Új privát üzeneted érkezett!

Rita: Pancsi nagyon ügyi.

Munkával kapcsolatban van vmi haladás??? Neked még meddig tart a suli? Vizsgával kapcsoaltban együttérzek, nekem 22-én lesz, csak 130. oldalt kell bevágnom... szerencsére ez az utolsó. Na a szakdolival még küzdük.

Pancsi hogy érezte magát a wellness hétvégén???

Mi is ettől a cégtől rendeltük Marcinak az ágyat és mi is meg vagyunk elégedve!!! Ja, a matracot is.

Eni
 
 


Jó, hogy látunk, Rita!!!!!!!!!!! Drukk a vizsgához!

Figyu! Kell Panninak piros sál? Írj majd, hogy milyen hosszú, milyen vastag, milyen széles, csak piros, vagy csíkos, és hogy mégis milyen mintájú? Mondjuk egy fotó a sapiról már sokat segít...

Eni! Neked is drukk a vizsgához!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
 
 


Rita!!!!

Drukk a vizsgádhoz!!!!!!
Jó,hogy jöttél!!!!!
Na, pedig az a 100-as tuti kihúzna a depiből-jókat rötyögnél rajtunk:)

Valszeg Pancsi érzi a depidet és azonnal átveszi.
Nem megoldható,hogy 2-3reggel G: vigye bölcsibe? Hátha változna a hangulata.
Fel a fejjel, tanulj,mássz falat,dolgozz és bizz!!!!!!!!Drukkolunk!!!!:)

benianya

 
 

Sziasztok!

Nagyon-nagyon ritka lett a fal, sajnos. :(

Kérdeznék tőletek, hátha errejártok és válaszoltok.

Lányom májusban lesz 3 éves, de még délutáni alváshoz használunk pelust. Napközben is előfordulnak még balesetek, bár nagyon ritkán. Szerintetek, ha viszem beiratni az óvodába szeptemberre, ez kizáró ok lesz, hogy felvegyék? Vagy addig majd kialakul neki a szobatisztaság az alváshoz is? Hogyan járnak el ilyen esetben? Kiváncsi lennék a tapasztalatokra.

Tudok olyan óvodát, ahol felvették ismim kisfiát ugy is, hogy még kellett alváshoz pelus. De az előtte lévő óvodába, pont emiatt nem vették fel. Majd elválik.

Gyertek vissza, jó volt olvasni titeket!

Anita
 
 


Sziasztok!

Szia, Nanesz!
Fanni is szobatiszta már nappalra teljesen, de a du.-i alváshoz adnék rá pelust.ha hagyná...Mert mióta szobatiszta lett azóta éjjel is /soszor sirva/ ébred és közli h pisilni kell / bepisiltem (persze van rajta pelus).Szerintem szeptemberig a délutáni pelusról is leszoknak,illetve mi azt csináljuk,h pisil lefekvés elött ill. nem iszik olyan sokat és akkor nincs is pisi a pelusban (ha épp van rajta).
Elvileg a dus. alvás 2 óra (nálunk legalábbis), nappal pedig ha úton vagyunk valamerre az 3-4 óra is van és akkor sem pisil be,igy szerintem az alvás elötti pisi és a kevesebb viz segithet, de kiváncsian várom mit irnak a többiek mert ez egy jó kérdés, h felvételnél mi számit (nálunk február közepétöl lesz a felvételi ápr.végéig).

Remélem mindenki jól van, nem betegek a gyerekek!!!

Mi már várjuk a tavaszt nagyon :)

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Szia Menyasszon!

Nálunk a du alvás 3 órásak általában, nagyon bir aludni. :) De soha nem kelt még fel száraz pelussal. Nem baj, majd megérnek rá, szeptemberig remélem. Nekem napközben is csak akkor szól, ha már nagyon kell mennie. A nappali szobatisztasággal még az a gondunk, hogy szükitő nélkül nem ül rá a WC-re, igy idegen helyen a "kinti megoldást" használjuk, szabad ég alatt még lelkesebb, mint a WC-n. :)

Mi is nagyon várjuk már a tavaszt, annyira jó kint lenni. Biciklizik, megkergeti a madarakat, szóval jól érzi magát.

Mi nem kerültük el a betegségeket. Mult héten infulenzás lettem, persze lánykám is elkapta, de szerencsére nem gyürte le ugy, mint engem. Kb 3 hete pedig hasmenős-hányós időszakunk volt, ebbe is mind a ketten beleestünk. Remélem mostmár elkerül minket a betegeskedés messzire. Hátha jön még jó idő és kint megerősödik az immunrendszerünk, mert csak a gyümölcsök ilyen célra már nem elegendőek, legalábbis nálunk.

Jók legyetek!

Anita
 
 


Sziasztok!!!Beni napokon belül 2,5 éves és még egyáltalán nem pisil,kakil sehová a peluson kivül.
Blani ekkorra már szobatiszta volt,de ő is 1 hét alatt váltott.Oooolyan messze még a szeptember!!!!!Ráértek!!!Főleg igy, hogy nappalra már az. A nyár tuti meghozza az eredményt.
Sajnos a betegségekből nekünk is kijutott,3hét után most megy bölcsibe.Felőslégúti-fosóshányós-felsőlégúti a sorrend egy középfülgyulladással megspékelve!!!!!!

MEnasszon!!!Gyönyörű még mindig a lánkád!!!!!!!!!
Mi is várjuk a tavaszt,de a héten csak tél jön!!!!!

Irjatokmár paramétereket.2,5 éves magasság,kg, cipőméret!

benianya


Sziasztok!

Anita: Nálunk Fanni a bilire nem akart ráülni semmi pénzért csak wc-re egyböl.Viszont a gyerekrendelöbe nem akart ráülni a wc-re a keresztanyjánál pedig simán (fogtam a hóna alatt) egyik helyen sem volt szükitö, de szerintem felméret a higiéniás állapotokat kb. szemre :) Velem együtt.. Most vettünk DM-ben papir wc-ülökét amit rá lehet tenni, ha pl. benzinkuton vagy egyéb helyen kellene megállni Vele majd, meg ezt néztem ki, nekem nagyon tetszik :

http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =2&whid=25

Öszig egyébként szerintem beáll ez, meg max. rájuk adnak egy átmeneti bugyipelust ha még pár hónapig kell, de igazából tényleg nem tudom mi a szokás, meg fogom kérdezni beiratkozásnál,az bizti!

Sajnálom,h betegek voltatok, jöhetne a jó idö végre!Nagyon várjuk!

Benianya: Köszönjük szépen, Blani és Bence is gyönyörü gyerekek!!!
Sajnálom,h Ti is betegek voltatok!

MI köhögös,aliglehetbelölekimmenist csináltunk / csinálunk, majd elmúlik,már fel se tünik.Most épp apa orra folyik, pedig Ö nem szokott beteg lenni.
Vitaminból a Cebion multit és sok gyümit eszik Fanni, a multi óta nem volt beteg ,az tény.

Fanni egyik napról a másikra lett teljesen megbizhatóan szobatiszta, elözö héten még egekik magasztaltuk a kis haverját aki már az,gondoltam,na majd nyáron, erre gondolt egyet és szobatiszta.
Amilyen akaratok, nála ez igy megy,eldönt valamit és kész :)

Fanni méretei nem átlag 2.5 éves méretek, de aki látta Öt a nyári talin, az ettöl meg sem lepödik szerintem ,már akkor is a nagytesókkal volt egy nagyságban :lol: Még mindig nem csokin tartjuk, alig eszik és csak vizet iszik : 22 kg, 103 centi és 28-as cipö kell neki :) A dokink csak legyint (az én gyerekdokim is Ö volt anno), én ugyan ekkora voltam, aztán szülés elöttig meg 180/60 kilóval léteztem,igy mi ilyen hamar felnövösek vagyunk, de családilag amúgy.

Lesz tali,jut eszembe ??? :)
Az alábbi képet nemrég találtam, olyan jó szerintem!

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Sajnálom, hogy nem került el titeket a betegség. De még pár hét és remélem itt a tavasz! Azt már valahogy kibirjuk.

Menyasszon ezek aztán a méretek! Tényleg nem átlagosak.
A mi méretünk ettől szerényebb: 12 kg, 94 cm és 26-os cipő. Magas és vékony növésü, ebben is tiszta apukája. :) A kilók mindig is kevesebbek voltak, mint az átlag.

A ti manóitok mindent megesznek? Bár biztosan vannak kedvenceik. Dorina olyan jól evett régen, de pár hónapja gondot okoz, hogy mit adjak neki, főleg reggelire és vacsorára. Már szalámit és felvágottakat szinte nem is veszünk, csak a férjemnek, mert lánykám már hozzájuk sem nyul, jómagam sem rajongok érte. A kenőmájast még megeszi, de kitudja meddig. Pedig próbálom változatossá tenni, virsli, bundáskenyér, péksütemények vagy egyszerüen vajas kifli és zsömle. A lekvárt és mézet eleve nem szereti, a müzlit is csak tej nélkül eszi. Szóval nem könnyü.

A főtt ételben is válogatós, de a husleves és borsóleves mindig bejön. Másodiknak a makaróni és a tészták számtalan változatát elfogadja. Ja persze még itt van a sült és rántotthus! A gyümölcsöket elég egyedien "ossza be". :) Egyik héten a mandarin a menő, ilyenkor más gyümit ki sem vesz a tálból, a köv. héten az alma, de ilyenkor már a mandarin nem kell neki. Most a kiwi jön be nála. De a legjobban befőtt formájában fogadja el a gyümölcsöket.
Elég nehéz kitalálni mindennap, hogy mit főzzek. Ti hogy vagytok ezzel? Ti mit adtok reggelire és vacsorára? Jól jönne egy-két ötlet.

Most nézem, hogy már ennyi az idő. Hát ezért nem látom már a betüket rendesen. :)

Mentem is, jók legyetek!

Anita
 
 


Sziasztok!

Fú, Menyasszon! Nem semmi a lányod továbbra sem! Lackó most 6 évesen 23 kiló, és 31-es a lába! :)

Mesi kb. 16 kiló, 23-as láb, a centit nem tudom, olyan 95 körül.

Éjjel még pelusba pisil, de amúgy nappal bili, wc, mindegy! Az oviban meg a doktornőnél szereti a kisvécét. (Nem ovis, csak szeptemberben megy majd!)

Tali egyelőre képlékeny, április vége van tervben...

Bocs, röviden ennyi, muszáj mennem főzni.

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
 
 


Boldog Kép -ot Nektek!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Mindenki átköltözött a tanyára?
Én ott regizve se vagyok, igy is örülök,h ennyi topicba, forumba,stb-be tudok irni néha :oops:
Vendég
 


Szia Menyasszon!

Néha azért bekukkantok! De most 3 hete bárányhimlő helyzet van nálunk, néha alig élek...

Részletesebben a blogon meséltem, most sincs erőm újra belefogni! Csak kattints a vonalzó alatt a Gabella-blog-ra,és már látod is!

Remélem, ti jól vagytok!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
 
 


Gab: Nagyon sajnálom, hogy bárányoztatok, a tesóknál a második, harmadik, többedik tesónál sokkal és egyre jobban jönnek elö a tünetek :(
Remélem hamar minden a régi lesz!!!
Kitartás, nem lehet egyszerü egy hónap betegeskedés folyamatosan Neked se :(

Mi oltva vagyunk ez ellen, helyette most köhögünk.

Tali , ha lesz esetleg, akkor azt ide is irjátok majd fel, ha úgy gondoljátok - mi mennénk ! :)


http://fannihermina.blog.babaszoba.hu

Kép
Vendég
 


Szia! Már jól vagyunk szerencsére!
Taliról még semmi konkrét, annyi, hogy április végét beszéltük. Mondjuk mi nem valószínű, hogy tudunk menni, mert apánk (és sofőrünk) minden szombaton suliban van... :(
Orrfolyáshoz jobbulást! Vagyis remélem, azóta már el is múlt.
Jár még erre valaki?

Oriandy? Fodbetti? Akárki? :)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
 
 


Menyasszon! Boldog névnapot kívánunk!!!!!!!!!!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
 
 


Szia Gabella!

Köszönöm szépen, nagyon kedves vagy!!!
Örülök,hogy már jól vagytok!
Lassan mi is is kimegyünk ebböl a náthás-köhögös családi jóságból :)
Klassz lenne, ha tudnátok jönni a talira!
Ugyan ott lesz?
Vendég
 


Sziasztok!

A tanya nem műxik reggel óta, így gondoltam, bekukkantok ide, hátha másoknak is eszébe jut ez a jó kis régi helyünk. :)

Nanesz, Julcsi is elég válogatós, főleg, amikor beteg volt (orrfolyás, köhögés), a reggeli meg esti kakaón kívül alig evett vmit. El is kezdtem neki adni a Béres cseppet. Miután meggyógyult, az étvágya nehezen jött vissza, már felvetettem neki, hogy vérvétel lesz belőle, ha így folytatja, végül a szuritól való para meghozta az étvágyát. :) Azóta elég jól eszik, reggelire neki nagyon bejött Pil ötlete, a sajtkrémes kenyérre szórt napraforgómag. Délre én is mindig agyalok, próbálok változatosan főzni, a főzelékek közül szinte csak a spenótot eszi meg, azt is úgy készítem, hogy penne tésztára öntöm rá a szószt. Rántott husi és sültkrumpli bármikor jöhet, meg a kínai kaja, abból is a húsgombóc meg a babcsíra saláta. Julcsi szereti a halat, nálunk hetente kétszer van vmilyen hal étel. Vacsira legtöbbször vajas kiflit kér, meg iszik hozzá egy aktíviát. Édesség meg egyéb ropogtatnivaló csúszna neki, de ezekből csak keveset kap, és szigorúan kaja után. Hannus viszont abban a korban van, hogy mindent zabálna, főleg a mi kajánkat, már nem is nagyon készítek neki külön. Jó hatással vannak egymásra, pl. Julcsi azóta újra nagyon eszi a répát a levesből, mióta látta, hogy Hancsi imádja, mondtuk, hogy ő hamarabb fog majd megtanulni fütyülni, na, azóta Julcsi sem akar lemaradni. Hancsi is tanul mindent a tesótól, pl. ma neki is kellett dobozos üdítőt vennem, és úgy ivott szívószállal, hogy csak lestem.

Menyasszon, Julcsira is mindig mondják, hogy milyen nagy, pedig a te lányod óriás mellette is. :) Julcsi 100 centi, és kb. 15 kiló, a lába 26-27-es. Ma vettünk neki egy gumicsizmát, mert akciós volt az egyik boltban, nyárra gondoltam a telekre, már csak 28-as volt, remélem addigra nem növi ki, mert a lába iszonyat gyorsan nő.
Hanni kis törpe mellette, jövő héten tudom meg a méreteit, akkor megyünk egy éves státuszra, de a lába szerintem nem több 17-esnél. :)

Remélem mások is bekukkantanak ide, jó lenne legalább megbeszélni, hogy merre tovább, ha esetleg megszűnt a tanya... Én szívesen visszajövök néha ide is.

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!

Méz: Örülök,h irtál! Már 11 hónapos Hanna???
Igaz,mi is jövhéten megyünk az ovis felvételi beszélgetésre, nagyon repül az idö.
Fanninak mi ma vettünk gumicsizmát: 30-as :) Meg múlthéten cipöt, szintén 30.Nyáron, a szandik szerintem 29-esek lesznek, a zártakból már eggyel nagyobbat kap.
Ti jöttök a talira?
Vendég
 


Fú, nem semmi nagy csajok! Mesi lába 24-es. Lackónak meg csak most (6 évesen) 31-es. :)

Nekünk 23-án iskolai beíratás, májusban meg ovi. Tényleg rohan az idő!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
 
 


Sziasztok!

Igen, nem kicsik :) Nálunk a szomszéd, egyidös kislánynak is 27-es a lába.

Ma megyünk 8:00-ra az ovis felvételi beszélgetésre, hát nagyon kiváncsi vagyok...

Jöhetne a szélvihar mentes Tavasz!!!

Szombaton megyünk úszni, nem babaúszás, ez már vizhezszoktatás az úszástanulás elött, már nagyon várja :)

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Azért én is bekukkantottam most ide. Látom néhányan még visszajárnak! :-)
Kornél 94 cm volt mostanában és 14 kg. 24-es a lába. Nem nagy fiú, ezek szerint. Igaz én sem vagyok magas, a férjem meg átlagos. Amúgy is, a fiúk később nyúlnak :-)
Megvárjuk.

A tavaszt mi is várjuk, bár nehezen ér ide.

Menyasszon: jó lehet ez a vízhezszoktatás. Én is majd szeretném Kornélt hordani, de majd csak, ha elkezdődik az ovi. Akkor lehet beíratni őket tanfolyamra. A vizet imádja, ezért gondoltam, hogymegpróbáljuk. Jártunk babaúszásra is, és imádta.

Barbi alszik, Kornél sétál. Én meg élvezem a szabadságot.
Próbálok még egy kicsit netezni.

Sziasztok: Anita

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Anita: Örülök,h Te is benéztél!
A srácok késöbb nyúlnak tényleg, nálunk meg én is 180 vagyok a párom is ,nálunk mindenki magas,vékony a pároméknál átlagmagas-zömökebb, úgyhogy nem sok választása volt Fanninak a növéssel kapcsolatban :)

Nagyon jó vot az úszi,Fanni is imádja a vizet, babauszásra nem járt, most az apjával van a vizben tekintettel a hires nagy viziszonyomról :) Ösztöl már a Cápa csoportban lesz ha igy folytatja, ahol csak edzö van, szülök nélküli csoport az már.

A naplónkban vannak képek az usziról,ha valaki kivi rá!

Mi épp az ovit vadásszuk, a körzetiben állitólag túl sok körzetes van, nem tudnak majd mindenkit felvenni (aahhaapersze), igy beadjuk még 2 oviba a jelentkezést, aztán majd május végén kiderül.

Azért elég vicces ez az ovis-bölcsis szitu mindenhol.

Remélem hétvégén nem lesz ekkora szél ,és sütni fog a Kép !
Vendég
 


Sziasztok!

Remélem mindenki jól van és élvezi a gyönyörü idöt a szabadban !!!
Mi megyünk 2*2 órákat ki de-du,motor,játszó,csavargás,stb.
Húsvét vasárnap apai dédihez 2.5 óra autóval ,már nagyon várja,ott van malac,pipi,ami kell :)

Tali? :)
Vendég
 


Sziasztok!

Halihó! :)

Nálunk zajlik az élet, Fanni egy nap alatt szokott le az alváshoz használt pelusról és a cumisüvegröl amit szintén elalváshoz használt és abból itta a vizet.
Konkrétan elötte egyikkel sem próbálkoztunk, de mi ilyen katonásak vagyunk néha :)
Na de viszont kakilni eddig csak pelusba kakilt, úgyhogy ma reggel 2 kanál szilva lekvár, egy Aktivia és fél pohár langyos vizzel kezdtünk mert 3 napja nem tud kakilni.
Topictali?

*
Vendég
 


Kedves Mindenki!

A Babanet szerkesztősége továbbra is várja a Te Történeted rovatba a Ti történeteiteket is!

Ha érdekes - szép, hosszú, nehéz, tanulságos, mulatságos - volt a szülésed, vagy ha küzdelmes volt a gyerkőc megfoganása, esetleg csak akkor indult be az élet igazán, miután megszületett, ne habozzatok! Várjuk 1-2 oldalas írásaitokat a csínytevő gyermekekről, a szülői lét szépségeiről és nehézségeiről, gondolataitokat az anyaság-apaság témájáról - anyák és APÁK tollából.

Persze, nemcsak a vidám, könnyed történeteknek van helye a rovatban, hanem a veszteségeknek, könnyeknek is - az ilyen történetek segíthetnek a sorstársaknak is.

Leveleiteket a következő címre küldjétek: szerkeszto@babanet.hu

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!
Gab, Wawel : Hahó! Meg persze többiek is, csak Ti jártatok erre mostanában!
Tali? :)
Ha nem szervezett ,akkor Ligetes sétálós labdázós pokrócos?

*
Vendég
 


Sziasztok!

Jár még erre valaki?

Nem tudok tanyázni, mert minden belépéskor/próbálkozáskor vírusok támadnak és be sem jön az oldal! :evil: :evil: :evil:

Más is járt már így, vagy csak velem szórakozik?!


 
 


Szia Nancsa!

Én benézek néha, de ezzel egyedül vagyok egy ideje:)
Tanyán nem vagyok tag, de gondolom az se pörög jobban.
Vendég
 


Szia!

Rendeződtem! :P

Tanya pörög. Ha nem is nagyon, de minden nap van 2-3 új hozzászólás. Gyere, ha gondolod!


 
 


Szia Nanca!
Priviben megirod a cimét ,hol tudok jelentkezni?
Köszi!
Vendég
 


Menyasszon!

Sikerült elküldenem?


 
 


Igen,köszönöm,irtam privit!
Vendég
 


Menyasszon! Jössz a tanyára? Ott nagyobb az élet! Én itt nem jártam már vagy 1 hónapja, nem szép tőlem, de úgy el vagyok havazva!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
 
 


Szia Gabella!
Én egy 2 hete kértem felvételt a 2006 Júliusba a tanyán, most néztem,azt irja a rendszer,h tag vagyok de irni nem enged, csak a jelentkezésest dobja fel újra.

Mondjuk nekem a tanya kifejezetten bonyolult amúgy is :)
Nyitottam fórumiot egy hónapja, na most kezdek rájönni,hogy müködik..

Gyereknap hogy telt?

Én most jövök kifelé a bárányhimlőmböl :)

Ildi
Vendég
 


Meskének igy utólag Nagyon Boldog Szülinapot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Napok óta nem jön be nekem a tanya! Nektek bejön?

Remélem benéz ide valaki!

Reni
Kép
 
 


Szia Reni!

Nekem bejön a Tanya , meg a többiek is irtak tegnap is,ma is!
Vendég
 


Helló régiek!

Juca ma életet adott harmadik babánknak, egy kisfiúnak, aki a Gyuri nevet kapta.
Részletek, képek a blogon:
http://kovacs-telekes.org/kofa/blog/201 ... tett-gyuri
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: