Új privát üzeneted érkezett!

Csikken!
gratula kittinek, ez nagyon szép hízás! :D

Kati!
És mikor adják azt a műsort? Már hallottam róla, nagyon érdekel!

And!
Megy a drukk!!! Minden csakis rendben lehet! :D :wink:

Beni és a Mikulás :lol: Hát igen, sokáig már nem húzhatjuk. :wink:

Köszönöm a rezsis hsz-eket.
Igen Csikken igazad van, a fennt emlytett dolgok mégegyzser ugyanennyit kitesznek, azokat direkt nem kérdeztem, majd a zártba leírom, miért.

Nálunk 316 Ft/m2.

Ha valaki még ellát minket infoval, azt megköszönjük, ugye Kati? :wink:

ayse
 
 


Kittinek :oops:

ayse
 
 


Ayse, nagy rajongója vagyok a műsornak... de sajnos csak 5 szériát készítettek belőle, és ezek már ismétlések. Ráadásul össze-vissza adják, de azért, ha elcsípem, megnézem (még azt is, amit láttam) :shock: .
http://www.port.hu/pls/fi/films.film_pa ... where_tv=1

Rezsi, eddig tényleg nekem jött ki a legtöbbre, pedig upc-t (kábel+telefon+net+wifi = 23.000) még bele sem vettem. Igaz, hogy nálunk mindig meleg van. Ezért az árért átlag 24-25 fok, nekem megéri, mert én nagyon fázós vagyok.
Talán ezekkel az infókkal nem él vissza senki :lol: , aki akarja, az befizetheti helyettem!!! :roll:
Vendég
 

 
 

Sziasztok

Ayse!

Nálunk kb. 400 ft/nm, de ebben minden benne van. Családiház, de anyumék fölött lakunk, velük osztjuk a rezsit arányosan, mivel vannak közös helységek is (pince pl.)

Tanya Byron: tényleg jó ötletei vannak, hébe-hóba én is nézem a Vásott kölyköket. + megy (ment?) a BBC Prime-on a Kicsi angyalkák, az is jó, és uezen az elven alapul.
Nekem Bence nagyon hisztis, és 15-16 hónapos korában nagyon nem tudtam mit kezdeni vele, akkor megvettem T.B könyvét is. (Meg Vekerdyét, na, az nagyon gáz sztem. Ja, és akkor regisztráltam ide, de nem tudtam hozzászólást küldeni vmiért, így feladtam...)
Hiszti terén az idő hozzott némi javulást, de még mindig idegörlő tud lenni. Nálatok nincs ilyen gond? Nekem mindig mindenki azt mondja, hogy ugyan minden gyerek hisztis! De csak addig mondják, míg nem látják a fiamat akció közben...
szmrita1
 
 


Lakással haladunk, köszi a bíztatást! Már felköltöztünk a tetőtérbe, és végre mindkét gyerek tovább, és jobban alszik.
Alvással nálunk nem volt gond eddig, csak a "nagyágyba" szoktatás ment nehezen, mikor B. 1,5 éves volt (Kellett a kiságy a kicsinek) Mi a kimászkálást úgy oldottuk meg, hogy ott maradtam, míg elaludt, de nem is beszéltem hozzá, és nem is simiztem, csak ott voltam, hogy nem féljen egyedül (Na ez pl. Tanya Byronos ötlet). és ez bejött. Először az ő ágyán ültem, aztán a miénken, aztán már csak az ajtót hagytam nyitva... Mindenesetre sok kitartás kell hozzá az tuti, mert nem adják fel könnyen, mindig próbálkoznak!

Megyek, úgy tűnik szopi lesz...
szmrita1
 
 


Ayse:

Mit vegyek bele a rezsiszámolásba? Telefont, internetet, kábelTV-t is? Amúgy meg gondolom gáz, elektromos, közös költség (nálunk ezek vannak). Én is kiváncsi lennék, hogy viszonyulnak a kiadásaink másokéhoz.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziasztok!

Ayse
Rezsi alatt most csak a fűtést érted? Mert a többi annyira egyéni, hogy nem mérvadó, nem?

Megann
Azt hittem már rég tudja Léna. VAgyis, hogy mondtátok.
Szerintem nem kell ebből nagy ügyet csinálni. Én teljsen természetesen szinte az első dokilátogatás után megosztottam Marcival. Elöbb tudta, mint Anyuék.
Már amennyire tudja egy ilyen kis gyerek. Biztos érez valamit, de igazából majd akkor fogja fel, ha ott lesz a baba szerintem. Édes volt ma Marci. Már mondogatja, hogy a szép nagy ágyikó az övé, a kicsi az a kistesóé. És azért mindig hozzá teszi a szekrény tetejét is, mert látja, hogy mekkorát nevetek rajta.

Miért nem szeretnéd ha Léna úgy aludna el, ha ott vagy? Igaz, hogy sokszor fárasztó tud lenni, mert hogy Marci úgy alszik el, de én nem bánom. Ilyenkor beszélgetünk kicsit, mesélgetek Neki saját magáról, megdícsérem hogy milyen ügyes volt ebben és abban. Ő is rendszerint lefekvéskor szokta elcsacsogni megint ami igazán foglalkoztatja. Aztán szépen elalszik. Mondjuk ettől a kimászkálástól tartok. Már ha lesz új ágya. Igaz, így hogy ott vagyok mellette azért nem tudja ezt megcsinálni.

Lefekvés
Marci is bepróbálkozott párszor az időhúzással. Gondolom még fog is. De ebben szerintem csak a szigor segít. Úgy értem, hogy így nehéz hogy ki tud mászni az ágyikóból, nekünk még a rácsos ágy van így megoldható volt. Ha nem volt hajlandó szépen lefeküdni és halkan lenni, nem bohóckodni és kiabálni akkor kijöttem. Én így tudtam rá hatni. Amúgy fél9-9 körül alszik el. Mióta bölcsis. Előtte 8-kor. Kicsit kitoltuk a lefekvést, hogy reggel tovább aludjon és ne legyen fáradt mire beérünk.

Csikken, Ayse
Nem sok pillanat van egy nő életében amikor gratulálnak a hízásért! :wink: :lol: Én is gratulálok!

Benianyu
Beninek nem lehetne egy átmeneti mesét "adni"? Úgy értem, hogy télapó az oviban az nem igazi meg az áruházakban sem, néha segíteni kell neki beszerezni az ajándékot, de azért mégis Ő hozza. Aranyos Beni ahogy kapisgálja hogy valami más van itt a dolgok mögött, de azért még érzi a mesét.

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


Nemesek
Jó lehet ez a műsor, de sajnos nincs Zone Club-unk. Hátha adnának pár jó tippet a hiszti kezelésére.

Megann
A fektetés nálunk általában mindig ugyanúgy zajlik:
Zoli vagy én fürdetem, öltözés, kicsi vonatozás Apával, mese és 8-9 között alvás. Nálunk általában 3 Boribon a repertoár. Mostanában egyébként Brigi is ébred éjjel 1x-2x. Ha egy éjjel bemegyek hozzá, utána napokig járkálhatok. Ha nem megyek be, pár perc múlva visszaalszik és hosszú napokig megint nem kel fel éjszaka :roll:

Benianyu
Én is ezektől a kérdésektől félek.
Idén Tesóm lesz a Télapó, kiváncsi vagyok felismeri-e Brigi.

Ayse
A Mikulás vonatozásra előre kell jegyet venni, mert nagyon nagy érdeklődés!
Akkor ott találkozunk?

Kép
Kép
maresz
 
 


Rita
Milyen dolgok miatt hisztizik és mennyi ideig meg milyen módon?
Marci is szokott. NÉha teljesen kiakaszt. Ha morcosan ébredt akkor addig nem hagyja abba a hisztit amíg jól esik neki.
MOndjuk kér teát. Én adok. Erre beleköt, hogy vagy kevés van benne vagy valami nem jó és elkezd hisztizni.Na akkor nagyon ki tud akasztani.

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


Ezzel az egyre távolabb ülök dologgal én is próbálkoztam altatáskor.
Marci igen gyorsan kiszúrta, hogy ez így nem lesz jó és vissza követelt maga mellé. De mondom nekem ezzel nincsen bajom.
Éjszaka Ő is felébred. Rendszerint a hajnali tejcsit kéri, azt adom mert így tovább tud aludni és nem ébreszti a pocak.
Most hogy beteg volt az utóbbi napokban nagyon sokat iszik éjszaka is. Biztos pótolja. Természetesen adok. Ha majd helyre jött akkor biztos megint vissza áll a rend.Szegénykémnek az étvágya még mindig vacak és a gyomra sem lehet az igazi, mert olyan büdiket pukizik, hogy elképesztő. Tegnap a dokinéni is kapott egy kis mintát. :oops: :lol:

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


Rokica/Juci!
Rezsi: családi okok miatt nem akarom ide leírni azt, hogy mért kérdezem, majd a ártba (nem velünk kapcs.). A víz, csatorna, villany, fűtés, közös ktsg érdekelne. A többi - a világgal való kapcsolattartást szolgáló segédeszközök, úgymint, ineternet, telefon, tévé, stb. sztem az nagyon egyéni, ezért azt kihagynám. Mivel nagyjából hasonló családokról van itt szó, gondolom a mosógép, mosogatógép közel hasonlót megy, víz nagyjából annyi fogyhat.
Egyébként menet közben réjöttem, hogy különben is érdekel a téma. (és kezd körvonalazódni egy átlagérték)

Rita!
Sztem a hiszti személyiségfüggő nagyon (nálatok egyébként nem akkoriban köszönt be a baba az életetekbe?).
Nagyobbik gyermekem a mai napig kitűnően műveli a műfajt. Ma a sztrájk miatt itthon volt, a kinnti játék első 20 perce a durci-hisztiről szólt nála. Majd a bejövetel is ennek jegyében telt (addig, amíg eszébe nem juttattam, hogy ebéd után megkapjuk a jól megérdemelt, hármunk által elkészített zabpelyhes tallért :wink:
Na de visszatérve a hisztire, sztem ez is olyan, mint a nemevés. Valamennyire ésszerű korlátokat kell szabni neki, aztán várni, várni, várni.... (egyszer majd csak férjhez megy :twisted: - ez csak vicc volt, remélem sokáig él még velünk :D).

Fedi!
Köszönöm, megnéztem a gasztroblogos oldalt!
Sejtem már, hogy mit kéne csinálni, és rájöttem, hogy van egy nagy hiányosságom: a digi fényképező. Ha ezt beszerzem, akkor sztem nyitok egy ablakot én is. :wink:

Ma kerteztem.
Például elültettem 4 orgonabokrot, amíg a gyerekek elbújtak. Lili azt az utasítást adta, hogy 33-ig számoljak. Szerintem esélyes vagyok egy guiness rekordra orgonabokorültetésből. :lol: :twisted:

ayse
 
 


Maresz!
És holkell jegyet foglalni? Ti mikor mentek?
És Thomasannéékkal (ezt így kell írni? :shock: ) mi van? Olyan rég jött!

ayse
 
 


Ayse
Mi dec.8-án megyünk, mert 2-ra már csak néhány járatra van hely.
Szilviék is jönnek velünk. Hűvösvölgyben a gyermekvasút Otthonépületében lehet jegyet venni.
Szilviék egyébként betegesen vannak. Múlt héten Tomi nem volt bölcsiben, mert kicsit köhögött, Szilvi meg már vagy 2 hete köhög.
Még tanfolyásra jár, de jövő héttől már élesben dolgozik.

Kép
Kép
maresz
 
 


Ja, és a 8-ai jegyeket péntektől lehet megvenni. Minden nap f10-től f5-ig.

Kép
Kép
maresz
 
 


Sziasztok! :)

Kicsit felpörögtek körülöttem az események, sok munkám van, jön az évvége, naptárak, prospektusok, stb. , mellette penésztelenítjük a házat (sajnos küzdünk vele minden évben), és már elkezdtem készülni a karácsonyra is.

Hétvégén voltunk Budaörsön ajándékokat venni, az Auchanba és az IKEA-ba jutottunk el, többre egyszerűen nem volt erőnk.
Olyan hihetetlen árubőség van mindenhol, hogy az ember beleszédül. :roll:
Elgondolkodtam rajta, hogy vajon van valaki aki a nagybevásárlásokat rendszeresen az Auchanba végzi? Nem tudom elképzelni, hogy lehet elviselni folyamatosan ennyi impulzust. Vagy csak ennyire be vagyok gyöpösödve a kényelmes, nyugodt kisvárosi életünkbe? :roll: Nem tudom...
Egyébként sikeres volt a beszerző körűt, így hihetelenül jól állok már most az ajándékok terén. :)

Amit még mindenképp szerettem volna:

Csikken,
Köszi az ötletet! :)

Maresz,
Én is imádom a szalvéta-technikát, most is gyártom ezerrel a képeket, mert részt veszünk a karácsonyi vásáron az Alapítvánnyal aminek tagja vagyok, adományokat gyűjtünk, a kutyusoknak-cicusoknak, cserébe ilyen képeket is fogunk ajándékozni.
Szerintem is klassz dolog, és sikerélményt ad annak is akinek nincs kézügyessége.
Matrac ügyben én annak idején végigjártam az információs vonalakat, és arra jutottam, hogy a kókusz a legjobb, mert jól szellőzik, átereszti a pisit, ha baleset történik, a legjobb a gerincnek is.
Állítólag fontosabb az, hogy milyen a matrac, mint az, hogy milyen az ágy. Az ára jó húzós, mint mindennek ami egészséges...

Ayse

Nekem is nagyon tetszett az Örülj, hogy fiú!-Örülj, hogy lány a’la Ayse. :)
Többek között ezért és az ilyen szösszenetek miatt is gondoltam rá, hogy élvezetes gasztro-blogot tudnál írni.
Kérdezted, hogy mire jó egy ilyen. Képzeld el milyen klassz lenne majd egyszer önállósodáuk idején Lilinek és Andrisnak egy ilyen családi szakácskönyv, tele a mindennapjaitok hangulatával.
Hát igen a digit.gép jó lenne (bár sokan írnak kép nélkül, azért szerintem is úgy az igazi),azt hittem van Neked, olyan szép virág fotókat láttam már Tőled.
Írj a Jézuskának, hátha! :wink:
Ja, és a mi rezsink 342 Ft/m2, családi ház, 2 felnőtt, 1 gyerek, gáz és padlófűtés.
Jó a téma, kicsit megnyugtató, látni, hogy máshol is ekörül van.
fedi
 
 


Ayse:

Nálunk kb 300 Ft/nm jön ki. Azt hiszem, nálunk a víz meg a csatorna meg a szemét a közös költségben van, mert ezekre külön nem fizetünk.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Ja, és társasházi lakás. Két gyerek, két felnőtt, gáz fűtés, vízmelegítés, és a főzőlap (vagy mifene). Minden más az elektromos.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Bár a különbözeti számlákat még nem kaptuk meg, és átalánydíjat fizetünk. :roll:

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziasztok!

Olvasgatlak ám Titeket, de válaszolni nem tudom, mikor lesz időm...

Ayse, viszont Te elég érdekes kérdést vetettél fel, és én is utána gondoltam a dolgoknak.
Nos, az egszerűség kedvéért leírom, hogy mi miért mennyit fizetünk havonta, nem egészen 100 nm-es, egyszintes családi házra.

villany: 14.000 Ft / hó
gáz: (most télen) 10 000-16000 Ft / hó között, de csak éjjel fűtünk gázzal + főzés. (nyáron mindez 1.600 Ft/hó)
tűzifa : (nappal azzal fűtünk, ha itthon vagyunk): kb. 40.000 Ft / idény
víz (csak hideg) + csatorna: 12.000 Ft / 2 hónap
én még ide veszem a lakásbiztosítást is: 7500 Ft / negyedév
építményadó: 7.000 / év (volt ebben az évben)

Na, lehet számolgatni, de az egyszerűség kedvéért: kb. 470 Ft, a téli hónapokban, mert belevettem a tűzifát is , és a gázt is a "téli" áron számoltam.

Kép
kuha
 
 


természetesen 470 Ft / nm

Kép
kuha
 
 


Fedi, ha már így rákérdeztél... mi itt lakunk a budaörsi Auchan mögött. 2 percre az Ikeatól és a Decathlontól vagy kocsival 3 perc a Kika meg a többi. Ennek van jó, és kevésbé jó oldala. Egyfelől gyalog elugrunk bárhova, és a budaörsi anyukákkal rendszeres látogatói vagyunk az Ikeának, a gyerekek imádják. Másfelől nincs jó versenytárs a lakótelepen. Jó lenne itt egy pék vagy kisbolt, ahol friss kenyeret lehet kapni, mert utálok csak ezért bemenni az Auchanba. Olyankor tuti nem úszom meg 3e alatt... De azért több a pozitívuma, hogy itt élhetünk....

Mivel így leírtátok, tényleg rá kell jönnöm, hogy a panel drága... ugyanannyit fizetek egy 65nm-esre, mint ti a 100-200 nm-eken. Ez undi :cry: !
Vendég
 


Szép jó estét!

eléggé le vagyok maradva olvasásügyileg...... :oops:
Ma Apa itthon volt, így élveztük az életet hármasban, meg terveztük, hogy milyen legyen a konyha, a fürdő.Imádom!Egy szépséghiba az van.
Addig nem tudunk lépni, amíg komoly vevő nem érkezik a lakásunkra, aminek a költsége 400ft/nm. :wink: :wink: (ebben benne van a kábel, a vezetékes teli, és a netünk is)

Apa is tuningolja magát(pedig az rá nem jellemző), hogy szétnéztünk Panna ébredése után a csempeboltban, sarokkád ügyben.
Nálunk ez most a kardinális kérdés, Panna bölcsibe szállítása talán megoldódik, úgy, hogy Apa kocsival fog járni reggelente Oh.-ig dolgozni.Ami a költségvetést jelentősen megdobja, de nincs más választás, Pannát nem költhetjük negyed hatkor-mert sajna ez lett volna a következő.
Szóval úgy szép az élet, ha zajlik.
Asszem, ha dolgozok, Pannizok, lakást veszünk, nem kell reductiloznom.


Ayse.
Megnéztem a videót, nekem az a rész tetszik nagyon, ahol a két tesó bögrével van!!!!! :) :) :)

Köszönöm a bölcsis ajándék válaszokat, ilyenkor mindíg megerősítetek, hogy nem én vagyok a különc!!!!!

Ja, és jövő héttől elkezdődik nálunk a disznótoros szezon, ami :? :roll: , és :D :P ez is!Kicsit finnyásak vagyunk a bolti húsokra, ezt tudjuk miből van, de annyi vele a meló....

Megann.
kicsit ijesztően hangzik Léna éjjeli ébredése.

And:
herpesz :cry: , Eszti bölcsije :P :P , olyan ügyi!!!Én is imádom a reklámújságokat, férjjel mindíg rávetjük magunkat.itt ugye azért nincs olyan sok!Ma du.-tán asszongya nekem:ha aktuell lesz, Pesten kéne megvenni a csaptelepeket! :shock: :shock: Azért abból itt aki nem tud választani, az nem normális.Ő nem tud!

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Nemesek,
Igen, elhiszem, hogy több pozitívum van inkább, én is szeretem az Ikeát, Kikát is, és a kicsi is már most.
Csak elgondolkodtam rajta, hogy a kisgyerekes anyukák ezt hogy oldják meg végigjárni az egészet pár dologért, rengeteg idő lehet.
Köszi, hogy leírtad!

Lányok, lenne egy kérdésem:
Van az a játék amin egy vagy több pályán(fémszálon) kell átfűzött kis golyókat vezetni.
Azt írják fejleszti a motorikát.
Mi az a motorika, és miért kell fejleszteni? Nem tudja valaki véletlenül?
fedi
 
 


Fedi!
Köszi! :)
A motorika az a mozgás, a finommotorika a kézmozgás elsősorban. Gondolom innen kezdve világos. Jó munkát!

ayse
 
 


Ja és tavaly ANdris névnapjára azt kapott, az ikeásat és még most is szokott vele játszani. Sőt, Lili is. Sőt én is. :oops:

Hajni!
Ezek nagyon jó hírek! :D
Enyém férj nem sztrájkolt.
Viszont Lili hallotta a híradó és közölte, hogy ő is sztrájkolt.... :lol: (itthon volt ma a sztrájk miatt).
Sztem Andris is. Mostanában nem tűri, ha öltöztetem. :evil:

ayse
 
 


A rezsiket továbbra is köszönöm!

ayse
 
 


jóestét :)

2670 gr a becsült súly! :) :) :) még, ha annyit tévednek pluszban, mint amennyit az Esztinél mínuszban, akkor is megnyugtat, ráadásul ez a doki sztem tényleg jó uh-os. a magzatvíz tovább csökkentget, de még elég :) a ctg-t viszont meg kellett ismételni, mert a tesó produkált egy olyan görbét, mint amikor a kígyó lenyeli az elefántot (jól emlékszem a kishercegből? :) ) és 200 volt a teteje, ez nem tetszett a dokinak, de aztán tesó összeszedte magát :) hétfőn megyek újra.
egyébként brutál volt, mert 3/4 3-kor parkoltam le és fél7-kor indultam haza.
a lényeg: köszi a drukkokat!!!!! :) nagyon profi boszik vagytok ;) :)

a vásott kölykök nálunk menő műsor, nem tudom mikor van, de szeretjük nézni, sőt, nekem apa hívta fel rá a figyelmem.
egyébként most tudtam meg, hogyb harmadik este alszik el úgy az eszti, hogy az apja befekszik mellé, azt hittem csak tegnap volt így. úgyhogy gondolom, holnap is ez lesz, de most kénytelen egyedül megoldani, mármint apa.
engem az esti fektetés, ha nem megy simán, az nagyon fáraszt. én nagyon örülök neki, hogy azért általában sima ügy az egész. olyan jó akkor egy kicsit leülni és nem csinálni semmit.

Ayse, Lili sulijában sztrájkoltak a tanárok? ez nekem olyan furcsa, Lilinek ez már természetes?

KépKép
KépKép
and
 
 


Sziasztok!

And!
De jó, hogy szépen növekedtek!! :D
Drukkolok a következő ctg-hez is!! Biztosan rendben lesz!

Jó, hogy írtad a házassági anyakönyvi kivonatot, én is elszalajtom Lacit pénteken reggel érte.

Én hétvégén megyek UHra, kíváncsi vagyok én is a becsült súlyra, meg remélem minden rendben lesz.

Zorka az nekem is tetszik, csak kicsit túl különleges név, a családnak tuti nem venné be a gyomra. :roll: :lol: Meg nekünk sem szerencsés első névnek a dor-zor-bor kezdés. Kíváncsi vagyok a Ti nevetekre nagyon, várom a zárt topikot!!

Herpesz :evil:

Ayse!
Holnap én is szolgáltatok adatot, ma már fáradt vagyok hozzá, hogy számolgassak.

Hajni!
Hajrá lakáscsere, házvásárlás, felújítás!! :)

Maresz!
Köszi az infót, de mi nem valószínű, hogy benevezünk, mert dec 8-án már biztosan Keszthelyen leszünk Bendegúzzal, ott várjuk a Kistesót.
Pedig biztosan nagyon élbezik majd a gyerkőcök!

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Márti, köszi :)
asszem igazad van, én is apát küldöm el az anyakönyvi kivonatért, mert ma ugyanis elfelejtettem. hátha elmegy érte..
keszthelyre mikor mentek? és hogy fogsz nekünk híreket adni???
jaj, én már rég nem foglalkozom a családdal, örülök, ha mi hárman dűlőre jutunk ;) az Eszter sem volt nyerő anno...

KépKép
KépKép
and
 
 


And!
Pénteken megyünk, most elvileg csak hétvégére készülök, UH, meg NST, meg nagyizás. De ha valami miatt esetleg azt mondják célszerűbb tűzközelben maradnom, nehogy Pestről kelljen indulni ha előbb jön a Tesó, akkor persze nem kockáztatok, hanem lent maradunk Bendegúzzal. De ezt nem szeretném, mert nem akarom Lacit sem túl sokáig itt hagyni egyedül. Úgy terveztem, ha minden OK lesz, akkor dec 7-én viszont tényleg leköltözünk, mert Bendegúz is előbb jött 10 nappal.
Azért majd adok hírt ám valahogy Nektek mindenképp! :D

Tényleg Nálatok is császárral született Eszti ugye? És esélyes most a normál szülés? Vagy előreláthatólag császár lesz ez is?
Mert nálunk ugye Bendegúz szintén császárral született farfekvés miatt, meg a magzatvíz sem volt totál tiszta, de most normál fekvésben van a tesó, szóval elvileg minden lehetséges. De persze nagyobb az esélye, hogy császár lesz megint.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Jó Reggelt Mindenkinek!

Csak bekukkantottunk és jelentem meggyógyultunk! :D
Annyi hozáfűznivalóm lenne,de mostmár inkább a zártba irom majd.......

Márti!!!
MINDENKÉPPEN szeretnénk hireket kapni RÓLATOK!!!!!

pusszantás
annamami
 
 


Márti
Az Állatkertben már megkezdődött a téli élménykert és ott is minden nap lehet találkozni a Télapóval. Minden nap este 8-ig díszkivilágítással vannak nyitva.
Neked gondolom már az is fárasztó, de hátha Apa kimenne Bendegúzzal :wink:

Holnap jövünk ide a XXII.,ker-be (itt is dolgozom) bölcsis játszóházba. Hetente kétszer van játszóház és háromszor gyermekfelügyelet is. Nagyon jól hangzik :D
Annyira rossz, hogy nálunk a közelben nincs sehol bölcsi. Bián állítólag most nyitott egy magán bölcsi 84.000,-Ft/hó :shock: így néztem. Ez azért már kicsit nagyon túlzás.

Kép
Kép
maresz
 
 


And,

Jaj de jo, hogy jok az eredmenyeid! Csak igy tovabb, nem lesz baj!

Totka
Akkor a hazvasarlas mar majdnem tuti ugye??? :lol: :lol:

Marti
Adj hirt magadrol, Istenem mindjart szulni fogsz :lol: :lol:

Ayse
Rezsi kerdesben nem tudok mit mondani, nem mervado :lol: :lol: :lol: --Nalunk tobb :evil: :evil:
Mi ez a szalon fuzos bigyo??

Fedi
Akkor most mar csak konnyebb, a nagyja megvan a koltozesnek!

Nemesek
En is imadom az IKeat, de tolunk 150-re van a legkozelebbi :cry: :evil: :evil:

Alvasproblemak:
Nalunk ha minden jol megy, akkor van egy mese, egy kis osszebujas a szobajaban, ahol van egy matrac erre a celra, majd megy az agyaba, betakarom es eleneklem neki a tente babat egyszer, a hatat simizve! Utana kimegyek es o elalszik egyedul!
De vannak voltak es szerintem lesznek is kivetelek! Tegnap siman igy ment a dolog, de mar tobb mint egy hete ment a hiszti minden este, hogy mama maradj bent velem, hogy te is itt aludj a szobamban, hogy nem akar az agyaban aludni stb! Bar ha o elalszik, utana altalaban nincs gond!O nem szokott felkelni ejjel szerencsere! Ezen a heten kivetel tegnap benn kellett maradnom a szobajaban, de csak ott voltam, leultem a matracra, nem szoltam hozza es egy ido utan kb 10 perc kimentem! Ha sirt, akkor meg ugyanez elolrol! Ezert is felek most, ha atteszem a normalis agyba, akkor ugye onnan akkor kel fel amikor akar es mar elore latom, hogy jonni fog es sirni es majd nem akar maradni :oops: Lehet ezert is el fogom tolni az agycseret, mert amit leirtatok csak megerositi az aggodalmam!
Persze sokaig ugysem huzhatom mar, azert 3 evesen nem fog meg racsos agyban aludni :lol: :lol: :lol: :lol:

Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Maresz

Jezusom, azert ennyi penzert maganbolcsi mar valoban nevetseges!!

Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Ah, Benianyu neked irtam egy hosszut a Telaporol, de elszallt :evil: :evil:
Szoval most rovidebben, Mat meg most is hisz a Telapoban! Mi voltunk ket eve Finnorszagban az igazi Telaponal, neki ez hatalmas meglepetes es orom volt, na azota meg erosebben hisz benne, annak ellennere, hogy a suliban szinte mar csufoljak erte! Eleg "kopek" a gyerekek a suliban, raadasul nem mindig a legjobb csaladbol, pont tegnap elott este volt egy kis beszelgetesem az egyik anyukaval mert fia eleg durva magatartasu ---de ez mas tema--szoval ot nem erdekli a kritizalas! Bar valahol gondolom sejti a valosagot, de en csak megerositem ebben a hiteben es mindig mondom neki, ha o hisz benne, akkor igenis letezik! En nem akarom "felvilagositani", mert akkor teljesen elveszne valahol a Karacsony hangulata! Elobb-utobb ugy is menthetetlenul felismeri! De addig is hajra Telapo! :lol: Ja es arra a kerdesre, mivel neki is vannak nagyon jok, :lol: :lol: hogy miert van annyi kulonfele Telapo en azt mondom, hogy ezek a Lutenek beoltozve es ezek nem az Igazi Telapok, az igazi csak Karacsonykor jon! Persze felteteles modban, hogy valahol neha elrejtozve ott az igazi is, csak nem lehet tudni, hogy a sok Luten kozul, melyik az :lol: :lol: :lol:
A.

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Aniko, én is valahogy így tálalom a Mikulás mesét (bár nem tudom kik is azok a Lutenek :wink: ). Én Trisztánnak azt mondtam még régebben, hogy nem egy, hanem sok-sok Mikulás van, akik köztünk élnek, és a legérdekesebb, hogy nem tudhatjuk kik is ők valójában. (Trisztán szereti a misztikusabb megközelítést) Volt, hogy a strandon látott egy fehérebb szakállas öregúrat, és halkan súgta, hogy ott a Mikulás. Végül is szerintem ez az igazság! Lehet, a bácsi valóban beöltözik dec. 6-án, ha másnak nem, a saját unokájának :roll: .
Vendég
 


Hahó!!

Életjel!!!! :D

Szokásos módon olvasni olvaslak titeket,csak irni,hozzászolni nincs idő,kedv...

Örülök hogy terhes anyukáink jól vannak!!! :D

Alvás téma:
Hááát én mikor kicsi volt Meli soha nem gondoltam,hogy ennyire jó alvó lesz!!! :)
Neki annyira természetes,hogy külön szobába,egyedül alszik.
Pedig kijöhetne,mert ugye már "nagy"ágya van,de ő mindig nevetve bújik be az ágyba és vihog ahogy takarom be.Kap puszit és kijövök!Ja ez a nappali alvás,mert ugye este apa fekteti,de ugyanigy zajlik!! :D
És este tök mindegy mikor tesszük le,sose mondja hogy nem megy!!Ha 8-kor akkor 8-kor,ha 8.30-kor akkor 8.30-kor...Sőőőt,van mikor ő mondja,hogy megyek csucsukálni!!! :D
Úgyhogy nem panaszkodom!! :D
Most már csa abban reménykedek,hogy Molli is ilyen ügyes lesz!! :roll: :)
Bár ő is egyedül alszik el,csak cumival!! :?
Meli ugye nem cumizott,ő a kispárnájára szokott rá(jajj,látnátok hogy néz ki a párna!! :oops: ,pedig már varrattam ugyan olyat,de még nem fogadta el! :? )

Én annyira parázok ettől a cumizástól!!
Itt van még akinek cumizik a gyerkőce???
És akinek nem,mikor és hogy szokott le????

Megann!!
Már kérdeztem párszor,de biztos nem láttad,hogy Léna még nem alszik az új ágyában??Mert megvettétek,igaz??
Lehet lassan elkellenne kezdeni szoktatni,hogy mire a kistesó megjön megszokja!!?? :roll:

Jajj,a csajok annyira édesek már együtt!! :P :P
Haláli,hogy tudnak már egymással kommunikálni!!Csodálatos érzés őket igy látni!!! :D :D Meli gügyög Mollinak,ő meg vissza.... :D
Van mikor Molli sir és csak Melinek nyugszik meg!! :shock: :D
Szóval 2.gyermeküket várók!!Készüljetek,mert hihetetlen,csodálatos dolog a testvéri szeretet!!!!! :D :D

ancsi26
 
 


Ja,még azt akartam irni,hogy Meli nappali alvása 3-3,5 óra!!!! :D :D

ancsi26
 
 


Sziasztok!

Valami biztos volt tegnap a levegőben, mert majdnem a kórházban kötöttem ki! :( este 8 körül elkezdett fájni a hasam, meg keményedett, és még majdnem 10 órakor is! :shock: Már készültem, hogy akkor megyünk, de ugye Peti már aludt, vettem be MG-t feküdtem még egy kicsit, és szerencsére el is múlt, de ilyen sokáig és ennyire még nem fájt soha! (Basszus, Petit majdnem ennyi idő alatt meg is szültem :shock: )Úgyhogy jól betojtam én is tegnap, és megígértem mindenkinek, hogy visszafogok egy kicsit a lendületből! :(

Ayse!

Rezsi: víz, villany, fűtés, közösköltség, szemétszálítás:575 ft/nm havonta.És ne beszéljünk a töbiről (telefon, tv, internet, biztosítások, na és a hiteltörlesztés :? ) Ja, új építésű társasház, Pécsett. Csak lesek, hogy ilyen sok lett, a hozzászólások alapján én kevesebbre gondoltam volna, pedig esküszöm a 3 havi számlákat 3-al osztva adtam hozzá :(

And!

Nagyszerű, hogy minden okés, és ilyen szépen növöget Tesóbaba! :)

Márti!

Én is akarok híreket majd! :wink: Druukk, hogy minden rendben legyen az uh-n.!

Alvás: húúúúúúúúúúúúú, Peti most pár napja tért rá arra, hogy nem akar este elaludni, fél 10-10 körül még könyörögni kell, pedig bemegyek vele, melléfekszem, és akkor sem :( Éjjel többször kel, hol inni, hol csak felsír! nem tudom mi a fenétől, eddig olyan szépen aludt 9-től! :( Ja, meg nappal is könyörögni kell, mikor látom, hogy már majd leesik a feje, olyan fáradt, és az is csak erőszakkal megy, de legalább az megy, mert mikor elviszem, kb. 10 perc alatt el is alszik, nemhiába, dög fáradt.

Nem tudja valaki, hogy 25hetesen mekkora a normál súlya a magzatnak? Nekem ugye 25+3-nál volt 809 g a becsült súly, és doki azt mondta (mármint aki uh-zott) hogy kicsi! Mennyit nőnek ilyenkor hetente kb? Nem aggódom, mert legalább nem lesz 4 kg-os babám, csak kíváncsi vagyok!

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!

Viki:
ezek a hasfájások olyan ijesztőek, nekem mint paramaminak! :( Tessék pihizni, példát venni Andtól!!!!
Ancsi:
Panni ötnapos korától cumis, a mai napig. :( én a fogai állásán aggódom, de még nem látszik a fogorvos szerint a fogsorán, hogy íves lenne (vagy mi).
Próbáltam nem odaadni neki a cumit, de nagyon keservesen követelte, ha fél órán át nem adtam oda, akkor fél óráig.
mondhatok én bármit, télapó, cica, rénszarvasbébik vitték el, nem érdekli.
Az oh-i gyerekdokink azt mondta, meg utánna is olvastam, ha már egyszer odaadtam neki, ne vegyem el tőle, majd szép lassan leszokik.
Ha nagy sérelem éri, vagy beüti valamely testrészét, csak a cumika vígasztalja meg.
Nekem, mint anyának ez nagyon fura volt kezdteben.

Anikó:
akkor lesz tuti, ha a mi lakásunkra komoly vevő jön.addig csak agyalunk.Azt viszont jó nagy POFÁRAESÉSNEK nevezzük, ha addigra a kinézett házikónk elkel. :evil:

Unokatesómék háromhetes Mátéja Szegeden van a gyermekklinikán, mert sehogy nem akar javulni a sárgasága, a bilirubin, és a májfunkció értéke.itt tökölnek velük, hogy egy hétig ne szoptassa(rengeteg tejcsije van), mert szerintük az un.anyatejes sárgasága van a babának.a másik gyerekdoki szerint nincs teendő, majd elmúlik.
jó mi?????

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


And:
milyen lett a CD?Mutatsz képeket????Szép súlya van a Tesónak!!!!!

Duda:
Nati hogy áll a cumival???Asszem mi vagyunk már csak cumisok......

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


And
Tenyleg ha kesz a CD igazan dobhatnal fel kepeket! Biztosan profik es nagyon szepek!

Totka
Nem csak ti vagytok cumisak hanem mi is! Nalunk is uez a helyzet, nagyon kell neki es nincs mit csinalni, anelkul nem alszik el! Mat is cumizott egesz harom eves koraig, es sajnos most, hogy kezdenek jonni a rendes fogai, hat eleg furcsa allasuk van! Peldaul az elso ket foga az elejen annyira kiallt, hogy nyuszinak csufoltak! Fogdoki szerint meg nem veszes, de fokozott figyelmet igenyel! Gondolom a cumi is kozrejatszott! :?: :?:
Ennek ellennere sem tudom leallitani Balazst a cumizasrol!

Viki
Dokinak telefonaltal azert, mit gondol ezekrol a fajasokrol??

Ancsi
En is ezert szerettem volna mindig legalabb ket gyereket! Be is jott, annak ellennere, hogy megy am a vita nalunk!!! De amikor valami baja van az egyiknek, a masik azonnal a segitsegere siet!
Biztosan nem lehet konnyu neked sem minden nap ket picivel, de ha tudsz irjal azert!!

Viki
Este majd megnezem a kiskonyvemben a meretet! Alvas :cry: :evil: :evil:

Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Sziasztok!

Bocsi, én a télieknél voltam még anno, de már vagy 1 éve csak olvasni van időm itt is és ott is 8)

Viki27
Csak hogy ne izgulj! :wink: Itt találod a babaméreteket, jó pocakosodást nektek!
http://mama-baba.freeweb.hu/hetrolhetre1.html

Kép
Kép
rheya
 
 


Kati

Lutenek- :lol: :lol: :lol: hat itt varok Aysera!!!Nem krampuszok, hanem azok a hosszufulu kis lenyek, akik mindig a Telapoval vannak! Na azok! :lol: :lol:

Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Anikó
Manók? A Noddy-ban van, hogy a Télapónak Manók a segítői :D

Totka
Nagyon drukkolok, hogy mihamarabb sikerüljön ez az adás-vétel.
Jó, hogy a dokik sincsenek egy állásponton a kis Máté ügyében.

Viki
Valóban, TESSÉK TÖBBET PIHENNI !

Kép
Kép
maresz
 
 


Ja, ezen az oldalon nagyon jó árban lehet naptárt készíttetni:
www.egyedifalinaptar.hu

Kép
Kép
maresz
 
 


Maresz

Koszi :lol:

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Hello!

Majd jövök olvasni meg irni...csak most gyorsban átfutottam....

ANCSI!

JAJJJ BOCSI, biztos elkerülte a figyelmemet.
Dehogyisnem....Léna a körbetámlás ágyacskájában alszik...., bár délután sokszor a szobájában lévő kanapén akar..(ezt enegedem neki, legalább nem mászik be az ágybába itthoni ruhában).

A rácsos ágy meg már jó ideje át lett vontatva a mi hálószobánkba.

Eleinte ugye nem nagyon akarta elfogadni az uj ágyát, de csak úgy kapott mesét ha abba feküdt le és csak akkor mentem takargatni ha abba feküdt be..úgyhogy mostmár kb elfogadta..

Mint irtam, néha próbálkozik, de ez már szerintem nem az ágy miatt van..

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Juci!

Bence bármin képes hisztizni! :shock: Legutóbbi: bemegyünk a fodrászhoz, leveszem a kabátját, meg a sapiját, erre kitör egy fél órás hiszti. Milyen módon? Régen bárhol a fölhöz vert magát. Ezt drasztikusan oldottuk meg: vagy 2x elengedtem a kezét amikor kezdett dőlni, így nagyobbat koppant, mint szeretett volna... (persze előtte szóltam neki többször, hogy el fogom engni a kezét, ha ezt csinálja, és figyeltem, hogy ne essn túl nagyot). Úgyhogy most már, ha szólok, feláll, de legtöbbször csak üvölt.
Meddig? bármeddig... :cry: a legtutibb, ha a kettő együtt üvölt! :wink:

Kép
Kép
szmrita1
 
 


Ayse!
Igazad lehet, csak furi, mert a családban senki nem hisztis, és gyerekként mi sem voltunk azok.
Tényleg, e babára nem gondoltam, valóban akkor lettem terhes. Amúgy sokkal nehezebb terhesség volt, mint az első, és türelmetlenebb is voltam. Épp ezért nem tudtam jól kezelni, és a könyvek is csak a 2 éves kor körül kialakuló hisztivel foglalkoznak.

Megann!
Alvás: úgy tűnik, jól elkiabáltam, hogy nálunk okés, (most kapott külön szobát). Tegnap 3-kor ébrdt sírva, megvígasztaltam, visszafeküdtem, inni kért, megitattam, visszafeküdtem, takarót kért... Később meguntam nem keltem többször, még 5-ig dumált magának (végül füldugót dugtam, hogy el tudjak aludni :lol: ). Hááát, ennyit arról, hogy próbálkoznak-e... :wink: :wink: :wink:

Kép
Kép
szmrita1
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: