Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok lanyok!

Remelem megtalaljatok a topikot, itt sokkal konnyebb lenne dumcsizni, mint emilben. Meg egy csomo hasznos infot lehet itt talalni a babaneten.

IRJATOK!!!

Agota

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Na szia!
Nekem sikerült idetalálnom, már tegnap regisztráltattam magam. Az én nevem Sziszkóka. (Sziszka lett volna, de az már van)
Most nem tudok írni, mert vendégségbe megyünk.
Tényleg nagyon jó ez a saját topik. Ügyi vagy, hogy eszedbe jutott.
Szilvi
sziszkóka
 
 


Hali

Remélem a többiek is idetalálnak. Krisztának tele van a mélboxa, mindent visszadob amit küldök neki. Irtam neki is sms-t, hogy nyitottam ezt a topikot.
Pici fiam is Infacolt eszik. A Sab nem valt be. Sajna meg mindig van pocifajas. Doki szerint lassu az emesztese,meg levegosen eszik.Miota szedi az Infacolt ropog is a bugyi rendesen...Kép
Amugy ha rakattintasz a nevemre, akkor mindig van moge becsatolva egy friss kep.

Ja, eszembe jutott a Csabi Nori...Kép...vajon hogy vannak_?

Agota

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 

 
 

Sziasztok!

En masik topicbol leltem ratok. Az Istvan korhazban szultetek/szultok majd?

Nekem is ott van a dokim es ha minden jol megy, juniusban ott szuletik az elso babonk. Erdekel nagyon, hogy milyen a korhaz?

Vanda
vanda72
 
 


Szia Ágota!

Nagyon aranyosak vagytok a képen, gyönyörű a kisfiad. Ő is inkább az apukájára hasonlít.

A Nóra nekem is többször eszembe jutott- hogy vajon tényleg nem szoptatta azt a szegény gyereket, hanem inkább vette és kavargatta a tápszert? Mert az neki egyszerűbbnek tűnt, pedig milyen nagyot tévedett és hibázott, ha ezt tett.
Meg hát a két gyerekhez is rengeteg türelem kell, amivel ő- valljuk be- nem igazán bővelkedett. Hát….biztos megoldotta valahogy.
Nekem többek eszembe jutottak - mert én azért rendesen töltöttem el ott pár hetet. Furcsa, hogy visszagondolva nem is tűnik olyan soknak és vészesnek, ahhoz képest –mindenek ellenére- elég jól éreztem magam.
Ildikó is írta egy levélben, hogy némi nosztalgiával gondol vissza a kórházi nyugis hetekre, mikor semmi dolga nem volt.

Ez a hasfájás különben kész rejtély, a Kornélnak olyan mintha már egyszer elmúlt volna, aztán visszajött, aztán megint elmúlt most pedig úgy néz ki mintha csak éjszaka kapná el őt.
Ugyanis akkor többször megébred, csapkod kezével-lábával, homorít, tekeri magát jobbra-balra és közben nyög nagyokat. Hát, nem tudok mire gondolni, csak arra, hogy fáj a hasa.
De hiába veszem fel, nem büfikézik és a hasat simogatva sem pukizik(bár a hasát is megfeszíti)
Tehát én is adom az Infacoltot, ami némileg enyhít ezen, de nem jelentősen.

Ja, és mostanában nem tudom mi lehet, de nem akar enni, elkezdi, de aztán abbahagya?

A Krisztának én sem tudtam már a múltkor sem átküldeni a levelet.

Szilvi
sziszkóka
 
 


Szia Vanda!

Ki az orvosod?
Különben szerintem jó kórház az István, most nyáron újították fel a szülészetet, nagyon jól néz ki (egyáltalán nem kórházra emlékeztet)
Mindenféle alternatív lehetőség adott.
Tehát, csak ajánlani tudom.
Szilvi
sziszkóka
 
 


Szia Szilvi!

Nekem egy fiatal dokim van, Nemeth Miklos. Nagyon-nagyon szeretem, mar tobbszor bizonyitott, hogy fiatal kora ellenere fantasztikusan okos es ugyes.

Es neked? Te kinel szultel?

Vanda
vanda72
 
 


Hát... Vanda nem egyszerű eset az orvosod!
Nekem a Siklós Pál az orvosom, de mivel én 7 hetet töltöttem a kórházban (mert hamarabb megindult a szülés)elég sok orvosról tudok elég sok mindent. És azt is tudom, hogy a Miki hajlamos sokat bevállalni (nagyon sokat is műt)- tehát én azt tanácsolom neked, hogy mindig törekedj arra, hogy ha valami problémád, kérdésed van akkor figyeljen rád és válaszolja azt meg- mert hajlamos mindenben rohanni!
Szilvi
sziszkóka
 
 


Lányok a 102-esből !
Hát nem találtok ide?
Csak én meg Ágota van itt néha, meg Vanda.
Szilvi
sziszkóka
 
 


Sziasztok lányok a 102-esből!

Álnevem nem a művészetek iránti feltétlen rajongásomat tükrözi, csak hirtelen más nem jutott eszembe, mint lányom kedvenc Minimaxos sorozatának hősnője.

Bocs, hogy ilyen sokáig tartott idetalálnom, de időm szinte semmi nincs mostanában. Az ikreim nappal azon nyüglődnek, hogy hogy forduljanak vissza hasról hátra (nekem meg állandóan szemmel kell tartanom őket, nehogy végzetesen fejbe vágják egymást kézzel vagy valami csörgővel), éjszaka pedig a fogzás keseríti meg az életünket. Zsófinak már kinőtt alul két foga, de Marci még derekasan küzd a problémával, és ezért éjszaka többször is felébred és nem nagyon akar elaludni. Csak az segít, ha lefekvés előtt Panadol szirupot kap, de ezt sem lehet adni minden nap. Nálunk nagy az esélye, hogy az éjszaka közepén valamelyik gyerek felébred, és ha nem állok rendelkezésre gyorsan, kiabálásával felébreszti a másikat is.
A hasfájás nálunk szerencsére csak a legelején volt gond.
Szilvi, szerintem Kornél szintén a fogzás miatt ehet rosszabbul, mert az érzékenyebb állkapocs fájhat neki szopásnál. Marci is kevesebbet szopik mostanában, és az üveget is elutasítja (sajnos nekem kezdettől fogva nem volt elég tejem a két gyereknek, de az Aventes cumisüvegek nagyon beváltak, egyikük sem szokott le a szopizásról), így én kénytelen vagyok most már kanállal egyre többet etetni tejpéppel, krumplival, sütőtökkel, ezeket szívesen megeszi.

Nagyon cukik a fiaitok, nemcsak Daniel hasonlít a papájához nagyon, de szerintem Kornél is tiszta apja. Dolgozom rajta, hogy én is tudjak bemutatni friss képeket. Az én kicsikéim újfent nem hasonlítanak ránk, szülőkre, viszont Pannira nagyon. Náunk mindhárom gyereknél a nagyszülői gének öröklődtek.

Sajnos nem tudom, mikor jutok ismét hozzá, hogy írjak, de igyekszem.
Ildi
thália
 
 


Sziasztok

Nalunk is ugy tunt, mar elmult a hasfajos korszak, aztan megis vissza-vissza jon sajna. Es persze este-ejszaka, amikor aludnank. Mi is az Infacolt es a Sab cseppeket hasznaljuk. Foleg az elso valt be. Most ugy tunik meg a foga is jon raadasnak, mert rag ezerrel, meg pirosodik alul az inye.Erdekes, Eminek csak 7 honapos koraban jottek ki az elso fogai. Persze amugy is eleg mas a ket gyerek, mert o meg peldaul nem volt egyaltalan hasfajos.
A megfordulas meg csak egy iranyba megy, hatrol hasra, visszafele meg csak veletlenszeruen.Kép

Ildi
Hogy boldogulsz a ket babaval? Van segitseged?Panni hogy fogadta a tesokat?Nem volt feltekenyseg? Bar o mar nagy lany Emihez kepest!
Kepzeljetek, mar nagyon megy a gobelinezes, persze csak ahogy idom engedi. Mar csinaltam nehany kepet es most karacsonyra is varrok nehanyat ajandekba. Kriszti vajon merre van?

megyek mert nyafog a fiam
puszi

Agota

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Szilvi,
nem nyugtattal meg, de mivel bennunket inkabb barati viszony fuz egymashoz, mint orvos/beteg kapcsolat, igy szerintem engem kicsit protekciosan kezel. Azt en is latom, hogy rengetegen jarnak hozza, de inkabb a maganrendelesere jarok, mert a korhazban tenyleg iszonyat nagy a tomeg. Es nem csak nala...

Muteni pedig imad, ezt mindig mondta nekem, hogy ez a gyengeje. Es tenyleg nagyon nagy csodakat tett mar baratnoimmel is, es velem is.

Bizalmam toretlen iranta, remelem szules utan is minden rendben lesz.

Azert koszi az infot, nem is rontom itt a levegot tovabb, mert most jottem ra, hogy ti egy osszeszokott csapat vagytok!!!

Sziasztok,
Vanda
vanda72
 
 


Vanda!
Nagyon jó, ha a szülész-nőgyógyászhoz baráti viszony fűz- az soha nem jön rosszul.
Minden jót a terhességedhez, növekedjen szépen a pocaklakó és gyors, könnyű szülést kívánok.
Szilvi
sziszkóka
 
 


Sziasztok lányok!

Képzeljétek el a Kornél megfogta a lábacskáját, egyszerre tudja mind a kettőt fogni és huzza a szája felé. Nagyon aranyos.
Ma kapta meg az 5.dupla oltást- most egy jó darabig nem kap. Elég jól türte, mert most kértem a doktor nénit, hogy adja rögtön egymás után, mert képzeljétek a múltkor úgy kapta - akkor még kezdő voltam én is- hogy beadta az elsőt én felvettem és megvigasztaltam a Kornélt, majd letette és kapott még egyet, hát.. ne tudjátok meg, hogy üvöltött a Kornél, nagyon haragudott rám, hogy így becsaptam. Ebből okultunk és most nem is volt csak rövid síráska.

A jővő héten elkezdjük a hozzáetetést- almalé, püré majd a barátai! Kiváncsi leszek, hogy fogadja majd.

Ti rendes - boltban vett- almának a levét ill. püréjét adjátok a gyereknek? Vagy jobb inkább készen megvenni?

Jaj, az éjszakákra jobb nem is gondolni, hogy mi lesz- a Korni most egy jó pár napja úgy alszik, hogy nekem félóránként, óránként kell hozzá felkellnem és forgatom jobbról balra, balról jobbra, felveszem, visszateszem, mert nyög, össze vissza kapálózik és ha hagyom felébreszti saját magát. Na mindegy.. ez van.

Egy barátnőm most hívott és mondja, hogy az ő kislánya 3,5 hónapos délután 5-kor elalszik, alszik 7-8-ig fürdik, eszik, aztán megint 9-től alszik reggel 9-ig. Hát milyen gyerek az ilyen?


Szilvi
sziszkóka
 
 


Szilvi

Akkor megsem vartok 6 honapos koraig?
Mi azt hiszem maradunk meg a csak tejecskenel. Ha mar Emikenel nem voltam ilyen kitarto, meg ugy tunik pici fiu jol elvan a tejcsivel. A hasifajast meg csak kinovi lassacskan. Majd december elejen elkezdem az almat, aztan egy het mulva a krumplit, aztan a sutotokot....stb. Neki nem lesz gondja a kanallal szerintem, mert annyiszor kapott gyogyszert szegenykem, hogy mar tok ugyesen eszik kanallal.

O is megkapta tegnap az 5 honapos szurikat, alig sirt, csak mikor mar a dokibacsi kihuzta a tut, akkor kezdett volna nyafizni, de akkor meg gondolta mar minek?Kép
Eleg keson tudom letenni aludni este, olyan mar regen volt, hogy egyben lealudt vagy 10-12 orat. 11 korul elalszik es alszik ugy 6-7ig, de van hogy ejjel 4kor eszik es meg rahuz par ora alvast.

Agota

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Sziszkó!
Ha már ennyire jól értesült vagy a kórházzal kapcsolatban, no meg a dokikkal...a Dr. Mészáros milyen?? Mert nekem Ő a dokim, és ha minden ok, én is júniusban szülök.
wica
 
 


Illetve a második kérdésem az, hogy tegnap bent voltam az ambulancián, mert "barnáztam" és aggódtam, a dokim meg szabin van. És egy nagyon rendes doki vizsgált meg, fiatal, barna haj, szemüveg, de nem tudom a nevét valami Ko.. vagy Mo.. hú, teljesen hülye vagyok. Volt vele egy helyes orvostanhallgató is, vmilyen Gabó (talán) őket nem ismered véletlenül? Mert hasonló helyzetben legalább olyan dokihoz mennék, aki látott már. Egyébként a babócával minden ok! :-)
wica
 
 


Sziasztok, csak egy kérdésre jöttem be.
Szilvi, te Siklós doktonak magánrendelésére vagy a korházba jártál? Jársz?
Köszi: Krinyoka
krinyoka
 
 


Szia Krinyoka!
Én magánrendelésre jártam, járok a Siklóshoz.
Nincs mit.
Szilvi
sziszkóka
 
 


Szia Wica!
Nem minden orvost ismerek azért, mert nagyon sokan vannak, illetve leginkább csak azokat akiknek híre van, vagy a szobába bejöttek a kismamákhoz. A Mészáros dokiról csak jót hallottam, nagyon szimpatikus. A másik orvost meg nem ismerem fel a leírásodból.
Szilvi
sziszkóka
 
 


Szia Ágota!
Igen, még 2 hét lenne 6 hónapos koráig,de már nem igazán fejlődik eleget a tejcitől, kezd egy kicsit apadni vagy inkább stagnál a mennyisége- nem igazodott az ő igényeihez. 4-5 naponta kakilt, ami szintén azt mutatja, hogy mindent hasznosított a tejből.
Most 2 napja adtam már neki a 2 hónapja megvett, de még fel nem bontott tápból napi egyszer 50-60 got, mert estére már úgy éreztem nem elég neki ami a cicből jött.
A védő ill. doki néni is azt mondta kezdjem el a gyümölcsöket. Szerintem a Kornél is szeretné, mert már nagyon nézi, hogy mi mit eszünk.
A kanállal nálunk sem lesz probléma.

Te a Krisztát elérted valahol?
sziszkóka
 
 


Köszi Sziszkókat!

Már ez is nagyon megnyugtató! :-)
wica
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy belekotyogok a topikotokba csak Wica nem írt emailcímet a profiljába. Szóval a fiatal szemüveges, Ko.. dokit Koiss Róbertnek hívják, én nála szültem. Kép

Üdv:
Hajni
tigribigri
 
 


Tigribigri!
Köszi! Igen, Ő lehetett az, csak kétszer is megkérdeztem az áplónőtől a nevét, de mivel nem értettem, nem kérdeztem mégegyszer. :-) Szégyeltem magam :-)Rendes dokinak tűnt! Ha nem lenne saját dokim, Őt szívesen választanám :-)
A profilomba mindjárt beírom a mailcímemet.

Köszi!!!
wica
 
 


Sziasztok!

Ágota!
A kicsikkel egyedül nem is tudnék boldogulni, anyukám minden nap segít, otthonról is csak előzetes egyeztetés után megy el, és nagyon igyekszik haza. Az etetés még most is nehézkes egy embernek, bár már van némi türelmük várni egymásra, de sajnos újabb probléma lépett föl, most hogy nőnek: egyre jobban figyelnek egymásra, így ha a várakozó fél nyafizik, az evő sem tud teljesen az evésre koncentrálni, így az kétszer tovább tart. Amióta viszont kanállal is kapnak kaját, felgyorsultak a dolgok, de még mindig szopiznak is hozzá, ami azért még időigényes. Én azonban továbbra is forszírozom a szoptatást, és nem akarom őket elválasztani, inkább rászánom azt az időt.

Szilvi!
Én lehetőség szerint az anyósom által termesztett zöldséget (sütőtök, répa, cékla, spenót) adom nekik, de pl. almát veszünk, és azt pürésítem. A bébiételeket is ki kell próbálni, mert jó ha a kicsi elfogadja (ha pl. nem tudsz fözni aznap), de az a tapasztalatom, hogy már az ikrek is szívesebben eszik meg azt, amit én csinálok, és ez Panninál is így volt. Bébiételből főleg a gyümölcsöset szoktam venni, mert pl. most már nincs őszibarack, pedig azt nagyon szeretik, a tejpéphez is szoktam belőle keverni. Mi hipoallergén tejpépet használunk az allergiám miatt még egy darabig. Panninak is vigyáztam a tápszerrel (ez van a tejpépekben is), ő 8 hónapos korában kapott először tejpépet, és akkor is gluténmenteset 1 éves koráig.

Pannival nagyon nehéz volt az első 2-3 hónap, sokat sírtunk mindketten. Ő azt mondogatta, hogy mi már nem szeretjük őt, nekem pedig állandó lelkiismeretfurdalásom volt azért, hogy nem tudok vele szinte semmit foglalkozni, pedig minden szabad időmet rá fordítottam. Aztán javult a helyzet, amikor elkezdődött az ovi, mert így a nap nagy részében ott van, és tud játszani atöbbi gyerekkel (a gond mindig is az volt vele, hogy soha nem szeretett egyedül játszani), másrészt a kicsik is emberszabásúbbá váltak, már lehet vwelük játszani, nagyon szeretik Pannit, mindig nevetnek, ha meglátják, és ez meghatotta őt is. Kialakult valamiféle status quo, ami reményeim szerint pozitív irányba halad.
Én tulajdonképpen csak azt szeretném, ha végre már átaludnák az éjszakát. Az egyikük még legalább kétszer felkel éjszaka, míg a másik egyszer, és csak evés után alszanak el ismét. Pedig kizártnak tartom, hogy igazából éhesek lennének, mert napközben is esznek rendesen, ez csak egy rossz szokás. Úgy tűnik, hogy a Szilvinek már elmesélt módszer bevezetése nélkül az alvás nem fog menni. De én még őket túl kicsinek tartom hozzá.

Ágota! Emivel biztosan neked sem lehet könnyű, mert ő még kevésbé tud észérveket elfogadni, miért foglalkozol vele kevesebbet, viszont biztosan könnyebb lehet egy kisbabával. Én, visszagondolva az elmúlt hónapokra, nem is tudom, hogy tudtam őket átvészelni, néha most is azt érzem, hogy a feladat meghaladja az erőmet, a türelmemet, a képességemet. de hiába, meg kell birkózni a feladattal.

Üdv: ildi
thália
 
 


Sziasztok

Szilvi

En is vettem egy sutotokot...Kép Kezd egyre tobbet enni, de meg ezt a hetet szeretnem kihuzni. A fejlodesi ugrasnal amugy mindig beletelik par napba hogy bealljon egy magasabb szintre a tejtermeles, ekkor erzed hogy meg enne de nincs mit.Es pont az stimulalja a termelodest ha az ures cicit szopizza a baba. A hozzataplalas egyre csokkenti a szopik mennyiseget. Mindegy, mar en sem akarom ezt a magasabb tejszintet, mert mar alig latszom, olyan vekony vagyok. Meg 6 honapos kora utan napi 200 gr anyatej eleg ahhoz, hogy az immunrendszer jol fejlodjon.
Mi sok bolti kajat adtunk Eminek, de most megprobalok itthon kotyvasztani, amit lehet. Meg most egesz nap van segitseg, anyu mindig itt van. CSak akkor adok neki boltit ha utazunk vagy nem tudok fozni.
Emi nagyon szerette a tejberizspepeket (Milupa), eleinte glutenmenteset, meg sokszor csinaltam neki anyatejbol tejbegrizt kukoricadaraval, rozspehellyel.Mikor meg mar nem volt annyi tejem, akkor rizs-, meg zabtejbol foztem neki.A bolti kajanak az a 2 hatranya hogy tul finom, mert sokban van cukor, meg teljesen simara van puresitve.Hat persze hogy imadjak a picik!Kép

Ildi

Hat mindig is csodaltam az ikres mamakat. Neha olyan faradt vagyok, hogy sirni tudnek, pedig nem kel fel minden ejszaka. Neked meg aztan tenyleg nem lehet konnyu. Erdekes, amugy Emike 2-6 honapos kora kozott ataludta az ejszakat, majd 6-tol egesz egyeves koraig meg felkelt, pedig akkor mar ugye nemcsak szopott. Nem tudom mitol fugg ez, biztos nem volt ehes, mert este mindig valami laktatot kapott es megis ebredt.
Nehez lehet Panninak elfogadni hogy mar nem egyedul van es meg ha maximalisan is figyeltek ra akkor is marha sok ido elmegy a picibabakra es hat ok meg ezt ugy fogjak fel, hogy a rajuk szant ido egyenesen aranyos a szeretettel.
Nalunk is mostanaban kezd konnyebb lenni a helyzet, mert Dannyt mar marhara erdekli a novere, ahitattal figyel mindent amit o csinal, Emike meg kezdi ertekelni, mikor Danny ravigyorog.
Most megyek, mert vinnem kell Dannyt uh-ra, meg van egy pici fejletlenseg a jobb csipojeben.

Agota

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Szilvi

Meg azt akartam irni, hogy csak anyatejes babaknal az teljesen normalis, ha egy hetig nincs kaki, Danny is hetek ota kb 6 naponta kakil.

meg jovok
AGota

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Szisztok Lányok!

Hát.., mindig is tudtam, hogy nekem van a legkönnyebb dolgom, mivel csak egy gyerekkel kell foglalkozzak és az is eléggé leköti az időmet, nektek meg 2-3 van! Így egyre inkább elgondolkodom a következő gyerekek, gyerek bevállalásán.

Képzeljétek el, hogy hétfő óta almázik a Kornél. A védőnő azt mondta, hogy 1-2 kanállal kezdjem, de mivel nagyon ízlett neki, 3 adtam. Ma már 10 kanálnál tartunk, hétvégén jön a püré- azt a Tomi akarja neki adni, mert ő kimarad ugye a napközbeni etetésekből.
Terveim szerint a jövő héttől folytatjuk a sütőtök levével, majd püréjével az étlap bővítését.

A bébikaját azért kérdeztem, mert kecsegtető, hogy azzal sok időt meg lehet spórolni és már olyan jókat is lehet kapni, amiben se cukor, se glutén és ráadásul bió is, nagyon nagy a választék.

Ildikó, a tej mennyiségének növelésére most hallottam, hogy nagyon jó a Lucerna csíra- bió boltban szerezhető be- én is vettem már eszem 2 napja – mintha tényleg több lenne, de még inkább nem nyilatkozom. Ártani biztos nem árt. (Végül is, a teheneknek is a lucernától van sok tejük- biztos van benne valami.) ( Csak azért ajánlom, mert írtad, hogy nincs sok, de még nagyon szeretnéd őket szoptatni.)

Bevallom én az altatásnál kipróbáltam az Ildikó által ajánlott módszer egy sajátosan értelmezett formáját: eszik- böfi- kézben ringatás kicsit énekléssel (mindig ugyanaz az altató dal) aztán beteszem a kiságyba ott is éneklek még neki tovább, aztán elköszönök tőle, megmondom neki, hogy most mi a dolga és kimegyek. Eleinte kicsit sírogatott, mostanában már még egy kicsit játszik, forog az ágyban, aztán csodák csodája bealszik.
Viszont éjszaka továbbra is elég nyugtalanul alszik- nem tudok másra gondolni, mint a fogzásra.

Ja (ha nem vettétek volna észre) én is tettem fel képet magunkró, a nevem mögé.
Szilvi
sziszkóka
 
 


Szilvi

Nagyon edesek vagytok a kepen!Kép
Azert csak vigyazz a bolti kajakkal, mert most meg nehany kanallal eszik meg a gyerek, de kesobb, mikor egy uveggel bevag egy etkezesre, akkor bizony kicsit huzos anyagilag. Mi is csak egy darabig vettuk, mikor mar 10-12 uveggel vettunk egyszerre mondjuk egy HETI adagot- es ez csak napi ket bolti kajaval van szamolva, akkor mar bizony elegem lett.KépEs ha megszokja a fincsi bolti cuccot, akkor kesobb marha nehez hazi kosztra szoktatni.
Nem tudom hogy emiatt-e de Emi pl marha valogatos. Szenvedek is rendesen .Epp most panaszkodtam ki magam a masik topikban.

Egyebkent ma adtam Dannynek eloszor sutotokot.ANnyira szivta a cicit, hogy megint kezdett kisebesedni. Komolyan mondom, az elso kanal sutotok utan elvigyorodott...Kép

Agota

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Ágota!
Hát, igen igazad van tényleg nem olcsó a bébikaja, ha már sokat kell belőle venni, amig csak egy-két darab addig elmegy. Meg hát elvileg az a cél, hogy amint lehet megközelítőleg azt egye amit mi.

Megkérdezlek téged is hátha tudsz segíteni: Járókát szeretnénk venni a Kornélnak, használtra gondoltunk 5-6000 Ft-ért. A babaneten nem találtam, az újságokban sem volt mostanában, te nem tudsz valakit akinek van és szívesen megválna tőle?

A Krisztiről nem tudsz semmi?
Szilvi
sziszkóka
 
 


Szilvi

Nem tudok hasznalt jarokat, de nezz korul meg itt is:
http://www.babaszoba.hu/

Nem akarlak elszomoritani, de meg egy darabig nem nagyon fogja azt enni amit ti, hacsak nem vezetsz be hirtelen egy csomo mindent. Legalabb is Emike joval elmult 1 eves, mikor azt adtuk neki, amit mi ettunk. Egyreszt a fuszerek miatt, masreszt van egy csomo minden, amit tehentejjel, vagy tojassal, vagy mas allergizalo dologgal csinalunk (dio, mez stb.) ezeket 1 eves kor alatt nem ajanljak. Van egy tablam hogy mit hany honapos kortol lehet adni, szivesen elkuldom, ha erdekel de biztos lattal mar ilyet.

Agota

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Ja

Krisztirol nem tudok, lehet megprobalom felhivni a mobiljan egyszer.

Agota

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Ágota

Ja, persze azt tudom, hogy 1 éves kor körül jön majd csak el az az idő amikor megközelítőleg azt eheti amit mi.
Köszönöm a táblát, de nekem is van egy naptáram amiben benne vannak ezek.

Járókát pedig találtunk közben itt a neten, ugyan nem 5-6ezerért, hanem 8-ért, de vadi új.

Azt nem tudom írtam e már, de 3 napja már, hogy forog a Kornél. Hasról hátra- ezt csinálta már régebben is, ha úgy volt kedve - ez az ami nem tetszik neki annyir egyenlőre. A hátról-hasra az új- ezt nagyon élvezi.
Szerintem tök ügyi, én nagyon büszke vagyok rá, bár nem igazán az én érdemem.

Szilvi
sziszkóka
 
 


Szilvi

Gratula a kicsi Kornelnak. Eredekes, nalunk pont forditva van, hatrol hasra mar 3 honapos kora ota forog, hason alszik mindig, de hasrol hatra meg csak neha sikerul. Viszont nalunk is van ujdonsag, elkezdett kuszni, ami azt jelenti, hogy orron/arcon csuszik elore ugy, hogy a labaval loki/tolja magat es kozben nyog. Nagyon edes.Kép
Jo dolog a jaroka, nalunk olyan van, aminek van egy magasabb szintje is, Danny egyre tobbet eljatszik benne, meg nez minket,illetve foleg a noveret, meg a tv-t.Kép
Hogy alltok a pocifajassal? NAlunk hatarozottan javul a helyzet es most hogy kap sutotokot ugy tunik a kaki is kezd allagra is meg gyakorisagra is surusodni.Kép


AGota

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Szia Ágota

Most kezdem újra a levelet, mert a Korni sikeresen megnyomta az Esc.-t gombot, letettem az ölemből, most már gyorsabban és nyugottabban írok. Különben tök aranyos, mert amikor én nyomkodom a billentyűket ő veri az asztalt.

A mászás egy sajátos formájá már nálunk is jelentkezett: hason fekve kezeit kinyomja a lábával pedig nyomja magát előre és vagy jobbra vagy balra fordul el így, attól függően, hogy melyik kezére helyezi a súlypontját. Már azt is észrevettem, hogy néha konkrétan igyekszik a játékai felé.

Hát igen, a Korni is nagyon szereti bambulni a tv-t. Nem tudom, hogy ez nem rossz e neki? Én egyre inkább úgy gondolom, hogy nem jó neki mert nem tudja felfogni, hogy mi történik ott, sőt néha még rossz hangokat is hall(bár én szinte csak a Spektrumot nézem, hallgatom) tehát csak nagyon ritkán nézzük, és próbáljuk őt úgy tenni, hogy ne lássa. Vicc,de elfordítja a fejét, ha látni akarja.
A hasfájás (nem akarom elkiabálni), de igazából már régen elmúlt, csak időnként jött elő 1-1 estére, de az almától, sütőtöktől kaka terén jelentősen javult a helyzet. (Óriási szagos csomagok)
Nekem a védőnő azt mondta, hogy sütőtökből hetente csak egyszer szabad adni mert besárgul.
Neked mi a tapasztalatod?
A Kornél már kipróbálta az almát, a sütőtököt, ma pedig a sárgarépát. Igazából mindegyiket megette, nem tapasztaltam a fogadtatásban eltérést. (elején kis fintor aztán majszi)
Te miket adsz már enni a Daninak?

Szilvi
sziszkóka
 
 


Szia

Mi sutotokkel kezdtuk, volt nehany almas napunk, ezt imadta, ma pedig eloszor csinaltam neki anyatejbol tejbedarat, kukoricadaraval. Egyenesen kacagott a kanalnak, nagyon aranyos volt.
Nem mindig nezi a tv-t akkor sem ha megy. Inkabb a noveret nezi ugy mint egy istennot...KépNa meg engem, ugy log rajtam neha, mint egy kis majom, mar most sokkal anyasabb, mint Emike volt ilyen koraban. Most Emike is anyas, de o biztos a feltekenykedes miatt.
Sutotokot Emike imadta, volt hogy egy heten kapott ketszer is, de nem emlekszem, hogy besargult volna. De majd most vigyazok. Csak azt nem tudom , hogy ha megveszek egy egesz tokot, a tobbivel mit csinalok, mertrajtam kivul senki nem eszi. MAjd lefagyasztok nehany megsutott adagot.Kép

AGota

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Szia
Hát a hasfájást elkiabáltam, most úgy néz ki, hogy újra gyötri szegényt, leginkább éjszaka nyügölődik vele, hiába Infacolt, mégis felpuffad. Így most elég gázosak az estéim, neki nem is olyan nagyon. A sárgarépa pl teljesen megfogta őt, nagyokat nyögött kaki közben szegénykém, de hál istennek túl vagyunk rajta.

Én kicsi tököt vettem, a felét megcsináltam a másik fele pedig tök jól eláll egy hétig hűtőben.
Kipróbáltam a céklát, hát... attól öklendezett annyira nem ízlett neki, egy kis almalé segített a dolgon.
Ma pedig kapott két kanálka krumplit, amit anyatejjel hígitottam, nem igazán tetszett neki, mert hát nem édes.
Ha nincsen tej, akkor mivel lehet a krumlit összekeverni, hogy fogyasztható legyen?

Ildikó!
Mi van veletek? Mit csinálnak már a porontyok?
Ha tudsz írj!

Sziasztok Szilvi
sziszkóka
 
 


Hali

Danny is megkostolta a krumplit, en mivel akkor epp nem volt tej azzal a level higitottam, amiben fott. Tettem bele egy csipet sot es orolt komenyt es egesz turheto fozelek ize lett.Kép O sem lelkendezett eloszor, de aztan megbaratkozott az izevel. Kicsit probald azert forszirozni, mert tenyleg nem jo, ha csak az edes izeket szereti. Emike ebbe a csapdaba esett es sokaig a husos eteleket is csak ugy volt hajlando megenni, ha volt benne valamilyen gyumolcs. Persze o sok bolti bebietelt kapott.( sertesmajpure almaval, pulyka barackkal,csirke szilvaval...stb.)

Hasfajas nalunk leginkabb a kaki utani egy-ket napban van, gondolom kiurul a belrendszere es telitodik uj etellel.
Sargarepat meg nem probaltuk, most a tejbedarat kultivalja nagyon, mar amikor van idom elore lefejni egy kis tejet. De meg folytatjuk a krumplizast. Elkezdtem neki adni egy kis teat is , mert attol is fajhat a hasa ,hogy a szilard kaja nem eleg laza.
Egyebkent forralt vizzel barmit higithatsz.

AGota

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Szia Ágota

Kipróbálatm én is a tejbedarát, nem igazán ízlett neki. Az én fiam, úgy néz ki egyenlőre csak az édes dolgokat kedveli. De azért kitartóan próbálkozom a krumplival- egyre többet eszik belőle.
Te hány kanállal tudsz adni a Danny-nek? Vagy hány kanál a cél, hogy egyen? Én nem tudom eldönteni mennyit egyen: ha ízlik neki egyen amennyit akar? Ha pedig nem eszi akkor nem éhes már vagy csak nem ízlik neki? Hát .. nem egyszerű.
Milyen teát adsz neki?
Különben egyre ügyesebben kuszik, nagyon nyomulna, minden nagyon éredki, izgatja, ami nem a játékai közé tartozik. Egyre többször nyüszög szerintem azért mert nem tudja azt csinálni amit akarna- kicsit türelmetlen. (Lehet, hogy nem is így van, csak én akarok okot találni a nyüszögéseire?!)
Van valami új, amit esztek?

Szilvi
sziszkóka
 
 


Szia

Nem nagyon nezem hany kanallal eszik. Ma pl megevett egy kb 2/3 uveges bebietelt.(almapure rizzsel) Egy bevasarlokozpontban csavarogtunk anyuval meg a gyerekekkel negyesben es ugy dontottunk, ott ebedelunk, meg nem baj azert ha megkostol egy kettot.
Ha eloszor nem izlik neki ne add fel, mert van hogy eppen nincs kedve kanallal enni. Nehez megmondani egy proba utan. AMugy az anyatejbol keszult tejbegriz edes.
Megkostolta meg a Mildi dobozos tejberizspepek kozul a sargabarackost, meg a bananost. Mindketto izlett neki. Ezeket is ilyen keszenleti kajanak tartom majd itthon, ha el kell mennem es mas eteti esetleg, vagy ha nincs idom pepecselni, ezek marha gyorsan kesz vannak. Csak forroviz es zitty bele a cucc. Persze nem szabad minden nap ezzel etetni oket, merthat megiscsak mukaja.Kép
Danny is bemerged neha ha kuszik es nem er el egy jatekot.Kép
Teat a Hipp instant teait itta mar Emike is, egesz 1 eves koraig. Az almas es a narancsos a legjobb. Van benne cukor, dehat ha gyerekteat filterest foznel abba is tennel cukrot nem? Csak nem szabad hagyni, hogy a cumisuvegen logjonm, vagy azzal aludjon el es nem lesz baj majd a fogacskakkal. Emikenek gyonyoruek a fogai. Most jon az utolso ket ragofog, fent hatul. Eleg nyugos is szegeny.
Az eteteshez marha sok turelem kell, van hogy fel oraig is eltart, mert Danny ha mar nem annyira ehes, jatszana. Begyuri a szajaba az eloket, kuzdumk, hogy ne tudja megfogni a kanalat, meg ilyesmi. Szerintem egyen amennyit akar, de ezt ki kell tapasztalni. Altalaban nem szoktak tul enni magukat. Emike pl. sosem hanyt.
Most azt tervezem, hogy barackot veszek elo a fagyasztobol.Kép
Ti hol tartotok? Danny mar megeszik egy egesz almatKép
Naponta 2-3-szor kap szilardat, meg szopit. A tobbi csak szopi.

Agota

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Helló

A Kornél is megeszik már egy egész almát+ hozzá egy picike krumpli negyedét(ezt úgy kell az alma közöt elrejtenem). Mi még az alma,krumpli,cékla,répa,sütőtökön kívül mást nem nagyon ettünk. A héten ivott öszibarackos-almalét- az ízlett neki. Ezekkel a tejberizspépekkel én is szemeztem már, de még nem mertem venni. Az én védőnőm azt mondta egyenlőre csak a fenti kajákat adjam a Kornélnak. (az is elég- illetve kiegészíthetem még más leveszöldséggel és gyümölccsel)Mível még nincs tapasztalatom elég bátortalan vagyok, te már ebben nagy rutinra tettél szert, könnyebben veszed. Én ott állok a sok színes bébikaja elött és órákon át olvasgatom az összetevőket, melyikben van cukor, melyikbe nem, glutén, tej...stb- teljesen belefáradok mire egyet kiválasztok közülük.
Te elöször cicire teszed aztán eteted meg vagy fordítva- melyik a jobb?
Tényleg sok türelem kell az etetéshez föleg miután egy laza karmozdulttal kiborítja a kaja felét. Én különben szeretem, hogy ismerkedek a kajával: gyakran benne van mindkét keze és adok neki is egy kiskanalt, hogy azzal egyen ő- néha megpróbálja.
Ma túl estünk az első esésen! Leesett az ágyról - a közepén hagytam mert evés után bealudt és hát az egyik pillanatban még aludt a másikban már a földön volt. Nagyon megijedtünk mind a ketten, de nincs semmi baja. Ezúton sokkal figyelmesebb leszek- tök hülye vagyok- körbe kellett volna raknom párnával- de míg nem történik meg, addig ... na mindegy.
A múltkor meg megsértette a kis újját a tükör szélével én pedig egy kis tapaszt tettem rá, hogy ne vérezzen- hát azt nagy nehezen tudtuk csak a szájából kibányászni miután öklendezéssekkel jelezte, hogy valami nincs rendbe a torkánál.
Veszélyes üzem a gyereknevelés!

Szilvi
sziszkóka
 
 


Sziasztok!

Hát tényleg elég régen nem jártam itt, alig győztem elolvasni a számomra új üzeneteket. Az etetés nálunk elég könnyen meg, de bevallom, nálunk a tejpép gyógyszertári hipoallergén Milupa orvosi javaslatra, mert anyatejem nincs ilyen célra, legfeljebb tápszert tudnék használni helyette, ami ugyanaz.
A kicsik eszméletlen sokat esznek, egy-egy étkezésre elfogy fejenként kb. két deci főzelék, gyümölcs, vagy tejpép. A tápszert már nem kultiválják, csak kora reggel, lefekvéskor és éjszaka tudom elsütni. Igazából szinte mindennap esznek sütőtököt (a répához, spenóthoz és az almához is szoktam egy keveset adni), de nem sárgák különösebben. Lassan 7 hónaposak leszünk, akkor megpróbálom a csirkehusit, meg valami újabb zöldséget (nekem nincs táblázatom, csak Panni régi babanaplójához szoktam fordulni, Ágota, ha tudod, küldd el a tiédet). Még szopizunk, de zsófi kezdi elveszteni az érdeklődését, napközben már nem akar szopni minden étkezésnél. Egyszer el kellett mennem otthonról és nem tudtam szoptatni és ismét fejtem (már nem szoktam egyébként) és elkeserítően kevés anyatejem van már csak (cicinként 30-40 ml). A lucerna csírát esetleg megpróbálom, ha hozzájutok.
A tévézés nálunk is tetszene, de egyáltalán nem engedem, inkább kértünk kölcsön egy kis TV-t, amit Panni nem a nappaliban, hanem egy másik szobában tud nézni. Szerintem nagyon fárasztja a kicsik szemét és az agyát.
A járókánkat már kinőtték, mert nem fértek el egymás mellett egymásra fekvés nélkül, én vettem egy 150x200 méteres vékony szivacsot, most azon hemperegnek egész nap, ami nagyon jó, mert az egész család melléjük tud hemperegni, és együtt játszunk.
Már nagyon édesek, forognak, Marci már próbál kúszni előre, de egyelőre csak hátra sikerül. Zsófi kicsit lemaradt, őt még mindig gyógytornára hordom havonta, és naponta tornásztatni kell, most már csak negyedórát, de korábban 4-5ször ennyit kellett, mert nagyon feszesek voltak az izmai (ez egyébként agyi dolog, a neurológián foglalkoztak vele), de már sokat javult, remélem hamarosan elmaradhat a torna. ő persze élvezi, mert akkor csak vele foglalkozom, de nehéz a napirendbe jó időpontot találni rá, amikor sem ő, sem Marci nem éhes, nem álmos (mert ha marcinak problémája van, akkor annyira nyekereg, hogy nem lehet tőle nyugodtan tornászni).
Most már Panni is kezdi élvezni, hogy testvérei vannak, mert már lehet velük játszani, és ők is istenként tekintenek rá (senkire nem néznek úgy, mint rá, még én is háttérbe szorulok) meg hát az oviban is sok egyke gyerek őt irigyli (mint ahogy ő is így volt, amikor még nem volt testvére).
Egyébként néha annyira sajnálom, hogy fejenként sokkal kevesebb törődést, odafigyelést tudok nekik adni, mint a nővérüknek, anyatej híján az allergiának is sokkal jobban ki vannak téve - viszont sokkal kiegyensúlyozottabbak ,mint Panni volt, és sokkal leleményesebbek is (egymástól elszerzik a játékokat, és ha nincs semmi bajuk, félórákat képesek magukban eljátszani).
Ideje lefeküdni, majd jelentkezem.
Ildi
thália
 
 


Sziasztok

Ildi
De jo, hogy ilyen sokat irtal!Irhatnal gyakrabban is...persze tudom, konnyu mondani.Kép
Nalunk is a foldon hempergest szereti Danny a legjobban, de hiaba teritek le pledet, legurul rola, mar egesz nagy teruletet bejar.Kuszik, meg gurul, hogy elerje amit akar. Mar egyszer-ketszer "kutyazott" is, vagyis felemelte hason a popojat negykezlabba.
Ez erdekes amit irsz a kiegyensulyozottsagrol.Nalunk meg pont az ellentete van, Emike annyira hozzaszokott, hogy van aki foglalkozzon vele, hogy szerintem korahoz kepest nagyon keveset jatszik egyedul.Ugyhogy neha ugy erzem magam, mint az egyszemelyes zenekar,szoptatas, vagy pelenkazas kozben Eminek meselek, enekelek, de legalabb is beszelgetek vele. Mar csak a fulemre kene valami csorgot kotni es meg zenelnek is... Najo, azert anyu marha sokat segit a lefoglalasaban, csak o meg neha tulzasba viszi es maximalis szinten kiszolgalja a gyereket.
A masik ami aggaszt Emivel kapcsolatban, hogy marha felos. Foleg a sajat korosztalyatol, vagy a kisebbektol! A nagyobb gyerekeket imadja.Kép Olyan szinten fel, hogy penteken voltunk Telapo buliban a masik internetes topik anyukaival-babaival es egy jatszohazban voltunk. Namost az en lanyom elbujt a galerian, ott jatszott es csak akkor volt hajlando lejonni, amikor mar kevesebben voltak, igaz eleg sokan voltunk es volt egy-ket vadoc, foleg kisfiu. Akkor sem jott le, mikor megjelent a Telapo az ajandekkal.Az ikrek ebbol a szempontbol elonyt elveznek, mert hozzaszoknak a gyerektarsasaghoz.Kép Persze mar Dannynek is konnyebb lesz, mint a noverenek volt.
Szurkololok hogy minel hamarabb rendbejojjon a kicsi Zsofi, van egy ismerosom, akinek a kisfia ugyanilyen "cipoben jart" es tokeletesen megjavult.
Aranyos lehet Marc ahogy hatrafele kuszik, Emi is igy kezdte. Most Danny azt csinalja, hogyha kinez maganak valamit, akkor felhuzza a labait a popsija ala es elrugja magat a labaival hason es bekaugrassal probal kozeliteni fele.Kép
Szilvi
Persze hogy kitapasztaltam egy csomo dolgot, meg loptam egy csomo otletet az iternetes baratnoimtol.Kép Eminel en is ugyanigy alltam a bebieteles sorok elott a szupermarketben.Kép Tejpepet Emi a Milupa tejbegrizt szerette nagyon, van belole vanilias, meg natur. De mikor ekcemas lett a doktorneni javaslatara atalltunk a hipoallergenre, amit felirt receptre, mert egyebkent marha draga. De aztan kesobb kiderult, hogy nem attol volt az ekcemaja, ugy nez ki mostanra notte ki. Emivel amugy volt egy-ket ilyen talany, 7 honapos koratol csak havi 200gr-t hizott, ami nagyon aggasztotta a dokit. Felirt mindenfele tapot, meg ezt a hipoallergen tejbegrizt (Dannynek nem izlik, pedig maradt belole 2 dobozzal) .
Tenyleg, Ildi, ha gondolod szivesen odaadom, nem szeretnem kidobni. Marciusban lejar es nem hiszem hogy addig meg fogja szeretni.KépElkuldhetem postan is, de ha jar a ferjed a Margitsziget fele, bekuldhetem a ferjemmel.Kép
Tenyleg hogy vannak a ferjeitek? Hogy birjak a babazast? Az enyem ferj kicsit kipurcant, ugyhogy kozolte, hogy vagy nem lesz 3. gyerek, vagy csak 3 ev mulva. Mondjuk Danny hasfajossaga miatt eleg sokat ejszakaztunk. De azert szerintem nem olyan veszes a helyzet, Emi is tok jol fogadta a tesot, csakhat a ferfiak ugye koztudottan gyengebbek a noknel.Kép
Szilvi
Nalunk akkor volt leeses, mikor Emi 4.5 honapos volt, mar gurulva kozlekedett es hiaba tettem parnat a franciaagy szelere, atgurult rajta.Kép
Azt mondjak, hogyha elvalasztani akarsz, akkor elobb szilardat adj, ha csak hozzataplalsz, akkor elobb szopi. De szerintem vannak ok mar olyan okosak, hogy kivalasztjak amit akarnak. Danny pl erti, hogyha eloket kotok ra, vagy kiskanal + tanyerral a kezemben kozelitek ,akkor hami jon.De ha olyanja van akkor kikoveteli a szopit maganak.Kép
Amugy tenyleg veszelyes uzem a gyerek, nagyon sok mindenre kell figyelni,de ne aggodj a masodiknak mar sokkal konnyebb lesz.Nekem most az a gaz, hogy Eminek elmagyarazzam, hogy ne hagyjon apro jatekokat Danny kozeleben, amit lenyelhet. O szerencsere 1 eves kora ota nem vesz a szajaba dolgokat, dehat ez megiscsak sok egy alig 2.5 eves gyerektol elvarni, hogy masra is oda figyeljen, nem?
Ildi kuldom a hozzataplals file-t.

Csereltem kepet a profilban.

Agota

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Sziasztok!

Hűha! Jó sokat írtatok- nagyon jó! Jó újra az ikrekről is hallani- kétszer is elolvastam a levelet. Egyenlőre csak elolvastam őket, de nincs időm válaszolni, mert sok mindent írnék, de majd holnap.

Ágota: nagyon aranyosak a gyerekek! Emi sokat nőt a kórház óta.

Szilvi
sziszkóka
 
 


Sziasztok!

Elég későn tudtam erre a levélírásra időt szakítani- annyi dolgom van mostanában.
Különben nem lenne igazán sok, csak hát a Kornél mellett minden olyan lassan megy- nem tudok igazán hatékony lenni- ezen még valahogy javítani kell.
Nem tudom, hogy ti hogy vagytok vele, de nem igazán lehet egy dolgot elkezdeni és befejezni úgy, hogy közben a gyerek ne zavarna meg benne. Tanulnom is kéne, de fél órákban szintén nem lehet. Na, nem panaszkodom- nektek biztos még nehezebb.

A Kornélnál most van egy kis megtorpanás súlyban- szintén, mint Eminél kb: 200 g egy hónap alatt. Minket a doktornéni elküldött vérvételre és ott kiderült, hogy vashiányos az én kisfiam. Azt mondta, hogy ilyenkor -6 hónap körül- a csak anyatejes babák nagy része vashiányos lesz. Hát mostantól kap egy kis Maltofert. Ettől jobb lesz az étvágyuk is.
Igazából én nem nagyon értem ezt a táplálás dolgot: most mi számít: a mennyiség vagy a kalória? Mert, hogy a tejpépek tök táplálok 110-130 körüli kalória értékkel míg egy üveges bébiétel ennél jóval kevesebb 60-90 kalória viszont grammra az is elegendő lenne.
A doktornéni is kérdezte mennyit eszik? Hát nem tudtam válaszolni mert eddig nem igazán mértem, evett amennyi jól esett neki, meg cicizett mellé- nem is volt semmi baj, tök jól elvolt a Kornél, csak éppen mint utólag kiderült nem hízott. Aztán lehet, hogy azért nem hízik mert veszett sokat mozog- kuszik-mászik mindenfelé, olyan mint egy sajtkukac.

A férj?
Hát ő nagyon- nagyon jól viseli az apaságot. Néha jobban mint én: neki nem fogy el a türelme, mint néha nekem, éppen ezért nem is tud kétségbe esni, kiborulni. Én úgy gondolom, ez azért lehet, mert nincs azért egész nap a gyerekkel, mint én- aki szinte csak vele van.
Néha nekem nagyon sok az örökös Kornélozás és „bezártság vele; –mert azért sokat járunk mindenfelé, de szinte mindig vele.

Na most megint ezt is be kell fejezzem, pedig még írnék, de hát itt a fürdetés ideje.

Szilvi
sziszkóka
 
 


Sziasztok

Idemasolom az elmenyeket, mert kozben voltunk par napot ANgliaban.
Megjartuk az angol nagyszuloket. Kalandos volt. Kifele Emike hisztizett a repulon, hogy o az olunkben akar ulni, nmem ul a sajat szekeben, nem kapcsolja be a biztonsagi ovet. Pedig 2 eves kor felett kotelezo. Szegeny angol stewardok (csupa fiuk) pedig mindent elkovettek, hoztak neki kifestot, meg Micimacis uditot, de megis alig tudtuk lenyugtatni. Mar en is a boges hataran alltam, mert a noverevel szolidarizalva Dannyke is rakezdte. Az en ket nyugodt gyerekem... Aztan utana egesz uton csendben voltak. Kicsi fiu lenyugodott a cicin, Emikenek meg valahogy telebeszeltuk a fejet massal. Mar a leszallasnal sem volt gond, mikor megint be kellett kapcsolni. Aztan buszba be, autokolcsonzobe, autot megkerestuk es leautoztunk Ashfordba, ahol az osok laknak. Reggel 11 kor indultunk es este 5-kor mar meg is erkeztunk.
Az oregek persze nagyon odavoltak toluk, Emi vegig kicsit felt a papatol, meg nehez volt ravenni, hogy angolul probalja kifejezni magat, folyton magyarul karattyolt nekik.Ahogy itthon szokta. De a vegere egeszen belejott. Csak sajna a masodik napon elkezdett kohogni es a harmadikra mar be is lazasodott, ugyhogy el kellett vinni dokihoz. A doki egy tok jo fej indiai szarmazasu hapsi volt, szepen lassan bant a gyerekkel, aki persze halalra volt remulve tole, foleg hogy megnezte a fulet is. (majd belem bujt, de a doki engedte, hogy mikozben megvizsgalja a z olemben uljon a gyerek.Gumicukor eszembe is jutott, mert Emi sincs orvosokhoz szokva, olyan ritkan beteg)Valamit sejthetett, mert kiderult, hogy fulgyuszi van. Kapott ab-t, sajna muszaj volt, mert mar jol be volt gyulladva es fajt neki, amitol szornyen nyugos volt szegeny.Ugyhogy majdnem nem jottunk haza. De vegul azt mondta utazzunk, legalabb a magyar szaraz hidegben hamarabb elpusztul az angol taknyos meleghez szokott bacilus. A pici is betaknyosodott, de szerencsere laz nincs, viszont volt ket olyan ejszakam vele, mikor alig aludtam. De uj produkcioja, hogy "kutyazik" negykezlabon allva hintazik es nezeget korbe.Kép

Szilvi

Szerintem ne idegeskedj a sulynovekedes miatt, addig ameddig valamennyit minden honapban hizik. A vedonom is azt mondta, hogy nem gond, foleg most, hogy porognek ezerrel, meg probalkoznak maszni. Emivel is a dokinom parazott, de par honap mulva o is belatta, hogy semmi gond, csak az en kakabelusegemet orokolte a gyerek.Kép Meg iszonyu mozgekony es amit eszik le is mozogja. Mindent koran csinalt, 7 honaposan maszott mint a golyo, 10 honaposan felallt es 12 honaposan elindult. Most ugy tunik a kezdeti lomhasag utan a kicsi fiam is ilyen lesz, csak neki kicsit nagyobb a sulya.Kép 6 honaposan 7.52kg volt, Emi 1 evesen volt 8.3kg.KépNe idegeskedj, nem hal ehen az a gyerek!Ha adsz neki fozeleket, tegy bele egy kis zsiradekot, esetleg rantast, hogy meg taplalobb legyen. Danny mar csak 3-4szer szopizik, de mennyisegre meg eleg sokat. Viszont 3-szor szilardat is eszik naponta.
A mAltofertol gyakori a szekrekedes.Kép Sajat tapasztalat.

A bezartsagot eleg nehez megszokni. Menj el otthonrol, ha tudsz ismerkedj kornyekbeli anyukakkal. En is nehezen viseltem, foleg hogy a teli honapokban nem nagyon lehet jatszoterre menni. De aztan tavasszal-nyaron mar mentunk es meg nem tudott jarni de mar maszott a homokban ezerrel.KépMar az is megmelengette a lelkemet ha delelott es delutan kimentunk a jatszora es dumaltam hasonszoru anyukakkal.
Amugy nem is gondolnad mennyi minden lenyugozi oket, pl Emi imadta nezni, mikor vasaltam. Vagy beleultettem az etetoszekbe mikor mosogattam.

Agota

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Szia Ágota!

A Kornélnak is volt egy kis megfázása (3,4 napja elkezdett folyni az orra) így sajnos be kellett szerezni egy orrszívót. Hát gondolom mondanom sem kell, hogy nem lesz a barátja.
Azóta már sokkal jobb a helyzett- szerencsére annyira nem is volt vészes, mert az esték továbbra a szokványosak voltak.
A kutyázás nagyon aranyos én is imádom, ahogy figyeli magát, hogy mire képes.

Hát a Kornél is 7,5 kg volna én sem aggodnék, de még csak most közelítette meg a 7kg-ot, ami relatíve nem nagyon rossz, de hosszú ideje nem akar igazán hízni. És most sírtam el éppen magam, mert hiába akarom etetni, ő nem akar, és az istennek sem nyitja ki a száját. Már minden csupa főzelék mert folyamatosan tornászik( egy régi babakocsiban etetem- most fogunk csak etetőszéket venni)-próbál felülni és kimászni a kocsiból. Olyan elkeserítő, hogy én jót akarok neki ő pedig nem szeretné- és hát így, hogy kevés a súlya muszály is ennie. Ha édeset adnék neki az jobban enné, de nem akarok mindig azt adni! (Az élet nem csak édességből áll!)
Lehet, hogy még nem éhes mikor adok neki?
Te mikor eteted a Dany-t, hány óránként, hánykor?

Tök jó, hogy a kis Dany márt ült repülőn és olyan messzire utazott. (Én még nem repültem) AKornélnak is kell útlevelet csináltatattnunk, mert megyünk síelni.

Szilvi
sziszkóka
 
 


Sziasztok!

Ágota!

Szerintem az hogy Emi félős, tekjesen normális ebben a korban, szerintem vidd minél többet gyerektársaságba. Egyébként nem véletlenül 3 éves kortól ajánlott az óvoda, mert kb. ilyenkor kezdenek a gyerekek inkább érdeklődni más gyerekek és a szűk családon kívüli külvilág iránt. Biztos nem lesz gond nálatok sem.
Szerintem nincs ideális korkülönbség két testvér között, mert minden fajtának megvannak a maga hátrányai, persze az előnyök mellett. Akinél gyorsan jöttek a gyerekek, ott az első időszak nagyon kemény volt, viszont hamar letudta a pelusos, de-du. alvós időszakot, és 3-4 év után volt 2-3 partiképes, kirándulni tudó, egész önálló gyereke. Én pedig most veszem észre, hogy ehhez a két kicsihez kevesebb a türelmem, mint Pannihoz volt, önzőbb vagyok, nem hagyom magam annyira kizsákmányolni (így is alig van időm bármire is), mert nagyon nehéz visszatérni a kisbabás nyűglődéshez, az aludni tanításhoz, az éjszakai felkeléshez, amik Panninál már rég messze járnak.
Az én férjem is jól bírja a gyerekeket, csak engem bír elviselni nehezen, mert én sokszor hisztizek, bár én mindig mondom neki, hogy tudta jól, hogy milyen nehezen viselem ezt a csecsemő korszakot, és a gyerekekkel ezt is megkapta árukapcsolásként. Nálam a gyereknevelés 1 éves kor után lett élvezetes, és ez azóta tart, úhygogy már nagyon várom ezt az álomküszöböt a kicsiknél. Ekkor már csak 2-szer fognak aludni egy nap, majdnem azt eszik majd, amit mi...

Az elalvással egyébként gondok vannak. Kiváncsi vagyok, ti hogy álltok ezzel a témával, mert nálunk ez a legnagyobb gond most velük. Nappal csak a babakocsiban tudnak aludni, firss levegőn (sokáig a kertben és a teraszon aludtak, de most már a szobában, nyitott ablaknál altatom őket a hideg miatt), de a lefekvés minden este melós. Marci elalszik szopi közben, de utána 2 óránként fel-felkel további szopiért. Zsófi nem alszik el a 2 dl tápszere elfogyasztásánál, viszont akármilyen álmos, képtelen magától elaludni, de nem azért, mert engem hiányol a kiságyból, hanem mert képtelen ellazulni. Ordít a fáradságtól (csoda, hogy Marci nem ébred fel rá). Fel kell venni, ringatni, és akkor visszatenni az ágyba, amikor már ellazult, de még nem aludt el, mert ha a karomban alszik el, akkor félóra múlva felébred rá, hogy már nincs ott. És hát elég nehéz eltalálni a megfelelő pillanatot. hamarosan kénytelen leszek a Szilvinek már ecsetelt elalvásra tanítós módszert használni.
Sajnos mi ősz óta, amióta elkezdődött az ovi, szinte folyamatosan betegecskék vagyunk. Rendszeres az orrszívás, most éppen egy makacs hörghuruttal küzdünk. Az még szerencse, hogy éjjel ehhez képst jól alszanak, de az orrszívást ők is rühellik, meg az orrspray-ket is.

Szilvi!
Szerintem se aggódjál a Kornél súlya miatt, egy gyerek sem halt még éhen, ha volt mit ennie. A legtöbb, amit tehetsz, hogy megkínálod, és próbálod jókedvűen csinálni, akkor is, ha neki nincs kedve enni, mert az fontos, hogy jó hangulatúak legyenek az étkezések. Ha látja rajtad a feszültséget, az idegességet, akkor az étkezéshez valami rossz élményt kapcsol, és egyre kevésbé lesz hajlandó enni.
Az édes ennivalókhoz meg csak annyit, hogy én is sok mindenhez adok egy kis sütőtököt, hogy elfogadják. Panni 9 hónapos koráig az anyatejen kívül csak gyümölcsön és paradicsomos krumplin élt, mert a többi főzeléket nem volt hajlandó natúr, ízesítés, sózás, fűszerezés nélkül megenni. A 7-8. hónapban fogyott, és akkor kezdtük el tejpépet, mert az elég kalóriadús. A 9. hónaptól aztán az ennivalója egyre jobban hasonlított ízesítésben a miénkhez, már lehetett pl. reszelt sajtot tenni a spenótba, amivel egész jó lett, és attól fogva szinte mindet megevett, és ez így van most is. Panni soha nem evett sokat, mégis szép nagyra nőtt, úgyhogy te se izgulj, a lényeg, hogy semmit ne erőltess nagyon, és esetleg próbáld a kedvenc ételével elfogadhatóvá tenni a többit. Én csak egyetlen gyereket ismerek, aki baba korában megette a natúr zöldségeket, a számos sokaság többi tagja nem.
Hogy nincs időd semmire, azon nem csodálkozom, de sajnos ez a következő pár évben így lesz. persze később már nem az etetés, altatás lesz a legnagyobb időtétel, hanem a munka mellett (ha már újra dolgozol) játszani a gyerekkel, aki elvárja majd, hogy az otthon töltött időd tetemes részét vele töltsd. Elég fárasztó, elmondhatom, de én ilyenkor arra gondolok, hogy kamaszként már le sem fog tojni, ha mondjuk én szeretnék vele kártyázni, vagy moziba menni, úgyhogy az első 10-12 év csak a tiéd az életéből, a későbbi jó szülő-gyermek kapcsolatot most tudod megalapozni.

Több ilyen mélyenszántó gondolatom nincs egyelőre, utólag is elnézést érte.

Ildi
thália
 
 


Sziasztok!

Ildiben egy kicsit magamra ismertem- az én elő-előforduló hisztizéseimet is elég nehezen viseli (vagyis hát elég jól elviseli!) a szerencsémre nagyon nyugodt természetű, türelmes Tamásom.
Ildi!
Az altatást mi most azzal a módszerrel csináljuk már egy jó ideje, ahogy azt tőled olvastam.
Valószínű, hogy nem egészen egyezik a könyvben leírtakkal, de nálunk elég jól működik.
(Még azért jobb is lesz majd- remélem)
- eszik, büfi, kis ének, ringatás, beteszem az ágyába a Maci barátjához, elmesélem a napját, elbúcsúzok tőle és kimegyek. Ezután egy kis bámulás után vagy rögtön elalszik, vagy elkezd sírni és akkor a Tamás megy be hozzá 3,5,7 percenként, többre nincs is szükség, mert ennyi idő alatt általában elalszik. (Remélem most nem kiabálom el).
Ha cicizés közben mélyen bealszik, akkor addig énekelek neki és büfiztetem, míg fel nem ébred, mert csak akkor jön ki belőle minden büfi (ami később felkeltheti) illetve akkor ha leteszem csak fél-3/4 órát aludna édesen mélyen, aztán felébredne és sírna- kezdhetem az altatás előröl.
- napközben a Kornél is szintén babakocsiban alszik el – rövidebb tologatás után- van mikor kiveszem belőle és beteszem a kiságyába, de ez elég rizikós mutatvány, mert néha felébred rá és akkor úgy érzi, mintha már kialudta volna magát és hosszas tologatás után tudom csak visszaaltatni. Hideg levegőre nincs szüksége.
- különben a Kornél napközben 2x-3x alszik el és csak csupán max.1,5 órát képes aludni egyhuzamban, de gyakran csak fél órákat alszik. Viszont éjszaka 11-től másnap reggel 10- fél 11-ig tud aludni.(persze közben 2x megébred cicizni). Az én ritmusom is ez lett, így elég ellustultam, mert én is gyakran vele kelek fel, még ha hamarabb meg is ébredek.

Tegnap vettünk a szép etetőszéket a Kornélnak (meg nekem)- nagy reményeket fűzök hozzá!
Remélem ebben jobban fog enni, és könnyebb lesz etetni. (Most nevettek, és azt gondoljátok, hogy csak reménykedjek, majd megtudom, hogy így sem könnyebb?? )

Igen, a szabadidőmet most ezután egy jó darabig tudom, hogy a gyerek fogja lekötni- ezt tudom jól, de néha mégis –ennek ellenére- besokallok a gondolattól. Példa: a múltkor nagyon nyűgös volt a Kornél, ettől én is, meg különben sem volt jó napom és képes voltam azt mondani neki, hogy játsszon maga, találja fel magát, mert nekem más dolgom van. Persze veszettül sírt és a végén mégis foglalkoznom kellett vele- és nem volt jó semmire sem a dölyfösségem.
A Tamás anyukája, most 40 éves már elmúlt és most éli második kamaszkorát: megy mindenfelé a baráti társaságukkal (azok is mind 40-50 évesek) – mondtam is nekik a múltok, hogy látom már, hogy nekem is eddig kell várjak, hogy újra azt a gondtalan társasági életet tudjam élni, amit eddig tettem.
Persze minden kornak megvannak az előnyei, szépségei és hátrányai is, mint tudjuk.
(csakhogy én is egy közepesen mélyenszántó gondolattal zárjak)

Szilvi
sziszkóka
 
 


Ez egy másik topikban olvastam- nagyon tetszett ezért bemásoltam nektek ide, hátha titeket is megmosolyogtat.
A Kornélnál még egy darabig várni kell, hogy legyen Mikulások sztorija.


Csak erős idegzetűeknek!

Mikulás:

1.reggel Sami kapott egy kis csokimikulást, amivel sokáig játszottunk neki, aztán Anyukám hirtelen felindulásból leszedte róla a papírt, és odakínálta Saminak, hogy harapjon belőle. Sami fel nem tudja fogni, hova lett a Mikulás feje, arca, meg minden. Botrány. Csoki elhajítva, morci.
2.Anyukám mikulássapkát vesz, Sami a hintában: anyu mély hangon ("mikuláshangon") énekel egy mikulásdalt, Sami egyre rémültebb, elfordul, sír. Botrány.
3. Utcán megyünk, találkozunk a körűton egy "hivatásos" Mikulással, cigizik, dumál a fodrászcsajokkal a sarkon . Samit odatoljuk, Mikulás észbekap, eldobja a cigit, a fodrász csajok valahonnan előhalásznak egy szem szaloncukrot, Mikulás leguggol, és Saminak adja, nagy édeskedve, hatalmas szakállát fújja a jó erős szmogos belvárosi szél. Sami megijed, ugrana ki a kocsiból az ölembe. Botrány.
4. Este a másik nagymami ajándékát, egy Mikulás konnketorba dugható kislámpát próbálunk ki. Sami kezében hirtelen becsődöl a kis lámpa, kimegy a biztosíték, az egész lakásban töksötét. Botrány.

Hihetetlen, nem??!!
sziszkóka
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: