Új privát üzeneted érkezett!

Judit!

Bizony a Benci jó nagy már!Kép Nekem is fájt a hátam, ugyanúgy kb 8 kilóig bírtam,csak ez nálunk 7-8 hónapos kort jelentett.Kép

Mi rendszeresen hajnalban kelünk, 6 óra olyan, mint másoknál 8. A lányom szokott a legkésőbb ébredni, változóan 7-8 között.

Ha vicsorogni szeretnél, nyomd meg a : és a O billentyűket! Kép Kép

Sziasztok! További kellemes vasárnapot! Zita
zichy
 
 


Mérges fejet tud valaki????
zichy
 
 


Én is láttam, meg olyat, aminek kíváncsi szemei vannak. Nagyon jópofák! Egy babás honlapon le is volt írva, hogy kell beírni, kipróbáltam, de itt nem jelentek meg. Kép
zichy
 
 

 
 

Sziasztok!

Ma milyen csend van lányok! Kép

Zita!

Voltál kint?(Vetni?)Kép

Neked is köszike a gratut!Kép
Igazából az én kis izgő-mozgóm még nem tud átfordulni egyedül se a hasáról a hátára sem pedig vissza. Kis lustika.Kép
Ennyi idős korban pedig a babák nagyrésze tud forgolodni.Dávid inkább a szemlélődő típusba tartozik.
Nem is erőltetem, majd szépen mindent a maga idejében.....

A hozzátapit elkezdtük,már elég sok mindent megkóstoltunk,de még nem találtuk meg a nagy kedvencet.
Igazából most széklet próblémánk vanKép Kép Kép
Két napja nem volt széklete a Dávidnak, kezdek aggódniKép
Ma paradicsomos krumplit adtam neki,de semmi hatásKép
Holnap megyek úgyis a dokihoz, és megkérdezem,hogy mit adjak nekiKép
A hasa nem fáj, jó kedvű és úgy tudom, hogy anyatejes babáknál ez előfordul.Ti hogy tudjátok?
(Almát már kap egy pár napja-az hova szívodott fel neki?)Kép

Nálatok is esik már?Kép

Jók legyetek!Jó éjt!
(Nem semmi időt futottál az ovodától!KépKözelebb nem találtatok ovit?Vagy direkt van ilyen messze? )
Ildikó
ilgya1
 
 


Szia Judit!

Együttérzek veled nekem is sokat fájt a hátam, sőt még mostanában is néha napján fájdogálKép
Sokat cipelem kis lurkomat (8700g)

Ezek a hapsik már most kihasználják a nőketKép Kép Kép

Nálunk a 3hós oltásnál kezdődött a kálvária, sírás-ordítás,becsomósodott a lába (nagyon megijedtem-a doki elfelejtett tájékoztatni,hogy ilyen is előfordul-nagyon csúnya volt neki.)Kép
Pedig borogattam neki rögtön, de állítólag nem azon múlik.Kép
Szerencsére lázza nem volt,pedig felkészültünk, még kúpot is írattam fel.Van, aki előre beadja a gyereknek, ha lázas,hanem,hogy jobb megelőzni,
én azok csoportjába tartozom, akik nem.
Te beadtad Bencinek?(2hó)

A 4 hósat még annál is rosszabbul viselte.Szegénykém már annyira emlékezett a dolgokra,ahogy beléptünk a rendelőbe és meglátta az asszisztensnőt elkezdett ordítani, mint egy sakál. Nem tudtam megvigasztalni...Kép
Ilyenkor annyira fáj az ember szíve tényleg,várja tőled,hogy segíts rajta hogy ments meg ettől a rémes dologtól és még te is cserbenhagyod, akiben annyira bízik. Iszonyat!
Ráadásul mindkét combjukban kapnak ilyenkor, sőt a Szabin cseppekről ne is beszéljünk, azt már mondanom sem kell,hogy úgy kiköpte, hogy még egy adagot kellett beleerőszakolni.Úgyanúgy becsomósodott a kis lábija, csak most a változatosság kedvéért a másik. Lázas itt sem volt.
Na jó megkíméllek titeket magamtól, az 5 hósat nem mesélem el.Kép

Remélem ti könnyebben veszitek az akadályokat. Habár ahogy Bencikét ismerem......Kép

Tényleg aranyosak ezek a fejek, de nekem is csak ez a pár mükxik.

Jó éjszakát nektek is !

A többieknek is szép álmokat kívánok, akik nem jutottak ma géphez, de kárpótlásul hosszú beszámolókat kérünk!Kép

Ildikó
ilgya1
 
 


Ja majdnem elfelejtettem
Kép

Sok sok napocskát kivánok nektek, nem ilyen csúnya esőt!
ilgya1
 
 


Jó reggelt!

A Micimaci hozzánk öltözött... Kép Borús esős időnk van megint, de remélem, áznak az elvetett magocskáim! Kép Ha igen, jövő hétvégén már lesznek csírácskák! Kép Még vasárnap is kiszaladtunk egy órára, ültettem még zöldbabot, céklát és petrezselymet.

Ildi! Ti aztán megszenvedtétek az oltásokkal! De az a jó, hogy most már ritkábban fognak szúrni.
Amennyire tapasztaltam, az alma megfogja a székletet, lehet, ezért nem kakil Dávid. De a szilárd ételek kezdetén amúgy is várható, hogy picit felborul a megszokott rend. Barackos, sütőtökös pürékkel próbálkozhatsz, nálunk jók voltak ilyenkor. De a dokinéni is biztos ad jó ötleteket! Kép

Megyek, mert a lányom titokban kipakolta a hűtőt! Kép
zichy
 
 


Judit!

Remélem, amennyire csak lehet, Benci jól viseli az oltást!Ha tudsz valamit a külföldi oltásról, írd le légyszi!

A vetés-terhesség tényleg olyan. Kép A magocskák már csak arra rendeltettek, hogy a megfelelő helyen növekedésnek induljanak, és kihozzák magukból, amit addig kódolva hordoztak.Kép

A lányom pont az előbb nézegette a születési albumát és nagyon meg volt elégedve magával. Érdekes meggyőződése van egyébként. Szerinte ő az én pocimból született, és erre nagyon büszke, de a Donát az apukájuk pocijából jött. Kép Most megmutattam neki a Donát születési képeit, és nagyon elgondolkozott, hogy a képen tényleg én vagyok a pici babával, és nem apa. Kép

Írok nektek egy nagyon aranyos észrevételt a kisfiamtól. A sok hirtelen esőzés és vihar kapcsán megkérdezte az apukáját:
- Apa! A felhőszakadás az, hogy látszik az űr? Kép
zichy
 
 


Ildi!
Az ovit azért választottuk, mert a legjobbnak találtuk. Van itt a közelben is, jó öt percre, de onnan jót is rosszat is hallottam, a miénkről pedig csak jót. Bevált, mindkét gyerek szereti, lelkes, pedagógusszellemű ovónők vannak, szép környezet, folyamatos fejlődés az intézményben, szóval most is így döntenénk. Illetve döntöttünk is, mert Annát is oda irattuk pár hete. Kép
zichy
 
 


Judit!
Pont most írtam én is! Kép

Nagyon ügyes volt a Benedek!!! Ez az oltóanyagos sztori kicsit kiakasztó. Nem értem ezt a hozzáálást a doki részéről... Te honnan hallottad egyébként?

Én is írom az ilyen aranyos kis beszólásokat a gyerekektől. Donáttól már rengeteg összegyült, néha olvasgatom, és van, amin még sokadszorra is könnyesre nevetjük magunkat. Kép Feltétlenül írjátok ezeket az "aranyköpéseket"!

Nálunk már próbálkozik a napocska! Kép
zichy
 
 


Sziasztok lányok!

Mi is megjöttünk, de fél kézzel nem nagyon tudok, írni. Kép
Ha elalszik,jövök.
pusz
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Kicsit beugrok, mert elveszítem a fonalat és nem szeretném.Kép

Nagyon féltem,hogy elázunk,most mentem először babakocsival.Eddig mindig a kényelmesebb megoldást választottam, gyerek be a hordozóba, hordozó be a kocsiba és 5 perc alatt ott voltunk.

Én hülye ,a legtrutyisabb időben sétálni van kedvem...

VédőoltásKép
Igazatok lett, nem lettem okosabb.
A doki bácsi persze javasolta, hogy adassam be neki,de azt mondta,hogy most nincs járvány.Kép
Állítólag 6 hónaposnál fiatalabb csecsemőknél nem érdemes beadatni,legalábbis ez volt a dokim véleménye.
Ha most adatom be,akkor 3x kell egy évben,ha egy év után,akkor csak 1x.Még várok és gyűjtöm az infokat.

A kaki ügy megoldodott,szerencsére.KépKépKép
Nem tudom, hogy valaha örültem-e így kakinak.Kép
A doki bácsi szerint is két nap az még semmi.De hát milyen egy első babás anyuka?Tapasztalatlan és aggodó....
Lehet,hogy túl reagálom a dolgokat,azt hiszem le kell lazulnom...

Donát és Anna kis zabálnivalóakKép

További szép napot nektek!

MosónapKép
ilgya1
 
 


Mondtam már,hogy Benci egy mintagyerek?Kép
ilgya1
 
 


Sziasztok!


Fogmosás: most már próbálkozik saját magának sikálni. Egyszer majd csak sikerül eltűntetni a manókat isKép
Ildi:
Igen Flóra már mindent eszik.most a nagy kedvenc a kefir.
Dehogy vagy buta!!! Nekem sincs nyelvvizsgám se diplomám. (Csak az uramnak)
Gratula a 6 hónapossághoz






Sziasztok
Évi
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kicsi_evi 2010.06.21 17:47-kor.

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Még az jutott eszembe, hogy mi nem csinálunk olyan kis táblát amiben bent vannak az adataink, gyerekek stb?

Egész 7végén kint voltunk az udvaron.Tegnap mamáztunk.De azért figyellek ám benneteketKép

jó hír: Flóra 1hete nyugiban egy hang nélkül alszik éjszaka.Csodás érzés a saját ágyamban ébredni reggelKép

Évi

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok lányok!
Itt vagyok ismét sűrű volt a hétvégém. Szombaton a verseny nagyon jó volt persze Reni nem ért el helyezést. nem is azért csináljuk. Csakis a mozgás kedvért. Négy éves kora óta tornázik és úszik, mégis a sportorvos megalapította, hogy gerincferdülése van. Olyan furcsa és azok a gyerekek akik csak a tévét nézik, vajon milyen lesz a testük? Ez mindig úgy felbosszant, hiszen annyi mindent megteszünk a gyerekért. Sport jó felszerelés rendes cipők születése óta. Mégis nem furcsa milyen az élet? Na de nem sopánkodok olyan jó élni.
Szóval versenyre vittünk gépet de olyan messze voltunk a szőnyegtől, hogy nem lehetett fényképezni csak videót csináltunk. Otthon azonban csináltunk egy két pozíciót.
Kép
Vasárnap nem mertünk elmenni a Normafához, mert olyan borúsnak tűnt az idő. A Városligetbe voltunk persze egész szép, jó idő kerekedett a naptündér jóvoltából. Reni görkorcsolyázott meg családi tengó partit tartottunk. Bianka óriási nagyot szundizott a kocsiba. Szoptatni sajnos nem tudtam a ligetbe túl sokan voltak és így nem akartam.
Kép
Az oltáshoz sok sikert Benedeknek. A három hónaposnál Bia sem sírt mi csütörtökön megyünk a négyhónaposra kicsit félek hátha ez rosszabb lesz. Végül is most javasolta a doki a védőoltást vagy nem ha már nem kötelező?

Zita, Anna vajon hogy jutott ilyen következtetésekre, nagyon édi. Annyira irigylem a saját veteményes keret. Olyan jó lehet mindig friss zöldséget enni főleg ha a saját munkám gyümölcse. Gyümölcsfáitok is vannak? Merre van a kertetek messzire kell menni. Amúgy ti is emeletes házban laktok?

Ildi Ezt találtam egy baba könyvben. Én soha sem használtam mert nem kelet de az alma biztos hogy fogós kaja. Ezt csak akkor kaphatja ha már evett egész tojást.
Kép
Képzeljétek Bianka két napja, ha talál valami érdekes nézni valót hajlandó jobbra nézni. Szerintem meghallotta, hogy meg akarom tornáztatni. A csípőtornáért se nagyon van oda.
De a kedvenc oldal még mindig a bal. Szerintem bal kezes lesz mert mindig azt a kezét kapja be és azzal erősebben fog és hosszabban. Az én kis babám két napja a hasáról a hátára fordult de szerintem csak azért mert elhúzta a feje.
Kép
Na egyenlőre ennyi remélem nem untok még.

Puszika mindenkinek:Anikó
Vendég
 


Hali!
Egész délelőt dolgoztam ezen a művemen a nagy semmi állandóan elnyelt. szerencse ő még nem tudja hogy én mostanában Wordbe írok mert már párszór megszívtam a kilóméteres leveleimmel.

Szerintem is kéne csinálni egy táblázatot erre már én is gondoltam.
Kéne bele: Anya neve, Baba neve, Szül ideje és lakóhely mindenképpen.
Azt nem tudom ha exelbe csinálsz egy táblát az jó lesz-e ide?
Sziszasztok!
Vendég
 


Sziasztok!

Na végre én is idejutottam a géphez. Jól lemaradtam itt a témákban.
Tegnap "megszálltak" minket a rokonok és hát este már nem volt energiám írni, csak olvasgatni. Ma délelőtt elmentünk a fodrászhoz anyukámmal és hát persze Barnus is jött velünk. Olyan jó kisfiú volt végig aludta az egészet pedig kb 2 óra hosszat voltunk ott.
Látom, hogy ti itt nagy kertészkedében vagytok. Mi tavaly költöztünk a házba és még kerítésünk sincs (remélem májusba elkezdjük csinálni). Szóval mi most nagy kerttervezésben vagyunk, bár mi egyelőre csak tujákat, sövényt, fákat, bokrokat és persze virágokat akarunk ültetni. Most még elképzelhetetlennek tűnik, hogy itt valamikor is szép gyep lesz:-) Na majd szép lassan meg lesz minden.
Ez a védőoltásos dolog engem is érdekelne,mert hát még mi is az elején vagyunk. A 2 hónapos nem gyulladt be és nem is lett göbös. Szerencsére. És hát tényleg olyan rossz amikor szegénykék sírnak, én alig bírotam vissza tartani a könnyeimet.

Judit!

A Burda suliról szerintem a Burda újságban tudsz utána nézni. Én Budapesten a 1085 Kőfaragó u. 12. (Művelődési ház) jártam. Van egy telefonszám, azt nem tudom, hogy még jó e-: 1/318-9841
Nekem nagyon tetszett, kedves volt az oktató nő is.
Sajnos nálunk nagyon rossz idő van, hideg, esős és még a szél is nagyon fúj:-(((
Hát egyelőre ennyi,mert Barnus felébredt és kicsit nyűgös, szörcsög egy picit az orra. Remélem nem lesz beteg:-(
Üdv mindenkinek
Zsó
gezso
 
 


Sziasztok!

Zita!
Akkor szeptembertől egyedül maradsz otthon?Annácska is a nagylányok táborába lép?
Várja már?Kép
Olyan édesek ebben a korban.Kép
A húgom nagyfia is már 4 és fél éves és annyi okosságot tudnak mondani.

Judit!
Nem semmik vagytok! Oltás Kép
De ügyi a Benci,hogy nem sírt,ő már egy igazi "nagyfiú"

Csinálsz valamilyen tornát hátfájás ellen?

Évi!
Jó ötlet a tábla! Kép Ki csinálja meg?Kép

Te is akkor megszenvedtél a boldogságodért rendesen,de az a lényeg, hogy minden rendeződött köztetek.Kép

Flóra éjszakai alvásKépKépKép
Kép
Csanikó!

Nagyon jók a képek!!!Kép
Gratulálunk a Renikének!Kép a részvétel a fontos ,nem a győzelem.
Szép rucit varrtál nekiKép

Köszi a receptet!Kép
Nem lehetne egy kicsit nagyobbaaaaaaaaa?

Most még nem ehetünk tojást, de elfogom menteni a recepteim közé.
Kakiügy: Kép Kicsit túl reagáltam a dolgokatKép

Micsoda szépséges kék szeme van Biankának!
És micsoda jó hírek, ügyes a kiscsaj,már most forgolódik!Kép
Jobbra fordulásKép

VárosligetKép

Zsónak volt igaza a védőoltást illetően,neked kell eldönteni hogy melyiket kockáztatod(betegség vagy a védőoltás kockázata)KépKépKép
Puszi:Ildikó
Bocs,ha valamit kihagytam!
ilgya1
 
 


Anikó:
Nagyon ügyes a lánykád és a ruhája is nagyon szép. Ügyes vagy, hogy ilyen szépen tudsz varrni!
Bianka nagyon édes olyan kis puszilni való

Táblázat: Neki állítottam a páromat!

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Szia Zsó!

Szegény Barnus! OrrszürcsögésKép
Biztos az idő miatt is nyüglődik, ez mindenkit megvisel, fiatalt, időset egyaránt.

A 2hós oltás sinylettük meg a legkevésbé...
Barnus meg olyan kis ügyes,könnyen át fogjátok vészelni.Kúppal készülj fel, habár a két hós oltásnál nem szoktak bellázasodni a babák.Kép
Szürcsi az nem jó jel......
Van porrszívó-orrszívod?
ilgya1
 
 


<pre>
Név Lakhely Baba neve Szül. idő Súly Méret Kórház Életkor
kicsi_evi Kaposvár Flóra 2003.09.02 3900g 55cm Kaposi Mór Kaposvár 1 év 7 hónap 16 nap
Zichy Donát
Anna
Ilgya1 Dávid 2004.10.16 6 hónap 2 nap
Roxmort Budapest Benedek 2005.01.13 4200g 57cm Rókus Kórház 3 hónap 4 nap
Csanikó Reni
Bianka 2004.12.17 4 hónap 1 nap
Gezso Szigetszentmiklós Barnabás
</pre>

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Táblázathoz:
Dávid:Született: 2004.10.16. Budapesten az István kórházban 3050g és 54 cm.
Kell még valami?
ilgya1
 
 


Most látom a táblázatot, bocsika.
Asszem mindent tudtok.
ilgya1
 
 


Sziasztok!
Köszi nagyon kedvesek vagytok mindannyian. Ti is rakjatok fel néha képeket. Persze láttam már Dávid, Donát és Anna a saját albumát nagyon szépek, had láthassuk a többieket is. Én is készítk saját oldalt de nagyon lassan halad mert kevés az időm. Ha elkészül szólok.

Szerintem minden gyerek legyen benne a táblázatba ne csak az aktuális kicsik
Reni 1995.08.24. Margit kórház 4000gramm 53cm. Bia 2004.12.17. János kórház 3500gramm 56cm. Budapesten azon belül pedig Csepelen lakunk.

Judit! Minden gyerek más tehát máshogy is állsz hozzá és mivel az évek során te is megváltozol másképp csinálsz sok dolgot. A véleményed is sokat változik talán még a gyerek is változtat a személyiségeden. Én azt hiszem több mindenre figyelek mint korábban talán azért is mert jobban tudom minek mi lehet az eredménye ez a tapasztalat. Tehát a válaszom az a másodiknál az ember még jobban párázik. Talán attól is félünk nehogy ugyanabba a hibába még egyszer bele essünk és a gyerekünket is meg szeretnénk kímélni ezért kétszer annyira figyelünk rá.

Nagyon csúnya az oltása kíváncsi vagyok a doki mit mond rá csütörtökön nekem se tetszik.
Viszont a szeme mindenki azt mondja, hogy kék marad. A ti babáitoknak milyen a szeme elkezdett már sötétedni?

Zsófi! Ebbe a korába még Bianka is szörcsögött én is attól féltem soha sem múlik el de mára mar nyoma sincsen. Én a csuklással is így voltam meg a sípolással. Ezektől mára mind megszabadultunk.

Ildi a recept újra remélem használ!!!!
Kép
Nálunk meg pont fordítva van annyi a kakis pelus, hogy na. Ráadásul híg és mindenfelé kifolyik. Persze nem izgulok mert tápszeres babáknál normális.

Csaó!
Vendég
 


Amig én itt jegyzetelgetek az a táblázat meg elkészült. Szupi lett. Az utolsó oszlop magától számol vagy mindig külön be kell írogatni. Lehet, hogy most nagyon hülyét kérdeztem. BOCSIKA!!!
Vendég
 


Csanikó!

Köszi a receptet!

Az oltásról meg csak annyit, hogy szerintem az a jó, hogy ilyen csúnya.Ez a BCG oltás, amit a kórházba kapott.
Ha nem látszana, akkor újra kellene adatni.Nekem a kórházba mondta a gyerekorvos amikor beadta, hogy pár hónapos korára bepirosodik, megduzzad és még váladékozni fog. Nem kell vele semmit csinálni.

A húgom kisfia két héttel fiatalabb,mint a Dávid és úgyanabban a kórházban szültünk. Neki nem pirosodott ki és egyéves koráig újra kell oltatni.

Szóval no para!
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Flóra albuma Stikrád Flóra néven található. Ezek már új képek.

Anikó
Igen minden gyerek benne lesz a táblázatban. Reni is ott van csak nem tudtam az adatait.
Számolja, de itt csak akkor frissül ha újra feltöltöm&#61516;

Ha szeretnétek akkor feltöltjük a netre ahol mindig ellehet érni. Férjemnek van saját oldala.
Vagy ha jó így akkor hétfőnként feltöltöm és akkor frissek lesznek az adatok.

Évi

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Szia Évi!
Nagyon jó képek, aranyos a csajszi. Azok a szempllák gyönyörűek. Gratulálok hozzá.
Vendég
 


Szia Évi!

Nagyon aranyos a kiscsaj!

Fiús anyukák vigyázat!Kép
ilgya1
 
 


Sziasztok!
Zajlik ám az élet! Kép

Itt olvastalak titeket délután,de egyetlen levelemet sem küldte el a gép, nem ismerte fel a jelszómat! Kép Remélem, most sikerül.
zichy
 
 


Most elment végre. Akkor gyorsan pótolom is a hiányzókat!

Lakhely: Balassagyarmat
Donát: 1999.10.05. 3400g 48cm
Anna : 2002.10.19. 3000g 46cm
Kenessey Albert Kórház Bgyarmat
zichy
 
 


A kórház neve elé kell még egy Dr. is. Kép

Lányok! Nagyon jó ez a táblázat! Kép Kép Kép
zichy
 
 


Anikó!
Nagyon helyesek a lányaid! A Reni, már igazi nagylány, olyan ügyes! Meglepő amit írtál, hogy a sok mozgás ellenére gerincproblémája van. Az ember tényleg nem is gondolná! Biankát meg össze-vissza puszilgatnám, tündéri azon a pancsis képen! Kép
Az én gyerkőim már olyan nagyok!
Ildi! Bizony szeptembertől ovi. KépIgaz, csak október végétől kellene hivatalosan, de Anna sokszor így is féórákat, órákat bemegy a Donáték csopijába, néha máshova is, és az igazgató nénivel úgy beszéltük, hogy mehet évkezdéstől. Jó lenne, mert nagyon várja. Kép Én vagy megyek dolgozni (ha találok vmi munkahelyet), vagy maradok itthon (de nem egyedül-ha minden jól megy Kép ).
Judit! Évi! Jó, hogy a párotok így belejött a családi életbe! Azért nem lehetett könnyű...Szerintem a férfiaknak nehezebb, mert mi a terhesség idején valahogy jobban ráállunk a dolgokra, meg pláne a szülés után valahogy összeforrunk azzal a picurral, nagyon kötődünk hozzá. Nálunk meg én voltam a húzósabb, mert az első hónap után már elég kimerült voltam. Átlag napi 3 órákat aludtam, nehezen ment a szopi, sokat sírt a baba, nem tudtam mit hogyan csinálok jól, jött a sok rokon állandóan, meg a sok kéretlen tanács is, nem tudtam feldolgozni a helyzetemet. Ráadásul csak azt vettem észre, hogy körülöttem mindenki szép, pihent, fitt, kirándul, tévézik, szórakozik, elutazik, én meg...Aztán pár hét alatt helyreállt minden, azóta tök jó! Kép
Judit! Jó kérdés, hogy könnyebb-e a másodikkal. Elkezdtem leírni, de belebonyolódtam és letöröltem. Kép Könnyebb. mert sokminden rutinosan megy (fürdetés, pelus, szopi stb.), tudod, mi miután következik. De más helyzet is teremtődik minden gyerekkel, mert a nagyok nőnek tovább, ez eleve új élethelyzeteket teremt és eleve más egy első, mint egy második vagy többedik gyerek, pláne ha más neműek. Szóval ez hosszú téma. Kép
Évi! Ügyes a Flóra! Kép Csak így tovább! Kép
Köszi a táblázatot!!!
Zsófi! De jó nektek, hogy fodrásznál voltatok! Ráadásul ilyen rendes kisfiúval, aki hagyja anyáékat szépülni! Kép
Ültettem én is virágokat a ház elejéhez, évelőket, mert azokkal nincs sok gond és évente terjeszkedve lassan benövik a terüket. Meg fenyőfákat, azok télen is szépek, és kedvelem őket.
Lassan megyek pihizni. Jó éjszakát mindenkinek!
zichy
 
 


Kép
ilgya1
 
 


Sziasztok! Jó reggelt!
Végre egyszer sikerült korán belépnem most meg még mindenki alszik.
Picurkám reggel ötkor evett azóta alszik megint. De már is mennem kell mert elkiabáltam és már ébredezik is. Még a kávémat se tudtam meginni de sebaj lesz ez még így se.
Puszi! Napos időt mindenkinek!
Vendég
 


Jó reggel! Kép

Ildi! Micimackó pizsiben: Kép

Tegnapi levelemkor már nagyon fáradt voltam, kicsit össze-vissza lett az egész,meg ki is maradtak dolgok, bocsi!

Judit, tényleg az van, ahogy írtad. A második gyereknél könyebben mennek a mindennapi rutinfeladatok. De ha valami nem stimmel, ugyanúgy izgi, mint elsőre.Pl. a betegségek. Ha a fiam lázas (inkább csak hőemelkedés), tudom, hogy valami bibi, bagy lappangás van, ezért folyamatosan figyelem.A lányomnál ilyen nincs, mert ő úgy beteg, hogy semmi nem látszik rajta, nem jelzi a fájdalmat (egyébként is iszonyú nagy a fájdalomküszöbe!), csak azt vesszük észre (persze, mikor már késő), hogy hirtelen magas láza van, akkor már bágyadt, elmegy a hangja stb. De ez egy pillanatról a másikra, és ilyenkor már rohanni kell az orvosért és izgulni, hogy mi van.Ő is ugyanolyan kérdőjel, mint a Donát. Kép

Anikó! Nagyon tetszik a Reni rucija, tényleg ügyes vagy!!! A fényképeket várjuk, bármennyi jöhet! Kép

Évi! A ti albumotok is nagyon tetszik! Régebben volt, hogy több albumot is megnézegettem, így a tiéteket is, emlékeztem rá. Nem gondoltam volna, hogy egyszer még megismerkedünk! Kép

Ha egy picit több időm lesz, majd csinálok én is egy újat a babáimnak,már gyűlnek a tavaszi képek. Kép

Szép napot mindenkinek! Zita

Ui.
Én is gondolkoztam azon, milyen lehet egyformán szeretni. De mivel az sem okozott gondot, hogy aput, anyut egyformán szeressem, úgy gondoltam, ez is ilyen. Mindkettőnek (és a férjemnek is Kép ) a maximális szeretetemet adom, persze mindenki másképp kér belőle, ez a különbség. Meg nekem ők a legfontosabbak ezért talán túlzottan is kötődöm hozzájuk.Nálunk egyértelmű volt, ha csak a Donát született volna, elrontom, mert annyira rajongok a gyerekekért, és mikor még egyedül volt, rengeteg gondoskodást, figyelmet stb kapott,amit több gyerek között is megoszthattam volna, hosszú távon ez nem lett volna jó. Mondjuk a mai napig mindent tudni akarok róluk, mindent megbeszélünk, jóformán mindenhol együtt vagyok velük, a legtöbb dologra én tanítom őket.A férjemen kívül másra csak akkor bízom őket, ha nagyon szükséges. Szóval részemről elég szoros a kötelék, ezért írtam, hogy nálunk muszáj a több gyerek, hogy bizonyos fokig "elvegyék az energiámat", én ne legyek nagyon hozzájuk nőve, ha kell tudjak nekik önállóságot, később saját életet adni, engedélyezni.
Én arra gondoltam, majd a harmadiknál lazább leszek. De szerintem nem. Ugyanolyan intenzitással várom, mint az első kettőt, ugyanúgy tervezek, készülök, és valahol még jobban, mert a többiek is velem együtt várják és ez még jobban fokozza az egészet. Nekem tehát nincs kedvencem, de elképzelhető, hogy vannak kapcsolatok, ahol ez kialakul. Kép
zichy
 
 


Anikó! Én itt voltam, csak írtam ezt a hosszú levelet. Kép
Nekem is most kelt a lánykám, máris pakol szanaszét a szobájukban. Donát meg már az oviban, apa elvitte, ma később ment. Kép
zichy
 
 


Sziasztok!
Zita tökéletesen egyet értek veled. Amikor nem volt két gyerekem én is ezen gondolkoztam tudom-e majd őket egyformán szeretni. Főlég nálunk a válás miatt talán még nagyobb lett a kötődés hiszen csak ő maradt nekem talán túl is babusgattam. De azt hiszem megérte mert nagyon jó a kapcsolatunk. Pl: ha bármi nyomja a lelkét oda mer állni elém és bátran elmondja mert tudja azzal ha kimondja én tudok neki segíteni. Így van ha velem van gondja is mert nem fél megfogalmazni ha valamit rosszul csináltam. Mert ugye minden jó szándék ellenére van hogy hibázunk. És ha félne tőlem vagy nem bízna bennem magába fojtaná és az nagyon rossz. Ilyet csak nagyon sok szeretettel és törődéssel érhet el az ember.

Nekem ezért is jó hogy megint van kisgyerekem mert Reni már nem igényel annyit belőlem van saját élete barátok osztálytársak stb&#8230;
Pl: Renit azért imádtam négyhónapos korába mert egész nap be nem állt a szája, folyton sikongatott, hőgetett, magyarázott. Bianka kevesebbet beszél és benne azt imádom mikor látom hogy mondana valamit és nem jön ki hang a torkán olyankor zabálni való. Erre mondom nincs két egyforma gyermek mindegyiket önmagáért szereted.

Én is szeretnék még egy kisbabát lehetőleg egy kisfiút ha lehet ilyet rendelni. Kb három év múlva ha Bia Óvodába megy. Nem szeretnék ilyen nagy korkülönbséget, igaz ez sem így lett tervezve az élet hozta így. Amit nagyon sajnálok, hogy Reninek nem volt testvére mert igaz szereti Biát de vele nem fog soha tudni játszani hiszen mire ő már játszani kezd addigra Reni discozni fog már. És sajnos unokatesója meg még nincs. Az öcsém nem akar nősülni pedig már huszonkilenc éves ideje lenne már.

Üdv
És még néhány kép:

Kép
Renikeém besegít
Kép
Beszélgetek kicst a nővéremmel
Kép
A két csajszi
Kép
Kicsit pihizünk
Vendég
 


Anikó!

Gyönyörűek a lányok! KépAnnának tetszett az előző képeken, mikor Reni felemelte a lábát. Teljesen elámult és mondta, hogy ő nem tud ilyet.Még kétszer vissza kellett keresnem , hogy újra megnézhesse a produkciót. Kép

Én egy picit attól tartok, azt hogyan viselem, ha már a gyerekek engem kevésbé igényelnek, inkább a barátaikkal vannak. Szeretném, ha a komolyabb döntésekben, mindig mi lennénk számukra az elsők, akikhez bármikor fordulhatnak. Ugyanakkor jó lenne, ha egyedül is megállnák a helyüket, jó kapcsolatokat tudnának kialakítani. Ezekhez a helyzetekhez nekünk is fel kell nőnünk, az biztos.Olyan jó, hogy nálad a Renivel működik ez a dolog.

Szerintem felnőtt korukban a testvérek között eltűnik a korkülönbség. Saját életemből azt látom, többet számít a rokoni kapcsolat, mint az évkülönbség. Meg ha szeretik és megbecsülik egymást, mindig is nagyon fognak kötődni egymáshoz a lányaid . Kép

Én is szeretem, ha a gyerekem igényel, törődhetek vele, egy kicsinek tényleg ez a legfontosabb. A lányom hamarabb "felnőtt", mint a fiam, ő túlzottan is önálló, már most. Sokan mondják, hogy örüljek, hogy nem kell annyit foglalkozni velük. De nekem meg a törődés okoz örömöt, ezért is kell már nagyon az a harmadik! Kép

Most már megyek, mert rengeteg munka vár rám.
zichy
 
 


Sziasztok!
Ha nem haragszotok küldök még Annának pár képet. És üzenem neki pont abban a korba van amikor érdemes elkezdeni ezt a sportot. Igaz sok pénz, idő és kitartás kell hozzá. Azok a lányok akik eredényesek a társai közül heti hat alkalommal járnak négy órát edzeni. Mi max háromszor megyünk egy héten mert szerintem a gyerek legyen gyerek és játszon sokat viszont ha egész délután az edző terembe van mikor játszik? De azért sportolni érdemes.
Kép
Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Gyorsan próbálok egy pár sort írni,mert Barnus kicsit nyűgös. Olyan sokat tüsszög és taknyoska. Még nincs orrszívónk. Szerintetek próbáljam meg leszívni az orrát már. Még óvatosan füfiszkával sikerült egy kicsit kitisztítani, de utána is szörcsögött.
Lehet, hogy ma kéne venni egy orrszívót??!
Nagyon szépek a képek a babáitokról, majd én is próbálok többet felrakni.
A táblázathoz szükséges adatok: 2004. 02.10.
2440g és 51cm. Budapest Szent István kórház
Szép napot nektek, majd még próbálok jönni.
Üdv Zsó
gezso
 
 


Sziasztok!

Én is megvagyok még, nem nyelt be a Nagy Semmi ,csak ezer dolgom van.
Gyorsan egy két gondolat...

A képek fantasztikusak!

Mindenképpen vegyél orrszívót Zsó!
Nem okoskodni akarok, csak figyelj,hogy mindig szívd ki neki, mert úgye ő még pici, vízszintesen fekszik és minden váladék visszafolyik az üregekbeKép
Könnyen kialakul náluk középfül-ill.arcüreggyulladásKép
Nem ilyesztgetni akarlak, de mi már túl estünk egy csúnya hurutos akármin Kép
Mennem kell Pusz
ilgya1
 
 


Próba



Kép
ilgya1
 
 


Hurrá!

Sikerült telefonos képet csatolnomKépKépKép

2napos a Dávid ezen a képen!
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Gyorsan beugrottam ebéd előtt. Kép

Ildi! Tündéri a Dávid! Milyen pici volt még! KépNeki is olyan szép formás a fejecskéje!

Zsófi! Egyetértek Ildivel, egy orrszívót mindenképp szerezzetek be!Csak az tudja a belső járatokból kiszívni a váladékot, pont onnan, ami a legveszélyesebb. Én teljesen ledöbbentem, mikor először láttam, mennyi trutyit képes kihozni, gondold el, ha az a rengeteg cucc napokig bent marad. Van egy nagyon jó gyógyszertári orrcsepp is, piciknek, az még jobban segít kitisztítani az orrot.Azt fel kell íratni. És ha megy a levegővétel, Barnus is jobban alszk.
Egyébként az én gyerekeim utálták az orrszívót, a mai napig nem kedvenc, de ha muszáj, akkor használjuk, hogy nagyobb bajt előzzünk meg.

Anikó! Reni olyan hajlékony! Annának megmutattam a képeket, persze azonnal kipróbálta a pozíciót,ide-oda emelgette a lábait. KépBiztosan szívesen csinálna ilyet, de nálunk erre nincs lehetőség. Ovis kortól nagyon kicsi a sportolási lehetőség. Mi is azért választottuk a legtávolabbi ovit, mert az volt az egyetlen, ahol hetente egyszer van torna, középsőtől pedig különtorna és úszási lehetőség. Ezenkívül évenként rendezett sportnap. A fiam is rendkívül mozgékony, mi is úgy tartjuk, nagyon hasznos a sport, pláne ha a gyereknek kedve, adottsága is van hozzá.
Ezen kívül, anyukám révén van protekciónk, így Donát 3 éves kora óta néptáncol, most már Anna is kezdi. Anyu néptáncpedagógus és van egy olyan csoportja, ahol kisiskolások vannak, azok közé vitte Donátot. Nagyon jól érzi magát, egyébként is nagyon szereti a népzenét, éneklést, és anyu szerint még tehetséges is. Így hetente egyszer oda is jár,és szereti ezeket a mozgatós programokat. Inkább hurcolom én is, csak ne üljön óraszám a tv előtt. Ráadásul így még több élményt, barátot szerez magának, szerintem ez jó.

Megyek, mert kihűlt az ebéd! Sziasztok! Z.
zichy
 
 


Sziasztok!

Köszi a gyors válaszokat az orrszörcsögéssel kapcsolatban. Üzentem is a páromnak, hogy vegyen orrszívót. Bár délután már úgy láttam, hogy nem szörcsög annyira, de hát (remélem minnél ritkábban) de azért úgy is szükség lesz orrszívóra. Kiváncsi vagyok ő milyen viszonyban lesz a porszívóval. Már porzsívóztunk mellette, de hát az még sem az ő orrocskája:-))

Nálunk most süt a napocska és Barnus kint alszik.
Remélem mindenkinek jutott egy kis napsütés és tudtatok sétálni:-)
Üdv Zsó
gezso
 
 


Sziasztok!

Judit! Köszi, finom volt! Kép
De jó neked, hogy Benci nem fél az orrszívótól! Én annyira igyekeztem, de egyiknél sem jött be. Kép Én is utálom tisztítani, de muszáj. Kép

Ez a népzene érdekes. Én nem szeretem, de mikor Donátot vártam, voltam egy néptáncfesztiválon, és élveztem a zenét, és a gyerek is a pocakban, az tuti! Azóta csak a néptáncórákon hall, de gyorsan megtanulja a dallamokat és tisztán visszaénekli, persze mondja is, hogy neki melyik dallam tetszik. Kép Anyu meg tiszta boldog persze. Kép
Te milyen zenéket kedvelsz? Milyeneket szoktatok játszani? Nem hiányzik a "munka"?

Zsófi! Nálunk is szép idő van! Kellemes levegőzést nektek! Kép
zichy
 
 


Sziasztok!
Zita egyet értek veled egyébként minden jobb mint ha a tévét nézné. A néptánc nagyon jó ötlet így meg kimondottan ha a mamája tartja. Nálunk sincs sok lehetőség mert sajnos mindenhol csak arról szól a dolog, hogy az edzésdíjat kifizesd és csá. A gyerek meg nem tanul semmit.

Ildi! nagyon édi a baba olyan kis picurka.

Zsófi!Mi is kint aludtunk és délután le is mentünk sétálni de nem nagyon volt jó idő erőlködött a nap meleg is volt de jó lenne ha vissza jönne az igazi jó meleg.

Judit!Milyen zenével foglalkozol és ha tanítasz milyen hangszert és mekkora gyerekeknek? Reni furulyázik nagyon tehetséges azt mondják de most pont olyan a szolfézs tanárjuk hogy nem szeret hozzá járni és ezért abba szeretné hagyni. Én mondtam neki lehet, hogy jövőre megint más lesz és akkor minden rendbe jön. Szerinted rá lehet beszélni valahogy, hogy ne hagyja abba?
Puszika
Vendég
 


Sziasztok!
Mi is hallgattunk klasszikusokat, főleg, mikor még a gyerkők kisebbek voltak. Mindannyiunknak tetszett, de érdekes módon csak rövid ideig figyeltek rá.Furulyázni én is tanultam, anno zenei általánosba jártam. Utána fuvolára váltottam, állítólag ügyes voltam és a tanárom javasolta, hogy ezzel tovább is tanulhatnék. Ez 12 éves korom körül volt, és persze megijedtem, hogy el kell hagynom az otthonomat, idegenben kell tanulnom, ezért látványosan hanyagolni kezdtem a zenét, és abba is hagytam hamarosan. Anyu nem akarta erőltetni, pedig lehet, hogy jobb lett volna... Felnőttként néha hiányzik, persze a gimiben örültem, hogy nem kellett még azzal is foglalkozni. Én sem tudom mi lenne jó a gyrekeimnek zeneügyben. Mert a Donát ilyen ügyes, anyukám felkereste egyik ismerősét a zenesuliban, hogy érdeklődjön, mit érdemes ilyenkor tenni. Abban maradtak,ha az iskola teheti (pont most még a működése is bizonytalan) és Donát tényleg szeretné és alkalmas rá, ősztől tanulhat éneket,később, ha sulis lesz, majd szolfézst és zongorát (azt szeretne). Persze apukájukkal tiszta boldogok vagyunk, ő is szeretné, ha zenélne. Reméljük összejön a dolog és hosszú távon is szeretni fogja.Mondjuk ez a zongorabeszerzés...hát nem tudjuk még hogyan fogjuk kivitelezni, de van időnk gyűjteni, ha tényleg szükség lesz rá.Kép

Ma nekünk is megvolt a kullancs-oltás. Volt egy kis ordítás, de inkább félelem, mint fájdalom miatt. Kép De megígérték, hogy legközelebb meg sem nyikkannak. Kép
zichy
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: