Új privát üzeneted érkezett!

Ildokó!

Fogalmam sincs, hol lehet ilyet kapni.

Talán gyógyászati segédeszköz boltba kéne megkérdezni.
Hogy olyan hol van nem tudom, csak azt, hogy a Gyógyászati egédeszközök gyára a Dózsa György úton Pesten,de majd megkérdezem a tesóm, ő járatosabb ebbe.

Enéhnek is egy Siestája van, igaz szandál, és összességében csak 1-2 órát van rajta naponta.

Remélem nem ártok vele, de épp ma beszéltük a párommal hogy majd azt is megkérdezzük az ortopédián hogy milyen cipőt javasolnak.

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


sziasztok.
most vagyok itt először. a mi kislányunk már 6 éves, csípőficammal született, csakúgy mint anno az anyukám és én is. A kislányomra 1 hetes korában már kengyel került, majd 4 és 10 hónaposan műtötték is. most nagyon szeretnénk újabb gyereket, de rettegünk, hogy az is örökli majd. van valaki aki hasonló helyzetben van?
borsinka
 
 


Sziasztok!!

a kisányom Zselyke csípőficammal született, most három honapos és 2honapja rajta van a kengyel, ma voltunk ultrahangon mert végre megvizsgálta egy normális doki, nem a szakrendelésen punnyadó... Szóval kiderült, hogy 1/a és 2/a a csípője!
Kérdés: tudja valaki, hogy ez mit jelent?????
Segitsetek ha tudtok!
zselyke2006
 
 

 
 

Kösz a rengeteg a hozzászólást és választ.
Kép
zselyke2006
 
 


azt kérted: "segítsetek, ha tudtok". talán senki nem tudott segíteni, ezért nem kaptál választ. kérdezz meg ortopéd szakorvost, ez az ő asztala.
rjuli
 
 


Igen igazad van de akkor is irhattatok volna, na mindegy.
zselyke2006
 
 


sziasztok

Zselyke
az en lanyomnal az Ia jo ertek volt, neki csak terpeszpelenkat kell hordania Ia erteknel 3honapos koraig, meredek volt a vapaja.

Borsinka
szerintem menj el genetikai tanácsadásra, en anno levelben megkerdeztem a szazalekos eselyeket, de mar nem emlekszem ra pontosan :(. Most is izgulok egy kicsit, mert kislanyunk lesz es naluk nagyobb esely. A csaladban csak nekem jott ki a csf.

udv
M.

mandarka
 
 


sziasztok en nagyvaradrol irok van egy gyonyoru kisfim aki 7 honapos de van egy kis probleman 5es fel honapos koraban meg filmeztek a csipoet es nem latcanak a golyok a csiponel es nem engedik hogy ultesem csak 8 honapos korara de az en fiam mar fel ul ha valamibe belekapaszkodik es csak ulve eszik mit csinaljak ultesem vagy nem segitsetek eva . :(
olah eva
 
 


Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h
Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár
Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112
(a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005
kanga_mama
 
 


Sziasztok Anyukák!

Kislányom 3 hónapos, jobb oldali csípőficamot diagnosztizáltak nála. Az ortopéd orvos kengyelt javasolt. Holnap visszük egy másik dokihoz aki majd elkezdi a kezelést, megröntgenezik stb...
Egyébként a lány jól mozog, nem rövidebb a jobb lába, csak az izület nincsen a vápában. Persze ez épp elég nagy baj.

Kérédésem az lenne, illetve a kérésem, hogy akinek kengyelben volt a gyermeke mindenki írjon :-) tapasztalatokat.
Teljesen meggyógyul?
Nagyon sír majd eleinte?
Ha fürdéshet levesszül rendesen vissza lehet majd rakni, hogy a csont jól álljon?
Milyen ruhákat lehet ráadni?

KÖSZÖNÖM!

Mamacicccc
mamacica
 
 


Sziasztok!

Látom senki nem ír nekem :-(
Akkor leírom magamnak a tapasztalataimat.

Ma került rá a lányra a kengyel. Amikor feltették rá nagyon sírt, most alszik. Ez nem egy barátságos darab, elég szívszaggatóan áll egy ilyen pici babának. De a gyógyulás érdekében mindent.
A jó az, hogy nincs ficama, csak könnyen kimozdul a vápából a fej, így titkon abban reménykem, hogy nem lesz rajta sokáig a cucc.

Majd megírom ide magamnak, hogy hogy telt az első éjszaka....

Jövő hét szerdán kell kontrollra vinni.

Ha esetleg valaki mégis erre jár írjon nekem....

Köszi!

Mamacica
mamacica
 
 


Köszöntöm magamat...

Az első éjszaka a kengyelben nem volt olyan vészes, mint gondoltam. Bár sokszor felébredt Laura, nem volt bömbölés, kitartó sírás. Megszoptattam és visszaaludt.
Viszont nap közben nagyon nyűgös volt, sokat sírt, nem volt jó neki sehogy. Örültem ha sikerült aludnia.
Sajnos a nagyobb gyermekemmel nem sokat tudtam foglalkozni ma, ezért szégyellem is magam, de minden időmet elvette a kicsi. Szerencsére az apjuk csak fél napot dolgozott ma (szombat) és átvette nyűgöskét.
A gondom most leginkább az, hogy nem tudom mikor miért sír, van-e más baja is a szíjon kívül, mikor éhes vagy szomjas vagy akármi.
Jó lenne már túllenni az egészen.... Most még végtelennek tűnnek az előttünk álló hetek.
Ja, és mindenütt azt olvastam, hogy a gyerekek tudnak mozogni a kengyelben... nehéz elképzelni. Szerintem totál meg van lőve mozgásilag a csaj. Nagyon félek, hogy teljesen visszaveti a mozgásfejlődését. Pedig alig vártam, hogy megforduljon. És valahol azt is olvastam, hogy a gyerek felfekvést kapott a kengyelben. Ez nagyon durva, nem? Azért igyekszem sokszor felvenni. Hason lenni viszont utál, most pláne nem síratnám ezzel.

Hát kitartást nekem...

Mamacica
mamacica
 
 


Mamacica,

írok neked, ha már sehol senki.
a "késői mozgásfejlődés" topikban volt olyan, akinél szintén volt csípőficam, olvasgass ott vissza, hátha megtalálod.
amúgy valszeg télleg visszaveti a mozgásfejlődést, de később tudja pótolni. ha már nem kell hordania, írj nekem privit, és összeállítok nektek feladatokat, amikel tudod őt segíteni a lemaradásban. addig meg acélozd meg magad, mert az én nagyobbik lányomnak terpeszbetétes pelenkát kellett hordania, majd pár hónap után azt mondták, h minden rendben. most meg 7 évesen kiderült, h nincs egy magasságban a két csípőlapátja és -vélhetően ezért- időközben gerincferdülése lett. amikor a hóhért akasztják. szóval, kitartás, hosszú távon így teszel jót.

Juli
rjuli
 
 


Rjuli, köszi, küldtem privit.

Ha esetleg valaki erre jár...

Most látom a leletünkön:
"A beteget tájékoztattuk a segédeszköz kihordási idejéről (12 hónap)..."
Kissé megrémültem. Ez elírás lehet, nem? Én 12 hétről tudok.

Mamacicca
mamacica
 
 


kihordási idő azt jelenti, h 1 éven belül nem írhatnak fel tb-támogatottan újat.
rjuli
 
 


Rjuli, köszi :-) látod milyen kis buta vagyok. Frászt kaptam, hogy egy évig le se vesszük a masinát.

Szegény kislányom nagyon sokszor felsír éjjel, pedig mielőtt rátették a kengyelt már majdnem átaludta az éjszakát. El se hiszitek mennyire szeretnék már túllenni az egész nyavaján. Igen, mondhatnátok, hogy nem is őt sajnálom hanem magamat. Végül is én is jobban szeretek aludni... De még mielőtt önző anya lennék, azért mégis csak őt féltem jobban. Leginkább a mozgás, illetve annak hiánya miatt. Most úgy veszem észre, hogy a beteg lábát meg se mozdítja a kengyelben, a másikkal azért próbál rugkapálni. Majd mondom a dokinak szerdán. Remélem nem lehet, hogy kificamítva tartja a kengyel és azért nem mozog. Elvileg ez a "békatartás" az egészséges és így tuti, hogy a helyén van a csontja...
Gondolkozom, hogy előveszem neki a bébiszórakoztató játékot - tudjátok amikor mindenféle csörgők lógnak a feje fölé - hátha azzal ellenne egy kicsit és megfeledkezne a szíjakról...

Mamacica
mamacica
 
 


Kedves Mamacica!

Sajnálom, hogy nem nagyon kaptál itt választ a kétségeidre, igyekszem megosztani veled a tapasztalataimat, remélem segít majd valamit, és írj nyugodtan, ha bármilyen kérdésed van, bár szakértő nem vagyok, csak egy anyuka, akinek valamennyi tapasztalata van a kengyellel kapcsoltban.
pearl23
 
 


Kedves Mamacica!

Szóval, 3 hónapos korában a gyermekorvosi vizsgálaton derült ki, hogy az egyik oldalon kicsit kötöttebb a csípője Emese kislányomnak. Mentünk a gyermekortopédiára, ahol a doktornő nem tudta eldönteni mi legyen, nem volt biztos a diagnózisban sem, így aztán visszarendeltek minket a főorvos rendelésére, aki kengyelt javasolt. Utána 2 héttel később kellett mennünk igazításra, az orvos megszorította kicsit a kengyelt, mert valamennyit tágul a viselés közben. Összességében 2 hónapig volt Emesén a kengyel, mert a röntgenfelvétel azt mutatta, hogy helyrejöttek a dolgok, és ha tekergettük a lábacskáit már mindkét oldalon ugyanolyan szépen tekeredett. A levétel után 2 héttel újra visszamentünk az ortopédiai rendelésre, mindent rendben találtak, és azt mondták, akkor menjünk vissza, ha majd biztosan jár. Most 16 hónapos Manócska, pár hete vittem vissza az ortopédiára, de erről majd még később.

Én és a párom is eléggé megrettentünk a kengyel látványától, és én végig is bőgtem néhány estét emiatt. Egyrészt mert borzasztó volt látni, hogy a kislányom pici teste tele van szíjakkal, nem tud úgy mozogni, ahogy szeretne, másrészt pedig nagyon aggódtam, hogy minden rendben legyen a csípőjével és szépen tudjon majd mozogni, járni később. Aztán ezek az érzések idővel elcsitultak, és próbáltam mindig arra koncentrálni, hogy a legfontosabb, hogy rendesen tudjon majd járni, és meggyógyuljon a csípője, és ha ehhez az kell, hogy ezt a kengyelt viselje, akkor megteszek mindent, hogy a körülményekhez képest így is jól tudja magát érezni. (Éppen a napokban került elő egy fénykép Manóról a kengyeles időkből, és még most is összeszorult a szívem egy kicsit mikor megláttam.)
A kengyelt mindig bodyra vettük rá, és vettem jó néhány térdzoknit, azt adtunk Manóra, hogy ne vágják a szíjak annyira a lábát. Este fürdetés előtt vettük csak le a kengyelt róla, vagy ha valamilyen "baleset" miatt át kellett öltözteni teljesen. Én tollal bejelöltem a kengyel szíjain, hogy melyik lukban állította be az orvos, és akkor vissza tudtuk mindig ugyanoda csatolni. Ez nagyon fontos. Én esténként fürdés előtt amikor levettük Manóról a kengyelt megmasszíroztam mindig (jártunk babamasszázs tanfolyamra), amit nagyon élvezett, és csináltuk vele a csípőkörzéseket, amiket az orvos javasolt.
Nekem nagy szerencsém van, mert Manó születésétől fogva kiegyensúlyozott és nagyon türelmes, vidám baba, úgyhogy a kengyel sem viselte meg nagyon. Annyi változás volt, hogy előtte már egy ideje átaludta az éjszakákat, de amikor megkapta a kengyelt újra megébredt egyszer éjjel, de egy kis szoptatás után vissza is aludt.
A mozgásfejlődése egy rövid ideig maradt csak le a többiekétől, végül is csak 2 hónap "kiesés" volt nála, de azért az is jelentős lemaradás. Mivel a mellkasán volt egy nagy csatja ennek a kengyelnek, én nem fektettem Manót hasra, amúgy is mindig háton szeretett aludni. Viszont a kengyelviselés 2 hónapja alatt minden este fürdetés előtt amikor már nem volt rajta a kengyel leraktam egy negyed órára, vagy ameddig volt türelme hason a pelenkázóra vagy az ágyra, és akkor elbóbitázott egy kicsit, emelgette a fejét, a lábacskáit, és élvezte a szabad mozgást. Mostanra egyébként már teljesen behozta a lemaradást mozgásfejlődésben, ügyesen és biztosan jár.
Hát egyenlőre ennyi, kicsit sietve írtam, mert közben odasül a mézessüti.
Remélem egy picit tudtam segíteni.

Eszter
pearl23
 
 


Szia Mamacica!

Az én kislányomon is kengyel volt 12hétig.Ő 2,5hónaposan kapta és 5,5hós volt amikor levették róla.Neki a bal lába 1,5centivel rövidebb volt a vápatető meredeksége miatt.
Ő nagyon jól viselte egyáltalán nem sírt.Én nagyon rosszul voltam majdnem elbőgtem magam amikor tanította az asszisztens ráadni.De Mirtill meg sem nyekkent!
Nekünk végig csak napi 1órát lehetett szabadon a fürdésnél.Amikor levettük róla annyira boldog volt de amikor tettük vissza mindig sírt de csak addig míg rá nem adtuk!
Én is mindig bodyra adtam de mondták is,hogy nem lehet alatta még harisnya sem.Én nem adtam alá semmit és soha nem vágta be a kengyel.
Szóval 5,5hósan levették róla és a mozgásfejlődése elmaradt.Már 9,5hónapos volt de se kúszni se mászni nem tudott ülni is úgy hogy mi leültettük de magától nem sikerült.Visszavittem az ortopira ott onnan neurológiára küldtek ahol azt mondták,hogy a kengyel miatt nem tud mászni mert mindig szétcsúszik a lába.Gyógytornára jártunk 6hónapig.10hónapos volt amikor elkezdett mászni 11hósan állt fel és 14hónaposan indult el.Közben kapott áramos kezelést mert gyengék voltak a boka körüli izmai szintén a kengyel miatt.
Nagyon örültünk,hogy végre jár és nem sántít(ami nekem nagy félelmem volt)de egy idő után azt vettük észre,hogy a bal lábával nagyon befelé lép.Nem is nagyon emelte azt a lábát csak húzta a földön.Megint ortopédia ahol azt mondták,hogy ó alakú a térde és már onnan fordul befelé.Tornáztatni kell és néha kacsalábon ráadni a cipőt.Ha nem javul alváshoz sínt kap.Kontroll a doki szerint javult szerintem nem.Azóta többször is elvittem de azt mondják,hogy nem kell kezelni elég a torna.A gyógytornász is megnézte Ő azt mondta,hogy a bokája körül ai izmok rövidebbek a kengyel miatt masszírozni kell neki.Szóval most itt tartunk.
Továbbra is befelé lép de ha szólok akkor tud szépen is menni.

Nekem az a tapasztalatom a kengyellel,hogy ugyan helyrehozza a csípőproblémákat de mellé csinál elég sok kellemetlenséget is.De a lényeg,hogy a csípőficam helyrejöjjön és atöbbi már szépen megoldható és nem is biztos,hogy minden kengyeles így jár.
Ja és még az is volt gond,hogy nem tudta kinyújtani elég sokáig a lábát de az ortopédus azt mondta,hogy az a jó mert onnan tudni,hogy hordta a kengyelt.
Nekünk a függőleges szíjakat nem volt szabad kinyitni azt mindig az ortopédián tollal bjelölték.Amikor rákerült 1hét múlva kellett menni igzításra majd havonta.
Mirtill oldalra ki tudta nyújtani a lábát de azt mondták is az ortopin,hogy arra minden gyerek hamar rájön.

Kívánok Nektek kitartást és mielőbbi gyógyulást!

Szia!
Ildikó

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok!

De jó! Végre írtatok! Nagyon örülök! :lol:

Eszter, köszi mindent, az én babám is tülrelmes szegény, én sokkal türelmetlenebb vagyok, nagyon szeretnék már csak emlékezni erre az egész rémálomra.

Ildikó, sajnálom, hogy ennyi "mellékhatása" volt a kengyelnek, nem hallottam még ilyet, mindenki csak azt mondta milyen szépen meggyógyulnak tőle a gyerekek. Szívemből kívánom, hogy hamarosan elmúljon minden bajotok!

Most egy pici folytatnám az aggódást, kérlek írjatok, hogy tapasztaltatok-e ilyet:
Fürdés előtt mi is levehetjük e kengyelt, egy fél órára. Ma amikor levettem láttam, (nap közben is észrevettem) hogy a beteg lábát, a jobbat nem nagyon mozgatja. A másikkal sokkal jobban rugdosott. Ez még hagyján, amitől még jobban megijedtem, hogy mostmár nagyon-nagyon különböznek a redői a combjain. Eddig volt két nagyobb pont szemben felül, és egy kisebb, csak az egészséges oldalon. Most az egészséges(!) lábán teljesen sekély lett a nagy redő, majdnem kisimult, a betegen ugyanúgy megvan. Lehet, hogy nem is jól áll az izület a kengyelben? Lehet, hogy többet árt, mint használ? Mitől lehet ez, hogy ennyire más lett a két lába???
Kérlek írjatok!

Kösziköszi!

Mamacica

UI. Megpróbálok feltenni egy képet Lauráról.... remélem sikerül. Kép Laura kengyelben
mamacica
 
 


Szia Mamacica!

Sajna én nem tudok erre válaszolni!Azt tudom,hogy Mirtillnek is volt ráncasszimmetriája sőt most is van de azt mondta a doki,hogy nem a combon lévő redőknek kell egyvonalban lenni a farredőknek.Mindig azt nézték,hogy az jó legyen a kengyelt is ahhoz igazították.Mirtillnek most aszimmetria van acombján.

Nme lehet,hogy azért nem mozgatja a roosszabb lábát mert a kengyel miatt feszül vagy fáj?Lehet igazodnak az ízületei vagy csökken a vápatető meredeksége?De lehet ez hülyeség.Ha mentek a dokihoz kérdezz rá.

Nektek nem mondták,hogy a sarkát fel kell kötni gézzel?Nekem azt mondták,hogy azért mert amúgy kicsúzil mindig a kengyelből és az nem jó.

Teszek én is képet,hogy lásd!

Szia!
Kép

1hónap után így állt a lába kengyel nélkül
Kép

Kép
ildikó74
 
 


Bocsi a hibákért de Mirtill lökdös hátulról!

Kicsúzil=kicsúszik

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!

Köszi a képeket! Aranybogár a pici :-)
Az elsőn ő húzza fel úgy a lábacskáit, vagy annyira fel voltak húzatva?
Nekem nem mondták, hogy kössem ki a sarkát, de nem is szokott kijönni. Lehet, ha megszokja és jobban mozog benne majd akkor....
Laura lábai is úgy maradnak amikor leveszem a kengyelt, de pl. tegnap fürdés után simán az oldalára fordult magától, örült is szegénykém csak akkor nem amikor visszaadtam rá a kényszerzubbonyt....
Lehet egyébként, hogy fáj neki, hülye példa de amikor fogszabályozóm volt és levettem nagyon fájtak a fogaim, harapni se birtam. Ez is egy kéányszeredett helyzet, egyész nap így lenni terpeszben, biztos, hogy elgémberedik :(
Holnap reggel megyünk a dokihoz majd rákérdezek miért másak a redők ennyire...

Írjatok még! (ez tartja bennem a lelket most)

Köszi!

Mamacicc
mamacica
 
 


Sziasztok!

Voltunk reggel az orpoédián. A doki szerint alakul a csípője a kislánynak. Január végén lesz megint röntgenezve, és ha akkor jó lesz az eredmény, vagyis alakul a csontmag akkor akár még ki is kerülhet a kalodából! :-) Ez nagyon jó hír, mostmár izgulhatok, hogy induljon növekedésnek az a csontmagocska. Doktor szerint nem súlyos a problémája hálisten. Két hét múlva megyünk megint.
Tornáztatni kell minden pelenkázáskor, mert a beteg lábát nem nagyon mozgatja. Az orvos azt mondja fáj neki - én már megmondtam, mire ennek vége ortopéd prof. leszek :-))

Most megint nyűgüsebb, mert szorítottak a kengyelen, hogy 90 fokban maradjon.

Kitartást nekem és mindenkinek!

Mamacica
mamacica
 
 


Néhány szót elírtam - bocs
ortopédia
és
nyűgösebb
mamacica
 
 


Szia Mamacica!

Örülök,hogy nincs nagy baj!Meglátod hamarosan lekerül a kengyel és elfelejthetitek ezt a kellemetlenséget.

Amikor Mirtillről levették a kengyelt(12hét után)még mindig meredekebb volt a bal oldali vápatető de azt mondták,hogy az nem baj a lényeg,hogy a csontmag jól fejlett legyen és jó helyen legyen.

Egyébként szerintem Mirtill még most is élvezi a kengyel hatását mert 27 hónapos 94centi magas és még be tudja kapni a lábujját.Szóval nagyon hajlékony.Legszívesebben úgy ül,hogy beül a két lába közé.Képes sokáig így ülni és játszani.De azt mondták,hogy ez nem vmi jó mert a csípőjének nem tesz jót!

Szóval kitartás!Hamrosan vége!

Szia!

Nagyon szépek a gyerkőceid!

Kép
ildikó74
 
 


Ja még elfelejtettem.Igen annyira fel volt húzatva lába a szíjjal!De nagyon jól bírta!

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok, szia Ildikó!

Akkor valóban jól felhúzatták a picid lábait, nekem azt mondta a doki, hogy derékszögben kell lennie. Nektek, lehet, hogy a meredek vápatető miatt húzták magasabbra.

Képzeljétek, tornáztatom minden peluscserekor és már nem kattan a csípője! Vagyis már nem urgik ki a helyéről. Hihetetlen milyen gyorsan regenerálódnak ezek a pici emberek. Persze, ha most levennénk a kenygelt, biztosan egy idő múlva megint kiugrana, ezért kell még viselnünk, hogy tutira a helyén maradjon.

Egész jól aludtunk már ma, csak kétszer voltunk fent.

mamacica
mamacica
 
 


Ildikó, Mirtillnek mikor van a szülinapja? Ő is szeptemberi? Laurám szept.3.-án született.
mamacica
 
 


Szia!

Mirtill 2005.aug.30-án született.

Valóban gyorsan tudnak gyógyulni a gyerekek szerencsére!
Amikor agyógytornára jártunk úgy mentünk oda,hogy egyáltalán nem tudott négykézlábra állni és 4,torna után(2hét)már elkezdett mászni.
Szóval ügyesek!

A fiad mennyi idős?

Szia

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!

Akkor Mirtill "csak" 2 évvel idősebb 4 nap híján. Laurával aug.30.-ra voltam kiírva, de ennyit késett :)

Tamás 6 éves lesz január 14.-én. Rajta nem volt kengyel, de ezzel együtt 17 hónaposan indult el. Már vittük mindenféle gyerek ideggyógyászhoz, de csak intettek, hogy türelem, türelem. De tök rossz érzés volt amikor a bölcsődei játszó csoportban már minden vele egykorú gyerek állt, ment, ő meg mászott... Úgyhogy még az is meglehet, hogy Laura így, hogy pár hónapot kengyelben tölt, még így is hamarabb fog járni, mint a bátyja.

Mirtillnek van tesója? Vagy lesz? :-)

Mamacicccc
mamacica
 
 


Szia!

Én 31-re voltam kiírva és 30-án született.

Nincs tesója és nem is valószínű,hogy lesz mert érte is nagyon sokat küzdöttünk.5évig nem sikerült teherbe esnem így voltunk lombikozni,mind az 5-öt végigcsináltuk mire összejött.A terhességem sem volt problémamentes sokat voltam kórházban.
Szóval lehet,hogy egyke marad.:((

Mirtill 14hónapos volt mire elindult.

Mi is szoktunk játszani a bölcsibe játszócsoportba Mirtill nagyon szereti.

Amúgy Laura milyen baba?Leszámítva a kengyel okozta nyűgösséget?

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Bocs!Járni szoktunk a játszóba.Tiszta hülye vagyok!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!

Nálunk is úgy volt, hogy nem lesz még egy gyerek, nem eü. okokból, hanem mert én nem akartam. Aztán egyszer csak jött egy érzés, hogy megint kisbadát szeretnék. És jött Laura. Szegény párom már évek óta rágta a fülem még egy babáért, de azt mondtam addig nem amíg nem akarom.

Áldott jó baba, nem lehet panaszom rá. Tamás is az volt, egyikük sem volt hasfájós, sem sírós, sem nyűgös. Mindketten derűsek, figyelmesek. Egyetlen "bajuk" hogy nem egy hétalvók... Csecsemőként Tamás sem aludt nap közben szinte semmit, most Laura pont ilyen. 15 perceket alszik... azt sem sűrűn. Na jó, néha azért horpaszt délután 2-3 órát, de ez nagyon ritka. Éjjel viszont alszik szerencsére, illetve aludt a kengyel előtt... Bár mostmár mintha kezdene normalizálódni a helyzet.

Azt hallottam, hogy amikor lekerül róluk a kengyel akkor is nyűgösek. Igaz ez? Te tapasztaltál ilyet?

Mamacica
mamacica
 
 


Hahó Mindenkinek!

Mi ez a Dévény-féle torna?
Bocs ha nagyon tájékozatlan vagyok....
Hogy kell csinálni? Csak kengyel után lehet, vagy vannak olyan gyakorlatok amit közben is?

Köszi,

Mamacica
mamacica
 
 


Szia!

A Dévényt én úgy tudom csak szakember csinálja.A mi gyógytornászunk is most tanulja így Mirtill nem azt kapott de hatásos volt.Én úgy tudom azoknál a gyerekeknél jó a Dévény ahol oxigénhiány vagy vmi más miatt az izomtónus nem megfelelő vagy túl laza vagy túl feszes.De ebben nem vagyok járatos ez Juli szakterülete.

Azt én nem vettem észre,hogy a kengyel levétele után nyűgös lett volna Mirtill.SŐT kifejezetten boldog volt.Állandóan rúg-kapált és már másnap oldalra is fordult.

Hogy van Laura?Szokja már az igazítást?
Remélem hamarosan lekerül róla!

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!

Akkor a Dévény nem nekünk való - hálisten nála nem volt oxigénhiány, 10/10-es apgarral született. Amikor a doki odatartotta a műtőben hogy megpusziljam, nagyon tuti rózsaszín volt :-) mint egy kismalac :-)

Szokjuk, szokjuk igazából Laurát nem is zavarja már, szegénykém próbálna oldalra fordulni a kengyelben... Nem hiszem, hogy összejön neki. Tornáztatom minden pelenkacsere alkalmával, a rossz lábát sajnos nem, vagy csak nagy sokára nyújtja ki, és amikor kezdem mozgatni akkor összeráncolt homlokkal nyögdécsel szegény kis bogaram, biztosan fáj neki. De utána lazul :-) A kengyelt ő biztosan hamarabb megszokja mint én. Engem továbbra is nagyon zavar, az a kényszerképzetem hogy egy csomó mogzásban zavarja, lemarad, nem csinálhatja azt amit szeretne stb stb... Nehéz elfogadnom, hogy most ezzel teszek neki a legjobbat, hogy "kalodába zárom" hosszú hetekre.

Boldog Karácsonyt!!

Mamacica
mamacica
 
 


Szia!

Köszönjük!Nektek is Boldog Karácsonyt!

Mirtillnek volt egy kis oxigénhiánya már kakis volt a magzatvíz!
Te is császárral szültél?
Én azzal,Mirtillnek 9/9volt az Apgarja és Ő nagyon lila volt még napok múlva is az volt.Kapott egy jó kis fertőzést,én is a sebemet viisza kellett nyitni egy kicsit.Szóval nem volt könnyű de már túl vagyunk rajta.
Mirtillnek feszes volt az izomtónusa így vmi nyugtatócseppet adtak neki a kórházban.

Próbálj megbékélni vele mert biztosan érzi rajtad a feszültséget is az nem jó egyikőtöknek sem.Még az a szerencse,hogy tél van és nem látja senki mert az emberek nagyon idétlenek bírnak lenni.Legalábbis errefelé.
Mirtillre nov.23-án tették rá és febr.24-én vették le így nekünk sem látta senki.És biztos nekik is jobb mert nem izzadnak alá mint nyáron.

Mirtillre nem volt semmi rossz hatással mentálisan.Teljesen jól érezte magát,boldog,kiegyensúlyozott baba volt.
A beszéde nagyon szépen fejlődött(mostmár folyékonyan beszél,sok dalt,mondókát ismer)szerintem amiatt,hogy a mozgásában kicsit korlátozva volt.Így inkább a beszédre koncentrált.Ja és a hasizmai is szépen erősödtek.Mindig felemelgette a fejét.A gyógytornász is mondta,hogy nagyon erősek a hasizmai emiatt.
Szép kockahasú volt! :D

Ha nem haragszol megnéztelek az Iwiwen!Nagyon szépek a gyerkőceid!

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Kedves Mamacica!

Csatlakozni tudok Ildikóhoz. Sajnos minden feszültség és rossz érzés, ami benned van a kengyellel kapcsolatban visszahat a babára is. Nekem is nagyon nehéz volt összeszednimagam, nem utálni teljes szívemből a kengyelt és a gyógyulás eszközének tekinteni. De sikerült.
Emesének is inkább a beszédfejlődésén lökött egyet a kengyelviselés, most még csak 16 hónapos, de annyit beszél, hogy "csodájára járnak", és tudja az összes dalt és mondókát amit születése óta mondogatok és énekelek neki.
Én is tele voltam szorongással amiatt, hogy korlátozzza a mozgásban a kengyel, de mivel "csak" 2 hónapig volt rajta, utána gőzerővel kezdett forogni, ülni, kúszni, mászni. Bár az az igazság, hogy kicsit ellustult a kengyelviselés alatt, de cselesen próbáltam ösztönözni bizonyos mozgásformákra a kedvenc játékok elérésével és egyebekkel, ez nekünk bejött.

Nekünk egyébként tavaly az volt a karácsonyi ajándék, hogy végleg levehettük Manóról a kengyelt, sosem fogom elfelejteni azt az estét.
Hasonlóan szép, boldog karácsonyt nektek is!

Eszter
pearl23
 
 


Hahó,

Szia Ildikó,

Nem baj ha megnéztél az iwiwen :-) köszi :-) te is fent vagy?
Mindkét gyerekem császáros volt, Tamás nem tudott megszületni mert nem tágultam, vele 15 órát vajudtam és ő is sokat szenvedett velem, ő lila volt rendesen, úgy nézett ki, mint egy kis padlizsán :-) de szerencsére semmi baja nem lett tőle, nagyon okos kisfiú, jövőre iskolás lesz már - hú, nagyon megy az idő :( Laura így már csak császárral születhetett, bár titkon reménykedtem sima szülésben. De az orvostól azt kértem, hogy ha császár is lesz, legalább ne tervezett... Várjuk meg amíg ő akar jönni. Így aztán vele is sikerült 6 órát vajudni, jó volt, vágytam rá.

Na a beszédfejlődéstől nem félek :-) Tamás 10 hónapos kora óta beszél, gyakorlatilag folyamatosan, még álmában is :-) Laura már kezdi, mondja, mondja, hő hő heő heő eeeee, meg ilyeneket és ha énekelek neki ő is szeretne utánozni nagyon :-)

Eszter, szia

tök jó lehetett a karácsonyotok kengyel nélkül! Rólunk leghamarabb január végén kerülhet le ha addigra lesz csontmag. De mindegy is mikor, az a nap ünnep lesz mindegy mikorra esik majd :-)
Igérem, igyekszem megbarátkozni a szíjjal, valóban nehéz, legalább annyira a gyerek ellenségének tekintem, mint barátjának de tudom, hogy enélkül akár sánta is lehetne az pedig nem lenne jó, sőt iszonyú lenne ha egy ilyen aranyos kislány bicegne. Én is próbálom serkenteni a mozgásokra amikor nincs rajta a kengyel. Ó ma elfelejtettem hasra fordítani! :( Na majd holnap bepótoljuk...

Jó pihenést mindenkinek, és ne feledjétek: mától hosszabbodnak a nappalok!

Mamacica
mamacica
 
 


Sziasztok!

Igen én is rajta vagyok!

Mirtillel én is vajúdtam 8órát.Már terhesen is mondta a doki,hogy lehet császár lesz mivel elég nagy volt a feje,nehezen is jött össze.Úgy beszéltük meg,hogy elindul simán és ha bármi probléma van császár.Nem nagyon tágultam,meconiumos volt a magzatvíz és a vérnyomásom is felszaladt.

Én talán azért voltam könnyebb helyzetben a kengyellel mert előre felkészültem rá.
Én is csípőficamos voltam,kengyelem is volt így amikor megtudtam,hogy lányom lesz gondoltam,hogy Ő is örökli így már a terpeszbetétes rugit rögtön rádtam mhelyst hazajöttünk.De úgy látszik ez kevés volt.És láttam a lábát hogyan áll így gondoltuk,hogy kengyelt kap.De azért először elég rossz volt.
Nekem a férjem mondta,hogy ne csináljunk róla fotót kengyelben de azért készült róla pár.
Én miután levették róla ki akartam dobni de akkor pont aférjem mondta,hogy tegyük el így még most is meg van.

Tudom,hogy rossz de én mindig arra gondoltam,hogy ha nem adom rá és véletlenül sánta lesz mit mondok majd neki ha nagy lesz.Hogyan számolnék el a lelkiismeretemmel.Ezt elfelejti hamar de ha vmi maradandó baja lesz az én hibámból at sokkal rosszabb.
Ezért nem értem sok anyukát amikor nem adják rá a gyerekre még a terpeszetétet sem.

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok,

Aggódom. Laura nem mozgatja a beteg lábát ha leveszem róla a kengyelt. Ha mozgatom akkor látszik rajta, hogy fáj neki és magától nem mozdítja és nem nyújtja ki. Ezzel szemben a másik lábával kifogástalanul rúgdalózik.
Nem lehet, hogy valami baj van?

Ildikó,
Én is gondolkoztam, hogy eltegyem-e a kengyelt. Gyanítom, hogy a kukában végzi mert gyűlölöm. Ezzel együtt én sem tudnék elszámolni a lelkiismeretemmel ha sántítana később.

Sok ajándékot mindenkinek :-)

Mamacica
mamacica
 
 


Sziasztok (leginkább megint csak jómagam :-( )

Már két éjszaka óta rendesen alszunk, úgy, ahogy a kengyel előtt, egyszer kel fel a csaj, olyan 2 és 3 óra között, szopizik és alszik is vissza. Látom rajta, hogy megszokta, tekereg, rúgdos benne - sajnos csak az egészséges lábával. :-(
Már nagyon várom, hogy egy hét múlva vigyük a dokihoz, aggaszt ez, hogy a beteg lábát nem mozdítja. Remélem nem rontja el a kengyel még jobban. Rémlámom, hogy nem is kellett volna a kengyel, mert ezzel teszi tönkre a lábát és soha többé nem tudja majd megmozdítani.
Én változatlanul utálom a kengyelt, mert mégis csak akadályozza a mozgásban a kicsikémet, hiszen ha leveszem róla fürdés előtt akkor nagyon boldog, oldalra is fordul. Nagyon várom azt a napot amikor levehetjük végre.

Mindenkinek kellemes további ünnepeket.
mamacica
 
 


Szia Mamacica!

Sajna nem tudom miért nem mozgatja a lábát.Talán a védőnőt vagy a gyerekorvost kellene megkérdezni holnap hátha tudnak valamit mondani és ne aggódj még egy hétig.
Mirtillnél ilyen nem volt(vagy nem vettem észre)pedig Neki elég rossz volt a lába.

Ő is nagyon boldog volt amikor levettük róla fürdés előtt.Egyébként mennyit lehet szabadon?Mirtill naponta csak 1órát lehetett pedig azt mondják,hogy 6hét után már többször le lehet venni.Hát nekünk nem lehetett.És itt Miskolcon általában mindenkivel kihordatják a12hetet biztos ami biztos.

Egyébként hogy telnek az ünnepek?
Én sajna tegnapra beteg lette.Folyik az orom és mindenem fáj.Péntek este Mirtill is belázasodott kapott antibiotikumot így már neki nincs baja.
Teszek róla egy friss képet!

Szia!

Kép

Kép
ildikó74
 
 


Szia Ildikó!

Milyen szép a kislányod! A kis kép alapján nem gondoltam, hogy ilyen csinos! Porszívót kapott? Akkor lesz segítséged :-)
Hogy becézitek egyébként?
Tőlem is szokták kérdezni hogy becézzük Laurát, azt szoktam rá mondani, hogy kiscsillagnak :-)

Te nem izgultál amikor elindult, hogy fog-e sántítani?

Kérdeztem a védőnőt és a gyerekorvost is. Összegezve a lényeg, hogy nem lehet nagy baj, de kérdezzem meg a jövő héten az ortopédián. A neten (iwiw) azt írta egy védőnő, hogy lehet-e sérülése. Ezen elgondolkoztam! Ugyanis amikor a kengyelt feltették rá akkor egy bizonyos orvos mindenképpen be akarta nekem bizonyítani, hogy az egyik lába rövidebb (egyébként nem az, mert nem ficamos) és kificamította (!!) a labilis csípőjét, úgy nyújtotta ki a lábait, hogy a rossz lábát teljes erőből nyomta felfelé. Persze szerencsétlen gyerek ordított! Hogy fájhatott neki! És mondta nekem, hogy nézzem meg, hogy nem egyforma. Én meg letéptem a kezét a gyerekről, hogy persze hogy nem az ha direkt kificamítja. Ennyire nem vagyok hülye! Ettől lehetett sérülése éppen ami fáj... Kissé vérlázító, hogy a doki kínozza a gyereket csak hogy megmutassa, igaza van!
Nem is idegesítem magam, többet nem adom annak a dokinak a kezébe.
De tegnap meg ma már kinyújtotta a kis lábát és jobban mozgatta szerencsére.

Az ünnepek jól telnek, köszi :-) bár nem kedvencem sem a karácsony, sem a szilveszter, nem szeretem ez a nagy felhajtást.
Te hogy vagy ezzel?

Mamacica
mamacica
 
 


Szia Mamacica!

Hát bizony ilyen csinos!Sőt túlságosan is az!Mindig kínlódunk a súlyával és az evéssel.Merthogy nem nagyon akar enni!
Volt időszak amikor sokat bőgtem miatta de már rájöttem,hogy annyit eszik amennyit szükségesnek tart.Nem beteges,értelmileg jól fejlődik és nő szépen.Azt pedig túlzásba viszi.A korához képest elég magas és elég gyorsan nő emiatt már voltunk orvosnál(endokrinológián)de nem találtak semmi kórosat.Azt mondta a doki,hogy mags,sovány testalkatú de jól fejlett,értelmileg pedig jóval 2év fölött van.De azért majd februárban vissza kell vinni.
Egyébként 27hónapos 94centi és 11,3kg.Ilyen csinoska!
Azt mondta a doki,hogy lehet azért lép befelé mert túl gyorsan nő és az ízületei és izmai nem tudják követni.

Ilyet még nem is hallottam,hogy egy doki direkt kificamítsa egy gyerek lábát!!Szörnyű!Akkor lehet valóban az fájhatott szegénynek!Na de ha már jobban mozgatja nem lesz semmi baj.

Mi nem nagyon becézgetjük Mirtillt néha hívjuk Mircsinek,Mirikének de nem nagyon figyel rá oda.

Én sem vagyok oda az ünnepekért.Mondjuk én nem nagyon főzök ilyenkor Anyukám mindent megcsinál szerencsére.
Szilveszterkor aludni fogunk mert a férjem megy éjszakára dolgozni .

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok, Ildikó, Mindenki!

A combfej csontmagjának egyébként mikor (hány hónapos korban) kell kialakulnia?

Ildikó, ne aggódj az evés miatt, Tamásom ugyanilyen rossz evő volt, csak 5 évesen kezdett kupálódni de még ma is úgy kell diktálni bele a kaját, mindenfélével zsarolni, hogy egyen. De ezzel együtt szépen fejlődik és szinte soha nem beteg.

Üdv!
mamacica
 
 


http://www.euagazat.hu/portal/server.pt ... cam_eb.pdf

ebben sztem tök jól benne van minden, talán érthető isaz 5. oldalon van a csontmag: 4-8 hó között
rjuli
 
 


Sziasztok!

Juli!
De jó,hogy vagy!!

Mamacica!
Ebben is benne van,hogy a rossz lábukat nem nagyon mozgatják.De ha majd javul biztosan fogja használni azt is.

Mirtill 5,5hós volt amikor a kengyel levétel előtt csináltak röntgent és arra az volt írva,hogy a csontmag jó helyen van,jól fejlett.

Egyébként én nagyon vártam már,hogy elinduljon mert nagyon féltem tőle,hogy sánta lesz.Állandóan azt méregettem,hogy egyforma hosszúak-e a lábai.Amikor a gyógytornászhoz jártunk vele is megnézettem és azt mondta,hogy kb.3mm van a két lába között.

Az evés miatt már nem aggódom ezen már túl vagyok.Szoktunk járni a bölcsibe játszani és ott olyanokat is megeszik amit itthon sosem.Ezért bízom abban,hogy ha ősszel oviba fog járni ott jobban fog enni.

Szia!

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok!

Juli, nagyon köszönöm a leírást, valóban kimerítő :-) én is észlelem nála, hogy már nem ugrik ki a csípője, mert körzéskor nem kattan. És a lábát is jobban mozgatja már. Remélem nem lesz rajta sokáig ez a cucc.

Ildikó, tuti jobban eszik majd a csaj ha látja, hogy a többiek is esznek. Bár nálunk ez sem jött be :-( Tamás nagycsoportban kezdett valamennyit enni az oviban.

BUÉK
mamacica
 
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: