Új privát üzeneted érkezett!

Íme az én kis Mártonkám előzménye és története: Tavaly karácsonykor kb pontosan akkor teherbe estem,idén szeptember 22.-ére lettem volna kiírva.Mentem is uh-ra korán (5-6.hét). Nagyon boldogok voltunk.Következő hét megint uh,mint kiderült nem véletlen:A petezsákban nem volt látható az embrióKépSőt az a pár mm "zsák" is kisebb lett).Még aznap este vissza a kórházbaKép Hála kedvenc nődokimnak:megelőzött egy vetélést. Én persze kiborultam,sírás-rívás,még a páromnak is könnyes volt a szeme aznap és este.Fogadott orvosunk vigasztalt,ami nagyon jól esett akkor."Még annyi gyerköcünk lehet,amennyit csak szeretnénk"-mondta.Hát így is történt 4 hónap múlva megfogant a kisfiam.Akkor úgy voltunk vele,hogy elsőre úgysem sikerül...hát sikerültKép Mondanom sem kell: hetente uh,ill. mivel nem derült ki,hogy mi okozta volna a vetélést,ezért sárgatest hormon kúra amitől olyan rosszul lettem,hogy 1 db-nál többet nem szedtem be,lesz ami lesz! Ismét nagyon boldogok voltunk és vagyunkKép,pedig én nem sok reményt fűztem az elején ehhez a terhességhez.Mostmár annál inkább,ez "már megmarad nekem,örökre,azt hiszem..." Eddig minden vizsgálat jó és minden leletem negatívKépAzt is mondta a doki,hogy ilyen terhességet szeret látni!Rólam nem is beszélveKép Gondolom holnap is minden oké lesz,mert nem is lehet másképp! Kép Ilona (21-22.hét)
Vendég
 


Nagyon örülök Nektek Kép
annyira jó, hogy mindenki ennyire boldog Kép

Nembaj, csak azért sem kezdek el bőgni Kép

Lir
lirian
 
 


Ilona,persze, hogy nem lesz semmi baj, nem lehet, mikor ennyien, ennyire várjuk a szüléstörténetedetKép

Lir, a tiedet is ámKép

Puszi, Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 

 
 

Sziasztok! Kép Hát így legyen...sok-sok szüléstörténetet szeretnék,aztán ha megunom, jöhet az enyém isKép
Vendég
 


Lirian! Remélem csak azért nem írsz,hogy mi volt tegnap este a dokinál mert még mindig reggelizel, vagy mert otthon maradtál!?
Vendég
 


Szia Ilona Kép

vagyok ám, csak pörgés volt nagyon Kép
Elvileg minden rendben volt, az orvos nagyon jó fej, elküldött a kötelező vizsgálatokra...
Jövő héten AFP, lehet izgulni az eredményekért Kép

Nálatok minden rendben? Kép
lirian
 
 


Szia! Kép Nem kell majd másfél hetet várnod az eredményre,nekem előbb megmondták telefonon,hogy minden oké,csak nem emlékszem,hogy mennyivel előbb,nálam minden nap számítottKép Én meg ma megyek dokihoz,ráadásul új helyre költözött és csak kb. tudom hova kell mennem. Kiváncsi vagyok nagyon...
Vendég
 


Mesélj majd Kép)
szerinted hülyeség, hogy én mintha időnként éreznék valami mozgást poci-tájékról?
Tudom, hogy kicsi még Lili, de mégis....

Lir
lirian
 
 


Mesélek majd Kép Szerintem nem hülyeség,hogy érzel valamit és én nagy bajba voltam,hogy melyik legyen az a nap amikor "megmozdult a baba",merthogy a védőnő szerint az egy fontos dátum és a kismama könyvbe is be kell írni! Vannak számomra egyértelmű mozgások és van olyan,hogy csak érzem,hogy ott van (szerintem akkor csak nyújtózkodikKép) Szóval szerintem Lili már nem olyan kicsiKép
Vendég
 


Nem annyira kicsi, tegnap ahogy a doki vizsgált kidudorodott kicsit a hasamon az 'Ő szobája' Kép
Csak a nagykönyvek a 20. hét környékére mondják az első babás mamáknál az ijesmit.
Én meg lassan egy hete érezgetek hasonlókat.. néha már azt hiszem, hogy csak beképzelem magamnak a dolgot
lirian
 
 


Sziasztok!

Én úgy tudom, hogy a labor eredmények a Söfiben két- három nap múlva gépen vannak.
Én annak idején az orvosomtól tudtam meg az AFP-t,azt hiszem a vérvétel utánni második napon kellett őt felhívnom, és akkor mondta meg.

A mozgásokról meg azt mondták, hogy a vékonyabb testalkatú lányok előbb érzik a babák mozgását.De egyértelmű, na aggódj, hogy nem fogod megismerni.A dátum pedig tényleg fontos.

Puszka, Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Sziasztok! Voltam dokinál: teljesen jó méhszáj, továbbra is a korának megfelelő baba méretek (koponya+combcsont),szépen fejlődik,eddig 4 kilót híztam ami szintén jónak mondható,nincs fehérje a vizeletembe.Kedden terheléses cukorvizsgálat, a két vérvétel között megint uh ezúttal a kórházba ill. EKG (belgyógyászat). Hát mit mondjakKép oda van rám figyelve rendesen! Aztán rátértem a februári nagy eseményre,hogy hát szeretném ha ő vezetné le a szülésem, szerinte ez teljesen természetes,Figyelembe vesz,de elszoktak menni februárba síelni (évente 2-szer nyaral 1-1 hetet),ígyhát 95 százalék,hogy ő is ott leszKép Majd csak összeegyeztetjükKép Jó fej doki nagyonKép Mindegy,még egy picit odébb van,majd ezen később filózokKép Puszi mindenkinek,majd még jövök...
Vendég
 


Ezer gratula Ilona Kép
Jóég, de jó neked, hogy már februárban... Kép
További szépeket Kép
lirian
 
 


Jó alaposan kiveséztem a mai vizitetKép Beírtam a naptárba a heteimet: 2005 január első hetében én már 35 hetes leszekKép az tudjátok mit jelent? Akkor lassan útra készen kell állnomKép Húúú,de izgi... Nektek is minden jót!!! Kép
Vendég
 


Szia Ilona Kép

Mesélj majd Kép Láttad a kicsit? Kép Meg mindenről Kép

Lir
lirian
 
 


Sziasztok!

Ilona,nektek aztán különösen szép karácsonyotok lesz.
Bár inkább kijavítom magam, neked azért lesaz különösen szép, mert nem sokára útra kész a babád, Lir is a babájával a pocakjával áll majd a fa alatt, mi pedig Sárával életében elöszőr ünneplünk majdKép

Puszka, Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Léna Kép)
Igen, úgy tűnik, ez a karácsony mindenkinek kiemelten szép és emlékezetes lesz Kép
Ebbe még bele se gondoltam igazából Kép

Mesélj, milyen a babázás? Néha kicsit aggódom még emiatt is.... bár... ha már ott tartanék... .)

Lir
lirian
 
 


Sziasztok! Kép Újra itt! Hugoméknál voltam ma is. Kép Kaptam kis overállt,plédet,még kapok egy pólyát meg persze a gyerekágyat is,majd később elhozzuk.Nem vagyok babonás de még várhat 1-2 hónapot. Tegnap láttam a kis Marcit Kép persze fejjel lefelé van még mindig, ugyanolyan boxállásban mint a profilomba a képen csak azóta sokat nőttKépsokkal nagyobb lett,alig fér el az uh képénKépvagyis nem is fér el! Dokibácsi mutatta a kis szívét,meg minden porcikáját,minden okés. KépDehát ezt le írtam már jó hosszan tegnap!Kép Nekem a jövőhéten lesz egy különösen szép 29. szülinapom,aztán a párom 2 hét múlva 30 leszKép Aztán jöhet az a karácsony amilyenről mindig is álmodtamKépés gondolom nem csak én... Pusz Ila
Vendég
 


És,hogy mik a kellemetlenségek eddig a terhességem alatt? Hát lássuk csak: 1KépA derekam tájékán baloldalon olyan mintha becsípődött volna egy ideg,de csak akkor érzem ha fekvésből felülök,ami emiatt nehézkesen megy.Apa szeretné masszírozni de ez olyan mélyen van valahol és nem ér el odáig a keze.Orvosnak nem mondtam,talán mert "csak" akkor kellemetlen ha felkelek. 2Kép Vérzik az ínyem, erre Chorsodyl oldatot használok.Elég jó! 3Kép Van itthon vérnyomásmérőm, amin úgy hetente méregetem is,de mindig jó! 120/80 körül van mindig,DE tegnap amikor 2-3 emeletet gyalogoltam felfelé a doki rendelőjébe akkor a buta néni majdnem rögtön meg is mérte és éppen csak határeset volt: 139/96, a pulzusom meg 120 felett!Ami be is került az adataim közéKép.A doki persze megnyugtatott,hogy van erre korszerű gyógyszer amit terhesség alatt is lehet szedni,hát köszönöm egyelőre nem mert...Hát ezért is a belgyógyászati vizsgálat kedden,ami amúgy is lenne. 4Kép A mellbimbóm ha "bedurran" akkor nagyon érzékeny és szinte fáj is,olyan mintha begörcsölne. 5Kép Nincs ötödik Kép egyelőre!
Vendég
 


Összegezve: jól vagyok! Kép A kedd jó húzos lesz, de azért várom...
Vendég
 


Ilonaaaaaaaaaaa, nagyon vigyázzá ám azzal a vérnyomással, én amiatt szívtam 3 hetet a kórházban!
És van rá gyógyszer, persze, Dopegyt, amit a 78 éves nagyim szed...
Szóval ne legyen rá szükség.
Én mindig úgy csaltam, hogy mikor tudtam, hogy jönnek mérni, feküdtem 1000rel az ágyban és nem mentem zuhizni közvetlen előtte, mert az is dobja ám rendesen.

Lir, hogy milyen a babázás ?Hát, szinte napra pontosan fél éve aludtam utóljára át egy éjszakát.
A házimunka akkor megy, ha csemete végre szunyókál, ami elég ritkán van.
Sose voltam egy nádszál, de szülés óta, mint egy viziló...
Szóval boldog vagyok, de ténylegKépKép
Nekem van a legédesebb, legszebb és legokosabb babám a világon, de ezzel biztos ti is így lesztek majdKép


Puszi, Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Kép Vigyázok,de a magas vérnyomás az veszélyes is a babára! DE nekem amúgy mindig tökéletes a vérnyomásom! Gondolhatod,hogy tegnap este óta hányszor mértem márKépNa,mindegyKép LÉNA: Kép A lényeg,hogy jó édesanya és feleség vagy a többi (kilók) csak másodlagos! Puszi nektek
Vendég
 


Szia Ilona és Léna Kép

Képzeljétek: elaludtam még a Szülőszoba előtt Kép
Most meg sajnálom ezerrel...
Nna, mind1 Kép
Már csak négy nap, és megyek vérvételre... Léna, juteszembe Kép édes volt a használati utasítás, amit a Söfis topicban adtál, hogy mindenképpen köszönjünk a nővérnek, aki leveszi a vért Kép Majd igyekszem nem elfelejteni.

Holnap délelőtt iskolában vagyok, vizsgázom is, hogy teljes legyen az élmény Kép

Ilona, leszel gépközelben a hétvégén? Kép

Lir
lirian
 
 


118/78 Kép Sziasztok! Lir: lesz még szülőszoba!Kép Miből vizsgázol? Apa azt mondta ma reggel,hogy elmehetnénk holnap olyan baba-mama boltba,hát örülnék nekiKép De amúgy leszek,te? Arra gondoltam,hogy sétáló EDA-val szeretnék szülni!A Söfis topikba meg is kérdeztem,hogy van-e a kórházba.Valószínü,hogy így elsőre egy kicsit hosszadalmas lesz a folyamatom,viszont nem szeretnék feküdni több órán keresztül!KépÉs ha nincs akkor lehet,hogy még kórház váltásra is képes lennékKép
Vendég
 


Szóval van luxus EDA Kép ill. csak az van a vajúdás alatt. Persze még beszélek erről a dokival,hogy mi a véleménye,mellékhatások,stb. Mi van velem?Be vagyok tojva?:o
Vendég
 


Luxus? Kép

én elég rosszakat hallottam az olyan éjjeli szülésekről, amikor nem EDA-s az anesztes ügyeletes...
lirian
 
 


CSajok, az anesztest is lehet fogadni, persze bőséges jutralom ellenében, úgy emlékszem 25 ezer Ft, és akkor őt is lehet riasztani, mint az orvost, szsznőtKép
Persze ki tudja előre, hogy kell-e vajon, vagy nem.Ha épp ott van, mikor szülsz, akkor szerencséd van, bár ilyenkor is illik csúsztatni.

Lir, a szszobát a www.tv2.hu -n megtalálod.Az oldal közepe táján vigyorog ezerrel Kandász Andi, és a szöveg alatt találsz egy kis kamerát, rákatt és már pörög is a moziKép

Én is ma délelőtt néztem meg imigyenKép

Puszka, Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Léna köszönöm Kép)
Ha ittvagy még, egy kérdés:
honnan a fenéből tudjam, hogy fogadjak-e anesztest, vagy nem lesz rá szükségem?
VAgy csak akkor fizetek neki, ha be is rángattam?
Vagy ha nem fogadtam, és nem ügyeletes, akkor így jártam?
Jóég Kép
lirian
 
 


Ja, és vajon az orvosom mennyire fog beleszólni, hogy kérek-e?
lirian
 
 


Jajj.. bocs
mi is pontosan a sétáló EDA? Kép
lirian
 
 


Lir!Miket hallottál?konkrétan!Kép Ha természetes úton jön ki a baba(amit remélek),akkor nekem biztos kelleni fog ilyen eda.Voltam írisz-diagnosztikán,ott mondta a nő,hogy fájdalomérzékeny vagyok meg tudom magamról isKép
Vendég
 


Azt lehet hallani, hogy ha éjjel szülsz, és nincs szerencséd, akkor nem az az anesztes, aki EDA-t tud beadni, akkor az pech, mert be kell őt rángatni, aminek szép ára van.
Fogalmam sincs, pontosan hogy van ez, Lénát faggatom én is Kép
lirian
 
 


Nyílván elöszőr a dokival kell erről az egészről beszélni! Aztán az anesztessel is mindenképpen! Magyarázza el,hogy mi is ez pontosan,mi a menete, adagolás,mellékhatás,stb.Szerintem a szülésfelkészítön ez is szóba fog kerülni!Azért jó mert mindenképpen csökkenti (vagy meg is szünteti a fájdalmat), nem hosszabbítja meg a vajúdást, a méh izomzata sokkal jobban el tud lazulni...és aktív közremüködője maradhatsz a szülésen. Kép
Vendég
 


Ígyvan Kép
Kár, hogy csak egy hónap múlva jutok el újra a dokihoz, ha minden rendben (remélem csak egy hónap múlva jutok el Kép )
Majd én is megkérdezem tőle, végülis, addigra 20 hetes leszek, már aktuálisabb lesz a téma. Kép
lirian
 
 


NyugiKépvan még időnk! Az a véleményem,hogy ha van erre lehetőség akkor ne szenvedjünk feleslegesen!? Kedden van randim a dokival,de az nem olyan beszélgetősdis lesz,majd meglátom.Viszont 3.-án biztos,hogy rákérdezek és hol van még az!Kép Az a bajom,hogy erről még semmi rosszat nem olvastam,csak jókat,de azt sokat!!!
Vendég
 


Na, csajok.Először is, beszéljetek erről az orvosotokkal, mert az enyém pl. kifejezetten ellenezte.
Aztán, mikor van a szülésfelkészítő azon az anesztes bácsi(nekünk ő volt)elmondja, hogy mi is pontosan ez az egész.
Ez úgy van, hogy van a kh-ban 3 anesztes, ebből 2 szúr ilyet(a 3.-at vajon minek tartják...?)Ha épp mikor szültök egyik sincs bent(tehát a 3. ügyel)és nem is kértétek meg előre, akkor ez van, így járt az ember.Ha vmelyik épp ügyel, akkor szó nélkül beadja, ha jónak látják az orvosoddal együtt, mert minden esetben az ő beleegyezése kell hozzá.Ha nem ügyel egyik se, de vmelyikkel előre meg volt beszélve, akkor jön ő is.Ha bejön és mégsem kéred, akkor is tejelhetsz, akkor is így jártál.
Remélem nem voltam túl kusza.
A sétálóról én is hallottam, de nem tom mi az.
Sztem írd be egy kereső programba, aztán csak kidob vmit.

Egyebként nekem a Sorbán csinálta a császárhoz, tök jó fej voltKépŐ tartotta a szülésfelkészítőn is a fájdalomcsillapításos részt.
Összevissza beszéltem a fájások miatt, erre elkezdett poénkodni, hogy nem vagyok beszámítható, inkább a közönségemmel tárgyal.Aztán műtét után minden nap bejött.
Mondjuk volt egy szenya húzása.Én nem tudtam, hogy le van ragsztva a hátam, mondjuk nem tudom mit gondoltam, de mindegy, egyik nap, azt mondja nekem, hogy mutassam a hátam, mit sem sejtve oda tartom neki, erre szó nélkül lerántotta a tapaszt, azt hittem besz@rokKépMeg is lepődtem, meg fájt is.Kép

Na, csók, megyek, mert leég a zbab főzi.

ui.:mondjátok, miért sír az ember a szszoba adásainKép

LÉna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Az még hagyján,hogy sírtam,de majdnem hangosan zokogtamKépazt hittem ki kell mennem a szobából mert nem akartam,hogy a párom lássa,hogy megvagyok zakkanva hirtelenKépde mivel "muszály"voltam nézni meg hallani, ezért valahogy sikerült magam visszafogni,de nagyon nehezen sikerült csakKép Így jártam
Vendég
 


Tegnap este éjfélkor be az ágyba, már hulla fáradt és álmos voltam de nem tudtam elaludni mert annyira ficánkolt a kis Marci,hosszú perceken keresztül,olyan édes,annyira imádomKépApa odatette a kezét,aztán jól megijedtKépérezte ő is!
Vendég
 


Hátha még itt vagy Ilona, meg persze Lir, neked is mutatom, a holnap félévest távirányítóval táplálomKép
Kép

Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Aranyos nagyon,de mivel táplálod?Kép
Vendég
 


Nekem az előbb lemaradt a távirányítóKépbocsi. Szeretjük a képeket!
Vendég
 


Léna, a holnap féléves gyönyörű Kép)
A távirányító nálunk is központi szerepet játszik, csak másképp: én folyton leöntöm valamivel Kép
lirian
 
 


Sziasztok!Kép Lirien neked egy "kalappal" a vizsgádhoz! Remélem tanultálKépés akkor sikerülnie kell!? Más! A sétáló EDA az amikor sétálni is tudsz vele mert a lábad nem zsibbad el.,szemben a császárnál használatossal. Azt hiszem a végére ( a kitoláshoz) már nem kapsz újabb adagot,hogy érezd az ingert,azt hiszem,de majd csak kiderülKép
Vendég
 


Sziasztok! LÉNA!Kép Nekem nem volt rossz a hangulatom,de sokat dobtál rajta,ha érted mire gondolok...Nagyon jó!Kép SÁRÁNAK is sok pusziKép
Vendég
 


halihó
Ilona, maga járogat a tavaszi babás topicba is?
Pedig ide is fel akartam tenni, de lelőttedKép
akkor teszek másik édeset nektek
Kép
Bár, ha garázdálkodsz a topicban, akkor bizti ezt is láttad.
DeLirnek, talán még új.

Na, tsók, Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Csá! Nem szoktam átjárogatni,csak ha meglátom a neved Kép akkor! Tényleg láttam már ezt valahol, de nem baj,nagyon jó Kép
Vendég
 


Sziasztok Kép)

Ilona, úgy tűnik, sikerült a vizsgám, bár az eredményre szombatig várni kell Kép

Hogy vagytok, mi történt a hétvégén? Kép

Lir
lirian
 
 


Uhh Kép
Ilona, olvastad a 2005. tavaszi topicot? Kép
lirian
 
 


Sziasztok! Kép Lir.: Köszi jól vagyunk,bár ma még nem ficánkoltKép Tegnap voltunk bababoltba,de nem vittük túlzásba... Holnap meg mehetek korán reggel a kórházba,már kiváltottam a patikába azt a szőlőcukrot,27 ft. voltKép Aztán meglátogatom a hugomat isKép És ti hogy vagytok? Kép
Vendég
 


Remekül, habár ma nálunk is nagy a csend Kép

Én holnap reggel megyek AFP-re, remélem gyorsan meglesz a tökéletes eredmény Kép

szőlőcukor, mire kell? Kép
lirian
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: