Új privát üzeneted érkezett!

Az én kicsi lányom, Zsófia Flóra 2005. június 22-én született 22 óra 45 perckor. És a Ti csemetétek?

Írok bővebben magunkról, ha lesznek érdeklődők:-)

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Szia Manka,
az en kisfiam junius 23-an szuletett. Mate Boldisar es pont egy nappal fiatalabb a te pici lanyodnal, mert o 22:41-kor szuletett!

Nem tudom, nezed-e meg ezt a topicot, de jo lenne!

Vanda
vanda72
 
 


Szia Vanda,

én is 23-ra voltam kiírva, de néhány órával előbb született a drága:-) Gratulálok Máté Boldizsárhoz, mindjárt meg is nézem az albumotokat! Zsófiról a www.babaszoba.hu oldalon találsz képeket az albumtárban, Egyed Zsófi és Egyed Zsófia Flóra nevek alatt, de mostmár időszerű lenne egy újat csinálnom, mert ezek már régebbi képek róla.
Van egy barátnőm, aki szintén 23-ra volt kiírva és az ő babája akkor született, szintén kislány, Anna Lili.
Hol szültél? Irj magatokról!

Erka (a Manka a kislányunk beceneve)

Kép

Kép
mankababa
 
 

 
 

Szia Erka,
sajnos az albumunkat nagyon ritkan frissitem, inkabb majd ide teszek fel nehany kepet Materol, ha erdekel.

Megneztem az albumotokat, nagyon helyes a kislanyotok! Milyen parameterkkel szuletett? Jol latom, hogy a SOTE-n?

Mate 3240 gr es 53 cm volt, es az Istvanban szuletett. Sajnos gondok voltak vele a szuletest kovetoen, igy az elso hetet a Tuzolto utcaban toltottuk az ujszulott intenziven.

Budapestiek vagytok? Elso babatok nektek is Manka?

Vanda
vanda72
 
 


Szia Vanda,

várom az újabb képeket Mátéról, persze, hogy érdekel!!! Nagyon szépek voltatok az esküvőn!

Zsófi 3550 grammal és 57 cm-rel született, most 7 kg és 70 cm körül van, pontos adatot szerdán tudok mondani, akkor megyünk az 5 hónapos oltásra.
Zsófi a Kútvölgyi Klinikán született, első baba. A következőnél kórházat fogok váltani, mert az orvosom nagy csalódást okozott.

Szegény Máté, milyen gondok voltak? Most már ugye minden rendben?

Igen, Budán lakunk, a Római parton. És Ti?

A 72 a születési éved? Én 73-as vagyok, december 15-én leszek 32 éves.

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Szia Erka!

Szep nagy baba volt Zsofi, pontosabban eppen jo meretu.
Ezek szerint nem maradt jo elmeny a szules? Mi volt a gond a dokiddal? Olyan erdekes ez a Kutvolgyi korhaz, szinte csak rosszat hallok a szuleszeterol.

Matenak agyverzese volt, amit nem lehet tudni honnan szereztunk. Vegulis mindegy is teljesen. Most mar jol vagyunk, de nagyon nagy volt az ijedtseg az elejen.

Igen, 72-ben szulettem, most novemberben volt a szulinapom.

Mi a XII. keruletben lakunk, az Istenhegyi ut konyeken. Tok jo, hogy nem is vagyunk messze egymastol!

Megprobalok kepet feltenni Materol!

Vanda
vanda72
 
 


Kép
vanda72
 
 


Szia Vanda!

Borzasztó, amit írsz, szegény kicsi Máté:-( Az a fő, hogy most már minden ok. Nagyon cuki, de pont ezt a képet már a babanetes fotóalbumban is láttam, legalábbis úgy rémlik:-) Zsófi is pont ilyen nagy csodálkozó szemekkel tud nézni!!!
Az általam látott képek alapján a férjedre hasonlít, vagy???:-)

A kórházzal minden rendben volt, a szülésznőmet csak dícsérni tudom és nagyon sokat tanultam a csecsemősöktől a bent töltött idő alatt. Ebben a kórházban, ha EDA-t akarsz kérni, előre el kell döntened, megbeszélni az aneszteziológussal stb.. Így is történt. Én annyira féltem a fájdalomtól, hogy úgy gondoltam, ha bármilyen lehetőség van a fájdalom enyhítésére, igénybe veszem. Hosszú vajúdás után végre elérkezett az idő az EDA beadására, de sem a dokim, sem az aneszteziológus-aki egyébként a barátnője, nem volt sehol, a telefonjukat nem vették fel, szegény szülésznő már a 3. üveg infúziót csepegtette belém és mindannyian az ajtót lestük, hogy mikor toppannak be végre. Este 10-kor megjelent a dokim vigyorogva, aneszt. nélkül, ekkor a szülésznő éppen vizsgált és közölte vele, hogy itt az idő, szülünk. 22.45-kor megszületett Zsófi, tehát akaratom ellenére EDA nélkül szültem, ami még nem is lenne akkora baj, de végig csak arra tudtam koncentrálni, hogy becsaptak, átvertek, és, hogy miért?

Röviden ennyi, persze erről órákig tudok mesélni és soha nem fogom elfelejteni ezt az érzést, ezért nem is tudok az orvosomnak megbocsájtani...

Az István szülészetéről semmit nem tudok, elégedett voltál?

Boldog szülinapot utólag is!! Tehát Skorpió vagy, nincs Skorpió ismerősöm-persze rajtad kívül:-)

Mi a férjemmel Nyilasok vagyunk.


Ti már elkezdtétek a hozzátáplálást?
Mi most vettünk etetőszéket Zsófinak és már próbálom kóstoltatni az almapépet, de olyan képet vág, mintha a Konakiont adnám a szájába:-)
Eddig talán egy fél kiskanállal ment le a torkán, de nem erőltetem. Türelmesen próbálkozom újra és újra.

Máté átalussza az éjszakát?

Vannak már fogacskái?

Szép estét nektek!

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Szia Erka!

Hat ez tenyleg nagyon kiborito, amit a dokid muvelt veled. En sem bocsatanam meg neki, az biztos.
En szerencsere EDA-val szultem, orulok is neki es akkor is nagyon orultem. Nekem maga a szules nagyon szep emlek maradt, de a katarzis nalunk sajnos elmaradt, mivel Mate ahogy kibujt oxigent kapott, igy meg sem kaptuk ok, szinte semmennyit nem volt velunk, eppen hogy csak maszatosan kicsit megolelgethettem. Reggel pedig ahogy kihoztak nekem, lattam a kezecskejeben a gorcsoget, azzal a lendulettel vittek is vissza es utana mar csak az intenziv osztalyon foghattam meg ot nehany napos koraban. Ez szornyu volt, azota is gyotor a lelkiismeret, hogy talan elvesztettunk valami nagyon fontos kapcsolatot az elejen, amit sosem tudunk majd bepotolni.

Mi mar hozzataplalunk 1 honapja kb. Az elejen Mate sem szerette az almat, igy most mar nem en reszelem neki, hanem Hipp almat kap es azt nagyon szereti, csak fogja a pocijat, ezert citromlevet csopogtetek neki bele.
Ezenkivul a bananos oszibarackot szereti meg, illetve a bananos almat, szinten Hipp. Fel uvegnel tobbet egyelore nem adok neki, nalunk is kicsit lassan ment az elejen az uj izek megkedvelese, de most mar nyitja a szajat es eszi, mint kacsa a nokedlit.

Ezek szerint Zsofi mar ul, hogy etetoszekeztek? Nagyon ugyes!

Fogunk meg nincsen es nem is tudom mikor lesz, mert Matenak kb 2 honapos kora ota szinte omlik a nyal a szajabol, ami elvileg fogzas jele lehet, megsem jon semmi. Rag is mindent, de semmi sem latszik.
Nalatok?

Alvassal szerencsere nincsenek gondjaink, este fel 9-tol reggel 7-ig durmol a kisember, ezert nagyon halasak vagyunk neki. Cserebe viszont nappal nem sokat alszik. Van, hogy csak fel orat egesz nap, ritkan elofordul, hogy 2 orat szundit.

Keresek majd masik kepet Materol, csak nem szeretem ezt a lekicsinyitgetos dolgot, amit fel lehet tolteni a Babanetre.

De Zsofirol tehetnel fel kepet, nagyon szivesen megneznem!

Sziasztok,
Vanda
vanda72
 
 


Szia Erka és Vanda,

Nem baj, ha csatlakozom?
Az én kisebbik Manóm, Dávid Roland (alias Mini) ugyan július 13-án született, de mit számít az a pár hét Kép

Erka,
Te viszont együtt ünnepelsz a Nagyfiammal, Ádám Róberttel (alias Pumpi), aki most lesz 6 éves és már készül a nagy Mcdonalds-os bulijára, ezerrel! Jó ez a dec 15. képzeljétek, az óvónénije is azon a napon született, pár év eltéréssel Kép
Mi is már etetőszében adjuk Mininek a főzeléket (pempőt) és úgy tűnik, szinte mindent megeszik, csak sok legyen és gyorsan jöjjön Kép Nekünk olyan dönthető van, amibe egyébként 2 hós kortól bele lehet rakni a Babócát (mondjuk ezen gondolkoztam, abban szoptatni igen nehéz, mást meg mit kap ennyi idősen Kép)

Vanda,
Jó olvasni, hogy Nálatok sincsenek alvásproblémák, biztos nagyon nyugis vagy, bár ezt Gyerkőce is válogatja. A fogacskákkal meg mi is hasonlóan állunk, sőt nálunk már a "termés" is nyálkás kb. 3 hete, de fog még sehol, pedig "tapizom" rendesen. Bár van egy barátosném, akinek a kislánya szintén elkezdett 2 hósan fogzani (a dokinéni szerint), most 9 hónapos a Csajszi, de még több füle mint foga (kettővel) Kép

És képzeljétek, 2 napja, azaz nov 28-án megfordultunk (jaj, ez az anyai többesszám szóval Mini megfordult), hátunkról a hasunkra (fordítva már nagyon ment régóta), de ez most új! És piszok büszke magára!

Üdv Nektek:
Kata
pankata
 
 


Sziasztok,

Vanda,

örülök, hogy egyetértünk abban, hogy az EDA nem elítélendő, én a következőnél feltétlenül kérni fogom, remélem több szerencsével járok:-)
Borzasztó, ami Mátéval történt, meg persze veletek, de szerintem semmi okod arra, hogy lelkiismeretfurdalás gyötörjön, biztos vagyok benne, hogy Máté azóta sokszorosan megkapta Tőled azt a szeretetet, odaadást, ami az elején kimaradt!!!!

Máté még szopizik? Miért kezdtétek el 6 hónapos kora előtt a hozzátáplálást? A mi védőnőnk azt mondta, 6 hónapos korig szigorúan csak anyatejes táplálás!!! De mivel Zsófi szinte kinézi a szánkból az ételt, megpróbáltam az almát. Képzeld, bár a pép nem tetszett neki, a levéből tegnap 5-6 kiskanállal benyomott:-) Nem tudom, mit fog szólni a védőnő??:-)

Zsófi egyedül még nem tud ülni, de az ölünkben nagyon szeret, ezért olyan etetőszéket vettünk, aminek dönthető a támlája, ebben kényelmesen ül, nézelődik.

A fogzással kapcsolatban nálunk ugyanez a helyzet, 2 hónapos kora óta nyáladzik, néha annyira, hogy előkét kell ráadnom:-( Mindent rág, szájába vesz, de fogunk még nincs:-(

Alvás: Zsófi eleinte átaludta az éjszakát, utána jött 2 hónap, amikor éjszaka is 3 óránként enni kért, most egy hete újra átalussza, 9- fél 10-től reggel 8-ig, remélem ez már így is marad!!!:-)

Én nem tudok képet kicsinyíteni, ezért esélytelen, hogy ide fel tudnék tenni képeket, de a www.babaszoba.hu-n vannak albumaink, tegnap csináltam egy frisset is. Egyed Zsófi, Egyed Zsófia Flóra és Egyed Zsófci nevek alatt megtalálod őket.

Kata,

nagyon örülök, hogy csatlakozol!

Hát, hogy Pumpival együtt ünnepelünk, ennek nagyon örülök:-)

Mini már főzelékezik? De tejcsit vagy tápszert, esetleg mindkettőt kap még mellette, ugye?

Zsófi még csak hátról hasra fordul, de ezt már régóta. Hason nem szeret lenni,ha átfordul, rövid idő múlva szólít engem, hogy fordítsam vissza. Így viszont nem tudom mikor lesz kúszás-mászás?

Látom Szegeden vagytok otthon:-) Ott él a Keresztanyukám és gyermekkorom sok-sok nyarát töltöttem ott, nagyon szép város és kedves számomra!

Édes a kép a srácokról, Mini jó húsban van:-)

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Erka,

Milyen érdekes, hogy Zsófi pont fordítva csinálja, de nagyon ügyi, mert a gyógytornász Húgom szerint az a nehezebb. Bár ez biztos attól is függ, hogyan alszik. Nálunk mind a két fiú hasonalvó (Ádika már persze csak volt, mert most "alvó-forgó" Kép)
Állítólag a fiúk hasonalvól, legalábbis a legtöbbje. Nálatok hogy van Vanda? Máté hogy szeret alukálni?
Az éjszakák nálunk is dettó (este 9-től reggel 8-ig) aztán még napközben megfejeli 2+3+1 órával. és nagy bánatom, meg gondom volt, mert így csak 4-szer kajcsizik, de mit csináljak? Hát jó húsban van, az igaz, most 8600 gramm és 70 cm, ezért nyugtatott meg a védőnéni meg a dokinéni, hogy elég neki. Bár most vagy 2 hete nem igazán hízik Kép
Reggel és este szopizik, meg délben is, ha "beszoktatós" kaján vagyunk (valami új íz vagy zöldség), uzsira tejpépet kap (4 hósaknak valót). Meg a főzeléket is anyatejjel dúsítom (vagy mit csinálok vele Kép).
A helyzet az, hogy van egy tök jó fej védőnénink és egy nagyon korrekt dokinénink. A védőnéni is elmondta a hivatalos álláspontot, de én mondtam neki, hogy Ádinál, mivel őt csak nagyon rövid ideig tudtam szoptatni, úgy csináltam, hogy 3 hósan elkezdtem adni neki anno az almát, barackot és 4 hósan már főzelékeztünk, akkor rámkacsintott és azt mondta, ő ilyet nem mondhat, de ha bevált, jól tettem. Ádi nem válogatós, és annak ellenére, hogy tápis baba volt, makkegészséges Nagyfiú és semmire nem allergiás (max. ha kevésnek ítéli a kaját Kép).
Mini is jól fogadja a dolgokat, meg az a helyzet, hogy egyre kevesebb a tejem, Mini meg nem issza meg a fagyasztottat (az elején jó sok volt, akkor eltettem) és így "spórolunk", mert a reggeli meg az esti szopcsi a legfontosabb, azt mondták.Sztem azért kevesebb a tejcsi, mert Mini már 2 hós kora óta csak 4x evett, megpróbáltam sűríteni a kajákat, de akkor szegénykém meg folyamatosan bukott.

Szeged sztem is gyönyörű, bár én nem vagyok tősgyökeres, hanem Debrecenben születtem és nőttem fel, de aztán tudjátok, a szerelem....Kép

Zsófi képei nagyon édesek!

Vanda,
Azért nem semmi, amit átéltetek! De tuti, hogy nemtörtént semmi pótolhatatlan. Már csak azért sem, mert nálunk a "bevésődés" nem olyan rövid idő, hanem 3 év! Sőt sztem sokkal több figyelmet és szeretet adtok Máténak, mint azok, akikkel nem történik ilyesmi, csak el ne kapassátok Kép Ez most vicc volt, dehogynem, kényeztessétek csak, ahogy kell!
és tudjátok, mi lehetett az oka?

Pusz,
Kata

PS: Erka, olyan mosolygós arc az kettőspont és zárójel bezárt, vonal és szóköz nélkül, a vigyori meg kettőspont és nagy O betű. Bocsi, nekem is eg régi babanetes súgta, csak ha használni akarod KépKép
pankata
 
 


Sziasztok!

Kata, persze, hogy befogadunk a "nagy" csapatba!

Jo neked, hogy mar a masodik manoval vagy otthon, gondolom sokkal lazabban tudod venni a dolgokat.
Nagyon nehez egyebkent 2 gyerkoccel? Bar nalatok az elso mar nagy fiu...

Mi azert kezdtuk el a hozzataplalast, mert Mate 5 het alatt csak 200 gr-ot hizott az anyatejtol, es ez ugyebar nem eleg. Ezert 4 honaposan elkezdtem neki almat adni, meg tapszert, es igy szepen fokozatosan kenytelenek voltunk nagyfiut csinalni belole. Ezt sikerult olyan magas fokra fejleszteni, hogy tegnap pl nem volt hajlando szinte semmit cumisuvegbol megenni, bezzeg a sutotok-burgonya es a banan-oszibarckot falta volna, csak nem mertem neki normalis mennyiseget adni, nehogy aztan ebbol legyen a baj.

Eleinte egyebkent Mate sem itta meg a fagyasztott anyatejet, el is ajandekoztam egy komolyabb mennyiseget egy koraszulott kisbabanak, aztan kaptam azt a tippet, hogy csinaljak mindent ugyanugy, mintha szoptatnam, vagyis minimum ujjatlan polo legyen rajtam, hogy erezze a borom illatat (mint Gyozike es bandaja megenekelte Kép ), es ez tenyleg bejott, igy elfogadta cumisuvegbol is.

En tejpepet meg nem mertem adni neki, pedig itt figyel a szekrenyben valami Vanilias Hipp. Mennyit szabad abbol elsore adni nekik?

Mate hason alszik egyebkent. Eleinte eroltettem a haton alvast, mert most ugye az a trendi, de ugy baromi rosszul aludt, szuszogott osszevissza, es ugy gondoltam megprobalom hasaltatni ot. Hat ugy meg mint a bunda aludt, es nem is banom, a ferjem is es en is hasonalvok vagyunk, mitol lenne o mas?

Erka,
ne sajnald, hogy nem ismersz tul sok skorpiot, allitolag nagyon szemet egy jegy, de hat ez van!

EDA-rol orulok, hogy egyetertunk, nagyon utalom, amikor szegyenerzetet keltenek bennem amiatt, hogy nem akartam "belehalni" a szulesbe. Igy legalabb szep emlek maradt...

Hogy mitol volt az agyverzes? Nem tudni, lehet szules kozbeni megnyomodas, lehet mehen beluli fertozes eredmenye... Allitolag sok baba szuletik agyverzessel, csak akinek nem okoz tuneteket, azoknal nem veszik eszre, mert altalaban felszivodik magatol.

Kata,
gyonyoru sulyban van Mini, es nagyon hosszu is. Mennyivel szuletett?

Remelem mindenre valaszoltam, ha nem, lecci kerdezzetek meg meg1x!

Vanda
vanda72
 
 


Sziasztok,
Itt Szegeden a "napfény városában" szutyok egy időre ébredtünk Kép Én csak az esőt nem bírom, mert az ellen nem lehet védekezni, na hát most kaptunk belőle Kép Nálatok jobb?
na mindegy, nem adom meg az időjárás-felelősnek azt a luxust, hogy ez elrontsa a hangulatomat Kép

Vanda,
Igen, valahogy nyugisabb vagyok Minivel, mint Ádikával voltam, nem tudom miért, de úgy érzem, jobban "ráérzek". Ádival kellett egy jó fél év, mire megtanultuk egymást, Minivel pedig szinte az első hónapban ez összejött. Ádinak pl. 6 hós koráig össze-vissza volt a napirendje, Dávid pedig 2 hónapos korától tartja ezt. Egyiknél sem erőltettem, mégis így alakult. És ő is sokkal nyugisabb, bár Ádival sem volt éjszaka gond (6 hetes korától átalukálta), de nappal "küzdöttünk" rendesen. Bár ezt temperamentuma is válogatja Kép
Abszolút nem nehéz kettővel, bár azt kell mondjam, Mini alkalmazkodik a legjobban: Ádival együtt kel, megreggeliznek és elvisszük a Bátyust oviba, meg délután 4 körül uzsizik és utána megyünk Ádiért és utána úgyis játszótér, vagy csavargás babakocsiban a program. Le a kalappal előtte Kép
Tényleg nagyon sokat jelent, hogy Ádika már ilyen nagy, sokat segít, és nagyon megértő. Mondjuk mi megpróbáltuk tudatosan szoktatni a Tesóhoz, megmaradt pl. a külön szobája, meg a privát programjai (nyaralás a Nagyiékkal, kiruccanások, mozizás csak VELE). Ebben persze Apa rengeteget segít, bár szegénykém nagyon sokat dolgozik, de tényleg ott van, amikor kell Nekünk.

Képzeljétek, most mondta a dokinénink, hogy vezessem be Mininél a husit, heti 1x vagy 2x. Na erre kiváncsi leszek Kép Holnap lesz a nagy nap!

Dávidka 3400 grammal és 52 cm-rel született, nem volt egy óriás baba (Ádika 3990 és 55cm volt), de jól kinőtte magát azóta is.
És olyan gyors szülésem volt Lányok, hogy azt el sem hiszitek (mellesleg a szülésznő sem hitte el, így a dokim majdnem lamaradt róla Kép), és Minit hívták a Klinikán a 3.20-as Intercity-nek Kép

Az EDA-val pedig abszolút egyetértek én is, csak én abban a szerencsés szituban vagyok, hogy "pszichomókusként" ismerem a relaxot, meg az autohipnózist, így nem kértem. Bár bevallom, én is azért választottam a Klinikát most másodszorra, mert úgy voltam vele, ha mégis szeretném, akkor azt csak ott csinálják Szegeden. Jó előre gondolkozni!

Erka,
Mit szólt a védőnéni az almához? Egyébként csak szopik még a Zsófi, vagy kell pótlás? Hogy viselte az oltást a Nagylány?
Tényleg Ti az új vagy a régi oltási rend szerint kapjátok a szurikat?

Nálatok buknak a Fiatalok??? Nálunk este, a szopcsi után kriminális mértékben bukik, de azt mondták, hogy amíg így hízik, nem gond.

Pusz,
Kata
pankata
 
 


Haho!

Nekem ez azert elegge ijeszto (ugyanakkor megnyugtato is), hogy mennyire mast mondanak a vedonok es a dokik is.
Erkanak 6 honapos koraig csak szoptatnia szabad, Katanak meg mar husit kell adnia Mininek? Eleg tavol all egymastol a ket allaspont szerintem, viszont ez azt is jelenti, hogy tulajdonkeppen nem tudjuk elrontani a gyerek taplalasat, amig hizik szepen.

Mate az uj oltasi rend szerint kapja a szurikat. Nekunk ezt ajanlotta a dr nenink rogton, ahogy megtudta, hogy gorcsolesre hajlamos babaval all szemben. Viszont tenyleg sosem volt lazas, meg nyugosnek sem mondanam, annyi volt az eszreveheto csupan, hogy nulla helyett 2x felebredt ejszaka, de 5 perc alatt vissza tudtam altatni.

Nalunk Mate nem bukos, mindossze a Humana HA tapszertol volt az, mert azzal kezdtunk a probalkozast. Pedig o egesz nap hason van, megis viszonylag keves, szinte semmi, amit viszontlatunk kaja utan. Persze az is igaz, hogy nem nagy zabagep a draga gyermek, egyszerre 150 gr-mot eszik meg altalaban.

Mi az, hogy nem volt nagy Mini a maga 3400 gr-javal? Teljesen tokeletes volt a sulya, nem jo 4kg feletti gyerekeket szulni szerintem. Mennyire volt gyors a szulesed?

Pszichiater vagy vagy felreertettem amit irtal? De jo, lesz kihez fordulnunk nevelei tanacsert! Kép

Vanda
vanda72
 
 


Vanda,
Pszichológus vagyok (én csak dumálok, de nem írok fel gyógyszert Kép)

Na igen, totál igazad van, hogy nem lehet elrontani a kajcsiztatást, mert a Gyerkőc úgyis kialakítja magának (annyit és akkor amikor neki jó Kép) Egyébként a hozzátáplálásnál a baba súlyához is viszonyítanak, nekünk ezért javasolták már a husit.
Meg hát ez mindig trend kérdése is, most pl. még vizet sem szabad adni 6 hós korig a nagykönyv szerint, mi felnőttünk úgy, hogy első perctől kezdve adták a gyenge fekete teát Kép Mert most azért, hogy ne legyen allergiás. Megjegyzem, én három emberkét ismerek, akik 6 hós korukig csak szoptak és mind tejallergiás (köztük vagyok én is Kép) Nyilván, nem ok-okozat a viszony, de minden esetre érdekes...

A szülésem a Párom szerint abszolút mintaszerű volt. Este 10-kor megcsináltam a Nagyfiamnak a tejbegrízt (hozzáteszem, nem szoktam ilyet csinálni, hogy vacsi után még nekiállok bármit is főzni, de valahogy úgy éreztem, most egy ideig nélkülözni fogja a főztömet és így is lett Kép)Hajnal 2-kor mentünk be, 5 perces fájásokkal (én már 4 hete 2 ujjnyira nyitva voltam, ezért a doki mondta, ha 5 percesek, sipirc be. A dokim már várt, 5 ujjnyi voltam és burkot repesztett, aztán adatfelvétel. Na azt tudni kell, hogy itt a Klinikán az adatfelvétel 1 óra hossza, meg 100 papír aláírása. Úgyhogy én "alternatív" módon, ülve vajúdtam. Mikor végeztem, behívtam a Férjuramat (3 óra 5 perckor) és elküldtek zuhanyozni. Én ugyan mondtam a szülésznőnek, hogy 1 percesek a fájások, de csak elküldött. A zuhanyzóban már érzetem a tolófájást, még jó hogy szültem már és tudtam mia az, kivánszorogtam a folyosóra, férjem bevitt a szülőszobába (hogy kapott fel ölbe, azt ma sem értem) én meg csak hajtogattam, hogy jön a baba, érzem. Már arra sem volt idő, hogy a kengyelt feltegyék, a szülésznő megvizsgált és ordított orvosért, mert akkor én már láttam a fejét Kép Rohant mindenki és 3.20-kor megszületett Minike. Ja és a lényeg, semmire nem volt idő, nem hogy gátmetszére, még gátvédelemre sem, és egyetlen varrás nélkül megúsztam, ami számomra hihetetlen. Na így kezdődött a Mi felhőtlen kapcsolatunk a Kisebbik Fiúnkkal!


Mi is az új oltási rend szerint megyünk, sőt Ádinál is áttérünk arra, decemberben egyszerre kapnak szurit, arra azért kiváncsi leszek Kép

Jó, hogy a Máté ilyen kis "takarékos". Ha jól belegondolok, Dávid hiába szopizik 200-at, ha abból este legalább 50-et visszabukik. Nálunk este mindig nagy felmosást kell rendezni, éjszakára csili-vili a lakás Kép

Pusz,
Kata
pankata
 
 


Sziasztok lányok,

annyira örülök, hogy kezdünk kis csapattá formálódni:-)

Vanda,


drágák ezek a HIPP kajcsik? Én is ki akarom majd próbálni, persze nem én:-), ha Máté fincsinek találja őket , akkor biztosan azok!


Ugye írtam, hogy 6 hónapos korig csak szoptatni szabad a védőnő szerint, erre tegnap a doki az oltáson azt mondta, hogy nyugodtam kezdjem el a gyümölcsök etetését, ne csak almát adjak, hanem narancsot és egyéb citrusféléket is!!! Mondtam neki, hogy én mindenhol azt olvastam, hogy a citrusfélék allergizálhatnak, ezért várni kell a bevezetésükkel. Azt mondta, ez butaság!!! Na, erre varrjak gombot!:-)
Tegnap folytattuk az alma kóstoltatását, először a levét kortyolgatta lelkesen, a pépnél már fintorgott, ekkor apa kézbe vette a dolgokat és olyan ügyesen megetetett vele cirka 8 kiskanállal,hogy csak na!!! Szóval, fog ez menni!!! Egyébként még csak szopizik Zsófi, szerncsére annyi tejcsi van amennyi kell. Igény szerint szopizik, így nem is kell fejnem, beállt a kereslet-kínálat egyensúlya.
Az oltás meg sem kottyant neki. A 4. és 5. hós oltást már az új rendszer szerint kaptuk és tényleg semmilyen mellékhatása, szövődménye nem volt.

Alvás: én nem mertem Zsófit hason altatni, annyira féltem a bölcsőhaláltól, a csapból is az folyik, hogy ez mennyire veszélyes, én meg már csak ilyen kis hiszékeny vagyokKép Ezért is utál annyira hason lenni, de hát mit lehet tenni, most már ez van!Kép

Zsófi nem bukós, talán az első hónapban volt az, de azóta csak böfizik nagyokat kajcsi után, mindenféle "melléktermék" nélkülKép Mi okozhatja nálatok a bukást?

Kata,

őrület, hogy már jön a husi, dehát egy férfiember mi mással lakhatna igazán jól???Kép

Hű, ez nagyon izgi, hogy pszichológus vagy! Én is tanultam pszichológiát az egyetemen és a kedvenc tárgyaim egyike volt. Hol dolgoztál pszichológusként?
Én tanár vagyok, németet és idegenvezetést tanítok egy vendéglátó, idegenforgalmi középiskolában és egy EU-s szakképzési program koordinátora voltam a suliban, ami által rengeteget utaztam, ez utóbbi egész életemre jellemzőKép
Vanda, Te mivel foglalkoztál?

Mi lesz Ádi szülinapi ajándéka a "mekis" partin kívül? És Minié és Mátéé?
Zsófi tulajdonképpen az etetőszéket kapta, de azért majd kerül valami a fa alá is. A nagyszüleitől babykompot kap, mi a véleményetek erről? Használtatok már ilyet? Annyi mindent lehet róla hallani és rettentően megoszlanak a vélemények.

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Erka,
Én is kicsit aggódtam a husi miatt (6 hó előtt nem igazán akartam), de Te esküszöm, jobban megnyugtattál ezzel kapcsolatban, mint a dokinénink, aki pedig egy tündér Kép
persze hogy fog menni a kanalazás, csak a lényeg, hogy ne aggódva add, mert azt megérzi a Baba. Én úgy csinálom, hogy ugyanazt 2-3 napig kapja, aztán jön valami új. Amikor már ette az almapépet, akkor jött az almás sütőtök meg a sárgarépa és így tértünk át a főzelékfélékre. Mindig ebéd előtt kínáltam, aztán ha láttam pár nap után, hogy semmi gond, akkor annyit adtam neki, amennyit kívánt és 1 hó alatt kiváltottuk az ebédet. Most már alapvetően én főzök neki, de először bébiételt kapott (az tuti bevizsgált Kép).

Ja, bocsi Vanda, az előbb nem írtam a tejpépről, mi az uzsinál csináltuk ugyanezt, amit az előbb írtam, 3-4 kanállal szopcsi előtt és az igazán 1 hét után váltottuk ki, mert imádta és nagyon pipa lett, hogy nem kap eleget. És a kedvence az almás-vaniliás.
Olyan 650-750 pénz között vannak a tejpépek, tudjátok hol találtam a legolcsóbban? A Brendonban Kép (A Corához meg a Tescohoz viszonyítva)

Ádikámat gyakorlatilag 1 hétig fogjuk ünnepelni Kép Nagyikáék és aKeresztmamája (a Húgom) 10-én köszöntik fel, akkor jönnek hozzánk. Aztán 14-én oltást kap (na ez nem az ünneplés része Kép). 15-én felköszöntik az oviban, viszünk tortát meg üditőt. Este itthon lesz buli 4-esben, 17-én meg a Mekis parti Kép Tőlünk most egy nagyobb ajándékot kap szülinapjára és karácsonyra, egy saját számítógépet profi monitorral, mindennel. Persze tuti becsúszik még egy-két apróság is, sztem Mini is meglepi majd valamivel a Nagy Okos Bátyust Kép
Minike tőlünk olyan járássegítő játékot kap (volt a tv-ben is, bébitaxivá lehet alakítani, Fischer price, azt hiszem), Anyuéktól még passz, de ötletelünk, Húgomtól, a Kerimamától pedig egy ülős fürdetőt (azt hiszem, Flipper a neve) kértünk.

A bébikompról tényleg megoszlanak a vélemények. Én csak a sajátomat írom le. Ádinak volt, de össz-vissz 3x használtuk. Nem is szerette, most már nem is bánom. A Húgom azt mondta, hogy ha túl korán kezdik használni (vagyis a baba még nem áll) akkor másképp tanul meg járni, mert máshová "terhel", és löki magát. Később gyakrabban elesik, amikor nem lesz alatta a komp, mert ezt szokta meg (a lökő mozdulatot). De nem okoz gerinc és egyéb problémákat, az tuti, mert úgy van kitalálva. Ha akkor kezdik használni, amikor már tud állni a Pici, akkor elviekben nem lesz ilyen gond.
Kiváncsi vagyok a Ti véleményetekre is, meg hogy miket hallottatok. Ja és persze lakás is kell hozzá, hogy tudjon közlekedni a Kispocok Kép

Én is imádom a szakmámat, örülök hogy anno nem az orvosit választottam, szüleim legnagyobb megdöbbenésére. Én főállásban mindig egyetemi oktatóként dolgoztam, meg dolgozom (na jó, most per pill. nem), de mellette "gyakoroltam" is a hivatást, már csak azért is, mert egy ilyen gyakorlati területen oktatóként is így tartom magam hitelesnek. Több helyen is dolgoztam pszichóként: kezdtem a Honvédségnél (BP Petőfi laktanya), aztán egy középiskolában (ott tanítottam is), amikor Szegedre kerültem, akkor egy gyermekotthonban is dolgoztam.
Most az egyetemi oktatás mellett (szülésig) a rendőriskolában dolgoztam, meg egy alapítványi általános iskolában, ahol magatartási problémás Gyerkőcök vannak.
Felajánlottak egy magánpraxist is 1 éve, de terveztük az Öcsit, meg hát sok időm sem volt a 3 munkahely mellett, így nem vállaltam el. Talán ha Mini nagyobb lesz és visszaállok a "csatasorba", mert azért az az igazi kihívás Kép!

Erka,
Az utazást nagggggyon irigylem én is jövő-menő típus vagyok. Melyik ország, vagy út volt a legnagyobb élményed? melyik tetszett?

Pusz
Kata
pankata
 
 


Sziasztok!

Elokerultem en is, csak a draga Parom ma Szerbiaban ejszakazik, igy egyedul nyomtam le a szokasos esti furdetes-etetes-altatas haromszoget, es most vegre le tudok ulni "kozetek".

En egy divatcegnel dolgoztam, itt van Bp-en a kelet-europai kozpontja, es gyerekruha sales manager voltam az egesz regiora (25 orszag). Szerettem nagyon, de most jobb itthon. Vegzettsegemet tekintve egyebkent kozgazdasz vagyok (meg kulker ugyintezo meg lakberendezo), de ezeket sosem gyakoroltam, csak elvegeztem a tanfolyamokat. Legnagyobb szerelmem megis a Tiffany-lampa keszites, csak erre sajnos most egyaltalan nincs idom...

A citrus kerdes eleg erdekes, mert en is ugy tudom, hogy nem szabad adni a babaknak jo ideig. Mindenesetre egy ujabb adalek ahhoz, amirol Kataval "okoskodtunk", hogy mindenki mast mond. A hugom szerint azt kell adni a gyereknek amit szivesen eszik es kesz. Ebben is lehet valami... Persze nem kolbaszra meg hurkara gondolt. Kép

Bebikomp lesz nalunk is az egyik ajandek a fa alatt, de nem tudok rola sem jot sem rosszat. Mindenesetre nem csodalkoznek, ha Kata huganak igaza lenne es nem tenne jot a jarastanulasnak.
Ezenkivul vettem neki egy nagy doboz duplot, ami a ferjem szerint nem is duplo hanem quatro, mert meg a duplonal is nagyobb. Mi is imadtunk legozni, szerintem nem lehet kinoni belole, ezert ugy gondoltam nem lehet eleg koran kezdeni.

Kata,
tenyleg nem semmi ez a szules-tempo, amit eloadtatok!!! Otthon mikor kezdodtek a fajasaid?

Erka,
nagyon ugyesek vagytok az almaevest illetoen. Csak igy tovabb, en is annak vagyok hive, hogy fel eves kor korul el kell kezdeni bevezetni az uj izeket.
Ma vettem ismet sutotok-burgonyat Matenak, es ha jol emlekszem 250 ft korul van egy uveg. Lassan en is at szeretnek allni az itthoni pancsolasra, de valahogy a Hipp-ben maximalisan megbizom, mert tuti bio alapanyag, amit meg en veszek es pacsmagolok ossze ki tudja, honnan szarmazik?

Holnap azt hiszem sargarepazunk Mateval, mivel allitolag sutotokot egy heten csak 1x szabad adni nekik. Ez igaz szerintetek? Nagy kar lenne, mert Mate egyszeruen falja, nem gyozom adni neki.
Bezzeg a tapszer cumisuvegbol... Tudjatok hogy van ez, tok ciki mar egy 5 honapos pasinak cumisuveget dugni a szajaba... Kép

Kata, ha nem titok elarulod, hany eves vagy? Milyen erdekes, hogy mindketten kozel alltok a tanitashoz. Szerettek tanitani vagy nagyon idegolo?

Na megyek, eldolok, kicsit kitikkadtam ma.

Sziasztok,
Vanda
vanda72
 
 


Vanda,
Sztem a Hugodnak nagyon igaza van, a baba kajálását illetően. El ne áruljátok senkinek, de tegnap amikor Párom evett egy csokis rudat (azt a Pilóta pillanatokat, isteni egyébként) a Mini úgy nézte, hogy egynek a végét bedugta a szájába és leszopizott róla egy pici csokit. Csak úgy cuppogott Kép Nagy baja nincs tőle, mert este 8 óta durmol Kép
Tényleg csak 1x lehet adni sütőtököt? Én ezt nem tudtam. Az nálunk is nagyon megy, na meg a paradicsomos krumpli (az csak Kecskemétiben van, sajna aHipp nem csinál) de sztem is nagyon fini. Azért majd ennek utánakérdezek a védőnéninktől, ő egy nagyon jó fej, idősebb, gyakorló anyuka és sok okosságot mondott már nekem. Pl. hogy a babák imádják a rizst és ha én főzök, akkor tegyek egy picit a zöldségek közé és úgy laktatóbb lesz. És tényleg így van!
Azért a Te munkád is nagyon tuti, most a gyerekruhák a gyengéim Kép Vajh miért??? Sokat utaztál Te is?

Én 31 éves múltam szeptemberben, úgyhogy egy szűz pszichológussal álltok szemben KépKépKép
És imádok tanítani, minden korosztályt. Nagy élmény volt a serdülőket, meg a rendőrtanoncokat is tanítani, vagyis inkább motiválni, az igazán kihívás volt. Az egyetemi oktatás is a szivem csücske, de az sokkal könnyebb (nem szakmailag, hanem pedagógiailag, mert ott azért motiváltak az emberkék, többnyire Kép)

A duploról jut az eszbe, valamikor láttam a tv-ben (nem tudom, melyik csatornán, mert mi általában a sport tv-t nézzük) olyan nagy alakú építőkockát, ami puha, vagy puhább. Úgy hirdették, hogy rá is tottyanhat a babóca. Nem tudjátok véletlenül mi ez és hol lehet kapni ilyet?

Igen, a szüléstempó Kép Mondtam a Férjuramnak, hogy nem kellene harmadikat bevállalnunk, max ha ő levezeti a szülést, mert tuti nem érnénk be a kórházba Kép A Nagyfiamat is 5 óra alatt szültem meg, de ebből 2 óra hossza volt, amikor fájásaim is voltak.
Otthon olyan 11 körül kezdődtek a fájásocskák, de annyira gyengék voltak, hogy nem is voltam benne biztos, hogy azok és ezért vártam otthon, meg zuhiztam, csak 2 körül éreztem igazán őket.

Ma jön az oviba a Mikulás, és elég korán, megyek ébresztem Ádikát!

Pusz,
Kata
pankata
 
 


Hű lányok, nem győzöm az iramotKép

Szép jó reggelt mindenkinek!

Babykomp: én azt is hallottam, hogy negatívan befolyásolja a járástanulást, meg azt is, hogy egyáltalán nem befolyásolja. Mi mindenesetre kipróbáljuk, ha már a nagyszülők megvették. Túl nagy terek nincsenek a lakásunkban, hogy száguldozniKép tudjon a baby vele, majd beszámolok nektek a fogadtatásról Karácsony után.

Kata, milyen ez az ülős fürdető? Mennyi idős korig lehet használni?


Milyen tapasztalataid voltak a középiskolában, sokan vették a "bátorságot", hogy hozzád forduljanak a problémájukkal? Én azt tapasztaltam, hogy a diákok inkább számukra kedves tanárokhoz fordultak, és nem akarták az iskola gyermekvédelmi felelőse elé tárni a gondjaikat.

Utazás: mindegyik élményem nagyon klassz volt és már nagyon hiányik, tavasszal tervezzük az urammal, hogy elutazunk Zsóficával valahováKép
A munkám által az EU-s országokat látogathattam, innen talán a Madrid-Valencia látogatás volt a legemlékezetesebb, az, hogy sétálgathattam a Prado-ban és megnézhettem egy Manet kiállítást.
Mióta a férjemet ismerem (2 év) nagyon sok helyen jártunk,ezek közül az érdekesebbek: a Kanári szigetek egyikén: Tenerifén, Tunéziában- no ide nem vágyom vissza, de itt fejezte ki férjem azon vágyát, hogy kisbabát szeretne tőlem, ezért emlékezetes (akkor még nem volt a férjem), már terhesen utaztunk Nápolyba, Caprira, a mézeshetünket a Dominikai Köztársaságban töltöttem, 5 hónapos terhesen még elutaztam Norvégiába és Münchenbe is:-)Órákig tudnék mesélni erről a témárólKép Szerencsére olyan párra leltem, aki hasonlóan szenvedélyes világjáró, így remélhetőleg hátralévő életem sem lesz utazásoktól mentesKép

Vanda, szerintem is nagyon jól hangzik, amivel foglalkoztál, egyébként nekem is van közgazdász diplomám is, de nem egyetemen szereztem, hanem a Külkereskedelmi Főiskolán, EU szakirányon . Mindig nagy álmom volt, hogy külkereskedelemmel foglalkozzak, de azután a tanítás annyira elvarázsolt, hogy maradtam a kaptafánálKép

Kata, mi kaptunk ajándékba, illetve ZsófiKép puha építőjátékot, kicsit korai, mert csak 9 hónapos kortól javasolt... A kísérő/mentegetőző szöveg az volt mellé, hogy mit is hozhattak volna egy építész lányának??? Na mindegy, biztos jó lesz majd. Szóval, erre rá van írva, hogy soft és Clemmy a neve.A gyártó a Clementoni nevű cég.
Lehet, hogy erre gondoltál? Hogy hol lehet kapni, azt sajnos nem tudom, de, ha összefutunk a párral, akkor megérdeklődöm.

Apa ma ünnepelni megy, mert szerdán volt a névnapja, így még biztosan jövök maKép

Vanda,
a sütőtökös kérdéshez sajnos nem tudok hozzászólni, amint látjátok, még csak most kezdek tájékozódni hozzátáplálás ügyben.

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Erka,
lehet hogy Clementoni volt, majd megnézem a honlapjukat, ha van nekik Kép Nem baj,hogy csak későbbre ajánlják, sztem sem lehet elég korán kezdeni Kép A Párod építész? Láthattuk már alkotását?
Az én Fiaim "dupla x-esek2, ugyanis férjem is pszichológus, na erre varrjatok gombot Kép

jaj, én is imádok utazni, mi nászúton voltunk Tunéziában, és mint utóbb kiderült, már hármasban, ezért is szép emlék Kép De a legtutibb utam az USa-Mexikó volt, egy konferencia kapcsán. Hát a kukacos tequila valami isteni, de komolyan!

majd még jövök, csak most uzsizunk Kép

Kata
pankata
 
 


Szia Kata,

fent van az interneten ez a Clemmy nevű építőjáték, a gyártó nevére kell rákeresni, ahogyan gondoltad. Meg lehet rendelni, 2-4 nap alatt kiszállítják, 5600 Ft körül van a 40 darabos.

Az uram családi házakat és társas házakat tervezett (egyébként kivitelezéssel is foglalkozik, egy építészirodát vezet), most nagy fába vágta a fejszéjét,a budapesti egykori Lánchíd palota eredeti állapotába való visszaállítása a feladata. (ez a Clark Ádám téren áll, most még elhanyagolt állapotban, de a tervek már készen vannak és a felújítás is elkezdődött, hatalmas beruházás, patinás irodák lesznek benne, exkluzív étterem, szivarszoba, wellness szint stb..)

Pszichológus szülőknek könnyebb vagy nehezebb a gyermeknevelés mint az egyszerű embereknek?Kép

Örülök, hogy az utazás közös kedvencünk, azért az az USA-Mexikó nagyon szupi lehetett!!!!
A kukacos tequilában úszkálnak a kukacok??? Vagy csak egy ideig áznak benne és mire az ember lánya megissza, már se hírük se hamvuk??Kép

Jó uzsizást, Zsófi alszik én pedig megyek, harapok valamit, jobb híjánKép

E

Kép

Kép
mankababa
 
 


Sziasztok,
Most jöttünk haza, Apa büfizteti Minit és meg társalgok a "sorstársakkal", ahogy Férjuram monja Kép
Képzeljétek, kaptam egy szupi lábmasszírozót, ma este próba Kép

Erka,
igazából nem tudom, hogy könyebb vagy nehezebb, talán más. Bár megpróbáljuk különválasztani a magánéletet és a szakmát, de hát ott az a fránya szakmai ártalom Kép Talán tudatosabban csinálunk dolgokat, meg hamarabb észrevesszük a hibákat és ezeket jó alaposan átbeszéljük. Talán ennyi. Egyébként ugyanúgy vitázunk gyereknevelésen (persze a srácok háta mögött) mint bárki más, csak lehet hogy másképp oldjuk meg, sokszor csinálunk viccet belőle pl.

Képzeld, füstölt kukac van a tequilában, nem is hiszem hogy 40 fokos alkoholban megélne, és olyan íze van így az italnak, mint egy isteni füstölt sajtnak. nagyon pikáns. és üvegenként 1 kukac van, és az ucsó issza meg, illetve nyeli le egybe (bocsi...). Én azért sosem kértem utolsónak Kép

Ja és köszi az infókat a játékról, sztem meg is rendelem, karácsonyra ideér.

Bocsi, az előbb nem válaszoltam a fürdetősre, a Brendon katalógusában van benne (neten is fent van), OK Flipper a neve. Hogy meddig jó, azt nem tudom, de 6 hós kortól használható és szetm addig, amíg belefér a Babó Kép De holnap úgyis megyek a Brendibe (elfogyott az almás tejpép Kép) és utánajárok.

Pusz,
Kata
Megyek, adok vacsit a Férjecskémnek is Kép
pankata
 
 


Sziasztok,

jól eltüntetekKép!

Kata,
azért az a tequila fincsi lehet, persze nem az utolsó kortyKép

A fürdetőt megnézem a katalógusban, most már kíváncsi vagyokKép

Zsófi ma nagyon nyűgös volt, felborult a megszokott kis napirendje, anyósoméknál ünnepeltük a férjem névnapját, éppen akkor kellett indulni, amikor Zsóficka aludni szokott. Ott persze nem aludt és utána itthon sem, csak sírt és sírt, most tudtam letenni a járókájába.

Nem tudom nálatok mi a helyzet, Zsófi csak az én kezemben szeret lenni, meg persze az apukájáéban, de ha a nagyszülők megfogják, azonnal sírni kezd. Szegényeknek ez rosszul esik, dehát mit lehet tenni, ritkán látja őket.
Nálatok is hasonló a helyzet? Ez megnyugtató lenne számomra, hogy nem én csinálok valamit rosszul??Kép. A Rák baba egyébként nagyon anyásKép
Fodrászhoz is nagyon időszerű lenne már elmennem, de nem tudom kivitelezhető-e a dolog a fent említett tények ismeretében... (kozmetikusról egyelőre csak álmodozom, hiszen az egy még hosszabb történet lenne...)

Puszi Nektek

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Erka,
Nekem is hiányoztatok Kép, de ugyebár csak hétvégén lehetünk együtt négyesben és kiélvezzük minden percét.
Bár el kell mondjam a napunk rosszul kezdődött mert reggelre ellopták a Féjuram autójáról a visszapillantókat és egy(!) disztárcsát Kép Az öröm az ürömben, hogy tök szakszerűen csinálták, így nem nagy a kár, mert a vezetékek és az elektronika nem sérült, csak maga a tükör tűnt el. De lagalább Ádika megísmerte a rendőrség munkáját, mert elkísérte Apát.

Nálunk is reagált már hasonlóan Mini a nagyszülőkre, de ez totál természetes, mert ritkán találkoznak és még nem emlékeznek rájuk a babák (az emlékezetük még csak pár percig tart ki...)Esetleg mutogass jó nagy képet a nagyiékról, mert amit gyakran látnak az ismerős lesz nekik, hátha beválik Kép

ne is mondd, ég szülés előtt festettettem be a hajam, azóta 1x Anyukám megcsinálta, de az nem ugyanaz, mintha szakember csinálná. Na meg rám férne egy jó kis pletyi si. Bár a fodrászom felajánlotta, hogy bármikor eljön és rendbe tesz, de inkább a kimozdulás hiányzik, az úgy nem az igazi, ugye, szerintetek is?

Egyébként nincs senki a közeledben, akire rá tudnád bízni Zsófit pár órára?
Mondjuk a nagyszülők nálunk is messze laknak, de Ádika "pótnagyiját" már szoktatjuk Minihez, persze még úgy, hogy vagy Apa vagy én vele vagyunk. De úgy látom, pár hónap és nem lesz gond. Tény, hogy Dávid egy nagyon könnyű baba (na nem súlyra Kép), megszokott napirendje van, amit ő alakított ki, jól eszik és még a kaki is kiszámítható Kép

Apropó, nem lehet, hogy Zsófi nem is a Nagyszülőkre reagált sírással, hanem a napirendje felborulására???

Vanda, Mizújs veletek?

Holnap teszek fel képet, ha nem felejtem el, mert itt járt a Mikulás nálunk ma és édesek voltak a Fiúk. Csak még fel kell tölteni, meg lekicsinyíteni és most már elpilledtem, de holnap friss erővel vágok nekije Kép

Pusz nektek, jóccakát

Kata

Bocsa félregépelésekért, de új a gépünk, meg a billentyűzet (olyan rádiós9 és még nem szoktam meg Kép
pankata
 
 


na ugye
rádiós9= rádiós)
KépKépKép
pankata
 
 


Sziasztok,
elokerultem en is. Draga ferjemet sinte 3 napig nem lattam, csak viszonylag keson jott haza estenkent (az egyiken ugye nem is, mert azt Belgradban toltotte), igy mindent egyedul csinaltam mateval es a haztartassal, vagyis nem volt idom netezni.

Egyebkent jol vagyunk, igyekszem a kerdesekre valaszolni, bar a felet biztosan elfelejtem. Bocs, de szoke is vagyok meg kismama is...

Szoval anno Amszterdamba es Parizsba jartam ceges ugyekben. Ott van a kozpont, oda mentem kollekcionezobe. Szep volt, jo volt, de lezarult a korszak, mert gyerek mellet ezt nem tudom majd tovabb csinalni.
Orulok, hogy az arab orszagok nektek sem jonnek be. En Egyiptom utan dontottem ugy, hogy azt a kontinenst a tovabbiakban kihagyom az eletembol...

Mate nem egy siros gyerkoc, el van egyelore a nagyszulokkel, persze en azert szeretek a kozelben lenni (vagy a ferjem) es akkor nincs gond. Most, hogy jon a Karacsony es egyszeruub nelkule bevasarolnom mar 2x itthon hagytam nehany orara anyukammal (akinek Mate mar a 4. unokaja, tehat ujra gyakorlatban van), de masra en sem szivesen bizom. En nem vagyok nyugodt ilyenkor. Sirni monduk csak a ferjem nagynenje miatt szokott, kulonben mindenkire mosolyog. Ezt nem tolem orokolte, en inkabb sundiszno alkat vagyok (skorpio Kép )
Egyebkent a Rak babak tenyleg nagyon erzekenyek, de en nagyon remeltem, hogy kibirja 22-ig, valahogy az en jellememmel nem passzolt volna egy Ikrek gyerek.

Jartam Brendonban en is nehany napja, megvettem nagymama neveben azt az ugralos uloket, amit az ajtofelfara kell szerelni. Remelem tetseni fog a gyerkocnek. Baby komp ugyben en is Karacsony utan tudok majd nyilatkozni, es csak remenykedni tudok, hogy nem fogja nagyon eltorzitani a gyermekemet. Mate nagyon ugyes a sok kotelezo torna miatt, ezert allitolag sokkal erosebb, mint a vele egyidos babak. Ez nagyon jol hangzik, de sokszor kellemetlen is, mert gyakran kapok olyan pillantasokat, hogy milyen anya az ilyen, aki arra gyur, hogy a gyereke mindekit lepipaljon mozgasban. Holott mi arra gyurtunk, hogy ne legyen mozgasserult. Kicsit mas a ket tortenet, de mindegy, az emberek kritizalasaval mar regen nem torodom... Hat majd meglatjuk, hogy szeretni fogja-e egyaltalan ezt a komp-dolgot.

Utazas: mi jovo heten bevallaltunk egy ausztriai 5 napos siturat. Borzalmasan felek tole, Mate utalja az autosulest, max egy fel orat hajlando aludni benne es utana jon az orditas. Szoval majd beszamolok nektek, milyen egy ekkora csemetevel utazni.

Kata,
nagyon sajnalom az autotok tukret, eszmeletlen azert, hogy meg mindig laba kel annak, ami mozdithato (nem is konnyen).

Erka,
nem tudom, mi a jobb, ezen en is rengeteget filozom; az, ha viszem a kolkot magammal mindenfele es szokja a kikepzest, vagy az, ha otthon tartom es alkalmazkodom az o napirendjehez.
Kerdezzuk meg pszichologusunkat!!! Kép

Na puszi nektek, megyek megetetem a gyerekemet, hatha hajlando vegre enni valamit. Mar adom neki a Vitacolant is, hatha megjon tole az etvagya, de egyelore nem tunik ugy, hogy ki akar enni a vagyonunkbol, pedig erre szivesen aldoznank.

Vanda
vanda72
 
 


Vanda,
Azért nem egyszerű egyedül a Párod nélkül! Én ádival "jártam" így, csak 3 hétre kellett elmennie Férjecskémnek, én meg otthon maradtam egy 1 hónapos babával. És ugye nem voltak Anyuék sem, meg igazából még új voltam Szegeden, nem volt barátnőm, na nem részlezetem, jó kis kiképzés volt, de nagyon megerősített úgy érzem Kép

Én nem nagyon ismerem a csillagjegyek jellemzőit, de én is azt hallottam, hogy a Rákok melegszívűek és családcentrikusak. Igaz ez?

Vanda,
Tényleg nem kell foglalkozni senki más véleményével, lehet hogy a tornától függetlenül is gyorsan fejlődne, meg sztem csak az Anyukák csinálnak versenyt a gyerek fejlődéséből. Hála az Égnek, a barátnőim nem ilyen felfogásúak, mára kikkel nap mint nap együtt vagyunk és szintén babásak.
Sztem TE csak legyél büszke Mátéra! Egyébként miket csinál a Manód?
Az uti tapasztalatidra én is kiváncsi vagyok, szal akkor néhány napig majd nélkülözünk? Jól teszitek, mi is gondolkodtunk egy kis kikpacson négyesben.
Ti hallottatok már a Kopling hotelről? Állítólag pici babásokat is szivesen fogadnak, meg úgy van kialakítva, hogy ők is jól érezzék magukat, na meg a szülők is Kép.
Mi még egyelőre Magyarországban gondolkodunk. Bár Húgom mondta, hogy "játszunk meg" egy egynapos Ausztriát, csak mi csajok (Anyukám, Húgom és Én) de majd meglátjuk bevásáolni egy jót.Kép

Igazad van, Vanda, a legjobb a nagyszülőkre bízni a Gyerkőcöt, de ez nálunk húzós. 300 km-re laknak tőlünk és mindketten aktívan dolgoznak, dokik, így ők nem igazán tudnak eljönni, max. hétvégére, illetve ha elviszik Ádit, akkor az 5 napos nyaralás-őszölés-telelés a nagyfiúnak. És azért van olyan, hogy pár órára el kell menned ügyet intézni stb., ahova nem prakttikus a babát magaddal vinned.

Apropó, ha már kérdezted, nem feltétlenül pszichóként, hanem gyakorló anyukaként (persze ez a kettő már amennyire elválasztható Kép) azt gondolom, hogy az első 6 hónapban a Baba napirendjéhez kell igazodni, mert fontos neki az állandóság, biztonságérzetet ad stb. Ez persze nem azt jelenti, hogy nem lehet vele kimozdulni, meg utazni, hanem inkább azt, hogy úgy időzíteni, hogy a szokásos időben kajcsizzon, fürödjön stb. A napirendben pedig úgyis van kimozdulás, séta, levegőztetés és akkor lehet "arra gyúrni" hogy társaságban legyen, vinni emberek közés meg ilyenek.
Elmondom, nálunk hogy van. Minihez tényleg órát lehetne igazítani, két alvás között másfél-két órát van ébren és az már neki tök mindegy, hogy ezalatt otthon vagyunk, vagy kolbászolunk. Ezért nagyon jól belefér az, hogy reggeli után elvisszük a Bátyust oviba, hazajövünk és már mehet is az ágyikóba pihizni.
Ebéd után jön egy nagy szundi, az lehetőleg itthon van (kivéve ha utazunk, akkor a hordozóban, amit megjegyzem, ő is úúúútál, de ott "engedélyezett" a cumi használata, ez megnyugtatja és volt hogy Debrecen-Szegdet végigaludta, az 3 és fél óra...). Az uzsi után pedig séta szerepel a napirendben, akkor elmegyünk Ádiért és hármasban lődörgünk csinálunk progit, amíg Apa haza nem ér.
Bocsi, nagyon én-kozpontú lett, de ha már kérdeztététek Kép

na jó, most már tényleg befe, remélem, ki tudtok hámozni belőle valamit Kép

Pusz Nektek,
Kata
pankata
 
 


Megpróbálok feltenni egy képet a tegnapi NAGY PROGRAMról Kép

Kép

Elmondanám, Ádika jobban megilletődött, mint Mini Kép
pankata
 
 


Sziasztok, szép jó reggelt!

Kata,

nálunk nem laknak messze a nagyszülők, szinte minden hétvégén találkozunk velük, öcsém hetente többször is jön, mégsem ismeri fel őket az én kicsi lányomKép Anyósom szívesen elvállalná néhány órára egyetlen unokáját, de Zsófi 5 percnél tovább nem akar senkivel lenni, már kéretszkedik is hozzám, ha nem vagyok ott, sírni kezd, ami hamarosan egy olyan szintű üvöltésbe megy át, ami csillapíthatatlan. Ekkor szoktak a nagyszülők rémülten telefonálni, hogy siessetek, nagy baj van!!Kép Az én kezemben azután gyorsan megnyugszik. nem tudom, hogy jól okoskodom-e, de nem lehet, hogy, mivel csak tőlem kap enni, inni és nem utolsósorban vígasztalást a szopi által, félelemmel tölti el a hiányom, hiszen az alapvető szükségleteinek kielégítése válik ezáltal bizonytalanná. Soha nem használtunk sem cumisüveget, sem cumit, nincs lefejt tejcsi és még a hozzátáplálás is gyerekcipőben jár. Mit gondoltok erről?

Most azt találtuk ki, hogy az uram elkísér Zsófival fodrihoz és végigülik azt a néhány órátKép


A napirendje akkor is felborul, ha hármasban elmegyünk pl. vásárolni, akkor azonban minden rendben van, nincs sírás, nyűgösködés. Szeret autózni, jól érzi magát a bébiülésben,utána pedig a kengurujában. Vidáman nézeget, akár el is szundít. Nem tudom kitől örökölhette, hogy, ha csavargásról van szó, akkor semmi baja?Kép

Vanda,

hová mentek síelni? Én egyébként még soha nem próbáltam, a férjem egyszer, de nagyon tetszett neki, szerinte Zsófinak feltétlenül meg kell tanulnia majd.

Kata,

a Rákok számára tényleg nagyon fontos a család, nagyon tudnak ragaszkodni valakihez, érzékenyek, szeszélyesek. Ha érdekelnek az egyes jegyek jellemzői, a www.harmonet.hu oldalon találsz jellemzéseket.

A Kolping Hotelekről már én is hallottam, Alsópáhokon, Hévíz mellett van egy ilyen,tényleg bababarát, de meglehetősen drága. Egyszer azért mindenképpen szeretnék elmenni, ha a pici lány már nagyobbacska lesz, és részt lehet vele venni a kicsiknek szóló foglalkozásokon. Egyébként weboldaluk is van, ahol tájékozódni lehet.

Megnéztem a Brendon katalógusban az ülőfürdetőt és nagyon tetszik, mutattam Apának és azt mondta veszünk ilyet Zsóficának is, 15 hónapos korig ajánlják...

Tegnap kipróbáltuk a Clemmy-t (javaslatodra "nem lehet elég korán kezdeni" Kép. Zsófi izgatottan markolászta, dobálta, ütögette az egyes elemeket, tényleg jó puhák és az illatuk is nagyon kellemes! Csak ajánlani tudom!
Puszi nektek!
e

Kép

Kép
mankababa
 
 


Nagyon helyesek a srácok, hivatásos Mikulás járt nálatok?

Kép

Kép
mankababa
 
 


Erka,

A fodrászos ötlet sztem is jó!

A másik, hogy lehet, Zsófinál korábban jelentkezik a kötődés, mert vmi hasonlót produkál, mint a 7-8 hós babák.
nem lehet az, hogy a nagyiék kicsit aggódnak, amikor nekik kell vigyázni Zsófira? mert megérzik ám azt a Babák, nagyon kifinomult "vevőrendszerük" van. Első unoka???

Holnap megyek és veszek Clemmyt, mert úgy láttam, hogy a Gulliver is forgalmazza, én meg a nagykerükben aranykártyás vagyok.

A Mikulás olyan fél-hivatásos, ugyanis 3 éve csinálja, egy barátnőm Apukája, gyakorló nagypapa és szenzációs. Elmegy családokhoz is, hívásra és soha nem siet! meg olyan hiteles is, mert idős, fehér a szakálla és tényleg jó nagy pocakos Kép

Pusz,
Kata
pankata
 
 


Sziasztok,
nahát, hova tűntetek?

Figyuka, csak azért ugrottam be, mert van egy kérdőív a fogamzás, várandósság, szülés/ Szülés topikban, egy leendő szülésznő szakdogájához. Én már kitöltöttem, pár perc, csak azért propagálom, mert piszok empatikus tudok lenni szakdolgozókkal és szeretnék segíteni nekik.
csak ha van kedvetek!

Képzeljétek, kipróbáltam a husis kaját és csak úgy nyomta befelé Mini. Igaz, egy megszokott ízhez kevertem és nagyon keveset, de ugyanúgy megette a kis adagját Kép

Ja, megnéztem a Kolpingot, nagyon-nagyon szimpi, de tuti nem főszezonban szeretnék menni, főként a tömeg miatt. Sztem egy tavaszi szünet jó lenne (már csak Ádika miatt is, mert ugye a nagycsopi kötelező és nem lehet túl sokat lógni az ovibólKép)

na pussz és Szép napot,
Kata
pankata
 
 


Sziasztok lányok!

Ok, Kata, megnézem azt a kérdőívetKép

Hát Mini nagyon kis ügyi, abszolút rácáfol arra, hogy a babák nehezen fogadják az új ízeket. Egy férfi márpedig ne legyen finnyás!Kép

Szóval, ez a Kolping tényleg klassz, okos ember volt aki kitaláltaKépA babák szórakoztatása, kényelme mellett a szülők kikapcsolódását is tökéletesen szolgálja, még soha nem próbáltam a masszázst, mindig csk álmodozom rólaKép Na, talán majd egyszer a Kolpingban.

Férjecskémmel tegnap a jövő évi nyaralás volt a téma, végül úgy döntöttünk, hogy szeptemberben megyünk, pontosan azért, ami Te is írtál, hogy ne legyen olyan nagy a tömeg. Hogy hová, az még kérdéses, a fontos, hogy homokos legyen a tengerpart és, hogy ne legyen túl hosszú a repülőút- elsősorban Zsófica miatt persze...

Vettünk tegnap egy tököt, hogy Zsófival megkóstoltassam. Ugye egyszerűen csak süssem meg sütőben és turmixoljam össze, hogy pépesebb legyen?

Igen, Zsófi első unoka mindként részről.Igazad lehet,Kata, lehet, hogy aggódnak a nagyszülők, amikor Zs.-ra vigyáznak, mivel már néhányszor előfordult, hogy sehogyan sem tudták megvígasztalni. Lehet, hogy félnek az újabb kudarctólKép

Nagyon szimpi a Mikulás bácsi, ezek szerint Ádi nem ismerte őt korábban, csakis Mikulásként?Kép

puszi

e

Kép

Kép
mankababa
 
 


Erka,
nekem nagy szerencsém van alvás- és kajaügyileg mind a két Sráccal, Ádika dettó ilyen volt: mindegy mi, csak sok legyen és gyorsan jöjjön Kép

Nekünk, az egész családnak legjobban a török riviéra jön be. Igaz, maga a tengerpart homokos, de a tenger nem (olyan kis műanyag szandálban mentünk be) és kb. 2 és fél óra a repülőút, de megéri. Mi mindig all inclusive ellátást választunk, ez gyerkőccel sztem felbecsülhetetlen, mert akkor eszik és iszik, amikor akar. Nagyon kedvesek a törökök, tudják hogy a turizmusból élnek (legalábbis a tengerparton) és mi még sosem csalódtunk. Anyuék már 4 éve oda járnak, mi még csak 2x voltunk. pedig voltunk már a spanyol, olasz, horvát, görög tengerparton, de mindet felülírta a török!
Ti merre jártatok már, tengerpartilag?

De, Ádi ismerti őt nagyon jól, régebb óta, mint ahogy Mikulás és tavaly óta "tudja" is, ki az, de mégis meg volt illetődve a Lelkem. Úgy látszik, a ruha teszi az embert - az ő esetében Kép

Sütőtök: igen, én úgy csináltam, meg adtam hozzá egy kis anyatejet, hogy ne legyen olyan "fojtós", de ez állítólag nem olyan fontos, mehet natúran is.

Zsófival kapcsolatban pedig lehet, jó lenne beszélni a nagyiékkal, hogy megnyugtasd őket, ez természetes a részükről, hogy aggódnak, meg félnek a kudarctól, mert hát hiába neveltek ők fel gyerkőcöket, az unoka az más, azt sokkal jobban félti az ember.
Meg én azt csináltam, hogy amikor először kértem meg Anyut, hogy vigyázzon Minire (pedig ő már 2. unoka), akkor írtam egy kis vicces útmutatót (kajálási szokásáról, meg arról, ami nekem bejön ha vígasztalni kell stb.), amit kitettem a hűtőre. Azt mondta, hogy ez tök nagy segítség volt, mert volt egy kis fogódzó Kép

Pusz,
Kata
pankata
 
 


Kata,

köszi a megerősítést a török tengerparttal kapcsolatban, férjem is ezt javasolta, ez az egyetlen egyébként az általad felsoroltak közül, ahol én még nem jártam, de az uram "előző életében"Kép már igen. Mindenképpen vonz Törökország, a koordinátori munkám kapcsán nagyon kedves török kollégákat ismertem meg- sajnos még itthonKép, éppen csak elindítottam az együttműködést, amikor teherbe estem, így a meghívásuknak Tekirdagba és Istambulba már más fog eleget tenniKép Az all inclusive-val kapcsolatban maximálisan egyetértünk, főleg gyerkőccel nincs is annál kényelmesebbKép

Tengerpartok: A dominikai nagyon klassz volt, fehér homokos, de nagyon messze van, nem éri meg oda még egyszer elutazni. Tunézia: megfogadtuk, hogy Afrikába többször nem, de a homokos tengerpart ideális egy baba számára, így még ez is felmerült:-)Persze nem 3 csilllagos szállodába kell menni, hanem csakis 5 csillagosba, és akkor lehet, hogy nem lesznek KAFAR-ok a szobában( bogarak, amelyektől az idegenvezető óvva intett bennünketKép) és gekkók a falonKép A horvát tengerpart, bár látványilag fantasztikus, nem az én világom, mert kavicsos, sziklás és én nem vagyok jó úszó, sőt, inkább félek, ha már nem ér le a lábamKép Búvárkodás nálam szóba sem jöhet, férjecskémnél annál inkább!!! Tenerife: gyönyörű, de szintén kavicsos. Görögország: Tetszett nagyon, szintén szóba jöhetne, de nem jellemzőek a tengerparti szállodák all inclusive ellátássalKép Olaszország- a nagy kedvencem!!! De a fentiek miatt szintén megfontolandó. Én még jártam az Északi- tengernél is, de annak a hőmérséklete nem a mi vérmérsékletünknek való, míg a németek fürdőruhában lubickoltak én pullóverben, farmerben dideregtem a partonKép

Férjecském járt még Egyiptomban és Törökországban, szerinte mindkét tengerpart ideális lenne Zsóficka számára.

Milyen édes Ádi, hogy ilyen tisztelettel viseltetik a Mikulás ruhával szembenKép

Köszi a sütőtökös infót és a nagyi-Zsófi viszony " rendezésére" vonatkozó tanácsokat is.

Már megint írtam egy litániát.

Puszi E

Kép

Kép
mankababa
 
 


Sziasztok!

Hajra Torokorszag! Eletem legjobb nyaralasa engem is idekot. Mi is remekul ereztuk magunkat a parommal (tovabbiakban Balazs), es mi is all incl. voltunk, ami dragabb, de nagyon megeri, mert tenyleg semmire sem kell kolteni. Imadtuk, meg is fogadtuk, hogy ugyanoda visszamegyunk gyerkoccel is. Es mi szeptember 2. heteben voltunk, az ido csodas volt, meg sem kellett megfulladni a hosegben.

A tobbi orszaggal egyetertek Veletek, Dominikat kiveve mert ott meg nem voltam.

Hat izgulok a szerdan indulo utunk miatt, majd beszamolok. Vasarnap jovunk haza, addig tartsatok a frontot!

Kata, hogy neked mekkora szerencsed van a gyerkoceiddel! Nem csak azert, mert gyonyoruek, meg jol esznek, de hogy meg nappal is ennyit alszik Mini, ez allati jo lehet. Mate ha egy nap 2x fel orat alszik mar allati jo napom van!!!

Kerdeztetek, mit csinal mar Mate. Mult heten elkezdett kuszni. Persze meg nem villam sebesen es nem is tul "szabalyosan", de metereket halad elore (es nem hatra, ahogy nagyon sok baba kezdi a kozlekedest). Megfordulni hasrol hatra 5 hetesen fordult, hatrol hasra 10 hetesen. Mar negykezlabazik is nehany hete, szoval allitolag nagyon ugyes. Nekem nincsen osszehasonlitasi alapom mas babakkal, de a dr neni szerint kb 2 honappal elozi meg a korat. Es igazatok van, nem foglalkozom masok rosszindulatu hozzaszolasaival, mert az en gyerekem cserebe nem alszik napkozben es keveset eszik, amitol engem kitor a frasz. Ugyhogy az egyik baba sulyban elozi meg a kortarsait, a masik mozgasban, a harmadik "beszedben".

Erka,
nem lehet egyszeru neked a nagyszulok segitsegenek bevonasa, tenyleg lehet, hogy Zsofi ma most szelektal es tudja, kivel van sokat.

Banyek, Mate felebredt, megyek!

sziasztok,
Vanda
vanda72
 
 


Sziasztok!

Újra itt!
Vanda,
köszi a törökországi infót, Te tovább erősítetted bennem azt, hogy ide kell elmennünk!!!
Nagyon drukkolok, hogy jó legyen az utatok- itt persze az út- és időjárási viszonyokra gondolok, egyébként biztos minden klassz lesz! Hogy fogjátok megoldani a Mátéra való felügyeletet? Egyszer Te síelsz, egyszer Balázs? Vagy megy veletek valaki aki vigyáz a csemetére?

Máté ügyességén csak ámuldozom! Zsófi még nem kúszik (utál hason lenni!!!!) és még csak hátról hasra fordul. Eleinte ő is ügyesebb volt mint kortársai, de az utóbbi 1 hónapban nem ügyesedett továbbKép Én nagyon büszke lennék a helyedben a babámra! (persze így is büszke vagyok az enyémreKép) Mit csinál, ha nem alszik? Folyamatosan foglalkoznod kell vele, vagy eljátszik egyedül? Õrület, hogy nem fárad el, Zsófi 2-3 óra ébrenlét után kéri a szopiját és már le is csukódik a szeme.
Mennyi Máté súlya, hogy aggódsz amiatt, hogy nem eszik eleget?

Nagyszülők: engem egyébként nem zavar, hogy ennyire kötődik hozzám a kislányom, nagyon jó érzés, de ezt nektek nem kell magyarázni, csak őket sajnálom, hogy nem unokázhatnak egyelőre úgy, ahogyan szeretnénekKép

Zsófi alszik, András pedig legénybúcsúra megy, így ismét egyedül vagyok. Egy ismerősünknek december 10-én lesz az esküvője, amikor a miénk is volt, most leszünk 1 éves házasokKép Ez egyébként a férjem szülinapja is, tehát kettős ünnep számunkra!

sziasztok

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Vanda,
hallod, ez tényleg nem semmi, amilyen ügyes a Máté! Én meg még azt hittem, Ádika olyan gyorsan fejéődött, hogy csak, de Máté kenterbe veri. De ez tényleg így van jól! És ha jól tudom, akár 3 hónap is lehet az előnye a kortársaihoz képest! A barátnőm kislánya, aki szintén jól fejlődik, 8 hósan kúszott!

Persze hogy tartjuk a frontot, sőt mondtam egy másik topikról egy nagyon aranyos csajszinak priviben, hogy jöjjön ide, igaz neki idősebb a kislánya, de jókat lehetne vele dumcsizni! Úgyhogy "toborzok" Kép

Pihizzetek jót, csak hármasban mentek? És ne izgulj, vedd természetesnek az utat, hisz ha szerettek csvarogni, akkor Máté is jó ha hamar hozzászokik ehhez! Sztem nagyon jó lesz, egész más, mint amikor még csak kettesben mentetek Kép Csinálj jó sok képet, mert várjuk a beszámolót, cserébe hogy tartjuk a fronot! Kép

Tényleg Erka, friss képek a Zsófiról? Ide nem teszel fel egy-kettőt?

Hát Minihez tényleg órát lehetne igazítani, minden szempontból egy igazi kis Tündér, a bátyja egyébként Tündérmanónak hívja (én Apát szólítom Manónak, de aTündért ő tette hozzá).


Erka,
Mi a helyzet a sütőtökkel? Sikerült? Ízlett a Nagylánynak?


Pusz,
Kata
pankata
 
 


De jó, egyszerre küldtük a hsz-tKép
pankata
 
 


Kata,

végül úgy döntöttem, még ma almalevet adok neki, de egy kanállal sem akart lenyelni belőle, bekapta a kanalat, fintorgott rettentően majd kifolyatott mindent az előkéjére. Ezt követően anya benyomta a frissen "facsart" almalevet. Sütőtök tehát holnap következik, remélem több sikerrelKép

Szívesen tennék fel újabb képeket, de nem tudom, hogy kell kicsinyíteni, ha nem túl macerás és valamelyikőtök be tudna avatni, hogy hogyan csináljam, akkor szívesen megosztom veletek a kicsi lányunkról készült felvételeket. A babaszobán található 3. album viszonylag friss, azokat a képeket már megnézted?

Ti nem csináltatok albumot a neten a gyerkőcöknek? (persze Vandáét láttam, de nem túl frissKép)

e

Kép

Kép
mankababa
 
 


Erka,

A képkicsinyítést valamilyen fotó-szoftverrel tudod megcsinálni, szinte bármelyik tudja, a kép átméretezését. Nekünk ArcSoft van, de jó az ACDSee is és azokon belül az Image size (ált így hívják) menüpontban át tudod állítani a pixel számot, ami max. 600x600 lehet.

Én akartam csinálni albumot, de pont gépváltáskor és nem volt meg az összes képünk. Most már talán okés lesz és naná hogy nyitok egy-kettőt!

Pusz,
Kata
pankata
 
 


Köszi Kata, de nincs ilyen szoftver telepítve a gépünkre, majd megkérdezem Andrást, hátha tud segíteni.

Zsófi ma extra nyűgös, egyfolytában a kezemben akar lenni. Egyébként sül a fincsi sütőtök:-)
Az előbb kelbimbófőzeléket ettem, majd kinézte a számból a kis drága, tettem egy picit a kanálra neki és úgy nyalogatta, hogy csak na!!!Kép Remélem a tökkel is minden ok lesz. Fontos lenne, hogy a tejcsin kívül szükség esetén mással is meg lehessen etetni, dec. 22-én ugyanis egy vacsorára mennék a kollégáimmal az igazgatónk búcsúztatása alkalmából. Nagyon sokat köszönhetek neki, feltétlenül szeretnék ott lenni!

Klassz lenne, ha képeket lehetne rólatok látni, én is csinálok még albumokat, hogy láthassatok minket!Kép

Borzasztó ez az eső és sötétség, Szegeden is ez van?

Mini és Máté is játszik a nyálával? Zsófi csak fújja és fújja...Kép

puszi

E

Kép

Kép
mankababa
 
 


Erka,
Sajna, időjárásfelelős ide is ilyen időt rendelt mára Kép Már tegnap sem tudtunk lemenni egy jóízűt sétálni, Mininek hiányzott is. Olyan nehezen aludt el, csak forgolódott a Lelkem sokáig.

Mi is "folyékonyan" beszélünk ám, néha persze félrenyeljük, néha folyik mindenhova. A dokinénink szerint fogzunk, hááát, nem tudom, még nem érzek semmit, hiába tapizom Kép

Tudod, mi is napok alatt álltunk át a szopiról a kajcsira, bár én is a fokozatosság híve vagyok, de Mini gyorsabb tempót diktált Kép
Biztos meg lehet oldani majd a vacsit, Rád is rádfér egy kis kikapcs! Andrással együtt mentek?
Már nekem is úgy hiányzik egy kis kettesben eltöróltött "görbe este". talán két ünnep között összehozzuk, szüleimnél leszünk és sztem bevállaják pár órára Minit is Egy kis borozgatás egy meghitt étteremben, hjaj, azok a régi szép idők... De mostaniak még szebbek, nem igaz???? Kép

Pusz,
Kata
pankata
 
 


Csak egy gyors bucsu Nektek, mert mar hulla vagyok, de nem akartam "bucsu nelkul" lelepni.

Szoval koszonom, hogy legalabb ti biztattok Mateval kapcsolatban. En mar semilyen forumon nem merek a gyerekem mozgasarol nyilatkozni.
Egyebkent 6330gr volt vasarnap, 2,5 hettel a 6 honapos "szulinapja" elott. Es mivel 3240 gr-mal szuletett, ezert 6480-nak kell lennie december 23-an. Hat nagyon kivancsi vagyok. Csak azert idegesitettem magam sokaig azon, hogy keveset evett, mert nem is hizott rendesen, de most mar, hogy tapszert kap es nagyfius kajakat, vegre ujra hizik. Tobben mondtak, hogy a sok mozgas miatt is lehet lassabb a gyarapodasa, hat igyekszem elhinni.

Amikor nem alszik Mate (vagyis szinte egesz nap), rengeteget jatszik, ramol, porog-forog, es nagyon igenyli a joves-menest. Napi egy seta es egy "elmenetel" kell neki, kulonben megbolondul es nem birok vele. Ha viszont valahova megyek vele es ott tortenes van, egy hangja nincs, csak vigyorogva szemleli a vilagot. Nagyon tunderi, csak rettenet faraszto!

Nyalazas nalunk is favorit, a brungatas nagy mesteret koszonthetem gyermekemben, aminek kajalas kozben annyira nem orulok, o viszont annal inkabb. Kép

Igyekszem beszamolni nektek a siturankrol mihamarabb, remelem jo lesz es nem az les a konzekvencia, hogy ilyet tobet nem.
Ja, egyebkent egy barati hazasparral megyunk valamint a ferjem fonokevel es egy ismeros csaladjukkal. Mindenkinek viszonylag kicsi gyereke van. En valoszinuleg nem sielek majd, mert Matet nem lehet hosszu idore bezarni a babakocsiba vagy kezben cipelni, mert az iszonyatos mozgasigenyet ki kell, hogy elje a padlon. Ugyhogy nekem nem hisem, hogy olyan jo moka lesz, de legalabb valtozas a szurke hetkoznapokhoz kepest.

Na sziasztok! Puszi!
Vanda
vanda72
 
 


Szia Kata,

akkor tartjuk a frontot??Kép Nem sikerült átcsábítanod azt a kedves lányt, akit ígértél?

Képzeljétek, Zsófi ínyén alul éles kis keménységet érzekKép Szóval áttört a fogacska! megnézni egyelőre nem tudtam, mindig odadugja takarásként a kis nyelvét. Most már értem, miért ébredt 2X is az elmúlt éjszaka, pedig ez már régen nem fordult elő.

A sütőtök sajnos nem jött be, az első fintor után már a száját sem nagyon volt hajlandó kinyitni az én kis drágám.Ma újra almalevezünkKép
Meddő harcnak tűnik ez az etetés.Kép

A vacsorára egyedül megyek, András csak futólag ismerte Zolit, az igazgatónkat, de egyébként is, csak kollégák búcsúznak.
A kellemes vacsik egy hangulatos kis étteremben nekem is hiányoznak, kapcsolatunk hajnalán gyakran borozgattunk András kedvenc éttermeiben. (Mielőtt őt megismertem nem nagyon volt jellemző, hogy étterembe vittek volnaKép)
De majd ennek is újra eljön az ideje, én is úgy gondolom, hogy ezek a kis tünemények mindenért kárpótolnak!Kép
(látod, használom a jeleketKép, köszi a segítséget!)

Vanda, kedves tőled, hogy nem feledkeztél meg rólunk! Jó utat és szórakozást! Várjuk a beszámolót- én sóvárogva, végre egy kis úti élmény, ha nem is sajátKép

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Erka,

Az a helyzet, hogy most tanul a lány és kevés az ideje, de remélem, előbb-utóbb jelentkezik Kép

Nahát, de jó nektek, akkor a Mikulás mellett a Fogtündér is járt nálatok Kép Mi is nagyon várjuk már, bár egyáltalán nem nyűgös, az éjszakák is okésak, ahogy Tőle megszoktuk (este 9-től reggel 8-ig hangja sincs).

Így már értem a vacsit, tavaly nálunk is volt ilyen jellegű, sajnos Kép Imádtam a volt főnökömet, a mai napig tartjuk a kapcsolatot.

Figyu, az etetéshez nagy türcsi kell, bár mondom én, aki egyik Srácnál sem szenvedett meg ezzel. Az új ízt minden nap próbáld meg, lehet egyszercsak rákap. Mini is volt így ezzel, hogy először fintorgott valamitől, másnap is, és kb. 1 hét múlva viszont úgy benyomta, mint a huzat. Az almát is így kezdtétek, ugye?

Vanda,
bár most nem olvasol, de érezd nagyon jól magad, mi sem feledkezünk meg Rólad!

Képzeljétek, 3 hétig Mini "hallgatott", alig gőgicsélt, most viszont úgy beindult, hogy elalváskor is két "mondat" között egyszer csak lecsukódik a szeme, olyan édes! Most próbálja a sikongatást, valami tündéri!

Pusz,
Kata
pankata
 
 


Szia Kata,

a fogacskát még nem láttam, de szinte biztos, mert mostanában a nyál is több és a kaki isKép Az éjszakák nálunk is ugyanolyanok egyébként, mint a Ti MinikéteknélKép A család mit szól a Minizéshez? Én sokáig Mankáztam Zsófit, de a családtagok nem hagytak békén, hogy van annak a kislánynak rendes neve is, meg, hogy a Manka majdnem olyan mint a mamka, amit ugye idős néniknek szokás mondani, így most a Zsófit becézem ezerféleképpenKép

Hát igen, türelem az kell... Olyan nehéz elképzelni, hogy egyszer majd csak nyelni fogja a különböző kajákat ezerrel!!Kép
Biztos az is baj, hogy az almát még meg sem kedvelte igazán, én már jöttem a sütőtökkelKép

Édes lehet Mini, ahogy megállás nélkül dumcsizikKép A sikongatás ismerős, Zsófi is csinálta, nagyon vicces volt, imádtuk hallgatni, de néhány napja abbahagytaKép

Na megyek vasalni, puszi

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Erka,
nekem a vasalás hajnali program, valahogy mindig hamarabb felébredek, mint a Fiúk és akkor nagy nyugiba, bevasalok Kép Tudod, 3 Fiúval a reggeli őrültködés: hol a zoknim, mit vegyek fel, éhes vagyok, kérek tejet stb., alig várom hogy elinduljon a nap Kép Még talán Mini van a legnagyobb csendben Kép Még...

Minizést abszolút elfogadta a család, bár ők Dávidkázzák, de ha beszélünk róla, akkor Miniként emlegetik. Nálunk olyan mind akét fiú neve, hogy nehéz becézni, főleg a Dávidot, így "spéci" nevek ragadtak rájuk. Ádika pl. Pumpi, vagy Puszpusz.
Mondjuk a barátnőm mondta, hogy "nagyon találó" a név egy 4 és fél hós, 8600 grammos, 72 centis babának Kép

Jaj, ma úgy örültem a jó időnek (nem esett), egy barátnőmmel nagybevásárlást csináltunk a Corában, vettünk élő halat is és ő megcsinálja nekünk isteni halászlének (szuperül főz), mert én azt nem tudok. Sőt, sütöttem is egy barackos sütit, még ki sem hült, már a fele elfogyott, sztem jól sikerült Kép

Egyébként a kajáról jut az eszbe, hogy én éppen így voltam ádival, hogy nem tudtam elképzelni, hogy a cumisüvegezés után hogy fog "rendes" kaját enni. De tudod, akkor az volt a divat (6 éve), hogy 4 hós kortól már vezetjük be az ízeket, sőt akár hamarabb tápis babáknál. Aztán egyszer csak áttértünk, már nem tudom, pontosan hogyan, talán amikor először adtam neki paradicsomos krumplit, az nagyon ízlett neki és 2 nap múlva már megevett egy üveggel, nem is kellett utána tápi. valahogy így.
Amúgy lehet, hogy a bébiételben kicsit ízletesebb a sütőtök, kiptóbálhatod azt is, van sütőtök almával meg krumplival. (a Hippnek).

Pusz, megyek, mert uzsizunk. minike délelőtt úgy elfáradt (pedig a Corában is aludt 1 órát) hogy most 1 óra óta szundizik Kép

Kata
pankata
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: