Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Ildikó,Mirtill továbbra is nagyon szép,és tényleg nem semmi amit megevett :D :D Ezt Szindi nem tudná megenni egy nap alatt,de Szilveszter sem :(
Az álltalad felsorolt fiú nevek közül a Henrik nekem is nagyon tetszik,csak elfelejtettem írni...De elég régóta tetszik :D
A Szilveszter nevet én is gyrekkoromban találtam ki akkor voltam kb 15 éves.Azóta is full full extrásnak találom ezt a nevet.
De szerencsére ahány ember annyi izlés :D Elég uncsi lenne a világ ha mindenkinek ugyan az a név tetszene :P
Vendég
 


Köszi csajok a tippeket!
Ha nem lenne mindkettő a családban akkor én a Noelt,vagy a Kristófot adnám,de ezek a közeli rokonságba vannak!
Talán még a Barnabás meg az Áron!De ez a Vencel nem rossz ötlet!
Ezt szokták valahogy becézni???
Hallottam már a játszón,de az Bercel volt!
Itt a lakhelyünkön még menő nevek a Kende meg a Bende!
Szerintetek lányok?
Ötletek még?
Ildi!
Nálunk Kingára az jellemző,hogy ő ilyen rendezvényeken nem eszik,mindent kér,de fél falatot,végül a borsót eszi ki a rizi-bizi.-ből!Ez a nagy evés!Itthon is közös kajálásokkor azt csinálja ,hogy mindenből egy falat,majd a vajba turkál,végül a sót nyalná stb..de mennyiség nincs az ilyen evés mögött!
Hiába ő Szindi hasonmás!!!!
Bárány!
Szindinek így van a neve vagy egy hosszabb névből becézitek?
Szép neve van mindkét gyerekőnek!
2.kérdés!
Láttam az iwiwen a fürdőrucis képed,nagyon jól nézel ki,tényleg!
Neked a gyerekek után nem lett csíkos a hasad??
Vagy van valami jó bevált krém?
Én anno kentem Avonossal,gyógyszertárival is de csíkos lett,nagyon hirtelen óriási pocakom lett!
Neked Ildi?

Kép

Kép
kory
 
 


Sziasztok!
Kori,köszi a dicséreteket!! :D
A Kristóf nekem is nagyon tetszik!Szerintem az nem gáz,hogy már van a családban..Lehet,hogy még örülnének is neki :P
A Kende Bende nevek nekem nem jönnek be,de ettől még lehet,szép név,csak nekem nem tetszik :(
Nállunk ahogy észrevettem a Bence, Kevin,Botond Bálint nevek a menők,legalábbis sok van belőlük.De nagy divat most régi magyar neveket adni is.
Szindi,csak így simán Szindi,nincs becézve,én kérelmeztem annó a magyar tudományos akadémián ha jól emlékszem.Akkor 5 ezer ft volt,ma nem tudom mennyi lehet.
A te lányod tényleg Szindi hasonmás,de akkor ne aggódj,10 év múlva már simán megy a fél kifli reggelire :D :D :D :D :D
És most,hogy így mondod eszembe jutott,hogy a vajat az enyimek is akarták nyalogatni :D

Én nem kentem a hasam semmivel,akkoriban még nem is voltak nagyon jó krémek,legalábbis én nem tudtam róla.Simán testápolóval,de valóban nem lettem csikos,pedig nagyon nagy hasam volt,főleg Szilveszterrel.De a szülés után nagyon aktív tornába kezdtem mindíg.Már két héttel szülés után elkezdtem,és kisebb nagyobb szünetekkel nyomom azóta is.
Viszont azt halottam,hogy a sok c vitamin is segít,a bőrt rugalmassá teszi és nem reped meg.Nem tudom,hogy igaz e,én nem próbáltam.
Vendég
 

 
 

Nem is tudtam,hogy Kinga a lányod..Már akartam kérdezni,hogy mi a neve.Ha még netán szülök és lányt én is valószinüleg a Kinga nevet fogom adni,nagyon tetszik,már beszélgettünk ilyesmiről a férjemmel,csak az ő vezetéknevéhez nem igazán passzol,mivel "ki"végződésü.
Vendég
 


Sziasztok!

Kory
Most jól lebuktam :oops: , igen beszoktam ide is nézni, csak általában hulla vagyok ahhoz hogy vmi értelmeset írjak.

Én mostanság nem panaszkodhatok a Bogira, elég jól eszik. Nem sokat de már nem válogat annyira. Mostanában megszüntek a sírós hisztik az asztal körül, de etetni kell általában , meg beigérni fűt-fát.
Ma ezeket ette:
reggeli: 2db félszelet kenyér+ 6db szalámi+ kigyóubi + 1dl tej
tízórai: 1 paprika
ebéd: kis adag lecsó+ fél szelet kenyér + 3db csemege ubi + 1dl őszilé + kis csoki
uzsonna: 1 banán
vacsi: krumplipüré + 1 sült virsli
Ez nekem már nem tűnik kevésnek, bár nincs viszonyítási alapom, hogy más ekkora gyerek mennyit eszik. Szerintetek?
A súlya az továbbra is stagnál 14,7-15,1 között.

Tökös: már rajta vagyunk az ügyön :lol: :lol:
Fiúnevet nekünk a mai napig nem sikerült találni. A múltkor is szülés előtt 1 nappal mondtam a páromnak, hogy kéne azért egy tartalék név, sosem lehet tudni, hátha tévedett az uh.
Szerencsére nem tévedett, mert amiket mondott azokkal még a mai napig nem sikerült megbarátkoznom pld Ajtony, Zolta .

Üdv
szamóca

Kép

Kép

Kép
szamóca
 
 


Sziasztok!

Én nem nagyon kentem a hasam csak testápolóval azt is a 32.héttől intenzívebben mert nagyon viszketett.Nekem sem lett csíkos a hasam csak pár kisebb repedés volt rajta de már azok sem látszanak.De a combom nagyon szétrepedt ott látszik elég rendesen.Érdekes mert az már a terhesség felénél szétrepedt a hasam pedig csak az utolsó 2 hétben.

Mi nem gondolkodunk fiú neveken mert nem tervezünk másik gyereket.Lehet ez hülyén hangzik de én nem is vágyom másik gyerekre.Lehet az előzmények miatt igaz amikor még nem tudtuk,hogy nem tudunk gyereket csinálni akkor sem terveztünk több gyereket.És az az igazság,hogy anyagilag sem biztos,hogy bírnánk.Ez az egy gyerek is megviseli a pénztárcánkat.

Mirtill tegnap szinte semmit nem evett ma meg 2*ebédelt.Ki érti ezt?
Ráállt itthon a mérlegre és csak 10kilót mutatott.Fogyott volna fél kilót?Remélem nem!

Szamóca!
Szerintem nagyon jól eszik a kislányod!

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Szamóca!
Igen le buktál :lol: tessék kérem hozzá szólni,ne csak leskézni!
Bogi tényleg jól eszik!
Szóval rajta vagytok az ügyön ennek nagyon örülök,és neked milyen fiú nevek tetszenének?Amiket írtál,azok tőlem is távol állnak!
Mióta próbálkoztok!
Bárány!
10év múlva fél kifli,jajj ne is mond...
Pedig ő tényleg Szindi hasonmás!
Nekem fontos a névválasztás,nézd meg az iwiwen,tudod bejelöltelek lányom második nevét ,meg a teljes nevét!Na ,én meg a 2.nevét kérvényeztem,mert csak két nn.-nel létezett,úgy nem tetszett!
Most is valami jó nevet szeretnék adni,ami később is nagyon tetszik!
Ildi!
Lánykoromban én is csak egy manót akartam!Azóta sajnos sok mindent megvilágított az élet!Apukám 45évesen meghalt,nem volt testvére,itt van mamám a számára így már nem sokat érő világba,de mit tud csinálni..
Anyukám nővére 28évesen halt meg,ez a mamám se gyógyul úgymond ki a fájdalomból soha,de neki azért ott van anyukám,aki élteti stb..
Persze nem a legrosszabbra gondolva szül az ember,de sajnos nálunk mindkét részről ez fordult elő!
A másik,ha velünk történik valami,akkor ne legyen maga a nagy világban(főleg ebbe a világba)legyen egy testvére,akihez tartozik!
Meg egyébként is!
Sokba vannak a gyerekek bizti,de kezdéskor a 2.már nincs annyiban,mint az első!Persze ez csak a kezdet!
Szerintetek csajok?

Kép

Kép
kory
 
 


Sziasztok!
Kori,osztom a véleményedet,érdekes de nekem is pont ezek a dolgok járnak az eszemben a testvérvállalással kapcsolatban.Az álltalad felsorolt érvek közül már én is mindeggyiket felsorakoztattam magamnak 1000szer.
Én is állitom,hogy a második gyerek már nincs annyiba,feltéve ha az ember elrakosgatja a dolgokat,de én nem tettem,imádok adni és a mai napig mindnemet elajándékozgatom,vagyis a gyerekeknek már ami egy számmal kisebb, azonnal rohanok és adom valamelyik barátnőm gyerekének :D
De a babakocsit ,járókát,hintát is elajándékozgattam,nem csak a ruhákat.
De akkor is úgy éreztem,hogy a második gyerek már nincs annyiba,szerintem megtanul az ember ésszel vásárolni és nem vesz 15db 56-os rugit :D
Vendég
 


Sziasztok!
Hú,de el van veszve mindenki!
Újabb aggodalom lépett az életünkbe!
Lányom alsó szemfogán ilyen világos füst színű elszineződés jelentkezett!Gy.doki mondta ilyen vagy calcium többletből vagy hiányból szokott adódni!Másnap elmentünk fogorvoshoz,véleménye szerint vitamin többlete van,vas vagy jód vagy ilyenek!Mindenestre nem rossz a fog!Szép is lenne mikor még soha nem volt a szájába se cukor se nyalóka stb..!Nagyon idegesít mert a családba m.ki jó fogú!
Itt a fórumokba olvastam,h.fluor is okoz ilyet csak ott se tudni,h.a hiány vagy a többlet!Most legyen okos az ember!Mi első fog megjelenése óta mosunk fogat!
Írjatok csajok van-e ilyen téren tapasztalatok?

Kép

Kép
kory
 
 


Szia!
Szerintem ne aggodj emiatt nem hiszem,hogy komoly dolog lenne.De tapasztalatom nincs a Szindi rendesen mos fogat,de a Szilveszter soha,na jó egy héten egyszer,de gyönyörű épp fogsora van :D
Mi mostanában minden nap strandon vagyunk ezért vagyok egy kicsit eltünve.
Vendég
 


Szia!
Ha beírod a google-ba, hogy fluorosis és rákattintasz a képek feliratra, akkor találsz több képet, hogy hogy néz ki a fluorid túladagolás. Fogkrémmel való fogmosást csak attól a kórtól szoktak javasolni, amikor már tud köpni a baba. Addig elég csak vizes kefével tisztítani. Nálunk az első fogkrémet tavaly hozta a mikulás! Vigyázni kell az ásványvizekkel, mert némelyikben igen sok fluorid van. Pl: Visegrádi, Apenta. Ja és a fekete, meg a zöld teákban is van fluor!
Annamari
ganami
 
 


Sziasztok!
Ganami!Először is köszönöm neked,hogy hozzászóltál,és sokat segítettél a képekkel!Szerencsére ezek közül egyikre sem hasonlít!Ezek mind barnás elszineződések voltak,övé meg világos füst színű,mint amikor a kéményből pl.már messze van a füst,szóval nem az a korom szürke!Csak így már tényleg nem tudom mi tévő legyek!A kalcium gondok meg állítólag fehér elszineződések!Vitamint most az Aloe Kidset adom,ami azért természetes vitaminnak számít!
Tele vagyunk gonddal aggodalommal!
Fél idős kismama vagyok,először amit már írtam is hólyaghurut gyulladásom volt,18hetesen elkaptam manómtól a torokfájós,orrfolyós vírust+enyhe homloküreggyulladásom lett,mondjuk antib.nem szedtem,még orrcseppet sem gondolom ennek köszönhető!
Most meg játszón egy kislánytól összeszedett olyan vírust,hogy az egész szája,szájpadlása,íne,torka mind tiszta hólyag a vírustól!
Nem,hogy nem eszik nagyon nem is iszik!Dr.nő tanácsára anyánál betegeskedik,mert makacs vírus 8napig is fertőz és bárhol megtelepedik,bár az első 2napot velem töltötte!
Olyan ideges vagyok!
Ti voltatok betegek terhesség alatt???????????????????
Lehet szerintetek baja ennek a kis pici magzatnak???
Bárány!
Múlt szombaton mi is strandoltunk,persze én nem!
Azért kukkancs be néha és írj!
Ildi!
Remélem nem azért nem írsz,mert megharagudtál ezen a tesó témakörön?
Sziasztok!
Írjatok,mert nagyon aggódok,most minden miatt!

Kép

Kép
kory
 
 


Sziasztok!

Mirtill is mos minden este fogat de én fogkrémmel mosom.Nem köpi ki de épp egy kicsit teszek csak rá.Egyébként én gyerek koromban mindig ettem a fogkrémet,a férjem is és semmi bajunk nem volt.Mirtillnek Gabi fogkrémmel mosom.Neki nagyon szép fehérek a fogai szerencsére.Ő sem eszik édességet nyalókát pedig nem is fog.Attól gusztustalanabb dolog nincs mint amikor az a cukros lé folyik ki a gyerekek szájából és a foguk pedig abban a léban ázik.Tudom,hogy mostanában cukormentesek de akkor is.

Nálunk megint kajasztrájk van amitől kész vagyok teljesen.Ma és tegnap evett de előtte 1 hétig semmi.Jól lakott a lagziban és azóta nem evett rendesen.Eddig legalább a tápit megitta most 20-30ml-ket ivott,főtt kaja semmi.Volt amikor mondta,hogy fáj a gyomra gondolom az éhségtől.
De tegnap és ma már viszonylag jól evett.
Már bőgtem kínomban de most kicsit nyugodtabb vagyok.Beszéltem a védőnővel is szerinte se aggódjak de azt is mondta,hogy vana körzetében egy gyerek semmi tünete nem volt csak annyi,hogy nem evett és kiderült,hogy lisztérzékeny.
Lassan 2hete szedi újra a Bérest remélem mostmár lesz rendesen evés.

A második gyerek nem akkor van sokba amikor születik hanem majd akkor amikor kettőt kell iskoláztatni majd elindítani az életben.Legalábbis nekünk biztos nehéz lenne.
Tudom,hogy jó lenne ha lenne tesója főleg ha mi már nem fogunk élni de remélem addigra lesz egy rendes családja akikre számíthat.

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok!
Kory,ez már tényleg nem igaz!!!Milyen vírus ez????Mik azok a hólyagok???És még milyen tünete van?
Én nem voltam beteg terhesen,de úgy tudom,hogy csak az első három hónap a veszélyes és akkor is csak bizonyos betegségek.
Remélem hamar meggyógyul.

Evés:a fiam sem eszik mióta abbahagyta a bérest,tudtam én hogy csak attól evett.De azért pihenőt kell tartani nem??

2.gyerek:az iskola tényleg bazi sokba van ,de igazán nem is az iskola,hiszen az csak a tankönyv jóformán,hanem a gyereknek a megnövkedett,ruha,csipsz,divatos dolog,igénye.Persze csak ha a szülő partner ebben.Szindinek rengeteg követelése van(nélkülözhető dolgok),én hülye meg megveszem neki :oops:

Nyalóka:Szilveszternek gyakran lóg a szájában :evil:
Vendég
 


Sziasztok!
Kory!
Én s voltam beteg a terhesség elején, igazából ilyenkor gyengül az immunrendszere az anyának, hogy a baba megmaradjon. Rengeteg kismamát, mostmár anyukát, ismerek aki beteg volt, de nem lett semmi baj. Ha minden igaz lánykádnak Herpanginája van, persze ez csak tipp, "kuruzslás:)" ami 6-8 nap alatt lezajlik. Coxsackie virus okozza. Ha nagyon idegesít, szerintem kérd meg a nőgyógyászodat, hogy szűrjék ki vérvételből, hogy megkaptad-e. Nem tudom létezik-e erre szűrő vizsgálat. Azt sem tudom, hogy te a több infótól megijedsz-e. Én a terhesség alatt a boldog tudatlanság állapotát szerettem volna, de ez nem adatott meg, így én végig rettegtem a terhességet.
Más.
Az ovis szülőin azt mondták, hogy a nagyon rosszul étkező gyerekekre jó hatással van az ovi. Látják a többieket és előbb-utóbb enni fognak!!
Hajrá!!!!!!
Annamari
ganami
 
 


Sziasztok!
Lányom péntek óta anyánál betegeskedik,szeret ott lenni,így talán jobban is viseli a betegséget!Nekem így dupla aggodalom,h.nem látom,na meg megnövekedett telefon számla!
Ganami!Igen,valószínű ez a vírusa van!Egy kislánytól szedte össze a játszón ugyanis adogatta lányom szájába a kezével a cukrot!
A kislányé még durvább!Láza már nincs Kingámnak,de enni nem tud,egy harapás és már sírva fogja a nyelvét!Anyukám nem emlékszik h.én koromban lettek volna ilyen hülye vírusok!Dr.nő szerint 8nap után gyógyul a hólyagok+még félő h.ahogy ürül a vírus nehogy a kis beleket megtámadja és kialakuljon egy jó kis hasmenés!
Arról nem is áradozok,hogy agyvérzés közeli állapotba vagyok a súlya miatt,mivel így 8nap ohne evés!Szóval egy fél év súlyát hátravet minket!Tiszta ropi nő!Borzasztó,mint az éhezők...
Ganami!Neked mennyi idős pontosan a kislányod?
Ő hány kg?/lehet jobb,ha nem tudom,mert kiborulok :D /
Te mit doliztál,egészségügyben?
Ildi!
Melyek azok a cukormentes üditők??
Én kecskemétit adok,ha adok!
Mostani állás szerint a béres cseppben lévő ásványok ütköztek ki azon az egy fogán!Már kb.2-3hója kapta!
Írjatok ám!
Sziasztok!

Kép

Kép
kory
 
 


Sziasztok!

Kory
Én voltam beteg a terhesség alatt. A férjem behurcolt egy jó kis hányós-hasmenéses vírust. Először a Bogi kapta el, aztán persze én is. Pont aznap töltöttem be a 12.hetet amikor kijött rajtam. Mint látod babónak semmi baja nem lett!! :)
Állitólag ezek a vírusok nem ártanak nekik, csak mondjuk egy bárányhimlő, meg az általam retteget rubeola :((

Üdv
szamóca

Kép

Kép

Kép
szamóca
 
 


Sziasztok!

Kory!
Mi újság?Remélem nem akptad el azt a vírust!Kinga jól van már?

Mirtill mára taknyos lett és jön a két leghátsó foga ami miatt elég sokat szenved.
Ma ababhagytuka a Bérest mert 1üveggel beszedett remélem nem lesz nagy visszaesés.
Nem nagyon eszik inkább csak eszeget de ez is több mint a semmi.Nem fogyott és ez a lényeg(nekem) sőt mintha kicsit kerekebb lenne.Viszont megint nőtt még nincs 22 hónapos és 90centi.

Többiek hol vagytok?

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok!
Én vagyok ,néha benézek de látom nem nagyon írtok :(
Vendég
 


szamóca írta:Sziasztok!

Kory
Én voltam beteg a terhesség alatt. A férjem behurcolt egy jó kis hányós-hasmenéses vírust. Először a Bogi kapta el, aztán persze én is. Pont aznap töltöttem be a 12.hetet amikor kijött rajtam. Mint látod babónak semmi baja nem lett!! :)
Állitólag ezek a vírusok nem ártanak nekik, csak mondjuk egy bárányhimlő, meg az általam retteget rubeola :((

Üdv
szamóca


Szamóca! Kory!

Azért ez nem egészen van így! Én se ijesztgetni se okoskodni nem akarok de az tény, hogy az én gyerekem azért lett kora és kissúlyú mert a 16. hét környékén elkaptam egy ártatlannak tűnő náthára emlékeztető betegséget, leállt a méhlepény fejlődése és így a gyerek sem fejlődött.

Neked biztos semmi bajod nem lett Kory, szerintem tényleg nem gyakori, de én inkább remetének állok a következő terhességnél mint hogy mégegyszer átéljem. Ekkora lúzer már nem lehetek!
eszti79
 
 


Sziasztok!
Én is itt vagyok,de akárhányszor idepillantok mindig az én nevem az
utolsó!Szóval tessék írni is ne csak leskézni!
Ildi!Mennyi szünetet tervezel a béres terén?
Remélem Mirtill túl van a náthán,és pótolja az evést!
Nektek lagziba kellene járnotok rendszeresen,ott egy heti adagot
bepótolna!
Hála a Jó Istennek!
Ezt a vírust most megúsztam!Elég volt az elején a hólyaghurut,meg a 18.héten a torokfájás,homloküreg gyulladás!
Köszönhetően most anyumnak,meg a szabijának!
Eszti!Sok mindent nem értek amit írtál!Bocsi!
Ha már a 16.héttől nem megfelelő volt a méhlepény,akkor hogy húztad ki majdnem a végéig,hiszen a 16.hét még nagyon korán van!
Hogy érted,hogy remetének állsz?
Nem igazán lehet a vírusokat elkerülni,elég ha elmész egy boltba bevásárolni!
Te a betegségedkor lázas voltál?
Ill.szedtél gyógyszert?
Bocs a sok kérdésért!
Nagyon aggodalmas,túl aggódó vagyok sajna én is!
Babód remélem jól van!
Bárány!
Írjál már te is!Jó?
KORY

Kép

Kép
kory
 
 


Sziasztok!
Ok itt vagyok.Hááát a témához nem nagyon tudok hozzá szólni,talán csak annyit,hogy inkább az első harmadban veszélyesek ezek a fertőzések,te azon meg már túl vagy,hál istennek.Eszti még az elején kapta azt a betegséget...talán neki azért lett blőle baj.
Szerintem neked már bizti nem lesz semmi bajod :D
Egyébként velünk jelenleg nincs semmi különös,jó időben a strandon lógunk,rossz időben csavargunk.Ígí tengetjük napjainkat.
Én is gondolkodtam már egy terhességen,de komolyan annyira parázok,én is túlaggódó vagyok,szerintem bekattannék a végére :oops:
Vendég
 


Kory!

Csak mert kérdezted: a méhlepény funkcionálisan tökéletesen működött csak a mérete nem fejlődött megfelelő mértékban ahhoz hogy a magzat elegendő táplálékhoz jusson, így lett a 34. hétre csak 1290g.
Nyilván nem szószerint értettem hogy remetének állok, de 1000x meggondolom hogy hova megyek és ki jön hozzánk.
Lázas voltam és gyógyszert is szedtem, amit orvos írt fel.
eszti79
 
 


Sziasztok!

Kory!
Örülök,hogy nem kaptad el azt a nyavaját!

Azt mondta a doki,hogy majd csak ősszel kezdjem megint a Bérest de majd meglátom.Most szerencsére eszik és úgy látom mintha hított volna.Igaz egy vékony ruhában mértük úgy volt 11,10kg és most mértük a hosszát 90centi.Elég nagy,a múltkor a játszótéren megkérdezte egy anyuka,hogy jár-e óvodába! :shock:

Történt egy kis balesetünk.Kedden Mirtill beverte a fejét az ágyneműtartóba de úgy,hogy felrepedt a bőre erre tegnap hanyatt esett a motorral és pont oda ütötte megint a fejét.Lett rajta egy nagy púp de mára már lohadt.Voltunk dokinál is de nem mondott semmit ill.azt,hogy nézzük nem-e hány vagy szédül de nem.Remélem nem lesz baja,hogy kétszer ugyanott ütötte meg a fejét.

Ti hogy vagytok?Esznek a csemeték?
Bárány?Merre vagy?

Sziasztok!



Kép

Kép
ildikó74
 
 


Bocsi!

Hított=hízott

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok!
Nagyon szépa kislány,és tényleg úgy néz ki mint egy ovis. :D
Én szoktam benézegetni,és ha látom,hogy írtok akkor én is irok,de magamtól valahog nincs ihletem :( Kel, hogy feldobjatok valami témát
Egyébként velünk nincs semmi különös,én megint náthás vagyok köhögök mint az állat,de azért ma strandon voltunk 8) :lol:
Vendég
 


Sziasztok!
Ildi!
Hát ez igazán jó súly Mirtillnek,szinte 1kg.-al több,mint a lányomé!
Szerintem aggodalomra semmi okod!
Nekem is Kinga 90cm.-es,de ő most lett 2,5éves!Magas csajra nem
számítunk,mert én 159cm vagyok!Kingának 23.-as a lába!
Mirtillnek?
Bárány!
Így aztán lehet bírni a nyarat :lol: !
Ilyenkor jók a nagy gyerekek,velük már lehet csavarogni!
Nem nyafognak,nem unják meg,meg nem kell napirendhez igazodni!
Aztán ha letelt a nyár,kibuliztátok magatokat,jöhet a tesó
projekt!
Hidd el ,ha izgatja ez a kérdés kicsit is a fantáziád akkor bele kell vágni! :roll: ! :lol: !
Apa mit szól a dologhoz?És a gyerekek?
Strand után a gyerkők éhesebbek?
Vagy ott a strandon jobban esznek?
Írjatok csajok!

Kép

Kép
kory
 
 


Sziasztok!

Úgy látom nagy a pangás!

Kory!
Hogy vagy?Növöget szépen a pocakod?Hogy bírod ezt a nagy meleget?Kinga jól van?Eszeget azért?
Nem izgulsz,hogy a második baba is rossz evő lesz?Azt mondják,hogy azok a gyerekek akiknek van testvérük jobban esznek.
Hát nem tudom az egyik ismerősömnek ikrei vannak és az egyik gyerek nem nagyon eszik.

Mirtill mostanában elég jól eszik sőt szól ha éhes ami eddig nem fordult elő.Nem kapja a Bérest pár hete és izgultam,hogy nem fog enni de szerencsére eszik.De ki tudja meddig!
Egyébként 23-as lába van de lassan kicsi rá a szandi amit másfél hónapja vettünk.

Bárány!
Strandoltok?
Nyaralni mentek?

Mi csütörtökön szeretnénk lemenni Tiszavasváriba egy pár napra remélem össze is jön mert úgy látom Mirtillen mintha lappangana benne vmi.Elég nyűgös és éjjelente is rosszabbul alszik és Ő ilyenkor beteg szokott lenni.Remélem nincs igazam!

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok!
ITt vagyok én is csak két hete becsapott a villám,és az elektromos cuccainknak annyi lett :cry: :cry:
Azóta már szervízben vannak a dolgok és a számitógépek már kész is vannak.
Napközben strandolunk álltalában,és holnap után szerdán 5 napra Berekfürdőre megyünk.

Az én gyerekeim sem esznek semmit talán a nagy melegtől,de én csak majd augusztusban kezdem a bérest.Addig pihi

Sziasztok,jó nyaralást majd jövök :D
Vendég
 


Ildi lehet,Hogy Mirtill a mlegtől szenved,mert én magam is nagyon szenvdek éjjel a melegtől...felnőtt létemre.
Amúgy meg imádom a nyarat,tartson októberig :D :D :D
Vendég
 


Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! Biztos van, aki már találkozott hasonló problémával... Kisfiam 2,5 éves. Eddig semmi problémánk nem volt az evéssel. Imádott enni, és nem válogatot. Mindig a családdal étkezett együtt és mindent megevett, amit eléraktam. Tényleg, még csak hírből sem ismertük az étkezési problémákat! No, ennek most vége. Úgy kell belekönyörögnöm mindent! És csak tartogatja a falatot a szájjában. Nem nyeli le. Megpróbáltam már mindent, de semmi eredmény. Úgy gondolom, talán csak az önmegvalósítós (hisztis) időszaknak egy fajtájával állunk szemben, de ez csak találgatás, Kérlek segítsetek! Volt valaki hasonló helyzetben? Van valakinek okos ötlete? Türelmes vagyok, de azért mindennek van határa! És az sem állapot, hogy csak szórakozik evés jogcímen...
Nagyon köszönöm a segítséget!
fóci
 
 


Szia!
Ha van időd olvasgasd végig ezt a topikot,mert itt mindenkinek rossz étvágyú a gyerke(i).Eröltetni semmi esetre sem szabad mert a saját példámból is tudom ,hogy sehova nem vezet...
Iszonyatosan nagy meleg van,és volt a napokban,teljesen természetes,hogy nem eszik,ez a normális,mindenki csak inna és inna. :D (kivéve az enyimek,mert nekik az ivást is eröltetni kell)
Még a felnőttek sem esznek ilyenkor... :?
Vendég
 


Sziasztok!
Mindenki punnyad a melegbe?
Ildi!Remélem el tudtatok menni nyaralni,nem lett beteg Mirtill!
Hogy sikerült ha voltatok?
És nektek Bárány milyen volt a nyaralás?
Megkukkoltam az iwiwen a képeket,hát a szined vetekszik a négerekkel!Ja,és nagyon csini vagy,apa büszke lehet Rád!Ugye az is???
Gyerekeknek is nagyon szép szinük van!
Gyerekek a strandon nem kívánnak meg ezt-azt?nem esznek ott jobban?
Mi 13.-tól voltunk 4napot nyaralni,egy családdal akiknek hasonló idős lányuk van,mint Kingám!Az idő a tökéletesnél is jobb volt!
Én nem mertem megreckirozni a fürdést,így minden nap kb.1óra hosszát kerestünk valami árnyékos helyet,mert a strand tömve volt!
Gondos anya lévén Kingának az itthon bevált kajákból 4napra megfőztem kis adagokat,elvittem a könyveket,melyeket evés közbe muszály nézni figyelem elterelés gyanánt!Csak azzal nem számoltam,hogy délben nem lesz hajlandó hazajönni a strandról!
Így egyedüli anyaként,ahogy körülnéztem ,követgethettem a hekk hallal,lángossal stb..ja meg nagy hassal!Jó poénok lehettünk!
Egyébként azt hittem majd ott milyen jól eszik a másik kislánnyal,meg a víz hatására,de nem!Étterembe is csak a zöld díszletet ette ,mint a vegák,mint akinek fogyózni kell!
Itthon ennél jobban eszik!
Amúgy most 2,5évesen,most volt 10,3kg 90cm volt!
Szerinted Bárány,ez vetekszik Szindi akkori súlyával????
Ja,a nyaraláson így elmaradtak a d.u.-ni alvások,nagylány lévén este 11után feküdt le velünk,mert se a sétálóutcán babakocsiba,meg sehol nem aludt már el!
Bárány!Mik a tervek lesz babaprojekt??
Én most a 27.hétben vagyok ,36hetesnek megfelelő pocakkal,így bizti lesznek csíkok!
Na,írjatok ti is!
KORY

Kép

Kép
kory
 
 


Szia!
Kori,a nyaralás jó volt nagyon kivéve az utolsó estét,mert akkor szilveszter hányt egyfolytában.Mehettünk az ügyeletre,gondolhatod milyen jó volt tök idegen helyen.Ikerházban laktunk,az itteni utcaszomszédainkal,ahol 3 gyerek van és az egyik már előző két nap rosszul volt és hányt,szóval vagy tőle kapta el vagy a víztől,nem tudom,de az étvágya elötte is utánna is nulla,fogyott is most nagyon sovány.
Az én fiam a lángost is utálja és szinte mindent amit a strandon kapni lhet hot dog hambi,tényleg szinte mindent utál.
Egyszerüen egy kezemen meg tudom számolni azokat a dolgokat amiket megeszik,és ez sajnos nem túlzás.
Baba projekt,egyenlőre talonban :?
Szerintem a majd 11 kiló nem rossz a lányodnak....
Visszatérve az étvágyra,úgy döntöttem kezdm a béres cseppet,az az össz reményem
Vendég
 


Szia!
Kori,a nyaralás jó volt nagyon kivéve az utolsó estét,mert akkor szilveszter hányt egyfolytában.Mehettünk az ügyeletre,gondolhatod milyen jó volt tök idegen helyen.Ikerházban laktunk,az itteni utcaszomszédainkal,ahol 3 gyerek van és az egyik már előző két nap rosszul volt és hányt,szóval vagy tőle kapta el vagy a víztől,nem tudom,de az étvágya elötte is utánna is nulla,fogyott is most nagyon sovány.
Az én fiam a lángost is utálja és szinte mindent amit a strandon kapni lhet hot dog hambi,tényleg szinte mindent utál.
Egyszerüen egy kezemen meg tudom számolni azokat a dolgokat amiket megeszik,és ez sajnos nem túlzás.
Baba projekt,egyenlőre talonban :?
Szerintem a majd 11 kiló nem rossz a lányodnak....
Visszatérve az étvágyra,úgy döntöttem kezdm a béres cseppet,az az össz reményem
Vendég
 


Szia Bárány!

Köszönöm a gyors választ. Olvasgatok, csak hát az idő kérdésével valahogy mindig gondjaim vannak :?
Én is a melegre fognám szivesen, de ezt még ki kell tapasztalnom...
fóci
 
 


Sziasztok!

Tegnap megérkeztünk jól éreztük magunkat!Mirtill is jól viselkedett csak enni nem nagyon evett!Fogyott elég sokat a bordái megint kilógnak!Remélem összekapja magár mert jövő hónap végén mennünk kell a 2 éves státusra és jó lenne ha a 11kg-t elérné!

Én most nem adom a Bérest majd ősztől.De ha nagyon nem fog enni akkor elkezdem hamarabb.
Ma elég jól ebédelt lehet a nagy meleg miatt is csappant meg az étvágya mi sem nagyon ettünk.
Az a bajom,hogy tápszerből nem iszik meg többet 1decinél.Eddig reggel-este meitta a 2decit sőt volt amikor 2,5dl-t most meg alig iszik többet 1-nél.Igaz napközben eszik Danoninot,rudit,tejszeletet és pudingot is.Akkor elég ennyi tej szerintetek?

Kory!
Hogy bírod ezt a hőséget nagy pocakkal?Találtatok már nevet a babának?

Bárány!
Tényleg nagyon barna vagy!Én alig barnultam igaz nem is nagyon mentem napra mert nekem rögtön megfájdul a fejem.Annyit ért a nap amíg Mirtillel a vízben voltam!

Sziasztok!


Kép
Ilyen "vastag" a gyerekem

Kép
Kép

Kép
ildikó74
 
 


Szia!
Ildi,az én fiam is csak annyi tejterméket eszik amit te felsoroltál,nekem is már megfordult a fejemben,hogy esetleg kevés...de mindeggy ez van. :D Sokkal jobban bánt,hogy nem eszik főzeléket gyümölcsöt,zöldséget,na nem is folytatom mert csak felidegesítem magam...
Amúgy én nem látom vékonynak Mirtillt,inkább nevezném normál testalkatúnak.Az én szemem ezt szokta meg... :D
A béressel én is meg akartam várni az őszt,de amit Szilveszter művel a koplalással........Szóval elkezdem aug-ban
Vendég
 


Sziasztok!

Mi is most értünk vissza a nyaralásból, hát Anni se nagyon akart enni a 40 fokban. Mondjuk megértem! Már nem emlékszem ki kérdezte, de eredetileg fogorvos vagyok, csak sohasem praktizáltam, hanem kutatok és oktatok az egyetemen biokémiát.

Annyira szép pofija van Mirtillnek, nagyon tetszik a középső kép!
A nyaralás alatt láttunk néhány 2-3 éves forma fiút meg lánykát, akik egyszerűen gurultak.

Szerintem is Átlagos alakja van Mirtillnek!!!!

Na sziasztok!
Annamari
ganami
 
 


Sziasztok!
Ganami,én is láttam a nyaralás alatt gy két gurulós gyereket,főleg egy 5-6 év körüli kislány akin szörnyülködtem,szerintem csórikám 40 kiló lehetett...Na azt nem szeretném,csak jó étvágya legyen de ne hizzon...Ez a kettő meg ritkán párosul :(
Vendég
 


Sziasztok!
Ganami,én is láttam a nyaralás alatt gy két gurulós gyereket,főleg egy 5-6 év körüli kislány akin szörnyülködtem,szerintem csórikám 40 kiló lehetett...Na azt nem szeretném,csak jó étvágya legyen de ne hizzon...Ez a kettő meg ritkán párosul :(
Vendég
 


Sziasztok!

Kory!
Hol vagy?Remélem minden rendben veletek!

Mi jól vagyunk Mirtill eszik elég jól úgyhogy még nem adom a Bérest!

Ganami!
Azt szeretném megkérdezni,hogy baj-e ha a ygerek lenyeli a fogkrémet?
Mert van aki azt mondja,hogy igen van aki nem.
Mirtill a Gabi fogkrémet használja,nagyon keveset teszek rá de soha nem köpi ki hanem lenyeli.Ez baj?
Én emlékszem gyerekkorunkban mindig magába ettük a fogkrémet és semmi bajunk nem lett tőle.
Azt is olvastam,hogy a fluorid felelős a gyerekkori agydaganatok kialakulásáért.Szerinted ez igaz?
Mirtillnek nagyon szép szabályos,hófehér fogai vannak,édességet szinte nem is eszik.
A másik kérdésem az lenne,hogy mennyi idős korra van meg a 20foguk?
Mirtill 23hónapos 16foga kinn van és jön alul a 2leghátsó.A gyerekorvos szerint túl korai mert 3 éves korra szokott meg lenni a 20.
Köszi ha válaszolsz!

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!

Kezdem a végéről! Anninak is 2 éves kora után nem sokkal bújtak ki a hátsó fogai. Nagyon nagyok az egyéni eltérések. Egy ismerősöm lánya még az első szülinapján is teljesen fogatlan volt! Aztán neki is előbújtak a fogacskái. Szerintem nem korai, kár emiatt aggódni!!!!
Igazából a fluoriddal az a helyzet, hogy a fogakon kívűl a csontokba is beépül. Egy bizonyos mennyiségig erősíti a fogakat, de ha túl sok kerül be akkor lehet olyan "szép" barna foltokat növeszteni a fogakra! Azt tanácsolják, hogy amíg nem tudja a gyerkőc kiköpni a fogkrémet, addig csak vizes kefével kell mosni.
Anni Elmex fogkrémet "használ", szerintem ez nem olyan jó ízű, talán kevésbé akarja lenyelni.
Az agydaganatos összefüggésről én még nem hallottam, persze nem vagyok profi a témában. Azért tudni kell, hogy igen komoly fluoros és anti-fluoros lobbik működnek. Én fluor tablettát azért sosem adnék Anninak, és nektek sem tanácsolom. A fogszuvasodás megelőzésénél a táplálkozásnak és a megfelelő szájhigiéniának sokkal nagyobb szerepe van mint a fluornak. Nagyon helyes, hogy nem eszik Mirtill sok édességet. Én megkaptam karácsonykor a családban, hogy milyen kegyetlen vagyok, mert nem adok a gyereknek szaloncukrot!!! Sajnos az oviban úgyis elrontják!!!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy adott-e már közületek valaki Ribomunil nevű szert a gyerekének? Ez immunerősítő, és mi az ovi kezdés előtt gondolkodunk a dolgon. Van valakinek bármi tapasztalata ezzel a gyógyszerrel?

Annamari
ganami
 
 


Sziasztok!
Köszi mindenkinek,kopp-kopp jól vagyok!Várom már nagyon a 28hetes Uh.-ot,mert már olyan rég voltam a 18.héten,azért 2,5hónap rengeteg idő,főleg egy magzat életében!A Dr.csak a kötelező Uh.-nak a híve!
Azért estére már kicsit elfáradok,főleg egy 2,5éves gyerkőc mellett,meg a hajlongás ezért-azért, már nem a kedvencem!
Amúgy mozgásba vagyunk egész nap.tényleg a garázstól a tetőtérig!
Hát kisfiú név még most sincs,tanácstalanok vagyunk,úgy szívbemarkolóan egyik sem tetszik!Lánynevek kapásból mennének,nem tudom abból több van,vagy nagyobb a szórás,nem mindenki egy nevet favorizál,mint pl.fiúban a Bence,Márk,Máté stb..
Ganami!Én hallani már hallottam róla,személyes tapasztalatom nincs!
Inkább téli náthás időszakra ajánlják,azt hallottam a vírus fertőzésre nem igazán jó,tudod az ilyen hirtelen lázas,hasmenés stb..ami igen gyakori az oviban,inkább az ilyen takony kórra téli időben!
Nálunk (nem bizti jól írom)a Broncho Vaxomot ajánlják,kimondottan közösségben kerülő gyereknek,ez állítólag nagyon jó!
Te hallottál már erről!
Lánykád mikor kezdi az ovit?Mikor lett szobatiszta?Mennyit beszél?
Kinga jan.tól kezdhetné de,hogy lesz tesó valószínű csak márciustól adom be,mikor vége ennek a téli hurutos időszaknak!
Kinga máj.óta szobatiszta,nagyon könnyen ment szerencsére,a beszéd lehetne fényesebb sajna!
Írjatok csajok!
Kory

Kép

Kép
kory
 
 


Szia Kory!

Annika 15 hónapos korától egész mondatokban beszél. Mondjuk a férjem is ilyen korán kezdett beszélni. Szerencsére semmi beszédhibája nincs, hihetetlen nagy a szókincse. Ebben szerencsések vagyunk, de a szobatisztasággal nagyon szenvedtünk. Most én kopogok, hogy remélem túl vagyunk a nehezén!! Múlt szombaton volt 3 éves, így szeptemberben kezdi az ovit! Ez a gyógyszer ugyan az minta a Bronchovaxom. Reggelente kell inni 1 hónapig, aztán havonta 1 hétig. Adtak hozzá egy táblázatot, hogy hogyan kell szedni.Most már én is megpróbálok feltenni egy friss képet a nőről, remélem sikerül!!!
A kép nyaraláskor Szilvásváradon készült! Nagyon elszánt arcot vág, és nagyon tetszett neki ez a kaland park, alig tudtuk elhozni! Kép
Sziasztok!
Annamari
ganami
 
 


Sziasztok!
Hol van ez a kalandpark?Mi is nagyon "csavargósak"vagyunk :D
(nagyon szép a csajszi) :D
Vendég
 


Szia!

A helynek Kalanderdő a neve, van többféle pálya, amin mi voltunk az 3-6 éveseknek van, de van nagyobbaknak is. Szilvásváradon a Szalajkavölgyben van az erdei kisvasút állomásával szemben.
Annamari
ganami
 
 


Sziasztok!
Ganami!
Nagyon szép a lánykád!Nagyon bátor csajszi!
Kingám úgy látom pont az ellentetje!Kinga nagyon megfontolt,elővigyázatos egész kiskoraóa!Amikor eljárt is, ő alig esett
egy kezemen megtudom számolni!Mai napig mindig mérlegeli a dolgokat,hogy menjen fel,másszon fel ide-oda,mennyire veszélyes stb..Nem volt egy vakmerő csaj soha!Ő ki nem próbálná ezt a parkot,ilyen légvárat stb.se szeret!Néha jobb lenne bátrabb lenne,hiszen bátraké a szerencse!Mondjuk nekem soha nem kellett elzárni a tetőteret,vagy félni,hogy leesik,kicsinek mondig megfontoltan lemászott,anyumék majd hülyét kaptak,hogy mászik a gyerek a lépcső közelébe!Nagyként meg gyönyörűen jött-ment a lépcsőn!
Ildi!Neked Mirtill bátor csaj?
Neked bárány 2,5évesen milyenek voltak a gyerekek?
Kory

Kép

Kép
kory
 
 


Sziasztok!
Köszi Ganami a választ!
Kory az enyémek olyan gyávák voltak mint a nyuszi,mind a kettő :D
Még 2,5 évesen egy sima ugrálóvárra sem lehetett őket beküldeni..
Biciglizni is féltek el ne essenek,Szindi 8 évesen tanult meg Szilveszter a mai napig nem tud,már vagy fél éve meg sem próbálja nehogy elessen
De azért ebben az élményparkban szerintem már ellenének,de 2,5 évesen nem mertek volna :D
Vendég
 


Kép
Szindi Bibionéban!
Kory,megfelel jövőképnek????
Vendég
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: