Új privát üzeneted érkezett!

Myssnia
Nalunk anyosom csinalta ezt. Mintha nem nevelt volna fel 2 gyereket...."jajjj ebredjen mar fel!" Es folyton bement Jazmin szobajaba. Addig,addig ameg felebredt es jo nyugos volt. De akkor meg ott hagytam oket a szobaba! Kép Hadd probalkozzon. De persze Jazmin vigasztalhatatlan volt cici nelkul. Igy anyos szepen elment... No comment
En mindenkit szepen megkertem,hogy jelentkezzen be elore, es eddig ejott. Sot mostanaban sokan vissza is mondtak a randit, mert betegek.

Norka
norkini
 
 


Norka,
Nalunk ujabban 3 naponta van hatalmas adag kaki. Jo esetben ez csak ket nap. Minel hosszabb ido telik el, annal jobban gyotrodik Miki, aztan meg amikor kiurul az irtozatos mennyisegu kaki, akkor meg az a baj, azert sir!
Most kiprobalok egy homeopatias szert, hatha bejon. Pontosabban hozattam Anyuval tobbet is, hatha nem jonne be az, amire tippelek.

Myssnia,
Orulok, hogy jobban vagy, es foleg, hogy idoben eszrevetted!
A valtozatossag kedveert nalam megint kezdodik valami, ugyanott, ahol mult vasarnap! Lehet, hogy ezutan mindig igy unneplem majd a vasarnapot?

Kangi,
A hajam mar regen latott fodraszt, a kormeimet alig van idom levagni, a borom meg rohad a kezemen a sok kezmosastol! Raadasul neha meg mindig kiver a viz es izzadok, es nem jo ram semmi a regi cuccok kozul. Kulonben meg nagyon csini es jol apolt vagyok, a szemem olyan karikas, mintha festenem! (Foleg miutan Miki fel kettotol fel negyig tagra nyilt szemekkel bamult engem, de aludni nem akart! )

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi
Engem éjszaka ver kai a víz, nem is kicsit. Át kell öltöznöm. Szor-szor, hogy ne alakuljon újra ki a mellgyuszi.
(Az én hajam is elég gáz)
Nálunk naponta kb. 3szor van kakis pelus.

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 

 
 

Franyo
Mi ujsag? Hogy telt a nap? Remelem kicsit azert pihizett a pici!!!

Zsuzsi
Ez a 3 napona kaki eleg brutalisan hangzik... :0/ Remelem bejon a homeobogyo, mert ez tenyleg fajhat Mikinek!

Izzadas
En szopiztataskor izzadok ki mint1 lo.

Lanyok
Hat mindin tiszteletem a Tietek, akik 2-3 gyerkocot vallaltatok. En neha Jazminnal alig boldogulok, hat nem tudom, mi lenne, ha kozbe meg 1-2 toportyu nyuzna!???
Mas
Valaki meg tudja nekem indokolni ,hogy miert nem lehet 6 hetig furdeni? Mert en ma mar nem birtam, es akkorat, de akkorat furodtem! Kép Isteni volt!

Jazmin ma fel1-tol 4ig nezelodott. Tegnap krumplit ettem, ugy tunik az jo a pocijanak, mert vegre nem szenved! Kép

Norka es Jazmin (aki meg mindig 5 hetes Kép )
norkini
 
 


Norka
Drága vagy, most kb. 2 órája alszik, most kezd ébredezni, ma ez a leghosszabb idõ, amit végigaludt. Délután kitoltuk az erkélyre, de ez se hatotta meg. Viszont most legalább én is aludtam egy órát, és határozottan jót tett.
Kakilásról én azt olvastam, hogy ilyenkor minden normális, az is, ha 4-5 naponta kakil a baba.

Franyo
franyo
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy ide pofátlankodok kismami létemre, de kérdésem lenne hozzátok. Nektek milyen popsitörlõ vált be, melyiket érdemes megvenni, és melyiket nem? Végignéztem az összeset, NIVEA, PAMPERS, JOHNSONS, GABI, BABY LOVE, stb. de mindegyiken az van, hogy ez a legjobb, de érdekelnének a személyes tapasztalatok, mert a férjemnek elég érzékeny a bõre, és szeretnék felkészülni mindenre. Vagy van valami csodakenõcs amitõl nem lesz piros a babák popója? Kérlek segítsetek! Köszönöm.

Nadine
33+6

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Helloci Kép

Momo Kép
szegénykém, tarts ki! Jobbulást a párodnak!!! DRUKKDRUKK!!!

Norka Kép
ez a gyerök egész nap horpasztott. Nálatok mizujs volt? Köményes kifli hatása?

Zsuzsi Kép
na, el a pesszimista hozzáállással! Nem azt mondom, hogy az én hajam egy fodrászolt csoda, mert leginkább Songoku-ra emlékeztetek, hanem, hogy dús és erös és ilyesmi. Tényleg, milyen lenne, ha az ostoba reklámok mindenféle hajfényesztö kemikália alkalmazása helyett szülésre buzditanának?! Még Nyugat-Európában elmenne, de Kinában tuti betiltanák KépKépKép

Most aludtam 3 órát egyvégtében, azért vagyok ilyen Humor Harold Kép

Myssnia Kép
akkor segitett, hogy drukkoltunk, ennek nagyon örüvök! Hogy ment ma a szopi?

Látom már, hogy fürdéshez fel kell piszkálni a kismacit Kép

Pussz
Kangi+Julcsi (ja, ma 3 hetes!)

Franyo Kép
szegény Anna! Cirikélt pocakját, hátát, és gyakran váltsatok poziciót (vállról karba, karból vállra, fektetésböl ölbe stb), az is segiti a szelek távozását. Legalábbis nálunk. Persze a hangeröt ezekkel sem lehet szabályozni Kép

Judo Kép
de jó, hogy itt vagy! Kép
kangi
 
 


Hát ezt jól összekutyultam! Lehet, hogy mégsem aludtam eleget?! Kép

Kangi
kangi
 
 


Sziasztok!

Gripe Water-t 1250 Ft-ert vettem a patikaban. Nalunk hasznal, de en eleg keveset adok neki, eppen csak annyit, amennyit nagyon muszaj. Kép

Ejszaka engem is kiver a viz, bar szerintem ez attol is lehet, hogy allandoan szomjas vagyok, es folyamatosan pisilni is kell jarnom. Gondolom, a tejtermeles es a pisiles mellett az izzadassal jon ki a maradek. Kép

Momo,
minden elismeresem a Tied. Drukk, hogy legalabb az influenza elkeruljon. Kép

MAno2,
engem is nagyon megnyugtat, hogy van a hutoben tejcsi. HA Zsombi megehezik, tudok neki enni adni. Igaz, a kirandulasok kicsit macerasak, de azert szervezessel kisebb kiruccanasok megoldhatok. Kép Amiota fejek, azt vettem eszre, hogy ha faradt vagy kialvatlan vagyok, akkor jelentosen csokken a tej mennyisege. Meg estere is mindig joval kevesebb jon. Kép Igy a reggeli tobb mennyisegbol lehet potolni az esti hianyt. Kép

Bocsi, most mennem kell...
Gombóc
Gombóc
 


Nadine,
Vatta, olivaolaj...nalunk ez a popsitorlo!

Lanyok,
Nekem baromira elegem van a mai napbol! Miki egy arva percet nem aludt...vagy legalabbis nekem ugy tunt, ordit, mint a sakal, csak az en kezemben hallgat el neha. Kozben meg faj a mellem, fejni nem tudok belole, egyreszt mert nem jon, masreszt, mert nem tudom letenni Mikit. Ezek utan gondolom az ejszaka is hasonlo lesz. Persze a ferjem raert delutan egy orat aludni, mert hat o biztos nagyon faradt. En meg tenyleg lassan osszeesek a faradsagtol.
Jo volt egyet panaszkodni.
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsurlo és párja!
Nagy gratula a picihez, várjuk a beszámolót!

Norka,
nálunk is ritkult a kaki, pont úgy, mint Jázminnál. Mondjuk Bekivel lehet hogy most nincs minden rendben, majd holnap érdeklõdöm a gyerekdokinál (zöldet és kicsit vizeset kakil, ez már hasmenés?).

Kangi,
én speciel csupa pati vagyok, de szerintem azért, mert elfogyott az arckrémem (az egyetlen, amit elvisel a bõröm). A hajam már elkezdett hullani... Kép
Sokáig bámészkodtam az új képeiteken annyira aranyosak vagytok!

Momo,
fel a fejjel, sok jókedvet küldök és együttérzek! Kép Kép Kép

Judó,
gyere csak, amikor csak tudsz! Én sem tudok túl gyakran jönni, de jó olvasgatni, és tudni, hogy nem vagyunk egyedül!

Myssnia,
örülök, hogy elmúlt a mellgyuszi! Jó szoptatást!
Tiszta jó, hogy akkor már van saját fényképezõtök, majd rakj fel új képeket!

Franyo,
mi is pont valamelyik nap 2óráztunk, nagyon együttérzek!

Nadine,
szerintem a Pampers törlõkendõ a legjobb, az a legnedvesebb (próbáltam már Johnsons-t, az is egész jó, Niveát is, de az nekem túl száraznak tûnt, bár az a direkt érzékeny bõrre való.) Mindenesetre szerintem ne vegyél óriás/dupla csomagot semmibõl, csak miután kipróbáltad és bevált. Popsikenõcsbõl nekem a Sudocrem vált be (a kórházi ajándékcsomagban van minta), ettõl nem lesz patis (mint a gyógyszertáritól) és piros a popsija - meg is dícsérte a védõnõ popóját! Ha mégis piros lenne néhány helyen (hajlatokban), akkor a Neogranormon nagyon jó rá.

Beki tegnap volt egy hónapos, ennek örömére raktam fel új képeket ([url=http://kep.tar.hu/simonrebeka" TARGET="_top]http://kep.tar.hu/simonrebeka[/url]).

Pusz
Miszike + 4 hetes nyüszögi Beki
miszike
 
 


Lanyok,
remelem, nem lepek bele senki lelkivilagaba, inkabb csak azert irok, mert regebben nekem se jutott eszembe magamtol, mig itt a babaneten nem olvastam ezt... Szoval hogy meztelen kepeket ne publikaljatok a babatokrol. Legalabbis engem valahogy idegesitett, hogy esetleg egy abnormalis alak a gyerekem pucer kepet nezegesse kulonbozo celokbol.
Megegyszer bocsi azoktol, akik nem igy velekednekKép

-Afonya
Névtelen
 


Zsurlonak nagy nagy gratula!

Judo, persze, gyere csak! Tok jo, hogy Te is itt vagy! Kép

Kangi,
nekem a hajam OK, de az arcborom olyan pattanasosos, mint 14 eves koromban.Kép Es semmi sem hasznal ra. Kép

Zsuzsi,
nem tudsz a ferjeddel beszelni? Szoval, hogy kicsit legyen alkalmazkodobb? Mert ez eleg drasztikusan hangzik, hogy o alszik, mig Te kuzdesz a harom gyerkoccel. Kép Es ha a kezebe nyomod Mikit, hogy most akkor o vigyazzon ra?

Nadine,
nalunk volt eddig Johnsson meg Gabi torlokendo, ami jo volt, a NIVEA nekem tul vekonynak tunt. Pelusbol mar a sokadik tipust probaljuk, eloszor a Huggies Newborn jott be, aztan a MINI meretbol egyiket se szerettem, es most a tuti a Pampers MIDI. Popsikrembol a Bepanten es a gyerekorvosunk sajat talalmanya (ezt a kornyekbeli gyogyszertarakban keverik ki) a legtutibb.

Mano2,
arra azert vigyazz, hogy ne ritkisd a fejeseket, mert akkor is kevesebb fog termelodni. Sajat tapasztalat. Kép

Sziasztok,
Gombóc
gombóc
 
 


Sziasztok Lanyok!

Nem tudom, szabad-e meg ide jonni a holnap 11 hetes Lackoval, de miutan olvasgattalak titeket, idepofatlankodom nehany szo erejeigKép

Mano2: legzesfigyelorol asszem mar ertekeztunk a relevans topikban. Ugye nekunk is Maxi Phone van, nekunk teljesen ok, csak az elso 2 hetben riasztott neha. Amig ilyen pici, az erzekelo fele kell rakni pontosan, hogy minel jobban erzekelje a gep a kicsi mellkasanak a sullyedeset. Most hogy mar nagyobb, akar le is csuszhat rola, sosem riaszt a gep. Ergo szerintem ez a legzesfigyelo joKép

Seta: szerintem most mar egesz szep ido van neha, nyugodtan ki lehet vinni a kisebb, 3 het koruli babakat is. En kb 3x szelloztettem csak a gyerkocot, aztan mar mentunk is setalni, pedig joval hidegebb volt!Kép

orsoly
orsoly
 


Sziasztok Lanyok!

Nem tudom, szabad-e meg ide jonni a holnap 11 hetes Lackoval, de miutan olvasgattalak titeket, idepofatlankodom nehany szo erejeigKép

Mano2: legzesfigyelorol asszem mar ertekeztunk a relevans topikban. Ugye nekunk is Maxi Phone van, nekunk teljesen ok, csak az elso 2 hetben riasztott neha. Amig ilyen pici, az erzekelo fele kell rakni pontosan, hogy minel jobban erzekelje a gep a kicsi mellkasanak a sullyedeset. Most hogy mar nagyobb, akar le is csuszhat rola, sosem riaszt a gep. Ergo szerintem ez a legzesfigyelo joKép

Seta: szerintem most mar egesz szep ido van neha, nyugodtan ki lehet vinni a kisebb, 3 het koruli babakat is. En kb 3x szelloztettem csak a gyerkocot, aztan mar mentunk is setalni, pedig joval hidegebb volt!Kép

Mano2: en hasznaltam bimbovedot, mikor nagyon fajt a cici. Ez is bezavarhat, ugyhogy en csak 1-1 napra vettem elo, amikor mar nagyon fajt a cici. De ez tenyleg ordogi kor, ugyhogy probald meg a szopit, barmennyire faj is....

orsoly
orsoly
 


Huhh, bocsiKép

KOzben latom meg a popsitorlo is elokerult. Szerintem nem erdemes elore venni, en kiprobaltam az osszes mintat, ami a korhazi csomagban volt (asszem volt Pampers, Johnson es NIvea is). Nalunk mind bejott ugyhogy en azt veszem ami epp akciosKép Most epp NIvea soft creme van, szerintem egyaltalan nem vekony, es jo. Illatra a Johnson a legjobb, annak olyan babaszaga vanKép

Kenocs: nalunk ilyen kamillas popsikenocsot ir fel a vedoneni, de tuti jo. Ja es mellesleg baromi olcso...

Pelenka: nekem a Pampers nem igazan jon be (bar meg csak a mininel jarunk, de abbol kifolyik a pisi), en legjobban talan a DM Babylove pelusat kedvelem, tok puhaKép

orsoly

Ps. na vegul jo sokat dumaltam...Kép
orsoly
 


Sziasztok friss anyucik! :-)))

Vegre sikerult hozzatok bekukucskalnom :-)

Heni, Judo,
es jokor kukucskaltam, orulok, hogy Rolatok is hallottam :-)))

Myssnia,
jobbulast, es nagyon nagy DRUKK a szopihoz, biztatas Szilardnak, hogy tartson ki ferfiasan! :-) Remelem, mar nem is leszel lazas!

Mano2,
nekem mint gyakorlatlan mezei kismamanak az a velemenyem: persze hogy akkor sincs baj, ha ugy jon ki a lepes, hogy Ti eppen cumisok lesztek! Biztos kenyelmesebb lenne a szopi mindenkinek, ugyhogy szerintem amig lehet, hasznald ki a lehetosegeket, amire a lanyok biztatnak, de ha nem megy, ne legyen lelkifurdancsod! :-)))

Zsurlo es parja,
ide is kuldok Nektek hatalmas GRATULAkat Kép Kép Kép Kép Kép
Orulok, hogy jol vagytok, es Annacska meg jol is viselkedik Kép Annak is orulok, hogy tetszett a korhaz, mert en is oda keszulok szulni Kép

Kangi,
remelem, Julcsi hamar kipufogja magat! :-)
Nekem ugy tunik, Te hozod a regi formadat :-))) Szurkolok, hogy sokszor aludhass tobb orat egyfolytaban, ha ehhez ez kell :-)))

Momo,
csak jobb napokat Nektek! Kuldok sok Kép Kép Kép Kép Kép -t!!!
Holnap talan mar jobb napotok lesz, ahogy olvaslak Benneteket, olyan egyszer hopp-masszor kopp idoszaknak tunik ez!

Franyo, Zsuzsi,
nektek is jobb napokat! Kép Kép Kép

Norka,
profin kezelted az anyossztorit! :-)))

Miszike,
gratula az egy honaphoz! :-))) Nagyon helyesek vagytok a kepeken :-)))

Minden szepet es jot, sok-sok lelkierot es semennyi depressziot, jo etvagyu es boldog babakat, minel tobb alvast, megerto csaladot kivanok! Es meg mindent, amit kihagytam, de Ti szeretnetek! Kép Kép Kép

Kaska
kaska
 
 


Halihó csajok!

Miszike, olyan furi, hogy már egy hónapos a kiscsajsziKépKép, nagyon jók a képekKép

Pussz!
Zsófi
37+3
Csucsuka
 


Nadine
Mi vettunk 1 dobozos Niveat, az is bejott, de valahogy ugy alakult, hogy azota Johnsons-t hasznalunk. Nekem a Pampers nem anniyra jott be, a tobbit nem probaltam.

Kangi
Jazmin is aludt egez nap, sot tegnap du. 4tol ma reggel 6ig 3 negyedoras szopival elvolt. Nem hittem a szememnek! Kép

Gomboc
Es mennyi kell belole,hogy hasson? Es hat?Kép
En is pattis vagyok. Tok ufo fejem lett! Kép

Zsuzsi
Tessek helyrerakni az a pasit! Kép Jobb napokat kivanok!!!!


Miszike
Nalunk zold kaki nem volt meg, de fisi-fosi annal inkabb. Legutobb akkorat alakitott Jazmin mikozben tisztaba tettem, hogy a pelenkazo es az ingem banta... Kép De szerintem ez az allag is normalis. Neha szokott lenni "ragogumis" kaki, amit meg a borerol is alig birok lekapirgalni. Ezt nagyon utalom!


Afonya
Jogos! Jo 5let. Mostanaban sosenemlehessen tudni! Kép

Szia Orsoly!
Gyere csak!

Lanyok
A Sudocrem receptes v. siman vasarolhato?
Kepzeljetek, Jazmin este 11.30kor szopizott es legkozelebb reggel 6kor, pedig elotte szinte az egesz delutant vegig aludta. Azt hittem egesz ejszaka kukorekolni fog!
Kinek mennyit eszik a babaja atlagban 1 kajcsi alatt? Rajottem,ha uvegbol kell majd adni valami miatt Jazminnak a tejcit, fogalmam sincs mennyit eszik... Kép

Norka , aki ma nagyon vidaman ebredt
norkini
 
 


U.I.
Tettem fel uj kepet a profilomba Kép
norkini
 
 


Nadine!
Én ugyan már végképp nem ideillõ vagyok, egy kishíjján 10 hónapos babcival, de leírom: az én kedvencem törlõkendõbõl a BabyLove Sensitive - ez illatmentes, puha, és elég nedves. Pelusból mindenfélét használunk, a kedvenceim a BabyLove és a kukoricás BabyFun. Az új Tesco minõség pelus se rossz.
KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép
Ezek különleges, pocifájás elleni gyógymosolyok!
Borcsa+Luca

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Tudom már, mit hagytam ki! Szorgosan nézegetem a babócáitokat, és olyan, de olyan gyönyörûek!
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Borcs
Sosem mertem volna Tesco pelust venni! Es ha nem olvasom a forumon, akkor DMeset sem! Kép A BabyLove ,Newborn nekunk is bejott, csak 2 napja a derekanal kicsorog belole a kaki... igy most Pampersezunk.
Tenyleg a Rossmann cuccok nem jok? Vannak 1altalan?

Norka
norkini
 
 


Vannak, Rossman pelusunk egyszer volt, nagyon szenvedtem tõle. Aztán jól kinevettem magam: olyan mint 10 éve a Libero Uni volt, amit lelkesen használtunk RékánálKép.
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Manó2!

Ti az Újhegyi lakótelepen laktok még? Úgy emlékszem, hogy mintha azt írtad volna egyszer, de azt is hogy építkeztek, így nem tudom.Kép Csak azért mert mi is itt lakunk és ha majd már sétáltok és még itt vagytok akkor estleg találkozhatnánk. Engem könnyû felismerni, én vagyok az egyetlen aki egy babakocsit tol maga elõtt, és egy pici, kövér, szõrmók kutyát húz maga után, ha látsz, szólj!

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Orsoly!

Bocsi, hogy nem teljesen értek egyet a légzésfigyelõvel kapcsolatban, de ha jól emlékszem Lackó szép súllyal született, és ha egy légzésfigyelõ egy közel 4 kg-os gyerkõc alatt besípol ha nem teszed épp az érzékelõ felé, akkor az nem teljesen OK, szerintem, hiszen vannak 2,5 kg-os gyerkõcök is. és mi van ha már mocorog éjjel a gyerkõc álmában és épp csak a lába lóg rá az érzékelõre, szerintem ezeknek ilyen estben is mûködniük kell, hiszen ahogy már valaki írta épp a 5-6 hónapos kor és az utána lévõ idõszak a legveszélyesebb ilyen szempontból. Nem akartam okoskodni, bocsánat mindenkitõl, csak azt gondolom hogy ha valaki már sok pénzt ad valamiért, akkor az a minimum hogy megbízhatóan mûködjön, és ne rémisztgesse még az elsõ két héten se a azülõket feleslegesen!KépKépKép

manó és Emma (5 hónapos)

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Ma egy picit jobban telik a délelõtt, Annácska aludt vagy másfél órát, szopizott, és most megint alszik. Mondjuk, szopizás közben szegénykém idõnként összerándul, felhúzza a lábacskáit, és eltorzult arccal sírni kezd, de utána ugyanúgy folytatja szerencsére a szopit, mintha mi sem történt volna. Éjszaka megint fönt voltunk úgy 1-tõl 4-ig kb. Kép

Kangi!
Próbálgatjuk a különbözõ pozitúrákat... amikor az ember vállra kapja, és körbe-körbe jár vele a szobában, akkor általában megnyugszik, csak ez úgy éjjel 2 körül egy kicsit idegõrlõ. Kép

Popsitörlõ:
a Pampers nekem sem igazán tetszik. Az volt a legjobb eddig, amit ajándékba kaptunk valakitõl, csak már nem emlékszem, hogy Nivea vagy Johnson's, mert nagyon hasonló a csomagolásuk, olyan rózsaszín zacsiban volt. Kép

Miszike,
Beki gyönyörû, édes, ahogy mosolyog! Kép

Sétával kapcsolatban egy kérdés:
ti mit adtok rájuk, mikor kiviszitek? Tegnap kitoltam az erkélyre egy bundazsákban (+takaró, meg alatta rugi, body), és szerintem baromira melege lehetett, mert a két percet végigordította, és amikor levetkõztettem, éreztem, hogy picit izzadt... Ha délután levinném egy félórácskára, szerintetek mi mindent érdemes ráadni, hogy melege se legyen, de ne is fázzon?

Kaska, Csucsuka,
de jó, hogy beugrottatok! Kép

Norka!
Anna is olyan vizeseket kakil, és nálunk is volt egy "baleset", Kép, amikor is még a fejemre is jutott belõle! És hogy megdicsértük érte!!! KépKépKép Sose gondoltam volna, hogy egyszer még örülni fogok annak, hogy lekakálják a fejemet... KépKépKép

Szopival kapcsolatban is van egy kérdésem a tapasztaltabbakhoz: mi a jobb, ha egy szopizásnál mindkét mellbõl kap a baba, vagy ha egyik szopinál az egyiket, másiknál a másikat kapja, felváltva? Vagy teljesen mindegy?

Na megyek, kimosom az éjjel összepisilt ezt-azt... Kép

Pusz mindenkinek
Franyo + Anna
franyo
 
 


Nadine
Én nem vettem elõre semmit, mert úgy gondoltam nem fogom ezeket használni, hanem valami gyógyszertári megoldást inkább. Aztán a kórházban adtak egy felicitas csomagot és abban volt pampers sensitiv és johnson. A kórházban a pampers sensitivet használták a csecsemõsõk is, és semmi gond nem volt vele. Ezért mertem kipróbálni én is. (Bár amivel fürdették, az nagyon kiszárította (valsz. Johnson)
Szóval a Johnsonnál lett egy kis pelenkakiütés, de a Pampers Sens.-el nagyon szép a popsi. Most Nivea Sensitivet próbáltam ki, az is jónak tûnik.
Ja és tárva nyitva a topik, gyere máskor is! Kép

KaskaKép
Köszia drukkot!

NorkaKép
Nagyon édes Jázmin, Szilárd is ilyen kis tokás. Kép

KangiKép
Szopi egész jól ment, de estére annyira kiéhezett, hogy csak sírt, és már rajtam volt 2 órája, de nem elégedett meg.
Ekkor már puffogtam, mert pótlást csináltam neki, amit utálok, és szegénykém jóllakott. Utána semmi gondja nem volt.

ÁfonyaKép
Na ezért nem rakok fel pucér képeket, mert már hallottam errõl a dologról.

myssnia+szilárd
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Miszike!
Nagyon jók a képek és a szövegek. Kép Nagyon szépek vagytok.

Mindekinek jó babázást ilyen szép babikkal csak élvezet lehet. Kép

Magdi
26+1
gallainémagdi
 
 


Nadine!
Popitörlõ téma:

Mi is Johnsont használunk, nekünk nagyon bevát, de halottam már olyanról, akinél pöttyös lett tõle a baba feneke. Ebben viszont nagyon egyetértek Orsollyal Kép , hogy nem érdemes elõre venni, legfeljebb az úgynevezett uticsomagokat, és kipróbálni több félét. Nekem még a nívea tetszett a Jphnsonon kívül. Viszont a vékény törlõkendõkkel nem tudom ki hogy van, de én még a pisit se tudom vele letörölni. Lehet hogy csak én bénázom.Kép

manó és Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Norka!

A sudocrem nem receptes, simán vásárolható. Bár elég drága azt hiszem, és el kell meséljem, hogy nálunk nem igazán vált be. ugyanis mikor nincs semmi különös, normál kaki van, akkor a sima gyógyszertári is nagyon jó, viszont mikor Emma fertõzést kapott és 1 hétig hasmenése volt, na akkor a sudocremtõl is ugyanúgy kimaródott a feneke, egy krém segített, a neogranormon. Az viszont szuper volt, pedig elég extrém hasmenése volt (napi kb 8.)

Manó és Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Franyo
Nem attol faj a hasa, hogy balami olyat ettel, amit nem szeret? Vagy nagyon figyelsz?
Seta: Eddig en ugy oltoztettem, hogy : body, rugi,kardigan,bundazsak+a babakocsi zsakja. De ez meg erosen telen volt. Legutobb nem fujt a szel, sutott a nap, szoval ugyanez a felallas volt bundazsak nelkul es nem fazott. Persze a 2 sapka allando tartozek! Kép
Szopi
Szerintem ha eleg neki 1 cicibol ,akkor az jobb, mert ha a szopi vegere atteszed a masikra, akkor ott megint az elulso tejet kapja (ami ugye leginkabb szomj olto) es hamarabb ehes lesz. Leglalabb is Jazminnal igy lattam.

Myssnia
Koszi a dicseretet! Kép

Lanyok
Irjatok mar meg, mennyit eszik a babacskatok! Kép

Norka
norkini
 
 


MiszikeKép
Megnéztem Bekit és Titeket is, nagyon szép baba. Nála is már mindenkéle arckifejezés látható, kis boldog arca van. Kép

Norka
Sajna én nem tudom pontosan mennyit eszik, mert már direkt nem mérem ,csak néha.
Eddig általában:
reggel fél 6-kor
9-fél 10 felé
13-14- körül, de van amikor túlalszik.
este fél 6 körül
ekkor kínlódunk fél 9-ig amikor újra éhes lesz, de nagyon. Kép
Jó esetben fél 3-ig kibirja, de ha nem, akkor fél 1-ig.
Ekkor szopizik, és utána fél 5 felé is igényli.
Mennyiségre, szopik alkalmával kb. 60-70 grammot tud szopni, utána vagy megelégszik, vagy nem lehet bírni és kap még tejcsit, vagy ha már kifacsart akkor pótlást (+ még 50-60-at eszik). Hát így néz ki nálunk a evések.

Lányok!
Nálam anyukám madártejjel töm, tényleg lehet több tõle a tej, vagy csak ez is egy régi hülyeség?
Ja! És Szilárd arcán tejkiütés jött ki, olyan kis csúnya. Nálatok volt már ilyen?

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Myssnia!

nekem a rántott levest ajánlották.Kép Hát nem jött be sajnos.Viszont a kórházban nekünk kifejezetten tiltották a madártejet, de persze mindenkinek hozták a rokonok, úgyhogy suttyomban ettük.Kép
Tejkiütése Emmának akkor volt mikor nem HA tápot kapott, hanem sima 1-es tápot.

Manó és Emma

Ui.: Bocsánat hogy ennyit belekotyogok a topikotokba, de Emma 1,5 órája alszik, unatkozó anyuka vagyok.KépKépKép De ez nagyon ritka nála, nem tudom mi van. Hopp, fel is ébredt.Kép

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


ManóKép
Tök jó, hogy jössz! Kép
Miért tiltották a madártejet? Ez nagyon érdekelne. Talán Törpinek lehet tõle baja? Vagy lehet, hogy ettõl van kiütése? Mert hát ha jól tudom a tojással is csinnyán kell bánni, abban pedig van bõven. Mi is HA tápot kaptunk, és semmi gond nem volt még vele. Álítólag ez a legjobb (Milupa Aptamil HA)

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Norka Kép
az én lányom negyed 11 óta tökszerüen alszik a babakocsiban. Elaludt séta elején, oszt már itt aszalom negyed 12 óta a szobájában, nyitott ablaknál, de meg se rezzen, pedig fel is porszivóztam a lakást, meg minden ... Kép Most megnéztem, de szuszog, hálistennek KépKépKép
Kaja: mi nem vagyunk szerintem mérvadóak, mert falunk, mint 1 rablóvezér. Napi négyszer eszik 100 grammot vagy a felett (a délelötti sétás nagy alvás után 150-et), és négyszer 50-80 grammot. Ez egy bélgép Kép Aztán persze visong, ha bántja a szél, mert úgy telerakta a pocit, hogy a beleinek már nincs helye KépKépKép
Mondjuk nálatok se lehet gond a kajával, amilyen kis pofazacsis az új képen Kép Tök édi!

Kaska Kép
a tegnapit már kipufogta, köszi a drukkot. Hogy ma mi lesz, azt nem tudom ...

Franyo Kép
nem irigyellek ... bár ma éjjel nálunk is volt egy kis müsor, de aztán egy óra alatt sikerült visszaaltatni (persze evett is rendesen).

Miszike Kép
szuper, hogy Beki igy élvezi a fürdést!!! Már én is nagyon várom, hogy igy mosolyogjon Julcsi, de egyelöre még csak szopi után félálomban szokott ilyen vig képet vágni.

Myssnia Kép
nekünk is van kiütésünk, de annyira nem vészes. Nektek is biztosan elmúlik majd! Én mondjuk lemondtam még arról az egy bögre kakaómról is, de sajtot pl. eszem. Nem adom a sajtom!!!

Pussz
Kangi + álomszuszék Julcsi
kangi
 
 


Mano
Koszi a Sudecremes infot. Nalund eddig bevalt, igaz nagy fisi-fosi meg nem volt. Kép Biztos ami biztos, felirtam a kremed nevet.

Koszi az eves infokat. Kép Szoval kb. 80 korul probalkozom majd, aztan meglatjuk mit szol?! Legutobb mikor mertem a korhazban , tiszta happy voltam, ha huszakat evett! Kép

Kangi
Jazmin fel10tol alszik, 1x "felebredt" szopizni, de a szemeit is alig nyitotta ki. Kép Aztan elmentunk setalni, es most az erkelyen pihizik. Kép

Vegre tavasz lett!
Norka
norkini
 
 


Most Anna is az erkélyen van, jól bealudt! Kép

Franyo
franyo
 
 


Sziasztok!

Olyan jót sétáltunk! Egy egész órát, gyönyörû napsütésben! Ugye ez már a tavasz, és marad is!!!! Kép Kép Kép Kép

Köszönöm a szives fogadtatást!

Gyönyörûek a babák! Kicsit irigykedem, hogy tudtok feltenni képeket, majd én is szklennelek, de ehhez majd be kell mennem a munkahelyemre. Talán majd egy hónap múlva, mert most ott is nagy náthás-influenzás idõszak van, mondták, hogy nem is jönnek még látogatni. És akkor megmutathatom Hunort! Kép

Kangi, Zsuzsi!
Frizura? Az mi? Kép Hát én is elég vacakul nézek ki! És úgy érzem, már megindult a hajhullás is!Kép
Szemöldököm meg mint Major Tamásé anno. Kép Kép

Ti isztok tejserkentõ teát? Én most próbálom ki a Fitolac-ot, eddig Laktoherbet ittam.

Puszi, és megpróbálok minden nap jönni egy pár percre!
Judó és Hunor (19 napos)
judó
 
 


Sziasztok!
A tegnapi horror nap utan ma itt szineszkedik nekem a gyermek, egesz nap szunyal, mint egy jo gyerek.
Persze, hogy a doki nem hitte el, hogy hasfajos. A vizsgalathoz is alig ebredt fel, pedig meg lett nyuzatva rendesen (hasi ultrahang, csiposzures, reflexek kivesezve- meg labnal fogva fellogatos is volt, hallasvizsgalat...stb.) Egy hangja nem volt, csak a logatasnal panaszkodott egy kicsit, de feloltozes utan rogton bealudt. Itthon meg szokdecselhetek vele a hordozokendoben, hogy elaludjon. Sot, ma en is almaban szoptattam meg, ki se nyitotta a szemet. Lassan fel kene ebreszteni, kulonben majd ejszaka jon ra a randalirozhatnek, az meg nem tenne jot anyucinak.
Vettem SabSimplexet, aztan ha megint jonnek a gorcsok, akkor bevetem.

Judo,
En is ma vettem ra magam egy kis szemoldokhuzgalasra. Nem akartam mar annyira ramatyul kinezni. Es meg bele is preseltem magam a legnagyobb regi nadragomba...igaz majdnem odacsiptem a hasam, ugy kellett begyurni a cippzar moge! Kép De sikerult!

Myssnia,
A madartejben a TEJ az, ami arthat. Napi fel liternel ne legyen tobb, azt mondjak az okosok! De valamelyik babanak ennel kevesebb is art! Miki pofija is tiszta kiutes, es meg ra is tesz egy lapattal, amikor karmolassza magat! Hat nem szep!
Tok jo hosszan alszik Szilard! En is ugy szeretnek mar ennyit szunyalni egyben! De sajna nalunk meg nem megy!A leghosszabb eddig negy ora volt, este 9-tol 1-ig, de ez nettoban nekem csak max.3 ora alvast jelent. Utana meg mar jo, ha 3 orakat kibir!

Anyukam szerint Miki egy tejbeaztatott zsemlere hasonlit legjobban!
4850 grammot nyomott a mazsan, szerintem nem volt kitarazva a merleg, nem lehet ilyen sok!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sziasztok,
Myssnia,
nálam még a mai napig bejön a madártej.Kép Tényleg, pedig lassan 16 hónapos a gyerkõc. De azért tényleg nem szabad túlzásba vinni, a tojás és a tej miatt sem.

Kiütések: természetes, nem kell megijedni. Elmúlik magától, ha gondolod meggyorsíthatod a folyamatot a következõvel:
Diófa (Juglans regia)


A diólevélbõl fõzött tea igen hatásos szer emésztési zavarok, így székrekedés, étvágytalanság esetén, továbbá nagyszerû vértisztító. Eredményesen alkalmazhatjuk cukorbetegség és sárgaság ellen is. A diólevél fõzete, fürdõvízbe keverve igen hatásos minden görvénykóros és angolkóros megbetegedés, csontszú és csontritkulás, valamint gennyes körömgyulladás ellen.
Tejkiütés, fejkoszmó, és rüh esetén a zöld dió levelének fõzetével mossuk le az érintett helyeket, az eredmény hamarosan megmutatkozik. Az ilyen fõzettel történõ lemosások illetve fürdõk pattanások, gennyes kiütések, lábizzadás és fehérfolyás esetén is segítenek. Szájpenész-, a fogíny, a torok és a gége megbetegedésekor öblögessünk vele. Erõsebb diólevél-fõzettel készített fürdõ gyógyítja a fagydaganatot.
Erõs hajhullásnál is használhatjuk, alaposan dörzsöljük be vele a fejbõrt. Fejtetvesség ellen is kitûnõ szer.
Június közepén szedett zöld dióból készíthetõ dióesszencia, amely tisztítja a májat, a gyomrot és a vért, megszünteti a gyomorgyengeséget és a bélpangást. Kiváló szer sûrûvérûség ellen.

Adalék fürdõvízhez és lemosáshoz:
teljes fürdõhöz 100 gramm, lemosáshoz egy púpozott teáskanálnyi összeaprított levelet veszünk.

Próbáljátok ki!Kép
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Judó Kép
én nem iszom tejserkentöt, egyelöre van elég tejem. Viszont 3 liter folyadékot nyomok le naponta Kép

Pussz
Kangi+Julcsi
kangi
 
 


Sziasztok!

A korhazban a madartejet a szalmonella miatt tiltottak! A Margit Korhazban az eloadason direkt felhivta erre a forvos a figyelmet, hogy elkobozzak, ha valakinel meglatjak, mert nem lehet garantalni, hogy teljesen friss lenne, es iszonyu konnyen lehet szalmonellas. Kép

Tejkiutes. Zsombinak iszonyuan kijott, az egesz feje vastagon kiuteses lett. Reszletes info rola: [url=http://www.babanet.hu/faq/bor03.htm" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/faq/bor03.htm[/url] A gyerekorvos nekunk az ALSOL kremet javasolta, attol kicsit jobb lett, de mivel nem lett teljesen jo, ezert kaptunk egy gyogyszertarban kikevert tegelyes kremet, ennek nem tudom a nevet, de csak receptre adjak. HA nem nagyon kiuteses a gyerkoc arca, akkor szerintem hagyjatok, ugyis elmulik magatol.

Norka,
Zsombi naponta 6X eszik, mindig 100-120 ml kozott. Meg is latszik rajta, tegnap volt 4600 gram! Kép

Gombóc
gombóc
 
 


A parom beindult, feltett egy rakas kepet a [url=http://zsombor.victorinet.hu" TARGET="_top]http://zsombor.victorinet.hu[/url] cimre. HA valakit erdekel...KépKép
Sziasztok,
Gombóc
gombóc
 
 


Borcsa, norkini! A rossman most ujitotta fel a pelusat, mi vettunk belole mintat, ha kiprobalom majd beszamolok rola, oks?Kép Egyebkent teljesen olyannak tunik, mint a Libero.

Mano! Azert az 5-6 honapos babak ritkan vannak 4 kilo alatt.Kép Az elejen meg azert nem nagyon mocorognak meg az ujszulottek, valljuk be.Kép Az teny, hogy a Baby Sense a legmegbizhatobb, csak valoszinu nem mindenkinek van ra 50 ezer ft-ja. Nekunk kb a 4 kilo utan egyszer sem riasztott a Maxi Phone egyebkent, kiveve ha elfelejtettuk kikapcsolni. KépUgyhogy en tartom magam ahhoz, hogy nekunk bejott ez a legzesfigyelo.Kép

Mysnnia: Lackon meg mindig vannak tejkiutesek, sajna ez normalis. De a dokibacsink szerint ez csak az anyukakat zavarja, a babakat nem.Kép

orsoly es Lacko 11 het
orsoly
 


Gombóc,
még mindig nagyon édes Zsombid vanKép.
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Gombóc!
Zsombi tündéri baba. Kép

Magdi
26+2
gallainémagdi
 
 


Orsoly!

Persze, mindenki használja azt ami neki bejött! Kép Engem csak felháborítanak az igazságtalanságok, mert annyi mindennel próbálják átverni az anyukákat, mert kihasználják hogy az ember mindent megvesz a gyerekének. És ha egyszer tudnak olyat gyártani, ami 4 kg alatt sem vakriaszt, akkor miért árulnak olyat még mindíg, ami vakriaszt? (És itt elsõsorban a medicorosra gondolok, a maxi phonról most hallottam elõször tõletekKép) Na mindegy, ez egy másik topic témája inkább.KépKépKép

myssnia!

Én sem tudom pontosan miért tiltották, azt nem mondták, de én is a szalmonellára tudtam gondolni, illetve arra hogy a túlzott tejfogyasztás a szoptatás alatt nem minden babának tesz jót. nekem azt hiszem napi 2 dl-t engedélyezett a védõnõ, annak idején, sajnos én már nem szoptatom Emmát így már nem emlékszem pontosan.

Kangi!

nem szép hogy letiltottak a kakaódról.Kép De ha nem fáj Julcsi pocija, akkor megéri. Én Emmával 2 hetes korától 13 hetes koráig szenvedtem, nagyon hasfájós volt, de neki akkor is fájt ha anyatejet kapott, akkor is ha tápot, általában már evés közben elkezdett görcsölni, és evés után kb 1 órával múlt el. Sajna semmilyen szer nem igazán használt. Aztán 13 hetes korában szinte egyik napróla másikra elmúlt.KépKépKép Viszont addigra jól elkapattuk, mert ahogy fájt a hasa ölben volt és úgy megszokta õnagysága, hogy azóta is ott akar lenni.Kép

Minden babának további jó cseperedést kívánok! Itt a tavasz végre!!!

manó és Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Gombóc
Zsombi nagyon édi, kis husi arca van. Kép Megnéztem a videót is.

Kangi
Szilárd kimondottan szereti a pórszívót, mondjuk nem az ágya alatt, de ha a másik szobában megy, akkor könnyebben elalszik. Kép

ÁgciKép
Köszi az infókat, ha még szaporodik, akkor a diófalevelet kipróbálom. Volt egy hatalmas diófánk, még én ültettem gyerekkoromba, de sajnos már kivágták. Gyógynövényboltban biztos kapható.
Madártej, nálam is mintha bejönne, de félek a tojásos-tejes dolgoktol, mert én is úgy tudom, hogy max fél liter...
Mondjuk nekem a sok tojáshab betett az emésztésemnek Kép

Zsuzsi
Ne hogy azt hidd,hogy mindig alszik, ma pl reggel 8-kor szopi, és még mindig nem aludt el... Mikor itt volt a doki Szilárdnál (2szer), ugy aludt, mint akit fejbevágtak, alig lehetett felébreszteni. Direkt csinálják szerintem a srácok.Kép

myssnia+szilárd
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!

Nem tudom mi van, a kis Dorka 2 napja átváltozott sírós diktátorrá...

Lehet, hogy õ is hasfájós, mert kaja elõtt rendben van, hogy sír, de utána miért sír kb 1 óráig mire nagy nehezen elalszik? (ez eddig 10 perc volt). ezt nem tudom.

Most forraltam neki vizet, 220ml és beledobtam 3 db köménymagot, az õsõk ezt tanácsolták, szerintetek nem sok az a 3 db köménymag?

Vagy még arra tudok gondolni, hogy nem eszik eleget, így most 125ml készítettem a cumis üvegbe.Tegnap megint este szopiztunk, már van mikor csak a legeleje fáj, utána olyan mintha csiklandozná a cicim, de utána egy hirtelen fejmozgás, és jönnek a csillagok..akkor megy el a kedvem ez egésztöl, és próbálom a fejecskéjér vissza varázsolni a kellemesebb helyzetbe, de persze nem sok sikerrel.

Van egy jó hírem, remélem nem kiabálom el...
Nem tudom mi történde de képzeljétek 2. napja hogy nem riasztott az a fránya masina.

Igazsághoz hozzátartozik, hogy a kicsi Dorka az elmúlt pár napban nagyon sírós lett, kajcsi után mindig egy órát sír ( az eddigi 10 perc helyett) mire nagy nehezen elalszik.
A véletlen(?) úgy hozta, hogy az utolsó 2 este mindig fenn vann hajnal 2-3 között, (amikor eddig túlnyomórészt volt a riasztás). Lehet, hogy nem alszik olyan méllyen, mint mikor riasztott a készülék, nem tudom mire vélni.
Annyi tünt fel, hogy mikor veszi a levegõt, kicsit hangosabb, illetve kicsit hörög, lehet, hogy meg van fázva, nem tudom,na meg olyan mikor köszörülni akarná a torkát, ma vagy holnap jön a gyerekorvos, majd szólok neki,
Remélem nincs nagyobb baja.

Mano: Igen az újhegyi lakótelepen lakunk, a pluss mögötti házban, itt van a másik oldalt a játszótér, meg azt hiszem a bölcsi.

Orsoly: Te Nagytarcsai vagy? Nállatok is ilyen vendégjárás volt, garaboly számra hozzák a kaját, egy egész csirkébõl pörkölt, egy garaboly süti, két tálca zserbó, egy kotla leves, soroljam még, egy hadseregnek elég lenne, ezek a fura szokások...


Most ennyit
Sziasztok
Manó Dorottya aki lassan többet sír mint alszik...
manó2
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: