bővebben olvashattok a www.gynevac.hu oldalon.

Az archívum címét majd megkeresem és beírom.
Amúgy a Fókuszban is erről a vakcináról beszéltek.

Tegnap este meghalt Anyósom.Nagyon beteg volt nyelőcsőrákja volt.

Hogyan telik a gyereknap?Itt elég rossz idő van de majd délután kinézük hátha lesz vmi program.

Mirtill ma megint nem ebédelt.Agybaj!

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok!

Most jöttünk a kórházból Mirtill elkapta a hasmenős járványt.Gyulladt a torka de nem baktérium miatt így tök fölöslegesen szedte az antibiotikumot,hőemelkedése van és nagyon megy a hasa.
Emiatt nem eszik már napok óta.Azt mondta a dokinő,hogy amíg helyre nem jön álljunk le a Béressel.Valószínű most leadja amit nagy nehezen összeszedett.Tisztára agyvérzést kapok!
Nem szabadna tejes dolgot adni neki így tápszert sem de akkor mit egyen?Így most evett 140ml-t de még éhes lehet mert tömi magába a pufit.Az legalább sós és iszik rá!
Remélem nem lesz semmi gond,tiszta ideg vagyok!

Jó éjt Nektek!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildi!
Na,akkor nektek is jó kis gyereknapotok van!
Részvétem az anyósod miatt!Párodnak nagyon borzasztó lehet!
Ez nálunk is így szokott lenni,ha egy kicsit jobban elmondhatom h.eszik,tuti h.jönnie kell valami evés sztrájknak h.leadjuk azt a pár dkg,és inkább hátrább legyünk,m.előre!
Lányomnak ha csak folyik az orra,vagy elköhinti magát,szó szerint mindig az étvágya bánja,ő tényleg semmit nem eszik!A legkiborítóbb jan.-ba volt ilyen slejmes hurutos köhögésba volt,8nap nem evett ,60dkg.-ot fogyott!
Hogy valami biztatót is írjak,az szokott lenni a tapasztalatom,h.utánna kicsit rákapcsolnak az evésre és behozzák a betegség alatti fogyást(nem többet)
Igen tejes dolgot nem szabad adni,főleg nem joghurtot!Ezekkel még jobban bele lehet bonyolódni a hasmenésbe!Háztartási kekszet,krumplit,répát,kiflit ilyeneket adjál neki,persze ha hajlandó enni!

Kép

Kép
kory
 
 


HOL VAGYTOK CSAJOK???

Kép

Kép
kory
 
 


Sziasztok!
Én vagyok :D :D
Csak láttam,hogy nincs nagy mozgolódás ezért én sem írtam.
Meggyógyultatok?
Vendég
 


Sziasztok!

Mirtill már jól van szerencsére csak egy napig tartott a nyavaja.És ami a lényeg eszik rendesen!!

Remélem ennyivel megúsztuk!

Ti jól vagytok?Hogy telt a hosszú hétvége?

Köszi a részvétnyilvánítást!

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok!Mi végig mentünk a hosszuhétvégén...Csavarogtunk..
Van egy csomó kép is csak nem engedi feltenni ez a gép.Voltunk 2-szer gyereknapon,egyik ovis,egy a rendes városi.Kétszer voltunk a dunán is.Eggyik nap a mi oldalunkon ,másik nap komppal a túloldalon.Egyszóval jó volt :D :D
És ti :?:
Vendég
 


Sziasztok!Ma voltunk 4d ultrahangon és kiderült,h KISFIUNK lesz,örülünk neki nagyon!
Ildi!Ti próbálkoztok végül a tesóval?
Mi állatkertben voltunk Pünkösdkor itt a lakhelyünkön!
Lánykám nem igazán akar enni,most az a heppje hogy a kanalas kaját
m.joghurt,tejbengríz(ami eddig legalább haladós volt,mert csak nyelni kellett)most nem kéri!V.milyen kenyeret,kiflit adogatok neki azt meg csak tartogatja a szájában,még szét nem málik,közben játszunk,ez megy kb.45percig és max.negyed kenyeret képes megenni!AGYRÉM!vAN CSAK 2FALATIG JUTUNK MERT NEM LEHET KIVÁRNI H.LENYELJE!

Kép

Kép
kory
 
 


Sziasztok!

Kory
Gratulálok a babához! :) :) és külön ahhoz is, hogy kisfiú lesz :D :D

Üdv
szamóca

Kép

Kép

Kép
szamóca
 
 


Sziasztok!
Kori,kérjük az uh képet :D :D
Tök jók ezek a 4d-sek.Én is gratula a fiadhoz :D Mi lesz a neve?

Evés:egy negyed kenyér pont elég,a bölcsiben is annyit esznek a gyerekek,sőt van aki még azt sem eszi meg.
Vendég
 


Szisztok!
Szamóca!
Szóval te is leskézel?
Nagyon szép csajaid vannak,Dorinán látszik,hogy nincs gondja
az evéssel!Boginak,hogy megy az evés?hány kg?
Nektek is kellene a csajok mellé egy kis tökös!
Bárány!
Akkor megnyugodtam,hogy negyed kenyér már valami,akkor
hősiesen játszok vele továbbra is ezt a csekély 45percet,hogy megegye!
Neveken még nem gondolkoztunk!
Várom Tőletek az ötleteket!A modernebb nevek híve vagyok!

Kép

Kép
kory
 
 


Sziasztok!
Kory,nyugi még egy pár év és akkor már tudod zsarolni,ha nem eszed meg ez meg az lesz....Nem helyes de a mai napig ezt csinálom,van amikor 100-200forintot fizetek nekik,hogy megegyenek egy banánt és akkor undorral megeszik :D :D

Név:nem sok ötletem van,nekem csak a fiam neve tetszik fiúban,ezért is adtam,de hát ez minden csak nem modern :D
Mondjuk ez hazugság mert,tetszik a Márkó,és az Ákos is.. :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Kory!
Gratulálok a kisfiúhoz!
Nekem a következő fiú nevek tetszenek:Vencel,Áron,Lőrinc,Gellért,Henrik.Mirtill ha fiú lett volna Lőrinc vagy Levente lett volna.A Lőrinc azért is tetszik mert még nem annyira gyakori név.A Mirtill is amiatt tetszett meg(igaz már 18évesen eldöntöttem,hogy így fogják hívni a lányom).
De attól is függ,hogy mi a vezetéknevetek és mi illik hozzá.

Képzeljétek tegnap lagziban voltunk és Mirtill annyit evett mint még soha.Délután 5körül evett húst és krumplit kb.1óra múlva egy tányér levest jó sűrűn tésztával,répával.Majd nemsokkal később kért még levest majd a vacsinál velünk is evett 1 tányér levest,6 darab répát majd egy kisadag sült kruplit.Közben rágcsált pogácsát is.Inni is elég sokat ivott majd 11körül értünk haza és még megivott 180ml tejet lefekvés előtt.Azt hittem,hogy vagy hányni fog ma vagy fosni de nem volt semmi.
Igaz ma elfelejtett ebédelni de nem baj.

Elég lepedékes a nyelve és olyan savanykás szagú a szája és mindig a nyelvét fogdossa.Szerdán voltunk a dokinál azt mondta,hogy azért lepedékes a nyelve mert gyomor-bélhurutja volt.De az 1hete volt lehet még mindig amiatt?

Teszek pár képet tegnapról!

Sziasztok!

Ennyire evett
Kép
Kép

Kép
Kép

Kép
ildikó74
 
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: