Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Szopis melltartót én is vettem, számszerint 2 db-ot. Az Arany J. úti metrónál van egy fehérnemű üzlet ott vmi 2,5 ezer körül van 1 ... szerintem megéri, na jó, nem egy szexi darab, de ez van Kép)

Elkezdett már leszállni a pocakotok?? Én már lassan mindenhol a lányom fenekét érzem Kép Gondolom, tiszta anyja lesz Kép Kép

Mellszívót vettetek vagy bíztok magatokban h menni fog anélkül is???

Vigyázzatok magatokra

Susie_
susie
 
 


Susie!
mi egyelőre bizakodunk, hogy menni fog nélküle, de azért apa tudja, hogy milyent kell (Avent), meg hogy hol lehet beszerezni, szóval azért felkészültünkKép!

Üdv

Meme
Meme
 


Meme

Én is így vagyok, most még mi sem vettünk "fejőgépet" bízom magamban annyira h menni fog nélküle is, ha meg nem, az akkor úgyis ki fog derülni és még akkor is könnyen beszerezhező lesz, bár nálunk a kispapi nem tudja (megjegyzem én sem Kép ) h milyen kell... tényleg milyen a jó mellszívó?? Tudom, tudom, kb...3,5 kg és bömböl Kép

Sziasztok

Susie_
susie
 
 

 
 

Sziasztok Lányok!

Susie, a mellszívóval kapcsolatban tök igazad van, nincs is a hangosnál jobb Kép Kép
Én vettem tavaly egy szimpla vákuumosat, de sajna egyáltalán nem tudtam használni Kép Biztos én voltam a béna... Szerencsére végül nem is volt rá szükség, sikeresen megoldódott kereslet-kínálat kiegyenlítésével a dolog Kép

Szopis melltartót is vettem tavaly, de az még most is úgy áll a fiókomban kibontatlanul Kép Egyszerűen nem volt rá szükségem. Remélem most sem lesz, egyrészt mert nagyon nem tetszik, másrészt meg örülnék ha most is csak épp annyi tejem lenne amennyi kell. Na jó, pici csöpögés engedélyezett Kép

Laura, én nem nagyon örülök a derékfájásnak, és nem csak azért mert hogy szörnyen kellemetlen. Nem akarom még hogy jöjjön a baba, 2 hetet még maradhatna, igazából csak az utolsó 1-2 hétre várjuk, addig neki bent a helye Kép
Amúgy nekem is derékfájással indult az előző szülésem, sőt amíg el nem folyt a magzatvíz, más nem is nagyon fájt. Utána is inkább a derekam, csak már sokkal-sokkal jobban.
De ma szerencsére egész jó napom van, ki tudja mi történt, de alig fájt Kép Ki is használtam egy jó kis takarításra, udvar-rendbetételre, na utána előjött megint Kép Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


halihó

most csak így írásjelek nélkül fél kézzel pöntyögök, másikban a ded épp ordítani készül. a szopismelltartóról: nekem jól jött, mert mennünk kellett vizsgálatra az oxigénhiány miatt, és rendes melltartóban nem tudtam volna boldogulni közben. én mondjuk megjártam, mert akkorát nőtt a mellem a szülés után, hogy újat kellett vennem, mert ami picit bő volt szülés előtt, az iszonyú kicsi volt utána. szerintem akkor jó, ha sokat lófrálsz a babával, főleg hidegben, ugyanis ilyenkor kissé nehéz mindent levenni. mi egyébként sajnos kissé betegek vagyunk családilag, bár szerencsére már múlik. nekem a mellszivó jól jött az elején, mert annyira bedurrant a mellem, hogy muszáj volt fejni.

minden jót nektek, és igény szerinti időben történő szülést!

zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Pár szóban én is:melltartó:én igaz vettem szoptatós melltartót, de nem használom. Itthon marad a sima hagyományos melltartó. Tejcsim az van, de szerencsére nem csöpög... Ha pedig menni kell vhov (orvos kontroll), akkor a sima melltartót vettem fel.
Mellszívó: nekem nagyon bevállt az Avent Ises , igaz én sem vettem meg előrre mert húzós volt az ára 13800.- de a páromnak megmutattam, hogy melyiket kell megvenni szüksélg esetén, és ő hozta be a kórházba. Kézzel fejés nekem sajna nagyon nm megy, igaz gépi fejés után kicsit szoktam még kézzel is mert az hatásosabb, de maradok a gépinél.Sajan fejést még mindig fontos csinálnom, ugyanis volt egy kis mellgyulladásfélém nekem isKép.

Mindenkinek nyugodt szép napot és kitartást!!!!

AnitaKép

Kihez küldhetem a gólyát????Kép
anita77
 
 


Sziasztok!
Egy gyors beköszönésre jöttem, persze nem feledkeztem ám meg rólatok, csak egyelőre még nem állt be egy ügyes napi rutinunkKép De ha beáll, jövök többször!Kép
Szopis melltartó nekem nagyon bevállt a kórházban. Eleve a betéteket cserélgetni, fejni, és a babócát etetni is kényelmesebb volt. Itthon már nem hiányzik.
CTG-t nekem a 38. héten csináltak, másnap szültem is. Így nekem összesen 1 CTG-m volt.

Mi jól vagyunk már. Túlestünk egy csúnya lázas 3 napon, de szerencsére se a Borókára, se a tejemre ez nem volt rossz hatással. Picurka nagyon jókislány egyelőre, nem lehet panaszunk rá. Igaz, néha megköveteli a figyelmet, de ezt nem bánjuk.
No megyek eszem, oszt ébredezik a picurka is. Vigyázzatok magatokra!
Szisz
szisz
 


Szia Szia Mindenki!

Szisz-- nagyon jó kislányod van, h nem vette magára. Vmi influenza szerűség volt???

Én meg már annyira szeretnék túllenni rajta, babázni szeretnék !!!!!!
Anita-- lassan küldhetnéd hozzánk azt a gólyát (2hét van még hátra!!)

A védőnéninél kiderült, h 14 kg-val vagyok terhelve Kép az a baj, h majd egy 10es az utóbbi 2 hónapban jött rám, nem sok az egy kicsit szerintetek? Egy kicsit vizesedek is, de a vérnyomim jó. CTG-énk is jó volt...
Ennek örömére megyek és falatozok egy kis túrógombócot, de csak párat Kép Kép
susie
 
 


Sziasztok Lányok!

Susie, szerintem nincs különösebb baj a súlygyarapodásoddal, általában 12 kilót mondanak elfogadhatónak, a 14 ehhez igen közel jár. Tavaly én 23-at híztam, na az már sok Kép Most még csak 12-nél tartok, persze volt még rajtam felesleg, úgyhogy lényegében majdnem ugyanúgy állok mint az előző szülés előtt Kép Na de nem izgatom magam miatta, majd lemegy Kép
Amúgy semmi gond nincs azzal hogy az utóbbi 2 hónapban lendült meg a súlyod, gondolj bele, hogy a baba is ekkor szedi magára igazán a súlyt, az rajtad is kell hogy látszódjon. Szóval egyél csak nyugodtan, most már úgyis mindegy Kép Kép A szoptatás majd nagy mértékben úgyis megoldja a kilógondokat Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Sziasztok!
Friss kispapaként büszkén jelentem, hogy szeptember 10-én, pont a 39. hét betöltésekor 18.40-kor előbukkant a kis Virág! Eddig nem tudtuk hogy fiú lesz vagy kislány, ugyanis az ultrahangon sohasem látszott tisztán. Délelőtt elkezdett Juditból szivárogni a magzatvíz, így délben már a MÁV kórházban voltunk. Erős fájások nem jelentkeztek, így Judit kapott egy ágyat, hogy ott várja meg a fájások megindulását. Úgy tippelte mindenki, hogy másnap délelőttre, vagy kora hajnalra bukkanhat ki a kicsike. Délután kettőkor beindultak a fájások, egy órán keresztül 10 percesek voltak. Aztán egyre erősebbek és sűrűbbek lettek, végül 17 óra körül mondta az orvos, hogy ideje indulni a szülőszobára. A fájások nagyon gyors ütemben szaporodtak, ennek megfelelően a méhszáj is szépen gyorsan tágult. A doki a legvégén a peremét még kézzel kitágította, és mondta, hogy mehet a dolog. Ezen eléggé meglepődtünk, nem hittük volna hogy ilyen hamar elérkezik ez a pillanat. Judit az első két nyomásnál begörcsölt, de az orvos nagyon türelmesen emondta neki hogy mit miért kell csinálnia. Utána Judit nyomásról nyomásra egyre ügyesebben tolt, a baba szépen haladt. Az első nyomástól nem tudom mennyi idő telhetett el, de nagyon hamar már kitapintották a fejét, aztán közölték hogy haja is van, majd egyszercsak kibukkant az a gyönyörű golyóbis. Judit ezt nem látta, én mondtam neki, kint van a feje. Ettől szárnyra kapott és 18.40-kor meg is érkezett Majer Virág. Nem sírt sokat, amikor a kezünkben volt, szépen megnyugodott mindig. Utána szépen szopikázott is, mindketten nagyon jól vannak. Virág 53 cm-ről és 3300 grammról indul... KépKép
Judit74 - kispapi
 


Judit kispapi!
Nagy nagy gratula Virághoz.gyönyörű kislány.Kép Kép Sőt!! Nagyon szép!!!
Judit: Nagyon örülünk ám, hogy elég könnyű szülésed lettKép.Vigyézzatok nagyon magatokra és sok sok tejcit kívánok és jó egészséget.Látod a gólyát én küldtem ámKép
Várunk az új topikban:

Anita+Robika
anita77
 
 


Sziasztok!Kép

Judit és kispapija
Nagyon tündéri a kislányotokKépKépKép gratulálok és sok boldogságot kívánok és a babának sok tejecskét.KépKépKép

Szisz, Zsizsa
Örülök, hogy jelentkeztetek biztos a baba elveszi minden szabad perceteket, de azért jó ha tudtok pár sort írni nekünk.Kép

Veráék merre vagytok? Kijöttetek már a kórházból?

Susie
Nálam a 26. hét körül volt egy nagy súlynövekedés, de utána diétáztam egy kicsit és akkor viszonylag sokáig nem híztam. Mostanában már eszem mindent össze-vissza és így híztam is pár kilót megint. Összesen kb. 17 kg plussz van rajtam, de nem zavar, mert már sokan mondták, hogy nem látszik.Kép
A pocakomon még nem érzem, hogy leszállt volna.

Anita
Nekem is küldhetnéd a gólyát olyan kis csomaggal a csőrében!Kép

Tegnap reggel voltak mensis görcseim, de elég hamar elmúltak. Pedig már kezdtem reménykedni egy picit.Kép

Szép napot mindenkinek!KépKépKép
Laura
Laura2
 


Sziasztok!
Nagy gratula Juditéknak, valóban nagyon szép kislány! Igazi Virág Kép
Többiek, hogy vagytok, hol vagytok?
Bár gondolom, aki már babázik, annak nem sok ideje van ránk.
Én nem vettem szopis melltartót, egyrészt mert úgysem vagyok tulságosan eleresztve "mellesleg", másrészt mert korábban kiszurtam már a Bellindának egy sportmelltartóját, ami egyszerüen félretehetö az utból, ha nem kell, a melltartóbetétet megtartja, és elég rugalmas is. Nincs két külön kosara, hanem inkább alsó támaszt ad. Remélem jó lesz.
Fura módon én is hiztam az utóbbi idöben, ha nem is tiz kilot, de vagy hármat két hét alatt, pedig azt hallottam, hogy az utolsó hónapban már nem jön fel több. Hát ez nem jött be Kép
Anita, bár a gólya nagyon édi, hozzánk még ne küldd, Boti maradjon még odabent egy kicsit. (Apja 18-19-ét beszélt meg vele, meglátjuk majd, mennyire szófogadó. Én mindenesetre hétfön nagyon azt hittem, hogy kibújik, de szerencsére nem.) Holnap meg CTG, remélem vizsgálat már nem lesz.
Sok sikert mindenkinek, babával egy testben és két testben is!
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Juditéknak mi is gartulálunk és sok sok tejcit meg gyors hazamenetelt! Kép

Üdv

Meme
Meme
 


Laura: küldöm a gólyát, de kék vagy rózsaszín csomaggal?KépUgye rózsaszínt rendeltetek, ha jól emlékszemKép

Edit: jól van hozzátok még később küldöm, rendelés felvéveKép.

Meme: jó, hogy írtál,már kérdezni akartam merre vagyKép

Remélem Diti is jól van , de róla többet tudokKép
Köszi DitiKép.

Susie. nálatok is minden rendben ugye?Kép

Üdv: Anita
anita77
 
 


Sziasztok Lányok!

Anita, köszi jól vagyunk, még ma is egyben szerencsére Kép
Épp délelőtt voltam CTG-n, de szerintem épp nem sokat ért, ugyanis a baba alig mocorgott, szerintem aludt, a méhtevékenység meg max 10% volt. Szerencsére a szívecskéje verte az ütemet rendesen, annyi legalább kiderült hogy még nagyon tutin érzi magát odabent Kép

Ma még fura módon én is jól vagyok, ki is használom a viszonylag derékfájás-mentes napot egy kis főzőcskézésre, apucinak készítek előre minden finomságot, hogy csak ki kelljen majd kapnia a fagyasztóból Kép

Juditnak nagyon sok gratula, örülök hogy viszonylag könnyen született meg az a tündéri kislány Kép Remélem lesz hamarosan sok fincsi tejci is Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Sziasztok!

Juditéknak gratula! Nagyon szép kislány Virág!

Végre tettem fel Borókáról ide képeket, mert az előző link sajna elromlott: http://www.nexus.hu/boroka_anna

Remélem mindenki jól van. Kismamáknak türelem és nagyon sok pihenést! Anyukáknak kitartást és lehetőségekhez képest pihenést kívánokKép

Üdv
Szisz
szisz
 


Halihó!

Ha valaki megmondja, hogy lehet képet feltenni, én is teszek.Kép De részletesen írja le, mert nem vagyok egy számítógépfenomén.Kép

Judit,
gratula Virághoz, gyönyörű!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!Kép

Tegnap megint voltam dokinál, sajnos semmit nem változott a helyzet. Még mindig csak egy ujjnyira vagyok nyitva és még eléggé fent van a baba. A vizsgálat most is fájt, de már fel voltam rá készülve, így kibírtam. Este kicsit vérezgettem is valószínűleg a vizsgálattól, a múltkorinál mondta is a doki, hogy előfordulhat ilyenkor vérzés.
Ma nagyon rámijesztett a babóca, mert reggel nem mozgott.Kép Szólongattam, mozgattam a pocakom, de semmi. Gyorsan ettem-ittam és utána nem sokkal végre megmozdult. Hát nagy kő esett le a szívemről. Később a CTG-n meg olyan kis hiperaktív volt, hogy alig győztem nyomni a gombot.Kép

Szisz
Annyira szép a kislányodKép. És a kis talpacskája is olyan cuki.Kép

Anita
Jól emlékszel tényleg rózsaszín csomagos gólyát kértünk.Kép

Zsizsa
A képfelrakást nem nagyon tudom, talán a profilban a legegyszerűbb, mert ott csak az elérési utat kell megadni. Nemrég valamelyik kispapi leírta részletesen, de már nem tudom hol van, vissza kéne keresni. Azért valamit ügyeskedjél, várjuk a képeket.

Anyukák
A babákra mit adtok ilyen hidegben? Asszem nekünk kell még pár ruci, mert amiket eddig vettünk lehet, hogy nem lesz elég meleg.

Vigyázzatok Magatokra!
Laura
Laura2
 


Zsizsa
Aug.28-án 15.21-kor leírta Szisz kispapija, hogy hogyan lehet képtárat csinálni. Próbáld ki!Kép

Laura
Laura2
 


Sziasztok!
Judit, gratulálok én is a kis csöppséghez!
Én ma megyek CTG-re. Egyre közeledik a nap (Szept. 15) és egyre nagyobb izgalommal várom, hogy végre karjaimban tarthassam a kis Picurt. Bár a Picur fejfekvéses, eléggé fent rugdos még, nagyon mozgékony. A hasam sem szállt még lejjebb, bár lehet, hogy mivel nap, mint nap nézem, észre sem veszem a változást.
Viki
vik0714
 
 


Sziasztok Mamik!

Judit&Virág&Kispapi
Sok-sok boldogságot a kiscsaládotoknak, sok-tejcsit a picilánynak!! Nagyon szuper szuper szülésetek volt!!

Tegnap mi is megejtettünk egy bensőséges randit a dokibácsinál, annyit mondott, h ez a baba nagyon jól érzi magát odabent Kép és még nem szállt le, szóval nagy a valség, h 25.-én megyünk reggel 7-re!
Laura
Ma reggel nekem is eljátszotta a kisasszony amareggelazértsemmocorgok-ot, de rágondoltam a vajaskenyérpárizsira és már rázta is a fenekét Kép Kép Ezt annyira szeretem Kép Kép

És csak óvatosan megint itt egy hidegfront Kép
De én már babázni szeretnék !!! Anita, engem ne hagy le a listáról (egy kis rózsaszín batyut dobbancs már erre, jó Kép )
susie
 
 


Zsizsa: a képfeltétel, ha ide szeretnéd (mert régebben az albumról írt Andris, de fentebb szerepel) akkor a melléklet feltöltésre kattintasz a megírsz szöveg után és ott autómatikusan tallózással sikerül kiválasztani, megjelölöd az elérési útvonalat és ha megfelelő a képméret akkor biztosan meg is tudod csinálni, mert kiírja, mire is klikkelj. Most nem tudom pontosan mit is ír ki, de menni fog bizti!
A képcsökkentést pedig a saját gépeden feltöltött képet már érdemes előrre lekicsinyíteni, mert én is úgy jártam, hogy amiatt nem tudtam egy darabig feltenni képet, mert nagy volt a mérete.

Laura: oké rózsaszín csomagot küldök, Ne aggódj, ha néha nem mozdul meg a pindurkád, nálam Robika a vége felé elég fáradtka volt, kicsi volt a mozgástér, kevesebbet is mozgott.

Susie: dehogy hagylak ki. Ennyi rózsaszín csomag?KépMikorra küldjem?Habár ahogy látom akár már most is mehetne?Jó a párizsiskenyeres csalogatásKép

Diti, Meme, Edit és a többiek, Ti is vigyázzatok magatokra. Jönnek mennek a frontok rendesenKép

Kitartás!!!!

Anita+Robika
anita77
 
 


Sziasztok!

mi még egyben vagyunk most nem tudom, hogy sajna vagy nem! Már annyira szeretnénk látni, de hát 22.-én van egy vizsgám, és jó lenne, ha addig nem jönnének mennének a frontok Kép meg miegymás (habár kispapi minden este megkéri Nórcit, hogy azért nem muszáj megvárni azt a 6.-t Kép)!

de most már legalább úgy ahogy kész a lakás, szóval ettől szerencsére már jöhet!!! Kép

Kismamik! Ti miben jöttetek ki a kórházból, mert gondolom még az eredeti rucik nem igazán voltak jók? Kép

Amúgy meg bocsika az állandó kérdésekért, de olyan izgatottak vagyunk már Kép!

Amúgy mindenkinek jóü babázást, meg várást!

Jó éjt!

Meme
meme
 


Sziasztok Lányok!

Meme, én tavaly abban a ruhában jöttem haza, amiben be is mentem, az nem kifejezetten kismamaruha, hanem egy elég bő nyáriruha volt. Amúgy igazad van, a régi ruhák még jó darabig nem voltak jók, de egyébként aznap az sem érdekelt volna ha pucéron kell hazamennem, annyira izgatott voltam Kép Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Sziasztok Lányok!
No, a maradék még mindig egyben?
Laura, ne keseredj el! Kép Az én dokim azt mondta, hogy az az ideális, ha a szülés egy ujjnyiról indul. Azt meg, hogy mikor is induljon a babócák tudják talán a legjobban. Kép Kép Vagy a mi hormonrendszerünk.
Egyébként Ti nem tudom hogy vagytok vele, de én sokszor elámulok, amikor elgondolkodom azon, hogy micsoda szabályozás folyik bennünk, hogy létrejöjjön a baba, kifejlödjön, megszülessen, szopizhasson...egyszerüen hihetetlen! Persze önmagában az is hihetetlenül bonyolult szabályozási rendszer, hogy élünk, de azt már valahogy megszoktam Kép Kép
Újság velünk egyébként semmi, a tetöterünk készül, bár a késztöl még arrébb van. Tegnap voltam vásárolgatni, vettem mosható nadrágpelust is, elsöre csak próbának, 3 db-ot meg egy külsöt. Nekem nagyon szimpi az öttlet, de kispapi aggódik, hogy a folyamatos áztatás miatt milyen szaga lesz a lakásnak. Meg csak kb. 3,5 kg-os kortól jó, nálunk valszeg ennél kisebb baba várható Kép Meg nézegettem ilyen kocsiba való babazsákot, de azt tanácsolták, hogy még ne vegyem meg, mert egyelöre túl nagy lesz, aztán meg jön a zimankó, és nem lesznek elég vastagok, amiket most kapni lehet. Ti vettetek ilyesmiket? És akiknek már itt van a babájuk: mi kellett tényleg az elején? ÉS egyáltalán mikortól vittétek ki a szabadba a babócát? (már aki nem a város közepén lakik, az más)
Hát ma reggelre ennyit, kellemes babás hétvégét! Külön drukkolok Lauráéknak!
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Vera, remélem jól vagytok, és hamarosan hallunk felöletek! Már olyan jó lenne! Addig is megpróbálom utánozni a táblázatodat:
<pre>
Név Szülés tervezett dátuma Szülés tervezett helye Szülés ideje Baba neve - adatai
Anita 2003. augusztus 4. Jászberény 2003. július 15. Róbert 2600 gr / 50 cm
Dea 2003. szeptember 1. MÁV Kórház 2003. augusztus 22. Ábel 3270 gr / 54 cm
Sziszke 2003. szeptember 4. Dél-Pesti Kórház 2003. augusztus 26. Boróka Anna 3150 gr / 50 cm
Docka 2003. szeptember 9. MÁV Kórház 2003. szeptember 06. András 3800 gr / 52 cm
Zsizsa 2003. szeptember 13. Schöpf-Mérei Kórház 2003. augusztus 28. Gabriella 2830 gr / 48 cm
Judit 2003. szeptember 18. MÁV Kórház 2003. szeptember 10. Virág 3300 gr / 53 cm
Laura (lány) 2003. szeptember 20. Újpesti Kórház
Diti (lány) 2003. szeptember 20. II. sz. Női Klinika
Kati 2003. szeptember 20. Margit Kórház 2003. szeptember 1. Levente Richárd 3200 gr / 51 cm
Vera 2003. szeptember 26. MÁV Kórház 2003. szeptember 2. Bence 2150 gr / 48 cm
Edit (fiú) 2003. szeptember 30. Nyírő Kórház
Gigi (lány) 2003. október 5. Fejér-Megyei Szent György Kórház
Meme (lány) 2003. október 6. MÁV Kórház </pre>
Ja és akit esetleg véletlenül kihagytam, attól elnézést, és szóljatok!
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Sziasztok!

Judit!
Hát nem mondtam volna biztosra, de a kórházban már gyanítottam, hogy Te is a fórumról vagy!!!! Szóval egy szobában voltunk beszállásolva a kórházban! Remélem hamarosan Ti is hazajöttök Virággal.

Mi jól vagyunk, nekem még egy kicsit nehézkes a felkelés meg a járkálás a csaszi miatt, de azért kibírható.

Küldök egy képet Andrisról:

Kép

Docka
Docka
 


Sziasztok!
Docka, szuper a kép! Andris olyan "nagynak" látszik Kép
És nagyon örülök, hogy most már otthon vagytok. Sok sikert a napi rutin kialakításához!
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Sziasztok!

Engem is érdekelne, h milyen vastagabb cuccok kellenek a mi korabeli gyerkőceinknek majd.. őszintén, még mi sem vettünk semmit, lehet, rosszul tettük???
Nem tudom, h ti hogy vagytok vele, de nekem annyira nyomja a szemérem csontomat, h széttett lábbal jövök-megyek ...

Vigyázzatok magatokra ...

ANita
Nem jött az a lusta gólya !!! Intézkedjél már vmit lécccciiiiiiiii

Susie
susie
 
 


Susie!
Ez a szét tett láb ismerős Kép, főleg ha sokat ülok, vagy reggel felkelés után... Kép

Docka!
Tündéri a picur, és nagyon formás babóca Kép, sok tejcit neki, meg gyors felépüélést neked!

Amúgy mindenki vigyázzon magára és a babócákra!

Meme
Meme
 


Hahó!

Akkor most megpróbálok képet feltenni ide.

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Nem sikerült.Kép

Zsizsa

Kép

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


De mégis!Kép

Akkor még egyet.

Kép

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!
Szinte már csak én fecsegek itt Kép

Laura, Gigi, merre vagytok? Szülni?

Zsizsa, Gabóka nagyon édes, jajj, várom már nagyon, hogy a mi babánk milyen lesz! Gondolom el vagytok olvadva töle, olyan szép!

Hát és igen, valaki adhata vásárlás ügyben egy kis tanácsot...eléggé hüvös lett.

Meme, azért ne siess nagyon, nem kell beelözni Kép

Susie, most láttam, hogy téged meg kihagytalak a táblából, ha szeretnél felkerülni, akkor ird meg légyszi az adatokat. BIztos irtad már valahol, de nem sikerült visszakeresnem.

Nekem egyébként teljesen elmúlt a "szülös" érzésem, lehet, hogy BOti mégiscsak kivárja az idejét...pedig már jó 3 hete beilleszkedett a feje és lecsúszott a hasam. Lehet hogy mégsem lehet hinni az ilyen számitási módoknak...

Szép napot mindenkinek! Kép
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Sziasztok!
Docka!
Gratulálni szeretnék így ismeretlenül is a kisfiadhoz, gyönyörű!!!!!!!!!!

Zsizsa!
Neked is a kislányodhoz, nagyon tetszik a második kép, amilyen értelmesen néz a kamerábaKépKép nem semmi.

Edit!
Igazából a hasleszállásos mondatod miatt ragadtam billentyűzetet. Szóval nekem azt mondták, hogy szülés előtt 2-4 héttel száll le a pocak, tehát még időben vagyKép

Puszi:
Nyuszimanóék, aki már szintén nagyon türelmetlen... 38+2

Ui. Csak egy gyors kérdés, van még valaki, akinek nagyon csíkos lett a köldök alatt a hasa???? Fáj is, úgy húzódik. Van valami praktika rá?? (a krémezésen már túl vagyokKép)
nyuszimano
 
 


Sziasztok!!

Olyan szép idő volt ma, h kispapival megmásztuk a Normafa-Jánoshegyet, na jó én már volt ahol kúsztam Kép Jól el is fáradtam/fáradtunk, de vétek lett volna hagyni elröppülni ezt a napot ...

Nyuszimanó
Mi baba-mama olajat használtunk, ami tök jó lett, semmi csík nincs rajta, szép, NAGY kerek Kép lett tőle. A kispapi kente le a technikát minden este, a kisPrücsök csak úgy kavart a keze után Kép
Papi hasznbálati javaslata: NEM simogatni, hanem kenegetni kell, h mi a különbség azt Rád bízom Kép

Edit
Még nem írtam adatokat, mert nem is reméltem, h bekerülhetek közétek, de ha már így rákérdeztél, akkor, szept.25-re vagyunk kiírva (programozott csaszival) és a MÁV kórházban szülünk majd, Józsa Dokinál Kép
Köszike Kép Kispapi adatait megadjam Kép szegény olyan elesett néha, h mindíg csak minket kérdeznek ... tényleg a ti párjaitok, h voltak a babóval még pocaklakó korban????

Vigyázzatok magatokra..

Hordozó kendőről tudtok vmi bővebbet, hol lehet beszerezni??? És mennyi pénzért veszetegetik???

SZép napot ...

Susie_
susie
 
 


Sziasztok!

Susie!
Le a kalappal a sétátoktól Kép! Mi csak fagyizgatni, mentünk egy kört, az sem volt túl nagy Kép! Az az igazság, hogy örülök, ha nem kell mászkálnom, mert annyira húzódik már mindenem, hogy csak na! de "szerencsére" most tanunlni kell, mert 22.-én már vizsgázom, szóval a kirándulások már elmaradnak az idén úgy érzem!

Pocak csíkokra mi kentük Avonos krémmel, de nem ért semmit, és teljesen berepedt, amire a dokim mondta, hogy van aki hajlamos rá az kenheti bármivel, mert úgyis be fog repedni!
Szóval Susie ti szerencsések vagytok! Kép

Edit!
Amúgy nem akarom siettetni a babócát, de már mindenki babázik, és már én is szeretnék KépKépKép! Az az mi! Mert a kispapi kikérte magának, hogy csak én! Mondta, hogy jó lenne kivenni, megdédelgetni, azután visszatenni, hogy tovább növögethessen Kép!
De már nincs sok hátra lányok! Kitartás!

mindenkienk további szép napot, ebben a jó időben!

Meme
Meme
 


Sziasztok Lányok!

Először is gratulálok minden új babához KépKépKép
Hát tényleg jól beindultunkKép

Tegnap már elkezdtem írni a mi kis történetünket, de Bence baba közbeszólt, úgyhogy nem tudtam befejezni Kép Remélem most sikerül elküldenem...

Szombat délután végre mi is hazajöttünk!!!
Igaz még picikék vagyunk (2110-zel hoztuk haza, de azóta már 2160, szóval szépen gyarapodunk), jó sokat eszünk, úgyhogy reméljük minden rendben lesz!Kép
A mi babucink egyébként annyira tündér, hogy tényleg csak eszik-alszik, a hangját alig hallottuk még, leginkább csak pelenkázáskor, de akkor is csak azért, mert utána jön a szopi és már nagyon türelmetlenKép
Az első éjszakánk nem volt valami pihenős, 3-ig a férjem ült a kiságy mellett, utána reggelig én. Annyira aggódunk a picurkáért. Ma már egy kicsit többet pihentünk, de van még mit bepótolniKép, a lényeg hogy itthon vagyunk ApávalKép

Szóval kezdem az elején:
Mint már tudjátok, volt pár vérzésem, ami miatt várható volt hogy egy picit korábban jön a baba, na de erre azért nem számítottunk. Hétfő éjszaka (szeptember 1-én) annyira megindult a vérzés, hogy alig tudtunk bemenni a kórházba, úgyhogy mivel sejtettük (és láttuk) hogy ez most már nem vicc, vittük a kórházi csomagot is. Ekkor még nem voltunk idegesek, legalábbis nem nagyonKép
3/4 1-kor felhívtam a választott szülésznőmet hogy most indulunk, röviden tájékoztattam, azt mondta azonnal indul. Hát tényleg mire mi beértünk, az ügyeletes doki megvizsgált, már ő is ott volt. Addigra már közölték hogy hívják az orvosomat, mert itt bizony gondok vannak, és biztosan császározni fogank még ma éjjel. Na ekkor kezdtünk el izgulni. A doktornőm is hamar beért, hipp-hopp összekapták magukat és egy infúzióbekötés + katéter után már vittek is a műtőbe. Beöntést viszont nem kaptam, aminek nagyon örültemKép
Igazából annyira gyorsan történt minden, hogy felfogni sem volt időm, hogy én ma anyuka leszek. Viszont már a szülőszobán is, amikor rátették a ctg-t a hasamra, már nagyon remegtem, nem bírtam abbahagyni, és ez csak tovább fokozódott mikor betoltak. Úgy éreztem hogy szinte pattogok az ágyon. Utólag mondták hogy egyrész a sokktól, ami ilyenkor éri az embert, másrészt légkondis a műtő, és valószínűleg fáztam is. Pár perc alatt bekötötték a spinális érzéstelenítőt és már le is fektettek. Ezt nagyon gyorsan csinálják, mert szinte az utána következő percben már el is zsibbadt a talpam, és 10 percen belül melltől lefelé semmimet nem éreztem. Azt sem tudtam mikor kezdték el a műtétet, egyszer csak annyit éreztem hogy jól megnyomták kétszer a bordáimat, úgy hogy fel is nyögtem, mert totál kiszorították egy pillanatra a levegőt belőlem, és már fel is sírt BencikeKép Nagyon édes hangja volt, olyan kis halk, bár lehet hogy csak távolról hallottam. Megmutatták és már vitték is mérni meg bebugyolálni. Nem tudom hány perc telhetett el, mert teljesen elveszítettem az időérzékem, szerintem egy kicsit el is aludtam, és csak arra emlékszem hogy odanyomták az arcomhoz a babát hogy adhatok neki puszit. Félkómában megpuszilgattam, majd elvitték. Engem még összevarrtak, amiből persze semmit nem éreztem és az volt a furi hogy nem is hallottam beszélni ott az embereket közben, pedig voltak vagy hatan-heten. Mikor kitoltak, a férjem már kint várt (ő egy üvegablak mögül végignézhette a műtétet, persze a lefüggönyözött részen ő sem látott át szerencsére) és nagyon boldog volt!Kép Mondta hogy milyen aranyos a baba, és ott rögtön meg is mutatta a fényképeket is a mi kis Bencénkről. Ez nekem nagyon jó volt, mert szinte semmire nem emlékeztem belőle, hiszen csak egy pillanatra láttam.
Ezek után bekerültem egy külön szobába, valami őrző féle, ahol csak reggel 9ig maradhattam. Jött reggel a nővérke hogy keljek fel, most megyünk zuhanyozni. Azt hittem csak viccel, de sajna nemKép Sőt nem is segített felkelni, mert azt mondta azzal csak rosszabbat teszünk és nagyon fog fájni a seb, ha ő húz fel. Kaptam egy kötelet az ágy végére, azzal próbáltam magam felhúzni... ami nagy nehezen sikerült is, de azt az érzést nem kívánom senkinek. Kicsit elsötétült előttem a világ, de szerencsére nem ájultam el. Tusolás után átkerültem egy másik szobába, és amint lefeküdtem, rá fél órára megérkezett a férjem és az anyukám. Ismét fel kellett kelnem, mert a szobába nem jöhettek be, nekem kellett kivánszorognom. Szegényekkel 10 percet tudtam lenni, mert alig volt erőm. De úgy voltam vele hogy minél hamarabb felkelek, annál könnyebb lesz. Ezért aztán délután úgy gondoltam hogy ha törik ha szakad én felmegyek egy emelettel feljebb, hogy láthassam a kisbabám, aki az intenzíven volt az inkubátorban. Nem volt könnyű, de megérteKép Annyira gyönyörű volt, még úgy, csövekkel az orrában-fejében is. Annyira sajnáltam szegénykét. Sajnos csak egy pár percet tudtam gyönyörködni benne, de másnap lehetőség volt rá hogy felkerüljek egy másik szobába, ami csak kettővel volt az intenzív mellett. Így már a 3. ágyon feküdtem két nap alatt... A lényeg viszont innentől már csak az volt hogy 3óránként bemehettem a babámhoz megsimogatni, beszélni hozzá egy kicsit. És ez nekem mindennél fontosabb volt. Sajnos a 12 nap alatt amit a kórházban töltöttünk, jó párszor elkapott a sírógörcs, leginkább az izgalom miatt, de gondolom azért is, mert akkor jött ki rajtam ez az egész császár dolog, meg az is hogy korábban jött a baba.
Egy hétig a kezembe sem vehettem Bencikét, mert addig az inkubátorban feküdt. Viszont kedden nagy meglepetésemre az egyik szoptatási időpontban jött a csecsemősnővér egy rugdalózóval a kezében hogy akkor most megpróbálhatjuk a szopit! Hát én olyan boldog voltam!!! Hihetetlenül jó érzés volt a kezembe venni ezt a kis csöppségetKép olyan kis pici volt, és törékeny, kicsit féltem is megfogni, de szerencsére minden simán ment. Az én kis drágám elsőre 35 grammot szopizott, aminek híre is ment a kórházban, mert állítólag erre még nem volt példa. A többi baba, aki ilyen ki súllyal született elsőre általában 5-10grammokat szokott, de Bence nagyon ügyes volt. Innentől kezdve 3óránként én voltam az első aki a szoptatási időben megjelentem az intenzívenKép
Mivel nagyon szépen szopizik, és már semmilyen kezelést nem kapott, nagyon szerettünk volna már hazajönni. De sajna még nem engedtek, elvileg csak e hét végén jöhettünk volna haza. Aztán szombaton délelőtt már nem bírtam, sírdogáltam kicsit, és a doktornő hazaengedett minket, igaz alá kellett írnom egy papírt.
Telefonáltam a férjemnek hogy hozza a babacuccokat mert megyünk hazaKép Szegény tisztára meglepődött, de nem telt el félóra, és már ott is voltKép (Ja, és úgy hogy mikor hívtam, épp a kórház parkolójában volt, hozta nekem az ebédet. Amit aztán gyorsan haza is vitt és lecserélte a babaholmikraKép
Az első éjszakánk elég rázós volt, de nem Bencike miatt, hanem az én aggódásom miatt. Egyszerűen nem mertem lehunyni a szemem, ott ültünk az ágya mellett. Ma éjszaka pedig velünk aludt, mert így legalább rá tudtunk figyelni. Holnap a férjem beszerez egy légzésfigyelőt, és akkor talán sikerül egy kicsit megnyugodnomKép De úúúgy aggódom!Kép
Egyszóval tündérien nyugodt kisbabánk van és mi nagyon-nagyon boldogok vagyunk!!!
Remélem hamar belerázódunk a hétköznapi rutinba és akkor tudok sűrűbben is jönni!

Bocsi hogy ilyen hosszú lettem, de még oldalakat tudnék írni rólaKép
Üdv mindenkinek:
Vera + Bence 14 napos

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok,
Pénteken voltam CTG. és a doki is megvizsgált még zárt a méhszáj. Holnapra vagyok elvileg kiírva, ha addig nem jönne a Pindur, akkor Szerdán vagy Csütörtökön megyünk egy újabb doki vizitre és ha a héten nincs meg a Picur, akkor Hétfőn fekszek be és oxitocinnal indítanak. A hasam sajnos nekem is kirepedt, bár nap, mint nap kentem bár csak testápolóval, lehet, hogy ma még megpróbálkozunk egy Welness masszás olajjal. Sajnos az Avonos "beszállítónk" csak e hét csütörtökre tudja hozni a stria elleni krémet :-(
Viki
vik0714
 
 


... és néhány kép Bence babáról Kép

Kép

Kép

Kép

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok Lányok!

Vera, tündéri a kis Bence!! Kép Kép
Örülök hogy végre otthon lehettek, és hogy a koraibb érkezés ellenére végülis minden rendben veletek. Az meg különösen jó hír, hogy ilyen szépen szopizik a csöppség, biztos hamar behozza azt a pici súlyhátrányt Kép
Ja, és ne aggodalmaskodd túl magad, hidd el minden rendben lesz, ha úgy nyugodtabb vagy, pár hétig alhat köztetek a baba, de ne virrasszatok mellette. Fölösleges is, meg nem marad erő napközbenre Kép
Ügyesek legyetek Kép Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Sziasztok Lányok!
Én is jó régen jártam már felétek, de azért néhányan még talán emlékeznek rám, illetve most már Ránk. Anno a kispapi megírta, hogy megérkezett Ricsi nevű kisfiunk, jócskán idő előtt, de egészségesen, megfelelő súllyal. Sajnos a kórházban elkapott minket egy makacs sárgaság, minden nap mondták, hogy most már másnap mehetünk haza, aztán mégsem mehettünk. A kisfiam négy napot töltött a kékfény alatt, én meg már teljesen kivoltam idegileg, hogy valami komoly baja van. Így végül pontosan egy hetesen engedtek haza. Kicsit én még mindig sárgának látom, de jól eszik, nem aluszékony, hát remélem minden rendben van Vele.

Ami a szülést illeti. Én is, mint Zsizsa, már régen nyitott méhszájjal voltam, cserébe az akkori izgalmakért, azt jósolták, hogy könnyebben fogok szülni. Nem jött be. A magzatvíz elment éjjel fél kettőkor, fájás zéró. Végül reggel tízkor elkezdték adni az oxit, egyre növelték az adagot. Még a szülés elején gondolkoztam a fájdalomcsillapításon, no fét tizenkettőkor már nem gondolkoztam semmin, csak követeltem az EDA-t. Egy megváltás volt, mindenkinek tudom ajánlani. Másfél óra múlva már hét ujjnyira nyitva voltam, csak a tolófájások nem jöttek. Próbáltam sétálni, amennyire az infúziótól+oxitól lehetett, aztán megvizsgált az orvos. A kisfiam feje sajnos nem megfelelően ékelődött be, tanakodtak, mit csináljanak, aztán beindultak a tolófájások. Végül kézzel igazították be a gyerek fejét, az orvos pedig segített kinyomni a babát. Délután fél négyre született meg a mi kis csodánk. Én nem felejtettem el sem a fájdalmat, sem a boldogságot amikor végre magamhoz ölelhettem. És minden negatív élmény ellenére, akár holnap újracsinálnam, annyira megérte.

Szóval most már itthon vagyunk, a baba nappal csodálatosan nyugodt, magától beállt a három órás rendre. Éjszaka vannak vele zűrök, de csak megoldódik majd ez is.

Egy-két felmerült témához.
Szoptatós melltartó: én is sokáig haboztam, hogy vegyek-e, aztán a végén csak vettem (Dorina tipusút, 3000 ft-ert). Nekem nagyon jól jött, mert egyébként is mindig hordok melltartót, és bizony így tejjel együtt eléggé elnehezedtek a cicik. Én jobban érzem magam melltartóban.
Fejőgép. Nem vettem, aztán a kórházban sikerült a kórházi géppel fejni, ezért kibéreltünk egy ugyanolyat. Tök feleslegesen. Itthon kínlódtam vele egy darabig, de max. 30 gram jött le egy nap, úgy néz ki nálunk a baba igényeihez beállt végülis a tejtermelés. Kicsit szomorú vagyok miatta, mert biztonságérzetet adna egy kis lefagyasztott anyatej, de a kisfiam étvágya nagyon jó, és nincs több tejem, csak amennyi neki kell. Remélem, elég is lesz neki a későbbiekben is.

No, most ennyi elég volt belőlem, nagyon gratulálok az új babákhoz, igyekszem sűrűbben jelentkezni, aztán lassan beindíthatjuk a régen elhatározott baba-topicot is!

Sok szerencsét a finiselőknek!
Üdv,
Kati

Ricsikéről fényképeket itt találtok: http://babanet.hu/album/main.php?album=870
Kati
 


Vera,

Jól látom a képeken, hogy Bence egy Neonato babakocsi mózeskosarában alszik? Nekünk ugyanilyen van, még színre is!!! És nagyon bevált eddig.

Kati
Kati
 


Jaj, most látom, hogy a baba-topic már beindult! Bocsi lányok elnéztem!
Kati
Kati
 


Sziasztok! Kép

Köszönöm mindenkinek a gratulációkat, Anitának külön köszönet a gólyaküldésért! Kép Tegnap délután jöttünk haza a kórházból.
Docka, nem semmi, hogy egy napig egy szobában voltunk! Kép Utánad még ketten jöttek. A frontok miatt alig volt szabad hely.
Zsizsa, nagyon édes a pici! Kép
Vera, Bence is nagyon szép! Lehet, hogy mi is láttuk egymást a kórházban?

Mindenkinek szép hetet, drukk a leendő Mamáknak!
Judit
Judit74
 


Sziasztok Lányok!

Ma voltam dokinál, ez a 38. hét, de azt mondja úgy tűnik a hölgyike még nagyon jól érzi magát bent Kép A méhszájam semmit nem változott, a baba feje sem illeszkedett még be, azt mondja a doki még javában lebeg, azaz mozog föl-le.
Viszont mostantól hetente 2x kell mennem CTG-re, meg a héten egyszer UH-ra is, meglesz a program Kép A dokihoz meg hétfőn megyek újra, szerinte addig csak valami csoda következtében indulhat meg a szülés.
Hát mi így állunk... Szerencsére a derekam jobban van, bár most meg a gyomrom környékén feszít állandóan a baba a kis popsijval, az se túl kellemes, de legalább nem fáj Kép
Remélem minden még "sorbanálló" jól érzi magát a babájával együtt, most már akár versenyezhetünk is kihez jön hamarabb a gólya Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Sziasztok!

vera, kati!
Édesek a picik Kép, de szerintem lassan mindenki utolér titeket (szerencsére Kép)!

diti!
azért ne nagyon versenyezzünk, mert hétfőn van két vizsgám és szeretném még letenni Kép, megbeszéltük a kisasszonnyal, hogy azt még kibírja, reméljük így lesz Kép!

Na most totyogunk tanulni, mindenkinek pussz

Meme

Ja aki a Mávban szült, milyen volt a benyomás, kórház, nővérek ...stb?
Meme
 


<pre>
Név Szülés tervezett dátuma Szülés tervezett helye Szülés ideje Baba neve - adatai
Anita 2003. augusztus 4. Jászberény 2003. július 15. Róbert 2600 gr / 50 cm
Dea 2003. szeptember 1. MÁV Kórház 2003. augusztus 22. Ábel 3270 gr / 54 cm
Sziszke 2003. szeptember 4. Dél-Pesti Kórház 2003. augusztus 26. Boróka Anna 3150 gr / 50 cm
Docka 2003. szeptember 9. MÁV Kórház 2003. szeptember 06. András 3800 gr / 52 cm
Zsizsa 2003. szeptember 13. Schöpf-Mérei Kórház 2003. augusztus 28. Gabriella 2830 gr / 48 cm
Judit 2003. szeptember 18. MÁV Kórház 2003. szeptember 10. Virág 3300 gr / 53 cm
Laura (lány) 2003. szeptember 20. Újpesti Kórház
Diti (lány) 2003. szeptember 20. II. sz. Női Klinika
Kati 2003. szeptember 20. Margit Kórház 2003. szeptember 1. Levente Richárd 3200 gr / 51 cm
Susie 2003.szeptember 25. MÁV Kórház
Vera 2003. szeptember 26. MÁV Kórház 2003. szeptember 2. Bence 2150 gr / 48 cm
Edit (fiú) 2003. szeptember 30. Nyírő Kórház
Gigi (lány) 2003. október 5. Fejér-Megyei Szent György Kórház
Meme (lány) 2003. október 6. MÁV Kórház </pre>

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Sziasztok Lányok!
Vera,
nagyon örülök, hogy hazamehettetek, már aggódtam, hogy mi lehet veletek! De szerencsére azért úgy érzem amennyire lehet minden rendben. Bence szopitechnikájához csak gratulálni tudok Kép no meg a képekhez is. Egy kérdésem lenne: amig Bence az inkubátorban volt, addig fejtél? Mert gondolom ugy lett neki rögtön tejcsi, amikor már ki lehetett venni...vagy ez nem igy müködik? Lehet, hogy buta kérdés, de valahogy ez a szoptatás nagyon misztikus még nekem, nagyon szeretném, ha menne, de félek is töle, hogy nem fog. (ami persze nem elöny, tudom).

Gigi, merre vagy?

Kati, Vera, köszi a szüléssztorikat. Az ember csak azt nem tudja, hogy várja, vagy aggódjon. Talán mindkettö?

Meme, kispapidnak igaza van, tényleg jó lenne kivenni, megdédelgetni és visszatenni még egy kicsit. Kép Kép Kép De sajna...kezdek izgulni nagyon, mert az apja 18-19-ét beszélt meg Botival, ami már nagyon itt van! Bár, mint már meséltem most sokkal kevésbé van "szülös" hangulatom, mint mondjuk egy hete. És a lépcsön kivül gyakorlatilag minden kész, Boti szobája is. Neked egy kalappal a vizsgákhoz!

Laura is nagyon eltünt, csak nem ...?
Üdv mindenkinek, Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: