Új privát üzeneted érkezett!

Vica, csak úgy víz + kenõcs aztán a turmix? vagy melegíteni is kell?
én is szívesen használnám, de eddig nem tettem, mert "túrós" volt a víz tõle.

Köszi:

Katalin
Katalin
 


Vica!
Ti diétáztatok is, vagy egyedül a fürdetõ kenõcs hozta meg az eredményt?
Nekünk elocom tartalmú krémet írt fel az orvos, de én sem szívesen használom. Kétszer bekentem vele a problémásabb területeket, persze el is múlt a tünet. Sajnos 3 nap múlva újra elõjött. Kép
Ti hová jártatok bõrgyógyászhoz?

Én egyébként fel szoktam forrósítani egy pici vizet, abban nagyon jól felolvad a fürdetõkenõcs.

Panka
pannus
 
 


íSziasztok,
én a fürdetõkrémet úgy használtam, mint egy testáplót, csak fürdés közben. Bekentem vele vastagon a bõrét, amit aztán lemostam. Nem jött le teljesen, egy kicsit olyan maradt, de épp ez (is) a lényege. Igaz, hogy a víz olyan "túrós" volt, amit ti is írtatok, de így jobban megmarad a bõrön.
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 

 
 

Bigacsiga Kata,
koszi az ecet-tippet, ki fogom probalniKép

Nalunk Apa reszortja a furdetes, nekem marad utana a siros oltoztetes perszeKép Furdetokremet hasznalunk mi is, eleinte bekentuk vele mi is a babat, mintha tusfurdo lenne, de gyerekorvos azt mondta, eleg a vizbe tenni elotte. Apa arra panaszkodik neha, hogy csuszos a gyerkoc tole, en meg nem gyozom Reka hajabol kivadaszni a maradvanyokat, amik nem artanak semmit azzal, ha bennmaradnak /még szepKép/ A turmixolas is jo otlet, ha nem lennek ilyen lusta /es en furdetnekKép/, kiprobalnam. Lehet, Apa ezt kapja majd ajandekba?Kép
afonya
 
 


Sziasztok!

Valahol egyszer mintha már téma lett volna a fürdetõkrém, és volt valakinek egy klassz javallata. Ha jól emlékszem, az volt a menet, hogy az egész pancs elején bekente vele a kád alját, és úgy folyatta rá a vizet, és egyáltalán nem volt darabos. De lehet, hogy nem emlékszem pontosan, talán rá kéne ereszteni a keresõt, vagy a többiek memóriáját is (Zsóka???).

ILdi

Ildi
pildi
 
 


Ildi,
az én fejem sem káptalan Kép. De erre én is emlékszem, egy ideig próbáltam is, de én jobban szeretem úgy fürdetni, ahogy az elõbb írtam.
Keresõvel talán sikerül... Egyébként, nem Cory csinálta?
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok!

Hát, én képtelen vagyok a fürdetõkrémmel megbarátkozni. Lehet, hogy éppen az a lényege, hogy egy része a baba bõrén marad, de nekem ettõl olyan érzésem van, mintha retkesebb lenne a gyerkõc a fürdetéstõl, mint amilyen elõtte volt. Kép

A Nivea babakozmetikumait próbálta már valaki? Nekem (saját tapasztalatok alapján) jól cseng a márkanév, de a babás cuccaik nagyon újak, nem tudom, ezen a területen is olyan megbízhatóak-e.

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok!

A sogornõmék Olaszországban élnek, náluk "ezer" éve beváltak a Nivea babaápolók. Soha nem használtak gyógyszertári kencéket, hanem egybõl újszülött kortól a Niveát (olajat, törlõt, fürdetõt stb.) Soha semmi bajuk nem volt.

Csak Mo-ra hozták be egy kicsit elmaradva.

A kád aljának kikenését fürdetõkenõccsel nekem is ajánlotta a védõnõ, de a micro-ban, kis pohárban történõ felmelegítés is egyszerû.

Állítólag a Sába gyermek fürdetõje a legjobb (a fürdetõkenõcsnél is jobb, igaz drágább), mivel savas kémhatású és nemcsak tisztít, hanem a zsírt, ill. nedvességet is pótolja. Én pár napja kezdtem el, igaz finom illata nincs, de a gyerkõc nagyon szereti a nagy hab miatt.

P.
pannus
 
 


Szia Pannus!

Köszi az infót a Nívea babacuccokról, én tényleg azt hittem, hogy most kezdték gyártani. Kép Milyen naív vagyok! Kép

A Sába márkanév nem hangzik ismerõsen nekem. Hol lehet olyat kapni? Majd írd meg, hogy mennyire vált be!

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Márti,
A Sábát gyógyszertárakban keresd.
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Szia Márti!

Igen, a Sábát gyógyszertárban lehet kapni, 400-500 Ft.

Eddig úgy néz ki, hogy bevált (az biztos, hogy nem szárít és nem irritál), remélem így is marad.

P.
pannus
 
 


Sziasztok!

Köszi az infót, megjegyzem a késõbbiekre, sajna mostmár az utált fürdetõkenõcsig fajult a helyzet. PiciLaci egész bõre a hámlásig száraz lett, nem olyan érdesen, mint a foltokon, de finom porlás szerûen az egész testén hámlik. Tegnap már kenõccsel fürdettük, remélem, hogy hamar helyrejön.

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


BMárti!
A lanolinos Gabi-krém is jó. Nálunk most ez megy két napja. Vicces de már csak a lábán jön elõ a foltosodás. Egyre inkább a ruhákra gyanakodom. Mármint hogy a minden ami nem 100% pamut az foltosit. Kép

zsunya
 
 


Zsunya!

Tök szuper a gyógyszertári babafürdetõ! Sokat javult tõle ApjaLaci kezén az ekcéma! Kép Ja, a gyerek bõrén a száraz foltok változatlanok... Kép

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


BMárti!
Pff. Fél siker. Kép Kaptunk Oriflame Aloeverás kézkrémet. Tudom, hogy nem kéne, de hm, szóval azóta (4-5 nap) semmi. SEMMI nincs a gyereken. Doki közben tegnap felirt valami krémet. Még nem váltottam ki. Talán ma. Szóval arra gondoltam, hogy lehet, hogy összetett a hatás. Mosópor+idõjárás+kaja+ruhaanyag szóval van amire elég az olaj vagy a lanolinos, de erre most az aloés cucc vált be. Jövõ héten meg a doki féle fog hatni.

Zsunya a menthetetlen optimista Kép

zsunya
 
 


Katalin
Nem melegítettem, csak beletettem a krémet kb. 2-3-szor annyi vízet, és összeturmixoltam. Mérni nem mértem elõször mindig kevesebb vízet tettem, és fokozatossan tettem hozzá amig megfelelõ nem lett.
A neve UNG.HYDROPHILICUM.
vica68
 
 


Sziasztok Anyatársaim,

Végigolvasgattam az általatok eddig leírtakat, és nagyon élvezem a tapasztalataitokat böngészni!
Én teljesen újonc vagyok a beleszólásban, de azért most megpróbálnék a SÁBA mellett korteskedni.

Nálunk a családban a bõrszárazság és az ekcéma nem csak a 4 éves fiamat kínozta, hanem engem is, ráadásul engem már 32 éve. De amióta - kb.1,5 éve - elkezdtük használni a SÁBA termékeket, a fiamnak még arckrémre és testápolóra sincsen szüksége, és az én problémáim is javultak, bár csak kb.80-90%-ban. De szteroidos kenöcsöt - brrrr - szerencsére azóta nem kellett használjak magamra.
Én nem csak a gyerekfürdetõt használom, sõt azt a legkevésbé, hanem a tusfürdõjét, amiben van egy kevés természetes citromolaj is, ettöl kellemes az illata, és nem allergizál ez az adalék, pedig én rendesen szenvedek a citrusallergiámtól! És nyugodtan használható habfürdõként is, kb. 5-6 pumpálásnyi elég. Söt, ha a fellelõhelyen csak pl. az intim szappan kapható, azt is megveszem gond nélkül, csak nem az új aromaterápiásat, hanem a hagyományosat. És már a férjem is csak ezeket használja kb. egy éve, neki az örökös uszodavizes lubictól volt rettenetesen száraz a böre, állandóan testápolóznia kellett, bár azt is utálta, de SÁBA megoldotta a gondját! És a testápolóimat is teljesesen békénhagyja azóta.
Apropó, testápoló, az elmúlt 10-15 évet arra áldoztam, hogy megtaláljam A Testápolót. És sikerült, mert a SEBAMED testápoló mindennél kellemesebb a börömnek, és még nylonharisnyát is képes vagyok a kenõcködés után felhúzni...Nálam ez a mérce, többek között, mert pl. az EUCERIN után legszívesebben ismét beállnék a kádba, bár a hatása másnap valóban klassz, de az a ragacsos érzet...Most elhasználom kézkrémnek, abban viszont profi, ott nem zavar, ha kicsit ragacsosabb vagyok egy ideig.

Utolsóként egy tipp: mindig a nagy, pumpás adagolós kiszerelést érdemes megvenni belõle, a legolcsóbb forrás a HERBAHÁZ, ez egy gyógytermék-reformegyebek nagyker, de szívesen kiszolgálnak egyénieket is.

MInden jót nektek és a kismanóknak is!
drbusborbala
Budapest, XX.
 
 


Sziasztok!

Egy kis helyzetjelentes. Remelem, nem kiabalom el, de Rekamnak, aki most 4 es fel honapos, nagyon szepen javult a bore. A laba, ami eddig tiszta szaraz, erdes tapintasu volt es testapolozni kellett napjaban tobbszor is, most teljesen sima, bababoruKép
Hogy mitol, azt nem tudom. Egy dolog valtozott, nem szandekosan, es csak halkan merem mondaniKép: csak minden masnap, harmadnap furdott a heten. Kivancsi vagyok, van-e osszefugges, ill. remelem, hogy marad ez az allapot.
Nektek is minden jot:
-Afonya
afonya
 
 


kimaradt egy -e szocska
Afonya
 


Sziasztok! Az Ökomagot minden Ökonet tagtól lehet vásárolni, pl. tõlem is. Ha érdekel, írj vagy hívj a 30/480-7318-as számon. Anita Kép
litlegirl
 


Szia Afonya! Latom, hogy te is csak hallkan mered mondani, en is igy vagyok vele, de nem fürdetem mindennap a babamat. Itt Ausztriaban nem is tanacsoljak az orvosok es az ujsag an is többször olvastam. Hogy öszinte legyek nem is igen tudom ugy beosztani az idömet,hogy minden nap megfürdessem. Allitolag nagyon szaraz lesz a böre annak, akit egy folytaban fürdetnek. Meg felnött koraban is kenegetnie kell magat.
nyuli
 
 


Szia Szilvia!

Tovabbra is csak suttogokKép Maradt a ritkabb furdetes, de most mar szandekosan. 2-3 naponta furdik, mondjuk akkor nagyon elveziKép Persze, fenekmosas az mindig van, tokaja alatti rancot is at szoktam torolgetni este, es persze ha megizzadt valamiert, akkor soron kivuli furdes. A bore tovabbra is szep /kopp-kopp/, kremezest is elhagytam, pont azert, mert nem akarom, hogy a bore hozzaszokjon. Persze lehet, hogy nem ezen mulik, de mar csak kabalabol sem valtoztatok rajta. Ha mar jarni fog, szaladni, sarban hemperegni, majd alakulKép
-Afonya
afonya
 
 


Szia Nyuli!
mi kezdettõl fogva mindennap fürdettük a picit. Lassan 1 éves, soha semmi problémája nem volt a sbõrével, ami a szárazságot illeti. gyógyszertári fürdetõkrémet használtunk, kb. 1 hónapja kezdtünk mást is használni. Soha nem kentem be olajjal vagy testápolóval és bársonyos a bõre a mai napig. Nekem a véleményem, nagyon jó, hogy ez konkrét idõpont az életében, tudja, hogy fürdés apával (imádja), utána törülközés közben odabújás anyához, aztn szopi és alvás. nakünk nagyon bejött.

Áfonya, mi is bekentük Cumikát, igaz tényleg csúszott, de azért meg lehet szokni. utána én csak belesimiztem a maradékot a bõrébe és kész. Mióta nagyon ficánkol a vízben, szinte le sem kell mosni.Kép

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Agci,
azt hiszem, felreertettelKép Rekamon kitort anno a gyermekkori ekcema, iszonyu pikkelyesen szaraz volt a bore, erre kaptunk gyogyszertari testapolot, a szinten gyogyszertari furdetokrem melle. Testapolo atmenetileg hasznalt csak, este mar ugyanolyan rinocerosz boru volt szegenykeKép Akkoriban nalunk is megvolt a rendszer, igen, jo is volt.
Aztan valamiert egy heten csuszott a furdes egymasutan 2 napon is, elaludt, s nem volt szivem ezert felkelteni, es ekkor volt az, hogy szep lett a bore. S mivel magamon is tapasztaltam /mar jopar eveKép/, hogy furdes utan mindig szaraz a borom, ezert gondoltam, Rekanal is esetleg van osszefugges. Lehet, hogy veletlen, de azota szep a bore. Azota masfajta esti ritulank van ugyan, de van.
Ha meg en ertettelek felre, akkor bocsiKép
-Afonya
afonya
 
 


Szia mindenki!
Tanácsot szeretnék kérni tõletek: kislányom 3 hónapos. Állítólag neki is atopias dermatitise van. Az orvos ajánlotta a Linola kenõcsöt és fürdetõolajat. Használjuk a Lovela mosóport és a Silan Sensitive öblítõt. Csak az arcán vannak száraz, piros foltok, máshol nagyon szép a bõre. Mivel én csak anyatejet adok még neki, gondoltam arra, hogy valamilyen az általam fogyasztott étel is okozhatja ezt. Várom a jó tanácsokat.
Marcsi
haszonmarcsi
 
 


Szia Marcsi!

Ebben a topicban sokmindent irtak errol a lanyok, erdemes lenne vegigolvasgatnod am. Amikre en emlekszem, hogy erdemes az anyanak kerulni, az a tehentej, tejtermekek is mertekkel, aztan a kakao, csokolade, mindenfele olajos magvak.

-Afonya

ja es erdekelne, hol veszed a Lovelat?
afonya
 
 


Sziasztok!

Van még pár topic, amiben ilyesmirõl van szó Kép, ugye Áfonya? KépAlulra teszem a linkeket.
Marcsi, én annak idején végigtelefonáltam a mosószer-gyártókat, annyit tudtam meg, hogy ekcémásoknak az enzim nélküli mosószereket ajánlják. Ilyenek állítólag a folyékony kézimosószerek, de, ha elolvasod a hátcimkéjüket, majd' mindegyikben van. Én egyet találtam, kb. 3 éve ezzel mosom a gyerekruhákat: Ultra Viola folyékony mosószer, de ez bírja a gépi mosást is, nem csak a kézit. (A mosóporuk nem ugyanaz, annak a nevében is benne van, hogy "enzimduó".) Öblítõnek vagy az azonos nevû márkatársát, vagy Coccolino Sensitive-et, vagy semmit nem használok (én az ecetszagot még egy hét múlva is érzem). Ezt csak azért írtam, mert Lovelát nemigen lehet már kapni. Neked aranytartalékod van? Kép
A Linolát csak névrõl ismerem, errõl sajnos semmit sem tudok.
Nálunk a fürdetõkrém a nyerõ, rákenem a babákra, aztán zsupsz a vízbe a gyerekekkel! El lehetne dörzsölni a kezeid között is, aztán higítani, de akkor habzik, a lányom pedig utálja a habot, a kicsit még nem kérdeztem, 5 hónapos KépJa, ekcémás gyereknek max. 10 perc fürdés javasolt, inkább langyos, mint meleg vízben. A legjobb persze a zuhanyzás lenne.
A Te ételeidbõl zavarhatja a tej- és tejtermékek, kakaó, csoki, mogyoró, dió, paradicsom, hal, tojás, déligyümölcsök, csípõs, túl fûszeres ételek.
Gyógyszertári testápolót használtunk, kutya fülét sem ért télen, sajnos kennem kellett a nagyon száraz felületeket kortizonos kenõccsel, ha azt akartam, hogy a gyerek tudjon aludni. A lányom popsija mindig szép volt, csak akkor nem, ha bekentem: a testápolótól begyulladt, a 3-as típusú babakenõcs (patikaszer, cinkes) 2 nap alatt tenyérnyi hámló foltot eredményezett, nem kentem hát semmivel és rendbejött. A fiamnak 3 hete jött elõ az ekcémája, pedig azt hittem, vele már megússzuk, de sajnos nem. Az õ popsija eddig is érzékeny volt, mindenféle kence csak idõlegesen használt 1-2 napra. Most egy aloés hidratálóval kenem, csakúgy, mint a teljes testét, ettõl - eddig - a popónak nincs baja, remélem, nem is lesz.
Teszek ide 1-2 linket, ha idõmilliomos vagy, olvass! Kép

[url=http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/279/1287.html?1041430541" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/279/1287.html?1041430541[/url]
[url=http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/279/3393.html?1036244795" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/279/3393.html?1036244795[/url]
[url=http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/279/477.html?1039444825" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/279/477.html?1039444825[/url]
[url=http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/279/2287.html?1023307829" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/279/2287.html?1023307829[/url]
[url=http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/279/413.html?1036419614" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/279/413.html?1036419614[/url]
[url=http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/478.html?1034152466" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/478.html?1034152466[/url]

Hirtelen ennyi. Azért ilyen sok, mert az atópia nem csak bõrtünetekkel járhat, hanem sok mással is, de nem szükségszerûen, ne ijedj meg Kép és ki is növik a legtöbben pár év alatt.

ildikó
ld
 


ld,
jaja, csak lusta voltam linkeket keresni /meg neha ugy vagyok vele, ha a megnyilo ablakot sincs idejuk elolvasni, akkor en meg nem keresgelek/ Kép

-Afonya
Névtelen
 


Sziasztok!

Tudom van ekcémás topic, de amint látom most itt nagyobb a forgalom.
Az én 8 éves lányom februárban lesz egy éve, hogy gyermekkori ekcémás. Mi a fürdetõkenõcsöt használjuk. Csak tusol a gyerek és utána a gyógyszertári testápoló jön. Sajnos ha egy nap kimarad a testápoló, másnap már vakaródzik. Kép
Viszont borzalmas büdös tõle a gyerek állandóan. Leírnám az összetételt, mert úgy látom a szagára senki nem panaszkodik. Talán nektek másfajta van?

Szóval: Aluminii acetici tartarici 200 g + emolliens (galenus) 100 g

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


SZIASZTOK,

én most télen kezdtem el használni a Lipobase Repair nevû krémet a gyerkõc pöttyös arcára és elég jól hat bár az ára elég borsos. Gyógyszertárban lehet kapni és nagyon jó zsíros.
Ágo
Geréb Ágnes (Ágo)
 


Kata,
legkozelebb arra jarok, megkerdem a gyogyszertarost, mert a mi kenocsunkon mar csak a "kenocs" gyari felirat van, receptem meg nincs itthon.

-Afonya
afonya
 
 


Szia Áfonya!
Két illatszerboltban sikerült az utolsó darab Lovelát megvenni, de ezeket is a raktár mélyérõl hozták elõ. Azt mondták, szerencsém van, mert a Nagykernél hiánycikk.
haszonmarcsi
 
 


Kata007!

Nekünk a hydrocortisonos kenõcsben volt alu.ace.tart., az tényleg elég büdi, savanyú szagú volt mindig.
A testápolónk pedig crem. aquos (crem. paraffin. solidum), szagtalan, viszont elõfordult, hogy szemcsésebb, darabosabb volt, attól függõen, épp melyik gyógyszerész fõzte Kép

ildikó
ld
 


Ekcéma ellen nálunk csodásan bevált a Bioptron lámpa és a Dr. Michaels-féle krém! A lámpának csak két baja van: drága és idõigényes. Mi esténként 1/2-1 órán át lámpázzuk a kislányunkat, és ez hihetetlenül eredményes. Rebi most 7 éves, és gyakorlatilag születése óta ekcémás volt. Végigjártuk az összes zsírosító-kenõcsöt és egyéb csodaszert, aztán az Elocom néhány évig úgy-ahogy használt, de már annak a hatékonysága is csökkenni kezdett. Akkor próbáltuk ki a Bioptron-lámpát, és az csodás eredményeket adott: az egyik ujján volt például egy állandóan gyulladt rész, ahol már a bõre is megvastagodott, és az Elocom sem tudta eltüntetni. A Bioptron lámpás kezeléssel pár hét alatt kisimult a bõre. Azóta is használjuk, és nagyon jó! Amint valahol feltûnik egy ekcémás folt, rögtön jön a lámpa, és ezzel meg tudjuk elõzni azt, hogy csúnyábbá váljon. A dolog azért idõigényes, mert a lámpával egyszerre egy kb 5-6 cm átmérõjû kör világítható be, és 4 percig kell rávilágítani. Van ennél nagyobb típusú lámpa is, de az már kb. 400000 (négyszázezer) forintba kerül; mi erre a kisebbre is elég nehezen szedtük össze a 80000-et, de megérte!
A krém szintén nagyon jó, az enyhébb ekcémás foltokat önmagában is eltünteti, mi a lámpával együtt, illetve felváltva használjuk.

Ha kérdésetek van: hami@aramszu.net

Üdv: Sóskuthy György
Névtelen
 


Na, tudtam, hogy valamit elfelejtettem. Ide akartam irni par napja, hogy egyik ismerosunk is eskuszik a Bioptron lampara, az o kislanya is ekcemas es nagyon sokat javitott a boren. Es amiert irom: Gyorben pl. van "bérlámpázás", gondolom, mint egy szoli, ugy mukodik. Sajna, arat nem tudok, ezt is inkabb csak otletkepp irtam, biztos Pesten is van ilyen. Hatha egyszer valakinek szuksege lesz ra, es nem akar egybol 80eFt-tal inditani.

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!
Egy barátnöm problémája miatt fordulok hozzátok. Barátnöm amúgy egészséges kölykét hat hetes korától mindennel etette, hogy hagy' szokja. Ma a gyerek valaga kezelhetetlenül gombás, mert allergiás a tejre. 4 éves. De ma is folyton kap tejet, mert meg kell hogy szokja!
Tudtok-e valamilyen jó kenõcsöt, vagy módszert, amivel rendbe jönne a kölyke valaga?
Elõre is köszönöm segítõkészségeteket!
Aranka
Gróf Aranka
 


Aranka!
Maradjunk a popsinálKép
A gombát a tejallergia okozza, vagy másra is allergiás?
Szerintem lehet, hogy a tejmentes diéta is segít, de itt valamit nem értek:
Ha allergiás rá, akkor miért adja neki?
Egyébként kevernek gyógyszertárban Canasten-es krémet, de csak hallottam, szerencsére még nem volt rá szükségünkKép
Volt már vele dokinál?
Mondjuk bõrgyógyásznál?
Szerintem nézz be az allergiás topicba is, hátha találsz ott valamit a gombáról./tényleg, a gomba az allergia-tünet?/
Csi
ui.:olyat is hallottam már, hogy a fog kibújásakor lesz egy popsi gombás, de ez a barátnõdnél nem lehet, mert már nagy.
Csi
csii
 
 


Még valami: itt sokat olvashatsz a témáról:
[url=http://gomba.lap.hu" TARGET="_top]http://gomba.lap.hu[/url]
Csi
csii
 
 


Sziasztok!
Egy tipp fürdetõkrémhez: apránként vizet adagolva hozzá és közben folyamatosan kevergetve fel lehet higítani, és szappanadagolóba töltve úgy lehet használni, mint egy folyékony szappant. 100 ml krémhez 1-1,5 dl víz kell, és fontos, hogy apránként, kevergetve adjátok hozzá a vizet, hogy ne legyen csomós, hanem sima krémszerû maradjon.
Kalinta
kalinta (kalinta)
 


Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. A fiamnak mostanában halványbarna apró foltokban száraz a bõre. eddig csak a hátán vettem észre, de ma lábán is. Ez ekcéma lenne? És ha igen, vigyem el elsõ körben orvoshoz, vagy próbáljam házi praktikákkal rögtön?
Köszi a segítséget:
Solya
solya
 
 


Solya!
Szerintem doki, az biztosabb!
Nõvéremnek, úgy harminc éve azt mondták az ilyen pötylikre, hogy vitaminhiány...Jobb, ha látja doki.
Csak, egy példa, hogy mennyire összetett lehet:
Kezem vörös foltos lett, körzeti azt mondta, hogy gombás, kezeltük is, eredménytelenül. Aztán bõrdokihoz mentem, õ rávágta, hogy ez ekcéma, és kiderült, hogy a nikkel-króm allergiám van, a tünetet egy ZÖLD színû pulcsi festékanyaga okozta... Igaza lett.
Tehát doki, mégpedig bõrdoki. Szerintem felesleges otthon próbálkozni.
Még annyi, hogy az ekcéma piros, és úgy száraz, viszkedhet is, és be is repedezhet, legalábbis amivel én eddig találkoztam, az ilyen volt.
Csi
csii
 
 


Aranka!
egy 4 éves gyerek feneke lehet éppenséggel gombás, de ezer más okból is lehet rajta ragya, ezt az orvos dönti el. Tejallergiától nem lesz neki gombás ebben biztos lehetsz. Ha gomba okozza, akkor mezei Canesten krém általában használ, ez a patikában szabadon kapható(és nem higítva, hanem úgy ahogy van rá kell kenni napjában többször).
Én mégis azt javaslom, hogy orvos döntse el, mi is a baj és akkor majd õ ad rá olyan gyógykenõcsöt, amit kimondottan erre a bõrbetegségre kevernek ki a patikában
v.
 


Csi,
köszi, az én kezem is ekcémás, ugyanúgy, ahogy a tied. Nekem a háziorvos azt mondta tejallergia, jó sokáig alig ittam tejet, aztán a bõrgyogyó mondta, hogy ekcéma. Sokmindentõl lehet, de nem küldött kivizsgálásra. Kaptam jó kis szteroidos krémet rá. Kép
Ezért kérdeztem, lehet-e ez is ekcéma, csak másmilyen, de akkor megpróbálom elvinni orvoshoz.
mégegyszer köszi
Solya
solya
 
 


Szia v.!
Tapasztalataim szerint igenis lehet gombás a gyerek feneke a tejallergiával összefüggésben, de nem mint tünet, inkább a permanens ekcémás gyulladás folyományaként.
Ez a téma már a Hozzátáplálás-ban is felmerült, akit részletesebben érdekel, ott olvashat róla.
Láttam ilyen problémás esetet többet is, egy barátnõméknél is u.e. a gond, bár õ nem inkább posinak hívja! Kép

Ági
Ági
 


Ági, és a barátnõd kisfia is 4 éves??
igen, atópiás folyamatokra rakódva lehet gombás felülfertõzõdés, de nem csak gombás. És mivel ez összetett dolog, fõleg orvosnak kellene eldöntenie, hogy mivel is kellene meggyógyítani. De nem kell kapásból mindent rákenni a tehéntejre.
Természetesen amúgy egyetértünk :-)a lényegben:õrültség egy pici babát tejjel traktálni, csak hogy szokja. Meg a nagyobb gyereket is, ha nem bírja.
v.
 


<FONT COLOR="ff0000">ÁGI,
ne haragudj, megkérhetlek, hogy ne az én e-mail címemet írd be, mikor elküldöd az üzenetet!!!!!</FONT>
Lekötelezel:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Régebben én is Lovelát használtam és nagyon bosszantott, hogy eltűnt. Ma amikor bevásároltam az eladónő emlékezett rá, hogy én ezt szoktam venni és ajánlott egy mosoport illetve ez folyékony mosószer. A neve Biopon Sensitive Aloe Verával. Vadi új, most jelent meg még reklámja sincs. Rajta van az az embléma is amelyik a Coccolino Sensitive öblítőn van (valami hipoallergén felirat). Egy próbát megér, ha nem jó legfeljebb elhasználom a mi ruháinkhoz.
kovkata
 
 


Bőrön jelentkező allergiás tünetek
http://home.tvnet.hu/~a3807/allbor.htm
vkvilmos
 
 


Bőrön jelentkező allergiás tünetek
http://home.tvnet.hu/~a3807/allbor.htm

Bőrproblémák csecsemőknél
http://home.tvnet.hu/~a3807/finnorsz.htm

Bőrkiütéssel járó fertőző gyermekbetegségek
http://home.tvnet.hu/~a3807/fertoz.htm
vkvilmos
 
 


Sziasztok!
A kislányom arca már hónapok óta száraz, kiütéses. Csak az segít, ha naponta 3-4-szer bekenem, ill. kapott homeopatikus gyógyszert, amitöl jobb lett, de teljesen nem múlt el.
Ha zsíros, olajos krémmel, kenöccsel kenem ,akkor rosszabb lesz (u.úgy mint melegben, és napon).

Tudna valaki ajánlani naptejet (hipoallergén, gyereknek való), ami inkább vízalapú? Napi ápolásra egy angol krémet használunk, aquaeous cream, nem tudom mi lenne a magyar megfelelöje, de direkt száraz, ekcémás börre jó. Ez nem gyógyitja, csak a szárazság ellen való.

Köszi,
Kati
kat_ica
 
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: