Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lányok!

Azért hozam létre ezt a topikot mert úgy érzem mindenhól olyan jól összeszokott társaság van nehéz hozzájuk csatlakozni.
Várok mindenki sok szeretettel aki hasonlóan keresi a helyét.
Minden témára nyitott vagyok írjatok.
Remélem hamarosan sok-sok levelező társam lesz.

Üdv: Anikó
Vendég
 


Szia Anikó!
Milyen téma érdekel,miről szeretnél beszélgetni?
Az tény,hogy sok helyen összeszokott csapat van,de konkrét témához(ami érdekel téged)te is hozzá tudsz szólniKép
Röviden magunkrólKép9hónapos lányom van,Ágota.Férjnél vagyok,debreceniek vagyunk.Neked van gyereked?Ha igen milyen korú/korúak?Én sem olyan régen vagyok itt a Babaneten,főleg a Debreceni topikba irok.Nincs olyan topik ahová szivesen irnál?

Sapé

Kép
sapé
 
 


Szia!
Örülök, hogy mellém szegültél. Én Budapesten lakom 30 éves vagyok két lányom van a nagy kilenc éves harmadikos Renátának hívják, a kicsi pedig 2004. december 17-én született tehát három hónapos és Biankának hívják. Férjnél vagyok ez a második házasságom ( Bianka közös gyerekünk). A férjemnek van egy fia Roland tizenhárom éves ő is velünk él.

Máshova is szoktam írogatni de nehezen ismerem ki magamat köztük ki kicsoda gyerekek meg család nem nagyon írnak róla. Volt hogy rákérdeztem személyes dolgokra írt pársort és hozzátette ,,olvasd vissza a korábbiakat mert már beszéltünk róla korábban.
Meg egy kicsit az is fura hogy álltalába a csak a gyerekekről beszélnek. Melyik babának hol fáj éppen mit csinál stb. Engem az is érdekelne kivel levelezek milyen hol és hogy él.

A Csepeli topik az teljesen halottnak tűnik senki nagyon ritkán írnak oda pedig az nekem jó lenne esetleg személyesen is találózhatnék a helyi anyukákkal. Te hogy állsz a helyi kismamákkal milyen a viszony? Van egy másik topik ahova írogatok ott javában szervezik a találkozót de nem tudom elmenjek-e mivel keveset tudok róluk. Amúgy is nehezen barátkozom így írott formában könnyebb.

Nem régóta használom a chet-et pár hete, jópofa vannak akik szerintem egésznap a gép előtt ülnek annyi levelet írnak vagy gyors és gépírók. Nekem néha órákig tart megírni egy levelet ha éppen a baba nem óhajt folyamatosan aludni. Mondjuk úgy lenne jó ha azonnal tudnék válaszolni de ahhoz ide kéne tapadnom, álltalába egy nap egy két hosszabb levelet írok.

Írj a kislányodról áll már esetleg megy is bár még kilenc hónaposan nem valószínű. Szopizk még vagy már csak szilárdat eszik?

Üdv Anikó
Vendég
 

 
 

SziasztokKép

Az az igazság, ha csak olvassátok a topicokat, nem igazán szólnak hozzátok...
És a friss babákba szoktam írogatni, igaz ritkán, mert időm az igen kevés van.
Nagyon összeszokott társaságnak tűnik, de mindig csatlakoznak új felhsználók is, és nagyon kedvesen fogadják/juk őket.

Heni
heni1979
 
 


Szia Judit!
Nagyon szép a kisfiad és ügyesen tartja a fejét gratulálok. És mindenek előtt köszöntelek a topikban. Én is irogatok márhova is de kivülállónak érzem magam mindenhol. Olyan összeszokott bandák vannak. De most már végre nem vagyok egyedül remélem sok közös témát találunk majd. Mindenek előtt szerintem írj pár sort magadról, hogy megismerhessük egymást.

Szia Heni!
Te szerencsés helyre csöppentél én a friss kismamák topikba írok meg a Csepelibe az utobbi jobbnak bizonyul de ritkán használják a környékbeliek. Ha van kedved tarts velünk itt szívesen fogadunk és írj magatokról pár sort.

Üdv Csanikó
Vendég
 


Sziasztok!

Anikó!
Én is csepeli vagyok egyenlőre, míg nem sikerül elköltözni
Én az őszi topikba szoktam írogatni.Néha megnézem a csepelit is de eléggé álóvíznek tünik.
Nálunk még nincs meg a baba, most vagyok 16 hetes, de van egy 5. osztályos lányom, egy férjem és 35 éves vagyok.

Kriszta

Kriszta és Kincső
bkrisztina
 
 


Sziasztok!

Szia Anikó!
Ha lehet, én is csatlakoznék hozzátok. A profilomban elég sok minden benne van, de lehet kérdezni, szívesen válaszolok. Kép

Én is írogattam már több helyre, de úgy vagyok, hogy ami érdekelne, abból egy picit kilógok (pl. "terhesség örömei" topik tök jó, nekem is van két lurkóm, szeretnénk még babát, de most nem vagyok várandós ezért néha furi a sok kismama közt) és sokszor én is feleslegesnek érzem magam az egyébként szívesen látogatott topikban.

A másik dolog, hogy igazából nekem sincs sok időm írni, és szeretnék olyan dolgokról "beszélgetni", amik tartalmasabbak, egy picit kimozdítanak a mindennapokból, vagy olyanról ami éppen foglalkoztat és jó lenne erről valakivel komolyan diskurálni, vagy éppen van valami apró-cseprő ügyem és ha közhírré teszem, jólesne, ha valaki reagálna rá...
Vagy szerintetek ez már túlzás?

A chatet én is kipróbáltam, de pár hónapja mellőzöm. Általában csak minden 2-3. hozzászólásomra reagáltak, nehéz volt ismerkedni, főleg a szintén újak válaszoltak. Akik a nap szinte bármely órájában ott voltak, nem foglalkoztak velem. Szóval a tapasztalataim vegyesek. Kép

Egy picit hosszú lettem, bocs! Kép
zichy
 
 


Szia Anikó!

Emlékszel még rám?
Tudod a Friss Kismamák Topikjába szoktam írogatni.
Leveleztél is velem egy darabig, de aztán valahogy megszakadt, én például írtam neked a Csepeli topicka is, de utána nem nagyon írtál, de gondolom nem érsz rá.
Nos sajnálom, hogy nem találtad a helyed abban a topicban, úgy érzem én azért nem bántottalak meg, sőt írtam magamról, azt is hogy hol lakom melletted a Majorban, sőt meg is beszéltük hogy Györesz,Te, Márti és én elmegyünk sétálni a gyerkőcökkel a Dunapartra.
Szóval te nőci lenne lehetőséged talizni és akkor több mindent meg tudnál rólam és a többiekről, családról, gyerekekről, de szerintem veled mindenki nagyon kedves volt, szívesen fogadtak, egyáltalán nem olyanok a lányok, hogy kizárjanak bárkit is, hisz mindenki nagyon kedves barátságos.
Én például, nem hiszed el még mindig magányosan szoktam sétálni, amikor anyukám dolgozik egy hétig, mert ő úgy van beosztva fönnt a Várban Múzeumban, hogy egy hetet dolgozik, egy hetet itthon van. Amikor dolgozik, szoktam sétálni minden nap, szívesen mennék veled, de ezt úgy emlékszem írtam is neked, sőt még az április 16-ai talira ami nálam lesz, hívtalak téged is, hogy szívesen látlak.
Ne légy már ilyen, olyan jó lenne ha nem lelkiznétek ennyire, örüljünk végre, hogy megszültünk és hogy ilyen szép gyerkőcök vesznek körül és végre te is megtaláltad életed párját, adj hálát az égnek és ne orrolj a többiekre.
Hisz tényleg senki nem bántott meg téged, szóval nagyon szeretném, hogy ha visszajönnél a Friss kismamák topicba, akármilyen kérdést föltehetsz, mert biztos hogy mindenki fog neked válaszolni, ne sértődj meg rajtuk, lehet, hogy éppen fáradtak voltak amikor azt írták neked, hogy olvasd el a korábbi leveleket. Nézd, mindenkinek vannak rossz napjai, meg kell tanulni az életben megbocsájtani és nyelni egy nagyot és megmutatni, hogy képes vagy embereket így is elfogadni. Szóval tessék összeszedni magad és velem is talizni, jókat sétizünk én mindent szívesen megbeszélek veled, ha gondolod és nagyon szeretném ha átruccannál egy házzal odébb április 16-án hozzám, várlak!
A lányok is szívesen barátkoznának veled legalábbis szerintem.

A levélírás pedig azért megy ilyen gyorsan, mert Gyors-és Gépíró sulit végeztem, anno 15 éves koromban. Bár nem jelent semmit, hidd el, hamar belejön ám az ember. Neked is menni fog, de megértelek, hogy nincs mindig időd írni, elárulom, én is ritkán írok, de akkor sokat.
Mint most.
No remélem azért fel tudtalak vidítani, és ne légy szomorú, szívesen levelezem veled, meg ha van kedved talizni is akkor csak írj akármelyik topicba a kettő közül, megdumcsizzuk és megyünk a Dunapartra sétizni.

Sok pusza és írj:

ANDI
tandi
 
 


Sziasztok!

Megint én... Akkor most összehozunk egy topikot? Kép

Vagy ez csak üres próbálkozás volt? Kép

Szinte mindenhol van egy alapcsapat, akik már jobban ismerik egymást és van aki könnyebben, van aki kevésbé sikeresen csatlakozik hozzájuk. Meg persze bármikor lehet új topikot alkotni, új témákat felvetni, szerintem használjuk ki a lehetőséget! Nos?
zichy
 
 


Sziasztok!

Ildikó vagyok. Kezdő anyukaként szívesen cserélnék tapasztalatokat hozzám hasonló "gonddal" küzdőkkel.Eddig én is csak olvasgattam, de nem mertem sehova bepofátlankodni, ezért nagyon örültem,hogy Anikó megnyitotta ezt az oldalt.

2004.10.16-án született a kisfiam, Dávid. Lassan 6 hónaposak leszünk és szeretnénk megkóstolni más finomságokat is az anyatejen kivül. Szívesen elolvasnám ti hogyan kezdtétek?

Szóval csatlakozhatok?
ilgya
 
 


Szia Ildikó!
Szerintem sehol nem vennék bepofátlankodásnak, ha beírnál bármelyik topikba!
Én a friss kismamákba szoktam írni. Ide most csak azért írok, mert az én fiam meg október 1.-jén született és mi is gőzerővel dolgozunk a hozzátápláláson! Én már 4 és fél hónaposan elkezdtem, akkor úgy tűnt hogy fog ez menni, de aztán mindent elutasított. Kb egy hete viszont nagyon szépen eszik. Én sütőtökkel kezdtem, az nagyon izlett neki, meg az alma is. Csináltam neki almát krumplival, az is nagyon nyerő volt. Adtam már neki sárgarépát, őszibarackot almával, almát rízsel.
Remlem Dávid is szívesen fogadja majd az új ízeket! Van már foga vagy esetleg jövőben van? Mert Norbinak amíg ki nem jött az alső két foga addig semmit nem akart enni kanállal!

Puszi
Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Szia Ildikó!

Mi is almával, krumplival, répával kezdtünk. A gyümit nyersen, a főziket pici vízben, ízesítés nélkül főztem. Arra érdemes figyelni, hogy ha te készíted a hamit, megbízható nyersanyagból főzzél,ha nem tudsz beszerezni, jobbak a készen kapható babakaják.A sütőtökös tényleg nagyon finom!! A másik fontos a fokozatosság, csak néhány kiskanállal kezdjed, ami jólesik a babának, és két-három napig adj egy zöldséget, gyümit, hogy megfigyelhesd, hogyan reagál rá a pici. Ha minden ok, lehet a bevált fajtákat párosítani, és néhány héten belül belejöttök a szilárd ételek fogyasztásába. Kép

Egyébként van egy topik a hozzátáplálásról, ott biztos többet olvashatsz!

Nem tudom, az első hozzászólók merre vannak, de én is szívesen levelezek veled! Kép
zichy
 
 


Szia Györesz! Szia Zichy !

Nagyon aranyosak vagytok,köszi az ötleteket.
Igazából csak egy témát szerettem volna feldobni, de a tippeket is hálásan kösz.

Egyébként tök jó, hogy egyidősek a fiaink!
Foga még nincs a Dávidnak és nem is jön még neki talán,de annyira nem is bánom egyelőre.Így is sokat van ölbe, mi lesz velem, ha elkezd nyügizni? ( Majdnem 9 kg)
Ti megszenvedtetek a fogacskákkal, Norbival?Hány foga van? Ecsetelted valamivel az ínyét? Valami jól bevált módszer?!
És ti Zichy?

A gyümiket anyatej ill. tápszer hozzáadása nélkül adtátok? Dávid a cumisüveget nem akarja elfogadni, remélem a kiskanállal több szerencsénk lesz. Étkezések között kaptak a babák gyümit, zöldsit vagy szopit váltottatok ki vele?

Na puszika nektek.

( Nem tudtam megnyitni a honlapodat Zichy, mennyi idősek a gyerekeid?)
ilgya
 
 


Sziasztok!

Évi vagyok, van egy másfél éves kislányom Flóra. 1998 óta ismerem a férjemet 1999-ben volt az esküvőnk.
Kaposváron lakunk.

Az írással én is úgy vagyok, hogy egy össze szokott csapatba nehezen tudok beilleszkedni
Van kaposvári topic is, de alig-alig ír valaki. Kismamákkal nem szoktam találkozni/sétálni. Valahogy nekik is meg van a saját kis baráti körük. Így általában egyedül megyünk. Szerencsére kertes házban lakunk így a kint lét egyszerűbb.

Képek a lánykámról Stikrád Flóra néven található itt az albumban.

Sziasztok!

Szép napot mindenkinek

Évi

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Szia Évi!

Üdvözöllek a csapatban!

Aranyos a kislányod.
Neked is szép napot!

Ildikó
ilgya
 
 


Sziasztok!

Látom, bővült a csapat! Kép

A fotóinkat úgy tudjátok megnézni, ha bementek az albumba és kikeresitek a profilomban megadott címszót. (Ha csak rákattintotok, ott a profilomba, úgy nem jelenik meg.)

Ildikó! Én a gyümiket ala natúr, minden nélkül adtam, pürésítve. A zöldsiket pedig kevés vízen megpároltam, először csak krumplit, csak répát stb. Utána már 2-3-4-et is összefőztem, hogy minnél jobb ízű legyen. Nekem mindkét lurkóm októberi, így április elején kezdtük a hozzátáplálást. Saját kertből volt alapanyag, így csak akkor konzerveztünk, ha utaztunk.3-4 hét után már kevés husi is ment a főzővízbe, és nyár elejére pedig már kaptak a családi asztalról is (pl. a levesből a zöldséget, főtt husit stb), mert általában nem használtam mesterséges ízesítőket, sóval, cukorral is óvatos voltam. Nálunk ment minden simán, bár a lányom, aki nagyon szopizós volt, lassabban szokta meg az új ízeket.

A fogacskákkal sem volt különösebb gondunk, mert mindkettőjüknél 9 hónapos koruk körül jöttek az első fogak, és gyakorlatilag akkor vettük észre, mikor már látszódtak, de volt, hogy a doktornéni szólt, hogy itt vagy ott már jön a következő. Szóval nem volt semmi nyűgösködés, pedig készültünk, mert hallottunk már nehéz esetekről. Kép
zichy
 
 


Évi! Közben megnéztem az albumotokat (az egyik üres!),és tündéri a kislányod! Nagyon szép szemei vannak! Kép

A lakóhelyes topik sajna nekem sem jött be. Jó kis társaság összejött, de kicsit sántított a dolog, mert egyedül voltam (átmenetileg volt még egy anyuka), aki tényleg a topikban megnevezett helyen laktam, a többiek kilométerekkel odébb. Volt aki arrafelé kívánt letelepedni,volt aki ott lakott, de elköltözött, volt aki majd nemsokára költözik. Aztán elmaradtak a hozzászólások, mostanában már nem is szoktam megnézni.

Megyek, mert lassan indulnunk kell az oviba a nagyfiúért. Most középsős. Kép
Olyan szép idő van, hatalmasat fogunk sétálni!
zichy
 
 


Sziasztok!

Ma tényleg jó idő volt (van), mi is sétáltunk egy nagyot. Képzeljétek megkóstoltuk az almát,hát ami azt illeti nem voltunk tőle annyira elájulva. De majd idővel.

Sikerült megnéznem a Donátot és az Annát. Nagyon cukik. Szereti az ovit? Könnyen beilleszkedett?
Bölcsibe is járt vagy rögtön oviba?

Szia Judit!

Jó a kisfiad rucija!!!
Mi 25 hetesek vagyunk és fog még sehol,most pontosan nem tudom mióta, de elég régóta nyálzik és mindent a szájába vesz. Persze ha nem talál jobbat, ő is mind a két kezével a manduláit vizsgálgatja.

Lányok!

Ti hogy osztjátok be az időtőket? Én lehet, hogy szétszórt vagyok, meg lassu, meg nem tudom milyen, de egyszerűen nem jut mindenre időm.
Részletes beszámolókat kérek, ha ráértek. Köszi.
( Tudom már, hogy ebben meg abban a topikban már le van írva, de én tőletek szeretném hallani)
Jók legyetek!
Pusza
ilgya
 
 


Sziasztok!

Ha nem baj akkor szivesen csatlakoznék én is hozzátok. Nekem vasárnap lesz 2 hónapos a kisfiam Barnabás, a férjemmel Szigetszentmiklóson élünk . A lakóhely szerinti topicba szoktam írni, de sajnos csak ketten maradtunk egy másik kismamával (vele szoktunk találkozni is)

Ilgya!
Nekem még most nagyon jól megy az időbeosztás. Barnus elég sokat szundizik még napközben, így mindent megtudok csinálni. Bár az is igaz, hogy én eléggé gyorsan tudok végezni a dolgokkal.

Üdv mindenkinek
Zsó
gezso
 
 


Sziasztok!

Hazaértünk,kifáradtunk, uzsiztunk, és most kértem a gyerkőcöket, hogy hadd pihizzek egy picit, úgyhogy megint itt vagyok. Kép

Judit! Nagyon jó ez a mosolygós kép a kisfiadról! Hogy hívják? Mit zenélsz? A babádnak biztosan bőven jutott a muzsikából! Te mit tapasztaltál, hogyan hatott rá?

Az én kisfiam a 2-3. hónapját töltötte folyamatos nyálazással és ökölrágcsával.A ztán abbahagyta, a foga pedig fél év múlva jött. Kép

Ildikó!
Donát csak 4 évesen ment oviba, 3 évesen még nem kívánkozott, meg akkor született a hugija és én is jobban szerettem volna ha otthon van még. Mikor elkezdett járni, nem volt semmi gond, gyakorlatilag beszoktatás nélkül megúsztuk. Jó félév múlva, tavasszal már nehezebb volt, mert megszűnt az újdonság varázsa, zavarta az utazás (kb. 11 km-re volt az ovi) és sokat betegeskedtek (torokgyuszi, influenza, bárányhimlő).Úgyhogy júniustól már kikértem nyári szünetre. Szeptembertől már nem volt semmi gond, ez annak is köszönhető, hogy közelebb költöztünk. Beteg idén csak egyszer volt, úgyhogy keveset hiányzott, és nagyon szereti az ovit. A kicsit nemrég irattuk be, ősszel lesz 3. Nála most az a gond, hogy már szívesen járna, rendszeresen bejár a Donáték csoportjába, de gyakorlatilag az összes csoportot és ovónőt ismeri, nagyon jól érzi magát ott.Sokszor sír, ha haza kell jönni. Kép Bár a bölcsi itt van az utcánkban, nem irattam be, mert a nagy létszám miatt fizetős lenne, az most nekünk luxus.

Csak most néztem meg a profilodat, nem csinálsz albumot a kissrácról?
Megyek, mert hosszú lettem! Lehet, hogy még bekukkantok később...
zichy
 
 


Szia Zsófi!
Csak most láttam a leveledet!A te babád is még ilyen kis puha baba!

Lányok! Ezt jól összehoztátok! Ennyi kisfiús anyuka! Kép
zichy
 
 


Helló!

Már megint sikerült egy kicsit idetelepednem a géphez. Sziasztok.

Zichy!
Hogy bírtad a két gyerekkel otthon? Volt segítséged?
Én is szeretnék kistesót Dávidnak, de nem tudom eldönteni, mennyit várjak.Írtad még az elején,hogy te is szeretnél még, mikor?
Szerencsés vagy, hogy az ovi ilyen jól bevált,sok ismerősöm szenved.( Nem akar a gyerkőc oviba menni, betegségek, stb...)


Szia Zsó!

Örülök, hogy itt vagy. Egy kicsit azért irigyellek, Barnus miatt,ill. hogy még ilyen sokat alszik nappal.Éjszaka?
Dávid még nem szokott le az éjszakai szopiról,kétszer is felkel enni.Hónapok óta nem aludtuk át az éjszakát a férjemmel.Ti hogy bírjátok az éjszakázást?

Album folyamatban(időhiányban szenvedek)
Puszi: Ildikó
ilgya
 
 


Szia Judit!

Nem ismerem a könyvet, de utána fogok nézni köszi szépen.

Nekünk nem vált be a simizés,és hiába fordítottam akármerre, csak a szopi nyugtatja meg.Igazából ez csak amolyan komfort szopi,de megnyugszik, hogy mellette vagyok.
Ti ügyik vagytok nagyon.
Nappal milyen időközönként szoptatod Bencit?
Nekem sehogysem jött ki a 6 óra, mástól is azt hallottam, hogy minél előbb szoktassam rendszerességre és az alvásnál is hasznát veszem.
Nekem nem jött be.(Mostmár azért alakulunk.)
Pusz:Ildikó
ilgya
 
 


Sziasztok!

Ildi!
Norbinak kb. két hete jött ki az első foga aztán rá három napra a második! Mi eléggé megszenvedtük és most is kínlódik, azt hiszem jön neki a felső is! Dentinoxal szoktam kenegetni, csak sajna azt ritkán lehet, mert lidokaint tartalmaz!
Én az elején próbáltam szopi után adni neki gyümit, de nem kellett Norbinak, aztán próbáltam, hogy gyümi aztán egy kis szopi, ez már inkább sikerült, de mostanába több szopi is elmarad, mert annyira rákattant az evésre!

Látom mostmár egyre többen vagytok úgyhogy én megmaradok abba a topikba, ahol szoktam írogatni, mert úgy látom, hogy itt nagyon hamar egy jó kis csapat fog kialakulni, Én meg örülök, ha egy topikot nyomon tudok követni és írni oda!
Mindenkinek jó babázást kivánok, jó babanetezést és kívánom, hogy egy jó kis csapat legyen itt is! Ja, és ha bármikor be akartok írni pl. a friss kismamát topikjába, akkor azt hiszem mindneki nevében mondhatom, hogy nagyon szívesen fogadunk mindenkit, még akkor is, ha csak egy kérdés erejéig ír hozzánk!

Puszi mindenkinek
Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Szia Judit!

Nem ismerem a könyvet, de utána fogok nézni, köszi szépen.

Én is kipróbáltam mindent,nekünk a simogatás nem vált be, és hiába fordítottam akármerre csak a szopi nyugtatja meg.Ez amolyan komfort szopi, de ettől biztonságban érzi magát, tudja, hogy mellette vagyok.
Ti nagyon ügyik vagytok!
Mástól is hallottam, hogy szoktassam rendszerességre,mert ez beválik az alvásnál is,de nekem sehogy nem akart mindig ugyanarra az időpontra esni a szopi. (Pl.:6-ra)
Nappal milyen időközönként eteted Bencit?Mennyit eszik egy-egy szopi alkalmával?
Pusz:Ildikó
ilgya
 
 


Azt hittem, hogy odalettem az éterben, de valakivel csak összeakadhattam.

Bocsika!

Sajnálom, hogy elmész Györesz, néha azért bekukkantasz hozzánk?
Köszi a jó tanácsokat és gratula a kisfiadhoz!
Neked is jó babázást!
Pusz:Ildikó
ilgya
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Szia Judit!

Mi nem voltunk 3 hónaposan ilyen ügyesek,mint ti.Én baba-mama barát kórházban szültem, és ott az igény szerinti szopi az új módi. Ti is szép nagy babák vagytok, mennyivel született a Benci?

Az esti elalvásnál nekünk sincs gondunk, egy kis csellel(cumi, alvós kutya), rászoktattam,hogy egyedül aludjon el.(Lsd.alul)
Napközben mostanába kint alszik az udvaron babakocsiban, ez ügyben sajnos nincs rossz tapasztalatunk; Így nem tudok tanácsot adni.

Szerintem ne ébreszd fel, úgyis jelez, hogyha éhes.
Én is sokáig méregettem,de megnyugtattál, nálatok is vegyes a "kapacitás".
Mi már csak 5x eszünk,4 óránként és most kezdtük a gyümit közte.
Pusz:IldikóKép
ilgya
 
 


Hali!

Szívem szerint én se adtam volna cumit neki, de így alakult, egyfajta kényszermegoldás volt. Nehezen,3 hónaposan szokott rá, előtte nem erőltettem a szopi miatt.Amikor éjszaka óránként felébredt az már sok volt nekem is.Csak alváshoz használjuk.
Cumisüveget a mai napig nem fogadja el. Egyáltalán nem baj, hogy nem volt se cumi, se cumisüveg a szájában.Sőt!

Bencike mintagyerek!Ezerből egy ilyen.

Az intimtorna jótékony hatásairól sokat olvastam. Te tanfolyamon sajátítottad el vagy más módon? Én is megyszenvedtem a szülést rendesen, pedig Dávid nem is volt olyan nagy.

Várom a Suttogó-t!!!

Én is egyébként sokat parázok, azért is örülök,hogy rá találtam a babanetre, és rátok, mert azért megnyugszik a szívem, ha érzem hogy más is bizonytalan néha, nem csak én.
Pusz: Ildikó

Lányok hol vagytok?
ilgya
 
 


Sziasztok!

Nálunk Barnus még kb napi 8-szor eszik. Napközben van amikor 2 óránként. Az éjszakáink szinte az elejétől nagyon jól telnek. Este 8 kor eszik aztán 11-12 között,majd 3-4 között és reggel 6-7 . Pont ma sikerült egy kicsit tolni ezeken az időkön. (hajnal 1, 4.30 és reggel 7.30)
Bízom benne, hogy lassan valamelyik evést elhagyja és akkor még jobb lesz. Amikor felsír én is cumival és simogatással nyugtatom, eddig bevált.
Mi 1 hónapig bírtuk cumi nélkül, de olyan erős a szopási ingere, hogy még alvás közben is jár a szája:-)))De az egyáltalán nem baj, ha nem cumizik egy baba (én se vagyok nagy cumi párti, csak ha nagyon muszáj) Még Barnabás sem evett cumisüvegből, és remélem még sokáig nem is kell. Én nem szoktam méregetni, hogy mennyit eszik. Ő elég picinek született (2440g)de már 4300g és szerintem ez kéthónap alatt nagyon jó teljesítmény. Tehát jól gyarapodik, na meg ha éhes lenne biztos jelezné. Persze én is szoktam néha izgulni, hogy elég lesz e a tejem, de amíg a baba szépen fejlődik, nem sír, jókat alszik addig szerintem nincs baj.
A babakocsi témával kapcsolatban szerencsére nekem is pozitív éményem van. Barnus az elején már amikor felöltöztettem akkor bealudt és képes 3 órát is aludni (főleg ha megyünk). Mostanában már fel-fel ébred, de csak 1-2 percre. A másik nagy kedvence az autó. A múthétvégén kicsit elhúzodott a vásárlás és kb 4 és fél órát voltunk távol, de ebből a gyerkőc semmit nem vett észre. Már izgultam, hogy mi lesz ha felébred és ordítani fog,de ő csak édesen szunyókált.
De szerintem minden gyerek más, persze azzal egyet értek, hogy a rendszeresség fontos, de az evésben még nekünk sincs. Például tegnap 9-kor evett, most meg alszik, és én nem ébresztem fel.
Na jó sokat írtam:-))
Örülök, hogy ebben a topicban van élet.
Üdv mindenkinek Zsó
gezso
 
 


Sziasztok!

Ildikó!
Az tuti, hogy nem árt egy jó időbeosztás a gyerekek mellé, de jó kis szervezéssel minden megoldható. Nekem nem volt segítségem, most, hogy beköltöztünk a városba, számíthatok a nyugdíjas nagyimra. Két utcára lakik, elég elfoglalt, de ha gond van, segít.

A mindennapi teendőket igyekszem csoportosítani. Pl. van mosónap, ilyenkor egész nap megy a gép, közben takarítok, vagy főzök. Másnap több órás vasalás (ezt utálom), de közben többet tudok a lányommal beszélgetni, esetleg közben nézünk valami mesét, vagy gyerekbarát filmet.A főzést is ritkítom heti 3-4 alkalomra, de ilyenkor nagyüzemben megy. Az ovibajárást összekötjük a sétával, beszélgetéssel, játszótérrel, ez napi legalább három óra, de jó befektetés, mert együtt vagyunk, minden figyelem a lurkóké. A vásárlást is korlátoztam, mert rengeteg idő elmegy vele.Az "üres" napokon (változóan heti 1-3 nap) vagy pihi, vagy a nagyobb munkáim vannak (van egy amolyan jövedelemkiegészítő foglalkozásom,ill. még tart a lakásfelújítás -pl. falburkolatfestés-), azokat végzem. Ovi utánra már nem tervezek programot, olyankor babázok, vagy ha a csemetéim egyedül játszanak akkor szabadon garázdálkodom az időmmel.Röviden ilyen az én időbeosztásom munkanapokon. Kép

Nekünk a gyerekek születésüktől igény szerint ettek, különösebben nem foglalkoztam a dologgal. A kisfiammal nehezebb volt, de ő is kialakított magának egy ritmust, de nem lett belőle törvény, fél-1 óra csúszást is kibírt néha.Mikorra a családi asztalról ettek, összecsiszolódtak az igények, ma már nem gond, mikor tálalok.

A cumival úgy voltunk, hogy a fiam már a kórházban kapott egyet, mert tényleg látszott rajta, hogy folyton (komfort)szopizna, és nekem még a sima etetés is nagy gondot okozottt. A lányommal könyebb volt, ő beérte a szopival, már járt, mikor megtaláltuk a bátyója cumiját és csak nézett, hogy mire való.Kép

Megyek, mert ébredezik a lánykám...
zichy
 
 


Próba
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Nem tudom mi van a babanettel, mert még délután elküldtem egy levelet, emit ki is írt, most meg eltűnt. Kép
zichy
 
 


Na, most meg itt a levél! Ezt nem értem! Kép
zichy
 
 


Szia Ildikó!

Látom, te is próbálkozol. Neked is újra kellett regisztrálnod magad?
zichy
 
 


Szia Judit!

Most olvastam a leveledet! Megnyugodtam, hogy nem én bénáztam a nettel, biztos, valami "rendszerhiba" volt.
Neked van intimtorna könyved? Kriston Andreától?
zichy
 
 


Szia Judit!
Nem olvastam a könyvet, csak néhány vele készült interjút még évekkel ezelőtt. A második terhesség előtt hónapokig hajkurásztam a könyvet, nem tudtam megszerezni, csak pár gyakorlatot tudtam, amit az ujságcikkekben említett, aztán a szülés után egy hölgy mutatta a kórházban a gyermekágyas tornát, nagyon bejött nekem is. Nem tudom, hogy ennek köszönhetem-e, de a második szülés minden beavatkozás nélkül zajlott (pedig a fiamnál rendesen szétnyírbáltak, nehezen jött át a nagy buksija), és mire hazaértünk, teljesen "ép"-nek éreztem magam. Gondolkoztam azon, hogy a harmadik előtt azért legalább elolvasom a könyvet, de lehet, hogy elég az eddig bevált néhány gyakorlat is.

A lurkók már "nagyok", 2,5 és 5,5 évesek most ebben a hónapban. Kép
zichy
 
 


Sziasztok!

Remélem mostmár sikerül, mert kora délután óta próbálkozok.
Nekem is vagy 3 levelem odaveszett, már az Adminnak is írtam, de kénytelen voltam újra regisztrálni. Persze közben Manócska is felébredt,és tudjátok, ő a főnök.

Zita!

Szuper ötleteket adtál,köszi!

Judit!

Jó kis könyv lehet az a "Suttogó"!
Bocsika mennem kell,majd jövök. pusz.
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Senki sehol?

Jó nagy zűrzavar volt tegnap a szerverrel,szegény rendszergazdát nem irigylem.

Zsó!
Tényleg szépen fejlődik a Barnus. Koraszülött volt egyébként?

Melyik kórházba szültetek? Mi volt a tapasztalat a szüléssel kapcsolatban?

Zita!

Mégegyszer köszi a tippeket.A mosó nap az isteni ötlet.(Nekem vasalós nap lesz)
Én is a lehető legjobb módon próbálom megszervezni a napunkat, de sajnos nem mindig fér bele minden amit eltervezek.Általában a vasalás marad a végére, de estére már teljesen elmegy tőle a kedvem,így csak gyűlik és gyűlik....
Dávid is még aránylag pici,és nagyon igényli,hogy foglalkozzunk vele.A férjem sokat dolgozik, ő inkább este tud vele lenni. ( A fürcsi a kettejük programja)
De akkor vacsi, meg ágyazás,meg ilyenek...
Szóval Suttogózni fogok.(Magamra egyáltalán nincs időm)

Judit!

Engem is egyre inkább érdekel ez az intimtorna. (Úgy látszik el kell mennem egy jó könyvesboltba)
Hátha nekem is könnyebb lenne a szülés. Én mondjuk nem jártam szülésfelkészítő tanfolyamra sem, az utolsó hónapokig dolgoztam. Pedig így utólag belegondolok, lehet,hogy megérte volna elmenni,fölöslegesnek tartottam.
Ti jártatok ilyesmire? Segített?
pusz mert a fiam nem bír magával.
ilgya1
 
 


Szia Judit!

Tényleg szép idő van kint.Mi is azt hiszem sétálunk egy nagyot,hagyok minden a fenébe.(Mármint a házimunkára gondolok)

Mit tanítasz egyébként? Zenét?

Na pusz: Ildikó
ilgya1
 
 


Roxmort:
Nagyon aranyos kisfiad vanKép
Szerintem ne keltsd fel éjszaka. Elég nagy súlya van. Szólni fog, ha éhes. Az első héten én is mértem, mert azt monda a dokinő, hogy nem hízik. Hol 160grammot szopizott hol csak 100grammot. Ekkor volt 1 hetes Úgyhogy ne aggódj!
BabakocsiKép

Zichy:
A chatel én is így jártam, ott is megvan a társaság, aki beszélget.
Az egyik albumot hol meg nyitja a babanet hol nem, de abba is vannak képek.

Ilgya:
Mi almával kezdtük a kóstolgatást. Kipróbáltuk a Nestlés, Hippes desszerteket volt köztük nagyon sok kedvenc.


Flórával valahogy úgy alakult, hogy minden új kaja bevezetése könnyen ment. Mindent befogad a pocakjaKép Tejpépeket utálta. Kb. 6 hónaposan volt egy hét, amikor nem akart szopizni csak este és reggel. Azt hiszem ezt nevezik szopi sztrájknak. Sütőtököt csak azt ette meg amit én sütöttem.
Első foga 4 hónaposan jött ki. Ma ott tartunk, hogy 16 foga van.

Időbeosztás: Én folyamatos időhiányban szenvedek Vannak olyan napok, amikor csak pakolok, takarítok és a nap végére olyan minta semmit se csináltam volna. Mondjuk lehet, hogy a rosszcsont lánykámnak is köszönhető,amit elrakok azt ő elővesziKép
Engem nagyon idegesít ha nincs rend. Félrene értsetek nincs rend mániám, de amióta megszületett a lányom megváltoztam.

Gezso:
Gyere csak szívesen látunk!

Nálunk sem volt semmi rendszeresség akkor szopizott amikor akart. Anyukámnak volt a mániája mikor kell ennie? Nem tudtam rászoktatni, hogy 3 vagy 4 óránként egyen. Úgy voltam vele nekünk ez így megfelel. Szerettem vele összebújni.

Itt esik az eső sajnosKép

Évi

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Természetesen újra kellet regisztrálnom....
már nem mondok semmit, de ez a babanetKép

Mindenkinek kellemes hétvégét!

Évi

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Nálunk is kellemes idő van, bár nem mindig süt a nap, meleg van és nem esik. Úgyhogy ma meg is tartottam a mosónapot Kép , ágyakat is húztam, a szennyestartó és a kád is tele lett a cuccokkal Kép . Estére jó lenne vasalni, kéne mellé valami jó film - persze hétvégén nem szokott lenni... Lányok! Én annyira utálom a vasalást!!! Judit, te hogy csinálod, hogy nem vasalsz?

Nagyon nem szoktuk híresztelni a részleteket, ezért a harmadik lurkóról csak annyit, hogy a közeljövőre tervezzük. Már nagyon hiányzik mindannyiunknak, szinte minden nap beszélgetünk róla. Kép

Évi! A pakolással mi is hasonlóan vagyunk. A fiam már tud összerámolni, de szereti az "alkotói káoszt", úgyhogy a huga segítségével pillanatok alatt rombadöntik a számomra ideális gyerekszobát. De mivel a lakás kieső pontján, csukható ajtók mögött teszik, addig nem zavar, míg nem hordják szét a rumlit. Az ideálom nekem is a tiszta és lehetőleg rendbentartott lakás, de mellettük nehéz kivitelezni. Kép
Az albumoddal majd még próbálkozom!

Az időkihasználó tippekre én is vevő vagyok! Írjon, aki tud vmi jót!

Ildi! Kisétáltátok magatokat?

Megyek teregetni.. Kép Zita
zichy
 
 


Sziasztok lányok!

Milyen szutyok idő lett, nálatok is?
Esik az eső, viharos szél fúj és olyan hideg lett. Fúj!

Na de nem baj, mi kisétáltuk magunkat, és ha egy hétig ilyen idő lesz, akkor is eleget mentünk.

Olyan kár, hogy nem egyszerre jutunk géphez, néha jó lenne.Így egy kicsit vontatott lesz az egész.

Zita,te hol laksz? ( Csak ha publikus)

Judit!
Dávid is kb. ebben a korban (3 hónaposan) kezdett el jobban ragaszkodni hozzám és ijedten tekinget "idegen" helyeken.( Már nem sír, csak állandóan azt ellenőrzi, hogy ott vagyok-e?)
Annyira szereti a megszokott dolgokat,helyeket.

Nem akarlak elkeseríteni, de nekünk rosszabb lett.Mostmár ott tartunk, hogy senkinek nem tudom odaadni szinte; Csak engem akar.
(Egyébként,valahol jó érzés )

Benci teljesen sötétben alszik?
Nekünk a mai napig van egy kis lámpánk, ami világít.

Na jó éjszakát mindenkinek!A babóknak külön pici álommanókat küldök!

Puszi:Ildikó
ilgya1
 
 


Szia Évi!

Kösz a tippet!

Neked is jó hétvégét!

Ildikó
ilgya1
 
 


Jó reggelt Mindenkinek!

Most már nálunk is esik az eső. Kép Ez földrajzilag Balassagyarmatot jelent.

Nekem a kisfiam szintén 3-4 hónapos kora körül kezdett nagyon ragaszkodni hozzám. Valahol érthető, mert negyrészt velem volt, este apával, tök csendes környezetben, beszélgetéssel, zenével körülvéve. Aztán ha mentünk családlátogatóba a - finoman szólva - harsány rokonainktól teljesen kétségbeesett, erre rátettek az idegen nénik, bácsik, akik az utcán rácuppogtak,arcát csipkedték.(Ezt mindketten utáltuk!) Mikor kicsi volt, sírt, mikor már beszélt, durcásan elfordult az idegenektől. Kb. egy éve már bárkivel kommunikál, többet-kevesebbet, mert megbeszéljük, hogy nem akarnak neki rosszat, de alapjáratban nem bízik meg akárkiben. Szerintem nálunk az volt a gond, hogy túl nyugi volt otthon, és ha elmentünk valahova, sokan, hirtelen lerohanták őt. A lányomat meg már nagyobb zsongás vette körül, a természete is más, ő -sajna- túl könnyen barátkozik, gyorsan megszokik minden újat.

Judit! A fiamnak az olasz énekes, Andrea B. a kedvence - ahogy ő mondja. Kép Érdekes hozzáállásuk,ízlésük van. Nem tudom, mi alapján válogatnak. Kép

Nálunk van egy csomó ing, póló, terítő és még vasalós ágynemű is. Kép

Ha nem javul az idő, itthon leszünk, pedig most mindenki olyan kirándulós hangulatban van. Kép
Zita
zichy
 
 


Jó fej ez a Csanikó.

Létrehoz egy topikot, aztán meg eltűnik a Nagy Semmiben.

Hm...
rejtélyes
 
 


Nem baj, végülis működik, és az volt a cél. Kép

Meg aztán ő is becsöppenhet közénk bármikor...

Csak nem te vagy?! Nagyon rejtélyes... Hu-húúú! Kép
zichy
 
 


Ja, meg nem is meglepő, hogy itt a babaneten eltűnnek dolgok a Nagy Semmiben. Kép
zichy
 
 


Sziasztok!

Én itt vagyok, de a Nagy Semmi szippantgatja a leveleimet! Kép
zichy
 
 


Ez most elment. Harmadikra!

Judit!
A játszószőnyeg nagyon bejött nálunk is, bár akkor még nem volt olyan sokfunkciós, de a bohóc alakon szívesen hasalgattak a babák és boldogan nyomkodták a csipogó orrot. Ezt a darabot majd a pici is örökli. Kép
Most már úttestes szőnyegük van, azon kreatívkodhatnak. Kép Nagyon csípem az ilyen gyerekbarát találmányokat!

Lányok!! Ébresztőőő! Ne mondjátok, hogy sétáltok a jó időben! (Nálunk tiszta szürke minden.)
zichy
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: