Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Én itt vagyok, voltam többször is, de nekem sem engedett a rendszer levelet küldeni, másrészt a kisfiamnak szuper érzéke van: amikor leülök a géphez azonnal felébred:-))
Szóval már jól elmaradtam a témával, de azért becsatolom a szombaton írt levelem.
-Ilgya!
Barnus csak 2 héttel jött korábban, nem tudom pontosan, hogy ez számít, de én is ilyen picinek születtem. Szerencsére nagyon erős és fejlett így nem volt semmi különleges bánásmódra szükség. Én a Szent István kórházban szültem és szerencsére nagyon pozitív tapasztalataim vannak mind a kórházzal és a szüléssel kapcsolatban is. Szerintem nagyon könnyű szülés volt: 23.30-ra értünk be a kórházba 2 perces fájásokkal (ez még nagyon elviselhető fájdalom volt) és 4.10-kor már megvolt Picurka. Én sem jártam szülés felkészítőre, csak egy alkalommal voltunk, amikor megnézhettük a szülőszobákat. Én itthon sokat olvastam és tornáztam is. Nekem nincs meg az Intimtorna c. könyv, de más könyvekben is sok ilyen gyakorlat van. Igazából az alkatom is elég szerencsés 175cm magas vagyok és 54 kg most így szülés után is. Én genetikailag vagyok ilyen és még soha nem fogyóztam inkább hízni szerettem volna, de ha hiszitek ha nem azt is nagyon nehéz:-)))
Na de, hogy ne kanyarodjak el a témától: nekem egy nagyon kedves emlék maradt a szülés. Akár hányszor a kórház felé megyünk mindig eszembe jut az a hangulat ami a kocsiba volt amikor mentünk be a szülőszobára. Sokat nevettünk és igazából még nem hittük, hogy hajnalban meg lesz a baba.

Remélem nektek is jó élményeitek vannak. Írjatok ti is részletesen ha van időtök!!!

Roxmort!
Én nem tudom, hogy az időjárás miatt volt e, de tegnap délután nagyon nyűgös volt a Barnus. Ilyen még soha nem volt és annyira tehetetlennek éreztem magam amiért nem tudtam megvígasztalni.

A gyermekruhákat én sem vasalom, pedig én is tisztaság és rendmániás vagyok. Én próbálok úgy teregetni, hogy még a pólókat sem kell vasalni, pedig szeretek vasalni, csak soha nincs rá idő, illetve amikor már lenne akkor már olyan fáradt az ember:-))
Én is nagyon sajnálom, hogy ilyen pocsék idő lett. Tegnap sem voltunk sétálni és már arra gondoltam, hogy lehet, hogy emiatt nyűgös Barnabás.
Remélem hamar visszatér a kellemes tavasz.
Üdv mindenkinek
Zsó
gezso
 
 


Sziasztok!

A Nagy Semmi továbbra is gyűjti a leveleimet, teljesen kiakaszt. Ezért, ha nem bánjátok, darabolom az anyagot. Kép

Zsó! Én is 175 vagyok, már 60 kilóval! Igaz nekem 58 volt a legalja mostanság, de nagyon girhesnek éreztem magam, most jó. Kép A szülés nagyon simán ment, majd én is leírom - megbízhatóbb körülmények közt-, biztos alkati dolog is lehet.

Most küldöm, hátha elmegy...
zichy
 
 


Csoda!

Szóval a szülés nekem is gyorsan ment, bár elsőnek, a kisfiam nagy fejecskéje miatt meglehetősen szétnyírbáltak, amit utána hosszasan varrtak, az tényleg kín volt. Másodszorra ez már elmaradt, így csak a szépre emlékezem. Kép

A levegő nekünk is hiányzik. Ráadásul reggel a férjem elvitte Donátot az oviba, ma még ki sem mozdultunk. Ha nem esik, du bepótoljuk. Holnapra csk megjön a napsütés!

Ti hogy vagytok a kistestvérrel? Mekkora korkülönbséget szeretnétek?
zichy
 
 

 
 

Csoda: az, hogy elment a levél, nem megszólítás... Kép Bocsi!
zichy
 
 


Sziasztok lányok!

Nekem is hiányoztatok.
Kicsit hosszúra sikeredett ez a hétvége, volt egy kis buli nálunk és nem jutottam géphez.

Dávid is nyűgősebb volt az átlagosnál,én marha meg azt hittem, hogy jön a foga , be is ecseteltem neki,(a Gyógyszetárba csináltattam, állítólag jobb, mint a Dentonix.)A fogacska meg sehol.
Szerintetek lesz valami baja tőle?

Judit!

Nagyon aranyos lehet Benci, amint gyakorolgatja a markolászást. (Kérünk majd fényképet!)
Nekünk a bébitornázó vált be, vagyis hát azt kaptunk, de a mai napig jól el van alatta.
Tényleg jó dolgok vannak a piciknek mostanába, bezzeg a mi időnkben?!

Zita!
Hogy vannak a lurkókáid? Egyébként a fényképeiteket nézegetve megint találtam egy jó kis ötletet nálad, vagyis az a ládikó az egy olyan jó pofa kis dolog. Én cipősdobozban tárolgattam a Dávid cuccait (köldökzsinorcsonktartó műanyag, karszalag meg stb.)

Naplót ír valamelyikőtök a babóknak?

Zsó!

Én is az Istvánba szültem, nagyon jó kórház,mármint amennyire egy kórház lehet jó.
Nekem sajnos a szülés nem ennyire jó élményként maradt meg, én csalódtam magamban a fájdalomküszöbömet illetően.
Kinél szültél?

Egyesek milyen szerencsések!!! Hány kilót szedtél fel a terhesség alatt?
Én kereken 30-at. 55 ről indultam és 85 kilósan mentem szülni. Jó érzés volt, hogy nem kellet semmire odafigyelni,annyit nassoltam és nem volt lelkiismeretfurdalásom.Imádtam terhes lenni (na nem ezért) Leadni pedig sokkal nehezebb.

Ma van a vasalós napom!Én se vasalok mindent,de van amit muszály!!!

Süss fel nap,fényes nap,kertek alatt a kis ludak megfagynak!
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Nem tűntem elKép Vasárnaponként anyuéknál vagyunk. Flóra ébren van nem enged ide ülni, mert akkor jön az, hogy Káró katonát akajok nézni!!!

Judit:
Nekünk nem volt játszószőnyegünk. Mama csinált neki valami hasonlót, amire fel lehetett akasztani az állatokat. Nem használtuk sokáig, mert nem érdekelte. Kimászott alólaKép


Az én csajom pénteken volt nyűgös. Hozzájárult ehhez az is, hogy egy idő után nem engedtem felmászni a létrára. (Függönymosás+ ablak sika ). „Anya fölmásztam! Nagyon ügyi vagyok én! Kijelentések közepette. Mikor én voltam a létra tetején akkor neki állt hintázni a létra másik oldalán Már égnek állt a hajamKép

Zichy:
Úttestes szőnyegKép Mi is akartunk venni, de egy lányos gyerekszobába sajnos nem jó!
Csak lesz egyszer egy fiam isKép

Zsó:
Én jártam szülésfelkészítőre. Semmit jó és hasznos tanácsot nem tudtak adni.
Nekem muszáj vasalnomKép Férjecském ingben jár mindennap dolgozni.

Nekem a szülésről csak jó emlékeim vannak. Gyors és fájdalmas voltKép 3és fél óra alatt született meg a Flóra 3900grammal.
Gyors szülés talán annak köszönhető, hogy nem féltem a szüléstől. Úgy voltam vele fáj , de ha más is kibírta, akkor én is! Persze hajtott a kíváncsiság, hogy minél előbb lássam a lánykámatKép
Nekem ez életem legcsodálatosabb napjaKép
Doki beszólása szülés után: Maga hol gyakorolt így nyomni? 3tolófájásra kint voltKép

Azt hiszem mára ennyi!

Évi

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Zita!

Én sokáig szenvedtem amiatt, hogy ilyen vékony vagyok,de egy jó pár éve már inkább örülök neki, főleg amióta látom, hogy a kolléganőim mit szenvednek a fogyókúrákkal, én meg ehetek szabadon bármit. Végül is nem vagyok gebe,mert megvan mindenem, és jól érzem magam a bőrömben.
Mi szeretnénk kistesót és úgy tervezük, hogy minimum 2 év legyen csak a korkülömbség.


Ildi!
Én dr. Gajdos Editnél szültem, és én minden téren nagyon meg voltam elégedve vele. Szerintem nagyon kedves és alapos.
A szülés alatt 13 kg-ot híztam 51 kg-ról kezdem és 64 voltam a végén. Most 54kg vagyok, de valószínűleg a melleim miatt. Bár a hasam ugyanolyan lapos valami mégis csak változott,mert egy régi nacim ami bő volt most pont jól feszü. A párom szerint nőtt a fenekem, de hát én persze azt nem látom:-))
A szülés előtt én soha nem voltam kórházban, és nem volt semmi olyan betegségem, sérülésem ami nagy fájdalommal járt, így én is kiváncsi voltam, hogy mekkora a fájdalomküszöböm. Szerencsére jól bírtam, nem kértem semmiféle szert. De hát ez annyira változó,lehet, hogy a következő szülésnél erősebb fájásaim lennének, amit én is nehezebben bírnék.
Egyébként én is imádtam terhes lenni, főleg amikor már éreztem, hogy mocorog.

Évi!

Én sem féltem a szüléstől , pont úgy gondoltam, mint ahogyan te: amióta emberek vannak így születnek, hát akkor én is kibírom. Nekem a 4. tolófájásra lett meg. A doki nekem azt mondta szülés után: "aki ilyen ügyesen szül annak egy egész focicsapatot kell szülnie". na azt azért nem, de egy kistesót még nagyon szeretnénk.

Mi most voltunk egy szűk órát sétálni, persze amikor elindultunk el kezdett szemerkélni az eső:-((

Na azt hiszem mindenre sikerült válaszolnom, és még Barnus sem ébredt fel:-)))

Üdv mindenkinek
Zsó
gezso
 
 


Sziasztok!

Mi most értünkn haza a vásárlásból, jó másfél óra lett, igaz beugrottunk egy gyors vásárlásra. Már nagyon hiányzott a levegő, tegnap a szakadó eső miatt sehova nem jutottunk.

Ezt próbaként elküldöm, hogy mégis mire számítsak...
zichy
 
 


Sziasztok!

Szia Judit!

Igen, olyan.Gondolom a szőnyegen nincs annyi műanyag, csak olyan pihe-puha részek.

Én is kb. 59 kg vagyok most, de a második babáig vissza akarom nyerni a versenysúlyom(55 kg.)
Milyen jó nektek, hogy nincs pocakotok,nekem még mindig az a legnagyobb. Nem akar lemenni.
Judit! Mit tornázol? Neked már lehet?

Pusz:Ildikó
ilgya1
 
 


Szia Zita !

Egyszerre írhattunk.

Kép
ilgya1
 
 


Eddig minden ok. A gyerkők is elvannak, Babart nézik, úgyhogy van pár percem. Kép

Én is úgy voltam a szüléssel, hogy évezredek óta ez megy a nőknél, természetes dolog, így vagy úgy, kijön a baba. Egy határozott elképzelésem volt, hogy minnél többet sétáljak, álljak, mert a gravitáció jótékony hatású. Ez be is jött.
Először a fiamnál pont éjfélkor ébredtem nagyon erős fájdalomra. Előző nap jósolgattam, azt megelőzően óriási nagytakarítást csináltam, szóval várható volt.Az első fájás gyorsan elmúlt, és mire elaludtam volna, jött a következő. Ekkor elkezdtem mérni, két órát elszórakoztam vele, közben simiztem a pocit, beszéltem a babához. Mikor láttam, hogy egyre intenzívebb és kisebb a szünet, leesett, hogy szülés lesz, úgyhogy mentem gyorsan zuhanyozni , hajat mosni, biztos, ami biztos, és gyorsan kimostam a maradék szennyesünket, minnél kevesebb maradjon anyura. Kép Felöltöztem, összepakoltam és már görnyedtem a fájdalomtól, mikor háromnegyed 3-kor risztottam a családot, hogy ébresztő, mert menni kell. 2-3 perces fájásokkal, 3-kor értünk a kórházba, pont a szülésznőm ügyelt. Kép (És vihar volt, zuhogott az eső Kép )Gyors vizsgálat, 4 ujjnyira voltam nyitva, burokrepesztés (valami csodálatos élményként maradt meg bennem) és telefon a doktornőnek, hogy jöjjön gyorsan, valamint a szülésznő anyósomnak (nem bírtuk felébreszteni, lemaradt az eseményről). Közben sétáltam tovább, kaptam fájáserősítő szurit, ami után azonnal jöttek a tolófájások, így mire a doktornő jött, már fel is feküdtem az ágyra. Ez volt a baj. A fájás gyengült, hanyatt fekve bénáztam a nyomásnál, rosszul vettem a levegőt, elkezdtem pánikolni, infúziót kötöttek, vágtak, elakadt a baba....szóval én akkor nyomtam vagy tizet, mire kihúzták a babát. Mikor megláttam ezt a gyönyörű kis emberkét és mondták, hogy fiú, ahogy szerettük volna, ahogy éreztük, nagyon boldog voltam!Ráadásul a harmadik házassági évfordulónk napján született, óriási ajándékként!!! Hajnali fél 5-re lett meg így is. Akkor megfogadtam, hogy legközelebb már csak végszükség esetén mászok fel arra a ..... ágyra, mert sajna ott csak ez az eygetlen szülési forma elfogadott.

Én csak 8 kg-ot híztam a várandósság alatt, és ez rövid időn belül le is ment. Hanem egy év múlva elkezdtem rohamosan hízni, mert minden maradékot megettem a kicsi után, ráadásul rászoktam a csokira. Kép

Ezt elküldöm megint, kiakadnék, ha elveszne!
zichy
 
 


Szia Ildi!

Itt vagyok! Kép Tök ari ez a Micimaci, hogy tetted ide?

Pocim nekem is van. Kép Meg combom, minden "forma" oda megy, bár jobb helyen is el tudnám képzelni!
zichy
 
 


Szia Zita!

Rengeteg szüléstörténetet olvastam már, de még mindig meg tudok hatódni. Tényleg szülésznő az anyósod?

A képek a gépemen vannak. Csak a melléklet feltöltésére kell kattintani és bármit el tudsz küldeni amit akarsz.
Pusz.
ilgya1
 
 


Szüléstörténet folyt. köv.

A lányommal 74kg-ról indultam!!!! De vele rengeteget rókáztam, és hónapokig csak sütit, pizzát, fagyit tudtam enni, vagy még azt sem, úgyhogy bő félév alatt lement több, mint 10 kg, de a szülés napján vele is 70 voltam.
Vele is éjfélkor kezdődött minden. Kép Még két hetem lett volna, de a pocim már két hete leszállt, bár előző nap a vizsgálat azt mutatta, minden ok. Szóval éjféltájban kimentem a füribe, szokásos körutamra, és egy picit véres volt a fehérneműm. Annyit tudtam, hogy ezzel nem szabad játszani, úgyhogy azonnal hívtam a szülésznőt. Fájás sehol, de mondta, hogy megnyugtatásképp menjek be, megnéz. Erre én is lazábban vettem, gyorsan zuhany mégegyszer, öltözés, utolsó simítások a lakáson, ébresztő a férjemnek, meg anyunak, hogy jöjjön a Donáthoz, hátha... Anyósomnak nem is szóltunk, majd ha lesz valami... Éjjel 1 múlt, mire beértünk, a férjemmel meg a szülésznővel röhögcséltünk,majd vizygálat után mondta, hogy kétujjnyira már nyitva vagyok, mégis szülés lesz. Erősen csodálkoztam, mert fájás sehol. Az ügyeletes orvos magzatvizet vizsgált, hát nem volt kellemes.Mondta, hogy reggelre baba lesz, a szülésznő meg javított, hogy hamarabb, mert elsőre is gyorsan szültem.Aztán NST, ami erős összehúzódásokat mutatott, de én még mindig semmit nem éreztem.Kezdtem járkálni a váróban, a férjemmel hülyéskedtünk, sürgetett, hogy siessek, hagy menjen vissza aludni.KépAztán 2 körül beindultak az események, gyorsan erős fájások jöttek, sürgettem a férjemet, hogy ugorjon haza a fényképezőért, és nagyon siessen, mert szerintem nem sok időnk van. Járkáltam, guggoltam, közben kaptam egy szurit (ami állítólag felpuhítja a gátat?), majd kimentem Wc-re. Én okos, azt gondoltam hascsikarásom van - pont jókor.. Kép Aztán öt perc elég volt, hogy rájöjjek, ez már a tolófájás.Még jó, hogy szültem már egyszer! Kép Persze addigra alig bírtam álllni. Kiáltottam segítségért, a szülésznő betámogatott az ágyhoz. Mondtam, hogy csak akkor fekszek, ha muszáj, és majd támasszanak ki, hogy legalább félig üljek.Aztán befelé figyeltem, mert jött egy erős fájás. A szülésznő figyelmeztetett, hogy ne állva szüljek,de akkor már éreztem, hogy a baba csúszik ki belőlem. Ordítottam, hogy már nem tudok felmászni. Egy másik szülésznővel feltettek, káltottak az orvosért, közben nyomtam. Persze fekve nem ment, úgyhogy ordítottam, hogy támasszanak már ki, amit meg is tettek, így összeszedtem magam és jött is a lányom. Az utolsó percekben befutott a férjem és a doktornő is. A lényeget pont látták . Kép Vágásra sem idő, sem szükség nem volt, ahogy a lányom kipottyant fel is ültem, nem volt fájdalmam, elmaradt a stoppolás, két óra múlva egyedül mentem a mosdóba. Kép A leányzó éjjel háromnegyed 3-kor született.Ez tényleg egy óriási élmény volt mindannyiunknak. Utólag azt sajnálom, hogy miért nem volt lehetőségem legalább szülőszéken szülni,szerintem rengeteg fájdalmat megspórolhat a "gravitációval" az ember. Annyira várom a legközelebbi alkalmat!

Jó hosszú lettem,remélem elmegy ez is.
zichy
 
 


Ildi!

Én is nagyon szeretem a születéstörténeteket, nem tudom megunni! Tényleg szülésznő az anyósom, és eddig lemaradt a szüléseimről. Kép Pedig idén talán nyugdíjba is megy, bár, ha kérem, biztosan bejöhetne ő is. Egyébként ő kapásból a barátnőjét ajánlotta, aki tényleg egy nagyszerű nő, megbízhattam benne.

És a rajzokat honnan töltöd le???

Lányok! Most ti jöttök, én már kipötyögtem magam.
zichy
 
 


ilgya1
 
 


Ildi! Ez tök jó! Köszi!!! Kép
zichy
 
 


Jó reggelt!

Judit!
Nem semmi, hogy így végigcsináltad a Benedekkel!Legközelebb biztos könyebb lesz, már azért is , mert van tapasztalatod. Nekem is furi volt, hogy "egyedül" maradtam és sokszor hiányolom a pocakomat. Jó érzés, hogy egy kis emberke mocorog bent, meg nekem még az utolsó hetekben sem volt teher, kényelmes méretű pocim volt.

Nekem is van egy callanetics könyvem, az első, csináltam is már, de nekem olyan hosszúnak tűnik, lusta vagyok hozzá.Pedig tényleg hatékony!Mikor már a harmadik hétig eljutottam,sokkal mozgékonyabb, hajlékonyabb voltam, mint az elején...lehet belevágok megint. Nekem egy kis hasizom meg lábformáló erősítés kellene... Judit! Te folyamatosan csinálod? Mennyit naponta?

Sziasztok! Zita
zichy
 
 


Sziasztok!

Mostmár nem is sajnálom annyira magam.

Mindenkinek annyira egyedi a története és milyen szép.Ezt nem lehet megunni.Én is ráveszem magam egyszer és le fogom írni, annyira nem voltam magamnál, hogy egy csomó részlet ki is esett. Volt amit a páromtól kellet megkérdeznem, mert annyira önkivületi állapotban voltam.Szerencsére bent volt velem.
Az orvosom mondta, mikor már annyira kiabáltam hogy én ezt nem bírom megcsinálni, hogy Isten úgy teremtett minket,hogy csak annyira fáj, amit el tudunk viselni.(Gondoltam magamban cseréljünk már helyet,légyszíves.)

Nem ismerem a calanetics könyvet, csak hallottam róla. Mi Rubint Réka baba-mama tornáját csinálgatjuk,de nem sok eredménnyel.

Ti már milyen csinosak lehettek. Irigylem az akaraterőtőket !

Jó sétát!
Dávid is kint alszik a babakocsiban,2 napig be voltunk zárva.Mostmár kell a friss levegő és az esőnek egy előnye van,felfrissítette a levegőt.

Puszi nektek!Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok!
Nagyon ciki de én hoztam létre ezt a topikot és pont én nem vagyok itt. Az történt: hogy volt az a fura kép én azóta nem tudok belépni. Most is csak véletlenül keveredtem ide egy másik oldalon kerestem valamit és onnan bejött ez az oldal. Teljesen meg lepődtem és órák óta olvasom az előző napokat. Próbálom felvenni a fonolat de azt sem tudom ki kicsoda.
Ha befogadtok magatok közé akkor én vissza jönnék.
Annyira örülök hogy beindult egy topik amit én alkottam és mégis szomorú vagyok mert lemaradtam róla.

Puszi: Anikó
Vendég
 


Sziasztok!

Nekem is a Rubint Réka baba-mama kazettája van meg, de én még nem "merek",mert egyrészt 6 hónapos kortól javasolják, másrészt meg azt hallottam, hogy a mozgástól lehet, hogy csökken a tejtermelés. Én csak azért szeretnék tornáznék, hogy kicsit fittebb legyek, meg a babának is biztos jó lehet. Mi szeretnénk majd járni babaúszásra.
Ti jártatok vagy jártok ilyenre?
Én ma nem mertem elindulni sétálni,mert nagyon lóg az eső lába, így most nálunk is Barnus kint alszik a teraszon babakocsiban.
Üdv nektek ebben az álmosító szutyok időben:-(((
Zsó
gezso
 
 


Sziasztok!

Mi ma rengeteget sétáltunk, de hazafelé már futólépésben jöttünk, mert elkezdett szemerkélni. Most rendesen borong. Kép

Anikó!
Szerintem mindenki örül, hogy az alapító visszatért, végülis, nélküled mi sem lennénk itt! Kép Hamar megismersz majd mindenkit! Egyébként az a bizonyos fura kép sok galibát okozott, amennyire utánajártam, feltörték a lapot, ezért volt ez a zűr. Most már a Nagy Semmi is egyre ritkábban jön... Kép (Nehogy elszóljam magam!)

Ildikó! Nekem is voltak zűrös perceim, a fiam születése után, mikor varrtak és fel volt aggatva a lábam, én bizony ordítottam és rúgtam mindenkit... Csakhát ez nem közvetlen szülésélmény, ezért nem is dicsekszem vele. Kép

Zsófi! Mi nem voltunk babaúszáson, elég messze van tőlünk ilyen lehetőség, pedig kipróbáltam volna. Ilyenkor, melegben, kellemes is lehet.

Judit! Nekem is kellene minden nap, csak elkezdeni nehéz, mert a kezdéshez jó lenne végigcsinálni az órás programot legalább egy párszor... Pedig a harmadik előtt nem ártana jó karba hozni magam!
zichy
 
 


Sziasztok!

Ha lesz egy kis időtök,légyszi olvassatok bele ti is :

Gyermeknevelés/"Nem szabad"hisztizés dackorszak előtt/topikba Arkangyalka 2005 febr.17 csütörtök 16h47 hozzászólása

Kiváncsi vagyok a véleményetekre

Pusza:Ildikó
ilgya1
 
 


Szia Zita!
Köszi szépen jól esett.
Ne tud meg milyen furán érzem most magam. Szerencse vagy szerencsétlenség még nem vagyunk olyan sokan bár több hozzászólást is olvastam de intenzíven csak hárman négyen vagytok.

Rólunk annyit két lányom van a nagy Reni kilenc éves a kicsi Bianka vasárnap lesz négy hónapos. Második házasságom ezért is a nagy kórkülömbség.Szeretnénk még egy kisfiut ha az anyagiak is engedik kb három év múlva.
Az elsőt a Margitba a másodikat a Jánosba szűltem, mindkettőt császárral.
Olyan szép születés történeteket írtatok amilyennel én nem szolgálhatok sajnos. De midig megkönnyezem ezeket a sztorikat és irigykedem.
puszi
Vendég
 


Szia Anikó!

Örülünk, hogy "visszatértél".
Neked is nagyon szép a családod.
Úgy látom kezd kiegyenlítődni a lányok-fiúk aránya,te a lányos anyákat erősíted.(Még)
Anna és Flóra mellé.

Miért kellett császározni? Szoptatod még a Biankát?
Sziasztok:Ildikó
ilgya1
 
 


Újra itt!

Zsó!

Egyébként mi már elkezdtük 4 és fél hónaposan a baba-mama tornát, éppen a fittség miatt. Mivel Dávid óriásbaba (ekkor már több,mint 7 kg),szépen tartotta magát,el mertem vele kezdeni. A tejem mennyisége nem csökkent,sőt a mai napig ez a legfőbb táplálékunk.

Én is szerettem volna járni bébiuszásra, de mire elkezdhettük volna,kiderült, hogy már nincs meg az úszási reflexe,(állítólag 3 hónapos korukig tudnak csak víz alatt úszni) így marad a fürdőkád.
Igazából hozzánk sincs túl közel ilyen úszoda.

Zita!
Ti nem áztatok el?

Judit!
Csak ketten voltatok?
Nagyon jó az utolsó hozzászólásod végszava.Egyetértek.A kis emberkék a lényegek, a többi nem számít.

Nektek is jó éjszakát! Álommanók kellenek?

IldikóKép
ilgya1
 
 


Szóljatok,ha unalmas vagyok!
ilgya1
 
 


Sziasztok!
Judit!
Fekete alapon piros halálfej formájú kép de nem koponya hanem inkább állatfej forma és náci feliratok voltak alatta angolul. Ez volt úgy két napig majd a lap nem jeleníthető meg felirat. Minden nap megnézetem ma pedig egy másik oldal linkajánlóján keresztül jutottam ide és nagyon meglepődtem. Pedig már kezdtek elmúlni az elvonási tünetek és most megint rá vagyok kattanva.
Ildi!
Az első babámat tíz nappal túlhordtam, mondták az orvosok majd megindították a szülés minden tünet nélkül a baba tíz óra vajúdás után nem akart beékelődni és a méhszáj egy cseppet sem tágult de mivel korábban burkot repesztettek a fertőzés lehetősége miatt ki kellett venni. A másodiknál ott volt a lehetőség a sima szülésre de ő sem akart időben jönni két nap késés után azt mondták a méhem valószínűleg nem lesz képes ezt a babát sem ki préselni és nincs értelme tovább várni tehát kiszedték őt is. A különbség csak az volt hogy mivel tudtam mi vár rám a másodiktól nagyon féltem, mert utána nagyon rossz és nehezen indul a tej is. Viszont az elsőnél altattak, mert nem tudták beadni az érzéstelenítőt, ami most sikerült így azonnal láthattam a babát egy pillanatra. Míg a nagyot csak másnap ébredés után. A lábadozás is könnyebb volt az altatás nagyon megviseli a szervezetet.
Bianka még szopizik, bár elég kevés a tejem két és fél három óránál nem bír ki többet pedig már hét kiló körül van. Éjszaka, ha jól sikerül lefektetni kilenc tíz körül akkor csak öt hat óra felé kel fel enni. Mivel nem pontosan időre eszik, hanem igény szerint nem sikerül mindig így.
Csaó:Anikó
Vendég
 


Jó reggelt nektek!

Úgy tűnik,az összes álommanót sikerült nektek elküldenem, mert nagyon rosszul aludtunk az éjjel.Az én drágám éjfélig 2 óránként szopizott, majd 1 óra körül, úgy döntött,hogy neki ennyi alvás elég volt. Nehezen tudtam visszaaltatni, de már majdnem fél 3 volt.

Hát igen,az jól járt, aki tegnap kisétálta magát, mert ma megint nagyon esőre áll. Úgy látom nem csak nálunk.
Habár Judit te bp-i vagy,nem?

A szüléstörténetemet már sokszor elmeséltettem a férjemmel, végül is nem egy nagy szám,össze kell szednem a gondolataimat.

Próbáltad már Bencikén a fogásokat?Hogy tetszik neki?
Mi a Libero-tól kaptunk egy masszás posztert,annak idején;
még az elején csinálgattam is, de aztán jött egy csúnya húrútos megfázásunk, azóta abbamaradt.
Lehet, hogy mi is újra kezdjük, de az az igazság, hogy annyira csikis szegénykém,és úgy érzem, hogy már nem élvezi annyira.

A gyermeknevelés hozzászólással kapcsolatban vegyesek az érzelmeim, most még nagyon formálhatóak az ezzel kapcsolatos elveim. Mi se lógtunk egésznap a szüleinken, mert nem lehetett megtenni.A mai kismamák és kispapák sokkal szabadabb elveket vallanak, de én még nem azt hoztam magammal.
A cikk úgye már a dackorszak előtti időszakról ír, szerencsére mi még nem tartunk ott.

Süss fel nap,itt is!!!!

Pusz:Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok!
De korán keltek én babám hétkor kelt majd játszottunk nyolckor szopi és mostanra sikerült vissza altatni. Talán, de nem kiabálom el mert mindig nagyon nehezen alszik. Sajnos ki kell kötnöm egy párnához mert mindig csak a bal oldalára hajlandó feküdni és el fog lapulni a fejecskéje és az egy lánynál az borzasztó. Igy kissé nehezebben és rosszabúl alszik.
Nálunk sincs valami jó idő itt Csepelen, azért a következő alvást biztosan kint töltjük a teraszon.
Angyalka nevelése: vannak benne jó dolgok de nagyon brutális számomra. Szerintem nem lehet így gyereket nevelni. Két órára magára hagyni én két percre nem tudtam elszakadni tőle még a klotyóra is jött utánnam. De szerintem ez nem baj ott is csak tanulja mit hogyan kell és a fürdőbe is állandóan velem volt. Szerintem látnia kell hogy fürdenek az emberek önnálóan. És még számtalan pédát mondhatnék a konyhába is vittem magammal amikor főztem beültettem a baba hordóba és nem hagytam magára soha.
Persze mindenki véleményét érdemes meghalgatni mindent érdemes elolvasni és aztán mindenki úgy csinálja ahogy jónak látja.
Az első császár altatással volt az szőrnyű volt még két nap mulva se tudtam merre az előre. A második azt hiszem spinál volt de semmi bajom nem volt 24 óra után felkeltem és mint a verseny csiga közlekedtem kb három hét alatt vissza nyertem a normális mozgásomat.
Én jobbnak éltem meg az utóbit.
Vendég
 


Szia Judit!

Gratula Bencike 3 hónapos fordulójához!Ez már egy mérföldkő az ő életükben.

Én is mindig bajban voltam, hogy most hány hónapos terhes vagyok vagy hány hetes? Én hetekben számoltam, de a kivülállók mindig a hónapra voltak kiváncsiak, így egy csomó ideig 6 hónapos voltam például. Szóval érdekes...

Milyen olajat használtok?
Én is sokat dögönyözöm,simogatom,puszilgatom a Dávidot, csak már nem olyan szakszerűen.
Kép
Szia Anikó!

Én is egyébként mindenhova magammal cipelem a fiamat, akár Wc-re is.
Azért van amivel egyetértek Angyalkával, például a következetességet nagyon fontosnak tartom.

Nem lehetett semmi,az altatós császárra többen is panaszkodtak.

Lányok!

Ti be adatáttok a csemetéknek az agyhártyagyulladás elleni védőoltást!Vagy be fogjátok?
Mit javasoltok?
ilgya1
 
 


Bocsika Judit!
Látom,hogy nem használtok olajat, de nem is akarsz?
ilgya1
 
 


Sziasztok!
Nekem nem ment a babanet, így csak most próbálkozom....
zichy
 
 


Úgy látom, elment rendesen. Írhatok végre! (Anikó: elvonási tünet Kép )

Visszafelé haladok.
Ildi! Mi beadattuk mindkettőnek az agyhártyagyulladás elleni védőoltást. Nem bántam meg. Holnap megyünk a kullancs ellenire. Elkezdődött a szezon, és nálunk a legmagasabb a fertőzöttségi arány az országban (58 % ), szeretünk kirándulni, felénk rengeteg az akácos is,úgyhogy szúrják a babákat.Meg minket is. Kép

Anikó! Előtted is le a kalappal a szülést illetően, nem irigylem a császárt! A császározást. Van egy ismerősöm, ő hármat szült császárral, öt éven belül, nagyon gyerekpárti, azért nem semmi, mit meg nem tett értük!

Judit! Gratulálok a hónapfordulóhoz!!!
Ha jól tudom, 266 nap a terhesség. Én a kisfiamnál ki tudtam számolni, bejött. A lányom az kitolt a számokkal, mert ugye az utolsó vérzés első napját számítják a várandósság első hetének. Nekem úgy tűnt, a vérzés előtt foganhatott, a mensit leszámítva gyakorlatilag minden stimmelt. Utána nem is nagyon próbálkoztunk, de persze az orvosok az szerint számoltak, és sokszor nem is stimmeltek az adatok. Az i-re a pontot a szülés tette fel,mert pont két héttel hamarabb született, de a szülés előtt jó két hete leszállt a a hasam, (pedig többedszerre ez ritka) és mikor kibújt, minden jel arra mutatott, hogy jócskán túlhordott baba volt!Kép De én is a mai napig januártól számolom az éveiket, mert akkor fogantak. Kép

Azt hiszem ezt elküldöm megint.
zichy
 
 


Sziasztok!

Na végre újra működik a rendszer. Nekem egész délután nemjött ben a babanet:-(
Üdv Anikó!
Elég rossz lehetett, hogy nem tudtad ilyen sokáig megnyiti a honlapot. Szerintem hamar behozod a "lemaradást", és hát végülis tényleg neked köszönhetjük, hogy össze jött ez a kis társaság.

Ilgya!

Én úgy tudom, hogy a babáknál a búvárreflex 6-8 hónapos korig van meg és a babaúszást csak 3 hónaposan lehet elkezdeni. Először majd én is otthon a fürdőkádban akarom szoktatni a nagyobb vízhez. Szerencsére hozzánk közel van több uszoda is, ahol van babaúszás.
Judit!

Ha jól emlékszem te Bp-i vagy? Kb merre laksz, mert írtad, hogy felmentél a várba. Nekem a szüleim a Déli pu. környékén laknak a nővéremék meg az I.ker-ben a Batthyány térhez közel. Szóval arra felé én is sokat szoktam járni. Szombaton mi is felmentünk a várba.
Nekem is van babamasszázs könyvem. Eddig a hasfájásra való gyógymasszázst csináltam csak Barnusnak, de nagyon élvezte. Én sima gyógyszertári napraforgó olajat használok és egycsepp levendula olajat raktam bele. Nem lett kiütése tőle. A könyv szerint bőrpróbát kell csinálni, és ha nem érzékeny akkor használhatod az olajat. Szerintem próbáld ki, mert olajjal sokkal jobb a masszázs.
Arkangyalka hozzászólást átolvastam, és vannak dolgok amivel egyetértek és van amivel nem. Szerintem azon nem érdemes "vitatkozni", hogy ki hogy neveli a gyerekét,mert nagyon sok nézet van,és ami neki beválik az nekem nem biztos. Nekem nincs még nagy tapasztalatom (Barnus 2 hó) de nagyon készülök a különböző helyzetek helyes megoldására. Könyvekből, interneten olvasgatok,és számomra a legjobb "tanácsadó" az édesanyám,mert ő olyan jól nevelt minket. Elmondása szerint olyan jól meg tudott velünk beszélni mindent már egészen pici korban is. Persze a gyakorlatban nem biztos, hogy működik az amit elképzel az ember. Az én közelemben (rokonok) van most egy pár kisbabás család. Látom a rosszakat, amit én nem akarok úgy, de előre közöltem, hogy ha én másképpen akarom csinálni, ezzel nem őt akarom minősíteni, csak én másképpen gondolom. Az az ő gyereke, Barnus meg az enyém,és ettől még lehetünk jóban.
Na ez jó hosszú lett.
Nálunk szinte egész nap sütött a nap. Remélem holnap is marad a szép idő.
Na sziasztok,mert nagyon kesereg az én kis picurkám.
Üdv Zsó
gezso
 
 


Sziasztok!

Én már meg se lepődök,néztétek az órát?

próba
ilgya1
 
 


Ildi!

Múltkor nem áztunk el, csak szemerkélt és borongott. Most éppen hétágra süt a nap, és szinte kánikula volt délután!

Dacos-téma.Ez a véleményem róla.
Nem bántó szándékkal írom, de nekem nem jött be az Anygal véleménye. Elég merevnek találtam. Szerintem nem biztos, hogy jó, ha egy gyereket a saját elveink, elképzeléseink befolyására formálunk, anélkül, hogy a kicsi hajlamait is figyelembe vennénk. Mert nekem úgy tűnt, ő ilyen irányt vesz fel. Lehet, hogy tanult pszichológiát, pedagógiát, nevelési módszereket, felépítette a saját értékrendjére,és beidomította a gyereknek. (Tudom, ez nagyon durva így, de az érzékeltetés miatt használtam túlzó kifejezéseket, bocsi!). Nekem onnantól már nem tetszett, hogy a másfél éves gyerekén szerzett tapasztalatai és némi ismeretei alapján a véleményét egy szuperül működő dolognak, követendő példának írta le. Szerintem egy (!)gyereken nem lehet tapasztalatot véglegesíteni, egyébként is minden ember más.
Mi mondjuk igény szerint altatjuk a gyerekeket, ha kell a családi ágyban, ha szeretnék, a sajátjukban, úgy,hogy mindenkinek jó legyen. Ha velem szeretnének aludni, és fáradt vagyok, akkor sztornó. De ha van ilyen kíváságuk, vagy esetleg okuk rá (betegek), akkor megbeszéljük és csak az elveim miatt nem tiltom el őket. A férjem sem. Soha nem voltak alvásproblémáink, nem ment rá a házaséletünk sem.
Járókát én sosem használtam, igyekeztem minnél nagyobb balesetmentes terepet biztosítani nekik. Szerintem pont az órákra "berácsozottság" okozhat "dührohamot" a kicsiknél. Persze nem biztos, lehet egy szuper kuckó is némelyeknek!Én szeretem, ha mindig kéznél vannak. Kép Attól ugyanúgy tudnak egyedül játszani, kicsi koruktól, nem kellet nekik sosem egész napos foglalkozást szervezni.
Szerintem is fontos a következetesség és a kitartás. De ha egy jónak tartott elv, vagy elképzelés bukik, vagy nem illik a gyerekhez (hozzánk), nem ragaszkodom hozzá. Néha nem árt próbálgatni, nyitottnak lenni, rengeteget lehet belőle tanulni!
Ha a gyereknek használjuk a nem szót, nem feltétlenül lesz akaratos, lázadó v. érzelmileg károsult. Vannak helyzetek, mikor a tiltás, pláne a figyelemelterelő beszéd túl kevés. Ha a gyerek teljes erőből szalad a zsúfolt úttestre, azon túl, hogy rohanok utána, kiáltom, hogy várjon meg, valószínűleg tiltó szavakat is mondok. Sőt, ezek után otthon, lehet, hogy ütök egy kicsi de csípőset a popsijára, ha ettől megtanulja, hogy nem szabad. Van, hogy ettől tanulja meg, nem a prédikációtól!
Összességében én személyszerint, nem igazán az ő módszereit alkalmaztam eddig a gyerekeimnél. Olyan sem volt, hogy minden, ami bevált a nagyobbnál, jó volt a kicsinél is. Rengeteget tanulok tőlük, csiszolódunk, megfigyelek más családokat is ha tehetem, és szerintem minden szülőben megvan egyfajta ösztön, ami rengeteg jó tanácsot ad. A gyerekek rendkívül alkalmazkodóak, nyitottak, sokat képesek fejlődni, tanulni, tény, hogy formálunk rajtuk. De én nem szeretnék idomítani.Egyébként én is folytattam tanulmányokat a témában,és szerintem a nevelésben nem lehet sablonokat felállítani, a gyerekeket kaptafára húzni és nekem úgy tűnt, az Angyal véleménye ezt sugallta. Ezért (is) nem jött be.
Hosszú lettem, bocsi, ha túl kifejtettem! Kép
zichy
 
 


Sziasztok!
Van egy szabad percem most fürdik a babám mivel az mindig az apjáé igy most itt vagyok.
Ha az órát nézem fogalmam sincs mikor írtatok, én nem tudtam belépni napközben. Az agyamra megy ez mért nem tudják rendesen megcsinálni?
Délután itt is jóidő volt de éppen bevásárló körúton voltunk.
Baba nagyon elfáradt nem aludt el a kocsiba pedig ott mindig elszokott.
Szoptattam ma a kocsiba a párom meg is lepődött mert ilyenkor mindig tápot szoktam neki adni de pár hónapja muszáj volt a kocsiba szoptatni mert dugóba kerültünk és nem volt nálunk kaja azóta úgy gondolom eldugottab helyen szívesen szoptatok.
Na megye etetni mert készen vannak elég gyorsak voltak mert nyügös.
Puszi:Anikó
Vendég
 


Sziasztok!

Megint jöttem egy picit! A férjem ma nagyon későn jön, így akartam egy "görbe " estét, de nem így sült el. Kép Míg beírtam a dacos hozzászólásomat ( mégegyszer bocs érte, túl hosszan fogalmaztam), addig a babák jó nagy rumlit csináltak a szobájukban. Amíg pakoltunk, a sütőben a fonott kalács szó szerint kilépett a tepsiből... Ekkora monstrumot még életemben nem láttam, szerintem egy hétig enni fogjuk! Kép Le is fényképezem majd! Csak ezek után jött a pancsi, félálomban. Most, mire lazíthatnék, már tök fáradt vagyok, pedig lehetne olvasni végrem nőcis filmet nézni... vagy aludni.

Én is jó éjszakát kívánok mindenkinek! (Ildi! Az egyik nagynénim mesélt kiskoromban az álommanóról. Kép )
zichy
 
 


Sziasztok!

Anikó
nekünk is volt egyoldalas fekvés problémánk, a doki néni tanácsára minden nap más helyre tettük a fejét. Egyik nap ahol szokott lenni más nap ahol a lába volt oda került a feje, mert valami miatt néznek előszeretettel egy irányba, nálunk mindig balra fordult mert ott volt az ajó és azon a felén jöttünk mentünk előtte és inkább azt nézte mint a kiságy másik unalmas felét.

Márti
márti05
 
 


Sziasztok!

Nem is tudom hol kezdjem. Tegnap este már nem tudtam jönni.A fogam is begyulladt és a Dávid is érezte ezt az időjárást vagy mi...

Zita!

Köszi, hogy ki fejtetted a véleményedet ilyesmire gondoltam. Tudom,hogy nincs két egyforma gyerek, de kell valami irányelv amihez ragaszkodik az ember ,nem?

Szép helyen lakhatsz,mi is arrafelé (Kisecset) vettünk nemrég egy telket,nagyon megtetszett a környék.

Én szeretném annak a fonottkalácsnak a receptjét.Ha az albumodban is ő az, akkor írtó jól néz ki,biztos finom is.(susanildi@monornet.hu)

Mesélsz nekünk az álommanóról?

Anikó!

Mit jelent,hogy ki kell kötnöd a lányod fejét?

Zsó!
Jó pancsizást nektek! Ha sikerül eljutnotok usziba, azért írj róla!Valamilyen specko gatyó kell,beszereztétek már?

Szia Márti!

Puszi: Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok!
Márti! Örülök, hogy itt is vagy és mindenhól írsz nekem.
Én is próbáltam forgatni de nem segített . Olyan szinten fordul az egyik irányba hogy ha felveszem a kezembe akkor se hajlandó megfordulni bármit nyúlhatsz felé bármivel is próbálod csalogatni. Ha oda fordítod a fejét azonnal vissza kapja. Ha játszok vele a nagyágyon akkor is mindig a rosszabbik felére ülök le de van úgy hogy elfordul és nézi a nagy semmit és én meg hiába dumálok. Szóval muszáj kikötni. Sőt akkora ereje van hogy képes így is a másik irányba fordulni. Ha nehezen tud elaludni addig szenved míg meg nem fordul. Akkora ereje van. Nálunk pedig nehezen megy a nappali alvás arra biztos emlékszel.
Nem tudod mi történt a másik topikba Andi azt írja meg sértettem őket de nem tudom mivel.

Ildi azért kel kikötnöm mert nem hajlandó jobbra nézni, fordulni. Egy párnát kötök a hátára ahhoz kötöm hozzá oldalt fekvő helyzetbe, hogy tehermentesítsem a bal oldalát Őszintén nagyon sajnálom a babust de szigorú anya ként kell ebben az esetben eljárnom mert sajnos láttam már deformálódott fejű gyereket és állíthatom lányba nem szép. Lehet ha hosszú haja lesz nem látszana de és mi van ha majd csak a rövid haj áll neki jól mint nekem. Itt lép be Angyalka tézise a következetesség. Néha egyáltalán nem tud így elaludni és hidd el akkor én jobban szenvedek mint ő. Én azért vagyok az anyja, hogy mindent megtegyek az ő boldogságáért és ezzel magamat is nyugtatom akkor amikor a gyereket úgymond ,,kínzom".

Zita Szerintem tedd közhírré a kalács receptedet mert én is szívesen kipróbálnám. Imádok a kalácsot és a gyerek is. Kakaós vagy sima kalácsit sütöttél?

Szisztok majd jövök később úgy is vacak idő van ma szerintem nem lesz séta ha csak nem történik valami csoda.
Vendég
 


Szia Anikó!

Szegény babóka!Meg persze te is!

Jó lehetett az autós szopi!

Te beadattad a lányoknak az agyhártyagyulladás elleni védőoltást?
Mi hétfőn megyünk a doki bácsihoz méricskélésre, addig szeretném eldönteni,hogy mit csináljak.
Ahhoz meg kell jó sok vélemény.Érvek mellette és ellene.

Nálunk kezd kisütni a napocska!!!!!

Pusz
ilgya1
 
 


Anikó,
bocsi, hogy beleszólok, de lehet meg kéne mutatni a babust egy orvosnak. Lehet, hogy feszesek az izmai és tornáztatni kellene. Mindenesetre ha nagyon egy oldalra tartja csak a fejét az nem igazán jó, egy kérdést szerintem megér. Elnézést, hogy belekotyogtam. További szép napot mindenkinek!

Dino

Dino


Kép

Kép
dino
 
 


Sziasztok!

Hát nálunk igazi áprilisi szeszélyes idő van: hol kisüt a nap, hol pedig sötétkék lesz az égbolt:-(

Judit!
Igen sajnos Barnus elég hasfájóska, bár szerintem elég jól tűri. Látom, hogy sokszor aludna, de a hasa nem engedi, vagy éppen a hasfájásra ébred fel. Szoktam kicsit tornáztatni meg az Infacol nevezetű szuszpenziót kapja, bár ennek nem látom, hogy nagy hatása lenne. Olyan édes amikor végre nagyokat rotyizik utána úgy megnyugszik, kisimul a pofija:-)))

Ildi!

Még nem vettük meg a speckó gatyit az úszáshoz. Remélem majd élvezni fogja Barnus. Valamikor jövőhónapban fogunk elmenni és majd beszámolok, hogy milyen.
Az agyhártyagyulladás elleni oltást milyen idős korban kell vagy szabad beadatni??

Üdv mindenkinek
Zsó
gezso
 
 


Sziasztok!
Köszi Dino már kérdeztem és csak annyit mondott muszáj erőltetni és forgassam a kiságyba de jövő héten megyünk a négy hónapos oltásra és terveztem hogy megint szóba hozom mert én is úgy érzem nem javul a helyzet és nem segít rajta az ha forgatom.

Sóvágó Lászlónál szültem de ő csak október óta van ott én lényegébe csak szülni mentem oda utána előtte a Margitba volt oda jártam terhes gondozásra. Bianka csípőjével semmi gond. Azt születése óta tornáztatóm mert Reninek meg pont az volt a baja és meg akartam előzni a bajt sikerült is de neki meg a nyaka lehet tényleg tornáztatni kell majd. Most már biztos ragaszkodni fogok egy alaposabb vizsgálathoz jövő héten. Kicsit megijesztettetek. De jó hogy vagytok.

Én pont ma kérdeztem a védőnőt van a kötelező amit mindenki kap ez régen fizetős volt de én Reninek beadattam annak idején és van egy másik ami szintén fizetős. Csecsemő korba kell megkapni tehát még nekünk se késő. Kérdeztem mik az esélyek azt mondta csecsemő korban nehezebben gyógyítható ha elkapja és felnőtt korban jobban. Kétezer körül van az oltó anyag és ha jó emlékszem kettő kell. Én is erősen gondolkodom rajta. A védőnő azt mondta kérdezzem meg az orvos véleményét de szerintem ő sem fog egyértelmű választ adni. Tehát marad a dilemma döntse el mindenki maga melyiket kockáztatja a betegséget vagy az oltás veszélyét.

Nálunk is sütöget a nap de nem az igazi.
Vendég
 


Sziasztok!

Judit!

Sajnos a fogam nem javult,sőt...
Reggelre teljesen eltorzult az arcom annyira feldagadtam.Gyógyszerrel meg vigyáznom kell, így most szenvedek.

Babókád hogy van? Tetszik neki a szőnyeg?

Sejthettem volna, hogy megosztom a közvéleményt a védőoltással kapcsolatban, most még bizonytalanabb vagyok mint előtte.
Hétfőn megkérdezem a doki bácsit is,ő mit javasol?

Zsó!

Sajnos nem tudom mikortól lehet beadni a védőszúrit, de ezt is megkérdezem dokitól hétfőn.

Mi is hasfájósak voltunk sokáig és az Infacol nekünk se használt.
Ami nekünk bevált az a Gripe Water hascsikarás elleni gyógyvíz.Ismered?
Ez egy angol készítmény,kapormagolajból.
Onnantól kezdve megszünt a hascsikarásunk,mintha elvágták volna.

Anikó!
Nem akartunk szerintem megijeszteni én például csak azért kérdeztem, mert még nem hallottam ilyenről.De az a legjobb, ha megkérdezed egy szakembertől.

Te Biankának beadatod?

Puszi nektek: Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Egy kicsit eltűntem. Flórának útlevelet csináltattunk, ami nem ment valami gyorsan. Tök jó képet sikerült készíteni róla Megjegyzem nem volt könnyű.
Lassan befejezem a nagytakarítást is.

Szüléstörténeteken majdnem sírtam olyan szépek 

Judit:
Igen vajúdással volt ennyi. Úgy idították a szülést.

Mi beadattuk Flónak az agyhártyagyulladás elleni védőoltást.


Lenne egy-két kérdésem:
Akinek ennyi idős gyerkőce van, mint Flóra alszanak egész éjjel?
Úgy értem, hogy kérnek-e inni stb.
Flóra már 8 hónapos kora óta nem alszik kiságyban, hanem egy szivacson aludt. 1 hónapja meg már heverőn alszik, ha úgy tartja kedve. 3-4 órát aludt egyedül majd kiabált és ott kellett aludnom vele. És még akkor is volt, hogy hisztizett vagy torka szakadtából üvöltött.
Legtöbbször kért inni és aludt tovább.
Most ott tartunk, hogy 5 napja egy hang nélkül alszik egész, éjjel alszik, vagy átjön hozzánk.
Félt egyedül aludni talán? Fogai sem jöttek egyfolytában.

Hogy mossam meg a fogát, ha nem engedi? Pedig jó lenne rendesen megmosni.

Megyek is, fölébredt a nyuszimKép

Sziasztok

Évi

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Már megint énKép

Ildikó:

Sajnállak, hogy fáj a fogadKép

Védőoltást 1 éves kor körül szokták beadni.mielött betölti ki kell váltani, mert utána drágább.

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Szasztok!
Védőoltással még vacillálok megbeszélem a dokival és a párocskámmal is.

Nem baj hogy kicsit rám ijesztettetek tudtam én hogy nem normális ez de most már határozottan kíváncsi vagyok mi van vele eddig még úgy voltam forgatom stb... de most már megerősítethettek abban nem szabad könnyedén venni semmit hiszen lehet hogy nem komoly csak én reagálom túl de mi van ha igen.

Évi én nem emlékszem rá hogy Reni felkelt volna éjjel csak pisilni akkor oda jött hozzám semmi villanyt nem kapcsoltunk úgy mentünk wc-re majd vissza az ágyba puszika simi-simi és aludt tovább. Én személy szerint nem altattam magam mellet ha igen azt mindig úgy vezettük be mint ünnep. Pl: mikor apa dolgozott éjjel nagy ritkán vagy ha Anyuéhoz mentünk és apa nem jött velünk.

A fogmosáshoz meg mese kell neki mi mindig azt játszottuk hogy számoltuk a fogmanókat amiket lesúrolt a fogáról. mindig megnéztem előtte milyen a foga mondtam -Húú most nagyosok van tizenöt darab és akkor elkezdte mosni én meg számolta olyan ütemben ahogy én gondoltam kb három percre elosztva és a végén megint megnéztem - Hűha mind eltűnt! és akkor együtt örültünk. Beszélj róla hogy a fognyüvő manók megeszik a fogacskáját és nagyon fog neki fájni és ki kell űzni a szájából. Szép lassan bele fog jönni de sose hagy magára segíts neki. Ez a sztori nekünk nagyon sokáig bejött.
Puszancs : Anikó
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: