Új privát üzeneted érkezett!

Szia Emese!

Olvasgattam a tanacsaidat, tapasztalataidat, nekem "csak" a kezemen jelenik meg az ekcema (pontosabban szinte el sem mulik), de most egy homeopatias szernek es az altalad ajanlott SABA tusfurdonek koszonhetoen nagyon jo! nem viszket, nem "langol", szuper. Boraplonak en a Cremor aquasus-t hasznalom, azaz a gyogyszertari babatestapolot. Kiprobalnam az ACO borapolot is, csak aruld el, hol keressem, ugyanis eddig meg sehol nem talaltam!
Homaopatias keszitmeny ketfele van ekcemara, az egyik akkor hatasos, ha a hideg jot tesz a bornek, nyugtatja, en ezt tapasztaltam, ennek a neve: Apis mellifica, ajanlom, hiszen rosszat nem tehettek vele!

Gyogyulast mindenkinek: Barbi
barbi25
 
 


Barbi!

Köszi a tanácsodat, ki fogom a próbálni ezt a homeopatikus szert!
ACO termékek az Erkel színházzal szemben lévõ kb. 10 emeletes háztömb aljában lévõ patikában kapható vagy rendelhetõ.

Emese
emesemama (emesemama)
 


Szia Emese!
Koszi, azota mar beszereztem a kremet, most "tesztelem". Irtora csip, mar amikor bekenem a kezem.. A tobbi krem ezt nem csinalta. Ez mitol lehet? (egyszerre kezdtem hasznalni kezmosonak a Saba tusfurdovel)

Pussza: Barbi
barbi25
 
 

 
 

Emesemama!

Itt mondom, mert közérdekû lehet.
REbekával voltunk bõrgyógyásznál, azt mondta, tényleg ekcéma-szerûség. nem hajlatokban jelenik meg, a lábszára, combja, néha a karja száraz, de szinte alig látszik, inkább érezhetõ. Pont szilveszterkor fogyott el a sima testápoló krémünk (háziorvos írta fel), tiszta ronda lett a lába. már látszott is, piros, száraz szigetek voltak.
Most a bõrgyógyász azt mondta, kell a gyógy-krém (asszem a szteroidos), attól tényleg jobbnak tûnik. Kérdeztem a diétát, mondván, hogy én tejérzékeny vagyok, azt mondta, Rebekánál a bõrfelszín több godoskodást igényel, õ nem gondol egyelõre semmiféle allergiára.
Hidratálni és zsírosítani kell.
Te mit gondolsz?
Ja, nem vakarózik, nem piszkálja, eddig úgy tûnt, csak engem zavar, õt nem...Kép
Eucerin olajfürdõt javasolt.

MIndezt két napja. Tanács?

KÖszi:
Eszter

u.i. Annával úgyis megyünk valamikor homeopatához, majd megkérdezem ezt is...
rebekanna
 
 


Kedves Eszter!

Én nem kenném szteroiddal....Olvastad a fentebbi hosszú, ekcémáról szóló levelemet?
A szteroidot csak, ha nagyon vérzik, kibírhatatlanul viszket, mert HOZZÁ FOG SZOKNI, és egyre erõsebb kell. Valamint hormonzavart okoz a tartós kezelés, NEKEM OKOZOTT!!! Ez nem paranoia, hanem tény.

Tényleg nem szabad!!! Sajnos azt kell mondjam, hogy én még életemben nem találkoztam, csak hülye bõrgyógyásszal (bocsánat minden bõrgyógyásztól, de ez az én 28 éves élettapasztalatom ekcéma ügyben), mert az ekcéma nem gyógyítható, ezért kár szteroiddal bombázni. Ugyanis ezt nem teheted az élete végéig. Ez csak látszateredmény!! Ne dõlj be neki. És attól, hogy õ nem gondol diétára, TE feltétlenül gondolj, mert te is tejallergiás vagy, és Te vagy az anyja nem õ. Csúnyán hangzik, de ez van.

Eucerin olajfürdõrõl nem tudok semmit mondani, nem próbáltam, de minden olajos dolog hülyeség az ekcémára, mert nem szívja be csak elzárja a levegõtõl, ami káros. Én még mindig azt állítom, hogy kizárólag a savas kémhatású SÁBA fürdetõk a legjobbak, mert ezek állítják vissza a savköpenyt semmi más. Próbáljátok ki az Eucerint, ha bejön, nagyon jó, ha nem, nem kell csodálkozni....

A hidratálás az ekcémának olyan, mint az élõlényeknek a levegõ: NEM fogyhat el a krém, nem lehet egyetlen krémezést sem kihagyni, mindig magunkkal kell vinni mindenhová. Én mindenhová viszem a sókrémemet, ha 2 óránál tovább lépek ki a lakásból. Olyan nincs, hogy krém ne legyen velem. Létszükséglet. Sokat röhögött ezen minden ismerõsöm, de ez van. A krém az elsõ, utána a kulcs, pénz, igazolványok, stb.

Szóval én kb. 2 óránként krémezem be az arcom napközben, vagy bármikor amikor szárazabb a normálnál. Az ekcémás bõr nem képes hidratálni önmagát. Folyamatosan kenni kell.

Sok sikert,
Emese
emesemama (emesemama)
 


Barbi!

Meddig csíp? Nekem max. 1 percig csípett arcon, de nem is mindig, utána hihetetlenül nyugtatta. A kislányom tejkiütéseit és kicsípett popsiját is ezzel gyógyítottam meg.
A sókrémem is csíp, de 1 perc utén nyugtat, mivel a felrepedezett bõr már nem bõr, tehát ez van.
De ha neked nem jön be, persze, ne használd!

Emese
emesemama (emesemama)
 


Tisztelt Mindenki!

Nekem a nejem atopias ekcemaval kuzd idestova 30 eve.
En egy orvost illetve az altala kifejlesztett kremet es furdöolajat ajanlom.
A doktornö neve Dr.Ihasz Judit, telefonszama 233-20-27, a krem neve pedig Antiprurit. A rendelö az Izzo lakotelepen talalhato, csak bejelentkezni lehet, a kremet egyre több patikaban aruljak. Csak annyira jo, hogy mi kuldetjuk ki ide Svedorszagba es ugy a nejem , mint a gyerekeim tunetmentesek töle, pedig elötte neha ugy nezett ki mint egy zombi. Aki tudja ez mit jelent atopias ekcemanal az szerintem ertekeli a leirtakat.
Udv,
Totya.
Totya
 


Tisztelt Mindenki!

Nekem a nejem atopias ekcemaval kuzd idestova 30 eve.
En egy orvost illetve az altala kifejlesztett kremet es furdöolajat ajanlom.
A doktornö neve Dr.Ihasz Judit, telefonszama 233-20-27, a krem neve pedig Antiprurit. A rendelö az Izzo lakotelepen talalhato, csak bejelentkezni lehet, a kremet egyre több patikaban aruljak. Csak annyira jo, hogy mi kuldetjuk ki ide Svedorszagba es ugy a nejem , mint a gyerekeim tunetmentesek töle, pedig elötte neha ugy nezett ki mint egy zombi. Aki tudja ez mit jelent atopias ekcemanal az szerintem ertekeli a leirtakat.
Udv,
Totya.
Totya
 


Sziasztok!
A gyerekeknél az ACO, nálam az eucerin termékek, (arckrém), testápoló jött be, a kicsire a gyerekorvos által összeállítatott gyógyszertárit használjuk.
A legvadabb arcszárazságra csak az euverinos arckrém jött be, nem zsírosan fénylõ, vagy ragacsos, leheletnyi elég belõle, 2-3 hónapig elég egy tégely.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Sziasztok!

Emese! Saba tusfurdo kezmosashoz remek, de az ACO tobbszori hasznalat utan nemcsak hogy csip, de kinezetre is "langol" a kezem, jobban, mint elotte. Szoval ment a szteroidosok koze a polc melyere.. De azert koszi a tippet! Marad a gyogyszertari babatestapolo. De ha a kisfiam bore problemas, (7 honapos), nala is kiprobalhatom az ACO kremet? Nagyon koran hajlati ekcema jelentkezett nala. Raadasul megint bujocskaznak a fogai, es ilyenkor klasszul piros a popsija. Kiprobalhatom az o popsijara?

Totya! Koszi a doktornenit es a telcsiszamot:-) Foglalkozik ilyen picurokkal is a doktorno?

Pussza: Barbi
barbi25
 
 


Barbi!

Foglalkozik mindenkivel, aki elmegy hozza. A fel vilagbol vannak paciensei, van aki az USA-bol hordja hozza a gyereket, innen Svedorszagbol is tudok vagy 3 betegeröl.
Börgyogyasz, onkologus, meg meg mit tudom en milyen orvos, a ferje pedig gyogyszeresz es az eletuket tettek föl erre.
A nejem Emesehez hasonloan hulyenek tartja az összes börgyogyaszt, ide viszont ugy jar , mintha szent hely lenne.
Komolyan es öszinten ajanlom mindenkinek. Na abbahagyom, mert ez itt nem a reklam helye.:o)
Totya
 


Emesemama!

Köszönöm szépen, a krémet elraktam, most a sima (bõrgyógyász által és dokinéni által is írt) testápolóra térünk rá. És mindig lesz nálunk, ígérem!!

Sába tusfürdõt szerzek... patikában?

Mit tudsz az Aloe Vera-ról, így tisztán bekenni vele? (valaki ajánlotta) Ki merjem próbálni? TE próbáltad? Ha kipróbálom, csak azt, vagy a testápolót is?

Eszter
RebekAnna
 


Barbi!

Sajnálom, hogy az ACO nem jött be neked, másoktól is csak jó véleméynt hallottam eddig, de hát nem vagyunk egyformák.

Én az ACO-t (miután felkentem az arcomra, amin nem sok bõr volt éppen, és nyugtatta) a 3 hetes babám arcára kentem tejkiütés miatt, és nagyon hamar eltüntette a kiütéseket, szemben a doki néni által felírt Burow-kenõccsel, ami rontotta. 13 hónaposan pedig valamitõl elkezdett nagyon kiütéses és kicsípett lenni a popsija, akkor ezt is ACO-val gyógyítottam meg (4 nap alatt). Kicsípett popsi gyógyításáról írtam itt, a "Kicsipett popsi" topicban.

Emese
emesemama (emesemama)
 


Eszter!

Sába tusfürdõ mindenhol kapható, patikák, drogériák, tényleg van mindenhol. Pontos neve Sába gyermekfürdetõ, de szerintem minden tubosban majdnem ugyanaz van. Én az intim szappan és tusfürdõt és sampont is használom. Szuperek!

ACO van nem csak krém, de folyékony szappan is, az is savas, NAGYON jó!!!

Aloe Verát tisztán nyugodtan rá lehet kenni, semmi nincs benne, ami rosszabb lehet pl. a JohnsonandJohnson babafürdetõnél, amit százezrek használnak, teljes lelki nyugalommal. Tehát én rákenném, de én magamon a tiszta változatot még nem próbáltam. A krém változata viszont engem szárít, mert vizes bázisú, többször próbáltam, kb. 1 perc után mostam le nagyon gyorsan! Ha kipróbálod és szárítja, mosd le azonnal és kendd be többször testápolóval. Ez a maximum, amit ronthat a bõrön, szerintem. Én önmagában (csak azzal kenni egész nap) NEM ajánlom, csak akkor ha láthatóan használ. Kombinálni lehet a krémeket (egyszer ezzel, egyszer azzal kened).
Én egy krémezés alkalmával is néha kombinálok, de ezt ne próbáld ki!

Emese
emesemama (emesemama)
 


Köszi Emese!

Veszünk Sábát! Ugye azt problémamaentes bõr esetén is lehet használni? (Anna szereti kipróbálni azt, amit nem tilos...)
Asszem maradunk most a csak testápolónál, amit a dokik írtak. Szerinted milyen gyakran kell? Elég napi egy, ha szárazságot tapasztalok, újra, vagy többször kell? Ezt is igénynek megfelelõen esetleg?

Köszi:
Eszter
RebekAnna
 


MÉg egy dolog, Emese!

Amikor szilveszterkor nagyon száraz volt a bõre, épp volt itthon Aloe Verás Johnson babaolaj, azt tettem a vizbe, de roszabb lett. Azt mondtad valahol fennebb, hogy hagyományos fürdetõket felejtsük el. Akkor hogy jön ide a Jonhsnon? (bocsi, ha marhaságot kérdezek, fáradt vagyok és hiába dolgoztam egész este, emiatt ingerült)

Még egy: kézmosás: vendégségbe is vinni kell saját mosakodószert, kézmosás miatt, vagy nem lesz baj egy kis normál "szappantól"?

Eszter
RebekAnna
 


Az ALOE zselét rá lehet kenni, mindenféle bõrkiütésre, pattanásra, csípésre, égésre. Mi a HAWAIAN TOPIC 98% aloe zselét szoktuk venni, ez mindhol kapható, ahol napozókat is tartanak.dm, rossman, hipermarketek, és elég barátságos az ára, ezres alatt volt. Tavaly vettem utoljára, mert nagyon kevés kell belõle, lassan fogy. Nem csíp, hûsít. Mi elneveztük apa csodakrémjének, mert a kipirosodott borotva utáni bõrére is használja. Ezért a gyerekek mindig ezzel akarják bekenni minden kis bibijüket.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Köszi, Zsomimama!

Emesemama!

Ma beszéltem a doktornéninkkel (házi), õ azt mondta, hogy ez még nem ekcéma, a bõrgyógyász is azért nem mondta egyértelmûen, és azért mondta, hogy nem kell az allergiákra gondolni... Simán csak érzékeny a bõre és szilveszterkor hazavágtam azzal, hogy elfogyott a testápoló, és kipróbáltam minden vackot... (Mit gonolsz, hány százalékban lehet igaza? Meg hát ha száz százalék is, ebbõl lehet ekcéma is késõbb, ha nem tápláljuk a bõrét, ugye?) Ígértem már, most is teszem: MINDIG LESZ ITTHON TESTÁPOLÓ! Azért a szappant kerüljük, az úgyis rosszat tesz a bõrnek, szerzek Sábát (amit se dm-ben, se azurban nem tartanak Kép( ).

köszi a sok jó tanácsot:
Eszter
RebekAnna
 


RebekAnna!

Saba termekeket szinte minden gyogyszertarban lehet kapni, en is egy pici patikaban vettem tusfurdot!

Pussza: Barbi
barbi25
 
 


Kedves Eszter!

A JohnsonandJohnson babafürdetõt és társait elrettentõ, rossz példaként írtam, tényleg fáradt lehettél....ha a sima víz és "ezek" között kellene választanom, akkor inkább sima víz és "koszos bõr"!!

DM-ben és Azúrban PONT NINCS Sába és hasznos társai, de nem is ezt írtam, hanem minden patikában, bioboltban, herbaházakban, szóval ott, ahol az egészséges dolgok nyomokban fellelhetõk.

Vendégségbe nem kell vinni Sábát, ennyi kilengés bele kell hogy férjen! Csak ha napokra elutaznátok, de hát ez evidens.

Persze, az is fürödhet Sábával, akinek látszólag nem ártanak a szappanok, tusfürdõk és egyéb vackok, mert valójában ártanak (folyamatosan bontják a bõr savköpenyét) csak valaki érzékenyebb rá, valaki nem. Ez olyan mint bármilyen más betegség: valaki egész télen náthás, valaki sosem, pedig egy levegõt szívnak.


Krémezni nem lehet elégszer, ha száraz be kell kenni. Nem lehet megmondani hányszor, de ezt nem is úgy kell tekinteni mint egy gyógyszer adagolását. Jelszó: igény szerint. Télen többször kell általában a hideg miatt, nyáron ugyancsak, minden pancsolás után, stb.

Háziorvos nem mondd butaságot, ha nem túl csúnya a bõr és nem áll fenn túl tartósan a probléma, akkor valójában fogalmuk nincs arról, hogy ez mi (ezért írnak szteroidot, mert az úgyis mindent leirt, mint univerzális méreg). Viszont az tény, hogy az érzékeny bõrt (mert ez valamiféle hajlamot jelent) nagyon kell óvni és ápolni, hogy ne tudjon állandósulni az irritáció.

Minden jót,
Emese
emesemama (emesemama)
 


KÖSZÖNÖM!!!

Úgy tûnik, mindent megtanultam, amit az ekcéma megelõzésérõl tudni kell...

Mindent kidobunk, marad a Sába (csak jutnék már el egy patikába!) (Ma bementem a két gyerekkel, beáltam a sorba, hogy ma már Sábával fürödjenek. Már épp mi következtünk volna, erre az én székrekedõs, a legutolsó percig kaki-visszatartó, hátha holnapig mégse kéne lányom elrikkantja magát: Wécéznem kell mama, és már nem bírom "betartani"! Úgyhogy mosolyogva elköszönés, rohanás hazáig, savköpenyromboló zuhanyzásra.)

Még egy kérdés (de nem az utolsó!): mit javasolsz újszülött fürdetésére? (És még egy: Sába-mindenfélét használhat a nagyok közül mindenki? Sampont is?)

KÖSZÖNÖM SZÉPEN!!!

Eszter

éljen az egységes savköpeny!
RebekAnna
 


Kedves Eszter!

Nem leszek következetlen: újszülött fürdetésére is a Sába gyermekfürdetõt javaslom (én is ezt tettem), rá is van írva, hogy újszülött kortól ajánlják.

Mindenki használhat mindenféle Sábát, szerintem csak javíthat a helyzeten, de ha nem jön be, nem kell erõltetni.

Emese
emesemama (emesemama)
 


Mennyibe kerülnek a SÁBA termékek?

Mennyi lehet az Ihász doktornõ tarifája? GYES mellett nem mindegy!

Trixi
Trixi
 


Dr. Lengyel Boglárka honlapjának elérési útja megváltozott!
Ezentúl a [url=http://extra.hu/bogidr/" TARGET="_top]http://extra.hu/bogidr/[/url] címen érehetõ el.
(webmester)
webmester
 


Sziasztok,

Már végigolvastam a teljes levelezést, de még mindig van egy pár kérdésem. Jó lenne, ha valaki tudna segíteni...

Fruzsa írta még múlt szeptemberben, hogy a 2 hónapos kisfiánál megállapították a tejallergiát. Hogyan? Az én kisfiam most 3 hónapos, csak szopik, és gyakorlatilag mindenütt ekcémás. Már csak a popsija "baba" Kép
Eddig kétszer került annyira rossz állapotba, hogy kénytelen voltam bekenni hidrokortizonos krémmel. Most alig merek enni valamit, és figyelem, hátha elmúlik.
Lehet-e, hogy a gyapjú okozza? Gyapjú az ágynemûnk, plussz az összes szõnyegünk. Vagy az "csak" ront a helyzeten?

Hol érhetõ el Lengyel Boglárka? A honlapon nekem nem sikerül.

Hol kapható az Apis mellifica krém?

Elõre is köszönöm sokszor
Bogya
bogya
 
 


Sziasztok!
Elõször olvastam bele ebbe a topicba. Leírnám a történetünket, és ajánlanék egy elég drága, de nagyon jó testápolót ekcémás bõrre.
Nekem egy éves elmúlt a kislányom, szép fokozatosan elkezdtük õt mindenféle embernek való kajákkal (tej, tojás...stb.) etetni, mire egyszercsak az egész testét elborították a kisebb-nagyobb vörös foltok. Doktornõ szerint ez ételallergia, úgyhogy diétáztatni kezdtük. Ez már tart 2 hete. A teste nagy részérõl (arc, fejbõr, törzs) elmúltak a foltok, de a végtagjain piros, száraz tapintású, ekcéma szerû foltokká változtak.
Van egy jó ismerõsöm, aki bõrgyógyász doktornõ, õ ajánlotta a LIPOBASE REPAIR nevezetû testápoló-krémet. Patikában recept nélkül kapható, 1380 Ft egy 30 grammos tubuska, de nagyon jó. Tegnap kentük be elõször a kislányom bõrét, és már ma reggelre látványos javulást tapasztaltunk.
Remélem segíthettem!

Sziasztok,
Vercsi
Névtelen
 


Szia Bogya!
Azonos vagyok az elõzõ névtelen Vercsivel, csak közben regisztráltam magam, remélem sikerült.
Elolvasva üzenetedet a történetünk a kezdetektõl a következõ:
Nekem már 2 gyermekem van, és a szoptatás idõszakában mindkettõ tetõtõl-talpig foltos volt. A doktornõ azt mondta, hogy allergiásak valamire, amit én eszem, úgyhogy diétázni kezdtem. Elõször a tejet-tojást hagytam el, aztán mindent amiben tartósítószer volt, aztán már a zöldséget-gyümölcsöt is megválogattam a vegyszerek miatt. A végén már alig ehettem valamit, a tejem meg egyre fogyott (megjegyzem, hogy amúgy sem voltam megáldva rengeteg anyatejjel), a gyerek(ek) pedig maradtak foltosak. Ezek piros színû foltok voltak, idõnként még mintha váladékoztak is volna + koszmó a fejbõrön.
A fiamnál (õ a nagyobbik) a dokinõ ajánlott rá elocom kenõcsöt meg hidrokortizonos kenõcsöt is, de mondta, hogy csak óvatosan használjuk, mindig csak egy kis részt kenjünk be vele...stb. Na de hová kenjem a kenõcsöt, ha a gyerek egész teste tiszta ragya. Erre jött gyógyszerész barátnõm, aki mindkét kenõcs használatát kategórikusan megtiltotta, mondván, hogy szteroidok vannak benne, az is kiválthat még súlyosabb,akár életre szóló allergiát is, úgyhogy meg ne próbáljam. Ez volt az a pont, ahol én felfüggesztettem a szoptatást A fiam 3hónapos volt ekkor), és áttértem a hipoallergén tápszerre. Ezt persze nem tanácsolom senkinek, hisz tudom, hogy az anyatej a legjobb, de féltem, hogy a kenõcsökkel több rosszat teszek a babáknak, mint amennyi elõnye az anyatejnek van.
A tápszerre áttérés után a baba bõre teljesen meggyógyult, úgyhogy egyértelmûnek tûnt, hogy az anyatejben volt valami gubanc. Ezek után félve vártuk, hogy mi lesz, ha elkezdjük nála bevezetni a tejet-tojást...stb. Hát nem lett semmi! Már 3 éve , mindent eszik, semmire sem allergiás, Gyõzelem!
Jött a második gyerek, a kislányom. Mintha lekopírozta volna a bátyját, vele mindezt újra átéltük, kivéve, hogy egy hónappal tovább húztuk a szoptatást, úgyhogy õ 4 hónapig szopott. No, gondoltuk mi, biztos õ sem lesz allergiás semmire, õ is kinövi, mire a rendes kaját elkezdjük bevezetni. Hát úgy tûnik, hogy a mi várakozásaink nem jönnek be, mert hát õnála meg úgy jártunk ahogyan azt az elõzõ (névtelen) üzenetemben már írtam.
Még annyit szeretnék hozzáfûzni, hogy mindkét gyereknél rákérdeztem az allergiavizsgálat lehetõségére, és azt az információt kaptam, hogy nem csinálják, mert 3 éves korig nem ad valós eredményt. Egy bioboltos nõci, aki a saját gyerekeivel hasonló cipõben járt, ajánlott nekem egy ún. "egészség tanítót", aki állítólag valamiféle elektródás módszerrel már elõbb meg tudja mondani, hogy mire allergiás a baba. Az kell hozzá, hogy pár percig nyugodtan üljön és fogja a kezében ezeket az elektródákat. Mi bejelentkeztünk hozzá holnapra, de egy kicsit szkeptikus vagyok. érdekelne, hogy van-e valakinek ilyesmivel kapcsolatos tapasztalata.
Bocs, ha kicsit hosszú voltam.

Sziasztok,
Vercsi
vercsi
 
 


Szia Vercsi!
Véletlenül néztem be ide, errõl a módszerrõl a következõket tudom leírni. Már ha egyezik. Ez a Mora-terápia?
Az emberi szervezet mikromagnetikus rezgésének mérésén alapul.
A férjem szervezetében egy gomba van, ami gondokat okozott neki évekkel ezelõtt. Õ akkor ment el ( 3 éve)erre a kivizsgálásra. Sok mindenre nem allergiás, de amiket kimutattak nála egy idõre felfüggesztette a fogyasztását és teljesen tünetmentes lett. A kezelést az anyagiak miatt nem folytatta. Szóval a készülék képes a szervezet kóros rezgéseinek kiszûrésére, azok kioltásásra, és így segíti a gyógyulás folyamatát. Hát ez csak olyan konyha nyelven van megfogalmazva, de ha holnap mentek úgyis minden kiderül
Mostanában inkább, ha elõjön kisebb-nagyobb bõrpír, csökkenti a fõallergéneket.
Majd írd meg a tapasztalataidat, légyszi.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Szia Ágci!
Arról egyenlõre még nem volt szó, hogy ezzel a mûszerrel kezelni is fogják a gyereket. Nekem csak annyit mondtak, hogy így diagnosztizálják, és ez azért jó, mert akkor tudni fogom mire allergiás, és nem kell tõle azt is megvonnom, amit egyébként ehetne, hiszen most épülget a szervezete, csontjai,úgyhogy kell a sokféle vitamin, ásványi anyag stb.
Persze lehet, hogy ez egyúttal valami kezelés is, majd meglátjuk. Egyelõre azért izgulok, hogy egyáltalán bírjon nyugodtan ülni 5 percet két kezében ezekkel a kütyükkel, hiszen még csak 13 hónapos.
Majd megírom mi volt.
Szia,
Vercsi
vercsi
 
 


En csak azt szeretnem megkerdezni, hogy volt-e valaki akinek a csemeteje tejallergias volt kisbabanak de kinotte 2-3 eves korara.

A masik kerdesem az, hogy az ekcema nezhet-e ki ugy mint egy par pici pattanas a szaj korul. Vagy a babaknak is lehet pattanasa?

Koszonom a valaszokat,
Cipomama
Cipomama
 


Szia Ágci!
Sajnos az alternatív doki program ma elmarad, mert a kislányom az éjjel belázasodott, és lázasan aztán pláne nem akarom õt ilyen macerának kitenni. Az idõpontot áttettük jövõ hét keddre (márc. 05.), úgyhogy majd aznap vagy másnap írok a fejleményekrõl, ha addig más nem jön közbe.

Szia,
Vercsi
vercsi
 
 


Kedves Vercsi!
Gyógyuljon meg a hamar a kislányod!

Cipomama,
ha csak fehér kis pötty (kiemelkedés), akkor el fog múlni, nem kell vele csinálni semmit. Az én fiamnak is volt, néhány nap alatt elmúlt.

ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Én 26 évesen jutottam el erre az un. elektródás allergia tesztre, gondoltam megnézem mit tud ez a kétszázezredik módszer hozzászólni a születésem óta fennálló atópiás ekcémámhoz, amit a szteroidok nagyon súlyos allergiává fokoztak.

Hát, semmit. MINDENRE negatív voltam, még Candidára is, amit pedig vérbõl kitenyésztettem már régebben. Ekkor bemutattam a friss vérbõl tenyésztett Candida leletemet, és visszakértem a pénzt. Sûrû bocsánatkérések közepette visszaadták, sterintük kimerülõfélben volt az elem a kütyüben, azért adott mindenre negatív eredményt, és ingyen megcsinálták volna az ismétlést, de én megköszöntem ezt a "szakértõ" diagnózist és nem tettem be a lábam oda még egyszer. No comment. Azóta én nem tenném a kezem a tûzbe a diagnózisért ilyen gépen, de ha bejön, nagyon jó.

A biorezonancia pedig kezelésre szolgál, ezen is részt vettem, de anyagilag csõd, nem tudtam értékelhetõ eredményt elérni vele néhány alkalommal. Az viszont biztos, hogy csinál valamit, mert nagyon erõs érzelmi kitöréseim voltak közvetlen utána.

Emesemama
emesemama (emesemama)
 


Szia Ágci! Sziasztok!

Nos, megvolt az elektródás allergiateszt a kislányomnál. Számomra elég meggyõzõ volt a nõci, valószínûleg azért, mert többnyire azt mondta, amire magam is gondoltam.
A kivitelezés nem sikerült tökéletesen, mert a kislányom mereven elutasította, hogy megfogja a fémrudacskákat, amit az idegen néni a kezébe akart nyomni, de volt alternatíva. Ez számomra egy kicsit szellemidézõs, mivel egy ingaszerû dolgot tartott oda a kislányhoz, ami szintén összeköttetésben volt ezzel az elektromos mérõmûszerrel, és így probálta végig a fõbb élelmiszereket.
Az eredmény alapján a kislányomnak szerinte ún. pseudoallergiája van, ami azt jelenti, hogy semmire nem allergiás nagyon, de több dologra is allergiás egy kicsit. Valószínûleg azért pöttyösödött be, mert a betegség miatt le volt gyengülve a szervezete, egyidejûleg antibiotikumot is kapott, és az allergéneket is adtuk neki. A továbbiakban kerülnünk kell, hogy egyszerre többféle allergént is kapjon, és ha beteg, akkor lehetõleg mindet kerülni kell, de amúgy egyiket sem kell teljesen kizárni az étkezésébõl. A fõ allergének, amiket kimutatott: tej, banán, disznóhús, marhahús, borjúhús, kakaó és méz (, de pl. a tojás nem.). Így pl. tejberizst kakóval nem ehet, de fahéjjal igen. A kakaóra helyettesítõnek ajánlotta a szentjánoskenyér-port, a tehéntejre pedig a zabtejet, rizstejet. Ez utóbbiakat egyébként már próbáltuk, szereti is, de sajnos aranyárban van. A vizsgálat amúgy 3.000,- Ft-ba került.
Hát ennyi!

Sziasztok,
Vercsi
vercsi
 
 


Szia Vercsi!

Galeva vagyok. Érdekel a vizsgálat:csak az allergéneket azonosították, vagy kaptatok kezelési útmutatást a problémára? El kell hagyni a rejtett allergéneket végleg az étrendbõl, vagy csak egy idõre tehermentesíteni a szervezetet? Lesz valami kontroll, vagy a belátásodra bízták?

Nekem vannak jó és rossz tapasztalataim is. A jó,hogy rokon kislánynál két év allergén elhagyással teljesen elmúlt az érzékenység (tej). A rossz, hogy ez a kislányomnál nem jött be.

Gyógyulást kívánok!
Galeva
galeva
 
 


Szia Galeva!

A kezelési útmutatás annyi volt, ahogy az elõzõben leírtam. Ez olyan kisfokú allergia, hogy a méz kivételével a többi allergént nem kell teljesen elhagyni, csak ügyelni rá, hogy ha az egyiket kapja, akkor azonos napon ne kapjon még egy másik allergént is. Ezért írtam, hogy nem ehet pl. tejgberizst kakaóval megszórva, mert a tehéntej és a kakaó is szerepel az allergének között. Arra is figyelnünk kell, hogy ha beteg, akkor minden allergént ki kell hagyni, mert a szervezet legyengült állapotában ismét elõfordulhat, hogy bepöttyösödik. Kontroll nem lesz, csak ha én úgy gondolom, hogy ki akarom vizsgáltatni újra.
Ha érdekel a vizsgálat, írd meg az emailedet és elküldöm a nevet, címet, telefonszámot.
Nektek is mielõbbi gyógyulást kívánok!
Vercsi
vercsi
 
 


Szia Vercsi!

Köszönöm a válaszodat. A vizsgálat akkor érdekel, ha nem VEGA-teszt, vagy VOLL-féle elektroakupunktúrás teszt. Ezeket ugyanis már próbáltuk és egymásnak nagyon ellentmondó eredményeket kaptunk. Ha ez valami más megköszönöm az elérhetõséget.
E-mail: szakolczai@vnet.hu

Szia:
Galeva
galeva
 
 


Sziasztok!

Mi is hasonló cipõben járunk, kislányom 4 éves múlt, most próbálkozunk majd a homeopátiával...
Bõrgyógyászunk ajámlott egy krémet, ami csa külföldön kapható, az immunrendszerre hat és nem szteroidos. Valami japán csoda, a neve PROTOPIC. Van esetleg tapasztalata valamelyikõtöknek ezzel a krémmel?

Elõre is köszi:

AAndi
AAndi
 


Sziasztok!

Végigolvastam a topicot, és úgy döntöttem én is írok.
A lányom 7 éves, már négyszer voltunk bõrgyógyásznál az utóbbi két hónapban. Nem bántom a bõrgyógyászokat, de a gyerek bõre semmit nem változott.

Elõször is azt kérdezném tõletek, hogy milyen tünetei vannak az ekcémának? A lányomnak nem igazán nedves, vagy váladékozó a kiütése. Sokszor inkább csak picuri apró (gombostûfejnyi)foltocskák. Van amikor ki is dudorodik, de nem váladékozik. Ilyen csak a kezén van néha, de a testén nem nedvezõ. Viszont borzalmasan viszket neki. Enyhült a viszketés mióta a Claritint szedjük, de nem akarom, hogy orvosságon éljen. Egy pár pöttyöt már így is elvakart. Most viszont kezd viszketni és foltosodni a füle mögött és a nyaka. Fõleg esténként kezd el vakarózni, és fürdés után, akkor aztán nagyon.

Végülis azért kérdezem mindezt, mert nekünk a bõrgyógyász még egy szóval sem említette az ekcémát. Viszont én egyre jobban úgy látom, hogy ez lesz a mi problémánk. Legutóbb az volt a diagnózis, hogy valami fertõzés. Az összes ruháját, átmostam, átvasaltam, valamint a mi ágynemûinket és törölközõinket is. A bõrgyógyász azt mondta, hogy mi is el fogjuk kapni. Már csak azért sem hiszem, hogy fertõzés volt, mert semmit nem változott a gyerek teste és mi sem kaptuk el.

Kérlek titeket, hogy ha volt valami értelmes e pár soromban ami esetleg az ekcémára utal, és sajnos tapasztaltak is vagytok benne, akkor írjatok!

Köszi! Kata
Kata007
 


Szia Kata!

Igen, lehetnek ilyen tunetei az ekcemanak. Viszont igy semmikeppen sem lehet mondani (latatlanban, meg hat mi nem is vagyunk orvosok), hogy ez ekcema.
A lanyom ekcemas, hasonlo tunetei vannak. Ezek inkabb az enyhebb ekcemara jellemzok.
Szaraz a lanyod bore? Ez is fontos dolog, mivel akinek ekcemas a bore, annak nagyon szaraz is.
Attol is nagyon viszkethet.
Mindenkeppen vidd el masik dokihoz is! Sajnos az ekcemaval kapcsolatban nagyon eltero allaspontok vannak. Itt foleg a kezelesre utalok. Sajnos, nagyon nehez kiigazodni, hogy most tenyleg melyik a jo kezelesmod. Igazabol egy jo orvost kell talalni, akiben az ember megbizik, es fenntartasok nelkul el tudja fogadni a velemenyet.

Alma.
Alma
 


Alma!

Igen, száraz a bõre, és ahogy itt végigolvastalak Titeket, tényleg az enyhébb ekcémára jellemzõ tünetei vannak. Holnap újra megyünk a bõrgyógyászatra, igaz még mindig ugyanoda, mert itt nálunk nem igazán nagy a választék, de ha nem mondanak mást, és a gyerek sem javul, akkor tényleg el kell kezdeni keresni egy másik orvost.
Azért köszi, hogy válaszoltál!

Kata
Kata007
 


Kata!

Viszont este, ha furdes utan viszket a bore, akkor az a szarazsagtol is van. A furdeto kiszaritja a boret! Azert rosszabb meg este. En inkabb ajanlanam az olajos furdetoket, pl a Balneum Hermal-t. Az segit!

Azert ird majd meg, mi volt a dokinal!

Alma.
Alma
 


Sziasztok!
Van egy hasonló topic is: az Anyaságról/Allergiás a baba alatt találtok még írásokat a témával kapcsolatban. Hátha ott is találtok valami hasznosat.

ld
ld
 


Sziasztok!

Most olvastam csak végig a topicot, mert egyre erõsebben él bennem a gyanú, hogy ami az én arcomon van, az is lehet hogy ekcéma.Kép
Eddig mindig csak szoptatás alatt jött elõ (most is szoptatom a harmadik babámat) és a szoptatás ritkulásával magától elmúlt. De nagyon ronda, piros, nagy száraz, hámló foltok ezek, amik nagyon zavarnak, fõleg mivel nem bírom megállni hogy a száraz hámlást ne vakarjam le. Na akkor alatta égõ vörös a bõr. De nekem nem viszket! Szerintetek ez is ekcéma? És vajon mi a teendõ vele? Mert remélhetõleg tényleg megint el fog majd múlni magától, de addigis szeretném már ha nyom nélkül eltûnne.
Tudtok ezzel kapcsolatban nekem valamit javasolni, hogy mit csináljak, mivel kenjem?

Sziasztok: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Alma!
Mivel kérted, válaszolok! Szóval voltunk újra orvosnál. Elküldött egy góckutatásra, hogy nincs-e valahol gyulladás, mert attól is lehet ilyen viszketés és kiütés. Szóval fogászat, gégészet, vérvétel rendben.
Úgyhogy most tovább léptünk: ma újra vérvétel, de most ételallergia vizsgálat miatt. Aranyos volt a csajszi a kórházban, mert állítólag két hét az eredmény, de az "állapotomra való tekintettel" (akkora pocim van, mint aki már ma szülni fog Kép ), szóval már szerdán készen lesz. Hát talán szemétség, de én nem kezdtem el magyarázni, hogy ráér, mert még van 8-10 hetem. Úgy voltam, hogy ezzel a lányomon segítek, hiszen hátha hamarabb kiderül, hogy mi a gond. Aztán majd meglátjuk, hogyan tovább...

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Ezt a Balneum Herbalt és az Antipiret kenõcsöt hol lehet beszerezni? Receptköteles?

Köszi
Zsanett
Zsanett
 


Zsanett,

a Balneum Hermal fürdõolajok recept nélkül kaphatók a patikákban, ha épp nincs, megrendelik neked. Legutóbb,(tavaly) az ismerõs patikánkban, 200 ml ára 1600 Ft volt kb.
Most kérdeztem egy gyógyszerészt, azt mondta, az antipiret kifejezés lázcsillapítót jelent (úgy, ahogy pl. a balneum fürdõolajat).

ld
ld
 


Totya: el tudnál többet is árulni dr. IHászról? Hogy mennyi a tarifája és legfõképp, hogy mikor rendel, mert ma nem vette fel ezen a telefonszámon senki...
Köszi
B.
Névtelen
 


Sziasztok!
Szeretnélek megkérni Benneteket, hogy ajánljatok egy jó homeopata bõrgyógyászt, mert szeretném neki megmutatni a kisfiamat (5 hó). Dunaújvárosi vagyok, úgyhogy a pesti még szóba jöhet. Máté arca is ekcémás, pedig kizárólag szopik. A nyáladzás még egyre inkább ront a helyzeten. Eléggé elkeserít a dolog, mert nagyon sajnálom a viszketés miatt, másrészt dühít, hogy az utcán mindenki rákérdez,miért olyan piros a kis arca.

Címet, nevet, telefonszámot szeretnék!
Nagyon köszi: Viráganya
Viráganya
 


Kedves Viraganya!


En nem tudok se cimet, telefonszamot ( engem is erdekelne ), csak annyit szeretnek mondani, hogy a lanyomnak is voltak piros foltok az arcan. Az is ekcema volt, es teljesen elmult a ajakirtol. Avval kentem mindig, es hatasos volt. Persze ez nem szunteti meg az ekcemat, orvoshoz kell menni, de viszont nagyon hamar elmulik a pirossag.
Alma
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: